Мәртөк ауылдық округіндегі елді мекендердегі көшелердің атауларын өзгерту және атаулар беру туралы
Ақтөбе облысы Мәртөк ауданы Мәртөк ауылдық округі әкімінің 2011 жылғы 6 қыркүйектегі № 1 шешімі. Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық Әділет басқармасында 2011 жылғы 12 қазанда № 3-8-136 тіркелді
Ескерту. Шешімнің деректемелерінде, атауында және барлық мәтіні бойынша "ауыл аймағы", "ауыл аймағындағы", "ауыл аймағының", "ауыл аймақ" сөздері "ауылдық округі", "ауылдық округіндегі", "ауылдық округінің" сөздерімен ауыстырылды – Ақтөбе облысы Мәртөк ауданы Мәртөк ауылдық округінің әкімінің 20.04.2015 № 1 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 35 бабына, Қазақстан Республикасының 1993 жылғы 8 желтоқсандағы "Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылысы туралы" Заңының 14 бабының 4) тармақшасына сәйкес, Мәртөк ауылдық округі әкімінің міндетін атқарушы ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда – Ақтөбе облысы Мәртөк ауданы Мәртөк ауылдық округі әкімінің 19.11.2018 № 7 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
1. Мәртөк ауылындағы келесі көшелерінің атаулары:
1) Ленина көшесі - Есет Көкеұлы көшесі;
2) Советская көшесі - Н.Байғанин көшесі;
3) Красноармейская көшесі - Р.Мир - Хайдаров көшесі;
4) Первомайская көшесі - Т.Әубәкіров көшесі;
5) Огородная көшесі - Чепигин көшесі;
6) Восточная көшесі - К.Бәйсеитова көшесі;
7) Механизатор көшесі - Пономаренко көшесі;
8) Украинская көшесі - Бөкенбай батыр көшесі;
9) К.Маркса көшесі - М.Әуезов көшесі;
10) 70 лет Октября көшесі - Жамбыл көшесі;
11) 50 лет Октября көшесі - Абай көшесі;
12) П.Лумумбы көшесі - Тәжіғұлов көшесі;
13) Набережная көшесі - А.Байтұрсынов көшесі;
14) Степная көшесі - М.Дулатов көшесі;
15) Илекская көшесі - Б.Момыш – ұлы көшесі;
16) Кирова көшесі - Ш.Уәлиханов көшесі;
17) Водопроводная көшесі - Ы.Алтынсарин көшесі;
18) Калинина көшесі - Ш.Берсиев көшесі;
19) Чкалова көшесі - Б.Майлин көшесі;
20) Стрелковая көшесі - 312 Атқыштар дивизиясы көшесі;
21) Партизанская көшесі - Жанғалиев көшесі;
22) Коммунальная көшесі - Мазков көшесі;
23) Ульянова көшесі - Кожемякин көшесі;
24) Промышленная көшесі - Иманова көшесі;
25) 50 лет Комсомола көшесі - М.Маметова көшесі;
26) Кооперативная көшесі - Ә.Молдағұлова көшесі;
27) Больничная көшесі - Батурин көшесі;
28) Актюбинская көшесі - Қ.Медетов көшесі;

О переименовании и присвоении наименований улиц в населенных пунктах Мартукского сельского округа
Решение акима Мартукского сельского округа Мартукского района Актюбинской области от 6 сентября 2011 года № 1. Зарегистрировано Управлением юстиции Мартукского района Актюбинской области 12 октября 2011 года № 3-8-136
В соответствии со статьей 35 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года, подпунктом 4) статьи 14 Закона Республики Казахстан "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан" от 8 декабря 1993 года, исполняющий обязанности акима Мартукского сельского округа РЕШИЛ:
Сноска. Преамбула – в редакции решения акима Мартукского сельского округа Мартукского района Актюбинской области от 19.11.2018 № 7 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Переименовать следующие улицы села Мартук:
1) Улицу Ленина – на улицу Есет Кокеулы;
2) Улицу Советская - на улицу Н.Байганина;
3) Улицу Красноармейская - на улицу Р.Мир-Хайдарова;
4) Улицу Первомайская - на улицу Т.Аубакирова;
5) Улицу Огородная - на улицу Чепигина;
6) Улицу Восточная - на улицу К.Байсеитова;
7) Улицу Механизатор - на улицу Пономаренко;
8) Улицу Украинская - на улицу Бокенбай батыра;
9) Улицу К.Маркса - на улицу М.Ауэзова;
10) Улицу 70 лет Октября - на улицу Жамбыла;
11) Улицу 50 лет Октября - на улицу Абая;
12) Улицу П.Лумумбы - на улицу Тажигулова;
13) Улицу Набережная - на улицу А.Байтурсынова;
14) Улицу Степная - на улицу М.Дулатова;
15) Улицу Илекская - на улицу Б.Момыш-улы;
16) Улицу Кирова - на улицу Ш.Уалиханова;
17) Улицу Водопроводная - на улицу Ы.Алтынсарина;
18) Улицу Калинина - на улицу Ш.Берсиева;
19) Улицу Чкалова - на улицу Б.Майлина;
20) Улицу Стрелковая - на улицу 312 Стрелковой дивизии;
21) Улицу Партизанская - на улицу Жангалиева;
22) Улицу Коммунальная - на улицу Мазкова;
23) Улицу Ульянова - на улицу Кожемякина;
24) Улицу Промышленная - на улицу Иманова;
25) Улицу 50 лет Комсомола - на улицу М.Маметова;
26) Улицу Кооперативная - на улицу А.Молдагуловой;
27) Улицу Больничная - на улицу Батурина;
28) Улицу Актюбинская - на улицу К.Медетова;

29) Дорожная көшесі - Т.Бегельдинов көшесі;
30) Октябрьская көшесі - Әбдіров көшесі;
31) Мостовая көшесі - Брусиловский көшесі;
32) Полевая көшесі - Ақбұлақ көшесі;
33) Заводская көшесі - Бөктеев көшесі;
34) Вокзальная көшесі - Т.Өтебалинов көшесі;
35) Молодежная көшесі - Мұратбаев көшесі;
36) Зеленая көшесі - Мұқанов көшесі;
37) Линейная көшесі - Жангельдин көшесі;
38) Дружбы көшесі - Достық көшесі;
39) Рабочая көшесі – Жұмысшылар көшесі;
40) Лесная көшесі – Ю.Бондарев көшесі;
41) Строительная көшесі - О.Бердиев көшесі деп өзгертілсін.
2. Мәртөк ауылдық округіндегі келесі елді мекендерге:
1) Мәртөк ауылына – Желтоқсан, С.Сейфуллин, Губин, Озмитель, Панфилов, Жастар, Нефтебаза;
2) Құмсай ауылына – Қ.Медетов, Зауыт, Құрылысшылар, Жастар;
3) Қазан ауылына – Абай, Шығыс, Жасыл, Орталық, Заречье, Құрылыс деп көше атаулары берілсін.
3. Осы шешімнің орындалуына бақылау жасау ауылдық округінің әкімінің орынбасары Р.А.Копжанға жүктелсін.
4. Осы шешім алғаш рет ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Мәртөк ауылдық округінің әкімі Қ. Төлепбергенов

29) Улицу Дорожная - на улицу Т.Бегельдинова;
30) Улицу Октябрьская - на улицу Абдирова;
31) Улицу Мостовая - на улицу Брусиловского;
32) Улицу Полевая - на улицу Акбулака;
33) Улицу Заводская - на улицу Буктеева;
34) Улицу Вокзальная - на улицу Т.Утебалинова;
35) Улицу Молодежная - на улицу Муратбаева;
36) Улицу Зеленая - на улицу Муканова;
37) Улицу Линейная - на улицу Жангельдина;
38) Улицу Дружбы - на улицу Достык;
39) Улицу Рабочая - на улицу Жумысшылар;
40) Улицу Лесная - на улицу Бондарева;
41) Улицу Строительная - на улицу О.Бердиева.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решением акима Мартукского сельского округа Мартукского района Актюбинской области от 20.04.2015 № 1 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Присвоить наименования улицам в следующих населенных пунктах Мартукского сельского округа:
1) В селе Мартук – Желтоксан, С.Сейфуллин, Губин, Озмитель, Панфилов, Жастар, Нефтебаза;
2) В селе Кумсай – К.Медетов, Зауыт, Курылысшылар, Жастар;
3) В селе Казан – Абай, Шыгыс, Жасыл, Орталык, Заречье, Курылыс.
3. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на заместителя акима сельского округа Р.А.Копжан.
4. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Мартукского сельского округа К. Тулепбергенов