Қазақстан Республикасы азаматтарының Қарабалық ауданы шақыру учаскесіне тіркеуін ұйымдастыру және қамтамасыз ету туралы
Қостанай облысы Қарабалық ауданы әкімінің 2011 жылғы 1 қарашадағы № 14 шешімі. Қостанай облысы Қарабалық ауданының Әділет басқармасында 2011 жылғы 30 қарашада № 9-12-170 тіркелді. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды - (Қостанай облысы Қарабалық ауданы әкімі аппараты бысшысының 2013 жылғы 2 мамырдағы № 05-10/468 хатымен)
Ескерту. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды - (Қостанай облысы Қарабалық ауданы әкімі аппараты бысшысының 02.05.2013 № 05-10/468 хатымен).
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 33-бабы 1-тармағының 13) тармақшасына, "Әскери міндеттілік және әскери қызмет туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі Заңы 17-бабының 3-тармағына сәйкес, Қарабалық ауданының әкімі ШЕШТІ:
1. Тіркелетін жылы он жеті жасқа толатын еркек жынысты Қазақстан Республикасының азаматтарын 2012 жылы қаңтардан бастап наурызға дейін "Қостанай облысы Қарабалық ауданының қорғаныс істері жөніндегі бөлімі" мемлекеттік мекемесінің (келісім бойынша) шақыру учаскесіне тіркеуі ұйымдастырылсын және қамтамасыз етілсін.
2. "Қостанай облысы әкімдігінің денсаулық сақтау басқармасының "Қарабалық орталық аудандық ауруханасы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорыны (келісім бойынша) "Қостанай облысы Қарабалық ауданының Қорғаныс істері жөніндегі бөлімі" мемлекеттік мекемесімен (келісім бойынша) бірлесіп тіркеу бойынша іс–шараларды ұйымдастыру ұсынылсын.
3. Селолық округтер, Тоғызақ селосы және Қарабалық кентінің әкімдері:
1) тіркеуге жататын азаматтарды хабар ету және олардың шақыру учаскесіне дер кезінде келуі қамтамасыз етілсін;
2) шақыру учаскесіне азаматтарды жеткізу үшін шығарып салатын тұлғалар бөлінсін, тасу кезінде жазатайым оқиғаларды болдырмау үшін шаралар қабылдансын.
4. "Қазақстан Республикасы ішкі істер министрлігі Қостанай облысы Ішкі істер Департаментінің Қарабалық аудандық ішкі істер бөлімі" мемлекеттік мекемесіне (келісім бойынша) тіркеу өткізу кезінде шақыру учаскесінде қоғамдық тәртіпті қамтамасыз ету ұсынылсын.
5. "Қостанай облысы Қарабалық ауданының Қорғаныс істері жөніндегі бөлімі" мемлекеттік мекемесінің бастығы (келісім бойынша) "Қарабалық ауданы әкімдігінің білім бөлімі" және "Қарабалық ауданы әкімдігінің дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесімен бірлесіп:
1) аудан оқу орындарына әскери-оқу орындарына үміткерлерді іріктеуге наряд жеткізсін.

Об организации и обеспечении приписки граждан Республики Казахстан к призывному участку Карабалыкского района
Решение акима Карабалыкского района Костанайской области от 1 ноября 2011 года № 14. Зарегистрировано Управлением юстиции Карабалыкского района Костанайской области 30 ноября 2011 года № 9-12-170. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо руководителя аппарата акима Карабалыкского района Костанайской области от 2 мая 2013 года № 05-10/468)
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо руководителя аппарата акима Карабалыкского района Костанайской области от 02.05.2013 № 05-10/468).
В соответствии с подпунктом 13) пункта 1 статьи 33 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 3 статьи 17 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О воинской обязанности и воинской службе" РЕШИЛ:
1. Организовать и обеспечить приписку граждан Республики Казахстан мужского пола, которым в год приписки исполняется семнадцать лет, к призывному участку государственного учреждения "Отдел по делам обороны Карабалыкского района Костанайской области" (по согласованию) с января по март 2012 года.
2. Рекомендовать государственному коммунальному казенному предприятию "Карабалыкская центральная районная больница" Управления здравоохранения акимата Костанайской области (по согласованию) совместно с государственным учреждением "Отдел по делам обороны Карабалыкского района Костанайской области" (по согласованию) организовать мероприятия по приписке.
3. Акимам сельских округов, села Тогузак и поселка Карабалык:
1) организовать оповещение граждан, подлежащих приписке и обеспечить их своевременное прибытие на призывной участок;
2) выделить сопровождающих лиц для доставки граждан на призывной участок, принять меры для предотвращения несчастных случаев при перевозке.
4 Рекомендовать государственному учреждению "Отдел внутренних дел Карабалыкского района Департамента внутренних дел Костанайской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан" (по согласованию) обеспечить на призывном участке общественный порядок в период проведения приписки.
5. Начальнику государственного учреждения "Отдел по делам обороны Карабалыкского района Костанайской области" (по согласованию) совместно с государственными учреждениями "Отдел образования акимата Карабалыкского района" и "Отдел физической культуры и спорта акимата Карабалыкского района":
1) довести до учебных заведений района наряд на отбор кандидатов в военно-учебные заведения;

2) бастауыш әскери даярлаудың ұйымдастырушы–оқытушыларын әскери-оқу орындары бойынша анықтамалық материалдармен қамтамасыз етсін, олардың жұмысын ұйымдастырсын;
3) бұқаралық ақпарат құралдары арқылы әскери-оқу орындарына үміткерлерді іріктеу бойынша жұмыстың басталуы туралы ақпарат берсін;
4) әскери-оқу орнына түсуге әрбір әскерге дейінгі шақырушылармен әскери кәсіптік бағыты мақсатымен жеке әңгімелесуді өткізсін.
6. Осы шешімнің орындалуын бақылау аудан әкімінің орынбасары Б.А. Кәкімжановқа жүктелсін.
7. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қарабалық
ауданының әкімі                            Ф. Филиппов
КЕЛІСІЛДІ:
"Қазақстан Республикасы ішкі
істер министрлігі Қостанай облысы
Ішкі істер Департаментінің
Қарабалық аудандық ішкі істер
бөлімі" мемлекеттік мекемесі
бастығының міндет атқарушы
_______________ М.Ералиев
"Қостанай облысы Қарабалық
ауданының Қорғаныс істері
жөніндегі бөлімі" мемлекеттік
мекемесінің бастығы
_______________ В. Гавриш
"Қостанай облысы әкімдігінің
денсаулық сақтау басқармасының
"Қарабалық орталық аудандық
ауруханасы" мемлекеттік
коммуналдық қазыналық
кәсіпорнының бас дәрігерінің
міндетін атқарушы
______________ Л. Панченко

2) обеспечить преподавателей–организаторов начальной военной подготовки справочными материалами по военно-учебным заведениям, организовать их работу;
3) через средства массовой информации дать объявление о начале работы по отбору кандидатов в военно–учебные заведения;
4) провести с каждым допризывником индивидуальные собеседования с целью военно–профессиональной ориентации на поступление в военно- учебное заведение.
6. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на заместителя акима района Хакимжанова Б.А.
7. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким
Карабалыкского района                      Ф. Филиппов
СОГЛАСОВАНО:
Исполняющий обязанности
начальника государственного
учреждения "Отдел внутренних
дел Карабалыкского района
Департамента внутренних дел
Костанайской области
Министерства внутренних дел
Республики Казахстан"
_______________ М. Ералиев
Начальник государственного
учреждения "Отдел по делам
обороны Карабалыкского района
Костанайской области"
_________________ В. Гавриш
Исполняющая обязанности
главного врача государственного
коммунального казенного
предприятия "Карабалыкская
центральная районная больница"
Управления здравоохранения
акимата Костанайской области
__________________ Т. Екимова