Көптоғай селолық округіндегі "Дәшін" учаскесіне карантин жариялау туралы
Атырау облысы Құрманғазы ауданы әкімдігінің 2011 жылғы 17 наурыздағы N 120 қаулысы. Атырау облысының Құрманғазы аудандық әділет басқармасында 2011 жылғы 27 сәуірде N 4-8-206 тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 31 бабының 1 тармағының 18 тармақшасын, Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 10 шілдедегі № 339-ІІ "Ветеринария туралы" Заңының 10 бабының 2 тармағының 9 тармақшасын басшылыққа алып және Атырау облысы Құрманғазы аудандық Бас мемлекеттік ветеринария-санитариялық инспекторының № 2 ұсынысы негізінде, аудан әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Атырау облыстық ветеринариялық зертханасының 2011 жылғы 21
ақпандағы № 9 сараптамасымен, азамат Руслан Узағалиевтың меншігіндегі мүйізді ірі қара малы "қарасан" ауруына оң нәтиже берілуіне байланысты, Көптоғай селолық округіндегі "Дәшін" учаскесіне карантин жариялансын.
2. Қосымшаға сәйкес карантиндік іс-шара Жоспары бекітілсін.
3. Көптоғай селолық округ әкімі И. Рыскалиевқа, Ауыл шаруашылығы Министрлігі Атырау облысы Құрманғазы аудандық аумақтық инспекциясының бастығы С. Сәлімғалиевқа (келісім бойынша), Құрманғазы аудандық ветеринария бөлімінің меңгерушісі Ә. Әбдірахманға, аудандық ішкі істер бөлімінің бастығының міндетін атқарушы Ж. Каспановқа (келісім бойынша), аудандық мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау басқармасының бастығы К. Утаровқа (келісім бойынша) іс-шарадағы көрсетілген тапсырмалардың орындалуын қамтамасыз ету Қазақстан Республикасының қолданыстағы нормативтік-құқықтық актілерге сәйкес құқықтары мен міндеттері шегінде жүзеге асыру ұсынылсын.
Шарада көрсетілген тапсырмаларды тиісінше орындамау немесе орындамаған жағдайда лауазымды тұлғалар Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамаларға сәйкес жауапкершілікке тартылады.
4. Осы қаулының орындалуын қадағалауды аудан әкімінің орынбасары А. Мұфтахқа жүктелсін.
5. Қаулы алғаш ресми жарияланған күннен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және 2011 жылдың 22 ақпанынан пайда болған қатынастарға қолданылады.
Аудан әкімі:
А. Такешев
Келісілді:
С. Сәлімғалиев - Атырау облысы Ауыл шаруашылығы Министрлігі
агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция
Комитетінің Құрманғазы аудандық аумақтық
инспекциясының бастығы
К. Утаров - Құрманғазы аудандық мемлекеттік санитарлық
эпидемиологиялық қадағалау басқармасының бастығы
Ж. Қаспанов - Құрманғазы аудандық ішкі істер бөлімі бастығының
міндетін атқарушы.
Аудан әкімдігінің

Об объявлении карантина на участок "Дашин" Коптогайского сельского округа
Постановление Курмангазинского районного акимата Атырауской области от 17 марта 2011 года № 120. Зарегистрировано Управлением юстиции Курмангазинского района Атырауской области 27 апреля 2011 года № 4-8-206. Прекращено действие в связи с истечением срока
Руководствуясь подпунктом 18 пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года № 148-II, подпунктом 9 пункта 2, статьи 10 Закона Республики Казахстан "О ветеринарии" от 10 июля 2002 года № 339-ІІ и на основании представления № 2 главного государственного-санитарного инспектора Курмангазинского района Атырауской области акимат района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Согласно результатов экспертизы № 9 Атырауской областной ветеринарной лаборатории от 21 февраля 2011 года, объявить карантин на участок "Дашин" Коптогайского сельского округа в связи с положительной реакцией на болезнь "эмкар" у крупнорогатого скота, принадлежащего на праве собственности Руслану Узагалиеву.
2. Утвердить План карантин мероприятий согласно приложению.
3. Акиму Коптогайского сельского округа И. Рыскалиеву, начальнику Курмангазинской районной территориальной инспекции Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Атырауской области С. Салимгалиеву (по согласованию), заведующему отделом ветеринарии района А. Абдрахману, исполняющему обязанность начальника Курмангазинского районного отдела внутренних дел Ж. Каспанову (по согласованию), начальнику Курмангазинского районного управления государственного санитарно-эпидемиологического надзора К. Утарову (по согласованию) рекомендовать выполнение заданий, указанных в мероприятиях в пределах прав и обязанностей согласно действующим нормативным правовым актам Республики Казахстан.
За неисполнение или ненадлежащее исполнение заданий указанных в мероприятиях, должностные лица несут ответственность согласно действующему законодательству.
4. Контроль за исполнением данного постановления возложить на заместителя акима района А. Мұфтаха.
5. Постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования и применяется на отношения, возникшие с 22 февраля 2011 года.
Аким района
А. Такешев
Келісілді:
Ж. Каспанов      -исполняющий обязанность начальника Курмангазинского
районного отдела внутренних дел;
К. Утаров      -начальник Курмангазинского районного управления
государственного санитарно-эпидемиологического
надзора (по согласованию)
С. Салимгалиев      -начальник Курмангазинской районной территориальной
инспекции Комитета государственной инспекции в
агропромышленном комплексе Министерства сельского
хозяйства Атырауской области
Приложение утверждено
постановлением акимата района

2011 жылғы 17 наурыздағы_№ 120
қаулысымен бекітілген қосымша
Карантиндік іс-шара жоспары
р/с
Атқарылатын шаралардың мазмұны
Орындалу мерзімі
Орындалуына жауаптылар
1
"Қарасан" ауруы белгісі білінген жануарларды бөлектеп, тұрғындардың жануар аула-қораларын залалсыздандыруды қолданыстағы Қазақстан Республикасының заңнамаларына сәйкес ұйымдастыру
Тұрақты
Атырау облысы Ауыл шаруашылығы Министрлігі агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция Комитетінің Құрманғазы аудандық аумақтық инспекциясы (келісім бойынша), аудандық ветеринария бөлімі, Көптоғай селолық округ әкімі, Құрманғазы аудандық мемлекеттік санитарлық эпидемиологиялық қадағалау басқармасы (келісім бойынша)
2
3 айдан 4 жас аралығындағы ірі-қара малдарын, "қарасан" ауруына қарсы егістен өткізуді ұйымдастыру
Тұрақты
Атырау облысы Ауыл шаруашылығы Министрлігі агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция Комитетінің Құрманғазы аудандық аумақтық инспекциясы (келісім бойынша), аудандық ветеринария бөлімі, Көптоғай селолық округ әкімі
3
Ірі-қара, қой малдарын, дайындалған жем-шөпті және мал азығын сыртқа шығармауға
Тұрақты
Құрманғазы аудандық ішкі істер бөлімі (келісім бойынша), аудандық ветеринария бөлімі, Құрманғазы аудандық мемлекеттік санитарлық эпидемиологиялық қадағалау
басқармасы (келісім бойынша), Атырау облысы Ауыл шаруашылығы Министрлігі агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция Комитетінің Құрманғазы аудандық аумақтық инспекциясы (келісім бойынша), Көптоғай селолық округ әкімі
4
"Дәшін" учаскесіне ветеринариялық пост құру және тәулік бойы уәкілетті органдардын кезекшілігі ұйымдастырылсын
Тұрақты
Құрманғазы аудандық ішкі істер бөлімі (келісім бойынша), аудандық ветеринария бөлімі, Құрманғазы ауданы бойынша мемлекеттік санитарлық эпидемиологиялық қадағалау
басқармасы (келісім бойынша), Атырау облысы Ауыл шаруашылығы Министрлігі агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция Комитетінің Құрманғазы аудандық аумақтық инспекциясы (келісім бойынша), Көптоғай селолық округ әкімі
5
"Қарасан" ауруымен ауырып өлген малдың өлекселері өртеліп, мал қорымдарына көмуді Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамаларға сәйкес ұйымдастыру
Тұрақты
Атырау облысы Ауыл шаруашылығы Министрлігі агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция Комитетінің Құрманғазы аудандық аумақтық инспекциясы (келісім бойынша), аудандық ветеринария бөлімі, Көптоғай селолық округ әкімі

от 17 марта 2011 года № 120
План карантинных мероприятий
р/с
Содержание выполняемых мероприятий
Сроки исполнения
Ответственные за выполнение
1
Организовать изоляцию животных с признаками болезни "эмкар" и провести дезинфекцию животноводческих дворов-помещении согласно действующему законодательству Республики Казахстан.
Постоянно
Курмангазинская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Атырауской области (по согласованию), отдел ветеринарии района, аким Коптогайского сельского округа. Курмангазинское районное управление государственного санитарно-эпидемиологического надзора (по согласованию)
2
Проведение вакцинации против болезни "эмкар" крупнорогатого скота в возрасте от 3 месяцев - до 4 лет.
Постоянно
Курмангазинская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Атырауской области (по согласованию), отдел ветеринарии района, аким Коптогайского сельского округа.
3
Не вывозить за пределы крупнорогатый скот, овец и животноводческие корма
Постоянно
Курмангазинский районный отдел внутренних дел (по согласованию), отдел ветеринарии района, Курмангазинское районное управление государственного санитарно-эпидемиологического надзора (по согласованию), Курмангазинская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Атырауской области (по согласованию), аким Коптогайского сельского округа.
4
Организовать ветеринарный пост на участке "Дашин" с посуточным дежурством уполномоченных органов
Постоянно
Курмангазинский районный отдел внутренних дел (по согласованию), отдел ветеринарии района, Курмангазинское районное управление государственного санитарно-эпидемиологического надзора (по согласованию), Курмангазинская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Атырауской области (по согласованию), аким Коптогайского сельского округа.
5
Трупы павших животных с признаками болезни "эмкар" утилизировать путем сжигания с последующим захоронением в полигоне для животных, согласно действующему законодательству Республики Казахстан.
Постоянно
Курмангазинская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Атырауской области (по согласованию), отдел ветеринарии района, аким Коптогайского сельского округа.