"Шығыс Қазақстан облысының (қаланың, ауданның) құрметті азаматы" атағын беру ережесін бекіту туралы" 2009 жылғы 14 шілдедегі № 14/187-IV шешімге өзгеріс енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2011 жылғы 27 қыркүйектегі N 32/382-IV шешімі. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2011 жылғы 31 қазанда N 2557 тіркелді
«Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабы 1-тармағының 12-2) тармақшасына сәйкес, сондай-ақ Шығыс Қазақстан облыстық прокуратурасының 2011 жылғы 15 маусымдағы № 7-3594-11 наразылығын қарай отырып, Шығыс Қазақстан облыстық мәслихаты ШЕШТІ:
1. «Шығыс Қазақстан облысының (қаланың, ауданның) құрметті азаматы» атағын беру ережесін бекіту туралы» 2009 жылғы 14 шілдедегі № 14/187-IV шешімге (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде тіркелген нөмірі 2512, «Дидар» газетінің 2009 жылғы 26 тамыздағы № 140-141, «Рудный Алтай» газетінің 2009 жылғы 25 тамыздағы № 132 сандарында жарияланды) келесі өзгеріс енгізілсін:
аталған шешіммен бекітілген «Шығыс Қазақстан облысының (қаланың, ауданның) құрметті азаматы» атағын беру ережесінде:
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«7. Шығыс Қазақстан облысының (қаланың, ауданның) құрметті азаматы» атағын алған әрбір адамға тиісті мәслихаттар хатшылары және облыс (қала, аудан) әкімі:
1) куәлік;
2) төсбелгі тапсырады.
Шығыс Қазақстан облысының (қаланың, ауданның) құрметті азаматының есімі облыстың (қаланың, ауданның) Құрметті азаматтары кітабына енгізіледі, ол тиісті мәслихатта немесе облыстық (қалалық, аудандық) өлкетану мұражайында сақталады.
Жұртшылық ұсынысы бойынша Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген тәртіппен Құрметті азаматтың есімі қалалар мен ауылдық елді мекендер көшелеріне берілуі мүмкін.».
2. Осы шешім алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы                            Ж. Әшімов
Шығыс Қазақстан облыстық
мәслихатының хатшысы                       В. Ахаев

О внесении изменения в решение от 14 июля 2009 года № 14/187-IV "Об утверждении Правил присвоения звания "Почетный гражданин Восточно-Казахстанской области (города, района)"
Решение Восточно-Казахстанского областного маслихата от 27 сентября 2011 года N 32/382-IV. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 31 октября 2011 года за N 2557
В соответствии с подпунктом 12-2) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», а также рассмотрев протест прокуратуры Восточно-Казахстанской области от 15 июня 2011 года № 7-3594-11, Восточно-Казахстанский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Восточно-Казахстанского областного маслихата от 14 июля 2009 года № 14/187-IV «Об утверждении Правил присвоения звания "Почетный гражданин Восточно-Казахстанской области (города, района)» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2512, опубликовано в газетах «Дидар» от 26 августа 2009 года № 140-141, «Рудный Алтай» от 25 августа 2009 года № 132) следующее изменение:
в Правилах присвоения звания «Почетный гражданин Восточно-Казахстанской области (города, района)», утвержденных указанным решением:
пункт 7 изложить в следующей редакции:
«7. Каждому удостоенному Звания «Почетный гражданин Восточно-Казахстанской области (города, района)» секретарями соответствующих маслихатов и акимом области (города, района) вручается:
1) удостоверение;
2) нагрудный знак.
Имя Почетного гражданина Восточно-Казахстанской области (города, района) заносится в книгу Почетных граждан области (города, района), которая хранится в соответствующем маслихате или в областном (городском, районном) краеведческом музее.
По предложению общественности имя Почетного гражданина может быть присвоено улицам городов и сельских населенных пунктов в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан.».
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии                        Ж. Ашимов
Секретарь Восточно-Казахстанского
областного маслихата                       В. Ахаев