Ақкөл ауданының мемлекеттік жалдау үйлерінде жалдау ақысының көлемін бекіту туралы
Ақмола облысы Ақкөл ауданы әкімдігінің 2011 жылғы 15 шілдедегі № А-7/220 қаулысы. Ақмола облысы Ақкөл ауданының Әділет басқармасында 2011 жылғы 10 тамызда № 1-3-158 тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы Ақкөл ауданы әкімдігінің 2011 жылғы 29 желтоқсандағы № А-12/324 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы Ақкөл ауданы әкімдігінің 29.12.2011 № А-12/324 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Заңының 31 бап, 1 тармақ, 2 тармақшасына, Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 сәуірдегі «Тұрғын үй қатынастары туралы» Заңының 97 бабына сәйкес, Қазақстан Республикасының индустрия және сауда Министрінің 2008 жылғы 30 қыркүйектегі № 395 бұйрығымен бекітілген, мемлекеттік жалға беру үйлеріндегі жалгерлік төлемақы есебінің әдістемесі негізінде, Ақкөл ауданы әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Ақкөл ауданының мемлекеттік жалдау үйлерінде тұрғаны үшін алынатын жалдау ақысының көлемі, 1 шаршы метрге жалдау ақысынан есеп айырысудан шығып, осы қаулының қосымшасына сәйкес бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау өзіме қалдырамын.
3. Осы қаулы Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа түседі.
Аудан әкімінің м.а.                        А.Кривицкий
Ақкөл ауданы әкімдігінің
2011 жылғы 15 шілдедегі
№ А-7/220 қаулысына қосымша
Ақкөл ауданының мемлекеттік жалдау үйлерінде
жалдау ақысының көлемі
Ақкөл ауданының мемлекеттік жалдау үйлерінде тұрғаны үшін алынатын жалгерлік төлемақы есебінде келесі көрсеткіштер қолданылады:
А – жергілікті мемлекеттік орган (мемлекеттік кәсіпорын) жүргізуіндегі және кондоминиум объектісі құрамына кіретін мемлекеттік жалға беру үйлеріндегі 1 шаршы метрдің жалгерлік төлемақысы айына теңгемен есептеледі;
Ц – тұрғын үйдің жалпы алаңының бір шаршы метрге теңгемен есептегендегі құрылыс (алу) құны;
Т – ғимаратты пайдалану мерзімінің есебі, жыл:
Р – тұрғын үйді пайдалануға, ағымдағы және күрделі жөндеу жұмысын жасауға, сонымен бірге, жер телімін ұстауға қажетті төлемдер сомасы, айына 1 шаршы метрге бір теңге.
Тұрғын үйдің жалпы алаңының бір шаршы метрге теңгемен есептегенде құрылыс (алу) құны (Ц) ғимаратты салудың жобалық-сметалық құжаттамасына немесе ғимаратты мемлекеттік сатып алу нәтижесі бойынша анықталады.
Ғимаратты пайдалану мерзімінің есебі (Т) «Тұрғын ғимараттар, коммуналдық және әлеуметтік-мәдени тұрғыдағы объектілерге ағымдағы және күрделі жөндеу, реконструкциялау» 1.04-26-2004 ҚР СН 7 тармағына сәйкес анықталады.
Тұрғын үйді пайдалануға, ағымдағы және күрделі жөндеу жұмысын жасауға, сонымен бірге, жер телімін ұстауға қажетті төлемдер сомасы, (Р) келесі формула арқылы анықталады:
Р=Г3 /12/Sп
Г3 - тұрғын үйді пайдалануға, ағымдағы және күрделі жөндеу жұмысын жасауға, сонымен бірге, жер телімін ұстауға, жергілікті атқару органымен (мемлекеттік кәсіпорынмен) құрылған немесе тартылған, тұрғын үй - пайдалану қызметінің жылдық смета шығыны, жылына бір теңге;
Sп – тұрғын үйдегі тұрғын жайдың жалпы аумағының сомасы, шаршы метр.
Мемлекеттік жалдау үйлеріндегі 1 айына жалдау төлемінің көлемі, мына формула бойынша есептеледі:
А=Ц/Т/12+Р

Об установлении размера арендной платы в государственных арендных домах Аккольского района
Постановление акимата Аккольского района Акмолинской области от 15 июля 2011 года № А-7/220. Зарегистрировано Управлением юстиции Аккольского района Акмолинской области 10 августа 2011 года № 1-3-158. Утратило силу постановлением акимата Аккольского района Акмолинской области от 29 декабря 2011 года № А-12/324
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Аккольского района Акмолинской области от 29.12.2011 № А-12/324.
В соответствии с подпунктом 2 пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», статьей 97 Закона Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года «О жилищных отношениях», на основании методики расчета арендной платы, взимаемой в государственных арендных домах, утвержденной приказом Министра индустрии и торговли Республики Казахстан от 30 сентября 2008 года № 395, акимат Аккольского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить размер арендной платы, взимаемой за проживание в государственных арендных домах Аккольского района, исходя из расчета арендной платы на 1 квадратный метр, согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Контроль за исполнением настоящего постановления оставляю за собой.
3. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие со дня официального опубликования.
И.о. акима района                                А.Кривицкий
Приложение к постановлению
акимата Аккольского района
от 15 июля 2011 года № А-7/220
Размер арендной платы, взимаемой за проживание
в государственных арендных домах Аккольского района
При расчете арендной платы, взимаемой за проживание в государственных арендных домах Аккольского района, применяются следующие показатели:
А - арендная плата взимаемая в государственных арендных домах, тенге за 1 квадратный метр в месяц;
Ц – стоимость строительства (приобретения) одного квадратного метра общей площади жилища, тенге;
Т – расчетный срок службы зданий, лет;
Р – сумма платежей, необходимая на эксплуатацию, текущий и капитальный ремонт жилого дома, а также содержание земельного участка, тенге за 1 квадратный метр в месяц.
Стоимость строительства (приобретения) одного квадратного метра общей площади жилища (Ц) определяется в соответствии с проектно-сметной документацией на строительство здания или по результатам государственных закупок здания.
Расчетный срок службы зданий (Т) определяется в соответствии с приложением 7 СН РК 1.04-26-2004 «Реконструкция, капитальный и текущий ремонт жилых зданий и объектов коммунального и социально-культурного назначения».
Сумма платежей (Р), необходимая на эксплуатацию, текущий и капитальный ремонт жилого дома, а также содержание земельного участка определяется по формуле:
Р= Гз /12/Sп
где Гз – годовая смета затрат жилищно-эксплуатационной службы,
созданной или привлеченной местным исполнительным органом (государственным предприятием), на эксплуатацию, текущий и капитальный ремонт жилого дома, а также содержание земельного участка, тенге в год;
Sп – сумма общих площадей жилищ в жилом здании, квадратных метров.
Размер арендной платы за 1 месяц, взимаемой в государственных арендных домах, раcсчитывается по формуле:
А= Ц/Т/12+Р

Мысалы, Ц=56 515 теңге, Т=125 жыл, Р=41,5 теңге көрсеткіштері кезінде, айына 1 шаршы метр жалдау құны: А=56 515/125/12+41,7=79,4 теңгені құрайтын болады.
Жалпы ауданы 60 шаршы метр болатын 1 пәтердің жалдау ақысының құны: айына 79,4*60=4764 теңге құрайды.

Например, при показателях Ц=56 515 тенге, Т=125 лет, Р=41,5 тенге, стоимость аренды за 1 квадратный метр в месяц будет составлять: А=56 515/125/12+41,7=79,4 тенге.
Стоимость арендной платы 1 квартиры общей площадью 60 квадратных метров будет составлять:
79,4*60=4764 тенге в месяц.