"Бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органдардың бюджеттік есептілікті жасау және беру ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2008 жылғы 30 желтоқсандағы № 644 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2012 жылғы 11 маусымдағы № 295 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2012 жылы 4 шілдеде № 7788 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 31 шілдедегі № 324 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 31.07.2014 № 324 бұйрығымен (алғашқы ресми жариялаған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі).
БҰЙЫРАМЫН:
1. «Бюджетті атқару жөнiндегi уәкiлеттi органдардың бюджеттік есептiлiктi жасау және беру ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2008 жылғы 30 желтоқсандағы № 644 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5489 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Бюджетті атқару жөнiндегi уәкiлеттi органдардың бюджеттік есептiлiктi жасау және беру ережесінде:
19-тармақтың 3) тармақшасы алынып тасталсын;
20-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«20. Қаржы жылының басына бюджет қаражаттарының қалдық сомасы есепке қолмен енгiзiледi, ағымдағы қаржы жылының басынан бастап және соңына дейін өзгерiссiз қалады және ол есептің анықтамалық бөлiмiнде «Бюджет түсімдерінің атқарылуы және/немесе бюджеттік бағдарламалар (кіші бағдарламалар) бойынша төленген міндеттемелер» бағанында көрсетiледi.»;
49-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«49. Жергілікті бюджеттер бойынша бюджеттік даму бағдарламаларының атқарылуы  туралы айлық (жылдық) есепті заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыруға және арттыруға инвестициялық  жобалар, концессиялық жобаларды бірлесе қаржыландыру, инвестициялар бойынша, сондай-ақ өзінің мазмұны бойынша бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға, концессиялық жобаларды бірлесе қаржыландыруға және «Басқалар» деген бөлімде көрсетілген заңды тұлғалардың жарғылық капиталдарын қалыптастыруға және ұлғайтуға бағытталған  бюджеттік бағдарламаларға жатпайтын бюджеттік даму бағдарламалары бойынша  қорытынды деректерді көрсете отырып, осы Ережеге 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органдар қалыптастырады.
Жергілікті (жиынтық) бюджеттер бойынша бюджеттік даму бағдарламаларының атқарылуы  туралы айлық (жылдық) есепті жергілікті бюджеттер жөніндегі бюджеттік даму бағдарламаларының дамуы туралы есептердің негізінде мемлекеттік бюджеттің атқарылуы туралы есепті қалыптастыру үшін жауапты бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органның құрылымдық бөлімшесі қалыптастырады.
Басым республикалық бюджет бойынша бюджеттік инвестициялық жобалардың атқарылуы туралы айлық (жылдық) есепті осы Ережеге 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша республикалық бюджет туралы заңды іске асыру туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысына қоса берілетін объектілер бойынша басым республикалық бюджеттік инвестициялық жобалар тізбесіне сәйкес мемлекеттік бюджеттің атқарылуы туралы есепті қалыптастыруға жауапты бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органның құрылымдық бөлімшесі қалыптастырады.

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 30 декабря 2008 года № 644 "Об утверждении Правил составления и представления бюджетной отчетности уполномоченными органами по исполнению бюджета"
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 11 июня 2012 года № 295. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 4 июля 2012 года № 7788. Утратил силу приказом Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра финансов Республики Казахстан от 31 июля 2014 года № 324
Сноска. Утратил силу приказом Заместителя Премьер-Министра РК - Министра финансов РК от 31.07.2014 № 324 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 30 декабря 2008 года № 644 «Об утверждении Правил составления и представления бюджетной отчетности уполномоченными органами по исполнению бюджета» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5489) следующие изменения и дополнения:
в Правилах составления и представления бюджетной отчетности уполномоченными органами по исполнению бюджета, утвержденных указанным приказом:
подпункт 3) пункта 19 исключить;
пункт 20 изложить в следующей редакции:
«20. Сумма остатков бюджетных средств на начало финансового года вводится в отчет вручную, остается неизменной от начала и до конца текущего финансового года и отражается в справочном разделе отчета в графе «Исполнение поступлений бюджета и/или оплаченные обязательства по бюджетным программам (подпрограммам).»;
пункт 49 изложить в следующей редакции:
«49. Месячный (годовой) отчет об исполнении бюджетных программ развития по местным бюджетам формируется местными уполномоченными органами по исполнению бюджета, по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам, с указанием итоговых данных по инвестиционным проектам, софинансированию концессионных проектов, инвестициям на формирование и увеличение уставного капитала юридических лиц, а также по бюджетным программам развития, не относящимся по своему содержанию к бюджетным программам, направленным на реализацию бюджетных инвестиционных проектов, софинансирование концессионных проектов и на формирование и увеличение уставных капиталов юридических лиц, которые указываются в разделе «Прочие».
Месячный (годовой) отчет об исполнении бюджетных программ развития по местным (свод) бюджетам формируется структурным подразделением центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета, ответственным за формирование отчета об исполнении государственного бюджета на основании отчетов об исполнении бюджетных программ развития по местным бюджетам.
Месячный (годовой) отчет об исполнении приоритетных республиканских бюджетных инвестиций формируется структурным подразделением центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета, ответственным за формирование отчета об исполнении государственного бюджета, в соответствии с Перечнем приоритетных республиканских бюджетных инвестиций, прилагаемым к постановлению Правительства Республики Казахстан о реализации закона о республиканском бюджете, по форме согласно приложению 6 к настоящим Правилам.

Республикалық бюджеттің жобасына енгізілген, кейінге қалдыру шарттары бар, өте маңызды және жедел іске асыруды талап ететін міндеттерді іске асыруға бағытталған басым республикалық бюджеттік инвестициялардың атқарылуы туралы айлық (жылдық) есепті осы Ережеге 6-1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша республикалық бюджет туралы заңды іске асыру туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысына қоса берілетін республикалық бюджеттің жобасына енгізілген, кейінге қалдыру шарттары бар, өте маңызды және жедел іске асыруды талап ететін міндеттерді іске асыруға бағытталған басым республикалық бюджеттік инвестициялардың тізбесіне сәйкес мемлекеттік бюджеттің атқарылуы туралы есепті қалыптастыруға жауапты бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органның құрылымдық бөлімшесі қалыптастырады.»;
52-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«Мемлекеттік, республикалық және жергiлiктi (облыстық, республикалық маңызы бар қаланың, астананың) бюджеттердің атқарылуы туралы, басым республикалық бюджет бойынша бюджеттік инвестициялық жобалардың, Республикалық бюджеттің жобасына енгізілген, кейінге қалдыру шарттары бар, өте маңызды және жедел іске асыруды талап ететін міндеттерді іске асыруға бағытталған басым республикалық бюджеттік инвестициялардың атқарылуы туралы есептері, жергiлiктi (жиынтық) бюджеттер бойынша бюджеттік даму бағдарламалардың атқарылуы туралы айлық (жылдық) есептерді бюджеттi атқару жөнiндегi орталық уәкiлеттi орган тиісті мемлекеттік органдарға осы Ережеге 26, 6-1, 7-қосымшаларға сәйкес (қол қоюмен бекітілмеген) нысандар бойынша қағаз тасығышта және электрондық түрде жібереді. Қағаз тасығыштағы есептер ілеспе хатпен беріледі.»;
56-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«56. Шоғырландырылған бюджеттің атқарылуы туралы айлық (жылдық) есепті осы Ереженің мемлекеттік және жергілікті бюджеттердің атқарылуы туралы есептер үшін белгіленген мерзімінде бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті орган жасайды және Қазақстан Республикасының Президенті әкімшілігіне, Қазақстан Республикасының Үкіметіне, мемлекеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органға және ішкі бақылау жөніндегі Қазақстан Республикасының Үкіметі уәкілеттік берген органға (біріктірілген) электрондық түрде ілеспе хатпен жібереді.»;
79-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«79. КБ-Б нысаны бойынша кредиторлық берешек туралы есеп мынадай үлгіде толтырылады:
1-5-бағандарда мыналар көрсетіледі:
бюджет шығыстарының сыныптамалық кодтарына және тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) өткізуінен түсетін ақшаны жұмсау есебінен қалыптасқан берешекті көрсету үшін бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті орган бекіткен ақылы қызметтердің тізбесіне сәйкес шығыстардың кодтары;
бюджет шығыстарының сыныптамалық кодтары және демеушілік және қайырымдылық көмектен түсетін ақшаны жұмсаудан қалыптасқан берешекті көрсету үшін 901 «Демеушілік және қайырымдылық көмек есебінен түсетін шығыстарға арналған ақша» коды;
бюджет шығыстарының сыныптамалық кодтары және бюджет қаражатының жетіспеушілігі және оны талан-тараж жасау нәтижесінде бюджет қаражаты есебінен қалыптасқан берешекті көрсету үшін 902 «Жетіспеушілік» коды;
бюджет шығыстарының сыныптамалық кодтары және өзге де себептер нәтижесінде бюджет қаражаты есебінен қалыптасқан берешекті көрсету үшін 903 «Өзге» коды.
Кейінгі бағандарды толтыру КБ-Б нысаны бойынша есептерді толтыру үшін осы Ереженің 78-тармағында белгіленген тәртіппен жүзеге асырылады.»;
81-тармақ мынадай мазмұнда жазылсын:

Месячный (годовой) отчет об исполнении приоритетных республиканских бюджетных инвестиций, направленных на реализацию особо важных и требующих оперативной реализации задач, включенных в проект республиканского бюджета с отлагательными условиями, формируется структурным подразделением центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета, ответственным за формирование отчета об исполнении государственного бюджета, в соответствии с Перечнем приоритетных республиканских бюджетных инвестиций, направленных на реализацию особо важных и требующих оперативной реализации задач, включенных в проект республиканского бюджета с отлагательными условиями, прилагаемым к постановлению Правительства Республики Казахстан о реализации закона о республиканском бюджете, по форме согласно приложению 6-1 к настоящим Правилам.»;
часть первую пункта 52 изложить в следующей редакции:
«52. Месячные (годовые) отчеты об исполнении государственного, республиканского и местного (свод, в разрезе бюджетов областей, города республиканского значения, столицы) бюджетов, отчет об исполнении приоритетных республиканских бюджетных инвестиций, направленных на реализацию особо важных и требующих оперативной реализации задач, включенных в проект республиканского бюджета с отлагательными условиями, отчеты об исполнении бюджетных программ развития по местным (свод) бюджетам направляются центральным уполномоченным органом по исполнению бюджета соответствующим государственным органам по формам, согласно приложениям 2, 6, 6-1, 7 к настоящим Правилам в электронном виде с сопроводительным письмом.»;
пункт 56 изложить в следующей редакции:
«56. Месячный (годовой) отчет об исполнении консолидированного бюджета составляется в сроки, установленные настоящими Правилами для отчетов об исполнении государственного и местных бюджетов, и представляется центральным уполномоченным органом по исполнению бюджета в Администрацию Президента Республики Казахстан, Правительство Республики Казахстан, центральный уполномоченный орган по государственному планированию и уполномоченный Правительством Республики Казахстан орган по внутреннему контролю (в агрегированном виде) в электронном виде с сопроводительным письмом.»;
пункт 79 изложить в следующей редакции:
«79. Отчет о кредиторской задолженности по форме КЗ-П заполняется следующим образом:
в графах 1-5 указываются:
коды расходов в соответствии с классификацией расходов бюджета и Классификатора перечня товаров (работ, услуг) государственных учреждений, содержащихся за счет государственного бюджета, деньги от реализации которых остаются в их распоряжении (далее - перечень платных услуг), утвержденного приказом Министра финансов Республики Казахстан от 25 мая 2009 года № 215 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5702), для отражения задолженности, образовавшейся за счет расходования денег от реализации товаров (работ, услуг);
коды расходов в соответствии с классификацией расходов бюджета и код 901 «Деньги, полученные на расходы за счет спонсорской и благотворительной помощи» для отражения задолженности, образовавшейся за счет расходования денег от спонсорской и благотворительной помощи;
коды расходов в соответствии с классификацией расходов бюджета и код 902 «Недостачи» для отражения задолженности, образовавшейся за счет бюджетных средств вследствие недостач и хищений бюджетных средств;
коды расходов в соответствии с классификацией расходов бюджета и код 903 «Прочие» для отражения задолженности, образовавшейся за счет бюджетных средств вследствие прочих причин.
Заполнение последующих граф осуществляется в порядке, установленном пунктом 78 настоящих Правил для заполнения отчета по форме КЗ-Б.»;
пункт 81 изложить в следующей редакции:

«81. Қағаз тасығыштағы КЗ-Б нысан бойынша кредиторлық берешек туралы ай сайынғы есепке бюджет қаражаты есебінен құралған кредиторлық берешектің құрылу себептері туралы ақпарат осы Ереженің 16-қосымшасына сәйкес, әрбір бюджеттік бағдарлама (кіші бағдарлама) бойынша берешектің құрылу себебін түсіндіре отырып, қоса беріледі.
Қағаз тасығыштағы КЗ-П нысан бойынша кредиторлық берешек туралы ай сайынғы есепке басқа қаражаты есебінен құралған кредиторлық берешектің құрылу себептері туралы ақпарат осы Ереженің 16-1-қосымшасына сәйкес, әрбір бюджеттік бағдарлама (кіші бағдарлама) бойынша берешектің құрылу себебін түсіндіре отырып, қоса беріледі.»;
91-тармақ мынадай мазмұнда жазылсын:
«91. ДБ-Б нысаны бойынша дебиторлық берешек туралы есеп мынадай түрде толтырылады:
1-5 бағандарда мыналар көрсетіледі:
бюджет шығыстарының сыныптамалық кодтарына және тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) өткізуінен түсетін ақшаны жұмсау есебінен қалыптасқан берешекті көрсету үшін бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті орган бекіткен ақылы қызметтердің тізбесіне сәйкес шығыстардың кодтары;
бюджет шығыстарының сыныптамалық кодтары және демеушілік және қайырымдылық көмектен түсетін ақшаны жұмсаудан қалыптасқан берешекті көрсету үшін 901 «Демеушілік және қайырымдылық көмек есебінен түсетін шығыстарға арналған ақша» коды;
бюджет шығыстарының сыныптамалық кодтары және бюджет қаражатының жетіспеушілігі және оны талан-тараж жасау нәтижесінде бюджет қаражаты есебінен қалыптасқан берешекті көрсету үшін 902 «Жетіспеушілік» коды;
бюджет шығыстарының сыныптамалық кодтары және өзге де себептер нәтижесінде бюджет қаражаты есебінен қалыптасқан берешекті көрсету үшін 903 «Өзге» коды.
6-бағанда 1-5-бағандардағы кодтарға сәйкес атаулар көрсетіледі;
7-бағанда ағымдағы қаржы жылының 1 қаңтарына арналған жағдай бойынша өткен жылдардың кредиторлық берешегi көрсетiледi. Бюджеттi атқару жөнiндегi уәкiлеттi органға бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiсi бюджеттiк бағдарламаларды қаржыландыру жоспарының орындалуы туралы жылдық есептi тапсырған сәттен бастап 7-бағанда көрсетiлген кредиторлық берешектiң сомасы ағымдағы қаржы жылының iшiнде өзгермеуi тиiс.
8-бағанда ағымдағы қаржы жылында Қазақстан Республикасының бюджет заңнамасына сәйкес тиiстi бюджеттiң кiрiсiне аударылған өткен жылдың дебиторлық берешек сомасы көрсетiледi;
9-бағанда басқа негiздер (ағымдағы жылы алынған, сот шешiмi немесе т.б. бойынша есептен шығарылған тауарлар (жұмыстар, қызметтер) есебiнен) бойынша өтелген өткен жылдардың дебиторлық берешек сомасы көрсетiледi;
10-бағанда өткен жылғы дебиторлық берешектiң ағымдағы қаржы жылында бiр бөлiгi өтелгеннен кейiнгi қалдығы көрсетiледi;
11-бағанда ағымдағы қаржы жылы пайда болған дебиторлық берешектiң сомасы көрсетiледi;
12-бағанда есептi күнге қалыптасқан жалпы дебиторлық берешек көрсетiледi (11 және 12-бағандардың сомасы);
13-бағанда әлеуеттi өнiм берушiлермен және мердiгерлермен бюджет қаражаттары есебiнен тауарлар мен жұмыстарды (қызметтердi) сатып алуға жасасқан, бюджет заңнамасында белгiленген тәртiппен ведомствоның аумақтық бөлiмшелерiнде тiркелген шарттың талаптарына сәйкес аванстық (алдын-ала) төлемдердiң сомасы көрсетiледi;
14-бағанда қуыну мерзiмi аяқталған дебиторлық берешектiң сомасы көрсетiледi. Көрсетiлген берешек активтердiң, материалдық қорлардың, ақшаның, есеп айырысулар мен мемлекеттiк мекеме теңгерiмiнiң басқа да баптарын түгендеу жүргiзiлгеннен және түгендеу актiсi жасалғаннан кейiн есепке енгiзiледi.»;
92-тармақ алынып тасталсын;
94-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

«81. К ежемесячному отчету о кредиторской задолженности по форме КЗ-Б на бумажном носителе прилагается информация о причинах образования кредиторской задолженности за счет бюджетных средств согласно приложению 16 к настоящим Правилам, с объяснением причин образования задолженности по каждой бюджетной программе (подпрограмме).
К ежемесячному отчету о кредиторской задолженности по форме КЗ-П на бумажном носителе прилагается информация о причинах образования кредиторской задолженности за счет прочих средств согласно приложению 16-1 к настоящим Правилам, с объяснением причин образования задолженности по каждой бюджетной программе (подпрограмме).»;
пункт 91 изложить в следующей редакции:
«91. Отчет о дебиторской задолженности по форме ДЗ-П заполняется следующим образом:
в графах 1-5 указываются:
коды расходов в соответствии с классификацией расходов бюджета и перечня платных услуг, для отражения задолженности, образовавшейся за счет расходования денег от реализации товаров (работ, услуг);
коды расходов в соответствии с классификацией расходов бюджета и код 902 «Недостачи» для отражения задолженности, образовавшейся за счет бюджетных средств вследствие недостач и хищений бюджетных средств;
коды расходов в соответствии с классификацией расходов бюджета и код 903 «Прочие» для отражения задолженности, образовавшейся за счет бюджетных средств вследствие прочих причин.
в графе 6 указываются наименования, соответствующие кодам в графах 1-5;
в графе 7 указывается дебиторская задолженность прошлых лет по состоянию на 1 января текущего финансового года. Сумма дебиторской задолженности, отражаемая в графе 7, с момента сдачи администратором бюджетных программ годового отчета об исполнении планов финансирования бюджетных программ в уполномоченный орган по исполнению бюджета, не должна изменяться в течение текущего финансового года;
в графе 8 указывается сумма дебиторской задолженности прошлых лет, перечисленная в текущем финансовом году в соответствии с бюджетным законодательством Республики Казахстан в доход соответствующего бюджета;
в графе 9 указывается сумма дебиторской задолженности прошлых лет, погашенной по иным основаниям (за счет полученных в текущем году товаров (работ, услуг), списанной по решению суда и др.);
в графе 10 отражается остаток дебиторской задолженности прошлых лет после погашения ее части в текущем финансовом году;
в графе 11 указывается сумма дебиторской задолженности, образовавшейся в текущем финансовом году;
в графе 12 указывается общая дебиторская задолженность, сложившаяся на отчетную дату (сумма граф 10 и 11);
в графе 13 указывается сумма авансовых платежей (предоплата) в соответствии с условиями договоров, заключенных с поставщиками и подрядчиками на приобретение товаров и работ (услуг) за счет средств бюджета, зарегистрированных в территориальных подразделениях ведомства в установленном бюджетным законодательством порядке;
в графе 14 указывается сумма дебиторской задолженности с истекшим сроком исковой давности. Указанная задолженность включается в отчет после проведения инвентаризации активов, материальных запасов, денег, расчетов и других статей баланса государственного учреждения и составления акта инвентаризации.»;
пункт 92 исключить;
пункт 94 изложить в следующей редакции:

«94. Қағаз тасығыштағы ДЗ-Б нысандағы дебиторлық берешек туралы ай сайынғы есепке бюджет қаражаты есебінен кредиторлық берешектің құрылу себептерi туралы ақпарат осы Ережеге 16-қосымшаға сәйкес, әрбiр бюджеттiк бағдарлама (кiшi бағдарлама) бойынша берешектің құрылу себебiн түсiндiре отырып, қоса берiледi.
Қағаз тасығыштағы ДЗ-Б нысандағы дебиторлық берешек туралы ай сайынғы есепке өзге де қаражаты есебінен кредиторлық берешектің құрылу себептерi туралы ақпарат осы Ережеге 16-1-қосымшаға сәйкес, әрбiр бюджеттiк бағдарлама (кiшi бағдарлама) бойынша берешектің құрылу себебiн түсiндiре отырып, қоса берiледi.»;
6-қосымша осы бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес мынадай редакцияда жазылсын;
осы бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес 6-1-қосымшасымен толықтырылсын;
16-қосымша осы бұйрықтың 3-қосымшасына сәйкес мынадай редакцияда жазылсын;
осы бұйрықтың 4-қосымшасына сәйкес 16-1-қосымшамен толықтырылсын;
19-қосымша осы бұйрықтың 5-қосымшасына сәйкес мынадай редакцияда жазылсын.
2. Бюджеттік рәсімдер әдіснамасы департаменті (А.Н. Қалиева) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін және заңнамада белгіленген тәртіппен ресми бұқаралық ақпарат құралдарында кейіннен жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық тіркелген күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Министр                                    Б. Жәмішев
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2012 жылғы 11 маусымдағы
№ 295 бұйрығына
1-қосымша
Бюджетті атқару жөніндегі
уәкілетті органдардың бюджеттік
есептілікті жасау және беру
ережесіне 6-қосымша
Нысан
Басым республикалық бюджеттік инвестициялардың атқарылуы туралы
есеп
Бюджет түрі: Республикалық
Кезеңділігі: айлық, жылдық
Өлшем бірлігі: мың теңге
Код
Атауы
Есепті қаржы жылына арналған бекітілген бюджет
Есепті қаржы жылына арналған нақтыланған бюджет
Есепті қаржы жылына арналған түзетілген бюджет
Функционалдық топ
ББӘ
Бағдарлама
Кіші бағдарлама
Инвестжобаның коды
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Барлығы
I. Республикалық бюджеттік инвестициялық жобалар - барлығы
II. Заңды тұлғалардың жарғылық капиталында мемлекеттің қатысуы бар бюджеттік инвестициялар - барлығы
III. Нысаналы даму трансферттері - барлығы
IV. Кредиттер - барлығы
кестенің жалғасы
Есепті кезеңге арналған қаржыландырудың жиынтық жоспары
Қабылданған міндеттемелер

«94. К ежемесячному отчету о дебиторской задолженности по форме ДЗ-Б на бумажном носителе прилагается информация о причинах образования дебиторской задолженности за счет бюджетных средств, согласно приложению 16 к настоящим Правилам, с объяснением причин образования задолженности по каждой бюджетной программе (подпрограмме).
К ежемесячному отчету о дебиторской задолженности по форме ДЗ-П на бумажном носителе прилагается информация о причинах образования дебиторской задолженности за счет прочих средств, согласно приложению 16-1 к настоящим Правилам, с объяснением причин образования задолженности по каждой бюджетной программе (подпрограмме).»;
приложение 6 изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
дополнить приложением 6-1 согласно приложению 2 к настоящему приказу;
приложение 16 изложить в новой редакции согласно приложению 3 к настоящему приказу;
дополнить приложением 16-1 согласно приложению 4 к настоящему приказу;
приложение 19 изложить в новой редакции согласно приложению 5 к настоящему приказу.
2. Департаменту методологии бюджетных процедур (Калиева А.Н.) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и его последующее опубликование в официальных средствах массовой информации в установленном законодательством порядке.
3. Настоящий приказ вводится в действие со дня его государственной регистрации.
Министр                                    Б. Жамишев
Приложение 1
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 11 июня 2012 года № 295
Приложение 6
к Правилам составления и представления
бюджетной отчетности уполномоченных
органов по исполнению бюджета
Форма
Отчет об исполнении приоритетных
республиканских бюджетных инвестиций
на ____________________
Вид бюджета: Республиканский
Периодичность: Месячная, годовая
Ед. измерения: Тыс. тенге
Код
Наименование
Утвер-
жден-
ный
бюд-
жет на
отчет-
ный
финан-
совый
год
Уточ-
ненный
бюджет
на от-
четный
финан-
совый
год
Скор-
ректи-
рован-
ный
бюджет
на от-
четный
финан-
совый
год
Своднй план
финансирования
на отчетный
период
Функ-
цио-
наль-
ная
гру-
ппа
А
Б
П
Про-
грам-
ма
Под-
про-
грам-
ма
Код
ин-
вест-
про-
екта
по
обя-
за-
тель-
ствам
по
пла-
тежам
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Всего
I. Республи-
канские
инвестиционные
проекты - всего
II. Бюджетные
инвестиции,
планируемые
посредством
участия
государства
в уставном
капитале
юридических лиц
- всего
III. Целевые
трансферты
на развитие -
всего
IV. Кредиты -
всего
продолжение таблицы
Принятые
обяза-
тельства
Неоплаченные
обязательства

Төленбеген міндеттемелер 12 бағаны - 14 бағаны
Бюджеттік бағдарлама бойынша төленген міндеттемелердің атқарылуы
Есепті кезеңге ауытқуы 14 бағаны - 11 бағаны
Есепті кезеңге бюджеттік бағдарлама бойынша төленген міндеттемелердің атқарылуы 14 бағаны/11 бағаны * 100
Жылдық жоспарына бюджет түсімдердің атқарылуы
14 бағаны/ 9 бағаны * 100
Ескертпе (бюджеттік бағдарлама әкімшілерінің жоспардың атқарылмауы себебінің негіздемесі)
міндеттемелер бойынша
төлемдер бойынша
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2012 жылғы 11 маусымдағы
№ 295 бұйрығына
2-қосымша
Бюджетті атқару жөніндегі
уәкілетті органдардың бюджеттік
есептілікті жасау және беру
ережесіне 6-1-қосымша
Нысан
Аса маңызды және жедел іске асыруды талап ететін міндеттерді
іске асыруға бағытталған жоспарлау сатыларынан өтпеген бірақ
республикалық бюджет жобасына қосылған басым республикалық
бюджеттік инвестициялардың атқарылуы туралы есеп
Бюджет түрі: Республикалық
Кезеңділігі: айлық, жылдық
Өлшем бірлігі: мың теңге
Код
Атауы
Есепті қаржы жылына арналған бекітілген бюджет
Есепті қаржы жылына арналған нақтыланған бюджет
Есепті қаржы жылына арналған түзетілген бюджет
Функционалдық топ
ББӘ
Бағдарлама
Кіші бағдарлама
Инвестжобаның коды
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Барлығы
I. Республикалық бюджеттік инвестициялық жобалар - барлығы
II. Заңды тұлғалардың жарғылық капиталында мемлекеттің қатысуы бар бюджеттік инвестициялар - барлығы
III. Нысаналы даму трансферттері - барлығы
IV. Кредиттер - барлығы
кестенің жалғасы
Есепті кезеңге арналған қаржыландырудың жиынтық жоспары
Қабылданған міндеттемелер

гр.12 - гр.14
Исполнение
оплаченных
обяза-
тельств по
бюджетным
программам
Отклонение
к отчетному
периоду
гр. 14 -
гр. 11
Исп. опла-
ченных
обяз-в по
бюд.
программам
к отчетному
периоду
гр.14 /
гр.11 * 100
Исп-е
оплаченных
обязательст
к плану на
год гр.14 /
гр.9 * 100
Примечание
(обосно-
вание
админис-
траторов
бюджетных
программ
причин
неисполне-
ния плана)
12
13
14
15
16
17
18
Приложение 2
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 11 июня 2012 года № 295
Приложение 6-1
к Правилам составления и представления
бюджетной отчетности уполномоченных
органов по исполнению бюджета
Форма
Отчет об исполнении приоритетных республиканских бюджетных
инвестиций, направленных на реализацию особо важных
и требующих оперативной реализации задач, включенных в
проект республиканского бюджета с отлагательными условиями
на _____________________
Вид бюджета: Республиканский
Периодичность: Месячная, годовая
Ед. измерения: Тыс. тенге
Код
Наименование
Утвер-
жден-
ный
бюд-
жет на
отчет-
ный
финан-
совый
год
Уточ-
ненный
бюджет
на от-
четный
финан-
совый
год
Скор-
ректи-
рован-
ный
бюджет
на от-
четный
финан-
совый
год
Своднй план
финансирования
на отчетный
период
Функ-
цио-
наль-
ная
гру-
ппа
А
Б
П
Про-
грам-
ма
Под-
про-
грам-
ма
Код
ин-
вест-
про-
екта
по
обя-
за-
тель-
ствам
по
пла-
тежам
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Всего
I. Республи-
канские
инвестиционные
проекты - всего
II. Бюджетные
инвестиции,
планируемые
посредством
участия
государства
в уставном
капитале
юридических лиц
- всего
III. Целевые
трансферты
на развитие -
всего
IV. Кредиты -
всего
продолжение таблицы
Принятые
обяза-
тельства
Неоплаченные
обязательства

Төленбеген міндеттемелер 12 бағаны - 14 бағаны
Бюджеттік бағдарлама бойынша төленген міндеттемелердің атқарылуы
Есепті кезеңге ауытқуы 14 бағаны - 11 бағаны
Есепті кезеңге бюджеттік бағдарлама бойынша төленген міндеттемелердің атқарылуы 14 бағаны/11 бағаны * 100
Жылдық жоспарына бюджет түсімдердің атқарылуы
14 бағаны/ 9 бағаны * 100
Ескертпе (бюджеттік бағдарлама әкімшілерінің жоспардың атқарылмауы себебінің негіздемесі)
міндеттемелер бойынша
төлемдер бойынша
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2012 жылғы 11 маусымдағы
№ 295 бұйрығына
3-қосымша
Бюджетті атқару жөніндегі
уәкілетті органдардың бюджеттік
есептілікті жасау және беру
ережесіне 16-қосымша
Нысан
Бюджет қаражаты есебінен _____________________________ берешегiнiң
(бюджеттiң атауы)
қалыптасу себептерi туралы ақпарат
20___ жылға ___________________ арналған жағдай бойынша
Бюджет түрi - ________________________
Кезеңдiлiгi - айлық, тоқсандық, жылдық
Әкiмшi
Бағдарлама
Кiшi бағдарлама
Атауы
Қарыз сомасы, мың теңге
Берешектiң қалыптастыру себептерi
1
2
3
4
5
6
Барлығы
Мемлекеттiк бюджетке қызмет
көрсетудi жүзеге асыратын
ведомствоның/бюджеттi атқару
жөнiндегi жергiлiктi уәкiлеттi
органның басшысы                 ____________ _______________________
(қолы)      (қолды таратып жазу)
Деректердi жасау үшiн жауапты
құрылымдық бөлiмшесiнiң басшысы  ____________ _______________________
(қолы)      (қолды таратып жазу)
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2012 жылғы 11 маусымдағы
№ 295 бұйрығына
4-қосымша
Бюджетті атқару жөніндегі
уәкілетті органдардың бюджеттік
есептілікті жасау және беру
ережесіне 16-1-қосымша
Нысан
Өзге де қаражат есебінен _____________________________ берешегiнiң
(бюджеттiң атауы)
қалыптасу себептерi туралы ақпарат
20___ жылға ___________________ арналған жағдай бойынша
Бюджет түрi - ________________________
Кезеңдiлiгi - айлық, тоқсандық, жылдық
Әкiмшi
Бағдарлама
Кiшi бағдарлама
Атауы
Қарыз сомасы, мың теңге
Берешектiң қалыптастыру себептерi
1
2
3
4
5
6
Барлығы
Мемлекеттiк бюджетке қызмет
көрсетудi жүзеге асыратын
ведомствоның/бюджеттi атқару
жөнiндегi жергiлiктi уәкiлеттi
органның басшысы                 ____________ _______________________
(қолы)      (қолды таратып жазу)
Деректердi жасау үшiн жауапты
құрылымдық бөлiмшесiнiң басшысы  ____________ _______________________
(қолы)      (қолды таратып жазу)
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2012 жылғы 11 маусымдағы
№ 295 бұйрығына
5-қосымша
Бюджетті атқару жөніндегі
уәкілетті органдардың бюджеттік
есептілікті жасау және беру
ережесіне 19-қосымша
Нысан
Өзара өтелетiн төлемдер операциясы бойынша деректер
_________________________________
(жергiлiктi бюджеттiң атауы)
____________ жылға

гр.12 - гр.14
Исполнение
оплаченных
обяза-
тельств по
бюджетным
программам
Отклонение
к отчетному
периоду
гр. 14 -
гр. 11
Исп. опла-
ченных
обяз-в по
бюд.
программам
к отчетному
периоду
гр.14 /
гр.11 * 100
Исп-е
оплаченных
обязательст
к плану на
год гр.14 /
гр.9 * 100
Примечание
(обосно-
вание
админис-
траторов
бюджетных
программ
причин
неисполне-
ния плана)
12
13
14
15
16
17
18
Приложение 3
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 11 июня 2012 года № 295
Приложение 16
к Правилам составления и представления
бюджетной отчетности уполномоченных
органов по исполнению бюджета
Форма
Информация о причинах образования _______________ задолженности
____________________________________ за счет бюджетных средств
(наименование бюджета)
по состоянию на __________________________ 20___ года
Вид бюджета - ________________________________
Периодичность - месячная, квартальная, годовая
Админис-
тратор
Программа
Подпро-
грамма
Наименование
Сумма
задолженности,
тысяч тенге
Причины
образования
задолженности
1
2
3
4
5
6
Всего
Руководитель ведомства,
осуществляющего обслуживание
государственного бюджета/
местного уполномоченного
органа по исполнению бюджета ___________ ______________________
(подпись)  (расшифровка подписи)
Руководитель структурного
подразделения, ответственного
за составление данных ___________ ______________________
(подпись)   (расшифровка подписи)
Приложение 4
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 11 июня 2012 года № 295
Приложение 16-1
к Правилам составления и представления
бюджетной отчетности уполномоченных
органов по исполнению бюджета
Форма
Информация о причинах образования _______________ задолженности
____________________________________ за счет прочих средств
(наименование бюджета)
по состоянию на __________________________ 20___ года
Вид бюджета - ________________________________
Периодичность - месячная, квартальная, годовая
Периодичность - месячная, квартальная, годовая
Админис-
тратор
Программа
Подпро-
грамма
Наименование
Сумма
задолженности,
тысяч тенге
Причины
образования
задолженности
1
2
3
4
5
6
Всего
Руководитель ведомства,
осуществляющего обслуживание
государственного бюджета/
местного уполномоченного
органа по исполнению бюджета ___________ ______________________
(подпись)  (расшифровка подписи)
Руководитель структурного
подразделения, ответственного
за составление данных ___________ ______________________
(подпись)   (расшифровка подписи)
Приложение 5
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 11 июня 2012 года № 295
Приложение 19
к Правилам составления и представления
бюджетной отчетности уполномоченных
органов по исполнению бюджета
Форма
Данные по взаимопогашаемым операциям
_______________________________________________
(наименование местного бюджета)
на ______________________ года

1-27 нысанына Қосымша
Есеп жасалынды: уақыты
ХN парағына дейiн
Республика (область, қала, аудан) ______________________
Мерзiмдiлiгi айлық, жылдық _____________________________
Өлшем бiрлiгi: мың. теңге
Бюджеттiк жiктеу жүйесi
Атауы
Есептi қаржы жылына бекiтiлген бюджет
Есептi қаржы жылына нақтыланған бюджет
Есептi қаржы жылына түзету енгiзiлген бюджет
Түсiмдер мен төлемдердi қаржыландыру жөнiндегi жиынтық жоспары, есептi жылға мiндеттемелердi қаржыландыру жөнiндегi жиынтық жоспары
Қабылданған мiндеттемелер
Төленбеген мiндеттемелер
Бюджет түсiмдерiнiң орындалуы/немесе бюджеттiк бағдарламалар бойынша төленген мiндеттемелер (сол бағдарлама бағытындағы)
Есептi жылға түсiмдер мен төлемдердi қаржыландыру жөнiндегi жиынтық жоспарына бюджет түсiмдерiнiң орындалуы/немесе бюджеттiк бағдарламалар бойынша төленген мiндеттемелер (сол бағдарлама бағытындағы)
Орындалатын (бекiтiлген, нақтыланған, түзету енгiзiлген) бюджетке, бюджет түсiмдерiнiң орындалуы/немесе бюджеттiк бағдарламалар бойынша төленген мiндеттемелер (сол бағдарлама бағытындағы), %
Төлемдер бойынша
Мiндеттемелер бойынша
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
I. Табыстар
II. Шығындар
III. Таза бюджеттiк несиелер
х
х
Бюджеттiк несиелер
Бюджеттiк несиелердi өтеу
IV. Қаржы активтерiнiң операциялары бойынша қалдық
х
х
Қаржы активтерiн сатып алу
Мемлекеттiк қаржы активтерiн сатудан түскен түсiмдер
V. Бюджет тапшылығы (профициті)
х
х
VI. Бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану)
х
х
Қарыздар түсімі
Қарыздарды өтеу
Бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары
Мемлекеттiк бюджеттiң орындалуын
жүзеге асырушы, ведомстваның
аймақтық бөлiмшесiнiң басшысы      _________ ________________________
(қолы)      (қолын ашып жазу)
М.О.
Жиынтық жоспарды әзiрлеуге және
құрастыруға жауапты, құрылымдық
бөлiмшесiнiң басшысы               _________ ________________________
(қолы)      (қолын ашып жазу)
Деректердi құрастыруға жауапты,
құрылымдық бөлiмшесiнiң басшысы    _________ ________________________
(қолы)      (қолын ашып жазу)

Приложение к форме 1-27
Отчет произведен: Дата
Страница Х из N
Вид бюджета ____________________
Периодичность месячная, годовая ____________________
Единица измерения: тыс. тенге
Коды
бюд-
жетной
класси-
фика-
ции
Наименование
Утверж-
денный
бюджет на
отчетный
финансовый
год
Уточненный
бюджет на
отчетный
финансовый
год
Скорректиро-
ванный бюджет
на отчетный
финансовый
год
Сводный план
поступлений и
финансирования по
платежам, сводный
план финансирования
по обязательствам на
отчетный период
по
платежам
По
обязатель-
ствам
1
2
3
4
5
6
7
I. Доходы
II. Затраты
III. Чистое
бюджетное
кредитование
Бюджетные
кредиты
Погашение
бюджетных
кредитов
IV. Сальдо по
операциям с
финансовыми
активами
Приобретение
финансовых
активов
Поступления
от продажи
финансовых
активов
государства
V. Дефицит
(профицит)
бюджета
VI. Финан-
сирование
дефицита
(использование
профицита)
бюджета
Поступление
займов
Погашение
займов
Используемые
остатки
бюджетных
средств
продолжение таблицы
Принятые
обязатель-
ства
Неоплачен-
ные
обязатель-
ства
Исполнение
поступлений
бюджета и/или
оплаченные
обязательства по
бюджетным программам
(подпрограммам)
Исполнение
поступлений
бюджета и/или
оплаченные
обязательства по
бюджетным
программам
(подпрограммам)
к сводному плану
поступлений и
финансирования на
отчетный период,
(графа10:
графа6)х100, %
Исполнение
поступлений бюджета
и/или оплаченные
обязательства по
бюджетным программам
(подпрограммам)
к исполняемому
(утвержденному,
уточненному,
скоректированному)
бюджету,
(графа10:
графа 5)х100, %
8
9
10
11
12
х
х
х
х
х
х
х
х
Руководитель территориального
подразделения ведомства,
осуществляющего обслуживание
исполнения государственного
бюджета ______________ _____________________
(подпись)    (расшифровка подписи)
М.П.
Руководитель структурного
подразделения, ответственного
за формирование и ведение
сводных планов ______________ ______________________
(подпись)     (расшифровка подписи)
Руководитель структурного
подразделения, ответственного
за формирование данных ______________ _______________________
(подпись)      (расшифровка подписи)