"Уақытты қолдану күнделігі" және "Халықтың тұрмыс сапасы" жалпымемлекеттік статистикалық байқаулардың статистикалық нысандары мен оларды толтыру жөніндегі нұсқаулықтарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі төрағасының 2011 жылғы 15 тамыздағы № 230 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі Төрағасының м.а. 2012 жылғы 2 шілдедегі № 170 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2012 жылы 13 тамызда № 7840 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитеті төрағасының 2015 жылғы 18 ақпандағы № 39 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитеті төрағасының 18.02.2015 № 39 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін 10 күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Мемлекеттік статистиканы жетілдіру мақсатында, сондай-ақ «Мемлекеттік статистика туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабының 2) және 7) тармақшаларына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. «Уақытты қолдану күнделігі» және «Халықтың тұрмыс сапасы» жалпымемлекеттік статистикалық байқаулардың статистикалық нысандары мен оларды толтыру жөніндегі нұсқаулықтарды бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі төрағасының 2011 жылғы 15 тамыздағы № 230 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2011 жылғы 12 қыркүйектегі № 7171 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
34-қосымшалар осы бұйрықтың 12-қосымшаларына сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Статистика агенттігінің Құқықтық және ұйымдық қамтамасыз ету департаменті Стратегиялық даму департаментімен бірге заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді қамтамасыз етсін;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігінде мемлекеттiк тiркелгеннен кейiн күнтiзбелiк он күн iшiнде бұқаралық ақпарат құралдарына ресми жариялауға жіберсін;
3) Қазақстан Республикасы Статистика агенттігінің интернет-ресурсында міндетті түрде жариялауды қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасы Статистика агенттігінің Стратегиялық даму департаменті осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі құрылымдық бөлімшелерінің және аумақтық органдарының назарына жеткізсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Статистика агенттігінің жауапты хатшысына жүктелсін.

О внесении изменений в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по статистике от 15 августа 2011 года № 230 "Об утверждении статистических форм общегосударственных статистических наблюдений "Дневник использования времени" и "Качество жизни населения" и инструкций по их заполнению"
Приказ и.о. Председателя Агентства Республики Казахстан по статистике от 2 июля 2012 года № 170. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 13 августа 2012 года № 7840. Утратил силу приказом Председателя Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан от 18 февраля 2015 года № 39
Сноска. Утратил силу приказом Председателя Комитета по статистике Министерства национальной экономики РК от 18.02.2015 № 39 (вводится в действие по истечении 10 календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В целях совершенствования государственной статистики, а также в соответствии с подпунктами 2) и 7) статьи 12 Закона Республики Казахстан «О государственной статистике», ПРИКАЗЫВАЮ:
Внести в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по статистике от 15 августа 2011 года № 230 «Об утверждении статистических форм общегосударственных статистических наблюдений «Дневник использования времени» и «Качество жизни населения» и инструкций по их заполнению» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов от 12 сентября 2011 года за № 7171) следующие изменения:
приложения 34 изложить в редакции согласно приложениям 12 к настоящему приказу.
2. Департаменту правового и организационного обеспечения совместно с Департаментом стратегического развития Агентства Республики Казахстан по статистике в установленном законодательством порядке:
1) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) направить на официальное опубликование в средства массовой информации настоящий приказ в течение десяти календарных дней после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
3) обеспечить обязательную публикацию настоящего приказа на интернет-ресурсе Агентства Республики Казахстан по статистике.
3. Департаменту стратегического развития Агентства Республики Казахстан по статистике довести настоящий приказ до сведения структурных подразделений и территориальных органов Агентства Республики Казахстан по статистике.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Ответственного секретаря Агентства Республики Казахстан по статистике.

5. Осы бұйрық ресми жариялауға жатады және 2013 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Төрағаның міндетін атқарушы                  Ж. Жарқынбаев
Мемлекеттік статистика органдары құпиялылығына кепілдік береді
Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі төрағасының міндетін атқарушының
2012 жылғы 2 шілдеде № 170
бұйрығына 1-қосымша
Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі төрағасының 2011 жылғы 15 тамыздағы № 230 бұйрығына 3-қосымша
Жалпымемлекеттік статистикалық байқау бойынша статистикалық нысан
Статистикалық нысанды www.stat.gov.kz сайтынан алуға болады
Статистикалық нысанды толтыруға жұмсалған уақыт, сағат (қажетін қоршаңыз)
1 сағатқа дейін
1-2
2-4
4-8
8-40
40 сағаттан артық
Статистикалық нысан коды 1902105
D-002
Біржолғы
Ұсыну мерзімі – 10 наурыз
Халықтың тұрмыс сапасы
Есепті кезең
жыл
1. АУМАҚТЫҢ (ЕЛДІ МЕКЕННІҢ) АТАУЫ
___________________________________________________________________
2. АӘОЖ БОЙЫНША ЕЛДІ МЕКЕННІҢ КОДЫ*
3. ЕЛДІ МЕКЕН ТИПІНІҢ КОДЫ (қала - 1, ауыл - 2)
4. ҮЙ ШАРУАШЫЛЫҒЫНЫҢ КОДЫ
5. ПІКІРТЕРІМДІ ЖҮРГІЗУГЕ УӘКІЛЕТТІ ТҰЛҒАНЫҢ КОДЫ (БҰДАН ӘРІ - ИНТЕРВЬЮЕР)
6. СҰХБАТ ЖҮРГІЗУ КҮНІ
күні
айы
жылы
____________________________

5. Настоящий приказ подлежит официальному опубликованию и вводится в действие с 1 января 2013 года.
Исполняющий
обязанности председателя                   Ж. Джаркинбаев
Конфиденциальность гарантируется органами государственной статистики
Приложение 1 к приказу
исполняющего обязанности
председателя Агентства
Республики Казахстан по
статистике
от 2 июля 2012 года № 170
Приложение 3 к приказу
Председателя Агентства
Республики Казахстан по
статистике
от 15 августа 2011 года № 230
Статистическая форма по общегосударственному статистическому наблюдению
Статистическую форму можно получить на сайте www.stat.gov.kz
Время, затраченное на заполнение отчета, час (нужное обвести)
до 1 часа
1-2
2-4
4-8
8-40
более 40 часов
Код статистической формы 1902105
D 002
Единовременная
Срок представления – 10 марта
Качество жизни населения
Отчетный период год
1. НАИМЕНОВАНИЕ ТЕРРИТОРИИ (НАСЕЛЕННОГО ПУНКТА)
---------------------------------------------------------------------
2. КОД НАСЕЛЕННОГО ПУНКТА ПО КАТО*
3. КОД ТИПА НАСЕЛЕННОГО ПУНКТА (1 - город, 2 - село)
4. КОД ДОМОХОЗЯЙСТВА
5. КОД ЛИЦА, УПОЛНОМОЧЕННОГО НА
ПРОВЕДЕНИЕ ОПРОСА (ДАЛЕЕ – ИНТЕРВЬЮЕР)
6. ДАТА ПРОВЕДЕНИЯ ИНТЕРВЬЮ         число месяц год
-----------------------------

* Әкімшілік-аумақтық объектілер жіктеуіші ҚР МК 11-2009
1. Жалпы деректер
Үй шаруашылығы басшысының жынысы
әйел
ер
1. Сіздің үй шаруашылығыңыздың құрамында барлығы неше адам бар?
соның ішінде:
жұмыспен қамтылғандар (жұмыс істейтіндер)
жұмыссыздар (жұмысы жоқ, бірақ оны іздеп жүргендер)
зейнеткерлер
студенттер
мүгедектер
үй шаруашылығындағы әйелдер
18 жасқа дейінгі балалар
өзгелер
2. Үй шаруашылықтарының табыстары
2. Сіздің үй шаруашылығыңыздың орташа алғанда бір айдағы табысының жалпы сомасын көрсетіңіз (теңге)
Жол коды

*  Классификатор административно-территориальных объектов ГК РК 11-2009
1. Общие данные
Пол главы домашнего хозяйства: женский мужской
1. Сколько всего человек в составе Вашего домохозяйства?
в том числе:
занятые (работают)
безработные (не имеют работы, но заняты ее поиском)
пенсионеры
студенты
инвалиды
домохозяйки
дети до 18 лет
прочие
2. Доходы домохозяйства
2. Укажите, пожалуйста, общую сумму дохода, которым располагает Ваше домохозяйство в среднем за один месяц (тенге)
Код строки

20 000 төмен
1
20 001 – 50 000
2
50 001 – 75 000
3
75 001 – 100 000
4
100 001 – 200 000
5
200 001 – 400 000
6
400 001 – 600 000
7
600 000 жоғары
8
3. Сіздің үй шаруашылығыңыз үшін күнкөрістің қаражат көздерін көрсетіңіз? (жауаптың бірнеше нұсқасын көрсетуге болады)
Жол коды
жалдамалы жұмыс
01
өз бетінше жұмыспен қамтылу (патентпен немесе патентсіз жеке қызмет, жекеменшік кәсіпорыннан (бизнестен) түскен табыс)
02
басқа кәсіпорындардың меншігіне қатысу үлесінен түскен табыс
03
жеке қосалқы шаруашылықтан, саяжайдан (бақшадан) алынған өнімдерді тұтыну
04
жеке қосалқы шаруашылықта өндірілген өнімді өткізуден (сатудан) түскен табыс
05
жылжымайтын мүліктен түскен табыс (жалға беру), соның ішінде:
-
тұрғын үйден (пәтер, бөлме, үй, үйдің бір бөлігі)
06
жер учаскесінен (жалға алушының қандай мақсатта қолданатындығына тәуелсіз)
07
коммерциялық үй-жай (кеңсе, қойма, монша, гараж және өзгелері)
08
депозиттер, салымдар бойынша пайыздар
09
бағалы қағаздардан дивиденттер (акциялар, облигациялар)
10
зейнетақы
11
мемлекеттік жәрдемақылар
12
әлеуметтік көмектің өзге де түрлері
13
стипендиялар
14
алименттер
15
туыстарының, таныстарының көмегі
16
өзге қаражат көзі (көрсетіңіз)
17
Бұл сұраққа 3-сұрақта «08. Коммерциялық үй-жайды жалға беруден түскен табыс» нұсқасын белгілеген респонденттер жауап береді
4. Коммерциялық үй-жайдың жалпы сомасын теңгемен көрсетуіңізді өтінемін
коммерциялық үй-жай (кеңсе, қойма, монша, гараж және өзгелері)
5. Сіздің үй шаруашылығыңыз табыс әкелетін қандай меншікке ие, көрсетіңіз (жауаптың бірнеше нұсқасын көрсетуіңізге болады)
Жол коды
депозиттер, салымдар
1
бағалы қағаздар (акциялар, облигациялар)
2
жылжымайтын мүлік (қосымша тұрғын үй, коммерциялық үй-жай, монша, гараж немесе жалға берілетін басқа жылжымайтын мүлік)
3
көлік, ауылшаруашылық және басқа арнайы техника
4
жер
5
мал, құс
6
мұндайлар жоқ
7
өзге (көрсетіңіз)
8
6. Сіз басқаратын өз үй шаруашылығыңызды қандай әлеуметтік топқа жатқызасыз?
Жол коды
аз қамтамасыз етілгендер (тамаққа, киімге және аяқкиімге жетпейді)
1
кедей емес, бірақ орта топқа да жатпайды (тамақ өнімдерін, киім, аяқкиім сатып алуға, тұрғын үй-коммуналдық қызметке ақы төлеуге жетеді, бірақ біз ұзақ пайдаланылатын тауарларды сатып алуда қиындық көреміз)
2
орта топ (саты, деңгей): тамақ, негізгі азық-түлік емес тауарлармен қызметтерді сатып алуда қиындық көрмейміз, бірақ қосымша тұрғын үй (пәтер, үй, саяжай), қымбат автокөлік және тағы басқаларды сатып алуға қаражатымыз жеткіліксіз
3
жоғарғы орта топ (саты, деңгей): сапалы тамақ өнімдерін тұтынамыз, қолайлы жағдайда тұрамыз, жұмысымыз, табыс әкелетін жеке ісіміз және/немесе жеке меншігіміз бар, бірақ демалуға және бос уақытты өткізуге уақыт жеткіліксіз
4
қамтамасыз етілгендер (байлар): қолайлы өмір сүруге ресурстар (білім, денсаулық, қаржы, меншік, уақыт) жеткілікті
5

менее 20 000
1
20 001 – 50 000
2
50 001 – 75 000
3
75 001 – 100 000
4
100 001 – 200 000
5
200 001 – 400 000
6
400 001 – 600 000
7
свыше 600 000
8
3. Укажите источники средств существования Вашего домохозяйства
(можно указать несколько вариантов ответа)
Код строки
работа по найму
01
самостоятельная занятость (индивидуальная деятельность с патентом или без, доход от собственного предприятия (бизнеса))
02
доход от доли участия в собственности других предприятий
03
потребление продуктов, полученных из личного подсобного хозяйства, дачи (огорода)
04
доход от реализации (продажи) продукции, произведенной в личном подсобном хозяйстве
05
доход от недвижимости (сдача в аренду), в том числе:
-
жилья (квартира, комната, дом, часть дома)
06
земельного участка (независимо от целей использования арендатором)
07
коммерческого помещения (офис, склад, баня, гараж и прочее)
08
проценты по депозитам, вкладам
09
дивиденды от ценных бумаг (акций, облигаций)
10
пенсия
11
государственные пособия
12
другие виды социальной помощи
13
стипендии
14
алименты
15
помощь родственников, знакомых
16
иное (укажите)
17
На данный вопрос отвечают респонденты, отметившие вариант «08. Доход от сдачи в аренду коммерческого помещения» при ответе на вопрос 3.
4. Укажите, пожалуйста, общую текущую стоимость коммерческого помещения в тенге
коммерческое помещение (офис, склад, баня, гараж и прочее)
5. Укажите, какой собственностью, приносящей доход, владеет Ваше домохозяйство? (можно указать несколько вариантов ответов)
Код строки
депозиты, вклады
1
ценные бумаги (акции, облигации)
2
недвижимость (дополнительное жилье, коммерческое помещение, баня, гараж и прочее)
3
транспорт, сельскохозяйственная и другая специальная техника
4
земля
5
скот, птица
6
не имею таковой
7
иное (укажите)
8
6. К какой социальной группе Вы бы отнесли домохозяйство, которое возглавляете?
Код строки
малообеспеченные (не хватает средств на питание, одежду и обувь)
1
не бедные, но и не средний класс (достаточно, чтобы купить продукты питания, одежду и обувь, оплатить услуги жилищно-коммунальной сферы, однако испытываем трудности с покупкой товаров длительного пользования)
2
средний класс (слой, уровень): не испытываем сложностей при покупке питания, основных непродовольственных товаров и услуг, но недостаточно средств для приобретения дополнительного жилья (квартиры, дома, дачи), дорогого автомобиля и тому подобного
3
высший средний класс (слой, уровень): потребляем качественные продукты, проживаем в комфортных условиях, имеем работу, собственное дело и/или собственность, приносящие доход, но нет достаточно свободного времени для отдыха и досуга
4
обеспеченные (богатые): достаточно ресурсов (знание, здоровье, финансы, собственность, время) для комфортной жизни
5

1. респонденттің қабылдауына қиын болған
2. респонденттің теріс сезімдерін тудырған
3. жауап беруге құлықсыз болған (жауап беруден бас тарту)
Мен пікіртерім жеке сұхбат әдісімен Нұсқаулыққа сәйкес жүргізілгенін куәландырамын.
Интервьюердің толық аты-жөні
____________________________________________________________
Интервьюердің қолы ___________________________________
Супервайзердің толық аты-жөні
____________________________________________________________
Супервайзердің қолы __________________________________
СТАТИСТИКАЛЫҚ НЫСАНДЫ (САУАЛНАМА) ТЕКСЕРУ БОЙЫНША ЕСКЕРТУЛЕР
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
Қазақстан Республикасы Статистика
агенттігі төрағасының міндетін
атқарушының 2012 жылғы 2 шілдедегі
№ 170 бұйрығына 2-қосымша
Қазақстан Республикасы Статистика
агенттігі төрағасының
2011 жылғы 15 тамыздағы
№ 230 бұйрығына 4-қосымша
«Халықтың тұрмыс сапасы» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын (коды 1902105, индексі D 002, кезеңділігі біржолғы) толтыру жөніндегі нұсқаулық
1. Бұл Нұсқаулық «Мемлекеттік статистика туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабы 7) тармақшасына сәйкес әзірленді және «Халықтың тұрмыс сапасы» (коды 1902105, индексі D 002, кезеңділігі біржолғы) жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыруды нақтылайды.
2. Байқауға халықтың тұрмыс деңгейі бойынша іріктемелі зерттеуге қатысатын үй шаруашылықтары жатады.
Байқау кезеңі наурыз болып табылады. Статистикалық нысанды пікіртерімді жүргізуге уәкілетті тұлға толтырады (бұдан әрі - интервьюер).
Үй шаруашылығының иесі респондент болып табылады.
Үй шаруашылығының иесі респондент еңбекке қабілетті жастағы жұмысы бар (әйелдер үшін 18-58 жас, ерлер үшін 18-63 жас) үй шаруашылығының мүшесі болып табылады. Үй шаруашылығында еңбекке қабілетті жастағы жұмысы бар тұлғалар болмаған жағдайда (зейнеткерлердің немесе құрамында зейнеткерлер, мүгедектер, студенттер және өзгелер бар үй шаруашылықтары) үй шаруашылығының басшысын үй шаруашылығының мүшелері қандай да бір табыс түріне ие тұлғалар санынан өздері анықтайды.
3. «Аумақтың атауы» тармағының титулдық парағында облыстың (қаланың), ауданның (қаланың) және ауылдық елді мекеннің атауы жазылуы керек. 2–ден бастап 5-ке дейінгі тармақтар супервайзерлер интервьюерлерге ұсынған зерттелетін үй шаруашылықтарының тізімдерінде көрсетілген деректемелерге сәйкес толтырылады. Пікіртерім соңында сұхбат жүргізу уақыты және ұзақтығы көрсетіледі.

1. были трудными для восприятия респондентом
2. вызвали отрицательные эмоции у респондента
3. вызвали нежелание отвечать (отказ от ответа)
Удостоверяю, что опрос проведен мною в соответствии с Инструкцией методом личного интервью.
Полное имя интервьюера ____________________________________________
Подпись интервьюера _______________________________________________
Полное имя супервайзера ___________________________________________
Подпись супервайзера ______________________________________________
ЗАМЕЧАНИЯ ПО ПРОВЕРКЕ СТАТИСТИЧЕСКОЙ ФОРМЫ (АНКЕТЫ) _____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Приложение 2
к приказу исполняющего
обязанности председателя
Агентства Республики
Казахстан по статистике
от 2 июля 2012 года № 170
Приложение 4
к приказу Председателя
Агентства Республики
Казахстан по статистике
от 15 августа 2012 года № 230
Инструкция по заполнению статистической формы
общегосударственного статистического наблюдения
«Качество жизни населения»
(код 1902105, индекс D 002, периодичность единовременная)
1. Настоящая Инструкция разработана в соответствии с подпунктом 7) статьи 12 Закона Республики Казахстан «О государственной статистике» и детализирует заполнение статистической формы общегосударственного статистического наблюдения «Качество жизни населения» (код 1902105, индекс D 002, периодичность единовременная).
2. Наблюдению подлежат домашние хозяйства, участвующие в выборочном обследовании по уровню жизни населения.
Периодом наблюдения является март. Статистическая форма заполняется лицом, уполномоченным на проведение опроса (далее - интервьюер).
Респондентом выступает глава домашнего хозяйства.
Главой домохозяйства является занятый член домохозяйства трудоспособного возраста (18-58 лет для женщин, 18-63 года для мужчин).
В случае отсутствия в домохозяйстве занятых лиц трудоспособного возраста (домохозяйства пенсионеров или имеющие в составе пенсионеров, инвалидов, студентов и прочих), глава домохозяйства определяется самостоятельно членами домохозяйства из числа лиц, имеющих доход.
3. На титульном листе в пункте «Наименование территории» указывается наименование области (города), района (города) и сельского населенного пункта. Пункты со 2 по 5 заполняются в соответствии с реквизитами, указанными в списках обследуемых домашних хозяйств, представленных интервьюерам супервайзерами. По окончанию опроса указывается дата проведения и продолжительность ведения интервью.

4. «Жалпы деректер» бөлімінде респонденттің жынысына сәйкес келетін ұяшық белгіленеді.
1-сұрақта бірінші бос ұяшыққа жазылатын үй шаруашылығы мүшелерінің жалпы саны көрсетіледі. Үй шаруашылығының уақытша шығып қалған және келген мүшелері есепке алынбайды. Сұрақтар тізімінде көрсетілген мәртебеге сәйкес келетін үй шаруашылығы мүшелерінің саны тиісті ұяшықта көрсетіледі.
«Балалар» деген жолда 18 жасқа дейінгі жұмыс істемейтін және студент емес тұлғалар көрсетіледі. Егер үй шаруашылығы мүшесі өзін сұрақта көрсетілген бірнеше санатқа жатқызса (мүгедектігі және жұмысы бар адам), мұндай жағдайда жауап респонденттің өзінің анықтауы бойынша жазылады және ол бір ғана санат бойынша есепке алынады. «Өзгелер» деген жолда ұсынылған санаттардың ешқайсысына жатпайтын тек үй шаруашылығы мүшелері көрсетіледі. Бiрiншi ұяшықта көрcетiлген үй шаруашылығы мүшелерiнiң саны төменгi ұяшықтардағы жауаптардың жиынтығына сәйкес келеді.
5. 15, 20, 32, 34, 36, 37 және 44 сұрақтардан басқа, статистикалық нысанның барлық сұрақтары міндетті жауапты қажет етеді.
6. «Үй шаруашылықтарының табыстары» деген бөлімдегі 2, 6-8 сұрақтарда жауаптың бір нұсқасы таңдалынып, белгіленеді.
Бөлімнің 2-сұрағында үй шаруашылығының бір айда орташа есеппен алатын жалпы ақшалай табысы (үй шаруашылығының барлық мүшелерінің ақшалай табыстарының жиынтығы) көрсетіледі. Егер соңғы жыл ішінде алынған орташа айлық ақшалай табысты анықтау мүмкін болмаса, осы айда алынған ақшалай табыс мөлшері бойынша әдеттегідей болса, онда соңғы айдағы ақшалай табысты көрсетуге болады. Табыстың жалпы сомасына табыстың барлық түрін қосу керек (соның ішінде әлеуметтік көмек, алименттер, туыстарының көмегі, жеке қосалқы шаруашылықтан түскен табыс, мүмкіндігінше толық есептей отырып және өзгелері).
3-сұрақта қолда бар күнкөріс қаражатының көздері көрсетіледі, бұл ретте «жылжымайтын мүліктен түскен табыс (жалға беру), соның ішінде:» жолында белгі қойылмайды, себебі келесі үш жолда көрсетіледі.
«Жалдамалы жұмыс» жолында жұмыс берушімен еңбек қарым-қатынасы нәтижесінде алынған табыстар көрсетіледі (жеке тұлғаға еңбек шартын жасамай орындаған жұмысына еңбекақыны қосқанда).
Өз бетінше жұмыспен айналысудан түскен табыс өзінің жеке кәсіпорнынан (бизнесінен), жеке кәсіпкерлік қызметтен (патентпен немесе патентсіз) түскен табыстарды қосады.
«Басқа кәсіпорындардың меншігіне қатысу үлесінен түскен табыс» деген жолда басқа кәсіпорындардың жарғылық капиталындағы үлестік қатысудан түскен түсімдер көрсетіледі, яғни «бағалы қағаздардан дивиденттер (акциялар, облигациялар)» жолында көрсетілетін бағалы қағаздардан, акциялар бойынша дивиденттерден түскен табыстарды қоспағандағы біріккен қызметтен түскен табыс.

4. В разделе «Общие данные» отмечается ячейка, соответствующая полу респондента.
В вопросе 1 указывается общее количество членов домашнего хозяйства, которое вписывается в первую пустую ячейку. Не учитываются временно выбывшие и прибывшие члены домохозяйства. Число членов домохозяйства, соответствующих статусу, указанному в перечне вопроса, указывается в соответствующей ячейке.
В строке «дети» указываются лица в возрасте до 18 лет, не занятые и не являющиеся студентами. В случае если член домохозяйства относится к нескольким из перечисленных в вопросе категорий (лицо, имеющее и инвалидность и работу), то ответ формируется по самоопределению респондента и учитывается только по одной категории. В строке «прочие» учитываются члены домохозяйства, не отнесенные ни к одной из предложенных категорий. Число членов домохозяйства, указанное в первой ячейке, соответствует сумме ответов в нижних ячейках.
5. Все вопросы статистической формы, за исключением вопросов 15, 20, 32, 34, 36, 37 и 44, требуют обязательного ответа.
6. В разделе «Доходы домохозяйства» в вопросах 2, 6-8 выбирается и отмечается один вариант ответа.
В вопросе 2 раздела указывается общий денежный доход домохозяйства в среднем за месяц (сумма денежных доходов всех членов домохозяйства). Если не представляется возможным определить среднемесячный денежный доход, полученный в течение последнего года, то указывается денежный доход за последний месяц, если этот месяц является обычным по размеру получения дохода. В общую сумму дохода включаются все виды доходов (в том числе социальная помощь, алименты, помощь родственников, доход от личного подсобного хозяйства, исчислив его как можно полнее и прочее).
В вопросе 3 отмечаются имеющиеся источники средств существования, при этом в строке «доход от недвижимости (сдачи в аренду), в том числе»: отметка не проставляется, так как указывается в последующих трех строках.
В строке «работа по найму» понимается доход, полученный в результате трудовых отношений с работодателем (включая оплату за выполнение работ у физического лица без заключения трудового договора).
Доход от самостоятельной занятости включает доход, полученный от собственного предприятия (бизнеса), индивидуальной предпринимательской деятельности (с патентом или без).
В строке «доход от доли участия в собственности других предприятий» указываются поступления от долевого участия в уставных капиталах других предприятий, то есть, прибыль от совместной деятельности, за исключением процентов и иных доходов по ценным бумагам, дивидендов по акциям, которые следует отразить в строке «дивиденды от ценных бумаг (акций, облигаций)».

Үй шаруашылықтарының жеке қосалқы шаруашылық (саяжайдан, бақшадан) жүргізуден алған тамақ өнімдері, жеке тұтыну 4 жолда көрсетіледі. Егер үй шаруашылығының жеке қосалқы шаруашылықты жүргізу нәтижесіндегі мал шаруашылығы мен өсімдік шаруашылығындағы өндірген өнімі басқа үй шаруашылығымен және/немесе сауда желілері (дүкендер, базарлар, шатырлар, автодүкендер және өзгелері) арқылы өткізілетін болса, алынған табыс «жеке қосалқы шаруашылықта өндірілген өнімді өткізуден (сатудан) түскен табыс» 5 жолда көрсетіледі.
Сонымен мысалы, малды сатудан түскен табысты «жеке қосалқы шаруашылықта өндірілген өнімді өткізуден (сатудан) түскен табыс» санатына жатқызылады. Тауарларды дүкенде өткізуден алынған пайда (егер дүкен үй шаруашылығының меншігі болса немесе үй шаруашылығының мүшесі (мүшелері) жалға алынатын ғимараттағы тауарларды сатуды жүзеге асыратын болып табылатын (табылатындар) болса - өз бетінше жұмыстан түскен табыс болып табылады.
«Мемлекеттік жәрдемақы» деген жолда мемлекеттік жәрдемақылардың барлық түрлері: мүгедектігі бойынша, әскери қызметшілердің отбасыларын есепке ала отырып, асыраушысынан айрылу жағдайы бойынша және жасына байланысты (зейнетақы алу үшін еңбек өтілі болмағанда) берілетін жәрдемақылар қамтылады. Сондай-ақ, мұнда арнайы мемлекеттік жәрдемақылардың барлық түрлері: Ұлы Отан Соғысы (бұдан әрі - ҰОС) мүгедектері мен қатысушыларына, ҰОС мүгедектері мен қатысушыларына теңестірілген адамдарға, ҰОС қаза болған жауынгерлердің жесірлеріне, ҰОС қайтыс болған мүгедектерінің әйелдеріне (ерлеріне), «Кеңес Одағының батырларына», қайтыс болған әскери қызметшілердің отбасыларына, тылда еңбек еткендерге, Чернобыль атом электростанциясы апатының зардаптарын жоюға қатысушыларға, 1,2 және 3 - топтағы мүгедектерге, 16 жасқа дейінгі мүгедек балаларға, «Алтын алқа», «Күміс алқа» алқаларымен марапатталған көп балалы аналарға, төрт ж?не одан көп бірге тұратын кәмелетке толмаған балалары бар көп балалы отбасыларға, ақталған азаматтарға, сол сияқты баланың туылуына байланысты және 1 жасқа дейінгі балалар күтіміне берілетін жәрдемақылар жатады. Әлеуметтік төлемдердің жоғарыда аталған түрлерін «өзге» санатына жатқызуға жол берілмейді.
«Әлеуметтік көмектің өзге де түрлері» санатына атаулы әлеуметтік көмек, тұрғын үй көмегін және өзгелерін, сонымен қатар жұмыс беруші тарапынан материалдық көмек және қайырымдылық түскі астар, киім-кешектер, аяқкиімдер, тамақ өнімдері және тағы басқалары түріндегі заттай көмек жатқызылады.
«Туыстарының, таныстарының көмегі» санатына туыстары мен таныстардан материалдық әрі заттай түрдегі көмек жатады.
3-сұрақтың жауап нұсқалары ретінде ұсынылған санаттардың бір-біреуі бойынша жіктелмеген өзге де табыстарды міндетті түрде табыс нысанын көрсете отырып, «өзге» санатына жатқызылады.
4-сұраққа жауап берген кезде коммерциялық үй-жайлары (кеңсе, дүкен, қойма, монша, гараж және өзгелері, яғни тұрғын үй ретінде қолданылмайтын ғимараттары (құрылыстары)) бар респонденттер үй шаруашылығының меншігіндегі барлық коммерциялық үй-жайлардың шамамен алғандағы жалпы (коммерциялық жылжымайтын мүлікті бағалау бойынша құжат болмаған жағдайда) құнын көрсетеді. Коммерциялық үй-жайдың шамамен алғандағы құнын бағалау кезінде оның пікіртерімді өткізу уақытындағы ағымдағы құны көрсетіледі.
5-сұрақта үй шаруашылығында орын алатын (олар бірнешеу болуы мүмкін) жауаптың барлық нұсқалары торкөздерде белгіленеді.

Собственное потребление домохозяйством продуктов питания, полученных в результате ведения личного подсобного хозяйства (дачи, огорода), указывается в строке 4. В случае, если производимая домохозяйством продукция животноводства и растениеводства в результате ведения личного подсобного хозяйства реализуется другим домохозяйствам и/или через торговую сеть (магазины, рынки, палатки, автолавки и прочее), полученный доход относится к категории «доход от реализации (продажи) продукции, произведенной в личном подсобном хозяйстве» и указывается в строке 5.
Так, например, доход, полученный от продажи скота, относится к категории «доход от реализации (продажи) продукции, произведенной в личном подсобном хозяйстве». Прибыль, полученная от реализации товаров в магазине (в том случае, если магазин принадлежит домохозяйству, либо член (члены) домохозяйства является (являются) реализатором товаров в арендуемом помещении) – есть доход от самостоятельной занятости.
В строку «государственные пособия» включаются все виды государственных пособий: по инвалидности, по случаю потери кормильца с учетом семей военнослужащих и по возрасту (при отсутствии трудового стажа для получения пенсии). Также сюда относятся все виды специальных государственных пособий: инвалидам и участникам Великой Отечественной Войны (далее - ВОВ), лицам, приравненным к инвалидам или участникам ВОВ, вдовам ВОВ, женам (мужьям) умерших инвалидов ВОВ, «героям Советского Союза», семьям погибших военнослужащих, труженикам тыла, участникам ликвидации катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции, инвалидам 1, 2 и 3 группам, детям-инвалидам до 16 лет, многодетным матерям, награжденным «Алтын алка», «Кумыс алка», многодетным семьям, имеющим 4-х и более совместно проживающих несовершеннолетних детей, реабилитированным гражданам, а также пособия в связи с рождением ребенка и по уходу за детьми до 1-го года. Отнесение вышеуказанных видов социальных выплат к категории «иное» недопустимо.
К категории «другие виды социальной помощи» относятся адресная социальная помощь, жилищная помощь и прочие, в том числе материальная помощь от работодателя, а также помощь в натуральной форме в виде благотворительных обедов, одежды, обуви, продуктов питания и тому подобного.
Категория «помощь родственников, знакомых» включает в себя помощь, полученную от родных и знакомых как в материальном, так и в натуральном выражении.
Прочие доходы, не классифицируемые ни по одной из категорий, предложенных как варианты ответа на вопрос 3, относятся к категории «иное» с обязательным указанием формы дохода.
Отвечая на вопрос 4, респонденты, имеющие коммерческие помещения (офис, магазин, склад, баня, гараж и прочее, то есть здания (строения), не используемые в качестве жилья), указывают общую ориентировочную (в случае отсутствия документов об оценке коммерческой недвижимости) стоимость всех коммерческих помещений, которыми владеет домохозяйство. При оценке ориентировочной стоимости коммерческого помещения указывается ее текущая стоимость, то есть на момент проведения опроса.
В вопросе 5 отмечаются в клетках все варианты ответов, имеющие место в домохозяйстве (их может быть несколько).

7-сұраққа «жоқ» деген жауап берілсе, 9-сұраққа көшу жүзеге асады.
6. «Тұрмыс деңгейін субъективті бағалау» бөліміндегі 9-12, 14, 16, 18-22, 24-29, 31-35, 37, 38 және 40-сұрақтарда жауаптың бір нұсқасы таңдалынып, белгіленеді. Сонымен қатар, 11-сұраққа балалары бар және балалы болуды жоспарлаған респонденттер жауап береді.
13, 15, 17, 30 және 36 сұрақтарда жауаптың бір және бірнеше нұсқасы көрсетіледі.
14 сұраққа «жоқ» деп жауап берілсе, келесі сұраққа көшу, егер оң және жауап беруге қиналамын деген жауап берілсе 16-сұраққа көшу жүзеге асырылады.
18-сұраққа «жоқ» деген жауап берілсе 21-сұраққа көшу жүзеге асырылады.
Респонденттердің 21-сұрақтың тұжырымдамасын түсінбеу жағдайы туындаған кезде оларға келесі түсіндіріледі: бұл сұрақ нысанға денсаулық сақтау жүйесіне азаматтарды медициналық сақтандыру институтын енгізуге қатысты халықтың көзқарасын зерделеуге байланысты енгізілген. Болашақта мемлекет азаматтардың сақтандыру жарналары шоғырланатын қолданыстағы зейнетақы қорларына ұқсас сақтандыру қорларын құру арқылы халық денсаулығының міндетті түрде сақтандырылуын енгізуді жоспарлауда. Ауырған жағдайда (жарақаттанған) сақтандырылған азаматтарға медициналық сақтандыру қорынан сақтандыру жағдайы (ауру, жарақат алу) туындаған кезге дейінгі жинаған қаражаты төленеді. Осылайша, медициналық сақтандыру қоры «Адамның денсаулығы қаншалықты нашар болса, оны сақтандыру соншалықты аз болатындығы, ал қаншалықты жақсы болса, соншалықты сақтандыру қорының мөлшері көп болады» қағидасы бойынша жұмыс істейтін болады (2012 жылғы 27 қаңтардағы Президенттің Қазақстан халқына арнаған жолдауынан).
Егер респондент 23-сұрақта көрсетілген тәртіп бұзушылық нұсқаларының ешбіреуінен зардап шекпеген болса ол сұрақтың жауап нұсқасының жолына белгі қоймай келесі сұраққа көшеді.
24-сұрақта 2011 жылы еліміздің кейбір өңірлерінде (Алматы, Астана қалаларында, Жамбыл, Ақтөбе, Маңғыстау және Атырау облыстарында) орын алған оқиғалар (лаңкестік, лаңкестікті ұйымдастыру әрекеттері, ереуілдер) жайлы айтылады.
26-сұрақта қоршаған ортаны, табиғатты және климатты қорғау жөніндегі бағдарламаларды белсенді насихаттайтын және іске асыратын қоғамдық бірлестіктердің (қозғалыстар) және/немесе үкіметтік емес ұйымдардың қызметі жайлы айтылады.
27-сұраққа жауап берген кезде жалпы республика бойынша тұрғын үйдің қол жетімділігі жағдайы бағаланады. 28-сұрақтың жауабы респонденттің тұратын елді мекеніндегі тұрғын үй құрылысының мемлекеттік бағдарламасының тиімділігін анықтайды. Мұнда тұрғын үйдің «қолжетімділігі» ұғымы оның орналасқан жерімен бағасы/сапасына қатысты тұрғын үйдің құны дегенді білдіреді (әлеуметтік инфрақұрылымның дамуы, көліктік қолжетімділік, әкімшілік орталықтан қашықтық және тағы басқалары).

При ответе «нет» на вопрос 7 осуществляется переход к вопросу 9.
6. В разделе «Субъективная оценка качества жизни» в вопросах 9-12, 14, 16, 18-22, 24-29, 31-35, 37, 38 и 40 выбирается и отмечается один вариант ответа. При этом на вопрос 11 отвечают респонденты, имеющие и планирующие иметь детей.
Отвечая на вопросы 13, 15, 17, 30 и 36, указывается от одного до нескольких вариантов ответа.
При ответе «нет» на вопрос 14 осуществляется переход к следующему вопросу, в случае положительного или затруднительного ответа – к вопросу 16.
При ответе «нет» на вопрос 18 осуществляется переход к вопросу 21.
При возникновении у респондентов затруднений в понимании формулировки вопроса 21, поясняется ему следующее: данный вопрос введен в форму дополнительно в связи с изучением мнения населения относительно внедрения в систему здравоохранения института медицинского страхования граждан. В перспективе государство планирует ввести обязательное страхование здоровья населения путем создания страховых фондов по аналогии с действующими пенсионными фондами, где будут аккумулироваться страховые взносы граждан. В случае болезни (травмы) застрахованным гражданам будут выплачиваться средства из фонда медицинского страхования, которые он накопил до момента наступления страхового случая (болезни, травмы). Таким образом, фонд медицинского страхования будет работать по принципу: «Чем хуже здоровье у человека, тем меньше его будут страховать, чем лучше – тем больше будет сумма страховки» (из Послания Президента народу Казахстана от 27 января 2012 года).
Если респондент не пострадал ни от одного, из перечисленных в вопросе 23 вариантов нарушения правопорядка, он переходит к следующему вопросу без проставления отметки в графе номера ответа на вопрос.
В вопросе 24 имеются в виду события (теракты, попытки организовать теракт, забастовки), которые произошли в ряде регионов страны (городах Алматы и Астане, Жамбылской, Актюбинской, Мангыстауской и Атырауской областях) в 2011 году.
В вопросе 26 речь идет о деятельности общественных объединений (движений) и/или неправительственных организаций, активно пропагандирующих и реализующих программы по охране окружающей среды, защите природы и климата.
При ответе на вопрос 27 оценивается ситуация по доступности жилья в целом по республике. Ответ на вопрос 28 определяет эффективность государственной программы жилищного строительства, реализуемую в населенном пункте респондента. Здесь под «доступностью» жилья понимается стоимость жилья в соотношении «цена/качество», его расположение (развитость социальной инфраструктуры, транспортная доступность, отдаленность от административного центра и тому подобное).

30-сұраққа 29-сұрақта «нашар» деген 3 нұсқаны таңдағандар жауап береді. Жауап берген кезде жауаптың бір және бірнеше нұсқалары белгіленеді.
31-сұраққа оң жауап берілген кезде 33-сұраққа көшу.
Егер 33-сұраққа «жоқ» деген жауап берілсе 35-сұраққа көшу.
34-сұрақтағы «қолжетімділік» ұғымы денешынықтыру және спортпен жаппай айналысатын мекемелер қызметтерінің құны (бағасы), сонымен қатар көліктік қолжетімділік және орналасу орны (оның тұрып жатқан ауданындағы халықтың тығыздығы) ұғымын білдіреді.
37-сұрақта мынадай өнімдерге қатысты: интернет-ресурсты пайдаланумен бағдарламалық қамтамасыз ету, бейне және аудио, баспа өнімдерінің (кітаптардың, оқулықтардың) құқығын иеленушісі (жасаушысы немесе жасаушысының ізбасары) анықталған, лицензиясы жоқ (пираттық) өнімдерді жаппай пайдалану үшін орналастыруға тыйым салу арқылы авторлық құқықтардың қорғалуын күшейту бөлігінде қолданыстағы заңнамаға түзетулер енгізу туралы айтылады.
38-сұраққа жауап берген кезде мемлекет бірінші кезекте ақша салуы қажет экономика саласына сәйкес келетін жауаптың бір нұсқасы таңдалады.
39-сұрақтың жауабы респонденттің жынысына байланыссыз жауаптың екі нұсқасын топшылайды, яғни біріншісі - әйелдер жасына, екіншісі – ерлер жасына қатысты.
40-сұраққа жауап берген кезде респондент үшін жинақтаушы зейнетақы қорын таңдау кезіндегі ең бастысы болып табылатын жауаптың бір нұсқасы белгіленеді. Бұл ретте, жинақтаушы зейнетақы қорының портфеліне мемлекеттік бағалы қағаздар, қазақстандық және шетелдік эмитенттердің облигациялары, қазақстандық компаниялардың акциялары, яғни, олардың көмегімен қорлар, халық салымдары табыстарының өсімін қамтамасыз ететін қаржылық құралдар кіреді.
7. «Мемлекеттік қызметтерді бағалау» бөліміндегі 41-сұрақ олардың қызметтерді алу кезеңіне шектеу қоймай мемлекеттік қызметтердің негізгі түрлеріне қанағаттанушылық деңгейін анықтауға бағытталған, яғни бұл жерде жалпы респонденттің бір кездерде алған нақты бір қызметі бойынша жағдайы бағаланады. Жауаптар көлдеңінен белгіленеді. Егер респондентпен мемлекеттік қызметтерді бағалау мүмкіндігі болмаған жағдайда осы сұрақтың теріс жауабы «жауап беруге қиналамын» жолында, яғни «4» нөмірде белгіленеді.
42-сұраққа жауап берген кезде жауаптың бір және бірнеше нұсқалары таңдалады.
Егер респондент электрондық форматтағы мемлекеттік қызметтердің пайдаланушысы болмаса (43-сұраққа «жоқ» деген жауап болса) 45-сұрақтың жауабына көшеді.
45-сұраққа жауап беру кезінде респондент мемлекеттік қызметтерді алу кезіндегі пара беруге тура келетін жағдайлардың жиі болатындығы туралы өз ойын білдіреді.

На вопрос 30 отвечают лица, которые в вопросе 29 выбрали вариант 3 «плохие». При ответе отмечается один вариант и более.
При положительном ответе на вопрос 31 перейти к вопросу 33.
В случае, если ответом на вопрос 33 будет «нет» перейти к вопросу 35.
В вопросе 34 под «доступностью» понимается стоимость (цена) услуг учреждений для массового занятия физкультурой и спортом, а также транспортная доступность и месторасположение (плотность населения, проживающего в районе его расположения).
В вопросе 37 речь идет о поправках в действующее законодательство в части усиления защиты авторских прав посредством введения запрета на размещение для массового пользования нелицензионной (пиратской) продукцией, в отношении которой установлен правообладатель (создатель или наследник создателя): программного обеспечения, видео и аудио, печатных изданий (книг, учебников) и так далее с использованием Интернет-ресурса.
Отвечая на вопрос 38, выделяется один вариант ответа, который соответствует той отрасли экономики страны, в которую государству необходимо вкладывать деньги в первую очередь.
Ответ на вопрос 39 предполагает два варианта ответа, то есть, один - в отношении возраста женщин, второй – возраста мужчин, не зависимо от пола респондента.
При ответе на вопрос 40 отмечается один вариант ответа, который будет являться для респондента самым главным при выборе накопительного пенсионного фонда. При этом, в инвестиционную структуру портфеля накопительного пенсионного фонда входят государственные ценные бумаги, облигации казахстанских и иностранных эмитентов, акции казахстанских компаний, то есть, те финансовые инструменты, при помощи которых фонды обеспечивают рост доходов вкладов населения.
7. В разделе «Оценка государственных услуг» вопрос 41 нацелен на выявление степени удовлетворенности основными видами государственных услуг без ограничения периодом их получения, то есть, оценивается ситуация в целом по конкретной услуге, которую респондент когда-либо получал. Ответы фиксируются по горизонтали. Отрицательный ответ на данный вопрос в случае невозможности респондентом произвести оценку государственных услуг фиксируется в графе «Затрудняюсь ответить», которой соответствует номер «4».
При ответе на вопрос 42 выбирается один и более вариантов ответа.
В случае, если респондент не является пользователем государственных услуг в электронном формате (ответ «нет» на вопрос 43), следует перейти к ответу на вопрос 45.
При ответе на вопрос 45 респондент выражает собственное мнение относительно того, часто ли ему приходиться давать взятки при получении государственных услуг.

8. Пікіртерімді бітірген соң, интервьюер пікіртерім барысында қандай болса да бір бөлімдер немесе сұрақтар қалып кетпегендігіне көз жеткізу үшін статистикалық нысанды тағы да бір рет қарап шығады және респонденттерге ынтымақтастығы және жәрдемдескендері үшін міндетті түрде алғыс білдіреді.
Интервьюер үй шаруашылығынан тысқары жерде статистикалық нысанды қайта қарап шығып, егер қандай да бір сәйкессіздік тапса, онда үй шаруашылығына қайта барып (жеке немесе телефонмен), жеткіліксіз ақпаратты анықтайды.
Бұдан басқа, интервьюер толтырылуы тиіс осы Нұсқаулыққа қосымшаға сәйкес нысан бойынша «Интервьюер карточкасын» толтырады:
респондентпен өзара іс-қимыл деңгейін және деректердің сапасын бағалау;
Статистикалық нысанды толтыру жөніндегі нұсқаулыққа сәйкес жүргізілгендігін өзінің тегі, аты, әкесінің атын көрсетіп және өзінің қолымен растау.
«Сауалнаманы тексеру бойынша ескертулер» тармағы интервьюер толтырған статистикалық нысанды көзбен шолу арқылы тексеру нәтижелері бойынша супервайзердің толтыруына арналған.

8. В завершение опроса интервьюер еще раз просматривает статистическую форму, не пропущены ли какие-либо разделы или вопросы в ходе проведения опроса и, в обязательном порядке, благодарит респондентов за их помощь и сотрудничество.
За пределами домохозяйства интервьюер повторно просматривает статистическую форму и, если все-таки обнаруживает какие-либо несоответствия, то вновь обращается в домохозяйство (лично или по телефону) и выясняет недостающую информацию.
Кроме того, интервьюер заполняет «Карточку интервьюера» по форме согласно Приложению к настоящей Инструкции, в которой:
оценивается уровень взаимодействия с респондентами и качество данных;
указывается фамилия, имя, отчество и подтверждается своей подписью, что опрос респондентов проведен в соответствии с Инструкцией по заполнению статистической формы.
Пункт «Замечания по проверке анкеты» предназначен для заполнения супервайзером по результатам проведения визуального контроля заполненной интервьюером статистической формы.