Зырян ауданы бойынша 2012 жылға арналған нысаналы топтағы тұрғындар үшін қоғамдық жұмыстарды, әлеуметтік жұмыс орындарын, жастар тәжирибесін ұйымдастыру туралы
Шығыс Қазақстан облысы Зырян ауданы әкімдігінің 2011 жылғы 21 желтоқсандағы N 816 қаулысы. Шығыс Қазақстан облысы Әділет департаментінің Зырян аудандық әділет басқармасында 2012 жылғы 16 қаңтарда N 5-12-132 тіркелді. Қаулысының қабылдау мерзімінің өтуіне байланысты қолдану тоқтатылды (Зырян ауданының әкімі аппаратының 2013 жылғы 22 қаңтардағы N 07-06/59 хаты)
Ескерту. Қаулысының қабылдау мерзімінің өтуіне байланысты қолдану тоқтатылды (Зырян ауданының әкімі аппаратының 2013.01.22 N 07-06/59 хаты).
РҚАО ескертпесі.
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
«Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 31-бабының 1-тармағының 13)-тармақшасына, «Халықты жұмыспен қамту туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 7-бабының 5)5-4)5-7)-тармақшаларына, 18-118-220-баптарына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 19 маусымдағы № 836 қаулысымен бекітілген қоғамдық жұмыстардыәлеуметтік жұмыс орындарынжастар тәжирибесін ұйымдастыру және қаржыландыру Ережелеріне, «Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтар салдарынан зардап шеккен азаматтарды әлеуметтік қорғау туралы» Қазақстан Республикасының 1992 жылғы 18 желтоқсандағы Заңының  2-бабына сәйкес, әкімдік ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Алынып тасталды - Зырян ауданы әкімдігінің 2012.06.12 N 1233 қаулысымен.
2.  Алынып тасталды - Зырян ауданы әкімдігінің 2012.06.12 N 1233 қаулысымен.
3. 35 қосымшаларға сәйкес 2012 жылы жастар тәжірибесін өткізуге жұмыс орындары ұйымдастырылатын жұмыс берушілердің тізбесі бекітілсін.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Зырян ауданы әкімдігінің 2012.03.20 № 1024 (жарияланғаннан кейін 10 күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
4. Қоғамдық жұмыс қатысушыларының еңбек ақысының мөлшері ең төменгі радиациялық қауіпті аймақта тұрғаны үшін қосымша төлемі есебімен 2012 жылға белгіленген ең төменгі жалақы мөлшерде бекітілсін.
5. Ұйым басшыларына жұмыскерлердің жекелеген санатына (кәмелетке толмаған балалары бар әйелдерге, көп балалы аналарға, мүгедектергежасы он сегізге толмаған тұлғаларға) толық емес жұмыс күнмен жұмыс істеуге мүмкіншілік беру, сондай-ақ Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасы бойынша сәйкес санаттағы еңбек жағдайларының ерекшеліктерін есепке ала отырып, жұмыс уақытын ұйымдастырудың икемді түрлерін қолдану ұсынылсын.

Об организации общественных работ, социальных рабочих мест, молодежной практики для целевых групп населения на 2012 год по Зыряновскому району
Постановление акимата Зыряновского района Восточно-Казахстанской области от 21 декабря 2011 года N 816. Зарегистрировано управлением юстиции Зыряновского района Департамента юстиции Восточно-Казахстанской области 16 января 2012 года за N 5-12-132. Прекращено действие по истечении срока, на который постановление было принято (письмо аппарата акима Зыряновского района от 22 января 2013 года № 07-06/59)
Сноска. Прекращено действие по истечении срока, на который постановление было принято (письмо аппарата акима Зыряновского района от 22.01.2013 № 07-06/59).
Примечание РЦПИ.
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
В соответствии с подпунктом 13) пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», подпунктами 5), 5-4), 5-7) статьи 7статьями 18-118-220 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О занятости населения», Правилами организации и финансирования общественных работсоциальных рабочих местмолодежной практики, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 июня 2001 года № 836, статьей 2 Закона Республики Казахстан от 18 декабря 1992 года «О социальной защите граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне» акимат ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. исключен постановлением акимата Зыряновского района от 12.06.2012 N 1233.
2. исключен постановлением акимата Зыряновского района от 12.06.2012 N 1233.
3. Утвердить перечень работодателей, где будут организованы рабочие места для прохождения молодежной практики в 2012 году, согласно приложениям 35.
Сноска. Пункт 3 в редакции постановления акимата Зыряновского района от 20.03.2012 № 1024 (вводится в действие через 10 дней после опубликования).
4. Размер оплаты труда участников общественных работ утвердить в размере минимальной заработной платы, установленной на 2012 год, с учетом дополнительной оплаты за проживание на территории минимального радиационного риска.
5. Рекомендовать руководителям организаций предоставлять отдельным категориям работников (женщинам, имеющим несовершеннолетних детей, многодетным матерям, инвалидамлицам, не достигшим восемнадцатилетнего возраста) возможность работать неполный рабочий день, а также применять гибкие формы организации рабочего времени, с учетом особенности условия труда соответствующей категории в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан.

6. Күші жойылды деп есептелсін:
1) «Зырян ауданы бойынша 2011 жылға арналған нысаналы топтағы тұрғындар үшін ақылы қоғамдық жұмыстарды ұйымдастыру және әлеуметтік жұмыс орындарын құру туралы» Зырян ауданы әкімдігінің 2010 жылғы 14 желтоқсандағы № 235 қаулысы (2011 жылы 21 қаңтарда № 5-12-115 нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу Тізілімінде тіркелген);
2) «Зырян ауданы бойынша 2011 жылға арналған нысаналы топтағы тұрғындар үшін ақылы қоғамдық жұмыстарды ұйымдастыру және әлеуметтік жұмыс орындарын құру туралы» Зырян ауданы әкімдігінің 2010 жылғы 14 желтоқсандағы № 235 қаулысына өзгерістер енгізу туралы» Зырян ауданы әкімдігінің 2011 жылғы 20 маусымдағы № 543 қаулысы (2011 жылы 25 шілдеде № 5-12-124 нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу Тізілімінде тіркелген);
3) «Әлеуметтік жұмыс орындарын ұйымдастыру туралы» Зырян ауданы әкімдігінің 2009 жылғы 20 мамырдағы № 4 қаулысы (2009 жылы 01 шілдеде № 5-12-88 нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу Тізілімінде тіркелген).
7. Осы қаулының орындалуына бақылау жасау Зырян ауданы әкімінің орынбасары Қ. Ш. Ерембесовке жүктелсін.
8. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Зырян ауданының әкімі                      Е. Сәлімов
Зырян ауданы әкімдігінің
2011 жылғы 21 желтоқсандағы
№ 816 қаулысына 1 қосымша
2012 жылы қоғамдық жұмыстар жүргізілетін ұйымдардың тізімі,
қоғамдық жұмыстардың түрлері, көлемі, қаржыландыру көздері және
нақты жағдайлары
Ескерту. 1-қосымша алынып тасталды - Зырян ауданы әкімдігінің 2012.06.12 N 1233 қаулысымен.
Зырян ауданы әкімдігінің
2011 жылғы 21 желтоқсандағы
№ 816 қаулысына 2 қосымша
2012 жылы әлеуметтік жұмыс орындар ұйымдастырылатын
жұмыс берушілердің тізімі

6. Признать утратившими силу:
1) постановление акимата Зыряновского района от 14 декабря 2010 года № 235 «Об организации оплачиваемых общественных работ и создании социальных рабочих мест для целевых групп населения на 2011 год по Зыряновскому району» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 21 января 2011 года № 5-12-115);
2) постановление акимата Зыряновского района от 20 июня 2011 года № 543 «О внесении изменения в постановление акимата Зыряновского района № 235 от 14 декабря 2010 года «Об организации оплачиваемых общественных работ и создании социальных рабочих мест для целевых групп населения на 2011 год по Зыряновскому району» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 25 июля 2011 года № 5-12-124);
3) постановление акимата Зыряновского района от 20 мая 2009 года № 4 «Об организации социальных рабочих мест» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 01 июля 2009 года № 5-12-88).
7. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима Зыряновского района Ерембесова К. Ш.
8. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования.
Аким Зыряновского района                   Е. Салимов
Приложение 1
к постановлению акимата
Зыряновского района
от 21 декабря 2011 года № 816
Перечень организаций, в которых будут проводиться общественные
работы в 2012 году, виды, объемы, источники финансирования и
конкретные условия общественных работ
Сноска. Приложение 1 исключено постановлением акимата Зыряновского района от 12.06.2012 N 1233.
Приложение 2
к постановлению акимата
Зыряновского района
от 21 декабря 2011 года № 816
Перечень работодателей, где будут организованы социальные
рабочие места в 2012 году

толық істеген айына 1,2 коэффициентпен бір ең төменгі жалақы өлшемінде бастауыш және орта мамандылық оқу орындарының түлектеріне;
толық істеген айына 1,5 коэффициентпен бір ең төменгі жалақы өлшемінде жоғарғы оқу орындарының түлектеріне.
Жастар тәжирибесінің тараптар міндеттері, түрлері, жұмыс көлемі, өлшемі және еңбек ақы шарттары, мерзімі және қаржыландыру көздері Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жұмысшылар мен жұмыс берушілер арасында жасалатын еңбек шарттарымен қарастырылады.
«Зырян ауданының жұмыспен қамту
және әлеуметтік бағдарламалар
бөлімі» мемлекеттік мекемесінің
бастығы                                    Р. З. Оспанова
Зырян ауданы әкімдігінің
2012 жылғы 21 желтоқсандағы
№ 816 қаулысына 4 қосымша

выпускникам учебных заведений начального и среднего профессионального образования в размере одной минимальной заработной платы с коэффициентом 1,2 за полный отработанный месяц;
выпускникам высших учебных заведений в размере одной минимальной заработной платы с коэффициентом 1,5 за полный отработанный месяц.
Обязанности сторон, виды, объемы работ, размер и условия оплаты труда, срок и источники финансирования молодежной практики предусматриваются трудовыми договорами, заключаемыми между работниками и работодателями в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан.
Начальник
государственного учреждения
«Отдел занятости и социальных
программ Зыряновского района»              Оспанова Р. З.
Приложение 4
к постановлению акимата
Зыряновского района
от 21 декабря 2011 года № 816
Перечень работодателей, где будут организованы социальные

1) алынған кәсібін маманық бойынша түлектердің алғашқы жұмыс тәжірибесін алуға арнайы арналған;
2) жастар тәжірибесі қатысушылардың еңбек төлемі республикалық бюджет қаражат есебінен жасалады;
3) жұмыс орын саны шексіз, жұмыс уақытша және оны ұйымдастыру үшін тұрақты жұмыс орындар және бос орындар иеленбейді;
4) жастары 29 жастан аспайтын жолданатын түлектер жұмыссыз ретінде уәкілетті органда тіркелуі қажет;
5) жолдама берілген кезде уәкілетті орган және/немесе халыққа қызмет көрсету орталығында тұрақты жұмыс орын жоқ болуда.
2012 жылы 26 мың теңге көлемінде енбеқақыны қаражаттандыру 6 ай бойы жасалады.
Зырян ауданының «Әлеуметтік
бағдарлама және жұмыспен
қамту бөлімі» мемлекеттік
мекемесінің бастығы                        Р. Оспанова

1) предназначено специально для получения выпускниками первоначального опыта работы по полученной профессии (специальности);
2) оплата труда участников молодежной практики производится за счет средств республиканского бюджета;
3) количество рабочих мест не ограничено, работа носит временный характер и для ее организации не могут быть использованы постоянные рабочие места и вакансии;
4) направляемые выпускники, возраст которых не должен превышать 29 лет, должны быть зарегистрированы в уполномоченном органе в качестве безработных;
5) в момент выдачи направления в уполномоченном органе и/или в центре занятости населения для выпускника отсутствовала подходящая постоянная работа.
В 2012 году субсидирование заработной платы осуществляется в течение 6 месяцев в размере 26 тысяч тенге.
Начальник Государственного
управления «Отдел занятости
и социальных программ
Зыряновского района»                       Р. Оспанова