«Жинақтаушы зейнетақы қорларын әділет органдарында мемлекеттік тіркеуге рұқсат беру қағидаларын бекіту туралы және Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының «Жинақтаушы зейнетақы қорларын, олардың құрылтай құжаттарына өзгерістер мен толықтыруларды әділет органдарында мемлекеттік тіркеуге рұқсат беру, сондай-ақ жинақтаушы зейнетақы қорларының зейнетақы жарналарын тарту және зейнетақы төлемдерін жүзеге асыру мен бағалы қағаздар рыногындағы қызметті жүзеге асыру жөніндегі қызметін лицензиялау ережесін бекіту туралы» 2007 жылғы 30 сәуірдегі № 123 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2012 жылғы 26 наурыздағы № 124 Қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2012 жылы 10 мамырда № 7640 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2013 жылғы 27 тамыздағы № 212 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 27.08.2013 № 212 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Ескерту. Тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2012.08.24 № 235 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін жетілдіру мақсатында Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Жинақтаушы зейнетақы қорларын әділет органдарында мемлекеттік тіркеуге рұқсат беру қағидалары осы қаулының қосымшасына сәйкес бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2012.08.24 № 235 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының «Жинақтаушы зейнетақы қорларын, олардың құрылтай құжаттарына өзгерістер мен толықтыруларды әділет органдарында мемлекеттік тіркеуге рұқсат беру, сондай-ақ жинақтаушы зейнетақы қорларының зейнетақы жарналарын тарту және зейнетақы төлемдерін жүзеге асыру мен бағалы қағаздар рыногындағы қызметті жүзеге асыру жөніндегі қызметін лицензиялау ережесін бекіту туралы» 2007 жылғы 30 сәуірдегі № 123 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4736 тіркелген, 2007 жылғы 20 шілдеде «Заң газеті» газетінде № 110 (1139) жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
«Жинақтаушы зейнетақы қорларының зейнетақы жарналарын тарту және зейнетақы төлемдерін жүзеге асыру мен бағалы қағаздар нарығындағы қызметті жүзеге асыру жөніндегі қызметін лицензиялау қағидаларын бекіту туралы»;
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

Об утверждении Правил выдачи разрешения на государственную регистрацию накопительных пенсионных фондов в органах юстиции и о внесении изменений в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 30 апреля 2007 года № 123 "Об утверждении Правил выдачи разрешения на государственную регистрацию накопительных пенсионных фондов в органах юстиции, изменений и дополнений в их учредительные документы, а также лицензирования деятельности накопительных пенсионных фондов по привлечению пенсионных взносов и осуществлению пенсионных выплат и осуществлению деятельности на рынке ценных бумаг"
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 26 марта 2012 года № 124. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 10 мая 2012 года № 7640. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 27 августа 2013 года № 212
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 27.08.2013 № 212 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Заголовок постановления в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 24.08.2012 № 235 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В целях совершенствования нормативных правовых актов Республики Казахстан Правление Национального Банка Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить Правила выдачи разрешения на государственную регистрацию накопительных пенсионных фондов в органах юстиции согласно приложению к настоящему постановлению.
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 24.08.2012 № 235 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Внести в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 30 апреля 2007 года № 123 «Об утверждении Правил выдачи разрешения на государственную регистрацию накопительных пенсионных фондов в органах юстиции, изменений и дополнений в их учредительные документы, а также лицензирования деятельности накопительных пенсионных фондов по привлечению пенсионных взносов и осуществлению пенсионных выплат и осуществлению деятельности на рынке ценных бумаг» (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 4736, опубликованное 20 июля 2007 года в газете «Юридическая газета» № 110 (1313)), следующие изменения:
заголовок изложить в следующей редакции:
«Об утверждении Правил лицензирования деятельности накопительных пенсионных фондов по привлечению пенсионных взносов и осуществлению пенсионных выплат и осуществлению деятельности на рынке ценных бумаг»;
пункт 1 изложить в следующей редакции:

«1. Жинақтаушы зейнетақы қорларының зейнетақы жарналарын тарту және зейнетақы төлемдерін жүзеге асыру мен бағалы қағаздар нарығындағы қызметті жүзеге асыру жөніндегі қызметін лицензиялау қағидалары осы қаулының 1-қосымшасына сәйкес бекітілсін.»;
көрсетілген қаулымен бекітілген Жинақтаушы зейнетақы қорларын, олардың құрылтай құжаттарына өзгерістер және (немесе) толықтыруларды әділет органдарында мемлекеттік тіркеуге рұқсат беру, сондай-ақ жинақтаушы зейнетақы қорларының зейнетақы жарналарын тарту және зейнетақы төлемдерін жүзеге асыру мен бағалы қағаздар нарығындағы қызметті жүзеге асыру жөніндегі қызметті лицензиялау ережесінде:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
«Жинақтаушы зейнетақы қорларының зейнетақы жарналарын тарту және зейнетақы төлемдерін жүзеге асыру мен бағалы қағаздар нарығындағы қызметті жүзеге асыру жөніндегі қызметін лицензиялау қағидалары»;
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
«Осы Жинақтаушы зейнетақы қорларының қызметін лицензиялау қағидалары (бұдан әрі - Қағидалар) «Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы» 1997 жылғы 20 маусымдағы (бұдан әрі - Зейнетақымен қамсыздандыру туралы заң), «Бағалы қағаздар рыногы туралы» 2003 жылғы 2 шілдедегі (бұдан әрі - Бағалы қағаздар нарығы туралы заң), «Лицензиялау туралы» 2007 жылғы 11 қаңтардағы (бұдан әрі - Лицензиялау туралы заң) Қазақстан Республикасының Заңдарына сәйкес әзірленген, жинақтаушы зейнетақы қорларының зейнетақы жарналарын тарту және зейнетақы төлемдерін жүзеге асыру мен бағалы қағаздар нарығындағы қызметті жүзеге асыру жөніндегі қызметті лицензиялау (бұдан әрі – лицензия) талаптары мен тәртібін белгілейді.»;
1-тарау алып тасталсын;
2-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
«2. Жинақтаушы зейнетақы қорын лицензиялаудың жалпы талаптары»;
13 және 14-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
«13. Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын бақылау мен қадағалау комитеті (бұдан әрі - уәкілетті орган) жинақтаушы зейнетақы қорына осы Қағидалардың 6-қосымшасында белгіленген нысан бойынша зейнетақы жарналарын тарту және зейнетақы төлемдерін жүзеге асыру қызметін жүзеге асыру құқығына лицензия береді.
14. Уәкілетті орган жинақтаушы зейнетақы қорына осы Қағидалардың 7-қосымшасында белгіленген нысан бойынша зейнетақы жарналарын тарту және зейнетақы төлемдерін жүзеге асыру қызметін және бағалы қағаздар нарығындағы қызметті жүзеге асыру құқығына лицензия береді.»;
3-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
«3. Зейнетақы жарналарын тарту және зейнетақы төлемдерін жүзеге асыру қызметін жүзеге асыруға лицензия беру тәртібі»;

«1. Утвердить Правила лицензирования деятельности накопительных пенсионных фондов по привлечению пенсионных взносов и осуществлению пенсионных выплат и осуществлению деятельности на рынке ценных бумаг согласно приложению 1 к настоящему постановлению.»;
в Правилах выдачи разрешения на государственную регистрацию накопительных пенсионных фондов в органах юстиции, изменений и дополнений в их учредительные документы, а также лицензирования деятельности накопительных пенсионных фондов по привлечению пенсионных взносов и осуществлению пенсионных выплат и осуществлению деятельности на рынке ценных бумаг, утвержденных указанным постановлением:
заголовок изложить в следующей редакции:
«Правила лицензирования деятельности накопительных пенсионных фондов по привлечению пенсионных взносов и осуществлению пенсионных выплат и осуществлению деятельности на рынке ценных бумаг»;
преамбулу изложить в следующей редакции:
«Настоящие Правила лицензирования деятельности накопительных пенсионных фондов (далее – Правила) разработаны в соответствии с законами Республики Казахстан от 20 июня 1997 года «О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан» (далее - Закон о пенсионном обеспечении), от 2 июля 2003 года «О рынке ценных бумаг» (далее - Закон о рынке ценных бумаг), от 11 января 2007 года «О лицензировании» (далее - Закон о лицензировании) устанавливают условия и порядок лицензирования деятельности накопительных пенсионных фондов по привлечению пенсионных взносов и осуществлению пенсионных выплат и осуществлению деятельности на рынке ценных бумаг (далее - лицензия).»;
главу 1 исключить;
заголовок главы 2 изложить в следующей редакции:
«2. Общие условия лицензирования накопительного пенсионного фонда»;
пункты 13 и 14 изложить в следующей редакции:
«13. Комитет по контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций Национального Банка Республики Казахстан (далее – уполномоченный орган) выдает накопительному пенсионному фонду лицензию на право осуществления деятельности по привлечению пенсионных взносов и осуществлению пенсионных выплат по форме, установленной приложением 6 к Правилам.
14. Уполномоченный орган выдает накопительному пенсионному фонду лицензию на право осуществления деятельности по привлечению пенсионных взносов и осуществлению пенсионных выплат и деятельности на рынке ценных бумаг по форме, установленной приложением 7 к Правилам.»;
заголовок главы 3 изложить в следующей редакции:
«3. Порядок выдачи лицензии на осуществление деятельности по привлечению пенсионных взносов и осуществлению пенсионных выплат»;

1920 және 21-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
«19. Жинақтаушы зейнетақы қоры зейнетақы жарналарын тарту және зейнетақы төлемдерін жүзеге асыру қызметін жүзеге асыру құқығына лицензия алу үшін уәкілетті органға Лицензиялау туралы заңның 42-бабы 2-тармағының 2)5)6) тармақшаларында көрсетілген құжаттарды, сондай-ақ мынадай құжаттарды:
1) Қағидалардың 8-қосымшасына сәйкес нысан бойынша лицензия беру туралы өтінішті;
2) Зейнетақымен қамсыздандыру туралы заңның 47-бабының 2-тармағында белгіленген жарғылық капиталдың барынша төмен мөлшерін төлегенін растайтын төлем құжаттарының (төлем тапсырмасы, кассалық кіріс ордері) көшірмесін;
3) жинақтаушы зейнетақы қорының директорлар кеңесі бекіткен ішкі аудит қызметі туралы ережесін;
4) штат кестесін (жинақтаушы зейнетақы қорының қызметкерлерінің тегін, аттарын, бар болса - әкесінің аттарын, атқаратын лауазымдарын көрсете отырып);
5) Зейнетақымен қамсыздандыру туралы заңның 40-бабы 6-тармағының талаптарына сәйкес жаңадан құрылған жинақтаушы зейнетақы қорының басшы қызметкерлеріне ұсынылатын тұлғалардың құжаттарын;
6) жинақтаушы зейнетақы қорының зейнетақы қағидаларын 3 (үш) данада (қағидалардың бір данасы келісілгендігі туралы белгісі бар лицензияны берген кезде қайтарылады);
7) жинақтаушы зейнетақы қорының есеп саясатын;
8) жинақтаушы зейнетақы қорының ұйымдық құрылымын;
9) үй-жайдың, ұйымдық техниканың, телекоммуникациялық жабдықтың бар екендігін растайтын құжаттарды;
10) Қағидалардың 9-қосымшасына сәйкес нысан бойынша жинақтаушы зейнетақы қорларының автоматтандырылған ақпарат жүйесін құруға және оның қауіпсіздігін қамтамасыз етуге қойылатын талаптардың орындалуын растайтын құжаттарды.
20. Қағидалардың 19-тармағында атап көрсетілген, бірнеше парақтан тұратын құжаттар нөмірленген, тігілген және соңғы парақтың артқы жағында өтініш берушінің мөрімен куәландырылған түрде, ішінара жапсырма қағаздың үстінде тігіс түйінінде желімделіп, тігілген парақтар санын көрсете отырып беріледі. Құжаттардың берілген көшірмелерінің дәйектілігі осындай құжаттарға қол қою құқығы бар өтініш иесі лауазымды тұлғаның қойылған қолымен және өтініш иесі мөрінің бедерімен расталады.
21. Жинақтаушы зейнетақы қоры зейнетақы жарналарын тарту және зейнетақы төлемдерін жүзеге асыру қызметін жүзеге асыру құқығына лицензия беруге негіз болған Қағидалардың 19-тармағының 3), 4), 7), 8) тармақшаларында көрсетілген құжаттарға өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізілуін растайтын құжаттардың көшірмесін өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізілген күннен бастап күнтізбелік 10 (он) күн ішінде ұсынады.»;
4-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:

пункты 1920 и 21 изложить в следующей редакции:
«19. Для получения лицензии на право осуществления деятельности по привлечению пенсионных взносов и осуществлению пенсионных выплат накопительный пенсионный фонд представляет в уполномоченный орган документы, указанные в подпунктах 2), 5), 6) пункта 2 статьи 42 Закона о лицензировании, а также следующие документы:
1) заявление о выдаче лицензии по форме в соответствии с приложением 8 к Правилам;
2) копии платежных документов (платежные поручения, приходные кассовые ордера), подтверждающих оплату минимального размера уставного капитала, установленного пунктом 2 статьи 47 Закона о пенсионном обеспечении;
3) положение о службе внутреннего аудита, утвержденное советом директоров накопительного пенсионного фонда;
4) штатное расписание (с указанием фамилий, имен и при наличии - отчеств, занимаемых должностей сотрудников накопительного пенсионного фонда);
5) документы лиц, предлагаемых на должности руководящих работников вновь созданного накопительного пенсионного фонда в соответствии с требованиями пункта 6 статьи 40 Закона о пенсионном обеспечении;
6) пенсионные правила накопительного пенсионного фонда в 3 (трех) экземплярах (один экземпляр правил возвращается накопительному пенсионному фонду при выдаче лицензии с отметкой о согласовании);
7) учетную политику накопительного пенсионного фонда;
8) организационную структуру накопительного пенсионного фонда;
9) документы, подтверждающие наличие помещений, организационной техники, телекоммуникационного оборудования;
10) документы, подтверждающие выполнение требований к созданию и обеспечению безопасности автоматизированной информационной системы накопительного пенсионного фонда по форме в соответствии с приложением 9 к Правилам.
20. Документы, перечисленные в пункте 19 Правил, состоящие из нескольких листов, представляются пронумерованными, прошитыми и заверенными печатью заявителя на обороте последнего листа, частично поверх ярлыка с указанием количества прошитых листов, наклеенного на узел прошивки. Достоверность представленных копий документов подтверждается подписью должностного лица заявителя, обладающего правом подписи таких документов, и оттиском печати заявителя.
21. Накопительный пенсионный фонд представляет копии документов, подтверждающие внесение изменений и (или) дополнений в документы, указанные в подпунктах 3), 4), 7), 8) пункта 19 Правил, на основании которых была выдана лицензия на право осуществления деятельности по привлечению пенсионных взносов и осуществлению пенсионных выплат, в течение 10 (десяти) календарных дней со дня внесения изменений и (или) дополнений.»;
заголовок главы 4 изложить в следующей редакции:

«4. Жинақтаушы зейнетақы қорына бағалы қағаздар нарығында қызметті жүзеге асыру құқығына лицензия беру тәртібі мен талаптары»;
23 және 24-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
«23. Жинақтаушы зейнетақы қорына бағалы қағаздар нарығында қызметті жүзеге асыру құқығына лицензия алудың талаптары мыналар болып табылады:
1) қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау мен қадағалау жөніндегі уәкілетті орган жинақтаушы зейнетақы қоры үшін белгілеген пруденциалдық нормативтерді бағалы қағаздар нарығындағы қызметті жүзеге асыру үшін лицензия алуға өтініш берген күннің алдындағы күнтізбелік үш жүйелі айдан кем емес кезеңде сақтауы;
2) уәкілетті органның және Комитеттің жинақтаушы зейнетақы қорына бағалы қағаздар нарығындағы қызметті жүзеге асыру үшін лицензияны алуға өтініш берген күннің алдындағы үш жүйелі айдан кем емес кезеңде қолданылған санкцияларының болмауы.
24. Бағалы қағаздар нарығындағы қызметті жүзеге асыру үшін уәкілетті органның лицензиясы бар жинақтаушы зейнетақы қоры үшін бағалы қағаздар нарығындағы қызметтің қосымша түрін жүзеге асыру үшін лицензияны алу талаптары мыналар болып табылады:
1) қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау мен қадағалау жөніндегі уәкілетті орган жинақтаушы зейнетақы қоры үшін белгілеген пруденциалдық нормативтерді бағалы қағаздар нарығындағы қызметті жүзеге асыру үшін лицензия алуға өтініш берген күннің алдындағы күнтізбелік үш жүйелі айдан кем емес кезеңде сақтауы;
2) уәкілетті органның бағалы қағаздар нарығында қызметті жүзеге асыратын заңды тұлғалар үшін белгілеген пруденциалдық нормативтерді лицензия беру туралы өтініш берген күн алдындағы үш жүйелі күнтізбелік айдан кем емес кезеңде сақтауы және бағалы қағаздар нарығында қосымша қызметті жүзеге асыруға лицензия алу үшін өтініш берген күн алдындағы үш жүйелі ай ішінде жинақтаушы зейнетақы қорына қатысты санкцияның болмауы.»;
26 және 27-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
«26. Бағалы қағаздар нарығында қызметті жүзеге асыру құқығына лицензия алу үшін жинақтаушы зейнетақы қоры уәкілетті органға Лицензиялау туралы заңның 42-бабы 2-тармағының 6) тармақшасында көрсетілген құжатты, сондай-ақ мынадай құжаттарды ұсынады:
1) Қағидалардың 10-қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтінішті;
2) бағалы қағаздар нарығындағы қызметті жүзеге асыруға қатысатын филиалдардың (осындайлар болған жағдайда) тізімін және сондай филиалдар туралы ережелердің нотариатта куәландырылған көшірмелерін;

«4. Порядок и условия выдачи накопительному пенсионному фонду лицензии на право осуществления деятельности на рынке ценных бумаг»;
пункты 23 и 24 изложить в следующей редакции:
«23. Условиями получения лицензии для осуществления деятельности на рынке ценных бумаг для накопительного пенсионного фонда являются:
1) соблюдение установленных уполномоченным органом по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций для накопительного пенсионного фонда пруденциальных нормативов за период не менее трех последовательных месяцев, предшествующих дате подачи заявления на получение лицензии на осуществление деятельности на рынке ценных бумаг;
2) отсутствие санкций, примененных уполномоченным органом и Комитетом к накопительному пенсионному фонду за период не менее трех последовательных месяцев, предшествующих дате подачи заявления на получение лицензии на осуществление деятельности на рынке ценных бумаг.
24. Условиями получения лицензии для осуществления дополнительного вида деятельности на рынке ценных бумаг для накопительного пенсионного фонда, имеющего лицензию уполномоченного органа на осуществление деятельности на рынке ценных бумаг, являются:
1) соблюдение установленных уполномоченным органом по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций для накопительного пенсионного фонда пруденциальных нормативов за период не менее трех последовательных месяцев, предшествующих дате подачи заявления на получение лицензии на осуществление деятельности на рынке ценных бумаг;
2) соблюдение за период не менее трех последовательных месяцев, предшествующих дате подачи заявления о выдаче лицензии пруденциальных нормативов, установленных уполномоченным органом для юридических лиц, осуществляющих деятельность на рынке ценных бумаг, и отсутствие санкций в отношении накопительного пенсионного фонда в течение трех последовательных месяцев, предшествующих дате подачи заявления на получение лицензии на осуществление дополнительного вида деятельности на рынке ценных бумаг.»;
пункты 26 и 27 изложить в следующей редакции:
«26. Для получения лицензии на право осуществления деятельности на рынке ценных бумаг накопительный пенсионный фонд представляет в уполномоченный орган документ, указанный в подпункте 6) пункта 2 статьи 42 Закона о лицензировании, а также следующие документы:
1) заявление по форме в соответствии с приложением 10 к Правилам;
2) список филиалов (при наличии таковых), которые будут участвовать в осуществлении деятельности на рынке ценных бумаг, и нотариально засвидетельствованные копии положений о таких филиалах;

3) құжаттарды берген күннің алдындағы күндегі жағдай бойынша Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2012 жылғы 26 наурыздағы № 124 қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7640 тіркелген) бекітілген Жинақтаушы зейнетақы қорларын, олардың құрылтай құжаттарына өзгерістер және (немесе) толықтыруларды әділет органдарында мемлекеттік тіркеуге рұқсат беру қағидаларының 2, 3-қосымшаларына сәйкес нысан бойынша жинақтаушы зейнетақы қорының құрылтайшылары (акционерлері) туралы мәліметтер;
4) қызметкерлердің тегі, аты және бар болса - әкесінің аты, олардың атқаратын лауазымы көрсетіле отырып, штат кестесінің көшірмесін;
5) бағалы қағаздар нарығында қызметті жүзеге асыру жөніндегі міндеттер жүктелетін құрылымдық бөлімшелер туралы ережені;
6) ішкі аудит қызметі туралы ережені;
7) құрамы туралы мәліметтерді (зейнетақы активтерін басқару қызметін жүзеге асыруға лицензия алуға үміттенетін жинақтаушы зейнетақы қорына) қоса бере отырып, инвестициялық комитет туралы ережені;
8) жинақтаушы зейнетақы қорында Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес бағалы қағаздар нарығында қызметті жүзеге асыру үшін қажетті бағдарламалық-техникалық құралдардың және өзге жабдықтардың бар болғандығын растайтын мына құжаттардың көшірмесі:
жабдықтарды жеткізуге шарттың;
жабдықты қабылдау-өткізу актісінің;
лицензиялардың санын көрсетіп, бағдарламалық қамтамасыз етуді әзірлеуге және (немесе) жеткізуге шарттың;
бағдарламалық қамтамасыз етуді қабылдау-өткізу актісінің;
қорғау мен қауіпсіздікті ұйымдастыру бойынша құжаттардың (ақпаратты резервтеу тәртібін сипаттау, деректерге қол жеткізуді бөлу механизмін сипаттау, қайта қалпына келтіру жоспары, ішкі бақылау механизмі).
Жинақтаушы зейнетақы қоры бағдарламалық өнімді дербес әзірлеген не өтініш берушіге бағдарламалық өнімді басқа тұлға ақысыз берген жағдайда, осы тармақтың екінші-бесінші абзацтарында көрсетілген құжаттар берілмейді.
Берілген құжаттарда, сондай-ақ мына ақпарат көрсетіледі: қолданылып жүрген бағдарламалық қамтамасыз етудің (серверлік операциялық жүйелер, деректер базасын басқару жүйелері), нұсқаның атауы, лицензия бар болғандығы туралы мәліметтер.
Құжаттардың көшірмелері жинақтаушы зейнетақы қорының бірінші басшысының қолымен және жинақтаушы зейнетақы қоры мөрінің бедерімен расталады;
9) жинақтаушы зейнетақы қорының бағалы қағаздар нарығында қызметті жүзеге асыру құқығына лицензия алу мақсатын, қызметтің негізгі бағыттарын және өтініш беруші бағдарға алған нарық сегментін, қызмет көрсету түрлерін, маркетинг жоспарын, жинақтаушы зейнетақы қорының кәсіби қызметімен байланысты тәуекелдер мен оларды азайту тәсілдерін, қаржылық перспективаларын (болжам балансы, алғашқы үш қаржы (операциялық) жылға кірістер мен шығыстардың есебі), еңбек ресурстарын тарту жоспарын ашатын бизнес-жоспарды.

3) сведения об учредителях (акционерах) накопительного пенсионного фонда по форме в соответствии с приложениями 23 к Правилам выдачи разрешения на государственную регистрацию накопительных пенсионных фондов в органах юстиции, изменений и дополнений в их учредительные документы, утвержденным постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 26 марта 2012 года № 124 (зарегистрированных в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № _____) по состоянию на дату, предшествующую дате представления документов;
4) копию штатного расписания с указанием фамилий, имен и при наличии - отчеств работников, занимаемых ими должностей;
5) положения о структурных подразделениях, на которые будут возложены функции по осуществлению деятельности на рынке ценных бумаг;
6) положение о службе внутреннего аудита;
7) положение об инвестиционном комитете, включая сведения о его составе (для накопительных пенсионных фондов, претендующих на получение лицензии на осуществление деятельности по управлению пенсионными активами);
8) копии следующих документов, подтверждающих наличие у накопительного пенсионного фонда программно-технических средств и иного оборудования, необходимых для осуществления деятельности на рынке ценных бумаг в соответствии с законодательством Республики Казахстан:
договор на поставку оборудования;
акт приема-передачи оборудования;
договор на разработку и (или) поставку программного обеспечения с указанием количества лицензий;
акт приема-передачи программного обеспечения;
документы по организации защиты и безопасности (описание порядка резервирования информации, описание механизма разделения доступа к данным, план восстановления, механизмы внутреннего контроля).
В случае самостоятельной разработки программного продукта накопительным пенсионным фондом либо безвозмездной передачи заявителю программного продукта другим лицом документы, указанные в абзацах втором - пятом настоящего подпункта, не представляются.
В представленных документах отражается также следующая информация: наименование используемого программного обеспечения (серверные операционные системы, системы управления базами данных), версии, сведения о наличии лицензии.
Копии документов заверяются подписью первого руководителя накопительного пенсионного фонда, и оттиском печати накопительного пенсионного фонда;
9) бизнес-план, раскрывающий цели получения накопительным пенсионным фондом лицензии на право осуществления деятельности на рынке ценных бумаг, основные направления деятельности и сегмент рынка, на который ориентирован заявитель, виды услуг, план маркетинга, риски, связанные с профессиональной деятельностью накопительного пенсионного фонда, и способы их снижения, финансовые перспективы (прогнозный баланс, счет доходов и расходов за первые три финансовых (операционных) года), план привлечения трудовых ресурсов.

27. Жинақтаушы зейнетақы қоры Қағидалардың 23-26-тармақтарында көзделген талаптарды орындамаған жағдайда, уәкілетті орган бағалы қағаздар нарығында қызметін жүзеге асыру құқығына лицензия беруден бас тартады.»;
5-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
«5. Зейнетақы жарналарын тарту мен зейнетақы төлемдерін жүзеге асыру қызметін және бағалы қағаздар нарығындағы қызметті жүзеге асыруға лицензияның қолданылуын тоқтата тұру не тоқтату»;
29-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«29. Уәкілетті орган лицензияның қолданылуын тоқтата тұру не одан айыру туралы шешімді орындау үшін жинақтаушы зейнетақы қорына жібереді.»;
6-тарау алып тасталсын;
6-қосымшаның оң жақтағы жоғарғы бұрышы мынадай редакцияда жазылсын:
«Жинақтаушы зейнетақы қорларының
зейнетақы жарналарын тарту және
зейнетақы төлемдерін жүзеге асыру мен
бағалы қағаздар нарығындағы қызметті
жүзеге асыру жөніндегі қызметін
лицензиялау қағидаларына
6-қосымша
Нысан»;
7-қосымшаның оң жақтағы жоғарғы бұрышы мынадай редакцияда жазылсын:
«Жинақтаушы зейнетақы қорларының
зейнетақы жарналарын тарту және
зейнетақы төлемдерін жүзеге асыру мен
бағалы қағаздар нарығындағы қызметті
жүзеге асыру жөніндегі қызметін
лицензиялау қағидаларына
7-қосымша
Нысан»;
8-қосымшаның оң жақтағы жоғарғы бұрышы мынадай редакцияда жазылсын:
«Жинақтаушы зейнетақы қорларының
зейнетақы жарналарын тарту және
зейнетақы төлемдерін жүзеге асыру мен
бағалы қағаздар нарығындағы қызметті
жүзеге асыру жөніндегі қызметін
лицензиялау қағидаларына
8-қосымша
Нысан»;
9-қосымшаның оң жақтағы жоғарғы бұрышы мынадай редакцияда жазылсын:
«Жинақтаушы зейнетақы қорларының
зейнетақы жарналарын тарту және
зейнетақы төлемдерін жүзеге асыру мен
бағалы қағаздар нарығындағы қызметті
жүзеге асыру жөніндегі қызметін
лицензиялау қағидаларына
9-қосымша
Нысан»;
10-қосымшаның оң жақтағы жоғарғы бұрышы мынадай редакцияда жазылсын:
«Жинақтаушы зейнетақы қорларының
зейнетақы жарналарын тарту және
зейнетақы төлемдерін жүзеге асыру мен
бағалы қағаздар нарығындағы қызметті
жүзеге асыру жөніндегі қызметін
лицензиялау қағидаларына
10-қосымша
Нысан».
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Ұлттық Банк
Төрағасы                                   Г. Марченко
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2012 жылғы 26 наурыздағы
№ 124 қаулысына қосымша
Жинақтаушы зейнетақы қорларын әділет органдарында мемлекеттік тіркеуге рұқсат беру қағидалары
Ескерту. Тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2012.08.24 № 235 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.

27. В случае невыполнения накопительным пенсионным фондом условий, предусмотренных пунктами 2326 Правил, уполномоченный орган отказывает в выдаче лицензии на право осуществления деятельности на рынке ценных бумаг.»;
заголовок главы 5 изложить в следующей редакции:
«5. Приостановление либо прекращение лицензии на осуществление деятельности по привлечению пенсионных взносов и осуществлению пенсионных выплат и деятельности на рынке ценных бумаг»;
пункт 29 изложить в следующей редакции:
«29. Решение о приостановлении либо лишении лицензии направляется уполномоченным органом для исполнения накопительному пенсионному фонду»;
главу 6 исключить;
правый верхний угол приложения 6 изложить в следующей редакции:
«Приложение 6
к Правилам лицензирования деятельности
накопительных пенсионных фондов по
привлечению пенсионных взносов и
осуществлению пенсионных выплат и
осуществлению деятельности на рынке
ценных бумаг
Форма»;
правый верхний угол приложения 7 изложить в следующей редакции:
«Приложение 7
к Правилам лицензирования деятельности
накопительных пенсионных фондов по
привлечению пенсионных взносов и
осуществлению пенсионных выплат и
осуществлению деятельности на рынке
ценных бумаг
Форма»;
правый верхний угол приложения 8 изложить в следующей редакции:
«Приложение 8
к Правилам лицензирования деятельности
накопительных пенсионных фондов по
привлечению пенсионных взносов и
осуществлению пенсионных выплат и
осуществлению деятельности на рынке
ценных бумаг
Форма»;
правый верхний угол приложения 9 изложить в следующей редакции:
«Приложение 9
к Правилам лицензирования деятельности
накопительных пенсионных фондов по
привлечению пенсионных взносов и
осуществлению пенсионных выплат и
осуществлению деятельности на рынке
ценных бумаг
Форма»;
правый верхний угол приложения 10 изложить в следующей редакции:
«Приложение 10
к Правилам лицензирования деятельности
накопительных пенсионных фондов по
привлечению пенсионных взносов и
осуществлению пенсионных выплат и
осуществлению деятельности на рынке
ценных бумаг
Форма».
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель
Национального Банка                        Г. Марченко
Приложение
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 26 марта 2012 года № 124
Правила
выдачи разрешения на государственную регистрацию накопительных
пенсионных фондов в органах юстиции
Сноска. Заголовок в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 24.08.2012 № 235 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

Осы Жинақтаушы зейнетақы қорларын әділет органдарында мемлекеттік тіркеуге рұқсат беру қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) «Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы» 1997 жылғы 20 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңына (бұдан әрі – Зейнетақымен қамсыздандыру туралы заң) сәйкес әзірленген және жинақтаушы зейнетақы қорларын әділет органдарында мемлекеттік тіркеуге рұқсат беру тәртібін айқындайды.
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2012.08.24 № 235 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
1. Әділет органдарында мемлекеттік тіркеуге рұқсат алу үшін жинақтаушы зейнетақы қорларының құрылтайшылары Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын бақылау мен қадағалау комитетіне (бұдан әрі - уәкілетті орган) мынадай құжаттарды тапсырады:
1) Қағидалардың 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша рұқсат алуға арналған өтінішті;
2) мемлекеттік және орыс тілдеріндегі құрылтай құжаттарды төрт данада (түпнұсқа және нотариатта куәландырылған үш көшірме);
3) Қағидалардың 2 және 3-қосымшаларына сәйкес нысан бойынша жасалған құрылтайшылар (заңды және жеке тұлғалар) туралы мәліметтерді, оған мынадай құжаттарды қоса береді (заңды тұлға - құрылтайшылар үшін):
аудиторлық ұйым растаған соңғы екі аяқталған қаржы жылының шоғырландырылғанды қоса алғандағы, қаржылық есептілігін, сондай-ақ уәкілетті органға өтініш берген күннің алдындағы соңғы тоқсанның аяғындағы қаржылық есептілігін;
құрылтайшының бағалы қағаздар ұстаушыларының тізілімдер жүйесінен уәкілетті органға рұқсат алуға құжаттарды берген күннің алдындағы күні оның дауыс беретін акцияларының 5 (бес) және одан астам пайызына ие болған тұлғалар көрсетілген үзінді-көшірмесін;
құрылтайшыны заңды тұлға ретінде мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтамасының немесе куәлігінің көшірмесін;
құрылтай құжаттардың нотариатта куәландырылған көшірмелерін;
4) жинақтаушы зейнетақы қорын құру туралы құрылтай жиналысы хаттамасының (жалғыз құрылтайшының шешімінің) көшірмесін;
5) оған Қазақстан Республикасының резиденті жинақтаушы зейнетақы қорының акцияларын иемденуге берілген рұқсатын растайтын өз мемлекетінің тиісті қадағалау органы құжатын не тиісті мемлекеттің заңнамасы бойынша осындай рұқсат талап етілмейтіні жөнінде өтінішті.
Шетел мемлекеттік органы берген Қазақстан Республикасының резиденті емес құрылтайшының құжаттары заңдастырылуға тиіс;

Настоящие Правила выдачи разрешения на государственную регистрацию накопительных пенсионных фондов в органах юстиции (далее – Правила) разработаны в соответствии с Законом Республики Казахстан от 20 июня 1997 года «О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан» (далее - Закон о пенсионном обеспечении) и определяют порядок выдачи разрешения на государственную регистрацию накопительных пенсионных фондов в органах юстиции.
Сноска. Преамбула в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 24.08.2012 № 235 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Для получения разрешения на государственную регистрацию в органах юстиции учредители накопительного пенсионного фонда представляют в Комитет по контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций Национального Банка Республики Казахстан (далее – уполномоченный орган) следующие документы:
1) заявление на получение разрешения по форме в соответствии с приложением 1 к Правилам;
2) учредительные документы на государственном и русском языках в четырех экземплярах (оригинал и три нотариально засвидетельствованные копии);
3) сведения об учредителях (физических и юридических лицах), составленные по форме в соответствии с приложениями 2 и 3 к Правилам, с приложением следующих документов (для учредителей - юридических лиц):
финансовую отчетностьвключая консолидированную, за последние два завершенных финансовых года, подтвержденная аудиторской организацией, а также финансовая отчетность на конец последнего квартала перед представлением заявления в уполномоченный орган;
выписку из системы реестров держателей ценных бумаг учредителя с указанием лиц, владеющих 5 (пятью) и более процентами его голосующих акций на дату, предшествующую дате представления документов в уполномоченный орган на получение разрешения;
копию справки или свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) учредителя в качестве юридического лица;
копии учредительных документов, засвидетельствованные нотариально;
4) копию протокола учредительного собрания (решения единственного учредителя) о создании накопительного пенсионного фонда;
5) документ соответствующего органа надзора своего государства, подтверждающий, что ему разрешено приобретение акций накопительного пенсионного фонда - резидента Республики Казахстан, либо заявление о том, что по законодательству соответствующего государства такое разрешение не требуется.
Документы учредителя - нерезидента Республики Казахстан, выданные иностранным государственным органом, подлежат легализации;

6) қызметінің стратегиясын, қызметінің бағыты мен ауқымын, қаржы перспективаларын (бюджет, есеп айырысу балансы, алғашқы үш қаржы (операциялық) жылындағы кірістер мен шығыстар шоты, маркетинг жоспары, еңбек ресурстарын тарту жоспары) ашып көрсететін жинақтаушы зейнетақы қордың бизнес-жоспарын;
7) құқықтық статистиканы қалыптастыру және арнайы есепті жүргізу жөніндегі уәкілетті мемлекеттік орган берген жеке тұлға - құрылтайшыда және (немесе) атқарушы органның не заңды тұлға – құрылтайшының басқару органының бірінші басшысында өтелмеген немесе алынбаған соттылығы жоқтығын растайтын құжатты (аталған құжатты беру күні өтінішті берген күннің алдындағы үш айдан астам еместі құрайды).
Атқарушы органның бірінші басшысының, оның орынбасарының немесе заңды тұлға - құрылтайшының басқару органының бірінші басшысының лауазымындағы шетел азаматтары тұрақты тұратын елінде (азаматтығы жоқ тұлғалар), шетел азаматтары (азаматтығы жоқ тұлғалар) үшін олардың азаматы болып табылатын елінің (азаматтығы жоқ тұлғалар үшін - олардың тұрақты тұратын елінің) мемлекеттік органы берген тиісті құжатты қосымша береді;
8) акциялар иемденуге пайдаланылатын көздер мен қаражаттың сипаттамасын қоса, растайтын құжаттардың көшірмелерін қоса беріп, жинақтаушы зейнетақы қорының акцияларын иемдену талаптары мен тәртібі туралы мәліметтерді;
9) өтініш берушінің құрылтайшылар атынан өтініш беру өкілеттігін растайтын құжаттардың нотариатта куәландырылған құжатты.
Қазақстан Республикасының резиденті емес заңды тұлға осы тармақта көрсетілген құжаттардан басқа, Зейнетақымен қамсыздандыру туралы заңның 36-1-бабының 1-тармағына сәйкес оның халықаралық рейтингтік агенттіктердің бірі берген ең төмен талап етілетін рейтингі бар болуы туралы мәліметтерді қосымша ұсынады.
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Ұлттық Банкі басқармасының 26.04.2013 № 110 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
2. Жинақтаушы зейнетақы қорының ірі қатысушысы белгілеріне келетін тұлға осы қордың ірі қатысушысы мәртебесін иемденуге келісім алу үшін Қағидалардың 1-тармағында аталған құжаттармен бірге бір уақытта Зейнетақымен қамсыздандыру туралы заңның 36-1-бабында көзделген құжаттарды ұсынады.
3. Ескерту. 3-тармақ алынып тасталды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2012.08.24 № 235 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.

6) бизнес-план накопительного пенсионного фонда, раскрывающий стратегию деятельности, направления и масштабы деятельности, финансовые перспективы (бюджет, расчетный баланс, счет доходов и расходов за первые три финансовых (операционных) года, план маркетинга, план привлечения трудовых ресурсов);
7) документ, подтверждающий отсутствие у учредителя – физического лица и (или) у первого руководителя исполнительного органа либо органа управления учредителя – юридического лица непогашенной или неснятой судимости, выданный уполномоченным государственным органом по формированию правовой статистики и ведению специальных учетов (дата выдачи указанного документа составляет не более трех месяцев, предшествующих дате подачи ходатайства).
Для иностранных граждан в стране постоянного проживания (лиц без гражданства), иностранных граждан (лиц без гражданства), занимающих должность первого руководителя исполнительного органа, его заместителя или первого руководителя органа управления учредителя - юридического лица, дополнительно представляется соответствующий документ, выданный государственным органом страны их гражданства (страны их постоянного проживания - для лиц без гражданства);
8) сведения об условиях и порядке приобретения акций накопительного пенсионного фонда, включая описание источников и средств, используемых для приобретения акций, с приложением копий подтверждающих документов;
9) нотариально засвидетельствованный документ, подтверждающий полномочия заявителя на подачу заявления от имени учредителей.
Юридическое лицо-нерезидент Республики Казахстан, помимо документов, указанных в настоящем пункте, дополнительно представляет сведения о наличии у него минимального требуемого рейтинга, присвоенного одним из международных рейтинговых агентств в соответствии с пунктом 1-1 статьи 36 Закона о пенсионном обеспечении.
Сноска. Пункт 1 с изменением, внесенным постановлением Правления Национального Банка РК от 26.04.2013 № 110 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Лицо, подпадающее под признаки крупного участника накопительного пенсионного фонда, одновременно с документами, перечисленными в пункте 1 Правил, представляет документы, предусмотренные статьей 36-1 Закона о пенсионном обеспечении, для получения согласия на приобретение статуса крупного участника данного фонда.
3. Исключен постановлением Правления Национального Банка РК от 24.08.2012 № 235 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

4. Ескерту. 4-тармақ алынып тасталды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2012.08.24 № 235 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
5. Жинақтаушы зейнетақы қорының құрылтай құжаттарының барлық даналарының титулдық парағының жоғарғы оң жақ бұрышында мынадай тұжырым болады: «Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын бақылау мен қадағалау комитеті рұқсат еткен. Төраға (Төрағаның орынбасары) 20___ жылғы _______________.
Осы құжаттар уәкілетті органның мөрімен бекітіледі. Құжаттардың бір данасы жинақтаушы зейнетақы қорының заң ісіне тігіледі. Қалған даналар өтініш берушіге әділет органдарында мемлекеттік тіркеуден өту үшін қайтарылады.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2012.08.24 № 235 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
6. Жинақтаушы зейнетақы қорларын әділет органдарында мемлекеттік тіркеуге рұқсат Қағидалардың 4-қосымшасына сәйкес нысан бойынша беріледі.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2012.08.24 № 235 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
7. Уәкілетті орган жинақтаушы зейнетақы қорларын әділет органдарында мемлекеттік тіркеуге берілген рұқсатты мынадай жағдайларда:
1) рұқсат беруге негіз болған мәліметтер дәйексіз болғаны анықталғанда;
2) жинақтаушы зейнетақы қоры ретінде тіркелген заңды тұлға зейнетақы жарналарын тарту және зейнетақы төлемдерін жүзеге асыру жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия алғанға дейінгі кезеңде зейнетақы жарналарын тарту және зейнетақы төлемдерін жүзеге асыру жөніндегі қызметті жүзеге асырғанда;
3) уәкілетті орган жинақтаушы зейнетақы қорларын әділет органдарында мемлекеттік тіркеуге рұқсат берген күннен бастап алты ай өткенде қайтарып алады.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2012.08.24 № 235 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
8. Жинақтаушы зейнетақы қорын әділет органдарында мемлекеттік тіркеуге рұқсат беруден бас тарту мынадай негіздер бойынша:
1) Қағидалардың 1, 2-тармақтарында көзделген құжаттардың толық емес пакетін ұсынғанда;
2) ұсынылған құжаттар Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарына сәйкес келмегенде;

4. Исключен постановлением Правления Национального Банка РК от 24.08.2012 № 235 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
5. Титульный лист всех экземпляров учредительных документов накопительного пенсионного фонда содержит в правом верхнем углу следующую формулировку: «Разрешено Комитетом по контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций Национального Банка Республики Казахстан. Председатель (Заместитель Председателя) _____ 20 __ год».
Данные документы скрепляются печатью уполномоченного органа. Один экземпляр документов подшивается в юридическое дело накопительного пенсионного фонда. Остальные экземпляры возвращаются заявителю для прохождения государственной регистрации в органах юстиции.
Сноска. Пункт 5 в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 24.08.2012 № 235 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
6. Разрешение на государственную регистрацию накопительных пенсионных фондов в органах юстиции выдается по форме в соответствии с приложением 4 к Правилам.
Сноска. Пункт 6 в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 24.08.2012 № 235 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
7. Уполномоченный орган отзывает выданное разрешение на государственную регистрацию накопительных пенсионных фондов в органах юстиции в случаях:
1) обнаружения недостоверности сведений, на основании которых оно было выдано;
2) осуществления юридическим лицом, зарегистрированным в качестве накопительного пенсионного фонда, деятельности по привлечению пенсионных взносов и осуществлению пенсионных выплат в период до получения лицензии на право осуществления деятельности по привлечению пенсионных взносов и осуществлению пенсионных выплат;
3) истечения шести месяцев со дня выдачи уполномоченным органом разрешения на государственную регистрацию накопительных пенсионных фондов в органах юстиции.
Сноска. Пункт 7 в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 24.08.2012 № 235 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
8. Отказ в выдаче разрешения на государственную регистрацию накопительного пенсионного фонда в органах юстиции производится по следующим основаниям:
1) представление неполного пакета документов, предусмотренных в пунктах 1, 2 Правил;
2) несоответствие предоставленных документов требованиям законодательства Республики Казахстан;

3) Зейнетақымен қамсыздандыру туралы заңның 36-бабы бұзылғанда;
4) жинақтаушы зейнетақы қорының атауы Зейнетақымен қамсыздандыру туралы заңның 38-бабының талаптарына сәйкес келмегенде;
5) жинақтаушы зейнетақы қорының ірі қатысушысы мәртебесін иемденуге келісім беруден бас тартқанда;
6) Зейнетақымен қамсыздандыру туралы заңның 36-1-бабының талаптарын сақтамағанда;
7) ұсынылған құжаттардың жинақтаушы зейнетақы қорының жарғылық капиталын қалыптастыру мөлшері, тәртібі Зейнетақымен қамсыздандыру туралы заңның 47-бабының талаптарына сәйкес келмейтіндігі расталғанда;
8) жеке тұлға - құрылтайшыда не заңды тұлға - құрылтайшының атқарушы органы не басқару органының бірінші басшысында:
өтелмеген немесе заңда белгіленген тәртіппен алынбаған соттылығы бар болғанда;
қаржы нарығы мен және қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті орган қаржы ұйымын консервациялау, оның акцияларын мәжбүрлеп сатып алу, қаржы ұйымын лицензиясынан айыру, сондай-ақ қаржы ұйымын мәжбүрлеп тарату туралы немесе Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте банкрот деп тану туралы шешім қабылдағанға дейінгі бір жылдан астам емес кезеңде қаржы ұйымының директорлар кеңесінің бірінші басшысы, басқармасының бірінші басшысы немесе оның орынбасары, бас бухгалтері лауазымында болғанда жүргізіледі. Аталған талап қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау мен қадағалау жөніндегі уәкілетті орган қаржы ұйымын консервациялау, оның акцияларын мәжбүрлеп сатып алу, қаржы ұйымын лицензиясынан айыру, сондай-ақ қаржы ұйымын мәжбүрлеп тарату туралы немесе Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте банкрот деп тану туралы шешім қабылдағаннан кейін бес жыл бойына қолданылады;
9) соңғы 2 (екі) аяқталған қаржы жылында жинақтаушы зейнетақы қоры құрылтайшысының (заңды тұлғаның) қызметі шығынды болғанда жүргізіледі.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2012.08.24 № 235 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
9. Уәкілетті орган жинақтаушы зейнетақы қорын әділет органдарында мемлекеттік тіркеуден өткізуге рұқсат алу үшін ұсынылған құжаттарды уәкілетті орган соңғы сұратқан қосымша ақпарат немесе құжатты ұсынған күннен бастап үш ай ішінде, бірақ өтінішті қабылдаған күннен бастап алты айдан аспайтын мерзім ішінде қарайды.
10. Ескерту. 10-тармақ алынып тасталды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2012.08.24 № 235 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
Жинақтаушы зейнетақы қорларын
әділет органдарында мемлекеттік
тіркеуге рұқсат беру қағидаларына
1-қосымша

3) нарушение статьи 36 Закона о пенсионном обеспечении;
4) несоответствие наименования накопительного пенсионного фонда требованиям статьи 38 Закона о пенсионном обеспечении;
5) отказ в выдаче согласия на приобретение статуса крупного участника накопительного пенсионного фонда;
6) несоблюдение требований статьи 36-1 Закона о пенсионном обеспечении;
7) когда представленные документы свидетельствуют о том, что размер, порядок формирования уставного капитала накопительного пенсионного фонда не соответствует требованиям статьи 47 Закона о пенсионном обеспечении;
8) в случаях, когда учредитель - физическое лицо, либо первый руководитель исполнительного органа либо органа управления учредителя — юридического лица:
имеет не погашенную или не снятую в установленном законом порядке судимость;
занимал должность первого руководителя совета директоров, первого руководителя правления или его заместителя, главного бухгалтера финансовой организации в период не более чем за один год до принятия государственным органом по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций решения о консервации финансовой организации, о принудительном выкупе ее акций, о лишении лицензии финансовой организации, а также о принудительной ликвидации финансовой организации или признании ее банкротом в установленном законодательством Республики Казахстан порядке. Указанное требование применяется в течение пяти лет после принятия государственным органом по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций решения о консервации финансовой организации, принудительном выкупе ее акций, о лишении лицензии финансовой организации, а также о принудительной ликвидации финансовой организации или признании ее банкротом в установленном законодательством Республики Казахстан порядке
9) убыточной деятельности учредителя (юридического лица) накопительного пенсионного фонда за 2 (два) последних завершенных финансовых года.
Сноска. Пункт 8 в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 24.08.2012 № 235 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
9. Документы, представленные для получения разрешения на государственную регистрацию накопительного пенсионного фонда в органах юстиции, рассматриваются уполномоченным органом в течение трех месяцев со дня представления последней дополнительной информации или документа, запрошенного уполномоченным органом, но не более шести месяцев со дня приема заявления.
10. Исключен постановлением Правления Национального Банка РК от 24.08.2012 № 235 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 1
к Правилам выдачи разрешения
на государственную регистрацию
накопительных пенсионных
фондов в органах юстиции
Форма

Ескерту. 1-қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2012.08.24 № 235 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
Нысан
Жинақтаушы зейнетақы қорын әділет органдарында мемлекеттік
тіркеуге рұқсат беру туралы
өтініш
____________________________________________________________________
(өтініш берушінің тегі, аты, бар болса - әкесінің аты және
____________________________________________________________________
құрылтайшылар атынан осы өтінішті беруге өтініш берушінің
____________________________________________________________________
өкілеттілігін растайтын нотариатта куәландырылған құжатқа сілтеме)
____________________________________________________________________
(өтініш берушінің жұмыс орны және оның лауазымы, тұрғылықты жері)
жинақтаушы зейнетақы қорын әділет органдарында мемлекеттік тіркеуге рұқсат беру туралы өтініш беруге құқығы бар уәкілетті тұлға құрылтай жиналысының____ жылғы "__" ____ №____ шешіміне (хаттамасына) сәйкес
____________________________________________________________________
(құрылатын жинақтаушы зейнетақы қорының толық атауы және орналасқан жері)
әділет органдарында мемлекеттік тіркеуге рұқсат беруді сұрайды.
Құрылтайшылар өтінішке қоса берілген құжаттардың дәйектілігіне, сондай-ақ уәкілетті орган осы өтінішті қарауға байланысты сұратқан ақпаратты уақтылы ұсынуға толық жауап береді.
Қосымша (жіберілетін құжаттар атауының тізбесін, даналардың санын және әр қайсысының парақтар санын көрсету): __________________
____________________________________________________________________
(құрылтайшылар атынан өтініш беруге уәкілетті тұлғаның қолы, күні)
Жинақтаушы зейнетақы қорларын
әділет органдарында мемлекеттік
тіркеуге рұқсат беру қағидаларына
2-қосымша
Ескерту. 2-қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2012.08.24 № 235 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
Нысан
Фото (3 х 4 сантиметр)
Жеке тұлға - құрылтайшы туралы мәліметтер
____________________________________________________________________
(құрылатын жинақтаушы зейнетақы қорының атауы)

Сноска. Правый верхний угол приложения 1 в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 24.08.2012 № 235 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Заявление
о выдаче разрешения на государственную регистрацию
накопительного пенсионного фонда
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, при наличии - отчество заявителя и ссылка на
_____________________________________________________________________
нотариально засвидетельствованный документ, подтверждающий
_____________________________________________________________________
полномочия заявителя на подачу настоящего заявления от имени
учредителей)
_____________________________________________________________________
(место работы заявителя и занимаемая им должность, место
жительства) являющийся уполномоченным лицом, которому предоставили
право на подачу заявления о выдаче разрешения на государственную
регистрацию накопительного пенсионного фонда, просит в соответствии с
решением (протоколом) учредительного собрания № ________________ от
«______» ___________________ года
выдать разрешение на государственную регистрацию
____________________________________________________________________
(полное наименование и место нахождения создаваемого
накопительного пенсионного фонда)
Учредители полностью отвечают за достоверность прилагаемых к
заявлению документов, а также своевременное представление
уполномоченному органу информации, запрашиваемой в связи с
рассмотрением настоящего заявления.
Приложение (указать поименный перечень направляемых документов,
количество экземпляров и листов по каждому из них)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(подпись лица, уполномоченного на подачу заявления от имени
учредителей, дата)
Приложение 2
к Правилам выдачи разрешения
на государственную регистрацию
накопительных пенсионных
фондов в органах юстиции
Форма
Фото (3 х 4 сантиметра)
Сноска. Правый верхний угол приложения 2 в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 24.08.2012 № 235 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Приложение 2 с изменениями, внесенными постановлением Правления Национального Банка РК от 24.08.2012 № 235 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сведения об учредителе - физическом лице
___________________________________________________________
(наименование создаваемого накопительного пенсионного фонда)

1. Құрылтайшы
_____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(тегі, аты, бар болса - әкесінің аты)
2. Туған күні және жері
____________________________________________________________________
3. Азаматтығы
____________________________________________________________________
4. Жеке тұлғасын куәландыратын құжаттың атауы мен деректемелері
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
5. Заңды мекенжайы және (немесе) тұрғылықты жері, телефон
нөмірі (қаланың коды, жұмысы мен үйінің)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
6. Барлық еңбек қызметінде атқарған (атқарып отырған)
лауазымдары туралы мәліметтер (заңды тұлғаның толық атауы және заңды
тұлға жүзеге асыратын қызмет түрлерін көрсете отырып)
____________________________________________________________________
7. Білімі_____________________________________________________
______________________________________________________________
(оқу орны, бітірген жылы, мамандығы)
8. Жеке тұлға - құрылтайшы ірі акционер болып табылатын немесе
тікелей және (немесе) жанама жарғылық капиталына қатысу үлесінің 10
(он) немесе одан да көп пайызын иеленген ұйым:
1) ұйымның атауы және орналасқан жері:
____________________________________________________________________
2) ұйым қызметінің түрі
_____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
3) осы заңды тұлғаның жарғылық капиталына қатысу үлесі
____________________________________________________________________
9. Құрылтайшы - жеке тұлға қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау мен қадағалау жөніндегі мемлекеттік орган қаржы ұйымын консервациялау туралы, оның акцияларын мәжбүрлеп сатып алу туралы, қаржы ұйымын лицензиясынан айыру туралы, сондай-ақ қаржы ұйымын мәжбүрлеп тарату немесе Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен оны банкрот деп тану туралы шешім қабылдағанға дейін бір жылдан аспайтын кезеңде директорлар кеңесінің бірінші басшысы, басқарманың (атқарушы органның) бірінші басшысы және (немесе) оның орынбасары, бас бухгалтері болды ма.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2012.08.24 № 235 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
__________________
(қолы)
__________________
(күні)
Жинақтаушы зейнетақы қорларын
әділет органдарында мемлекеттік
тіркеуге рұқсат беру қағидаларына
3-қосымша
Ескерту. 3-қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2012.08.24 № 235 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
Нысан
Заңды тұлға - құрылтайшы (акционер) туралы мәліметтер
__________________________________________________________________
(құрылатын жинақтаушы зейнетақы қорының атауы)

1. Учредитель _________________________________________________
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, при наличии - отчество)
2. Дата и место рождения ______________________________________
3. Гражданство ________________________________________________
4. Наименование и реквизиты документа, удостоверяющего личность
_____________________________________________________________________
5. Юридический адрес и (или) место жительства, номер телефона
(код города, рабочий и домашний)
_____________________________________________________________________
6. Сведения о должностях, которые занимал (занимает) за всю
трудовую деятельность (с указанием полного наименования юридического
лица и видов деятельности, осуществляемых юридическим лицом
_____________________________________________________________________
7. Образование ________________________________________________
_____________________________________________________________________
(учебное заведение, год окончания, специальность)
8. Организации, в которых учредитель - физическое лицо является
крупным акционером или владеет прямо и (или) косвенно 10 (десятью)
или более процентами долей участия в уставном капитале:
1) наименование и место нахождения организации:
_____________________________________________________________________
2) вид деятельности организации
_____________________________________________________________________
3) доля участия в уставном капитале данного юридического лица
_____________________________________________________________________
9. Являлся ли учредитель - физическое лицо первым руководителем
совета директоров, первым руководителем правления (исполнительного
органа) и (или) его заместителем, главным бухгалтером финансовой
организации в период не более, чем за один год до принятия
государственным органом по регулированию и надзору финансового рынка
и финансовых организаций решения о консервации финансовой организации,
о принудительном выкупе ее акций, о лишении лицензии финансовой
организации, а также о принудительной ликвидации финансовой организации
или признании ее банкротом в установленном законодательством Республики
Казахстан порядке.
____________________________
(подпись)
_______________________
(дата)
Приложение 3
к Правилам выдачи разрешения
на государственную регистрацию
накопительных пенсионных
фондов в органах юстиции
Форма
Сноска. Правый верхний угол приложения 3 в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 24.08.2012 № 235 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Приложение 3 с изменениями, внесенными постановлением Правления Национального Банка РК от 24.08.2012 № 235 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сведения об учредителе (акционере) - юридическом лице
___________________________________________________________
(наименование создаваемого накопительного пенсионного фонда)

1. Құрылтайшы
____________________________________________________________________
(заңды тұлғаның атауы)
2. Почта мекенжайы және (немесе) орналасқан жері
____________________________________________________________________
(почта индексі, қаласы, көшесі, байланыс телефоны)
3. Мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) жөніндегі деректер
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(құжаттың атауы, нөмірі, күні, кім берген)
4. Қызметінің түрі
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(негізгі қызмет түрлерін көрсету)
5. Қазақстан Республикасының резиденті, Қазақстан Республикасының
резиденті емес болуы (қажеттісінің астын сызу)
6. Заңды тұлға - құрылтайшының басшысы
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(тегі, аты, бар болса - әкесінің аты, туған күні).
7. Соңғы күнтізбелік үш жылда заңды тұлға - құрылтайшыда ірі қаржы
проблемалары, оның ішінде банкротқа ұшырау, берешекті оңалту,
консервациялау, сауықтыру, қайта құрылымдау болды ма:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(олардың туындау себептері)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(бұл проблемаларды шешу қорытындылары).
8. Заңды тұлға - құрылтайшы акцияларының немесе жарғылық капиталына
қатысу үлесінің тікелей және (немесе) жанама он немесе одан да көп
пайызын иеленген ұйым:
1) ұйымның атауы және орналасқан жері:
____________________________________________________________________
2) ұйым қызметінің түрі
____________________________________________________________________
3) осы заңды тұлғаның жарғылық капиталына қатысу үлесі
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
9. Құрылтайшы - заңды тұлғаның атқарушы органының не басқару органының бірінші басшысы қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау мен қадағалау жөніндегі мемлекеттік орган қаржы ұйымын консервациялау туралы, оның акцияларын мәжбүрлеп сатып алу туралы, қаржы ұйымын лицензиядан айыру туралы, сондай-ақ қаржы ұйымын мәжбүрлеп тарату немесе Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен оны банкрот деп тану туралы шешім қабылдағанға дейін бір жылдан аспайтын кезеңде директорлар кеңесінің бірінші басшысы, басқарманың (атқарушы органның) бірінші басшысы және (немесе) оның орынбасары, бас бухгалтері болды ма.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2012.08.24 № 235 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.

1. Учредитель
_____________________________________________________________________
(наименование юридического лица)
2. Почтовый адрес и(или) место нахождения
_____________________________________________________________________
(почтовый индекс, город, улица, контактный телефон)
3. Данные о государственной регистрации (перерегистрации)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
наименование документа, номер, дата, кем выдан)
4. Вид деятельности
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(указать основные виды деятельности)
5. Является ли резидентом Республики Казахстан, нерезидентом
Республики Казахстан (нужное подчеркнуть).
6. Руководитель юридического лица - учредителя
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, при наличии - отчество, дата рождения).
7. Возникали ли в течение последних трех календарных лет у
юридического лица - учредителя крупные финансовые проблемы, в том
числе банкротство, реабилитация, консервация, санация,
реструктуризация задолженности:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(причины их возникновения)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(результаты решения этих проблем).
8. Организации, в которых учредитель - юридическое лицо владеет прямо
и (или) косвенно десятью или более процентами акций или долей участия
в уставном капитале:
1) наименование и место нахождения организации:
_____________________________________________________________________
2) вид деятельности организации
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
3) доля участия в уставном капитале данного юридического лица
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
9. Являлся ли первый руководитель исполнительного органа либо органа
управления учредителя — юридического лица первым руководителем совета
директоров, первым руководителем правления (исполнительного органа) и
(или) его заместителем, главным бухгалтером финансовой организации в
период не более чем за один год до принятия государственным органом
по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций
решения о консервации финансовой организации, о принудительном выкупе
ее акций, о лишении лицензии финансовой организации, а также о
принудительной ликвидации финансовой организации или признании ее
банкротом в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________

10. Заңды тұлға - құрылтайшының үлестес тұлғалары туралы мәліметтер
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
___________________________________
(қолы)
___________________________________
(күні)
__________________________________
(мөрі)
Жинақтаушы зейнетақы қорларын
әділет органдарында мемлекеттік
тіркеуге рұқсат беру қағидаларына
4-қосымша
Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2012.08.24 № 235 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
Нысан
(Уәкілетті органның Қазақстан Республикасының мемлекеттік елтаңбасы бейнеленген бланкісінде басылады)
№ _________________________ рұқсат
Осы рұқсат
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(жинақтаушы зейнетақы қорының толық атауы)
жинақтаушы зейнетақы қорын мемлекеттік тіркеуге берілді.
Жинақтаушы зейнетақы қорын мемлекеттік тіркеуге берілген рұқсат әділет органдарына құрылтай құжаттарымен бірге берілуі тиіс.
Жинақтаушы зейнетақы қорын мемлекеттік тіркеуге рұқсаттың берілген күннен бастап алты ай бойына заңды күші бар.
Уәкілетті органның басшысы (басшының орынбасары)
__________________ 20___ жылғы «_____» ______________
Мөрдің орны

10. Сведения об аффилиированных лицах учредителя – юридического лица
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
___________________________________
(подпись)
___________________________________
(дата)
__________________________________
(печать)
Приложение 4
к Правилам выдачи разрешения
на государственную регистрацию
накопительных пенсионных
фондов в органах юстиции
Форма
Сноска. Приложение 4 в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 24.08.2012 № 235 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
(печатается на бланке уполномоченного органа с изображением
государственного герба Республики Казахстан)
Разрешение № _________________________
Настоящее разрешение выдано на государственную регистрацию накопительного
пенсионного фонда
_________________________________________________________________
(полное наименование накопительного пенсионного фонда)
Разрешение на государственную регистрацию накопительного
пенсионного фонда подлежит предъявлению в органы юстиции вместе с
учредительными документами.
Разрешение на государственную регистрацию накопительного
пенсионного фонда имеет юридическую силу в течение шести месяцев
со дня его выдачи.
Руководитель (заместитель Руководителя) уполномоченного органа
_____________________________ «_____» ___________________ 20___ года
Место печати