Құрылыс-монтаж жұмыстарын жүргізуге рұқсат алуға қажетті құжаттардың тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері агенттігі төрағасының 2012 жылғы 27 наурыздағы № 108 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2012 жылы 23 сәуірде № 7593 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері агенттігі төрағасының 2012 жылғы 9 тамыздағы № 396 Бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері агенттігі төрағасының 2012.08.09 № 396 Бұйрығымен.
«Қазақстан Республикасындағы сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 68-бабының 11-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса берiлген Құрылыс-монтаж жұмыстарын жүргiзуге рұқсат алуға қажеттi құжаттардың тiзбесi бекiтiлсiн.
2. Мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау, қадағалау, лицензиялау және аттестаттау департаменті (Ғ.Р. Әбдірайымов) белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін оны бұқаралық ақпарат құралдарында жариялауды қамтамасыз етсін.
3. «Құрылыс-монтаж жұмыстарын жүргізуге арналған рұқсатты алуға қажетті құжаттардың тізбесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері агенттігі төрағасының 2010 жылғы 9 наурыздағы № 92 бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 6151 болып тіркелген және 2010 жылғы 18 мамырдағы № 69 (1865) «Заң газеті» газетінде жарияланған) күшi жойылды деп танылсын.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық iстерi агенттiгі төрағасының орынбасары Н.П. Тихонюкке жүктелсiн.
5. Осы бұйрық алғаш рет ресми жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Төраға                                     С. Нокин
Қазақстан Республикасы
Құрылыс және тұрғын
үй-коммуналдық шаруашылық
істері агенттігі төрағасының
2012 жылғы 27 наурыздағы
№ 108 бұйрығымен
бекітілген
Құрылыс-монтаж жұмыстарын жүргізуге
рұқсат алуға қажетті құжаттардың тізбесі
1. Осы тізбенің қосымшасына сәйкес нысандағы өтiнiш.
2. Жер учаскесiне тиісті құқық беру туралы жергілікті атқарушы органдардың шешiмiнің көшірмесі (меншік құқығымен тапсырыс берушінің иелігіндегі үй жанындағы, саяжай, бау-бақша учаскелерінде уақытша құрылыстарды, шаруашылық-тұрмыстық құрылыстарды және абаттандыру элементтерін, сондай-ақ жерді пайдалану құқығымен тапсырыс беруші пайдаланатын жер учаскелерінде (аумақтарда) маусымдық жұмыстар мен шалғайдағы мал шаруашылығына арналған тұрғын үйлер мен тұрмыстық үй-жайларды салуды қоспағанда).

Об утверждении Перечня документов, необходимых для получения разрешения на производство строительно-монтажных работ
Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства от 27 марта 2012 года № 108. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 23 апреля 2012 года № 7593. Утратил силу приказом и.о. Председателя Агентства Республики Казахстан по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства от 9 августа 2012 года № 396
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Председателя Агентства РК по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства от 09.08.2012 № 396.
В соответствии с пунктом 11 статьи 68 Закона Республики Казахстан "Об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности в Республике Казахстан" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый Перечень документов, необходимых для получения разрешения на производство строительно-монтажных работ.
2. Департаменту государственного архитектурно-строительного контроля, надзора, лицензирования и аттестации (Абдраймов Г. Р.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) официальное опубликование в средствах массовой информации настоящего приказа после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Признать утратившим силу приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства от 9 марта 2010 года № 92 "Об утверждении Перечня документов, необходимых для получения разрешения на производство строительно-монтажных работ" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6151 и опубликованный в газете "Юридическая газета" от 18 мая 2010 года № 69 (1691)).
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Заместителя председателя Агентства Республики Казахстан по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства Тихонюк Н. П.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель                               С. Нокин
Утвержден
приказом Председателя
Агентства Республики Казахстан
по делам строительства и
жилищно-коммунального хозяйства
от 27 марта 2012 года № 108
Перечень документов, необходимых для получения разрешения
на производство строительно-монтажных работ
1. Заявление по форме согласно приложению к настоящему Перечню.
2. Копия решения местных исполнительных органов о предоставлении соответствующего права на землю (исключением является строительство на принадлежащих заказчику на праве собственности индивидуальных приусадебных, дачных, садовых и огороднических участках временных строений, хозяйственно-бытовых построек и элементов благоустройства, а также жилых и бытовых помещений для сезонных работ и отгонного животноводства на участках (территориях), используемых заказчиком на праве землепользования).

3. Жобалау-сметалық құжаттамаға сараптаманың оң қорытындысының көшірмесі (бір сатылы жобалау кезінде жұмыс жобасы бойынша не екі сатылы жобалау кезінде жоба бойынша).
4. Бас мердiгердiң құрылыс-монтаж жұмыстары түрлерiнiң тiзбесi бар сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметiн жүзеге асыру құқығына мемлекеттiк лицензиясының көшірмесі.
Құрылыс-монтаж жұмыстарын
жүргiзуге рұқсат алуға қажеттi
құжаттардың тiзбесiне
қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасының (облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың) Бас мемлекеттiк құрылыс инспекторына
____________________________________________________________________
(тегi, аты, әкесiнiң аты)
Тапсырыс берушi (құрылыс салушы) _____________________________
____________________________________________________________________
(жеке тұлға үшін тегi, аты, әкесiнiң аты, мекенжайы және телефоны,
заңды тұлға үшін ұйымның атауы, мекенжайы, телефоны)
ӨТІНІШ
____________________________________________________________________
(объектiнiң атауы, мекенжайы)
____________________________________________________________________
Объектісі бойынша жобалау (жобалау-сметалық) құжаттама құрамында ___________ айға (айларға) бекітілген құрылыстың нормативтік ұзақтық мерзіміне құрылыс-монтаж жұмыстарын жүргізуге рұқсат беруді сұраймын.
Құрылыс 20___ жылғы «__» __________ басталды.
Пайдалануға беру мерзiмi 20___ жылы «__» __________
Мынаны хабарлаймын:
жер учаскесiне тиісті құқық беру туралы 20___«__» __________ № _____ шешім (меншік құқығымен тапсырыс берушінің иелігіндегі үй жанындағы, саяжай, бау-бақша учаскелерінде уақытша құрылыстарды, шаруашылық-тұрмыстық құрылыстарды және абаттандыру элементтерін, сондай-ақ жерді пайдалану құқығымен тапсырыс беруші пайдаланатын жер учаскелерінде (аумақтарда) маусымдық жұмыстар мен шалғайдағы мал шаруашылығына арналған тұрғын үйлер мен тұрмыстық үй-жайларды салуды қоспағанда);
объектіні салуға арналған жобалау (жобалау-сметалық) құжаттаманы
____________________________________________________________________
(жобалау ұйымның атауы, лицензия №, берілген күні, жобалаудың
сатылығы)
____________________________________________________________ әзірледі
және _______________________________________________________ бекітті,
(ұйымның атауы, бұйрықтың күні және №)
бұл орайда объект ___________________________________________________
(бірінші – жоғары, екінші – қалыпты немесе үшінші –
төмен)
жауапкершілік деңгейіне жатады.
Сонымен қатар, мынаны мәлімдеймін:
а) жұмыстар мердігерлік әдіспен _______________________________
_____________________________________________________________________
(құрылысты жүзеге асыратын ұйымның атауы, мекенжайы, телефоны,
лицензияның №, алған күні)
20__ «__»____________ №____ мердігерлік шарты негізінде жүргізіледі;
б) сараптамалық сүйемелдеу режимінде (егер құрылысты кезең-кезеңмен жүргізу қарастырылған болса) құрылыстың тиісті кезеңдеріне арналған 20___ «___»______________ №_____ шешім берілген;
в) тапсырыс берушінің атынан жауапты тұлға ретінде ____________
_____________________________________________________________________
(оқу орнының атауы, бітірген жылы, мамандығы)
білімі бар __________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты, лауазымы)
20___ «___»______________ №_____ бұйрықпен тағайындалған;
г) бас мердігердің атынан құрылыс үшін жауапты тұлға ретінде __
_____________________________________________________________________
(оқу орнының атауы, бітірген жылы, мамандығы)
білімі және құрылыста ________ жыл еңбек өтілі, «Сейсмикаға төзiмдi құрылыс» (сейсмикалық аудандарда құрылыс жүргізілген жағдайда) курсы бойынша _____________________________________________________________
(куәлік нөмірі, кіммен берілген және ұзартылған)
____________________________________________ қолданыстағы куәлiгi бар
_____________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты, лауазымы)
20___ «___»____________ № _____ бұйрықпен тағайындалған;
д) авторлық қадағалауды (қажетті тармақшаларды толтыру қажет) мыналар жүзеге асырады:

3. Копия положительного заключения экспертизы проектно-сметной документации (по рабочему проекту при одностадийном проектировании либо по проекту при двухстадийном проектировании).
4. Копия государственной лицензии с перечнем видов строительно-монтажных работ на право осуществления архитектурной, градостроительной и строительной деятельности генерального подрядчика.
Приложение
к Перечню документов,
необходимых для получения
разрешения на производство
строительно-монтажных работ
Форма
Главному государственному строительному инспектору Республики
Казахстан (области, города республиканского значения, столицы)
_____________________________________________________________________
(Ф.И.О.)
Заказчик (застройщик) _______________________________________________
_____________________________________________________________________
(Ф.И.О., адрес и телефон для физ. лиц., наименование организации,
почтовый адрес и телефон для юр. лиц.)
ЗАЯВЛЕНИЕ
Прошу выдать разрешение на производство строительно-монтажных
работ на объекте ____________________________________________________
_____________________________________________________________________
(наименование и месторасположение объекта)
на срок нормативной продолжительности строительства, утвержденной в
составе проектной (проектно-сметной) документации _____ месяца (-ев).
Начало строительства "____" ___________ 20___ года.
Срок ввода в эксплуатацию "____" ___________ 20___ года.
При этом сообщаю:
решение о предоставлении соответствующего право на землю выдано
от "___" __________ 20 ___ года  № ____ (исключением является
строительство на принадлежащих заказчику на праве собственности
индивидуальных приусадебных, дачных, садовых и огороднических
участках временных строений, хозяйственно-бытовых построек и
элементов благоустройства, а также жилых и бытовых помещений для
сезонных работ и отгонного животноводства на участках (территориях),
используемых заказчиком на праве землепользования);
проектная (проектно-сметная) документация на строительство
объекта разработана _________________________________________________
(наименование проектной организации, № лицензии,
дата получения, стадийность проектирования)
и утверждена _______________________________________________________,
(наименование организации, № и дата приказа)
при этом объект относится к _________________________________________
(первый - повышенный, второй - нормальный
или третий – пониженный)
уровню ответственности.
Одновременно ставлю Вас в известность, что:
а) работы будут производиться подрядным способом ______________
_____________________________________________________________________
(наименование организации осуществляющей строительство, адрес,
телефон, № лицензии, дата получения)
на основании договора подряда от "___" ________ 20__ года № ________;
б) решение на соответствующие этапы строительства в режиме
экспертного сопровождения (в случае если предусмотрено поэтапное
строительство) выдано от "___" _________ 20 ___ года № _____________;
в) ответственным лицом от заказчика приказом № ________ от
"___" __________ 20___ года назначен ________________________________
(Ф.И.О., должность)
имеющий образование _________________________________________________
____________________________________________________________________;
(наименование учебного заведения, год окончания, специальность)
г) ответственным лицом за строительством от генерального
подрядчика приказом № _____ от "___" ____________ 20___ года назначен
_____________________________________________________________________
(Ф.И.О., должность, наименование организации)
имеющий образование _________________________________________________
_____________________________________________________________________
(наименование учебного заведения, год окончания, специальность)
и стаж работы в строительстве ___________ лет, прошедший обучение и
имеющий действующее удостоверение по курсу "Сейсмостойкое
строительство" (в случае строительства в сейсмических районах) ______
____________________________________________________________________;
(номер удостоверения, кем выдано или продлено)
д) авторский надзор будет осуществляться (необходимые подпункты
заполнить):

1) 20___ «___»______________ № ___ бұйрыққа сәйкес ____________
_____________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты, лауазымы)
атынан жобаны әзірлеуші _____________________________________________
____________________________________________________________________,
(ұйымның атауы, лицензияның №, алған күні, мекенжайы, телефоны)
2) 20___ «___»___________ №_____ шартқа сәйкес өз құрамында аттестатталған(-дер) сарапшы(-лар) бар ______________________________
_____________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты, лауазымы)
ұйым_______________________________________________________________,
(ұйымның атауы, мекенжайы, телефоны)
3) 20___ «___»____________ №_____ шартқа сәйкес сарапшы________
____________________________________________________________________;
(сарапшының тегі, аты, әкесінің аты, аттестаттың № және алған күні,
мекенжайы және телефоны)
е) техникалық қадағалауды (қажетті тармақшаларды толтыру қажет) мыналар жүзеге асырады:
1) өз штатында 20___ «___»______________ №_____ бұйрықпен тағайындалған(-дар) аттестатталған сарапшысы(-лары) бар _____________
_____________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты, лауазымы)
тапсырыс беруші;
2) 20___ «___»______________ №_____ шартқа сәйкес өз құрамында аттестатталған(-дер) сарапшысы(-лары) бар ___________________________
_____________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты, лауазымы)
ұйым _______________________________________________________________,
(ұйымның атауы, мекенжайы, телефоны)
3) 20___ «___»____________ №_____ шартқа сәйкес сарапшы________
____________________________________________________________________;
(сарапшының тегі, аты, әкесінің аты, аттестаттың № және алған күні,
мекенжайы және телефоны)
Осы өтініште келтірілген мәліметтерге байланысты барлық өзгерістер туралы сәулет-құрылыс бақылау және қадағалау органдарына уақытылы хабарлауға міндеттенемін.
Тапсырыс беруші                         Бас мердігер
(құрылыс салушы)
_________________________                ___________________________
(тегі, аты, әкесінің                       (тегі, аты, әкесінің
аты, лауазымы, қолы)                       аты, лауазымы, қолы)
М.О.                                          М.О.

1) разработчиком проекта ______________________________________
_____________________________________________________________________
(наименование организации, № лицензии, дата получения, адрес и
телефон)
в лице ______________________________________________________________
(Ф.И.О., должность)
в соответствии с приказом от "___" ____________ 20 ___ года № ______,
2) организацией _______________________________________________
____________________________________________________________________,
(наименование организации, адрес и телефон)
имеющей в своем составе аттестованного (-ых) эксперта (-ов) _________
_____________________________________________________________________
(Ф.И.О. эксперта, № и дата получения аттестата)
в соответствии с договором от "___" ___________ 20 ___ года № ______,
3) экспертом __________________________________________________
____________________________________________________________________,
(Ф.И.О. эксперта, № и дата получения аттестата, адрес и телефон)
в соответствии с договором от "___" ___________ 20__ года № ________;
е) технический надзор будет осуществляться (необходимые
подпункты заполнить):
1) заказчиком самостоятельно, имеющего в своем штате
аттестованного (-ых) эксперта (-ов) _________________________________
_____________________________________________________________________
(Ф.И.О. эксперта, № и дата получения аттестата)
назначенного (-ых) приказом от "___" ____________ 20__ года № ______,
2) организацией _______________________________________________
_____________________________________________________________________
(наименование организации, адрес и телефон)
имеющей в своем составе аттестованного (-ых) эксперта (-ов) _________
_____________________________________________________________________
(Ф.И.О. эксперта, № и дата получения аттестата)
в соответствии с договором от "___" _____________ 20__ года № ______,
3) экспертом __________________________________________________
_____________________________________________________________________
(Ф.И.О. эксперта, № и дата получения аттестата, адрес и телефон)
в соответствии с договором от "___"_____________ 20__ года № _______;
Обо всех изменениях, связанных с приведенными в настоящем
заявлении сведениями, обязуюсь своевременно сообщать в органы
государственного архитектурно-строительного контроля и надзора.
Заказчик (застройщик)            Генеральный подрядчик
________________________         _________________________
(Ф.И.О., должность, подпись)         (Ф.И.О., должность, подпись)
М.П.                                М.П.