Жалға алынған мемлекеттік тұрғын үйлерге төленетін жалдау ақысының мөлшерін белгілеу туралы
Ақмола облысы Бурабай ауданы әкімдігінің 2011 жылғы 15 сәуірдегі № а-3/178 қаулысы. Ақмола облысы Бурабай ауданының Әділет басқармасында 2011 жылдың 13 мамырында № 1-19-200 тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы Бурабай ауданы әкімдігінің 2011 жылғы 9 қарашадағы № А-11/466 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы Бурабай ауданы әкімдігінің 2011.11.09 № А-11/466 қаулысымен
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Заңының 31 бабының 1 тармағының 2 тармақшасына, Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 сәуір «Тұрғын үй қатынастары туралы» Заңының 97 бабына сәйкес, Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда министрлігінің 2008 жылғы 30 қыркүйектегі № 395 бұйрығымен бекітілген жалға берілетін мемлекеттік үйлерден алынатын жалдау ақысын есептеу әдістемесінің негізінде, Бурабай ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Бурабай ауданының жалға алынған мемлекеттік тұрғын үйлердегі төленетін жалдау ақы мөлшерінің көлемі 1 шаршы метрге жалға алу төлемінің есебінен қосымшаға сәйкес белгіленсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімінің орынбасары Е.С.Каменовке жүктелсін.
3. Осы қаулы Бурабай ауданының Әділет басқармасында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі.
Бурабай ауданының әкімі                    В.Балахонцев
Бурабай ауданы әкімдігінің
2011 жылғы 15 сәуірдегі
№ а-3/178 қаулысына қосымша
Жалға алынған мемлекеттік тұрғын үйлердегі
шаршы метрге төленетін жалдау ақысының мөлшері
Жалға алынған мемлекеттік үйлерге алынатын жалдау ақысын есептеу кезінде келесі көрсеткіштер қолданылады:
А-мемлекеттік жалға алу үйлері үшін алынатын жалдау төлемі, айына 1 шаршы метр үшін, теңге;
Ц – тұрғын үйдің жалпы көлемінің мемлекеттік қабылдау актісіне сәйкес ауданының бір шаршы метрі құрылысының (сатып алудың) құны;
Т – ғимараттың қызмет көрсету есептік мерзімі, жыл;
Р – пайдалануға, тұрғын үйдің ағымдағы және күрделі жөндеуіне, сол сияқты жер учаскесін күтуіне:
Р= Гз /12/ Sп формуласы бойынша анықталатын қажетті көлемінің сомасы, айына 1 шаршы метр үшін теңге;
Гз -жер теліміне жергілікті атқарушы органмен (мемлекеттік кәсіпорынмен) тартылған немесе құрылған тұрғын үй-пайдалану қызметінің шығынының жылдық сметасы, пайдалануға, тұрғын үйдің ағымдағы және күрделі жөнделуіне, сол сияқты жер учаскесінің күтіміне қажетті көлемінің жылдық сомасы, жылына теңге;
Sп - тұрғын үй ғимаратындағы тұрғын үйдің жалпы алаңының сомасы, шаршы метр;
Мемлекеттік жалға алу үйлерінде алынатын айына 1 шаршы метрге жалдау ақысы келесі формула бойынша есептеледі:
А = Ц/Т/12 + Р

Об установлении размера арендной платы, взимаемой в государственных арендных домах
Постановление акимата Бурабайского района Акмолинской области от 15 апреля 2011 года № А-3/178. Зарегистрировано Управлением юстиции Бурабайского района Акмолинской области 13 мая 2011 года № 1-19-200. Утратило силу - постановлением акимата Бурабайского района Акмолинской области от 9 ноября 2011 года № А-11/466
Сноска. Утратило силу - постановлением акимата Бурабайского района Акмолинской области от 09.11.2011 № А-11/466.
В соответствии с подпунктом 2 пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», статьей 97 Закона Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года «О жилищных отношениях», на основании методики расчета арендной платы, взимаемой в государственных арендных домах, утвержденной приказом Министра индустрии и торговли Республики Казахстан от 30 сентября 2008 года № 395, акимат Бурабайского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить размер арендной платы, взимаемой в государственных арендных домах Бурабайского района, исходя из расчета арендной платы за 1 квадратный метр, согласно приложения.
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима района Каменова Е.С.
3. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в Управлении юстиции Бурабайского района и вводится в действие со дня официального опубликования.
Аким Бурабайского района                   В.Балахонцев
Приложение к постановлению
акимата Бурабайского района
от 15 апреля 2011 года № А-3/178
Размер арендной платы за 1 квадратный метр,
взимаемой в государственных арендных домах
При расчете арендной платы, взимаемой в государственных арендных домах, применяются следующие показатели:
А –арендная плата, взимаемая в государственных арендных домах, тенге за 1 квадратный метр в месяц;
Ц –стоимость строительства (приобретения) одного квадратного метра общей площади жилища согласно акту государственной приемки;
Т–расчетный срок службы здания, лет;
Р – сумма платежей, необходимая на эксплуатацию, текущий и капитальный ремонт жилого дома, а также на содержание земельного участка, тенге за 1 квадратный метр в месяц, определяется по формуле:
Р= Гз /12/ Sп где, Гз – годовая смета затрат жилищно-эксплутационной службы, созданной или привлеченной местным исполнительным органом (государственным предприятием), на эксплуатацию, текущий и капитальный ремонт жилого дома, а также содержание земельного участка, тенге/год;
Sп – сумма общих площадей жилищ в жилом здании, квадратных метров;
Размер арендной платы за 1 месяц, взимаемой в государственных арендных домах, рассчитывается по формуле:
А=Ц/Т/12+Р.

Мысалы, Ц-56 515 теңге, Т=125 жыл, Р=25,32 теңге болған кезінде жалдау ақы айына 1 шаршы метрге: А = 56515/ 125/12 + 25,32 = 62,9 теңге құрайды.
Жалпы көлемі 40 шаршы метр 1 пәтердің жалдау ақысының төлемі айына
62,9* 40=2516 теңгені құрайды.

Например, при показателях Ц= 56 515 тенге, Т=125 лет, Р=25,32 тенге стоимость аренды за 1 квадратный метр в месяц будет составлять: А = 56515/ 125/12 + 25,32 = 62,9 тенге.
Стоимость арендной платы 1 квартиры общей площадью 40 квадратных метров будет составлять:
62,9* 40=2516 тенге в месяц.