2012-2014 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Шығыс Қазақстан облысы Бесқарағай аудандық мәслихатының 2011 жылғы 21 желтоқсандағы N 38/1-IV шешімі. Шығыс Қазақстан облысы Әділет департаментінің Бесқарағай ауданындағы Әділет басқармасында 2011 жылғы 29 желтоқсанда N 5-7-107 тіркелді. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Бесқарағай аудандық мәслихатының 2012 жылғы 21 желтоқсандағы N 10/8-V шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Бесқарағай аудандық мәслихатының 2012.12.21 N 10/8-V шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 7375–баптарына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына және Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының «2012-2014 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы» 2011 жылғы 8 желтоқсандағы № 34/397-IV (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 2011 жылғы 21 желтоқсанда № 2560 тіркелген) шешіміне сәйкес, Бесқарағай аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2012-2014 жылға арналған аудандық бюджет 1 қосымшаға сәйкес, соның ішінде 2012 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) түсімдер – 2413055,7 мың теңге, оның ішінде:
кірістер – 303625 мың теңге;
салықтық түсімдер – 288525 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 2546 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 12554 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 2109430,7 мың теңге;
қарыздар түсімі – 2427 мың теңге;
2) шығындар – 2427706,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – 1374 мың теңге, оның ішінде.
бюджеттік кредиттер – 2427 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 1053 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо - 0;
оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профицит) – -16024,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 16024,8 мың теңге;
қарыздар түсімі – 2427 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Бесқарағай аудандық мәслихатының 2012.07.11 N 6/5-V шешімімен, өзгерту енгізілді - Шығыс Қазақстан облысының Бесқарағай аудандық мәслихатының 2012.09.17 № 7/1-V, 2012.11.22 N 8/4-V, 2012.12.06 N 9/1-V шешімдерімен (01.01.2012 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2012 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер қарастырылғаны ескерілсін:
эпизоотияға қарсы іс-шараларды жүргізуге – 22465 мың теңге;
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін – 186 мың теңге;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға – 25309 мың теңге;
негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыру үшін – 4097 мың теңге;
үйде оқитын мүгедек балаларды бағдарламалық қамтумен, жабдықтармен қамтамасыз етуге – 1650 мың теңге;
арнаулы әлеуметтік қызметтерді көрсетуді іске асыруға (арнаулы әлеуметтік қызметтер стандарттарын енгізуге) – 11625 мың теңге;
қорғаншыларға (қамқоршыларға) жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап-бағу үшін ай сайын ақша қаражатын төлеуге – 310 мың теңге;
мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы мөлшерін ұлғайтуға – 12752 мың теңге;
«Назарбаев зияткерлік мектептері» ДБҰ-ның оқу бағдарламалары бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге төленетін еңбекақыны арттыруға – 331 мың теңге;
жалақыны ішінара субсидиялауға – 15614 мың теңге;
халықты жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз етуге – 10366 мың теңге;
жастар тәжірибесіне – 1487 мың теңге;
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға берілетін бюджеттік кредиттер – 2427 мың теңге;
«Өңірлерді дамыту» бағдарламасы шеңберінде өңірлердің экономикалық дамуына жәрдемдесу жөніндегі шараларды іске асыруда ауылдық (селолық) округтарды жайластыру мәселелерін шешу үшін іс-шараларды іске асыруға – 52 мың теңге;

О районном бюджете на 2012-2014 годы
Решение Бескарагайского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 21 декабря 2011 года N 38/1-IV. Зарегистрировано Управлением юстиции Бескарагайского района Департамента юстиции Восточно-Казахстанской области 29 декабря 2011 года за N 5-7-107. Утратило силу решением Бескарагайского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 21 декабря 2012 года N 10/8-V
Сноска. Утратило силу решением Бескарагайского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 21.12.2012 N 10/8-V.
В соответствии со статьями 7375 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» и решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 8 декабря 2011 года № 34/397-IV «Об областном бюджете на 2012-2014 годы (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2560 от 21 декабря 2011 года)  Бескарагайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Бескарагайского района на 2012-2014 годы согласно приложению 1 соответственно, в том числе на 2012 год в следующих объемах:
1) поступления – 2413055,7 тысяч тенге, в том числе:
доходы – 303625 тысяч тенге;
налоговые поступления – 288525 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 2546 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 12554 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 2109430,7 тысяч тенге;
поступление займов – 2427 тысяч тенге;
2) затраты – 2427706,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 1374 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 2427 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 1053 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,
в том числе:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -16024,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 16024,8 тысяч тенге;
поступление займов – 2427 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Бескарагайского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 11.07.2012 N 6/5-V; с изменениями, внесенным решением Бескарагайского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 17.09.2012 N 7/1-V, от 22.11.2012 N 8/4-V, от 06.12.2012 N 9/1-V (вводится в действие с 01.01.2012).
2. Учесть, что в районном бюджете на 2012 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета:
на проведение противоэпизоотических мероприятий – 22465 тысяч тенге;
для реализации мер социальной поддержки специалистов – 186 тысяч тенге;
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования – 25309 тысяч тенге;
на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования – 4097 тысяч тенге;
на обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому – 1650 тысяч тенге;
на реализацию предоставления специальных социальных услуг (введение стандартов специальных социальных услуг) – 11625 тысяч тенге;
на ежемесячную выплату денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот) и ребенка (детей), оставшихся без попечения родителей – 310 тысяч тенге;
на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования – 12752 тысяч тенге;
на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по учебным программам АОО «Назарбаев интеллектуальные школы» - 331 тысяч тенге;
на частичное субсидирование заработной платы – 15614 тысяч тенге;
на обеспечение деятельности центров занятости населения – 10366 тысяч тенге;
на молодежную практику – 1487 тысяч тенге;
бюджетные кредиты для реализации мер социальной поддержки специалистов – 2427 тысяч тенге;
на решение обустройства аульных (сельских) округов в реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы «Развитие регионов» - 52 тысяч тенге;

Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасы бойынша ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу және абаттандыру – 59048 мың теңге.
Ескерту. 2-тармаққа өзгерту енгізілді - Шығыс Қазақстан облысы Бесқарағай аудандық мәслихатының 2012.04.12 N 3/1-V шешімімен (01.01.2012 бастап қолданысқа енгізіледі).
3. 2012 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен дамытуға нысаналы трансферттер қарастырылғаны ескерілсін:
Бесқарағай ауданы Бесқарағай ауылындағы су құбыры желілерін реконструкциялау – 228165 мың теңге.
4. 2012 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер қарастырылғаны ескерілсін:
азаматтардың кейбір санаттарына материалдық көмек көрсетуге (Ұлы Отан соғысына қатысушыларға, Ұлы Отан соғысының мүгедектеріне, Ұлы Отан соғысына қатысушыларға және Ұлы Отан соғысының мүгедектеріне теңестірілген тұлғаларға, қаза тапқан әскери қызметшілердің отбасыларына) – 120 мың теңге;
Ауғаныстанда қаза тапқандардың отбасыларына материалдық көмек көрсетуге – 60,0 мың теңге;
Қазақстан Республикасының алдында сіңірген еңбегі үшін зейнеткерлерге материалдық көмек көрсетуге – 24 мың теңге;
облыстың алдында сіңірген еңбегі үшін зейнеткерлерге материалдық көмек көрсетуге – 48 мың теңге;
төрт немесе одан да көп бірге тұратын кәмелетке толмаған балалары бар көп балалы отбасыларға бір жолғы материалдық көмек көрсетуге – 2410,0 мың теңге;
жоғарғы оқу орындарындағы төмен қамтамасыз етілген отбасылардың балаларын оқыту үшін (оқытудың бағасы, стипендия, жатақханада тұру) – 35969 мың теңге;
«Алтын алқа», «Күміс алқа» белгілерімен марапатталған немесе бұрын «Батыр-ана» атағын алған және 1,2 дәрежелі «Ана даңқы» орденімен марапат-талған көп балалы аналарға бір жолғы материалдық көмек көрсетуге – 4670 мың теңге;
ауылдарды (селоларды) абаттандыруға – 22265 мың теңге;
өңірлік жобаларды (Жол картасы) жүзеге асыруға – 21912 мың теңге;
Бесқарағай ауданы Бесқарағай ауылындағы су құбыры желілерін реконструкциялауға (қосымша қаржыландыру) – 4817 мың теңге;
«Ауылдың гүлденуі - Қазақстанның гүлденуі» марафон-эстафетасын өткізуге – 2378 мың теңге.
Ескерту. 4-тармаққа өзгерту енгізілді - Шығыс Қазақстан облысы Бесқарағай аудандық мәслихатының 2012.04.12 N 3/1-V шешімімен (01.01.2012 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. Аудандық (қалалық) мәслихаттардың тексеру комиссияларының таратылуына және «Облыстың тексеру комиссиясы» мемлекеттiк мекемесiнің құрылуына байланысты аудандық (қалалық) бюджеттерден трансферттердің қайтарылуы ескерілсін - 1921 мың теңге.
6. 2012 жылға арналған аудандық бюджеттің субвенция көлемі 1548482 мың теңге сомасында белгіленсін.

на ремонт и благоустройство объектов в рамках развития сельских населенных пунктов по Программе занятости 2020 – 59048 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными решением Бескарагайского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 12.04.2012 N 3/1-V (вводится в действие с 01.01.2012).
3. Учесть, что в районном бюджете на 2012 год предусмотрены целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета:
реконструкция сетей водопровода в селе Бескарагай Бескарагайского района – 228165 тысяч тенге.
4. Учесть, что в районном бюджете на 2012 год предусмотрены целевые текущие трансферты из областного бюджета:
на оказание материальной помощи некоторым категориям граждан (участникам ВОВ, инвалидам ВОВ, лицам приравненным к участникам ВОВ и инвалидам ВОВ, семьям погибших военнослужащих) – 120 тысяч тенге;
на оказание материальной помощи семьям погибших в Афганистане – 60 тысяч тенге;
на оказание материальной помощи пенсионерам, имеющим заслуги перед Республикой Казахстан – 24 тысяч тенге;
на оказание материальной помощи пенсионерам, имеющим заслуги перед областью – 48 тысяч тенге;
на оказание единовременной материальной помощи многодетным матерям, имеющим 4 и более совместно проживающих несовершеннолетних детей – 2410 тысяч тенге;
для обучения детей из малообеспеченных семей в высших учебных заведениях (стоимость обучения, стипендии, проживание в общежитии) – 35969 тысяч тенге;
на оказание единовременной материальной помощи многодетным матерям, награжденным подвесками «Алтын алқа», «Күміс алқа» или получившие ранее звание «Мать-героиня» и награжденные орденом «Материнская слава» 1, 2 степени – 4670 тысяч тенге;
на благоустройство аулов (сел) – 22265 тысяч тенге;
на реализацию региональных проектов (Дорожная карта) – 21912 тысяч тенге;
на реконструкцию сетей водопровода в с. Бескарагай Бескарагайского района (софинансирование) – 4817 тысяч тенге;
на проведение марафона-эстафеты «Расцвет села – расцвет Казахстана» - 2378 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными решением Бескарагайского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 12.04.2012 N 3/1-V (вводится в действие с 01.01.2012).
5. Предусмотреть возврат трансфертов из районных (городских) бюджетов в связи с упразднением ревизионных комиссий районных (городских) маслихатов и созданием государственного учреждения «Ревизионная комиссия области» - 1921 тысяч тенге.
6. Установить объем субвенции районного бюджета на 2012 год в сумме 1548482 тысяч тенге.

7. Аудандық бюджетке түсетін түсімдер: жеке табыс салығынан, әлеуметтік салықтан, мүлік салығынан, жер салығына, көлік салығынан, жеке жер салығынан, акциздерден, табиғи ресурстарды пайдаланғаны үшін түсімдерден және де басқада ресурстардан, кәсіпкерлік және кәсіптік қызметтерде түсетін кірістерден, мемлекеттік баждардан, мемлекеттік меншіктегі мүліктерді жалға беру түсімдерінен, айыптар мен санкциялар бойынша түсімдерінен, өзге де салыққа жатпайтын түсімдерден, жер сату түсімдерінен құрылатыны белгіленсін.
8. Аудандық қазынашылық бөлімі 2012 жылғы 1 қаңтардан бастап тиісті бюджеттерге кірістер сомасын енгізуді нормативтер бойынша жүзеге асырсын.
9. Қазақстан Республикасы Еңбек кодексінің 238-бабы 2, 3-тармақтарына сәйкес ауылдық (селолық) жерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет және спорт саласының азаматтық қызметшілеріне, егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше белгіленбесе, жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша бюджет қаражаты есебінен қызметтің, осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшілердің жалақыларымен және ставкаларымен салыстырғанда кемінде жиырма бес процентке жоғары лауазымдық жалақылар мен тарифтік ставкалар белгіленсін.
Ауылдық (селолық) жерлерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет және спорт мамандары лауазымдарының тізбесін жергілікті өкілетті органмен келісім бойынша жергілікті атқарушы орган айқындайды.
10. Аудандық бюджетті орындау барысында секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалар 2 қосымшаға сәйкес белгіленсін.
11. Осы шешім 2012 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрайымы                                     Р. АБИШЕВА
Бесқарағай аудандық
мәслихатының хатшысы                                 Ж. МАРАЛОВ
Бесқарағай аудандық мәслихатының

7. Установить, что доходы районного бюджета формируются за счет:
индивидуального подоходного налога, социального налога, налога на имущество, земельного налога, налога на транспортные средства, единого земельного налога, акцизов, поступлений за использование природных ресурсов и других ресурсов, сбора за ведение предпринимательской и профессиональной деятельности, государственной пошлины, доходов от аренды имущества, находящегося в государственной собственности, поступлений по штрафам и санкциям, прочих неналоговых поступлений, доходов от продажи земли.
8. Районному отделу Казначейства с 1 января 2012 года производить зачисления сумм доходов в соответствующие бюджеты по установленным нормативам.
9. В соответствии с пунктами 23 статьи 238 Трудового кодекса Республики Казахстан установить гражданским служащим  здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры и спорта, работающим в аульной (сельской) местности, по решению местных представительных органов за счет бюджетных средств устанавливаются повышенные не менее чем на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях, если иное не установлено законами Республики Казахстан.
Перечень должностей специалистов здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры и спорта, работающих в аульной (сельской) местности, определяется местным исполнительным органом по согласованию с местным представительным органом.
10. Учесть, что в процессе исполнения районного бюджета не подлежат секвестру местные бюджетные программы согласно приложения 2.
11. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2012 года.
Председатель сессии                                  Р. АБИШЕВА
Секретарь Бескарагайского
районного маслихата                                  Ж. МАРАЛОВ
Приложение 1 к решению
Бескарагайского районного маслихата

600
20
Жергілікті маңызы бар және елді мекендердегі жалпы пайдаланудағы автомобиль жолдарының бөлу жолағында сыртқы (көрнекі) жарнамаларды орналастырғаны үшін алынатын төлем
40
8
Заңдық мәнді іс-әрекеттерді жасағаны және (немесе) оған уәкілеттігі бар мемлекеттік органдар немесе лауазымды адамдар құжаттар бергені үшін алынатын міндетті төлемдер
1229
1
Мемлекеттiк баж
1229
2
Сотқа берілетін талап арыздардан, ерекше өндірістегі істер бойынша арыздардан (шағымдардан), жүгіну шағымдарынан, атқару парағының көшірмесін беру туралы мәселе бойынша сот анықтамасына жеке шағымдардан, сот бұйрығын шығару туралы арыздардан, сондай-ақ соттың шет ел соттары мен тәрелік соттарының шешімдері бойынша атқару парақтарын, құжаттардың көшірмелерін (төлнұсқаларын) бергені үшін алынатын мемлекеттік баж
307
4
Азаматтық хал актілерін тіркегені, азаматтарға азаматтық хал актілерін тіркегені туралы қайта куәліктер бергені үшін, сондай-ақ туу, неке, некені бұзу, өлуі туралы актілердің жазбаларын өзгерту, толықтыру, түзету мен қалпына келтіруге байланысты куәліктерді бергені үшін алынатын мемлекеттік баж
500
5
Шет елге баруға және Қазақстан Республикасына басқа мемлекеттерден адамдарды шақыруға құқық беретін құжаттарды ресімдегені үшін, сондай-ақ осы құжаттарға өзгерістер енгізгені үшін алынатын мемлекеттiк баж
65
7
Қазақстан Республикасы азаматтығын алу, Қазақстан Республикасы азаматтығын қалпына келтіру және Қазақстан Республикасы азаматтығын тоқтату туралы құжаттарды ресімдегені үшін алынатын мемлекеттік баж
9
8
Тұрғылықты жерін тіркегені үшін алынатын мемлекеттік баж
220
9
Аң аулау құқығына рұқсат берілгені үшін алынатын мемлекеттік баж
22
10
Жеке және заңды тұлғалардың азаматтық, қызметтік қаруының (аңшылық суық қаруды, белгі беретін қаруды, ұңғысыз атыс қаруын, механикалық шашыратқыштарды, көзден жас ағызатын немесе тітіркендіретін заттар толтырылған аэрозольді және басқа құрылғыларды, үрлемелі қуаты 7,5 Дж-дан аспайтын пневматикалық қаруды қоспағанда және калибрі 4,5 мм-ге дейінгілерін қоспағанда) әрбір бірлігін тіркегені және қайта тіркегені үшін алынатын мемлекеттік баж
6
12
Қаруды және оның оқтарын сақтауға немесе сақтау мен алып жүруге, тасымалдауға, Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасынан әкетуге рұқсат бергені үшін алынатын мемлекеттік баж
35
21
Тракторшы-машинистің куәлігі берілгені үшін алынатын мемлекеттік баж
65
2
Салықтық емес түсiмдер
2546
1
Мемлекеттік меншіктен түсетін кiрiстер
161
5
Мемлекет меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер
160
4
Коммуналдық меншіктегі мүлікті жалдаудан түсетін кірістер
160
7
Мемлекеттік бюджеттен берілген кредиттер бойынша сыйақылар
1
13
Жеке тұлғаларға жергілікті бюджеттен берілген бюджеттік кредиттер бойынша сыйақылар
1
6
Басқа да салықтық емес түсiмдер
2385
1
Басқа да салықтық емес түсiмдер
2385
9
Жергіліктік бюджетке түсетін салықтық емес басқа да түсімдер
2385
3
Негізгі капиталды сатудан түсетiн түсiмдер
12554
3
Жердi және материалдық емес активтердi сату
12554
1
Жердi сату
12554
1
Жер учаскелерін сатудан түсетiн түсiмдер
12554
4
Трансферттердің түсімдері
2109430,7
2
Мемлекеттiк басқарудың жоғары тұрған органдарынан түсетiн трансферттер
2109430,7
2
Облыстық бюджеттен түсетiн трансферттер

600
20
Плата за размещение наружной (визуальной) рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования местного значения и в населенных пунктах
40
8
Обязательные платежи, взимаемые за совершение юридически значимых действий и (или) выдачу документов уполномоченными на то государственными органами или должностными лицами
1229
1
Государственная пошлина
1229
2
Государственная пошлина, взимаемая с подаваемых в суд исковых заявлений, с заявлений (жалоб) по делам особого производства, с апелляционных жалоб, с частных жалоб на определение суда по вопросу о выдаче дубликата исполнительного листа, с заявлений о вынесении судебного приказа, а также за выдачу судом исполнительных листов по решениям иностранных судов и арбитражей, копий (дубликатов) документов
307
4
Государственная пошлина, взимаемая за регистрацию акта гражданского состояния, выдачу гражданам повторных свидетельств о регистрации акта гражданского состояния, а также свидетельств в связи с изменением, дополнением, исправлением и восстановлением записи актов о рождении, браке, расторжении брака, смерти
500
5
Государственная пошлина, взимаемая за оформление документов на право выезда за границу и приглашение в Республику Казахстан лиц из других государств, а также за внесение изменений в эти документы
65
7
Государственная пошлина, взимаемая за оформление документов о приобретении гражданства Республики Казахстан, восстановлении в гражданстве Республики Казахстан и прекращении гражданства Республики Казахстан
9
8
Государственная пошлина за регистрацию место жительства
220
9
Государственная пошлина, взимаемая за выдачу разрешений на право охоты
22
10
Государственная пошлина, взимаемая за регистрацию и перерегистрацию каждой единицы гражданского, служебного оружия физических и юридических лиц (за исключением холодного охотничьего, сигнального, огнестрельного бесствольного, механических распылителей, аэрозольных и других устройств, снаряженных слезоточивыми или раздражающими веществами, пневматического оружия с дульной энергией не более 7,5 Дж и калибра до 4,5 мм включительно)
6
12
Государственная пошлина за выдачу разрешений на хранение или хранение и ношение, транспортировку, ввоз на территорию Республики Казахстан и вывоз их Республики Казахстан оружия и патронов к нему
35
21
Государственная пошлина, взимаемая за выдачу удостоверений тракториста - машиниста
65
2
Неналоговые поступления
2546
1
Доходы от государственной собственности
161
5
Доходы от аренды имущества, находящегося в государственной собственности
160
4
Доходы от аренды имущества, находящегося в коммунальной собственности
160
7
Вознаграждения по кредитам, выданным из государственного бюджета
1
13
Вознаграждения по бюджетным кредитам, выданным из местного бюджета физическим лицам
1
6
Прочие неналоговые поступления
2385
1
Прочие неналоговые поступления
2385
9
Другие неналоговые поступления в местный бюджет
2385
3
Поступления от продажи основного капитала
12554
3
Продажа земли и нематериальных активов
12554
1
Продажа земли
12554
1
Поступления от продажи земельных участков
12554
4
Поступления трансфертов
2109430,7
2
Трансферты из вышестоящих органов государственного управления
2109430,7
2
Трансферты из областного бюджета

006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу мен оларды жою
3400
04
Бiлiм беру
1211214,7
1
Мектепке дейiнгi тәрбие және оқыту
25309
471
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі
25309
040
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
25309
2
Бастауыш, негiзгi орта және жалпы орта бiлiм беру
1106899
471
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі
1106899
004
Жалпы бiлiм беру
1064213
005
Балалар мен жеткіншектерге қосымша білім беру
28612
063
"Назарбаев зияткерлік мектептер" ДБҰ-ның оқу бағдарламалары бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге төленетін еңбекақыны арттыруға
331
064
Бастауыш, негізгі орта, жалпыға бірдей орта білім беру ұйымдарының (дарынды балаларға арналған мамандандырылған (жалпы үлгідегі, арнайы (түзету); жетім балаларға және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға арналған ұйымдар): мектептердің, мектеп-интернаттарының мұғалімдеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы мөлшерін республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен ұлғайту
13743
9
Бiлiм беру саласындағы өзге де қызметтер
79006,7
471
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі
24353,8
009
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдістемелік кешендерді сатып алу және жеткізу
9960
010
Аудандық (қалалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
308
020
жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қорғаншыларға (қамқоршыларға) ай сайын ақша қаражаттарын төлеуге
10456
023
Үйде оқитын мүгедек балаларды жабдықтармен, бағдарламалық қамтумен қамтамасыз етуге
3629,8
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
54652,9
037
Білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
54652,9
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
186986
2
Әлеуметтiк көмек
165220
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
165220
002
Еңбекпен қамту бағдарламасы
37687
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
7337
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
7045
006
Тұрғын үй көмегі
1826
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек

006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
3400
04
Образование
1211214,7
1
Дошкольное воспитание и обучение
25309
471
Отдел образования, физической культуры и спорта района (города областного значения)
25309
040
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
25309
2
Начальное, основное среднее и общее среднее образование
1106899
471
Отдел образования, физической культуры и спорта района (города областного значения)
1106899
004
Общеобразовательное обучение
1064213
005
Дополнительное образование для детей и юношества
28612
063
Повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по учебным программам АОО "Назарбаев интеллектуальные школы"
331
064
Увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям организаций начального, основного среднего, общего среднего образования: школы, школы-интернаты: (общего типа, специальных (коррекционных), специализированных для одаренных детей; организаций для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей) за счет трансфертов из республиканского бюджета
13743
9
Прочие услуги в области образования
79006,7
471
Отдел образования, физической культуры и спорта района (города областного значения)
24353,8
009
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
9960
010
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
308
020
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
10456
023
Обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому
3629,8
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
54652,9
037
Строительство и реконструкция объектов образования
54652,9
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
186986
2
Социальная помощь
165220
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
165220
002
Программа занятости
37687
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
7337
005
Государственная адресная социальная помощь
7045
006
Жилищная помощь
1826
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов

461
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика, қаржы және кәсіпкерлік бөлімі
1053
20
Жергілікті атқарушы органның жоғары тұрған бюджет алдындағы борышын өтеу
1053
Бесқарағай аудандық мәслихатының
2011 жылғы 21 желтоқсандағы
№ 38/1-IV шешіміне
2-қосымша
2012 жылға арналған аудандық бюджетті орындау барысындағы секвестерлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Бесқарағай аудандық мәслихатының 2012.04.12 N 3/1-V шешімімен (01.01.2012 бастап қолданысқа енгізіледі).
Функ.
топ.
Мекеме
Бағдарлама
Атаулары

461
Отдел экономики, финансов и предпринимательства района (города областного значения)
1053
20
Погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом
1053
Приложение 2 к решению
Бескарагайского районного маслихата
от 21 декабря 2011 года № 38/1-IV
Перечень местных бюджетных программ, неподлежащих секвестру
в процессе исполнения бюджета 2012 года
Сноска. Приложение 2 в редакции решения Бескарагайского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 12.04.2012 N 3/1-V (вводится в действие с 01.01.2012).
Функ.
группа
Админис
тратор
Прог
рамма
Наименование

1004
97
Заңды және жеке тұлғаларға бөлшек саудада өткізетін, сондай-ақ өзінің өндірістік мұқтаждарына пайдаланылатын дизель отыны
51
3
Табиғи және басқа ресурстарды пайдаланғаны үшiн түсетiн түсiмдер
188
15
Жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлем
188
4
Кәсiпкерлiк және кәсiби қызметтi жүргiзгенi үшiн алынатын алымдар
1928
1
Жеке кәсіпкерлерді мемлекеттік тіркегені үшін алынатын алым
231
2
Жекелеген қызмет түрлерiмен айналысу құқығы үшiн алынатын лицензиялық алым
701
3
Заңды тұлғаларды мемлекеттiк тiркегенi және филиалдар мен өкiлдiктердi есептiк тiркегенi үшiн алынатын алым
90
5
Жылжымалы мүлікті кепілдікке салуды мемлекеттік тіркегені және кеменiң немесе жасалып жатқан кеменiң ипотекасы үшін алынатын алым
76
14
Көлік құралдарын мемлекеттiк тiркегені үшін алым
170
18
Жылжымайтын мүлiкке және олармен мәміле жасау құқығын мемлекеттік тіркегені үшін алынатын алым
615
20
Жергілікті маңызы бар және елді мекендердегі жалпы пайдаланудағы автомобиль жолдарының бөлу жолағында сыртқы (көрнекі) жарнамаларды орналастырғаны үшін алынатын төлем
45
5
Құмар ойын бизнеске салық
29
2
Тіркелген салық
29
8
Заңдық мәнді іс-әрекеттерді жасағаны және (немесе) оған уәкілеттігі бар мемлекеттік органдар немесе лауазымды адамдар құжаттар бергені үшін алынатын міндетті төлемдер
1426
1
Мемлекеттiк баж
1426
2
Сотқа берілетін талап арыздардан, ерекше өндірістегі істер бойынша арыздардан (шағымдардан), жүгіну шағымдарынан, атқару парағының көшірмесін беру туралы мәселе бойынша сот анықтамасына жеке шағымдардан, сот бұйрығын шығару туралы арыздардан, сондай-ақ соттың шет ел соттары мен тәрелік соттарының шешімдері бойынша атқару парақтарын, құжаттардың көшірмелерін (телнұсқаларын) бергені үшін алынатын мемлекеттік баж
319
4
Азаматтық хал актілерін тіркегені, азаматтарға азаматтық хал актілерін тіркегені туралы қайта куәліктер бергені үшін, сондай-ақ туу, неке, некені бұзу, өлуі туралы актілердің жазбаларын өзгерту, толықтыру, түзету мен қалпына келтіруге байланысты куәліктерді бергені үшін алынатын мемлекеттік баж
604
5
Шет елге баруға және Қазақстан Республикасына басқа мемлекеттерден адамдарды шақыруға құқық беретін құжаттарды ресімдегені үшін, сондай-ақ осы құжаттарға өзгерістер енгізгені үшін алынатын мемлекеттiк баж
76
7
Қазақстан Республикасы азаматтығын алу, Қазақстан Республикасы азаматтығын қалпына келтіру және Қазақстан Республикасы азаматтығын тоқтату туралы құжаттарды ресімдегені үшін алынатын мемлекеттік баж
27
8
Тұрғылықты жерін тіркегені үшін алынатын мемлекеттік баж
212
9
Аң аулау құқығына рұқсат берілгені үшін алынатын мемлекеттік баж
22
10

1004
97
Дизельное топливо, реализуемое юридическими и физическими лицами в розницу, а также используемое на собственные производственные нужды
51
3
Поступления за использование природных и других ресурсов
188
15
Плата за пользование земельными участками
188
4
Сборы за ведение предпринимательской и профессиональной деятельности
1928
1
Сбор за государственную регистрацию индивидуальных предпринимателей
231
2
Лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности
701
3
Сбор за государственную регистрацию юридических лиц и учетную регистрацию филиалов и представительств
90
5
Сбор за государственную регистрацию залога движимого имущества и ипотеки судна или строящегося судна
76
14
Сбор за государственную регистрацию транспортных средств
170
18
Сбор за государственную регистрацию прав на недвижимое имущество и сделок с ним
615
20
Плата за размещение наружной (визуальной) рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования местного значения и в населенных пунктах
45
5
Налог на игорный бизнес
29
2
Фиксированный налог
29
8
Обязательные платежи, взимаемые за совершение юридически значимых действий и (или) выдачу документов уполномоченными на то государственными органами или должностными лицами
1426
1
Государственная пошлина
1426
2
Государственная пошлина, взимаемая с подаваемых в суд исковых заявлений, с заявлений (жалоб) по делам особого производства, с апелляционных жалоб, с частных жалоб на определение суда по вопросу о выдаче дубликата исполнительного листа, с заявлений о вынесении судебного приказа, а также за выдачу судом исполнительных листов по решениям иностранных судов и арбитражей, копий (дубликатов) документов
319
4
Государственная пошлина, взимаемая за регистрацию акта гражданского состояния, выдачу гражданам повторных свидетельств о регистрации акта гражданского состояния, а также свидетельств в связи с изменением, дополнением, исправлением и восстановлением записи актов о рождении, браке, расторжении брака, смерти
604
5
Государственная пошлина, взимаемая за оформление документов на право выезда за границу и приглашение в Республику Казахстан лиц из других государств, а также за внесение изменений в эти документы
76
7
Государственная пошлина, взимаемая за оформление документов о приобретении гражданства Республики Казахстан, восстановлении в гражданстве Республики Казахстан и прекращении гражданства Республики Казахстан
27
8
Государственная пошлина за регистрацию место жительства
212
9
Государственная пошлина, взимаемая за выдачу разрешений на право охоты
22
10