Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Банктiң, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының және жинақтаушы зейнетақы қорының уақытша әкiмшiлiгiн (уақытша басқарушысын) тағайындау және қызметiнiң ережесiн бекiту туралы" 2006 жылғы 9 қаңтардағы № 6 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2012 жылғы 26 наурыздағы № 135 Қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2012 жылы 16 мамырда № 7661 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2014 жылғы 16 шілдедегі № 147 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 16.07.2014 № 147 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасында банктердiң, сақтандыру (қайта  сақтандыру) ұйымдарының және жинақтаушы зейнетақы қорларының уақытша әкімшіліктерінің қызметiн реттейтiн нормативтiк құқықтық актілерді жетiлдiру мақсатында Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының «Банктiң, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының және жинақтаушы зейнетақы қорының уақытша әкiмшiлiгiн (уақытша басқарушысын) тағайындау және қызметiнiң ережесiн бекiту туралы» 2006 жылғы 9 қаңтардағы № 6 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4070 тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Банктiң, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының және жинақтаушы зейнетақы қорының уақытша әкiмшiлiгiн (уақытша басқарушысын) тағайындау және қызметiнiң ережесінде:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
«Осы Банктiң, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының және жинақтаушы зейнетақы қорының уақытша әкiмшiлiгiн (уақытша басқарушысын) тағайындау және қызметiнiң ережесінде (бұдан әрі – Ереже) Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын бақылау мен қадағалау комитетінің (бұдан әрі – уәкiлеттi орган) банктiк, сақтандыру (қайта сақтандыру) қызметiн, сондай-ақ зейнетақы жарналарын тарту және зейнетақы төлемдерiн жүзеге асыру жөніндегі қызметтi жүзеге асыру құқығына берілген лицензиядан (бұдан әрi – лицензия) айыруға байланысты тағайындалған банктiң, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, жинақтаушы зейнетақы қорының уақытша әкiмшiлiгiн (уақытша басқарушысын) тағайындау тәртiбi, уақытша әкiмшiлiктiң жұмысын ұйымдастыру тәртiбi және өкiлеттiктерi айқындалады.»;

О внесении изменений в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 9 января 2006 года № 6 "Об утверждении Правил назначения и деятельности временной администрации (временного администратора) банка, страховой (перестраховочной) организации и накопительного пенсионного фонда"
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 26 марта 2012 года № 135. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 16 мая 2012 года № 7661. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 16 июля 2014 года № 147
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 16.07.2014 № 147 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования).
В целях совершенствования нормативных правовых актов, регулирующих деятельность временных администраций банков, страховых (перестраховочных) организаций и накопительных пенсионных фондов в Республике Казахстан Правление Национального Банка Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
Внести в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 9 января 2006 года № 6 «Об утверждении Правил назначения и деятельности временной администрации (временного администратора) банка, страховой (перестраховочной) организации и накопительного пенсионного фонда» (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 4070)следующие изменения:
в Правилах назначения и деятельности временной администрации (временного администратора) банка, страховой (перестраховочной) организации и накопительного пенсионного фонда, утвержденных указанным постановлением:
преамбулу изложить в следующей редакции:
«Настоящие Правила назначения и деятельности временной администрации (временного администратора) банка, страховой (перестраховочной) организации и накопительного пенсионного фонда (далее - Правила) определяют порядок назначения Комитетом по контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций Национального Банка Республики Казахстан (далее - уполномоченный орган) временной администрации (временного администратора) банка, страховой (перестраховочной) организации, накопительного пенсионного фонда, назначенной в связи с лишением лицензии на право осуществления банковской, страховой (перестраховочной) деятельности, а также деятельности по привлечению пенсионных взносов и осуществлению пенсионных выплат (далее - лицензия), порядок работы организации и полномочия временной администрации.»;

1 және 2-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
«1. Осы Ережеде пайдаланылатын негiзгi ұғымдар:
1) Орталық – Қазақстан Республикасының Үкiметi «Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы» 1997 жылғы 20 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңына (бұдан әрi – Зейнетақымен қамсыздандыру туралы заң) сәйкес функцияларды жүзеге асыруға өкiлеттiк берген заңды тұлға;
2) уақытша әкiмшiлiк (уақытша басқарушы) – мүліктiң сақталуын қамтамасыз ету және ұйымды басқаруды қамтамасыз ету жөніндегі iс-шараларды жүзеге асыру үшiн уәкiлеттi орган тағайындайтын орган (бұдан әрі – уақытша әкiмшiлiк);
3) уақытша әкiмшiлiктiң басшысы – уәкiлеттi орган өз қызметкерлерінің қатарынан, не өзінің қызметкерлері болып табылмайтын тұлғалардың қатарынан тағайындайтын және Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарына сәйкес келетiн тұлға;
4) уақытша әкiмшiлiктiң мүшесi – уәкiлеттi орган өз қызметкерлерінің қатарынан, не өзінің қызметкерлері болып табылмайтын тұлғалардың қатарынан уақытша әкiмшiлiктiң жұмысына қатысу үшiн тағайындайтын тұлға.
2. Уақытша әкiмшiлiк уәкiлеттi органның шешiмiмен тағайындалады.
Банктiң, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, жинақтаушы зейнетақы қорының (бұдан әрi – ұйым) уақытша әкiмшiлiгi қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау мен қадағалау жөнiндегi уәкiлеттi орган лицензиядан айыру туралы шешiм қабылдаған күннен бастап және уәкiлеттi орган тарату комиссиясын тағайындағанға дейiнгi кезеңге тағайындалады.»;
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«5. Уақытша әкiмшiлiктiң құрамына:
1) ұйымның қызметкерлері, оның iшiнде ұйымның, оның филиалдарының және еншiлес ұйымдарының басшылары, басқару органы мен атқару органына кiретiн тұлғалар, сондай-ақ бас бухгалтер, ревизиялық комиссия басшысы (ревизор) және iшкi аудит қызметiнiң басшысы;
2) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес ұйыммен аффилиирленген тұлға;
3) осы Ереженiң 6-тармағында көрсетiлген тұлғаларды қоспағанда, ұйымның кредиторы болып табылатын тұлға;
4) ұйым алдында берешегi бар тұлға;
5) соңғы жыл iшiнде қаржы саласында әкiмшiлiк құқық бұзушылық жасаған тұлға;
6) қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау мен қадағалау жөнiндегi уәкiлеттi орган Қазақстан Республикасының заңнамасында белгiленген тәртiппен лицензиядан айыру туралы шешiм қабылдағанға дейiн бiр жылдан артық емес кезең iшiнде қаржы ұйымында жұмыс iстеген тұлға кірмейді.»;
78910-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
«7. Лицензиядан айырылған және уақытша әкiмшiлiк тағайындалған күннен бастап:

пункты 1 и 2 изложить в следующей редакции:
«1. Основные понятия, используемые в настоящих Правилах:
1) Центр - юридическое лицо, уполномоченное Правительством Республики Казахстан осуществлять функции в соответствии с Законом Республики Казахстан от 20 июня 1997 года «О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан» (далее - Закон о пенсионном обеспечении);
2) временная администрация (временный администратор) - орган, назначаемый уполномоченным органом для обеспечения сохранности имущества и осуществления мероприятий по обеспечению управления организацией (далее – временная администрация);
3) руководитель временной администрации - лицо, назначаемое уполномоченным органом из числа его работников, либо лиц, не являющихся его работниками, и соответствующее требованиям законодательства Республики Казахстан;
4) член временной администрации - лицо, назначаемое уполномоченным органом из числа его работников, либо лиц, не являющихся его работниками, для участия в работе временной администрации.
2. Временная администрация назначается решением уполномоченного органа.
Временная администрация банка, страховой (перестраховочной) организации, накопительного пенсионного фонда (далее - организация) назначается на период с даты принятия уполномоченным органом по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций решения о лишении лицензии и до назначения уполномоченным органом ликвидационной комиссии.»;
пункт 5 изложить в следующей редакции:
«5. В состав временной администрации не входят:
1) работники организации, в том числе руководители организации, ее филиалов и дочерней организации, лица, входящие в орган управления и исполнительный орган, а также главный бухгалтер, руководитель ревизионной комиссии (ревизор) и руководитель службы внутреннего аудита;
2) лицо, аффилиированное с организацией в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
3) лицо, являющееся кредитором организации, за исключением лиц, указанных в пункте 6 настоящих Правил;
4) лицо, имеющее задолженность перед организацией;
5) должностное лицо, совершившее в течение последнего года административное правонарушение в области финансов;
6) лицо, работавшее в финансовой организации в период не более чем за один год до принятия уполномоченным органом по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций решения о лишении лицензии в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.»;
пункты 78910 изложить в следующей редакции:
«7. С даты лишения лицензии и назначения временной администрации:

1) ұйым мынадай шығыстарға:
уақытша әкiмшiлiктiң қызметiн қамтамасыз етуге және ұйымға түсетiн ақшаны есепке жазуға байланысты ұйымды ұстау;
жинақтаушы зейнетақы қорының зейнетақы активтерiн инвестициялық басқаруды қамтамасыз ету, зейнетақы төлемдерiн жүзеге асыру, жинақталған зейнетақы қаражатын басқа жинақтаушы зейнетақы қорына (бұдан әрі – алушы Қор) немесе сақтандыру ұйымына аударым жасау;
банктiң банк активтерi мен жеке және (немесе) заңды тұлғалардың алдындағы мiндеттемелерiн бiр мезгілде ішінара не толық көлемде басқа банкке (банктерге) беру операциясын жүргiзу;
банктiң қате төлем құжаттары бойынша келiп түскен ақшаны қайтару шығыстарына;
жинақтаушы зейнетақы қорының жинақтаушы зейнетақы қорының зейнетақы активтерi мен мiндеттемелерiн алушы Қорға беруге байланысты, сондай-ақ аудит жүргiзгенде – аудиторлық ұйымның қызметтерiн төлеуге байланысты шығыстарына байланысты жағдайларды қоспағанда, қаржы қызметiн жүзеге асыруды, оның ішінде қолданыстағы шоттар бойынша барлық операцияларды тоқтатады;
2) жинақтаушы зейнетақы қоры Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес зейнетақы төлемдерiне құқығы бар салымшылардың (алушылардың) жинақталған зейнетақы қаражаты есебiнен зейнетақы төлемдерiн жүзеге асырады;
3) жинақтаушы зейнетақы қоры салымшылардың (алушылардың) зейнетақымен қамсыздандыру туралы шарттар бойынша жинақталған зейнетақы қаражатын аударым жасау өтiнiштерiн қабылдауды тоқтатады;
4) ұйымның органдары мен құрылтайшылары (қатысушылары) ұйымның мүлкiне иелiк етпейдi, оның iстерiн басқару функцияларын орындаудан шеттетіледі және уақытша әкiмшiлiкке бухгалтерлiк және өзге де құжаттаманы, материалдық және өзге де құндылықтарды, ұйымның мөрлерi мен мөртабандарын берудi қамтамасыз етедi;
5) «Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметi туралы» 1995 жылғы 31 тамыздағы Қазақстан Республикасының Заңында (бұдан әрі – Банктер туралы заң), Зейнетақымен қамсыздандыру туралы заңда, «Сақтандыру қызметi туралы» 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңында (бұдан әрi – Сақтандыру туралы заң) көзделген салдар басталады.
8. Уақытша әкiмшiлiк уәкiлеттi орган оны тағайындаған күнi өз мiндеттерiн орындауға кiрiседi. Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау мен қадағалау жөнiндегi уәкiлеттi органның ұйымды лицензиядан айыру және уақытша әкiмшiлiктi тағайындау туралы шешiмдерiнiң көшiрмелерiн уақытша әкiмшiлiк ұйымның басшылығына қол қойдырып тапсырады.
Шешiмдердi қол қойдырып тапсыру мүмкiн болмаған жағдайда уақытша әкiмшiлiк бұл туралы акті жасайды және уәкiлеттi органды хабардар етедi.
Уақытша әкiмшiлiк басшысы уақытша әкiмшiлiктiң жұмысына басшылық жасайды және үйлестiредi, мүлiктiң сақталуын қамтамасыз ету және қаржы ұйымын басқару өкiлеттiктерiн жүзеге асырады, уақытша әкiмшiлiк мүшелерiнiң арасында мiндеттердi бөледi.

1) организация прекращает осуществление финансовой деятельности, в том числе все операции по имеющимся счетам, за исключением случаев, связанных с расходами:
на содержание организации, связанными с обеспечением деятельности временной администрации, и зачислением поступающих в организацию денег;
накопительного пенсионного фонда по обеспечению инвестиционного управления пенсионными активами, осуществлению пенсионных выплат, а также переводу пенсионных накоплений в другой накопительный пенсионный фонд (далее – Фонд-получатель) или страховую организацию;
банка на проведение операции по одновременной передаче активов и обязательств банкав части либо в полном размере перед физическими и (или) юридическими лицами другому (другим) банку (банкам);
расходами банка по возврату денег, поступивших по ошибочным платежным документам;
накопительного пенсионного фонда, связанными с передачей пенсионных активов и обязательств накопительного пенсионного фонда в Фонд-получатель, а также при проведении аудита - расходы, связанные с оплатой услуг аудиторской организации;
2) накопительный пенсионный фонд осуществляет пенсионные выплаты за счет пенсионных накоплений вкладчиков (получателей), имеющих право на пенсионные выплаты в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
3) накопительный пенсионный фонд прекращает прием заявлений вкладчиков (получателей) на осуществление переводов пенсионных накоплений по договорам о пенсионном обеспечении;
4) органы и учредители (участники) организации не распоряжаются имуществом организации, отстраняются от выполнения функций по управлению ее делами и обеспечивают передачу временной администрации бухгалтерской и иной документации, материальных и иных ценностей, печатей и штампов организации;
5) наступают последствия, предусмотренные Законом Республики Казахстан от 31 августа 1995 года «О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан» (далее – Закон о банках), Законом о пенсионном обеспечении, Законом Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года «О страховой деятельности» (далее – Закон о страховании).
8. Временная администрация приступает к выполнению своих обязанностей в день ее назначения уполномоченным органом. Копии решений уполномоченного органа по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций о лишении лицензии организации и назначении временной администрации, вручаются временной администрацией руководству организации под роспись.
В случае невозможности вручения решений под роспись временная администрация составляет об этом акт и уведомляет уполномоченный орган.
Руководитель временной администрации возглавляет и координирует работу временной администрации, осуществляет полномочия по обеспечению сохранности имущества и управлению финансовой организацией, распределяет обязанности между членами временной администрации.

9. Уақытша әкiмшiлiк ұйым басшылығына уәкiлеттi органның уақытша әкiмшiлiктi тағайындау туралы шешiмiн тапсырған күнi мынадай iс-әрекеттер орындайды:
1) ұйым басшысынан өзіне барлық мөрлердi, мөртабандарды, клише мен пломбылау заттарын, ұйымды тiркеуге байланысты құжаттарды, ұйымға берілген лицензиялардың түпнұсқаларын, фирмалық бланкiлердi, ақпаратты электрондық тасымалдағыштарды, бағдарламалық қамтамасыз етудi, ұйым меншiк иесi болып табылатын құжаттамалық нысанда шығарылған басқа заңды тұлғалардың бағалы қағаздарын дереу тапсыруын талап етедi және оларды қабылдау-тапсыру актiсi бойынша қабылдайды;
2) Банктер туралы заңның 48-1-бабы 1-тармағының 3) тармақшасында, Сақтандыру туралы заңның 69-бабы 2-тармағының  6) тармақшасында, Зейнетақымен қамсыздандыру туралы заңның 45-2-бабы 4-тармағының 6) тармақшасында көзделген іс-шараларды жүзеге асырады;
3) ұйымның, оның филиалдары мен өкiлдiктерiнiң кассасындағы барлық ақшалай және өзге де құндылықтарын тексере отырып, кассаға тексеру (ревизия) жүргізеді, қолма-қол ақшаны одан кейін банктiң корреспонденттiк шоттарына, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкiнде және тиiсiнше банктерде ашылған сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы мен жинақтаушы зейнетақы қорының ағымдағы шоттарына есепке жазу үшiн оның инкассациялануын ұйымдастырады;
4) ұйымның атынан бұрын берiлген сенiмхаттардың күшiн жояды;
5) қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау мен қадағалау жөнiндегi уәкiлеттi органның ұйымды лицензиядан айыру туралы шешімінің көшiрмесiн және уәкiлеттi органның уақытша әкiмшiлiктi тағайындау туралы шешiмiнiң көшiрмесiн ұйымның клиенттерi танысу үшін қол жетімді орында орналастырады;
6) Уақытша әкiмшiлiктi тағайындау күнiне қолда бар электрондық түрдегi бухгалтерлiк ақпаратты басып шығарады. Мұндай ақпарат электрондық түрде болмаған жағдайда көрсетiлген күнге қолда бар қағаз тасымалдағыштағы ақпарат негiзге алынады.
10. Уақытша әкiмшiлiк мынадай iс-әрекеттер орындайды:
1) ұйымның активтерін, міндеттемелерін, құжаттарын түгендеуді жүргізеді, қабылдау-тапсыру актiсi бойынша ұйымның мүлкi мен құжаттарын қабылдайды, олардың сақталуын қамтамасыз етедi;
2) ұйымды басқару функцияларын жүзеге асырады және ұйымның барлық құжаттарына қол қояды;
3) ұйымның атынан соттарға талап-арыздар, оның iшiнде ұйым органдарының мүшелерiн, бас бухгалтердi, егер олардың iс-әрекетiмен (әрекетсiздiгiмен) ұйымға шығын келтiрiлген болса, жауапқа тарту туралы талап-арыздар бередi;
4) Қазақстан Республикасының барлық аумағында таралатын екі мерзімді баспа басылымында қазақ тілінде және орыс тілінде хабарландыру жариялау жолымен қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау мен қадағалау жөнiндегi уәкiлеттi органның лицензиядан айыру туралы шешiмiн және уәкілетті органның уақытша әкiмшiлiктi тағайындау туралы шешiмiнің көшірмесін ұйым акционерлерiнiң, кредиторлары мен дебиторларының назарына жеткізеді;

9. Временная администрация в день вручения руководителю организации решения уполномоченного органа о назначении временной администрации выполняет следующие действия:
1) требует от руководителя организации немедленной передачи ей всех печатей, штампов, клише и пломбиров, документов, связанных с регистрацией организации, подлинников лицензий, выданных организации, фирменных бланков, электронных носителей информации, программного обеспечения, ценных бумаг других юридических лиц, выпущенных в документарной форме, собственником которых является организация, и принимает их по акту приема-передачи;
2) осуществляет мероприятия, предусмотренные подпунктом 3) пункта 1 статьи 48-1 Закона о банках, подпунктом 6) пункта 2 статьи 69 Закона о страховании, подпунктом 6) пункта 4 статьи 45-2 Закона о пенсионном обеспечении;
3) проводит проверку (ревизию) кассы организации, ее филиалов и представительств, с проверкой находящихся в ней всех денежных и иных ценностей, организует инкассацию денежной наличности, для дальнейшего зачисления ее на корреспондентские счета банка, текущие счета страховой (перестраховочной) организации и накопительного пенсионного фонда, открытых в Национальном Банке Республики Казахстан и банках, соответственно;
4) отменяет доверенности, ранее выданные от имени организации;
5) размещает копию решения уполномоченного органа по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций о лишении лицензии организации и копия решения уполномоченного органа о назначении временной администрации в месте, доступном для обозрения клиентами организации;
6) осуществляет распечатку бухгалтерской информации, имеющейся в электронном виде, на дату назначения временной администрации. При отсутствии данной информации в электронном виде за основу берется информация, имеющаяся на бумажном носителе на указанную дату.
10. Временная администрация выполняет следующие действия:
1) проводит инвентаризацию активов, обязательств, документов организации, по акту приема-передачи принимает имущество и документы организации, обеспечивает их сохранность;
2) осуществляет функции по управлению организацией и подписывает все документы организации;
3) предъявляет от имени организации иски в суды, в том числе о привлечении к ответственности членов органов организации, главного бухгалтера, если их действиями (бездействием) организации причинен ущерб;
4) доводит до сведения акционеров, кредиторов и дебиторов организации решение уполномоченного органа по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций о лишении лицензии и копию решения уполномоченного органа о назначении временной администрации путем публикации объявления в двух периодических печатных изданиях на казахском и русском языках, распространяемых на всей территории Республики Казахстан;

5) тағайындалған күнiнен бастап үш жұмыс күнi iшiнде ұйым шоттарының болуын анықтайды және корреспонденттiк, ағымдағы шоттардың (оның iшiнде шетелдiк банктердегi) және жинақтаушы зейнетақы қорының кастодиан-банкiндегi шоттардың қалдықтарын салыстырып тексерудi жүргiзедi. Ұйымның бухгалтерлiк есебiнiң деректерi бойынша шоттардың қалдықтарын көрсетiлген шоттар ашылған банктердiң деректерiмен салыстырып тексередi және салыстырып тексеру қорытындылары бойынша тиiстi акті жасайды;
6) толық материалдық жауапкершiлiк атқаратын адамдар, оның iшiнде бухгалтерлiк есептi жүргiзудiң автоматтандырылған ақпараттық жүйесiне және ұйымның қаржылық және өзге де есептiлiгiн жасауға қол жетімділігі бар адамдар тобын анықтайды;
7) уақытша әкiмшiлiктен тарату комиссиясына ұйымның мүлкiн, құжаттарын және iс қағаздарын қабылдау-өткiзу аяқталғаннан кейiн уәкiлеттi органға бекіту үшін уақытша әкiмшiлiктің орындалған жұмыс туралы есебін ұсынады;
8) уақытша әкiмшiлiктің қызметі кезеңінде қызметкерлермен еңбек қатынастарын жалғастыру қажеттілігі болмаған жағдайда олармен Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес еңбек шарттарын бұзады;
9) тағайындалған күнiнен бастап үш жұмыс күнi iшiнде мүлiктi және онымен жасалатын мәмiлелердi тiркеудi жүзеге асыратын органдарға, сондай-ақ «Бағалы қағаздардың орталық депозитарийi», «Бағалы қағаздардың бірыңғай тіркеушісі», «Қазақстан қор биржасы» акционерлiк қоғамдарына ұйымның лицензиясынан айырылғаны және уақытша әкiмшiлiктiң тағайындалғаны туралы хабарлайды және уақытша әкiмшiлiк жасамайтын ұйымның мүлкiн иелiгiнен шығару мәмiлелерiн тiркеуге, сондай-ақ ұйым кепiл ұстаушысы болып табылатын мүлiктен ауыртпалықты алуға тыйым салуды белгiлейдi;
10) ұйымның активтерін анықтайды;
11) өзінің функциялары мен міндеттерін орындауды қамтамасыз ету үшін ақысы төленетін қызмет көрсету шарттары бойынша адамдар тартады.»;
19-1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«19-1. Болжанбаған шығыстар мөлшерi банк үшiн екi жүз айлық есептiк көрсеткiштен және сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, жинақтаушы зейнетақы қоры үшiн жүз айлық есептiк көрсеткiштен аспайтын, осы Ереженiң 12-тармағының 1), 2), 3), 4), 5), 6), 6-1), 6-2), 6-3), 6-4) тармақшаларында көзделмеген уақытша әкiмшiлiктiң кезек күттiрмейтiн мұқтаждарға жоспарланбаған шығындарын бiлдiредi.»;
21-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«21. Уәкiлеттi орган бақылау және қадағалау функцияларын жүзеге асыру мақсатында уақытша әкiмшiлiкке жазбаша ұйғарымдар жiбередi және уақытша әкiмшiлiктiң қызметiн тексередi. Уақытша әкiмшiлiктің есептілікті ұсынуының нысаны, мерзімдері және кезеңділігі Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3581 тіркелген Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2005 жылғы 26 наурыздағы № 98 қаулысымен бекітілген Банктiң, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының және жинақтаушы зейнетақы қорының уақытша әкiмшiлiгiнiң (уақытша басқарушының) есеп пен өзге ақпаратты беруiне қойылатын талаптар туралы нұсқаулықта белгіленеді.»;
23-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

5) в течение трех рабочих дней с даты назначения выявляет наличие счетов организации и проводит сверку остатков корреспондентских, текущих счетов (в том числе в иностранных банках) и счетов в банке-кастодиане накопительного пенсионного фонда. Остатки счетов по данным бухгалтерского учета организации сверяет с данными банков, в которых открыты указанные счета и по итогам сверки составляет соответствующий акт;
6) определяет круг лиц, несущих полную материальную ответственность, в том числе лиц, имеющих доступ к автоматизированной информационной системе ведения бухгалтерского учета и составлению финансовой и иной отчетности организации;
7) после завершения приема - передачи имущества, документов и дел организации от временной администрации к ликвидационной комиссии представляет отчет временной администрации о выполненной работе в уполномоченный орган для утверждения;
8) расторгает трудовые договоры с работниками в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан при отсутствии необходимости в продолжении с ними трудовых отношений в период деятельности временной администрации;
9) в течение трех рабочих дней с даты назначения информирует органы, осуществляющие регистрацию имущества и сделок с ним, а также акционерные общества «Центральный депозитарий ценных бумаг», «Единый регистратор ценных бумаг», «Казахстанская фондовая биржа» о лишении организации лицензии и назначении временной администрации и устанавливает запрет на регистрацию сделок по отчуждению имущества организации, совершаемых не временной администрацией, а также на снятие обременения с имущества, залогодержателем которого является организация;
10) выявляет активы организации;
11) для обеспечения выполнения своих функций и обязанностей привлекает лиц по договорам возмездного оказания услуг.»;
пункт 19-1 изложить в следующей редакции:
«19-1. Непредвиденные расходы представляют собой незапланированные временной администрацией затраты на неотложные нужды, не предусмотренные подпунктами 1), 2), 3), 4), 5), 6), 6-1), 6-2), 6-3), 6-4) пункта 12 настоящих Правил, размер которых не превышает двухсот месячных расчетных показателей для банка и сто месячных расчетных показателей для страховой (перестраховочной) организации, накопительного пенсионного фонда.»;
пункт 21 изложить в следующей редакции:
«21. В целях осуществления контрольных и надзорных функций уполномоченный орган направляет временной администрации письменные предписания и осуществляет проверку деятельности временной администрации. Форма, сроки и периодичность представления отчетности временной администрацией устанавливается Инструкцией о требованиях к представлению временной администрацией (временным администратором) банка, страховой (перестраховочной) организации и накопительного пенсионного фонда отчетности и иной информации, утвержденной постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 26 марта 2005 года № 98 (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 3581).»;
пункт 23 изложить в следующей редакции:

«23. Уақытша әкiмшiлiк тарату комиссиясы тағайындалған күннен бастап өз өкiлеттiгiнен босайды және Банктер туралы заңда, Зейнетақымен қамсыздандыру туралы заңда, Сақтандыру туралы заңда белгiленген мерзiмдерде және тәртiпте құжаттар мен мүлiктi (ұйымның бухгалтерлiк және өзге де құжаттамасын, мөрлерiн, мөртабандарын, материалдық құндылықтарын және өзге де мүлкiн) тарату комиссиясының төрағасына табыстауды қамтамасыз етедi.»;
2526 және 27-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
«25. Банктiң уақытша әкiмшiлiгi мынадай iс-әрекеттер орындайды:
1) банктiң активтерi мен мiндеттемелерiн, баланстан тыс активтерi мен мiндеттемелерiн, қолдағы шарттар мен басқа да негiзгi құжаттарды түгендейдi, оның нәтижелерi бойынша түгендеу тізімдемелерін жасайды;
2) банктiң корреспонденттiк шоттары бар банктерге және Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкiне уәкiлеттi органның уақытша әкiмшiлiктi тағайындау туралы шешiмiнiң көшiрмесiн ұсынады;
3) тағайындалған күнiнен бастап үш жұмыс күнiнен кеш емес мерзімде банктiң корреспонденттiк шоттары бар банктерге және Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкiне Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2000 жылғы 2 маусымдағы № 266 қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 1199 тіркелген) (бұдан әрi – № 266 қаулы) бекітілген Қазақстан Республикасының банктерінде клиенттердің банктік есепшоттарын ашу, жүргізу және жабу ережесінің талаптарына сәйкес ресімделген қол қою және мөр бедерінің үлгiлерi бар жаңа құжаттарды ұсынады;
4) тағайындалған күнiнен бастап бес жұмыс күнiнен кеш емес мерзімде екiншi деңгейдегi банктердегi депозиттерге мiндеттi кепiлдiк берудi жүзеге асыратын ұйымға қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау мен қадағалау жөнiндегi уәкiлеттi органның лицензиядан айыру туралы шешiмiн және уәкілетті органның уақытша әкiмшiлiктi тағайындау туралы шешiмiн жібереді;
5) тағайындалған күнiнен бастап отыз жұмыс күнiнен кеш емес мерзімде екiншi деңгейдегi банктердегi депозиттерге мiндеттi кепiлдiк берудi жүзеге асыратын ұйымға кепiлдiк берiлуі тиіс депозиттер туралы және екiншi деңгейдегi банктердегi депозиттерге мiндеттi кепiлдiк берудi жүзеге асыратын ұйыммен келiсiлген нысандар бойынша оларға есептелген сыйақы сомасы туралы ақпаратты береді;
6) банкке келiп түсетiн қолма-қол емес және қолма-қол ақшаның, оның iшiнде заемшылар бұрын берiлген кредиттер бойынша қайтарғанын, кредиттер бойынша сыйақы мен өзге де кiрiстердi, сондай-ақ тұрақсыздық айыптарын, өсiмпұлдар мен айыппұлдарды, банктiң аванстық төлемдерiнiң қайтарылуын, сондай-ақ банкке меншiк құқығында тиесiлi бағалы қағаздарды өтеуден болған қаражатты қоса алғанда, бұрын жасалған мәмiлелерден болған (қолма-қол ақшасыз және қолма-қол ақшалай нысанда) кiрiстердiң есепке жазылуын бақылайды;

«23. Временная администрация с даты назначения ликвидационной комиссии складывает свои полномочия и обеспечивает передачу документов и имущества (бухгалтерской и иной документации организации, печатей, штампов, материальных ценностей и иного имущества) председателю ликвидационной комиссии в сроки и порядке, установленные Законом о банках, Законом о пенсионном обеспечении, Законом о страховании.»;
пункты 2526 и 27 изложить в следующей редакции:
«25. Временная администрация банка выполняет следующие действия:
1) проводит инвентаризацию активов и обязательств, внебалансовых активов и обязательств банка, имеющихся договоров и других основных документов, по результатам которой составляет инвентаризационные описи;
2) представляет в банки и Национальный Банк Республики Казахстан, в которых имеются корреспондентские счета банка, копию решения уполномоченного органа о назначении временной администрации;
3) в срок не позднее трех рабочих дней с даты назначения представляет в банки и Национальный Банк Республики Казахстан, в которых имеются корреспондентские счета банка, новые документы с образцами подписей и оттиска печати, оформленные в соответствии с требованиями Правил открытия, ведения и закрытия банковских счетов клиентов в банках Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 2 июня 2000 года № 266 (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 1199) (далее – постановление № 266);
4) в срок не позднее пяти рабочих дней с даты назначения доводит до сведения организации, осуществляющей обязательное гарантирование депозитов в банках второго уровня, решение уполномоченного органа по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций о лишении лицензии и решение уполномоченного органа о назначении временной администрации;
5) в срок не позднее тридцати рабочих дней с даты ее назначения, предоставляет в организацию, осуществляющую обязательное гарантирование депозитов в банках второго уровня, информацию о депозитах, подлежащих гарантированию, и начисленным по ним суммам вознаграждения, по формам, согласованным с организацией, осуществляющей обязательное гарантирование депозитов в банках второго уровня;
6) контролирует зачисление поступающих в банк безналичных и наличных денег, в том числе возвращенных заемщиками по ранее выданным кредитам, доходов (в безналичной и наличной денежной форме) от ранее проведенных сделок, включая вознаграждение по кредитам и прочих доходов, а также неустоек, пени и штрафов, возврат авансовых платежей банка, а также средств от погашения ценных бумаг, принадлежащих банку на праве собственности;

7) «Мерзiмiнде төленбеген есеп айырысу құжаттары», «Банктiң корреспонденттiк шотында ақшаның болмауынан мерзiмiнде төленбеген клиенттердiң есеп айырысу құжаттары» баланстан тыс шоттары бойынша картотекадан төлем құжаттарын қайтарады;
8) банк лицензиясынан айырылған күннен бастап он жұмыс күнi iшiнде банктiң активтерiн және жеке және (немесе) заңды тұлғалардың алдындағы мiндеттемелерiн Агенттiк Басқармасының 2009 жылғы 5 тамыздағы № 176 қаулысымен (Нормативтiк құқықтық актiлердi мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде № 5770 тiркелген) бекiтiлген Банктiк операцияларды жүргiзуге берiлген лицензиядан айырылған банктiң активтерiн және мiндеттемелерiн бiр мезгiлде басқа банкке (банктерге) беру операциясын жүргiзу ережесiнде белгiленген тәртiпте бөлiгiмен не толық көлемде бiр мезгiлде басқа банкке (банктерге) беру операциясын жүргiзу туралы шешiм қабылдайды.
26. Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының уақытша әкiмшiлiгi мынадай iс-әрекеттер орындайды:
1) активтер мен мiндеттемелердi, жеке шоттарды, сақтандыру (қайта сақтандыру) шарттарын, сақтандыру полистерiн және басқа да негiзгi құжаттарды түгендейдi, оның нәтижелерi бойынша түгендеу тізімдемелерін жасайды;
2) сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының сақтандыру (қайта сақтандыру) шарттарының, полистерiнiң бланкiлерiн және сақтандыру агенттерiндегi қолма-қол ақша қалдығын алады. Қолма-қол ақша сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының банк шотына тапсырылады;
3) сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының банк шоттары бар банктерге уәкiлеттi органның уақытша әкiмшiлiктi тағайындау туралы шешiмiнiң көшiрмесiн ұсынады;
4) тағайындалған күнiнен бастап үш жұмыс күнiнен кеш емес мерзімде банк шоттарының ашылу орны бойынша банктерге № 266 қаулының талаптарына сәйкес ресімделген қол қою және мөр бедерінің үлгiлерi бар жаңа құжаттарды ұсынады;
5) активтердi, оның iшiнде сақтандыру резервтерiнiң қаражатын анықтайды;
6) қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау мен қадағалау жөнiндегi уәкiлеттi органның лицензиядан айыру туралы шешiмiн және уәкілетті органның уақытша әкiмшiлiктi тағайындау туралы шешiмiн сақтанушыларға (сақтандырылушыларға, пайда алушыларға) сақтандыру төлемдерiн жүзеге асыруға кепiлдiк беретiн ұйымның назарына жеткізеді;
7) тағайындалған күнiнен бастап отыз күнтiзбелiк күннен аспайтын мерзімде сақтанушыларға (сақтандырылушыларға, пайда алушыларға) сақтандыру төлемдерiн жүзеге асыруға кепiлдiк беретiн ұйымға мәжбүрлеп таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының сақтандыру шарттарының тiзiлiмiн ұсынады;

7) возвращает платежные документы из картотеки по внебалансовым счетам «Расчетные документы, не оплаченные в срок», «Расчетные документы клиентов, не оплаченные в срок из-за отсутствия денег на корреспондентском счете банка»;
8) в течение десяти рабочих дней с даты лишения банка лицензии принимает решение о проведении операции по одновременной передаче активов и обязательств банка в части либо в полном размере перед физическими и (или) юридическими лицами другому (другим) банку (банкам) в порядке, установленном Правилами проведения операции по одновременной передаче активов и обязательств банка, лишенного лицензии на проведение банковских операций, другому (другим) банку (банкам), утвержденными постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 5 августа 2009 года № 176 (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 5770).
26. Временная администрация страховой (перестраховочной) организации выполняет следующие действия:
1) проводит инвентаризацию активов и обязательств, лицевых счетов, договоров страхования (перестрахования), страховых полисов и других основных документов, по результатам которой составляет инвентаризационные описи;
2) изымает бланки договоров страхования (перестрахования), полисов страховой (перестраховочной) организации и остатки денежной наличности, находящиеся у страховых агентов. Денежная наличность сдается на банковский счет страховой (перестраховочной) организации;
3) представляет в банки, в которых имеются банковские счета страховой (перестраховочной) организации, копию решения уполномоченного органа о назначении временной администрации;
4) в срок не позднее трех рабочих дней с даты назначения представляет в банки, по месту открытия банковских счетов новые документы с образцами подписей и оттиска печати, оформленные в соответствии с требованиями постановления № 266;
5) выявляет активы, в том числе средства страховых резервов;
6) доводит до сведения организации, гарантирующей осуществление страховых выплат страхователям (застрахованным, выгодоприобретателям) решение уполномоченного органа по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций о лишении лицензии и решение уполномоченного органа о назначении временной администрации;
7) в срок не более тридцати календарных дней с даты назначения представляет в организацию, гарантирующую осуществление страховых выплат страхователям (застрахованным, выгодоприобретателям) реестр договоров страхования принудительно ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации;

8) сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымына келiп түсетiн барлық қолма-қол емес және қолма-қол ақшаның, оның iшiнде орналастырылған сақтандыру резервтерi мен кiрiстерiнiң қайтарылуын, оның iшiнде сақтандыру сыйлықақылары мен өзге де кiрiстердiң, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының аванстық төлемдерiнiң, дебиторлық берешегiнiң, тұрақсыздық айыптарының, өсiмпұлдар мен айыппұлдардың, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымына меншiк құқығында тиесiлi бағалы қағаздарды өтеуден болған қаражаттың есепке жазылуын бақылайды;
9) сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы лицензиясынан айырылған күннен бастап он жұмыс күнi iшiнде Сақтандыру туралы заңның 54-1-бабында көзделген тәртiппен уәкiлеттi органмен келiсiлуге тиiс сақтандыру портфелiн табыстау туралы шешiм қабылдайды.
27. Жинақтаушы зейнетақы қорының уақытша әкiмшiлiгi мынадай iс-әрекеттер орындайды:
1) Қазақстан Республикасының барлық аумағында таралатын екі мерзімді баспа басылымында мемлекеттік тілде және орыс тілінде хабарландыру жариялау жолымен зейнетақы жарналарын тарту және жинақтаушы зейнетақы қорының зейнетақы төлемдерiн жүзеге асыру жөнiндегi қызметтi жүзеге асыру лицензиясынан айырылғаны туралы ақпаратты салымшылардың (алушылардың) назарына жеткізеді. Хабарландыруда қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау мен қадағалау жөнiндегi уәкiлеттi органның лицензиядан айыру туралы шешiмдi қабылдау күнi, сондай-ақ жинақтаушы зейнетақы қорының зейнетақымен қамсыздандыру туралы шарттары бойынша зейнетақы активтерiн және мiндеттемелерді Алушы қорға беруді уақытша әкiмшiлiк өзінің таңдауы бойынша жүзеге асыратыны туралы ақпарат қамтылады, таңдауы туралы ақпаратты уақытша әкiмшiлiк Қазақстан Республикасының барлық аумағында таралатын екi мерзiмдi баспасөз басылымында мемлекеттік тілде және орыс тiлiнде жариялайды;
2) қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау мен қадағалау жөнiндегi уәкiлеттi органның жинақтаушы зейнетақы қорын лицензиядан айыру туралы шешiмiнің көшірмесін және уәкілетті органның уақытша әкiмшiлiктi тағайындау туралы шешiмiнің көшірмесін зейнетақы активтерiн инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын ұйымға және банк шоттары бар банктерге, сондай-ақ кастодиан банкке ұсынады;
3) тағайындалған күнiнен бастап бес жұмыс күнiнен кеш емес мерзімде банктерге және кастодиан банкке № 266 қаулының талаптарына сәйкес ресімделген қол қою және мөр бедерінің үлгiлерi бар жаңа құжаттарды ұсынады;
4) жинақтаушы зейнетақы қорына келiп түскен қолма-қол емес және қолма-қол ақшаның, оның iшiнде зейнетақы жарналарының, дебиторлық берешектiң, сондай-ақ тұрақсыздық айыптарының, өсiмпұлдар мен айыппұлдардың есепке жазылуын, қаржы құралдарына орналастырылған зейнетақы активтерiнiң, басқа кiрiстердiң, жинақтаушы зейнетақы қорының аванстық төлемдерiн, меншiк құқығындағы жинақтаушы зейнетақы қорына тиесiлi бағалы қағаздарды өтеуден түскен қаражаттың қайтарылуын бақылайды;

8) контролирует зачисление всех поступающих в страховую (перестраховочную) организацию безналичных и наличных денег, в том числе возврат размещенных страховых резервов и доходов, в том числе страховых премий и прочих доходов, авансовых платежей страховой (перестраховочной) организации, дебиторской задолженности, неустоек, пени и штрафов, средств от погашения ценных бумаг, принадлежащих страховой (перестраховочной) организации на праве собственности;
9) в течение десяти рабочих дней с даты лишения лицензии страховой (перестраховочной) организации принимает решение о передаче страхового портфеля, подлежащее согласованию с уполномоченным органом, в порядке, предусмотренном статьей 54-1 Закона о страховании.
27. Временная администрация накопительного пенсионного фонда выполняет следующие действия:
1) доводит до сведения вкладчиков (получателей) информацию о лишении лицензии на осуществление деятельности по привлечению пенсионных взносов и осуществлению пенсионных выплат накопительного пенсионного фонда путем публикации объявления в двух периодических печатных изданиях на государственном и русском языках, распространяемых на всей территории Республики Казахстан. Объявление содержит дату принятия уполномоченным органом по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций решения о лишении лицензии, а также информацию о том, что передача пенсионных активов и обязательств по договорам о пенсионном обеспечении накопительного пенсионного фонда будет осуществлена временной администрацией в Фонд-получатель по ее выбору, информация о выборе которого будет опубликована временной администрацией в двух периодических печатных изданиях на государственном и русском языках, распространяемых на всей территории Республики Казахстан;
2) представляет копию решения уполномоченного органа по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций о лишении лицензии накопительного пенсионного фонда и копию решения уполномоченного органа о назначении временной администрации в организацию, осуществляющую инвестиционное управление пенсионными активами и банки, в которых имеются банковские счета, а также в банк-кастодиан;
3) в срок не позднее пяти рабочих дней с даты назначения представляет в банки и банк-кастодиан новые документы с образцами подписей и оттиска печати, оформленные в соответствии с требованиями постановления № 266;
4) контролирует зачисление поступающих в накопительный пенсионный фонд безналичных и наличных денег, в том числе пенсионных взносов, дебиторской задолженности, а также неустоек, пени и штрафов, возврат размещенных в финансовые инструменты пенсионных активов, прочих доходов, авансовых платежей накопительного пенсионного фонда, средств от погашения ценных бумаг, принадлежащих накопительному пенсионному фонду на праве собственности;

5) жинақтаушы зейнетақы қорының меншiктi активтерi мен мiндеттемелерiн түгендейдi, сондай-ақ мыналарды көрсете отырып, зейнетақы активтерiнiң жай-күйi туралы мәліметтер қамтылатын уақытша әкiмшiлiктің, жинақтаушы зейнетақы қорының және Орталықтың арасында жинақтаушы зейнетақы қорының зейнетақымен қамсыздандыру туралы шарттары бойынша зейнетақы активтерi мен мiндеттемелердi қабылдау-тапсырудың үш жақты актісін жасайды:
жасалған және қолданылуы тоқтатылған зейнетақымен қамсыздандыру туралы шарттардың жалпы тiзiмi, сондай-ақ осы жинақтаушы зейнетақы қорында ашық жеке зейнетақы шоты бар, осы жинақтаушы зейнетақы қорымен жасалған зейнетақымен қамсыздандыру туралы шарт туралы мәлiметтерi жоқ салымшылар тiзiмi;
мiндеттi зейнетақы жарналары салымшыларының тiзiмi, ерiктi зейнетақы жарналары салымшыларының тiзiмi, ерiктi кәсiби зейнетақы жарналары салымшыларының тiзiмi, оларда мынадай ақпарат:
жеке зейнетақы шотының нөмiрi;
салымшының (алушының) тегi, аты, бар болса – әкесiнiң аты;
салымшының (алушының) жынысы;
әлеуметтік жеке коды және салық төлеушінің тіркеу нөмірі немесе бар болса – жеке сәйкестендiру нөмiрi;
зейнетақымен қамсыздандыру туралы шарттың нөмiрi мен жасалған күнi;
салымшының (алушының) жеке басын куәландыратын құжаттың нөмiрi, оны берген мемлекеттiк орган туралы мәлiметтер, берiлген күнi;
салымшының (алушының) мекенжайы, тұрғылықты жерi, сондай-ақ оның жеке зейнетақы шотына келiп түскен барлық түсiмдердiң сомасы туралы мәлiметтер қамтылады;
жинақталған зейнетақы қаражаты осы тармақтың 15) тармақшасына сәйкес басқа жинақтаушы зейнетақы қорларына немесе сақтандыру ұйымдарына аударылуға тиіс жинақтаушы зейнетақы қоры салымшыларының (алушыларының) тiзiмi;
инвестициялық портфельдiң құрылымы, уақытша әкiмшiлiктi тағайындау күнiне шоттардағы инвестицияланбаған ақша қалдығы, ұлттық сәйкестендiру нөмiрiн, айналыста болу мерзiмiн, санын (данасын), сатып алу бағасын, бiр бағалы қағаздың ағымдағы құнын, пайыздар мен дивиденттер бойынша есептелген кiрiстi, «Бағалы қағаздардың орталық депозитарийi» акционерлiк қоғамының есепке алу жүйесiндегi кастодиан банктiң жеке шоты шеңберінде ашылған жинақтаушы зейнетақы қорының қосалқы шотындағы бағалы қағаздардың жалпы санын көрсете отырып, тапсырылатын бағалы қағаздар тiзбесi;
зейнетақы активтерi орналастырылған басқа қаржы құралдарының сомасы, саны және тiзбесi;
мiндеттемелер сомасы, оның iшiнде қате есепке жазылған сомалар, зейнетақы активтерiн инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын ұйымға, кастодиан банкке, жинақтаушы зейнетақы қорына комиссиялық сыйақылар сомалары, өзге мiндеттемелер;

5) производит инвентаризацию собственных активов и обязательств накопительного пенсионного фонда, а также составляет трехсторонний акт приема-передачи пенсионных активов и обязательств по договорам о пенсионном обеспечении накопительного пенсионного фонда, между временной администрацией, накопительным пенсионным фондом и Центром, включающий сведения о состоянии пенсионных активов с указанием:
общего списка заключенных и прекративших действие договоров о пенсионном обеспечении, а также списка вкладчиков, имеющих открытый индивидуальный пенсионный счет в данном накопительном пенсионном фонде, по которым отсутствуют сведения о заключенном договоре о пенсионном обеспечении с данным накопительным пенсионным фондом;
списка вкладчиков обязательных пенсионных взносов, списка вкладчиков добровольных пенсионных взносов, списка вкладчиков добровольных профессиональных пенсионных взносов, которые содержат следующую информацию:
номер индивидуального пенсионного счета;
фамилия, имя, при наличии - отчество, дата рождения вкладчика (получателя);
пол вкладчика (получателя);
социальный индивидуальный код и регистрационный номер налогоплательщика или при наличии - индивидуальный идентификационный номер;
номер и дата заключения договора о пенсионном обеспечении;
номер документа, удостоверяющего личность вкладчика (получателя), сведения о государственном органе, его выдавшем, дата выдачи;
адрес, место жительства вкладчика (получателя), а также сведения о суммах всех поступлений на его индивидуальный пенсионный счет;
списка вкладчиков (получателей) накопительного пенсионного фонда, пенсионные накопления которых подлежат переводу в другие накопительные пенсионные фонды или страховые организации в соответствии с подпунктом 15) настоящего пункта;
структуры инвестиционного портфеля, остатка не инвестированных денег на счетах на дату назначения временной администрации, перечень передаваемых ценных бумаг с указанием национального идентификационного номера, срока обращения, количества (штук), цены приобретения, текущей стоимости одной ценной бумаги, начисленного дохода по процентам и дивидендам, общего количества ценных бумаг на субсчете накопительного пенсионного фонда, открытом в рамках лицевого счета банка-кастодиана в системе учета Акционерного общества «Центральный депозитарий ценных бумаг»;
суммы, количества и перечня других финансовых инструментов, в которые размещены пенсионные активы;
суммы обязательств, в том числе ошибочно зачисленные суммы, суммы комиссионных вознаграждений организации, осуществляющей инвестиционное управление пенсионными активами, банку-кастодиану, накопительному пенсионному фонду, иные обязательства;

6) одан әрi зейнетақы активтерiн инвестициялық басқаруды қамтамасыз етедi, сондай-ақ, қажет болған жағдайда зейнетақы активтерiн инвестициялық басқару қызметiн жүзеге асыратын ұйымды таңдайды және жинақтаушы зейнетақы қорының уақытша әкiмшiлiгi мүшелерiнiң қатарынан осы жинақтаушы зейнетақы қорының зейнетақы активтерiне қатысты инвестициялық шешiмдердi қабылдауды жүзеге асыратын инвестициялық комитеттiң құрамына кiретiн қызметкердi айқындайды;
7) Алушы қорға жинақтаушы зейнетақы қорының зейнетақы активтерiн және мiндеттемелерiн қабылдау-тапсыру актiсiне қол қойылған күнге дейiн осы жинақтаушы зейнетақы қорының зейнетақы активтерiнiң шартты бiрлiгiн есептеуді жалғастырады;
8) Алушы қорға жинақтаушы зейнетақы қорының зейнетақы активтерiн және мiндеттемелерiн қабылдау-тапсыру актiсiне қол қойылған күнге дейiн пруденциалдық нормативтердi және басқа да мiндеттi нормалар мен лимиттердi есептеудi жалғастырады;
9) қаржылық және өзге де есептiлiктi қалыптастырып, уәкiлеттi органға тапсырып отыруды жалғастырады;
10) қажет болған жағдайда жинақтаушы зейнетақы қорының инвестициялық декларациясына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзедi;
11) жинақтаушы зейнетақы қорында зейнетақымен қамсыздандыру туралы шарттар бойынша мiндеттемелер болса, оның зейнетақы активтерi алдындағы мiндеттемелерiн төлеу үшін жинақтаушы зейнетақы қорының меншiгi болып табылатын ақша есебiнен берешек сомасын өтеу операцияларын жүзеге асырады;
12) зейнетақы активтерiн Алушы қордың кастодиан банкiне (уақытша әкiмшiлiк белгiлеген мерзiмде) беру рәсiмi аяқталғаннан кейiн жинақтаушы зейнетақы қорының кастодиан банкiндегi шотын жабады;
13) жинақтаушы зейнетақы қорының картотекасынан «Мерзiмiнде төленбеген есеп айырысу құжаттары» шоттары бойынша төлем құжаттарын төлеушiлердiң осы құжаттарды қайтарып алу туралы өкiмдерiнiң негiзiнде қайтарады;
14) Қазақстан Республикасының барлық аумағында таралатын екі мерзімді баспа басылымында мемлекеттік тілде және орыс тілінде хабарландыру жариялау жолымен зейнетақы жарналарын тарту және зейнетақы төлемдерiн жүзеге асыру жөнiндегi қызметтi жүзеге асыру лицензиясынан айырылған жинақтаушы зейнетақы қорының зейнетақымен қамсыздандыру туралы шарттар бойынша зейнетақы активтерiн және мiндеттемелерiн Алушы қорға беру туралы ақпаратты салымшылардың (алушылардың) назарына жеткізеді;
15) мыналар бойынша жинақтаушы зейнетақы қоры салымшыларының (алушыларының) жинақталған зейнетақы қаражатын аударым жасайды:
жинақтаушы зейнетақы қорын зейнетақы жарналарын тарту және зейнетақы төлемдерiн жүзеге асыру жөнiндегi қызметтi жүзеге асыру лицензиясынан айырған күнге дейiн Орталықтың жинақталған зейнетақы қаражатын басқа жинақтаушы зейнетақы қорларына аударым жасау туралы электронды хабарламалары алынған басқа жинақтаушы зейнетақы қорларымен жасалған зейнетақымен қамсыздандыру туралы шарттар бойынша;
салымшылардың (алушылардың) жинақтаушы зейнетақы қорын зейнетақы жарналарын тарту және зейнетақы төлемдерiн жүзеге асыру жөнiндегi қызметтi жүзеге асыру лицензиясынан айырған күнге дейiн қабылданған жинақталған зейнетақы қаражатын сақтандыру ұйымымен зейнетақы аннуитетi шартын жасасуына байланысты сақтандыру ұйымына аударым жасау туралы өтiнiштерi бойынша;
салымшылардың (алушылардың) жинақтаушы зейнетақы қорын зейнетақы жарналарын тарту және зейнетақы төлемдерiн жүзеге асыру жөнiндегi қызметтi жүзеге асыру лицензиясынан айырған күнге дейiн қабылданған ерiктi және ерiктi кәсiби зейнетақы жарналарын басқа жинақтаушы зейнетақы қорына аударым жасау туралы өтiнiштерi бойынша;

6) обеспечивает дальнейшее инвестиционное управление пенсионными активами, а также в случае необходимости выбирает организацию, осуществляющую деятельность по инвестиционному управлению пенсионными активами, и определяет работника из числа членов временной администрации накопительного пенсионного фонда, который будет входить в состав инвестиционного комитета, осуществляющего принятие инвестиционных решений в отношении пенсионных активов данного накопительного пенсионного фонда;
7) продолжает осуществлять расчет условной единицы пенсионных активов данного накопительного пенсионного фонда до даты подписания акта приема-передачи пенсионных активов и обязательств накопительного пенсионного фонда Фонду-получателю;
8) продолжает осуществлять расчет пруденциальных нормативов и других обязательных норм и лимитов до даты подписания акта приема-передачи пенсионных активов и обязательств накопительного пенсионного фонда Фонду-получателю;
9) продолжает формировать и предоставлять в уполномоченный орган финансовую и иную отчетность;
10) при необходимости вносит изменения и дополнения в инвестиционную декларацию накопительного пенсионного фонда;
11) при наличии у накопительного пенсионного фонда обязательств по договорам о пенсионном обеспечении осуществляет операции по возмещению суммы задолженности за счет денег, являющихся собственностью накопительного пенсионного фонда, в оплату его обязательств перед пенсионными активами;
12) закрывает счет в банке-кастодиане накопительного пенсионного фонда, после завершения процедуры передачи его пенсионных активов банку-кастодиану Фонда-получателя (в установленные временной администрацией сроки);
13) возвращает платежные документы из картотеки накопительного пенсионного фонда по счетам «Расчетные документы, не оплаченные в срок» на основании распоряжений плательщиков об отзыве этих документов;
14) доводит до сведения вкладчиков (получателей) информацию о передаче пенсионных активов и обязательств по договорам о пенсионном обеспечении накопительного пенсионного фонда, лишенного лицензии на осуществление деятельности по привлечению пенсионных взносов и осуществлению пенсионных выплат в Фонд-получатель, путем публикации объявления в двух периодических печатных изданиях на государственном и русском языках, распространяемых на всей территории Республики Казахстан;
15) переводит пенсионные накопления вкладчиков (получателей) накопительного пенсионного фонда:
по договорам о пенсионном обеспечении, заключенным с другими накопительными пенсионными фондами, по которым до даты лишения лицензии накопительного пенсионного фонда на осуществление деятельности по привлечению пенсионных взносов и осуществлению пенсионных выплат, получены электронные уведомления Центра о переводе пенсионных накоплений в другие накопительные пенсионные фонды;
по заявлениям вкладчиков (получателей) о переводе их пенсионных накоплений в страховую организацию в связи с заключением с ней договора пенсионного аннуитета, принятым до даты лишения лицензии накопительного пенсионного фонда на осуществление деятельности по привлечению пенсионных взносов и осуществлению пенсионных выплат;
по заявлениям вкладчиков (получателей) о переводе добровольных и добровольных профессиональных пенсионных взносов в другой накопительный пенсионный фонд, принятым до даты лишения лицензии накопительного пенсионного фонда на осуществление деятельности по привлечению пенсионных взносов и осуществлению пенсионных выплат;

16) осы тармақтың 15) тармақшасында көрсетiлген зейнетақымен қамсыздандыру туралы шарттар мен салымшылардың (алушылардың) өтiнiштерi бойынша Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттiгі Басқармасының 2008 жылғы 29 желтоқсандағы № 240 қаулысымен (Нормативтiк құқықтық актiлердi мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде № 5517 тiркелген) бекiтiлген Жинақтаушы зейнетақы қорларындағы жинақталған зейнетақы қаражаттарын аударым жасау ережесiнде (бұдан әрi – Жинақталған зейнетақы қаражатын аударым жасау ережесi) белгiленген жинақталған зейнетақы қаражатын аударым жасау мерзiмдерiн бұзғаны үшiн, сондай-ақ Зейнетақымен қамсыздандыру туралы заңның 31-бабының 5-тармағында белгiленген тәртiпте және мөлшерде зейнетақы төлемдерiн уақтылы жүзеге асырмағаны үшiн өсiмпұл төлейдi. Лицензиясынан айырылған жинақтаушы зейнетақы қорында меншiктi қаражат болмаған жағдайда өсiмпұлды Алушы қор төлейдi;
17) Қазақстан Республикасының зейнетақымен қамсыздандыру туралы заңнамасына сәйкес зейнетақы төлемдерiне құқығы бар салымшылардың (алушылардың) жинақталған зейнетақы қаражаты есебiнен зейнетақы төлемдерiн жүзеге асырады.»;
29-1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«29-1. Зейнетақымен қамсыздандыру туралы шарттар бойынша зейнетақы жарналарын тарту және зейнетақы төлемдерiн жүзеге асыру жөнiндегi қызметтi жүзеге асыру лицензиясынан айырылған жинақтаушы зейнетақы қорының зейнетақы активтерiн және мiндеттемелерiн Алушы қорға беруді уақытша әкiмшiлiктiң, Алушы қордың, бұрынғы және жаңа кастодиан банктер мен зейнетақы активтерiн инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын ұйымдардың арасында жасалатын зейнетақымен қамсыздандыру туралы шарттар бойынша зейнетақы активтерiн және мiндеттемелердi беру туралы келiсiмнiң (бұдан әрi – Келiсiм) және зейнетақы активтерi мен мiндеттемелердi қабылдау-тапсыру актiсінiң негiзiнде қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау мен қадағалау жөнiндегi уәкiлеттi органмен келiсiм бойынша уақытша әкiмшiлiк жүзеге асырады.»;
29-329-4 және 29-5-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
«29-3. Уақытша әкiмшiлiк ұсыныс жіберілген күннен бастап он күнтiзбелiк күннен кешiктiрмей осы Ереженiң 29-2-тармағында көзделген құжаттарды қоса бере отырып, өтiнiш берген жинақтаушы зейнетақы қорларының қатарынан және мынадай талаптарға сәйкес келетiн Алушы қорды таңдайды:
1) өтiнiш беру күнiне дейiн соңғы бес жыл ішінде зейнетақы жарналарын тарту және зейнетақы төлемдерiн жүзеге асыру жөнiндегi қызметтi жүзеге асыруы;
2) өтiнiш беру күнiнде астанада, республикалық маңызы бар қалада және лицензиясынан айырылған жинақтаушы зейнетақы қорының филиалдары орналасқан облыстарда филиалдардың болуы. Филиалдары болмағанда – уақытша әкiмшiлiк Алушы қорды таңдау туралы шешiм қабылдаған күннен бастап алпыс күнтiзбелiк күн iшiнде филиалдар ашу туралы жазбаша мiндеттеменi ұсыну;

16) уплачивает пеню за нарушение сроков перевода пенсионных накоплений, установленных Правилами перевода пенсионных накоплений из накопительных пенсионных фондов, утвержденными постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 29 декабря 2008 года № 240 (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 5517) (далее - Правила перевода пенсионных накоплений), по договорам о пенсионном обеспечении и заявлениям вкладчиков (получателей), указанным в подпункте 15) настоящего пункта, а также за несвоевременное осуществление пенсионных выплат в порядке и размере, установленном пунктом 5 статьи 31 Закона о пенсионном обеспечении. В случае отсутствия собственных средств накопительного пенсионного фонда, лишенного лицензии, уплата пени производится Фондом-получателем;
17) осуществляет пенсионные выплаты за счет пенсионных накоплений вкладчиков (получателей), имеющих право на пенсионные выплаты в соответствии с законодательством Республики Казахстан о пенсионном обеспечении.»;
пункт 29-1 изложить в следующей редакции:
«29-1. Передача пенсионных активов и обязательств по договорам о пенсионном обеспечении накопительного пенсионного фонда, лишенного лицензии на осуществление деятельности по привлечению пенсионных взносов и осуществлению пенсионных выплат в Фонд-получатель, осуществляется временной администрацией по согласованию с уполномоченным органом по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций на основании соглашения о передаче пенсионных активов и обязательств по договорам о пенсионном обеспечении (далее - Соглашение), заключаемого между временной администрацией, Фондом-получателем, прежним и новым банками-кастодианами и организациями, осуществляющими инвестиционное управление пенсионными активами, и акта приема-передачи пенсионных активов и обязательств.»;
пункты 29-329-4 и 29-5 изложить в следующей редакции:
«29-3. Временная администрация не позднее десяти календарных дней с даты направления предложения осуществляет выбор Фонда-получателя из числа накопительных пенсионных фондов, подавших заявление с приложением документов, предусмотренных пунктом 29-2 настоящих Правил, и соответствующего следующим требованиям:
1) осуществление деятельности по привлечению пенсионных взносов и осуществлению пенсионных выплат в течение последних пяти лет до даты подачи заявления;
2) наличие филиалов в столице, городе республиканского значения и областях, в которых располагались филиалы накопительного пенсионного фонда, лишенного лицензии, на дату подачи заявления. При отсутствии филиалов - представление письменного обязательства об открытии филиалов в течение шестидесяти календарных дней с даты принятия временной администрацией решения о выборе Фонда-получателя;

3) өтiнiш беру күнінiң алдындағы соңғы ай iшiнде қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау мен қадағалау жөнiндегi уәкiлеттi орган белгiлеген меншiктi капиталдың жеткiлiктiлiгi және зейнетақы активтерiнiң кiрiстiлiгi бойынша пруденциалдық нормативтердi бұзу фактiлерiнiң болмауы;
4) жинақтаушы зейнетақы қорының зейнетақы активтерi оның өтiнiш беру күнiнде лицензиясынан айырылған жинақтаушы зейнетақы қорының зейнетақы активтерi мөлшерiнен кем емес шамада болуы;
5) iрi қатысушы мәртебесiн иеленуге қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау мен қадағалау жөнiндегi уәкiлеттi органның келiсiмi талап етiлмейтiн жағдайларды қоспағанда, жинақтаушы зейнетақы қорының iрi қатысушысы белгiлерiне сәйкес келетiн барлық тұлғалардың өтiнiш беру күнiне дейiн кем дегенде бiр жыл бұрын берiлген қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау мен қадағалау жөнiндегi уәкiлеттi органның iрi қатысушы мәртебесiн иеленуге келiсiмiнiң болуы;
6) жинақтаушы зейнетақы қорының iрi қатысушысы (заңды тұлға) өтiнiш беру күнiне дейiн соңғы бес жыл ішінде дефолтқа және (немесе) өзiнiң мiндеттемелерiн қайта құрылымдауға жол бермеген.
Осы тармақтың 3) тармақшасында белгiленген талап лицензиясынан айырылған жинақтаушы зейнетақы қорының зейнетақымен қамсыздандыру туралы шарттары бойынша зейнетақы активтерi мен мiндеттемелерiн қабылдау салдарынан меншiктi капиталдың жеткiлiктiлiгi және зейнетақы активтерiнiң кiрiстiлiгi бойынша пруденциалдық нормативтердi бұзуға жол берген жинақтаушы зейнетақы қорына қолданылмайды.
Өтiнiш берген бiрнеше жинақтаушы зейнетақы қоры осы Ереженiң 29-3-тармағының талаптарына сәйкес келген жағдайда, уақытша әкiмшiлiк осы Ереженiң 29-2-тармағы үшiншi бөлiгiнiң 2) тармақшасында көрсетiлген стресс-тестингтiң ең жақсы нәтижелерi бар жинақтаушы зейнетақы қорын таңдайды.
Ұсыныс жіберілген күннен бастап жетi күнтiзбелiк күн өткен соң өтiнiштер болмаған немесе өтiнiш берген жинақтаушы зейнетақы қоры осы Ереженiң талаптарына сәйкес келмеген жағдайда уақытша әкiмшiлiк лицензиясынан айырылған жинақтаушы зейнетақы қорының зейнетақымен қамсыздандыру туралы шарттары бойынша зейнетақы активтерiн және мiндеттемелерiн мемлекеттің, ұлттық әл-ауқат қорының және (немесе) Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің қатысуы бар жинақтаушы зейнетақы қорына беруді жүзеге асырады.
29-4. Уақытша әкiмшiлiктiң лицензиясынан айырылған жинақтаушы зейнетақы қорының зейнетақымен қамсыздандыру туралы шарттары бойынша зейнетақы активтерi мен мiндеттемелерiн беру жүзеге асырылатын Алушы қорды таңдау туралы шешiмi қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау мен қадағалау жөнiндегi уәкiлеттi органға келiсуге жiберiледi.

3) отсутствие фактов нарушения в течение последнего месяца, предшествующего дате подачи Заявления пруденциальных нормативов по достаточности собственного капитала и доходности пенсионных активов, установленных уполномоченным органом по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций;
4) размер пенсионных активов накопительного пенсионного фонда на дату подачи им заявления составляет величину не менее размера пенсионных активов накопительного пенсионного фонда, лишенного лицензии;
5) наличие у всех лиц, соответствующих признакам крупного участника накопительного пенсионного фонда, согласия уполномоченного органа по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций на приобретение статуса крупного участника, которое выдано не менее чем за один год до даты подачи Заявления, за исключением случаев, когда согласие уполномоченного органа по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций на приобретение статуса крупного участника не требуется;
6) крупный участник (юридическое лицо) накопительного пенсионного фонда не допускал дефолта и (или) реструктуризации своих обязательств в течение пяти последних лет до даты подачи заявления.
Требование, установленное подпунктом 3) настоящего пункта, не распространяется на накопительный пенсионный фонд, допустивший нарушение пруденциальных нормативов по достаточности собственного капитала и доходности пенсионных активов вследствие принятия пенсионных активов и обязательств по договорам о пенсионном обеспечении накопительного пенсионного фонда, лишенного лицензии.
При соответствии нескольких накопительных пенсионных фондов, подавших заявление, требованиям пункта 29-3 настоящих Правил, временная администрация выбирает накопительный пенсионный фонд с наилучшими результатами стресс-тестинга, указанного в подпункте 2) части третьей пункта 29-2 настоящих Правил.
В случае отсутствия заявлений по истечении семи календарных дней с даты направления предложения или несоответствия накопительного пенсионного фонда, подавшего Заявление, требованиям настоящих Правил, временная администрация осуществляет передачу пенсионных активов и обязательств по договорам о пенсионном обеспечении накопительного пенсионного фонда, лишенного лицензии, в накопительный пенсионный фонд с участием государства, фонда национального благосостояния и (или) Национального Банка Республики Казахстан.
29-4. Решение временной администрации о выборе Фонда-получателя, в который будет осуществлена передача пенсионных активов и обязательств по договорам о пенсионном обеспечении накопительного пенсионного фонда, лишенного лицензии направляется на согласование в уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций.

29-5. Уақытша әкiмшiлiктiң Алушы қорды таңдау туралы шешiмi қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау мен қадағалау жөнiндегi уәкiлеттi органмен келiскеннен кейiн уақытша әкiмшiлiктiң, Алушы қордың, бұрынғы және жаңа кастодиан банктер мен зейнетақы активтерiн инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын ұйымдардың арасындағы зейнетақы жарналарын тарту және зейнетақы төлемдерiн жүзеге асыру жөнiндегi қызметтi жүзеге асыру лицензиясынан айырылған жинақтаушы зейнетақы қорының зейнетақы активтерi мен мiндеттемелерiн Алушы қорға беру рәсiмi айқындалатын Келiсiмге қол қойылады.».
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Ұлттық Банк
Төрағасы                                   Г. Марченко

29-5. После согласования решения временной администрации о выборе Фонда-получателя с уполномоченным органом по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций между временной администрацией, Фондом-получателем, прежним и новым банками-кастодианами и организациями, осуществляющими инвестиционное управление пенсионными активами, подписывается Соглашение, которое определяет процедуру передачи Фонду-получателю пенсионных активов и обязательств накопительного пенсионного фонда, лишенного лицензии на осуществление деятельности по привлечению пенсионных взносов и осуществлению пенсионных выплат.».
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель
Национального Банка                        Г. Марченко