Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Электрондық терминалдар мен қашықтан кіру жүйелері арқылы жүзеге асырылған ақша төлемдері мен аударымдары бойынша мәліметтерді ұсыну ережесін бекіту жөнінде" 2010 жылғы 29 наурыздағы № 16 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2012 жылғы 24 тамыздағы № 268 Қаулысы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2012 жылы 3 қазанда № 7959 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 31 тамыздағы № 213 (01.04.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 31.08.2016 № 213 (01.04.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің қызметін ұйымдастыру, қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2012 жылғы 5 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру мақсатында Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Электрондық терминалдар мен қашықтан кіру жүйелері арқылы жүзеге асырылған ақша төлемдері мен аударымдары бойынша мәліметтерді ұсыну ережесін бекіту жөнінде" 2010 жылғы 29 наурыздағы № 16 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6217 тіркелген, "Егемен Қазақстан" газетінде 2010 жылғы 19 қазанда № 429-432 (26275) жарияланған) өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Электрондық терминалдар мен қашықтан кіру жүйелері, сондай-ақ электрондық ақшаны пайдалану арқылы жүзеге асырылған ақша төлемдері мен аударымдары бойынша мәліметтерді ұсыну ережесін бекіту туралы";
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" 1995 жылғы 30 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қоса беріліп отырған Электрондық терминалдар мен қашықтан кіру жүйелері, сондай-ақ электрондық ақшаны пайдалану арқылы жүзеге асырылған ақша төлемдері мен аударымдары бойынша мәліметтерді ұсыну ережесі бекітілсін";
Электрондық терминалдар мен қашықтан кіру жүйелері арқылы жүзеге асырылған ақша төлемдері мен аударымдары бойынша мәліметтерді ұсыну ережесінде:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
Электрондық терминалдар мен қашықтан кіру жүйелері, сондай-ақ электрондық ақшаны пайдалану арқылы жүзеге асырылған ақша төлемдері мен аударымдары бойынша мәліметтерді ұсыну ережесі";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 29 марта 2010 года № 16 "Об утверждении Правил представления сведений по платежам и переводам денег, осуществленным через электронные терминалы и системы удаленного доступа"
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 августа 2012 года № 268. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 3 октября 2012 года № 7959. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 31 августа 2016 года № 213 (вводится в действие с 01.04.2017)
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 31.08.2016 № 213 (вводится в действие с 01.04.2017).
В целях реализации Закона Республики Казахстан от 5 июля 2012 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам организации деятельности Национального Банка Республики Казахстан, регулирования финансового рынка и финансовых организаций" Правление Национального Банка Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 29 марта 2010 года № 16 "Об утверждении Правил представления сведений по платежам и переводам денег, осуществленным через электронные терминалы и системы удаленного доступа" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актах под № 6217, опубликованное 13 октября 2010 года в газете "Казахстанская правда" № 270 (26331) следующие изменения и дополнения:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Об утверждении Правил представления сведений по платежам и переводам денег, осуществленным через электронные терминалы и системы удаленного доступа, а также с использованием электронных денег";
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с Законом Республики Казахстан от 30 марта 1995 года "О Национальном Банке Республики Казахстан" Правление Национального Банка Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить прилагаемые Правила представления сведений по платежам и переводам денег, осуществленным через электронные терминалы и системы удаленного доступа, а также с использованием электронных денег.";
в Правилах представления сведений по платежам и переводам денег, осуществленным через электронные терминалы и системы удаленного доступа, утвержденных указанным постановлением:
заголовок изложить в следующей редакции:
Правила представления сведений по платежам и переводам денег, осуществленным через электронные терминалы и системы удаленного доступа, а также с использованием электронных денег";
пункт 1 изложить в следующей редакции:

"1. Осы Электрондық терминалдар мен қашықтан кіру жүйелері, сондай-ақ электрондық ақшаны пайдалану арқылы жүзеге асырылған ақша төлемдері мен аударымдары бойынша мәліметтерді ұсыну ережесі (бұдан әрі – осы Ереже) "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" 1995 жылғы 30 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңына сәйкес әзірленді және Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі банктерінің, банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарының, "Қазақстан Даму банкі" акционерлік қоғамының (бұдан әрі – банктер) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне (бұдан әрі – Ұлттық Банк) электрондық терминалдар мен қашықтан кіру жүйелері, сондай-ақ электрондық ақшаны пайдалану арқылы жүзеге асырылған ақша төлемдері мен аударымдары бойынша мәліметтерді ұсыну тәртібін, нысандарын және мерзімдерін айқындайды.";
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Электрондық терминалдар мен қашықтан кіру жүйелері, сондай-ақ электрондық ақшаны пайдалану арқылы жүзеге асырылған ақша төлемдері мен аударымдары бойынша мәліметтерге:
1) осы Ереженің 1-қосымшасына сәйкес № 1 нысан бойынша электрондық терминалдардың саны туралы мәліметтер;
2) осы Ереженің 2-қосымшасына сәйкес № 2 нысан бойынша айналыстағы төлем карточкаларының саны туралы мәліметтер;
3) осы Ереженің 3-қосымшасына сәйкес № 3 нысан бойынша төлем карточкаларын пайдалана отырып қолма-қол ақша беру бойынша операциялардың саны және көлемі туралы мәліметтер;
4) осы Ереженің 4-қосымшасына сәйкес № 4 нысан бойынша операциялардың саны және көлемі туралы мәліметтер;
5) осы Ереженің 5-қосымшасына сәйкес № 5 нысан бойынша аймақтар бойынша операциялардың саны және көлемі туралы мәліметтер;
6) осы Ереженің 6-қосымшасына сәйкес № 6 нысан бойынша төлем карточкаларын пайдалана отырып жасалған алаяқтық операциялардың көлемі туралы мәліметтер;
7) осы Ереженің 7-қосымшасына сәйкес № 7 нысан бойынша электрондық ақша эмитенті агенттерінің және электрондық ақша иелерінің саны туралы мәліметтер;
8) осы Ереженің 8-қосымшасына сәйкес № 8 нысан бойынша электрондық ақшаны пайдалана отырып жүргізілген операциялардың саны мен көлемі туралы мәліметтер;
9) осы Ереженің 9-қосымшасына сәйкес № 9 нысан бойынша айналыстағы электрондық ақшаның саны және электрондық ақшаны шығару мен өтеу бойынша операциялардың саны мен көлемі туралы мәліметтер;
10) осы Ереженің 10-қосымшасына сәйкес № 10 нысан бойынша электрондық ақша эмитенті агенттерінің электрондық ақшаны иемдену және өткізу бойынша операциялардың саны мен көлемі туралы мәліметтер кіреді.";
4-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:

"1. Настоящие Правила представления сведений по платежам и переводам денег, осуществленным через электронные терминалы и системы удаленного доступа, а также с использованием электронных денег (далее – настоящие Правила) разработаны в соответствии с Законом Республики Казахстан от 30 марта 1995 года "О Национальном Банке Республики Казахстан" и устанавливают порядок представления в Национальный Банк Республики Казахстан (далее – Национальный Банк) сведений по платежам и переводам денег, осуществленным через электронные терминалы и системы удаленного доступа, а также с использованием электронных денег, банками второго уровня Республики Казахстан, организациями, осуществляющими отдельные виды банковских операций, и акционерным обществом "Банк Развития Казахстана" (далее - банки).";
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Сведения по платежам и переводам денег, осуществленным через электронные терминалы и системы удаленного доступа, а также с использованием электронных денег, включают:
1) сведения о количестве электронных терминалов по форме № 1 согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
2) сведения о количестве платежных карточек в обращении по форме № 2 согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
3) сведения о количестве и объемах операций по выдаче наличных денег с использованием платежных карточек по форме № 3 согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
4) сведения о количестве и объемах операций по форме № 4 согласно приложению 4 к настоящим Правилам;
5) сведения о количестве и объемах операций в разрезе регионов по форме № 5 согласно приложению 5 к настоящим Правилам;
6) сведения об объемах мошеннических операций с использованием платежных карточек по форме № 6 согласно приложению 6 к настоящим Правилам;
7) сведения о количестве агентов эмитента электронных денег и владельцев электронных денег по форме № 7 согласно приложению 7 к настоящим Правилам;
8) сведения о количестве и объемах операций, проведенных с использованием электронных денег по форме № 8 согласно приложению 8 к настоящим Правилам;
9) сведения о количестве электронных денег в обращении и о количестве и объемах операций по выпуску и погашению электронных денег по форме № 9 согласно приложению 9 к настоящим Правилам;
10) сведения о количестве и объемах операций по приобретению и реализации электронных денег агентами эмитента электронных денег по форме № 10 согласно приложению 10 к настоящим Правилам.";
подпункт 2) пункта 4 изложить в следующей редакции:

"2) тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың 7-нен кешіктірмей осы Ереженің 3-тармағының 6), 7), 8), 9) және 10) тармақшаларында көзделген мәліметтерді ұсынады.";
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Төлем карточкаларының эмитенттері Ұлттық Банкке осы Ереженің 3-тармағының 1), 2), 3), 4), 5) және 6) тармақшаларында көзделген мәліметтерді ұсынады.";
мынадай мазмұндағы 5-1-тармақпен толықтырылсын:
"5-1. Электрондық ақша эмитенттері Ұлттық Банкке осы Ереженің 3-тармағының 7), 8), 9) және 10) тармақшаларында көзделген мәліметтерді ұсынады.";
1-қосымшаның оң жақ жоғарғы бұрышы мынадай редакцияда жазылсын:
"Электрондық терминалдар мен қашықтан
кіру жүйелері, сондай-ақ электрондық ақшаны пайдалану
арқылы жүзеге асырылған ақша төлемдері мен аударымдары
бойынша мәлiметтердi ұсыну ережесіне
1-қосымша
№ 1 нысан";
2-қосымшаның оң жақ жоғарғы бұрышы мынадай редакцияда жазылсын:
"Электрондық терминалдар мен қашықтан
кіру жүйелері, сондай-ақ электрондық ақшаны пайдалану
арқылы жүзеге асырылған ақша төлемдері мен аударымдары
бойынша мәлiметтердi ұсыну ережесіне
2-қосымша
№ 2 нысан";
3-қосымшаның оң жақ жоғарғы бұрышы мынадай редакцияда жазылсын:
"Электрондық терминалдар мен қашықтан
кіру жүйелері, сондай-ақ электрондық ақшаны пайдалану
арқылы жүзеге асырылған ақша төлемдері мен аударымдары
бойынша мәлiметтердi ұсыну ережесіне
3-қосымша
№ 3 нысан";
4-қосымшаның оң жақ жоғарғы бұрышы мынадай редакцияда жазылсын:
"Электрондық терминалдар мен қашықтан
кіру жүйелері, сондай-ақ электрондық ақшаны пайдалану
арқылы жүзеге асырылған ақша төлемдері мен аударымдары
бойынша мәлiметтердi ұсыну ережесіне
4-қосымша
№ 4 нысан";
5-қосымшаның оң жақ жоғарғы бұрышы мынадай редакцияда жазылсын:
"Электрондық терминалдар мен қашықтан
кіру жүйелері, сондай-ақ электрондық ақшаны пайдалану
арқылы жүзеге асырылған ақша төлемдері мен аударымдары
бойынша мәлiметтердi ұсыну ережесіне
5-қосымша
№ 5 нысан";
6-қосымшаның оң жақ жоғарғы бұрышы мынадай редакцияда жазылсын:
"Электрондық терминалдар мен қашықтан
кіру жүйелері, сондай-ақ электрондық ақшаны пайдалану
арқылы жүзеге асырылған ақша төлемдері мен аударымдары
бойынша мәлiметтердi ұсыну ережесіне
6-қосымша
№ 6 нысан";
осы қаулының 1, 2, 3 және 4-қосымшаларына сәйкес тиісінше 7, 8, 9 және 10-қосымшалармен толықтырылсын.
2. Осы қаулы ресми жариялануы тиіс және 2013 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Ұлттық Банк
Төрағасы
Г. Марченко
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2012 жылғы 24 тамыздағы
№ 268 қаулысына
1-қосымша
Электрондық терминалдар мен қашықтан
кіру жүйелері, сондай-ақ электрондық ақшаны пайдалану
арқылы жүзеге асырылған ақша төлемдері мен аударымдары
бойынша мәлiметтердi ұсыну ережесіне
7-қосымша
№ 7 нысан
Электрондық ақша эмитенті агенттерінің және электрондық ақша
иелерінің саны туралы мәліметтер
___________________________________________________________________
банктің атауы
20___ жылғы "___" _______________
күні айы
Электрондық ақша жүйесінің атауы
Электрондық ақша эмитенті агенттерінің саны
Электрондық ақша иелері – жеке тұлғалардың саны
Электрондық ақшаны ақы төлеуге қабылдайтын дара кәсіпкерлердің және заңды тұлғалардың саны
Барлығы
Активті
Барлығы
Активті
Сәйкестендірілген
Барлығы
Активті
1
2
3
4
5
6
7
8
Басшы ______________________________________
(Тегі, Аты, Әкесінің аты (бар болса)
Орындаушы ______________________________________ ___________
(Тегі, Аты, Әкесінің аты (бар болса) телефоны
20__ жылғы "___" _____________
Мәліметтерді толтыру бойынша түсіндірмелер

"2) предусмотренные подпунктами 6), 7), 8), 9) и 10) пункта 3 настоящих Правил - ежеквартально не позднее 7 числа месяца, следующего за отчетным кварталом.";
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. Эмитенты платежных карточек представляют в Национальный Банк сведения, предусмотренные подпунктами 1), 2), 3), 4), 5) и 6) пункта 3 настоящих Правил.";
дополнить пунктом 5-1 следующего содержания:
"5-1. Эмитенты электронных денег представляют в Национальный Банк сведения, предусмотренные подпунктами 7), 8), 9) и 10) пункта 3 настоящих Правил.";
правый верхний угол приложения 1 изложить в следующей редакции:
"Приложение 1
к Правилам представления сведений
по платежам и переводам денег,
осуществленным через электронные терминалы
и системы удаленного доступа,
а также с использованием электронных денег
Форма № 1";
правый верхний угол приложения 2 изложить в следующей редакции:
"Приложение 2
к Правилам представления сведений
по платежам и переводам денег,
осуществленным через электронные терминалы
и системы удаленного доступа,
а также с использованием электронных денег
Форма № 2";
правый верхний угол приложения 3 изложить в следующей редакции:
"Приложение 3
к Правилам представления сведений
по платежам и переводам денег,
осуществленным через электронные терминалы
и системы удаленного доступа,
а также с использованием электронных денег
Форма № 3";
правый верхний угол приложения 4 изложить в следующей редакции:
"Приложение 4
к Правилам представления сведений
по платежам и переводам денег,
осуществленным через электронные терминалы
и системы удаленного доступа,
а также с использованием электронных денег
Форма № 4";
правый верхний угол приложения 5 изложить в следующей редакции:
"Приложение 5
к Правилам представления сведений
по платежам и переводам денег,
осуществленным через электронные терминалы
и системы удаленного доступа,
а также с использованием электронных денег
Форма № 5";
правый верхний угол приложения 6 изложить в следующей редакции:
"Приложение 6
к Правилам представления сведений
по платежам и переводам денег,
осуществленным через электронные терминалы
и системы удаленного доступа,
а также с использованием электронных денег
Форма № 6";
дополнить приложениями 7,8, 9 и 10 согласно приложениям 1, 2, 3 и 4 к
настоящему постановлению соответственно.
2. Настоящее постановление подлежит официальному опубликованию и вводится в действие с 1 января 2013 года.
Председатель
Национального Банка
Г. Марченко
Приложение 1
к постановлению Правления
Национального Банка Республики Казахстан
от 24 августа 2012 года № 268
Приложение 7
к Правилам представления сведений
по платежам и переводам денег, осуществленным
через электронные терминалы и системы удаленного доступа,
а также с использованием электронных денег
Форма № 7
Сведения о количестве агентов эмитента
электронных денег и владельцев электронных денег
_______________________________________________________
наименование банка
на "__" _________________ 20 ___ год
число месяц
Наименование системы электронных денег
Количество
агентов эмитента
электронных
денег
Количество владельцев
электронных денег –
физических лиц
Количество
индивидуальных
предпринимателей и
юридических лиц,
принимающих к оплате
электронные деньги
Всего
Активных
Всего
Активных
Идентифици-
рованных
Всего
Активных
1
2
3
4
5
6
7
8
Руководитель ___________________________________
(Фамилия, Имя, Отчество (при его наличии)
Исполнитель ____________________________________ _________
(Фамилия, Имя, Отчество (при его наличии) телефон
"____" _____________ 20 ___ год
Пояснения по заполнению Сведений

1. 1-бағанда Мәліметтер ұсынылатын электрондық ақша жүйесінің атауы көрсетіледі.
2. 2-бағанда есепті тоқсанның соңғы күніне электрондық ақша эмитенті агенттерінің саны көрсетіледі.
3. 3-бағанда есепті тоқсан ішінде электрондық ақшаны иемденуді немесе өткізуді жүзеге асырған электрондық ақша эмитенті агенттерінің саны көрсетіледі.
4. 4-бағанда есепті тоқсанның соңғы күніне электрондық ақша иелері – жеке тұлғалардың саны көрсетіледі.
5. 5-бағанда есепті тоқсан ішінде электрондық ақшамен операциялар жүргізген электрондық ақша иелері – жеке тұлғалардың саны көрсетіледі.
6. 6-бағанда есепті тоқсанның соңғы күніне электрондық ақша эмитенті сәйкестендірген электрондық ақша иелері – жеке тұлғалардың саны көрсетіледі.
7. 7-бағанда есепті тоқсанның соңғы күніне электрондық ақшаны төлем жасауға қабылдайтын дара кәсіпкерлер мен заңды тұлғалардың саны көрсетіледі.
8. 8-бағанда есепті тоқсанда электрондық ақшамен операциялар жүргізген электрондық ақшаны төлем жасауға қабылдайтын дара кәсіпкерлер мен заңды тұлғалардың саны көрсетіледі.
9. 7 және 8-бағандарда электрондық ақшаны төлем жасауға қабылдайтын дара кәсіпкерлер мен заңды тұлғалар ретінде Мәліметтерді берген эмитентпен немесе тиісті электрондық ақша жүйесінің өзге қатысушысымен шарт жасаған дара кәсіпкерлер мен заңды тұлғалар түсініледі.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2012 жылғы 24 тамыздағы
№ 268 қаулысына
2-қосымша
Электрондық терминалдар мен қашықтан
кіру жүйелері, сондай-ақ электрондық ақшаны пайдалану
арқылы жүзеге асырылған ақша төлемдері мен аударымдары
бойынша мәлiметтердi ұсыну ережесіне
8-қосымша
№ 8 нысан
Электрондық ақшаны пайдалана отырып жүргізілген операциялардың
саны мен көлемі туралы мәліметтер
_____________________________________________________________________
банктің атауы
20___ жылғы _______________ үшін
тоқсан
Электрондық ақша жүйесінің атауы
Операция жүргізу ортасы
Электрондық ақшаны пайдалана отырып жүргізілген операциялар
Жеке тұлғалардың пайдасына
Дара кәсіпкерлер және заңды тұлғалардың пайдасына
Операциялар саны
Сомасы (теңге)
Операциялар саны
Сомасы (теңге)
1
2
3
4
5
6
Басшы ______________________________________
(Тегі, Аты, Әкесінің аты (бар болса)
Орындаушы ______________________________________ __________
(Тегі, Аты, Әкесінің аты (бар болса) телефоны
20__ жылғы "___" _____________
Мәліметтерді толтыру бойынша түсіндірмелер
1. 1-бағанда Мәліметтер ұсынылатын электрондық ақша жүйесiнiң атауы көрсетiледi.

1. В графе 1 указывается наименование системы электронных денег, по которой представляются Сведения.
2. В графе 2 указывается количество агентов эмитента электронных денег на последнюю дату отчетного квартала.
3. В графе 3 указывается количество агентов эмитента электронных денег, которые осуществляли приобретение или реализацию электронных денег в отчетном квартале.
4. В графе 4 указывается количество владельцев электронных денег - физических лиц на последнюю дату отчетного квартала.
5. В графе 5 указывается количество владельцев электронных денег - физических лиц, которыми проводились операции с электронными деньгами в отчетном квартале.
6. В графе 6 указывается количество владельцев электронных денег - физических лиц, идентифицированных эмитентом электронных денег на последнюю дату отчетного квартала.
7. В графе 7 указывается количество индивидуальных предпринимателей и юридических лиц, принимающих к оплате электронные деньги, на последнюю дату отчетного квартала.
8. В графе 8 указывается количество индивидуальных предпринимателей и юридических лиц, принимающих к оплате электронные деньги, которыми проводились операции с электронными деньгами в отчетном квартале.
9. В графах 7 и 8 под индивидуальными предпринимателями и юридическими лицами, принимающими к оплате электронные деньги, понимаются индивидуальные предприниматели и юридические лица, заключившие договор с эмитентом, представляющим Сведения, или иным участником соответствующей системы электронных денег.
Приложение 2
к постановлению Правления
Национального Банка Республики Казахстан
от 24 августа 2012 года № 268
Приложение 8
к Правилам представления сведений
по платежам и переводам денег, осуществленным
через электронные терминалы и системы удаленного доступа,
а также с использованием электронных денег
Форма № 8
Сведения о количестве и объемах операций,
проведенных с использованием электронных денег
___________________________________________________
наименование банка
за _______________ 20 ___ год
квартал
Наименование
системы
электронных
денег
Среда
проведения
операции
Операции, проведенные с использованием
электронных денег
В пользу физических
лиц
В пользу
индивидуальных
предпринимателей и
юридических лиц
Количество
операций
Сумма
(тенге)
Количество
операций
Сумма
(тенге)
1
2
3
4
5
6
Руководитель ___________________________________
(Фамилия, Имя, Отчество (при его наличии)
Исполнитель ____________________________________ _________
(Фамилия, Имя, Отчество (при его наличии) телефон
"____" _____________ 20 ___ год
Пояснения по заполнению Сведений
1. В графе 1 указывается наименование системы электронных денег, по которой представляются Сведения.

2. 2-бағанда операция жүргiзудiң тиiстi ортасы көрсетiледi:
1) интернет-ресурс;
2) мобильді телефон;
3) электрондық терминалдар;
4) өзге де.
3. 3 және 4-бағандарда есепті тоқсанда электрондық ақшаны пайдалана отырып жеке тұлғалардың пайдасына жеке тұлғалар жүргізген операциялардың саны және сомасы көрсетіледі.
4. 5 және 6-бағандарда есепті тоқсанда электрондық ақшаны пайдалана отырып дара кәсіпкерлер мен заңды тұлғалардың пайдасына жеке тұлғалар жүргізген операциялардың саны және сомасы көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2012 жылғы 24 тамыздағы
№ 268 қаулысына
3-қосымша
Электрондық терминалдар мен қашықтан
кіру жүйелері, сондай-ақ электрондық ақшаны пайдалану
арқылы жүзеге асырылған ақша төлемдері мен аударымдары
бойынша мәлiметтердi ұсыну ережесіне
9-қосымша
№ 9 нысан
Айналыстағы электрондық ақшаның саны туралы және электрондық
ақшаны шығару мен өтеу бойынша операциялардың саны және көлемі
туралы мәліметтер
_____________________________________________________________________
банктің атауы
20___ жылғы _______________ үшін
тоқсан
Электрондық ақша иелері
Электрондық ақша жүйесінің атауы
Айналыстағы электрондық ақшаның барлығы (теңге)
Электрондық ақшаны шығару
Электрондық ақшаны өтеу
Операциялар саны
Сомасы (теңге)
Операциялар саны
Сомасы (теңге)
1
2
3
4
5
6
7
Электрондық ақша эмитентінің агенттері
Жеке тұлғалар
Дара кәсіпкерлер және заңды тұлғалар
Басшы ______________________________________
(Тегі, Аты, Әкесінің аты (бар болса)
Орындаушы ______________________________________ __________
(Тегі, Аты, Әкесінің аты (бар болса) телефоны
20__ жылғы "___" _____________
Мәліметтерді толтыру бойынша түсініктемелер
1. 2-бағанда Мәліметтер ұсынылатын электрондық ақша жүйесiнiң атауы көрсетiледi.
2. 3-бағанда есепті тоқсанның соңғы күніне шығарылған электрондық ақша сомасы көрсетіледі.
3-баған электрондық ақша эмитентінің агенттері, жеке тұлғалар, есепті тоқсанның соңғы күніне электрондық ақшаның иесі болып табылатынына байланысты дара кәсіпкерлер және заңды тұлғалар бойынша толтырылады.
3. 4 және 5-бағандарда есепті тоқсанда электрондық ақша шығарылымы бойынша операциялардың саны және сомасы көрсетіледі.
4 және 5-бағандар электрондық ақша эмитентінің агенттері және электрондық ақша берілгеніне байланысты жеке тұлғалар бойынша толтырылады.
4 және 5-бағандар дара кәсіпкерлер және заңды тұлғалар бойынша толтырылмайды.
4. 6 және 7-бағандарда есепті тоқсанда электрондық ақшаны өтеу бойынша операциялардың саны және сомасы көрсетіледі.
6 және 7-бағандар электрондық ақша эмитентінің агенттері, жеке тұлғалар, электрондық ақшаның оларды өтеу кезінде иесі болып табылатынына байланысты дара кәсіпкерлер және заңды тұлғалар бойынша толтырылады.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2012 жылғы 24 тамыздағы
№ 268 қаулысына
4-қосымша
Электрондық терминалдар мен қашықтан
кіру жүйелері, сондай-ақ электрондық ақшаны пайдалану
арқылы жүзеге асырылған ақша төлемдері мен аударымдары
бойынша мәлiметтердi ұсыну ережесіне
10-қосымша
№ 10 нысан
Электрондық ақша эмитенті агенттерінің электрондық ақшаны
иемдену және өткізу бойынша операциялардың саны мен көлемі
туралы мәліметтер
_____________________________________________________________________
банктің атауы
20___ жылғы _______________ үшін
тоқсан
Электрондық ақша эмитенті агенттерінің электрондық ақшаны өткізуі
Электрондық ақша эмитенті агенттерінің электрондық ақшаны иемденуі
Операциялар саны
Сомасы (теңге)
Операциялар саны
Сомасы (теңге)
1
2
3
4
Басшы ______________________________________
(Тегі, Аты, Әкесінің аты (бар болса)
Орындаушы ______________________________________ __________
(Тегі, Аты, Әкесінің аты (бар болса) телефоны
20__ жылғы "___" _____________
Мәліметтерді толтыру бойынша түсіндірмелер

2. В графе 2 указывается соответствующая среда проведения операции:
1) интернет-ресурс;
2) мобильный телефон;
3) электронные терминалы;
4) иное.
3. В графах 3 и 4 указываются количество и сумма операций, проведенных физическими лицами в пользу физических лиц с использованием электронных денег за отчетный квартал.
4. В графах 5 и 6 указываются количество и сумма операций, проведенных физическими лицами в пользу индивидуальных предпринимателей и юридических лиц с использованием электронных денег за отчетный квартал.
Приложение 3
к постановлению Правления
Национального Банка Республики Казахстан
от 24 августа 2012 года № 268
Приложение 9
к Правилам представления сведений
по платежам и переводам денег, осуществленным
через электронные терминалы и системы удаленного доступа,
а также с использованием электронных денег
Форма № 9
Сведения о количестве электронных денег
в обращении и о количестве и объемах операций
по выпуску и погашению электронных денег
____________________________________________________
наименование банка
за _______________ 20 ___ год
квартал
Владельцы
электронных
денег
Наименование
системы
электронных
денег
Всего
электронных
денег в
обращении
(тенге)
Выпуск электронных денег
Погашение электронных
денег
Количество
операций
Сумма (тенге)
Количество
операций
Сумма (тенге)
1
2
3
4
5
6
7
Агенты
эмитента
электронных
денег
Физические
лица
Индивиду-
альные
предпри-
ниматели и
юридические
лица
Руководитель ___________________________________
(Фамилия, Имя, Отчество (при его наличии)
Исполнитель ____________________________________ _________
(Фамилия, Имя, Отчество (при его наличии) телефон
"____" _____________ 20 ___ год
Пояснения по заполнению Сведений
1. В графе 2 указывается наименование системы электронных денег, по которой представляются Сведения.
2. В графе 3 указывается сумма выпущенных электронных денег на последнюю дату отчетного квартала.
Графа 3 заполняется по агентам эмитента электронных денег, физическим лицам, индивидуальным предпринимателям и юридическим лицам в зависимости от того, кто являлся владельцем электронных денег на последнюю дату отчетного квартала.
3. В графах 4 и 5 указываются количество и сумма операций по выпуску электронных денег за отчетный квартал.
Графы 4 и 5 заполняются по агентам эмитента электронных денег и физическим лицам в зависимости от того, кому были выданы электронные деньги.
Графы 4 и 5 по индивидуальным предпринимателям и юридическим лицам не заполняются.
4. В графах 6 и 7 указываются количество и сумма операций по погашению электронных денег за отчетный квартал.
Графы 6 и 7 заполняются по агентам эмитента электронных денег, физическим лицам, индивидуальным предпринимателям и юридическим лицам в зависимости от того, кто являлся владельцем электронных денег на момент их погашения.
Приложение 4
к постановлению Правления
Национального Банка Республики Казахстан
от 24 августа 2012 года № 268
Приложение 10
к Правилам представления сведений
по платежам и переводам денег, осуществленным
через электронные терминалы и системы удаленного доступа,
а также с использованием электронных денег
Форма № 10
Сведения о количестве и объемах операций по приобретению и
реализации электронных денег агентами эмитента электронных денег
______________________________________________________________
наименование банка
за _______________ 20 ___ год
квартал
Реализация электронных денег
агентами эмитента электронных
денег
Приобретение электронных денег
агентами эмитента электронных
денег
Количество
операций
Сумма (тенге)
Количество
операций
Сумма (тенге)
1
2
3
4
Руководитель ___________________________________
(Фамилия, Имя, Отчество (при его наличии)
Исполнитель ____________________________________ _________
(Фамилия, Имя, Отчество (при его наличии) телефон
"____" _____________ 20 ___ год
Пояснения по заполнению Сведений

1. 1 және 2-бағандарда есепті тоқсанда электрондық ақша эмитенті агенттерінің электрондық ақшаны жеке тұлғаларға өткізуі бойынша операциялардың саны және сомасы көрсетіледі.
2. 3 және 4-бағандарда есепті тоқсанда электрондық ақша эмитенті агенттерінің электрондық ақшаны жеке тұлғалардан иемденуі бойынша операциялардың саны және сомасы көрсетіледі.

1. В графах 1 и 2 указываются количество и сумма операций по реализации электронных денег физическим лицам агентами эмитента электронных денег за отчетный квартал.
2. В графах 3 и 4 указывается количество и сумма операций по приобретению электронных денег у физических лиц агентами эмитента электронных денег за отчетный квартал.