2011 жылдың көктемі-күзінде 1984-1993 жылдары туған азаматтарды мерзімді әскери қызметке кезекті шақыру туралы
Ақтөбе облысының Ақтөбе қалалық әкімдігінің 2011 жылғы 28 наурыздағы № 734 қаулысы. Ақтөбе облысы Ақтөбе қаласының Әділет басқармасында 2011 жылғы 22 сәуірде № 3-1-152 тіркелді. Әрекет ету мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды - Ақтөбе облысы Ақтөбе қаласының әкімі аппаратының басшысының 2012 жылғы 20 наурыздағы № 05-11/599 хаты
Ескерту. Әрекет ету мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды - Ақтөбе облысы Ақтөбе қаласының әкімі аппаратының басшысының 2012.03.20 № 05-11/599 хаты.
Қазақстан Республикасы Президентінің 2011 жылғы 3 наурыздағы № 1163 «Белгіленген әскери қызмет мерзімін өткерген мерзімді әскери қызметтегі әскери қызметшілерді запасқа шығару және Қазақстан Республикасының азаматтарын 2011 жылдың сәуір-маусымында және қазан-желтоқсанында кезекті мерзімді әскери қызметке шақыру туралы» Жарлығына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 11 наурыздағы № 250 «Қазақстан Республикасы Президентінің 2011 жылғы 3 наурыздағы № 1163 «Белгіленген әскери қызмет мерзімін өткерген мерзімді әскери қызметтегі әскери қызметшілерді запасқа шығару және Қазақстан Республикасының азаматтарын 2011 жылдың сәуір-маусымында және қазан-желтоқсанында кезекті мерзімді әскери қызметке шақыру туралы» Жарлығын іске асыру туралы» Қаулысына, Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі № 74 «Әскери міндеттілік және әскери қызмет туралы» Заңының 192023 баптарына және Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Заңының 3137 баптарына сәйкес қала әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Ақтөбе қаласы қорғаныс істері жөніндегі басқармасы» мемлекеттік мекемесі шақыру күні 18 жасқа толған және мерзімді әскери қызметке шақырылуын кейінге қалдыру құқығы жоқ, сол сияқты шақырылуын кейінге қалдыру құқығын жоғалтқан ер азаматтарды 2011 жылғы сәуір-маусымда және қазан-желтоқсанда Қазақстан Республикасы Қарулы Күштеріне мерзімді әскери қызметке шақыруды жүргізсін.
2. Қалалық шақыру комиссиясының құрамы қосымшаға сәйкес бекітілсін.
3. «Ақтөбе облыстық денсаулық сақтау басқармасы» мемлекеттік мекемесіне (Қ.Қ.Сабыр, келісім бойынша) «Ақтөбе қаласы қорғаныс iстерi жөнiндегi басқармасы» мемлекеттік мекемесінің қарамағына бөлу ұсынылсын:
1) шақырылушыларға медициналық куәландыруды жүргiзу үшiн дәрігер-мамандар мен медбикелер және дәрігер-мамандардың резервтік құрамын;
2) 2011 жылғы 1 сәуірге дейінгі және 1 қазанға дейінгі аралықта «Ақтөбе қаласы қорғаныс істері жөніндегі басқармасы» мемлекеттік мекемесіне диспансерлік есепте тұрған шақыру жасындағы адамдардың тізімін, сол сияқты ауыратын шақырылушылардың жеке карталарын (Ф.025у) тапсыру;

Об очередном призыве граждан 1984-1993 годов рождения на срочную службу весной-осенью 2011 года
Постановление акимата города Актобе Актюбинской области от 28 марта 2011 года № 734. Зарегистрировано Управлением юстиции города Актобе Актюбинской области 22 апреля 2011 года № 3-1-152. Утратило силу в связи с истечением срока действия - письмо руководителя аппарата акима города Актобе Актюбинской области от 20 марта 2012 года № 05-11/599
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока действия - письмо руководителя аппарата акима города Актобе Актюбинской области от 20.03.2012 № 05-11/599.
В соответствии с Указом Президента Республики Казахстан от 3 марта 2011 года № 1163 «Об увольнении в запас военнослужащих срочной воинской службы, выслуживших установленный срок воинской службы, и очередном призыве граждан Республики Казахстан на срочную воинскую службу в апреле-июне и октябре-декабре 2011 года» и постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 марта 2011 года № 250 «О реализации Указа Президента Республики Казахстан от 3 марта 2011 года № 1163 «Об увольнении в запас военнослужащих срочной воинской службы, выслуживших установленный срок воинской службы, и очередном призыве граждан Республики Казахстан на срочную воинскую службу в апреле-июне и октябре-декабре 2011 года», на основании статей 192023 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года № 74 «О воинской обязанности и воинской службе» и в соответствии со статьями 3137 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» акимат города ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Государственному учреждению «Управление по делам обороны города Актобе» провести призыв граждан на срочную воинскую службу в Вооруженные Силы Республики Казахстан в апреле-июне и октябре-декабре 2011 года граждан мужского пола, которым ко дню призыва исполняется 18 лет и не имеющих права на отсрочку от призыва на срочную воинскую службу, а также граждан, утративших право на отсрочку от призыва.
2. Утвердить состав городской призывной комиссии согласно приложению.
3. Рекомендовать государственному учреждению «Управление здравоохранения Актюбинской области» (Сабыр К.К. по согласованию) выделить в распоряжение государственного учреждения «Управления по делам обороны города Актобе»:
1) врачей-специалистов и медицинских сестер для проведения медицинского освидетельствования призывников и резервный состав врачей-специалистов;
2) до 1 апреля и до 1 октября 2011 года предоставлять в государственное учреждение «Управление по делам обороны города Актобе» списки лиц призывного возраста, состоящих на диспансерном учете, а также индивидуальные карты (Ф.25у) на больных призывников;

3) қажет жағдайда «Ақтөбе қаласы қорғаныс істері жөніндегі басқармасы» мемлекеттік мекемесінің жолдамасы бойынша шақырылушыларды қосымша медициналық тексеруден өткізуді қамтамасыз етсін, ол үшін бекітіліп берілген емдеу-профилактикалық ұйымдарға төсек-орынның қажетті санын бөлу;
4) шақыру кезінде стационарлық емделуде жатқан шақырылушылар туралы үш күннің ішінде «Ақтөбе қаласы қорғаныс істері жөніндегі басқармасы» мемлекеттік мекемесіне хабарлау.
4. Ақтөбе қалалық әділет басқармасы (В.Мәмбетова, келісім бойынша) әскери есепке алу құжаттарында әскерге шақырушылардың әскери есепке алынғаны немесе әскери есептен шығарылғаны туралы белгілері болған жағдайда тұрғылықты жері бойынша тіркеу немесе шығаруды іске асырсын.
5. Ақтөбе қалалық ішкі істер басқармасы (К.Мырзабеков, келісім бойынша):
1) шақырудың барлық кезеңінде шақыру учаскесінде қоғамдық тәртiптi сақтау үшiн екi адамнан тұратын полиция нарядын бөлсiн;
2) әскери міндетті орындаудан бас тартушы адамдарды іздестіруді және ұстауды жүргізсін;
3) жетi күндiк мерзiм ішiнде «Ақтөбе қаласы қорғаныс iстері жөніндегі басқармасы» мемлекеттік мекемесіне анықтау ісі немесе алдын ала тергеу жүргiзiлiп жатқан әскерге шақырылушылар туралы хабарласын;
6. Меншік түріне қарамастан кәсіпорындар, мекемелер, ұйымдар және оқу орындарының басшыларына ұсынылсын:
1) әскерге шақырылушыларды іссапардан (еңбек демалысынан) шақырып алу, оларға хабарлауды ұйымдастыру және олардың шақыру учаскесіне дер кезінде келуін қамтамасыз ету;
2) техникалық қызметшілердің қажетті санын бөлу.
7. Селолық округтер әкiмдерi «Ақтөбе қаласы қорғаныс істері жөніндегі басқармасы» мемлекеттік мекемесінің келісімі бойынша шақырылушыларға шақыру учаскесіне шақырылуы туралы хабарлауды және осы шақыру бойынша дер кезінде келуін қамтамасыз етсін.
8. Қала әкiмi аппаратының әлеуметтiк сала және мәдени дамыту мониторингi бөлiмi (М.Кабыл) және «Ақтөбе қаласы қорғаныс істері жөніндегі басқармасы» мемлекеттік мекемесінің келісім-шарт бойынша әскери қызметшілерді жинақтау және әскерге шақыру бөлімінің бастығымен (Ж.Әбдіқалық) бірлесіп шақырылушылар арасында тәрбие жұмыстары бойынша іс-шаралар өткізсін.
9. Шақыруды жүргізу кезінде шақыру учаскесіне жұмыс істеуге жолданған шақыру комиссиясы мүшелерінің, медициналық, техникалық қызметкерлердің жұмыс орны, лауазымы, орташа жалақысы сақталады.
10. «Ақтөбе қалалық қаржы бөлімі» мемлекеттік мекемесі (Р.Айдашева) шақыру бойынша іс-шараларды орындауға байланысты шығындарды қаржыландыруға қаржы бөлсін.
11. «Ақтөбе қаласы қорғаныс iстері жөніндегі басқармасы» мемлекеттік мекемесі (В.Глушко) қала әкiмiне 2011 жылдың 5 шілдесіне және 2012 жылдың 5 қаңтарына шақыру қорытындылары бойынша ақпарат берсін.

3) при необходимости обеспечить проведение дополнительного медицинского обследования призывников по направлению государственного учреждения «Управление по делам обороны города Актобе», для чего выделить необходимое количество коек-мест в закрепленных лечебно-профилактических организациях;
4) в период призыва, в трехдневный срок, сообщать в государственное учреждение «Управление по делам обороны города Актобе» о призывниках, находящихся на стационарном лечении.
4. Управлению юстиции города Актобе (В.Мамбетова по согласованию) осуществлять прописку и выписку призывников по месту жительства при наличии в их военно-учетных документах отметок о принятии и снятии с воинского учета.
5. Управлению внутренних дел города Актобе (К.Мырзабеков по согласованию):
1) выделить, на весь период проведения призыва, наряд полиции в количестве двух человек для поддержания общественного порядка на призывном пункте;
2) производить розыск и задержание лиц, уклоняющихся от выполнения воинской обязанности;
3) сообщать, в семидневный срок, в государственное учреждение «Управление по делам обороны города Актобе» о призывниках, в отношении которых ведется дознание или предварительное следствие.
6. Рекомендовать руководителям предприятий, учреждений, организаций и учебных заведений, независимо от форм собственности:
1) отзывать призывников из командировок (отпусков), организовывать их оповещение и обеспечивать своевременное прибытие на призывной участок;
2) выделить необходимое количество технических работников.
7. Акимам сельских округов, по согласованию с государственным учреждением «Управление по делам обороны города Актобе», обеспечить оповещение призывников о вызове их на призывной пункт и своевременное прибытие лиц по этому вызову.
8. Отделу мониторинга социальной сферы и культурного развития аппарата акима города Актобе (М.Кабыл) совместно с начальником отдела набора военнослужащих по контракту и призыва государственного учреждения «Управление по делам обороны города Актобе» (Ж.Абдикалык) провести мероприятия по воспитательной работе среди призывников.
9. За членами призывной комиссии, медицинскими, техническими работниками, направляемыми для работы на призывной участок в период проведения призыва, сохраняется место работы, занимаемая должность, средний заработок.
10. Государственному учреждению «Актюбинский городской отдел финансов» (Р.Айдашева) выделить средства на финансирование расходов в связи с выполнением мероприятий по призыву.
11. Государственному учреждению «Управление по делам обороны города Актобе» (В.Глушко) представить информацию о результатах призыва акиму города к 5 июля 2011 года и к 5 января 2012 года.

12. Ақтөбе қаласы әкімінің 2010 жылғы 17 мамырдағы № 1355 «2010 жылдың көктемі-күзінде 1983-1992 жылдары туған азаматтарды әскери қызметке кезекті шақыру туралы» қаулысының (2010 жылғы 31 мамырдағы нормативтік құқықтық актілерде мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 3-1-137 болып тіркелген, 2010 жылғы 8 маусымдағы № 70 «Актюбинский вестник» және «Ақтөбе» газеттерінде жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
13. Осы қаулының орындалуын бақылау қала әкiмiнiң орынбасары С.М.Қалдығұловаға және «Ақтөбе қаласы қорғаныс iстері жөніндегі басқармасы» мемлекеттік мекемесінің бастығы міндетін атқарушы В.Глушкоға жүктелсiн.
14. Осы қаулы алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қала әкiмi                                 А.Мұхамбетов
Қала әкімдігінің 2011 жылғы
28 наурыздағы № 734 қаулысына
ҚОСЫМША
Ескерту. Қосымшаға өзгерту енгізілді - Ақтөбе облысы Ақтөбе қалалық әкімдігінің 2011.08.15 № 2085 (алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік 10 күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
Қалалық шақыру комиссиясының құрамы
Сәрсенбинов           -  «Ақтөбе қаласы қорғаныс iстерi
Айдын Жақыпбекұлы        жөнiндегi басқармасы»
мемлекеттік мекемесінің
бастығы, комиссия төрағасы
Мұңлықова             -  Ақтөбе қаласы әкімі
Әсел Талғатқызы          аппаратының әлеуметтік сала
және мәдени дамыту мониторингі
бөлімінің бас маманы, комиссия
төрағасының орынбасары
Комиссия мүшелері:
Әлиев                 -  Ақтөбе қалалық ішкі істер
Қанат Советұлы           басқармасы бастығының
орынбасары
Нұрғазиева            -  № 2 қалалық емхананың
Гүлжиян Рақымғалиқызы    медициналық бақылау
комиссиясының төрайымы,
медициналық комиссия төрайымы
Сухобрус              -  № 3 кеңес беру-диагностикалық
Наталья Михайловна       емхананың мейірбикесі,
комиссия хатшысы
Резерв:
Глушко                -  «Ақтөбе қаласы қорғаныс iстерi
Владимир Николаевич      жөнiндегi басқармасы»
мемлекеттік мекемесі
бастығының орынбасары,
комиссия төрағасы
Қабыл                 -  Ақтөбе қаласы әкімі
Мадьяр Рақымжанұлы       аппаратының әлеуметтік сала
және мәдени дамыту мониторингі
бөлімінің бастығы
Резервтік комиссия мүшелері:
Мырзабеков            -  Ақтөбе қаласы ішкі істер
Кайрат Мақсатұлы         басқармасының бастығы
Иманбердиева          -  № 4 қалалық емхананың бас
Роза Арыстанбекқызы      дәрігерінің орынбасары,
медициналық комиссия төрайымы
Байтерекова           -  медициналық жедел жәрдем
Жанар Жағыпарқызы        емханасы қабылдау бөлмесінің
мейірбикесі, комиссия хатшысы

12. Постановление акима города Актобе от 17 мая 2010 года № 1355 «Об очередном призыве граждан 1983-1992 годов рождения на воинскую службу весной-осенью 2010 года» (зарегистрированного в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3-1-137 от 31 мая 2010 года, опубликованное в газетах «Актобе» и «Актюбинский вестник» № 70 от 8 июня 2010 года) признать утратившим силу.
13. Контроль за выполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Актобе С.Калдыгулову и исполняющего обязанности начальника государственного учреждения «Управление по делам обороны города Актобе» В.Глушко.
14. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования.
Аким города                             А.Мухамбетов
ПРИЛОЖЕНИЕ
к постановлению акимата города
от 28 марта 2011 года № 734
Сноска. Приложение с изменениями, внесенными постановлением акимата города Актобе Актюбинской области от 15.08.2011 № 2085 (вводится в действие по истечении 10 календарных дней после первого официального опубликования).
Состав городской призывной комиссии
Сарсенбинов            - начальник государственного
Айдын Жакыпбекович       учреждения «Управление
по делам обороны города
Актобе»,
председатель комиссии
Мунлыкова             -  главный специалист отдела
Асель Талгатовна         мониторинга социальной сферы и
культурного развития аппарата
акима г.Актобе,
заместитель председателя
Члены комиссии:
Алиев                  - заместитель начальника
Канат Советович          управления внутренних дел
г. Актобе
Нургазиеву             - председатель
Гульжиян Рахимгалиевну   контрольно-медицинской
комиссии городской
поликлиники № 2, председатель
медицинской комиссии
Сухобрус               - медицинская сестра
Наталья Михайловна       консультативно -
диагностической поликлиники
№ 3,секретарь комиссии
Резерв:
Глушко                 - заместитель начальника
Владимир Николаевич      государственного учреждения
«Управление по делам обороны
города Актобе»,
председатель комиссии
Кабыл                  - начальник отдела мониторинга
Мадьяр Ракымжанович      социальной сферы и культурного
развития аппарата акима
города, заместитель
председателя
Члены резервной комиссии:
Мырзабеков             - начальник управления
Кайрат Максатович        внутренних дел г. Актобе
Иманбердиева           - заместитель главного врача
Роза Арстанбековна       городской поликлиники № 4,
председатель медицинской
комиссии
Байтерекова            - медицинская сестра приемного
Жанар Жагипаровна        покоя БСМП, секретарь комиссии