Ғабит Мүсірепов атындағы ауданның жеке санаттағы мұқтаж азаматтарына әлеуметтік көмек көрсету туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы аудандық мәслихатының 2011 жылғы 28 наурыздағы N 24-2 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2011 жылғы 19 сәуірде N 13-5-127 тіркелді. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы аудандық мәслихатының 2013 жылғы 24 желтоқсандағы N 22-5 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы аудандық мәслихатының 24.12.2013 N 22-5 шешімімен (алғашқы жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күннен кейін қолданысқа енгізіледі)
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Бюджеттік кодексінің 56-бабы 1-тармағы 4) тармақшасына, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 Заңының 6-бабы 1-тармағы 15) тармақшасына, 1995 жылғы 28 сәуірдегі № 2247 «Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерiне және соларға теңестiрiлген адамдарға берiлетiн жеңiлдiктер мен оларды әлеуметтiк қорғау туралы» Қазақстан Республикасының Заңының 20-бабына сәйкес, аудан мәслихаты ШЕШТІ:
1. Ғабит Мүсірепов атындағы ауданның жеке санаттағы азаматтарына әлеуметтік көмек көрсету:
1) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне және оларға теңестірілген тұлғаларға жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша монша мен шаштараз қызметтеріне өтініш беру кезінен әр айдың 25 күнінен кешіктірмей ай сайын 400 теңге мөлшерінде; тіс протездерін салу қызметіне тіс протезін салу шот-фактурасы құны мөлшерінде (қымбат металдар, металло-керамикалық протездерден басқа) үш жылда бір рет өтініш беру кезінен әр айдың 25 күнінен кешіктірмей әлеуметтік көмек;
2) белсенді туберкулезбен ауратын азаматтарға қосымша тамақтану үшін өтініш беру кезінен әр айдың 25 күнінен кешіктірмей бір АЕК мөлшерінде ай сайын әлеуметтік көмек;
3) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне, сондай-ақ мәртебесі Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне және соларға теңестірілген тұлғаларға берілген жеңілдіктері мен кепілдіктері бойынша теңестірілген басқа санаттағы тұлғаларға, «Алтын алқа», «Күміс алқа» алқаларымен марапатталған немесе бұрын «Ардақты ана» атағын алғандарға, сондай-ақ 1 және 2 дәрежелі «Ана даңқы» ордендерімен марапатталғандарға; Қазақстан Республикасына сіңірген ерекше еңбегі үшін зейнетақы тағайындалған азаматтарына; Кеңес Одағының Батырларына, Социалистік Еңбек Ерлеріне; үш дәрежелі Даңқ, үш дәрежелі Еңбек Даңқы иегерлеріне, 1988-1989 жылдардағы Чернобыль АЭС апаттың зардаптарын жоюға қатысушыларына, қоныс аудару кезінде құрсақта болған балаларды қоса алғанда, оқшалау және көшіру аймағынан қоныс аударғандардың (өз еркімен кеткендердің) және Қазақстан Республикасына қоныстанғандардың қатарындағы азаматтарға; І, ІІ, ІІІ топтағы мүгедектерге бір рет нақты жолдама құны мөлшерінде санаторлық–курорттық емделуге әлеуметтік көмек өтініш берушінің өтініш берген айының 25 күнінен кешіктірмей;

Об оказании социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан района имени Габита Мусрепова
Решение маслихата района Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области от 28 марта 2011 года N 24-2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 19 апреля 2011 года N 13-5-127. Утратило силу решением маслихата района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области от 24 декабря 2013 года N 22-5
Сноска. Утратило силу решением маслихата района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области от 24.12.2013 N 22-5 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
В соответствии с подпунктом 4) пункта 1 статьи 56 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 15) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», статьей 20 Закона Республики Казахстан от 28 апреля 1995 года № 2247 «О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним» районный маслихат РЕШИЛ:
1. Оказать социальную помощь отдельным категориям нуждающихся граждан района имени Габита Мусрепова:
1) участникам, инвалидам Великой Отечественной войны, а также лицам, приравненным по льготам и гарантиям к участникам и инвалидам Великой Отечественной войны на посещение бань и парикмахерских в размере 400 тенге не позднее 25 числа каждого месяца, на зубопротезирование в размере стоимости предоставленной счет-фактуры (кроме драгоценных металлов, протезов из металлокерамики и металлопластики) один раз в три года, не позднее 25 числа месяца обращения заявителя;
2) гражданам, больным активным туберкулезом для обеспечения дополнительного питания в размере один МРП ежемесячно, не позднее 25 числа месяца обращения заявителя;
3) участникам, инвалидам Великой Отечественной войны, а также лицам, приравненным по льготам и гарантиям к участникам и инвалидам войны, другим категориям лиц, приравненных по льготам и гарантиям к участникам войны, многодетным матерям, награжденными подвесками «Алтын алқа», «Күміс алқа» или получившими ранее звание «Мать-героиня», а также награжденными орденами «Материнская слава» I и II степени, лицам, которым назначены пенсии за особые заслуги перед Республикой Казахстан, Героям Советского Союза, Героям Социалистического труда, лицам из числа участников ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской АЭС в 1988-1989 годах, эвакуированных (самостоятельно выехавших) из зон отчуждения и отселения в Республику Казахстан, включая детей, которые на день эвакуации находились во внутриутробном состоянии, инвалидам I, II и III групп на санаторно-курортное лечение один раз в год по фактической стоимости путевки не позднее 25 числа месяца обращения заявителя;

4) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне, сондай-ақ мәртебесі Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне теңестірілген тұлғаларға; Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы қажырлы еңбегі мен мінсіз әскери қызметі үшін бұрынғы КСР Одағының ордендерімен және медальдарымен наградталған адамдарға; І, ІІ, ІІІ топ мүгедектеріне; «Алтын алқа», «Күміс алқа» алқаларымен марапатталған немесе бұрын «Ардақты ана» атағын алғандарға, сондай-ақ 1 және 2 дәрежелі «Ана даңқы» ордендерімен марапатталғандарға; Қазақстан Республикасына сіңірген ерекше еңбегі үшін зейнетақы тағайындалған азаматтарына; Кеңес Одағының Батырларына, Социалистік Еңбек Ерлеріне; үш дәрежелі Даңқ, үш дәрежелі Еңбек Даңқы иегерлеріне; Астана қаласына жылына бір рет өтініш берушінің өтініш берген айының 25 күнінен кешіктірмей экскурсиялық сапар шегуге әлеуметтік көмек.
1-1. Анықтау:
1) Ұлы Отан соғыс қатысушылары мен мүгедектеріне монша және шаштараз қызметтеріне ай сайынғы әлеуметтік көмек өтініш берілген айдан бастап тағайындалады және өтініш берушінің өліміне байланысты немесе аудан шегінен кетуіне байланысты тоқтатылады. Төлемдер аталған жағдайлар болған айдан кейін келесі айда тоқтатылады;
2) белсенді туберкулезбен ауыратын азаматтарға қосымша тамақтану үшін әлеуметтік көмек, аумақтық медициналық мекемесі ұсынған белсенді туберкулезбен ауыратын азаматтар тізіміне сәйкес оған құқық пайда болғаннан кейін өтінген айдан ағымды айға тағайындалады;
3) тіс протездерін салдыру қызметіне лицензиясы бар медициналық мекемелерге тіс протездеу құны мөлшерінде (қымбат металдар, металло-керамикалық протездерден басқа) аудан бюджетімен қарастырған қаражат шегінде жасалады;
4) Банктік операциясының түріне сәйкес Қазақстан Республикасы Халық банкінің лицензиясы бар екінші деңгейлі банктер немесе ұйымдар арқылы жергілікті бюджеттен әлеуметтік төлемдер әлеуметтік көмек алушының жеке шотына ақша қаражатын аудару жолымен құжаттарды қабылдаған күннен бастап отыз күнтізбелік күн ішінде жүзеге асады.
2. Жеке санаттағы азаматтарға әлеуметтік көмек тағайындау үшін құжаттардың тізбегі қосымшаға сәйкес қажет. Құжаттарды қарастыру мерзімі – он бес күнтізбелік күн ішінде.
3. 451–007–000 «Жергілікті өкілетті орган шешімдері бойынша жеке санаттағы мұқтаж азаматтарға әлеуметтік көмек көрсету» бағдарламасы бойынша осы мақсатта қарастырылған қаражат жылы қаржыландыру шығыстары ауданның жергілікті бюджет есебінен жүзеге асады.

4) участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, а также лицам, приравненным по льготам и гарантиям к участникам и инвалидам Великой Отечественной войны; лицам, награжденными орденами и медалями бывшего Союза ССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны; инвалидам первой, второй и третьей групп; многодетным матерям, награжденными подвесками «Алтын алқа», «Күміс алқа» или получившими ранее звание "Мать-героиня", а также награжденными орденами "Материнская слава" I и II степени; Героям Советского Союза, Героям Социалистического Труда, кавалерам орденов Славы трех степеней, Трудовой Славы трех степеней, постоянно проживающим на территории района, на экскурсионные поездки в город Астана один раз в год, в размере фактической стоимости путевки, не позднее 25 числа месяца обращения заявителя.
1-1. Определить что:
1) ежемесячная социальная помощь для посещения бань и парикмахерских участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, лицам, приравненным по льготам и гарантиям к участникам и инвалидам Великой Отечественной войны назначается с месяца подачи заявления и прекращается в связи со смертью заявителя или его выбытия за пределы района. Выплата прекращается с месяца следующего за месяцем, в котором наступили указанные события;
2) ежемесячная социальная помощь для обеспечения дополнительного питания гражданам, больным активным туберкулезом назначается с месяца обращения на текущий месяц после возникновения права на неҰ, на основании списка территориального медицинского учреждения;
3) социальная помощь на зубопротезирование осуществляется медицинской организацией, имеющей лицензию на зубопротезирование, в размере стоимости зубопротезирования (кроме драгоценных металлов, протезов из металлокерамики и металлопластики) в пределах средств, предусмотренных бюджетом района;
4) социальные выплаты из местного бюджета осуществляются путем перечисления денежных средств на лицевой счет получателя социальной помощи через банки второго уровня или организации, имеющие лицензии Национального банка Республики Казахстан на соответствующие виды банковых операций в течение тридцати календарных дней со дня приема документов.
2. Перечень необходимых документов для назначения социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан согласно приложению. Срок рассмотрения документов - в течение пятнадцати календарных дней.
3. Финансирование расходов на оказание социальной помощи производятся за счет средств местного бюджета, предусмотренных на эти цели в финансовом году по программе 451-007-000 «Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решению местных представительных органов».

4. Жоғарыда аталған санаттағы азаматтарға әлеуметтік көмекті тағайындау және төлеуді қамтамасыз ету үшін «Ғабит Мүсірепов атындағы ауданның жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі шаралар қолдансын.
5. Осы шешім бұқаралық ақпарат құралында жарияланған күннен бастап он күнтізбелік күннен кейін қолданысқа енгізіледі және 2011 жылғы 1 қаңтардан туындаған құқықтық қатынастарға таралады.
Аудандық мәслихаттың                       Аудандық
XXIV сессиясының төрағасы                  мәслихат хатшысы
С. Малаев                                  Б. Ысқақова
КЕЛІСІЛДІ:
«Ғабит Мүсірепов атындағы ауданның
жұмыспен қамту және әлеуметтік
бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік
мекемесінің бастығы:                       Н.Барақаев
«Ғабит Мүсріпов атындағы
ауданның жеке санаттағы мұқтаж
азаматтарына әлеуметтік көмек
көрсету туралы» аудан мәслихатының
2011 жылғы 28 наурыздағы
№ 24 -2 шешіміне қосымша
Жеке санаттағы мұқтаж азаматтарға әлеуметтік көмек тағайындау үшін қажет құжаттардың тізбегі
1) нұсқа бойынша өтініш;
2) жеке бас куәлігінің көшірмесі;
3) мүгедектік, Ұлы Отан соғысына қатысушы, не болмаса оларға теңестірілгені туралы куәліктің көшірмесі;
4) өтініш берушінің жеке шотының көшірмесі;
5) мекен-жайын анықтайтын құжат көшірмесі;
6) белсенді туберкулезбен ауыратындарды қосымша тамақтандыру арқылы әлеуметтік көмек көрсетілетін, белсенді туберкулез тобында диспансерлік есепте тұрғаны туралы аумақтың медициналық мекемеден анықтама;
7) тіс протезі және санаторлық-курорттық емдеу арқылы көрсетілген әлеуметтік көмекке қажет қаражат туралы медициналық ұйымнан шот-фактура;
8) санаторлық-курорттық емнің қажеттілігі туралы санаторлық-курорттық карта;
9) мемлекеттік жәрдемақы алуы туралы мемлекеттік зейнетақы төлеу орталығынан анықтама.
Тексерілгеннен соң құжаттардың түпнұсқасы өтініш берушіге қабылданған күні қайтарылып беріледі көшірмелері куәландырылғаннан кейін іс құжаттарына тіркеледі.

4. Государственному учреждению «Отдел занятости и социальных программ района имени Габита Мусрепова» принять меры по обеспечению назначения и выплате социальной помощи вышеуказанным категориям граждан.
5. Настоящее решение вводится в действие по истечению десяти календарных дней, после дня его первого официального опубликования в средствах массовой информации и распространяется на отношения, возникшие с 1 января 2011 года.
Председатель XXIV сессии                   Секретарь
районного маслихата                        районного маслихата
С. Малаев                                  Б. Искакова
СОГЛАСОВАНО:
Начальник
Государственного учреждения
«Отдел занятости и социальных
программ района имени
Габита Мусрепова»                          Н. Баракаев
Приложение
к решению районного маслихата
«О предоставлении социальной
помощи отдельным категориям нуждающихся
граждан района имени Габита Мусрепова»
от 28 марта 2011 года № 24-2
Перечень необходимых документов для назначения социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан
1) заявление установленного образца;
2) копия удостоверения личности;
3) копия удостоверения инвалида, участника Великой Отечественной войны или лица, приравненного к ним;
4) копия лицевого счета заявителя;
5) копия документа, подтверждающая место жительство;
6) справка с территориального медицинского учреждения о том, что состоит на диспансерном учете по активной группе - при оказании социальной помощи для обеспечения дополнительным питанием гражданам больным активным туберкулезом;
7) счет-фактуру от медицинской организации о стоимости зубопротезирования - при оказании социальной помощи на зубопротезирование и санаторно-курортное лечение;
8) санаторно-курортная карта о необходимости в санаторно-курортном лечении;
9) справка из Государственного центра по выплате пенсии о подтверждении статуса получателя специального государственного пособия.
В день приема полного пакета документов оригиналы после сверки возвращаются заявителю, а копии документов заверяются и формируются в дело.