2011 жылдың сәуір-маусымында және қазан-желтоқсанында азаматтарды мерзімді әскери қызметке кезекті шақыруды ұйымдастыру және қамтамасыз ету туралы
Ақмола облысы әкімдігінің 2011 жылғы 16 наурыздағы № А-2/79 қаулысы. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2011 жылғы 25 наурызда № 3385 тіркелді. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды - (Ақмола облысы әкімі аппаратының 2013 жылғы 11 маусымдағы № 1.5-13/8492 хатымен)
Ескерту. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды - (Ақмола облысы әкімі аппаратының 11.06.2013 № 1.5-13/8492 хатымен).
«Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» 2001 жылғы 23 қаңтардағы, «Әскери міндеттілік және әскери қызмет туралы» 2005 жылғы 8 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңдарына, «Белгіленген әскери қызмет мерзімін өткерген мерзімді әскери қызметтегі әскери қызметшілерді запасқа шығару және Қазақстан Республикасының азаматтарын 2011 жылдың сәуір-маусымында және қазан-желтоқсанында кезекті мерзімді әскери қызметке шақыру туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2011 жылғы 3 наурыздағы № 1163 Жарлығына, «Белгіленген әскери қызмет мерзімін өткерген мерзімді әскери қызметтегі әскери қызметшілерді запасқа шығару және Қазақстан Республикасының азаматтарын 2011 жылдың сәуір-маусымында және қазан-желтоқсанында кезекті мерзімді әскери қызметке шақыру туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2011 жылғы 3 наурыздағы № 1163 Жарлығын іске асыру туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 11 наурыздағы № 250 қаулысына сәйкес, облыс әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Шақыруды кейінгі қалдыруға немесе шақырудан босатылуға құқығы жоқ он сегізден жиырма жеті жасқа дейінгі ер азаматтар, сондай-ақ оқу орындарынан шығарылған, жиырма жеті жасқа толмаған және шақыру бойынша әскери қызметтің белгіленген мерзімін өткермеген азаматтар, 2011 жылдың сәуір-маусымында және қазан-желтоқсанында жергілікті әскери органдар арқылы кезекті мерзімді әскери қызметке шақыру ұйымдастырылсын және қамтамасыз етілсін.
2. Аудандардың, Көкшетау және Степногорск қалаларының әкімдіктері шақыру комиссияларын құрсын.
3. Аудандардың, Көкшетау мен Степногорск қалаларының шақыру комиссияларының жұмыстарына бақылау жасау және басшылық ету үшін облыстық шақыру комиссиясы 1-қосымшаға сәйкес құрамда құрылсын және бекітілсін.
4. 2-қосымшаға сәйкес мерзімді әскери қызметке азаматтарды шақыруды жүргізу кестесі бекітілсін.
5. «Ақмола облысының денсаулық сақтау басқармасы» мемлекеттік мекемесінің бастығы шақыруды өткізудің басталуына қарай қалалық, аудандық және облыстық медициналық комиссияларды құрсын.

Об организации и обеспечении очередного призыва граждан на срочную воинскую службу в апреле-июне и октябре-декабре 2011 года
Постановление акимата Акмолинской области от 16 марта 2011 года № А-2/79. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 25 марта 2011 года № 3385. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо аппарата акима Акмолинской области от 11 июня 2013 года № 1.5-13/8492)
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо аппарата акима Акмолинской области от 11.06.2013 № 1.5-13/8492).
В соответствии с Законами Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», от 8 июля 2005 года «О воинской обязанности и воинской службе», Указом Президента Республики Казахстан от 3 марта 2011 года № 1163 «Об увольнении в запас военнослужащих срочной воинской службы, выслуживших установленный срок воинской службы, и очередном призыве граждан Республики Казахстан на срочную воинскую службу в апреле-июне и октябре-декабре 2011 года», Постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 марта 2011 года № 250 «О реализации Указа Президента Республики Казахстан от 3 марта 2011 года № 1163 «Об увольнении в запас военнослужащих срочной воинской службы, выслуживших установленный срок воинской службы, и очередном призыве граждан Республики Казахстан на срочную воинскую службу в апреле-июне и октябре-декабре 2011 года» акимат области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Организовать и обеспечить очередной призыв на срочную воинскую службу в апреле-июне и октябре-декабре 2011 года граждан мужского пола в возрасте от восемнадцати до двадцати семи лет, не имеющих права на отсрочку или освобождение от призыва, а также граждан, отчисленных из учебных заведений, не достигших двадцати семи лет и не выслуживших установленные сроки воинской службы по призыву через соответствующие местные органы военного управления.
2. Акиматам районов, городов Кокшетау и Степногорска образовать призывные комиссии.
3. Для руководства и контроля за деятельностью призывных комиссий районов, городов Кокшетау и Степногорск образовать и утвердить областную призывную комиссию в составе согласно приложению 1.
4. Утвердить график проведения призыва на срочную воинскую службу согласно приложению 2.
5. Начальнику государственного учреждения «Управление здравоохранения Акмолинской области» к началу проведения призыва сформировать городские, районные и областную медицинские комиссии.

6. «Ақмола облысының Қорғаныс істері жөніндегі департаменті» мемлекеттік мекемесінің бастығы (келісім бойынша) облыстық жиналу пунктінің әскерге шақырылатындар командаларын құру және Қарулы Күштерге, басқа да әскерлер мен әскери құрылымдарға жөнелту жөніндегі жұмысына бақылауды ұйымдастырсын.
7. «Ақмола облысының жұмылдыру дайындығы, азаматтық қорғаныс, табиғи апаттардың алдын алу мен жоюды ұйымдастыру басқармасы» мемлекеттік мекемесінің бастығы азаматтарды мерзімді әскери қызметке шақыру жөніндегі материалдық-техникалық іс–шараларды қамтамасыз етуді жүргізсін.
8. «Ақмола облысының Қорғаныс істері жөніндегі департаменті» мемлекеттік мекемесінің бастығы (келісім бойынша) 2011 жылғы сәуір-маусымында және 2011 жылғы қазан-желтоқсанында азаматтарды мерзімді әскери қызметке шақыру нәтижелері туралы ақпаратты ұсынсын.
9. «2010 жылдың сәуір-маусымында және қазан-желтоқсанында азаматтарды мерзімді әскери қызметке кезекті шақыруды ұйымдастыру және қамтамасыз ету туралы» Ақмола облысы әкімдігінің 2010 жылғы 16 сәуірдегі № А-4/117 қаулысының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3356 болып тіркелген, 2010 жылғы 13 мамырда «Арқа ажары» және «Акмолинская правда» газеттерінде жарияланды) күші жойылды деп танылсын.
10. Осы қаулының орындалуын бақылау Ақмола облысы әкімінің бірінші орынбасары Қ.М.Отаровқа жүктелсін.
11. Ақмола облысы әкімдігінің осы қаулысы Ақмола облысы Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Ақмола облысы әкімінің
міндетін атқарушы                          Қ.Отаров
«КЕЛІСІЛДІ»
«Ақмола облысы Қорғаныс істері
жөніндегі департаменті»
мемлекеттік мекемесінің бастығы            А.Старцев
Ақмола облысы әкімдігінің
2011 жылғы 16 наурыздағы
№ А-2/79 қаулысына
1-қосымша
Облыстық шақыру комиссиясының құрамы
Старцев Александр
Николаевич
«Ақмола облысының Қорғаныс істері
жөніндегі департаменті» мемлекеттік
мекемесінің бастығы, шақыру
комиссиясының төрағасы (келісім
бойынша);
Пономарев Александр
Григорьевич
«Ақмола облысының жұмылдыру дайындығы
азаматтық қорғаныс, табиғи апаттардың
алдын алу мен жоюды ұйымдастыру
басқармасы» мемлекеттік мекемесі
аймақтық қорғаныс бөлімінің бастығы,
шақыру комиссиясы төрағасының
орынбасары;
КОМИССИЯ МҮШЕЛЕРІ
Нұрахметов Сағатбек
Төлеубайұлы
«Қазақстан Республикасы Ішкі істер
министрлігі Ақмола облысының ішкі істер
департаменті» мемлекеттік мекемесі
бастығының орынбасары (келісім бойынша);
Құттыбай Ерғали
Өмірзақұлы
«Ақмола облысының денсаулық сақтау
басқармасы» мемлекеттік мекемесі
жұмылдыру және мемлекеттік құпияларды
сақтау бөлімінің бастығы;
Сүндетов Қасым
Қадырбайұлы
«Ақмола облысының Қорғаныс істері
жөніндегі департаменті» мемлекеттік
мекемесі бастығының орынбасары -
келісім-шарт бойынша әскери
қызметшілерді жинау және шақыру
бақармасының бастығы (келісім бойынша);
Мартазанов Макшарип
Баматгиреевич
Ақмола облысы денсаулық сақтау
басқармасы жанындағы «Ақмола облыстық
ауруханасы» шаруашылық жүргізу
құқығындағы мемлекеттік коммуналдық
кәсіпорнының аға дәрігері – медициналық
комиссияның төрағасы;
Субач Лейла Леонидовна
Ақмола облысы денсаулық сақтау
басқармасы жанындағы «Ақмола облыстық
ауруханасы» шаруашылық жүргізу
құқығындағы мемлекеттік коммуналдық
кәсіпорнының медициналық бикесі –
комиссияның хатшысы.
Ақмола облысы әкімдігінің
2011 жылғы 16 наурыздағы
№ А-2/79 қаулысына
2-қосымша
Мерзімді әскери қызметке азаматтарды шақыруды
жүргізу кестесі
р/с
Қорғаныс
істері
жөніндегі
басқарма мен
бөлімдер
Комиссияның жұмыс күндері,

6. Начальнику государственного учреждения «Департамент по делам обороны Акмолинской области» (по согласованию) организовать контроль за работой областного сборного пункта по формированию и отправке команд призывников в Вооруженные Силы, другие войска и воинские формирования.
7. Начальнику государственного учреждения «Управление по мобилизационной подготовке, гражданской обороне, организации предупреждения и ликвидации аварий и стихийных бедствий Акмолинской области» произвести материально-техническое обеспечение мероприятий по призыву граждан на срочную воинскую службу.
8. Начальнику государственного учреждения «Департамент по делам обороны Акмолинской области» (по согласованию) об итогах проведения очередного призыва граждан на срочную воинскую службу в апреле–июне 2011 года и октябре–декабре 2011 года представить информацию.
9. Признать утратившим силу постановление акимата Акмолинской области «Об организации и обеспечении очередного призыва граждан на срочную воинскую службу в апреле-июне и октябре-декабре 2010 года» от 16 апреля 2010 года № А-4/117 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 3356, опубликовано 13 мая 2010 года в газетах «Арка ажары» и «Акмолинская правда»).
10. Контроль за исполнением настоящего постановления возлагается на первого заместителя акима Акмолинской области Отарова К.М.
11. Настоящее постановление акимата Акмолинской области вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие со дня официального опубликования.
Исполняющий обязанности
акима Акмолинской области                  К.Отаров
«СОГЛАСОВАНО»
Начальник
государственного учреждения
«Департамент по делам обороны
Акмолинской области»                       А.Старцев
Приложение 1
к постановлению акимата
Акмолинской области
от 16 марта 2011 года
№ А-2/79
Состав областной призывной комиссии
Старцев Александр
Николаевич
начальник государственного учреждения
«Департамент по делам обороны
Акмолинской области», председатель
призывной комиссии (по согласованию);
Пономарев Александр
Григорьевич
начальник отдела территориальной обороны
государственного учреждения «Управление
по мобилизационной подготовке,
гражданской обороне, организации
предупреждения и ликвидации аварий и
стихийных бедствий Акмолинской области»,
заместитель председателя призывной
комиссии;
ЧЛЕНЫ КОМИССИИ
Нурахметов Сагатбек
Толеубаевич
заместитель начальника государственного
учреждения «Департамент внутренних дел
Акмолинской области Министерства
внутренних дел Республики Казахстан» (по
согласованию);
Куттыбай Ергали
Омурзакович
начальник мобилизационного отдела и
государственных секретов
государственного учреждения «Управление
здравоохранения Акмолинской области»;
Сундетов Касым
Кадирбаевич
заместитель начальника Департамента -
начальник управления набора
военнослужащих по контракту и призыва
государственного учреждения «Департамент
по делам обороны Акмолинской области»
(по согласованию);
Мартазанов Макшарип
Баматгиреевич
старший врач государственного
коммунального предприятия на праве
хозяйственного ведения Акмолинская
областная больница» при управлении
здравоохранения Акмолинской области,
председатель медицинской комиссии;
Субач Лейла Леонидовна
медицинская сестра государственного
коммунального предприятия на праве
хозяйственного ведения «Акмолинская
областная больница» при управлении
здравоохранения Акмолинской области,
секретарь комиссии.
Приложение 2
к постановлению акимата
Акмолинской области
от 16 марта 2011 года
№ А-2/79
График
проведения призыва граждан на срочную воинскую службу
п/п
Управление и
отделы по делам
обороны
Дни работы комиссии,