Қауіпті қалдықтар бойынша есеп нысанын және Қауіпті қалдықтар бойынша есеп нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрінің 2012 жылғы 21 мамырдағы № 164-ө Бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2012 жылы 25 маусымда № 7746 тіркелді.
2007 жылғы 9 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Экологиялық кодексінің 17-бабы 9-тармағына, 2010 жылғы 19 наурыздағы "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес Қауіпті қалдықтар бойынша есеп нысаны бекітілсін.
2. Осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес Қауіпті қалдықтар бойынша есеп нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық бекітілсін.
3. Қоршаған ортаны қорғауды мемлекеттік реттеу департаменті:
1) заңнамамен белгіленген тәртіпте осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін және одан кейінгі бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын қамтамасыз етсін;
2) осы бұйрықты Қоршаған ортаны қорғау министрлігінің аумақтық органдарының мәліметіне жеткізсін.
4. Мыналардың:
1) Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрінің 2007 жылғы 2 қарашадағы № 316-ө "Қауіпті қалдықтар бойынша есеп нысанын және оны толтыру жөнінде нұсқаулықты бекіту туралы" бұйрығы (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4998 тіркелген, "Заң газеті" 2007 ж. 23 қараша № 180 (1209) жарияланған);
2) "Қауіпті қалдықтар бойынша есеп беру нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрінің 2007 жылғы 2 қарашадағы № 316-ө бұйрығына өзгерістер енгізу туралы Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрінің 2007 жылғы 13 желтоқсандағы № 349-Ө бұйрығы (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5085 тіркелген, Қазақстан Республикасының орталық атқарушы және өзге де орталық мемлекеттік органдарының актілер жинағы, 2008 жыл 27 сәуір № 3 жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
5. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау вице-министрі М. Мұхамбетовке жүктелсін.
6. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр
Н. Қаппаров
"Келісілді"
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігінің төрағасы
_____________ Ә. Смайылов
25 мамыр 2012 жыл
Қазақстан Республикасы
Қоршаған ортаны қорғау министрінің
2012 жылғы 21 мамырдағы
№ 164-ө бұйрығына 1-қосымша
Приложение 1
к приказу Министра охраны
окружающей среды
Республики Казахстан
от 21 мая 2012 г. № 164-ө
Нысан
Форма
Ақпарат алушы құпиялылықты сақтауға кепілдік береді
Конфиденциальность гарантируется получателем информации
Кіммен ұсынылады
Кем представляется
_________________________________________________
_________________________________________________
(атауы және мекенжайы, облыс, аудан, елді мекен)
(наименование и адрес, область, район, населенный пункт)
Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуішіне сәйкес экономикалық
қызмет түрі (ЭҚЖЖ) код
_ _ _ _ _
Вид экономической |_|_|_|_|_|
деятельности согласно общего классификатора видов экономической деятельности (OKЭD)
Әкімшілік-аумақтық объектілер жіктеуішіне (ӘАОЖ) сәйкес табиғатты пайдаланушының орналасқан жері
код
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _
|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|
Местонахождение природопользователя согласно
Классификатора административно-территориальных объектов (КАТО)
_______________________ __________________________ Кәсіпорын басшысының аты-жөні
лауазымы Ф.И.О.
Должность руководителя
предприятия
_____________________ ____________________
Қолы Күні
Подпись Дата
________________________ _________________________
Қоршаған ортаны аты-жөні
қорғау саласындағы Ф.И.О.
уәкілетті органның
жауапты қызметкерінің
лауазымы
Должность ответственного
сотрудника территориального
подразделения уполномоченного
органа в области охраны окружающей среды
_____________________ ____________________
Қолы Күні
Подпись Дата
Қауiптi қалдықтар бойынша есеп
Отчет по опасным отходам
20__жыл бойынша
за 20 __ год
Ақпарат Қазақстан Республикасының Экологиялық кодексіне сәйкес ________________
Информация представляется в соответствии с Экологическим кодексом Республики Казахстан
_______________________________________________________________________________________
респонденттің тұрған жері бойынша қоршаған ортаны қорғау саласындағы
уәкілетті органның аумақтық бөлімшелеріне
____________________________________________________________________________ ұсынылады.
в территориальное подразделение уполномоченного органа в области
охраны окружающей среды по месту нахождения респондента
Нысан "Қауіпті қалдықтар бойынша есеп"
Форма "Отчет по опасным отходам"
жылдық
годовая
Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігінің 20___ж."____"_______ № ____ бұйрығымен бекітілген.
Утверждена приказом Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан
№ ____ от "___" _____ 20____ г.
Шаруашылық қызметі үдерісінде халықтың денсаулығы мен қоршаған ортаға қауіп төндіретін, пайда болатын, пайдаланылатын, залалсыздандырылатын, үйілетін немесе көмілетін қауіпті қалдықтар жөнінде табиғат пайдаланушымен есептік жылдан кейінгі жылдың 1 қаңтардағы жағдайы бойынша есеп ұсынылады
Представляется природопользователями, в процессе хозяйственной деятельности которых образуются, используются, обезвреживаются, складируются или производится захоронение опасных отходов, представляющие опасность для здоровья населения и окружающей среды, по состоянию на 1 января года, следующего за отчетным.
Тапсыру мерзімі: есепті жылдан кейінгі жылдың 1 наурызына дейiн
Срок представления: до 1 марта года, следующего за отчетным
Нысанды www.eco.gov.kz сайтынан алуға болады.
Форму можно получить на сайте www.eco.gov.kz.
Есептік жылдағы қалдықтардың көлемін тоннамен үтірден кейін үш белгімен көрсетіңіз (54 және 55 жолдардан басқа)
Укажите объемы отходов в отчетном году, в тоннах, с тремя знаками после запятой (кроме строк 54 и 55)
Жол коды/
Код строки
Қалдықтың түрлері
Виды отходов
Есеп беру жылы басында кәсіпорында бары
Наличие на предприятии на начало отчетного года
Есеп беру жылы кәсіпорында пайда болғаны
Образовалось на предприятии за отчетный год
Есеп беру жылы басқа кәсіпорындардан келіп түскені
Поступило от других предприятий за отчетный год
Есеп беру жылы кәсіпорында өңделді, қайта пайдаланылды, өртелді, оның ішінде:
Переработано, повторно использовано, сожжено на предприятии за отчетный год, в том числе:
барлығы
всего
оның ішінде импорт бойынша
из них по импорту
өңделді, қайта пайдаланылды
переработано, повторно использовано
барлығы
всего
оның ішінде импорт бойынша
из них по импорту
А
Б
1
2
3
4
5
6
01
Қауіптілігі барлық дәрежедегі қалдықтардың жалпы саны
Всего отходов всех уровней опасности
02
Қатты
Твердые
03
Сұйық
Жидкие
04
Паста тәрізділер
Пастообразные
05
"Қызыл" тізбедегі қалдықтар, барлығы
Отходы из "красного" списка, всего
06
құрамында полихлорлық дифенил, полихлорлық терфинил, полибромдық дифенил бар қалдықтар (сонымен қатар осы қоспалардың барлық полибромдық баламалары)
отходы, содержащие полихлорированный дифенил, полихлорированный терфинил, полибромированный дифенил (а также любые полибромированные аналоги этих соединений)
07
Асбест және оның сипаттамсына ұқсас кез келген қалдықтар
асбест и любые отходы со схожими с асбестом характеристиками
08
полихлорлық дибензофуранмен тектес кез келген қоспа
любое соединение, родственное полихлорированному дибензофурану
09
полихлорлық дибензодиоксинмен тектес кез келген қоспа
любое соединение, родственное полихлорированному дибензодиоксину
10
қорғасын қосылған антиденотациялық көшет шламдары
шламы антиденотационных присадок с добавлением свинца
11
асқын тотық (сутегі асқын тотығынан басқа)
перекиси (кроме перекиси водорода)
12
басқа қалдықтар
прочие отходы
13
"Янтарь" тізбесіндегі қалдықтар барлығы
Отходы из "янтарного" списка, всего
14
құрамында сынап бар қалдықтар, олардың ішінде:
отходы, содержащие ртуть, из них:
15
құрамында сынап бар шамдар
ртутьсодержащие лампы
16
құрамында мышьяк бар қалдықтар
отходы, содержащие мышьяк
17
құрамында алты валентті хром бар қалдықтар
отходы, содержащие хром шестивалентный
18
құрамында қорғасын бар қалдықтар
отходы, содержащие свинец
19
құрамында мырыш бар қалдықтар
отходы, содержащие цинк
20
бүтін немесе бөлшектелген істен шыққан аккумуляторлар
отработанные аккумуляторы, целые или разломанные
21
құрамында цианидтер бар қалдықтар
отходы, содержащие цианиды
22
өнеркәсіптік кәсіпорындардың шөгінділері
иловый осадок промышленных предприятий
23
куб қалдықтары
кубовые остатки
24
гальваникалық өндіріс қалдықтар
отходы гальванических производств
25
фосфор шлактары
шлаки фосфорные
26
пестицидтер, улы химикаттар
пестициды, ядохимикаты
27
пайдаланған майлар
отработанные масла
28
сыр мен бояу қалдықтары
отходы лаков и красок
29
майлау-суыту сұйықтығы
смазочно-охлаждающие жидкости
30
шикі мұнай, мұнай өнімдері
сырая нефть, нефтепродукты
31
мұнаймен, мазутпен, химикаттармен ластанған топырақ
грунты, пропитанные нефтью, мазутом, химикатами
32
мұнай шламдары
нефтешламы
33
істен шыққан бұрғылау шламы отработанный буровой шлам
34
басқа қалдықтар
прочие отходы
35
"Жасыл" тізбесіндегі қалдықтар барлығы
Отходы из "зеленого списка, всего"
36
хром қалдықтары және сынықтары
отходы и лом хрома
37
кадмий қалдықтары және сынықтары
отходы и лом кадмия
38
алюминий қалдықтары және сынықтары
отходы и лом алюминия
39
мыс қалдықтары және сынықтары
отходы и лом меди
40
қорғасын қалдықтары және сынықтары
отходы и лом свинца
41
мырыш қалдықтары және сынықтары
отходы и лом цинка
42
марганец қалдықтары және сынықтары
отходы и лом марганца
43
пластмасса, полиэтилен қалдықтары
отходы пластмассы, полиэтилена
44
абразив қалдықтары
отходы абразива
45
пайдаланылған шиналар және басқа да резеңке қалдықтары
использованные шины и другие резиновые отходы
46
басқа қалдықтар
прочие отходы
47
Радиоактивті қалдықтар, барлығы
Радиоактивные отходы, всего
48
Сұйық
Жидкие
49
Қатты
Твердые
50
трансуранды
трансурановые
51
альфа-радиоактивті
альфа-радиоактивные
52
бета-радиоактивті
бета-радиоактивные
53
төменгі радиоактивті қалдықтар
изкорадиоактивные отходы
54
құрамында радиоактивті қалдықтар бар құралдар, дана, олардың ішінде:
приборы, содержащие радиоактивные отходы, штук, из них:
55
шынақты көздер, дана
ампульные источники, штук
кестенің жалғасы
Жол коды/
Код строки
Есеп беру жылы кәсіпорында өңделді, қайта пайдаланылды, өртелді, оның ішінде:
Переработано, повторно использовано, сожжено на предприятии за отчетный год, в том числе:
Есеп беру жылы кәсіпорындарда залалсыздандырылды
Обезврежено на предприятии за отчетный год
инсинерацияға (өртеуге) жолданған
направлено на инсинерацию (сжигание)
толық
полностью
жартылай
частично
энергия алумен
с извлечением энергии
энергия алусыз
без извлечения энергии
барлығы
всего
оның ішінде импорт бойынша
из них по импорту
барлығы
всего
оның ішінде импорт бойынша
из них по импорту
барлығы
всего
оның ішінде импорт бойынша
из них по импорту
барлығы
всего
оның ішінде импорт бойынша
из них по импорту
А
7
8
9
10
11
12
13
14
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55
кестенің жалғасы
Жол коды/
Код строки
Есеп беру жылы кәсіпорындардың өз қалдықтарды орналастыру объектілерінде орналастырылды
Размещено на собственных объектах размещения отходов предприятий за отчетный год
Басқа ұйымдарға, кәсіпорынға жөнелтілді
Передано сторонним организациям, предприятиям
Орналастырылған қалдықтардың көлемі
Объем размещенных отходов
Кәсіпорындағы есеп беру жылының соңында нақты бары
Наличие на предприятии на конец отчетного года
арнайы өндірістік қалдықтарды орналастыру объектілерінде
на специализированных объектах размещения промышленных отходов
тұрмыстық қатты қалдықтар полигондарында
на полигонах твердых бытовых отходов
барлығы
всего
соның ішінде импорт бойынша
из них по импорту
рұқсат етілген/ нормативтік
разрешенный/нормативный
рұқсат етілмеген/
нормативтен тыс
не разрешенный/сверхнормативный
сақтау
хранение
көму
захоронение
барлығы
всего
соның ішінде импорт бойынша
из них по импорту
А
15
16
17
18
19
20
21
22
23
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55
Қазақстан Республикасы
Қоршаған ортаны қорғау министрінің
2012 жылғы 21 мамырдағы
№ 164-ө бұйрығына 2-қосымша
Қауіпті қалдықтар бойынша есеп нысанын толтыру жөніндегі
нұсқаулық

Об утверждении Формы отчета по опасным отходам и Инструкции по заполнению формы отчета по опасным отходам
Приказ Министра охраны окружающей среды Республики Казахстан от 21 мая 2012 года № 164-ө. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 25 июня 2012 года № 7746.
В соответствии с подпунктом 29) статьи 17 Экологического Кодекса Республики Казахстан от 9 января 2007 года, подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" от 19 марта 2010 года, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить Форму отчета по опасным отходам согласно приложению 1 к настоящему приказу.
2. Утвердить Инструкцию по заполнению формы отчета по опасным отходам согласно приложению 2 к настоящему приказу.
3. Департаменту государственного регулирования охраны окружающей среды:
1) обеспечить в установленном законодательством порядке государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и последующее его официальное опубликование в средствах массовой информации;
2) довести настоящий приказ до сведения территориальных подразделений министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан.
4. Признать утратившим силу:
1) приказ Министра охраны окружающей среды Республики Казахстан от 2 ноября 2007 года за № 316-п "Об утверждении формы отчета по опасным отходам" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4998, опубликованный в "Юридической газете" от 23 ноября 2007 г. № 180 (1383));
2) приказ Министра охраны окружающей среды Республики Казахстан от 13 декабря 2007 года № 349-п "О внесении изменений в приказ Министра охраны окружающей среды Республики Казахстан от 2 ноября 2007 года № 316-п "Об утверждении формы отчета по опасным отходам" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5085, опубликованный в собрание актов центральных исполнительных и иных центральных государственных органов Республики Казахстан от 27 апреля 2008 г. № 3).
5. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Вице-министра охраны окружающей среды Республики Казахстан М. Мухамбетова.
6. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр
Н. Каппаров
"Согласовано"
Председатель Агентства
Республики Казахстан
по статистике
_________ А. Смаилов
25 мая 2012 года
Приложение 1
к приказу Министра охраны
окружающей среды
Республики Казахстан
от 21 мая 2012 года № 164-ө
Қазақстан Республикасы
Қоршаған ортаны қорғау министрінің
2012 жылғы 21 мамыр
№ ___ бұйрығына
1-қосымша
Форма
Нысан
Конфиденциальность
гарантируется
получателем
информации
Ақпарат алушы
құпиялылықты сақтауға
кепілдік береді
Кем представляется
Кіммен ұсынылады
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
(наименование и адрес, область, район, населенный пункт)
(атауы және мекенжайы, облыс, аудан, елді мекен)
Вид экономической деятельности согласно общего
классификатора видов экономической деятельности (OKЭД)
Экономикалық қызмет
түрлерінің жалпы
жіктеуішіне сәйкес код
экономикалық
қызмет түрі (ЭҚЖЖ) код
Местонахождение
природопользователя согласно
Классификатора административно
территориальных объектов (КАТО)
Әкімшілік-аумақтық объектілер жіктеуішіне (ӘАОЖ)
сәйкес табиғатты пайдаланушының орналасқан жері
__________________ ________________ ________________ __________
Должность Ф.И.О. Подпись Дата
руководителя
предприятия
Кәсіпорын аты-жөні Қолы Күні
басшысының лауазымы
__________________ ________________ ________________ __________
Должность Ф.И.О. Подпись Дата
ответственного
Сотрудника
территориального
подразделения
уполномоченного
органа в области
охраны окружающей
среды
Қоршаған ортаны аты-жөні Қолы Күні
қорғау саласындағы
уәкілетті органның
жауапты қызметкерінің
лауазымы
Отчет по опасным отходам
Қауiптi қалдықтар бойынша есеп
за 20 __ год
20__жыл бойынша
Информация представляется в соответствии с
Экологическимкодексом Республики
Казахстан __________________________________________________________
Ақпарат Қазақстан Республикасының
Экологиялық кодексіне сәйкес
_____________________________________________________________________
в территориальное подразделение уполномоченного органа
_____________________________________________________________________
в области охраны окружающей среды по месту нахождения респондента
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
респонденттің тұрған жері бойынша қоршаған ортаны қорғау
саласындағы уәкілетті органның аумақтық бөлімшелеріне ұсынылады
Форма "Отчет по опасным отходам"
Нысан "Қауіпті қалдықтар бойынша есеп"
годовая
жылдық
Утверждена приказом Министерства охраны окружающей среды
Республики Казахстан № ____ от "___" _____ 20____ г.
Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігінің
20___ж."____" _______ № ____ бұйрығымен бекітілген.
Представляется природопользователями, в процессе
хозяйственной деятельности которых образуются,
используются, обезвреживаются, складируются или
производится захоронение опасных отходов, представляющие
опасность для здоровья населения и окружающей среды, по
состоянию на 1 января года, следующего за отчетным.
Шаруашылық қызметі үдерісінде халықтың денсаулығы мен қоршаған
ортаға қауіп төндіретін, пайда болатын, пайдаланылатын,
залалсыздандырылатын, үйілетін немесе көмілетін қауіпті қалдықтар
жөнінде табиғат пайдаланушымен есептік жылдан кейінгі жылдың 1
қаңтардағы жағдайы бойынша есеп ұсынылады
Срок представления: до 1 марта года, следующего за отчетным
Тапсыру мерзімі: есепті жылдан кейінгі жылдың 1 наурызына дейiн
Форму можно получить на сайте www.eco.gov.kz.
Нысанды www.eco.gov.kz сайтынан алуға болады.
Укажите объемы отходов в отчетном году, в тоннах, с тремя
знаками после запятой (кроме строк 54 и 55)
Есептік жылдағы қалдықтардың көлемін тоннамен үтірден кейін үш
белгімен көрсетіңіз (54 және 55 жолдардан басқа)
Код
строки
/Жол
коды
Виды отходов
Қалдықтың түрлері
Наличие на
предприятии
на начало
отчетного
года
Есеп беру
жылы басында
кәсіпорында
бары
Образовалось
на
предприятии
за отчетный
год
Есеп беру жылы
кәсіпорында
пайда болғаны
Поступило от
других
предприятий за
отчетный год
Есеп беру жылы
басқа
кәсіпорындардан
келіп түскені
всего
барлығы
из них
по
импорту
оның
ішінде
импорт
бойынша
А
Б
1
2
3
4
01
Всего отходов всех уровней
опасности
Қауіптілігі барлық дәрежедегі
қалдықтардың жалпы саны
02
Твердые
Қатты
03
Жидкие
Сұйық
04
Пастообразные
Паста тәрізділер
05
Отходы из "красного"
списка,
Всего
"Қызыл" тізбедегі қалдықтар,
барлығы
06
отходы, содержащие
полихлорированный
дифенил,
полихлорированный
терфинил,
полибромированный дифенил
(а также любые
полибромированные аналоги
этих соединений)
құрамында полихлорлық
дифенил, полихлорлық
терфинил, полибромдық дифенил
бар қалдықтар (сонымен қатар
осы қоспалардың барлық
полибромдық баламалары)
07
асбест и любые отходы со
схожими с асбестом
характеристиками
Асбест және оның сипаттамсына
ұқсас кез келген қалдықтар
08
любое соединение,
родственное
полихлорированному
дибензофурану
полихлорлық дибензофуранмен
тектескез келген қоспа
09
любое соединение,
родственное
полихлорированному
дибензодиоксину
полихлорлық дибензодиоксинмен
тектес кез-келген қоспа
10
шламы антиденотационных
присадок с добавлением
свинца
қорғасын қосылған
антиденотациялық көшет
шламдары
11
перекиси (кроме перекиси
водорода)
асқын тотық (сутегі асқын
тотығынан басқа)
12
прочие отходы
басқа қалдықтар
13
Отходы из "янтарного"
списка,
Всего
"Янтарь" тізбесіндегі
қалдықтар
барлығы
14
отходы, содержащие ртуть,
из них:
құрамында сынап бар
қалдықтар, олардың ішінде:
15
ртутьсодержащие лампы
құрамында сынап бар шамдар
16
отходы, содержащие мышьяк
құрамында мышьяк бар
қалдықтар
17
отходы, содержащие хром
шестивалентный
құрамында алты валентті хром
бар қалдықтар
18
отходы, содержащие свинец
құрамында қорғасын бар
қалдықтар
19
отходы, содержащие цинк
құрамында мырыш бар қалдықтар
20
отработанные
аккумуляторы, целые или
разломанные
бүтін немесе бөлшектелген
істен шыққан аккумуляторлар
21
отходы, содержащие цианиды
құрамында цианидтер бар
қалдықтар
22
иловый осадок
промышленных предприятий
өнеркәсіптік кәсіпорындардың
шөгінділері
23
кубовые остатки
куб қалдықтары
24
отходы гальванических
производств
гальваникалық өндіріс
қалдықтар
25
шлаки фосфорные
фосфор шлактары
26
пестициды, ядохимикаты
пестицидтер, улы химикаттар
27
отработанные масла
пайдаланған майлар
28
сыр мен бояу қалдықтары
отходы лаков и красок
29
смазочно-охлаждающие
жидкости
майлау-суыту сұйықтығы
30
сырая нефть, нефтепродукты
шикі мұнай, мұнай өнімдері
31
грунты, пропитанные
нефтью, мазутом,
химикатами
мұнаймен, мазутпен,
химикаттармен ластанған
топырақ
32
Нефтешламы
мұнай шламдары
33
отработанный буровой шлам
істен шыққан бұрғылау шламы
34
прочие отходы
басқа қалдықтар
35
Отходы из "зеленого
списка,
всего"
"Жасыл" тізбесіндегі
қалдықтар барлығы
36
отходы и лом хрома
хром қалдықтары және
сынықтары
37
отходы и лом кадмия
кадмий қалдықтары және
сынықтары
38
отходы и лом алюминия
алюминий қалдықтары және
сынықтары
39
отходы и лом меди
мыс қалдықтары және сынықтары
40
отходы и лом свинца
қорғасын қалдықтары және
сынықтары
41
отходы и лом цинка
мырыш қалдықтары және
сынықтары
42
отходы и лом марганца
марганец қалдықтары және
сынықтары
43
отходы пластмассы,
полиэтилена
пластмасса, полиэтилен
қалдықтары
44
отходы абразива
абразив қалдықтары
45
использованные шины и
другие резиновые отходы
пайдаланылған шиналар және
басқа да резеңке қалдықтары
46
прочие отходы
басқа қалдықтар
47
Радиоактивные отходы,
всего
Радиоактивті қалдықтар,
барлығы
48
Жидкие
Сұйық
49
Твердые
Қатты
50
трансурановые
трансуранды
51
альфа-радиоактивные
альфа-радиоактивті
52
бета-радиоактивные
бета-радиоактивті
53
низкорадиоактивные отходы
төменгі радиоактивті
қалдықтар
54
приборы, содержащие
радиоактивные отходы,
штук, из них:
құрамында радиоактивті
қалдықтар бар құралдар, дана,
олардың ішінде:
55
ампульные источники, штук
шынақты көздер, дана
родолжение таблицы:
Переработано, повторно использовано, сожжено на
предприятии за отчетный год, в том числе:
Есеп беру жылы кәсіпорында өңделді, қайта
пайдаланылды, өртелді, оның ішінде:
Обезврежено на предприятии
за отчетный год
Есеп беру жылы кәсіпорындарда
залалсыздандырылды
переработано,
повторно
использовано
өңделді, қайта
пайдаланылды
направлено на инсинерацию
(сжигание)
инсинерацияға (өртеуге) жолданған
полностью
толық
Частично
жартылай
с извлечением
энергии
энергия алумен
без извлечения
энергии
энергия алусыз
всего
барлығы
из них
по
импор-
ту
оның
ішінде
импорт
бойынша
всего
барлығы
из них
по
импорту
оның
ішінде
импорт
бойынша
всего
барлығы
из них
по
импорту
оның
ішінде
импорт
бойынша
всего
барлығы
из них
по
импорту
оның
ішінде
импорт
бойынша
всего
барлығы
из них
по
импорту
оның
ішінде
импорт
бойынша
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
Жалғасы
Продолжение
Размещено на собственных
объектах размещения отходов
предприятий за отчетный год
Есеп беру жылы кәсіпорындардың өз
қалдықтарды орналастыру
объектілерінде орналастырылды
Передано
сторонним
организациям,
предприятиям
Басқа ұйымдарға,
кәсіпорынға
жөнелтілді
Объем размещенных
отходов
Орналастырылған
қалдықтардың көлемі
Нали-
чие на
предп-
риятии
на
конец
отчет-
ного
года
Кәсіпо-
рындағы
есеп
беру
жылының
соңында
нақты
бары
на специализированных
объектах размещения
промышленных отходов
арнайы өндірістік
қалдықтарды орналастыру
объектілерінде
на
полигонах
твердых
бытовых
отходов
тұрмыстық
қатты
қалдықтар
полигон-
дарында
всего
барлығы
из них
по
экспорту
соның
ішінде
экспорт
бойынша
разре-
шенный/
нормати-
вный
рұқсат
етілген/
норматив-
тік
не
разрешен-
ный/
сверхнор-
мативный
рұқсат
етілмеген/
норматив-
тен тыс
хранение
сақтау
захо-
роне-
ние
көму
всего
барлығы
из них
по
импорту
соның
ішінде
импорт
бойынша
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Приложение 2
к приказу Министра охраны
окружающей среды
Республики Казахстан
от 21 мая 2012 года № 164-ө
Инструкция по заполнению формы отчета по опасным отходам

1. Жалпы ережелер
1. Қауіпті қалдықтар бойынша есеп нысанын шаруашылық қызметі процесінде халықтың денсаулығы мен қоршаған ортаға қауіп төндіретін қалдықтар құрылатын, кәдеге жаратылатын, залалсыздандырылатын, орналастырылатын жеке және заңды тұлғалар толтырады. Толтырылған нысан кәсіпорынның орналасқан жері бойынша қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті органның аумақтық бөлімшелеріне табыс етіледі.
2. Есепті табыс ету мерзімділігі – жылдық, есептік жылдан кейінгі жылдың 1 қаңтардағы жағдайы бойынша. Есепті табыс ету мерзімі есептік жылдан кейінгі жылдың 1 наурызына дейін.
2. Толтыру туралы
3. Осы нысанның титулдық бетінің мекенжай бөлігінде Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуішіне (ЭҚЖЖ) сәйкес экономикалық қызмет түрінің кодын көрсету қажет.
Әкімшілік-аумақтық объектілер жіктеуішінің (ӘАОЖ) кодын қоршаған ортаны қорғау саласындағы аумақтық органның қызметкері толтырады.
Көрсетілген нысан қауіпті қалдықтар паспорты, кіріс-шығыс құжаттары (кіріс және шығыс ордерлері, материалдарды қабылдау туралы актілер, материалдар мен заттарды жөнелту жүкқұжаттары, қауіпті өнеркәсіп қалдықтарын өткізу төлқұжаты, қойма есебінің карточкасы мен ведомосі, кәсіпорыннан қалдықтарды шығару құжаттары және т.б.) негізінде жасалады. Алғашқы есепке алу құжаттары болмаған ретте нысан материалдық баланс есептері, бағалаулар және басқа деректер негізінде толтырылады.
Қауіпті қалдықтардың барлық түрі, оның ішінде құрамында улы заттары бар жарамсыз болып қалғандары да (жарамсыз және қолдануға тыйым салынған пестицидтер мен улы химикаттарды қоса (өсімдіктерді қорғау химиялық жабдықтары) есепке алуға жатады.
Бұдан әрі пайдалануға болатын, дайын өнім, сондай-ақ өндіріс технологиясы бойынша дайын өнім алу мақсатына арналған жартылай фабрикаттар болып табылатын зиянды заттар (өнімдер, қоспалар) есепке алуға жатпайды. Статистикалық есептіліктің басқа нысандарында бейнеленетін ағын сумен су объектілеріне және атмосфералық ауаға тарайтын зиянды заттар, тұрмыстық (коммуналдық) қатты қалдықтар есепке алынбайды. Сонымен бірге есептерде тиісті ғимараттар мен қондырғыларда ұшқан газдар мен ағын суды тазалау процесінде ұсталған (алынған) зиянды заттардың пайда болуы, залалсыздандырылуы, орналастырылуы, т.с.с. өз бейнесін табуға тиіс.
Кәсіпорында пайда болған, басқа кәсіпорындардан келіп түскен радиоактивті қалдықтар (47 – 55-жолдар), оларды пайдалану, залалсыздандыру, орналастыру да есепке алынуға жатады.
Қолданылып жүрген нормалар мен ережелерде белгіленген шамалардан асқан мөлшерде радиоактивті заттары бар және сол өндірісте не баска жерде бұдан былай тіпті тәжірибелік зерттеулерде де пайдалануға болмайтын ерітінділер, бұйымдар, материалдар, биологиялық объектілер, сондай-ақ бұдан былай пайдалануға болмайтын ионды сәулелердің істен шыққан көздіктері радиоактивті қалдықтарға жатады.
Агрегативтік (физикалық) жағдайына қарай радиоактивті қалдықтар сүйық және қатты болып бөлінеді. Сұйық радиоактивті қалдықтардың ішінде бейорганикалық заттардың ерітінділері, фильтрлік материалдардың пульттері, органикалық сұйықтықтар (майлар, еріткіштер және т.б.) есепке алуға жатады. Қатты радиоактивті заттардың ішінде бұйымдар, материалдар, биологиялық объектілер, жұмыс істелінген иондайтын сәуле бөлетін көздер есепке алуға жатады.
Есептерде қауіпті қалдықтар туралы деректер осы қалдықтың жалпы салмағы бойынша (барлық қосалқыларымен қоса) тоннамен үтірден кейін үш белгіге дейінгі дәлдікпен керсетіледі.
Егер қалдықтардың құрамына әр түрлі қауіпті қалдықтар деңгейлеріне (түрлеріне) жататын екі немесе одан да көп қауіпті компоненттер енсе, онда қалдықтың осы типін тиісті деңгейге (түрге) жатқызу ең жоғары қауіптілік деңгейі бар компонент бойынша жүргізіледі. Олардың қауіптілігі бірдей болған жағдайда қалдық түрінің атауы көрсетілген компоненттің мол сандысына орай жатқызылады.

1. Общие положения
1. Форму отчета по опасным отходам заполняют физические и юридические лица, в процессе хозяйственной деятельности которых образуются, используются, обезвреживаются, размещаются опасные отходы, представляющее опасность для здоровья населения и окружающей среды. Заполненная форма представляется в территориальное подразделение уполномоченного органа в области охраны окружающей среды по местонахождению предприятия.
2. Периодичность представления отчета – годовая по состоянию на 1 января года, следующего за отчетным. Срок представления отчета до 1 марта года, следующего за отчетным.
2. Заполнение
3. В адресной части титульного листа настоящей формы необходимо указать код вида экономической деятельности согласно Общего классификатора видов экономической деятельности.
Код Классификатора административно-территориальных объектов заполняется сотрудником территориального органа в области охраны окружающей среды.
Указанная форма составляется на основании паспорта опасных отходов, приходно-расходных документов (приходные и расходные ордера, акты о приемке материалов, накладные на отпуск материалов и веществ, паспорта сдачи опасных отходов, карточки и ведомости складского учета, документы на вывоз отходов с предприятия и другие). При отсутствии первичного учета заполнение формы производится на основании расчетов по материальному балансу, оценок и других данных.
Учету подлежат все виды опасных отходов, в том числе пришедшая в негодность продукция, содержащая вредные вещества (включая пришедшие в негодность и запрещенные к применению пестициды и ядохимикаты (химические средства защиты растений).
Не подлежат учету вредные вещества (продукты, соединения), являющиеся готовой продукцией, подлежащей дальнейшему использованию, а также полуфабрикатами, предназначенными по технологии производства для дальнейшей переработки в целях получения готовой продукции. Также не учитываются вредные вещества, поступающие в водные объекты со сточными водами и в атмосферный воздух, твердые бытовые (коммунальные) отходы, которые отражаются в иных формах статистической отчетности. Вместе с тем, в отчете должно отражаться образование, обезвреживание, размещение токсичных веществ, уловленных (полученных) в процессе очистки отходящих газов и сточных вод на соответствующих очистных сооружениях и установках.
Учету подлежат радиоактивные отходы (строки 47 – 55), образовавшиеся на предприятии, поступившие от других предприятий, их использование, обезвреживание, размещение и удаление.
В числе радиоактивных отходов учету подлежат растворы, материалы, биологические объекты, содержащие радиоактивные вещества в количествах, превышающих величины, установленные действующим законодательством Республики Казахстан в области радиационной безопасности и не подлежащие дальнейшему использованию на данном или каком-либо другом производстве и в экспериментальных исследованиях, а также отработанные источники ионизирующих излучений, не находящие дальнейшего применения.
По агрегатному (физическому) состоянию радиоактивные отходы разделяются на жидкие и твердые. Учету в числе жидких радиоактивных отходов подлежат растворы неорганических веществ, пульты фильтроматериалов, органические жидкости (масла, растворители и другие). В числе твердых радиоактивных отходов учету подлежат изделия, материалы, биологические объекты, отработавшие источники ионизирующих излучений. Данные об опасных отходах показывается в отчете в тоннах с точностью до трех знаков после запятой по общему весу данного отхода.
Если в состав отходов входят два или более опасных компонентов, относящихся к разным уровням (видам) опасных отходов, то отнесение этого типа отходов к соответствующему уровню (виду) производится по компоненту, имеющему наивысший уровень опасности. При равной их опасности отнесение производится по преобладающему количеству компонента, указанного в названии вида отхода.

Кәсіпорында есеп бланкісінде бөлінгеннен басқа қауіпті қалдықтардың түрлері бар болған жағдайда, ол қалдықтар 12, 34 және 46 - "басқа қалдықтар" жолдарында өздері жататын қауіптілік деңгейлеріне сәйкес көрсетіледі. Қауіптіліктің бір деңгейіндегі қалдықтар бланкінде бөлінген барлық жиынтығы плюс қауіптіліктің осы деңгейіндегі басқа қалдықтар осы деңгейдің қорытынды жолына тең.
1-бағанда 01 - 55 жолдар бойынша есепті жылдың басында кәсіпорынның аумағы мен оның шегінен тыс жерлердегі сақтау және жинақтау орындарында, қоймаларда, қорымдарда, полигондарда, үйінділерде және т.б жатқан қауіпті қалдықтар түгел көрсетіледі.
2-бағанда 01 - 55 жолдар бойынша есепті жылы тікелей есеп беретін кәсіпорында пайда болған қауіпті қалдықтардың мөлшері (басқа кәсіпорындардан келіп түскен қалдықтар есепке алынбай) көрсетіледі.
3-бағанда 01 - 55 жолдар бойынша есеп беретін кәсіпорынға пайдалану, өңдеу, залалсыздандыру, орналастыру және басқа мақсаттар үшін басқа кәсіпорындардан (бөгделерден) келіп түскен және дайын өнім немесе жартылай фабрикат емес барлық қалдықтардың саны көрсетіледі.
4-бағанда 01 - 55 жолдар бойынша пайдалану, залалсыздандыру немесе орналастыру мақсатында басқа елдерден импорт бойынша келіп түскен қауіпті қалдықтардың саны көрсетіледі.
5-бағанда 01 - 55 жолдар бойынша есеп беретін кәсіпорында әйтеуір бір өнім алу үшін өңделген, қайта пайдаланылған қалдықтардың саны көрсетіледі.
6-бағанда 01 - 55 жолдар бойынша есеп беретін кәсіпорында импортталған қалдықтар көлемінен қандай да бір өнім алу үшін өңделген, қайта пайдаланылған қалдықтардың саны көрсетіледі.
7 және 9-бағандар 01 - 55 жолдар бойынша энергия алумен немесе энергия алусыз инсинерацияға (жағу) жолданған қауіпті қалдықтардың саны керсетіледі.
8 және 10 бағандар 01 - 55 жолдар бойынша энергия алумен немесе энергия алусыз инсинерацияға (жағу) жолданған импортталған қауіпті қалдықтардың саны көрсетіледі.
11 және 13-бағандарда 01 - 55 жолдар бойынша есеп беретін кәсіпорында толық немесе жартылай залалсыздандырылған (қауіптілік деңгейі төмендетілген) қалдықтар саны көрсетіледі.
12 және 14-бағандарда 01 - 55 жолдар бойынша есеп беретін кәсіпорында толық немесе жартылай залалсыздандырылған (қауіптілік деңгейі төмендетілген) импортталған қалдықтар саны көрсетіледі.
15 және 17-бағандарда 01 - 55 жолдар бойынша есеп беретін кәсіпорындардың өз арнайы өндіріс қалдықтарды орналастыру объектілерінде орналастырылған (сақтау, көму) қауіпті қалдықтар көлемі көрсетіледі.

При наличии на предприятиях других видов опасных отходов, отличных от выделенных в бланке отчетности, отходы указываются в строках 12, 34 и 46 – "прочие отходы", соответственно по тем уровням опасности, к которым относятся. Сумма всех выделенных в бланке отходов одного уровня опасности плюс прочие отходы этого уровня опасности равна итоговой строке по этому уровню опасности.
В графе 1 по строкам 01 – 55 указывается все накопленное количество опасных отходов на начало отчетного года, находящееся на балансе предприятия, как на территории предприятия, так и за его пределами (в принадлежащих предприятию хранилищах, накопителях, складах, могильниках, полигонах, свалках и других).
В графе 2 по строкам 01 – 55 указывается количество опасных отходов, которые образовались непосредственно на отчитывающемся предприятии за отчетный год (без учета отходов, поступивших от других предприятий).
В графе 3 по строкам 01 – 55 указывается количество всех опасных отходов, поступивших от других предприятий (со стороны) на отчитывающееся предприятие для использования, переработки, обезвреживания, размещения, и дрругое и не являющиеся готовой продукцией или полуфабрикатами.
В графе 4 по строкам 01 – 55 указывается количество опасных отходов, поступивших по импорту из других стран в целях их использования, обезвреживания или размещения.
В графе 5 по строкам 01 – 55 отражается количество отходов, которые были переработаны, повторно использованы для получения какой-либо продукции на отчитывающемся предприятии.
Графа 6 по строкам 01 – 55 отражает объем импортированных отходов, которые были переработаны, повторно использованы для получения какой-либо продукции на отчитывающемся предприятии.
По графам 7 и 9 по строкам 01 – 55 указывается количество опасных отходов, направленных на инсинерацию (сжигание) с извлечением или без извлечения энергии.
Графы 8 и 10 по строкам 01 – 55 отражают объем импортированных отходов, направленных на инсинерацию (сжигание) с извлечением или без извлечения энергии.
В графах 11 и 13 по строкам 01 – 55 указывается количество опасных отходов, которые были полностью или частично обезврежены (снижены уровни опасности) на отчитывающемся предприятии.
Графы 12 и 14 по строкам 01 – 55 отражают объемы импортированных отходов, которые были полностью или частично обезврежены на предприятии.
В графе 15 и 17 по строкам 01 – 55 указывается количество опасных отходов размещенных (хранение, захоронение) на специализированных объектах размещения промышленных отходов отчитывающегося предприятия.

16-бағанда 01 - 55 жолдар бойынша өндіріс қалдықтарын орналастыру объектілерінде сақтауға жолданған импортталған қауіпті қалдықтардың саны көрсетіледі.
18-бағанда 01 - 55 жолдар бойынша есеп беретін кәсіпорындардың өз тұрмыстық қатты қалдықтар полигондарында орналастырылған қауіпті қалдықтар көлемі көрсетіледі.
19-бағанда 01 - 55 жолдар бойынша басқа ұйымдарға, кәсіпорындарға пайдалану, залалсыздандыру, кәдеге жарату (өңдеу, жою), орналастыру үшін берілген қалдықтардың жалпы саны көрсетіледі, ал 20-бағанда 01 - 55 жолдар бойынша Қазақстан Республикасы аумағынан экспортталған қауіпті қалдықтардың жалпы саны көрсетіледі.
21 және 22-бағандарда 01 – 55 жолдар бойынша есепті кезеңде қауіпті қалдықтарды орналастыруға рұқсат етілген (нормативтік) көлем көрсетіледі. Нормативтік (21-баған 01 – 55 жолдар бойынша) және нормативтен тыс көлемдер (22-баған 01 – 55 жолдар бойынша) бөліп көрсетіледі.
21 және 22-бағандар 01 - 55 жолдар бойынша өндіріс және тұтыну қалдықтарын орналастыру үшін рұқсаты бар кәсіпорындар толтырады.
23-бағанда 01 - 55 жолдар бойынша есепті кезеңнің аяғында кәсіпорынның аумағындағы және одан да тыс жерлердегі, бірақ кәсіпорынның балансындағы қауіпті қалдықтардың барлық жиналған саны көрсетіледі.
Ұсынылған мәліметтердің дұрыстығына, нысанның дұрыс ресімделуіне, белгіленген мерзімде және мекен-жайға табыс етуіне жауапты кәсіпорын басшысы есепке қол қояды.
4. 01-жол = 02, 03 және 04 жолдардың қосындысына (барлық бағандар бойынша)
01-жол = 05, 13 және 35 жолдардың қосындысына (барлық бағандар бойынша)
05-жол = 06-12 жолдардың қосындысына (барлық бағандар бойынша)
13-жол = 14-34 жолдардың қосындысына (барлық бағандар бойынша)
35-жол = 36-46 жолдардың қосындысына (барлық бағандар бойынша)
47-жол = 48 және 49 жолдардың қосындысына (барлық бағандар бойынша)
47-жол = 50 және 53 жолдардың қосындысына (барлық бағандар бойынша)
3-баған
4 баған (барлық жолдар бойынша)
5-баған
6 баған (барлық жолдар бойынша)
7-баған
8 баған (барлық жолдар бойынша)
9-баған
10 баған (барлық жолдар бойынша)
11-баған
12 баған (барлық жолдар бойынша)
13-баған
14 баған (барлық жолдар бойынша)
15 баған
16 баған (барлық жолдар бойынша)
19-баған
20 баған (барлық жолдар бойынша)
23-баған = 1-баған + 2-баған + 3-баған – 5-баған – 7-баған - 9-баған - 11-баған - 13-баған - 15-баған - 17-баған - 18-баған - 19-баған (барлық жолдар бойынша)

Графа 16 по строкам 01 – 55 отражает количество импортированных опасных отходов, направленных на хранение на специализированных объектах размещения промышленных отходов.
В графе 18 по строкам 01 – 55 указывается количество опасных отходов размещенных на полигонах твердых бытовых отходов отчитывающегося предприятия.
В графе 19 по строкам 01 – 55 указывается общее количество опасных отходов, переданных сторонним организациям, предприятиям для использования, обезвреживания, утилизации (переработки, уничтожения), размещения, а в графе 20 по строкам 01 – 55 указывается общее количество экспортированных предприятием из территории Республики Казахстан опасных отходов.
В графах 21 и 22 по строкам 01 – 55 указывается объем, разрешенный (нормативный) на размещение опасных отходов за отчетный период. Нормативный (графа 21 по строкам 01 – 55) и сверхнормативный (графа 22 по строкам 01 – 55) объемы выделяются отдельно.
Графы 21 и 22 по строкам 01 – 55 заполняются предприятиями, имеющими разрешение на размещение отходов производства и потребления.
В графе 23 по строкам 01 – 55 отражается все накопленное количество опасных отходов на предприятии на конец отчетного периода, находящихся как на территории предприятия, так и за его пределами, но находящихся на балансе предприятия.
Отчет подписывается руководителем предприятия, который несет ответственность за достоверность представленных данных, правильность составления формы и представление в установленный срок и адрес.
4. Арифметико-логический контроль
Строка 01 = сумме строк 02, 03 и 04 (по всем графам)
Строка 01 = сумме строк 05, 13 и 35 (по всем графам)
Строка 05 = сумме строк 06-12 (по всем графам)
Строка 13 = сумме строк 14-34 (по всем графам)
Строка 35 = сумме строк 36-46 (по всем графам)
Строка 47 = сумме строк 48 и 49 (по всем графам)
Строка 47 = сумме строк 50-53 (по всем графам)
Графа 3 > Графе 4 (по всем строкам)
Графа 5 > Графе 6 (по всем строкам)
Графа 7 > Графе 8 (по всем строкам)
Графа 9 > Графе 10 (по всем строкам)
Графа 11 > Графе 12 (по всем строкам)
Графа 13 > Графа 14 (по всем строкам)
Графа 15 > Графа 16 (по всем строкам)
Графа 19 > Графе 20 (по всем строкам)
Графа 23 = Графа 1 + Графа 2 + Графа 3 – Графа 5 – Графа 7 - Графа 9 - Графа 11 - Графа 13 - Графа 15 - Графа 17 - Графа 18 - Графа 19 (по всем строкам)