Өнімнің каталогтау парағының нысанын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрінің 2012 жылғы 14 қыркүйектегі № 320 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2012 жылы 28 қыркүйекте № 7945 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Қазақстан Республикасының Индустрия және жаңа технологиялар министрінің 2013 жылғы 23 қыркүйектегі № 291 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - ҚР Индустрия және жаңа технологиялар министрінің 23.09.2013 № 291 бұйрығымен (алғаш рет ресми жарияланған күнiнен бастап күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi).
«Техникалық реттеу туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабының екінші бөлігі 10) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған каталогтау парағының нысаны бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігінің Техникалық реттеу және метрология комитеті (Р.А. Сәтбаев) заңнамада белгіленген тәртіпте осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді және бұқаралық ақпарат құралдарында ресми түрде жариялауды қамтамасыз етсін.

Об утверждении формы каталожного листа продукции
Приказ Министра индустрии и новых технологий Республики Казахстан от 14 сентября 2012 года № 320. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 сентября 2012 года № 7945. Утратил силу приказом Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра индустрии и новых технологий Республики Казахстан от 23 сентября 2013 года № 291
Сноска. Утратил силу приказом Заместителя Премьер-Министра РК - Министра индустрии и новых технологий РК от 23.09.2013 № 291 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 10) части второй статьи 7 Закона Республики Казахстан «О техническом регулировании» ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемую форму каталожного листа продукции.
2. Комитету технического регулирования и метрологии Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан (Сатбаев Р.А.) в установленном законодательством порядке обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и официальное опубликование в средствах массовой информации.

3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар вице-министрі Қ.А. Тулеушинге жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғаш рет ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр                                    Ә. Исекешев
Қазақстан Республикасы
Индустрия және жаңа
технологиялар министрінің
2012 жылғы 14 қыркүйектегі
№ 320 бұйрығымен
бекітілді
нысан
Өнімнің каталог парағы

3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра индустрии и новых технологий Республики Казахстан Тулеушина К.А.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр                                    А. Исекешев
Утверждена
приказом Министра индустрии
и новых технологий
Республики Казахстан
от 14 сентября 2012 года № 320
форма
Каталожный лист продукции

3. Өнімнің каталог бетін тіркеу туралы мәліметтер
33
Толтырды (ұйымның атауы, Т.А.Ә., күні, телефоны)
34
Тіркеді (ұйымның атауы, Т.А.Ә., күні, телефоны)
Ескерпелер:
1. Өнімнің каталог парағы уәкілетті органның www.memst.kz сайтында орналасқан өнімді каталогтаудың ақпараттық жүйесінде толтырылады.
2. Өнімнің каталог парағы бір нормативтік құжат бойынша шығарылатын бір немесе бірнеше нақты бұйымдар толтырылады. Әр түрлі нормативтік құжат бойынша өндірілетін бірнеше өнім түрлеріне бір каталог парағы толтыруға рұқсат етілмейді.
3. Шығарылатын өнім бойынша кез келген ақпарат болмаған жағдайда, өнімнің каталог парағы тиісті орнына «сызықша» белгісі қойылады.
4. «Өндіруші туралы мәліметтер»:
1 реттік нөмір көрсетілген қатарда құрылтайшылық құжаттарға сәйкес өндірушінің атауы көрсетіледі. Егер заңды тұлғаның құрылтайшылық құжаттарында қарастырылған жағдайда, өндірушінің атауы қысқартылған түрде көрсетілуге рұқсат етіледі.
«Зауыт», «фабрика» деген сөздер қысқартылмай толық жазылады.
Атаудың орнына қысқартылған сөздер келтіруге рұқсат етілмейді, мысалы, ПТЗ, АЗТМ. Қажет болған жағдайда, осындай шартта белгілер толық атаудан кейін жақшаның ішінде көрсетіледі.
Жеке тұлғалар үшін олардың тегі, аты, әкесінің аты толық көрсетіледі.
2 реттік нөмір көрсетілген қатарда өндіруші – кәсіпорынның бірінші басшысының тегі, аты, әкесінің аты толық көрсетіледі.
3 реттік нөмір көрсетілген қатарда өндіруші – кәсіпорынның бірінші басшысының лауазымы көрсетіледі.
4, 5, 6, 7, 8 реттік нөмірлер көрсетілген қатарда 1 реттік нөмір көрсетілген өндірушінің атауы, заңды мекенжайы көрсетіледі.
9 реттік нөмір көрсетілген қатарда Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде тіркелген өндірушінің мемлекеттік тіркеу/қайта тіркеу туралы куәліктің нөмірі көрсетіледі.
10 реттік нөмір көрсетілген қатарда өндірушінің – бизнес - идентификациялық нөмірі көрсетіледі. Егер ол болмаған жағдайда салық төлеушінің тіркеу нөмірі көрсетіледі.
11, 12, 13, 14, 15 реттік нөмірлер көрсетілген қатарда 1 реттік нөмір көрсетілген өндірушінің атауы, заңды мекенжайы көрсетіледі.
16 реттік нөмір көрсетілген қатарда алдыңғы жақшаның ішінде қала (аудан) коды көрсетілген өндірушінің телефон нөмірі көрсетіледі.
17, 18, 19 реттік нөмірлер көрсетілген қатарда өндірушіде бар байланыс құралдарының кодтары болады.
5-бөлім. «Өнім туралы мәліметтер»
20 реттік нөмір көрсетілген қатарда ҚР МЖ 04 – 2008 «Экономикалық қызмет түрлері бойынша өнім жіктеуіші» бойынша өнімнің алты таңбалы цифрлық коды көрсетіледі. Егер өнімнің каталог парағы толтырылған өнім көрсетілген жіктеушінің бір кластың ішінде бірнеше жіктеуіштеріне жататын болса, онда жоғарыда тұрған жалпы топтама коды көрсетіледі.
ЭҚТӨЖ бірнеше коды өнімнің каталог парағында көрсетуге рұқсат етілмейді.

3. Сведения о регистрации каталожного листа продукции
33
Заполнил (наименование
организации, ФИО, дата, телефон)
34
Зарегистрировал (наименование
организации, ФИО, дата, телефон)
Примечания:
1. Заполнение каталожного листа продукции проводится в информационной системе каталогизации продукции, которая размещена на сайте уполномоченного органа www.memst.kz.
2. Каталожный лист продукции заполняют на одно или несколько конкретных изделий, которые выпускаются по одному нормативному документу. Не допускается заполнять один каталожный лист продукции на несколько видов продукций, производимых по различным нормативным документам.
3. При отсутствии любой информации по выпускаемой продукции в соответствующих полях каталожного листа продукции проставляются прочерки («-»).
4. Раздел «Сведения о производителе»:
В строке, порядковый номер 1, указывается наименование производителя согласно учредительным документам. Допускается приводить сокращенное наименование производителя, если оно предусмотрено учредительными документами юридического лица.
Слова «завод», «фабрика» следует записывать полностью без сокращений.
Не допускается вместо наименования приводить аббревиатуры, например: ПТЗ, АЗТМ. При необходимости, такие условные обозначения следует давать в скобках после полного наименования.
Для физических лиц указываются их полные фамилия, имя, отчество.
В строке, порядковый номер 2, указывается фамилия, имя, отчество первого руководителя предприятия – производителя.
В строке, порядковый номер 3, указывается должность первого руководителя предприятия-производителя.
В строках, порядковые номера 4, 5, 6, 7, 8, указываются юридический адрес производителя, название которого представлено в строке, порядковый номер 1.
В строке, порядковый номер 9, указывается номер свидетельства о государственной регистрации/перерегистрации производителя в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
В строке, порядковый номер 10, указывается бизнес - идентификационный номер производителя. В случае его отсутствия указывается регистрационный номер налогоплательщика.
В строках, порядковые номера 11, 12, 13, 14, 15, указываются фактический адрес производителя, название которого представлено в строке, порядковый номер 1.
В строке, порядковый номер 16, указывается номер телефона производителя с указанием, в круглых скобках перед ним, кода города (района).
В строках, порядковые номера 17, 18, 19 содержат коды средств связи, имеющихся у производителя.
5. Раздел «Сведения о продукции»:
В строке, порядковый номер 20, указывается шестизначный цифровой код продукции по ГК РК 04 – 2008 «Классификатор продукции по видам экономической деятельности». Если продукция, на которую заполняют каталожный лист продукции, относится к нескольким классификационным группировкам указанного классификатора внутри одного класса, то указывают код обобщенной вышестоящей группировки.
Указание нескольких кодов КПВЭД в каталожном листе продукции не допускается.

21 реттік нөмір көрсетілген қатарда МЖ (ИСО/ИНФКО МСЖ) 001-96 (стандарттардың мемлекетаралық жіктеуіші) бойынша өнімнің кодтық белгілеуі көрсетіледі.
22 реттік нөмір көрсетілген қатарда нормативтік құжат бойынша нақты өнімнің атауы және шартты белгісі көрсетіледі, осының негізінде өнімнің каталог парағы толтырылады.
Егер нормативтік құжат бір және сол жіктеуіш топтарына жататын өнімнің бірнеше нақты түрлеріне қойылатын талаптарды белгілейтін жағдайда және ЭҚТӨЖ бойынша бір коды болса және сапа көрсеткіштері бірдей болса, онда өнімнің атауы мен белгіленуі (бар болса) үтір арқылы белгіленеді.
Өнімнің ұзын атауы олардан қосымша ақпараттарды алып, қысқартып жазуға ұсынылады.
Өнім атауында жеке сөздерді қысқартып жазуға, сондай-ақ қазақ, орыс және латын әріптерінен басқа, ұлттық алфавиттер символдарын (әріптерін) пайдалануға рұқсат етілмейді.
23 реттік нөмір көрсетілген қатарда шығарылатын өнімнің суреті көрсетіледі.
24 реттік нөмір көрсетілген қатарда өнімнің тағайындалуы туралы мәліметтер және тұтынушылар үшін айтарлықтай қызығушылық білдіретін оның негізгі сипаттамалары көрсетіледі.
25 реттік нөмір көрсетілген қатарда өнімді өндіретін технологияның атауы көрсетіледі.
26 реттік нөмір көрсетілген қатарда Қазақстан Республикасы аумағында қолданылатын нормативтік құжаттың шартты белгілері көрсетіледі.
27 реттік нөмір көрсетілген қатарда нормативтік құжаттың қолданысқа енгізілу мен қолданылу мерзімінің аяқталуы ай күніне екі цифр, айға екі цифр, жылға төрт цифр көрсетіледі.
Егер өнімнің каталог парағы қолданысқа енгізілу күні болмайтын құжат негізінде толтыратын болса, онда осы қатарда, 20 – реттік нөмір осы құжаттың бекітілген күні көрсетіледі.
28 реттік нөмір көрсетілген қатарда кәсіпорынның (ұйымның) - ҰСТ түпнұсқасын ұстаушының қысқартылған атауы көрсетіледі.
29 және 30 реттік нөмірлер көрсетілген қатарда кәсіпорынның (ұйымның) - ҰСТ түпнұсқасын ұстаушының заңды мекенжайы және алдыңғы жақшаның ішінде қала (аудан) коды көрсетілген кәсіпорынның телефоны/факсы нөмірі көрсетіледі.
31 реттік нөмір көрсетілген қатарда өнім міндетті сертификаттауға жататын немесе жатпайтын жағдайда, «Жатады» немесе «Жатпайды» деген жазба көрсетіледі.
32 реттік нөмір көрсетілген қатарда өнімді шығара бастаған ай күніне екі цифр, айға екі цифр, жылға төрт цифр көрсетіледі.
Өнімді шығару басында жоспарланған күнді көрсетуге рұқсат етіледі.
6-бөлім. «Өнімнің каталог парағын тіркеу туралы мәліметтер»
33 реттік нөмір көрсетілген қатарда өнімнің каталог парағын ұсынған уәкілетті тұлғаның тегі, өндірушінің атауы (қажет болған жағдайда қысқарту) толтырған күні және қала коды көрсетілген телефоны көрсетіледі.
34 реттік нөмір көрсетілген қатарда өнімді каталогтаудың ақпараттық жүйесінде өнімнің каталог парағын тіркеуді жүзеге асыратын маманның тегі, қолы, тіркеген күні және қала коды көрсетілген телефоны көрсетіледі.
Қысқартылған сөздерді толық көрсету:
БИН – бизнес - идентификациялық нөмірі
СТН – салық төлеушінің тіркеу нөмірі
ЭҚТӨЖ – Экономикалық қызмет түрлері бойынша өнімді жіктеу
СМЖ – Стандарттардың мемлекетаралық жіктегіші
ҚР СТ – Қазақстан Республикасының ұлттық стандарты
ГОСТ – мемлекетаралық стандарт
ИСО – Халықаралық стандарттау жөніндегі ұйым бекіткен халықаралық стандарт
ҰСТ – ұйым стандарты
ТШ – техникалық шарттар

В строке, порядковый номер 21, указывается кодовое обозначение продукции по МК (ИСО/ИНФКО МКС) 001-96 (межгосударственный классификатор стандартов).
В строке, порядковый номер 22, указывается наименование и условное обозначение конкретной продукции по нормативному документу, на основе которого заполняют каталожный лист продукции.
Если нормативный документ устанавливает требования к нескольким конкретным видам продукции, которые отнесены к одной и той же классификационной группировке, имеют один код по КПВЭД и одинаковые показатели качества, то наименования и обозначения продукции (при наличии) перечисляются через запятую.
Длинные наименования продукции рекомендуется сокращать, исключая из них дополнительную информацию.
Не допускается использовать в наименовании продукции сокращенное написание отдельных слов, а также символы (буквы) национальных алфавитов, кроме казахского, русского и латинского.
В строке, порядковый номер 23, указывается фотографии выпускаемой продукции.
В строке, порядковый номер 24, указывается сведения о назначении продукции, и ее основные характеристики, представляющие наибольший интерес для потребителя.
В строке, порядковый номер 25, указывается название технологии, по которой производится продукция.
В строке, порядковый номер 26, указывается условное обозначение нормативного документа, действующего на территории Республики Казахстан.
В строке, порядковый номер 27, указывается две цифры числа, две цифры месяца и четыре цифры года введения в действие и окончания срока действия нормативного документа.
Если каталожный лист продукции заполняют на основе документа, не имеющего даты введения в действие, то в данной строке, указывается дата утверждения этого документа.
В строке, порядковый номер 28, указывается сокращенное наименование предприятия (организации) – держателя подлинника СТО.
В строках, порядковые номера 29 и 30, указываются юридический адрес предприятия (организации) - держателя подлинника и номер телефона/факса предприятия с указанием, в круглых скобках перед ним, кода города (района).
В строке, порядковый номер 31, указывается запись «Подлежит» или «Не подлежит», для случаев, когда продукция подлежит или не подлежит обязательной сертификации.
В строке, порядковый номер 32, указывается две цифры числа, две цифры месяца и четыре последние цифры года начала выпуска продукции.
Допускается указывать планируемую дату начала выпуска продукции.
6. Раздел «Сведения о регистрации каталожного листа продукции»:
В строке, порядковый номер 33, указывается фамилия уполномоченного лица, представившего каталожный лист продукции, наименование производителя (при необходимости возможно сокращение), дату заполнения и телефон с указанием кода города.
В строке, порядковый номер 34, указывается фамилия специалиста, осуществившего регистрацию каталожного листа продукции в информационной системе каталогизации продукции, подпись, дату регистрации и телефон с указанием кода города.
Расшифровка аббревиатур:
БИН - бизнес-идентификационный номер;
РНН - регистрационный номер налогоплательщика;
КПВЭД – классификатор продукции по внешнеэкономической деятельности;
МКС – межгосударственный классификатор стандартов;
СТ РК – национальный стандарт Республики Казахстан;
ГОСТ – межгосударственный стандарт;
ИСО – международный стандарт, утвержденный Международной организацией по стандартизации;
СТО – стандарт организации;
ТУ – технические условия