"Облыстың (қаланың, ауданның) Құрметті азаматы" атағын беру ережесі туралы" Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихаттың 2009 жылғы 22 сәуірдегі N 15/8 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2011 жылғы 28 маусымдағы N 35/5 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2011 жылғы 15 шілдеде N 1782 тіркелді
«Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 Заңының 6-бабы 1-тармағы 12-2) тармақшасына сәйкес облыстық мәслихат ШЕШТІ:
1. Облыстық мәслихаттың 2009 жылғы 22 сәуірдегі № 15/8 шешімімен (2009 жылғы 28 мамырдағы № 1712 мемлекеттік тіркеу реестрінде тіркелген, 2009 жылғы 5 маусымдағы «Солтүстік Қазақстан», 2009 жылғы 5 маусымдағы «Северный Казахстан» газеттерінде жарияланған) бекітілген «Облыстың (қаланың, ауданның) Құрметті азаматы» атағын беру ережесіне келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
мынадай мазмұндағы 3-1 тармақпен толықтырылсын:
«Облыстың Құрметті азаматы» атағы «Социалистік Еңбек Ері», «Халық қаһарманы», «Қазақстанның Еңбек Ері» атағына лайықты облыс азаматтарына беріледі;
5, 6, 7, 8, 9 тармақтар келесі редакцияда жазылсын:
«5. облыс (қала, аудан) әкімі аппараты басшысының бұйрығымен материалдардың осы Ереже талаптарына сәйкестігін қарау бойынша жұмыс тобы құрылады»;
«6. Жұмыс тобының шешімі көпшілік дауыспен қабылданады»;
«7. дауыстар тең түскен жағдайда жұмысшы тобы төрағасының пікірі шешуші болып есептеледі»;
«8. Жұмысшы тобының шешімі ұсыныс түрінде болады және оның барлық мүшелері қол қоятын хаттамамен рәсімделеді»;
«9. Жұмысшы тобы келесі шешімдердің бірін қабылдай алады:
өтініш қанағаттандырылсын және облыс (қала, аудан) әкіміне ұсынылсын атақ беру туралы сәйкес мәслихатқа ұсыныс енгізілсін;
өтініш қабылданбасын;
өтініш құжаттарды толық рәсімдеу үшін қайтарылсын»;
13 тармақта:
«Солтүстік Қазақстан» сөзі алынып тасталсын;
«облыстың» сөзінен кейін «(қаланың, ауданның)» сөздерімен толықтырылсын;
14 тармақта:
«Облыстың Құрмет кітабы» сөздеріндегі Облыстың сөзінен кейін «(қаланың, ауданның)» сөздерімен толықтырылсын;
«облыс әкімінің аппараты» сөздеріндегі облыс сөзінен кейін «(қала, аудан)» сөздерімен толықтырылсын;
15 тармақта «облыстық» сөзінен кейін «(қалалық, аудандық)» сөздерімен толықтырылсын;
4 бөлімнің атауы «Атақтан айырылу» сөздерінен кейін «және қалпына келтіру» сөздерімен толықтырылсын.
16 тармақтағы «мүмкін» сөзі «тиісті» сөзімен алмастырылсын;
4 бөлім «Заңсыз сотталған және сот шешімімен толық ақталған тұлғалардың Атағына құқықтары қалпына келтіріледі» 18 тармағымен толықтырылсын.

О внесении изменений и дополнений в решение Северо-Казахстанского областного маслихата от 22 апреля 2009 года N 15/8 "О Правилах присвоения звания "Почетный гражданин области (города, района)"
Решение маслихата Северо-Казахстанской области от 28 июня 2011 года N 35/5. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 15 июля 2011 года N 1782
В соответствии с подпунктом 12-2) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в Правила присвоения звания «Почетный гражданин области (города, района)», утвержденные решением областного маслихата от 22 апреля 2009 года № 15/8, (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации 28 мая 2009 года № 1712, опубликовано в газетах «Солтүстік Қазақстан» от 5 июня 2009 года, «Северный Казахстан» от 5 июня 2009 года) следующие изменения и дополнения:
дополнить пунктом 3-1 следующего содержания:
«Звание «Почетный гражданин области» присваивается гражданам области, удостоенным звания «Герой Социалистического труда», «Халық қаһарманы», «Қазақстанның Еңбек Ерi»;
пункты 5,6,7,8,9 изложить в следующей редакции:
«5. Приказом руководителя аппарата акима области (города, района) создается рабочая группа по рассмотрению материалов на соответствие требованиям настоящих Правил»;
«6. Решение рабочей группы принимается большинством голосов»;
«7. В случае равенства голосов решающим считается мнение председателя рабочей группы»;
«8. Решение рабочей группы носит рекомендательный характер и оформляется протоколом, который подписывается всеми ее членами»;
«9. Рабочая группа может принять одно из следующих решений:
удовлетворить ходатайство и рекомендовать акиму области (города, района) внести представление в соответствующий маслихат о присвоении Звания;
отклонить ходатайство;
вернуть ходатайство для дооформления документов»;
В пункте 13:
слова «Северо-Казахстанской» исключить;
после слова «области» дополнить словами «(города, района)»;
В пункте 14:
после слов «Книги почета области» дополнить словами «(города, района)»;
после слов «аппарат акима области» дополнить словами «(города, района)»;
В пункте 15 после слова «областного» дополнить словами «(городского, районного)»;
В названии раздела 4 после слов «лишения» дополнить словами «и восстановления»;
В пункте 16 слово «может» заменить словом «должно»;
В пункте 17 слово «Положения» заменить словом «Правил»;
Раздел 4 дополнить пунктом 18 «Лица, незаконно осужденные и реабилитированные полностью по решению суда, восстанавливаются в правах на Звание».

2. Осы шешім оны алғашқы ресми жарияланған кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және 2011 жылғы 1 шілдеден бастап пайда болған 3-1 тармақтардағы құқықтық қатынастар үшін таралады.
XХХV сессиясының төрағасы,
облыстық мәслихаттың хатшысы               Қ. Едіресов

2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования и распространяется для пункта 3-1 на правоотношения, возникшие с 1 июля 2011 года.
Председатель XXXV сессии,
секретарь областного маслихата             К. Едресов