Жалға алынған мемлекеттік тұрғын үйлерге төленетін жалдау ақысының мөлшерін белгілеу туралы
Ақмола облысы Зеренді ауданы әкімдігінің 2011 жылғы 1 наурыздағы № 89 қаулысы. Ақмола облысы Зеренді ауданының Әділет басқармасында 2011 жылғы 31 наурызда № 1-14-158 тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы Зеренді ауданы әкімдігінің 2011 жылғы 7 қарашадағы № 509 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы Зеренді ауданы әкімдігінің 2011.11.07 № 509 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы «Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Заңының 31 бабына, Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 сәуірдегі «Тұрғын үй қатынастары туралы» Заңының 97 бабына сәйкес, Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда министрінің 2008 жылғы 30 қыркүйектегі № 395 бұйрығымен бекітілген, мемлекеттік жалға алынған үйлерде өндіріліп алынған жалдау ақысы төлемін есептеу әдістемесінің негізінде, Зеренді ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Зеренді ауданының жалға алынған мемлекеттік тұрғын үйлердегі
төленетін жалдау ақы мөлшерінің көлемі 1 шаршы метрге жалға алу төлемінің есебінен қосымшаға сәйкес белгіленсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімінің орынбасары
М.С.Кұлманбетовқа жүктелсін.
3. Осы қаулы Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі                                Е.Сағдиев
Зеренді ауданы әкімдігінің
2011 жылғы 1 наурыздағы
№ 89 қаулысына қосымша
Мемлекеттік жалға алынған тұрғын үйлердегі 1 шаршы метрге
өндіріліп алынатын жалдау ақысының мөлшері
Мемлекеттік жалға алынған үйлерге алынатын жалдау ақысын есептеу кезінде келесі көрсеткіштер қолданылады:
А-мемлекеттік жалға алу үйлері үшін алынатын жалдау төлемі, айына 1 шаршы метр үшін, теңге;
Ц-тұрғын үйдің жалпы көлемінің мемлекеттік қабылдау актісіне сәйкес құрылыстың (сатып алудың) құны;
Т-ғимараттың қызмет көрсету есептік мерзімі, жыл;
Р-пайдалануға, тұрғын үйдің ағымдағы және күрделі жөнделуіне, сол сияқты жер учаскесін күтуіне Р=ГЗ/12/Sп формуласы бойынша анықталатын қажетті көлемнің сомасы, айына 1 шаршы метр үшін теңге;
Гз жер теліміне жергілікті атқарушы органмен (мемлекеттік кәсіпорынмен) тартылған немесе құрылған тұрғын үй-пайдалану қызметінің шығынының жылдық сметасы, пайдалануға, тұрғын үйдің ағымдағы және күрделі жөнделуіне, сол сияқты жер учаскесінің күтіміне қажетті көлемінің жылдық сомасы, жылына теңге;
Sп-тұрғын үй ғимаратындағы тұрғын үйдің жалпы алаңының сомасы, шаршы метр.
Мемлекеттік жалға алу үйлерінде алынатын айына 1 шаршы метрге жалдау ақысы келесі формула бойынша есептеледі: А= Ц/Т/12+Р.

Об установлении размера арендной платы, взимаемой в государственных арендных домах
Постановление акимата Зерендинского района Акмолинской области от 1 марта 2011 года № 89. Зарегистрировано Управлением юстиции Зерендинского района Акмолинской области 31 марта 2011 года № 1-14-158. Утратило силу - постановлением акимата Зерендинского района Акмолинской области от 7 ноября 2011 года № 509
Сноска. Утратило силу - постановлением акимата Зерендинского района Акмолинской области от 07.11.2011 № 509.
В соответствии со статьей 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», статьей 97 Закона Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года «О жилищных отношениях», на основании методики расчета арендной платы, взимаемой в государственных арендных домах, утвержденной приказом Министра индустрии и торговли Республики Казахстан от 30 сентября 2008 года № 395, акимат Зерендинского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить размер арендной платы, взимаемой в государственных арендных домах Зерендинского района исходя из расчета арендной платы за 1 квадратный метр, согласно приложения.
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима Кулманбетова М.С.
3. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие со дня официального опубликования.
Аким района                                    Е.Сагдиев
Приложение к постановлению
акимата Зерендинского района
от 1 марта 2011 года № 89
Размер арендной платы за 1 квадратный метр, взимаемой в государственных арендных домах
При расчете арендной платы, взимаемой в государственных арендных домах, применяются следующие показатели:
А –арендная плата, взимаемая в государственных арендных домах, тенге за 1 квадратный метр в месяц;
Ц –стоимость строительства (приобретения) одного квадратного метра общей площади жилища согласно акту государственной приемки;
Т – расчетный срок службы здания, лет;
Р – сумма платежей, необходимая на эксплуатацию, текущий и капитальный ремонт жилого дома, а также на содержание земельного участка, тенге за 1 квадратный метр в месяц, определяется по формуле: Р=Гз/12/Sп
где, Гз – годовая смета затрат жилищно-эксплутационной службы, созданной или привлеченной местным исполнительным органом (государственным предприятием), на эксплуатацию, текущий и капитальный ремонт жилого дома, а также содержание земельного участка, тенге/год;
Sп – сумма общих площадей жилищ в жилом здании, квадратных метров;
Размер арендной платы за 1 месяц, взимаемой в государственных арендных домах, рассчитывается по формуле: А= Ц/Т/12+Р.

Мысалы, Ц-65000 теңге, Т-125 жыл, Р-10 теңге болған кезінде жалдау ақы айына 1 шаршы метрге А= 65000/125/12+10=53,3 теңге құрайды.
Жалпы көлемі 40 шаршы метр 1 пәтердің жалдау ақысының төлемі айына 53,3 Ч 40=2132 теңгені құрайды.

Например, при показателях Ц= 65000 тенге, Т=125 лет, Р=10 тенге стоимость аренды за 1 квадратный метр в месяц будет составлять: А= 65000/125/12+10=53,3 тенге.
Стоимость арендной платы 1 квартиры общей площадью 40 квадратных метров будет составлять: 53,3 Ч 40=2132 тенге в месяц.