Қауіпті қалдықтар бойынша есеп нысанын және Қауіпті қалдықтар бойынша есеп нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрінің 2012 жылғы 21 мамырдағы № 164-ө Бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2012 жылы 25 маусымда № 7746 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрінің 2024 жылғы 30 мамырдағы № 112 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Экология және табиғи ресурстар министрінің 30.05.2024 № 112 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2007 жылғы 9 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Экологиялық кодексінің 17-бабы 9-тармағына, 2010 жылғы 19 наурыздағы "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес Қауіпті қалдықтар бойынша есеп нысаны бекітілсін.
2. Осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес Қауіпті қалдықтар бойынша есеп нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық бекітілсін.
3. Қоршаған ортаны қорғауды мемлекеттік реттеу департаменті:
1) заңнамамен белгіленген тәртіпте осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін және одан кейінгі бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын қамтамасыз етсін;
2) осы бұйрықты Қоршаған ортаны қорғау министрлігінің аумақтық органдарының мәліметіне жеткізсін.
4. Мыналардың:
1) Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрінің 2007 жылғы 2 қарашадағы № 316-ө "Қауіпті қалдықтар бойынша есеп нысанын және оны толтыру жөнінде нұсқаулықты бекіту туралы" бұйрығы (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4998 тіркелген, "Заң газеті" 2007 ж. 23 қараша № 180 (1209) жарияланған);
2) "Қауіпті қалдықтар бойынша есеп беру нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрінің 2007 жылғы 2 қарашадағы № 316-ө бұйрығына өзгерістер енгізу туралы Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрінің 2007 жылғы 13 желтоқсандағы № 349-Ө бұйрығы (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5085 тіркелген, Қазақстан Республикасының орталық атқарушы және өзге де орталық мемлекеттік органдарының актілер жинағы, 2008 жыл 27 сәуір № 3 жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
5. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау вице-министрі М. Мұхамбетовке жүктелсін.
6. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр
Н. Қаппаров
"Келісілді"
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігінің төрағасы
_____________ Ә. Смайылов

Об утверждении Формы отчета по опасным отходам и Инструкции по заполнению формы отчета по опасным отходам
Приказ Министра охраны окружающей среды Республики Казахстан от 21 мая 2012 года № 164-ө. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 25 июня 2012 года № 7746. Утратил силу приказом Министра экологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 30 мая 2024 года № 112.
Сноска. Утратил силу приказом Министра экологии и природных ресурсов РК от 30.05.2024 № 112 (вводится в действие со дня официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 29) статьи 17 Экологического Кодекса Республики Казахстан от 9 января 2007 года, подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" от 19 марта 2010 года, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить Форму отчета по опасным отходам согласно приложению 1 к настоящему приказу.
2. Утвердить Инструкцию по заполнению формы отчета по опасным отходам согласно приложению 2 к настоящему приказу.
3. Департаменту государственного регулирования охраны окружающей среды:
1) обеспечить в установленном законодательством порядке государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и последующее его официальное опубликование в средствах массовой информации;
2) довести настоящий приказ до сведения территориальных подразделений министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан.
4. Признать утратившим силу:
1) приказ Министра охраны окружающей среды Республики Казахстан от 2 ноября 2007 года за № 316-п "Об утверждении формы отчета по опасным отходам" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4998, опубликованный в "Юридической газете" от 23 ноября 2007 г. № 180 (1383));
2) приказ Министра охраны окружающей среды Республики Казахстан от 13 декабря 2007 года № 349-п "О внесении изменений в приказ Министра охраны окружающей среды Республики Казахстан от 2 ноября 2007 года № 316-п "Об утверждении формы отчета по опасным отходам" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5085, опубликованный в собрание актов центральных исполнительных и иных центральных государственных органов Республики Казахстан от 27 апреля 2008 г. № 3).
5. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Вице-министра охраны окружающей среды Республики Казахстан М. Мухамбетова.
6. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр
Н. Каппаров
"Согласовано"
Председатель Агентства
Республики Казахстан
по статистике
_________ А. Смаилов

1. Жалпы ережелер
1. Қауіпті қалдықтар бойынша есеп нысанын шаруашылық қызметі процесінде халықтың денсаулығы мен қоршаған ортаға қауіп төндіретін қалдықтар құрылатын, кәдеге жаратылатын, залалсыздандырылатын, орналастырылатын жеке және заңды тұлғалар толтырады. Толтырылған нысан кәсіпорынның орналасқан жері бойынша қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті органның аумақтық бөлімшелеріне табыс етіледі.
2. Есепті табыс ету мерзімділігі – жылдық, есептік жылдан кейінгі жылдың 1 қаңтардағы жағдайы бойынша. Есепті табыс ету мерзімі есептік жылдан кейінгі жылдың 1 наурызына дейін.
2. Толтыру туралы
3. Осы нысанның титулдық бетінің мекенжай бөлігінде Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуішіне (ЭҚЖЖ) сәйкес экономикалық қызмет түрінің кодын көрсету қажет.
Әкімшілік-аумақтық объектілер жіктеуішінің (ӘАОЖ) кодын қоршаған ортаны қорғау саласындағы аумақтық органның қызметкері толтырады.
Көрсетілген нысан қауіпті қалдықтар паспорты, кіріс-шығыс құжаттары (кіріс және шығыс ордерлері, материалдарды қабылдау туралы актілер, материалдар мен заттарды жөнелту жүкқұжаттары, қауіпті өнеркәсіп қалдықтарын өткізу төлқұжаты, қойма есебінің карточкасы мен ведомосі, кәсіпорыннан қалдықтарды шығару құжаттары және т.б.) негізінде жасалады. Алғашқы есепке алу құжаттары болмаған ретте нысан материалдық баланс есептері, бағалаулар және басқа деректер негізінде толтырылады.
Қауіпті қалдықтардың барлық түрі, оның ішінде құрамында улы заттары бар жарамсыз болып қалғандары да (жарамсыз және қолдануға тыйым салынған пестицидтер мен улы химикаттарды қоса (өсімдіктерді қорғау химиялық жабдықтары) есепке алуға жатады.
Бұдан әрі пайдалануға болатын, дайын өнім, сондай-ақ өндіріс технологиясы бойынша дайын өнім алу мақсатына арналған жартылай фабрикаттар болып табылатын зиянды заттар (өнімдер, қоспалар) есепке алуға жатпайды. Статистикалық есептіліктің басқа нысандарында бейнеленетін ағын сумен су объектілеріне және атмосфералық ауаға тарайтын зиянды заттар, тұрмыстық (коммуналдық) қатты қалдықтар есепке алынбайды. Сонымен бірге есептерде тиісті ғимараттар мен қондырғыларда ұшқан газдар мен ағын суды тазалау процесінде ұсталған (алынған) зиянды заттардың пайда болуы, залалсыздандырылуы, орналастырылуы, т.с.с. өз бейнесін табуға тиіс.
Кәсіпорында пайда болған, басқа кәсіпорындардан келіп түскен радиоактивті қалдықтар (47 – 55-жолдар), оларды пайдалану, залалсыздандыру, орналастыру да есепке алынуға жатады.
Қолданылып жүрген нормалар мен ережелерде белгіленген шамалардан асқан мөлшерде радиоактивті заттары бар және сол өндірісте не баска жерде бұдан былай тіпті тәжірибелік зерттеулерде де пайдалануға болмайтын ерітінділер, бұйымдар, материалдар, биологиялық объектілер, сондай-ақ бұдан былай пайдалануға болмайтын ионды сәулелердің істен шыққан көздіктері радиоактивті қалдықтарға жатады.
Агрегативтік (физикалық) жағдайына қарай радиоактивті қалдықтар сүйық және қатты болып бөлінеді. Сұйық радиоактивті қалдықтардың ішінде бейорганикалық заттардың ерітінділері, фильтрлік материалдардың пульттері, органикалық сұйықтықтар (майлар, еріткіштер және т.б.) есепке алуға жатады. Қатты радиоактивті заттардың ішінде бұйымдар, материалдар, биологиялық объектілер, жұмыс істелінген иондайтын сәуле бөлетін көздер есепке алуға жатады.
Есептерде қауіпті қалдықтар туралы деректер осы қалдықтың жалпы салмағы бойынша (барлық қосалқыларымен қоса) тоннамен үтірден кейін үш белгіге дейінгі дәлдікпен керсетіледі.
Егер қалдықтардың құрамына әр түрлі қауіпті қалдықтар деңгейлеріне (түрлеріне) жататын екі немесе одан да көп қауіпті компоненттер енсе, онда қалдықтың осы типін тиісті деңгейге (түрге) жатқызу ең жоғары қауіптілік деңгейі бар компонент бойынша жүргізіледі. Олардың қауіптілігі бірдей болған жағдайда қалдық түрінің атауы көрсетілген компоненттің мол сандысына орай жатқызылады.

1. Общие положения
1. Форму отчета по опасным отходам заполняют физические и юридические лица, в процессе хозяйственной деятельности которых образуются, используются, обезвреживаются, размещаются опасные отходы, представляющее опасность для здоровья населения и окружающей среды. Заполненная форма представляется в территориальное подразделение уполномоченного органа в области охраны окружающей среды по местонахождению предприятия.
2. Периодичность представления отчета – годовая по состоянию на 1 января года, следующего за отчетным. Срок представления отчета до 1 марта года, следующего за отчетным.
2. Заполнение
3. В адресной части титульного листа настоящей формы необходимо указать код вида экономической деятельности согласно Общего классификатора видов экономической деятельности.
Код Классификатора административно-территориальных объектов заполняется сотрудником территориального органа в области охраны окружающей среды.
Указанная форма составляется на основании паспорта опасных отходов, приходно-расходных документов (приходные и расходные ордера, акты о приемке материалов, накладные на отпуск материалов и веществ, паспорта сдачи опасных отходов, карточки и ведомости складского учета, документы на вывоз отходов с предприятия и другие). При отсутствии первичного учета заполнение формы производится на основании расчетов по материальному балансу, оценок и других данных.
Учету подлежат все виды опасных отходов, в том числе пришедшая в негодность продукция, содержащая вредные вещества (включая пришедшие в негодность и запрещенные к применению пестициды и ядохимикаты (химические средства защиты растений).
Не подлежат учету вредные вещества (продукты, соединения), являющиеся готовой продукцией, подлежащей дальнейшему использованию, а также полуфабрикатами, предназначенными по технологии производства для дальнейшей переработки в целях получения готовой продукции. Также не учитываются вредные вещества, поступающие в водные объекты со сточными водами и в атмосферный воздух, твердые бытовые (коммунальные) отходы, которые отражаются в иных формах статистической отчетности. Вместе с тем, в отчете должно отражаться образование, обезвреживание, размещение токсичных веществ, уловленных (полученных) в процессе очистки отходящих газов и сточных вод на соответствующих очистных сооружениях и установках.
Учету подлежат радиоактивные отходы (строки 47 – 55), образовавшиеся на предприятии, поступившие от других предприятий, их использование, обезвреживание, размещение и удаление.
В числе радиоактивных отходов учету подлежат растворы, материалы, биологические объекты, содержащие радиоактивные вещества в количествах, превышающих величины, установленные действующим законодательством Республики Казахстан в области радиационной безопасности и не подлежащие дальнейшему использованию на данном или каком-либо другом производстве и в экспериментальных исследованиях, а также отработанные источники ионизирующих излучений, не находящие дальнейшего применения.
По агрегатному (физическому) состоянию радиоактивные отходы разделяются на жидкие и твердые. Учету в числе жидких радиоактивных отходов подлежат растворы неорганических веществ, пульты фильтроматериалов, органические жидкости (масла, растворители и другие). В числе твердых радиоактивных отходов учету подлежат изделия, материалы, биологические объекты, отработавшие источники ионизирующих излучений. Данные об опасных отходах показывается в отчете в тоннах с точностью до трех знаков после запятой по общему весу данного отхода.
Если в состав отходов входят два или более опасных компонентов, относящихся к разным уровням (видам) опасных отходов, то отнесение этого типа отходов к соответствующему уровню (виду) производится по компоненту, имеющему наивысший уровень опасности. При равной их опасности отнесение производится по преобладающему количеству компонента, указанного в названии вида отхода.

Кәсіпорында есеп бланкісінде бөлінгеннен басқа қауіпті қалдықтардың түрлері бар болған жағдайда, ол қалдықтар 12, 34 және 46 - "басқа қалдықтар" жолдарында өздері жататын қауіптілік деңгейлеріне сәйкес көрсетіледі. Қауіптіліктің бір деңгейіндегі қалдықтар бланкінде бөлінген барлық жиынтығы плюс қауіптіліктің осы деңгейіндегі басқа қалдықтар осы деңгейдің қорытынды жолына тең.
1-бағанда 01 - 55 жолдар бойынша есепті жылдың басында кәсіпорынның аумағы мен оның шегінен тыс жерлердегі сақтау және жинақтау орындарында, қоймаларда, қорымдарда, полигондарда, үйінділерде және т.б жатқан қауіпті қалдықтар түгел көрсетіледі.
2-бағанда 01 - 55 жолдар бойынша есепті жылы тікелей есеп беретін кәсіпорында пайда болған қауіпті қалдықтардың мөлшері (басқа кәсіпорындардан келіп түскен қалдықтар есепке алынбай) көрсетіледі.
3-бағанда 01 - 55 жолдар бойынша есеп беретін кәсіпорынға пайдалану, өңдеу, залалсыздандыру, орналастыру және басқа мақсаттар үшін басқа кәсіпорындардан (бөгделерден) келіп түскен және дайын өнім немесе жартылай фабрикат емес барлық қалдықтардың саны көрсетіледі.
4-бағанда 01 - 55 жолдар бойынша пайдалану, залалсыздандыру немесе орналастыру мақсатында басқа елдерден импорт бойынша келіп түскен қауіпті қалдықтардың саны көрсетіледі.
5-бағанда 01 - 55 жолдар бойынша есеп беретін кәсіпорында әйтеуір бір өнім алу үшін өңделген, қайта пайдаланылған қалдықтардың саны көрсетіледі.
6-бағанда 01 - 55 жолдар бойынша есеп беретін кәсіпорында импортталған қалдықтар көлемінен қандай да бір өнім алу үшін өңделген, қайта пайдаланылған қалдықтардың саны көрсетіледі.
7 және 9-бағандар 01 - 55 жолдар бойынша энергия алумен немесе энергия алусыз инсинерацияға (жағу) жолданған қауіпті қалдықтардың саны керсетіледі.
8 және 10 бағандар 01 - 55 жолдар бойынша энергия алумен немесе энергия алусыз инсинерацияға (жағу) жолданған импортталған қауіпті қалдықтардың саны көрсетіледі.
11 және 13-бағандарда 01 - 55 жолдар бойынша есеп беретін кәсіпорында толық немесе жартылай залалсыздандырылған (қауіптілік деңгейі төмендетілген) қалдықтар саны көрсетіледі.
12 және 14-бағандарда 01 - 55 жолдар бойынша есеп беретін кәсіпорында толық немесе жартылай залалсыздандырылған (қауіптілік деңгейі төмендетілген) импортталған қалдықтар саны көрсетіледі.
15 және 17-бағандарда 01 - 55 жолдар бойынша есеп беретін кәсіпорындардың өз арнайы өндіріс қалдықтарды орналастыру объектілерінде орналастырылған (сақтау, көму) қауіпті қалдықтар көлемі көрсетіледі.

При наличии на предприятиях других видов опасных отходов, отличных от выделенных в бланке отчетности, отходы указываются в строках 12, 34 и 46 – "прочие отходы", соответственно по тем уровням опасности, к которым относятся. Сумма всех выделенных в бланке отходов одного уровня опасности плюс прочие отходы этого уровня опасности равна итоговой строке по этому уровню опасности.
В графе 1 по строкам 01 – 55 указывается все накопленное количество опасных отходов на начало отчетного года, находящееся на балансе предприятия, как на территории предприятия, так и за его пределами (в принадлежащих предприятию хранилищах, накопителях, складах, могильниках, полигонах, свалках и других).
В графе 2 по строкам 01 – 55 указывается количество опасных отходов, которые образовались непосредственно на отчитывающемся предприятии за отчетный год (без учета отходов, поступивших от других предприятий).
В графе 3 по строкам 01 – 55 указывается количество всех опасных отходов, поступивших от других предприятий (со стороны) на отчитывающееся предприятие для использования, переработки, обезвреживания, размещения, и дрругое и не являющиеся готовой продукцией или полуфабрикатами.
В графе 4 по строкам 01 – 55 указывается количество опасных отходов, поступивших по импорту из других стран в целях их использования, обезвреживания или размещения.
В графе 5 по строкам 01 – 55 отражается количество отходов, которые были переработаны, повторно использованы для получения какой-либо продукции на отчитывающемся предприятии.
Графа 6 по строкам 01 – 55 отражает объем импортированных отходов, которые были переработаны, повторно использованы для получения какой-либо продукции на отчитывающемся предприятии.
По графам 7 и 9 по строкам 01 – 55 указывается количество опасных отходов, направленных на инсинерацию (сжигание) с извлечением или без извлечения энергии.
Графы 8 и 10 по строкам 01 – 55 отражают объем импортированных отходов, направленных на инсинерацию (сжигание) с извлечением или без извлечения энергии.
В графах 11 и 13 по строкам 01 – 55 указывается количество опасных отходов, которые были полностью или частично обезврежены (снижены уровни опасности) на отчитывающемся предприятии.
Графы 12 и 14 по строкам 01 – 55 отражают объемы импортированных отходов, которые были полностью или частично обезврежены на предприятии.
В графе 15 и 17 по строкам 01 – 55 указывается количество опасных отходов размещенных (хранение, захоронение) на специализированных объектах размещения промышленных отходов отчитывающегося предприятия.

16-бағанда 01 - 55 жолдар бойынша өндіріс қалдықтарын орналастыру объектілерінде сақтауға жолданған импортталған қауіпті қалдықтардың саны көрсетіледі.
18-бағанда 01 - 55 жолдар бойынша есеп беретін кәсіпорындардың өз тұрмыстық қатты қалдықтар полигондарында орналастырылған қауіпті қалдықтар көлемі көрсетіледі.
19-бағанда 01 - 55 жолдар бойынша басқа ұйымдарға, кәсіпорындарға пайдалану, залалсыздандыру, кәдеге жарату (өңдеу, жою), орналастыру үшін берілген қалдықтардың жалпы саны көрсетіледі, ал 20-бағанда 01 - 55 жолдар бойынша Қазақстан Республикасы аумағынан экспортталған қауіпті қалдықтардың жалпы саны көрсетіледі.
21 және 22-бағандарда 01 – 55 жолдар бойынша есепті кезеңде қауіпті қалдықтарды орналастыруға рұқсат етілген (нормативтік) көлем көрсетіледі. Нормативтік (21-баған 01 – 55 жолдар бойынша) және нормативтен тыс көлемдер (22-баған 01 – 55 жолдар бойынша) бөліп көрсетіледі.
21 және 22-бағандар 01 - 55 жолдар бойынша өндіріс және тұтыну қалдықтарын орналастыру үшін рұқсаты бар кәсіпорындар толтырады.
23-бағанда 01 - 55 жолдар бойынша есепті кезеңнің аяғында кәсіпорынның аумағындағы және одан да тыс жерлердегі, бірақ кәсіпорынның балансындағы қауіпті қалдықтардың барлық жиналған саны көрсетіледі.
Ұсынылған мәліметтердің дұрыстығына, нысанның дұрыс ресімделуіне, белгіленген мерзімде және мекен-жайға табыс етуіне жауапты кәсіпорын басшысы есепке қол қояды.
4. 01-жол = 02, 03 және 04 жолдардың қосындысына (барлық бағандар бойынша)
01-жол = 05, 13 және 35 жолдардың қосындысына (барлық бағандар бойынша)
05-жол = 06-12 жолдардың қосындысына (барлық бағандар бойынша)
13-жол = 14-34 жолдардың қосындысына (барлық бағандар бойынша)
35-жол = 36-46 жолдардың қосындысына (барлық бағандар бойынша)
47-жол = 48 және 49 жолдардың қосындысына (барлық бағандар бойынша)
47-жол = 50 және 53 жолдардың қосындысына (барлық бағандар бойынша)
3-баған
4 баған (барлық жолдар бойынша)
5-баған
6 баған (барлық жолдар бойынша)
7-баған
8 баған (барлық жолдар бойынша)
9-баған
10 баған (барлық жолдар бойынша)
11-баған
12 баған (барлық жолдар бойынша)
13-баған
14 баған (барлық жолдар бойынша)
15 баған
16 баған (барлық жолдар бойынша)
19-баған
20 баған (барлық жолдар бойынша)
23-баған = 1-баған + 2-баған + 3-баған – 5-баған – 7-баған - 9-баған - 11-баған - 13-баған - 15-баған - 17-баған - 18-баған - 19-баған (барлық жолдар бойынша)

Графа 16 по строкам 01 – 55 отражает количество импортированных опасных отходов, направленных на хранение на специализированных объектах размещения промышленных отходов.
В графе 18 по строкам 01 – 55 указывается количество опасных отходов размещенных на полигонах твердых бытовых отходов отчитывающегося предприятия.
В графе 19 по строкам 01 – 55 указывается общее количество опасных отходов, переданных сторонним организациям, предприятиям для использования, обезвреживания, утилизации (переработки, уничтожения), размещения, а в графе 20 по строкам 01 – 55 указывается общее количество экспортированных предприятием из территории Республики Казахстан опасных отходов.
В графах 21 и 22 по строкам 01 – 55 указывается объем, разрешенный (нормативный) на размещение опасных отходов за отчетный период. Нормативный (графа 21 по строкам 01 – 55) и сверхнормативный (графа 22 по строкам 01 – 55) объемы выделяются отдельно.
Графы 21 и 22 по строкам 01 – 55 заполняются предприятиями, имеющими разрешение на размещение отходов производства и потребления.
В графе 23 по строкам 01 – 55 отражается все накопленное количество опасных отходов на предприятии на конец отчетного периода, находящихся как на территории предприятия, так и за его пределами, но находящихся на балансе предприятия.
Отчет подписывается руководителем предприятия, который несет ответственность за достоверность представленных данных, правильность составления формы и представление в установленный срок и адрес.
4. Арифметико-логический контроль
Строка 01 = сумме строк 02, 03 и 04 (по всем графам)
Строка 01 = сумме строк 05, 13 и 35 (по всем графам)
Строка 05 = сумме строк 06-12 (по всем графам)
Строка 13 = сумме строк 14-34 (по всем графам)
Строка 35 = сумме строк 36-46 (по всем графам)
Строка 47 = сумме строк 48 и 49 (по всем графам)
Строка 47 = сумме строк 50-53 (по всем графам)
Графа 3 > Графе 4 (по всем строкам)
Графа 5 > Графе 6 (по всем строкам)
Графа 7 > Графе 8 (по всем строкам)
Графа 9 > Графе 10 (по всем строкам)
Графа 11 > Графе 12 (по всем строкам)
Графа 13 > Графа 14 (по всем строкам)
Графа 15 > Графа 16 (по всем строкам)
Графа 19 > Графе 20 (по всем строкам)
Графа 23 = Графа 1 + Графа 2 + Графа 3 – Графа 5 – Графа 7 - Графа 9 - Графа 11 - Графа 13 - Графа 15 - Графа 17 - Графа 18 - Графа 19 (по всем строкам)