"Ауылдық елді мекендерде тұратын және жұмыс істейтін денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет және спорт мемлекеттік ұйымдардың мамандарына отын сатып алуға әлеуметтік көмек көрсету бойынша нұсқаулығын" бекіту туралы
Шығыс Қазақстан облысы Зырян аудандық мәслихатының 2011 жылғы 15 қарашадағы N 40/3-IV шешімі. Шығыс Қазақстан облысы Әділет департаментінің Зырян аудандық әділет басқармасында 2011 жылғы 14 желтоқсанда N 5-12-129 тіркелді. Күші жойылды - Зырян аудандық мәслихатының 2012 жылғы 26 маусымдағы N 4/8-V шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Зырян аудандық мәслихатының 2012.06.26 N 4/8-V шешімімен.
РҚАО ескертпесі.
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
«Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабына, «Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы» Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі Заңының 18-бабының 5-тармағына сәйкес Зырян ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Қоса берілген ауылдық елді мекендерде тұратын және жұмыс істейтін денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет және спорт мемлекеттік ұйымдардың мамандарына отын сатып алуға әлеуметтік көмек көрсету бойынша Нұсқаулығы бекітілсін.
2. Осы шешім ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрайымы,
Зырян ауданының
мәслихат хатшысы                           Г. Денисова
Зырян ауданы мәслихатының
2011 жылғы 15 қарашадағы
№ 40/3-IV шешіміне қосымша
Ауылдық елді мекендерде тұратын және жұмыс істейтін денсаулық
сақтау, білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет және
спорт мемлекеттік ұйымдардың мамандарына отын сатып алуға
әлеуметтік көмек көрсету бойынша
Нұсқаулық
1. Жалпы ережелер
1. Осы нұсқаулық әлеуметтік көмектің төлемін, сондай- ақ ауылдық елді мекендерде тұратын және жұмыс істейтін денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет және спорт мемлекеттік ұйымдардың мамандарына отын сатып алуға шығындарын өтеуді реттейді.
2. Нұсқаулықты қабылдау үшін құқықтық негіз "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңы, "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі Заңы болып табылады.
3. Отын сатып алуға әлеуметтік көмек (бұдан әрі - әлеуметтік көмек) Зырян ауданының елді мекендерінде тұратын және жұмыс істейтін денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет және спорт мемлекеттік ұйымдардың мамандарына (бұдан әрі - әлеуметтік сала мамандары) көрсетіледі.
Әлеуметтік көмек білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет және спорт мемлекеттік ұйымдардың мамандарына жыл сайынғы біржолғы төлемақы түрінде 7200 (жеті мың екі жүз) теңге мөлшерінде көрсетіледі.
Денсаулық сақтау мамандарына әлеуметтік көмек Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының шешімімен белгіленген мөлшерінде төленеді.

Об утверждении "Инструкции по оказанию социальной помощи на приобретение топлива специалистам государственных организаций здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры и спорта, проживающим и работающим в сельских населенных пунктах"
Решение маслихата Зыряновского района Восточно-Казахстанской области от 15 ноября 2011 года N 40/3-IV. Зарегистрировано управлением юстиции Зыряновского района Департамента юстиции Восточно-Казахстанской области 14 декабря 2011 года за N 5-12-129. Утратило силу - решением маслихата Зыряновского района от 26 июня 2012 года N 4/8-V
Сноска. Утратило силу - решением маслихата Зыряновского района от 26.06.2012 N 4/8-V.
Примечание РЦПИ.
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
В соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», пунктом 5 статьи 18 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года «О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий» маслихат Зыряновского района РЕШИЛ:
1. Утвердить прилагаемую Инструкцию по оказанию социальной помощи на приобретение топлива специалистам государственных организаций здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры и спорта, проживающим и работающим в сельских населенных пунктах.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования.
Председатель сессии,
секретарь маслихата
Зыряновского района                        Г. Денисова
Приложение
к решению маслихата
Зыряновского района
от 15 ноября 2011 года № 40/3-IV
ИНСТРУКЦИЯ
по оказанию социальной помощи на приобретение топлива
специалистам государственных организаций здравоохранения,
образования социального обеспечения, культуры и спорта,
проживающих и работающих в сельской местности
1. Общие положения
1. Настоящая инструкция регулирует выплату социальной помощи, а также возмещение расходов на приобретение топлива специалистам государственных организации здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры и спорта, проживающим и работающим в сельских населенных пунктах.
2. Правовой основой для принятия инструкции является Закон Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республики Казахстан», Закон Республики Казахстан от 8 июля 2005 года «О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий».
3. Социальная помощь на приобретение топлива (далее – социальная помощь) оказывается специалистам государственных организаций здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры и спорта, проживающим и работающим в сельских населенных пунктах Зыряновского района (далее – специалисты социальной сферы).
Социальная помощь специалистам государственных организаций образования, социального обеспечения, культуры и спорта, оказывается в виде ежегодной единовременной денежной выплаты в размере 7200 (семь тысяч двести) тенге.
Социальная помощь специалистам здравоохранения выплачивается в размере, установленном решением Восточно-Казахстанского областного маслихата.

2. Әлеуметтік көмекті тағайындау
4. Әлеуметтік көмек әлеуметтік сала мамандарына «Зырян ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесімен тағайындалады. Әлеуметтік көмекті тағайындау үшін «Зырян ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесіне келесі құжаттар ұсынады:
1) өтiнiш;
2) өтiнiш берушiнiң жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
3) салық төлеушіні тіркеу туралы куәлігінің көшірмесі;
4) тұратын мекенді растайтын құжат (азаматтарды тіркеу кітабының көшірмесі);
5) жұмыс орнынан анықтама;
6) екiншi деңгейдегi банкте немесе банк операцияларын жүзеге асыруға тиiстi лицензиясы бар ұйымдарда жеке шоты бар екендiгiн растайтын құжат.
5. Ұсынылған құжаттардың түпнұсқасы тексеруден кейін өтініш берушіге қайтарылады.
6. Осы Нұсқаулықтың әрекеті таратылатын екі немесе бірнеше адам бірге тұратын болса, әлеуметтік көмек әрқайсысына тағайындалады.
3. Қаржыландыру және төлемдер
7. Әлеуметтік сала мамандарына әлеуметтік көмекті қаржыландыруы осы мақсаттарға қаржылық жылында қарастырылған жергілікті бюджет қаражатынан жасалады және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес белгіленеді.
8. Төлем екiншi деңгейдегi банкте немесе банк операцияларын жүзеге асыруға тиiстi лицензиясы бар ұйымдардағы жеке шоттарына аудару жолымен жүргізіледі.

2. Назначение социальной помощи
4. Социальная помощь специалистам социальной сферы назначается государственным учреждением «Отдел занятости и социальных программ Зыряновского района». Для назначения социальной помощи в государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ Зыряновского района» представляются следующие документы:
1) заявление;
2) копия документа, удостоверяющего личность заявителя;
3) копия свидетельства о регистрации налогоплательщика;
4) документ, подтверждающий место жительства (копия книги регистрации граждан);
5) справка с места работы;
6) документ, подтверждающий наличие лицевого счета в банке второго уровня или в организациях, имеющих соответствующую лицензию на осуществление банковских операций.
5. Подлинники предоставленных документов после проверки возвращаются заявителю.
6. При проживании совместно двух и более лиц, на которых распространяется действие настоящей Инструкции, социальная помощь предоставляется каждому из них.
3. Финансирование и выплата
7. Финансирование социальной помощи специалистам социальной сферы осуществляется за счет средств местного бюджета, предусмотренных на эти цели в финансовом году и устанавливается в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
8. Выплата производится путем перечисления на лицевые счета и в банки второго уровня или в организации, имеющие соответствующую лицензию на осуществление банковских операций.