Мұқыр селолық округіндегі "Жантерек" ауылына шектеу іс-шараларын белгілеу туралы
Атырау облысы Қызылқоға аудандық әкімдігінің 2011 жылғы 25 мамырдағы № 83 қаулысы. Атырау облысының Әділет департаментінде 2011 жылғы 10 маусымда N 4-5-149 тіркелді. Күші жойылды - Атырау облысы Қызылқоға аудандық әкімдігінің 2011 жылғы 25 маусымағы № 118 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Атырау облысы Қызылқоға аудандық әкімдігінің 25.06.2011 № 118 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 31 бабы 1 тармағының 18 тармақшасын, Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 10 шілдедегі № 339 "Ветеринария туралы" Заңының 10 бабының 2 тармағының 9 тармақшасын басшылыққа алып және Қызылқоға аудандық бас мемлекеттік ветеринария-санитарлық инспекторының № 131 ұсынысына сәйкес аудан әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Атырау облыстық ветеринариялық зертханасының 2011 жылғы 31 наурыздағы № 5 және 2011 жылғы 4 сәуірдегі № 6 сараптамаларымен, азамат Борис Жылқыбаевтың меншігіндегі қой және мүйізді ірі қара малы құтыру ауруына оң нәтиже берілуіне байланысты, Мұқыр селолық округіндегі "Жантерек" ауылына шектеу іс-шаралары белгіленсін.
2. Мұқыр селолық округіндегі "Жантерек" ауылына шектеу іс-шараларын белгілеу үшін Мұқыр селолық округінің әкімі Е. Айтқожақовқа, Атырау облысы Қызылқоға аудандық аумақтық инспекциясының бастығы Ш. Бердешовке (келісім бойынша), аудандық ветеринария бөлімінің меңгерушісі С. Латиевке, "Қызылқоға аудандық орталық ауруханасы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнының бас дәрігері С. Тайшыбайға (келісім бойынша), Қызылқоға аудандық ішкі істер бөлімінің бастығы І. Хамзинге (келісім бойынша), Қызылқоға аудандық санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау басқармасы бастығының міндетін атқарушы А. Аймұратоваға (келісім бойынша) келесі тапсырмаларды орындау үшін ұсынылсын:
1) құтыру ауруының белгісі бар ауру жануарларды анықтап жою және ветеринариялық талаптарға сәйкес залалсыздандыру шараларын алу, құтыру ауруы белгісі бар өлекселерді өртеу арқылы жоюды ұйымдастыру;
2) ауырған малмен қарым-қатынастары болған адамдарды шұғыл ауруханаға жеткізіп және құтыру ауруына қарсы вакциналық егісті ұйымдастыру, қолданыстағы заңнамаға сәйкес жүзеге асырылсын;
3) Мұқыр селолық округіндегі мал мен иттерді, мысықтарды егу, сол сияқты ауру ошақтарын залалсыздандыру;

Об установлений ограничительных мероприятий в ауле "Жантерек" Мукурского сельского округа
Постановление Кызылкогинского районного акимата Атырауской области от 25 мая 2011 года N 83. Зарегистрировано Департаментом юстиции Атырауской области 10 июня 2011 года за N 4-5-149. Утратило силу - постановлением Кызылкогинского районного акимата Атырауской области от 25 июня 2011 года № 118
Сноска. Утратило силу - постановлением Кызылкогинского районного акимата Атырауской области от 25.06.2011 № 118.
Руководствуясь подпунктом 18 пункта 1 статьй 31 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года № 148,подпунктом 9 пункта 2 статьй 10 Закона "О ветеринарии" от 10 июля 2002 года № 339 и на основании представления № 131 главного государственного ветеринарно-санитарного инспектора Кызылкугинского района акимат района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Согласно результатам экспертизы от 31 марта 2011 года № 5 и от 4 апреля 2011 года № 6 Атырауской областной ветеринарной лаборатории от 2011 года, установить ограничительные мероприятия в ауле "Жантерек" Мукурского сельского округа в связи с положительной реакцией на бешенство у овец и крупнорогатых скотов принадлежащего на праве собственности гражданину Борису Жылкыбаеву.
2. В связи с установлением ограничительных мероприятии в ауле "Жантерек" Мукурского сельского округа акиму Мукурского сельского округа Е. Айткужакову, начальнику Кызылкугинской районной территориальной инспекции Атырауской области Ш. Бердешову (по согласованию), заведующему районным ветеринарным отделом С. Лативу, главному врачу коммунального государственного казенного предприятия "Кызылкугинская районная центральная больница" С. Тайшыбайу (по согласованию), начальнику Кызылкугинского районного отдела внутренних дел И. Хамзину (по согласованию), начальнику Кызылкугинского районного управления государственного санитарно-эпидемиологического надзора А. Аймуратовой (по согласованию) рекомендуется выполнение следующих заданий:
1) Организовать выявление и уничтожение больных животных с признаками бешенства и провести дезинфекции согласно ветеринарным требованиям, а трупы павших животных с признаками бешенства утилизировать путем сжигания;
2) Организовать незамедлительную госпитализацию людей и вакцинировать против бешенства, имевших контакт с больным скотом, согласно действующему законодательству;
3) Проведение вакцинации скота, собак и кошек в Мукурском сельском округе, а также проведение дезинфекции в очаге инфекции;