Көкшетау қалалық мәслихатының 2009 жылғы 4 желтоқсандағы № С-30/11 "Көкшетау қаласының жекелеген санаттардағы мұқтаж азаматтарына әлеуметтік көмек көрсету туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы Көкшетау қалалық мәслихатының 2011 жылғы 9 желтоқсандағы № С-53/8 шешімі. Ақмола облысы Көкшетау қаласының Әділет басқармасында 2012 жылғы 10 қаңтарда № 1-1-161 тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы Көкшетау қалалық мәслихатының 2013 жылғы 23 сәуірдегі № С-16/16 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы Көкшетау қалалық мәслихатының 23.04.2013 № С-16/16 шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Заңының 6 бабына сәйкес Көкшетау қалалық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Көкшетау қалалық мәслихатының «Көкшетау қаласының жекелеген санаттардағы мұқтаж азаматтарына әлеуметтік көмек көрсету туралы» 2009 жылғы 4 желтоқсандағы № С-30/11 (нормативтік құқықтық актілерінің мемлекеттік теркеу тізілімінде № 1-1-113 тіркелген, 2009 жылғы 24 желтоқсандағы «Көкшетау» және «Степной маяк» газеттерінде жарияланған) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
1. Көкшетау қаласының жекелеген санаттардағы мұқтаж азаматтарына әлеуметтік көмек көрсету:
1) Көкшетау қаласында тұрақты тұратын жан басына шаққандағы табысы ең төменгі күнкөріс деңгейінен төмен отбасыларға (азаматтарға), азаматтардың өтініші бойынша:
балаларды сауықтыру үшін жылына бір рет жолдама сатып алу;
білім беру мекемесінің шарты негізінде күндізгі бөлімде оқитын колледж студенттерінің оқуы үшін төлеміне жылына бір рет оқу құнының мөлшерінде әлеуметтік көмек көрсету;
2) анықталған жағдайларға байланысты, жедел әлеуметтік қолдауға мұқтаж отбасыларға (азаматтарға):
отбасының жан басына шаққандағы орташа жиынтық табысы он жеті айлық есептік көрсеткіштен аспайтын денсаулық сақтау ұйымдарында есепте тұрған онкологиялық және туберкулез ауруларымен ауыратын адамдарға жылына бір рет он бес айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
өрт, су апаты, басқа да табиғи және техногендік сипаттағы айрықша жағдайларда біржолғы отыз айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
3) 1,2 және 3 топ мүгедектеріне, Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектері және оларға теңестірілген тұлғалар мен Ұлы Отан соғысына қатысушылардың жеңілдіктері мен кепілдіктеріне теңестірілген басқа санаттағы тұлғаларға, 1941 жылғы 22 маусым мен 1945 жылғы 9 мамыр аралығындағы мерзімде тылда 6 айдан кем емес уақыт жұмыс өтілі анықталған тұлғалар мен еңбек ардагерлеріне, Социалистік Еңбек Ерлеріне жылына бір рет сауықтыру үшін;

О внесении изменений в решение Кокшетауского городского маслихата от 4 декабря 2009 года № С-30/11 "Об оказании социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан города Кокшетау"
Решение Кокшетауского городского маслихата Акмолинской области от 9 декабря 2011 года № С-53/8. Зарегистрировано Управлением юстиции города Кокшетау Акмолинской области 10 января 2012 года № 1-1-161. Утратило силу решением Кокшетауского городского маслихата Акмолинской области от 23 апреля 2013 года № С-16/16
Сноска. Утратило силу решением Кокшетауского городского маслихата Акмолинской области от 23.04.2013 № С-16/16.
В соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», Кокшетауский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Кокшетауского городского маслихата «Об оказании социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан города Кокшетау» от 4 декабря 2009 года № С-30/11 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 1-1-113, опубликовано от 24 декабря 2009 года в газетах «Көкшетау» и «Степной маяк»), следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
1. Оказать социальную помощь отдельным категориям нуждающихся граждан города Кокшетау:
1) Семьям (гражданам), среднедушевой доход которых ниже прожиточного минимума, постоянно проживающим в городе Кокшетау, по заявлению граждан:
на приобретение путевок для оздоровления детей один раз в год;
на оказание социальной помощи студентам колледжа, обучающихся на очном отделении, на оплату за обучение на основании договора с учреждением образования – в размере стоимости обучения, один раз в год;
2) семьям (гражданам) в силу определенных обстоятельств, нуждающимся в экстренной социальной поддержке:
онкологическим больным и больным туберкулезом, состоящим на учете в организациях здравоохранения со среднедушевым совокупным доходом не более семнадцати месячных расчетных показателей – в размере пятнадцати месячных расчетных показателей, один раз в год;
в исключительных случаях, таких как пожар, наводнение, другое стихийное бедствие природного или техногенного характера – единовременно, в размере тридцати месячных расчетных показателей;
3) инвалидам 1, 2 и 3 групп, участникам и инвалидам Великой Отечественной войны и лицам, приравненным к ним, другим категориям лиц, приравненным по льготам и гарантиям к участникам Великой Отечественной войны, лицам, которым установлен стаж работы в тылу не менее 6 месяцев в период с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года, ветеранам труда, Героям социалистического труда для оздоровления один раз в год;

4) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне коммуналдық қызметтерге әр ай сайын 2,5 айлық есептік көрсеткіш төлеуге;
5) отбасының жан басына шаққандағы орташа жиынтық табысы он жеті айлық есептік көрсеткіштен аспайтын зейнеткерлерге Ақмола облысының аумағында ақысыз баламасы жоқ, ақылы операция жасау үшін – жылына бір рет он бес айлық есептік көрсеткіштен аспайтын осы операция құнының мөлшерінде;
6) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне, оларға теңестірілген тұлғаларға және Семей ядролық сынақ полигонындағы аймақтарда зардап шеккен тұлғаларға жол ақы құжаттарының негізінде (ары-бері жүруіне) Қазақстан Республикасының аумағындағы госпитальдарға бару үшін темір жол (плацкарт вагон), автомобиль жолаушылар көлігімен (таксиден басқа) көрсетілген көлік құралдарының бірімен кететін станциядан госпитальге дейін жол ақы төлеу;
7) Көкшетау қаласындағы медициналық мекемелермен жұмысқа орналасу туралы шарт жасаған жоғары медициналық оқу орындарының соңғы курстарында оқитын студенттерінің оқуы үшін төлемді ұсынылған шотқа сәйкес төленсін;
8)ұсынылған атқарылған жұмыс актісіне және төлем туралы шотқа сәйкес химиятерапиядан өткен туберкулез ауруын жұқтырған мектеп жасындағы балаларға мектеп асханаларына ақша қаражатын аудару арқылы ыстық тамақ ұйымдастыруға;
9) мереке күндері қарсаңында әлеуметтік көмек жиынтық тізілімінің негізінде осы тармақшада көрсетілген адамдарға қаржыны өтінішсіз-ақ, олардың есеп шотына аудару жолымен жүзеге асырылады:
9 Мамыр Жеңіс күніне орай Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне - 15000 теңге;
фашистік лагерьлерде болған кәмелетке толмаған тұтқындарға - 3000 теңге;
блокадалық Ленинград тұрғындарына - 3000 теңге;
Ұлы Отан соғысы мүгедектерінің жесірлеріне - 3000 теңге;
марапатталған тыл еңбеккерлеріне - 7000 теңге;
соғыс жылдары алты және одан да көп ай жұмыс істеген тыл еңбеккерлеріне - 5000 теңге;
балаларды қорғау күніне 18 жасқа дейінгі мүгедек балаларға - 3000 теңге;
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектері 85,90 және одан да жоғары жасқа толған мерейтой иелеріне біржолғы - 5 000 теңге.
10) көру бойынша 2 топ мүгедектеріне қалалық қоғамдық көлікте жүру үшін жылына бір рет 8640 (сегіз мың алты жүз қырық) теңге мөлшерінде төлем төлеу.
2.Осы шешім Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап күшіне енеді және ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі.
Төртінші шақырылған
Көкшетау қалалық мәслихатының
53-ші сессияның төрағасы                   М.Жанұзақов
Төртінші шақырылған
Көкшетау қалалық
мәслихатының хатшысы                       Қ.Мұстафина
«КЕЛІСІЛДІ»
Көкшетау қаласының әкімі                   М.Батырханов

4) участникам и инвалидам Великой Отечественной войны на компенсацию за коммунальные услуги в размере 2,5 месячного расчетного показателя ежемесячно;
5) пенсионерам на платную операцию, не имеющую бесплатной альтернативы на территории Акмолинской области со среднедушевым совокупным доходом не более семнадцати месячных расчетных показателей – в размере не более пятнадцати месячных расчетных показателей, один раз в год;
6) участникам и инвалидам Великой Отечественной войны и лицам, приравненным к ним, другим категориям лиц, приравненным по льготам и гарантиям к участникам войны, а также лицам, пострадавшим в зоне Семипалатинского ядерного полигона за проезд на госпитализацию по территории Республики Казахстан - единовременно, в размере 100 процентов от стоимости проезда железнодорожным (плацкартный вагон), автомобильным пассажирским транспортом (кроме такси) от станции отправления одного из видов указанных транспортных средств до места госпитализации, на основании проездных документов (как туда, так и обратно);
7) студентам, обучающимся на последних курсах в высших медицинских учебных заведениях, заключившим договор о трудоустройстве с медицинскими учреждениями города Кокшетау, на оплату за обучение согласно представленному счету;
8) на организацию горячего питания детям школьного возраста, инфицированных туберкулезом, проходивших химиотерапию, путем перечисления денежных средств на школьные столовые, согласно представленного счета об оплате и акта выполненных работ;
9) социальные выплаты к праздничным датам осуществляются единовременно на основании сводного реестра путем перечисления средств на расчетные счета лиц, указанных в данном пункте, без подачи заявления:
ко Дню Победы – 9 мая, участникам и инвалидам Великой Отечественной войны - 15000 тенге;
несовершеннолетним узникам фашистских лагерей - 3000 тенге;
жителям блокадного Ленинграда - 3000 тенге;
вдовам инвалидов Великой Отечественной войны - 3000 тенге;
награжденным труженикам тыла - 7000 тенге;
труженикам тыла, проработавшим в годы Великой Отечественной войны шесть и более месяцев - 5000 тенге;
ко Дню защиты детей, детям-инвалидам до 18 лет - 3000 тенге;
участникам и инвалидам Великой Отечественной войны юбилярам, достигшим 85, 90 и свыше лет единовременно - 5000 тенге;
10) выплата за проезд в городском общественном транспорте инвалидам 2 группы по зрению один раз в год в размере 8640 (восемь тысяч шестьсот сорок) тенге.
2. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие со дня официального опубликования.
Председатель 53 сессии
Кокшетауского городского
маслихата четвертого созыва                М.Жанузаков
Секретарь
Кокшетауского городского
маслихата четвертого созыва                К.Мустафина
«СОГЛАСОВАНО»
Аким города Кокшетау                       М.Батырханов