"Курчатов қаласының 2011-2013 жылдарға арналған бюджеті туралы" 2010 жылғы 28 желтоқсандағы N 30/235-IV шешімге өзгерістер енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облысы Курчатов қалалық мәслихатының 2011 жылғы 30 қыркүйектегі N 34/295-IV шешімі. Шығыс Қазақстан облысы Әділет департаментінің Курчатов қаласындағы Әділет басқармасында 2011 жылғы 06 қазанда N 5-3-108 тіркелді. Шешімнің қабылдау мерзімінің өтуіне байланысты қолдану тоқтатылды - Шығыс Қазақстан облысы Курчатов қалалық мәслихаты аппаратының 2012 жылғы 5 қаңтардағы N 5 хатымен
Ескерту. Шешімнің қабылдау мерзімінің өтуіне байланысты қолдану тоқтатылды - Шығыс Қазақстан облысы Курчатов қалалық мәслихаты аппаратының 2012.01.05 N 5 хатымен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 04 желтоқсандағы Бюджеттік кодексінің 109-бабына, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағы 1) тармақшасына, «2011-2013 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы» 2010 жылғы 24 желтоқсандағы № 26/310-IV шешімге өзгерістер енгізу туралы» Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2011 жылғы 27 қыркүйектегі № 32/379-IV (нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне 2555 нөмірімен 2011 жылғы 27 қыркүйекте тіркелген) шешіміне сәйкес Курчатов қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. «Курчатов қаласының 2011-2013 жылдарға арналған бюджеті туралы» 2010 жылғы 28 желтоқсандағы № 30/235-IV шешімге (нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне 5-3-98 нөмірімен тіркелген, облыстық «7 дней» газетінің 2011 жылғы 06 қаңтардағы № 1 санында жарияланған) келесі өзгертулер мен толықтырулар енгізілсін:
1) 1-тармақтағы: 1)- 6)-тармақшалар мынадай мазмұнда жазылсын:
«1) кірістер – 1039981,3 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдерден – 564809,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдерден – 4022,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдерден – 18033,0 мың теңге;
трансферттер түсімдерінен – 453117,3 мың теңге;
2) шығындар – 1043973,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – 0,0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік несиелер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік несиелерді жабу – 0,0 мың теңге;
4) қаржылық активтермен операциялар бойынша сальдо – 14959,4 мың теңге, соның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу - 15505,0 мың теңге;
мемлекеттік қаржылық активтерді сатудан түскен түсімдер – 545,6 мың теңге;
5) бюджет (профицит) тапшылығы – -18951,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 18951,2 мың теңге»;
2) 5-тармақ мынадай мазмұнда жазылсын:

О внесении изменений в решение от 28 декабря 2010 года N 30/235-IV "О бюджете города Курчатова на 2011-2013 годы"
Решение Курчатовского городского маслихата Восточно-Казахстанской области от 30 сентября 2011 года N 34/295-IV. Зарегистрировано Управлением юстиции города Курчатова Департамента юстиции Восточно-Казахстанской области 6 октября 2011 года за N 5-3-108. Прекращено действие по истечении срока, на который решение было принято, на основании письма аппарата Курчатовского городского маслихата Восточно-Казахстанской области от 5 января 2012 года N 5
Сноска. Прекращено действие по истечении срока, на который решение было принято, на основании письма аппарата Курчатовского городского маслихата Восточно-Казахстанской области от 05.01.2012 N 5.
В соответствии cо статьей 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 04 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 27 сентября 2011 года № 32/379-IV «О внесении изменений в решение от 24 декабря 2010 года № 26/310-IV «Об областном бюджете на 2011-2013 годы», (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 2555 от 27 сентября 2011 года) Курчатовский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение городского маслихата от 28 декабря 2010 года № 30/235-IV «О бюджете города Курчатов на 2011-2013 годы», (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 5-3-98, опубликовано в областной газете «7 дней» от 06 января 2011 года № 1) следующие изменения и дополнения:
1) в пункте 1 подпункты 1) – 6) изложить в следующей редакции:
«1) доходы – 1039981,3 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 564809,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 4022,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 18033,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 453117,3 тысяч тенге;
2) затраты – 1043973,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0,0 в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 14959,4 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 15505,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 545,6 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 18951,2 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита - 18951,2 тысячи тенге»;
2) пункт 5 изложить в следующей редакции:

«Қаланың жергілікті атқарушы органының 2011 жылға арналған резерві 11672,4 мың теңге сомасында бекітілсін»;
3) 7-тармақ мынадай мазмұнда жазылсын:
«2011 жылға арналған қалалық бюджетте жеке санаттағы мұқтаж азаматтарға әлеуметтік көмек көрсетуге облыстық бюджеттен сомасы 29153,0 мың теңге ағымдағы трансферттер қарастырылсын, соның ішінде:
24512,0 мың теңге – кейбір санаттағы азаматтарға материалдық көмек көрсетуге (ҰОС қатысушыларға, ҰОС мүгедектеріне, ҰОС қатысушыларға және ҰОС мүгедектеріне теңестірілген тұлғаларға, құрбан болған әскерилер отбасына);
4006,0 мың теңге – аз қамтылған отбасы балаларын жоғары оқу орындарында оқыту үшін (оқу бағасы, стипендиялар, жатақханада тұруы);
385,0 мың теңге – көп балалы, «Алтын алқа», «Күміс алқа» алқаларымен марапатталған немесе бұрын «Батыр–ана» атағын алған және 1,2 дәрежелі «Ана даңқы» орденімен марапатталған аналарға біржолғы материалдық көмек көрсетуге;
250,0 мың теңге – 4 және одан да көп кәмелеттік жасқа толмаған балалармен бірге тұратын көп балалы аналарға бір жолғы материалдық көмек көрсетуге»;
4) 8-тармақтың бесінші абзацы мынадай мазмұнда жазылсын:
«2299,0 мың теңге – Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдеріне»;
5) 1-қосымша осы шешімнің 1-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2011 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы                                    Г. Гостев
Курчатов қалалық
мәслихатының хатшысы                               Ш. Төлеутаев
Курчатов қалалық мәслихаты
34 сессиясының

«Утвердить резерв местного исполнительного органа города на 2011 год в сумме 11672,4 тысяч тенге»;
3) пункт 7 изложить в следующей редакции:
«Предусмотреть в городском бюджете на 2011 год текущие трансферты из областного бюджета на социальную помощь отдельным категориям нуждающихся граждан в сумме 29153,0 тысячи тенге в том числе:
24512,0 тысяч тенге – на оказание материальной помощи некоторым категориям граждан (участникам ВОВ, инвалидам ВОВ, лицам, приравненным к участникам ВОВ и инвалидам ВОВ, семьям погибших военнослужащих);
4006,0 тысяч тенге - для обучения детей из малообеспеченных семей в высших учебных заведениях (стоимость обучения, стипендии, проживание в общежитии);
385,0 тысяч тенге - на оказание единовременной материальной помощи многодетным матерям, награжденным подвесками «Алтын алқа», «Күміс алқа» или получившие ранее звание «Мать–героиня» и награжденные орденом «Материнская слава» 1, 2 степени;
250,0 тысяч тенге - на оказание единовременной материальной помощи многодетным матерям, имеющим 4 и более совместно проживающих несовершеннолетних детей»;
4) абзац пятый пункта 8 изложить в следующей редакции:
«2299,0 тысяч тенге – на ежемесячную выплату денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка сироты (детей – сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей»;
5) приложение 1 изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2011 года.
Председатель сессии                                   Г. Гостев
Секретарь Курчатовского
городского маслихата                               Ш. Тулеутаев
Приложение 1
к решению 34 сессии
Курчатовского городского маслихата

2011 жылғы 30 қыркүйектегі
№ 34/295–ІV шешіміне
1 қосымша
Курчатов қалалық мәслихаты
30 сессиясының
2010 жылғы 28 желтоқсандағы
№ 30/235–ІV шешіміне
1 қосымша
Курчатов қаласының 2011 жылға арналған анықталған бюджеті
санат
Сынып
Сыныпша
Ерек
шелік
Кірістер атауы
2011 жыл
(мың теңге)
1
Кірістер
1 039 981,3
1
Салықтық түсімдер
564 809,0
01
Табыс салығы
214 175,0
2
Жеке табыс салығы
214 175,0
01
Төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы

от 30 сентября 2011 года
№ 34/295-IV
Приложение 1
к решению 30 сессии
Курчатовского городского маслихата
от 28 декабря 2010 года
№ 30/235-IV
Уточненный бюджет города Курчатов на 2011 год
Кате
гория
класс
под
класс
специ
фика
наименование доходов
2011 год
(тыс. тенге)
1
Доходы
1 039 981,3
1
Налоговые поступления
564 809,0
01
Подоходный налог
214 175,0
2
Индивидуальный подоходный налог
214 175,0
01
Индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты

181 431,0
02
Төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы
12 708,0
03
Қызметін біржолғы талон бойынша жүзеге асыратын жеке тұлғалардан алынатын жеке табыс салығы
309,0
04
Төлем көзінен салық салынатын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы
19 727,0
03
Әлеуметтік салық
188 311,0
1
Әлеуметтік салық
188 311,0
01
Әлеуметтік салық
188 311,0
04
Меншікке салынатын салықтар
134 812,0
1
Мүлікке салынатын салықтар
79 810,0
01
Заңды тұлғалардың және жеке кәсіпкерлердің мүлкіне салынатын салық
79 100,0
02
Жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салық
710,0
3
Жер салығы
36 179,0
02
Елді мекендер жерлеріне жеке тұлғалардан алынатын жер салығы
1 063,0
08
Елді мекендер жерлеріне заңды тұлғалардан, жеке кәсіпкерлерден, жеке нотариустар мен адвокаттардан алынатын жер салығы
35 116,0
4
Көлік құралдарына салынатын салық
18 823,0
01
Заңды тұлғалардан көлік құралдарына салынатын салық
6 501,0
02
Жеке тұлғалардан көлік құралдарына салынатын салық
12 322,0
05
Тауарларға, жұмыстарға және қызметтерге салынатын ішкі салықтар
25 220,0
2
Акциздер
998,0
96
Заңды және жеке тұлғалар бөлшек саудада өткізетін, сондай-ақ өзінің өндірістік мұқтаждарына пайдаланылатын бензин (авиациалықты қоспағанда)
843,0
97
Заңды және жеке тұлғаларға бөлшек саудада өткізетін, сондай-ақ өз өндірістік мұқтаждарға пайдаланылатын дизель отыны
155,0
3
Табиғи және басқа ресурстарды пайдаланғаны үшін түсетін түсімдер
19 169,0
15
Жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлем
19 169,0
4
Кәсіпкерлік және кәсіби қызметті жүргізгені үшін алынатын алымдар
5 053,0
01
Жеке кәсіпкерлерді мемлекеттік тіркегені үшін алынатын алым
196,0
02
Жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін алынатын лицензиялық алым
1 899,0
03
Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркегені және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркегені, сондай-ақ оларды қайта тіркегені үшін алым
64,0
14
Көлік құралдарын мемлекеттік тіркегені, сондай-ақ оларды қайта тіркегені үшін алым
284,0
18
Жылжымайтын мүлікке және олармен мәміле жасау құқығын мемлекеттік тіркегені үшін алынатын алым
1 078,0
20
Жергілікті маңызы бар және елді мекендегі жалпы пайдаланудағы автомобиль жолдарын бөлу жолағында сыртқы (көрнекі) жарнамаларды орналастырғаны үшін алынатын төлем
1 532,0
08
Заңдық мәнді іс-әрекеттерді жасағаны және (немесе) оған уәкілеттігі бар мемлекеттік органдар немесе лауазымды адамдар құжаттар бергені үшін алынатын міндетті төлемдер
2 291,0
1
Мемлекеттік баж салығы
2 291,0
02
Мемлекеттік мекемелерге сотқа берілетін талап арыздарынан алынатын мемлекеттік бажды қоспағанда, мемлекеттік баж сотқа берілетін талап арыздардан, ерекше талап ету істері арыздарынан, ерекше жүргізілетін істер бойынша арыздардан (шағымдардан), сот бұйрығын шығару туралы өтініштерден, атқару парағының дубликатын беру туралы шағымдардан, аралық (төрелік) соттардың және шетелдік соттардың шешімдерін мәжбүрлеп орындауға атқару парағын беру туралы шағымдардың, сот актілерінің атқару парағының және өзге де құжаттардың көшірмелерін қайта беру туралы шағымдардан алынады

181 431,0
02
Индивидуальный подоходный налог с доходов, не облагаемых у источника выплаты
12 708,0
03
Индивидуальный подоходный налог с физических лиц, осуществляющих деятельность по разовым талонам
309,0
04
Индивидуальный подоходный налог с доходов иностранных граждан, облагаемых у источника выплаты
19 727,0
03
Социальный налог
188 311,0
1
Социальный налог
188 311,0
01
Социальный налог
188 311,0
04
Налоги на собственность
134 812,0
1
Налоги на имущество
79 810,0
01
Налог на имущество юридических лиц и индивидуальных предпринимателей
79 100,0
02
Налог на имущество физических лиц
710,0
3
Земельный налог
36 179,0
02
Земельный налог с физических лиц на земли населенных пунктов
1 063,0
08
Земельный налог с юридических лиц, индивидуальных предпринимателей, частных нотариусов и адвокатов на земли населенных пунктов
35 116,0
4
Налог на транспортные средства
18 823,0
01
Налог на транспортные средства с юридических лиц
6 501,0
02
Налог на транспортные средства с физических лиц
12 322,0
05
Внутренние налоги на товары, работы и услуги
25 220,0
2
Акцизы
998,0
96
Бензин (за исключением авиационного), реализуемый юридическими и физическими лицами в розницу, а также используемый на собственные производственные нужды
843,0
97
Дизельное топливо, реализуемое юридическими и физическими лицами в розницу, а также используемое на собственные производственные нужды
155,0
3
Поступления за использование природных и других ресурсов
19 169,0
15
Плата за пользование земельными участками
19 169,0
4
Сборы за ведение предпринимательской и профессиональной деятельности
5 053,0
01
Сбор за государственную регистрацию индивидуальных предпринимателей
196,0
02
Лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности
1 899,0
03
Сбор за государственную регистрацию юридических лиц и учетную регистрацию филиалов и представительств, а также их перерегистрацию
64,0
14
Сбор за государственную регистрацию транспортных средств, а также их перерегистрацию
284,0
18
Сбор за государственную регистрацию прав на недвижимое имущество и сделок с ним
1 078,0
20
Плата за размещение наружной (визуальной) рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования местного значения и в населенных пунктах
1 532,0
08
Обязательные платежи, взимаемые за совершение юридически значимых действий и (или) выдачу документов уполномоченными на то государственными органами или должностными лицами
2 291,0
1
Государственная пошлина
2 291,0
02
Государственная пошлина, взимаемая с подаваемых в суд исковых заявлений, заявлений особого искового производства, заявлений (жалоб) по делам особого производства, заявлений о вынесении судебного приказа, заявлений о выдаче дубликата исполнительного листа, заявлений о выдаче исполнительных листов на принудительное исполнение решений третейских (арбитражных) судов и иностранных судов, заявлений о повторной выдаче копий судебных актов, исполнительных листов и иных документов, за исключением государственной пошлины с подаваемых в суд исковых заявлений к государственным учреждениям

1 416,0
04
Азаматтық хал актілерін тіркегені үшін, сондай-ақ азаматтарға азаматтық хал актілерін тіркеу туралы куәліктерді және азаматтық хал актілері жазбаларын өзгертуге, толықтыруға және қалпына келтіруге байланысты куәліктерді қайтадан бергені үшін мемлекеттік баж
386,0
05
Шетелге баруға және Қазақстан Республикасына басқа мемлекеттерден адамдарды шақыруға құқық беретін құжаттарды ресімдегені үшін, сондай-ақ осы құжаттарға өзгерістер енгізгені үшін мемлекеттік баж
105,0
07
Қазақстан Республикасы азаматтығын алу, Қазақстан Республикасының азаматтығын қалпына келтіру және Қазақстан Республикасы азаматтығын тоқтату туралы құжаттарды ресімдегені үшін мемлекеттік баж
28,0
08
Тұрғылықты жерін тіркегені үшін алынатын мемлекеттік баж
284,0
09
Аңшы куәлігін бергені және оны жыл сайын тіркегені үшін мемлекеттік баж
10,0
10
Жеке және заңды тұлғалардың азаматтық, қызметтік қаруының (аңшылық суық қаруды, белгі беретін қаруды, ұңғысыз атыс қаруын, механикалық шашыратқыштарды, көзден жас ағызатын немесе тітіркендіретін заттар толықтырылған аэрозольді және басқа құрылғыларды, үрлемелі қуаты 7,5 Дж-дан аспайтын пневматикалық қаруды қоспағанда және калибрі 4,5 мм-ге дейінгілерді қоспағанда) әрбір бірлігін тіркегені және қайта тіркегені үшін алынатын мемлекеттік баж
29,0
12
Қаруды және оның оқтарын сақтауға немесе сақтау мен алып жүруге, тасымалдауға, Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасынан әкетуге рұқсат бергені үшін алынатын мемлекеттік баж
33,0
2
Салықтық емес түсімдер
4 022,0
01
Мемлекеттік меншіктен түсетін кірістер
3 191,0
5
Мемлекеттік меншіктегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер
3 191,0
04
Коммуналдық меншіктегі мүлікті жалдаудан түсетін кірістер
3 191,0
06
Басқа да салықтық емес түсімдер
831,0
1
Басқа да салықтық емес түсімдер
831,0
07
Жергілікті бюджеттен бұрын алынған пайдаланылмаған қаражаттарды қайтару
30,0
09
Жергілікті бюджетке басқа да салықтық емес түсімдер
801,0
3
Негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер
18 033,0
03
Жерді және материалдық емес активтер сату
18 033,0
1
Жерді сату
17 948,0
01
Жер учаскелерін сатудан түскен түсімдер
17 948,0
2
Материалды емес активтерді сату
85,0
02
Жер учаскелерін жалдау құқығын сатқаны үшін төлем
85,0
4
Трансферттердің түсімдері
453 117,3
02
Мемлекеттік басқарудың жоғарғы тұрған органдарынан түсетін трансферттер
453 117,3
2
Облыстық бюджеттен түсетін трансферттер
453 117,3
01
Ағымдағы нысаналы трансферттер

1 416,0
04
Государственная пошлина, взимаемая за регистрацию актов гражданского состояния, а также выдачу гражданам справок и повторных свидетельств о регистрации актов гражданского состояния и свидетельств в связи с изменением, дополнением и восстановлением записей актов гражданского состояния
386,0
05
Государственная пошлина, взимаемая за оформление документов на право выезда за границу на постоянное место жительства и приглашение в Республику Казахстан лиц из других государств, а также за внесение изменений в эти документы
105,0
07
Государственная пошлина, взимаемая за оформление документов о приобретении гражданства Республики Казахстан, восстановлении в гражданстве Республики Казахстан и прекращении гражданства Республики Казахстан
28,0
08
Государственная пошлина, взимаемая за регистрацию места жительства
284,0
09
Государственная пошлина, взимаемая за выдачу удостоверения охотника и его ежегодную регистрацию
10,0
10
Государственная пошлина, взимаемая за регистрацию и перерегистрацию каждой единицы гражданского, служебного оружия физических и юридических лиц (за исключением холодного охотничьего, сигнального, огнестрельного бесствольного, механических распылителей, аэрозольных и других устройств, снаряженных слезоточивыми или раздражающими веществами, пневматического оружия с дульной энергией не более 7,5 Дж и калибра до 4,5 мм включительно)
29,0
12
Государственная пошлина за выдачу разрешений на хранение или хранение и ношение, транспортировку, ввоз на территорию Республики Казахстан и вывоз из Республики Казахстан оружия и патронов к нему
33,0
2
Неналоговые поступления
4 022,0
01
Доходы от государственной собственности
3 191,0
5
Доходы от аренды имущества, находящегося в государственной собственности
3 191,0
04
Доходы от аренды имущества, находящегося в коммунальной собственности
3 191,0
06
Прочие неналоговые поступления
831,0
1
Прочие неналоговые поступления
831,0
07
Возврат неиспользованных средств, ранее полученных из местного бюджета
30,0
09
Другие неналоговые поступления в местный бюджет
801,0
3
Поступления от продажи основного капитала
18 033,0
03
Продажа земли и нематериальных активов
18 033,0
1
Продажа земли
17 948,0
01
Поступления от продажи земельных участков
17 948,0
2
Продажа нематериальных активов
85,0
02
Плата за продажу права аренды земельных участков
85,0
4
Поступления трансфертов
453 117,3
02
Трансферты из вышестоящих органов государственного управления
453 117,3
2
Трансферты из областного бюджета
453 117,3
01
Целевые текущие трансферты