1994 жылы туған азаматтарды қорғаныс істері жөніндегі бөлімінің шақыру учаскесіне тіркеуді өткізу туралы
Ақтөбе облысы Қобда аудандық әкімдігінің 2011 жылғы 7 ақпандағы № 4 шешімі. Ақтөбе облысы Қобда ауданының Әділет басқармасында 2011 жылғы 25 ақпанда № 3-7-100 тіркелді. Күші жойылды - Ақтөбе облысы Қобда аудандық әкімінің 2011 жылғы 14 желтоқсандағы № 17 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Ақтөбе облысы Қобда аудандық әкімінің 2011.12.14 № 17 (алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік 10 күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі № 74 «Әскери міндеттілік және әскери қызмет туралы» Заңының 17-бабын Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 5 мамырдағы № 371 «Қазақстан Республикасындағы әскери міндеттілер мен әскерге шақырылушыларды әскери есепке алуды жүргізу тәртібі жөніндегі Ережені бекіту туралы» Қаулысын орындау үшін, Қазақстан Республикасының 2001 жылы 23 қаңтардағы № 148 «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Заңының 33 бабы 1 тармағының 13 тармақшасын басшылыққа ала отырып ШЕШІМ ЕТЕМІН:
1. 2011 жылдың қаңтар - наурыз аралығында Қобда аудандық қорғаныс істері жөніндегі бөлімінің шақыру учаскесіне тіркелу жасы 17-ге толатын 1994 жылы туылған азаматтарды, сонымен қатар бұрын тіркеуден өтпеген, тұрақты ересек жастағы азаматтарды тіркеу жүргізілсін.
Шараларды орындауға байланысты шығындар жергілікті бюджет қаржылары есебінен жүзеге асырылады.
2. «Аудандық орталық аурухана» КМК (А.Оразаев) (келісім бойынша) Қобда аудандық қорғаныс істері жөніндегі бөлімі мемлекеттік мекемесінің қарамағында:
1) тіркелушілерге медициналық куәландыруды өткізу үшін дәрігер-мамандарды және медбикелерді;
2) тіркелушілерді медициналық құжаттармен сапалы және толық қамтамасыз ету үшін жеткіншектер кабинеттерінің дәрігерлерін;
3) шақыру учаскесіне шақырылушылар санының көбеюі нәтижесінде қосымша медициналық тексеруден өткізу үшін дәрігер-мамандарды және медбикелерді:
4)дәрігер-мамандардың резервтік құрамын;
5)медициналық комиссия жұмысы үшін қажетті медициналық мүліктерді, құралдарды және дәрі-дәрмектерді бөлу тапсырылсын.
3. Меншік түріне қарамастан кәсіпорындар, мекемелер, ұйымдар және оқу орындарының басшыларына;
1) тіркеуге жататын азаматтарға оларды аудандық шақыру пунктіне шақырғаны туралы хабар беру және олардың бұл шақыру бойынша уақытында келуін қамтамасыз ету тапсырылсын;
2) әскер жасына дейінгілерді әскери есепке коюға байланысты міндеттерді орындауға қажетті уақытқа олардың жұмыс (оқу) орындарындағы айлығын (стипендиясын) сақтай отырып, жұмыстан (оқудан) босату;

О проведении приписки на призывном участке граждан 1994 года рождения в отделе по делам обороны Кобдинского района
Решение акимата Кобдинского района Актюбинской области от 7 февраля 2011 года № 4. Зарегистрировано Управлением юстиции Кобдинского района Актюбинской области 25 февраля 2011 года № 3-7-100. Утратило силу решением акима Кобдинского района Актюбинской области от 14 декабря 2011 года № 17
Сноска. Утратило силу решением акима Кобдинского района Актюбинской области от 14.12.2011 № 17 (вводится в действие по истечении 10 календарных дней после первого его официального опубликования).
Во исполнение ст. 17 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года № 74 «О воинской обязанности и воинской службе», постановления Правительства Республики Казахстан от 5 мая 2006 года № 371 «Об утверждении Правил о порядке ведения воинского учета военнообязанных и призывников Республики Казахстан», п. п. 13 п. 1 ст. 33 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республики Казахстан» аким района РЕШИЛ:
1. В период с января по марта 2011 года провести приписку к призывному участку в Отделе по делам обороны Хобдинского района граждан 1994 года рождения, которым в год приписки исполняется 17 лет, а также граждан старших возрастов, не прошедших раннее приписку, проживающих постоянно или временно на территории Хобдинского района.
Расходы, связанные с выполнением мероприятий, осуществляются за счет средств местного бюджета.
2. Поручить ГУ «Центральная районная больница» (Оразаев А) (по согласованию) выделить в распоряжение ГУ «Отдела по делам обороны Хобдинского района».
1) врачей-специалистов и медицинских сестер для проведения медицинского освидетельствования приписываемых;
2) врачей подростковых кабинетов для качественного полного обеспечения медицинскими документами приписываемых;
3) врачей-специалистов и медицинских сестер для проведения дополнительной медицинской комиссии в результате увеличения количества приписываемых к призывному участку;
4) резервный состав врачей-специалистов;
5) необходимое медицинское имущество, инструменты и медикаменты для работы медицинской комиссии.
3. Поручить руководителям предприятий, учреждений, организаций и учебных заведений независимо от форм собственности:
1) оповещать граждан, подлежащих приписке, о вызове их в районный призывной пункт и обеспечивать своевременное прибытие их по этому вызову;
2) освободить юношей от работы (учебы) на время, необходимое для выполнения обязанностей, связанных с постановкой допризывников на воинский учет, с сохранением за ними заработка (стипендии) по месту работы (учебы);

3) техникалық қызметкерлердің қажетті санын бөлу тапсырылсын.
4. «Аудандық білім дене шынықтыру және спорт бөлімі» ММ (Р.Шабарова) «Қобда аудандық қорғаныс істері жөніндегі бөлімі» ММ (С.Жамантаев) бірлесе отырып, аудан мектептерінде оқитын барлық 1994 жылы туылған азаматтарды тіркеумен толық қамтуды бақылауды жүзеге асыру ұсынылсын. Тіркелу кезінде анықталған барлық орта білімі жоқ азаматтарды кейіннен күндізгі және сырттай жалпы білім беру мектептерінде оқытатындай етіп есепке алсын.
5. «Аудандық ішкі істер бөлімі» ММ (А.Калдыбаев) (келісім бойынша) полиция нарядына шақыру пунктінде қоғамдық тәртіпті сақтау үшін екі адам және іздестіру тобы үшін екі адам бөлу тапсырылсын.
6. Ауылдық округ әкімдері «Қобда аудандық қорғаныс істері жөніндегі бөлімі» ММ талабы бойынша әскер жасына дейінгілерді және әскерге шақырылушыларды олардың шақыру пунктіне шақырылғандығы туралы хабарласын және жеткіншектердің уақытында келуін қамтамасыз етсін.
7. «Қобда аудандық қорғаныс істері жөніндегі бөлімі» ММ (С.Жамантаев) азаматтардың шақыру учаскесіне тіркелуін ұйымшылдықпен жүргізуді қамтамасыз ету жөнінде шаралар алсын. Тіркеу қорытындысы туралы 2011 жылдың 11 сәуірінде аудан әкіміне хабарласын.
8. Аудан әкімінің 2009 жылғы 26 қарашадағы № 11 «1993 жылы туылған азаматтарды қорғаныс істері жөніндегі бөлімінің шақыру учаскесіне тіркеуді өткізу туралы» шешімінің (2009 жылғы 29 желтоксанындағы нормативтік-құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 3-7-81 болып тіркелген, 2010 жылғы 7 қаңтардағы № 1 «Қобда» газетіндегі жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
9. Осы шешімнің орындалуын бақылау аудан әкімінің орынбасары Б.Елеусіноваға және Қобда аудандық қорғаныс істері жөніндегі бөлімі бастығы С.Жамантаевқа жүктелсін.
10. Осы шешім алғашқы ресми жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі                      Л.Исмағамбетова

3) выделить необходимое количество технических работников.
4. Поручить ГУ «Отдел образования и спорта » (Шабарова Р) совместно с ГУ «Отдел по делам обороны Хобдинского района» (Жамантаев С.С) осуществлять контроль за полным охватом припиской всех юношей 1994 года рождения, обучающихся в школах города. Взять на учет всех выявленных при приписке юношей, не имеющих среднего образования, с последующим обучением их в очных и заочных общеобразовательных школах.
5. Поручить ГУ «Районный отдел внутренных дел» (Калдыбаев А) (по согласованию) выделить наряд полиции: два человека для поддержания общественного порядка на призывном пункте и два человека для розыскной группы.
6. Поручить акимам сельских округов по требованию ГУ «Отдел по делам обороны Хобдинского района» оповещать допризывников и призывников о вызове их на призывной пункт и обеспечить своевременное прибытие юношей.
7. Поручить начальнику ГУ «Отдел по делам обороны Хобдинского района» (Жамантаев С.С) принять меры по обеспечению организованного проведения приписки граждан к призывному участку. О результатах приписки информировать акима района к 11 апреля 2011 года.
8. Решение акима района от 26 ноября 2009 года № 11 «О проведении приписки на призывном участке граждан 1993 года рождения в Отделе по делам обороны Хобдинского района» (зарегистрированное в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 3-7-81 от 29 декабря 2009 года, опубликованное в газете «Кобда» № 1 от 7 января 2010 года) признать утратившим силу.
9. Контроль за выполнением настоящего решения возложить на заместителя акима района Елеусиновой Б.О и начальника Отдела по делам обороны Хобдинского района Жамантаев С.С.
10. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования.
Аким Кобдинского района           Исмагамбетова Л.К