Автотұрақтар (паркингтер) үшін бөлінген жерлерге арналған салық ставкалары туралы
Шығыс Қазақстан облысы Жарма аудандық мәслихатының 2011 жылғы 6 қазандағы № 33/252-IV шешімі. Шығыс Қазақстан облысы Әділет департаментінің Жарма аудандық әділет басқармасында 2011 жылғы 11 қазанда № 5-10-120 тіркелді. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Жарма аудандық мәслихатының 2014 жылғы 18 шілдедегі № 21/184-V шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Жарма аудандық мәслихатының 18.07.2014 № 21/184-V шешімімен (алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" (Салық кодексі) 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің 381, 386-баптарына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабына сәйкес Жарма аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Автотұрақтар (паркингтер) санаты 1-қосымшаға сәйкес белгіленсін.
2. Тұрғын үй қоры, соның ішінде оның жанындағы құрылыстар мен ғимараттар алып жатқан жерлерді қоспағанда, елді мекендердің жерлеріне автотұрақтар санатына қарай салынатын базалық салық ставкалары бойынша Жарма ауданы аумағында автотұрақтар (паркингтер) үшін бөлінген елді мекендердің жерлеріне 2-қосымшаға сәйкес ставка мөлшерлері белгіленсін.
3. Жарма ауданына жататын автотұрақтар (паркингтер) үшін бөлінген басқа санаттағы жерлерге базалық салық ставкаларын қолдануға жақын жатқан елді мекен болып Шар қаласы айқындалсын.
4. Жарма аудандық мәслихатының 2011 жылғы 14 маусымдағы № 31/236-ІV "Автотұрақтар (паркингтер) үшін бөлінген жерлерге салынатын салық ставкалары туралы" шешімінің күші жойылсын.
5. Осы шешім алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы Б. Төлеутаев
Мәслихат хатшысы Д. Садықов
Жарма аудандық мәслихатының
2011 жылғы 6 қазандағы
№ 33/252-ІV шешiмiне
1-қосымша
Жарма ауданы бойынша автотұрақтар (паркингтер) санатын белгілеу туралы
Рет №
Автотұрақтардың түрлері
Санаты
1
Жер үстіндегі жабық түрлі автотұрақтар, ашық түрлі автотұрақтар
1 санат
2
Басқа маңыздағы ғимараттарға жалғастырылған автотұрақтар, басқа маңыздағы ғимараттың ішіне салынған автотұрақтар
2 санат
3
Ғимараттардың жер астындағы, үй астындағы, жер үстіндегі төменгі немесе цокольдық қабаттарында орналасқан автотұрақтар
3 санат
Жарма аудандық мәслихатының
2011 жылғы 6 қазандағы
№ 33/252-ІV шешiмiне
2-қосымша
Автотұрақтар үшін бөлінген жерлерге салық ставкаларының санатына қарай мөлшері
Рет
Автотұрақтардың санаты
ҚР Салық кодексімен белгіленген базалық ставкалар
Шар қ.
кенттер
ауылдар
1
1 санаты
7,24
0,96
0,48
2
2 санаты
7,24
0,96
0,48
3
3 санаты
7,24
0,96
0,48

О ставках налога на земли, выделенные под автостоянки (паркинги)
Решение Жарминского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 6 октября 2011 года № 33/252-IV. Зарегистрировано управлением юстиции Жарминского района Департамента юстиции Восточно-Казахстанской области 11 октября 2011 года за № 5-10-120. Утратило силу - решением Жарминского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 18 июля 2014 года № 21/184-V
Сноска. Утратило силу - решением Жарминского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 18.07.2014 № 21/184-V (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьями 381, 386 Кодекса Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый Кодекс), статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Жарминский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Установить категории автостоянок (паркингов) согласно приложению 1.
2. Установить размеры ставок на земли населенных пунктов, выделенные под автостоянки (паркинги) на территории Жарминского района, по базовым ставкам на земли населенных пунктов, за исключением земель, занятых жилищным фондом, в том числе строениями и сооружениями при нем, в зависимости от категории автостоянок, согласно приложению 2.
3. Для применения базовых ставок налога на земли других категории, выделенные под автостоянки (паркинги), относящиеся к Жарминскому району, близлежащим населенным пунктом определить город Шар.
4. Отменить решение Жарминского районного маслихата № 31/236-ІV от 14 июня 2011 года "О ставках налога на земли, выделенные под автостоянки (паркинги)".
5. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии Б. Тулеутаев
Секретарь сессии Д. Садыков
Приложение 1 к решению
Жарминского районного
маслихата
от 6 октября 2011 года № 33/252-ІV
Об определении категории автостоянок по Жарминскому району
Виды автостоянок
категории
1
Надземные автостоянки закрытого типа, автостоянки открытого типа
1 категория
2
Автостоянки, пристраиваемые к зданиям другого назначения, автостоянки, встроенные в здания другого назначения
2 категория
3
Автостоянки, расположенные под зданиями в подземных, подвальных, цокольных или в нижних надземных этажах
3 категория
Приложение 2 к решению
Жарминского районного
маслихата
от 6 октября 2011 года
№ 33/252-ІV
Размеры налоговых ставок на земли, выделенные под автостоянки, в зависимости от категории
Категории автостоянок
Базовые ставки, установленные Налоговым Кодексом РК
г. Шар
поселки
села (аулы)
1
1 категория
7,24
0,96
0,48
2
2 категория
7,24
0,96
0,48
3
3 категория
7,24
0,96
0,48