Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқықтық актілеріне жинақтаушы зейнетақы қорларының, зейнетақы активтерін инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын ұйымдардың және жинақтаушы зейнетақы қорларының кастодиан-банктерінің инвестициялаудың мультипортфельді жүйесі бөлігінде есептілікті ұсыну мәселелері бойынша өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2012 жылғы 24 ақпандағы № 68 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2012 жылы 13 сәуірде № 7556 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2014 жылғы 22 қазандағы 196 қаулысымен
Ескерту. Қаулының күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 22.10.2014 № 196 (қабылданған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін жетілдіру мақсатында Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулының қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқықтық актілеріне жинақтаушы зейнетақы қорларының, зейнетақы активтерiн инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын ұйымдардың және жинақтаушы зейнетақы қорларының кастодиан-банктерінің инвестициялаудың мультипортфельді жүйесі бөлігінде есептілікті ұсыну мәселелері бойынша өзгерістер енгізілсін.
2. Осы қаулы 2012 жылғы 1 шілдеде қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Ұлттық Банк
Төрағасы                                     Г. Марченко
КЕЛІСІЛДІ
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі
Төраға _____________ Ә.А. Смайлов
2012 жылғы 17 наурыз
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2012 жылғы 24 ақпандағы
№ 68 қаулысына
қосымшасы
Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілеріне
жинақтаушы зейнетақы қорларының, зейнетақы активтерiн
инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын ұйымдардың және
жинақтаушы зейнетақы қорларының кастодиан-банктерінің
инвестициялаудың мультипортфельді жүйесі бөлігінде есептілікті
ұсыну мәселелері бойынша енгізілетін өзгерістер мен толықтыру
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Зейнетақы активтерiн инвестициялық басқару жөнiндегi қызметтi жүзеге асыратын заңды тұлғалардың есеп беру ережесiн бекiту туралы" 2004 жылғы 27 қарашадағы № 330 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3329 тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Зейнетақы активтерiн инвестициялық басқару жөнiндегi қызметтi жүзеге асыратын заңды тұлғалардың есеп беру ережесiнде:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнения в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам представления отчетности накопительными пенсионными фондами, организациями, осуществляющими инвестиционное управление пенсионными активами и банками-кастодианами накопительных пенсионных фондов в части мультипортфельной системы инвестирования
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 февраля 2012 года № 68. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 13 апреля 2012 года № 7556. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 22 октября 2014 года № 196
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 22.10.2014 № 196.
В целях совершенствования нормативных правовых актов Республики Казахстан Правление Национального Банка Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести изменения и дополнение в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам представления отчетности накопительными пенсионными фондами, организациями, осуществляющими инвестиционное управление пенсионными активами и банками-кастодианами накопительных пенсионных фондов в части мультипортфельной системы инвестирования согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие 1 июля 2012 года и подлежит официальному опубликованию.
Председатель
Национального Банка                        Г. Марченко
СОГЛАСОВАНО
Агентство Республики Казахстан
по статистике
Председатель Смаилов А.А.
17 марта 2012 год
Приложение
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 24 февраля 2012 года № 68
Изменения и дополнение,
вносимые в нормативные правовые акты Республики Казахстан по
вопросам представления отчетности накопительными пенсионными
фондами, организациями, осуществляющими инвестиционное
управление пенсионными активами и банками-кастодианами
накопительных пенсионных фондов в части мультипортфельной
системы инвестирования
1. Внести в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 27 ноября 2004 года № 330 «Об утверждении Правил представления отчетности юридическими лицами, осуществляющими деятельность по инвестиционному управлению пенсионными активами» (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 3329) следующие изменения:
В Правилах представления отчетности юридическими лицами, осуществляющими деятельность по инвестиционному управлению пенсионными активами, утвержденных указанным постановлением:
пункт 1 изложить в следующей редакции:

"1. Ұйымның есебіне мыналар жатады:
1) зейнетақы активтері инвестициялық басқарудағы әрбір жинақтаушы зейнетақы қоры бөлiгiнде, сондай-ақ осы Ереженiң 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша инвестициялық портфельдің түрлері бөлігінде - есептi кезеңнiң әрбір жеке күнтiзбелiк күнiнiң соңындағы жағдай бойынша зейнетақы активтерiнiң құны туралы есеп;
2) зейнетақы активтерi инвестициялық басқарудағы әрбiр жинақтаушы зейнетақы қоры бөлiгiнде, сондай-ақ осы Ереженiң 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша инвестициялық портфельдің түрлері бөлігінде - есептi кезеңнiң соңғы күнтiзбелiк күнiнiң соңындағы жағдай бойынша зейнетақы активтерiнiң инвестициялық портфелiнiң құрылымы туралы есеп;
3) осы Ереженiң 3-қосымшасына сәйкес есептi кезеңнiң соңғы күнтiзбелiк күнiнiң соңындағы жағдай бойынша өз активтерi есебiнен сатып алынған бағалы қағаздар туралы есеп;
4) осы Ереженің 4-қосымшасына сәйкес есепті кезеңнің соңғы күнтiзбелiк күнiнiң соңындағы жағдай бойынша өз активтерi есебiнен жасалған "кері РЕПО" және "РЕПО" операциялары туралы есеп;
5) осы Ереженiң 5-қосымшасына сәйкес есептi кезеңнiң соңғы күнтiзбелiк күнiнiң соңындағы жағдай бойынша өз активтерi есебiнен орналастырылған екiншi деңгейдегi банктердегi салымдар туралы есеп;
6) осы Ереженiң 6-қосымшасына сәйкес есептi кезеңнiң соңғы күнтiзбелiк күнiнiң соңындағы жағдай бойынша басқа заңды тұлғалардың капиталына инвестициялардың құрылымы туралы есеп;
7) осы Ереженің 7-қосымшасына сәйкес есептi кезеңнiң әрбiр күнтiзбелiк күнiнiң соңындағы жағдай бойынша меншiктi ақша қаражатының және ақша қаражаты баламаларының қалдықтары туралы есеп;
8) осы Ереженiң 8-қосымшасына сәйкес есептi кезеңнiң соңғы күнтiзбелiк күнiнiң соңындағы жағдай бойынша меншікті активтерінің есебінен шартты талаптары (міндеттемелері) туралы есеп;
9) осы Ереженiң 9-қосымшасына сәйкес есептi кезеңнiң соңғы күнтiзбелiк күнiнiң соңындағы жағдай бойынша меншікті активтерінің есебінен сатып алынған тазартылған қымбат металдар туралы есеп;
10) осы Ереженiң 10-қосымшасына сәйкес зейнетақы активтерiн инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын ұйымдардың зейнетақы активтерi инвестициялық басқарудағы әрбiр жинақтаушы зейнетақы қоры бөлiгiнде "Инвестициялау лимиттерi" пруденциалдық нормативтерiн сақтауы туралы есеп.
Осы Ереженiң 1-тармағының 3), 4), 5), 6), 7), 8) және 9) тармақшаларына сәйкес есептердi зейнетақы активтерiн инвестициялық басқаруды дербес жүзеге асыратын жинақтаушы зейнетақы қорлары ұсынбайды.

«1. Отчетность Организации включает в себя:
1) отчет о стоимости пенсионных активов по состоянию на конец каждого календарного дня отчетного периода - в разрезе каждого накопительного пенсионного фонда, чьи пенсионные активы находятся в инвестиционном управлении, а также в разрезе видов инвестиционных портфелей по форме в соответствии с приложением 1 к настоящим Правилам;
2) отчет о структуре инвестиционного портфеля пенсионных активов по состоянию на конец последнего календарного дня отчетного периода - в разрезе каждого накопительного пенсионного фонда, чьи пенсионные активы находятся в инвестиционном управлении, а также в разрезе видов инвестиционных портфелей по форме в соответствии с приложением 2 к настоящим Правилам;
3) отчет о ценных бумагах, приобретенных за счет собственных активов, по состоянию на конец последнего календарного дня отчетного периода в соответствии с приложением 3 к настоящим Правилам;
4) отчет об операциях «Обратное РЕПО» и «РЕПО», совершенных за счет собственных активов, по состоянию на конец последнего календарного дня отчетного периода в соответствии с приложением 4 к настоящим Правилам;
5) отчет о вкладах в банках второго уровня, размещенных за счет собственных активов, по состоянию на конец последнего календарного дня отчетного периода в соответствии с приложением 5 к настоящим Правилам;
6) отчет о структуре инвестиций в капитал других юридических лиц по состоянию на конец последнего календарного дня отчетного периода в соответствии с приложением 6 к настоящим Правилам;
7) отчет об остатках собственных денежных средств и эквивалентов денежных средств по состоянию на конец каждого календарного дня отчетного периода в соответствии с приложением 7 к настоящим Правилам;
8) отчет об условных требованиях (обязательствах) за счет собственных активов по состоянию на конец последнего календарного дня отчетного периода в соответствии с приложением 8 к настоящим Правилам;
9) отчет об аффинированных драгоценных металлах, приобретенных за счет собственных активов, по состоянию на конец последнего календарного дня отчетного периода в соответствии с приложением 9 к настоящим Правилам;
10) отчет о соблюдении организациями, осуществляющими инвестиционное управление пенсионными активами, пруденциального норматива «Лимиты инвестирования» - в разрезе каждого накопительного пенсионного фонда, чьи пенсионные активы находятся в инвестиционном управлении, в соответствии с приложением 10 к настоящим Правилам.
Отчеты в соответствии с подпунктами 3)4)5)6)7)8) и  9) пункта 1 настоящих Правил не представляются накопительными пенсионными фондами, самостоятельно осуществляющими инвестиционное управление пенсионными активами.

Осы Ереженің 1-тармағының 1)-2) тармақшаларына сәйкес есептер "Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" 1997 жылғы 20 маусымдағы Қазақстан Республикасы Заңының 34-1-бабына сәйкес инвестициялық портфельдің әрбір түрі бойынша ұсынылады.".
1-қосымшасы осы қаулының 1-қосымшасына сәйкес редакцияда жазылсын;
2-қосымшасы осы қаулының 2-қосымшасына сәйкес редакцияда жазылсын;
8-қосымшасы осы қаулының 3-қосымшасына сәйкес редакцияда жазылсын;
9-қосымшасы осы қаулының 4-қосымшасына сәйкес редакцияда жазылсын;
10-қосымшасы осы қаулының 5-қосымшасына сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Жинақтаушы зейнетақы қорының есеп беру ережесін бекіту туралы" 2004 жылғы 27 қарашадағы № 331 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3346 тіркелген, "Заң газеті" газетінде 2005 жылы № 175-176 (909-910) жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Жинақтаушы зейнетақы қорының есеп беру ережесінде:
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Қордың есебіне мыналар жатады:
1) осы Ереженiң 1-қосымшасына сәйкес инвестициялық портфельдің түрлері бөлігінде - жинақталған зейнетақы қаражатының көлемі және міндетті зейнетақы жарналары салымшыларының (алушыларының) саны жеке зейнетақы шоттары туралы есеп;
2) осы Ереженiң 2-қосымшасына сәйкес инвестициялық портфельдің түрлері бөлігінде - жинақталған зейнетақы қаражатының көлемі және ерікті зейнетақы жарналары салымшыларының (алушыларының) саны туралы есеп;
3) осы Ереженiң 3-қосымшасына сәйкес инвестициялық портфельдің түрлері бөлігінде - жинақталған зейнетақы қаражатының көлемі және ерікті кәсіби зейнетақы жарналары салымшыларының (алушыларының) саны туралы есеп;
4) осы Ереженiң 4-қосымшасына сәйкес инвестициялық портфельдің түрлері бөлігінде - жинақталған зейнетақы қаражатының көлемі және Қазақстан Республикасының облыстары бойынша міндетті зейнетақы жарналары (салымшыларының (алушыларының) тұрғылықты жері бойынша) саны жеке зейнетақы шоттары туралы есеп;
5) осы Ереженiң 5-қосымшасына сәйкес инвестициялық портфельдің түрлері бөлігінде - зейнетақы төлемдері туралы есеп;
6) осы Ереженiң 6-қосымшасына сәйкес есептi кезеңнiң соңғы күнтiзбелiк күнiнiң соңындағы жағдай бойынша меншікті активтерінің шартты талаптары (міндеттемелері) туралы есеп;

Отчеты в соответствии с подпунктами 1)-2) пункта 1 настоящих Правил представляются по каждому виду инвестиционного портфеля в соответствии со статьей 34-1 Закона Республики Казахстан от 20 июня 1997 года «О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан»;
приложение 1 изложить в редакции согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
приложение 2 изложить в редакции согласно приложению 2 к настоящему постановлению;
приложение 8 изложить в редакции согласно приложению 3 к настоящему постановлению;
приложение 9 изложить в редакции согласно приложению 4 к настоящему постановлению;
приложение 10 изложить в редакции согласно приложению 5 к настоящему постановлению.
2. Внести в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 27 ноября 2004 года № 331 «Об утверждении Правил представления отчетности накопительным пенсионным фондом» (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 3346, опубликованное в 2005 году в газете «Юридическая газета» от № 175-176 (909-910) следующие изменения и дополнение:
в Правилах представления отчетности накопительным пенсионным фондом, утвержденных указанным постановлением:
пункт 2 изложить в следующей редакции:
«2. Отчетность фонда включает в себя:
1) отчет об объемах пенсионных накоплений и количестве индивидуальных пенсионных счетов вкладчиков (получателей) обязательных пенсионных взносов - в разрезе видов инвестиционных портфелей в соответствии с приложением 1 к настоящим Правилам;
2) отчет об объемах пенсионных накоплений и количестве вкладчиков (получателей) добровольных пенсионных взносов - в разрезе видов инвестиционных портфелей в соответствии с приложением 2 к настоящим Правилам;
3) отчет об объемах пенсионных накоплений и количестве вкладчиков (получателей) добровольных профессиональных пенсионных взносов - в разрезе видов инвестиционных портфелей в соответствии с приложением 3 к настоящим Правилам;
4) отчет об объемах пенсионных накоплений и количестве индивидуальных пенсионных счетов вкладчиков (получателей) обязательных пенсионных взносов по областям Республики Казахстан (по месту жительства вкладчика (получателя)) - в разрезе видов инвестиционных портфелей в соответствии с приложением 4 к настоящим Правилам;
5) отчет о пенсионных выплатах - в разрезе видов инвестиционных портфелей в соответствии с приложением 5 к настоящим Правилам;
6) отчет об условных требованиях (обязательствах) за счет собственных активов по состоянию на конец последнего календарного дня отчетного периода в соответствии с приложением 6 к настоящим Правилам;

7) осы Ереженiң 7-қосымшасына сәйкес есептi кезеңнiң соңғы күнтiзбелiк күнiнiң соңындағы жағдай бойынша өз активтерінің есебінен сатып алынған бағалы қағаздар туралы есеп;
8) осы Ереженiң 8-қосымшасына сәйкес есепті кезеңнің соңғы күнтізбелік күнінің жағдайы бойынша өз активтері есебінен жасалған "кері РЕПО" және "РЕПО" операциялары туралы есеп;
9) осы Ереженiң 9-қосымшасына сәйкес есепті кезеңнің соңғы күнтізбелік күнінің жағдайы бойынша өз активтері есебінен орналастырылған екінші деңгейдегі банктердегі салымдары туралы есеп;
10) осы Ереженің 10-қосымшасына сәйкес басқа заңды тұлғалардың капиталына инвестициялар туралы есеп;
11) осы Ереженiң 11-қосымшасына сәйкес есепті кезеңдегі әрбір күнтізбелік күн соңындағы жағдай бойынша меншікті ақша қаражатының және ақша қаражаты баламаларының қалдығы туралы есеп;
12) осы Ереженiң 12-қосымшасына сәйкес есептi кезеңнiң соңғы күнтiзбелiк күнiнiң соңындағы жағдай бойынша меншікті активтерінің есебінен сатып алынған тазартылған қымбат металдар туралы есеп.
Осы Ереженің 2-тармағының 1), 2), 3), 4) және 5) тармақшаларына сәйкес есептер "Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" 1997 жылғы 20 маусымдағы Қазақстан Республикасы Заңының 34-1-бабына сәйкес инвестициялық портфельдің әрбір түрі бойынша ұсынылады.".
6-қосымшасы осы қаулының 6-қосымшасына сәйкес редакцияда жазылсын;
осы қаулының 7-қосымшасына сәйкес 12-қосымшамен толықтырылсын.
3. Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Жинақтаушы зейнетақы қорлары кастодиан банктерінің есептілікті беру ережесін бекіту туралы" 2010 жылғы 3 қыркүйектегі № 127 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6557 тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Жинақтаушы зейнетақы қорлары кастодиан банктерінің есептілікті беру ережесінде:
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Кастодиан банк осы Ереженің 1234-қосымшаларында көзделген есептілікті ай сайын есепті айдан кейін келетін айдың бесінші жұмыс күні Астана уақыты бойынша сағат 18.00-ден кешіктірмей ұсынады.
Кастодиан банк есептілікті зейнетақы активтері сақтауға (есепке) қабылданған әрбір жекелеген жинақтаушы зейнетақы қорының бөлігінде "Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" 1997 жылғы 20 маусымдағы Қазақстан Республикасы Заңының 34-1-бабына сәйкес ұсынады.";

7) отчет о ценных бумагах, приобретенных за счет собственных активов, по состоянию на конец последнего календарного дня отчетного периода в соответствии с приложением 7 к настоящим Правилам;
8) отчет об операциях «обратное РЕПО» и «РЕПО», совершенных за счет собственных активов, по состоянию на конец последнего календарного дня отчетного периода в соответствии с приложением 8 к настоящим Правилам;
9) отчет о вкладах в банках второго уровня, размещенных за счет собственных активов, по состоянию на конец последнего календарного дня отчетного периода в соответствии с приложением 9 к настоящим Правилам;
10) отчет об инвестициях в капитал других юридических лиц в соответствии с приложением 10 к настоящим Правилам;
11) отчет об остатках собственных денежных средств и эквивалентов денежных средств по состоянию на конец каждого календарного дня отчетного периода в соответствии с приложением 11 к настоящим Правилам;
12) отчет об аффинированных драгоценных металлах, приобретенных за счет собственных активов, по состоянию на конец последнего календарного дня отчетного периода в соответствии с приложением 12 к настоящим Правилам.
Отчеты в соответствии с подпунктами 1)2)3)4) и 5) пункта 2 настоящих Правил представляются по каждому виду инвестиционного портфеля согласно статье 34-1 Закона Республики Казахстан от 20 июня 1997 года «О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан».
приложение 6 изложить в редакции согласно приложению 6 к настоящему постановлению;
дополнить приложением 12 согласно приложению 7 к настоящему постановлению.
3. Внести в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 3 сентября 2010 года № 127 «Об утверждении Правил представления отчетности банками–кастодианами накопительных пенсионных фондов» (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 6557) следующие изменения:
в Правилах представления отчетности банками–кастодианами накопительных пенсионных фондов, утвержденных указанным постановлением:
пункт 3 изложить в следующей редакции:
«3. Банк-кастодиан представляет отчетность, предусмотренную в приложениях 1234 к настоящим Правилам, ежемесячно не позднее 18:00 часов времени города Астаны пятого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем.
Банк-кастодиан представляет отчетность в разрезе каждого отдельного накопительного пенсионного фонда, чьи пенсионные активы приняты на хранение (учет), по каждому виду инвестиционного портфеля в соответствии со статьей 34-1 Закона Республики Казахстан от 20 июня 1997 года «О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан» на электронном носителе.»;

19.2
төлемдер
19.3
инвестициялық портфельдің бір түрінен екіншісіне аударым сомасы
19.4
басқалар
20.
Жинақтаушы зейнетақы қорының күн аяқталғандағы зейнетақы міндеттемелерінің қалдығы
21.
Зейнетақы активтері бойынша күн аяқталғандағы міндеттемелер жиынтығы ((15)+(17)+(20)):
22.
Күн аяқталғандағы "таза" зейнетақы активтері құнының жиынтығы ((12)-(21))
23.
Күн аяқталғандағы "таза" зейнетақы активтері құнының өсуі (азаюы)
24.
Валюта айырбастаудың рыноктық бағамы
Бiрiншi басшы (ол жоқ болған кезеңде – оның орнындағы адам)
_______________________________________________________________
(фамилиясы, аты, бар болса - әкесiнiң аты)     (қолы)
Бас бухгалтер _________________________________________________
(фамилиясы, аты, бар болса - әкесiнiң аты)  (қолы)
Орындаушы _____________________________________________________
(лауазымы, фамилиясы және аты) (қолы) (телефон нөмiрi)
Есепке қол қойылған күнi 20___ жылғы "____" ___________________
Мөр орны
Ескерту:

19.2
выплаты
19.3
сумма перевода из одного вида
инвестиционного портфеля в другой
19.4
прочие
20.
Остаток пенсионных обязательств
накопительного пенсионного фонда на
конец дня
21.
Итого обязательства по пенсионным
активам на конец дня
((15)+(17)+(20)):
22.
Итого стоимость «чистых» пенсионных
активов на конец дня ((12)-(21))
23.
Прирост (снижение) стоимости «чистых»
пенсионных активов на конец дня
24.
Рыночный курс обмена валют
Первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его замещающее)
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, при наличии - отчество) (подпись)
Главный бухгалтер ___________________________________________________
(фамилия, имя, при наличии - отчество) (подпись)
Исполнитель ___________________________ _________ ___________________
(должность, фамилия и имя, при наличии - отчество) (подпись) (номер телефона)
Дата подписания отчета «_____» __________ 20_____ года.
Место для печати
Примечание:

1. Барлық сома үтiрден кейiн үш таңбамен мың теңгеде көрсетiледi.
2. "Күнi/айы/жылы." көрсеткіші бойынша ақпарат "күнi/айы/жылы" форматында көрсетiледi.
3. 8-жолды толтырған кезде нақты жұмсалған шығындар бойынша бағаланатын қаржы құралдары бойынша мәліметтер көрсетiледi. Мәмiлелер (қаржы құралдарын сатып алумен тiкелей байланысты) жасалған кезде жатқызылған шығындар, оның iшiнде агенттерге, консультанттарға, брокер-дилерлерге төленген сыйақы және комиссиялық сыйақы, қор биржаларының алымдары, сондай-ақ аударымдар бойынша банктiк шығыстар осы қаржы құралдарының құнына кiргiзiледi. Қаржы құралдарының сол күнгi құнына сонымен қатар сатып алу сәтiне дейiнгi кезеңге есептелген сыйақы кiредi (мұндай болған кезде).
4. 9-жолды толтырған кезде нақты сату немесе өтеу құны бойынша сатылған немесе өтелген қаржы құралдары туралы мәлiметтер көрсетiледi.
5. 10-жолды толтырған кезде Ереженiң 2-қосымшасының деректерiне сәйкес мәлiметтер көрсетiледi.
6. 11.4-жолды толтырған кезде "басқа да кiрiстер (шығыстар)" деген 11.4-жолды толтырған кезде зейнетақы активтерiнiң құны туралы есепке алынған кiрiстердiң тiзбесi және зейнетақы активтерiнiң құнына енгiзiлген келтiрiлген шығыстар туралы мәлiметтер қоса берiледi.
7. 14, 15 және 17-жолды толтырған кезде комиссиялық сыйақы бойынша берешек қалдығы есептi кезең аяғындағы деректердi ескере отырып, өсу жиынтығымен есепке алынады.
8. 16-жолды толтырған кезде жинақтаушы зейнетақы қорының комиссиялық сыйақы сомасы көрсетiледi.
9. 18.2-жолды толтырған кезде жинақталған зейнетақы қаражаттарын басқа жинақтаушы зейнетақы қорларына, сақтандыру ұйымдарына аударым сомалары, алушыларға және басқа тұлғаларға төленген сомалар, зейнетақы төлемдерiнен табыс салығы сомасы көрсетiледi.
10. 18.4-жолды толтырған кезде "басқалар" деген зейнетақы активтерiнiң құны туралы есепке зейнетақы активтерiнiң құнына енгiзiлген мiндеттемелер тiзбесi қоса берiледi.
11. 24-жолды толтырған кезде есептi күнгi, зейнетақы активтерiнiң құны туралы анықтамада пайдаланылған валюта айырбастаудың рыноктық бағамы әр валюта бойынша бөлек көрсетiледi (валюта кодтары 07 ИСО 4217-2001 "Валюталарды және қорларды белгiлеуге арналған кодтар" Қазақстан Республикасының мемлекеттiк жiктемесiне сәйкес көрсетiледi).
12. 11.3.2-1-жолды толтырған кезде резерв айына бiр рет оны қалыптастыру күнiндегi күннiң соңында көрсетiледi.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2012 жылғы 24 ақпандағы
№ 68 қаулысына
2-қосымша
Зейнетақы активтерiн
инвестициялық басқару жөнiндегi
қызметті жүзеге асыратын заңды
тұлғалардың есеп беру ережесіне
2-қосымша
Нысан
__________________________________________
(жинақтаушы зейнетақы қорының атауы) және (зейнетақы активтерін
инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын ұйымның атауы) немесе
(зейнетақы активтерін инвестициялық басқаруды дербес жүзеге
асыратын жинақтаушы зейнетақы қорының атауы)
_____________________ инвестициялық портфелдің түрі
20 ___жылғы "___" ___________ жағдай бойынша
зейнетақы активтерінің инвестициялық портфелінің құрылымы
туралы есеп

1. Все суммы указываются в тысячах тенге с тремя знаками после запятой.
2. Информация по показателям «дата, месяц, год» указывается в формате «дата/месяц/год.».
3. При заполнении строки 8, указываются сведения по финансовым инструментам, которые оцениваются по фактическим затратам. Затраты, понесенные при совершении сделки (непосредственно связанные с приобретением финансовых инструментов), в том числе вознаграждения и комиссионные вознаграждения, уплаченные агентам, консультантам, брокерам-дилерам, сборы фондовых бирж, а также банковские расходы по переводу включаются в стоимость данных финансовых инструментов. В стоимость финансовых инструментов на данную дату также включается вознаграждение, начисленное за период до момента приобретения (при наличии такового).
4. При заполнении строки 9, указываются сведения о реализованных или погашенных финансовых инструментах по фактической стоимости реализации или погашения.
5. Сведения по строке 10, указываются в соответствии с данными приложения 2 к Правилам.
6. При заполнении строки 11.4 «прочие доходы (расходы)» к Отчету о стоимости пенсионных активов прилагается перечень источников полученных доходов и сведения о понесенных убытках, включенных в стоимость пенсионных активов.
7. При заполнении строк 14, 15 и 17, остаток задолженности по комиссионному вознаграждению учитывается с нарастающим итогом с учетом данных на конец отчетного периода.
8. В строке 16, указывается сумма комиссионного вознаграждения накопительного пенсионного фонда.
9. При заполнении строки 18.2, указываются суммы переводов пенсионных накоплений в другие накопительные пенсионные фонды, в страховые организации, суммы выплаченные получателям и другим лицам, суммы подоходного налога с пенсионных выплат.
10. При заполнении строки 18.4, «прочие» к Отчету о стоимости пенсионных активов прилагается перечень обязательств, включенных в стоимость пенсионных активов.
11. При заполнении строки 24, указываются рыночные курсы обмена валют на отчетные даты, использованные в Отчете о стоимости пенсионных активов, по каждой валюте в отдельности (коды валют указываются в соответствии с Государственным классификатором Республики Казахстан 07 ИСО 4217-2001 «Коды для обозначения валют и фондов»).
12. При заполнении строки 11.3.2-1, резерв отражается один раз в месяц на конец дня даты его формирования.
Приложение 2
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 24 февраля 2012 года № 68
Приложение 2
к Правилам представления
отчетности юридическими лицами,
осуществляющими деятельность
по инвестиционному управлению
пенсионными активами
Форма
Отчет о структуре инвестиционного
портфеля пенсионных активов
по состоянию на «___» ___________ 20___года
__________________________________________________
(наименование накопительного пенсионного фонда) и (наименование
организации, осуществляющей инвестиционное управление пенсионными
активами) или (наименование накопительного
пенсионного фонда, самостоятельно осуществляющего инвестиционное
управление пенсионными активами)
вид инвестиционного портфеля _____________________

1. Зейнетақы активтері есебінен сатып алуға рұқсат етілген          бағалы қағаздар
р/с
Эмитенттің атауы
Бағалы қағаздың атауы
Ұлттық сәйкестендіру нөмірі
Саны (бағалы қағаздардың данасы)
Есепке алу күні
Өтеу күні
Номиналды құнның валютасы
1
2
3
4
5
6
7
8
Жиынтығы
Эмитент бойынша жиынтығы
Акциялардың барлығы:
Инвестициялық қор пайларының барлығы
Ұзақ мерзімді бағалы қағаздардың барлығы:
Қысқа мерзімді бағалы қағаздардың барлығы:
1-бөлім бойынша барлығы:
кестенің жалғасы
Бір бағалы қағаздың номиналды құны
Төлем валютасы
Бір бағалы қағазды сатып алу бағасы
Бағалы қағаздың сатып алу құны
Қалыптасқан резервтер (провизиялар)
Есептелген сыйақының жиынтығы
Құнсыздануы ескерілген ағымдағы жиынтық құны (теңгемен)
номиналды құнның валютасында
теңгемен
теңгемен
теңгемен
номиналды құнның валютасында
теңгемен
күні, айы, жылы
күні, айы, жылы
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
кестенің жалғасы
Листинг (рейтинг)
Зейнетақы активтерінің ағымдағы құнынан пайызбен жиынтығы
Бағалы қағаздардың санаты
Құнсызданудан болатын ықтимал залалдың орнын толтыруға резервтер (провизиялар) қалыптасқан кездегі бағалы қағаздардың біліктілік санаты
Экономикалық қызмет түрлері бойынша (Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздарын қоспағанда, ҚР резиденттерінің қаржы құралдары бойынша) жіктеу
Портфелдегі ағымдағы купондық мөлшерлемесі
19
20
21
22
23
24
кестенің жалғасы
Тиісті тәуекел түрінің мөлшерленген коэффициент дәрежесі
Кезеңдегі пайда (шығын)
Есепке алу күнінен болған пайда (шығын)
Кредит тәуекелі
Ерекше пайыздық тәуекелі
Жалпы пайыздық тәуекелі
Валюта тәуекелі
Қор тәуекелі
25
26
27
28
29
30
31
Бірінші басшы (ол болмаған кезеңде – оның орнындағы адам)
_______________________________________________________________
(тегі, аты, бар болса - әкесінің аты)     (қолы)
Бас бухгалтер _________________________________________________
(тегі, аты, бар болса - әкесінің аты)    (қолы)
Орындаушы: ________________________ ________ __________________
(лауазымы, тегі, аты,      (қолы)    (телефон нөмірі)
бар болса - әкесінің аты)
Есепке қол қою күні 20_____ жылғы "_____"__________
Мөрдің орны
2. "Кері репо" операциялары бойынша сатып алынған бағалы           қағаздар
р/с
Эмитенттің атауы
Бағалы қағаздың атауы
Ұлттық сәйкестендіру нөмірі
Саны (бағалы қағаздардың данасы)
Операцияның ашылу күні
Операцияның жабылу күні
Номиналды құнның валютасы
Мәміле валютасы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
2-бөлім бойынша барлығы:
кестенің жалғасы:
Бір бағалы қағаздың операция ашылу бағасы
Бір бағалы қағаздың операция жабылу бағасы
Өсімі (+), төмендеуі (–)
Операция бойынша табыстылық мөлшерлемесі
номиналды құнның валютасында
теңгемен
номиналды құнның валютасында
тенгемен

1. Ценные бумаги, разрешенные к приобретению за счет пенсионных активов
№ п/п
Наимено-
вание
эмитента
Вид
ценной
бумаги
Нацио-
нальный
идентифи-
кационный
номер
Коли-
чество
(штук
ценных
бумаг)
Дата
поста-
новки на
учет
Дата
пога-
шения
Валюта
номи-
нальной
стоимости
1
2
3
4
5
6
7
8
Итого
Итого по
эмитенту
Всего
акций:
Всего паев
инвести-
ционных
фондов
Всего
долго-
срочных
ценных
бумаг:
Всего
кратко-
срочных
ценных
бумаг:
Всего по
Части 1:
продолжение таблицы
Номи-
нальная
стоимость
одной
ценной
бумаги
Валюта
плате-
жа
Цена покупки за
одну ценную
бумагу
Покупная
стои-
мость
ценной
бумаги
Сфор-
мирован-
ные
резервы
(прови-
зии)
Суммарное
начисленное
вознаграждение
Суммарная
текущая
стоимость с
учетом
обесценения
(в тенге)
в валюте
номи-
нальной
стоимости
в тенге
в тенге
в тенге
в валюте
номи-
нальной
стоимости
в тенге
дата,
месяц,
год
дата,
месяц,
год
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
продолжение таблицы
Листинг
(рейтинг)
Итого в
процентах
от текущей
стоимости
пенсионных
активов
Кате-
гория
ценных
бумаг
Классификационная
категория ценных
бумаг при
формировании
резервов
(провизии) на
покрытие возможных
потерь от
обесценения
Классификация
по видам
экономической
деятельности
(по финансовым
инструментам
резидентов РК,
за исключением
государственных
ценных бумаг
Республики
Казахстан)
Текущая
купонная
ставка в
портфеле
19
20
21
22
23
24
продолжение таблицы
Степень коэффициента взвешивания соответствующего вида
риска
Прибыль
(убыток)
за период
Прибыль
(убыток) с
даты
постановки
на учет
Кредитный
риск
Специфичный
процентный
риск
Общий
процентный
риск
Валютный
риск
Фондовый
риск
25
26
27
28
29
30
31
Первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его замещающее)
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, при наличии - отчество) (подпись)
Главный бухгалтер ___________________________________________________
(фамилия, имя, при наличии - отчество) (подпись)
Исполнитель: ___________________________ _________ __________________
(должность, фамилия и имя, при наличии - отчество) (подпись) (номер телефона)
Дата подписания отчета «_____» __________ 20_____ года.
Место для печати
2. Ценные бумаги, приобретенные по операциям «обратного репо»
п/
п
Наименование
эмитента
Вид ценной
бумаги
Нацио-
нальный
идентифи-
кационный
номер
Коли-
чество
(штук
ценных
бумаг)
Дата
откры-
тия
опера-
ции
Дата
закры-
тия
опера-
ции
Валюта
номи-
нальной
стои-
мости
Валюта
сделки
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Всего по
Части 2:
продолжение таблицы:
Цена открытия
операции за одну
ценную бумагу
Цена закрытия за
одну ценную бумагу
Прирост (+), снижение
(–)
Ставка
доходности
по операции
в валюте
номинальной
стоимости
в тенге
в валюте
номи-
нальной
стоимости
в тенге
в валюте
номи-
нальной
стоимости

5. Тазартылған қымбат металдар
Тазартылған қымбат металдың түрі
Троя унцияларының саны
Төлем валютасы
Бір троя унциясын сатып алу бағасы
Жиынтық сатып алу құны
Ағымдағы жиынтық құны
Зейнетақы активтерінің ағымдағы құнынан пайызбен жиынтығы
валютамен
теңгемен
валютамен
теңгемен
валютамен
теңгемен
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
5-бөлім бойынша барлығы:
Бірінші басшы (ол болмаған кезеңде – оның орнындағы адам)
_______________________________________________________________
(тегі, аты, бар болса - әкесінің аты)     (қолы)
Бас бухгалтер _________________________________________________
(тегі, аты, бар болса - әкесінің аты)    (қолы)
Орындаушы: ________________________ ________ __________________
(лауазымы, тегі, аты,      (қолы)    (телефон нөмірі)
бар болса - әкесінің аты)
Есепке қол қою күні 20_____ жылғы "_____"__________
Мөрдің орны
Ескерту:
1-тармақ бойынша.
1. 8 және 10-бағаналар бойынша валюта кодтары "Валюталар мен қорларды көрсетуге арналған кодтар" 07 ИСО 4217-2001 Қазақстан Республикасының мемлекеттік жіктеушісіне сәйкес көрсетіледі.
2. 11 және 12-бағаналарда мәмiленiң жасалғандығы расталатын бастапқы құжатта (биржалық куәлiк, брокер-дилердiң есебi, Дүниежүзілік банкаралық қаржы телекоммуникациялар қоғамдастығы бойынша (бұдан әрі - S.W.I.F.Т. жүйесі) алынған растама) үтiрден кейiн төрт белгiге дейінгі дәлдікпен көрсетілген баға көрсетіледі. Сатып алынған бағалы қағазды шетел валютасымен төлеген жағдайда 11-бағана толтырылады, 12-бағанада осы сома мәміле жасау күні валюталарды айырбастаудың нарықтық бағамы бойынша көрсетiледi. Сатып алынған бағалы қағазды ұлттық валютамен төлеген жағдайда 12-бағана толтырылады, 11-бағана толтырылмайды.
3. 13-бағанада тікелей сатып алумен байланысты шығыстарды қоса алғанда, агенттерге, консультанттарға, брокер-дилерлерге, төленген сыйақыларды және комиссиялық төлемдерді, қор биржаларының алымдарын, сондай-ақ қаражатты аудару бойынша банк қызметтерін және сатып алушы сатушыға төлеген мөлшеріне азайтылған пайызды (осындай болған жағдайда) қоса алғанда қаржы құралдарының сатып алу құны көрсетіледі. Осы сома үтірден кейін төрт белгіге дейін көрсетіледі.
4. 14, 15, 16, 17 және 18-бағаналардағы сома үтірден кейін екі белгіге дейінгі дәлдікпен көрсетіледі.
5. 17-бағанада алдындағы есепті кезеңнің соңғы күнінің аяғындағы сома көрсетіледі.
6. 18-бағанада есепті кезеңнің соңғы күніндегі сомалар көрсетіледі.
7. 13, 14, 16-18-бағаналардағы "Ұзақ мерзімді бағалы қағаздардың барлығы" атты жол бойынша кезеңі есепті күннен бастап өтеу күніне дейін бір жылдан астам құрайтын бағалы қағаздар бойынша сома көрсетіледі.

5. Аффинированные драгоценные металлы
Наименование
аффиниро-
ванного
драгоценного
металла
Коли-
чество
тройских
унций
Валюта
платежа
Цена покупки
за одну
тройскую
унцию
Суммарная
покупная
стоимость
Суммарная
текущая
стоимость
Итого в
процентах
от
текущей
стоимости
пенси-
онных
активов
в валюте
в тенге
в валюте
в тенге
в валюте
в тенге
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Всего по части 5:
Первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его замещающее)
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, при наличии - отчество) (подпись)
Главный бухгалтер ___________________________________________________
(фамилия, имя, при наличии - отчество) (подпись)
Исполнитель: ___________________________ _________ __________________
(должность, фамилия и имя, при наличии - отчество) (подпись) (номер телефона)
Дата подписания отчета «_____» __________ 20_____ года.
Место для печати
Примечание:
По пункту 1.
1. По столбцам 8 и 10, коды валют указываются в соответствии с Государственным классификатором Республики Казахстан 07 ИСО 4217-2001 «Коды для обозначения валют и фондов».
2. В столбцах 11 и 12, указывается цена с точностью до четырех знаков после запятой, отраженная в первичном документе, который подтверждает осуществление сделки (биржевое свидетельство, отчет брокера-дилера, полученное подтверждение, по системе Сообщества всемирных межбанковских финансовых телекоммуникаций (далее - система S.W.I.F.T.). В случае оплаты приобретенной ценной бумаги в иностранной валюте заполняется столбец 11, в столбце 12 данная сумма отражается по рыночному курсу обмена валют, сложившегося на дату совершения сделки. В случае оплаты приобретенной ценной бумаги в национальной валюте заполняется столбец 12, столбец 11 не заполняется.
3. В столбце 13, указывается покупная стоимость финансовых инструментов, включая расходы, непосредственно связанные с приобретением, включая вознаграждения и комиссионные уплаченные агентам, консультантам, брокерам-дилерам, сборы фондовых бирж, а также банковские услуги по переводу средств и уменьшенная на величину оплаченной покупателем продавцу процента (при наличии таковой). Данная сумма указывается до четырех знаков после запятой.
4. В столбцах 14, 15, 16, 17 и 18, указывается сумма с точностью до двух знаков после запятой.
5. В столбце 17, указывается суммы на конец последнего дня предыдущего отчетного периода.
6. В столбце 18, указывается суммы на конец последнего дня отчетного периода.
7. По строке «Всего долгосрочных ценных бумаг» в столбцах 13, 14, 16-18, указывается сумма по ценным бумагам, период с отчетной даты до момента погашения которых составляет более одного года.

8. 13, 14, 16-18-бағаналардағы "Қысқа мерзімді бағалы қағаздардың барлығы" атты жол бойынша кезеңі есепті күннен бастап өтеу күніне дейін бір жылға тең немесе бір жылдан кем бағалы қағаздар бойынша сома көрсетіледі.
14. 21-бағанада бағалы қағаздың санаты (Сатуға арналған бар бағалы қағаздар, өзгерістері пайданың немесе шығынның құрамында көрсетілетін әділ құн бойынша бағаланатын бағалы қағаздар, өтеуге дейін ұсталынатын бағалы қағаздар) көрсетіледі.
15. 24-бағанада есеп беру күніндегі борыштық қаржы құралдары бойынша купондық мөлшерлеме көрсетіледі.
16. 25-29-бағаналарда Агенттік Басқармасының 2009 жылғы 5 тамыздағы № 180 қаулысымен бекітілген Жинақтаушы зейнетақы қорларына арналған пруденциалдық нормативтердiң нормативтiк мәндері, оларды есептеу әдiстемесi туралы нұсқаулықта (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5789 тіркелген), Агенттік Басқармасының 2009 жылғы 5 тамыздағы № 181 қаулысымен бекітілген Зейнетақы активтерін инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын ұйымдарға арналған пруденциалдық нормативтердің нормативтік мәндері, оларды есептеу әдістемесі туралы нұсқаулықта (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5793 тіркелген), Агенттік Басқармасының 2009 жылғы 29 қыркүйектегі № 215 қаулысымен бекітілген Бағалы қағаздар нарығында кәсіби қызмет түрлерін қоса атқаратын ұйымдарға арналған пруденциалдық нормативтерді есептеу ережесінде (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5810 тіркелген) көзделген тәуекелдің түрі көрсетіледі.
17. 30-бағанада өткен есепті кезеңдегі қаржы құралынан пайда (шығын) сомасы көрсетіледі.
18. 31-бағанада есепке алу күнінен бастап есепті кезеңнің соңғы күніне дейін қоса алғанда, қаржы құралынан пайда (шығын) сомасы көрсетіледі.
2-тармақ бойынша.
1. 8 және 9-бағаналарда валюта кодтары "Валюталар мен қорларды көрсетуге арналған кодтар" 07 ИСО 4217-2001 Қазақстан Республикасының мемлекеттік жіктеушісіне сәйкес көрсетіледі.
2. 14, 15, 17, 18-бағаналардағы сома үтірден кейін екі белгіге дейінгі дәлдікпен көрсетіледі.
3. 10 және 11-бағаналарда "кері "Репо" операциясы жүзеге асырылғандығы расталатын бастапқы құжатта үтiрден кейiн төрт белгiге дейінгі дәлдікпен көрсетілген сома көрсетіледі. Сатып алынған бағалы қағазды шетел валютасымен төлеген жағдайда 2-бөліктің 10 және 12-бағаналары толтырылады, 2-бөліктің 11 және 13-бағаналарда осы сома мәміле жасау күні валюталарды айырбастаудың нарықтық бағамы бойынша көрсетiледi. Сатып алынған бағалы қағазды ұлттық валютамен төлеген жағдайда 11 және 13-бағаналар толтырылады, 10 және 12-бағаналар толтырылмайды.

8. По строке «Всего краткосрочных ценных бумаг» в столбцах 13, 14, 16-18, указывается сумма по ценным бумагам, период с отчетной даты до момента погашения которых равен одному году или менее одного года.
14. В столбце 21, указывается категория ценной бумаги (Ценные бумаги, имеющиеся в наличии для продажи, ценные бумаги, оцениваемые по справедливой стоимости, изменения которых отражаются в составе прибыли или убытка, ценные бумаги, удерживаемые до погашения).
15. В столбце 24, указывается купонная ставка по долговым финансовым инструментам на дату представления отчета.
16. В столбцах 25-29, указывается вид риска, предусмотренный Инструкцией о нормативных значениях пруденциальных нормативов, методике их расчетов для накопительных пенсионных фондов, утвержденной постановлением Правления Агентства от 5 августа 2009 года № 180 (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 5789), Инструкцией о нормативных значениях пруденциальных нормативов, методике их расчетов для организаций, осуществляющих инвестиционное управление пенсионными активами, утвержденной постановлением Правления Агентства от 5 августа 2009 года № 181 (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 5793), Правилами расчета пруденциальных нормативов для организаций, совмещающих виды профессиональной деятельности на рынке ценных бумаг, утвержденными постановлением Правления Агентства от 26 сентября 2009 года № 215 (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 5810).
17. В столбце 30, указывается сумма прибыли (убытка) от финансового инструмента за истекший отчетный период.
18. В столбце 31, указывается сумма прибыли (убытка) от финансового инструмента с даты постановки на учет по последний день отчетного периода включительно.
По пункту 2.
1. По столбцам 8 и 9, коды валют указываются в соответствии с Государственным классификатором Республики Казахстан 07 ИСО 4217-2001 «Коды для обозначения валют и фондов».
2. В столбцах 14, 15, 17, 18, указывается сумма с точностью до двух знаков после запятой.
3. В столбцах 10 и 11, указывается цена с точностью до четырех знаков после запятой, отраженная в первичном документе, который подтверждает осуществление операции «обратного «Репо». В случае оплаты приобретенной ценной бумаги в иностранной валюте заполняются столбцы 10 и 12 части 2, в столбцах 11 и 13 части 2, данная сумма отражается по рыночному курсу обмена валют, сложившегося на дату совершения сделки. В случае оплаты приобретенной ценной бумаги в национальной валюте заполняются столбцы 11 и 13, столбцы 10 и 12 не заполняются.

4. 5, 14, 15, 17, 18-бағаналарда бағалы қағаздың әр түрі мен эмитенті бойынша жиынтық сомасы көрсетіледі.
3-тармақ бойынша.
1. 4 және 5-бағаналар бойынша валюта кодтары "Валюталар мен қорларды көрсетуге арналған кодтар" 07 ИСО 4217-2001 Қазақстан Республикасының мемлекеттік жіктеушісіне сәйкес көрсетіледі.
2. 8 және 9-бағаналардағы сома үтірден кейін екі белгіге дейінгі дәлдікпен көрсетіледі.
11. 6 және 7-бағаналарда Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкіндегі (екінші деңгейдегі банктегі) салымына зейнетақы активтерін орналастыру сомасы үтірден кейін екі белгіге дейінгі дәлдікпен көрсетіледі. Зейнетақы активтері салымға шетел валютасында орналастырылған жағдайда 6 және 7-бағаналар толтырылады, 7-бағанада осы сома мәміле жасау күні валюталарды айырбастаудың нарықтық бағамы бойынша көрсетiледi, 8-бағанада есептелген сыйақы сомасы есепті күні валюталарды айырбастаудың нарықтық бағамы бойынша көрсетiледi. Зейнетақы активтерін салымға ұлттық валютамен орналастырған жағдайда 7 және 9-бағаналар толтырылады, 6 және 8-бағаналар толтырылмайды.
12. 14-бағанада жинақталған сыйақыны төлеу күні (мерзімділігі) банк салымы шартының талаптарына сәйкес көрсетіледі.
13. 5-9-бағаналарда салымдардың сомалары әр банк және салымның әр валютасы бойынша жеке көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2012 жылғы 24 ақпандағы
№ 68 қаулысына
3-қосымша
Зейнетақы активтерiн
инвестициялық басқару жөнiндегi
қызметті жүзеге асыратын заңды
тұлғалардың есеп беру ережесіне
8-қосымша
Нысан
20__ жылғы "___" _______ жағдай бойынша
______________________________________________________
(зейнетақы активтерін инвестициялық басқаруды жүзеге
асыратын ұйымның атауы)
меншікті активтері есебінен шартты талаптары (міндеттемелері)
туралы есеп
(мың теңге)
Баптың атауы
Базалық актив
Ұлттық сәйкестендіру нөмірі
Мәміле жасау күніндегі ағымдағы құн
Есепті күндегі ағымдағы құн
1
2
3
4
5
6
1
Шартты талаптар
1.1
Қаржы фьючерстерін сатып алу бойынша шартты талаптар

4. В столбцах 5, 14, 15, 17, 18, указывается итоговая сумма по каждому виду и эмитенту ценной бумаги.
По пункту 3.
1. По столбцам 4 и 5, коды валют указываются в соответствии с Государственным классификатором Республики Казахстан 07 ИСО 4217-2001 «Коды для обозначения валют и фондов».
2. В столбцах 8 и 9, указывается сумма с точностью до двух знаков после запятой.
11. В столбцах 6 и 7, указывается сумма размещения пенсионных активов во вклад в Национальном Банке Республики Казахстан (банке второго уровня) с точностью до двух знаков после запятой. В случае размещения пенсионных активов во вклад в иностранной валюте заполняются столбцы 6 и 7, в столбце 7 данная сумма отражается по рыночному курсу обмена валют, сложившегося на дату совершения сделки, в столбце 8 сумма начисленного вознаграждения отражается по рыночному курсу обмена валют, сложившемуся на отчетную дату. В случае размещения пенсионных активов во вклад в национальной валюте заполняются столбцы 7 и 9, столбцы 6 и 8 не заполняются.
12. Столбец 14, дата (периодичность) выплаты накопленного вознаграждения указывается в соответствии с условиями договора банковского вклада.
13. В столбцах 5-9, указываются суммы вкладов отдельно по каждому банку и по каждой валюте вклада.
Приложение 3
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 24 февраля 2012 года № 68
Приложение 8
к Правилам представления
отчетности юридическими лицами,
осуществляющими деятельность
по инвестиционному управлению
пенсионными активами
Форма
Отчет об условных требованиях (обязательствах)
за счет собственных активов
_______________________________________________________
(наименование организации, осуществляющей инвестиционное
управление пенсионными активами)
по состоянию на «___» _______ 20__ года
(в тысячах тенге)
Наименование статьи
Базовый
актив
Нацио-
нальный
идентифи-
кационный
номер
Текущая
стоимость
на дату
заключе-
ния
сделки
Текущая
стоимость
на
отчетную
дату
1
2
3
4
5
6
1
Условные требования
1.1
Условные требования по покупке
финансовых фьючерсов

2.7.n
2.8
Қаржы форвардтарын сату бойынша шартты міндеттемелер
2.8.1
2.8.n
2.9
Сатылған опцион келiсiм-шарттар – "пут"
2.9.1
2.9.n
2.10
Сатылған опцион келiсiм-шарттар – "колл"
2.10.1
2.10.n
2.11
Басқа шартты міндеттемелер
2.11.1
2.11.n
Бірінші басшы (ол болмаған кезеңде – оның орнындағы адам)
_______________________________________________________________
(тегі, аты, бар болса - әкесінің аты)      (қолы)
Бас бухгалтер _________________________________________________
(тегі, аты, бар болса - әкесінің аты)    (қолы)
Орындаушы: _______________________ _________ __________________
(лауазымы, тегі, аты, бар   (қолы)    (телефон нөмірі)
болса - әкесінің аты)
Есепке қол қойылған күн 20_____ жылғы "_____" _________________
Мөр орны.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2012 жылғы 24 ақпандағы
№ 68 қаулысына
7-қосымша
Жинақтаушы зейнетақы қорының
есептілікті ұсыну ережесіне
12-қосымша
Нысан
_______________________________________________________
(жианақтаушы зейнетақы қорының атауы)
20__ жылғы "___" _______ жағдай бойынша
меншікті активтер есебінен сатып алынған тазартылған қымбат металдар
жөніндегі есеп
(мың теңге)
Тазартылған қымбат металдың атауы
Троя унцияларының саны
Төлем валютасы
Бір троя унциясын сатып алу бағасы
Жиынтық сатып алу құны
Жиынтық ағымдағы құны
Жиынтығы зейнетақы активтердің ағымдағы құны
валютамен
теңгемен
валютамен
теңгемен
валютамен
теңгемен
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Барлығы 5-бөлім бойынша:
Бірінші басшы (ол болмаған кезеңде – оның орнындағы адам)
_______________________________________________________________
(тегі, аты, бар болса - әкесінің аты)      (қолы)
Бас бухгалтер _________________________________________________
(тегі, аты, бар болса - әкесінің аты)    (қолы)
Орындаушы: _______________________ _________ __________________
(лауазымы, тегі, аты, бар   (қолы)    (телефон нөмірі)
болса - әкесінің аты)
Есепке қол қойылған күн 20_____ жылғы "_____" _________________
Мөр орны.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2012 жылғы 24 ақпандағы
№ 68 қаулысына
8-қосымша
Жинақтаушы зейнетақы қорының
есептілікті ұсыну ережесіне
1-қосымша
Нысан
(кастодиан банктің атауы)
Ұлттық валютадағы № (есеп шоттық нөмірі) инвестициялық шоты
бойынша зейнетақы активтерінің (кк.аа.жж форматтағы күн)-нен
бастап (кк.аа.жж форматтағы күн)-ге дейінгі кезеңдегі
қозғалысы туралы
есеп
1-бөлім. Кіріс (есеп шоттың кредиті)
(теңгемен, үтірден кейін екі белгімен)
Күн
Күн басындағы қалдығы
Басқа зейнетақы қорларынан аударымдар
Зейнетақы жарналары
Бағалы қағаздар бойынша алынған дивидендтер мен сыйақы
Бағалы қағаздарды сату және өтеуден түсімдер
Барлығы
оның ішінде, жеке зейнетақы шоттарына бөлінгендер
міндетті
ерікті
оның ішінде, жеке зейнетақы шоттарына бөлінгендер
1
2
3
4
5
6
7
8
9
кестенің жалғасы:
Банктердегі депозиттер бойынша қайтарылатын сома
Зейнетақы төлемдерінің шотынан болған қайтарымдар
Алынған өсімпұлдар/айыппұлдар
Шетел валютасын сатудан түскен түсімдер
Қателесіп есептелген сомалар
Бір инвестициялық портфель түрінен екіншісіне ауысу сомасы
Басқа түсімдер
Жиынтығы
Салым сомасы
Салымдар бойынша алынған сыйақы сомасы (мүдде)
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Бірінші басшы (ол болмаған кезеңде – оның орнындағы адам)
_______________________________________________________________
(тегі, аты, бар болса - әкесінің аты)      (қолы)
Бас бухгалтер _________________________________________________
(тегі, аты, бар болса - әкесінің аты)    (қолы)
Орындаушы: _______________________ _________ __________________
(лауазымы, тегі, аты, бар   (қолы)    (телефон нөмірі)
болса - әкесінің аты)
Есепке қол қойылған күн 20_____ жылғы "_____" _________________
Мөр орны.
2-бөлім. Шығыс (есеп шоттың дебеті)
(теңгемен, үтірден кейін екі белгімен)
Күні
Бағалы қағаздарды сатып алуға кеткен шығындар
Банктердегі салымдарға орналастыру
Зейнетақы төлемдерінің есеп шоттарына жасалған аударымдар
Комиссиялық сыйақы
Қателесіп есептелген сомаларды қайтару
Шетел валютасын сатып алуға кеткен шығыстар
Бір инвестициялық портфель түрінен екіншісіне ауысу сомасын қайтару
Басқа шығындар
Жиынтығы
Күн соңындағы қалдығы
зейнетақы активтерінен
инвестициялық табыстан
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
кк.аа.жж
Жиынтығы:
Бірінші басшы (ол болмаған кезеңде – оның орнындағы адам)
_______________________________________________________________
(тегі, аты, бар болса - әкесінің аты)      (қолы)
Бас бухгалтер _________________________________________________
(тегі, аты, бар болса - әкесінің аты)    (қолы)
Орындаушы: _______________________ _________ __________________
(лауазымы, тегі, аты, бар   (қолы)    (телефон нөмірі)
болса - әкесінің аты)
Есепке қол қойылған күн 20_____ жылғы "_____" _________________
Мөр орны.
Ескерту:

2.7.n
2.8
Условные обязательства по продаже
финансовых форвардов
2.8.1
2.8.n
2.9
Проданные опционные контракты – «пут»
2.9.1
2.9.n
2.10
Проданные опционные контракты «колл»
2.10.1
2.10.n
2.11
Прочие условные обязательства
2.11.1
2.11.n
Первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его замещающее)
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, при наличии - отчество) (подпись)
Главный бухгалтер ___________________________________________________
(фамилия, имя, при наличии - отчество) (подпись)
Исполнитель: ___________________________ _________ __________________
(должность, фамилия и имя, при наличии - отчество) (подпись) (номер телефона)
Дата подписания отчета «_____» __________ 20_____ года.
Место для печати.
Приложение 7
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 24 февраля 2012 года № 68
Приложение 12
к Правилам представления
отчетности накопительным
пенсионным фондом
Форма
Отчет об аффинированных драгоценных металлах,
приобретенных за счет собственных активов
_______________________________________________________
(наименование накопительного пенсионного фонда)
по состоянию на «___» _______ 20__ года
(тысяч тенге)
Наименование
аффиниро-
ванного
драгоценного
металла
Коли-
чество
тройских
унций
Валюта
платежа
Цена покупки
за одну
тройскую
унцию
Суммарная
покупная
стоимость
Суммарная
текущая
стоимость
Итого в
процентах
от
текущей
стоимости
пенсион-
ных
активов
в валюте
в тенге
в валюте
в тенге
в валюте
в тенге
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Всего по
части 5:
Первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его замещающее)
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, при наличии - отчество) (подпись)
Главный бухгалтер ___________________________________________________
(фамилия, имя, при наличии - отчество) (подпись)
Исполнитель: ___________________________ _________ __________________
(должность, фамилия и имя, при наличии - отчество) (подпись) (номер телефона)
Дата подписания отчета «_____» __________ 20_____ года.
Место для печати.
Приложение 8
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 24 февраля 2012 года № 68
Приложение 1
к Правилам представления отчетности
банками-кастодианами накопительных
пенсионных фондов
Форма
(наименование банка-кастодиана)
Отчет
о движении пенсионных активов по инвестиционному счету
в национальной валюте
№ (номер счета)
(наименование накопительного пенсионного фонда)
за период с (дата в формате дд.мм.гг) по (дата в формате дд.мм.гг)
Часть 1. Приход (кредит счета)
(в тенге, с двумя знаками после запятой)
Дата
Остаток на
начало
дня
Переводы из
других
пенсионных
фондов
Пенсионные взносы
Полученные
дивиденды
и вознаграждение
по ценным
бумагам
Поступления
от
реализации
и пога-
шения
цен-
ных
бумаг
Всего
в том числе,
распределенные
на
индивидуальные
пенсионные
счета
обяза-
тельные
добро-
вольные
в том числе,
распределенные
на
индивидуальные
пенсионные счета
1
2
3
4
5
6
7
8
9
продолжение таблицы:
Сумма
возврата по
вкладам в
банках второго
уровня
Возвраты
со
счета
пенсион-
ных
выплат
Пеня/
штрафы
полу-
ченные
Поступления
от продажи
иностранной
валюты
Ошибочно
зачис-
ленные
суммы
Сумма
перевода из
одного вида
инвести-
ционного
портфеля в
другой
Прочие
пос-
тупле-
ния
Итого
Сумма
вклада
Сумма
полученного
вознаг-
раждения
(интерес)
по вкладам
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его замещающее)
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, при наличии - отчество) (подпись)
Главный бухгалтер ___________________________________________________
(фамилия, имя, при наличии - отчество) (подпись)
Исполнитель: ___________________________ _________ __________________
(должность, фамилия и имя, при наличии - отчество) (подпись) (номер телефона)
Дата подписания отчета «_____» __________ 20_____ года.
Место для печати
Часть 2. Расход (дебет счета)
(в тенге, с двумя знаками после запятой)
Дата
Рас-
ходы
на
покуп-
ку
ценных
бумаг
Раз-
меще-
ние
на
вкла-
ды
в
банках
Пере-
воды
на
счет
пен-
сион-
ных
выплат
Комиссионное
вознаграж-
дение
Возврат
ошибочно
зачис-
ленных
сумм
Расходы
на
приобре-
тение
иностран-
ной
валюты
Возврат
суммы
пере-
вода
из
одного
вида
инвес-
тици-
онного
порт-
феля в
другой
Прочие
расходы
Итого
Остаток
на
конец
дня
от
пен-
сион-
ных
активов
от
инвес-
тици-
онного
дохода
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
дд.
мм.
гг
Ито-
го:
Первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его замещающее)
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, при наличии - отчество) (подпись)
Главный бухгалтер ___________________________________________________
(фамилия, имя, при наличии - отчество) (подпись)
Исполнитель: ___________________________ _________ __________________
(должность, фамилия и имя, при наличии - отчество) (подпись) (номер телефона)
Дата подписания отчета «_____» __________ 20_____ года.
Место для печати
Примечания:

1. 1-бөліктің 18-бағанасы бойынша, есепті кезеңнің әр жұмыс күні үшін түскен жиынтық сомасы.
2. 2-бөліктің 5 және 6 бағаналары бойынша, жинақталған зейнетақы қорына және зейнетақы активтерін инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын ұйымның төленген комиссиялық сомасы көрсетіледі.
3. 2-бөліктің 12-бағанасы бойынша, есепті кезеңнің әр жұмыс күні үшін шығыстың жиынтық сомасы.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2012 жылғы 24 ақпандағы
№ 68 қаулысына
9-қосымша
Жинақтаушы зейнетақы қорының
кастодиан банктерінің есептілікті
ұсыну ережесіне
2-қосымша
Нысан
(кастодиан банктің атауы)
(жинақтаушы зейнетақы қорының атауы)
20__ жылғы "__"__________ жағдай бойынша
Зейнетақы активтері есебінен сатып алуға рұқсат
етілген бағалы қағаздар
зейнетақы активтерінің инвестициялық портфелінің
құрылымы туралы есеп
р/с
Эмитенттің атауы
Бағалы қағаз түрі
ҰСН (ISIN)
Саны (бағалы қағаздар данасы)
Есепке қою күні
Өтеу күні
Номиналдық құн валютасы
Бір бағалы қағаздың номиналдық құны
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Жиынтығы:
х
х
х
х
х
х
Барлығы, ұзақ мерзімді бағалы қағаздар:
х
х
х
х
х
х
Барлығы, ұзақ мерзімді бағалы қағаздар:
х
х
х
х
х
х
Инвестициялық қорлардың пайлары барлығы
1-бөлік бойынша барлығы:
х
х
х
х
х
х
кестенің жалғасы:
Төлем валютасы
Бір бағалы қағаздың сатып алу бағасы
Жиынтық есептелген сыйақы
(мүдде)
Жиынтық ағымдағы құны (теңгемен)
Өсуі (+), төмендеуі (–) (14 – 13)
Листинг (рейтинг)
шетел валютасында
теңге мен
шетел валютасында
теңгемен
Соңында (кк. аа. жж. форматындағы күні)
Соңында (кк. аа. жж. форматындағы күні)
10
11
12
13
14
15
16
17
18
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
Бірінші басшы (ол болмаған кезеңде – оның орнындағы адам)
_______________________________________________________________
(тегі, аты, бар болса - әкесінің аты)      (қолы)
Бас бухгалтер _________________________________________________
(тегі, аты, бар болса - әкесінің аты)    (қолы)
Орындаушы: _______________________ _________ __________________
(лауазымы, тегі, аты, бар   (қолы)    (телефон нөмірі)
болса - әкесінің аты)
Есепке қол қойылған күн 20_____ жылғы "_____" _________________
Мөр орны.

1. По столбцу 18 части 1, итоговые суммы поступлений за каждый рабочий день отчетного периода.
2. По столбцам 5 и 6 части 2, указываются суммы выплаченного комиссионного вознаграждения накопительному пенсионному фонду и организации, осуществляющей инвестиционное управление пенсионными активами.
3. По столбцу 12 части 2, итоговые суммы расходов за каждый рабочий день отчетного периода.
Приложение 9
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 24 февраля 2012 года № 68
Приложение 2
к Правилам представления
отчетности банками-кастодианами
накопительных пенсионных фондов
Форма
(наименование банка-кастодиана)
Отчет
о структуре инвестиционного портфеля пенсионных активов
(наименование накопительного пенсионного фонда)
по состоянию на «__» __________ 20__ года
Ценные бумаги, разрешенные к приобретению за счет пенсионных активов
п/
п
Наименование
эмитента
Вид
ценной
бумаги
НИН
(ISIN)
Коли-
чество
(штук
ценных
бумаг)
Дата
поста-
новки
на
учет
Дата
погашения
Валюта
номинальной
стоимости
Номинальная
стоимость
одной
ценной
бумаги
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Итого:
х
х
х
х
х
х
Всего
долгосрочных
ценных бумаг:
х
х
х
х
х
х
Всего
краткосрочных
ценных бумаг:
х
х
х
х
х
х
Всего паев
инвестиционных
фондов
Всего по
Части 1:
х
х
х
х
х
х
продолжение таблицы:
Валюта
платежа
Цена покупки
за одну
ценную
бумагу
Суммарное
начисленное
вознаграждение
(интерес)
Суммарная текущая
стоимость
тенге)
Прирост
(+),
сниже-
ние (–)
(14 –
13)
Листинг(
рейтинг)
в
иност-
ранной
валюте
В
тенге
в валюте
номи-
нальной
стои-
мости
в
тенге
на конец
(дата в
формате
дд.мм.
гг)
на конец
(дата в
формате
дд.мм.
гг)
10
11
12
13
14
15
16
17
18
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
Первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его замещающее)
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, при наличии - отчество) (подпись)
Главный бухгалтер ___________________________________________________
(фамилия, имя, при наличии - отчество) (подпись)
Исполнитель: ___________________________ _________ __________________
(должность, фамилия и имя, при наличии - отчество) (подпись) (номер телефона)
Дата подписания отчета «_____» __________ 20_____ года.
Место для печати

Ескерту: 15, 16-жолдар бойынша ағымдағы жиынтық құны (теңгемен) жиынтықты есептелген сыйақыны (мүдде) есепке алмай көрсетіледі.
2. "кері "Репо" операциялары бойынша сатып алынған бағалы қағаздар
р/
с
Эмитентінің атауы және бағалы қағаз түрі
Бағалы қағаздың түрі
ҰСН
(ISIN)
Саны (бағалы қағаздар данасы)
Операцияны ашу күні
Операцияны жабу күні
Номиналдық құнды валютасы
Мәміле валютасы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Жиынтығы:
x
х
х
х
х
Барлығы ұзақ мерзімді бағалы қағаздар:
x
x
x
x
x
Барлығы қысқа мерзімді бағалы қағаздар:
x
x
x
х
х
2-бөлік бойынша барлығы
x
x
х
x
х
Кестенің жалғасы:
Бір бағалы қағазға операцияны ашу бағасы
Бір бағалы қағазға операцияны жабу бағасы
Өсуі (+), төмендеуі (-)
Операциялар бойынша кірістілік мөлшерлеме
Жиынтық ағымдағы құны (теңгемен)) (3)
Листинг (рейтинг)
Номиналдық құн валютасымен
Теңгемен
Номиналдық құн валютасымен
Теңгемен

Примечание: По строкам 15, 16 суммарная текущая стоимость (в тенге) указывается без учета суммарного начисленного вознаграждения (интерес).
2. Ценные бумаги, приобретенные по операциям «обратного «Репо»
п/
п
Наименование
эмитента и вид
ценной бумаги
Вид
ценной бумаги
НИН
(ISIN)
Количество
(штук
ценных
бумаг)
Дата
откры-
тия
опера-
ции
Дата
закрытия
операции
Валюта
номи-
нальной
стоимости
Валюта
сделки
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Итого:
x
х
х
х
х
Всего долгосрочных
Ценных бумаг:
x
x
x
x
x
Всего
Краткосрочных
ценных бумаг
x
x
x
х
х
Всего по Части 2:
x
x
х
x
х
продолжение таблицы:
Цена открытия
операции за одну
ценную бумагу
Цена
закрытия
операции за
одну ценную
бумагу
Прирост (+),
снижение(-)
Ставка
доход-
ности по
операции
Суммарная текущая
стоимость
(в тенге)(3)
Листинг
(рейтинг)
в валюте
номинальной
стоимости
в
тенге
в
валюте
номи-
нальной
стои-
мости
в
тенге
в валюте
номи-
нальной
стои-
мости

3. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіндегі және екінші
деңгейдегі банктерге салымдар
р/с
Банктің атауы
Банк
коды
Салым валютасы
Салым бойынша мөлшерлеме валютасы
Депонирленген сома
Есептелген сыйақы (мүдде)
шетел валютасымен
теңгемен
шетел валютасымен
теңгемен
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Жиынтығы:
3 бөлік бойынша барлығы
х
х
кестенің жалғасы:
Ағымдағы құны (теңгемен) (5)+(7)
Депозитке салу күні
Депозитке салу шартының күні және №
Салымдар мерзімі (күндермен)
Сыйақы мөлшерлемесі (мүдде (жылдық %-бен)
Жинақталған сыйақыны (мүддені) төлеу күні (кезеңділігі) )
Листинг/ рейтинг
10
11
12
13
14
15
16
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
Бірінші басшы (ол болмаған кезеңде – оның орнындағы адам)
_______________________________________________________________
(тегі, аты, бар болса - әкесінің аты)      (қолы)
Бас бухгалтер _________________________________________________
(тегі, аты, бар болса - әкесінің аты)    (қолы)
Орындаушы: _______________________ _________ __________________
(лауазымы, тегі, аты, бар   (қолы)    (телефон нөмірі)
болса - әкесінің аты)
Есепке қол қойылған күн 20_____ жылғы "_____" _________________
Мөр орны.
Ескерту: осы есепте қолданылған есепті күніне валюталар айырбастаудың нарықтық бағамы (валюталардың кодтары S.W.I.F.T. жіктеме бойынша көрсетіледі)

3. Вклады в банках второго уровня и Национальном Банке Республики
Казахстан
п/п
Наименование
банка
Код
банка
Валюта
вклада
Валюта
ставки
вклада
Сумма
депонирования
Начисленное
вознаграждение
(интерес)
в
иностранной
валюте
в тенге
в
иностран-
ной
валюте
в
тенге
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Итого:
Всего по
Части 3:
х
х
продолжение таблицы:
Текущая
стои-
мость
(в тенге)
(5)+(7)
Дата
депонирования
Дата и №
депозит-
ного
договора
Срок
вкла-
да (в
днях)
Ставка
вознаграж-
дения
(интереса)
(в %
годовых)
Даты
(периодич-
ность)
выплаты
накопленного
вознаграждения
(интереса)
Листинг/
рейтинг
10
11
12
13
14
15
16
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
Первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его замещающее)
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, при наличии - отчество) (подпись)
Главный бухгалтер ___________________________________________________
(фамилия, имя, при наличии - отчество) (подпись)
Исполнитель: ___________________________ _________ __________________
(должность, фамилия и имя, при наличии - отчество) (подпись) (номер телефона)
Дата подписания отчета «_____» __________ 20_____ года.
Место для печати
Примечание: рыночные курсы обмена валют на отчетные даты, использованные в настоящем отчете (коды валют указываются по классификации S.W.I.F.T.)

2.7.n
2.8
Қаржы форвардтарын сату бойынша шартты міндеттемелер
2.8.1
2.8.n
2.9
Сатылған опцион келiсiм-шарттар – "пут"
2.9.1
2.9.n
2.10
Сатылған опцион келiсiм-шарттар – "колл"
2.10.1
2.10.n
2.11
Басқа шартты міндеттемелер
2.11.1
2.11.n
Бірінші басшы (ол болмаған кезеңде – оның орнындағы адам)
_______________________________________________________________
(тегі, аты, бар болса - әкесінің аты)      (қолы)
Бас бухгалтер _________________________________________________
(тегі, аты, бар болса - әкесінің аты)    (қолы)
Орындаушы: _______________________ _________ __________________
(лауазымы, тегі, аты, бар   (қолы)    (телефон нөмірі)
болса - әкесінің аты)
Есепке қол қойылған күн 20_____ жылғы "_____" _________________
Мөр орны.
Тазартылған қымбат металдар
Тазартылған қымбат металдың атауы
Троя унцияларының саны
Төлем валютасы
Бір троя унциясын сатып алу бағасы
Жиынтық сатып алу құны
Жиынтық ағымдағы құны
Жиынтығы зейнетақы активтердің ағымдағы құны
валютамен
теңгемен
валютамен
теңгемен
валютамен
теңгемен
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Барлығы 5-бөлім бойынша
Бірінші басшы (ол болмаған кезеңде – оның орнындағы адам)
_______________________________________________________________
(тегі, аты, бар болса - әкесінің аты)      (қолы)
Бас бухгалтер _________________________________________________
(тегі, аты, бар болса - әкесінің аты)    (қолы)
Орындаушы: _______________________ _________ __________________
(лауазымы, тегі, аты, бар   (қолы)    (телефон нөмірі)
болса - әкесінің аты)
Есепке қол қойылған күн 20_____ жылғы "_____" _________________
Мөр орны.
Ескерту:
1-нысан бойынша:
1. 11 және 12-бағаналар бойынша мәмілелерін жасауын растайтын баға бастапқы құжатта көрсетілген үтірден кейін төрт белгі дәлдігімен көрсетіледі (биржалық куәлік, брокер-дилердің есебі, растау, S.W.I.F.T. жүйе бойынша алынған, өзге ықтимал бастапқы құжат), сатушыға төленген сыйақы (мүддені) есепке ала отырып. Сатып алынған бағалы қағаздарға шетел валютасымен төлеген жағдайда, 11-бағана толтырылады, 12-бағанадағы осы сома есеп күніне валюталар айырбастаудың нарықтық бағамы бойынша көрсетіледі. Сатып алынған бағалы қағаздарға ұлттық валютамен төлеген жағдайда, 12-бағана толтырылады, 12-баған толтырылмайды.
2. 13-16, 17-бағаналар үтірден кейін екі белгі дәлдігімен толтырылады.
3. 15-бағанада, алдыңғы есепті кезеңнің соңындағы мәліметтер көрсетіледі.
4. 16-бағанада, ағымдағы есепті кезеңнің соңындағы мәліметтер көрсетіледі.
5. "Жиынтығы" жолы бағалы қағаздың әрбір түрі және эмитенті бойынша толтырылады (мысалы, "МЕККАМ-3 бойынша жиынтығы", "МЕККАМ-6 бойынша жиынтығы").

2.7.n
2.8
Условные обязательства по продаже
финансовых форвардов
2.8.1
2.8.n
2.9
Проданные опционные контракты – «пут»
2.9.1
2.9.n
2.10
Проданные опционные контракты «колл»
2.10.1
2.10.n
2.11
Прочие условные обязательства
2.11.1
2.11.n
Первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его замещающее)
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, при наличии - отчество) (подпись)
Главный бухгалтер ___________________________________________________
(фамилия, имя, при наличии - отчество) (подпись)
Исполнитель: ___________________________ _________ __________________
(должность, фамилия и имя, при наличии - отчество) (подпись) (номер телефона)
Дата подписания отчета «_____» __________ 20_____ года.
Место для печати.
Аффинированные драгоценные металлы
Наименование
аффинирован-
ного
драгоценного
металла
Коли-
чество
тройских
унций
Валюта
платежа
Цена покупки
за одну
тройскую
унцию
Суммарная
покупная
стоимость
Суммарная
текущая
стоимость
Итого в
процентах
от
текущей
стоимости
пенсион-
ных
активов
в валюте
в тенге
в валюте
в тенге
в валюте
в тенге
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Всего по
части 5:
Первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его замещающее)
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, при наличии - отчество) (подпись)
Главный бухгалтер ___________________________________________________
(фамилия, имя, при наличии - отчество) (подпись)
Исполнитель: ___________________________ _________ __________________
(должность, фамилия и имя, при наличии - отчество) (подпись) (номер телефона)
Дата подписания отчета «_____» __________ 20_____ года.
Место для печати
Примечания:
По форме 1:
1. По столбцам 11 и 12, указывается цена с точностью до четырех знаков после запятой, отраженная в первичном документе, который подтверждает совершение сделки (биржевое свидетельство, отчет брокера-дилера, подтверждение, полученное по системе S.W.I.F.T., иной возможный первичный документ), с учетом выплаченного продавцу вознаграждения (интереса). В случае оплаты приобретенной ценной бумаги в иностранной валюте заполняется столбец 11, в столбце 12 данная сумма отражается по рыночному курсу обмена валют на отчетную дату. В случае оплаты приобретенной ценной бумаги в национальной валюте заполняется столбец 12, столбец 11 не заполняется.
2. Столбцы 13-16, 17, заполняется с точностью до двух знаков после запятой.
3. В столбце 15, указываются сведения на конец предыдущего отчетного периода.
4. В столбце 16, указываются сведения на конец текущего отчетного периода.
5. Строка «Итого», заполняется по каждому виду и эмитенту ценной бумаги (например, «Итого по МЕККАМ-3», «Итого по МЕККАМ-6»).

6. "Ұзақ мерзімді бағалы қағаздар" жолы бойынша, есепті күннен өтеу күніне дейінгі кезең бір жылдан асатын болған жағдайда мәліметтер көрсетіледі.
7. "Қысқа мерзімді бағалы қағаздар" жолы бойынша, есепті күннен өтеу күніне дейінгі кезең бір жылдан асатын болған жағдайда мәліметтер көрсетіледі.
2-нысан бойынша.
1. 14, 15, 17 және 18-бағаналар, үтірден кейін екі белгі дәлдігімен көрсетіледі.
2. 17-бағана, алдыңғы есепті кезеңнің соңындағы мәліметтер көрсетіледі.
3. 18-бағана, ағымдағы есепті кезеңнің соңындағы мәліметтер көрсетіледі.
4. "Жиынтығы" жолы бағалы қағаздың әрбір түрі және эмитенті бойынша толтырылады (мысалы, "МЕККАМ-3 бойынша жиынтығы", "МЕККАМ-6 бойынша жиынтығы").
5. "Ұзақ мерзімді бағалы қағаздар" жолы бойынша, есепті күннен өтеу күніне дейінгі кезең бір жылдан асатын болған жағдайда мәліметтер көрсетіледі.
6. "Қысқа мерзімді бағалы қағаздар" жолы бойынша, есепті күннен өтеу күніне дейінгі кезең бір жылдан асатын болған жағдайда мәліметтер көрсетіледі.
7. 10-13-бағаналар бойынша, "кері "репо" операцияларын жүзеге асыруын растайтын баға бастапқы құжатта көрсетілген үтірден кейін төрт белгі дәлдігімен көрсетіледі. Сатып алынған бағалы қағаздарға шетел валютасымен төлеген жағдайда, 10 және 12-бағана толтырылады, 11 және 13-бағанадағы осы сома есеп күніне валюталар айырбастаудың нарықтық бағамы бойынша көрсетіледі. Сатып алынған бағалы қағаздарға ұлттық валютамен төлеген жағдайда, 11 және 13-бағана толтырылады, 10 және 12-баған толтырылмайды.
3-нысан
1. 7, 9, 10-бағаналар, үтірден кейін екі белгі дәлдігімен көрсетіледі.
2. 6, 7-бағаналар үтірден кейін екі белгі дәлдігімен депозитке орналастыру сомасы. Депозитке шетел валютасында орналастырылған жағдайда 6-баған толтырылады, 7-бағанда осы сома есепті күнгі валюталар айырбастаудың нарықтық бағамы көрсетіледі. Салымдарды ұлттық валютамен орналастырған жағдайда 7-баған толтырылады, 6-баған толтырылмайды.
3. 8, 9-бағаналарда депозитке салу күнімен үтірден кейін екі белгі дәлдігімен депозитке орналастыру сомасы (соңғы сыйақы (мүдде) алынған кезең аяқталғаннан кейінгі күн). Шетел валютасында депозит бойынша сыйақы номинирленген жағдайда 8-баған толтырылады, 9-бағанда осы сома есепті күнгі валюталар айырбастаудың нарықтық бағамы көрсетіледі. Салымдарды ұлттық валютамен орналастырған жағдайда 7-баған толтырылады, 6-баған толтырылмайды. Ұлттық валютасында депозит бойынша сыйақы номинирленген жағдайда 9-баған толтырылады, 8-баған толтырылмайды.
4. 11-бағанада, банктің хабарламасымен расталған депозит сомасын салу күні.
5. 13-бағана, депозиттік шарт талаптарына сәйкес толтырылады.

6. По строке «долгосрочные ценные бумаги», указываются сведения в случае, если период с отчетной даты до даты погашения составляет более одного года.
7. По строке «Краткосрочные ценные бумаги», указываются сведения в случае, если период с отчетной даты до даты погашения не превышает одного года.
По форме 2.
1. Столбцы 14, 15, 17 и 18, заполняется с точностью до двух знаков после запятой.
2. В столбце 17, указываются сведения на конец предыдущего отчетного периода.
3. В столбце 18, указываются сведения на конец текущего отчетного периода.
4. Строка «Итого», заполняется по каждому виду и эмитенту ценной бумаги (например, «Итого по МЕККАМ-3», «Итого по МЕККАМ-6»).
5. По строке «долгосрочные ценные бумаги», указываются сведения в случае, если период с отчетной даты до даты погашения составляет более одного года.
6. По строке «Краткосрочные ценные бумаги», указываются сведения в случае, если период с отчетной даты до даты погашения не превышает одного года.
7. По столбцам 10-13, указывается цена с точностью до четырех знаков после запятой, отраженная в первичном документе, который подтверждает осуществление операции «обратного «репо». В случае оплаты приобретенной ценной бумаги в иностранной валюте заполняются столбцы 10 и 12, в столбцах 11 и 13 данные суммы отражаются по рыночному курсу обмена валют на отчетную дату. В случае оплаты приобретенной ценной бумаги в национальной валюте заполняются столбцы 11 и 13, столбцы 10 и 12 не заполняются.
По форме 3
1. Столбцы 7, 9, 10, заполняется с точностью до двух знаков после запятой.
2. В столбцах 6, 7, сумма размещения на депозит с точностью до двух знаков после запятой. В случае размещения на депозит в иностранной валюте заполняется графа 6, в графе 7 данная сумма отражается по рыночному курсу обмена валют на отчетную дату. В случае размещения на вклады в национальной валюте заполняется графа 7, графа 6 не заполняется.
3. В столбцах 8, 9, сумма с точностью до двух знаков после запятой с даты депонирования (с даты, следующей за окончанием периода, за который было получено последнее вознаграждение (интерес)). В случае номинирования вознаграждения (интереса) по депозиту в иностранной валюте заполняется графа 8, в графе 9 данная сумма отражается по рыночному курсу обмена валют на отчетную дату. В случае номинирования вознаграждения (интереса) по депозиту в национальной валюте заполняется графа 9, графа 8 не заполняется.
4. В столбце 11, дата зачисления суммы депозита, подтвержденная уведомлением банка.
5. Столбец 13, заполняется в соответствии с условиями депозитного договора.

6. 15-бағана, әр банк бойынша және депозитке салудың әрбір жеке валютасы бойынша толтырылады.

6. Столбец 15, заполняется по каждому банку и по каждой отдельной валюте депонирования.