Көлік статистикасы бойынша жалпымемлекеттік статистикалық байқаулардың статистикалық нысандары мен оларды толтыру жөніндегі нұсқаулықтарды бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі Төрағасының 2012 жылғы 25 қазандағы № 294 Бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2012 жылы 4 желтоқсанда № 8124 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі төрағасының м.а. 2013 жылғы 24 шілдедегі № 160 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Статистика агенттігі төрағасының м.а. 24.07.2013 № 160 бұйрығымен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгiзiледi).
«Мемлекеттік статистика туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабының 2) және 7) тармақшаларына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1) «Құрлықтағы өзге де көліктің жұмысы туралы есеп» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысаны (коды 0761104, индексі 1-К (авто, электро), кезеңділігі жылдық) осы бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес;
2) «Құрлықтағы өзге де көліктің жұмысы туралы есеп» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық (коды 0761104, индексі 1-К (авто, электро), кезеңділігі жылдық) осы бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес;
3) «Өзен көлігінің жылжымалы құрамы және кеме жүретін ішкі су жолдарының ұзындығы туралы есеп» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысаны (коды 1651104, индексі 1-К (ішкі су), кезеңділігі жылдық) осы бұйрықтың 3-қосымшасына сәйкес;
4) «Өзен көлігінің жылжымалы құрамы және кеме жүретін ішкі су жолдарының ұзындығы туралы есеп» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық (коды 1651104, индексі 1-К (ішкі су), кезеңділігі жылдық) осы бұйрықтың 4-қосымшасына сәйкес;
5) «Көлік жұмысы туралы есеп» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысаны (коды 0751101, индексі 1-көлік, кезеңділігі айлық) осы бұйрықтың 5-қосымшасына сәйкес;
6) «Көлік жұмысы туралы есеп» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық (коды 0751101, индексі 1-көлік, кезеңділігі айлық) осы бұйрықтың 6-қосымшасына сәйкес;
7) «Теміржол көлігінің жұмысы туралы есеп» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысаны (коды 0741104, индексі ТЖ, кезеңділігі жылдық) осы бұйрықтың 7-қосымшасына сәйкес;
8) «Теміржол көлігінің жұмысы туралы есеп» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық (коды 0741104, индексі ТЖ, кезеңділігі жылдық) осы бұйрықтың 8-қосымшасына сәйкес;

Об утверждении статистических форм общегосударственных статистических наблюдений по статистике транспорта и инструкций по их заполнению
Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по статистике от 25 октября 2012 года № 294. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 4 декабря 2012 года № 8124. Утратил силу приказом и.о. Председателя Агентства Республики Казахстан по статистике от 24 июля 2013 года № 160
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Председателя Агентства РК по статистике от 24.07.2013 № 160 (вводится в действие с 01.01.2014).
В соответствии с подпунктами 2) и 7) статьи 12 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) статистическую форму общегосударственного статистического наблюдения «Отчет о работе прочего сухопутного транспорта» (код 0761104, индекс 1-ТР (авто, электро), периодичность годовая), согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) инструкцию по заполнению статистической формы общегосударственного статистического наблюдения «Отчет о работе прочего сухопутного транспорта» (код 0761104, индекс 1-ТР (авто, электро), периодичность годовая), согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) статистическую форму общегосударственного статистического наблюдения «Отчет о протяженности судоходных внутренних путей и подвижном составе речного транспорта» (код 1651104, индекс 1-ТР (внутренние воды), периодичность годовая), согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) инструкцию по заполнению статистической формы общегосударственного статистического наблюдения «Отчет о протяженности судоходных внутренних путей и подвижном составе речного транспорта» (код 1651104, индекс 1-ТР (внутренние воды), периодичность годовая), согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) статистическую форму общегосударственного статистического наблюдения «Отчет о работе транспорта» (код 0751101, индекс 1-транспорт, периодичность месячная), согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) инструкцию по заполнению статистической формы общегосударственного статистического наблюдения «Отчет о работе транспорта» (код 0751101, индекс 1-транспорт, периодичность месячная), согласно приложению 6 к настоящему приказу;
7) статистическую форму общегосударственного статистического наблюдения «Отчет о работе железнодорожного транспорта» (код 0741104, индекс ЖД, периодичность годовая), согласно приложению 7 к настоящему приказу;
8) инструкцию по заполнению статистической формы общегосударственного статистического наблюдения «Отчет о работе железнодорожного транспорта» (код 0741104, индекс ЖД, периодичность годовая), согласно приложению 8 к настоящему приказу;

9) «Қосалқы көлік қызметтері кәсіпорындарының қызмет көрсетулері туралы есеп» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысаны (коды 0861104, индексі 2-К (қосалқы қызмет), кезеңділігі жылдық) осы бұйрықтың 9-қосымшасына сәйкес;
10) «Қосалқы көлік қызметтері кәсіпорындарының қызмет көрсетулері туралы есеп» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық (коды 0861104, индексі 2-К (қосалқы қызмет), кезеңділігі жылдық) осы бұйрықтың 10-қосымшасына сәйкес;
11) «Қатынас түрлері бойынша өзге де құрлықтағы көліктің қызметтері туралы есеп» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысаны (коды 0841104, индексі 2-К (өзге де құрлық), кезеңділігі жылдық) осы бұйрықтың 11-қосымшасына сәйкес;
12) «Қатынас түрлері бойынша өзге де құрлықтағы көліктің қызметтері туралы есеп» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық (коды 0841104, индексі 2-К (өзге де құрлықтық), кезеңділігі жылдық) осы бұйрықтың 12-қосымшасына сәйкес;
13) «Дара кәсіпкерлердің жүкті автомобильдермен тасымалдауын зерттеу сауалнамасы» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысаны (коды 1982102, индексі К-001, кезеңділігі тоқсандық) осы бұйрықтың 13-қосымшасына сәйкес;
14) «Дара кәсіпкерлердің жүкті автомобильдермен тасымалдауын зерттеу сауалнамасы» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын (коды 1982102, индексі К-001, кезеңділігі тоқсандық) толтыру жөніндегі нұсқаулық осы бұйрықтың 14-қосымшасына сәйкес бекітілсін;
15) «Дара кәсіпкерлердің жолаушыларды автомобильдермен тасымалдауын іріктеме зерттеу сауалнамасы» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысаны (коды 1992102, индексі К-002, кезеңділігі тоқсандық) осы бұйрықтың 15-қосымшасына сәйкес;
16) «Дара кәсіпкерлердің жолаушыларды автомобильдермен тасымалдауын іріктеме зерттеу сауалнамасы» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын (коды 1992102, индексі К-002, кезеңділігі тоқсандық) толтыру жөніндегі нұсқаулық осы бұйрықтың 16-қосымшасына сәйкес бекітілсін;
17) «Әуе көлігі мен әуежайдың жұмысы туралы есеп» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысаны (коды 0801104, индексі 1-К (әуе), кезеңділігі жылдық) осы бұйрықтың 17-қосымшасына сәйкес;
18) «Әуе көлігі мен әуежайдың жұмысы туралы есеп» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық (коды 0801104, индексі 1-К (әуе), кезеңділігі жылдық) осы бұйрықтың 18-қосымшасына сәйкес;

9) статистическую форму общегосударственного статистического наблюдения «Отчет об услугах предприятий вспомогательной транспортной деятельности» (код 0861104, индекс 2-ТР (вспомогательная деятельность), периодичность годовая), согласно приложению 9 к настоящему приказу;
10) инструкцию по заполнению статистической формы общегосударственного статистического наблюдения «Отчет об услугах предприятий вспомогательной транспортной деятельности» (код 0861104, индекс 2-ТР (вспомогательная деятельность), периодичность годовая), согласно приложению 10 к настоящему приказу;
11) статистическую форму общегосударственного статистического наблюдения «Отчет об услугах прочего сухопутного транспорта по видам сообщений» (код 0841104, индекс 2-ТР (прочий сухопутный.), периодичность годовая), согласно приложению 11 к настоящему приказу;
12) инструкцию по заполнению статистической формы общегосударственного статистического наблюдения «Отчет об услугах прочего сухопутного транспорта по видам сообщений» (код 0841104, индекс 2-ТР (прочий сухопутный), периодичность годовая), согласно приложению 12 к настоящему приказу;
13) статистическую форму общегосударственного статистического наблюдения «Анкета обследования автомобильных перевозок грузов индивидуальными предпринимателями» (код 1982102, индекс ТР-001, периодичность квартальная) согласно приложению 13 к настоящему приказу;
14) инструкцию по заполнению статистической формы общегосударственного статистического наблюдения «Анкета обследования автомобильных перевозок грузов индивидуальными предпринимателями» (код 1982102, индекс ТР-001, периодичность квартальная) согласно приложению 14 к настоящему приказу;
15) статистическую форму общегосударственного статистического наблюдения «Анкета выборочного обследования автомобильных перевозок пассажиров индивидуальными предпринимателями» (код 1992102, индекс ТР-002, периодичность квартальная) согласно приложению 15 к настоящему приказу;
16) инструкцию по заполнению статистической формы общегосударственного статистического наблюдения «Анкета выборочного обследования автомобильных перевозок пассажиров индивидуальными предпринимателями» (код 1992102, индекс ТР-002, периодичность квартальная) согласно приложению 16 к настоящему приказу;
17) статистическую форму общегосударственного статистического наблюдения «Отчет о работе воздушного транспорта и аэропорта» (код 0801104, индекс 1-ТР (авиа), периодичность годовая), согласно приложению 17 к настоящему приказу;
18) инструкцию по заполнению статистической формы общегосударственного статистического наблюдения «Отчет о работе воздушного транспорта и аэропорта» (код 0801104, индекс 1-ТР (авиа), периодичность годовая), согласно приложению 18 к настоящему приказу;

19) «Темір жол желісінің пайдаланымдылық ұзындығы туралы есеп» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысаны (коды 0811104, индексі 1-ТЖ, кезеңділігі жылдық) осы бұйрықтың 19-қосымшасына сәйкес;
20) «Темір жол желісінің пайдаланымдылық ұзындығы туралы есеп» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық (коды 0811104, индексі 1-ТЖ, кезеңділігі жылдық) осы бұйрықтың 20-қосымшасына сәйкес;
21) «Жолаушыларды маршруттық автобустармен тасымалдау туралы есеп» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысаны (коды 0791104, индексі 1-К (бағыт), кезеңділігі жылдық) осы бұйрықтың 21-қосымшасына сәйкес;
22) «Жолаушыларды маршруттық автобустармен тасымалдау туралы есеп» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық (коды 0791104, индексі 1-К (бағыт), кезеңділігі жылдық) осы бұйрықтың 22-қосымшасына сәйкес;
23) «Темір жол көлігінің жылжымалы құрамы туралы есеп» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысаны (коды 0821104, индексі 2-ТЖ, кезеңділігі жылдық) осы бұйрықтың 23-қосымшасына сәйкес;
24) «Темір жол көлігінің жылжымалы құрамы туралы есеп» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық (коды 0821104, индексі 2-ТЖ, кезеңділігі жылдық) осы бұйрықтың 24-қосымшасына сәйкес;
25) «Қатынас түрлері бойынша әуе көлігінің қызметтері туралы есеп» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысаны (коды 0871104, индексі 2-К (әуе), кезеңділігі жылдық) осы бұйрықтың 25-қосымшасына сәйкес;
26) «Қатынас түрлері бойынша әуе көлігінің қызметтері туралы есеп» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық (коды 0871104, индексі 2-К (әуе), кезеңділігі жылдық) осы бұйрықтың 26-қосымшасына сәйкес;
27) «Қатынас түрлері бойынша темір жол көлігінің қызметтері туралы есеп» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысаны (коды 0831104, индексі 2-К (темір жол), кезеңділігі жылдық) осы бұйрықтың 27-қосымшасына сәйкес;
28) «Қатынас түрлері бойынша темір жол көлігінің қызметтері туралы есеп» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық (коды 0831104, индексі 2-К (темір жол), кезеңділігі жылдық) осы бұйрықтың 28-қосымшасына сәйкес;
29) «Қатынас түрлері бойынша теңіз және жағалаудағы көліктің қызметтері туралы есеп» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысаны (коды 0781104, индексі 2-К (теңіз), кезеңділігі жылдық) осы бұйрықтың 29-қосымшасына сәйкес;

19) статистическую форму общегосударственного статистического наблюдения «Отчет о протяженности эксплуатационной длины железнодорожных линий» (код 0811104, индекс 1-ЖД, периодичность годовая), согласно приложению 19 к настоящему приказу;
20) инструкцию по заполнению статистической формы общегосударственного статистического наблюдения «Отчет о протяженности эксплуатационной длины железнодорожных линий» (код 0811104, индекс 1-ЖД, периодичность годовая), согласно приложению 20 к настоящему приказу;
21) статистическую форму общегосударственного статистического наблюдения «Отчет о перевозке пассажиров маршрутными автобусами» (код 0791104, индекс 1-ТР (маршрут), периодичность годовая), согласно приложению 21 к настоящему приказу;
22) инструкцию по заполнению статистической формы общегосударственного статистического наблюдения «Отчет о перевозке пассажиров маршрутными автобусами» (код 0791104, индекс 1-ТР (маршрут), периодичность годовая), согласно приложению 22 к настоящему приказу;
23) статистическую форму общегосударственного статистического наблюдения «Отчет о подвижном составе железнодорожного транспорта» (код 0821104, индекс 2-ЖД, периодичность годовая), согласно приложению 23 к настоящему приказу;
24) инструкцию по заполнению статистической формы общегосударственного статистического наблюдения «Отчет о подвижном составе железнодорожного транспорта» (код 0821104, индекс 2-ЖД, периодичность годовая), согласно приложению 24 к настоящему приказу;
25) статистическую форму общегосударственного статистического наблюдения «Отчет об услугах воздушного транспорта по видам сообщений» (код 0871104, индекс 2-ТР (авиа), периодичность годовая), согласно приложению 25 к настоящему приказу;
26) инструкцию по заполнению статистической формы общегосударственного статистического наблюдения «Отчет об услугах воздушного транспорта по видам сообщений» (код 0871104, индекс 2-ТР (авиа), периодичность годовая), согласно приложению 26 к настоящему приказу;
27) статистическую форму общегосударственного статистического наблюдения «Отчет об услугах железнодорожного транспорта по видам сообщений» (код 0831104, индекс 2-ТР (железная дорога), периодичность годовая), согласно приложению 27 к настоящему приказу;
28) инструкцию по заполнению статистической формы общегосударственного статистического наблюдения «Отчет об услугах железнодорожного транспорта по видам сообщений» (код 0831104, индекс 2-ТР (железная дорога), периодичность годовая), согласно приложению 28 к настоящему приказу;
29) статистическую форму общегосударственного статистического наблюдения «Отчет об услугах морского и прибрежного транспорта по видам сообщений» (код 0781104, индекс 2-ТР (море), периодичность годовая), согласно приложению 29 к настоящему приказу;

30) «Қатынас түрлері бойынша теңіз және жағалаудағы көліктің қызметтері туралы есеп» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық (коды 0781104, индексі 2-К (теңіз), кезеңділігі жылдық) осы бұйрықтың 30-қосымшасына сәйкес;
31) «Қатынас түрлері бойынша құбыр көлігінің қызметтері туралы есеп» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысаны (коды 0771104, индексі 2-К (құбыр), кезеңділігі жылдық) осы бұйрықтың 31-қосымшасына сәйкес;
32) «Қатынас түрлері бойынша құбыр көлігінің қызметтері туралы есеп» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық (коды 0771104, индексі 2-К (құбыр), кезеңділігі жылдық) осы бұйрықтың 32-қосымшасына сәйкес бекітілсін;
33) «Қатынас түрлері бойынша өзен көлігінің қызметтері туралы есеп» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысаны (коды 1851104, индексі 2-К (ішкі су), кезеңділігі жылдық) осы бұйрықтың 33-қосымшасына сәйкес;
34) «Қатынас түрлері бойынша өзен көлігінің қызметтері туралы есеп» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық (коды 1851104, индексі 2-К (ішкі су), кезеңділігі жылдық) осы бұйрықтың 34-қосымшасына сәйкес.
2. Мыналардың:
1) «Көлік статистикасы бойынша жалпымемлекеттік статистикалық байқаулардың статистикалық нысандары мен оларды толтыру жөніндегі нұсқаулықтарды бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі төрағасының міндетін атқарушының 2010 жылғы 24 тамыздағы № 233 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6493 болып тіркелген, 2010 жылғы 18 қарашадағы № 492 (26665), 2010 жылғы 20 қарашадағы № 495 (26338), 2010 жылғы 25 қарашадағы № 501 (26334), 2010 жылғы 30 қарашадағы № 506-512 (26355) «Егемен Қазақстан» газетінде жарияланған);
2) «Қазақстан Республикасы Статистика агенттiгi төрағасының мiндетiн атқарушының 2010 жылғы 24 тамыздағы № 233 «Көлiк статистикасы бойынша жалпымемлекеттiк статистикалық байқаулардың статистикалық нысандары мен оларды толтыру жөнiндегi нұсқаулықтарды бекiту туралы» бұйрығына өзгерiстер енгiзу туралы» Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі төрағасының 2011 жылғы 2 тамыздағы № 211 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7161 болып тіркелген, 2011 жылғы 27 қазандағы № 517 (26909), «Егемен Қазақстан» газетінде жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Статистика агенттігінің Құқықтық және ұйымдық қамтамасыз ету департаменті Стратегиялық даму департаментімен бірге заңнамада белгіленген тәртіппен:

30) инструкцию по заполнению статистической формы общегосударственного статистического наблюдения «Отчет об услугах морского и прибрежного транспорта по видам сообщений» (код 0781104, индекс 2-ТР (море), периодичность годовая), согласно приложению 30 к настоящему приказу;
31) статистическую форму общегосударственного статистического наблюдения «Отчет об услугах трубопроводного транспорта по видам сообщений» (код 0771104, индекс 2-ТР (трубопровод), периодичность годовая), согласно приложению 31 к настоящему приказу;
32) инструкцию по заполнению статистической формы общегосударственного статистического наблюдения «Отчет об услугах трубопроводного транспорта по видам сообщений» (код 0771104, индекс 2-ТР (трубопровод), периодичность годовая), согласно приложению 32 к настоящему приказу;
33) статистическую форму общегосударственного статистического наблюдения «Отчет об услугах речного транспорта по видам сообщений» (код 1851104, индекс 2-ТР (внутренние воды), периодичность годовая), согласно приложению 33 к настоящему приказу;
34) инструкцию по заполнению статистической формы общегосударственного статистического наблюдения «Отчет об услугах речного транспорта по видам сообщений» (код 1851104, индекс 2-ТР (внутренние воды), периодичность годовая), согласно приложению 34 к настоящему приказу.
2. Признать утратившими силу следующие приказы:
1) приказ исполняющего обязанности Председателя Агентства Республики Казахстан по статистике от 24 августа 2010 года № 233 «Об утверждении статистических форм общегосударственных статистических наблюдений по статистике транспорта и инструкций по их заполнению» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6493, опубликованный в газете «Казахстанская правда» от 19 февраля 2011 года № 62-63 (26483-26484), 23 февраля 2011 года № 66-67 (26487-26488);
2) приказ исполняющего обязанности Председателя Агентства Республики Казахстан по статистике от 2 августа 2011 года № 211 «О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Председателя Агентства Республики Казахстан по статистике от 24 августа 2010 года № 233 «Об утверждении статистических форм общегосударственных статистических наблюдений по статистике транспорта и инструкций по их заполнению» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7161, опубликованный в газете «Казахстанская правда» от 27 октября 2011 года № 342-343 (26733-26734), 29 октября 2011 года № 346-347 (26737-26738).
3. Департаменту правового и организационного обеспечения совместно с Департаментом стратегического развития Агентства Республики Казахстан по статистике в установленном законодательством порядке:

1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді қамтамасыз етсін;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігінде мемлекеттiк тiркелгеннен кейiн күнтiзбелiк он күн iшiнде бұқаралық ақпарат құралдарына ресми жариялауға жіберсін;
3) Қазақстан Республикасы Статистика агенттігінің интернет-ресурсында міндетті түрде жариялауды қамтамасыз етсін.
4. Қазақстан Республикасы Статистика агенттігінің Стратегиялық даму департаменті осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі құрылымдық бөлімшелерінің және аумақтық органдарының назарына жеткізсін.
5. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Статистика агенттігінің жауапты хатшысына жүктелсін.
6. Осы бұйрық ресми жариялауға жатады және 2013 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Төраға                                     Ә. Смайылов
«КЕЛІСІЛГЕН»
Қазақстан Республикасының
Көлік және коммуникация
министрі
А. Жұмағалиев ___________
2012 жылғы 9 қараша
Мемлекеттік статистика органдары құпиялылығына кепілдік береді
Конфиденциальность гарантируется органами государственной статистики
Жалпымемлекеттік статистикалық байқау бойынша статистикалық нысан
Статистическая форма по общегосударственному статистическому наблюдению
Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі
төрағасының 2012 жылғы 25 қазандағы
№ 294 бұйрығына
1-қосымша
Приложение 1 к приказу Председателя Агентства
Республики Казахстан по статистике
от 25 октября 2012 года № 294
Аумақтық органға тапсырылады
Представляется территориальному органу
Статистикалық нысанды толтыруға жұмсалған уақыт, сағат (қажеттiсiн қоршаңыз)
Время, затраченное на заполнение статистической формы, час (нужное обвести)
1 сағатқа дейiн
1-2
2-4
4-8
8-40
40 сағаттан артық
до 1 часа
более 40 часов
Статистикалық нысанды www.stat.gov.kz  сайтынан алуға болады
Статистическую форму можно получить на сайте www.stat.gov.kz
Мемлекеттік статистиканың тиісті органдарына алғашқы статистикалық деректерді тапсырмау, уақтылы тапсырмау және дәйексіз деректерді беру  «Әкімшілік құқық бұзушылық туралы» Қазақстан Республикасы Кодексінің 381-бабында көзделген әкімшілік құқық бұзушылық болып табылады.
Непредставление, несвоевременное представление и предоставление недостоверных первичных статистических данных в соответствующие органы государственной статистики является административным правонарушением, предусмотренным статьей 381 Кодекса Республики Казахстан «Об административных правонарушениях».
Статистикалық нысан коды 0761104
Код статистической формы 0761104
Құрлықтағы өзге де көліктің жұмысы туралы есеп
Отчет о работе прочего сухопутного транспорта
1-К (авто, электро)
1-ТР (авто, электро)
Жылдық
Годовая
Есепті кезең
Отчетный период
жыл
год
Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуішінің 49.4-кодына сәйкес қызметкерлерінің санына қарамастан, қызметінің негізгі түрі «Автомобиль көлігімен жүк тасымалдау мен қалдықтарды шығару бойынша қызметтері» (бұдан әрі - ЭҚЖЖ), негізгі және қосалқы қызмет түрі ЭҚЖЖ-нің 49.3-кодына сәйкес «Құрлықтағы өзге де жолаушылар көлігі» болып табылатын заңды тұлғалар және (немесе) олардың құрылымдық бөлімшелері, сондай-ақ қалалық электр көлігі қызметтерін жүзеге асыратын жеке тұлғалар тапсырады.
Представляют юридические лица и (или) их структурные подразделения, независимо от численности, с основным видом деятельности «Грузовые перевозки автомобильным транспортом и услуги по вывозу отходов» согласно коду Общего классификатора видов экономической деятельности 49.4 (далее - ОКЭД), с основным и вторичным видом деятельности «Прочий пассажирский сухопутный транспорт» согласно коду ОКЭД 49.3, а также физические лица, осуществляющие деятельность на городском электрическом транспорте.
Тапсыру мерзімі – 20 қаңтар.
Срок представления – 20 января.
БСН коды
код БИН
ЖСН коды
код ИИН
Есепті кезеңнің соңына көліктің негізгі көрсеткіштерін көрсетіңіз
Укажите основные показатели транспорта на конец отчетного периода
Жол коды
Код строки
Көрсеткіштің атауы
Наименование показателя
Жүк автомобильдері
Грузовые автомобили
Автобустар
Автобусы
Жеңіл такси
Легковые такси
Троллейбустар
Троллейбусы
Трамвайлар
Трамваи
Метрополитен
Метрополитен
1
2
3
4
5
6
1
Көлік құралдарының жалпы тізімдік саны, бірлік
Общее списочное число транспортных средств, единиц
2
Жалға берілген көлік құралдарының жалпы тізімдік саны, бірлік
Общее списочное число транспортных средств, сданных в аренду, единиц
3
соның ішінде: жүргізушімен қоса жалға берілген
из них: сданные в аренду с водителем
4
Теңгерімде есепте тұрған көлік құралдарының жалпы жүк көтерімділігі (жүк көлігі үшін 0,1 тоннаға дейінгі дәлділікпен), тонна және жалпы жолаушылар сыйымдылығы (жолаушы көлігі үшін 1 орынға дейінгі дәлділікпен), орын
Общая грузоподъемность (с точностью до 0,1 тонн для грузового транспорта), тонн, и общая пассажировместимость (с точностью до 1 места для пассажирского транспорта), мест, транспортных средств, числящихся на балансе
5
Жалға алынған көлік құралдарының жалпы тізімдік саны, бірлік
Общее списочное число транспортных средств, взятых в аренду, единиц
6
соның ішінде: жеке тұлғалардан жалға алынған
из них: взятые в аренду у физических лиц
7
Жалға алынған көлік құралдарының жалпы жүк көтерімділігі (жүк көлігі үшін 0,1 тоннаға дейінгі дәлділікпен), тонна және жалпы жолаушылар сыйымдылығы (жолаушы көлігі үшін 1 орынға дейінгі дәлділікпен), орын
Общая грузоподъемность (с точностью до 0,1 тонн для грузового транспорта), тонн, и общая пассажировместимость (с точностью до 1 места для пассажирского транспорта), мест, транспортных средств, взятых в аренду
8
Көлік құралдарының кәсіпорын иелігінде болған уақыты, машина-күн
Время пребывания транспортных средств в распоряжении предприятия, машино-дней
9
соның ішінде: жеке меншіктегі көлік құралдарының
из них: собственных транспортных средств
10
Көлік құралдарының жұмыста болған уақыты, машина-күн
Время пребывания транспортных средств в работе, машино-дней
11
соның ішінде: жеке меншіктегі көлік құралдарының
из них: собственных транспортных средств
12
Көлік құралдарының жалпы жүріп өткен жолы, мың километр
Общий пробег транспортных средств, тысяч километров
13
соның ішінде: жүкпен (жолаушылармен) жүріп өткен жолы
из них: пробег с грузом (с пассажирами)
14
Бір жолмен есептегендегі жайылыңқы жолдың (желінің) ұзындығы, километр
Протяженность развернутого пути (линии) в однопутном исчислении, километров
Атауы                                Мекенжайы
Наименование _______________________ Адрес __________________________
_______________________
Телефон ________________________
Электрондық почта мекенжайы
Адрес электронной почты _____________________________________________
Орындаушының тегі
Фамилия исполнителя ________________ Телефон ________________________
Басшы                                (Т.А.Ә., қолы)
Руководитель _______________________ (Ф.И.О., подпись) ______________
Бас бухгалтер                        (Т.А.Ә., қолы)
Главный бухгалтер __________________ (Ф.И.О., подпись) ______________
М.О.
М.П.
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі төрағасының
2012 жылғы 25 қазандағы
№ 294 бұйрығына
2-қосымша
«Құрлықтағы өзге де көліктің жұмысы туралы есеп»

1) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) направить на официальное опубликование в средства массовой информации настоящий приказ в течение десяти календарных дней после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
3) обеспечить обязательную публикацию настоящего приказа на интернет-ресурсе Агентства Республики Казахстан по статистике.
4. Департаменту стратегического развития Агентства Республики Казахстан по статистике довести настоящий приказ до сведения структурных подразделений и территориальных органов Агентства Республики Казахстан по статистике.
5. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Ответственного секретаря Агентства Республики Казахстан по статистике.
6. Настоящий приказ подлежит официальному опубликованию и вводится в действие с 1 января 2013 года.
Председатель                               А. Смаилов
«СОГЛАСОВАН»
Министр транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан
________________ А. Жумагалиев
9 ноября 2012 года
Приложение 1 к приказу
Председателя Агентства Республики
Казахстан по статистике
от 25 октября 2012 года № 294
Мемлекеттік статистика органдары
құпиялылығына кепілдік береді
Конфиденциальность гарантируется
органами государственной статистики
Қазақстан Республикасы Статистика
агенттігі төрағасының 2012 жылғы
25 қазандағы № 294 бұйрығына 1-қосымша
Жалпымемлекеттік статистикалық
байқау бойынша статистикалық нысан
Статистическая форма по
общегосударственному
статистическому наблюдению
Аумақтық органға тапсырылады
Представляется территориальному органу
Статистикалық нысанды www.stat.gov.kz сайтынан алуға болады
Статистическую форму можно получить на сайте www.stat.gov.kz
Статистикалық нысанды толтыруға жұмсалған уақыт,
сағат (қажеттiсiн қоршаңыз)
Время, затраченное на заполнение статистической формы, час
(нужное обвести)
1 сағат-
қа дейiн
до 1 часа
1-2
2-4
4-8
8-40
40 сағаттан артық
более 40 часов
Мемлекеттік статистиканың тиісті органдарына алғашқы статистикалық
деректерді тапсырмау, уақытылы тапсырмау және дәйексіз деректерді беру
"Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің
381-бабында көзделген әкімшілік құқық бұзушылық болып табылады.
Непредставление, несвоевременное представление и предоставление недостоверных
первичных статистических данных в соответствующие органы государственной статистики
является административным правонарушением, предусмотренным статьей 381 Кодекса
Республики Казахстан «Об административных правонарушениях».
Статистикалық нысан
коды 0761104
Код статистической
формы 0761104
Құрлықтағы өзге де көліктің жұмысы
туралы есеп
1-К (авто, электро)
1-ТР (авто, электро)
Отчет о работе прочего сухопутного транспорта
Жылдық
Годовая
Есепті кезең
Отчетный период
жыл
год
Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуішінің 49.4-кодына сәйкес
қызметкерлерінің санына қарамастан, қызметінің негізгі түрі «Автомобиль
көлігімен жүк тасымалдау мен қалдықтарды шығару бойынша қызметтері» (бұдан
әрі - ЭҚЖЖ), негізгі және қосалқы қызмет түрі ЭҚЖЖ-нің 49.3-кодына сәйкес
«Құрлықтағы өзге де жолаушылар көлігі» болып табылатын заңды тұлғалар және
(немесе) олардың құрылымдық бөлімшелері, сондай-ақ қалалық электр көлігі
қызметтерін жүзеге асыратын жеке тұлғалар тапсырады.
Представляют юридические лица и (или) их структурные подразделения, независимо от
численности, с основным видом деятельности «Грузовые перевозки автомобильным
транспортом и услуги по вывозу отходов» согласно коду Общего классификатора видов
экономической деятельности 49.4 (далее - ОКЭД), с основным и вторичным видом
деятельности «Прочий пассажирский сухопутный транспорт» согласно коду ОКЭД 49.3, а
также физические лица, осуществляющие деятельность на городском электрическом
транспорте.
Тапсыру мерзімі – 20 қаңтар.
Срок представления – 20 января.
БСН коды
код БИН
ЖСН коды
код ИИН
Есепті кезеңнің соңына көліктің негізгі көрсеткіштерін көрсетіңіз
Укажите основные показатели транспорта на конец отчетного периода
Жол
коды
Код
стро-
ки
Көрсеткіштің атауы
Наименование показателя
Жүк
автомо-
бильдері
Грузовые
автомо-
били
Авто-
бустар
Авто-
бусы
Жеңіл
такси
Легко-
вые
такси
Трол-
лейбус-
тар
Трол-
лейбусы
Трамвайлар
Трамваи
Метрополи-
тен
Метрополитен
1
2
3
4
5
6
1
Көлік құралдарының
жалпы тізімдік саны,
бірлік
Общее списочное число
транспортных средств,
единиц
2
Жалға берілген көлік
құралдарының жалпы
тізімдік саны,
бірлік
Общее списочное число
транспортных средств,
сданных в аренду,
единиц
3
соның ішінде:
жүргізушімен қоса
жалға берілген
из них: сданные в
аренду с водителем
4
Теңгерімде есепте
тұрған көлік
құралдарының жалпы
жүк көтерімділігі
(жүк көлігі үшін 0,1
тоннаға дейінгі
дәлділікпен), тонна
және жалпы
жолаушылар
сыйымдылығы (жолаушы
көлігі үшін 1 орынға
дейінгі
дәлділікпен), орын
Общая грузоподъемность
(с точностью до 0,1
тонн для грузового
транспорта), тонн, и
общая
пассажировместимость
(с точностью до 1 места
для пассажирского
транспорта), мест,
транспортных средств,
числящихся на балансе
5
Жалға алынған көлік
құралдарының жалпы
тізімдік саны,
бірлік
Общее списочное число
транспортных средств,
взятых в аренду, единиц
6
соның ішінде: жеке
тұлғалардан жалға
алынған
из них: взятые в аренду
у физических лиц
7
Жалға алынған көлік
құралдарының жалпы
жүк көтерімділігі
(жүк көлігі үшін 0,1
тоннаға дейінгі
дәлділікпен), тонна
және жалпы
жолаушылар
сыйымдылығы (жолаушы
көлігі үшін 1 орынға
дейінгі
дәлділікпен), орын
Общая грузоподъемность
(с точностью до 0,1
тонн для грузового
транспорта), тонн, и
общая
пассажировместимость
(с точностью до 1 места
для пассажирского
транспорта), мест,
транспортных средств,
взятых в аренду
8
Көлік құралдарының
кәсіпорын иелігінде
болған уақыты,
машина-күн
Время пребывания
транспортных средств в
распоряжении
предприятия,
машино-дней
9
соның ішінде: жеке
меншіктегі көлік
құралдарының
из них: собственных
транспортных средств
10
Көлік құралдарының
жұмыста болған
уақыты, машина-күн
Время пребывания
транспортных средств в
работе, машино-дней
11
соның ішінде: жеке
меншіктегі көлік
құралдарының
из них: собственных
транспортных средств
12
Көлік құралдарының
жалпы жүріп өткен
жолы, мың километр
Общий пробег
транспортных средств,
тысяч километров
13
соның ішінде: жүкпен
(жолаушылармен)
жүріп өткен жолы
из них: пробег с грузом
(с пассажирами)
14
Бір жолмен
есептегендегі
жайылыңқы жолдың
(желінің) ұзындығы,
километр
Протяженность
развернутого пути
(линии) в однопутном
исчислении, километров
Атауы                                      Мекенжайы
Наименование ________________________        Адрес ___________________________________
________________________
Телефон __________________________________
Электрондық почта мекенжайы
Адрес электронной почты        ____________________________________
Орындаушының тегі
Фамилия исполнителя            ____________________________________
Телефон __________________________________
Басшы                            (Т.А.Ә., қолы)
Руководитель _____________________ (Ф.И.О., подпись) _________________________________
Бас бухгалтер                   (Т.А.Ә., қолы)
Главный бухгалтер _______________ (Ф.И.О., подпись) __________________________________
М.О.
М.П.
Приложение 2 к приказу
Председателя Агентства Республики
Казахстан по статистике
от 25 октября 2012 года № 294
Инструкция по заполнению статистической формы
общегосударственного статистического наблюдения
«Отчет о работе прочего сухопутного транспорта»

(коды 0761104, индексі 1-К (авто, электр), кезеңділігі жылдық)
жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын
толтыру жөніндегі нұсқаулық
1. Осы «Құрлықтағы өзге де көліктің жұмысы туралы есеп» (коды 0761104, индексі 1-К (авто, электр), кезеңділігі жылдық) жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық (бұдан әрі - Нұсқаулық) «Мемлекеттік статистика туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабы 7) тармақшасына сәйкес әзірленді және «Құрлықтағы өзге де көліктің жұмысы туралы есеп» (коды 0761104, индексі 1-К (авто, электр), кезеңділігі жылдық) жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыруды нақтылайды.
2. Келесі анықтамалар осы статистикалық нысанды толтыру мақсатында қолданылады:
1) алыс жол жүретін автобус немесе қалалық автобус – жолаушыларды тасымалдауға арналған және тоғыздан аса отыратын орындары бар (жүргізушінің орнын қоса) жолаушылардың механикалық жол көлік құралы;
2) автомобиль-таксиі – «такси» деген арнаулы тану белгілерімен жабдықталған жолаушыларды және багажды тасымалдауға арналған жеңіл автомобиль, мұнда жол жүру үшін төлем таксометр көрсеткіштерінің негізінде жүргізіледі;
3) бір жолмен есептегендегі трамвай (троллейбус) жолының (желісінің) ұзындығы – есепті жылдың соңында барлық трамвай (троллейбус) жолдары (желілері) шаруашылығының теңгерімінде болатын ұзындығы: жолаушылар, жүк, деполық, разъездік, тораптық, айналма жолдар және басқа да жолдар;
4) жүк автомобилі – тек қана не болмаса басым түрде жүк тасымалдауға арналған қатты рамадағы механикалық жол көлік құралы;
5) жолаушылар сыйымдылығы – отыруға арналған орын және дайындаушы-зауыт паспортында көрсетілген жинақтау алаңдарын қоса алғандағы жалпы орын саны бойынша автобустағы жолаушыларға арналған орындар саны;
6) жүк көтергіштігі – бұл көлік құралының тасып алатын барынша жүк салмағы, ол дайындаушы-зауытпен анықталады және техникалық төлқұжатта көрсетіледі;
7) жүкпен (жолаушымен) жүріс – тасымалданған жүктердің (жолаушылардың) санына қарамастан автомобильдерді тиеу және түсіру (немесе жолаушыларды отырғызу және түсіру) жүзеге асырылған пункттер арасындағы жүк тиелген автомобильдің жүрісі, таксидің ақылы жүрісін таксометр көрсеткіштері бойынша анықтайды;
8) жалпы жолаушылар сыйымдылығы – әрбір маркадағы көлік құралдарының тізімдік санын микроавтобустар, халықаралық автобустар, алысқа қатынайтын және туристік қалааралық автобустар үшін – отыруға арналған орындар саны бойынша, қалалық, қала маңы және жақын жерге қатынайтын қалааралық автобустар үшін – жолаушылардың жалпы сыйымдылығы бойынша анықталатын олардың сыйымдылығына көбейтуден алынған көбейтінділердің сомасы;

(код 0761104, индекс 1-ТР (авто, электро), периодичность годовая)
1. Настоящая Инструкция по заполнению статистической формы общегосударственного статистического наблюдения «Отчет о работе прочего сухопутного транспорта» (код 0761104, индекс 1-ТР (авто, электро), периодичность годовая) (далее - Инструкция) разработана в соответствии с подпунктом 7) статьи 12 Закона Республики Казахстан «О государственной статистике» и детализирует заполнение статистической формы общегосударственного статистического наблюдения «Отчет о работе прочего сухопутного транспорта» (код 0761104, индекс 1-ТР (авто, электро), периодичность годовая).
2. Следующие определения применяются в целях заполнения данной статистической формы:
1) автобус дальнего следования или городской автобус – пассажирское дорожное механическое транспортное средство, предназначенное для перевозки пассажиров и имеющее более девяти сидячих мест (включая место водителя);
2) автомобиль-такси – легковой автомобиль, предназначенный для перевозки пассажиров и багажа, оборудованный специальными опознавательными знаками «такси», оплата за проезд в котором производится на основании показаний таксометра;
3) протяженность развернутого трамвайного (троллейбусного) пути (линии) в однопутном исчислении – длина всех находящихся на балансе трамвайного (троллейбусного) хозяйства путей (линий) на конец отчетного года: пассажирских, грузовых, деповских, разъездов, узлов, поворотных колец и других путей;
4) грузовой автомобиль – дорожное механическое транспортное средство на жесткой раме, предназначенное исключительно или преимущественно для перевозки грузов;
5) пассажировместимость – количество мест для пассажиров в автобусе по числу мест для сидения и общее с учетом накопительных площадок, указанных в паспорте завода-изготовителя;
6) грузоподъемность – это максимальный вес груза, которое может перевезти транспортное средство, определяется заводом-изготовителем и указывается в техническом паспорте;
7) пробег с грузом (пассажиром) – пробег загруженного автомобиля между пунктами, на которых была произведена погрузка и разгрузка автомобилей, (или посадка и высадка пассажиров), независимо от количества перевезенных грузов (пассажиров), платный пробег такси устанавливают по показаниям таксометра;
8) общая пассажировместимость – сумма произведений, полученных от умножения списочного числа транспортных средств каждой марки на их вместимость, определенную: для микроавтобусов, международных автобусов, междугородных автобусов дальнего следования и туристических – по числу мест для сидения, для городских, пригородных и междугородных автобусов ближнего следования – по общей вместимости пассажиров;

9) көлік құралдарының тізімдік саны – бұл автокөлік құралдарының техникалық жай-күйіне, тұрған орнына және пайдалануына: жұмыста, жөндеуде, жөндеуді күтуде, іссапарда, консервацияда болғанына қарамастан есепті кезең соңындағы жағдай бойынша кәсіпорынның теңгерімінде есепте тұрған олардың қолда бары;
10) метро – үлкен өткізу қабілетімен ерекшеленетін, көбінесе поездар жүруге құқығы бар, көпвагонды құрамын пайдаланылатын, үлкен жылдамдықта қозғалатын, тезірек жететін, поездың қозғалу тұрақтылығын қамтамасыз етуге арналған күрделі жүйелі дабылы бар және платформасы жоғары орналасқан, жолаушыларды тасымалдайтын электрлік темір жолы;
11) троллейбус – жолаушыларды тасымалдауға арналған, тоғыздан аса отыратын орындары бар (жүргізушінің орнын қоса), электр сымдарымен қосылған және рельс арқылы жылжымайтын жолаушылардың жол көлік құралы;
12) трамвай – жолаушыларды тасымалдауға арналған, тоғыздан аса отыратын орындары бар (жүргізушінің орнын қоса) электр сымдарымен қосылған немесе дизельдік қозғалтқыш көмегімен қозғалатын және рельс арқылы жылжитын жолаушылардың жол көлік құралы.
3. 1-жолдағы көлік құралдарының тізімдік саны ұйымдардың теңгерімге (нен) қабылдау (шығару) туралы, лизингтік жылжымалы құрамды есепке алуға (дан) қою (шығару) туралы бұйрығына, жалға алу туралы (немесе жалға алуды тоқтату) туралы шарттарына, сондай-ақ ұйымдардың жүк автомобиль көлік құралдарын бекіту бойынша бұйрықтарына сәйкес толтырылады.
2-жолдағы жалпы тізімдік саннан жүргізушімен бірге жалға берілген машиналар саны көрсетіледі.
4, 7-жолдар бойынша автомобильдердің жалпы жүк көтергіштігі әр марканың жүк автомобильдерінің тізімдік санын дайындаушы-зауыттың төлқұжаты бойынша олардың жүк көтергіштігіне көбейтуден алынған көбейтінділерді жиынтықтаумен анықталады.
8-жолдағы автомобильдердің кәсіпорын иелігіндегі болу уақыты есепті кезең ішіндегі әрбір жеке автомобильдің шаруашылықта болған барлық күнтізбелік күндерін, демалыс және мереке күндерін қосқанда, жиынтықтау жолымен анықталады.
10-жолдағы автомобильдердің жұмыста болған уақыты, машина-күндер, тәулік ішінде жұмыс істеген ауысымдардың санына қарамастан есепті кезеңнің әрбір күні гараждан желіге жіберілген автомобильдердің санын жиынтықтаумен анықталады. Белгіленген мерзім басталғанға дейін (яғни ауысым аяқталғанға дейін) желіден гаражға қайтып келген автомобильдер қайту себебіне қарамастан, бір күн жұмыс істеген деп есептеледі.
12-жолдағы автомобильдердің жалпы жүрісі жүгі бар (жолаушылары бар) барлық автомобильдердің жүрісінен, таксилердің жүрісінен, бос және ешбір жүрілмеген жүрістерден қалыптасады; бір күнгі жалпы жүрістің шамасы спидометр көрсеткіштері бойынша анықталады.
Көлік құралдарының (теңгерімде тұрған, жалға берілген, жалға алынған) саны бойынша, жолаушылар сыйымдылығы бойынша, көлік құралдарының кәсіпорын иелігінде және жұмыста болған уақыты бойынша көрсеткіштер бүтін сандарда толтырылады, қалған көрсеткіштер – үтірден кейін бір санмен толтырылуы тиіс.

9) списочное число транспортных средств – это количество автотранспортных средств, числящихся на балансе предприятий по состоянию на конец отчетного периода, независимо от их технического состояния, места нахождения и использования: в работе, в ремонте, в ожидании ремонта, командировке, на консервации;
10) метро - электрическая железная дорога для перевозки пассажиров, отличающаяся большой пропускной способностью, исключительным правом преимущественного проезда поездов, использованием многовагонных составов, высокой скоростью движения, быстрым ускорением, сложной системой сигнализации для обеспечения регулярности движения поездов и высоким расположением платформ;
11) троллейбус – пассажирское дорожное транспортное средство, которое предназначено для перевозки пассажиров, имеет более девяти сидячих мест (включая место водителя), соединено с электрическими проводами и не передвигается по рельсам;
12) трамвай – пассажирское дорожное транспортное средство, которое предназначено для перевозки пассажиров, имеет более девяти сидячих мест (включая место водителя), соединено с электрическими проводами или приводится в движение с помощью дизельного двигателя и передвигается по рельсам.
3. В строке 1 списочное число транспортных средств заполняется в соответствии с приказом организаций о принятии (снятии) на (с) баланса, о постановке (снятии) на (с) учета лизингового подвижного состава, договорами об аренде (или прекращении аренды), а также приказами организаций по закреплению грузовых автомобильных транспортных средств.
В строке 2 указывается из общего списочного числа количество машин, сданных в аренду с водителем.
По строкам 4, 7 общая грузоподъемность автомобилей определяется суммированием произведений, полученных от умножения списочного числа грузовых автомобилей каждой марки на их грузоподъемность по паспорту завода – изготовителя.
В строке 8 время пребывания автомобилей в распоряжении предприятия определяется путем суммирования всех календарных дней пребывания в хозяйстве, включая выходные и праздничные дни, каждого отдельного автомобиля в течение отчетного периода.
В строке 10 время пребывания автомобилей в работе, машино-дни, определяется суммированием количества автомобилей, выпущенных из гаража на линию, за каждый день отчетного периода независимо от количества отработанных смен в течение суток. Автомобиль, возвратившийся с линии в гараж до наступления установленного срока (то есть до окончания смены), независимо от причин возврата, учитывают как отработавший один день.
В строке 12 общий пробег автомобилей складывается из пробега всех автомобилей с грузом (пассажирами), пробега такси, порожних и нулевых пробегов; величина общего пробега за день определяется по показаниям спидометра.
Показатели по числу транспортных средств (числящихся на балансе, сданные в аренду, взятые в аренду), по пассажировместимости, по времени пребывания транспортных средств в распоряжении предприятия и в работе заполняются в целых числах, остальные показатели – с одним знаком после запятой.

4. Арифметикалық–логикалық бақылау:
«Есепті кезеңнің соңына көліктің негізгі көрсеткіштері» бөлімі
2-жол 1-жол әрбір баған үшін
2-жол 3-жол әрбір баған үшін
5-жол 6-жол әрбір баған үшін
8-жол 9-жол әрбір баған үшін
10-жол 8-жол әрбір баған үшін
10-жол 11-жол әрбір баған үшін
12-жол 13-жол әрбір баған үшін
Егер 1-жол әрбір баған үшін 0, онда 4, 9-жолдар да әрбір баған үшін 0.
Егер 3-жол әрбір баған үшін 0, онда 2-жол да әрбір баған үшін  0.
Егер 5-жол әрбір баған үшін 0, онда 7-жол да әрбір баған үшін  0.
Егер 6-жол әрбір баған үшін 0, онда 5-жол да әрбір баған үшін  0.
Мемлекеттік статистика органдары құпиялылығына кепілдік береді
Конфиденциальность гарантируется органами государственной статистики
Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі төрағасының
2012 жылғы 25 қазандағы
№ 294 бұйрығына
3-қосымша
Жалпымемлекеттік статистикалық байқау бойынша статистикалық нысан
Статистическая форма по общегосударственному статистическому наблюдению
Приложение 3 к приказу Председателя
Агентства Республики Казахстан
по статистике от 25 октября 2012 года
№ 294
Аумақтық органға тапсырылады
Представляется территориальному органу
Статистикалық нысанды толтыруға жұмсалған уақыт, сағат (қажеттiсiн қоршаңыз)
Время, затраченное на заполнение статистической формы, час (нужное обвести)
1 сағатқа дейiн
1-2
2-4
4-8
8-40
40 сағаттан артық
до 1 часа
более 40 часов
Статистикалық нысанды www.stat.gov.kz сайтынан алуға болады
Статистическую форму можно получить на сайте www.stat.gov.kz
Мемлекеттік статистиканың тиісті органдарына алғашқы статистикалық деректерді тапсырмау, уақтылы тапсырмау және дәйексіз деректерді беру «Әкімшілік құқық бұзушылық туралы» Қазақстан Республикасы Кодексінің 381-бабында көзделген әкімшілік құқық бұзушылық болып табылады.
Непредставление, несвоевременное представление и предоставление недостоверных первичных статистических данных в соответствующие органы государственной статистики является административным правонарушением, предусмотренным статьей 381 Кодекса Республики Казахстан «Об административных правонарушениях».
Статистикалық нысан коды 1651104
Код статистической формы 1651104
Өзен көлігінің жылжымалы құрамы және кеме жүзетін ішкі су жолдарының
ұзындығы туралы есеп
Отчет о протяженности судоходных внутренних путей и подвижном составе речного
транспорта
1-К (ішкі су)
1-ТР (внутренние воды)
Жылдық
Годовая
Есепті кезең
Отчетный период
жыл
год
Қызметкерлерінің санына қарамастан, қызметінің негізгі және (немесе) негізгі емес түрі - өзен жолаушылар көлігі Экономикалық қызмет түрінің жалпы жіктеуішінің (бұдан әрі - ЭҚЖЖ) коды 50.3 және өзен жүк көлігі (ЭҚЖЖ коды 50.4), су көлігінде қосалқы қызметті жүзеге асыратын (ЭҚЖЖ коды 52.22) заңды тұлғалар және (немесе) олардың құрылымдық бөлімшелері, сондай-ақ өзен көлігінде жолаушыларды тасымалдауды жүзеге асыратын дара кәсіпкерлер ұсынады.
Представляют юридические лица и (или) их структурные подразделения, независимо от численности, с основным и (или) вторичным видом деятельности – речной пассажирский транспорт согласно коду Общего классификатора видов экономической деятельности (далее - ОКЭД) 50.3 и речной грузовой транспорт (код ОКЭД 50.4), а также юридические лица, осуществляющие вспомогательные услуги в области водного транспорта (код ОКЭД 52.22) и индивидуальные предприниматели, осуществляющие перевозки пассажиров на речном транспорте.
Тапсыру мерзімі – 1 наурыз.
Срок представления – 1 марта.
БСН коды
код БИН
ЖСН коды
код ИИН

4. Арифметико–логический контроль:
Раздел «Основные показатели транспорта на конец отчетного периода»:
строка 2 < строки 1 для каждой графы
строка 2 > строки 3 для каждой графы
строка 5 > строки 6 для каждой графы
строка 8 > строки 9 для каждой графы
строка 10 < строки 8 для каждой графы
строка 10 > строки 11 для каждой графы
строка 12 > строки 13 для каждой графы
Если строка 1 для каждой графы 0, то и строки 4, 9 для каждой графы 0.
Если строка 3 для каждой графы 0, то и строка 2 для каждой графы 0.
Если строка 5 для каждой графы 0, то и строка 7 для каждой графы 0.
Если строка 6 для каждой графы 0, то и строка 5 для каждой графы 0.
Приложение 3 к приказу
Председателя Агентства Республики
Казахстан по статистике
от 25 октября 2012 года № 294
Мемлекеттік статистика органдары
құпиялылығына кепілдік береді
Конфиденциальность гарантируется
органами государственной статистики
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі төрағасының
2012 жылғы 25 қазандағы № 294 бұйрығына
3-қосымша
Жалпымемлекеттік статистикалық
байқау бойынша статистикалық нысан
Статистическая форма по
общегосударственному
статистическому наблюдению
Аумақтық органға тапсырылады
Представляется территориальному органу
Статистикалық нысанды www.stat.gov.kz сайтынан алуға болады
Статистическую форму можно получить на сайте www.stat.gov.kz
Статистикалық нысанды толтыруға жұмсалған уақыт,
сағат (қажеттiсiн қоршаңыз)
Время, затраченное на заполнение статистической формы, час
(нужное обвести)
1 сағат-
қа дейiн
до 1 часа
1-2
2-4
4-8
8-40
40 сағаттан артық
более 40 часов
Мемлекеттік статистиканың тиісті органдарына алғашқы статистикалық
деректерді тапсырмау, уақтылы тапсырмау және дәйексіз деректерді беру
«Әкімшілік құқық бұзушылық туралы» Қазақстан Республикасы Кодексінің
381-бабында көзделген әкімшілік құқық бұзушылық болып табылады.
Непредставление, несвоевременное представление и предоставление недостоверных
первичных статистических данных в соответствующие органы государственной статистики
является административным правонарушением, предусмотренным статьей 381 Кодекса
Республики Казахстан «Об административных правонарушениях».
Статистикалық нысан
коды 1651104
Код статистической
формы 1651104
Өзен көлігінің жылжымалы құрамы және кеме
жүзетін ішкі су жолдарының ұзындығы туралы
есеп
1-К (ішкі су)
1-ТР (внутренние воды)
Отчет о протяженности судоходных внутренних путей
и подвижном составе речного транспорта
Жылдық
Годовая
Есепті кезең
Отчетный период
жыл
год
Қызметкерлерінің санына қарамастан, қызметінің негізгі және (немесе) негізгі
емес түрі - өзен жолаушылар көлігі Экономикалық қызмет түрінің жалпы
жіктеуішінің (бұдан әрі - ЭҚЖЖ) коды 50.3 және өзен жүк көлігі (ЭҚЖЖ коды
50.4), су көлігінде қосалқы қызметті жүзеге асыратын (ЭҚЖЖ коды 52.22) заңды
тұлғалар және (немесе) олардың құрылымдық бөлімшелері, сондай-ақ өзен
көлігінде жолаушыларды тасымалдауды жүзеге асыратын дара кәсіпкерлер
ұсынады.
Представляют юридические лица и (или) их структурные подразделения, независимо от
численности, с основным и (или) вторичным видом деятельности – речной пассажирский
транспорт согласно коду Общего классификатора видов экономической деятельности (далее
- ОКЭД) 50.3 и речной грузовой транспорт (код ОКЭД 50.4), а также юридические лица,
осуществляющие вспомогательные услуги в области водного транспорта (код ОКЭД 52.22) и
индивидуальные предприниматели, осуществляющие перевозки пассажиров на речном
транспорте.
Тапсыру мерзімі – 1 наурыз.
Срок представления – 1 марта.
БСН коды
код БИН
ЖСН коды
код ИИН

6. Есепті кезең соңында Мемлекеттік кеме тізілімі бойынша өзен көлігінің жылжымалы құрамының нақты барын көрсетіңіз
Укажите наличие подвижного состава речного транспорта на конец отчетного периода согласно Государственному судовому реестру
Жол коды
Код строки
Тіркеу нөмірі
Регистрационный номер
Көлік құралының түрі
Вид транспортного средства
Жүк кеме бойынша жеткізу тәсілі (құрғақ жүк таситын, құйып таситын, құрастырма)
Способ доставки для грузового судна (сухогрузные, наливные, комбинированные)
Жүріс тәсілі (өзі жүретін, өзі жүрмейтін)
Способ хода (самоходный, несамоходный)
Жасалған жылы
Год постройки
Жасалған орыны (мемлекет)
Место постройки (страна)
Габарит өлшемі, метр
Габаритные размеры, метр
Қуат, кВт
Мощность, кВт
Жүк көтергіштігі, тонна
Грузоподъемность, тонн
Жолаушылар сыйымдылығы, отыратын орын
Пассажировместимость, мест для сидения
ұзындығы
длина
ені
ширина
жүкпен шөгуі
осадка с грузом
бос кезде шөгіу
осадка порожним
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
Атауы                                Мекенжайы
Наименование _______________________ Адрес __________________________
_______________________
Телефон ________________________
Электрондық почта мекенжайы
Адрес электронной почты _____________________________________________
Орындаушының тегі
Фамилия исполнителя ________________ Телефон ________________________
Басшы                                (Т.А.Ә., қолы)
Руководитель _______________________ (Ф.И.О., подпись) ______________
Бас бухгалтер                        (Т.А.Ә., қолы)
Главный бухгалтер __________________ (Ф.И.О., подпись) ______________
М.О.
М.П.
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі төрағасының
2012 жылғы 25 қазандағы
№ 294 бұйрығына
4-қосымша
«Өзен көлігінің жылжымалы құрамы және кеме жүзетін ішкі су
жолдарының ұзындығы туралы есеп» (коды 1651104, индексі 1-К
(ішкі су), кезеңділігі жылдық) жалпымемлекеттік статистикалық
байқаудың статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық
1. Осы «Өзен көлігінің жылжымалы құрамы және кеме жүзетін ішкі су жолдарының ұзындығы туралы есеп» (коды 1651104, индексі 1-К (ішкі су), кезеңділігі жылдық) жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық (бұдан әрі - Нұсқаулық) «Мемлекеттік статистика туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабы 7) тармақшасына сәйкес әзірленді және «Өзен көлігінің жылжымалы құрамы және кеме жүзетін ішкі су жолдарының ұзындығы туралы есеп» (коды 1651104, индексі 1-К (ішкі су), кезеңділігі жылдық) жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыруды нақтылайды.

6. Есепті кезең соңында Мемлекеттік кеме тізілімі бойынша өзен көлігінің жылжымалы құрамының нақты барын көрсетіңіз
Укажите наличие подвижного состава речного транспорта на конец отчетного периода согласно Государственному судовому реестру
Жол
коды
Код
стро-
ки
Тір-
кеу
нөмі-
рі
Ре-
гис-
тра-
цион-
ный
номер
Көлік
құра-
лының
түрі
Вид
транс-
порт-
ного
средс-
тва
Жүк кеме
бойынша
жеткізу
тәсілі
(құрғақ жүк
таситын,
құйып
таситын,
құрастырма)
Способ
доставки для
грузового
судна
(сухо-
грузные,
наливные,
комбиниро-
ванные)
Жүріс
тәсілі
(өзі
жүретін,
өзі
жүрмей-
тін)
Способ
хода
(самоход-
ный,
несамо-
ходный)
Жа-
сал-
ған
жылы
Год
пост-
ройки
Жасал-
ған
орыны
(мем-
лекет)
Место
пост-
ройки
(стра-
на)
Габарит өлшемі, метр
Габаритные размеры, метр
Қуат, кВт
Мощность,
кВт
Жүк
көтергіш-
тігі,
тонна
Грузо-
подъем-
ность,
тонн
Жолаушы-
лар
сыйымды-
лығы,
отыратын
орын
Пассажиро-
вмести-
мость,
мест для
сидения
ұзын
дығы
длина
ені
ши-
рина
жүк-
пен
шөгуі
осад-
ка с
гру-
зом
бос
кезде
шөгіу
осадка
порож-
ним
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
Атауы                                      Мекенжайы
Наименование ________________________        Адрес ____________________________________
________________________
Телефон ___________________________________
Электрондық почта мекенжайы
Адрес электронной почты        ____________________________________
Орындаушының тегі
Фамилия исполнителя            ____________________________________
Телефон ___________________________________
Басшы                           (Т.А.Ә., қолы)
Руководитель _____________________(Ф.И.О., подпись) ___________________________________
Бас бухгалтер                   (Т.А.Ә., қолы)
Главный бухгалтер _______________(Ф.И.О., подпись) ____________________________________
М.О.
М.П.
Приложение 4 к приказу
Председателя Агентства Республики
Казахстан по статистике
от 25 октября 2012 года № 294
Инструкция по заполнению статистической формы
общегосударственного статистического наблюдения
«Отчет о протяженности судоходных внутренних путей и подвижном
составе речного транспорта»
(код 1651104, индекс 1-ТР (внутренние воды), периодичность годовая)
1. Настоящая Инструкция по заполнению статистической формы общегосударственного статистического наблюдения «Отчет о протяженности судоходных внутренних путей и подвижном составе речного транспорта» (код 1651104, индекс 1-ТР (внутренние воды), периодичность годовая) (далее - Инструкция) разработана в соответствии с подпунктом 7) статьи 12 Закона Республики Казахстан «О государственной статистике» и детализирует заполнение статистической формы общегосударственного статистического наблюдения «Отчет о протяженности судоходных внутренних путей и подвижном составе речного транспорта» (код 1651104, индекс 1-ТР (внутренние воды), периодичность годовая).

2. Келесі анықтамалар статистикалық нысанды толтыру мақсатында пайдаланылады:
1) айлақ – кемелердің қауіпсіз келуіне және кемелердің қауіпсіз тоқтауы, жүкті тиеу, жүкті түсіру және қызмет көрсету, сондай-ақ жолаушыларды кемеге отырғызу және кемеден түсіріп алуға арналған гидротехникалық құрылым;
2) жасанды жолдар ұзындығы – деңгейлері ағынын реттеу үшін салынған және өзеннің барлық ұзақтығында немесе оның бөлек учаскелерінде тірек құрайтын, олардың үстіне тұрғызылған гидротехникалық құрылымдарға байланысты ағын режимі және деңгейлері едәуір өзгерген арналар, су қоймалары және өзендер ұзындығы;
3) жарықтандырғыш құрылғылары бар ішкі судағы кеме жүзетін жолдар ұзындығы – жарығы бар жағалау және қалқыма дабыл құрылғылар, сондай-ақ түнгі уақытта кеме қауіпсіздігін қамтамасыз ететін жарық шағылдырғыш құрылғылар орнатылған жолдар;
4) жүк кемелері - әр түрлі жүктерді тасымалдауға арналған кемелер. Мақсатына қарай олар жүкті құрғақ күйінде және құйып таситын болып бөлінеді. Өзі жүретін жүк кемелері жүк баржаларын (итеретін немесе итеріп-сүйрейтін) итеру үшін жабдықталуы мүмкін;
5) жүк-жолаушылар кемесі - жолаушыларға арналған бөлмелері және жүк тасымалдауға арналған трюмосы бар кемелер. Оларға жолаушыларды тасымалдауға кеме шаруашылығын қадағалау органдары рұқсат еткен кемелер жатады;
6) жолаушылар кемесі – ішкі су жолдарында жолаушыларды және олардың жол-жүктерін тасымалдауға арналған, сондай-ақ демалуға және туристік саяхатқа арналған кемелер жатады;
7) кепілдікті тереңдіктегі ішкі судағы кеме жүзетін жолдар ұзындығы – барлық навигация бойы немесе оның бөлігінде кеме жолының белгіленген габариті қамтамасыз етілетін жолдар. Кеме жолының кепілдікті габаритін қамтамасыз ету үшін жол жұмыстары жүргізіледі;
8) көлік кемесі - жолаушылар кемесі жолаушылар тасымалдауға арналмаған, өзі жүретін бас қозғалтқыштың қуаты 55 киловатт (75 ат күші) және сыйымдылығы 80 тонна болатын өзі жүретін және өзі жүрмейтін кемелер жатады;
9) кемежай – жолаушылар мен кемелерді, жүктемелерді, жүктерді түсіріп алу, қабылдау, жүктерді сақтау және беру, көліктің басқа түрлерімен өзара әрекеттестік мақсатында құрылған және жабдықталған ішкі су жолдарының жер бөліктері және акваторияларында орналасқан құрылымдар кешені;
10) өзен кемесінің жүк көтергіштігі - отынның, судың және басқа да жарақтардың қоры болған жағдайда кеме құжаттарына сәйкес кеме тасымалдауға қабылдай алатын жүктің ең көп мөлшері;
11) өзен кемесінің жолаушылар сыйымдылығы - кеме құжаттарына сәйкес жатуға және отыруға лайықталған орындармен, қажетті мөлшердегі құтқару құралдарымен қамтамасыз етілген жолаушылар саны;

2. Следующие определения применяются в целях заполнения данной статистической формы:
1) причал – гидротехническое сооружение, имеющее устройства для безопасного подхода судов и предназначенное для безопасной стоянки судов, их погрузки, выгрузки и обслуживания, а также посадки пассажиров на суда и высадки их с судов;
2) протяженность искусственных путей – протяженность каналов, водохранилища и реки, режим стока и уровней которых значительно изменен возведенными на них гидротехническими сооружениями, построенными для регулирования стока и создающими подпор на всем протяжении реки или на отдельных ее участках;
3) протяженность внутренних водных судоходных путей с освещаемой обстановкой – пути, на которых установлены береговые и плавучие сигнальные устройства с освещением, а также светоотражающими знаками, обеспечивающие безопасность судоходства в ночное время;
4) грузовые суда - суда, предназначенные для перевозок различных грузов. По назначению они подразделяются на сухогрузные и наливные. Самоходные грузовые суда могут быть оборудованы для толкания грузовых барж (толкаемых или толкаемо-буксируемых);
5) грузопассажирские суда - суда, имеющие помещения для пассажиров и трюмы для перевозки грузов. К ним относятся те суда, перевозки пассажиров на которых разрешены органами надзора за судоходством;
6) пассажирские суда - суда, предназначенные для перевозок пассажиров и их багажа на внутренних водных путях, а также для отдыха и туристических путешествий;
7) протяженность внутренних водных судоходных путей с гарантированными глубинами – пути, на которых обеспечиваются в течение всей навигации или части ее установленные габариты судового хода. Для обеспечения гарантированных габаритов судового хода производят путевые работы;
8) транспортные суда – пассажирские суда, непассажирские самоходные суда мощностью главного двигателя 55 киловатт (75 лошадиных сил) и самоходные и несамоходные суда вместимостью 80 тонн;
9) порт – комплекс сооружений, расположенных на земельном участке и акватории внутренних водных путей, обустроенных и оборудованных в целях обслуживания пассажиров и судов, погрузки, выгрузки, приема, хранения и выдачи грузов, взаимодействия с другими видами транспорта;
10) грузоподъемность речного судна – наибольшее количество груза, которое судно может принять к перевозке, согласно судовым документам, при наличии запасов топлива, воды и другого снаряжения;
11) пассажировместимость речного судна – количество пассажиров, которое обеспечено местами, приспособленными для лежания и сидения, необходимым количеством спасательных средств, согласно судовым документам;

12) өзі жүретін кемелер - күш қондырғысы (қозғалтқышы) және қозғағышы (ескіш доңғалақ, ескіш винт, су айдағыш) бар кемелер. Олар жүк, сүйрейтін, жүк-жолаушылар және жолаушылар кемелері болып бөлінеді;
13) өзі жүрмейтін жүк кемелері - сүйреуге немесе итеруге арналған және дербес қозғалтқыш құрылғысы жоқ, өзі жүрмейтін баржалар; құрғақ жүктерді және құймалы жүктерді тасымалдау үшін пайдаланылады;
14) пайдалануға берілетін ішкі кеме жүзетін жолдарының ұзындығы - өзендердің, көлдердің, су қоймаларының және жасанды гидротехникалық құрылғылары бар арналардың кеме жүзу бөлігінің ұзындығы. Су жолдарының кеме жүзуінің жағдайлары кемелердің жүрісі, иіннің тереңдігі, ені және радиусымен сипатталады;
15) сүйрегіш кемелер - олар конструкциясы бойынша өзі жүрмейтін кемелер мен салдарды сүйреуге немесе итеруге бейімделген тартқыштар мен итергіштер, сүйрегіштер, сүйреп-итергіштер;
16) сүйрейтін, итеретін, итеріп-сүйрейтін баржалар - сүйреуге және итеруге арналған, дербес қозғалтқыш құрылғысы жоқ, ішкі су жолдары бойынша жүк тасымалдауға арналған кемелер. Осы баржаларда қосалқы қозғалтқыштың болуы олардың сипатын өзгертпейді.
3. Егер құрылымдық бөлiмшеге заңды тұлға статистикалық нысанды өткiзу бойынша өкiлеттiк берсе, онда ол өзі орналасқан жердегі статистика органдарына осы статистикалық нысанды ұсынады. Егер де құрылымдық бөлiмше статистикалық нысанды өткiзу бойынша өкiлеттiктердi алмаса, онда заңды тұлға өзі орналасқан жердегі статистика органдарына олардың аумақтарын көрсете отырып, өз құрылымдық бөлiмшелерi бөлінісінде статистикалық нысанды ұсынады.
Қуат, жүк көтергіштік және жолаушылар сыйымдылығы бойынша көрсеткіштерінен басқа көрсеткіштер бүтін санда толтырылуы тиіс. Қуат, жүк көтергіштік және жолаушылар сыйымдылығы бойынша көрсеткіштер үтірден кейін бір санмен толтырулы тиіс.
4. Құрғақ жүк үйілмелі және үйме құрғақ жүктерін, ағаш және ағаш материалдарын, ыдыстық-дара жүктерді және тағы да басқаларды тасымалдау үшін пайдаланылады.
Құйып таситын кемелері кеме корпусына жабдықталған ыдыстарға газды немесе сұйық жүкті ішіне құйып тасымалдауға арналған. Оларға танкерлер, химия тасығыштар, газ тасығыштар, су құятындар және басқалар жатады. Цемент, ұн, гипс және сол сияқты сусымалы өнімдерді жаппай тасуға арналған құйып таситын кемелер алып тасталынады және өздігінен жүретін құрғақ жүк кемелерімен бірге есептеледі.
Сүйрегіштер, итергіштер, итеріп-сүйрегіштер - бұл қозғалтқыш күшінің қуаты 37 киловаттан кем емес, баржалар мен салдарды сүйреуге, итеруге, итеріп-сүйреуге арналған немесе бейімделген, бірақ жүк тасымалдауға арналмаған кемелер.
Өзі жүрмейтін жүк баржалары (құрғақ жүкке және құйып таситын) - сүйрейтін, итеретін және итеріп - сүйрейтін болып бөлінеді.
Сүйрейтін, итеретін және итеріп-сүйрейтін құйып таситын баржалар сұйықтықтарды немесе газдарды құйып жеткізу үшін арналған. Цемент, ұн, гипс және тағы да сол сияқты сусымалы өнімдерді жаппай тасуға арналған құйып таситын кемелер алып тасталынады және тиісті құрғақ жүк баржаларымен бірге есептеледі.
Кемелерді пайдалану есебі мынадай көрсеткіштер: кеме саны, олардың қуаты, жүк көтергіштігі, жолаушылар сыйымдылығы бойынша жүргізіледі.

12) самоходные суда - суда, которые имеют силовую установку (двигатель) и движитель (гребное колесо, гребной винт, водомет). Они подразделяются на грузовые, буксирные, грузопассажирские и пассажирские суда;
13) несамоходные грузовые суда - несамоходные баржи, предназначенные для буксировки или толкания и не имеющие самостоятельной двигательной установки; используются для перевозки сухогрузов и наливных грузов;
14) протяженность эксплуатируемых внутренних судоходных путей – протяженность судоходной части рек, озер, водохранилищ и искусственных каналов с гидротехническими сооружениями. Судоходные условия водного пути характеризуются габаритами судового хода, глубиной, шириной и радиусом закруглений;
15) буксирные суда - тягачи и толкачи, буксиры, буксиры-толкачи, которые по своей конструкции приспособлены для буксировки или толкания несамоходных судов и плотов;
16) буксируемые, толкаемые, толкаемо-буксируемые баржи – суда для грузовых перевозок по внутренним водным путям, предназначенные для буксировки и толкания, не имеющие самостоятельной двигательной установки. Наличие на этих баржах вспомогательного двигателя не меняет их характера.
3. Если структурному подразделению делегированы полномочия по сдаче статистической формы юридическим лицом, то оно представляет данную статистическую форму по месту своего нахождения в органы статистики. Если же структурное подразделение не имеет полномочий по сдаче статистической формы, то юридическое лицо представляет статистическую форму в органы статистики по месту своего нахождения в разрезе своих структурных подразделений с указанием их местонахождения.
Все показатели, кроме показателей по мощности, грузоподъемности и пассажировместимости, заполняются в целых числах. Показатели по мощности, грузоподъемности и пассажировместимости заполняются с одним знаком после запятой.
4. Сухогрузные суда используются для перевозки сухогрузов насыпных и навалочных грузов, леса и лесоматериалов, тарно-штучных грузов и других.
Наливные суда предназначены для перевозки газов или жидких грузов наливом в емкостях, оборудованных в корпусе судна. К ним относятся танкеры, химовозы, газовозы, водолеи и другие. Наливные суда для массовой перевозки сыпучих продуктов, таких, как цемент, мука, гипс и так далее должны быть исключаются и учитываются вместе с самоходными сухогрузными судами.
Буксиры, толкачи, толкачи-буксиры – это суда с источником двигательной силы мощностью не менее 37 киловатт, предназначенные или приспособленные для буксировки, толкания буксируемых, толкаемых, толкаемо-буксируемых барж или плотов, но не для перевозки грузов.
Несамоходные грузовые баржи (сухогрузные и наливные) могут быть буксируемыми, толкаемыми и толкаемо-буксируемыми.
Буксируемые, толкаемые и толкаемо-буксируемые наливные баржи предназначены для перевозки наливом жидкостей или газов. Наливные баржи для массовой перевозки сыпучих продуктов, таких, как цемент, мука, гипс и так далее, исключаются и учитываются вместе с соответствующими сухогрузными баржами.
Учет использования судов ведется по следующим показателям: количество судов, их мощность, грузоподъемность, пассажировместимость.

Кемелер жабдықталған қозғалтқыштармен жетілдірілген механикалық қуаты нақты киловаттпен келтіріледі (ескек винтіне берілетін қуат) және келесі арақатынас бойынша аударылады: 1 киловатт = 1,3529 ат күші.
Пайдаланудағы кемелердің тұрғызылған жылы корпустың алғашқы тұрғызылған жылы бойынша анықталады.
Ішкі судағы кеме жүзетін жолдардың ұзындығы қызмет көрсетілетін кеме жолдарының (форватерлердің) остік желісі бойынша өлшенеді, кемелер қозғалысы мен салдарды сүйреу жүзеге асырылатын өзендер, көлдер, арналар, су қоймалары мен Арал теңізі ұзындығының қосындысы ретінде анықталады.
5. Арифметикалық-логикалық бақылау:
1) 1-бөлім «Кеме жүзетін жолдар ұзындығы»:
1-жол = 2-жол = 5-жол = 8-жол = 12-жол
2-жол = 3-4-жолдардың
5-жол = 6-7-жолдардың
8-жол = 9-11-жолдардың
12-жол = 13-19-жолдардың ;
2) 2-бөлім «Кеме жайларындағы порттар мен айлақтарының техникалық параметрлері»:
1-жол 1-баған 3-жол
1-баған 2-жол 4-жол;
3) 3-бөлім «Өзен көлігінің жылжымалы құрамының нақты бары»:
әрбір баған үшін 1-жол = 2-3-жолдардың
әрбір баған үшін 4-жол = 5-6-жолдардың
әрбір баған үшін 7-жол = 8-9-жолдардың
әрбір баған үшін 10-жол = 11-12-жолдардың
әрбір баған үшін 13-жол = 14-16-жолдардың
әрбір жол үшін 1-баған 2-баған;
4) 4-бөлім «Жүк көтергіштігі бойынша өзен көлігінің жылжымалы құрамының нақты бары»:
әрбір баған үшін 1-жол = 2-8-жолдардың
әрбір баған үшін 9-жол = 10-16-жолдардың
әрбір жол үшін 1-баған 2-баған;
5) 5-бөлім «Жасалған жылы бойынша өзен көлігінің жылжымалы құрамының нақты бары»:
әрбір баған үшін 1-жол = 2-6-жолдардың
әрбір баған үшін 7-жол = 8-12-жолдардың
әрбір баған үшін 13-жол = 14-18-жолдардың
әрбір баған үшін 19-жол = 20-24-жолдардың
әрбір жол үшін 1-баған 2-баған;
6) Бөлімдер арасында бақылау:
3-бөлім 1-жол әрбір баған үшін = 4-бөлім 1-жол әрбір баған үшін = 5-бөлім 1-жол әрбір баған үшін
3-бөлім 4, 7 және 10-жолдардың әрбір баған үшін = 4-бөлім 9-жол әрбір баған үшін = 5-бөлім 7-жол әрбір баған үшін
3-бөлім 13-жол әрбір баған үшін = 5-бөлім 13-жол әрбір баған үшін
3-бөлім 17-жол әрбір баған үшін = 5-бөлім 19-жол әрбір баған үшін.
Мемлекеттік статистика органдары құпиялылығына кепілдік береді
Конфиденциальность гарантируется органами государственной статистики
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі төрағасының
2012 жылғы 25 қазандағы
№ 294 бұйрығына
5-қосымша
Жалпымемлекеттік статистикалық байқау бойынша статистикалық нысан
Статистическая форма по общегосударственному статистическому наблюдению
Приложение 5 к приказу Председателя Агентства
Республики Казахстан по статистике
от 25 октября 2012 года № 294
Аумақтық органға тапсырылады
Представляется территориальному органу
Статистикалық нысанды толтыруға жұмсалған уақыт, сағат (қажеттiсiн қоршаңыз)
Время, затраченное на заполнение статистической формы, час (нужное обвести)
1 сағатқа дейiн
1-2
2-4
4-8

Механическая мощность, развиваемая двигателями, которыми оборудованы суда, приводится в фактических киловаттах (мощность, передаваемая на гребной винт) и переводится по следующему соотношению: 1 киловатт = 1,3529 лошадиных сил.
Год постройки судов, находящихся в эксплуатации, определяется по году первоначальной постройки корпуса.
Протяженность внутренних водных судоходных путей измеряется по осевой линии обслуживаемых судовых ходов (фарватеров), определяется как сумма протяженности рек, озер, каналов, водохранилищ и Аральского моря, по которым производится движение судов и буксировка плотов.
5. Арифметико-логический контроль:
1) Раздел 1. «Протяженность судоходных внутренних путей»:
строка 1 = строке 2 = строке 5 = строке 8 = строке 12
строка 2 = строк 3-4
строка 5 = строк 6-7
строка 8 = строк 9-11
строка 12 = строк 13-19;
2) Раздел 2. «Технические параметры причалов в портах и пристанях»:
строка 1 > строки 3
строка 2 > строки 4;
3) Раздел 3. «Наличие подвижного состава речного транспорта»:
строка 1 = строк 2-3 для каждой графы
строка 4 = строк 5-6 для каждой графы
строка 7 = строк 8-9 для каждой графы
строка 10 = строк 11-12 для каждой графы
строка 13 = строк 14-16 для каждой графы
графа 1 > графа 2 для каждой строки;
4) Раздел 4. «Наличие подвижного состава речного транспорта по грузоподъемности»:
строка 1 = строк 2-8 для каждой графы
строка 9 = строк 10-16 для каждой графы
графа 1 > графа 2 для каждой строки;
5) Раздел 5. «Наличие подвижного состава речного транспорта по году постройки»:
строка 1 = строк 2-6 для каждой графы
строка 7 = строк 8-12 для каждой графы
строка 13 = строк 14-18 для каждой графы
строка 19 = строк 20-24 для каждой графы
графа 1 > графа 2 для каждой строки;
6) Контроль между разделами:
строка 1 раздела 3 по всем графам = строке 1 раздела 4 по всем графам = строке 1 раздела 5 по всем графам
строк 4, 7 и 10 раздела 3 для каждой графы = строке 9 раздела 4 для каждой графы = строке 7 раздела 5 для каждой графы
строка 13 раздела 3 для каждой графы = строке 13 раздела 5 для каждой графы
строка 17 раздела 3 для каждой графы = строке 19 раздела 5 для каждой графы.
Приложение 5 к приказу
Председателя Агентства Республики
Казахстан по статистике
от 25 октября 2012 года № 294
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі төрағасының
2012 жылғы 25 қазандағы
№ 294 бұйрығына 5-қосымша
Мемлекеттік статистика органдары құпиялылығына кепілдік береді
Конфиденциальность гарантируется органами государственной статистики
Жалпымемлекеттік статистикалық байқау бойынша статистикалық нысан
Статистическая форма по общегосударственному статистическому наблюдению
Аумақтық органға тапсырылады
Представляется территориальному органу
Статистикалық нысанды www.stat.gov.kz сайтынан алуға болады
Статистическую форму можно получить на сайте www.stat.gov.kz
Статистикалық нысанды толтыруға жұмсалған уақыт,
сағат (қажеттiсiн қоршаңыз)
Время, затраченное на заполнение статистической формы, час
(нужное обвести)
1 сағат-
қа дейiн
до 1 часа
1-2
2-4
4-8

3. Жүк түрлері бойынша жүк тасымалдау көлемін көрсетіңіз (есепті тоқсаннан кейін 32-күніне, тоқсанға толтырылады)
Укажите объемы по перевозке грузов по видам (заполняется за квартал, на 32 день после отчетного квартала)
Жол коды
Код строки
Жүк түрлерінің атауы
Наименование видов грузов
Тасымалданған жүк, жолжүгі, жүк-жолжүгі, тонна
Перевезено (транспортировано) грузов, багажа, грузобагажа, тонн
А
Б
1
1
Барлығы
Всего
оның ішінде:
в том числе:
2
шикі мұнай
сырая нефть
3
мұнай өнімдері
нефтепродукты
4
табиғи газ
природный газ
5
өзге де салмақтағы сұйық немесе газ тәріздес жүктер
прочие жидкие или газообразные грузы в массе
6
тас көмір
каменный уголь
7
кокс
кокс
8
темір кені
железная руда
9
марганец кені
марганцевая руда
10
түсті металл кендері
руды цветных металлов
11
күкірт шикізаты
серное сырье
12
қара металдар
черные металлы
13
қара металл сынығы
лом черных металлов
14
флюстер
флюсы
15
орман жүктері
лесные грузы
16
құрылыс жүктері
строительные грузы
17
химиялық және минералдық тынайтқыштар
химические и минеральные удобрения
18
астық
зерно
19
тоңазытылған немесе салқындатылған өнімдер
замороженные или охлажденные продукты
20
почта
почта
21
жиһаз
мебель
22
жеміс-көкөніс өнімдері
плодоовощная продукция
23
тірі жануарлар
живые животные
24
өзге де жүктер (қалған жүктер)
прочие грузы (остальные грузы)
Атауы                                Мекенжайы
Наименование _______________________ Адрес __________________________
_______________________
Телефон ________________________
Электрондық почта мекенжайы
Адрес электронной почты _____________________________________________
Орындаушының тегі
Фамилия исполнителя ________________ Телефон ________________________
Басшы                                (Т.А.Ә., қолы)
Руководитель _______________________ (Ф.И.О., подпись) ______________
Бас бухгалтер                        (Т.А.Ә., қолы)
Главный бухгалтер __________________ (Ф.И.О., подпись) ______________
М.О.
М.П.
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі төрағасының
2012 жылғы 25 қазандағы
№ 294 бұйрығына
6-қосымша
«Көлік жұмысы туралы есеп» жалпымемлекеттік статистикалық
байқаудың статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық
(коды 0751101, индексі 1-көлік, кезеңділігі айлық)
1. Осы «Көлік жұмысы туралы есеп» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық (коды 0751101, индексі 1-көлік, кезеңділігі айлық) (бұдан әрі - Нұсқаулық) «Мемлекеттік статистика туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабы 7) тармақшасына сәйкес әзірленді және «Көлік жұмысы туралы есеп» (коды 0751101, индексі 1-көлік, кезеңділігі айлық) жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыруды нақтылайды.

3. Жүк түрлері бойынша жүк тасымалдау көлемін көрсетіңіз (есепті тоқсаннан кейін 32-күніне, тоқсанға толтырылады)
Укажите объемы по перевозке грузов по видам (заполняется за квартал, на 32 день после отчетного квартала)
Жол
коды
Код
стро-
ки
Жүк түрлерінің атауы
Наименование видов грузов
Тасымалданған жүк, жолжүгі,
жүк-жолжүгі, тонна
Перевезено (транспортировано)
грузов, багажа, грузобагажа, тонн
А
Б
1
1
Барлығы
Всего
оның ішінде:
в том числе:
2
шикі мұнай
сырая нефть
3
мұнай өнімдері
нефтепродукты
4
табиғи газ
природный газ
5
өзге де салмақтағы сұйық немесе газ
тәріздес жүктер
прочие жидкие или газообразные грузы в массе
6
тас көмір
каменный уголь
7
кокс
кокс
8
темір кені
железная руда
9
марганец кені
марганцевая руда
10
түсті металл кендері
руды цветных металлов
11
күкірт шикізаты
серное сырье
12
қара металдар
черные металлы
13
қара металл сынығы
лом черных металлов
14
флюстер
флюсы
15
орман жүктері
лесные грузы
16
құрылыс жүктері
строительные грузы
17
химиялық және минералдық тынайтқыштар
химические и минеральные удобрения
18
астық
зерно
19
тоңазытылған немесе салқындатылған
өнімдер
замороженные или охлажденные продукты
20
почта
почта
21
жиһаз
мебель
22
жеміс-көкөніс өнімдері
плодоовощная продукция
23
тірі жануарлар
живые животные
24
өзге де жүктер (қалған жүктер)
прочие грузы (остальные грузы)
Атауы                                      Мекенжайы
Наименование ________________________        Адрес ___________________________________
________________________
Телефон __________________________________
Электрондық почта мекенжайы
Адрес электронной почты        ____________________________________
Орындаушының тегі
Фамилия исполнителя            ____________________________________
Телефон __________________________________
Басшы                           (Т.А.Ә., қолы)
Руководитель _____________________(Ф.И.О., подпись) __________________________________
Бас бухгалтер                   (Т.А.Ә., қолы)
Главный бухгалтер _______________(Ф.И.О., подпись) ___________________________________
М.О.
М.П.
Приложение 6 к приказу
Председателя Агентства Республики
Казахстан по статистике
от 25 октября 2012 года № 294
Инструкция по заполнению статистической формы
общегосударственного статистического наблюдения
«Отчет о работе транспорта»
(код 0751101, индекс 1-транспорт, периодичность месячная)
1. Настоящая Инструкция по заполнению статистической формы общегосударственного статистического наблюдения «Отчет о работе транспорта» (код 0751101, индекс 1-транспорт, периодичность месячная) (далее - Инструкция) разработана в соответствии с подпунктом 7) статьи 12 Закона Республики Казахстан «О государственной статистике» и детализирует заполнение статистической формы общегосударственного статистического наблюдения «Отчет о работе транспорта» (код 0751101, индекс 1-транспорт, периодичность месячная).

2. Статистикалық нысанды толтыру мақсатында келесі анықтамалар қолданылады:
1) жүк айналымы – жүктерді тасымалдау бойынша көлік жұмыстарының көлемі, тонна-километрмен көрініс табады. Тасымалданатын жүктің әрбір партиясы (жөнелтудің) салмағының оны тасымалдау ара қашықтығы туындысының сомасы ретінде анықталады;
2) жолаушылар айналымы - жолаушыларды тасымалдау бойынша көліктің жұмыс көлемі. Өлшеу бірлігі жолаушы-километр, яғни жолаушының қашықтыққа орын ауыстыруы болып табылады. Тасымалдаудың арақашықтығына тасымалдаудың әрбір позициясы бойынша жолаушылар санының көбейтіндісін қосындылаумен анықталады, көлік түрлері бойынша бөлек есептелінеді;
3) жүргізушісімен (экипажымен) қоса көлік құралдарын жалға беруден түскен табыс – бұл жасалған жалға беру шартына сәйкес автокөлік құралын жалға алғаны үшін төлем;
4) тасымалданған жолаушылар - белгілі бір уақыт кезеңінде тасымалданған жолаушылар саны, көлік түрлері бойынша ескеріледі. Жолаушыларды тасымалдау бойынша байқау бірлігі жолаушы-сапар болып саналады;
5) тасымалданған жүк, жолжүгі, жүк-жолжүгі - көлікпен тасымалданған жүктердің тоннадағы саны. Көлік түрлері бойынша ескеріледі;
6) тасымалдаудан түскен табыстар - бұл жүктерді (почтаны қоса), жолаушыларды (жолжүкті қоса) тасымалдағаны, жүктерді жөнелтушілерге және жолаушыларға тасымалдау бойынша қосымша қызмет көрсеткені үшін және көлік кәсіпорындарының мүлігін пайдаланғаны үшін көлік кәсіпорындарымен алынған қаражат сомасы. Жолаушыларды тасымалдаудан түскен табыстарға көрсетілген жолаушылар тасымалдау бойынша қызметтері үшін берілген дотациялар мен субсидиялар қосылады.
3. Егер құрылымдық және оқшауланған бөлiмшеге заңды тұлға статистикалық нысанды өткiзу бойынша өкiлеттiк берсе, онда ол өзі орналасқан жердегі статистика органдарына осы статистикалық нысанды ұсынады. Егер құрылымдық және оқшауланған бөлiмшеде статистикалық нысанды өткiзу бойынша өкiлеттiктер болмаса, онда заңды тұлға өзі орналасқан жердегі статистика органдарына олардың орналасқан жерін көрсете отырып, өз құрылымдық және оқшауланған бөлiмшелерi бөлінісінде статистикалық нысанды ұсынады.
Темір жол, су (өзен көлігінде коммерциялық негізде жолаушылар тасымалдауды жүзеге асыратын жеке кәсіпкерлерді қоса) және әуе көлігіндегі кәсіпорындар жолаушыларды тасымалдаумен байланысты көрсеткіштерді (тасымалданған жолаушылар, жолаушылар айналымы және жолаушылар тасымалынан түскен табыс) қосынды жолдар бойынша толтырады, ал құрлықтағы өзге де көлік кәсіпорындары мен коммерциялық негізде тасымалдауды жүзеге асыратын көліктік емес кәсіпорындар бұл көрсеткіштерді жұмыс қай көлік түрімен жүзеге асырылса, сол бойынша толтырады.

2. Следующие определения применяются в целях заполнения данной статистической формы:
1) грузооборот - объем работы транспорта по перевозке грузов, выражается в тонно-километрах. Определяется как сумма произведений веса каждой партии (отправки) перевозимого груза на расстояние ее перевозки;
2) пассажирооборот - объем работы транспорта по перевозке пассажиров. Единицей измерения является пассажиро-километр, то есть перемещение пассажира на расстояние. Определяется суммированием произведений количества пассажиров по каждой позиции перевозки на расстояние перевозки, вычисляется раздельно по видам транспорта;
3) доходы от сдачи в аренду транспортных средств с водителем (экипажем) - это плата за аренду автотранспортного средства, согласно заключенному договору аренды;
4) перевезено пассажиров - число пассажиров, перевезенных за определенный период времени, учитывается по видам транспорта. Единицей наблюдения по перевозке пассажиров является пассажиро-поездка;
5) перевезено (транспортировано) грузов, багажа, грузобагажа - количество грузов в тоннах, перевезенных транспортом. Учитывается по видам транспорта;
6) доходы от перевозок - это сумма средств, полученных транспортными предприятиями за перевозку грузов (включая почту), пассажиров (включая багаж), оказанные отправителям грузов и пассажирам дополнительные услуги по перевозке и за пользование имуществом транспортных предприятий. В доходы от перевозки пассажиров включаются также дотации и субсидии за оказанные услуги по перевозке пассажиров.
3. В случае если структурному и обособленному подразделению делегированы полномочия по сдаче статистической формы юридическим лицом, то оно представляет данную статистическую форму по месту своего нахождения в органы статистики. В случае если структурное и обособленное подразделение не имеет полномочий по сдаче статистической формы, то юридическое лицо представляет статистическую форму в органы статистики по месту своего нахождения в разрезе своих структурных и обособленных подразделений с указанием их местонахождения.
Предприятия железнодорожного, водного (включая индивидуальных предпринимателей, осуществляющих перевозку пассажиров на коммерческой основе на речном транспорте) и воздушного транспорта по показателям, связанным с перевозкой пассажиров (перевезено пассажиров, пассажирооборот и доходы от перевозки пассажиров), заполняют итоговые строки, а предприятия прочего сухопутного транспорта и нетранспортные предприятия, осуществляющие перевозку пассажиров на коммерческой основе по этим же показателям заполняют те виды транспорта, которыми была осуществлена работа.

4. 1-бөлімнің 1-жолынан басқа барлық көрсеткіштер үтірден кейін бір белгімен толтырылады. 1-бөлімнің 1-жолы бүтін сандарда толтырылады.
5. 1-бөлімнің 3, 6 және 7-жолдары, 2-бөлімнің 3-бағаны қосымша құн салығынсыз көрсетіледі.
Темір жол көлігімен жолаушыларды тасымалдауға жөнелтілген, транзиттік және жеткізілген, сондай-ақ қала маңындағы қатынаста тасымалданған жолаушылардың саны кіреді.
Темір жол көлігіндегі жолаушылар айналымы есепке алынған тасымал қашықтығына тасымалданған жолаушылар санын көбейту арқылы есептелетін, жолаушы-километрдегі жолдар, темір жол бөлімдері мен желінің жолаушыларды тасымалдау бойынша орындаған жұмыстарының көлемін сипаттайды.
Темір жол көлігімен тасымалданған жүктердің көлемі әкелінген және әкетілген жүктер, транзиттік тасымалдаулар және республикалық қатынастағы тасымалдаудың жиынтығы болып табылады.
Темір жол көлігіндегі жүк айналымы жөнелтілген жүк массасының тоннамен тасымалдау қашықтығына көбейтіндісінің қосындысы ретінде анықталады, тонна-километрмен өлшенеді. Тарифтік нетто-жүк айналымы көрініс табады.
Темір жол тасымалдау қызметінен түскен табыстар жүктерді, жолаушыларды, жолжүктерін және жүк-жолжүктерін тасымалдаудан түскен түсімдерді қамтиды.
Жолаушыларды тасымалдаудан түскен табыстар жол жүру ақысының және жылдамдық, жатын орын, купелік және жұмсақ вагонда жол жүрген және басқалары үшін әртүрлі қосымша төлемдердің сомасын қамтиды.
Жүктерді тасымалдаудан түскен табыстар жүк тасу ақысынан, алғашқы және соңғы операциялар ақысынан және жолсеріктердің жол ақысы, вагондарды бір жол табанынан екіншісіне орын ауыстырғаны үшін қосымша алымдардан құралады.
Жолжүк тасымалдаудан түскен табыстар жүк тасу ақысы және жолжүк түбіртектерінде көрсетілген қосымша алымдар сомасы бойынша анықталады.
6. Темір жол көлігі кәсіпорындары 3-бөлімде жүк тасымалдау бойынша қолда бар деректерді толтырады.
3-жол бойынша бензин, керосин, минералды майлар мен майлайтын майлар, мазут, дизельді отын және өзге де ашық және күңгірт мұнай өнімдерін тасымалдау бойынша көлемдері көрсетіледі.
5-жол бойынша табиғи және сұйытылған күйдегі энергетикалық газ, асфальт, битум, гудрон, озокерит және энергетикалықтан басқа газдарды тасымалдау бойынша көлемдері көрсетіледі.
16-жол бойынша құрылыс жүктерінің (топырақ, құм, сазбалшық, табиғи тастар, таутезек, гипс, әк, бор, қуыс толтырғыштар, күл, түйіршіктелгеннен басқа қоқыс, темір жолдарға арналған балласт, қабырғалы материалдар, гидроизоляциялық, жабындық материалдар, құрылыс кірпіш, құрама конструкциялар, жабынқыш пен шифер, оқшаулау материалдары, таскендір және тасжол бұйымдары, қыш құбырлары, жемірлеу бұйымдары мен өзге де минералдық-құрылыс материалдар), өнеркәсіптік шикізат (топырақ, құм-шикізат, темір емес кен, жемірлеу бұйымдары, кеуектас, цементтік клинкер, силикатты ірі тас, металлургиялық қоқыстар), түйіршіктелген қоқыс, цемент, отқа шыдамды бұйымдар (шикізат, кірпіш, материалдар, таскендір мен слюда) тасымалдау көлемдері көрсетіледі.
19-жол бойынша тез бұзылатын (сүт, сүт өнімдері, жануар майы, ірімшік, жұмыртқалар, еттер, қосалқы өнімдер, ет өнімдері, мал мен құстар майы, ет қалдықтары, тірі балық, салқындатылған жаңа ұсталынған балық, теңіз жануарларының майы, маргарин өнімдері, су және мұз) жүктерді тасымалдау көлемдері көрсетіледі.
20-жол бойынша мерзімдік басылымдар (газеттер, журналдар), хаттар, карточкалар, сәлемдемелер мен бандерольдарды тасымалдаудың көлемдері көрсетіледі.
21-жол бойынша кез-келген жиһазды (металл, металл емес, кеңсе, тұрғын үй, жұмсақ) тасымалдаудың көлемдері көрсетіледі.
22-жол бойынша тасымалданған жаңа піскен көкөністер, жемістер, жаңа піскен жидектер, жаңа піскен алмалар, цитрустықтарды тасымалдау көлемдері көрсетіледі.

4. Все показатели, кроме строки 1 раздела 1, заполняются с одним знаком после запятой. Строка 1 раздела 1 заполняется в целых числах.
5. Строки 3, 6 и 7 раздела 1, графа 3 раздела 2 отражаются без налога на добавленную стоимость.
Перевозка пассажиров на железнодорожном транспорте включает в себя количество отправленных, транзитных и прибывших пассажиров, а также перевезенных в пригородном сообщении.
Пассажирооборот на железнодорожном транспорте характеризует объем выполненной работы по перевозкам пассажиров отделения дороги, железной дороги и сети в пассажиро-километрах, исчисляемых умножением количества перевезенных пассажиров на расстояние перевозки, принятое к учету.
На железнодорожном транспорте объем перевезенных грузов представляет собой сумму ввезенных и вывезенных грузов, транзитных перевозок и перевозок в республиканском сообщении.
Грузооборот на железнодорожном транспорте определяется как сумма произведений массы каждой отправки в тоннах на расстояние перевозки, измеряется в тонно-километрах. Отражается тарифный грузооборот-нетто.
Доходы от деятельности железных дорог включают поступления от перевозки грузов, пассажиров, багажа и грузобагажа.
Доходы от перевозки пассажиров включают суммы платы за проезд и различные доплаты за скорость, спальное место, проезд в купейном и мягком вагоне и прочее.
Доходы от грузовых перевозок складываются из платы за провоз груза, оплаты начальной и конечной операции и дополнительных сборов за проезд проводников, за перестановку вагонов с одной колеи на другую.
Доходы от перевозки багажа определяют по суммам провозной платы и дополнительных сборов, указанных в корешках багажных квитанций.
6. В разделе 3 предприятия железнодорожного транспорта заполняют имеющиеся данные по перевозимым грузам.
По строке 3 указываются объемы по перевозке бензина, керосина, масел и смазок минеральных, мазута, дизельного топлива и прочих светлых и темных нефтепродуктов.
По строке 5 указываются объемы по перевозке газов энергетических как в естественном, так и в сжиженном состоянии, перевозок асфальта, битума, гудрона, озокерита и газов, кроме энергетических.
По строке 16 указываются объемы перевозок строительных грузов (земля, песок, глина, камни природные, туф, гипс, известь, мел, заполнители пористые, зола, шлак, кроме гранулированных, балласт для железных дорог, стеновые материалы, гидроизоляционные, кровельные материалы, кирпич строительный, сборные конструкции, черепица и шифер, материалы изоляционные, изделия асбестовые и асфальтовые, трубы керамические, изделия абразивные и прочие минерально-строительные материалы), промышленного сырья (земля, песок-сырье, руда неметаллическая, материалы абразивные, пемза, клинкер цементный, глыба силикатная, шлаки металлургические), шлаки гранулированные, цемент, огнеупоры (сырье, кирпич, материалы, асбест и слюда).
По строке 19 указываются объемы перевозок скоропортящихся грузов (молоко, молочные продукты, масло животное, сыр, яйца, мясо, субпродукты, мясопродукты, жиры и сало животных и птиц, отходы мясные, рыба живая, рыба свежая охлажденная, жир морских животных, рыб, продукция маргариновая, вода и лед).
По строке 20 указываются объемы перевозок периодических изданий (газет, журналов), писем, карточек, посылок и бандеролей.
По строке 21 указываются объемы перевозок любой мебели (металлической, неметаллической, офисной, жилой, мягкой).
По строке 22 указываются объемы перевозок овощей свежих, фруктов, ягод свежих, яблок свежих, цитрусовых.

7. Барлық қатынастарда жолаушыларды автобуспен тасымалдау қолданылатын тарифтерге қарамастан қалалық, қаламаңылық, қалааралық және халықаралық қатынастарда автобуспен тасымалданған, сондай-ақ кәсіпорындар (ұйымдар) төлеген жол жүру құжаттары бар жолаушыларды қоса алғанда, барлық жолаушылардың қосындысы ретінде есептелінеді.
Барлық қатынастарда жолаушыларды таксимен тасымалдау олардың автомобиль-километрдегі ақылы жүрген жолын жеңіл таксидегі жолаушылардың орташа санына көбейтіп және нәтижесін жолаушыларды тасымалдаудың орташа ара қашықтығына бөлумен анықталады. Жеңіл таксидегі жолаушылардың орташа саны екі жолаушыға тең деп алынады. Жеңіл таксимен жолаушылар тасымалдаудың орташа ара қашықтығы қала маңына қатынайтын автобуспен жолаушылар тасымалдаудың орташа ара қашықтығына тең деп алынады.
Жолаушыларды трамвайлармен, троллейбустармен тасымалдау жол ақысын төлейтін және тегін жүру құқығын пайдаланатын азаматтарды қамтиды.
Қалалық қатынаста маршруттық автобустармен тасымалданған ақылы жолаушылар саны:
Кондукторы бар автобустарда сатылған билеттердің саны бойынша;
маршруттық автобуспен жол жүру үшін абонементтік талондар мен бір жолғы билеттерді сатудан түскен түсімді осы қала (бағдар) үшін бекітілген тарифке бөлу арқылы;
айлық жол жүру билеттерін сатқан кезде - сатылған билеттер санын бір айдағы жол жүрудің есептік санына көбейту арқылы анықталады.
Қаламаңылық, қалааралық және халықаралық қатынастарда маршруттық автобустармен тасымалданған жолаушылар саны, әдетте, сатылған билеттер саны бойынша анықталады.
Билетсіз жүйе бойынша тасымалдау кезінде маршруттық автобустармен тасымалданған жолаушылар саны жол жүру құнына байланысты, алынған табысты қолданылатын тарифке бөлу арқылы сараланып анықталады.
Тапсырыстағы автобустармен тасымалданған жолаушылар саны былайша есептелінеді:
қалалық және қаламаңылық қатынастарда (туристік-экскурсиялық автобустардан басқа) - жолаушылар айналымын (есептік) қала маңындағы қатынаста жолаушы сапарының орташа қашықтығына бөлу арқылы, егер шаруашылықта мұндай деректер болмаса, онда есептеу үшін 15 километрге тең қашықтық алынады;
қалааралық және халықаралық қатынастарда, сондай-ақ қатынастың барлық түріндегі туристік - экскурсиялық автобустарда - жол қағазында көрсетілген жолаушылар санына тең етіп қабылданады, бірақ автобуста отыруға арналған орындар санынан аспауы тиіс.
Трамвай, троллейбустарда жолақысын төлейтін жолаушылар саны мынадай құжаттардың негізінде анықталады:
кондуктормен бір жолаушы - сапарына белгіленген тариф бойынша бір жолғы билетті жеке азаматтарға сату кезінде тасымалданған жолаушылар саны сатылған билеттердің санына тең етіп қабылданады;
кондукторсыз бір жолаушы - сапарына белгіленген тариф бойынша абономенттік талондар мен бір жолғы билеттерді жеке азаматтарға сату кезінде тасымалданған жолаушылар саны абонементтік талондар мен бір жолғы билеттерді сатудан түскен түсімді осы қала үшін белгіленген бірыңғай тарифке бөлу арқылы анықталады.

7. Перевозки пассажиров автобусами во всех сообщениях исчисляются как сумма всех пассажиров, перевезенных автобусами в городском, пригородном, междугородном и международном сообщениях, независимо от применяемого тарифа, а также включая пассажиров с проездными документами, оплаченными предприятиями (организациями).
Перевозки пассажиров такси во всех сообщениях определяются умножением их платного пробега в автомобиле-километрах на среднее число пассажиров в легковом такси и делением результата на среднее расстояние перевозки пассажира. Среднее число пассажиров в легковом такси принимается равным двум пассажирам. Среднее расстояние перевозки пассажира в легковом такси принимается равным среднему расстоянию перевозки пассажира автобусом в пригородном сообщении.
Перевозки пассажиров трамваями, троллейбусами включают граждан с платным проездом и пользующихся правом бесплатного проезда.
Количество перевезенных платных пассажиров маршрутными автобусами в городском сообщении определяется:
по количеству проданных билетов в автобусах с кондуктором;
делением выручки от продажи абонементных талонов и разовых билетов для поездки на маршрутном автобусе на утвержденный для данного города (маршрута) тариф;
при продаже месячных проездных билетов – умножением количества проданных билетов на расчетное количество поездок в месяц.
Количество перевезенных пассажиров маршрутными автобусами в пригородном, междугородном и международном сообщениях определяется по количеству проданных билетов.
При безбилетной системе перевозок количество перевезенных пассажиров маршрутными автобусами определяется дифференцированно, в зависимости от стоимости проезда, путем деления полученных доходов на применяемый тариф.
Количество пассажиров, перевезенных заказными автобусами исчисляется:
в городском и пригородном сообщении (кроме туристско-экскурсионных автобусов) – делением пассажирооборота (расчетного) на среднее расстояние поездки пассажира в пригородном сообщении, если в хозяйстве таких данных нет, для расчета берется расстояние равное 15 километрам;
в междугородном и международном сообщениях, а также на туристско-экскурсионных автобусах во всех видах сообщения – принимается равным количеству пассажиров, указанному в путевом листе, но не более числа мест для сидения в автобусе.
Количество пассажиров с платным проездом в трамваях, троллейбусах определяется на основании следующих документов:
при продаже отдельным гражданам по установленному тарифу разовых билетов на одну пассажиро-поездку с кондуктором количество перевезенных пассажиров принимается равным количеству проданных билетов;
при продаже отдельным гражданам по установленному тарифу абонементных талонов и разовых билетов на одну пассажиро-поездку без кондуктора количество перевезенных пассажиров определяется делением выручки от продажи абонементных талонов и разовых билетов на утвержденный для данного города единый тариф.

8. Автобустардағы жолаушылар айналымы тасымалданған жолаушылар санының сапардың орташа қашықтығына көбейтіндісі ретінде анықталады.
Таксидегі жолаушылар айналымы жеңіл таксидің ақылы жүрген жолын тасымалданған жолаушылардың орташа санына (екі жолаушыға тең) көбейту арқылы анықталады.
Трамвайлардағы, троллейбустардағы жолаушылар айналымы тасымалданған жолаушылар санын жолаушы сапарының орташа қашықтығына көбейту арқылы анықталады.
9. Автомобиль көлігімен жүктерді тасымалдау жүк автомобильдерімен, пикаптармен, жеңіл автомобиль шассиіндегі фургондармен және автотіркемелермен орындалған жиынтық көлемді қамтиды. Тасымалданған жүктер есебі келу мезеті бойынша жүзеге асырылады. Тасымалданған жүктер көлемі ыдыс салмағын, әрбір сапардағы контейнерлер салмағын ескере отырып, тасымалданған жүктің нақты салмағы бойынша көрсетіледі.
Автомобиль көлігіндегі жүк айналымы әрбір сапар үшін тасымалданған жүк салмағын (автотіркемелермен тасымалданған жүктерді қоса) сапар қашықтығына көбейтіп, кейін барлық сапарлар бойынша көбейтінділерді қосындылаумен анықталады.
10. Барлық қатынастарда жолаушыларды автобустармен тасымалдау табыстары (маршруттық таксилерді қоса алғанда) жол жүру билеттерінің барлық түрлерін сатудан (жеке азаматтарға, сондай-ақ кәсіпорындар мен ұйымдарға) түскен нақты ақшалай түсімінің жалпы сомасы, сондай-ақ тапсырыстық автобустармен жолаушыларды тасымалдаудан түскен ақшалай түсімді қамтиды.
Барлық қатынастарда жолаушыларды жеңіл таксилермен тасымалдаудан түскен табыстар жеңіл таксилермен жолаушыларды тасымалдаудан алынған ақшалай түсімнен басқа (таксилерге телефон арқылы алдын ала тапсырыс беруден түсетін табыстарды есепке алумен), сонымен қатар байланыс кәсіпорындарының почта мен мерзімдік басылымдарды тасымалдауынан қолма-қол ақшасыз есеп айыру бойынша түскен табыстарды да қамтиды.
Жолаушыларды трамвайлармен, троллейбустармен тасымалдаудан түскен табыстар жеке азаматтарға, сондай-ақ кәсіпорындар мен ұйымдарға жол жүру құжаттарының барлық түрін сатудан түскен нақты ақшалай түсімнің жалпы сомасын қамтиды.
Жүктерді автомобильдермен тасымалдаудан түскен табыстар қолданыстағы тарифтер бойынша тасымалданған жүктер саны туралы құжаттар негізінде немесе жасалған шарттарға сәйкес анықталады.
11. Құбыр көлігі үшін тасымалданған жүк көлемі деп мұнайды (мұнай өнімдерін, газды) қайта айдау, яғни жүкті құбырмен тасымалдау - өндіру аудандарынан (өндіріс) немесе шетелдерден тұтыну орнына (өткізу базалары, өңдеу жөніндегі кәсіпорындар, газ тарататын стансалар, вагон-цистернаға, танкер кемелерге, автомобиль-цистерналарға құятын орындары және тағы да сол сияқты) жеткізу үшін құбыр көлігі кәсіпорындарымен қабылданған жүктің бастапқы жөнелтілуі. Жүкті құбырға айдау мезетінде шығын өлшеуіштер мен есептегіштердің көрсеткіштері бойынша анықталады. Табиғи газды қайта айдау көлем бірлігімен есептелінеді және мынадай қатынаста масса (салмақ) бірліктеріне аударылады: 1 метр куб = 0,8 килограмм немесе 1000 метр куб газ = 0,8 тонна немесе 1 тонна = 1250 метр куб.
Құбыр көлігіндегі жүк айналымы мұнай, мұнай өнімдері мен газды магистральдық құбырлармен өткізу бойынша жұмыс көлемін қамтиды. Мұнайды (мұнай өнімдерін, газды) қайта айдау көлемдерін (тоннамен) бас насос стансасына енетін коллектордан зауыттың, құю пунктінің, мұнай базасының, газ тарататын жүйенің қайта айдау кашықтығына көбейтіндісінің қосындысы ретінде анықталады. Барлық құбырлар бойынша тұтастай және мұнай құбырлары, өнім құбырлары (мұнай өнімдерінің түрлері бойынша) және газ құбырлары бойынша жеке анықталады.
Мұнай мен мұнай өнімдерін тасымалдаудан түскен табыстар қайта айдау, қайта тиеу және осы жүктерді құю тарифтік төлемімен анықталады. Газ құбыры көлігінде табыстар 1000 метр куб газды тасымалдау бойынша тарифті тасымалдау көлеміне көбейту арқылы анықталады.

8. Пассажирооборот автобусов определяется как произведение количества перевезенных пассажиров на среднее расстояние поездки.
Пассажирооборот такси определяется умножением платного пробега легкового такси на среднее число перевезенных пассажиров (равное двум пассажирам).
Пассажирооборот трамваев, троллейбусов определяется умножением количества перевезенных пассажиров на среднее расстояние поездки пассажира.
9. На автомобильном транспорте перевозки грузов включают суммарные объемы, выполненные грузовыми автомобилями, пикапами и фургонами на шасси легковых автомобилей и автоприцепами. Учет перевезенных грузов осуществляется по моменту прибытия. Объем перевезенных грузов указывается по фактическому весу перевезенных грузов с учетом веса тары, веса контейнеров за каждую поездку (заезд).
Грузооборот на автомобильном транспорте определяется умножением веса перевезенного груза (включая груз, перевезенный на автоприцепах) за каждую поездку на расстояние с последующим суммированием произведений по всем поездкам.
10. В доходы от перевозки пассажиров автобусами (включая маршрутные такси) во всех сообщениях включаются общая сумма фактической выручки от продажи всех видов проездных билетов (как отдельным гражданам, так и предприятиям и организациям), а также выручка от перевозки пассажиров заказными автобусами.
В доходы от перевозки пассажиров легковыми такси во всех сообщениях, кроме выручки, полученной от перевозки пассажиров легковыми такси (с учетом доходов от предварительных заказов такси по телефону), включаются также доходы, поступившие по безналичному расчету от перевозки почты и периодической печати предприятиями связи.
В доходы от перевозки пассажиров трамваями, троллейбусами включается общая сумма фактической выручки от продажи всех видов проездных документов, как отдельным гражданам, так и предприятиям и организациям.
Доходы от перевозки грузов автомобилями определяются на основе документов о количестве перевезенных грузов по действующим тарифам или в соответствии с заключенными договорами.
11. Для трубопроводного транспорта под объемом перевозки грузов подразумевается перекачка нефти (нефтепродуктов, газа), то есть транспортирование грузов по трубопроводам - первоначальное отправление груза, принятого предприятиями трубопроводного транспорта, для доставки из районов добычи (производства) или из-за границы в пункты потребления (перевалочные базы, предприятия по переработке, газораспределительные станции, пункты налива в вагоны-цистерны, танкерные суда, автомобили-цистерны и тому подобное). Определяется в момент закачки груза в трубопровод по показаниям расходомеров и счетчиков. Перекачка природного газа учитывается в единицах объема и переводится в единицы массы (веса) по следующему соотношению: 1 кубических метров = 0,8 килограмм или 1000 кубических метров газа = 0,8 тонн или 1 тонна = 1250 кубических метров.
Грузооборот трубопроводного  транспорта включает в себя объем работы по перемещению нефти, нефтепродуктов и газа по магистральным трубопроводам. Определяется как сумма произведений объемов перекачки нефти (нефтепродуктов, газа) в тоннах на расстояние перекачки от входного коллектора головной насосной станции до входного коллектора завода, наливного пункта, нефтебазы, газораспределительной системы. Определяется по всем трубопроводам в целом и в отдельности по нефтепроводам, продуктопроводам (по видам нефтепродуктов) и газопроводам.
Доходы от транспортирования нефти и нефтепродуктов определяются тарифной платой за перекачку, перевалку и налив этих грузов. На газопроводном транспорте доходы определяются путем умножения тарифа по транспортировке 1000 кубических метров газа на объем транспортировки.

12. Жолаушыларды су көлігімен тасымалдау есепті кезеңде меншікті және жалға алынған кемелермен нақты тасымалданған жолаушылар саны бойынша есептеледі. Бір бағытта екі пункт аралығындағы бір жолаушының әрбір сапары жолаушылар санын есепке алу объектісі болып саналады.
Жолаушыларды су көлігімен тасымалдау туралы деректер тиісті жол жүру құжаттарымен (ақылы және жеңілдікті жолаушылар билеттерімен, топтық тасымал құжаттарымен - әскери, экскурсиялық) ресімделген барлық жөнелтілген жолаушыларды қамтиды.
Су көлігіндегі жолаушылар айналымы әрбір сапар бойынша, жолаушылар саны мен әрбір жолаушыны жөнелту пунктінен баратын пунктіне дейін тасымалдау қашықтығына сүйене отырып жөнелтілген жолаушылар санын әрбір жолаушыны тасымалдау қашықтығына көбейту және алынған нәтижені қосындылау арқылы анықталады.
13. Су көлігімен жүктерді тасымалдау жөнелту бойынша есептеледі. Жөнелту деп бір пункттен екінші пунктке жөнелтілген және тасымалдау құжаттарымен рәсімделген жүктің жеке партиясын айтады. Тоннамен жөнелтілген жүктер саны тасымалдау құжаттарында көрсетілген салмаққа сүйене отырып, оған ыдыстың, сондай-ақ тасымалдау кезінде қолданылатын барлық құралдар мен жабдықтардың салмағын қоса анықталады.
Су көлігіндегі жүк айналымы жөнелтілген жүктің тоннадағы салмағын тасымалданатын қашықтыққа көбейту жолымен, содан кейін барлық жөнелтулер бойынша алынған нәтижелерді қосындылау арқылы есептелінеді.
Су көлігімен тасымалдаудан түскен табыстар қолданыстағы тарифтер мен тасымал құжаттары бойынша жүктер мен жолаушыларды тасымалдауды орындағаны үшін есеп беретін кәсіпорынға аударылған табыстарды қамтиды.
14. Әуе көлігімен тасымалданған жолаушылар саны есепті кезеңде көлік авиациясының ұшақтарымен тасымалданған барлық жолаушылар санының қосындысы ретінде есептеледі.
Әуе көлігіндегі жолаушылар айналымы әрбір ұшу учаскесінде тасымалданған жолаушылар санын осы учаскеге сәйкес пайдалану қашықтығына көбейтудің жиынтығы ретінде анықталады.
Әуе көлігінде тасымалданған жүк саны есепті кезеңде ұшақтармен тасымалданған барлық жүктер, почта және ақылы жол-жүк салмағының жиынтығы ретінде есептеледі.
Әуе көлігіндегі жүк айналымы әрбір ұшу учаскесінде тасымалданған жүк пен почта тоннасының санын тиісті осы учаскеге пайдалану қашықтығына көбейтіндісінің қосындысы ретінде анықталады.
Әуе көлігінен түскен табыстар халықаралық әуе желілері, ішкі қатынас желілері бойынша жолаушылар, почта мен жүк тасымалынан түскен түсімдерді қамтиды.

12. Перевозки пассажиров на водном транспорте учитываются по количеству пассажиров, фактически перевезенных в отчетном периоде в собственных и арендованных судах. Объектом учета количества пассажиров является каждая поездка одного пассажира между двумя пунктами в одном направлении.
В данные о перевозках пассажиров на водном транспорте включаются все отправленные пассажиры, оформленные соответствующими проездными документами (платными и льготными пассажирскими билетами, документами групповых перевозок – воинских, экскурсионных).
Пассажирооборот водного транспорта определяется по каждой поездке, исходя из количества пассажиров и расстояния перевозки каждого пассажира от пункта отправления до пункта назначения путем перемножения количества отправленных пассажиров на расстояние перевозки каждого пассажира и суммированием полученных результатов.
13. Перевозки грузов на водном транспорте учитываются по отправлению. Отправкой считается отдельная партия груза, отправленная из одного пункта в другой и оформленная перевозочными документами. Количество отправленных грузов в тоннах определяется исходя из веса, указанного в перевозочных документах, включая вес тары, а также всех приспособлений и оборудования, применяемых при перевозках.
Грузооборот водного транспорта определяется путем перемножения веса отправки груза в тоннах на расстояние перевозки, а затем суммированием полученных результатов по всем отправкам.
В доходы от перевозки на водном транспорте включаются доходы, начисленные отчитывающимся предприятием, за выполненные по перевозочным документам перевозки грузов и пассажиров по действующим тарифам.
14. Количество перевезенных пассажиров на воздушном транспорте исчисляется как сумма числа всех пассажиров, перевезенных в отчетном периоде самолетами транспортной авиации.
Пассажирооборот на воздушном транспорте определяется как сумма произведений числа перевезенных пассажиров на каждом участке полета на соответствующее этому участку эксплуатационное расстояние.
На воздушном транспорте количество перевезенных грузов исчисляется как сумма веса всех грузов, почты и платного багажа, перевезенных в отчетном периоде самолетами.
Грузооборот воздушного транспорта определяется как сумма произведений количества тонн груза и почты, перевезенных на каждом участке полета на соответствующее этому участку эксплуатационное расстояние.
Доходы по воздушному транспорту включают поступления от пассажирских, почтовых и грузовых перевозок по международным воздушным линиям, линиям внутреннего сообщения.

15. Арифметикалық–логикалық бақылау:
1) 1-бөлім. «Көлік жұмысының негізгі көрсеткіштері»:
1-жол 1.1-1.6-жолдардың
2-жол 2.1-2.6-жолдардың
3-жол 3.1-3.6-жолдардың ;
2) 2-бөлім. «Кәсіпорын жұмысының негізгі көрсеткіштері (тек қана құбыр көлігі кәсіпорындары толтырады)»:
1-жол = әр баған үшін барлық жолдардың ;
3) 3-бөлім. «Жүк түрлері бойынша жүк тасымалдау»:
1-жол = 2 – 24-жолдардың ;
4) Бөлімдер арасында бақылау:
2-бөлімнің 1-бағанының 1-жолы = 1-бөлімнің 4-жолына
2-бөлімнің 2-бағанының 1-жолы = 1-бөлімнің 5-жолына
2-бөлімнің 3-бағанының 1-жолы = 1-бөлімнің 6-жолына.
Мемлекеттік статистика органдары құпиялылығына кепілдік береді
Конфиденциальность гарантируется органами государственной статистики
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі төрағасының
2012 жылғы 25 қазандағы
№ 294 бұйрығына
7-қосымша
Жалпымемлекеттік статистикалық байқау бойынша статистикалық нысан
Статистическая форма по общегосударственному статистическому наблюдению
Приложение 7 к приказу Председателя Агентства
Республики Казахстан по статистике
25 октября 2012 года № 294
Аумақтық органға тапсырылады
Представляется территориальному органу
Статистикалық нысанды толтыруға жұмсалған уақыт, сағат (қажеттiсiн қоршаңыз)
Время, затраченное на заполнение статистической формы, час (нужное обвести)
1 сағатқа дейiн
1-2
2-4
4-8
8-40
40 сағаттан артық
до 1 часа
более 40 часов
Статистикалық нысанды www.stat.gov.kz сайтынан алуға болады
Статистическую форму можно получить на сайте www.stat.gov.kz
Мемлекеттік статистиканың тиісті органдарына алғашқы статистикалық деректерді тапсырмау, уақтылы тапсырмау және дәйексіз деректерді беру «Әкімшілік құқық бұзушылық туралы» Қазақстан Республикасы Кодексінің 381-бабында көзделген әкімшілік құқық бұзушылық болып табылады.
Непредставление, несвоевременное представление и предоставление недостоверных первичных статистических данных в соответствующие органы государственной статистики является административным правонарушением, предусмотренным статьей 381 Кодекса Республики Казахстан «Об административных правонарушениях».
Статистикалық нысан коды 0741104
Код статистической формы 0741104
Теміржол көлігінің жұмысы туралы есеп
Отчет о работе железнодорожного транспорта
ТЖ
ЖД
Жылдық
Годовая
Есепті кезең
Отчетный период
жыл
год
Қызметінің негізгі түрі - жүк темір жол көлігі (Экономикалық қызмет түрлерінің номенклатурасы бойынша коды 49.2) болатын заңды тұлғалар және (немесе) олардың құрылымдық және оқшауланған бөлімшелері тапсырады.
Представляют юридические лица и (или) их структурные и обособленные подразделения, с основным видом деятельности – грузовой железнодорожный транспорт (код по Номенклатуре видов экономической деятельности 49.2).
Тапсыру мерзімі – 15 сәуір.
Срок представления – 15 апреля.
БСН коды
код БИН

15. Арифметико–логический контроль:
1) Раздел 1. «Основные показатели работы транспорта»:
строка 1 >  строк 1.1-1.6
строка 2 >  строк 2.1-2.6
строка 3 >  строк 3.1-3.6;
2) Раздел 2. «Основные показатели работы предприятия (заполняют только предприятия трубопроводного транспорта)»:
строка 1 = всех строк для каждой графы;
3) Раздел 3. «Объемы по перевозке грузов по видам»:
строка 1 = строк 2 – 24;
4) Контроль между разделами:
строка 1 графы 1 раздела 2 = строке 4 раздела 1
строка 1 графы 2 раздела 2 = строке 5 раздела 1
строка 1 графы 3 раздела 2 = строке 6 раздела 1.
Приложение 7 к приказу
Председателя Агентства Республики
Казахстан по статистике
от 25 октября 2012 года № 294
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі төрағасының
2012 жылғы 25 қазандағы
№ 294 бұйрығына 7-қосымша
Мемлекеттік статистика органдары құпиялылығына кепілдік береді
Конфиденциальность гарантируется органами государственной статистики
Жалпымемлекеттік статистикалық байқау бойынша статистикалық нысан
Статистическая форма по общегосударственному статистическому наблюдению
Аумақтық органға тапсырылады
Представляется территориальному органу
Статистикалық нысанды www.stat.gov.kz сайтынан алуға болады
Статистическую форму можно получить на сайте www.stat.gov.kz
Статистикалық нысанды толтыруға жұмсалған уақыт,
сағат (қажеттiсiн қоршаңыз)
Время, затраченное на заполнение статистической формы, час
(нужное обвести)
1 сағат-
қа дейiн
до 1 часа
1-2
2-4
4-8
8-40
40 сағаттан артық
более 40 часов
Мемлекеттік статистиканың тиісті органдарына алғашқы статистикалық деректерді тапсырмау,
уақтылы тапсырмау және дәйексіз деректерді беру  «Әкімшілік құқық бұзушылық туралы»
Қазақстан Республикасы Кодексінің 381-бабында көзделген әкімшілік құқық бұзушылық болып
табылады.
Непредставление, несвоевременное представление и предоставление недостоверных первичных статистических
данных в соответствующие органы государственной статистики является административным правонарушением,
предусмотренным статьей 381 Кодекса Республики Казахстан «Об административных правонарушениях».
Статистикалық нысан
коды 0741104
Код статистической
формы 0741104
Теміржол көлігінің жұмысы туралы есеп
ТЖ
ЖД
Отчет о работе железнодорожного транспорта
Жылдық
Годовая
Есепті кезең
Отчетный период
жыл
год
Қызметінің негізгі түрі - жүк темір жол көлігі (Экономикалық қызмет түрлерінің
номенклатурасы бойынша коды 49.2) болатын заңды тұлғалар және (немесе) олардың құрылымдық
және оқшауланған бөлімшелері тапсырады.
Представляют юридические лица и (или) их структурные и обособленные подразделения, с основным видом
деятельности – грузовой железнодорожный транспорт (код по Номенклатуре видов экономической деятельности
49.2).
Тапсыру мерзімі – 15 сәуір.
Срок представления – 15 апреля.
БСН коды
код БИН

1. Жүк тасымалдау бойынша негізгі көрсеткіштерді көрсетіңіз
Укажите основные показатели по перевозке грузов
Жол коды
Код строки
Көрсеткіштің атауы
Наименование показателя
Барлығы
Всего
А
Б
1
1
Жүк қозғалысындағы локомотивтердің поезд-километрлері, мың поезд-км1
Поездо-километры локомотивов в грузовом движении, тысяч поездо-км
оның ішінде түрлері бойынша:
в том числе по видам:
2
электровоздар
электровозы
3
тепловоздар
тепловозы
4
Жүк қозғалысындағы автомотрисалардың поезд-километрлері, мың поезд-км
Поездо-километры автомотрис в грузовом движении, тысяч поездо-км
оның ішінде түрлері бойынша:
в том числе по видам:
5
электрлік
электрические
6
дизельді
дизельные
7
өзге де
прочие
8
Жүк қозғалысындағы локомотивтердің локоматив-километрлері, мың локомотив-км
Локомотиво-километры локомотивов в грузовом движении, тысяч локомотиво-км
оның ішінде түрлер бойынша:
в том числе по видам:
9
электровоздар
электровозы
10
тепловоздар
тепловозы
11
Жүк қозғалысындағы автомотрисалардың локоматив-километрлері, мың локомотив-км
Локомотиво-километры автомотрис в грузовом движении, тысяч локомотиво-км
оның ішінде түрлері бойынша:
в том числе по видам:
12
электрлік
электрические
13
дизельді
дизельные
14
өзге де
прочие
15
Жолдағы локомотивтердің поезд-сағаттары, мың поезд-сағат
Поездо-часы локомотивов в пути, тысяч поездо-часы
оның ішінде түрлері бойынша:
в том числе по видам:
16
электровоздар
электровозы
17
тепловоздар
тепловозы
18
Жолдағы автомотрисалардың поезд-сағаттары, мың пойыз-сағат
Поездо-часы автомотрис в пути, тысяч поездо-часы
оның ішінде түрлері бойынша:
в том числе по видам:
19
электрлік
электрические
20
дизельді
дизельные
21
өзге де
прочие
22
Жүк айналымы (локомотив салмағынсыз жүк поездарының бруттосы) – барлығы, миллион тонна-км
Грузооборот (брутто грузовых поездов без веса локомотива) – всего, миллион тонно-км
оның ішінде:
в том числе:
23
электровоздың тарту күші
электровозная тяга
24
тепловоздың тарту күші
тепловозная тяга
25
Жұмыс вагонының айналымы, тәулік
Оборот рабочего вагона, сутки
26
Жергілікті вагонның айналымы, тәулік
Оборот местного вагона, сутки
27
Локомотивтің орташа тәуліктік өнімділігі, мың тонна-км брутто
Среднесуточная производительность локомотива, тысяч тонно-км брутто
28
Жүк вагонының орташа тәуліктік өнімділігі, тонна-км
Среднесуточная производительность грузового вагона, тонно-км
_______________________
1Км - мұнда және бұдан әрі - километр.
Км - здесь и далее - километр.
2. Тасымалдау ара қашықтығы бойынша жүк тасымалдаудың негізгі көрсеткіштерін көрсетіңіз
Укажите основные показатели по перевозке грузов по расстоянию перевозок
Жол коды
Код строки
Көрсеткіштің атауы
Наименование показателя
1 – 49 км
1 – 49 км
50 – 149 км
50 – 149 км
150 – 299 км
150 – 299 км
300 – 499 км
300 – 499 км
500 км және одан көп
500 км и более
А
Б
1
2
3
4
5
1
Тасымалданған жүк, жолжүгі, жүк-жолжүгі, мың тонна
Перевезено (транспортировано) грузов, багажа, грузобагажа, тысяч тонн
2
Тарифтік жүк айналымы-нетто, миллион тонна-км
Тарифный грузооборот-нетто, миллион тонно-км

1. Жүк тасымалдау бойынша негізгі көрсеткіштерді көрсетіңіз
Укажите основные показатели по перевозке грузов
Жол коды
Код
строки
Көрсеткіштің атауы
Наименование показателя
Барлығы
Всего
А
Б
1
1
Жүк қозғалысындағы локомотивтердің поезд-километрлері, мың
поезд-км1
Поездо-километры локомотивов в грузовом движении, тысяч поездо-км
оның ішінде түрлері бойынша:
в том числе по видам:
2
электровоздар
электровозы
3
тепловоздар
тепловозы
4
Жүк қозғалысындағы автомотрисалардың поезд-километрлері,
мың поезд-км
Поездо-километры автомотрис в грузовом движении, тысяч поездо-км
оның ішінде түрлері бойынша:
в том числе по видам:
5
электрлік
электрические
6
дизельді
дизельные
7
өзге де
прочие
8
Жүк қозғалысындағы локомотивтердің локоматив-километрлері,
мың локомотив-км
Локомотиво-километры локомотивов в грузовом движении, тысяч
локомотиво-км
оның ішінде түрлер бойынша:
в том числе по видам:
9
электровоздар
электровозы
10
тепловоздар
тепловозы
11
Жүк қозғалысындағы автомотрисалардың локоматив-километрлері, мың локомотив-км
Локомотиво-километры автомотрис в грузовом движении, тысяч локомотиво-км
оның ішінде түрлері бойынша:
в том числе по видам:
12
электрлік
электрические
13
дизельді
дизельные
14
өзге де
прочие
15
Жолдағы локомотивтердің поезд-сағаттары, мың поезд-сағат
Поездо-часы локомотивов в пути, тысяч поездо-часы
оның ішінде түрлері бойынша:
в том числе по видам:
16
электровоздар
электровозы
17
тепловоздар
тепловозы
18
Жолдағы автомотрисалардың поезд-сағаттары, мың пойыз-сағат
Поездо-часы автомотрис в пути, тысяч поездо-часы
оның ішінде түрлері бойынша:
в том числе по видам:
19
электрлік
электрические
20
дизельді
дизельные
21
өзге де
прочие
22
Жүк айналымы (локомотив салмағынсыз жүк поездарының
бруттосы) – барлығы, миллион тонна-км
Грузооборот (брутто грузовых поездов без веса локомотива) – всего,
миллион тонно-км
оның ішінде:
в том числе:
23
электровоздың тарту күші
электровозная тяга
24
тепловоздың тарту күші
тепловозная тяга
25
Жұмыс вагонының айналымы, тәулік
Оборот рабочего вагона, сутки
26
Жергілікті вагонның айналымы, тәулік
Оборот местного вагона, сутки
27
Локомотивтің орташа тәуліктік өнімділігі, мың тонна-км
брутто
Среднесуточная производительность локомотива, тысяч тонно-км брутто
28
Жүк вагонының орташа тәуліктік өнімділігі, тонна-км
Среднесуточная производительность грузового вагона, тонно-км
__________________________________________
1 Км - мұнда және бұдан әрі - километр.
Км - здесь и далее - километр.
2. Тасымалдау ара қашықтығы бойынша жүк тасымалдаудың негізгі көрсеткіштерін көрсетіңіз
Укажите основные показатели по перевозке грузов по расстоянию перевозок
Жол
коды
Код
строки
Көрсеткіштің атауы
Наименование показателя
1 –
49 км
1 –
49 км
50 –
149 км
50 –
149 км
150 –
299 км
150 –
299 км
300 –
499 км
300 –
499 км
500 км
және
одан
көп
500 км
и более
А
Б
1
2
3
4
5
1
Тасымалданған жүк, жолжүгі,
жүк-жолжүгі, мың тонна
Перевезено (транспортировано)
грузов, багажа, грузобагажа, тысяч
тонн
2
Тарифтік жүк айналымы-нетто,
миллион тонна-км
Тарифный грузооборот-нетто,
миллион тонно-км

3. Жөнелту және әкелу бойынша жүктерді тасымалдау көлемін көрсетіңіз, мың тонна
Укажите объемы по перевозке грузов по отправлению и прибытию, тысяч тонн
Жол коды
Код строки
Жөнелтілген жүк – барлығы
Отправлено грузов – всего
Жөнелтілген жүктердің жалпы көлемінен - контейнерлердегі жүктер
Из общего объема отправленных грузов – грузы в контейнерах
Әкелінген жүк – барлығы
Прибыло грузов – всего
Әкелінген жүктердің жалпы көлемінен - контейнерлердегі жүктер
Из общего объема прибывших грузов – грузы в контейнерах
А
Б
1
2
3
4
1
Қазақстан Республикасы - барлығы
Республика Казахстан - всего
жол бөлімшелері бойынша:
по отделениям дороги:
2
Ақмола
Акмолинское
3
Қостанай
Костанайское
4
Павлодар
Павлодарское
5
Қарағанды
Карагандинское
6
Шығыс Қазақстан
Восточно - Казахстанская
7
Семей
Семипалатинское
8
Алматы
Алматинское
9
Жамбыл
Жамбылское
10
Шымкент
Шымкентское
11
Қызылорда
Кызылординское
12
Ақтөбе
Актюбинское
13
Орал
Уральское
14
Атырау
Атырауское
15
Маңғыстау
Мангистауское
4. Түрлері бойынша жөнелтілген жүктердің көлемін көрсетіңіз, мың тонна
Укажите объемы отправленных грузов по видам, тысяч тонн
Жол коды
Код строки
Көрсеткіштің атауы
Наименование показателя
Қазақстан Республикасы бойынша барлығы
Всего по Республике Казахстан
Оның ішінде жол бөлімшелері бойынша
В том числе по отделениям дороги
Ақмола
Акмолинское
Қостанай
Костанайское
Павлодар
Павлодарское
Қарағанды
Карагандинское
Шығыс Қазақстан
Восточно - Казахстанская
Семей
Семипалатинское
Алматы
Алматинское
Жамбыл
Жамбылское
Шымкент
Шымкентское
Қызылорда
Кызылординское
Ақтөбе
Актюбинское
Орал
Уральское
Атырау
Атырауское
Маңғыстау
Мангистауское
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
1
Жөнелтілген жүк – барлығы
Отправлено грузов – всего
оның ішінде:
в том числе:
2
шикі мұнай
сырая нефть
3
мұнай өнімдері
нефтепродукты
4
өзге де салмақтағы сұйық немесе газ тәріздес жүктер
прочие жидкие или газообразные грузы в массе
5
тас көмір
каменный уголь
6
кокс
кокс
7
темір кені
железная руда
8
марганец кені
марганцевая руда
9
түсті металдардың кендері
руды цветных металлов
10
күкіртті шикізат
серное сырье
11
қара металдар
черные металлы
12
қара металл сынықтары
лом черных металлов
13
флюстер
флюсы
14
орман жүктері
лесные грузы
15
құрылыс жүктері
строительные грузы
16
химиялық және минералдық тыңайтқыштар
химические и минеральные удобрения
17
астық
зерно
18
тоңазытылған немесе салқындатылған өнімдер
замороженные или охлажденные продукты
19
почта
почта
20
жиһаз
мебель
21
көкөніс өнімдері
плодоовощная продукция
22
өзге де жүктер (қалған жүктер)
прочие грузы (остальные грузы)
5. Түрлері бойынша әкелінген жүктердің көлемін көрсетіңіз, мың тонна
Укажите объемы прибывших грузов по видам, тысяч тонн
Жол коды
Код строки
Көрсеткіштің атауы
Наименование показателя
Қазақстан Республикасы бойынша барлығы
Всего по Республике Казахстан
Оның ішінде жол бөлімшелері бойынша
В том числе по отделениям дороги
Ақмола
Акмолинское
Қостанай
Костанайское
Павлодар
Павлодарское
Қарағанды
Карагандинское
Шығыс Қазақстан
Восточно - Казахстанская
Семей
Семипалатинское
Алматы
Алматинское
Жамбыл
Жамбылское
Шымкент
Шымкентское
Қызылорда
Кызылординское
Ақтөбе
Актюбинское
Орал
Уральское
Атырау
Атырауское
Маңғыстау
Мангистауское
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
1
Әкелінген жүк – барлығы
Прибыло грузов – всего
оның ішінде:
в том числе:
2
шикі мұнай
сырая нефть
3
мұнай өнімдері
нефтепродукты
4
өзге де салмақтағы сұйық немесе газ тәріздес жүктер
прочие жидкие или газообразные грузы в массе
5
тас көмір
каменный уголь
6
кокс
кокс
7
темір кені
железная руда
8
марганец кені
марганцевая руда
9
түсті металдардың кендері
руды цветных металлов
10
күкіртті шикізат
серное сырье
11
қара металдар
черные металлы
12
қара металл сынықтары
лом черных металлов
13
флюстер
флюсы
14
орман жүктері
лесные грузы
15
құрылыс жүктері
строительные грузы
16
химиялық және минералдық тыңайтқыштар
химические и минеральные удобрения
17
астық
зерно
18
тоңазытылған немесе салқындатылған өнімдер
замороженные или охлажденные продукты
19
почта
почта
20
жиһаз
мебель
21
көкөніс өнімдері
плодоовощная продукция
22
өзге де жүктер (қалған жүктер)
прочие грузы (остальные грузы)
Атауы                                Мекенжайы
Наименование _______________________ Адрес __________________________
_______________________
Телефон ________________________
Электрондық почта мекенжайы
Адрес электронной почты _____________________________________________
Орындаушының тегі
Фамилия исполнителя ________________ Телефон ________________________
Басшы                                (Т.А.Ә., қолы)
Руководитель _______________________ (Ф.И.О., подпись) ______________
Бас бухгалтер                        (Т.А.Ә., қолы)
Главный бухгалтер __________________ (Ф.И.О., подпись) ______________
М.О.
М.П.
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі төрағасының
2012 жылғы 25 қазандағы
№ 294 бұйрығына
8-қосымша
«Теміржол көлігінің жұмысы туралы есеп»
(коды 0741104, индексі ТЖ, кезеңділігі жылдық) жалпымемлекеттік
статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру жөніндегі
нұсқаулық

3. Жөнелту және әкелу бойынша жүктерді тасымалдау көлемін көрсетіңіз, мың тонна
Укажите объемы по перевозке грузов по отправлению и прибытию, тысяч тонн
Жол
коды
Код
строки
Жөнел-
тілген
жүк –
барлығы
Отправ-
лено
грузов –
всего
Жөнелтілген
жүктердің жалпы
көлемінен -
контейнерлердегі
жүктер
Из общего объема
отправленных грузов
– грузы в
контейнерах
Әкелін-
ген жүк–
барлығы
Прибыло
грузов –
всего
Әкелінген
жүктердің жалпы
көлемінен -
контейнерлердегі
жүктер
Из общего объема
прибывших грузов –
грузы в
контейнерах
А
Б
1
2
3
4
1
Казақстан
Республикасы-
барлығы
Республика
Казахстан -
всего
жол
бөлімшелері
бойынша:
по отделениям
дороги:
2
Ақмола
Акмолинское
3
Қостанай
Костанайское
4
Павлодар
Павлодарское
5
Қарағанды
Карагандинское
6
Шығыс
Қазақстан
Восточно-Казахстанская
7
Семей
Семипалатинское
8
Алматы
Алматинское
9
Жамбыл
Жамбылское
10
Шымкент
Шымкентское
11
Қызылорда
Кызылординское
12
Ақтөбе
Актюбинское
13
Орал
Уральское
14
Атырау
Атырауское
15
Маңғыстау
Мангистауское
4. Түрлері бойынша жөнелтілген жүктердің көлемін көрсетіңіз, мың тонна
Укажите объемы отправленных грузов по видам, тысяч тонн
Жол
коды
Код
ст-
роки
Көрсет-
кіштің
атауы
Наимено-
вание
показа-
теля
Ка-
зақ-
стан
Рес-
пуб-
ли-
касы
бой-
ынша
бар-
лығы
Всего
по
Рес-
пуб-
лике
Ка-
зах-
стан
Оның ішінде жол бөлімшелері бойынша
В том числе по отделениям дороги
Ақ-
мо-
ла
Ак-
мо-
лин-
ское
Қос-
та-
най
Кос-
та-
най-
ское
Пав-
ло-
дар
Пав-
ло-
дар-
ское
Қара-
ғанды
Кара-
ган-
дин-
ское
Шы-
ғыс
Қа-
зақ-
стан
Вос-
точ-
но-
Ка-
зах-
стан-
ская
Се-
мей
Семи-
пала-
тинс-
кое
Ал-
ма-
ты
Алма-
тинс-
кое
Жам-
был
Жам-
былс-
кое
Шым-
кент
Шым-
кен-
тск-
ое
Қы-
зы-
лор-
да
Кы-
зы-
лор-
дин-
ское
Ақ-
тө-
бе
Актю-
бинс-
кое
Орал
Ураль-
ское
Аты-
рау
Аты-
раус-
кое
Маң-
ғыс-
тау
Ман-
гис-
таус-
кое
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
1
Жөнел-
тілген
жүк –
барлығы
Отправлено
грузов –
всего
оның
ішінде:
в том числе:
2
шикі мұнай
сырая нефть
3
мұнай
өнімдері
нефте-
продукты
4
өзге де
салмақтағы
сұйық
немесе газ
тәріздес
жүктер
прочие
жидкие или
газообразные
грузы в
массе
5
тас көмір
каменный
уголь
6
кокс
кокс
7
темір кені
железная
руда
8
марганец
кені
марганцевая
руда
9
түсті
метал*
дардың
кендері
руды цветных
металлов
10
күкіртті
шикізат
серное сырье
11
қара
металдар
черные
металлы
12
қара металл
сынықтары
лом черных металлов
13
флюстер
флюсы
14
орман жүктері
лесные грузы
15
құрылыс жүктері
строительные грузы
16
химиялық және
минералдық
тыңайтқыш-
тар
химические и
минеральные
удобрения
17
астық
зерно
18
тоңазытыл-
ған немесе
салқында-
тылған
өнімдер
замороженные
или
охлажденные
продукты
19
почта
почта
20
жиһаз
мебель
21
көкөніс
өнімдері
плодоовощная
продукция
22
өзге де
жүктер
(қалған
жүктер)
прочие грузы
(остальные
грузы)
5. Түрлері бойынша әкелінген жүктердің көлемін көрсетіңіз, мың тонна
Укажите объемы прибывших грузов по видам, тысяч тонн
Жол
коды
Код
ст-
роки
Көрсет-
кіштің
атауы
Наимено-
вание
показа-
теля
Ка-
зақ-
стан
Рес-
пуб-
ли-
касы
бой-
ынша
бар-
лығы
Всего
по
Рес-
пуб-
лике
Ка-
зах-
стан
Оның ішінде жол бөлімшелері бойынша
В том числе по отделениям дороги
Ақ-
мо-
ла
Ак-
мо-
лин-
ское
Қос-
та-
най
Кос-
та-
най-
ское
Пав-
ло-
дар
Пав-
ло-
дар-
ское
Қара-
ғанды
Кара-
ган-
дин-
ское
Шы-
ғыс
Қа-
зақ-
стан
Вос-
точ-
но-
Ка-
зах-
стан-
ская
Се-
мей
Семи-
пала-
тинс-
кое
Ал-
ма-
ты
Алма-
тинс-
кое
Жам-
был
Жам-
былс-
кое
Шым-
кент
Шым-
кен-
тск-
ое
Қы-
зы-
лор-
да
Кы-
зы-
лор-
дин-
ское
Ақ-
тө-
бе
Актю-
бинс-
кое
Орал
Ураль-
ское
Аты-
рау
Аты-
рау-
ское
Маң-
ғыс-
тау
Ман-
гис-
тау-
ское
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
1
Әкелінген
жүк –
барлығы
Прибыло
грузов –
всего
оның
ішінде:
в том числе:
2
шикі мұнай
сырая нефть
3
мұнай
өнімдері
нефте-
продукты
4
өзге де
салмақтағы
сұйық
немесе газ
тәріздес
жүктер
прочие
жидкие или
газообразные
грузы в
массе
5
тас көмір
каменный
уголь
6
кокс
кокс
7
темір кені
железная
руда
8
марганец
кені
марганцевая
руда
9
түсті
метал*
дардың
кендері
руды цветных
металлов
10
күкіртті
шикізат
серное сырье
11
қара
металдар
черные
металлы
12
қара металл
сынықтары
лом черных металлов
13
флюстер
флюсы
14
орман жүктері
лесные грузы
15
құрылыс жүктері
строительные грузы
16
химиялық және
минералдық
тыңайтқыш-
тар
химические и
минеральные
удобрения
17
астық
зерно
18
тоңазытыл-
ған немесе
салқында-
тылған
өнімдер
замороженные
или
охлажденные
продукты
19
почта
почта
20
жиһаз
мебель
21
көкөніс
өнімдері
плодоовощная
продукция
22
өзге де
жүктер
(қалған
жүктер)
прочие грузы
(остальные
грузы)
Атауы                                      Мекенжайы
Наименование ________________________        Адрес ___________________________________
________________________
Телефон __________________________________
Электрондық почта мекенжайы
Адрес электронной почты        ____________________________________
Орындаушының тегі
Фамилия исполнителя            ____________________________________
Телефон __________________________________
Басшы                           (Т.А.Ә., қолы)
Руководитель _____________________(Ф.И.О., подпись) __________________________________
Бас бухгалтер                    (Т.А.Ә., қолы)
Главный бухгалтер _______________ (Ф.И.О., подпись) __________________________________
М.О.
М.П.
Приложение 8 к приказу
Председателя Агентства Республики
Казахстан по статистике
от 25 октября 2012 года № 294
Инструкция по заполнению статистической формы
общегосударственного статистического наблюдения
«Отчет о работе железнодорожного транспорта»
(код 0741104, индекс ЖД, периодичность годовая)

1. Осы «Теміржол көлігінің жұмысы туралы есеп» (коды 0741104, индексі ТЖ, кезеңділігі жылдық) жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық (бұдан әрі - Нұсқаулық) «Мемлекеттік статистика туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабы 7) тармақшасына сәйкес әзірленді және «Теміржол көлігінің жұмысы туралы есеп» (коды 0741104, индексі ЖД, кезеңділігі жылдық) жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың нысанын толтыруды нақтылайды.
2. Статистикалық нысанды толтыру мақсатында келесі анықтамалар қолданылады:
1) жүктің поезд-километрі - жүк поезының бір километр қашықтыққа жүрген жолына сәйкес келетін өлшем бірлігі. Поездың осы теміржол торабында жүрген жолының ұзындығы қашықтық деп есептеледі;
2) жұмыс вагонының айналымы, тәулік – бұл оның бір тиелімнен келесі тиелімге дейінгі жұмысының толық өндірістік циклінің уақыты;
3) жүк вагонының орташа тәуліктік өнімділігі – тәулік ішінде жұмыс паркінің әрбір вагонына келетін, таза тонна-киломметр (бұдан әрі – ткм) саны;
4) интермодальды тасымалдау – көлік түрлерінің өзгеруі кезінде жүктің өзін өңдемей көлік түрлерін жүйелі түрде пайдаланумен жүктерді тасымалдау;
5) локомотивтің орташа тәуліктік өнімділігі – бұл локомотивтің (немесе локомотивтер паркінің) белгілі бір уақыт ішінде орындалған және осы жұмысқа кеткен локомотив-тәулікке бөлінген (локомотивтердің қажетті қосымша желілік аралығын есепке алғанда) ткм брутто;
6) транзит – бұл басқа теміржолы әкімшіліктерінің теміржолынан, көліктің басқа түрлерінен, жаңадан салынып жатқан желілерден қабылданған және де әрі қарай тасу үшін басқа теміржол әкімшіліктерінің теміржолына, көліктің басқа түрлеріне, жаңадан салынып жатқан желілерге тапсырылған жүктерді осы жол бойынша тасымалдау. Үшінші жолға жататын, түйісу станциясы арқылы жүктерді бір жолдан басқа жолға тапсырған кезде тоннадағы тасымал осы станцияға жататын сол жол транзитінде ескеріледі.
3. Теміржол көлігінде тасымалданған жүк көлемі жеткізілген және жөнелтілген жүктердің, транзиттік тасымалдың және республикалық қатынастағы тасымалдың қосындысы болып табылады.
Статистикалық байқауда теміржол басқармасының тұрақты пайдалануында болатын теміржолдың жалпы желісі бойынша атқарылған жұмыс паркіндегі жүк вагондарымен жүктерді тасымалдау қамтылады. Жалпы және жалпы емес пайдаланым орындарындағы жөнелтушілерден, басқа теміржолы әкімшіліктерінің теміржолынан, су көлігінен, паром өткелдерінен, автомобиль көлігінен, халықаралық қатынас тәртібінде жалпы желі бойынша тасымалдаулар жүзеге асырылып жатқан жаңа салынған желілерден тікелей қабылданған жүк тасымалы есепке алынады.
Тиеу немесе түсіру пункттері аталған көлік түрінде пайдаланылатын көлік құралдарына тиелген жүктердің орнын білдіреді (көлік құралдарынан түсіріледі).
Станция аралықтарындағы жөнелту туралы деректер станциялар, бөлімшелер, теміржолдар, теміржол тораптары, облыстар, жол табан түрлері, жөнелту санаты (ұсақ, контейнерлік, пакеттік) бойынша бірыңғай тарифтік-статистикалық тізімдемеге сәйкес жөнелтілген жүктердің көлемін сипаттайды.
Жүктерді тасымалдау екі сәті бойынша ескеріледі: жөнелтуі және келуі.
Жөнелтушіден, шетелдік теміржолдан, су көлігінен, паром өткелінен, автомобиль көлігінен, жаңа салынған желіден тасымалдауға жүктерді қабылдау күні жөнелту сәті болып саналады.
Алушыға жүкті берген, шетелдік теміржолға, су көлігіне, паром өткеліне, автомобиль көлігіне, жаңа салынған желіге жүкті тапсырған күні келу сәті болып саналады.
Басқа жолтабаннан жүкті қабылдау күні және келу сәті-жүкті басқа жолтабанға тапсыру күні бір жол табанынан екіншісіне қайта тиеп жөнелту сәті болып саналады.
Жөнелту есепті кезеңде пайдаланылатын теміржол торабында жөнелтілетін станция бойынша жөнелтуге қабылданған жүк массасымен (тоннада) сипатталады, бұған жататындар:

1. Настоящая Инструкция по заполнению статистической формы общегосударственного статистического наблюдения «Отчет о работе железнодорожного транспорта» (код 0741104, индекс ЖД, периодичность годовая) (далее - Инструкция) разработана в соответствии с подпунктом 7) статьи 12 Закона Республики Казахстан «О государственной статистике» и детализирует заполнение статистической формы общегосударственного статистического наблюдения «Отчет о работе железнодорожного транспорта» (код 0741104, индекс ЖД, периодичность годовая).
2. Следующие определения применяются в целях заполнения данной статистической формы:
1) грузовой поездо-километр – единица измерения, соответствующая пробегу грузового поезда на расстояние в один километр. Расстоянием считается длина линии, пройденной поездом на сети данной железной дороги;
2) оборот рабочего вагона, сутки – это время полного производственного цикла его работы – от одной погрузки до следующей погрузки;
3) среднесуточная производительность грузового вагона – количество тонно-километр (далее – ткм) нетто, приходящийся на каждый вагон рабочего парка в сутки;
4) интермодальные перевозки – перевозки грузов последовательно используемыми видами транспорта без обработки самих грузов при изменении вида транспорта;
5) среднесуточная производительность локомотива – это выполненные локомотивом (или парком локомотивов) за определенный период ткм брутто, деленные на затраченные на эту работу локомотиво-сутки (с учетом необходимого вспомогательного линейного пробега локомотивов);
6) транзит - это перевозки грузов по данной дороге, принятых от железной дороги других железнодорожных администраций, других видов транспорта, новостроящейся линии и сданных для дальнейшей перевозки на железную дорогу других железнодорожных администраций, другие виды транспорта, новостроящуюся линию. При передаче грузов с одной дороги на другую через стыковую станцию, принадлежащую третьей дороге, перевозку в тоннах учитывают в транзите той дороги, которой принадлежит эта станция.
3. На железнодорожном транспорте объем перевезенных грузов представляет собой сумму ввезенных и вывезенных грузов, транзитных перевозок и перевозок в республиканском сообщении.
Статистическим наблюдением охватываются все перевозки грузов в грузовых вагонах рабочего парка, совершенные по общей сети железных дорог, находящихся в постоянной эксплуатации управлений железных дорог. Учету подлежат перевозки грузов, принятых непосредственно от отправителей на местах общего и необщего пользования, от железных дорог других железнодорожных администраций, водного транспорта, паромных переправ, автомобильного транспорта, новостроящихся линий, где продолжаются перевозки по общей сети в порядке международного сообщения.
Пункт погрузки или разгрузки означает место, где грузы погружаются на транспортные средства, используемые в указанном виде транспорта (выгружаются из транспортных средств).
Данные о постанционном отправлении характеризуют объем отправленных грузов согласно единой тарифно-статистической номенклатуре по станциям, отделениям, железным дорогам, сети железных дорог, областям, по видам колеи, категориям отправок (мелкие, контейнерные, пакетные).
Перевозки грузов учитываются по двум моментам: отправлению и прибытию.
Моментом отправления считается дата приема груза к перевозке от отправителя, иностранной железной дороги, водного транспорта, от паромных переправ, автомобильного транспорта, новостроящейся линии.
Моментом прибытия считается дата выдачи груза получателю, сдачи груза иностранной железной дороге, водному транспорту, на паромные переправы, автомобильному транспорту, новостроящейся линии.
По отправкам, перегружаемым с одной колеи на другую, моментом отправления считается дата приема груза с другой колеи и моментом прибытия-дата сдачи груза на другую колею.
Отправление характеризует массу грузов в тоннах, принятых к перевозке по станциям отправления эксплуатируемой сети железных дорог в отчетном периоде от:

1) жалпы және жалпы емес пайдаланатын орындардағы жүкті жөнелтушілер;
2) жөнелтушілердің көлік-экспедициялық қызметтерін жүзеге асыратын автокөлік ұйымдары;
3) халықаралық теміржол қатынасының құжаттары бойынша теміржолмен әрі қарай тасымалдайтын басқа теміржол әкімшіліктерінің теміржолы;
4) халықаралық аралас теміржол – су жүк қатынастары құжатымен шекарадан шығару кезінде су көлігі;
5) теміржол бойынша әрі қарай тасымалдау үшін тікелей аралас теміржол су қатынастары құжатымен су көлігі, бұған су жолымен транзит арқылы келетін жүктер де енгізіледі.
Жұмыс вагонының айналымына аралықтар бойынша қозғалыс уақыты, аралық станцияларындағы қалыпты уақыты, техникалық станциялардағы жүк тиеу операцияларына кеткен уақыт кіреді.
Жергілікті вагон айналымы жолының деректері сұрыптаусыз өткен жүк түсіруден кейінгі жергілікті жүк вагондарының санын жүгі түсірілген вагондар санына бөлу жолымен есептеледі.
Су көлігінің қатысуымен интермодальдық жүк тасымалының есебі кезіндегі транзитте су көлігінен жүктерді қабылдауға жүктерді ауыстырып тиеу станциясы бойынша жөнелту енгізілмейді:
1) паром өткелінде;
2) халықаралық аралас теміржол-автомобиль қатынастарының құжаты бойынша автомобиль көлігі;
3) жаңа салынған станцияда тиеген кезде халықаралық қатынасқа енгізілген жаңа салынған желі.
Сонымен қоса жүктерді жөнелтуге енгізілетіні:
1) жүк құжаттарымен ресімделген жүк паркіндегі вагондарда адамдарды тасымалдау (мұндай жағдайда вагондағы салмақты шартты түрде 33 тонна ретінде ескереді);
2) жүкті - қолжүгін жөнелтуге қабылданған жүктер;
3) түбіртекпен ресімделген сүт және сүт өнімдерін тасымалдау.
Жүктердің жол-жөнекей немесе апаратын станцияға мекенжайы өзгерген кезде, мекенжайы өзгерген станция бойынша жөнелту енгізілмейді.
Жүктерді жөнелту жолтабан түрі бойынша бөлек және барлық жолтабан бойынша жиынтығымен ескереді. Әрбір жолтабанда жөнелтілген жүктер қайта тиелген, сондай-ақ тиелген вагондарды басқа жолтабандағы арбашықтарға ауыстырып салу ретінде ескеріледі. Барлық жолтабан түрлері бойынша (жиынтық) есеп кезеңде қайта тиеуді және орын ауыстыруды алып тастайды.
Келуі белгіленген станцияға есепті кезеңде пайдаланылатын теміржолдың торабы бойынша тасымалдауды аяқтаған жүк массасы тоннамен сипатталады және берілген немесе тапсырылған жүктер енгізіледі:
1) жалпы және жалпы емес пайдаланатын орындарда тікелей жүкті алушылар;
2) алушылардың көлік-экспедициялық қызметін жүзеге асыратын автокөлік ұйымдары;
3) халықаралық теміржол қатынасының құжаттары бойынша шекарадан тасуға арналған басқа теміржол әкімшіліктерінің теміржолы;

1) грузоотправителей на местах общего и необщего пользования;
2) автотранспортных организаций, осуществляющих транспортно-экспедиционное обслуживание отправителей;
3) железной дороги других железнодорожных администраций для дальнейшей перевозки по железным дорогам по документам международного железнодорожного сообщения;
4) водного транспорта при вывозе из-за границы по документам международного смешанного железнодорожно-водного грузового сообщения;
5) водного транспорта по документам международного смешанного железнодорожно-водного сообщения для дальнейшей перевозки по железным дорогам, включая грузы, проследовавшие водный путь транзитом.
Оборот рабочего вагона включает в себя время движения по перегонам, простой на промежуточных станциях, время нахождения под грузовыми операциями на технических станциях.
Оборот местного вагона исчисляется путем деления числа вагонов местного груза, следующего под выгрузку без сортировки, на число выгруженных вагонов.
При учете интермодальных перевозок грузов с участием водного транспорта в транзите прием грузов от водного транспорта не включается в отправление по станции перевалки:
1) паромных переправ;
2) автомобильного транспорта по документам международного смешанного железнодорожно-автомобильного сообщения;
3) новостроящихся линий, включенных в прямое сообщение, при погрузке их на станциях-новостройках.
В отправление грузов включают также:
1) перевозки людей в вагонах грузового парка, оформленные грузовыми документами (в этих случаях вес учитывают условно 33 тонны на вагон);
2) грузы, принятые к отправлению грузобагажом;
3) перевозки молока и молочных продуктов, оформленные квитанциями.
Грузы, переадресованные в пути следования или на станции назначения, в отправленные по станции переадресовки не включают.
Отправление грузов учитывают суммарно по всем колеям. В отправлении грузов каждой колеи учитывается перегруз, а также перестановка груженых вагонов на тележки другой колеи. При учете по всем видам колеи (суммарно) перегруз и перестановка исключаются.
Прибытие характеризует массу грузов в тоннах, перевозка которых по эксплуатируемой сети железных дорог завершена в отчетном периоде на станциях назначения, и включает выданные или сданные грузы:
1) непосредственно грузополучателем на местах общего и необщего пользования;
2) автотранспортным организациям, осуществляющим транспортно-экспедиционное обслуживание получателей;
3) железной дорогой других железнодорожных администраций для вывоза за границу по документам международного железнодорожного сообщения;

4) халықаралық аралас теміржол-су жүк қатынасының құжаттары бойынша шекарадан тасуға арналған су көлігі;
5) су жолымен әрі қарай тасу үшін аралас теміржол-су қатынасы құжаты бойынша су көлігі, су көлігі транзиті бойынша ілесе жүретін жүктер де енгізіледі.
Су көлігінің қатысуымен интермодальдық жүк тасымалының есебімен транзитте жүктерді қабылдауға жүктерді ауыстырып тиеу станциясы бойынша әкелінгені енгізілмейді:
1) паром өткелінде;
2) халықаралық аралас теміржол-автомобиль қатынастарының құжаттары бойынша автомобиль көлігі;
3) жаңа салынған станцияға оларды түсіру үшін халықаралық қатынасқа енгізілген жаңа салынған желілері.
Сонымен қоса, жүктердің келуіне жүк құжаттарымен ресімделген жүк паркіндегі вагондарда адамдарды тасымалдау енгізіледі.
Жүктердің жол - жөнекей немесе апаратын станцияға мекенжайы өзгерген кезде, мекенжайы өзгерген станция бойынша әкелінгені енгізілмейді.
Жүктердің келуі барлық жолтабан бойынша тұтастай ескеріледі. Әрбір жолтабаннан келген жүктерді қайта тиеу, сондай-ақ тиелген вагондардың жүгін басқа арбашыққа ауыстыру ескеріледі. Барлық жолтабан түрлері бойынша жиынтық есебін алған кезде (жиынтық) қайта тиеу және орын ауыстыру алынып тасталады.
Тиісті жылдағы есепте жөнелтілетін жүктерге жатқызу тасымалдау құжатындағы уақыт негізінде, жүктерді халықаралық жөнелтушіден, басқа теміржол әкімшіліктерінің теміржолынан, су көлігінен, паромдық өткелден, автомобиль көлігінен, жаңа салынған желіден халықаралық тасымалданатын жүктердің қабылдануы бойынша анықталады.
Тиісті жылда келген жүктерді тасымалдау құжатында көрсетілген уақыты, алушыға жүкті бергені, басқа теміржол әкімшіліктерінің теміржолына, су көлігіне, паром өткеліне, автомобиль көлігіне жаңа салынған желіге тапсырғаны бойынша анықталады.
Жүк айналымы (локомотив салмағынсыз жүк поездары бруттосы) тасымалдау қашықтығын ескере отырып, жүктерді жеткізу бойынша орындалған тасымалдау жұмыстарының көлемін сипаттайды. Бұл орайда барлық жүктің ішкі және сыртқы орамдардың, бумалардың, жабулардың және де табандық секілді сүйемелдеуші конструкциялардың жалпы салмағы ескеріледі де, контейнер ыдыстарының, жолдағы көлік құралдары мен жабдықтарының, сонымен қоса электр тартқышының, тепловоз тартқышының салмағы алынып тасталады.
Тарифтік жүк айналымы неттосы жүктерді ешқандай бумасыз, тек орау немесе ішкі бумалау арқылы белгілі бір қашықтыққа тасымалдаумен сипатталады.
Жүк айналымы жүктерді тасымалдау теміржолмен орындалған жол тізімдемесі бойынша ескеріледі және:

4) водному транспорту для вывоза за границу по документам международного смешанного железнодорожно-водного грузового сообщения;
5) водному транспорту по документам международного смешанного железнодорожно-водного сообщения для дальнейшей перевозки по водному пути, включая грузы, которые будут следовать по водному пути транзитом.
При учете интермодальных перевозок грузов с участием водного транспорта в транзите прием грузов водному транспорту не включают в прибытие по станции перевалки:
1) на паромные переправы;
2) автомобильному транспорту по документам международного смешанного железнодорожно-автомобильного сообщения;
3) новостроящимся линиям, включенным в международное сообщение, для выгрузки их на станциях-новостройках.
В прибытие грузов включают также перевозки людей в вагонах грузового парка, оформленные грузовыми документами.
Грузы, переадресованные в пути следования или на станции назначения, в прибытие по станции переадресовки не включают.
Прибытие грузов учитывают суммарно по всем колеям. В прибытие грузов каждой колеи учитывается перегруз, а также перестановка груженых вагонов на тележки другой колеи. При учете по всем видам колеи (суммарно) перегруз и перестановка исключаются.
Отнесение отправленных грузов к соответствующему году в учете определяется на основании даты в перевозочном документе, о принятии к перевозке груза непосредственно от отправителя, железной дороги других железнодорожных администраций, водного транспорта, паромных переправ, автомобильного транспорта, новостроящейся линии.
Отнесение прибывших грузов к соответствующему году определяется по дате, указанной в перевозочном документе, о выдаче груза получателю, сдаче железной дороге других железнодорожных администраций, водному транспорту, паромным переправам, автомобильному транспорту, новостроящейся линии.
Грузооборот (брутто грузовых поездов без веса локомотива) характеризует объем выполненной перевозочной работы по доставке грузов с учетом расстояния перевозки. При этом учитывается общий вес грузов и всей внутренней и внешней обертки, упаковки, покрытия и поддерживающих конструкций, таких, как поддоны, исключая вес тары контейнера, дорожного грузового транспортного средства и оборудования, в том числе при использовании электровозной тяги, тепловозной тяги.
Тарифный грузооборот нетто характеризует перевозку грузов без какой-либо упаковки только в обертке или с внутренней упаковкой на определенное расстояние.
Грузооборот учитывают по дорожным ведомостям на выполнение железными дорогами перевозки грузов и определяют:

1) теміржолдар бойынша - тоннадағы тасымалданған жүк мөлшерін әрбір жолдағы тасымалдаудың ең шектеулі қашықтығына көбейтумен;
2) теміржол желісі бойынша - теміржолдармен орындалған жүк айналымының жиынтығы ретінде анықталады.
4. 4 және 5-бөлімдердің 3 - жолында жанармай, жермай, минералды майлар мен жақпа майлар, мазут, дизельді отын мен өзге де ақшыл және күңгірт мұнай өнімдерін тасымалдау бойынша көлемі көрсетіледі.
4 және 5-бөлімдердің 4-жолында табиғи және сұйытылған күйдегі энергетикалық газ, асфальт, битум, гудрон, озокерит және энергетикалықтан басқа газды тасымалдау бойынша көлемі көрсетіледі.
4 және 5-бөлімдердің 15-жолында құрылыс жүктерінің (топырақ, құм, сазбалшық, табиғи тастар, таутезек, гипс, әк, бор, қуыс толтырғыштар, күл, түйіршіктелгеннен басқа қоқыс, темір жолдарға арналған балласт, қабырғалы материалдар, гидроизоляциялық, жабындық материалдар, құрылыс кірпіш, құрама конструкциялар, жабынқыш пен шифер, оқшаулау материалдары, таскендір және тасжол бұйымдары, қыш құбырлары, жемірлеу бұйымдары мен өзге де минералдық-құрылыс материалдары), өнеркәсіптік шикізаттың (топырақ, құм-шикізат, темір емес кен, жемірлеу бұйымдары, кеуектас, цементтік клинкер, силикатты ірі тас, металлургиялық қоқыстар), түйіршіктелген қоқыс, цемент, отқа шыдамды бұйымдарының (шикізат, кірпіш, материалдар, таскендір мен слюда) тасымалдау көлемі көрсетіледі.
4 және 5-бөлімдердің 18-жолында тез бұзылатын (сүт, сүт өнімдері, жануар майы, ірімшік, жұмыртқалар, әртүрлі еттер, қосалқы өнімдер, ет өнімдері, мал мен құстар майы, ет қалдықтары, тірі балық, салқындатылған жаңа ұсталынған балық, теңіз жануарларының майы, маргарин өнімдері, су және мұз) жүктерді тасымалдау көлемі көрсетіледі.
4 және 5-бөлімдердің 19 – жолында мерзімдік басылымдар (газеттер, журналдар), хаттар, карточкалар, сәлемдемелер мен бандерольдары тасымалдау көлемі көрсетіледі.
4 және 5-бөлімдердің 20 - жолында әртүрлі жиһаздарды (темір, темір емес, кеңсе, үй, жұмсақ) тасымалдау көлемі көрсетіледі.
4 және 5-бөлімдердің 21 - жолында жаңа піскен көкөністерді, жемістерді, жаңа піскен жидектерді, жаңа піскен алмаларды, цитрустық жемістерді тасымалдау көлемі көрсетіледі.
Барлық көрсеткіштер үтірден кейін бір санмен толтырылуы тиіс.
5. Арифметикалық-логикалық бақылау:
1) 1-бөлім «Жүк тасымалдау бойынша негізгі көрсеткіштер»:
1-жол = 2-3-жолдардың
4-жол = 5-7-жолдардың
8-жол = 9-10-жолдардың
11-жол = 12-14-жолдардың
15-жол = 16-17-жолдардың
18-жол = 19-21-жолдардың
22-жол = 23-24-жолдардың ;
2) 3-бөлім «Жөнелту және әкелу бойынша жүктерді тасымалдау көлемі»:

1) по железным дорогам – умножением количества перевезенных грузов в тоннах на кратчайшее в пределах каждой дороги расстояние перевозки;
2) по сети железных дорог – как сумму грузооборота, выполненного железными дорогами.
4. В строке 3 разделов 4 и 5 указываются объемы по перевозке бензина, керосина, масел и смазок минеральных, мазута, дизельного топлива и прочих светлых и темных нефтепродуктов.
В строке 4 разделов 4 и 5 указываются объемы по перевозке газов энергетических как в естественном, так и в сжиженном состоянии, перевозок асфальта, битума, гудрона, озокерита и газов, кроме энергетических.
В строке 15 разделов 4 и 5 указываются объемы перевозок строительных грузов (земля, песок, глина, камни природные, туф, гипс, известь, мел, заполнители пористые, зола, шлак, кроме гранулированных, балласт для железных дорог, стеновые материалы, гидроизоляционные, кровельные материалы, кирпич строительный, сборные конструкции, черепица и шифер, материалы изоляционные, изделия асбестовые и асфальтовые, трубы керамические, изделия абразивные и прочие минерально-строительные материалы), промышленного сырья (земля, песок-сырье, руда неметаллическая, материалы абразивные, пемза, клинкер цементный, глыба силикатная, шлаки металлургические), шлаки гранулированные, цемент, огнеупоры (сырье, кирпич, материалы, асбест и слюда).
В строке 18 разделов 4 и 5 указываются объемы перевозок скоропортящихся грузов (молоко, молочные продукты, масло животное, сыр, яйца, мясо всякое, субпродукты, мясопродукты, жиры и сало животных и птиц, отходы мясные, рыба живая, рыба свежая охлажденная, жир морских животных, рыб, продукция маргариновая, вода и лед).
В строке 19 разделов 4 и 5 указываются объемы перевозок периодических изданий (газет, журналов), писем, карточек, посылок и бандеролей.
В строке 20 разделов 4 и 5 указываются объемы перевозок любой мебели (металлической, неметаллической, офисной, жилой, мягкой).
В строке 21 разделов 4 и 5 указываются объемы перевозок овощей свежих, фруктов, ягод свежих, яблок свежих, цитрусовых.
Все показатели заполняются с одним знаком после запятой.
5. Арифметико-логический контроль:
1) Раздел 1. «Основные показатели по перевозке грузов»:
строка 1 = строк 2-3
строка 4 = строк 5-7
строка 8 = строк 9-10
строка 11 = строк 12-14
строка 15 = строк 16-17
строка 18 = строк 19-21
строка 22 = строк 23-24;
2) Раздел 3. «Объем по перевозке грузов по отправлению и прибытию»:

1-жол = 2-15-жолдардың әрбір баған үшін
2-баған 1-бағаннан әрбір жол үшін
4-баған 3-бағаннан әрбір жол үшін;
3) 4-бөлім «Түрлері бойынша жөнелтілген жүктердің көлемі»:
1-баған = 2-15-бағандардың әрбір жол үшін
2-15 бағандар 1-бағаннан әрбір жол үшін
1-жол = 2-22-жолдардың әрбір баған үшін
2-22 жолдар 1-жолдың әрбір баған үшін;
4) 5-бөлім «Түрлері бойынша әкелінген жүктердің көлемі»:
1-баған = 2-15-бағандардың әрбір жол үшін
2-15 бағандар 1-бағаннан әрбір жолы үшін
1-жол = 2-22-жолдардың әрбір баған үшін
2-22 жолдар 1-жолдан әрбір баған үшін;
5) Бөлімдер арасында бақылау:
әрбір жол үшін 3-бөлімнің 1-бағаны = әрбір баған үшін 4-бөлімнің 1-жолына
әрбір жол үшін 3-бөлімнің 3-бағаны = әрбір баған үшін 5-бөлімнің 1-жолына.
Мемлекеттік статистика органдары құпиялылығына кепілдік береді
Конфиденциальность гарантируется органами государственной статистики
Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі
төрағасының 2012 жылғы 25 қазандағы
№ 294 бұйрығына
9-қосымша
Жалпымемлекеттік статистикалық байқау бойынша статистикалық нысан
Статистическая форма по общегосударственному статистическому наблюдению
Приложение 9 к приказу Председателя Агентства
Республики Казахстан по статистике
от 25 октября 2012 года № 294
Аумақтық органға тапсырылады
Представляется территориальному органу
Статистикалық нысанды толтыруға жұмсалған уақыт, сағат (қажеттiсiн қоршаңыз)
Время, затраченное на заполнение статистической формы, час (нужное обвести)
1 сағатқа дейiн
1-2
2-4
4-8
8-40
40 сағаттан артық
до 1 часа
более 40 часов
Статистикалық нысанды www.stat.gov.kz сайтынан алуға болады
Статистическую форму можно получить на сайте www.stat.gov.kz
Мемлекеттік статистиканың тиісті органдарына алғашқы статистикалық деректерді тапсырмау, уақтылы тапсырмау және дәйексіз деректерді беру «Әкімшілік құқық бұзушылық туралы» Қазақстан Республикасы Кодексінің 381-бабында көзделген әкімшілік құқық бұзушылық болып табылады.
Непредставление, несвоевременное представление и предоставление недостоверных первичных статистических данных в соответствующие органы государственной статистики является административным правонарушением, предусмотренным статьей 381 Кодекса Республики Казахстан «Об административных правонарушениях».
Статистикалық нысан коды 0861104
Код статистической формы 0861104
Қосалқы көлік қызметтері кәсіпорындарының қызмет көрсетулері туралы
есеп
Отчет об услугах предприятий вспомогательной транспортной деятельности
2-К (қосалқы қызмет)
2-ТР (вспомогательная деятельность)
Жылдық
Годовая
Есепті кезең
Отчетный период
жыл
год
Қызметкерлерінің санына қарамастан, қызметінің негізгі түрі – жүкті қоймалау және сақтау (Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуішінің 52.1-коды) және тасымалдау кезінде қосалқы қызмет түрлері (Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуішінің 52.2-коды) болып табылатын заңды тұлғалар және (немесе) олардың құрылымдық бөлімшелері тапсырады.
Представляют юридические лица и (или) их структурные подразделения, независимо от численности, с основным видом деятельности – складирование и хранение груза (код Общего классификатора видов экономической деятельности 52.1) и вспомогательные виды деятельности при транспортировке (код Общего классификатора видов экономической деятельности 52.2).
Тапсыру мерзімі – 10 сәуір
Срок представления – 10 апреля
БСН коды
код БИН

строка 1 = строк 2-15 для каждой графы
графа 2 < графы 1 для каждой строки
графа 4 < графы 3 для каждой строки;
3) Раздел 4. «Объем отправленных грузов по видам»:
графа 1 = граф 2-15 для каждой строки
графы 2-15 < графы 1 для каждой строки
строка 1 = строк 2-22 для каждой графы
строки 2-22 < строки 1 для каждой графы;
4) Раздел 5. «Объем прибывших грузов по видам»:
графа 1 = граф 2-15 для каждой строки
графы 2-15 < графы 1 для каждой строки
строка 1 = строк 2-22 для каждой графы
строки 2-22 < строки 1 для каждой графы;
5) Контроль между разделами:
графа 1 раздела 3 для каждой строки = строке 1 раздела 4 для каждой графы
графа 3 раздела 3 для каждой строки = строке 1 раздела 5 для каждой графы.
Приложение 9 к приказу
Председателя Агентства Республики
Казахстан по статистике
от 25 октября 2012 года № 294
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі төрағасының
2012 жылғы 25 қазандағы
№ 294 бұйрығына 9-қосымша
Мемлекеттік статистика органдары құпиялылығына кепілдік береді
Конфиденциальность гарантируется органами государственной статистики
Жалпымемлекеттік статистикалық байқау бойынша статистикалық нысан
Статистическая форма по общегосударственному статистическому наблюдению
Аумақтық органға тапсырылады
Представляется территориальному органу
Статистикалық нысанды www.stat.gov.kz сайтынан алуға болады
Статистическую форму можно получить на сайте www.stat.gov.kz
Статистикалық нысанды толтыруға жұмсалған уақыт,
сағат (қажеттiсiн қоршаңыз)
Время, затраченное на заполнение статистической формы, час
(нужное обвести)
1 сағат-
қа дейiн
до 1 часа
1-2
2-4
4-8
8-40
40 сағаттан артық
более 40 часов
Мемлекеттік статистиканың тиісті органдарына алғашқы статистикалық деректерді тапсырмау,
уақтылы тапсырмау және дәйексіз деректерді беру  «Әкімшілік құқық бұзушылық туралы»
Қазақстан Республикасы Кодексінің 381-бабында көзделген әкімшілік құқық бұзушылық болып
табылады.
Непредставление, несвоевременное представление и предоставление недостоверных первичных статистических
данных в соответствующие органы государственной статистики является административным правонарушением,
предусмотренным статьей 381 Кодекса Республики Казахстан «Об административных правонарушениях».
Статистикалық
нысан коды 0861104
Код статистической
формы 0861104
Қосалқы көлік қызметтері кәсіпорындарының қызмет
көрсетулері туралы есеп
2-К (қосалқы қызмет)
2-ТР (вспомогательная
деятельность)
Отчет об услугах предприятий вспомогательной
транспортной деятельности
Жылдық
Годовая
Есепті кезең
Отчетный период
жыл
год
Қызметкерлерінің санына қарамастан, қызметінің негізгі түрі – жүкті қоймалау және сақтау
(Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуішінің 52.1-коды) және тасымалдау кезінде
қосалқы қызмет түрлері (Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуішінің 52.2-коды) болып
табылатын заңды тұлғалар және (немесе) олардың құрылымдық бөлімшелері тапсырады.
Представляют юридические лица и (или) их структурные подразделения, независимо от численности, с
основным видом деятельности – складирование и хранение груза (код Общего классификатора видов
экономической деятельности 52.1) и вспомогательные виды деятельности при транспортировке (код Общего
классификатора видов экономической деятельности 52.2).
Тапсыру мерзімі – 10 сәуір.
Срок представления – 10 апреля.
БСН коды
код БИН

3. Қызмет негізгі емес (көліктік емес) түрлері бойынша табыстарды көрсетіңіз
Укажите доходы по вторичным (нетранспортным) видам деятельности
Жол коды
Код строки
Көрсеткіштің атауы
Наименование показателя
Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуіші бойынша қызмет түрінің коды
Код вида деятельности по общему классификатору видов экономической деятельности
Барлығы, мың теңге
Всего, тысяч тенге
А
Б
В
1
1
Негізгі емес (көліктік емес) қызметтерден түскен табыстар
Доходы от вторичной (нетранспортной) деятельности
оның ішінде:
в том числе:
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
Атауы                                Мекенжайы
Наименование _______________________ Адрес __________________________
_______________________
Телефон ________________________
Электрондық почта мекенжайы
Адрес электронной почты _____________________________________________
Орындаушының тегі
Фамилия исполнителя ________________ Телефон ________________________
Басшы                                (Т.А.Ә., қолы)
Руководитель _______________________ (Ф.И.О., подпись) ______________
Бас бухгалтер                        (Т.А.Ә., қолы)
Главный бухгалтер __________________ (Ф.И.О., подпись) ______________
М.О.
М.П.
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі төрағасының
2012 жылғы 25 қазандағы
№ 294 бұйрығына
10-қосымша
«Қосалқы көлік қызметтері кәсіпорындарының қызмет көрсетулері

3. Қызмет негізгі емес (көліктік емес) түрлері бойынша табыстарды көрсетіңіз
Укажите доходы по вторичным (нетранспортным) видам деятельности
Жол
коды
Код
стро-
ки
Көрсеткіштің атауы
Наименование показателя
Экономикалық қызмет
түрлерінің жалпы
жіктеуіші бойынша
қызмет түрінің коды
Код вида деятельности
по общему
классификатору видов
экономической
деятельности
Барлығы, мың теңге
Всего, тысяч тенге
А
Б
В
1
1
Негізгі емес (көліктік емес)
қызметтерден түскен табыстар
Доходы от вторичной
(нетранспортной) деятельности
оның ішінде:
в том числе:
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
Атауы                                      Мекенжайы
Наименование ________________________        Адрес ___________________________________
________________________
Телефон __________________________________
Электрондық почта мекенжайы
Адрес электронной почты        ____________________________________
Орындаушының тегі
Фамилия исполнителя            ____________________________________
Телефон __________________________________
Басшы                            (Т.А.Ә., қолы)
Руководитель _____________________ (Ф.И.О., подпись) _________________________________
Бас бухгалтер                    (Т.А.Ә., қолы)
Главный бухгалтер _______________ (Ф.И.О., подпись) __________________________________
М.О.
М.П.
Приложение 10 к приказу
Председателя Агентства Республики
Казахстан по статистике
от 25 октября 2012 года № 294
Инструкция по заполнению статистической формы
общегосударственного статистического наблюдения
«Отчет об услугах предприятий вспомогательной транспортной

туралы есеп» (коды 0861104, индексі 2-К (қосалқы қызмет),
кезеңділігі жылдық) жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың
статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық
1. Осы «Қосалқы көлік қызметтері кәсіпорындарының қызмет көрсетулері туралы есеп» (коды 0861104, индексі 2-К (қосалқы қызмет), кезеңділігі жылдық) жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық (бұдан әрі - Нұсқаулық) «Мемлекеттік статистика туралы» Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 19 наурыздағы Заңының 12-бабы 7) тармақшасына сәйкес әзірленді және «Қосалқы көлік қызметтері кәсіпорындарының қызмет көрсетулері туралы есеп» (коды 0861104, индексі 2-К (қосалқы қызмет), кезеңділігі жылдық) жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыруды нақтылайды.
2. Келесі анықтамалар осы статистикалық нысанды толтыру мақсатында қолданылады:
1) қосалқы көлік қызметінен түскен табыстар - қоймаларда сақтаудан және тасымалдау кезінде техникалық қолдау көрсетуден, соның ішінде көлік инфрақұрылымын басқарудан (әуежайлар, айлақтар, теңіз порттары, туннельдер, көпірлер және тағы басқалар) түскен табыстар, сондай-ақ көлік агенттіктерінің қызмет көрсетулерінен және тиеу-түсіру жұмыстарынан түскен табыстар кіреді;
2) негізгі қызмет түрі – қосалқы құны кәсіпорын жүзеге асыратын кез келген басқа қызмет түрінің қосылған құнынан асатын қызмет түрі;
3) негізгі емес (көліктік емес) қызмет түрі - негізгіден басқа, үшінші тұлғалар үшін өнім (тауар, қызмет) өндіру мақсатында жүзеге асырылатын қызмет түрі.
3. Егер құрылымдық бөлiмшеге статистикалық нысанды тапсыру бойынша өкiлеттiктер заңды тұлғамен берілсе, онда ол осы статистикалық нысанды өзінің орналасқан жері бойынша статистика органдарына тапсырады. Егер құрылымдық бөлiмшенің статистикалық нысанды тапсыру бойынша өкiлеттiктері болмаса, онда заңды тұлға өзінің құрылымдық бөлiмшелерi бөлінісінде олардың орналасқан жерін көрсете отырып, статистикалық нысанды өзінің орналасқан жері бойынша статистика органдарына тапсырады.
4. 1-бөлімнің 5-жолында теміржолдарды пайдалануға темір жол инфрақұрылымын пайдаланудан түскен табыстар (маневрілеу, буксирлеу, диспетчер қызмет көрсетулері және сол сияқты) кіреді.
6-жолда автомобиль жолдарын пайдалануға автомобиль жолдарының, көпірлердің, туннельдердің жұмыс істеуінен (автомагистральдарды пайдалану) түскен табыстар кіреді.
7-жолда теміржол вокзалдары, автобус станциялары, тауарларды тиеу-түсіру станциялары, билеттер сату кассалары және басқалардың қызметтерінен түскен табыстар көрсетіледі.
8-жолда автомобиль қоятын жерлердің немесе гараждардың, велосипедтерге арналған тұрақтардың жұмыс істеуінен және қысқы уақытта автофургондарды сақтаудан түскен табыстар көрсетіледі.
9-жолда тасымалдау мақсатында газды сұйылту қызмет көрсетулерінен түскен табыстар, құбыр арқылы тасымалдау бойынша қосалқы қызмет көрсетулер көрсетіледі.
10-жолда айлақтар, порттар және пирстер сияқты терминалдардың қызметінен, шлюздерді пайдаланудан және тағы басқадан, навигациялаумен, кемелерді лоцмандық арқандап байлаумен, айлақта болат арқанмен арқандаумен байланысты қызметтен; лихтерлер арқылы кемелерді тиеу-түсірумен, кемелерді құтқарумен байланысты қызметтен; маяктар қызметінен түскен табыстар көрсетіледі.
11-жол бойынша әуежайлар мен әуе қозғалысын басқару бойынша қызмет көрсетулерден түскен табыстар көрсетіледі.
12-жолда жолаушылар мен жүк тасымалына жататын өзге де қызметтен әуежайлар сияқты терминалдардың қызмет көрсетулерінен; әуежайлар мен басқа билеттер сату кассаларының және тағы басқа қызмет көрсетулерінен; ұшып-қону алаңдарын қоса алғанда, аэродромдардағы жер үсті қызмет көрсетуден түскен табыстар көрсетіледі. Сондай-ақ әуежайларда өрт сөндіру және өртке қарсы шаралар бойынша қызмет көрсетулерден түскен табыстар көрсетіледі.
13-жолда көлік типіне қарамастан тауарларды немесе жүкті тиеу және түсіру бойынша қызмет көрсетулерден, жүкті бекітуді қоса алғанда, тиеу және кемеден түсіру (стивидорлық жұмыстар) бойынша қызмет көрсетулерден, теміржол жүк вагондарын тиеу және түсіру бойынша қызмет көрсетулерден түскен табыстар көрсетіледі.
14-жолда жүктерді тасымалдау бойынша қызмет көрсетулер, тасымалдауды ұйымдастыру бойынша қызмет көрсетулер, көліктік құжаттама мен жүкқұжаттарды беру және алу бойынша қызмет көрсетулер, кедендік агенттердің қызмет көрсетулері, экспедиторлардың қызмет көрсетулері, кеме немесе ұшақтағы жүк орнының фрахты бойынша делдалдық операциялар кіретін көліктік-жөнелту қызмет көрсетулерінен түсетін табыстар көрсетіледі.
15-жолда көліктің барлық түрлеріне арналған техникалық қадағалаудан түскен табыстар, сондай-ақ кеме инспекциялары, өзен және көл тіркеу инспекциялары, кіші өлшемді кемелер бойынша инспекциялар және сол сияқты қызметтерден түскен табыстар көрсетіледі.
2-бөлімнің 1-жолында әр түрлі дәнді дақылдарды (бидай, жүгері, арпа, қара бидай, сұлы, бұршақ, майлы жемістер және басқалары) қоймалау және сақтау көрсетіледі.
2-бөлімнің 2-жолында ішкі мұнай, бензин, керосин, минералды майлар мен сылауыштар, мазут, дизельді отын мен өзге ақ және қара мұнай өнімдерін сақтау көрсетіледі.
5. Арифметикалық-логикалық бақылау:

деятельности» (код 0861104, индекс 2-ТР (вспомогательная
деятельность), периодичность - годовая)
1. Настоящая Инструкция по заполнению статистической формы общегосударственного статистического наблюдения «Отчет об услугах предприятий вспомогательной транспортной деятельности» (код 0861104, индекс 2-ТР (вспомогательная деятельность), периодичность - годовая)  (далее - Инструкция) разработана в соответствии с подпунктом 7) статьи 12 Закона Республики Казахстан «О государственной статистике» и детализирует заполнение статистической формы общегосударственного статистического наблюдения «Отчет об услугах предприятий вспомогательной транспортной деятельности» (код 0861104, индекс 2-ТР (вспомогательная деятельность), периодичность - годовая).
2. Следующие определения применяются в целях заполнения данной статистической формы:
1) доходы от вспомогательной транспортной деятельности – доходы от хранений на складах и от технической поддержки при транспортировке, в том числе управление транспортной инфраструктурой (аэропортами, гаванями, морскими портами, туннелями, мостами и так далее), а также доходы от услуг транспортных агентств и от погрузочно-разгрузочных работ;
2) основной вид деятельности - вид деятельности, добавленная стоимость которого превышает добавленную стоимость любого другого вида деятельности, осуществляемого предприятием;
3) вторичный (нетранспортный) вид деятельности - вид деятельности, помимо основного, который осуществляется с целью производства продукции (работ, услуг) для третьих лиц.
3. В случае если структурному подразделению делегированы полномочия по сдаче статистической формы юридическим лицом, то оно представляет данную статистическую форму по месту своего нахождения в органы статистики. В случае если структурное подразделение не имеет полномочий по сдаче статистической формы, то юридическое лицо представляет статистическую форму в органы статистики по месту своего нахождения в разрезе своих структурных подразделений с указанием их местонахождения.
4. В строке 5 раздела 1 эксплуатация железных дорог включает доходы от эксплуатаций железнодорожной инфраструктуры (услуги маневровые буксировочные, диспетчерские и тому подобное).
В строке 6 эксплуатация автомобильных дорог включает доходы от функционирований автомобильных дорог (эксплуатация автомагистралей), мостов и туннелей.
В строке 7 указываются доходы от услуг железнодорожных вокзалов, автобусных станций, перегрузочных товарных станций, касс по продаже билетов и другие.
В строке 8 указываются доходы от функционирований автомобильных парковок или гаражей, стоянок для велосипедов и хранении автофургонов в зимнее время.
В строке 9 показываются доходы от услуг сжижения газа с целью транспортировки, вспомогательные услуги по транспортированию по трубопроводам.
В строке 10 показываются доходы от деятельности терминалов, таких как гавани, порты и пирсы; эксплуатации шлюзов и так далее; деятельности, связанной с навигацией, лоцманской проводкой судов, швартовкой у причала; деятельности, связанной с погрузкой и разгрузкой судов посредством лихтеров, спасанием судов; деятельности маяков.
По строке 11 показываются доходы от услуг по управлению аэропортами и воздушным движением.
В строке 12 указываются доходы от прочей деятельности, относящейся к пассажирским и грузовым перевозкам, от услуг терминалов, таких как аэропорты; от услуг аэропортов и других касс по продаже билетов и так далее, услуг наземного обслуживания на аэродромах, включая эксплуатацию взлетно-посадочных полос. Также включаются доходы от услуг по пожаротушению и противопожарным мерам в аэропортах.
В строке 13 указываются доходы от услуг по погрузке и разгрузке товаров или багажа, независимо от типа транспорта, услуги по погрузке, включая крепление груза и разгрузку судов (стивидорные работы), услуги по погрузке и разгрузке грузовых железнодорожных вагонов.
В строке 14 указываются доходы от транспортно-экспедиционной услуги, куда входят услуги по передаче грузов, услуги по организации транспортировки, услуги по организации отправлений грузов, услуги по выдаче и получению транспортной документации и накладных, услуги таможенных агентов, услуги экспедиторов, посреднические операции по фрахту грузового места на судне или в самолете.
В строке 15 указываются доходы от технического надзора для всех видах транспорта, а также доходы от деятельности судоходных инспекций, инспекций речного и озерного регистра, инспекций по маломерным судам и тому подобнее.
В строке 1 раздела 2 указывается складирование и хранение любых зерновых культур (пшеница, кукуруза, ячмень, рожь, овес, бобы, семена масличные и другие).
В строке 2 раздела 2 указывается хранение нефти сырой, бензина, керосина, масел и смазок минеральных, мазута, дизельного топлива и прочих светлых и темных нефтепродуктов.
4. Арифметико-логический контроль:

1) «Қосалқы көлік қызметтер бойынша қызмет көрсетулерден түскен табыстар» 1-бөлімі:
1-жол = 2-16 жолдар 1-баған бойынша;
1) «Негізгі емес (көліктік емес) қызмет түрлері бойынша түскен табыстар» 3-бөлімі:
1-жол = барлық қалған жолдардың .
Мемлекеттік статистика органдары құпиялылығына кепілдік береді
Конфиденциальность гарантируется органами государственной статистики
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі төрағасының
2012 жылғы 25 қазандағы
№ 294 бұйрығына
11-қосымша
Жалпымемлекеттік статистикалық байқау бойынша статистикалық нысан
Статистическая форма по общегосударственному статистическому наблюдению
Приложение 11 к приказу Председателя Агентства
Республики Казахстан по статистике
от 25 октября 2012 года № 294
Аумақтық органға тапсырылады
Представляется территориальному органу
Статистикалық нысанды толтыруға жұмсалған уақыт, сағат (қажеттiсiн қоршаңыз)
Время, затраченное на заполнение статистической формы, час (нужное обвести)
1 сағатқа дейiн
1-2
2-4
4-8
8-40
40 сағаттан артық
до 1 часа
более 40 часов
Статистикалық нысанды www.stat.gov.kz сайтынан алуға болады
Статистическую форму можно получить на сайте www.stat.gov.kz
Мемлекеттік статистиканың тиісті органдарына алғашқы статистикалық деректерді тапсырмау, уақтылы тапсырмау және дәйексіз деректерді беру «Әкімшілік құқық бұзушылық туралы» Қазақстан Республикасы Кодексінің 381-бабында көзделген әкімшілік құқық бұзушылық болып табылады.
Непредставление, несвоевременное представление и предоставление недостоверных первичных статистических данных в соответствующие органы государственной статистики является административным правонарушением, предусмотренным статьей 381 Кодекса Республики Казахстан «Об административных правонарушениях».
Статистикалық нысан коды 0841104
Код статистической формы 0841104
Қатынас түрлері бойынша өзге де құрлықтағы көліктің қызметтері туралы есеп
Отчет об услугах прочего сухопутного транспорта по видам сообщений
2-К (өзге де құрлықтағы)
2-ТР (прочий сухопутный)
Жылдық
Годовая
Есепті кезең
Отчетный период
жыл
год
Қызметкерлерінің санына қарамастан, қызметінің негізгі және негізгі емес түрі – құрлықтағы өзге де жолаушылар көлігі Экономикалық қызмет түрінің жалпы жіктеуішінің (бұдан әрі - ЭҚЖЖ) коды 49.3 сәйкес, автомобиль көлігімен жүк тасымалдау мен қалдықтарды шығару бойынша қызметтері (ЭҚЖЖ коды 49.4) болып табылатын заңды тұлғалар және (немесе) олардың құрылымдық және оқшауланған бөлімшелері, сондай-ақ қалалық электр көлігінде жолаушыларды тасымалдауды жүзеге асыратын дара кәсіпкерлер тапсырады.
Представляют юридические лица и (или) их структурные подразделения, независимо от численности, с основным и вторичным видом деятельности – прочий пассажирский сухопутный транспорт согласно коду Общего классификатора видов экономической деятельности (далее - ОКЭД) 49.3, грузовые перевозки автомобильным транспортом и услуги по вывозу отходов (код ОКЭД 49.4), а также индивидуальные предприниматели, осуществляющие перевозки пассажиров на городском электрическом транспорте.
Тапсыру мерзімі – 20 сәуір.
Срок представления – 20 апреля.
БСН коды
код БИН
ЖСН коды
код ИИН

1) Раздел 1 «Доходы от услуг по вспомогательной транспортной деятельности»:
строка 1 = строк 2-16 по графе 1;
2) Раздел 3 «Доходы по вторичным (нетранспортным) видам деятельности»:
строка 1 = всех остальных строк.
Приложение 11 к приказу
Председателя Агентства Республики
Казахстан по статистике
от 25 октября 2012 года № 294
Мемлекеттік статистика органдары
құпиялылығына кепілдік береді
Конфиденциальность гарантируется
органами государственной статистики
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі төрағасының
2012 жылғы 25 қазандағы
№ 294 бұйрығына 11-қосымша
Жалпымемлекеттік статистикалық
байқау бойынша статистикалық нысан
Статистическая форма по общегосударственному
статистическому наблюдению
Аумақтық органға тапсырылады
Представляется территориальному органу
Статистикалық нысанды www.stat.gov.kz сайтынан алуға болады
Статистическую форму можно получить на сайте www.stat.gov.kz
Статистикалық нысанды толтыруға жұмсалған уақыт,
сағат (қажеттiсiн қоршаңыз)
Время, затраченное на заполнение статистической формы, час
(нужное обвести)
1 сағат-
қа дейiн
до 1 часа
1-2
2-4
4-8
8-40
40 сағаттан артық
более 40 часов
Мемлекеттік статистиканың тиісті органдарына алғашқы статистикалық деректерді тапсырмау,
уақтылы тапсырмау және дәйексіз деректерді беру  «Әкімшілік құқық бұзушылық туралы»
Қазақстан Республикасы Кодексінің 381-бабында көзделген әкімшілік құқық бұзушылық болып
табылады.
Непредставление, несвоевременное представление и предоставление недостоверных первичных статистических
данных в соответствующие органы государственной статистики является административным правонарушением,
предусмотренным статьей 381 Кодекса Республики Казахстан «Об административных правонарушениях».
Статистикалық нысан
коды 0841104
Код статистической
формы 0841104
Қатынас түрлері бойынша өзге де құрлықтағы көліктің
қызметтері туралы есеп
2-К (өзге де
құрлықтағы)
2-ТР (прочий
сухопутный)
Отчет об услугах прочего сухопутного транспорта
по видам сообщений
Жылдық
Годовая
Есепті кезең
Отчетный период
жыл
год
Қызметкерлерінің санына қарамастан, қызметінің негізгі ж?не негізгі емес түрі – құрлықтағы
өзге де жолаушылар көлігі Экономикалық қызмет түрінің жалпы жіктеуішінің (бұдан әрі - ЭҚЖЖ)
коды 49.3 сәйкес, автомобиль көлігімен жүк тасымалдау мен қалдықтарды шығару бойынша
қызметтері (ЭҚЖЖ коды 49.4) болып табылатын заңды тұлғалар ж?не (немесе) олардың құрылымдық
ж?не оқшауланған бөлімшелері, сондай-ақ қалалық электр көлігінде жолаушыларды тасымалдауды
жүзеге асыратын дара к?сіпкерлер тапсырады.
Представляют юридические лица и (или) их структурные подразделения, независимо от численности, с
основным и вторичным видом деятельности – прочий пассажирский сухопутный транспорт согласно коду Общего
классификатора видов экономической деятельности (далее - ОКЭД) 49.3, грузовые перевозки автомобильным
транспортом и услуги по вывозу отходов (код ОКЭД 49.4), а также индивидуальные предприниматели,
осуществляющие перевозки пассажиров на городском электрическом транспорте.
Тапсыру мерзімі – 20 сәуір.
Срок представления – 20 апреля.
БСН коды
код БИН
ЖСН коды
код ИИН

туралы есеп» (коды 0841104, индексі 2-К (өзге де құрлықтағы),
кезеңділігі жылдық) жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың
статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық
1. Осы «Қатынас түрлері бойынша өзге де құрлықтағы көліктің қызметтері туралы есеп» (коды 0841104, индексі 2-К (өзге де құрлықтағы), кезеңділігі жылдық) жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық (бұдан әрі - Нұсқаулық) «Мемлекеттік статистика туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабы 7) тармақшасына сәйкес әзірленді және жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың «Қатынас түрлері бойынша өзге де құрлықтағы көліктің қызметтері туралы есеп» (коды 0841104, индексі 2-К (өзге де құрлықтағы), кезеңділігі жылдық) статистикалық нысанын толтыруды нақтылайды.
2. Келесі анықтамалар осы статистикалық нысанды толтыру мақсатында қолданылады:
1) барлық қатынастардағы жолаушылар айналымы - жолаушыларды тасымалдау бойынша көліктің жұмыс көлемі. Тасымалдаудың әрбір позициясы бойынша жолаушылар санын тасымалдау қашықтығына көбейтудің қосындысымен анықталады;
2) барлық қатынастардағы жүк айналымы - жүктерді тасымалдау бойынша көлік жұмыстарының көлемі, тонна-километрмен көрсетіледі. Тасымалданатын жүктің әрбір партиясының (жөнелтудің) салмағын оны тасымалдау ара қашықтығына көбейту арқылы анықталады;
3) барлық қатынастардағы тасымалданған жолаушылар - белгілі бір уақыт кезеңінде тасымалданған жолаушылар саны;
4) барлық қатынастардағы тасымалданған жүк, жолжүгі, жүк-жолжүгі - көлікпен тасымалданған жүктердің тоннадағы саны;
5) көлік құралдарын жүргізушімен бірге (экипажымен) қоса жалға беруден түскен табыстар көлік кәсіпорындары табысының жалпы сомасына кіреді. Жалға беруден түскен табыстарға жалға беру шартына сәйкес автокөлік құралын жалға алғаны үшін төлем кіреді;
6) қалааралық қатынас (республика ішінде) - республика шегіндегі елді мекен арасындағы жүзеге асырылатын тасымалдаулар. Қалааралық қатынасқа (республика ішінде) облыс ішіндегі (бір облыс шегіндегі қалалар немесе өзге де елді мекендер арасындағы тасымалдаулар) және облыс арасындағы (екі немесе бірнеше облыстар шегіндегі қалалар немесе өзге де елді мекендер арасындағы тасымалдаулар) қатынастар жатады;
7) қалалық қатынас - белгіленген қала шекарасы шегінде жүзеге асырылатын тасымалдаулар;
8) қаламаңылық қатынасы - қала немесе өзге де елді мекеннің белгіленген шекарасынан өлшенетін қаламаңылық аймақ шегінде жүзеге асырылатын тасымалдаулар;
9) қатынас түрі - көлік тораптары бөлімшесінің жолаушылар (жүк, жолжүк, жүк-жолжүгі) тасымалдауға жөнелту және межелі пункттер арасында қатысу сипатын көрсететін белгі;

(код 0841104, индекс 2-ТР (прочий сухопутный), периодичность
годовая)
1. Настоящая Инструкция по заполнению статистической формы общегосударственного статистического наблюдения «Отчет об услугах прочего сухопутного транспорта по видам сообщений» (код 0841104, индекс 2-ТР (прочий сухопутный), периодичность годовая)  (далее - Инструкция) разработана в соответствии с подпунктом 7) статьи 12 Закона Республики Казахстан «О государственной статистике» и детализирует заполнение статистической формы общегосударственного статистического наблюдения «Отчет об услугах прочего сухопутного транспорта по видам сообщений» (код 0841104, индекс 2-ТР (прочий сухопутный), периодичность годовая).
2. Следующие определения применяются в целях заполнения данной статистической формы:
1) пассажирооборот во всех сообщениях - объем работы транспорта по перевозкам пассажиров. Определяется суммированием произведений количества пассажиров по каждой позиции перевозки на расстояние перевозки;
2) грузооборот во всех сообщениях - объем работы транспорта по перевозкам грузов, выражается в тонно-километрах. Определяется как сумма произведений веса каждой партии (отправки) перевозимого груза на расстояние ее перевозки;
3) перевезено пассажиров во всех сообщениях - число пассажиров, перевезенных за определенный период времени;
4) перевезено грузов, багажа, грузобагажа во всех сообщениях - количество грузов в тоннах, перевезенных транспортом;
5) доходы от сдачи в аренду транспортных средств с водителем (экипажем) входят в общую сумму доходов транспортных предприятий. В доходы от аренды входит плата за аренду автотранспортного средства, согласно заключенному договору аренды;
6) междугородное сообщение (внутри республики) - перевозки, осуществляемые между населенными пунктами в пределах республики. Междугородное сообщение (внутри республики) включает перевозки во внутриобластном (перевозки, осуществляемые перевозчиками между городами или иными населенными пунктами в пределах одной области) и межобластном (перевозки, осуществляемые перевозчиками между городами или иными населенными пунктами в пределах двух или нескольких областей) сообщении;
7) городское сообщение - перевозки, осуществляемые в пределах установленных границ города;
8) пригородное сообщение - перевозки, осуществляемые в пределах пригородной зоны, измеряемой от установленных границ города или иного населенного пункта;
9) вид сообщения - признак, представляющий характер участия подразделения транспортной сети в перевозках пассажиров (грузов, багажа, грузобагажа) между пунктами отправления и назначения;

10) қызметтің қосалқы түрі - осы кәсіпорынға тұтыну үшін арналған (тасымалдау, сақтау, сатып алу, өтімді даму, тазалау, жөндеу және қызмет көрсету, қорғау) қысқа мерзімді сипаттағы қызметтер мен тауарлармен қамтамасыз етуге арналған қызметтерінің негізгі және қосалқы түрлерін қолдау үшін арналған қызметтің түрі;
11) негізгі емес (көліктік емес) қызмет түрі - негізгіден басқа, үшінші тұлғалар үшін өнім (тауар, қызмет) өндіру мақсатында жүзеге асырылатын қызмет түрі;
12) тасымалдаудан түскен табыстар - бұл көлік кәсіпорынының жүктерді, жолаушыларды тасымалдағаны, жүктерді жөнелтушілерге және жолаушыларға тасымалдау бойынша қосымша қызмет көрсеткені үшін алынатын қаражат сомасы. Жолаушыларды тасымалдаудан түскен табыстарға, сондай-ақ жолаушылар тасымалдау бойынша көрсетілген қызметтер үшін дотациялар мен субсидиялар қосылады;
13) халықаралық қатынас - Қазақстан Республикасы мен шет мемлекеттер арасындағы және (немесе) Қазақстан Республикасы арқылы өтетін транзит, сондай-ақ басқа мемлекеттер аумағында (республиканың аумағынан өтпей) Қазақстанның көлік құралдарымен шетел пункттері арасындағы тасымалдаулар.
3. Халықаралық қатынас шеттен әкелу, шетке шығару, транзит және шетел пункттері арасында тасымалдауды қамтиды:
1) шеттен әкелуге жөнелту пункті шет мемлекеттің аумағында, ал әкелу пункті – Қазақстан Республикасы аумағында орналасқан пункттер арасындағы тасымалдаулар жатады;
2) шетке шығаруға жөнелту пункті Қазақстан Республикасы аумағында, ал әкелу пункті - шет мемлекеттің аумағында орналасқан пункттер арасындағы тасымалдаулар жатады;
3) транзиттікке шетел мемлекеттердің жіберуші мен алушылар арасындағы Қазақстан аумағындағы тасымалдаулар жатады;
4) шет пункттері арасындағы тасымалдауларға басқа мемлекеттер аумағында (республиканың аумағынан өтпей) Қазақстанның көлік құралдарымен шетел пункттері арасындағы тасымалдаулар жатады.
4. Егер құрылымдық бөлiмшеге заңды тұлға статистикалық нысанды өткiзу бойынша өкiлеттiк берсе, онда ол өзі орналасқан жердегі статистика органдарына осы статистикалық нысанды ұсынады. Егер құрылымдық бөлiмшеде статистикалық нысанды өткiзу бойынша өкiлеттiктер болмаса, онда заңды тұлға өзі орналасқан жердегі статистика органдарына олардың аумақтарын көрсете отырып, өзінің құрылымдық бөлiмшелерi бөлінісінде статистикалық нысанды ұсынады.
5. Жолаушыларды автобуспен тасымалдауда қолданылатын тарифтерге қарамастан 1-бөлімнің 1-бағаны 4, 7, 11, 14, 17, 20-жолдары тегін жол жүру құқығын немесе кәсіпорындар (ұйымдар) төлеген жол жүру құжаттарын пайдаланатын жолаушыларды қоса алғанда, барлық жолаушылар қосындысы ретінде есептелінеді.

10) вспомогательный вид деятельности - вид деятельности, который осуществляется для поддержки основного и вторичных видов деятельности предприятия, обеспечивая товарами и услугами краткосрочного характера, предназначенными для потребления этим предприятием (перевозка, хранение, закупки, развитие сбыта, уборка, ремонт и обслуживание, охрана);
11) вторичный (нетранспортный) вид деятельности - вид деятельности, помимо основного, который осуществляется с целью производства продукции (работ, услуг) для третьих лиц;
12) доходы от перевозок - это сумма средств, полученных транспортными предприятиями за перевозку грузов, пассажиров, оказанные отправителям грузов и пассажирам дополнительные услуги по перевозкам. В доходы от перевозок пассажиров включаются также дотации и субсидии за оказанные услуги по перевозке пассажиров;
13) международное сообщение - перевозки, осуществляемые между Республикой Казахстан и иностранными государствами и (или) транзитом через Республику Казахстан, а также перевозки между иностранными пунктами, осуществляемые транспортными средствами Казахстана, по территории других стран (без пересечения территории республики).
3. Международное сообщение включает ввоз, вывоз и транзит и перевозки между иностранными пунктами:
1) к ввозу относятся перевозки, в которых пункт отправления расположен на территории иностранного государства, а пункт прибытия – на территории Республики Казахстан;
2) к вывозу относятся перевозки, в которых пункт отправления расположен на территории Республики Казахстан, а пункт прибытия – на территории иностранного государства;
3) к транзитным относятся перевозки, осуществляемые между отправителями и получателями иностранных государств по территории Казахстана;
4) к перевозкам между иностранными пунктами относятся перевозки, осуществляемые транспортными средствами Казахстана, по территории других стран (без пересечения территории республики).
4. В случае если структурному подразделению делегированы полномочия по сдаче статистической формы юридическим лицом, то оно представляет данную статистическую форму по месту своего нахождения в органы статистики. В случае если структурное подразделение не имеет полномочий по сдаче статистической формы, то юридическое лицо представляет статистическую форму в органы статистики по месту своего нахождения в разрезе своих структурных подразделений с указанием их местонахождения.
5. Строки 4, 7, 11, 14, 17, 20 графы 1 раздела 1 включают сумму всех перевезенных пассажиров, независимо от применяемого тарифа, а также пассажиров, пользующихся правом бесплатного проезда или проездными документами, оплаченными предприятиями (организациями).

1-бағанның 4, 7, 11, 14, 17-жолдарында маршруттық автобустармен тасымалданған жолаушылар сатылған билеттер саны бойынша анықталады.
Билетсіз жүйе бойынша тасымалдау кезінде маршруттық автобустармен тасымалданған жолаушылар саны жол жүру құнына байланысты, алынған табысты қолданылатын тарифке бөлу арқылы сараланып анықталады.
Тапсырыстағы автобустармен тасымалданған жолаушылар саны былайша есептелінеді:
1) қалалық және қаламаңылық қатынастарында (туристік-экскурсиялық автобустардан басқа) - жолаушылар айналымын (есептік) қала маңындағы қатынаста жолаушы сапарының орташа қашықтығына бөлу арқылы, егер шаруашылықта мұндай деректер болмаса, онда есептеу үшін 15 километрге тең қашықтық алынады;
2) қалааралық және халықаралық қатынастарда, сондай-ақ қатынастың барлық түріндегі туристік - экскурсиялық автобустарда - жол қағазында көрсетілген жолаушылар санына тең етіп қабылданады, бірақ автобуста отыруға арналған орындар санынан аспауы тиіс.
1-бағанның 5, 8, 12, 15, 18, 21-жолдары олардың автомобиль-километрдегі ақылы жүрген жолын жеңіл таксидегі жолаушылардың орташа санына көбейтіп және нәтижесін жолаушыларды тасымалдаудың орташа ара қашықтығына бөлумен анықталады. Жеңіл таксидегі жолаушылардың орташа саны екі жолаушыға тең деп алынады. Жеңіл таксимен жолаушылар тасымалдаудың орташа ара қашықтығы қала маңына қатынайтын автобуспен жолаушылар тасымалдаудың орташа ара қашықтығына тең деп алынады.
1-бағанның 20-жолында маршруттық автобустармен тасымалданған ақылы жолаушылар саны:
1) кондукторлары бар автобустарда сатылған билеттердің саны бойынша;
2) маршруттық автобуспен жол жүру үшін абономенттік талондар мен бір жолғы билеттерді сатудан түскен түсімді осы қала (маршрут) үшін бекітілген тарифке бөлу арқылы;
3) айлық жол жүру билеттерін сатқан кезде - сатылған билеттер санын бір айдағы жол жүрудің есептік санына көбейту арқылы анықталады.
1-бағанның 22, 23-жолдарына азаматтардың ақылы жол жүруі және тегін жүру құқығын пайдаланумен тасымалдануы жатады.
Жолақы төлейтін жолаушылар саны мынадай құжаттар негізінде анықталады:
1) кондуктормен бір жолаушы - сапарына белгіленген тариф бойынша бір жолғы билетті жеке азаматтарға сату кезінде, тасымалданған жолаушылар саны сатылған билеттердің санына тең етіп қабылданады;
2) кондукторсыз бір жолаушы - сапарына белгіленген тариф бойынша абономенттік талондар мен бір жолғы билеттерді жеке азаматтарға сату кезінде тасымалданған жолаушылар саны абономенттік талондар мен бір жолғы билеттерді сатудан түскен түсімді осы қала үшін белгіленген бірыңғай тарифке бөлу арқылы анықталады.
Қалааралық тасымалдауға – қаланың (басқа елді мекеннің) шегінен тыс 50 километрден аса қашықтыққа тасымалдау жатады.
Қаламаңылық тасымалдауға қаланың (басқа елді мекеннің) шегінен тыс 50 километрге дейін қашықтықты қоса тасымалдау жатады.
Автобус, трамвай, троллейбус көлігімен қалалық тасымалдауға қала (басқа елді мекен) шегіндегі маршруттарда жүзеге асырылатын тасымалдау жатады.
Тасымалданған жолаушылар саны барлық санаттағы адамдар үшін бір айда 50 сапар есебінен анықталады.

В строках 4, 7, 11, 14, 17 графы 1 перевозки пассажиров маршрутными автобусами определяются по количеству проданных билетов.
При безбилетной системе перевозок количество перевезенных пассажиров маршрутными автобусами определяется дифференцированно, в зависимости от стоимости проезда, путем деления полученных доходов на применяемый тариф.
Количество пассажиров, перевезенных заказными автобусами исчисляется:
1) в городском и пригородном сообщении (кроме туристско-экскурсионных автобусов) – делением пассажирооборота (расчетного) на среднее расстояние поездки пассажира в пригородном сообщении, если в хозяйстве таких данных нет, для расчета берется расстояние равное 15 километрам;
2) в междугородном и международном сообщениях, а также на туристско-экскурсионных автобусах во всех видах сообщения – принимается равным количеству пассажиров, указанному в путевом листе, но не более числа мест для сидения в автобусе.
Строки 5, 8, 12, 15, 18, 21 графы 1 определяются как произведение платного пробега в автомобиле-километрах на среднее число пассажиров в легковом такси и делением результата на среднее расстояние перевозки пассажира. Среднее число пассажиров в легковом такси принимается равным двум пассажирам. Среднее расстояние перевозки пассажира в легковом такси принимается равным среднему расстоянию перевозки пассажира автобусом в пригородном сообщении.
В строке 20 графы 1 перевозки платных пассажиров маршрутными автобусами определяются:
1) по количеству проданных билетов в автобусах с кондуктором;
2) делением выручки от продажи абонементных талонов и разовых билетов для поездки на маршрутном автобусе на утвержденный для данного города (маршрута) тариф;
3) при продаже месячных проездных билетов – умножением количества проданных билетов на расчетное количество поездок в месяц.
Строки 22, 23 графы 1 включают перевозки граждан с платным проездом и пользующихся правом бесплатного проезда.
Количество пассажиров с платным проездом определяется на основании следующих документов:
1) при продаже отдельным гражданам по установленному тарифу разовых билетов на одну пассажиро-поездку с кондуктором количество перевезенных пассажиров принимается равным количеству проданных билетов;
2) при продаже отдельным гражданам по установленному тарифу абонементных талонов и разовых билетов на одну пассажиро-поездку без кондуктора количество перевезенных пассажиров определяется делением выручки от продажи абонементных талонов и разовых билетов на утвержденный для данного города единый тариф.
К междугородным перевозкам относятся перевозки, осуществляемые за пределы черты города (другого населенного пункта) на расстояние более 50 километров.
К пригородным перевозкам относятся - перевозки, осуществляемые за пределы черты города (другого населенного пункта) на расстояние до 50 километров включительно.
К городским перевозкам на автобусном, трамвайном, троллейбусном транспорте относятся перевозки, осуществляемые на маршрутах в пределах черты города (другого населенного пункта).
Количество перевезенных пассажиров определяется из расчета 50 поездок в месяц для всех категорий лиц.

2-бағанның 4, 7, 11, 14, 17, 20-жолдары тасымалданған жолаушылар санының сапардың орташа қашықтығына көбейтіндісі ретінде анықталады.
2-бағанның 5, 8, 12, 15, 18, 21-жолдары жеңіл таксидің ақылы жүрген жолын тасымалданған жолаушылардың орташа санына (екі жолаушыға тең) көбейту арқылы анықталады.
2-бағанның 22, 23-жолдары тасымалданған жолаушылар санын жолаушы сапарының орташа қашықтығына көбейту арқылы анықталады.
1-бөлімнің 3-бағаны 4, 7, 11, 14, 17, 20-жолдарына жол жүру билеттерінің барлық түрлерін сатудан (жеке азаматтарға, сондай-ақ кәсіпорындар мен ұйымдарға) түскен нақты ақшалай түсімінің жалпы сомасы, сондай-ақ тапсырыстық автобустармен жолаушыларды тасымалдаудан түскен ақшалай түсім қосылады.
1-бөлімнің 3-бағаны 5, 8, 12, 15, 18, 21-жолдарына жеңіл таксилермен жолаушыларды тасымалдаудан алынған ақшалай түсімінен басқа (таксилерге телефон арқылы алдын ала тапсырыс беруден түсетін табыстарды есепке алғанда), сонымен қатар байланыс органдарының почта мен мерзімдік басылымдарды тасымалдауынан қолма-қол ақшасыз есеп айыру бойынша түскен табыстар да қосылады.
1-бөлімнің 3-бағаны 22, 23-жолдарына жеке азаматтарға, сондай-ақ кәсіпорындар мен ұйымдарға жол жүру құжаттарының барлық түрін сатудан түскен нақты ақшалай түсімінің жалпы сомасы енгізіледі.
6. Автомобиль көлігімен 2-бөлімнің 1-бағанының 1-жолына жүк автомобильдерімен, пикаптармен, жеңіл автомобиль шассиіндегі фургондармен және автотіркемелермен орындалған көлем жиынтығы қосылады. Тасымалданған жүктер есебі келу мезеті бойынша жүзеге асырылады. Тасымалданған жүктер көлемі ыдыс салмағын, әрбір жүргендегі контейнерлер салмағын ескере отырып, тасымалданған жүктің нақты салмағы бойынша көрсетіледі.
Автомобиль көлігіндегі 2-бағанның 1-жолы бойынша әрбір жүрісте тасымалданған жүк салмағын (автотіркемелермен тасымалданған жүктерді қоса алғанда) жүріс қашықтығына көбейтіп, кейін барлық жүрістер бойынша көбейтіндісін қосындылаумен анықталады.
3-бөлімнің 8-бағаны 1-жолы және 2-бөлімнің 3-бағаны 1-жолында жүктерді автомобильдермен тасымалдаудан түскен табыстар қолданыстағы тарифтер бойынша тасымалданған жүктер саны туралы құжаттар негізінде немесе жасалған шарттарға сәйкес анықталады.
7. 4-бөлімнің 1-жолына келесі табыстар жатады:
1) жүктерді көліктік өңдеу және сақтау қызметтерінен (жүк және жолжүкті тиеу және түсіру, жүкті бекіту және түсіру (стивидорлық жұмыстар), тауарлардың барлық түрлеріне арналған қоймалау қызметтері, сыртқы сауда аймақтарында тауарларды сақтау);
2) өзге де қосалқы көлік қызметтерінен (терминал қызметтері (автобус вокзалдары мен стансалары), автомобиль жолдарын пайдалану қызметтері, азаматтардың көлік құралдарын сақтау бойынша қызметтері және тағы да басқалар);

Строки 4, 7, 11, 14, 17, 20 графы 2 определяются как произведение количества перевезенных пассажиров на среднее расстояние поездки.
Строки 5, 8, 12, 15, 18, 21 графы 2 определяются как произведение платного пробега легкового такси на среднее число перевезенных пассажиров (равное двум пассажирам).
Строки 22, 23 графы 2 определяются как произведение количества перевезенных пассажиров на среднее расстояние поездки пассажира.
В строки 4, 7, 11, 14, 17, 20 графы 3 включается общая сумма фактической выручки от продажи всех видов проездных билетов (как отдельным гражданам, так и предприятиям и организациям), а также выручка от перевозок пассажиров заказными автобусами.
В строки 5, 8, 12, 15, 18, 21 графы 3, кроме выручки, полученной от перевозок пассажиров легковыми такси (с учетом доходов от предварительных заказов такси по телефону) включаются также доходы, поступившие по безналичному расчету от перевозки почты и периодической печати органами связи.
В строки 22, 23 графы 3 включается общая сумма фактической выручки от продажи всех видов проездных документов, как отдельным гражданам, так и предприятиям и организациям.
6. На автомобильном транспорте в строке 1 графы 1 раздела 2 включаются суммарные объемы, выполненные грузовыми автомобилями, пикапами и фургонами на шасси легковых автомобилей и автоприцепами. Учет перевезенных грузов осуществляется по моменту прибытия. Объем перевезенных грузов указывается по фактическому весу перевезенных грузов с учетом веса тары, веса контейнеров за каждую поездку (заезд).
Строка 1 графы 2 на автомобильном транспорте определяется как произведение веса перевезенного груза (включая груз, перевезенный на автоприцепах) за каждую поездку на расстояние поездки с последующим суммированием произведений по всем поездкам.
Строка 1 графы 3 раздела 2 и строка 1 графы 8 раздела 3 доходы от перевозок грузов автомобилями определяются на основе документов о количестве перевезенных грузов по действующим тарифам или в соответствии с заключенными договорами.
7. Строка 1 раздела 4 включает доходы от:
1) услуг по транспортной обработке грузов и хранению (погрузка и разгрузка грузов и багажа, закрепление и выгрузка груза (стивидорные работы), складские услуги для всех видов товаров, хранение товаров во внешнеторговых зонах);
2) прочей вспомогательной транспортной деятельности (услуг терминалов (автобусные вокзалы и станции), услуг по эксплуатации автомобильных дорог, услуг по хранению транспортных средств, принадлежащих гражданам и так далее);

3) жүк тасымалдауды ұйымдастыру бойынша қызметтерінен (жүкті экспедициялау, көлік құжаттамалары мен жол парақтарын дайындау, кеден агенттерінің қызметтері және тағы да басқалар).
8. 5-бөлімде қызмет түрлерін экономикалық қызметтің негізгі емес (көліктік емес) қызметтері бойынша жалпы жіктеуішіне сәйкес кодтау және бөлімнің дұрыс толтырылуын статистиканың аумақтық департаменттер мамандарының көмегімен респонденттердің өздері жүзеге асырады.
9. Арифметикалық – логикалық бақылау:
1) 1-бөлім. «Қатынас түрлері бойынша жолаушылар тасымалдау қызметтерінің көлемі»:
әр баған үшін 1-жол = 2-жол + 9-жол + 16-жол + 19-жол
әр баған үшін 2-жол = 3-жол + 6-жол
әр баған үшін 3-жол = 4-жол + 5-жол
әр баған үшін 6-жол = 7-жол + 8-жол
әр баған үшін 9-жол = 10-жол + 13-жол
әр баған үшін 10-жол = 11-жол + 12-жол
әр баған үшін 13-жол = 14-жол + 15-жол
әр баған үшін 16-жол = 17-жол + 18-жол;
әр баған үшін 19-жол = 20-25-жолдарының
2) 2-бөлім. «Қатынас түрлері бойынша жүк тасымалдау қызметтерінің көлемі»:
әр баған үшін 1-жол = 2-жол + 10-жол + 13-жол + 14-жол
әр баған үшін 2-жол = 3-жол + 6-жол + 9-жол
әр баған үшін 3-жол = 4-жол + 5-жол
әр баған үшін 6-жол = 7-жол + 8-жол
әр баған үшін 10-жол = 11-жол + 12-жол;
3) 3-бөлім. «Қатынас түрлері бойынша түрлері бойынша жүк тасымалдау көлемі»:
әр баған үшін 1-жол = 2-23-жолдарының
әр жол үшін 1-баған = 2-7-бағандарының
әр баған үшін 1-жол 24-жолынан
әр баған үшін 1-жол 25-жолынан;
4) Бөлім арасында бақылау:
2-бөлімнің 1-бағанының 1-жолы = 3-бөлімнің 1-бағанының 1-жолына
2-бөлімнің 1-бағанының 3-жолы = 3-бөлімнің 2-бағанының 1-жолына
2-бөлімнің 1-бағанының 6-жолы = 3-бөлімнің 3-бағанының 1-жолына
2-бөлімнің 1-бағанының 9-жолы = 3-бөлімнің 4-бағанының 1-жолына
2-бөлімнің 1-бағанының 10-жолы = 3-бөлімнің 5-бағанының 1-жолына
2-бөлімнің 1-бағанының 13-жолы = 3-бөлімнің 6-бағанының 1-жолына
2-бөлімнің 1-бағанының 14-жолы = 3-бөлімнің 7-бағанының 1-жолына
2-бөлімнің 3-бағанының 1-жолы = 3-бөлімнің 8-бағанының 1-жолына.
Мемлекеттік статистика органдары құпиялылығына кепілдік береді
Конфиденциальность гарантируется органами государственной статистики
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі төрағасының
2012 жылғы 25 қазандағы
№ 294 бұйрығына
13-қосымша
Жалпымемлекеттік статистикалық байқау бойынша статистикалық нысан
Статистическая форма по общегосударственному статистическому наблюдению
Приложение 13 к приказу Председателя Агентства
Республики Казахстан по статистике
от 25 октября 2012 года № 294
Аумақтық органға тапсырылады
Представляется территориальному органу
Статистикалық нысанды толтыруға жұмсалған уақыт, сағат (қажеттiсiн қоршаңыз)
Время, затраченное на заполнение статистической формы, час (нужное обвести)
1 сағатқа дейiн
1-2
2-4
4-8

3) услуг по организации перевозок грузов (экспедиция груза, подготовка транспортной документации и путевых листов, услуги таможенных агентов и так далее).
8. В разделе 5 кодировка видов деятельности по вторичным (нетранспортным) видам деятельности в соответствии с общим классификатором видов экономической деятельности и правильность заполнения раздела будет осуществляться самими респондентами с помощью специалистов территориальных департаментов статистики.
9. Арифметико–логический контроль:
1) Раздел 1. «Объем услуг по перевозке пассажиров по видам сообщений»:
строка 1 = строка 2 + строка 9 + строка 16 + строка 19 для каждой графы
строка 2 = строка 3 + строка 6 для каждой графы
строка 3 = строка 4 + строка 5 для каждой графы
строка 6 = строка 7 + строка 8 для каждой графы
строка 9 = строка 10 + строка 13 для каждой графы
строка 10 = строка 11 + строка 12 для каждой графы
строка 13 = строка 14 + строка 15 для каждой графы
строка 16 = строка 17 + строка 18 для каждой графы
строка 19 = строк 20-25 для каждой графы;
2) Раздел 2. «Объем услуг по перевозке грузов по видам сообщений»:
строка 1 = строка 2 + строка 10 + строка 13 + строка 14 для каждой графы
строка 2 = строка 3 + строка 6 + строка 9 для каждой графы
строка 3 = строка 4 + строка 5 для каждой графы
строка 6 = строка 7 + строка 8 для каждой графы
строка 10 = строка 11 + строка 12 для каждой графы;
3) Раздел 3. «Объемы по перевозке грузов по видам в разрезе сообщений»:
строка 1 = строк 2-23 для каждой графы
графа 1 = граф 2-7 для каждой строки
строка 1 > строки 24 для каждой графы
строка 1 > строки 25 для каждой графы;
4) Контроль между разделами:
строка 1 графа 1 раздел 2 = строке 1 графы 1 раздела 3
строка 3 графа 1 раздел 2 = строке 1 графы 2 раздела 3
строка 6 графа 1 раздел 2 = строке 1 графы 3 раздела 3
строка 9 графа 1 раздел 2 = строке 1 графы 4 раздела 3
строка 10 графа 1 раздел 2 = строке 1 графы 5 раздела 3
строка 13 графа 1 раздел 2 = строке 1 графы 6 раздела 3
строка 14 графа 1 раздел 2 = строке 1 графы 7 раздела 3
строка 1 графа 3 раздел 2 = строке 1 графы 8 раздела 3.
Приложение 13 к приказу
Председателя Агентства Республики
Казахстан по статистике
от 25 октября 2012 года № 294
Мемлекеттік статистика органдары
құпиялылығына кепілдік береді
Конфиденциальность гарантируется
органами государственной статистики
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі төрағасының
2012 жылғы 25 қазандағы
№ 294 бұйрығына 13-қосымша
Жалпымемлекеттік статистикалық
байқау бойынша статистикалық нысан
Статистическая форма по
общегосударственному
статистическому наблюдению
Аумақтық органға тапсырылады
Представляется территориальному органу
Статистикалық нысанды www.stat.gov.kz сайтынан алуға болады
Статистическую форму можно получить на сайте www.stat.gov.kz
Статистикалық нысанды толтыруға жұмсалған уақыт,
сағат (қажеттiсiн қоршаңыз)
Время, затраченное на заполнение статистической формы, час
(нужное обвести)
1 сағат-
қа дейiн
до 1 часа
1-2
2-4
4-8

11. Зерттелетін апта ішінде алынған жүк, жолжүгі, жүк-жолжүгі тасымалынан түскен табысты көрсетіңіз
Укажите доходы от перевозки (транспортировки) грузов, багажа, грузобагажа, полученные за обследуемую неделю
мың теңге
____________________________ тысяч тенге
12. Зерттелетін апта ішінде пайдаланылған отынның көлемін көрсетіңіз, литр (м3, кВт)
Укажите объемы используемого топлива за обследуемую неделю, литров (м3, кВт)
12.1 бензин        12.2 дизель отыны            12.3 газ
бензин ______      дизельное топливо _____      газ ______
12.4 биоотын       12.5 электрлі                12.6 басқа
биотопливо __      электрическое _________      другое ___
(отын түрін көрсетіңіз)
(укажите вид топлива)
________________________
3м3, кВт – текше метр, киловатт.
м3, кВт – кубических метров, киловатт.
Атауы                                Мекенжайы
Наименование _______________________ Адрес __________________________
_______________________
Телефон ________________________
Электрондық почта мекенжайы
Адрес электронной почты _____________________________________________
Орындаушының тегі
Фамилия исполнителя ________________ Телефон ________________________
Басшы                                (Т.А.Ә., қолы)
Руководитель _______________________ (Ф.И.О., подпись) ______________
Бас бухгалтер                        (Т.А.Ә., қолы)
Главный бухгалтер __________________ (Ф.И.О., подпись) ______________
М.О.
М.П.
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі төрағасының
2012 жылғы 25 қазандағы
№ 294 бұйрығына
14-қосымша
«Дара кәсіпкерлердің жүкті автомобильдермен тасымалдауын
зерттеу сауалнамасы» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың
статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық (коды
1982102, индексі К-001, кезеңділігі тоқсандық)
1. Осы «Дара кәсіпкерлердің жүкті автомобильдермен тасымалдауын зерттеу сауалнамасы» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық (коды 1982102, индексі К-001, кезеңділігі тоқсандық) (бұдан әрі - Нұсқаулық) «Мемлекеттік статистика туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабының 7) тармақшасына сәйкес әзірленді және «Дара кәсіпкерлердің жүкті автомобильдермен тасымалдауын зерттеу сауалнамасы» (коды 1982102, индексі К-001, кезеңділігі тоқсандық) жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыруды нақтылайды.

11. Зерттелетін апта ішінде алынған жүк, жолжүгі, жүк-жолжүгі тасымалынан түскен табысты көрсетіңіз
Укажите доходы от перевозки (транспортировки) грузов, багажа, грузобагажа, полученные за обследуемую неделю
мың теңге
____________________________ тысяч тенге
12. Зерттелетін апта ішінде пайдаланылған отынның көлемін көрсетіңіз, литр (м3, кВт)3
Укажите объемы используемого топлива за обследуемую неделю, литров (м3, кВт)3
12.1 бензин             12.2 дизель отыны                   12.3 газ
бензин _____________     дизельное топливо ______________      газ___________
12.4 биоотын             12.5 электрлі                       12.6 басқа
биотопливо __________      электрическое    ______________      другое________
(отын түрін
көрсетіңіз)
(укажите вид
топлива)
Атауы                                      Мекенжайы
Наименование ________________________        Адрес ___________________________________
________________________
Телефон __________________________________
Электрондық почта мекенжайы
Адрес электронной почты        ____________________________________
Орындаушының тегі
Фамилия исполнителя            ____________________________________
Телефон __________________________________
Басшы                            (Т.А.Ә., қолы)
Руководитель _____________________ (Ф.И.О., подпись) _________________________________
Бас бухгалтер                   (Т.А.Ә., қолы)
Главный бухгалтер _______________ (Ф.И.О., подпись) __________________________________
М.О.
М.П.
______________________________________
3 м3, кВт – текше метр, киловатт.
м3, кВт – кубических метров, киловатт.
Приложение 14 к приказу
Председателя Агентства Республики
Казахстан по статистике
от 25 октября 2012 года № 294
Инструкция по заполнению статистической формы
общегосударственного статистического наблюдения «Анкета
обследования автомобильных перевозок грузов индивидуальными
предпринимателями» (код 1982102, индекс ТР-001, периодичность
квартальная)
1. Настоящая Инструкция по заполнению статистической формы общегосударственного статистического наблюдения «Анкета обследования автомобильных перевозок грузов индивидуальными предпринимателями» (код 1982102, индекс ТР-001, периодичность квартальная) (далее - Инструкция) разработана в соответствии с подпунктом 7) статьи 12 Закона Республики Казахстан «О государственной статистике» и детализирует заполнение статистической формы общегосударственного статистического наблюдения «Анкета обследования автомобильных перевозок грузов индивидуальными предпринимателями» (код 1982102, индекс ТР-001, периодичность квартальная).

2. Зерттеу жүргізудің кезеңі мен ұзақтығы – бір тоқсанда 4 апта (есепті жылдың 1-тоқсаны үшін – 9-қаңтардан 5-ақпанға дейін, есепті жылдың 2-тоқсаны үшін – 9-сәуірден 6-мамырға дейін, есепті жылдың 3-тоқсаны үшін – 9-шілдеден 5-тамызға дейін, есепті жылдың 4-тоқсаны үшін – 8-қазаннан 4-қарашаға дейін).
3. Статистикалық нысанды Қазақстан Республикасы аумағы шегінде және одан тысқары жерде жүк тасымалдаумен айналысатын (бұдан әрі - Тасымалдаушы) дара кәсіпкер толтырады.
4. Статистикалық нысан респондентке интервьюермен ұсынылады. Статистикалық нысанда Тасымалдаушымен автокөлік құралдарының техникалық параметрлері және төрт апталық зерттеу барысында автокөлік құралымен тасымалданған әр тасымалдың жазбалары көрсетіледі және әр күннің соңында жазба жүргізіледі.
5. Егер 2-сұраққа жауап беру барысында дара кәсіпкер жүк тасымалдау бойынша қызмет көрсетпеген болса, онда статистикалық нысанның басқа тармақтары толтырылмайды.
6. 4-сұрақтың 4.3-тармағында ақысыз негізде таныстардан, туған-туысқандардан, достарынан және тағы басқаларынан алынған автокөлік көрсетіледі.
7. 5-сұрақта автокөлік құралының маркасы, мемлекеттік нөмірі және рұқсат етілген жүк көтерімділігі көрсетіледі. Егер жүк көтерімділігі техникалық төлқұжаттан анықталмаса, жүк көтерімділігі шамамен көрсетіледі.
8. 6-сұрақта шанақ типі көрсетіледі. Егер автокөлік құралының шанақ құрылымы көрсетілген түрге жауап бермесе – 6.12-тармақ белгіленеді.
9. 10-сұрақтың 4-бағанында жүк түрі (көмір, астық, ағаш, картоп және тағы басқалары) көрсетіледі. Егер бір уақытта әртүрлі жүктер тасымалданатын болса, салмағы ең көп жүк түрі көрсетіледі. Ал егер ерекшелеу мүмкін болмаса-«түрлі тауарлар» көрсетіледі. Ыдыс, құрылыс жүктері, қоқыс секілді тауарлар да көрсетіледі. 5-бағанды аумақтық статистика органдары толтырады.
10. 11-сұрақта зерттелетін апта ішінде алынған жүк, жолжүгі, жүк-жолжүгі тасымалынан түскен табыс көрсетіледі. Жүк, жолжүгі, жүк-жолжүгі тасымалынан түскен табысқа жүктерді (почтаны қоса) тасымалдағаны, жүктерді жөнелтушілерге тасымалдау бойынша қосымша қызмет көрсеткені үшін дара кәсіпкерлермен алынған қаражат сомасы кіреді.
Мемлекеттік статистика органдары құпиялылығына кепілдік береді
Конфиденциальность гарантируется органами государственной статистики
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі төрағасының
2012 жылғы 25 қазандағы № 294
бұйрығына
15-қосымша
Жалпымемлекеттік статистикалық байқау бойынша статистикалық нысан
Статистическая форма по общегосударственному статистическому наблюдению
Приложение 15 к приказу Председателя
Агентства Республики Казахстан

2. Период и продолжительность проведения обследования – 4 недели в квартал (за 1-й квартал отчетного года - с 9 января по 5 февраля, за 2-й квартал отчетного года - с 9 апреля по 6 мая, за 3-й квартал отчетного года - с 9 июля по 5 августа, за 4-й квартал отчетного года - с 8 октября по 4 ноября).
3. Статистическую форму заполняет индивидуальный предприниматель, осуществляющий грузовые перевозки (далее - Перевозчик), как в пределах территории Республики Казахстан, так и за ее пределами.
4. Статистическая форма предоставляется респонденту интервьюером. В статистической форме Перевозчиком указываются технические параметры автотранспортного средства и записи каждой перевозки автотранспортным средством на протяжении четырех недельного обследования и ведет запись по окончанию каждого дня.
5. Если при ответе на вопрос 2 индивидуальный предприниматель отвечает, что не оказывает услуги по перевозке грузов, то далее другие разделы статистической формы не заполняются.
6. В пункте 4.3 вопроса 4 указывается автотранспорт, взятый у знакомых, родственников, друзей и так далее на безвозмездной основе.
7. В вопросе 5 указываются марка, государственный номер и разрешенная грузоподъемность автотранспортного средства. Если грузоподъемность не определяется из технического паспорта, указывается приблизительная грузоподъемность.
8. В вопросе 6 указывается тип кузова. Если конструкция кузова автотранспортного средства не отвечает указанным видам – отмечается пункт 6.12.
9. В графе 4 вопроса 10 в указывается вид груза (уголь, зерно, древесина, картофель и так далее). Если одновременно перевозятся разные грузы, указывается тот, который имеет наибольший вес. Если невозможно выделить - указываются «разные товары». Указываются и такие грузы, как тара, строительные грузы, мусор. Графу 5 заполняют территориальные органы статистики.
10. В вопросе 11 указываются доходы от перевозки (транспортировки) грузов, багажа, грузобагажа, полученные за обследуемую неделю. Доходы от перевозки (транспортировки) грузов, багажа, грузобагажа включают сумму средств, полученных индивидуальным предпринимателем за перевозку грузов (включая почту), оказанные отправителям грузов дополнительные услуги по перевозке.
Приложение 15 к приказу
Председателя Агентства Республики
Казахстан по статистике
от 25 октября 2012 года № 294
Мемлекеттік статистика органдары
құпиялылығына кепілдік береді
Конфиденциальность гарантируется
органами государственной статистики
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі төрағасының

8. Жолаушылар тасымалы бойынша жұмыс көлемінің көрсеткіштерін көрсетіңіз:
Укажите показатели объема работ по перевозке пассажиров:
8.1 тасымалданған жолаушылар                                     адам
перевезено пассажиров              ______________________ человек
8.2 жолаушылар айналымы                              жолаушы-километр
пассажирооборот                    ___________ пассажиро-километр
8.3 жолаушылар тасымалынан түскен табыс                     мың теңге
доходы от перевозки пассажиров     __________________ тысяч тенге
9. Пайдаланылған отынның көлемін көрсетіңіз, литр (м3, кВт)1
Укажите объемы используемого топлива, литров (м3, кВт)
9.1 бензин                      9.2 дизель отыны
бензин _______________          дизельное топливо _______________
9.3 газ                         9.4 биоотын
газ __________________          биотопливо ______________________
9.5 электрлі                    9.6 басқа
электрическое ________          другое __________________________
(отын түрін көрсетіңіз)
(указать вид топлива)
______________________
1м3, кВт – текше метр, киловатт.
м3, кВт – кубических метров, киловатт.
Атауы                                Мекенжайы
Наименование _______________________ Адрес __________________________
_______________________
Телефон ________________________
Электрондық почта мекенжайы
Адрес электронной почты _____________________________________________
Орындаушының тегі
Фамилия исполнителя ________________ Телефон ________________________
Басшы                                (Т.А.Ә., қолы)
Руководитель _______________________ (Ф.И.О., подпись) ______________
Бас бухгалтер                        (Т.А.Ә., қолы)
Главный бухгалтер __________________ (Ф.И.О., подпись) ______________
М.О.
М.П.
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі төрағасының
2012 жылғы 25 қазандағы
№ 294 бұйрығына
16–қосымша
«Дара кәсіпкерлердің жолаушыларды автомобильдермен тасымалдауын
іріктеме зерттеу сауалнамасы» (коды 1992102, индексі К-002,
кезеңділігі тоқсандық) жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың
статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық
1. Осы «Дара кәсіпкерлердің жолаушыларды автомобильдермен тасымалдауын іріктеме зерттеу сауалнамасы» (коды 1992102, индексі К-002, кезеңділігі тоқсандық) жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық (бұдан әрі - Нұсқаулық) «Мемлекеттік статистика туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабы 7) тармақшасына сәйкес әзірленді және «Дара кәсіпкерлердің жолаушылар автомобильдермен тасымалдауын іріктеме зерттеу сауалнамасы» (коды 1992102, индексі К-002, кезеңділігі тоқсандық) жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыруды нақтылайды.

8. Жолаушылар тасымалы бойынша жұмыс көлемінің көрсеткіштерін көрсетіңіз:
Укажите показатели объема работ по перевозке пассажиров:
8.1 тасымалданған жолаушылар                                            адам
перевезено пассажиров                         ______________________ человек
8.2 жолаушылар айналымы                                     жолаушы-километр
пассажирооборот                               ___________ пассажиро-километр
8.3 жолаушылар тасымалынан түскен табыс                           мың теңге
доходы от перевозки пассажиров               ___________________ тысяч тенге
9. Пайдаланылған отынның көлемін көрсетіңіз, литр (м3, кВт)1
Укажите объемы используемого топлива, литров (м3, кВт)
9.1 бензин                                     9.2 дизель отыны
бензин __________________                     дизельное топливо ______________
9.3 газ                                        9.4 биоотын
газ _____________________                     биотопливо _____________________
9.5 электрлі                                   9.6 басқа
электрическое _____________                     другое _______________  _______
(отын түрін көрсетіңіз)
(указать вид топлива)
______________________________________
1 м3, кВт – текше метр, киловатт.
м3, кВт – кубических метров, киловатт.
Атауы                                      Мекенжайы
Наименование ________________________        Адрес ____________________________________
________________________
Телефон ___________________________________
Электрондық почта мекенжайы
Адрес электронной почты        ____________________________________
Орындаушының тегі
Фамилия исполнителя            ____________________________________
Телефон ___________________________________
Басшы                            (Т.А.Ә., қолы)
Руководитель _____________________ (Ф.И.О., подпись) __________________________________
Бас бухгалтер                   (Т.А.Ә., қолы)
Главный бухгалтер _______________ (Ф.И.О., подпись) ___________________________________
М.О.
М.П.
Приложение 16 к приказу
Председателя Агентства Республики
Казахстан по статистике
от 25 октября 2012 года № 294
Инструкция по заполнению статистической формы
общегосударственного статистического наблюдения «Анкета
выборочного обследования автомобильных перевозок пассажиров
индивидуальными предпринимателями» (код 1992102, индекс ТР-002,
периодичность квартальная)
1. Настоящая Инструкция по заполнению статистической формы общегосударственного статистического наблюдения «Анкета выборочного обследования автомобильных перевозок пассажиров индивидуальными предпринимателями» (код 1992102, индекс ТР-002, периодичность квартальная) (далее - Инструкция) разработана в соответствии с подпунктом 7) статьи 12 Закона Республики Казахстан «О государственной статистике» и детализирует заполнение статистической формы общегосударственного статистического наблюдения «Анкета выборочного обследования автомобильных перевозок пассажиров индивидуальными предпринимателями» (код 1992102, индекс ТР-002, периодичность квартальная).

2. Статистикалық нысанды Қазақстан Республикасы аумағы шегінде және одан тысқары жерде жолаушы тасымалдаумен айналысатын (бұдан әрі - Тасымалдаушы) дара кәсіпкер толтырады.
3. Статистикалық нысанда Тасымалдаушы автокөлік құралдарының санын және есепті тоқсандағы жолаушылар тасымалдау бойынша жұмыс көлемінің негізгі көрсеткіштерін көрсетеді.
4. Егер 2-сұраққа жауап беру барысында дара кәсіпкер жолаушы тасымалдау бойынша қызмет көрсетпеген болса, онда статистикалық нысанның басқа тармақтары толтырылмайды.
5. 4-сұрақтың в) тармақшаларында ақысыз негізде таныстардан, туған-туысқандардан, достарынан және тағы басқаларынан алынған автокөлік көрсетіледі.
6. 8-сұрақтың 8.1-тармағында жолаушыларды автобуспен тасымалдауда қолданылатын тарифтерге қарамастан қалалық, қаламаңылық, қалааралық және халықаралық қатынастарда автобуспен тасымалданған, сондай-ақ тегін жол жүру құқығын немесе кәсіпорындар (ұйымдар) төлеген жол жүру құжаттарын пайдаланатын жолаушыларды қоса алғанда, барлық жолаушылар қосындысы ретінде есептелінеді.
Қалалық қатынаста маршруттық автобустармен тасымалданған ақылы жолаушылар саны:
1) кондукторлары бар автобустарда сатылған билеттердің саны бойынша;
2) маршруттық автобуспен жол жүру үшін абонементтік талондар мен бір жолғы билеттерді сатудан түскен түсімді осы қала (маршрут) үшін бекітілген тарифке бөлу арқылы;
3) айлық жол жүру билеттерін сатқан кезде - сатылған билеттер санын бір айдағы жол жүрудің есептік санына көбейту арқылы анықталады.
Қаламаңылық, қалааралық және халықаралық қатынастарда маршруттық автобустармен тасымалданған жолаушылар саны сатылған билеттер саны бойынша анықталады.
Билетсіз жүйе бойынша тасымалдау кезінде маршруттық автобустармен тасымалданған жолаушылар саны жол жүру құнына байланысты, алынған табысты қолданылатын тарифке бөлу арқылы сараланып анықталады.
Тапсырыстағы автобустармен тасымалданған жолаушылар саны былайша есептелінеді:
1) қалалық және қаламаңылық қатынастарда (туристік-экскурсиялық автобустардан басқа) - жолаушылар айналымын (есептік) қала маңындағы қатынаста жолаушы сапарының орташа қашықтығына бөлу арқылы, егер шаруашылықта мұндай деректер болмаса, онда есептеу үшін 15 километрге тең қашықтық алынады;
2) қалааралық және халықаралық қатынастарда, сондай-ақ қатынастың барлық түріндегі туристік - экскурсиялық автобустарда - жол қағазында көрсетілген жолаушылар санына тең етіп қабылданады, бірақ автобуста отыруға арналған орындар санынан аспауы тиіс.
Такси жолаушыларын тасымалдау олардың автомобиль-километрдегі ақылы жүрген жолын жеңіл таксидегі жолаушылардың орташа санына көбейтіп және нәтижесін жолаушыларды тасымалдаудың орташа ара қашықтығына бөлумен анықталады. Жеңіл таксидегі жолаушылардың орташа саны екі жолаушыға тең деп алынады. Жеңіл таксимен жолаушылар тасымалдаудың орташа ара қашықтығы қала маңына қатынайтын автобуспен жолаушылар тасымалдаудың орташа ара қашықтығына тең деп алынады.

2. Статистическую форму заполняет индивидуальный предприниматель, осуществляющий пассажирские перевозки (далее - Перевозчик), как в пределах территории Республики Казахстан, так и за ее пределами.
3. В статистической форме Перевозчик указывает наличие автотранспортных средств и основные показатели объемов работы по перевозке пассажиров за отчетный квартал.
4. Если при ответе на вопрос 2 индивидуальный предприниматель отвечает, что не оказывает услуги по перевозке пассажиров, то далее другие разделы статистической формы не заполняются.
5. В подпунктах в) вопроса 4 указывается автотранспорт, взятый у знакомых, родственников, друзей и так далее на безвозмездной основе.
6. В пункте 8.1 вопроса 8 перевозки пассажиров автобусами исчисляются как сумма всех пассажиров, перевезенных автобусами в городском, пригородном, междугородном и международном сообщениях, независимо от применяемого тарифа, а также включая пассажиров, пользующихся правом бесплатного проезда или проездными документами, оплаченными предприятиями (организациями).
Количество перевезенных платных пассажиров маршрутными автобусами в городском сообщении определяется:
1) по количеству проданных билетов в автобусах с кондуктором;
2) делением выручки от продажи абонементных талонов и разовых билетов для поездки на маршрутном автобусе на утвержденный для данного города (маршрута) тариф;
3) при продаже месячных проездных билетов – умножением количества проданных билетов на расчетное количество поездок в месяц.
Количество перевезенных пассажиров маршрутными автобусами в пригородном, междугородном и международном сообщениях определяется по количеству проданных билетов.
При безбилетной системе перевозок количество перевезенных пассажиров маршрутными автобусами определяется дифференцированно, в зависимости от стоимости проезда, путем деления полученных доходов на применяемый тариф.
Количество пассажиров, перевезенных заказными автобусами исчисляется:
1) в городском и пригородном сообщении (кроме туристско-экскурсионных автобусов) – делением пассажирооборота (расчетного) на среднее расстояние поездки пассажира в пригородном сообщении, если в хозяйстве таких данных нет, для расчета берется расстояние равное 15 километр;
2) в междугородном и международном сообщениях, а также на туристско-экскурсионных автобусах во всех видах сообщения – принимается равным количеству пассажиров, указанному в путевом листе, но не более числа мест для сидения в автобусе.
Перевозка пассажиров такси определяется как произведение платного пробега в автомобиле-километрах на среднее число пассажиров в легковом такси и делением результата на среднее расстояние перевозки пассажира. Среднее число пассажиров в легковом такси принимается равным двум пассажирам. Среднее расстояние перевозки пассажира в легковом такси принимается равным среднему расстоянию перевозки пассажира автобусом в пригородном сообщении.

8-сұрақтың 8.2-тармағында автобустардағы жолаушылар айналымы тасымалданған жолаушылар санының сапардың орташа қашықтығына көбейтіндісі ретінде анықталады.
Таксидегі жолаушылар айналымы - жеңіл таксидің ақылы жүрген жолын тасымалданған жолаушылардың орташа санына (екі жолаушыға тең) көбейту арқылы анықталады.
8-сұрақтың 8.3-тармағында барлық қатынастарда жолаушыларды автобустармен тасымалдау табыстарына (маршруттық таксилерді қоса алғанда) жол жүру билеттерінің барлық түрлерін сатудан (жеке азаматтарға, сондай-ақ кәсіпорындар мен ұйымдарға) түскен нақты ақшалай түсімінің жалпы сомасы, сондай-ақ тапсырыстық автобустармен жолаушыларды тасымалдаудан түскен ақшалай түсім қосылады.
Жолаушыларды жеңіл таксилермен тасымалдаудан түскен табыстарға жеңіл таксилермен жолаушыларды тасымалдаудан алынған ақшалай түсімінен басқа (таксилерге телефон арқылы алдын ала тапсырыс беруден түсетін табыстарды есепке алғанда), сонымен қатар байланыс органдарының почта мен мерзімдік басылымдарды тасымалдауынан қолма-қол ақшасыз есеп айыру бойынша түскен табыстар да қосылады.
Мемлекеттік статистика органдары құпиялылығына кепілдік береді
Конфиденциальность гарантируется органами государственной статистики
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі төрағасы
2012 жылғы 25 қазандағы
№ 294 бұйрығына
17-қосымша
Жалпымемлекеттік статистикалық байқау бойынша статистикалық нысан
Статистическая форма по общегосударственному статистическому наблюдению
Приложение 17 к приказу Председателя
Агентства Республики Казахстан по статистике
от 25 октября 2012 года № 294
Аумақтық органға тапсырылады
Представляется территориальному органу
Статистикалық нысанды толтыруға жұмсалған уақыт, сағат (қажеттiсiн қоршаңыз)
Время, затраченное на заполнение статистической формы, час (нужное обвести)
1 сағатқа дейiн
1-2
2-4
4-8
8-40
40 сағаттан артық
до 1 часа
более 40 часов
Статистикалық нысанды www.stat.gov.kz  сайтынан алуға болады.
Статистическую форму можно получить на сайте www.stat.gov.kz
Мемлекеттік статистиканың тиісті органдарына алғашқы статистикалық деректерді тапсырмау, уақтылы тапсырмау және дәйексіз деректерді беру  «Әкімшілік құқық бұзушылық туралы» Қазақстан Республикасы Кодексінің 381-бабында көзделген әкімшілік құқық бұзушылық болып табылады.
Непредставление, несвоевременное представление и предоставление недостоверных первичных статистических данных в соответствующие органы государственной статистики является административным правонарушением, предусмотренным статьей 381 Кодекса Республики Казахстан «Об административных правонарушениях».
Статистикалық нысан коды 0801104
Код статистической формы 0801104
Әуе көлігі мен әуежайдың жұмысы туралы есеп
Отчет о работе воздушного транспорта и аэропорта
1-К (әуе)
1-ТР (авиа)
Жылдық
Годовая
Есепті кезең
Отчетный период
жыл
год
Экономикалық қызметінің негізгі түрі – әуе көлігі (экономикалық қызмет түрлерінің номенклатурасы бойынша коды 51), жолаушылар мен жүк тасымалына жататын өзге де қызметтер (экономикалық қызмет түрлерінің номенклатурасы бойынша коды 52.23.9) болып табылатын қызметкерлердің санына қарамастан заңды тұлғалар және (немесе) олардың құрылымдық және оқшауланған бөлімшелері тапсырады.
Представляют юридические лица и (или) их структурные и обособленные подразделения, независимо от численности, имеющие основной вид экономической деятельности – воздушный транспорт (код по номенклатуре видов экономической деятельности  51), прочая деятельность, относящаяся к пассажирским и грузовым перевозкам  (код по номенклатуре видов экономической деятельности  52.23.9).
Тапсыру мерзімі – 5 шілдеге дейін.
Срок представления – до 5 июля.
БСН коды
код БИН

В пункте 8.2 вопроса 8 пассажирооборот автобусов определяется как произведение количества перевезенных пассажиров на среднее расстояние поездки.
Пассажирооборот такси определяется как произведение платного пробега легкового такси на среднее число перевезенных пассажиров (равное двум пассажирам).
В пункте 8.3 вопроса 8 в доходы от перевозок пассажиров автобусами (включая маршрутные такси) во всех сообщениях включается общая сумма фактической выручки от продажи всех видов проездных билетов (как отдельным гражданам, так и предприятиям и организациям), а также выручка от перевозок пассажиров заказными автобусами.
В доходы от перевозок пассажиров легковыми такси, кроме выручки, полученной от перевозок пассажиров легковыми такси (с учетом доходов от предварительных заказов такси по телефону), включаются также доходы, поступившие по безналичному расчету от перевозки почты и периодической печати органами связи.
Приложение 17 к приказу
Председателя Агентства Республики
Казахстан по статистике
от 25 октября 2012 года № 294
Мемлекеттік статистика органдары
құпиялылығына кепілдік береді
Конфиденциальность гарантируется
органами государственной статистики
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі төрағасының
2012 жылғы 25 қазандағы
№ 294 бұйрығына 17-қосымша
Жалпымемлекеттік статистикалық
байқау бойынша статистикалық нысан
Статистическая форма по
общегосударственному
статистическому наблюдению
Аумақтық органға тапсырылады
Представляется территориальному органу
Статистикалық нысанды www.stat.gov.kz сайтынан алуға болады
Статистическую форму можно получить на сайте www.stat.gov.kz
Статистикалық нысанды толтыруға жұмсалған уақыт,
сағат (қажеттiсiн қоршаңыз)
Время, затраченное на заполнение статистической формы,
час (нужное обвести)
1 сағат-
қа дейiн
до 1 часа
1-2
2-4
4-8
8-40
40 сағаттан артық
более 40 часов
Мемлекеттік статистиканың тиісті органдарына алғашқы статистикалық деректерді тапсырмау,
уақтылы тапсырмау және дәйексіз деректерді беру  «Әкімшілік құқық бұзушылық туралы»
Қазақстан Республикасы Кодексінің 381-бабында көзделген әкімшілік құқық бұзушылық болып
табылады.
Непредставление, несвоевременное представление и предоставление недостоверных первичных статистических
данных в соответствующие органы государственной статистики является административным правонарушением,
предусмотренным статьей 381 Кодекса Республики Казахстан «Об административных правонарушениях».
Статистикалық нысан
коды 0801104
Код статистической
формы 0801104
Әуе көлігі мен әуежайдың жұмысы туралы есеп
1-К (әуе)
1-ТР (авиа)
Отчет о работе воздушного транспорта и аэропорта
Жылдық
Годовая
Есепті кезең
Отчетный период
жыл
год
Экономикалық қызметінің негізгі түрі – әуе көлігі (экономикалық қызмет түрлерінің
номенклатурасы бойынша коды 51), жолаушылар мен жүк тасымалына жататын өзге де қызметтер
(экономикалық қызмет түрлерінің номенклатурасы бойынша коды 52.23.9) болып табылатын
қызметкерлердің санына қарамастан заңды тұлғалар және (немесе) олардың құрылымдық және
оқшауланған бөлімшелері тапсырады.
Представляют юридические лица и (или) их структурные и обособленные подразделения, независимо от
численности, имеющие основной вид экономической деятельности – воздушный транспорт (код по номенклатуре
видов экономической деятельности  51), прочая деятельность, относящаяся к пассажирским и грузовым
перевозкам  (код по номенклатуре видов экономической деятельности  52.23.9).
Тапсыру мерзімі – 5 шілдеге дейін.
Срок представления – до 5 июля.
БСН коды
код БИН

1. Әуе көлігі қызметі жұмысының негізгі көрсеткіштерін көрсетіңіз (тек қана әуе тасымалдаушылар толтырады)
Укажите основные показатели работы воздушного транспорта (заполняют только авиаперевозчики)
Жол коды
Код строки
Көрсеткіштің атауы
Наименование показателя
Жолаушылар әуе тасымалдары
Пассажирские авиаперевозки
Жүк әуе тасымалдары (почталықты қоса)
Грузовые авиаперевозки (включая почтовые)
халықаралық
международные
ішкі
внутренние
халықаралық
международные
ішкі
внутренние
А
Б
1
2
3
4
Кесте бойынша әуе тасымалдау
Регулярные авиаперевозки
1
самолет-километр, мың км1
самолето-километры, тысяч км
2
әуе кемелерді жөнелту, бірлік
отправления воздушных судов, единиц
3
ұшқан уақыты, сағат
налет часов, часов
4
тасымалданған жолаушылар, адам
перевезено пассажиров, человек
5
орындалған жолаушылар-километр, мың жкм2
выполненные пассажиро-километры, тысяч пкм
6
қолданыстағы кресло-километр, мың жкм
располагаемые кресло-километры, тысяч пкм
7
тасымалданған жүк, тонна
перевезено грузов, тонн
8
орындалған тонна-километр, мың ткм3
выполненные тонно-километры, тысяч ткм
9
қолданыстағы тонна-километр, мың ткм
располагаемые тонно-километры, тысяч ткм
Кестесіз (чартерлік) әуе тасымалдау
Нерегулярные (чартерные) авиаперевозки
10
самолет-километр, мың км
самолето-километры, тысяч км
11
әуе кемелерді жөнелту, бірлік
отправления воздушных судов, единиц
12
ұшқан уақыты, сағат
налет часов, часов
13
тасымалданған жолаушылар, адам
перевезено пассажиров, человек
14
орындалған жолаушылар-километр, мың жкм
выполненные пассажиро-километры, тысяч пкм
15
қолданыстағы кресло-километр, мың жкм
располагаемые кресло-километры, тысяч пкм
16
тасымалданған жүк, тонна
перевезено грузов, тонн
17
орындалған тонна-километр, мың ткм
выполненные тонно-километры, тысяч ткм
18
қолданыстағы тонна-километр, мың км
располагаемые тонно-километры, тысяч ткм
_________________________________
1Км – мұнда және бұдан әрі – километр.
Км – здесь и далее – километр.
2Жкм – мұнда және бұдан әрі – жолаушы-километр.
Пкм – здесь и далее – пассажиро-километр.
3Ткм – мұнда және бұдан әрі – тонна-километр.
Ткм – здесь и далее – тонно-километр.

1. Әуе көлігі қызметі жұмысының негізгі көрсеткіштерін көрсетіңіз (тек қана әуе тасымалдаушылар толтырады)
Укажите основные показатели работы воздушного транспорта (заполняют только авиаперевозчики)
Жол коды
Код
стро-
ки
Көрсеткіштің атауы
Наименование показателя
Жолаушылар әуе
тасымалдары
Пассажирские авиаперевозки
Жүк әуе тасымалдары
(почталықты қоса)
Грузовые авиаперевозки
(включая почтовые)
халықаралық
международные
ішкі
внутренние
халықаралық
международные
ішкі
внутренние
А
Б
1
2
3
4
Кесте бойынша әуе
тасымалдау
Регулярные авиаперевозки
1
самолет-километр,
мың км1
самолето-километры, тысяч
км
2
әуе кемелерді жөнелту,
бірлік
отправления воздушных
судов, единиц
3
ұшқан уақыты, сағат
налет часов, часов
4
тасымалданған
жолаушылар, адам
перевезено пассажиров,
человек
5
орындалған
жолаушылар-километр,
мың жкм2
выполненные
пассажиро-километры, тысяч
пкм
6
қолданыстағы
кресло-километр, мың жкм
располагаемые
кресло-километры, тысяч пкм
7
тасымалданған жүк, тонна
перевезено грузов, тонн
8
орындалған
тонна-километр, мың ткм3
выполненные
тонно-километры, тысяч ткм
9
қолданыстағы
тонна-километр, мың ткм
располагаемые
тонно-километры, тысяч ткм
Кестесіз (чартерлік) әуе
тасымалдау
Нерегулярные (чартерные)
авиаперевозки
10
самолет-километр, мың км
самолето-километры, тысяч
км
11
әуе кемелерді жөнелту,
бірлік
отправления воздушных
судов, единиц
12
ұшқан уақыты, сағат
налет часов, часов
13
тасымалданған
жолаушылар, адам
перевезено пассажиров,
человек
14
орындалған
жолаушылар-километр,
мың жкм
выполненные
пассажиро-километры, тысяч
пкм
15
қолданыстағы
кресло-километр, мың жкм
располагаемые
кресло-километры, тысяч пкм
16
тасымалданған жүк, тонна
перевезено грузов, тонн
17
орындалған
тонна-километр, мың ткм
выполненные
тонно-километры, тысяч ткм
18
қолданыстағы
тонна-километр, мың км
располагаемые
тонно-километры, тысяч ткм
__________________________________________
1 Км – мұнда және бұдан әрі – километр.
Км – здесь и далее – километр.
2 Жкм – мұнда және бұдан әрі – жолаушы-километр.
Пкм – здесь и далее – пассажиро-километр.
3 Ткм – мұнда және бұдан әрі – тонна-километр.
Ткм – здесь и далее – тонно-километр.

3. Әуежай жұмысының негізгі көрсеткіштерін көрсетіңіз (тек қана әуежай толтырады)
Укажите основные показатели работы аэропорта (заполняет только аэропорт)
Жол коды
Код строки
Көрсеткіштің атауы
Наименование показателя
Жолаушылардың саны, адам
Количество пассажиров, человек
Жүктердің көлемі (почтаны қоса) - барлығы, тонна
Объем грузов (включая почту) - всего, тонн
жөнелтілген
отправленные
қабылданған
принятые
тіке транзит
прямой транзит
жөнелтілген
отправленные
қабылданған
принятые
А
Б
1
2
3
4
5
Кесте бойынша әуе тасымалдау
Регулярные авиаперевозки
1
халықаралық
международные
2
ішкі
внутренние
Кестесіз (чартерлік) әуе тасымалдау
Нерегулярные (чартерные) авиаперевозки
3
халықаралық
международные
4
ішкі
внутренние
4. Халықаралық қатынастар санын көрсетіңіз (тек қана әуежай толтырады)
Укажите число международных сообщений (заполняет только аэропорт)
Жол коды
Код строки
Көрсеткіштің атауы
Наименование показателя
Ұлттық әуе кемелерімен жасалған
Выполнено национальными воздушными судами
Шетелдік әуе кемелерімен жасалған
Выполнено иностранными воздушными судами
А
Б
1
2
1
Халықаралық қатынастар саны
Число международных сообщений
Атауы                                Мекенжайы
Наименование _______________________ Адрес __________________________
_______________________
Телефон ________________________
Электрондық почта мекенжайы
Адрес электронной почты _____________________________________________
Орындаушының тегі
Фамилия исполнителя ________________ Телефон ________________________
Басшы                                (Аты-жөні, тегі, қолы)
Руководитель _______________________ (Ф.И.О., подпись) ______________
Бас бухгалтер                        (Аты-жөні, тегі, қолы)
Главный бухгалтер __________________ (Ф.И.О., подпись) ______________
М.О.
М.П.
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі төрағасы
2012 жылғы 25 қазандағы
№ 294 бұйрығына
18-қосымша
«Әуе көлігі мен әуежайдың жұмысы туралы есеп»
(коды 0801104, индексі 1-К (әуе), кезеңділігі жылдық)
жалпымемлекеттік статистикалық байқау бойынша статистикалық
нысанды толтыру жөніндегі нұсқаулық
1. Осы «Әуе көлігі мен әуежайдың жұмысы туралы есеп» (коды 0801104, индексі 1-К (әуе), кезеңділігі жылдық) жалпымемлекеттік статистикалық байқау бойынша статистикалық нысанды толтыру жөніндегі нұсқаулық (бұдан әрі - Нұсқаулық) «Мемлекеттік статистика туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабы 7) тармақшасына сәйкес әзірленді және жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың «Әуе көлігі мен әуежайдың жұмысы туралы есеп» (коды 0801104, индексі 1-К (әуе), кезеңділігі жылдық) статистикалық нысанын толтыруды нақтылайды.

3. Әуежай жұмысының негізгі көрсеткіштерін көрсетіңіз (тек қана әуежай толтырады)
Укажите основные показатели работы аэропорта (заполняет только аэропорт)
Жол
коды
Код
стро-
ки
Көрсеткіштің атауы
Наименование
показателя
Жолаушылардың саны, адам
Количество пассажиров, человек
Жүктердің көлемі
(почтаны қоса) -
барлығы, тонна
Объем грузов (включая
почту) - всего, тонн
жөнел-
тілген
отправ-
ленные
қабыл-
данған
принятые
тіке транзит
прямой транзит
жөнелтілген
отправленные
қабылданған
принятые
А
Б
1
2
3
4
5
Кесте бойынша әуе
тасымалдау
Регулярные
авиаперевозки
1
халықаралық
международные
2
ішкі
внутренние
Кестесіз
(чартерлік) әуе
тасымалдау
Нерегулярные
(чартерные)
авиаперевозки
3
халықаралық
международные
4
ішкі
внутренние
4. Халықаралық қатынастар санын көрсетіңіз (тек қана әуежай толтырады)
Укажите число международных сообщений (заполняет только аэропорт)
Жол
коды
Код
строки
Көрсеткіштің атауы
Наименование
показателя
Ұлттық әуе кемелерімен
жасалған
Выполнено национальными
воздушными судами
Шетелдік әуе кемелерімен
жасалған
Выполнено иностранными
воздушными судами
А
Б
1
2
1
Халықаралық
қатынастар саны
Число международных
сообщений
Атауы                                      Мекенжайы
Наименование ________________________        Адрес ___________________________________
________________________
Телефон __________________________________
Электрондық почта мекенжайы
Адрес электронной почты        ____________________________________
Орындаушының тегі
Фамилия исполнителя            ____________________________________
Телефон __________________________________
Басшы                            (Т.А.Ә., қолы)
Руководитель _____________________ (Ф.И.О., подпись) _________________________________
Бас бухгалтер                    (Т.А.Ә., қолы)
Главный бухгалтер _______________ (Ф.И.О., подпись) __________________________________
М.О.
М.П.
Приложение 18 к приказу
Председателя Агентства Республики
Казахстан по статистике
от 25 октября 2012 года № 294
Инструкция по заполнению статистической формы
общегосударственного статистического наблюдения
«Отчет о работе воздушного транспорта и аэропорта»
(код 0801104, индекс 1-ТР (авиа), периодичность годовая)
1. Настоящая Инструкция по заполнению статистической формы общегосударственного статистического наблюдения «Отчет о работе воздушного транспорта и аэропорта» (код 0801104, индекс 1-ТР (авиа), периодичность годовая) (далее - Инструкция) разработана в соответствии с подпунктом 7) статьи 12 Закона Республики Казахстан «О государственной статистике» и детализирует заполнение статистической формы общегосударственного статистического наблюдения «Отчет о работе воздушного транспорта и аэропорта» (код 0801104, индекс 1-ТР (авиа), периодичность годовая).

2. Келесі анықтамалар статистикалық нысанды толтыру мақсатында пайдаланылады:
1) әуе кемесі - жер (су) бетінен шағылысқан ауамен өзара әрекеттесуден өзгеше ауамен өзара әрекеттесу есебінен атмосферада қалықтайтын ұшу аппараты;
2) әуе кемелерді жөнелту - әрбір тасымалдау түрлері бойынша әуе кемелерінің типтері мен барлық орындалған рейстерге әуежайдан әуе кемелерін жіберулер саны;
3) жұп қала - орындалу рейстерде жолаушыларды, жүктерді (соның ішінде почталар) тасымалдаудың бастапқы және соңғы пунктері;
4) жөнелтілген жолаушылар - бөлінген тасымалдау түрлері бойынша әуе кемелер типтері және барлық рейсте қазіргі әуежайдан өзінің ұшуын бастайтын жіберілген жолаушылардың сомасы. Оларға тағы да трансферлі жолаушылар (әуежайға келген басқа рейске ауысатын жіберілген жолаушылар) жатады;
5) жөнелтілген жүктер - бөлінген тасымалдау түрлері бойынша трансферлі жүктерді қоса, әуе кемелерінің типтері мен барлық рейстерде бастапқыдан тасымалдау үшін әуежайдағы әуе кемелеріне тиелген жүктердің саны;
6) қолданыстағы тонна-километрлер (шекті жүк айналым) - әрбір тасымалдау түрлері бойынша сәйкес келетін кезеңнің ұзақтығына ұшудың әрбір кезеңіне жайғасқан коммерциялық тоннамен тиегіш туындысының сомасы;
7) қабылданған жолаушылар - бөлінген тасымалдау түрлері бойынша, трансферлі жолаушыларды қоса, осы рейсте қазіргі әуежайда өзінінің ұшуын бітірген барлық рейстерде және әуе кемелерінің типтерінде әуежайға келген жолаушылардың сомасы;
8) қабылданған жүктер - бөлінген тасымалдау түрлері бойынша трансферлі жүктерді қоса, әуе кемелерінің типтері мен барлық рейстерде соңғы тасымалдау бойынша әуежайдағы әуе кемелерінен түсірілген жүктердің саны;
9) қолданыстағы кресло-километрлер (шекті жолаушылар айналымы) - әрбір тасымалдау түрлері бойынша сәйкес келетін кезеңнің ұзақтығына ұшқұштың әрбір кезеңіне сатуға ұсынылған орындықтары туындысының сомасы;
10) орындалған жолаушылар-километрлер (орындалған жолаушылар айналымы) - әрбір тасымалдау түрлері бойынша арақашықтық осы кезеңге сәйкес келетін ұшу әрбір кезеңіне тасымалданған жолаушылардың туындысының сомасы;
11) орындалған тонно-километрлер (орындалған жүк айналымы) - әрбір тасымалдау түрлері бойынша арақашықтық кезеңіне сәйкес келетін ұшудың әрбір кезеңіне туындалған тонна жүк сомасы;
12) тұрақты әуе тасымалдаулар - брондалған ресми жарияланған кестеге сәйкес сыйақы үшін жоспарланған және орындалған ұшулар немесе кез келген агенттіктерде тікелей брондалған орын алған, жүйелі ұшу сериясын орындайтын жеткілікті жиі ұшулар, сонымен қоса, тұрақты рейстердің көп болып кетуіне байланысты орындалатын қосымша ұшулар кіреді;

2. Следующие определения применяются в целях заполнения данной статистической формы:
1) воздушное судно - летательный аппарат, поддерживаемый в атмосфере за счет его взаимодействия с воздухом, отличного от взаимодействия с воздухом, отраженным от земной (водной) поверхности;
2 отправления воздушных судов - сумма отправлений воздушных судов из аэропортов на всех выполненных рейсах и типах воздушных судов по каждому виду перевозки;
3) пара городов - начальный и конечный пункты перевозки пассажиров, грузов (в том числе почты) на выполненных рейсах;
4) пассажиры отправленные - сумма отправленных пассажиров, начавших свой полет из данного аэропорта на всех рейсах и типах воздушных судов, с распределением их по видам перевозок. К ним также относятся трансферные пассажиры (отправленные пассажиры, прибывшие в аэропорт для пересадки на другие рейсы);
5) грузы отправленные - количество грузов, загруженных в аэропорту в воздушное судно для начала перевозки на всех рейсах и типах воздушных судов, включая трансферный груз, с распределением по видам перевозок;
6) располагаемые тонно-километры (предельный грузооборот) - сумма произведений располагаемой коммерческой загрузки в тоннах на каждом этапе полета на протяженность соответствующего этапа по каждому виду перевозки;
7) пассажиры принятые - сумма прибывших на всех рейсах и типах воздушных судов в аэропорт пассажиров, которые закончили свой полет в данном аэропорту на данном рейсе, включая трансферных пассажиров, с распределением их по видам перевозок;
8) грузы принятые - количество грузов, разгруженных в аэропорту из воздушного судна по окончании перевозки на всех рейсах и типах воздушных судов, включая трансферный груз, с распределением по видам перевозок;
9) располагаемые кресло-километры (предельный пассажирооборот) - сумма произведений предлагаемых к продаже кресел на каждом этапе полета на протяженность соответствующего этапа по каждому виду перевозки;
10) выполненные пассажиро-километры (выполненный
пассажирооборот) – сумма произведений числа перевезенных пассажиров на каждом этапе полета на соответствующее этому этапу расстояние по каждому виду перевозки;
11) выполненные тонно-километры (выполненный грузооборот) - сумма произведений тонн грузов на каждом этапе полета на соответствующее этому этапу расстояние по каждому виду перевозки;
12) регулярные авиаперевозки - полеты, запланированные и выполняемые за вознаграждение в соответствии с официально опубликованным расписанием, или достаточно частые полеты, которые могут считаться систематически выполняемой серией полетов, места на которые могут быть забронированы непосредственно в любом агентстве, кроме того к ним относятся дополнительные полеты, которые выполняются в связи с перегрузкой регулярных рейсов;

13) тұрақсыз әуе тасымалдаулар - тұрақсыз келісім негізінде сыйақы үшін орындалатын чартерлі және арнайы ұшулар, сонымен қоса, оларға блок-чартерлі тасымалдау (тұрақты кестеде көрсетілген, бірақ сол немесе ұқсас маршрут пен кестемен жүзеге асырылған чартерлі ұшулар, ұшу негізінде чартерлі тасымалдау үшін әуе кемелерінің барлық сыйымдылығы толтырылған тасымадау) жатады;
14) тіке транзиттің жолаушылары - әуе кемелерінің барлық рейстері мен түрлерінде аралық қону үшін әуежайға келушілер және осы әуежайдан дәл сол рейспен тасымалдау түрлері бойынша оларды бөлумен өз ұшуын жалғастырушылар жинағы;
15) тасымалданған жолаушылар (жүктер, почта) - әрбір тасымалдау түрлері бойынша әуе кемелерінің типтері мен барлық орындалған рейстерге тасымалданған жолаушылар (жүктер, почта) сомасы;
16) ұшу кезеңі - бір жерден келесі жерге әуе кемелерінің ұшуы;
17) ұшақ-километрлер - әрбір тасымалдау түрлері бойынша сәйкес кезеңнің ұзақтығы мен әуе кемелерінің барлық типтеріне орындалған ұшулар кезеңдер саны көбейтіндісінің нәтижесінен алынған туындының сомасы;
18) ұшқан уақыты - әуе кемелерінің ұшуының бастапқы қозғалысынан ұшып бара жатқан жол және тоқтату кезеңге дейін және барлық сағаттар саны (яғни, әуе кемелерінің әуежайдан немесе ұшуды орындау мақсатымен мен соңғы әуежайға дейінгі);
19) халықаралық қатынас - Қазақстан Республикасы мен шет мемлекеттер арасындағы немесе Қазақстан Республикасы арқылы өтетін транзит, сондай-ақ басқа мемлекеттер аумағында (республиканың аумағынан өтпей) Қазақстанның көлік құралдарымен шетел пункттер арасындағы тасымалдаулар. Халықаралық қатынас шеттен әкелу, шетке шығару, транзит және шетел пункттер арасында тасымалдау қосылады.
Шеттен әкелуге жөнелту пункті шетел мемлекеттің аумағында, ал әкелу пункті – Қазақстан Республикасы аумағында орналасқан пункттер арасындағы тасымалдаулар жатады.
Шетке шығаруға жөнелту пункті Қазақстан Республикасы аумағында, ал әкелу пункті - шетел мемлекеттің аумағында орналасқан пункттер арасындағы тасымалдаулар жатады.
Транзиттікке шетел мемлекеттердің жіберуші мен алушылар арасындағы Қазақстан аумағында тасымалдаулар жатады.
Шетел пункттер арасындағы тасымалдауларға басқа мемлекеттер аумағында (республиканың аумағынан өтпей) Қазақстанның көлік құралдарымен шетел пункттер арасындағы тасымалдаулар жатады.

13) нерегулярные (чартерные) авиаперевозки - это чартерные  и специальные полеты, которые выполняются за вознаграждение на нерегулярной договорной основе, кроме того к ним относятся и блок-чартерные перевозки (перевозки, при которых вся емкость воздушного судна зафрахтована для чартерных перевозок на основе полетов, указанных в расписании как регулярные, но тем не менее осуществляемые как чартерные полеты по тем же самым или похожим маршрутам и расписаниям);
14) пассажиры прямого транзита - сумма прибывших в аэропорт  пассажиров для промежуточной посадки на всех рейсах и типах воздушных судов и продолжающих свой полет из данного аэропорта на этих же рейсах, с распределением их по видам перевозок;
15) перевезено пассажиров (грузов, почты) - суммарное количество объемов перевозок пассажиров (грузов, почты) на всех выполненных рейсах и типах воздушных судов по каждому виду перевозки;
16) этап полета - это полет воздушного судна с момента взлета до момента следующей посадки на данном рейсе;
17) самолето-километры - сумма произведений, полученных в результате умножения числа выполненных этапов полета на всех типах воздушных судов на протяженность соответствующего этапа соответственно по каждому виду перевозки;
18) налет часов - общее количество часов нахождения воздушного судна в полете с момента начала движения его по взлетной полосе при взлете и до момента торможения и перехода на рулежную дорожку после завершения полета (то есть с момента начала буксировки воздушного судна от выхода аэровокзала или с момента руления с места стоянки с целью выполнения взлета и до момента окончательной остановки воздушного судна около входа в аэровокзал или на месте стоянки после посадки);
19) международное сообщение - перевозки, осуществляемые между Республикой Казахстан и иностранными государствами и (или) транзитом через Республику Казахстан, а также перевозки между иностранными пунктами, осуществляемые транспортными средствами Казахстана, по территории других стран (без пересечения территории республики). Международное сообщение включает ввоз, вывоз и транзит и перевозки между иностранными пунктами.
К ввозу относятся перевозки, в которых пункт отправления расположен на территории иностранного государства, а пункт прибытия – на территории Республики Казахстан.
К вывозу относятся перевозки, в которых пункт отправления расположен на территории Республики Казахстан, а пункт прибытия – на территории иностранного государства.
К транзитным относятся перевозки, осуществляемые между отправителями и получателями иностранных государств по территории Казахстана.
К перевозкам между иностранными пунктами относятся перевозки, осуществляемые транспортными средствами Казахстана, по территории других стран (без пересечения территории республики);

20) ішкі әуе тасымалдау - жіберілу пункті, белгіленген пункті және бір мемлекет аумағында орналасқан аялдамада барлық қарастырылған пунктер орындалу барысындағы әуе тасымалдау;
3. Тасымалдау көрсеткіштерін анықтау үшін жолдама тасымалдау құжаттарына сәйкес және әрбір рейстің «Ұшуға тапсырмаларында» көрсетілген деректер пайдаланылады.
Тасымалдау туралы деректер пайдаланған кодпен бірлесіп, мәліметтерді пульдік келісім шегінде блок-чартерлі тасымалдау принципі бойынша, орынды блокада жасау туралы келісім шегінде, қызмет көрсетілетін рейстермен бірлескен жағдайында және жалға берілген әуе кемелерімен тасымалдау жағдайында рейстерді нақты орындайтын, яғни «Пайдаланушының сертификаты» көрсетілген тасымалдаулар орындалған әуе кемелері қосылған әуе тасымалдағаны ұсынады.
Ұшу кезеңіндегі тасымалданған жолаушылар саны ұшудың осы кезеңіндегі әуе кемелерінің борттарындағы жолаушылар санына тең.
Қолданыстағы кресло-километрлерді (шекті жолаушылар айналымын) есептегеу барысында қосымша отын немесе басқа да жүктер кесірінен тасымалданған жолаушыларды тасымалдау үшін берілмеген орындықтар саналмайды.
Ұшу кезеңіндегі тасымалданған жүктер саны (почталар) ұшудың қазіргі кезеңіндегі әуе кемелерінің борттарындағы жүктер санына тең.
Тасымалдау түрлері мен әуежай арқылы тасымалдау көрсеткіштері бойынша мәліметтер әуежаудан кететін әр рейс бойынша ресімделетін және әр келетін рейс бойынша әуежайда қалдырылатын ілеспе тасымалдау құжаттарының деректері және сондай-ақ әуе кемелерінің ұшуын орындауды қамтамасыз ететін өзге де қызметтердің деректерінің негізінде көрсетіледі.
Әуежайға ұшуды орындау кезінде әуежай арқылы тасымалдау көлемі бірге не жөнелтілген және қабылданған жолаушылар, тікелей транзит жолаушылары, сондай-ақ тиелген және түсірілген жүктер (соның ішінде почта) қосылады. Тікелей транзит жолаушылары жөнелтілген және қабылданған жолаушылардың жалпы санында есептелмейді. Түсірілген және тиелген ақылы жүк жүктің көлемінде (тиісінше түсірілген немесе тиелген) есептеледі. Тегін жүк көлемде есептелмейді.
Жекелеген жұп қалалар арасына ұшуларды есепті кезең мезгілінде әуе компаниясында қызмет көрсетілген барлық жұп қалалар алфавиттік тәртіпте есепке тізіледі. Әрбір жұп қалалар екі рет саналады: алдымен бір бағытта, содан кейін қайтарда.
«Халықаралық қатынастар саны» 4 бөлімі жөнелту және (немесе) межелі пункттері Қазақстан аумағында болған жағдайда ғана толтырылады.
Тасымалданған жолаушылар және әуе кемелерді жөнелту көрсеткіштерден басқа көрсеткіштері үтірден кейін бір санмен толтырылуы тиіс. «Жөнелтілген жолаушылар», «қабылданған жолаушылар», «тіке транзиттің жолаушылары», «әуе кемелерді жөнелту» мен «тасымалданған жолаушылар» көрсеткіштер бүтін сандарда толтырылу тиіс.

20) внутренние авиаперевозки - это авиаперевозки, при выполнении которых пункт отправления, пункт назначения и все предусмотренные пункты остановок расположены на территории одного государства;
3. Для определения показателей перевозок используются данные, указанные в «Задании на полет» каждого рейса и в соответствующих сопроводительных перевозочных документах.
Сведения о перевозках с совместным использованием кодов, в рамках пульных соглашений, по принципу блок-чартерных перевозок, в рамках соглашений о блокировании мест, на условиях совместно обслуживаемых рейсов и перевозки на арендованных воздушных судах представляет авиаперевозчик, фактически выполняющий рейсы, то есть тот авиаперевозчик, в «Сертификат эксплуатанта» которого включены воздушные суда, на которых были выполнены указанные перевозки.
Количество перевезенных пассажиров на этапе полета равно количеству пассажиров, находящихся на борту воздушного судна на данном этапе полета.
При расчетах располагаемых кресло-километров (предельного пассажирооборота) не следует учитывать кресла, которые фактически не могли быть предоставлены для перевозки пассажиров из-за дополнительного топлива или другого груза.
Перевозка платного багажа учитывается в объеме грузовых перевозок. Перевозка бесплатного багажа не учитывается в объемах авиаперевозок.
Количество перевезенных грузов (почты) на этапе полета равно количеству грузов (почты), находящихся на борту воздушного судна на данном этапе полета.
Сведения по видам перевозок и показателям перевозок через аэропорт указываются на основании данных сопроводительных перевозочных документов, оформляемых в аэропорту по каждому убывающему из аэропорта рейсу и оставляемых в аэропорту по каждому прибывающему рейсу, а также данных других служб, обеспечивающих выполнение полетов воздушных судов.
При выполнении полетов в/из аэропорт(-а) в объем перевозки через аэропорт включаются отправленные и принятые пассажиры, пассажиры прямого транзита, а также отгруженные и разгруженные грузы (в том числе почта). Пассажиры прямого транзита не учитываются в общем количестве отправленных и принятых пассажиров. Отгруженный и разгруженный платный багаж учитывается в объеме груза (соответственно отгруженного или разгруженного). Бесплатный багаж в объемах не учитывается.
При выполнении полетов между отдельными парами городов в алфавитном порядке перечисляются все пары городов, обслуживаемые авиакомпанией в течение отчетного периода. Каждая пара городов должна перечисляться дважды: сначала в одном направлении, затем в обратном.
Раздел 4 «Число международных сообщений» заполняется только в том случае, если пункты отправления и (или) назначения находятся на территории Казахстана.
Все показатели, кроме показателей по перевозке пассажиров и отправления воздушных судов, должны заполняться с одним знаком после запятой. Показатели  «отправленные пассажиры», «принятые пассажиры», «пассажиры прямого транзита», «отправления воздушных судов» и «перевезено пассажиров» заполняются в целых числах.

4. Арифметика – логикалық бақылау:
1 бөлім 4 және 13 жолдары = 2 бөлім 1-75 жолдарының 1 бағанына
1 бөлім 7 және 16 жолдары = 2 бөлім 1-75 жолдарының 2 бағанына.
Мемлекеттік статистика органдары құпиялылығына кепілдік береді
Конфиденциальность гарантируется органами государственной статистики
Қазақстан Республикасы Статистика
агенттігі төрағасы 2012 жылғы
25 қазандағы № 294 бұйрығына
19-қосымша
Жалпымемлекеттік статистикалық байқау бойынша статистикалық нысан
Статистическая форма по общегосударственному статистическому наблюдению
Приложение 19
к приказу Председателя Агентства
Республики Казахстан по статистике
от 25 октября 2012 года № 294
Аумақтық органға тапсырылады
Представляется территориальному органу
Статистикалық нысанды толтыруға жұмсалған уақыт, сағат (қажеттiсiн қоршаңыз)
Время, затраченное на заполнение статистической формы, час (нужное обвести)
1 сағатқа дейiн
1-2
2-4
4-8
8-40
40 сағаттан артық
до 1 часа
более 40 часов
Статистикалық нысанды www.stat.gov.kz сайтынан алуға болады
Статистическую форму можно получить на сайте www.stat.gov.kz
Мемлекеттік статистиканың тиісті органдарына алғашқы статистикалық деректерді уақтылы тапсырмау, дәйексіз деректерді беру «Әкімшілік құқық бұзушылық туралы» Қазақстан Республикасы Кодексінің 381-бабында көзделген әкімшілік құқық бұзушылық болып табылады.
Несвоевременное представление, предоставление недостоверных первичных статистических данных в соответствующие органы государственной статистики является административным правонарушением, предусмотренным статьей 381 Кодекса Республики Казахстан «Об административных правонарушениях».
Статистикалық нысан коды 0811104
Код статистической формы 0811104
Темір жол желісінің пайдаланымдылық ұзындығы туралы
есеп
Отчет о протяженности эксплуатационной длины железнодорожных
линий
1-ТЖ
1-ЖД
Жылдық
Годовая
Есепті кезең
Отчетный период
жыл
год
Қызметкерлерінің санына қарамастан, темір жол желісінің пайдаланымдылық ұзындығын ұсыну бойынша қызметтерін көрсететін заңды тұлғалар және (немесе) олардың құрылымдық және оқшауланған бөлімшелері тапсырады.
Представляют юридические лица и (или) их структурные и обособленные подразделения, независимо от численности, оказывающие услуги по предоставлению эксплуатационной длины железнодорожных линий.
Тапсыру мерзімі – 15 сәуірге дейін
Срок представления – до 15 апреля
БСН коды
код БИН
1. Жыл соңына темір жол желісінің пайдаланымдылық ұзындығын көрсетіңіз (0,1 километрге дейінгі дәлдікпен)
Укажите протяженность эксплуатационной длины железнодорожных линий на конец года (с точностью до 0,1 километра)
Жол коды
Код строки
Көрсеткіштің атауы
Наименование показателя
Темір жол желісінің пайдаланымдылық ұзындығы, километр
Протяженность эксплуатационной длины железнодорожных линий, километров
Оның ішінде:
В том числе:
Электрлендірілген
электрифицированные
Электрлендірілмеген
неэлектрифицированные
А
Б
1
2
3
1
Темір жол желісінің пайдаланымдылық ұзындығы
Протяженность эксплуатационной длины железнодорожных линий
2
жол саны бойынша
по числу путей
3
біржолдық
однопутные
4
екіжолдық және одан көп
двухпутные или более
5
жолтабанның ені бойынша
по ширине колеи
6
қалыпты
нормальная
7
кең
широкая
8
тар
узкая
9
тасымал типі бойынша
по типу перевозок
10
тек жолаушылар тасымалы
только пассажирские
11
тек жүк тасымалы
только грузовые
12
жолаушылар және жүк тасымалы
пассажирские и грузовые
13
ток типі бойынша
по типу тока
Х
14
50Гц/ 25000В
50Гц/ 25000В
Х
15
басқа айнымалы ток (нақты токты көрсетіңіз)
другой переменный ток (указать какой именно ток)
Х
16
тұрақты ток 3000В
постоянный ток 3000В
Х
17
басқа тұрақты ток (нақты токты көрсетіңіз)
другой постоянный ток (указать какой именно ток)
Х

4. Арифметико–логический контроль:
строк 4 и 13 раздела 1 = строк 1-75 графы 1 раздела 2
строк 7 и 16 раздела 1 = строк 1-75 графы 2 раздела 2
Приложение 19 к приказу
Председателя Агентства Республики
Казахстан по статистике
от 25 октября 2012 года № 294
Мемлекеттік статистика органдары
құпиялылығына кепілдік береді
Конфиденциальность гарантируется
органами государственной статистики
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі төрағасының
2012 жылғы 25 қазандағы
№ 294 бұйрығына 19-қосымша
Жалпымемлекеттік статистикалық
байқау бойынша статистикалық нысан
Статистическая форма по
общегосударственному
статистическому наблюдению
Аумақтық органға тапсырылады
Представляется территориальному органу
Статистикалық нысанды www.stat.gov.kz сайтынан алуға болады
Статистическую форму можно получить на сайте www.stat.gov.kz
Статистикалық нысанды толтыруға жұмсалған уақыт,
сағат (қажеттiсiн қоршаңыз)
Время, затраченное на заполнение статистической формы,
час (нужное обвести)
1 сағат-
қа дейiн
до 1 часа
1-2
2-4
4-8
8-40
40 сағаттан артық
более 40 часов
Мемлекеттік статистиканың тиісті органдарына алғашқы статистикалық деректерді уақтылы
тапсырмау, дәйексіз деректерді беру «Әкімшілік құқық бұзушылық туралы» Қазақстан
Республикасы Кодексінің 381-бабында көзделген әкімшілік құқық бұзушылық болып табылады.
Несвоевременное представление, предоставление недостоверных первичных статистических данных в
соответствующие органы государственной статистики является административным правонарушением,
предусмотренным статьей 381 Кодекса Республики Казахстан «Об административных правонарушениях».
Статистикалық нысан
коды 0811104
Код статистической формы
0811104
Темір жол желісінің пайдаланымдылық ұзындығы туралы есеп
1-ТЖ
1-ЖД
Отчет о протяженности эксплуатационной длины железнодорожных
линий
Жылдық
Годовая
Есепті кезең
Отчетный период
жыл
год
Қызметкерлерінің санына қарамастан, темір жол желісінің пайдаланымдылық ұзындығын ұсыну
бойынша қызметтерін көрсететін заңды тұлғалар және (немесе) олардың құрылымдық және
оқшауланған бөлімшелері тапсырады.
Представляют юридические лица и (или) их структурные и обособленные подразделения, независимо от
численности, оказывающие услуги по предоставлению эксплуатационной длины железнодорожных линий.
Тапсыру мерзімі – 15 сәуірге дейін
Срок представления – до 15 апреля
БСН коды
код БИН
1. Жыл соңына темір жол желісінің пайдаланымдылық ұзындығын көрсетіңіз (0,1 километрге дейінгі дәлдікпен)
Укажите протяженность эксплуатационной длины железнодорожных линий на конец года (с точностью до 0,1 километра)
Жол
коды
Код
стро-
ки
Көрсеткіштің атауы
Наименование показателя
Темір жол
желісінің
пайдаланым-
дылық
ұзындығы,
километр
Протяженность
эксплуатационной
длины
железнодорожных
линий,
километров
Оның ішінде:
В том числе:
Электр-
лендірілген
электрифици-
рованные
Электрлендіріл-
меген
неэлектрифици-
рованные
А
Б
1
2
3
1
Темір жол желісінің
пайдаланымдылық
ұзындығы
Протяженность
эксплуатационной длины
железнодорожных линий
2
жол саны бойынша
по числу путей
3
біржолдық
однопутные
4
екіжолдық және одан көп
двухпутные или более
5
жолтабанның ені бойынша
по ширине колеи
6
қалыпты
нормальная
7
кең
широкая
8
тар
узкая
9
тасымал типі бойынша
по типу перевозок
10
тек жолаушылар тасымалы
только пассажирские
11
тек жүк тасымалы
только грузовые
12
жолаушылар және жүк
тасымалы
пассажирские и грузовые
13
ток типі бойынша
по типу тока
Х
14
50Гц/ 25000В
50Гц/ 25000В
Х
15
басқа айнымалы ток
(нақты токты
көрсетіңіз)
другой переменный ток
(указать какой именно ток)
Х
16
тұрақты ток 3000В
постоянный ток 3000В
Х
17
басқа тұрақты ток
(нақты токты
көрсетіңіз)
другой постоянный ток
(указать какой именно ток)
Х

(код 0811104, индексі 1-ТЖ, кезеңділігі жылдық)
жалпымемлекеттік статистикалық байқау бойынша статистикалық
нысанды толтыру жөніндегі нұсқаулық
1. Осы «Темір жол желісінің пайдаланымдылық ұзындығы туралы есеп» (код 0811104, индексі 1-ТЖ, кезеңділігі жылдық) жалпымемлекеттік статистикалық байқау бойынша статистикалық нысанды толтыру жөніндегі нұсқаулық (бұдан әрі - Нұсқаулық) «Мемлекеттік статистика туралы» Қазақстан Республикасының Заңының 12-бабының 7) тармақшасына сәйкес әзірленді және жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың «Темір жол желісінің пайдаланымдылық ұзындығы туралы есеп» (код 0811104, индексі 1-ТЖ, кезеңділігі жылдық) статистикалық нысанын толтыруды нақтылайды.
2. Келесі анықтамалар статистикалық нысанды толтыру мақсатында пайдаланылады:
1) екіжолдық деп, оны шектеуші жалғасатын жолы бар жеке пункттердің арасындағы барлық ұзақтықта егер осы жолдар түгелдей (немесе ішінара) жеке (дербес) жер төсемінде орналасқан жағдайда да екі бас жолы бар учаскені айтады. Осындай учаскенің пайдаланымдылық ұзындығын ең қысқа жол бойынша есептеледі;
2) жолтабанның ені – рельстер басының ішкі жақтары арасында өлшенген екі рельс арасындағы қашықтық. Қазіргі кезде мынадай енді темір жол жолтабаны пайдаланылады:
қалыпты жолтабан: 1,435 м;
кең жолтабан: 1,520 м, 1,524 м, 1,600 м, 1,668 м;
тар жолтабан: 0,60 м, 0,70 м, 0,75 м, 0,76 м, 0,785 м, 0,90 м, 1,00 м.
3) желінің пайдаланымдылық ұзындығы деп осы желіні шектеуші жол тарамдары (станциялар, разъездер, басып озу пункттері) бар жекелеген пункттерінің осьтері аралығында өлшенген бас жолдың ұзақтығын айтады;
4) үшжолдық деп, жалғасатын жолы бар жеке пункттердің арасындағы барлық ұзақтықта үш негізгі жолы бар учаскені айтады;
5) электрлендірілген желілер – бұл электр тарту күшін беретін әуе байланыс рельсімен жабдықталған бір немесе бірнеше электрлендірілген негізгі жолдары бар желілер.
Станцияға жанасатын және оңтайландыру үшін электрлендірілген және оларды электрлендіру келесі станцияға дейін жалғастырылмаған желі учаскелері электрлендірілмеген желілер болып саналады.
3. Пайдаланымдылық ұзындықты былайша анықтайды: екіжолдық және көпжолдық учаскелерді - ең қысқа жол бойынша; жолаушылар ғимаратына тірелетін көпжолды тұйық желілерді - оның бас жолдарының ең көбі бойынша; басқа желіге шектесетін желілер немесе тармақтар – жалғасатын жолы бар жақын жеке пункт осіне дейін. Сонымен, екі желі қосылған орыннан бастап (яғни жанасу стрелкасынан) осы пункттің осіне дейінгі жол бөлігінен екі желінің де пайдаланымдылық ұзындығына кіреді, яғни екі рет ескеріледі. Осы жеке пункт бағытында бірнеше жанасу болған жағдайда осындай жол бөліктері пайдаланымдылық ұзындығында бірнеше рет ескеріледі.
Пайдаланымдылық ұзындығын анықтау кезінде екі аралықтағы негізгі жолдарға жанасатын поездарды қабылдау және жөнелту немесе қалыптастыру парктерінен тікелей шығу, негізгі жолдардың жалғасы болып табылатын немесе шетке түпкілікті ауытқуына дейін екі аралықта негізгі жолдарға қосарлана жүретін бір немесе бірнеше жолдардың бас желілерін біріктіретін тармақтар екінші, үшінші және тағы басқа жол ретінде емес дербес деп саналады. Егер осы шығатын жолдар, тармақтар және өзге де жолдар барлық аралық шегінде станцияның бір осінен екінші осіне дейін негізгі жолға қосарлана жүрсе және поездарды жіберу үшін қызмет етсе, онда олар екінші немесе үшінші жолдар ретінде ескерілуі тиіс.
Пайдаланымдылық ұзындық тек негізгі жолдар үшін анықталады.
Жолдың (жолдардың, жол бөлімшелерінің және басқа да бөлімшелердің) іргелес ара қашықтықтарының жанасу орнында пайдаланымдылық ұзындығын осы бөлімшелердің белгіленген шекарасынан бастап (немесе дейін) анықтайды.
Барлық көрсеткіштер үтірден кейін бір белгімен толтырылуы тиіс.
Х – бұл ұстаным толтырылмайды.

линий» (код 0811104, индекс 1-ЖД, периодичность годовая)
1. Настоящая Инструкция по заполнению статистической формы общегосударственного статистического наблюдения  «Отчет о протяженности эксплуатационной длины железнодорожных линий» (код 0811104, индекс 1-ЖД, периодичность годовая) (далее - Инструкция) разработана в соответствии с подпунктом 7) статьи 12 Закона Республики Казахстан «О государственной статистике» и детализирует заполнение статистической формы общегосударственного статистического наблюдения «Отчет о протяженности эксплуатационной длины железнодорожных линий» (код 0811104, индекс 1-ЖД, периодичность годовая).
2. Следующие определения применяются в целях заполнения данной статистической формы:
1) двухпутный – участок, имеющий на всей протяженности между ограничивающими его раздельными пунктами с путевым развитием, два главных пути даже и в том случае, если эти пути полностью (или частично) устроены на раздельном (самостоятельном) земляном полотне. Эксплуатационная длина такого участка исчисляется по кратчайшему пути;
2) ширина колеи – расстояние между двумя рельсами, измеренное между внутренними краями головок рельсов. В настоящее время используется железнодорожная колея следующей ширины:
нормальная колея 1,435 м;
широкая колея: 1,520 м, 1,524 м, 1,600 м, 1,668 м;
узкая колея: 0,60 м, 0,70 м, 0,75 м, 0,76 м, 0,785 м, 0,90 м, 1,00 м.
3) эксплуатационная длина линии - протяжение главного пути, измеренное между осями раздельных пунктов с путевым развитием (станций, разъездов, обгонных пунктов), ограничивающих эту линию;
4) трехпутный - участок, имеющий на всем протяжении между раздельными пунктами с путевым развитием три главных пути;
5) электрифицированные линии – это линии с одним или несколькими электрифицированными главными путями, которые снабжены воздушным контактным рельсом, чтобы сделать возможной электрическую тягу.
Участки линий, прилегающие к станциям и электрифицированные лишь для того, чтобы было возможно маневрирование, и электрификация которых не продолжена до следующей станции, должны считаться неэлектрифицированными линиями.
3. Эксплуатационную длину определяют: двухпутных и многопутных участков – по кратчайшему пути, многопутных тупиковых линий, упирающихся в пассажирское здание, по наибольшему из главных ее путей, линии или ветки, примыкающей к другой линии; до оси ближайшего раздельного пункта с путевым развитием. Таким образом, отрезок пути от места слияния двух линий (то есть от стрелки примыкания) до оси этого пункта входит в эксплуатационную длину обеих линий, то есть учитывается два раза. При наличии нескольких примыканий в направлении к этому раздельному пункту такие отрезки пути учитываются в эксплуатационной длине несколько раз.
При определении эксплуатационной длины считают самостоятельными, а не в качестве вторых, третьих и так далее путей выходы непосредственно из парков приема и отправления или формирования поездов, которые примыкают к главным путям на перегонах, ветки, являющиеся продолжением главных путей или соединяющие главные линии одной или нескольких дорог, когда они до окончательного отклонения в сторону идут на перегоне параллельно главным путям. Если же эти выходы, ветки и прочие пути следуют параллельно главному пути в пределах всего перегона от оси одной до оси другой станции и служат для пропуска поездов, то они должны быть учтены как вторые или третьи пути.
Эксплуатационная длина определяется только для главных путей.
В местах соприкосновения соседних дистанций пути (дорог, отделений дорог и других подразделений) эксплуатационную длину определяют от (или до) установленных границ этих подразделений.
Все показатели должны заполняться с одним знаком после запятой.
Х – данная позиция не подлежит заполнению.

4. Арифметика-логикалық бақылау
1) 1 бөлім «Темір жол желісінің пайдаланымдылық ұзындығы».
1 баған = 2-3 бағандар әрбір жол үшін
1 жол = 2 жол = 5 жол = 9 жол әрбір баған үшін
2 баған 1 баған әрбір жол үшін
3 баған 1 баған әрбір жол үшін
2 жол = 3-4 жолдар әрбір баған үшін
5 жол = 6-8 жолдар әрбір баған үшін
9 жол = 10-12 жолдар әрбір баған үшін
13 жол 1 баған = 13 жол 2 баған
13 жол 14-17 жолдар
14 жол 1 баған = 14 жол 2 баған
15 жол 1 баған = 15 жол 2 баған
16 жол 1 баған = 16 жол 2 баған
17 жол 1 баған = 17 жол 2 баған
2) 2 бөлім «Облыс бойынша темір жол желісінің пайдаланымдылық ұзындығы».
1 жол = 2-16 жолдар
16 жол = 17 жол + 22 жол
17 жол = 18-21 жолдар
23 жол = 24 жол + 28 жол + 31 жол + 33 жол
24 жол = 25 жол + 26 жол + 27 жол
28 жол = 29 жол + 30 жол
31 жол = 32 жол
33 жол = 34 жол
Мемлекеттік статистика органдары құпиялылығына кепілдік береді
Конфиденциальность гарантируется органами государственной статистики
Қазақстан Республикасы Статистика
агенттігі төрағасының
2012 жылғы 25 қазандағы
№ 294 бұйрығына
21-қосымша
Жалпымемлекеттік статистикалық байқау бойынша статистикалық нысан
Статистическая форма по общегосударственному статистическому наблюдению
Приложение 21 к приказу Председателя Агентства
Республики Казахстан по статистике
от 25 октября 2012 года № 294
Аумақтық органға тапсырылады
Представляется территориальному органу
Статистикалық нысанды толтыруға жұмсалған уақыт, сағат (қажеттiсiн қоршаңыз)
Время, затраченное на заполнение статистической формы, час (нужное обвести)
1 сағатқа дейiн
1-2
2-4
4-8
8-40
40 сағаттан артық
до 1 часа
более 40 часов
Статистикалық нысанды www.stat.gov.kz  сайтынан алуға болады.
Статистическую форму можно получить на сайте www.stat.gov.kz
Мемлекеттік статистиканың тиісті органдарына алғашқы статистикалық деректерді тапсырмау, уақтылы тапсырмау және дәйексіз деректерді беру  «Әкімшілік құқық бұзушылық туралы» Қазақстан Республикасы Кодексінің 381-бабында көзделген әкімшілік құқық бұзушылық болып табылады.
Непредставление, несвоевременное представление и предоставление недостоверных первичных статистических данных в соответствующие органы государственной статистики является административным правонарушением, предусмотренным статьей 381 Кодекса Республики Казахстан «Об административных правонарушениях».
Статистикалық нысан коды 0791104
Код статистической формы 0791104
Жолаушыларды маршруттық автобустармен тасымалдау туралы есеп
Отчет о перевозке пассажиров маршрутными автобусами
1-К (бағыт)
1-ТР (маршрут)
Жылдық
Годовая
Есепті кезең
Отчетный период
жыл
год
Қызметкерлерінің санына қарамастан заңды тұлғалар және (немесе) олардың құрылымдық және оқшауланған бөлімшелері, сондай-ақ жолаушыларды маршруттық автобустармен тасымалдауды  жүзеге асыратын дара кәсіпкерлер толтырады және жыл сайын мемлекеттік статистика органдарына тапсырады.
Представляют юридические лица и (или) структурные и обособленные подразделения, независимо от численности, а также индивидуальные предприниматели, осуществляющие перевозки пассажиров маршрутными автобусами.
Тапсыру мерзімі – 15 наурызға дейін.
Срок представления – до 15 марта.
БСН коды
код БИН
ЖСН коды
код ИИН

4. Арифметико-логический контроль:
1) раздел 1 «Протяженность эксплуатационной длины железнодорожных линий».
Графа 1 = графы 2-3 по всем строкам
Строка 1 = строка 2 = строка 5 = строка 9 по всем графам
Графа 2 < графы 1 для каждой строки
Графа 3 < графы 1 для каждой строки
Строка 2 = строки 3-4 для каждой строки
Строка 5 = строки 6- для каждой строки
Строка 9 = строки 10-12 для каждой строки
Строка 13 графа 1 = строка 13 графа 2
Строка 13 = строки 14-17
Строка 14 графа 1 = строка 14 графа 2
Строка 15 графа 1 = строка 15 графа 2
Строка 16 графа 1 = строка 16 графа 2
Строка 17 графа 1 = строка 17 графа 2
2) раздел 2 «Протяженность эксплуатационной длины железнодорожных линий по областям».
Строка 1 = строки 2-16
Строка 16 = строка 17 + строка 22
Строка 17 = строки 18-21
Строка 23 = строка 24 + строка 28 + строка 31 + строка 33
Строка 24 = строка 25 + строка 26 + строка 27
Строка 28 = строка 29 + строка 30
Строка 31 = строка 32
Строка 33 = строка 34
Приложение 21 к приказу
Председателя Агентства Республики
Казахстан по статистике
от 25 октября 2012 года № 294
Мемлекеттік статистика органдары
құпиялылығына кепілдік береді
Конфиденциальность гарантируется
органами государственной статистики
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі төрағасының
2012 жылғы 25 қазандағы
№ 294 бұйрығына 21-қосымша
Жалпымемлекеттік статистикалық
байқау бойынша статистикалық нысан
Статистическая форма по
общегосударственному
статистическому наблюдению
Аумақтық органға тапсырылады
Представляется территориальному органу
Статистикалық нысанды www.stat.gov.kz сайтынан алуға болады
Статистическую форму можно получить на сайте www.stat.gov.kz
Статистикалық нысанды толтыруға жұмсалған уақыт,
сағат (қажеттiсiн қоршаңыз)
Время, затраченное на заполнение статистической формы, час
(нужное обвести)
1 сағат-
қа дейiн
до 1 часа
1-2
2-4
4-8
8-40
40 сағаттан артық
более 40 часов
Мемлекеттік статистиканың тиісті органдарына алғашқы статистикалық деректерді тапсырмау,
уақтылы тапсырмау және дәйексіз деректерді беру  «Әкімшілік құқық бұзушылық туралы»
Қазақстан Республикасы Кодексінің 381-бабында көзделген әкімшілік құқық бұзушылық болып
табылады.
Непредставление, несвоевременное представление и предоставление недостоверных первичных статистических
данных в соответствующие органы государственной статистики является административным правонарушением,
предусмотренным статьей 381 Кодекса Республики Казахстан «Об административных правонарушениях».
Статистикалық нысан
коды 0791104
Код статистической
формы 0791104
Жолаушыларды маршруттық автобустармен тасымалдау туралы
есеп
1-К (бағыт)
1-ТР (маршрут)
Отчет о перевозке пассажиров маршрутными автобусами
Жылдық
Годовая
Есепті кезең
Отчетный период
жыл
год
Қызметкерлерінің санына қарамастан заңды тұлғалар және (немесе) олардың құрылымдық және
оқшауланған бөлімшелері, сондай-ақ жолаушыларды маршруттық автобустармен тасымалдауды
жүзеге асыратын дара кәсіпкерлер толтырады және жыл сайын мемлекеттік статистика органдарына
тапсырады.
Представляют юридические лица и (или) структурные и обособленные подразделения,
независимо от численности, а также индивидуальные предприниматели, осуществляющие
перевозки пассажиров маршрутными автобусами.
Тапсыру мерзімі – 15 наурызға дейін.
Срок представления – до 15 марта.
БСН коды
код БИН
ЖСН коды
код ИИН

(код 0791104, индексі 1-К (бағыт), кезеңділігі жылдық)
жалпымемлекеттік статистикалық байқау бойынша статистикалық
нысанды толтыру жөніндегі нұсқаулық
1. Осы «Жолаушыларды маршруттық автобустармен тасымалдау туралы есеп» (код 0791104, индексі 1-К (бағыт), кезеңділігі жылдық) жалпымемлекеттік статистикалық байқау бойынша статистикалық нысанды толтыру жөніндегі нұсқаулық (бұдан әрі - Нұсқаулық) «Мемлекеттік статистика туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабы 7) тармақшасына сәйкес әзірленеді және жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың «Жолаушыларды маршруттық автобустармен тасымалдау туралы есеп» (код 0791104, 1-К (бағыт), кезеңділігі жылдық) статистикалық нысанын толтыруды нақтылайды.
2. Келесі анықтамалар статистикалық нысанды толтыру мақсатында пайдаланылады:
1) автобус – жүргізушінің орнын қоспағанда, отыруға арналған сегізден көп орны бар, адамдарды және жүкті тасымалдауға жабдықталған көлік құрал;
2) жолаушылар сыйымдылығы – отыруға арналған орын және дайындаушы-зауыт паспортында көрсетілген жинақтау алаңдарын қоса алғандағы жалпы орын саны бойынша автобустағы жолаушыларға арналған орындар саны;
3) жалпы жолаушылар сыйымдылығы – әрбір маркалы автобустардың тізімдік санын олардың сыйымдылығына көбейтуден алынған қосындылардың жиынтығы: микроавтобустар, халықаралық автобустар, алысқа қатынайтын және туристік қалааралық автобустар үшін – отыруға арналған орындар саны бойынша; қалалық, қаламаңындық және жақын жерге қатынайтын қалааралық автобустар үшін – жолаушылардың жалпы сыйымдылығы бойынша;
4) қатынас түрі – көлік тораптары бөлімшесінің жолаушылар (жүктерді, жолжүк, жүк-жолжүгі) тасымалдауға жөнелту және межелі пункттер арасында қатысу сипатын көрсететін белгі;
5) қалалық қатынас – қаланың белгіленген шекара шегінде жүзеге асырылатын тасымалдаулар;
6) қаламаңылық қатынас – қала немесе өзге де елді мекеннің белгіленген шекарадан есептелетін қаламаңылық аймақ шегінде жүзеге асырылатын тасымалдаулар;
7) қалааралық қатынас (республика ішіндегі) – республика шегіндегі елді мекен арасындағы тасымалдаулар. Қалааралық қатынасқа (республика ішіндегі) облыс ішіндегі (бір облыс шегіндегі қалалар немесе өзге де елді мекендер арасындағы тасымалдаулар) және облыс арасындағы (екі немесе бірнеше облыстар шегіндегі қалалар немесе өзге де елді мекендер арасындағы тасымалдаулар) қатынастар жатады;
8) микроавтобус – сегізден көп, бірақ 16-дан артық емес жолаушыларды тасымалдауға арналып жабдықталған, аз орынды көлік құралы;
9) маршрут – бұл белгілі бір бастапқы және соңғы пункт арасында жолаушыларды және багажды тұрақты автомобильді тасымалдауды ұйымдастыру процесінде анықталған бағыт;

(код 0791104, индекс 1-ТР (маршрут), периодичность годовая)
1. Настоящая Инструкция по заполнению статистической формы общегосударственного статистического наблюдения «Отчет о перевозке пассажиров маршрутными автобусами» (код 0791104, индекс 1-ТР (маршрут), периодичность годовая) (далее - Инструкция) разработана в соответствии с подпунктом 7) статьи 12 Закона Республики Казахстан «О государственной статистике» и детализирует заполнение статистической формы общегосударственного статистического наблюдения «Отчет о перевозке пассажиров маршрутными автобусами» (код 0791104, индекс 1-ТР (маршрут), периодичность годовая).
2. Следующие определения применяются в целях заполнения данной статистической формы:
1) автобус – транспортное средство, предназначенное для перевозки людей и багажа, имеющее более восьми мест для сидения, исключая место водителя;
2) пассажировместимость – количество мест для пассажиров в автобусе по числу мест для сидения и общее с учетом накопительных площадок, указанных в паспорте завода-изготовителя;
3) общая пассажировместимость – сумма произведений, полученных от умножения списочного числа автобусов каждой марки на их вместимость, определенную: для микроавтобусов, международных автобусов, междугородных автобусов дальнего следования и туристических – по числу мест для сидения; для городских, пригородных и междугородных автобусов ближнего следования – по общей вместимости пассажиров;
4) вид сообщения – признак, представляющий характер участия подразделения транспортной сети в перевозках пассажиров (грузов, багажа, грузобагажа) между пунктами отправления и назначения;
5) городское сообщение – перевозки, осуществляемые в пределах установленных границ города;
6) пригородное сообщение – перевозки, осуществляемые в пределах пригородной зоны, измеряемой от установленных границ города или иного населенного пункта;
7) междугородное сообщение (внутри республики) – перевозки, осуществляемые между населенными пунктами в пределах республики. Междугородное сообщение (внутри республики) включает перевозки во внутриобластном (перевозки, осуществляемые перевозчиками между городами или иными населенными пунктами в пределах одной области) и межобластном (перевозки, осуществляемые перевозчиками между городами или иными населенными пунктами в пределах двух или нескольких областей) сообщении;
8) микроавтобус – маломестное транспортное средство, оборудованное для перевозки более восьми, но не более 16 сидящих пассажиров;
9) маршрут – определенный в процессе организации регулярных автомобильных перевозок пассажиров и багажа путь следования между установленными начальным и конечным пунктами;

10) маршрутқа бекітілген автобустар – қозғалысын белгілі маршрут бойынша жүзеге асыратын автобустар саны;
11) рейс – автобустың, микроавтобустың бағыттың бастапқы және соңғы пункттері арасында жүрген жолы. Қалалық қатынас үшін «Нақты орындалған рейстер саны» 7 және 8 бағандарында орындалған айналым рейстерінің саны ескерілуі тиіс;
12) теңгерімдегі автобустар – автобустардың техникалық жай-күйіне, тұрған жеріне және пайдаланылуда: жұмыста, жөндеуде, жөндеуді күтуде, іссапарда, консервацияда болуына, жалға берілгеніне қарамастан, есепті кезең соңындағы жағдай бойынша кәсіпорын теңгеріміне кіретін автокөліктер;
13) халықаралық қатынас – Қазақстан Республикасы мен шетел мемлекеттер арасындағы және (немесе) Қазақстан Республикасы арқылы өтетін транзит, сондай-ақ басқа мемлекеттер аумағында (республиканың аумағынан өтпей) Қазақстанның көлік құралдарымен шетел пункттер арасындағы тасымалдаулар. Халықаралық қатынас шеттен әкелу, шетке шығару, транзит және шетел пункттер арасында тасымалдау қосылады.
Шеттен әкелуге жөнелту пункті шетел мемлекеттің аумағында, ал әкелу пункті – Қазақстан Республикасы аумағында орналасқан пункттер арасындағы тасымалдаулар жатады.
Шетке шығаруға жөнелту пункті Қазақстан Республикасы аумағында, ал әкелу пункті - шетел мемлекеттің аумағында орналасқан пункттер арасындағы тасымалдаулар жатады.
Транзиттікке шетел мемлекеттердің жіберуші мен алушылар арасындағы Қазақстан аумағында тасымалдаулары жатады.
Шетел пункттер арасындағы тасымалдауларға басқа мемлекеттер аумағында (республиканың аумағынан өтпей) Қазақстанның көлік құралдарымен шетел пункттер арасындағы тасымалдаулар жатады.
3. Статистикалық нысанның «Жолаушылар тасымалдауды ұйымдастыру» 1-бөлімінде тасымалдаушылар қызмет көрсетілетін маршруттар саны, олардың жалпы ұзақтығы, нақты орындалған рейстердің саны, маршрутқа бекітілген автобустар саны және олардың жалпы жолаушылар сыйымдылығы туралы деректерді көрсетеді.
«Маршруттардың ұзындығы» 3 және 4 бағандарында – тасымалдаушы (заңды немесе жеке тұлға) қызмет көрсететін бірқатар маршруттар ұзындығының километрдегі жиынтығы. Мұның өзінде қалалық қатынаста маршруттың ұзындығын жылжымалы құрамның бара жатқан және кері қайтқан (бір айналым рейсі) қатынас жолдарын қоса есептеп, көрсету қажет.
«Нақты орындалған рейстер саны» 7 және 8 бағандарында орындалған айналым рейстерінің саны ескерілуі тиіс.
Статистикалық нысанның 2-бөлімі – «Автобус паркі» респонденттің автобус паркін сипаттайды. Мұнда кәсіпорынның балансына кіретін және жеке тұлғаның жеке меншікте болатын барлық парктер, жалға берілген меншікті автобустар саны, сондай-ақ кәсіпорын жалға алған автобустардың саны көрсетілуі тиіс.

10) автобусы, закрепленные за маршрутом – количество автобусов, осуществляющих движение по определенному маршруту;
11) рейс – путь автобуса, микроавтобуса от начального до конечного пункта маршрута. В графах 7 и 8 «Количество рейсов, фактически выполненных» для городского сообщения также следует учитывать число выполненных оборотных рейсов (кругорейсов);
12) автобусы, числящиеся на балансе – наличие автобусов, числящихся на балансе предприятий по состоянию на конец отчетного периода, независимо от их технического состояния, места нахождения и использования: в работе, в ремонте, в ожидании ремонта, в командировке, на консервации, сданные в аренду;
13) международное сообщение – перевозки, осуществляемые между Республикой Казахстан и иностранными государствами и (или) транзитом через Республику Казахстан, а также перевозки между иностранными пунктами, осуществляемые транспортными средствами Казахстана, по территории других стран (без пересечения территории республики). Международное сообщение включает ввоз, вывоз и транзит и перевозки между иностранными пунктами.
К ввозу относятся перевозки, в котором пункт отправления расположен на территории иностранного государства, а пункт прибытия – на территории Республики Казахстан.
К вывозу относятся перевозки, в котором пункт отправления расположен на территории Республики Казахстан, а пункт прибытия – на территории иностранного государства.
К транзитным относятся перевозки, осуществляемые между отправителями и получателями иностранных государств по территории Казахстана.
К перевозкам между иностранными пунктами относятся перевозки, осуществляемые транспортными средствами Казахстана, по территории других стран (без пересечения территории республики).
3. В разделе 1 статистической формы «Организация перевозок» перевозчики указывают данные о количестве обслуживаемых маршрутов, общей их протяженности, количестве рейсов, выполненных фактически, количестве закрепленных за данными маршрутами автобусов и их общей вместимости.
В графах 3 и 4 «Протяженность маршрутов» показывается сумма протяженности ряда маршрутов, обслуживаемых перевозчиком (юридическим или физическим лицом) в километрах. При этом в городском сообщении протяженность маршрута следует показать с учетом пути следования подвижного состава в прямом и обратном направлениях (оборотный рейс).
В графах 7 и 8 «Количество рейсов, фактически выполненных» для городского сообщения также следует учитывать число выполненных оборотных рейсов (кругорейсов).
Раздел 2 статистической формы «Автобусный парк» характеризует автобусный парк респондента. Следует показать весь парк, числящийся на балансе предприятия и находящиеся в частной собственности физического лица, количество собственных автобусов, сданных в аренду, а также количество автобусов, взятых в аренду предприятием.

Әрбір автобус бойынша 2-бөлім «Автобус класы» 2 бағаны бойынша қандай класқа жататынын көрсету керек:
ерекше шағын сыныптағы автобус – габаритті ұзындығы 5 метрге (бұдан әрі – м) дейін автобус;
шағын сыныптағы автобус – габаритті ұзындығы 6-дан 7,5 м-ге дейін автобус;
орта сыныптағы автобус – габаритті ұзындығы 8-ден 9,5 м-ге дейін автобус;
үлкен сыныптағы автобус – габаритті ұзындығы 10,5-нан 12 м-ге дейін автобус;
ерекше үлкен сыныптағы автобус – габаритті ұзындығы 18 м-ден одан жоғары автобус.
4. Арифметика – логикалық бақылау:
1) 1 бөлім «Тасымалды ұйымдастыру бойынша негізгі көрсеткіштер»:
әрбір жол үшін 11 баған әрбір жол үшін 10 бағанға
әрбір жол үшін 10 баған әрбір жол үшін 9 бағанға
әрбір баған үшін 1 жол = 2 жол + 5 жол + 6 жол + 9 жол
әрбір баған үшін 2 жол = 3 жол + 4 жол
әрбір баған үшін 6 жол = 7 жол + 8 жол
әрбір баған үшін 9 жол = 10 жол + 17 жол
әрбір баған үшін 10 жол = 11-16 жолдардың қосындысына
әрбір баған үшін 17 жол = 18-19 жолдардың қосындысына
2) 2 бөлім «Автобус паркі»:
әрбір жол үшін 7 баған әрбір жол үшін 6 бағанға
әрбір жол үшін 8 баған әрбір жол үшін 5 бағанға
әрбір жол үшін 10 баған әрбір жол үшін 9 бағанға
әрбір жол үшін 13 баған әрбір жол үшін 12 бағанға.
Мемлекеттік статистика органдары құпиялылығына кепілдік береді
Конфиденциальность гарантируется органами государственной статистики
Қазақстан Республикасы Статистика
агенттігі төрағасы
2012 жылғы 25 қазандағы
№ 294 бұйрығына
23-қосымша
Жалпымемлекеттік статистикалық байқау бойынша статистикалық нысан
Статистическая форма по общегосударственному статистическому наблюдению
Приложение 23
к приказу Председателя Агентства
Республики Казахстан по статистике
от 25 октября 2012 года № 294
Аумақтық органға тапсырылады
Представляется территориальному органу
Статистикалық нысанды толтыруға жұмсалған уақыт, сағат (қажеттiсiн қоршаңыз)
Время, затраченное на заполнение статистической формы, час (нужное обвести)
1 сағатқа дейiн
1-2
2-4
4-8
8-40
40 сағаттан артық
до 1 часа
более 40 часов
Статистикалық нысанды www.stat.gov.kz  сайтынан алуға болады
Статистическую форму можно получить на сайте www.stat.gov.kz
Мемлекеттік статистиканың тиісті органдарына алғашқы статистикалық деректерді тапсырмау, уақтылы тапсырмау және дәйексіз деректерді беру  «Әкімшілік құқық бұзушылық туралы» Қазақстан Республикасы Кодексінің 381-бабында көзделген әкімшілік құқық бұзушылық болып табылады.
Непредставление, несвоевременное представление и предоставление недостоверных первичных статистических данных в соответствующие органы государственной статистики является административным правонарушением, предусмотренным статьей 381 Кодекса Республики Казахстан «Об административных правонарушениях».
Статистикалық нысан коды 0821104
Код статистической формы 0821104
Темір жол көлігінің жылжымалы құрамы туралы есеп
Отчет о подвижном составе железнодорожного транспорта
2-ТЖ
2-ЖД
Жылдық
Годовая
Есепті кезең
Отчетный период
жыл
год
Қызметкерлерінің санына қарамастан, қызметінің негізгі түрі – жолаушылар темір жол көлігі, қалааралық (Экономикалық қызмет түрінің жалпы жіктеуішінің (бұдан әрі – ЭҚЖЖ) коды 49.1), жүк темір жол көлігі (ЭҚЖЖ коды 49.2), сондай-ақ темір жол көлігінің жылжымалы құрамы баланста тіркелінген қызметінің басқа түрлерінің кәсіпорындары болып табылатын заңды тұлғалар және (немесе) олардың құрылымдық және оқшауланған бөлімшелері тапсырады.
Представляют юридические лица и (или) их структурные и обособленные подразделения, независимо от численности, с основным видом деятельности – пассажирский железнодорожный транспорт, междугородний (Общего классификатора видов экономической деятельности (далее – ОКЭД) код ОКЭД 49.1), грузовой железнодорожный транспорт (код ОКЭД 49.2), а также предприятия других видов деятельности, имеющие на балансе подвижной состав железнодорожного транспорта.
Тапсыру мерзімі – 15 сәуірге дейін
Срок представления – до 15 апреля
БСН коды
код БИН

В графе 2 «Класс автобуса» раздела 2 необходимо по каждому автобусу указать к какому классу относится:
автобус особо малого класса – автобус с габаритной длиной до 5 метров (далее – м);
автобус малого класса – автобус с габаритной длиной от 6 до 7,5 м;
автобус среднего класса – автобус с габаритной длиной от 8 до 9,5 м;
автобус большого класса – автобус с габаритной длиной от 10,5 до 12 м;
автобус особо большого класса – автобус с габаритной длиной от 18 м и более.
4. Арифметико–логический контроль:
1) раздел 1 «Основные показатели по организации перевозок»:
графа 11 для каждой строки < графе 10 для каждой строки
графа 10 для каждой строки < графе 9 для каждой строки
строка 1 для каждой графы = строка 2 + строка 5 + строка 6 + строка 9
строка 2 для каждой графы = строка 3 + строка 4
строка 6 для каждой графы = строка 7 + строка 8
строка 9 для каждой графы = строка 10 + строка 17
строка 10 для каждой графы = строк 11-16
строка 17 для каждой графы = строк 18-19
2) раздел 2 «Автобусный парк»:
графа 7 для каждой строки < графе 6 для каждой строки
графа 8 для каждой строки < графе 5 для каждой строки
графа 10 для каждой строки < графе 9 для каждой строки
графа 13 для каждой строки < графе 12 для каждой строки.
Приложение 23 к приказу
Председателя Агентства Республики
Казахстан по статистике
от 25 октября 2012 года № 294
Мемлекеттік статистика органдары
құпиялылығына кепілдік береді
Конфиденциальность гарантируется
органами государственной статистики
Қазақстан Республикасы Статистика
агенттігі төрағасының 2012
жылғы 25 қазандағы № 294
бұйрығына 23-қосымша
Жалпымемлекеттік статистикалық
байқау бойынша статистикалық нысан
Статистическая форма по
общегосударственному
статистическому наблюдению
Аумақтық органға тапсырылады
Представляется территориальному органу
Статистикалық нысанды www.stat.gov.kz сайтынан алуға болады
Статистическую форму можно получить на сайте www.stat.gov.kz
Статистикалық нысанды толтыруға жұмсалған уақыт,
сағат (қажеттiсiн қоршаңыз)
Время, затраченное на заполнение статистической формы, час
(нужное обвести)
1 сағат-
қа дейiн
до 1 часа
1-2
2-4
4-8
8-40
40 сағаттан артық
более 40 часов
Мемлекеттік статистиканың тиісті органдарына алғашқы статистикалық деректерді тапсырмау,
уақтылы тапсырмау және дәйексіз деректерді беру  «Әкімшілік құқық бұзушылық туралы»
Қазақстан Республикасы Кодексінің 381-бабында көзделген әкімшілік құқық бұзушылық болып
табылады.
Непредставление, несвоевременное представление и предоставление недостоверных первичных статистических
данных в соответствующие органы государственной статистики является административным правонарушением,
предусмотренным статьей 381 Кодекса Республики Казахстан «Об административных правонарушениях».
Статистикалық нысан
коды 0821104
Код статистической
формы 0821104
Темір жол көлігінің жылжымалы құрамы туралы есеп
2-ТЖ
2-ЖД
Отчет о подвижном составе железнодорожного транспорта
Жылдық
Годовая
Есепті кезең
Отчетный период
жыл
год
Қызметкерлерінің санына қарамастан, қызметінің негізгі түрі – жолаушылар темір жол көлігі,
қалааралық (Экономикалық қызмет түрінің жалпы жіктеуішінің (бұдан әрі – ЭҚЖЖ) коды 49.1),
жүк темір жол көлігі (ЭҚЖЖ коды 49.2), сондай-ақ темір жол көлігінің жылжымалы құрамы
баланста тіркелінген қызметінің басқа түрлерінің кәсіпорындары болып табылатын заңды
тұлғалар және (немесе) олардың құрылымдық және оқшауланған бөлімшелері тапсырады.
Представляют юридические лица и (или) их структурные и обособленные подразделения, независимо от
численности, с основным видом деятельности – пассажирский железнодорожный транспорт, междугородний
(Общего классификатора видов экономической деятельности (далее – ОКЭД) код ОКЭД 49.1), грузовой
железнодорожный транспорт (код ОКЭД 49.2), а также предприятия других видов деятельности, имеющие на
балансе подвижной состав железнодорожного транспорта.
Тапсыру мерзімі – 15 сәуірге дейін
Срок представления – до 15 апреля
БСН коды
код БИН

1. Есепті кезең соңына түрлері бойынша локомотивтер мен автомотрисалардың бар-жоғын көрсетіңіз
Укажите наличие локомотивов и автомотрис по видам на конец отчетного периода
Жол коды
Код строки
Көрсеткіштің атауы
Наименование показателя
Жыл соңына парктің барлығы, бірлік
Весь парк на конец года, единиц
Оның ішінде дайындаушы зауыттан шыққан кезден бастап пайдалануда болған мерзім бойынша, бірлік:
В том числе по сроку эксплуатации с момента выпуска заводом-изготовителем, единиц:
Жалпы қуаты, мың кВт
Общая мощность, тысяч кВт
5 жылға дейін
до 5 лет
5-тен аса 10 жылға дейін
свыше 5 до 10
10-нан аса 15 жылға дейін
свыше 10 до 15
15-тен аса 20 жылға дейін
свыше 15 до 20
20-дан аса 25 жылға дейін
свыше 20 до 25
25 жылдан аса
свыше 25
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
1
Локомотивтер
Локомотивы
оның ішінде:
в том числе:
2
паровоздар
паровозы
3
электровоздар
электровозы
4
тепловоздар
тепловозы
5
Автомотрисалар
Автомотрисы
оның ішінде:
в том числе:
6
электр
электрические
7
дизельді
дизельные
8
өзге де
прочие
2. Есепті кезең соңына түрлері бойынша жолаушылар вагондарының бар-жоғын көрсетіңіз
Укажите наличие пассажирских вагонов по видам на конец отчетного периода
Жол коды
Код строки
Көрсеткіштің атауы
Наименование показателя
Жыл соңына парктің барлығы, бірлік
Весь парк на конец года, единиц
Оның ішінде дайындаушы зауыттан шыққан кезден бастап пайдалануда болған мерзім бойынша, бірлік:
В том числе по сроку эксплуатации с момента выпуска заводом-изготовителем, единиц:
Жалпы жолаушылар сыйымдылығы, орын
Общая пассажировместимость, мест
5 жылға дейін
до 5 лет
5-тен аса 10 жылға дейін
свыше 5 до 10
10-нан аса 15 жылға дейін
свыше 10 до 15
15-тен аса 20 жылға дейін
свыше 15 до 20
20-дан аса 25 жылға дейін
свыше 20 до 25
25 жылдан аса
свыше 25
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
1
Жолаушылар вагондары
Пассажирские вагоны
оның ішінде:
в том числе:
2
СВ – вагондар
СВ – вагоны
3
екіорынды купелі вагондар
купейные двухместные вагоны
4
төрторынды купелі вагондар
купейные четырехместные вагоны
5
плацкартты вагондар
плацкартные вагоны
6
жалпы вагондар
общие вагоны
7
мейрамхана-вагондар
вагоны-рестораны
8
өзге де жолаушылар вагондар
прочие пассажирские вагоны
3. Есепті кезең соңына багаж вагондарының бар-жоғын көрсетіңіз
Укажите наличие багажных вагонов на конец отчетного периода
Жол коды
Код строки
Көрсеткіштің атауы
Наименование показателя
Жыл соңына парктің барлығы, бірлік
Весь парк на конец года, единиц
Оның ішінде дайындаушы зауыттан шыққан кезден бастап пайдалануда болған мерзім бойынша, бірлік:
В том числе по сроку эксплуатации с момента выпуска заводом-изготовителем, единиц:
Жалпы жүк көтергіштігі, мың тонна
Общая грузоподъемность, тысяч тонн
5 жылға дейін
до 5 лет
5-тен аса 10 жылға дейін
свыше 5 до 10
10-нан аса 15 жылға дейін
свыше 10 до 15
15-тен аса 20 жылға дейін
свыше 15 до 20
20-дан аса 25 жылға дейін
свыше 20 до 25
25 жылдан аса
свыше 25
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
1
Багаж вагондары
Багажные вагоны

1. Есепті кезең соңына түрлері бойынша локомотивтер мен автомотрисалардың бар-жоғын көрсетіңіз
Укажите наличие локомотивов и автомотрис по видам на конец отчетного периода
Жол
коды
Код
стро-
ки
Көрсеткіштің
атауы
Наименование
показателя
Жыл
соңына
парктің
барлығы,
бірлік
Весь парк
на конец
года,
единиц
Оның ішінде дайындаушы зауыттан шыққан
кезден бастап пайдалануда болған мерзім
бойынша, бірлік:
В том числе по сроку эксплуатации с момента
выпуска заводом-изготовителем, единиц:
Жалпы
қуаты,
мың
кВт
Общая
мощ-
ность,
тысяч
кВт
5
жыл-
ға
дей-
ін
до 5
лет
5-тен
аса
10
жылға
дейін
свыше
5 до
10
10-нан
аса 15
жылға
дейін
свыше 10
до 15
15-тен
аса 20
жылға
дейін
свыше
15 до
20
20-дан
аса 25
жылға
дейін
свыше
20
до 25
25
жылдан
аса
свыше 25
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
1
Локомотивтер
Локомотивы
оның ішінде:
в том числе:
2
паровоздар
паровозы
3
электро-
воздар
электровозы
4
тепловоздар
тепловозы
5
Автомот-
рисалар
Автомотрисы
оның ішінде:
в том числе:
6
электр
электрические
7
дизельді
дизельные
8
өзге де
прочие
2. Есепті кезең соңына түрлері бойынша жолаушылар вагондарының бар-жоғын көрсетіңіз
Укажите наличие пассажирских вагонов по видам на конец отчетного периода
Жол
коды
Код
стро-
ки
Көрсеткіштің
атауы
Наименование
показателя
Жыл
соңына
парктің
барлығы,
бірлік
Весь парк
на конец
года,
единиц
Оның ішінде дайындаушы зауыттан шыққан
кезден бастап пайдалануда болған мерзім
бойынша, бірлік:
В том числе по сроку эксплуатации с момента
выпуска заводом-изготовителем, единиц:
Жалпы
жолау-
шылар
сый-
ымды-
лығы,
орын
Общая
пас-
сажиро-
вмести-
мость,
мест
5
жыл-
ға
дей-
ін
до 5
лет
5-
тен
аса
10
жыл-
ға
дей-
ін
свыше
5 до
10
10-нан
аса 15
жылға
дейін
свыше 10
до 15
15-
тен
аса
20
жылға
дейін
свыше
15 до
20
20-дан
аса 25
жылға
дейін
свыше
20 до
25
25
жылдан
аса
свыше 25
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
1
Жолаушылар
вагондары
Пассажирские
вагоны
оның ішінде:
в том числе:
2
СВ –
вагондар
СВ – вагоны
3
екіорынды
купелі
вагондар
купейные
двухместные
вагоны
4
төрторынды
купелі
вагондар
купейные
четырех-
местные
вагоны
5
плацкартты
вагондар
плацкартные
вагоны
6
жалпы
вагондар
общие вагоны
7
мейрамхана-
вагондар
вагоны-
рестораны
8
өзге де
жолаушылар
вагондар
прочие
пассажирские
вагоны
3. Есепті кезең соңына багаж вагондарының бар-жоғын көрсетіңіз
Укажите наличие багажных вагонов на конец отчетного периода
Жол
коды
Код
стро-
ки
Көрсеткіш-
тің атауы
Наименование
показателя
Жыл
соңына
парктің
барлы-
ғы,
бірлік
Весь
парк на
конец
года,
единиц
Оның ішінде дайындаушы зауыттан шыққан
кезден бастап пайдалануда болған мерзім
бойынша, бірлік:
В том числе по сроку эксплуатации с момента
выпуска заводом-изготовителем, единиц:
Жалпы
жүк
көтер-
гішті-
гі,
мың
тонна
Общая
грузо-
подъем-
ность,
тысяч
тонн
5
жыл-
ға
дей-
ін
до 5
лет
5-
тен
аса
10
жыл-
ға
дей-
ін
свыше
5 до
10
10-нан
аса 15
жылға
дейін
свыше 10
до 15
15-тен
аса 20
жылға
дейін
свыше
15 до
20
20-дан
аса 25
жылға
дейін
свыше
20 до
25
25
жылдан
аса
свыше 25
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
1
Багаж
вагондары
Багажные
вагоны

4. Есепті кезең соңына темір жол көлігінің қызметтерін жеткізуші кәсіпорындарға тиесілі жүк вагондарының бар-жоғын көрсетіңіз
Укажите наличие грузовых вагонов, принадлежащих предприятиям – поставщикам услуг железнодорожного транспорта, на конец отчетного периода
Жол коды
Код строки
Көрсеткіштің атауы
Наименование показателя
Жыл соңына парктің барлығы, бірлік
Весь парк на конец года, единиц
Оның ішінде дайындаушы зауыттан шыққан кезден бастап пайдалануда болған мерзім бойынша, бірлік:
В том числе по сроку эксплуатации с момента выпуска заводом-изготовителем, единиц:
Жалпы жүк көтергіштігі, мың тонна
Общая грузоподъемность, тысяч тонн
5 жылға дейін
до 5 лет
5-тен аса 10 жылға дейін
свыше 5 до 10
10-нан аса 15 жылға дейін
свыше 10 до 15
15-тен аса 20 жылға дейін
свыше 15 до 20
20-дан аса 25 жылға дейін
свыше 20 до 25
25 жылдан аса
свыше 25
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
1
Жүк вагондары
Грузовые вагоны
оның ішінде:
в том числе:
2
жабық вагондар
крытые вагоны
3
жайдақ - вагондар
вагоны - платформы
4
үсті ашық вагондар
полувагоны
5
цистерналар
цистерны
6
рефрижераторлар
рефрижераторы
7
өзге де вагондар
прочие вагоны
5. Есепті кезең соңына темір жол көлігінің қызметтерін тұтынушы кәсіпорындарға тиесілі жүк вагондарының бар-жоғын көрсетіңіз
Укажите наличие грузовых вагонов, принадлежащих предприятиям – потребителям услуг железнодорожного транспорта, на конец отчетного периода
Жол коды
Код строки
Көрсеткіштің атауы
Наименование показателя
Барлығы
Всего
Оның ішінде:
В том числе:
жабық вагондар
крытые вагоны
жайдақ - вагондар
вагоны - платформы
үсті ашық вагондар
полувагоны
цистерналар
цистерны
рефрижераторлар
рефрижераторы
өзге де вагондар
прочие вагоны
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
1
Жыл соңына жүк вагондарының барлық паркі, бірлік
Весь парк грузовых вагонов на конец года, единиц
2
Жалпы жүк көтергіштігі, мың тонна
Общая грузоподъемность, тысяч тонн
Атауы                                Мекенжайы
Наименование _______________________ Адрес __________________________
_______________________
Тел.:
Тел.: __________________________
Электрондық почта мекенжайы
Адрес электронной почты _____________________________________________
Орындаушының тегі
Фамилия исполнителя ________________ Тел.: __________________________
Басшы                                (Аты-жөні, тегі, қолы)
Руководитель _______________________ (Ф.И.О., подпись) ______________
Бас бухгалтер                        (Аты-жөні, тегі, қолы)
Главный бухгалтер __________________ (Ф.И.О., подпись) ______________
М.О.
М.П.
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі төрағасы
2012 жылғы 25 қазандағы
№ 294 бұйрығына
24-қосымша
«Темір жол көлігінің жылжымалы құрамы туралы есеп»

4. Есепті кезең соңына темір жол көлігінің қызметтерін жеткізуші кәсіпорындарға тиесілі жүк вагондарының бар-жоғын көрсетіңіз
Укажите наличие грузовых вагонов, принадлежащих предприятиям – поставщикам услуг железнодорожного транспорта, на конец отчетного периода
Жол
коды
Код
стро-
ки
Көрсеткіш-
тің атауы
Наименование
показателя
Жыл
соңына
парктің
барлы-
ғы,
бірлік
Весь
парк на
конец
года,
единиц
Оның ішінде дайындаушы зауыттан шыққан
кезден бастап пайдалануда болған мерзім
бойынша, бірлік:
В том числе по сроку эксплуатации с момента
выпуска заводом-изготовителем, единиц:
Жалпы
жүк
көтер-
гіш-
тігі,
мың
тонна
Общая
грузо-
подъем-
ность,
тысяч
тонн
5
жыл-
ға
дей-
ін
до 5
лет
5-тен
аса
10
жылға
дейін
свыше
5 до
10
10-нан
аса 15
жылға
дейін
свыше
10 до
15
15-тен
аса 20
жылға
дейін
свыше
15 до
20
20-дан
аса 25
жылға
дейін
свыше
20 до
25
25
жылдан
аса
свыше 25
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
1
Жүк
вагондары
Грузовые
вагоны
оның
ішінде:
в том числе:
2
жабық
вагондар
крытые вагоны
3
жайдақ -
вагондар
вагоны -
платформы
4
үсті ашық
вагондар
полувагоны
5
цистерналар
цистерны
6
рефрижера-
торлар
рефрижераторы
7
өзге де
вагондар
прочие вагоны
5. Есепті кезең соңына темір жол көлігінің қызметтерін тұтынушы кәсіпорындарға тиесілі жүк вагондарының бар-жоғын көрсетіңіз
Укажите наличие грузовых вагонов, принадлежащих предприятиям – потребителям услуг железнодорожного транспорта, на конец отчетного периода
Жол
коды
Код
стро-
ки
Көрсеткіштің
атауы
Наименование
показателя
Бар-
лығы
Всего
Оның ішінде:
В том числе:
жабық
вагон-
дар
крытые
вагоны
жайдақ-
вагондар
вагоны-
платформы
үсті
ашық
вагон-
дар
полу-
вагоны
цистер-
налар
цистер-
ны
рефри-
жера-
торлар
рефри-
жера-
торы
өзге де
вагондар
прочие
вагоны
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
1
Жыл соңына жүк
вагондарының
барлық паркі,
бірлік
Весь парк
грузовых вагонов
на конец года,
единиц
2
Жалпы жүк
көтергіштігі,
мың тонна
Общая
грузоподъем-
ность, тысяч
тонн
Атауы                                      Мекенжайы
Наименование ________________________        Адрес ___________________________________
________________________
Телефон __________________________________
Электрондық почта мекенжайы
Адрес электронной почты        ____________________________________
Орындаушының тегі
Фамилия исполнителя            ____________________________________
Телефон __________________________________
Басшы                            (Т.А.Ә., қолы)
Руководитель _____________________ (Ф.И.О., подпись) _________________________________
Бас бухгалтер                    (Т.А.Ә., қолы)
Главный бухгалтер _______________ (Ф.И.О., подпись) __________________________________
М.О.
М.П.
Приложение 24 к приказу
Председателя Агентства Республики
Казахстан по статистике
от 25 октября 2012 года № 294
Инструкция по заполнению статистической формы
общегосударственного статистического наблюдения
«Отчет о подвижном составе железнодорожного транспорта»

(код 0821104, индексі 2-ТЖ, кезеңділігі жылдық)
жалпымемлекеттік статистикалық байқау бойынша статистикалық
нысанды толтыру жөніндегі нұсқаулық
1. Осы «Темір жол көлігінің жылжымалы құрамы туралы есеп» (код 0821104, индексі 2-ТЖ, кезеңділігі жылдық) жалпымемлекеттік статистикалық байқау бойынша статистикалық нысанды толтыру жөніндегі нұсқаулық (бұдан әрі - Нұсқаулық) «Мемлекеттік статистика туралы» Қазақстан Республикасының Заңының 12-бабының 7) тармақшасына сәйкес әзірленді және жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың «Темір жол көлігінің жылжымалы құрамы туралы есеп» (код 0821104, индексі 2-ТЖ, кезеңділігі жылдық) статистикалық нысанын толтыруды нақтылайды.
2. Келесі анықтамалар статистикалық нысанды толтыру мақсатында пайдаланылады:
1) автомотрисалар - темір жолмен жолаушыларды немесе жүктерді тасымалдау үшін жабдықталған моторлы көлік құралы;
2) багаж вагоны – қозғалтқышы жоқ, жолаушылар немесе жүк поездары құрамына кіретін және қажет болған жағдайда поезд бригадасы пайдаланатын, сондай-ақ жолжүктерін, жүк орындарын, велосипедтерді және тағы басқа тасымалдайтын темір жол көлік құралы;
3) жайдақ-вагон - шатырсыз және ернеусіз вагон; шатырсыз ернеу биіктігі 60 см-ден аспайтын вагон; айналмалы есікті платформа; кәдімгі немесе мамандандырылған;
4) жабық вагон - жабық конструкциясымен (төбесіне дейін тұтас қабырғасы және шатыры бар) және онда тасымалданатын жүктерді қамтамасыз ететін қауіпсіздігімен (вагондарды құлыпқа жабу және пломб салу мүмкіндігі) сипатталатын вагон. Мұндай вагондар кәдімгі немесе мамандандырылған болуы мүмкін, бұларға қақпағы ашылатын вагондар енгізіледі;
5) жалпы вагондар – жалпы және жеке электрлік жарықтандырумен, ауаны желдету жүйесімен, жалпы радионүктемен, дәретханалармен (дәретхана қағазы және сабынымен), ыстық және суық ауыз су резервуарымен, терезеде шымылдықтың болуымен, шәй керек-жарақтары мен ыдыс-аяқпен жабдықталған отыруға арналған қатты орындары бар вагон;
6) жолаушылар вагоны - автомотрисаларды немесе моторвагонды пойыздың тіркемелі вагондарын қоспағанда жолаушылар темір жол көлік құралы;
7) жолаушылар темір жол көлік құралы - жолжүгі, жүк орны, почта және тағы басқа үшін бір немесе бірнеше арнайы бөлімшелер немесе арнайы орын болғанына қарамастан жолаушыларды тасымалдауға арналған темір жол көлік құралы;
8) купелі екіорынды вагондар – жатуға арналған төменгі орындары немесе ярусты орналасқан дивандары бар 2 орынды купелі және отыруға арналған жұмсақ креслолары бар 4 орынды купелі вагон, вагон жалпы және жеке электрлік жарықтандырумен, ауаны желдету және баптау жүйесімен, дәретханалармен (дәретхана қағазы және сабынымен), ыстық және суық ауыз су резервуарымен, жеке радионүктемен, перде және шымылдықтың болуымен, дәліздерде және купеде кілемшелер мен ұзын кілемдер, шәй керек-жарақтары мен ыдыс-аяқ, төсек керек-жарақтары: 2 жастық, көрпе, жапқыш, тысы бар матрац; төсек-жаймалары: 2 жайма, 2 жастық тысы, 1 вафельді, 1 зығыр немесе түкті орамал және әрбір ұйықтайтын орынға екі-екіден сыртқы киімге арналған ілгіштермен жарақталған;

(код 0821104, индекс 2-ЖД, периодичность годовая)
1. Настоящая Инструкция по заполнению статистической формы общегосударственного статистического наблюдения «Отчет о подвижном составе железнодорожного транспорта» (код 0821104, индекс 2-ЖД, периодичность годовая) (далее - Инструкция) разработана в соответствии с подпунктом 7) статьи 12 Закона Республики Казахстан «О государственной статистике» и детализирует заполнение статистической формы общегосударственного статистического наблюдения «Отчет о подвижном составе железнодорожного транспорта» (код 0821104, индекс 2-ЖД, периодичность годовая).
2. Следующие определения применяются в целях заполнения данной статистической формы:
1) автомотриса – моторное транспортное средство, оборудованное для перевозки по железной дороге пассажиров или грузов;
2) багажный вагон – железнодорожное транспортное средство, не имеющее двигателя, входящее в состав пассажирских или грузовых поездов и используемое поездной бригадой, в случае необходимости, также для перевозки багажа, грузовых мест, велосипедов и так далее;
3) вагон-платформа – вагон без крыши и бортов; вагон без крыши с бортами высотой не свыше 60 см; платформа с турникетом; обычный или специализированный;
4) крытый вагон – вагон, характеризуемый закрытой конструкцией (сплошные стенки до самого верха и крыша) и безопасностью, которую он обеспечивает перевозимым в нем грузам (возможность закрыть вагон на замок и опломбировать). Такие вагоны могут быть обычными или специализированными, включая вагоны с открывающейся крышей;
5) общие вагоны - вагон с жесткими местами для сидения, оборудованный общим электрическим освещением, системой вентиляции воздуха, общей радиоточкой, туалетами (с туалетной бумагой и мылом), резервуаром с горячей и холодной питьевой водой, наличием занавесок на окнах, чайными принадлежностями и посудой;
6) пассажирский вагон – пассажирское железнодорожное транспортное средство за исключением автомотрисы или прицепного вагона моторвагонного поезда;
7) пассажирское железнодорожное транспортное средство - железнодорожное транспортное средство для перевозки пассажиров, даже если в нем имеется одно или несколько специальных отделений или специальных мест для багажа, грузовых мест, почты и так далее;
8) купейные двухместные вагоны - вагон с 2-местными купе с местами для лежания с нижними или ярусным расположением мягких диванов и с 4-местными купе с мягкими креслами для сидения - вагон оборудованный общим и индивидуальным электрическим освещением, системой вентиляции и кондиционирования воздуха, видео и телеаппаратурой, туалетами (с туалетной бумагой и мылом), резервуаром с горячей и холодной питьевой водой, индивидуальной радиоточкой, наличием штор и занавесок, ковриков и ковровых дорожек в коридорах и купе, чайными принадлежностями и посудой, комплектами постельных принадлежностей куда входят: 2 подушки, одеяло, покрывало, матрац с чехлом, 2 простыни, 2 наволочки, 1 льняное или махровое полотенце и вешалками-плечиками для верхней одежды по две на каждое спальное место;

9) локомотив - энергия көзімен және қозғалтқышпен немесе тек қозғалтқышпен (электровозбен) жабдықталған темір жол көлік құралдарын жетекке алуға арналған темір жол көлік құралдары;
10) мейрамхана-вагондар – жолаушыларды жол жүру кезінде ыстық тамақпен қамтамасыз етуге арналған темір жол вагоны, жолаушылар пойызының құрамына қосылады;
11) өзге де жолаушылар вагоны – СВ-вагондар, екі не төрторынды купелер, плацкартты, жалпы және мейрамхана-вагондар анықтамасына жатпайтын кез келген вагондар (темір жол вагон-салондар, вагон-зертханалар, қызметтік және өзге де);
12) өзге де вагондарға кез-келген вагондар, атап айтқанда, жабық вагондар, үсті ашық вагондар немесе жайдақ вагондар анықтамасына енгізілмеген сұйық заттарды, газды, сондай-ақ ұнтақ тәрізді жүктерді тасымалдауға арналған мамандандырылған вагондар, сондай-ақ автомотрисалар мен сәлемдемелер тасымалдауға бейімделген автомотрисалардың тіркемелі вагондары жатады;
13) паровоз – пайдаланатын отын түріне қарамастан энергия көзі бу болып табылатын цилиндрлі немесе турбиндік локомотив;
14) плацкартты вагондар – отыруға арналған қатты орындары бар вагон, вагон жалпы және жеке электрлік жарықтандырумен, ауаны желдету жүйесімен, дәретханалармен (дәретхана қағазы және сабынымен), ыстық және суық ауыз су резервуарымен, жеке радионүктемен, терезеде шымылдықтың барымен, дәліздерде және купеде кілемшелер мен ұзын кілемдер, шәй керек-жарақтары мен ыдыс-аяқ, төсек керек-жарақтары (жастық, көрпе, тысы бар матрац), төсек-жаймалары (2 жайма, 1 жастық тысы, 1 орамал);
15) СВ–вагондар – жұмсақ дивандары төменде орналастырылған, реттеу құрылғысы бар отыруға арналған жұмсақ креслолары бар 2 орынды купелі вагон (бұдан әрі – СВ), жалпы және жеке электрлік жарықтандырумен, ауаны желдету және баптау жүйесімен, дәретханалармен (дәретхана қағазы және сабынымен), ыстық және суық ауыз су резервуарымен, жеке радионүктемен, купеде бейне және телеаппаратурамен, жолсерікті шақыру батырмасымен жабдықталған, себезгі кабинкасы және тұрмыстық бұрыштың (екі купеге бір кабинкадан болуы мүмкін), перде және шымылдық, дәліздерде және купеде кілемшелер мен ұзын кілемдер, шәй керек-жарақтары мен ыдыс-аяқ, алмалы мүкәммал жиынтықтары, түсі мен суреті бойынша айырмашылығы жоқ төсек керек-жарақтары (2 жастық, көрпе, жапқыш, тысы бар матрац), төсек-жаймалары (2 жайма, 2 жастық тысы, 1 вафельді, 1 зығыр немесе түкті орамал) және әрбір ұйықтайтын орынға екі-екіден сыртқы киімге арналған ілгіштер бар;
16) темір жол әкімшілігі – темір жол көлігін басқару саласында мемлекеттің атқарушы органын ұсынатын және халықаралық ұйымдарда өз өкілеттілігінің шегінде елдің заңнамасымен белгіленген тәртіпте мемлекеттің мүдделерін білдіретін ұйым;

9) локомотив – железнодорожное транспортное средство, оборудованное источником энергии и двигателем или только двигателями (электровоз), предназначенное для буксировки железнодорожных транспортных средств;
10) вагоны-рестораны - железнодорожный вагон, предназначенный для обеспечения горячим питанием пассажиров в пути следования, включается в состав пассажирских поездов;
11) прочие пассажирские вагоны – любые вагоны (железнодорожный вагон-салон, вагон-лаборатория, служебный и прочие), не включенные в определение СВ-вагоны, купейные двух- и четырехместные, плацкартные, общие вагоны и вагоны-рестораны;
12) прочие вагоны - любые вагоны, и в частности специализированные вагоны для перевозки жидких веществ, газов, а также порошкообразных грузов, не включенные в определение крытых вагонов, полувагонов или вагонов-платформ, а также автомотрисы и прицепные вагоны автомотрис, приспособленные для перевозки посылок;
13) паровоз – цилиндровый или турбинный локомотив, источником энергии которого является пар, независимо от вида используемого топлива;
14) плацкартные вагоны - вагоны с жесткими местами для лежания, оборудованный общим электрическим освещением, системой вентиляции воздуха, общей радиоточкой, туалетами (с туалетной бумагой и мылом), резервуаром с горячей и холодной питьевой водой, наличием занавесок на окнах, чайными принадлежностями и посудой, комплектами постельных принадлежностей (подушка, одеяло, матрац с чехлом), постельного белья (2 простыни, 1 наволочка, 1 полотенце);
15) СВ- вагоны - вагоны с 2-местными купе с нижним расположением мягких диванов, мягкими креслами для сидения с устройством по регулированию его положения (далее - СВ) - вагон оборудованный общим и индивидуальным электрическим освещением, системой вентиляции и кондиционирования воздуха, туалетами (с туалетной бумагой и мылом), резервуаром с горячей и холодной питьевой водой, индивидуальной радиоточкой, видео и телеаппаратурой в купе, кнопкой вызова проводника, наличием душевой кабинки и бытового уголка (допускается одна кабинка на два купе), штор и занавесок, ковриков и ковровых дорожек в коридорах и купе, чайными принадлежностями и посудой, комплектами съемного инвентаря и имущества, не отличающего по цвету и рисунку, постельных принадлежностей (2 подушки, одеяло, покрывало, матрац с чехлом), постельного белья, куда входят (2 простыни, 2 наволочки, 1 вафельное, 1 льняное или махровое полотенце) и вешалками-плечиками для верхней одежды по две на каждое спальное место;
16) железнодорожная администрация – организация, представляющая исполнительный орган государства в области управления железнодорожным транспортом и представляющая интересы государства в порядке, установленным законодательством страны, в международных организациях в пределах своих полномочий;

17) темір жол көлік құралдары - тек рельспен жүретін жылжымалы құрам. Олар тартатын көлік құралдары (локомотивтер және автомотрисалар) және сүйрейтін көлік құралдары (жолаушылар вагондары, тіркеме вагондар, мотор-вагонды поездар, жүк және тауар вагондары) болып бөлінеді;
18) төрторынды купелі вагондар – жатуға арналған қатты орындары бар 4 орынды купелі вагон, вагон жалпы және жеке электрлік жарықтандырумен, ауаны желдету және баптау жүйесімен, дәретханалармен (дәретхана қағазы және сабынымен), ыстық және суық ауыз су резервуарымен, жеке радионүктемен, перде және шымылдық, дәліздерде және купеде кілемшелер мен ұзын кілемдер, шәй керек-жарақтары мен ыдыс-аяқ, төсек керек-жарақтары: 2 жайма, 1 жастық тысы, 1 вафельді, 1 зығыр немесе түкті орамал, жастық, көрпе, тысы бар матрац және әрбір ұйықтайтын орынға екі-екіден сыртқы киімге арналған ілгіштермен жабдықталады;
19) темір жол көлігінің қызметтерін жеткізуші кәсіпорындар – вагондар (контейнерлер), локомотивті тартқыштары операторларының қызметтерін және ұлттық тасымалдаушылар қызметтерін көрсететін темір жол кәсіпорындары;
20) темір жол көлігі қызметін тұтынушы-кәсіпорындар - темір жол көлігі саласындағы қызметтерді пайдаланатын, бірақ қызметтерінің негізгі түрі экономикалық қызмет түрінің жалпы жіктеуіші 49.1 және 49.2 - кодтарына жатпайтын және темір жол көлігі қызметін жеткізуші кәсіпорындарға жатпайтын барлық заңды тұлғалар;
21) тепловоз - орнатылған беріліс типіне қарамастан дизельді қозғалтқышпен жабдықталған локомотив. Алайда байланыс сымы немесе байланыс рельсі бойынша жеткізілетін электр энергиясын алу үшін жабдықталған дизель - электрлік локомотивтер электровоз санатына жатады;
22) үсті ашық вагон - биіктігі 60 см-ден астам қайырмасыз ернеулері бар шатырсыз, кәдімгі немесе мамандандырылған вагон;
23) электровоз - бір немесе бірнеше электр қозғалтқышы бар локомотив, ол байланыс сым немесе рельс бойынша жеткізілетін немесе локомотивтегі аккумуляторлар арқылы келетін электр тоғымен қоректенеді. Электровоз санаттарына осындай тәсілмен жабдықталған, сондай-ақ тоқты байланыс сымынан немесе байланыс рельсінен алуға болмайтын кезде электр қозғалтқыш тоғымен қоректену үшін энергетикалық қондырғымен (дизельді немесе өзге) жабдықталған локомотивтер жатады.
3. Мына көлік құралдары есепке алынады:
1) негізгі темір жол кәсіпорындарына жататын барлық темір жол көлік құралдары, сондай-ақ жөндеудегі және жөндеу кезегінде тұрған немесе паркте жұмыс істейтін немесе жұмыс істемейтін қалпында сақталған көлік құралдарын қоса осы кәсіпорындар жалдауға алған және олардың тікелей иелігінде болатын құралдар; жүйе иелігіндегі шетелдік көлік құралдары, шетелде кәдуілгі пайдалану тәртібінде уақытша болатын немесе қосалқы темір жол кәсіпорындары желісінде болатын басқа темір жол әкімшіліктерінің көлік құралдары да енгізіледі;

17) железнодорожное транспортное средство – подвижной состав, передвигающийся исключительно по рельсам. Различают тяговые транспортные средства (локомотивы и автомотрисы) и буксируемые транспортные средства (пассажирские вагоны, прицепные вагоны моторвагонного поезда, багажные и товарные вагоны);
18) купейные четырехместные вагоны - вагон с 4-местными купе с жесткими местами для лежания - вагон оборудованный общим и индивидуальным электрическим освещением, системой вентиляции и кондиционирования воздуха, туалетами (с туалетной бумагой и мылом), резервуаром с горячей и холодной питьевой водой, индивидуальной радиоточкой, наличием штор и занавесок, ковриков и ковровых дорожек в коридорах и купе, чайными принадлежностями и посудой, комплектами постельных принадлежностей куда входят: 2 простыни, 1 наволочка, 1 вафельное, 1 льняное или махровое полотенце, подушка, одеяло, матрац с чехлом и вешалками-плечиками для верхней одежды по две на каждое спальное место;
19) предприятия-поставщики услуг железнодорожного транспорта – железнодорожные предприятия, оказывающие услуги операторов вагонов (контейнеров), локомотивной тяги и услуги национальных перевозчиков;
20) предприятия-потребители услуг железнодорожного транспорта - все юридические лица, пользующиеся услугами в сфере железнодорожного транспорта, но основной вид деятельности которых не относится к кодам общий классификатор видов экономической деятельности 49.1 и 49.2 и не относящиеся к предприятиям-поставщикам услуг железнодорожного транспорта;
21) тепловоз – локомотив, оборудованный дизельным двигателем независимо от типа установленной передачи. Однако дизель-электрические локомотивы, оборудованные также для получения электроэнергии, подводимой по контактному проводу или по контактному рельсу, относятся к категории электровозов;
22) полувагон – вагон без крыши с неоткидными бортами высотой свыше 60 см, обычный или специализированный;
23) электровоз – локомотив с одним или несколькими электродвигателями, питаемыми электрическим током, подводимым по контактному проводу или рельсу, или поступающим от находящихся на локомотиве аккумуляторов. К категории электровозов относятся оборудованные таким образом локомотивы, снабженные также энергетической установкой (дизельной или иной) для питания током электродвигателя, когда этот ток нельзя получать от контактного провода или контактного рельса.
3. Учету подлежат следующие транспортные средства:
1) все железнодорожные транспортные средства, принадлежащие железнодорожному предприятию-поставщику услуг железнодорожного транспорта, а также средства, взятые этим предприятием внаем и фактически находящиеся в его распоряжении, включая те транспортные средства, которые ремонтируются или ожидают ремонта или хранятся в парке в рабочем или нерабочем состоянии; также транспортные средства других железнодорожных администраций, находящиеся в распоряжении системы, транспортные средства предприятия, временно находящиеся в порядке обычной эксплуатации за границей или находящиеся на сети железнодорожных предприятий;

2) жеке иеленушілерге тиісті тауар вагондары, яғни негізгі темір жол кәсіпорындарының иелігінде емес, бірақ тіркелген және осы кәсіпорындар арнайы шарттарды бұзбай тасымалдауға жіберілген тауар вагондары, сондай-ақ осы темір жол кәсіпорындары жеке иеленушілерге жалға берген және жеке иеленушілерге тиісті тауар вагондары ретінде пайдаланылатын тауар вагондары жатады.
Негізгі темір жол кәсіпорындарындағы статистикалық деректерден оның иелігіндегі емес көлік құралдары алынып тасталады:
негізгі темір жол кәсіпорындарының темір жол желісінде кәдуілгі пайдалану тәртібінде уақытша болатын басқа темір жолы әкімшіліктерінің немесе темір жол кәсіпорындарының көлік құралдары;
жалға берілген немесе қандай да бір себептерге байланысты басқа темір жол кәсіпорындарының иелігіне берілген көлік құралдары;
тек технологиялық тасымалдаулар үшін резервте тұрған немесе бұзылатын немесе есептен шығарылатын көлік құралдары.
Локомотив паркі электровоздардан, тепловоздардан және паровоздардан тұрады.
Мотор - вагонды жылжымалы құрам жеке ескеріледі - электрлі поездар мен дизельді-поездар, сондай-ақ автомотрисалар қалыптасатын моторлы және тіркемелі вагондар. Локомотивтер, автомотрисалар және вагондар бойынша деректер бірлікпен келтіріледі. Сонымен қоса, локомотивтер мен автомотрисалар бойынша олардың қуаты мың кВт-пен, ал жүк вагондары бойынша - олардың жүк көтерімділігі мың тоннамен келтіріледі.
Локомотивтердің әртүрлі санатын (электровоздар, тепловоздар) анықтау автомотрисаларға тиісті өзгерістермен қолданылады. Механикалық көлік құралдары статистикасында әрбір автомотриса ажыратылмайтын секцияда жеке ескеріледі, жолаушылар көлік құралдары мен жүк көлік құралдары статистикасында жолаушыларды немесе жүктерді тасымалдау үшін жабдықталған әрбір шанақ бір бірлік ретінде ескеріледі.
Екі-үш секциялы локомотивтің дербес жұмыс істей алса әр секциясы физикалық бірлік ретінде қабылданады.
Мотор-вагонды жылжымалы құрамның әрбір локомотиві және әрбір бірлігі темір жолдың біреуіне тіркеледі. Аталған жолға тіркелген, оның аты-жөніне ие және оның балансында тұратын барлық локомотивтер жолдың мүліктік паркін құрайды.
Жүк вагондарының нақты бары жыл сайын вагондарды түгендеу арқылы анықталады. Оның нәтижесі бойынша нақты вагондар саны анықталып, сол бойынша келесі кезеңдегі ағымдағы есеп жүргізіледі.
Осы есепте өз меншігіндегі вагондардан басқа темір жол көлігі қызметін тұтынушы-кәсіпорындар жататын вагондар, яғни осы жолға жатпайтын, бірақ оған темір жол көлігі қызметін тұтынушы-кәсіпорындар тіркеген вагондар ескеріледі.
Жолаушыларды тасымалдауға арналған ажыратылмайтын секцияның әрбір жеке көлік құралы қоса жолаушылар темір жол көлік құралы ретінде ескеріледі.
Жолаушылар вагондарының нақты бары темір жолдардағы тіркелу депосы бойынша ескеріледі. Жолаушылар вагондары паркінің есебі тасымалдау түрі бойынша бөлімшелермен нақты бірлікте жүргізіледі: жолаушыларды және қол жүктерін тасымалдау үшін, почтаны тасымалдау үшін, жолжүктерін және жүк - жолжүктерін тасымалдау үшін; өзгелері (мейрамханалар, зертханалар, қызметтік тағы басқа). Жолаушыларды тасымалдауға арналған вагондар жабдықталуына байланысты жұмсақ, жұмсақ-қатқыл, қатқыл, купелі, ашық қатқыл, облысаралық орындықтары бар болып бөлінеді. Жолаушылар көлік құралының сыйымдылығы - мақсатқа сай пайдаланылған жағдайда жолаушылар көлік құралындағы отыратын және жататын орындар саны; түрегеп тұратын жолаушылар үшін рұқсат етілген орын саны.
Жолаушылар үшін бір немесе бірнеше купесі болатын көлік құралдары жолжүк ретінде емес, жолаушылар вагондары ретінде ескерілуі тиіс. Темір жол кәсіпорындары меншігіндегі почта вагондары багаж вагондары болып саналады, егер оларда жолаушылар купесі болмаса.
Жолаушылар, багаж және жүк вагондары (оның ішінде олардың түрлері бойынша) бойынша көрсеткіштер бүтін сандарда толтыру тиіс, қалған көрсеткіштерді – үтірден кейін бір санмен толтыру тиіс.

2) товарные вагоны, принадлежащие предприятиям-потребителям услуг железнодорожного транспорта, то есть товарные вагоны, не принадлежащие предприятию-поставщику услуг железнодорожного транспорта, но зарегистрированные и допущенные к перевозкам этим предприятием при соблюдении специальных условий, а также товарные вагоны, отданные этим предприятием внаем предприятиям-потребителям услуг железнодорожного транспорта и эксплуатируемые в качестве товарных вагонов, принадлежащих предприятиям-потребителям услуг железнодорожного транспорта.
Из статистических данных железнодорожного предприятия исключаются транспортные средства, которые не находятся в его распоряжении:
транспортные средства других железнодорожных администраций или железнодорожных предприятий, временно находящиеся на железнодорожных линиях данного железнодорожного предприятия в порядке обычной эксплуатации;
транспортные средства, которые отданы внаем или каким-либо образом переданные в распоряжение других железнодорожных предприятий;
транспортные средства, зарезервированные исключительно для технологических перевозок или предназначенные для продажи на слом или списание.
Локомотивный парк состоит из электровозов, тепловозов и паровозов.
Отдельно учитывается мотор-вагонный подвижной состав – моторные и прицепные вагоны, из которых формируются электропоезда и дизель-поезда, а также автомотрисы. Данные по локомотивам, автомотрисам и вагонам приводятся в единицах. Кроме того, по локомотивам и автомотрисам приводится их мощность в тысяч кВт, а по грузовым вагонам – их грузоподъемность в тысяч тонн.
Определение различных категорий локомотивов (электровозы, тепловозы) применяется с соответствующими изменениями к автомотрисам. В статистике механических транспортных средств каждая автомотриса в неразъемной секции учитывается отдельно, в статистике пассажирских транспортных средств и грузовых транспортных средств каждый кузов, оборудованный для перевозки пассажиров или грузов, учитывается в качестве одной единицы.
Каждая секция двух-трехсекционного локомотива, работающая самостоятельно, принимается за физическую единицу.
Каждый локомотив и каждая единица моторвагонного подвижного состава приписываются к одной из железных дорог. Все локомотивы, приписанные к данной дороге, имеющие ее инициалы и состоящие на ее балансе, образуют инвентарный парк дороги.
Наличие грузовых вагонов определяется ежегодной инвентаризацией вагонов. По ее результатам определяется та исходная величина наличия вагонов, от которой ведется текущий учет в последующий период.
Помимо собственных вагонов в данном отчете должны отражаться вагоны, принадлежащие предприятиям-потребителям услуг железнодорожного транспорта, то есть не принадлежащие данной дороге, но приписанные к ней предприятием-потребителем услуг железнодорожного транспорта.
Каждое отдельное транспортное средство неразъемной секции для перевозки пассажиров учитывается в качестве пассажирского железнодорожного транспортного средства.
Наличие пассажирских вагонов учитывается по депо приписки на железных дорогах. Учет парка пассажирских вагонов ведется в физических единицах с подразделением по видам перевозок: для перевозок пассажиров и ручной клади, для перевозки почты, для перевозки багажа и грузобагажа; прочие (рестораны, лаборатории, служебные и так далее). В зависимости от оборудования вагоны, предназначенные для перевозки пассажиров, делятся на мягкие, мягкожесткие, жесткие, купейные, жесткие открытые, межобластные с местами для сидения. Вместимость пассажирского транспортного средства – число сидячих и спальных мест и разрешенное число мест для стоящих пассажиров в пассажирском транспортном средстве, когда оно используется по назначению.
Транспортные средства, имеющие одно или несколько купе для пассажиров, должны учитываться не в качестве багажных, а в качестве пассажирских вагонов. Почтовые вагоны, принадлежащие железнодорожному предприятию, считаются багажными вагонами, если они не имеют купе для пассажиров.
Показатели по наличию пассажирских, багажных и грузовых вагонов (в том числе по их видам) должны заполняться в целых числах, остальные показатели – с одним знаком после запятой.

4. Арифметикалық-логикалық бақылау:
1) 1 бөлім «Түрлері бойынша локомотивтер мен автомотрисалардың бар-жоғы».
1 баған = 2-7 әрбір жол үшін
1 жол = 2-4 жолдар әрбір баған үшін
5 жол = 6-8 жолдар әрбір баған үшін
2) 2 бөлім «Түрлері бойынша жолаушылар вагондарының бар-жоғы».
1 баған = 2-7 бағандар әрбір жол үшін
1 баған = 2-8 жолдар әрбір баған үшін
3) 3 бөлім «Багаж вагондарының бар-жоғы».
1 баған = 2-7 бағандар
4) 4 бөлім «Темір жол көлігінің қызметтерін жеткізуші кәсіпорындарға тиесілі жүк вагондарының бар-жоғы».
1 баған = 2-7 бағандар әрбір жол үшін
1 жол = 2-7 жолдар әрбір баған үшін
5) 5 бөлім «Темір жол көлігінің қызметтерін тұтынушы кәсіпорындарға тиесілі жүк вагондарының бар-жоғы».
1 баған = 2-7 бағандар әрбір жол үшін.
Мемлекеттік статистика органдары құпиялылығына кепілдік береді
Конфиденциальность гарантируется органами государственной статистики
Қазақстан Республикасы Статистика
агенттігі төрағасының
2012 жылғы 25 қазандағы
№ 294 бұйрығына
25-қосымша
Жалпымемлекеттік статистикалық байқау бойынша статистикалық нысан
Статистическая форма по общегосударственному статистическому наблюдению
Приложение 25
к приказу Председателя Агентства
Республики Казахстан по статистике
от 25 октября 2012 года № 294
Аумақтық органға тапсырылады
Представляется территориальному органу
Статистикалық нысанды толтыруға жұмсалған уақыт, сағат (қажеттiсiн қоршаңыз)
Время, затраченное на заполнение статистической формы, час (нужное обвести)
1 сағатқа дейiн
1-2
2-4
4-8
8-40
40 сағаттан артық
до 1 часа
более 40 часов
Статистикалық нысанды www.stat.gov.kz сайтынан алуға болады
Статистическую форму можно получить на сайте www.stat.gov.kz
Мемлекеттік статистиканың тиісті органдарына алғашқы статистикалық деректерді тапсырмау, уақтылы тапсырмау және дәйексіз деректерді беру «Әкімшілік құқық бұзушылық туралы» Қазақстан Республикасы Кодексінің 381-бабында көзделген әкімшілік құқық бұзушылық болып табылады.
Непредставление, несвоевременное представление и предоставление недостоверных первичных статистических данных в соответствующие органы государственной статистики является административным правонарушением, предусмотренным статьей 381 Кодекса Республики Казахстан «Об административных правонарушениях».
Статистикалық нысан коды 0871104
Код статистической формы 0871104
Қатынас түрлері бойынша әуе көлігінің қызметтері туралы есеп
Отчет об услугах воздушного транспорта по видам сообщений
2-К (әуе)
2-ТР (авиа)
Жылдық
Годовая
Есепті кезең
Отчетный период
жыл
год
Қызметкерлерінің санына қарамастан, қызметінің негізгі түрі - жолаушылар әуе көлігі (Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуішінің коды 51.1) және жүк әуе көлігі мен ғарыш көлік жүйесі (Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуішінің коды 51.2) болып табылатын заңды тұлғалар және (немесе) олардың құрылымдық және оқшауланған бөлімшелері табыс етеді.
Представляют юридические лица и (или) их структурные и обособсленные подразделения, независимо от численности, с основным видом деятельности – воздушный пассажирский транспорт (код Общего классификатора видов экономической деятельности 51.1) и воздушный грузовой транспорт и транспортная космическая система (код Общего классификатора видов экономической деятельности 51.2).
Тапсыру мерзімі – 20 сәуір
Срок представления – 20 апреля
БСН коды
код БИН

4. Арифметико-логический контроль
1) раздел 1 «Наличие локомотивов и автомотрис по видам».
Графа 1 = графы 2-7 для каждой строки
Строка 1 = строки 2-4 для каждой графы
Строка 5 = строки 6-8 для каждой графы
2) раздел 2 «Наличие пассажирских вагонов по видам».
Графа 1 = графы 2-7 для каждой строки
Строка 1 = строки 2-8 для каждой графы
3) раздел 3 «Наличие багажных вагонов».
Графа 1 = графы 2-7
4) раздел 4 «Наличие грузовых вагонов, принадлежащих предприятиям – поставщикам услуг железнодорожного транспорта».
Графа 1 = графы 2-7 для каждой строки
Строка 1 = строки 2-7 для каждой графы
5) раздел 5 «Наличие грузовых вагонов, принадлежащих предприятиям – потребителям услуг железнодорожного транспорта».
Графа 1 = графы 2-7 для каждой строки.
Приложение 25 к приказу
Председателя Агентства Республики
Казахстан по статистике
от 25 октября 2012 года № 294
Мемлекеттік статистика органдары
құпиялылығына кепілдік береді
Конфиденциальность гарантируется
органами государственной статистики
Қазақстан Республикасы Статистика
агенттігі төрағасының 2012
жылғы 25 қазандағы № 294
бұйрығына 25-қосымша
Жалпымемлекеттік статистикалық
байқау бойынша статистикалық нысан
Статистическая форма по
общегосударственному
статистическому наблюдению
Аумақтық органға тапсырылады
Представляется территориальному органу
Статистикалық нысанды www.stat.gov.kz сайтынан алуға болады
Статистическую форму можно получить на сайте www.stat.gov.kz
Статистикалық нысанды толтыруға жұмсалған уақыт,
сағат (қажеттiсiн қоршаңыз)
Время, затраченное на заполнение статистической формы, час
(нужное обвести)
1 сағат-
қа дейiн
до 1 часа
1-2
2-4
4-8
8-40
40 сағаттан артық
более 40 часов
Мемлекеттік статистиканың тиісті органдарына алғашқы статистикалық деректерді тапсырмау,
уақтылы тапсырмау және дәйексіз деректерді беру «Әкімшілік құқық бұзушылық туралы» Қазақстан
Республикасы Кодексінің 381-бабында көзделген әкімшілік құқық бұзушылық болып табылады.
Непредставление, несвоевременное представление и предоставление недостоверных первичных статистических
данных в соответствующие органы государственной статистики является административным правонарушением,
предусмотренным статьей 381 Кодекса Республики Казахстан «Об административных правонарушениях».
Статистикалық нысан
коды 0871104
Код статистической
формы 0871104
Қатынас түрлері бойынша әуе көлігінің қызметтері
туралы есеп
2-К (әуе)
2-ТР (авиа)
Отчет об услугах воздушного транспорта по видам сообщений
Жылдық
Годовая
Есепті кезең
Отчетный период
жыл
год
Қызметкерлерінің санына қарамастан, қызметінің негізгі түрі - жолаушылар әуе көлігі
(Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуішінің коды 51.1) және жүк әуе көлігі мен ғарыш
көлік жүйесі (Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуішінің коды 51.2) болып табылатын
заңды тұлғалар және (немесе) олардың құрылымдық және оқшауланған бөлімшелері табыс етеді.
Представляют юридические лица и (или) их структурные и обособсленные подразделения, независимо от
численности, с основным видом деятельности – воздушный пассажирский транспорт (код Общего классификатора
видов экономической деятельности 51.1) и воздушный грузовой транспорт и транспортная космическая система
(код Общего классификатора видов экономической деятельности 51.2).
Тапсыру мерзімі – 20 сәуір
Срок представления – 20 апреля
БСН коды
код БИН

(код 0871104, индексі 2-К (әуе), кезеңділігі жылдық)
жалпымемлекеттік статистикалық байқау бойынша статистикалық
нысанды толтыру жөніндегі нұсқаулық
1. Осы «Қатынас түрлері бойынша әуе көлігінің қызметтері туралы есеп» (код 0871104, индексі 2-К (әуе), кезеңділігі жылдық) жалпымемлекеттік статистикалық байқау бойынша статистикалық нысанды толтыру жөніндегі нұсқаулық (бұдан әрі - Нұсқаулық) «Мемлекеттік статистика туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабы 7) тармақшасына сәйкес әзірленді және жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың «Қатынас түрлері бойынша әуе көлігінің қызметтері туралы есеп» (код 0871104, индексі 2-К (әуе), кезеңділігі жылдық) статистикалық нысанын толтыруды нақтылайды.
2. Статистикалық нысанды толтыру мақсатында келесі анықтамалар пайдаланылады:
1) көліктегі жолаушылар айналымы - жолаушыларды тасымалдау бойынша көліктегі жұмыс көлемі. Өлшем бірлігі жолаушы-километр, яғни жолаушының 1 км қашықтыққа орын ауыстыруы болып табылады. Тасымалдаудың әрбір позициясы бойынша жолаушылар санын тасымалдау қашықтығына көбейтудің жиынтықталуымен анықталады, көлік түрлері, тасымалдау қатынастары, басқа да белгілері бойынша бөлек есептелінеді;
2) көліктегі жүк айналымы – жүктерді тасымалдау бойынша көлік жұмыстарының көлемі, тонна-километрмен тұлғаланады. Тасымалданатын жүктің әрбір партиясының (жөнелтудің) салмағын оны тасымалдау ара қашықтығына көбейту арқылы анықталады;
3) қалааралық қатынас (республика ішіндегі) – республика шегіндегі елді мекен арасындағы тасымалдаулар. Қалааралық қатынасқа (республика ішіндегі) облыс ішіндегі (бір облыс шегіндегі қалалар немесе өзге де елді мекендер арасындағы тасымалдаулар) және облыс арасындағы (екі немесе бірнеше облыстар шегіндегі қалалар немесе өзге де елді мекендер арасындағы тасымалдаулар) қатынастар жатады;
4) қатынас түрі - көлік тораптары бөлімшесінің жолаушылар (жүк, жолжүк, жүк-жолжүгі) тасымалдауға жөнелту және межелі пункттер арасында қатысу сипатын көрсететін белгі;
5) қызметтің қосалқы түрі – осы кәсіпорынға тұтыну үшін арналған (тасымалдау, сақтау, сатып алу, өтімді даму, тазалау, жөндеу және қызмет көрсету, қорғау және тағы да басқа) қысқа мерзімді сипатында қызметтер мен тауарлармен қамтамасыз етуге арналған қызметтерінің негізгі және қосалқы түрлерін қолдау үшін арналған қызметтің түрі;
6) негізгі емес (көліктік емес) қызмет түріне негізгіден басқа, үшінші тұлғалар үшін өнім (тауар, қызмет) өндіру мақсатында жүзеге асырылатын қызмет түрі жатады;
7) тасымалдаудан түскен табыстар - жүктерді (почтаны қоса), жолаушыларды (жол жүкті қоса) тасымалдағаны, жүктерді жөнелтушілерге және жолаушыларға тасымалдау бойынша қосымша қызмет көрсеткені үшін және көлік мүлігін пайдаланғаны үшін көлік кәсіпорындарымен алынған қаражат сомасы;

(код 0871104, индекс 2-ТР (авиа), периодичность годовая)
1. Настоящая Инструкция по заполнению статистической формы общегосударственного статистического наблюдения «Отчет об услугах воздушного транспорта по видам сообщений» (код 0871104, индекс 2-ТР (авиа), периодичность годовая) (далее - Инструкция) разработана в соответствии с подпунктом 7) статьи 12 Закона Республики Казахстан «О государственной статистике» и детализирует заполнение статистической формы общегосударственного статистического наблюдения «Отчет об услугах воздушного транспорта по видам сообщений» (код 0871104, индекс 2-ТР (авиа), периодичность годовая).
2. Следующие определения применяются в целях заполнения данной статистической формы:
1) пассажирооборот транспорта - объем работы транспорта по перевозкам пассажиров. Единицей измерения является пассажиро-километр, то есть перемещение пассажира на расстояние в 1 км. Определяется суммированием произведений количества пассажиров по каждой позиции перевозки на расстояние перевозки; вычисляется раздельно по видам транспорта, сообщениям перевозок, другим признакам;
2) грузооборот транспорта - объем работы транспорта по перевозкам грузов, выражается в тонно-километрах. Определяется как сумма произведений веса каждой партии (отправки) перевозимого груза на расстояние ее перевозки;
3) междугородное сообщение (внутри республики) – перевозки, осуществляемые между населенными пунктами в пределах республики. Междугородное сообщение (внутри республики) включает перевозки во внутриобластном (перевозки, осуществляемые перевозчиками между городами или иными населенными пунктами в пределах одной области) и межобластном (перевозки, осуществляемые перевозчиками между городами или иными населенными пунктами в пределах двух или нескольких областей) сообщении;
4) вид сообщения - признак, представляющий характер участия подразделения транспортной сети в перевозках пассажиров (грузов, багажа, грузобагажа) между пунктами отправления и назначения;
5) вспомогательный вид деятельности - вид деятельности, который осуществляется для поддержки основного и вторичных видов деятельности предприятия, обеспечивая товарами и услугами краткосрочного характера, предназначенными для потребления этим предприятием (перевозка, хранение, закупки, развитие сбыта, уборка, ремонт и обслуживание, охрана и тому подобное);
6) вторичный (нетранспортный) вид деятельности - вид деятельности, помимо основного, который осуществляется с целью производства продукции (работ, услуг) для третьих лиц;
7) доходы от перевозок - сумма средств, полученных транспортными предприятиями за перевозку грузов (включая почту), пассажиров (включая багаж), оказанные отправителям грузов и пассажирам дополнительные услуги по перевозкам и за пользование имуществом транспорта;

8) тасымалданған жолаушылар - белгілі бір уақыт кезеңінде тасымалданған жолаушылар саны, көлік, қатынас түрлері бойынша ескеріледі. Жолаушыларды тасымалдау статистикасындағы байқау бірлігі жолаушы-сапар болып саналады;
9) тасымалданған жүктер (жүктерді тасымалдау көлемі) көлікпен тасымалданған жүктердің тоннадағы саны. Көлік, қатынас түрлері, жүктің түрлері, тасымалдау бағыттары бойынша ескеріледі;
10) халықаралық қатынас – Қазақстан Республикасы мен шетел мемлекеттер арасындағы және (немесе) Қазақстан Республикасы арқылы өтетін транзит, сондай-ақ басқа мемлекеттер аумағында (республиканың аумағынан өтпей) Қазақстанның көлік құралдарымен шетел пункттер арасындағы тасымалдаулар.
3. Көлік құралдарын жүргізушісімен (экипажымен) қоса жалға беруден түскен табыстар көлік кәсіпорындары табысының жалпы сомасына кіреді. Жалға беруден түскен табыстарға жалға беру шартына сәйкес автокөлік құралын жалға алғаны үшін төлем кіреді.
Халықаралық қатынас шеттен әкелу, шетке шығару, транзит және шетел пункттер арасында тасымалдауды қосылады:
шеттен әкелуге жөнелту пункті шетел мемлекеттің аумағында, ал әкелу пункті – Қазақстан Республикасы аумағында орналасқан пункттер арасындағы тасымалдаулар жатады;
шетке шығаруға жөнелту пункті Қазақстан Республикасы аумағында, ал әкелу пункті - шетел мемлекеттің аумағында орналасқан пункттер арасындағы тасымалдаулар жатады;
транзиттікке шетел мемлекеттердің жіберуші мен алушылар арасындағы Қазақстан аумағында тасымалдаулар жатады;
шетел пункттер арасындағы тасымалдауларға басқа мемлекеттер аумағында (республиканың аумағынан өтпей) Қазақстанның көлік құралдарымен шетел пункттер арасындағы тасымалдаулар жатады.
4. Егер құрылымдық және оқшауланған бөлiмшеге заңды тұлғамен статистикалық нысанды өткiзу бойынша өкiлеттiк берілсе, онда ол өзі орналасқан жердегі статистика органдарына осы статистикалық нысанды ұсынады. Егер құрылымдық және оқшауланған бөлiмшеде статистикалық нысанды өткiзу бойынша өкiлеттiктер болмаса, онда заңды тұлға өзі орналасқан жердегі статистика органдарына олардың орналасқан жерін көрсете отырып, өз құрылымдық және оқшауланған бөлiмшелерi бөлінісінде статистикалық нысанды ұсынуы керек.
Қосалқы көлік қызметінен түскен табыстарға келесі табыстар жатады:
сақтау және жүктерді көліктік өңдеу қызметтерінен (жүк және жолжүкті тиеу және түсіру, жүкті бекіту және түсіру (стивидорлық жұмыстар), тауарлардың барлық түрлеріне арналған қоймалау қызметтері, сыртқы сауда аймақтарында тауарларды сақтау);
өзге де қосалқы көлік қызметтерінен (терминал (әужай) қызметтері), ұшу-қону жолдарды пайдалану қызметтері, навигациямен байланысты қызметтер, әуе кеңістігін пайдалануды реттеу қызметтері, азаматтардың көлік құралдарын сақтау бойынша қызметтері, аэродромда өрт сөндіру және өртке қарсы шаралар қызметтері және тағы да басқа);
жүк тасымалдау ұйымдастыру бойынша қызметтерінен (жүкті экспедициялау, көлік құжаттамалар мен жол парақтарын дайындау, кеден агенттерінің қызметтері және тағы да басқа).
«Тасымалданған жолаушылар, адам» көрсеткіш бүтін сандарда толтыру тиіс, қалған көрсеткіштер үтірден кейін бір санмен толтыру тиіс.
Қызмет түрлерін негізгі емес (көліктік емес) қызметтері бойынша экономикалық қызметтің жалпы жинақтаушына сәйкес кодтау және осы бөлімнің дұрыс толтырылуын статистиканың аумақтық департаменттерінің мамандарының көмегімен респонденттер жүзеге асырылады.

8) перевезено пассажиров во всех сообщениях - число пассажиров, перевезенных за определенный период времени; учитывается по видам транспорта, сообщений. Единицей наблюдения в статистике перевозок пассажиров является пассажиро-поездка;
9) перевезено грузов, багажа, грузобагажа во всех сообщениях - количество грузов в тоннах, перевезенных транспортом. Учитывается по видам транспорта, сообщений, роду грузов;
10) международное сообщение – перевозки, осуществляемые между Республикой Казахстан и иностранными государствами и (или) транзитом через Республику Казахстан, а также перевозки между иностранными пунктами, осуществляемые транспортными средствами Казахстана, по территории других стран (без пересечения территории республики).
3. Доходы от сдачи в аренду транспортных средств с водителем (экипажем) входят в общую сумму доходов транспортных предприятий. В доходы от аренды входит плата за аренду транспортного средства, согласно заключенному договору аренды.
Международное сообщение включает ввоз, вывоз и транзит и перевозки между иностранными пунктами:
к ввозу относятся перевозки, в которых пункт отправления расположен на территории иностранного государства, а пункт прибытия – на территории Республики Казахстан;
к вывозу относятся перевозки, в которых пункт отправления расположен на территории Республики Казахстан, а пункт прибытия – на территории иностранного государства;
к транзитным относятся перевозки, осуществляемые между отправителями и получателями иностранных государств по территории Казахстана;
4) к перевозкам между иностранными пунктами относятся перевозки, осуществляемые транспортными средствами Казахстана, по территории других стран (без пересечения территории республики).
4. В случае если структурному и обособленному подразделению делегированы полномочия по сдаче статистической формы юридическим лицом, то оно должно представить данную статистическую форму по месту своего нахождения в органы статистики. В случае если структурное и обособленное подразделение не имеет полномочий по сдаче статистической формы, то юридическое лицо представляет статистическую форму в органы статистики по месту своего нахождения в разрезе своих структурных и обособленных подразделений с указанием их местонахождения.
Доходы от вспомогательной транспортной деятельности включают доходы от:
услуг по транспортной обработке грузов и хранению (погрузка и разгрузка грузов и багажа, закрепление и выгрузка груза (стивидорные работы), складские услуги для всех видов товаров, хранение товаров во внешнеторговых зонах);
прочей вспомогательной транспортной деятельности (услуг терминалов (аэропорты), услуг по эксплуатации взлетно-посадочной полосы, услуги, связанные с навигацией, услуги по регулированию использования воздушного пространства, услуг по хранению транспортных средств, принадлежащих гражданам, услуги, связанные с предупреждением и тушением пожаров на аэродромах и так далее);
услуг по организации перевозок грузов (экспедиция груза, подготовка транспортной документации и путевых листов, услуги таможенных агентов и так далее).
Показатель «Перевезено пассажиров, человек» должен заполняться в целых числах, остальные показатели должны заполняться с одним знаком после запятой.
Кодировка видов деятельности по вторичным (нетранспортным) видам деятельности в соответствии с общим классификатором видов экономической деятельности и правильность заполнения данного раздела будет осуществляться самими респондентами с помощью специалистов территориальных департаментов статистики.

5. Әуе көлігімен тасымалданған жолаушылар саны есепті кезеңде көлік авиациясының ұшақтарымен тасымалданған барлық жолаушылар санының сомасы ретінде есептеледі.
Әуе көлігіндегі жолаушылар айналымы әрбір ұшу учаскесінде тасымалданған жолаушылар санын осы учаскеге сәйкес пайдалану қашықтығына көбейтудің жиынтығы ретінде анықталады.
Әуе көлігінде тасымалданған жүк саны есепті кезеңде ұшақтармен тасымалданған барлық жүктер, почта және ақылы жолжүк салмағының жиынтығы ретінде есептеледі.
Әуе көлігіндегі жүк айналымы әрбір ұшу учаскесінде тасымалданған жүк пен почта тоннасының санын осы учаскеге сәйкес пайдалану қашықтығына көбейтіндісінің жиынтығы ретінде анықталады.
Әуе көлігінде түскен табыстарға халықаралық әуе желілері, ішкі қатынас желілері бойынша жолаушылар, почта мен жүк тасымалынан түскен түсімдерді қосады.
6. Есепті – логикалық бақылау:
1) 1 бөлім «Қатынас түрлері бойынша жолаушылар тасымалдау қызметтері»:
барлық баған бойынша 1 жол = 2 жол + 5 жол
барлық баған бойынша 2 жол = 3 жол + 4 жол
2) 2 бөлім «Қатынас түрлері бойынша жүк тасымалдау қызметтері»:
әрбір баған үшін 1 жол = 2 жол + 10 жол
әрбір баған үшін 2 жол = 3 жол + 6 жол + 9 жол
әрбір баған үшін 3 жол = 4 жол + 5 жол
әрбір баған үшін 6 жол = 7 жол + 8 жол
3) 3 бөлім «Қатынас түрлері бойынша жүк түрлері бойынша жүк тасымалдау»:
әрбір баған үшін 1 баған = әрбір жол үшін 2-5 баған сомасына
әрбір баған үшін 1 жол = әрбір баған үшін 2-5 жол сомасына
әрбір баған үшін 6 жол әрбір баған үшін 1 жол
әрбір баған үшін 7 жол әрбір баған үшін 1 жол
4) бөлімдер арасында бақылау:
1 жол 1 баған 3 бөлім = 1 жол 1 баған 2 бөлім
1 жол 2 баған 3 бөлім = 3 жол 1 баған 2 бөлім
1 жол 3 баған 3 бөлім = 6 жол 1 баған 2 бөлім
1 жол 4 баған 3 бөлім = 9 жол 1 баған 2 бөлім
1 жол 5 баған 3 бөлім = 10 жол 1 баған 2 бөлім
1 жол 6 баған 3 бөлім = 1 жол 3 баған 2 бөлім.
Мемлекеттік статистика органдары құпиялылығына кепілдік береді
Конфиденциальность гарантируется органами государственной статистики
Қазақстан Республикасы Статистика
агенттігі төрағасы
2012 жылғы 25 қазандағы
№ 294 бұйрығына
27-қосымша
Жалпымемлекеттік статистикалық байқау бойынша статистикалық нысан
Статистическая форма по общегосударственному статистическому наблюдению
Приложение 27
к приказу Председателя Агентства
Республики Казахстан по статистике
от 25 октября 2012 года № 294
Аумақтық органға тапсырылады
Представляется территориальному органу
Статистикалық нысанды толтыруға жұмсалған уақыт, сағат (қажеттiсiн қоршаңыз)
Время, затраченное на заполнение статистической формы, час (нужное обвести)
1 сағатқа дейiн
1-2
2-4
4-8

5. Количество перевезенных пассажиров на воздушном транспорте исчисляется как сумма числа всех пассажиров, перевезенных в отчетном периоде самолетами гражданской авиации.
Пассажирооборот на воздушном транспорте определяется как сумма произведений числа перевезенных пассажиров на каждом участке полета на соответствующее этому участку эксплуатационное расстояние.
На воздушном транспорте количество перевезенных грузов исчисляется как сумма веса всех грузов, почты и платного багажа, перевезенных в отчетном периоде самолетами.
Грузооборот воздушного транспорта определяется как сумма произведений количества тонн груза и почты, перевезенных на каждом участке полета на соответствующее этому участку эксплуатационное расстояние.
Доходы по воздушному транспорту включают поступления от пассажирских, почтовых и грузовых перевозок по международным воздушным линиям, линиям внутреннего сообщения.
6. Арифметико–логический контроль:
1) раздел 1 «Объем услуг по перевозке пассажиров по видам сообщений»:
строка 1 для каждой графы = строка 2 + строка 5
строка 2 для каждой графы = строка 3 + строка 4
2) Раздел 2 «Объем услуг по перевозке грузов по видам сообщений»:
строка 1 для каждой графы = строка 2 + строка 10
строка 2 для каждой графы = строка 3 + строка 6 + строка 9
строка 3 для каждой графы = строка 4 + строка 5
строка 6 для каждой графы = строка 7 + строка 8
3) раздел 3 «Объемы по перевозке грузов по видам в разрезе сообщений»:
графа 1 для каждой строки = графа 2-5 для каждой графы
строка 1 для каждой графы = строка 2-5 для каждой графы
строка 6 для каждой графы < строка 1 для каждой графы
строка 7 для каждой графы < строка 1 для каждой графы
4) контроль между разделами:
строка 1 графа 1 раздел 3 = строка 1 графа 1 раздел 2
строка 1 графа 2 раздел 3 = строка 3 графа 1 раздел 2
строка 1 графа 3 раздел 3 = строка 6 графа 1 раздел 2
строка 1 графа 4 раздел 3 = строка 9 графа 1 раздел 2
строка 1 графа 5 раздел 3 = строка 10 графа 1 раздел 2
строка 1 графа 6 раздел 3 = строка 1 графа 3 раздел 2.
Приложение 27 к приказу
Председателя Агентства Республики
Казахстан по статистике
от 25 октября 2012 года № 294
Мемлекеттік статистика органдары
құпиялылығына кепілдік береді
Конфиденциальность гарантируется
органами государственной статистики
Қазақстан Республикасы Статистика
агенттігі төрағасының 2012
жылғы 25 қазандағы № 294
бұйрығына 27-қосымша
Жалпымемлекеттік статистикалық
байқау бойынша статистикалық нысан
Статистическая форма по
общегосударственному
статистическому наблюдению
Аумақтық органға тапсырылады
Представляется территориальному органу
Статистикалық нысанды www.stat.gov.kz сайтынан алуға болады
Статистическую форму можно получить на сайте www.stat.gov.kz
Статистикалық нысанды толтыруға жұмсалған уақыт,
сағат (қажеттiсiн қоршаңыз)
Время, затраченное на заполнение статистической формы, час
(нужное обвести)
1 сағат-
қа дейiн
до 1 часа
1-2
2-4
4-8

5. Қызметтің негізгі емес (көліктік емес) түрлері бойынша түскен табыстарды көрсетіңіз
Укажите доходы по вторичным (нетранспортным) видам деятельности
Жол коды
Код строки
Көрсеткіштің атауы
Наименование показателя
Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуіші бойынша қызмет түрінің коды
Код вида деятельности по общему классификатору видов экономической деятельности
Барлығы, мың теңге
Всего, тысяч тенге
А
Б
В
1
Негізгі емес (көліктік емес) қызметтерінен түскен табыс
Доходы от вторичной (нетранспортной) деятельности
оның ішінде:
в том числе:
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
Атауы                                Мекенжайы
Наименование _______________________ Адрес __________________________
_______________________
Тел.: __________________________
Электрондық почта мекенжайы
Адрес электронной почты _____________________________________________
Орындаушының тегі
Фамилия исполнителя ________________ Тел.: __________________________
Басшы                                (Аты-жөні, тегі, қолы)
Руководитель _______________________ (Ф.И.О., подпись) ______________
Бас бухгалтер                        (Аты-жөні, тегі, қолы)
Главный бухгалтер __________________ (Ф.И.О., подпись) ______________
М.О.
М.П.
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі төрағасы
2012 жылғы 25 қазандағы
№ 294 бұйрығына
28-қосымша
«Қатынас түрлері бойынша темір жол көлігінің қызметтері туралы есеп»
(код 0831104, индексі 2-К (тж), кезеңділігі жылдық)
жалпымемлекеттік статистикалық байқау бойынша статистикалық
нысанды толтыру жөніндегі нұсқаулық
1. Осы «Қатынас түрлері бойынша темір жол көлігінің қызметтері туралы есеп» (код 0831104, индексі 2-К (тж), кезеңділігі жылдық) жалпымемлекеттік статистикалық байқау бойынша статистикалық нысанды толтыру жөніндегі нұсқаулық (бұдан әрі - Нұсқаулық) «Мемлекеттік статистика туралы» Қазақстан Республикасының Заңының 12-бабының 7) тармақшасына сәйкес дайындалды және жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың «Қатынас түрлері бойынша темір жол көлігінің қызметтері туралы есеп» (код 0831104, индексі 2-К (тж), кезеңділігі жылдық) статистикалық нысанын толтыруды нақтылайды.
2. Келесі анықтамалар статистикалық нысанды толтыру мақсатында пайдаланылады:
1) барлық қатынастағы жолаушылар айналымы - жолаушыларды тасымалдау бойынша көліктегі жұмыс көлемі. Тасымалдаудың әрбір позициясы бойынша жолаушылар санын тасымалдау қашықтығына көбейтудің жиынтықталуымен анықталады;
2) барлық қатынастағы жүк айналымы – жүктерді тасымалдау бойынша көлік жұмыстарының көлемі, тонна-километрмен тұлғаланады. Тасымалданатын жүктің әрбір партиясының (жөнелтудің) салмағын оны тасымалдау ара қашықтығына көбейту арқылы анықталады;

5. Қызметтің негізгі емес (көліктік емес) түрлері бойынша түскен табыстарды көрсетіңіз
Укажите доходы по вторичным (нетранспортным) видам деятельности
Жол
коды
Код
стро-
ки
Көрсеткіштің атауы
Наименование показателя
Экономикалық қызмет
түрлерінің жалпы
жіктеуіші бойынша
қызмет түрінің коды
Код вида деятельности по
общему классификатору
видов экономической
деятельности
Барлығы, мың
теңге
Всего, тысяч
тенге
А
Б
В
1
Негізгі емес (көліктік емес)
қызметтерінен түскен табыс
Доходы от вторичной (нетранспортной)
деятельности
оның ішінде:
в том числе:
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
Атауы                                      Мекенжайы
Наименование ________________________        Адрес ___________________________________
________________________
Телефон __________________________________
Электрондық почта мекенжайы
Адрес электронной почты        ____________________________________
Орындаушының тегі
Фамилия исполнителя            ____________________________________
Телефон __________________________________
Басшы                            (Т.А.Ә., қолы)
Руководитель _____________________ (Ф.И.О., подпись) _________________________________
Бас бухгалтер                    (Т.А.Ә., қолы)
Главный бухгалтер _______________ (Ф.И.О., подпись) __________________________________
М.О.
М.П.
Приложение 28 к приказу
Председателя Агентства Республики
Казахстан по статистике
от 25 октября 2012 года № 294
Инструкция по заполнению статистической формы
общегосударственного статистического наблюдения
«Отчет об услугах железнодорожного транспорта по видам
сообщений» (код 0831104, индекс 2-ТР (жд), периодичность
годовая)
1. Настоящая Инструкция по заполнению статистической формы общегосударственного статистического наблюдения «Отчет об услугах железнодорожного транспорта по видам сообщений» (код 0831104, индекс
2-ТР (жд), периодичность годовая) (далее - Инструкция) разработана в соответствии с подпунктом 7) статьи 12 Закона Республики Казахстан «О государственной статистике» и детализирует заполнение статистической формы общегосударственного статистического наблюдения «Отчет об услугах железнодорожного транспорта по видам сообщений» (код 0831104, индекс 2-ТР (жд), периодичность годовая).
2. Следующие определения применяются в целях заполнения данной статистической формы:
1) пассажирооборот во всех сообщениях - объем работы транспорта по перевозкам пассажиров. Определяется суммированием произведений количества пассажиров по каждой позиции перевозки на расстояние перевозки;
2) грузооборот во всех сообщениях - объем работы транспорта по перевозкам грузов. Определяется как сумма произведений веса каждой партии (отправки) перевозимого груза на расстояние ее перевозки;

3) барлық қатынастарда тасымалданған жолаушылар - белгілі бір уақыт кезеңінде тасымалданған жолаушылар саны, көлік, қатынас түрлері бойынша ескеріледі. Жолаушыларды тасымалдау статистикасындағы байқау бірлігі жолаушы-сапар болып саналады;
4) барлық қатынастарда тасымалданған жүктер (жүктерді тасымалдау көлемі) көлікпен тасымалданған жүктердің тоннадағы саны. Көлік, қатынас түрлері, жүктің түрлері, тасымалдау бағыттары бойынша ескеріледі;
5) қалааралық қатынас (республика ішіндегі) – республика шегіндегі елді мекен арасындағы тасымалдаулар. Қалааралық қатынасқа (республика ішіндегі) облыс ішіндегі (бір облыс шегіндегі қалалар немесе өзге де елді мекендер арасындағы тасымалдаулар) және облыс арасындағы (екі немесе бірнеше облыстар шегіндегі қалалар немесе өзге де елді мекендер арасындағы тасымалдаулар) қатынастар жатады;
6) қаламаңылық қатынас – қала немесе өзге де елді мекен белгіленген шекарадан есептелетін қаламаңылық аймақ шегінде жүзеге асырылатын тасымалдаулар;
7) қатынас түрі - көлік тораптары бөлімшесінің жолаушылар (жүк, жолжүк, жүк-жолжүгі) тасымалдауға жөнелту және межелі пункттер арасында қатысу сипатын көрсететін белгі;
8) қызметтің қосалқы түрі – осы кәсіпорының тұтынуы үшін арналған (тасымалдау, сақтау, сатып алу, өтімді даму, тазалау, жөндеу және қызмет көрсету, қорғау және тағы да басқалар) қысқа мерзімді сипаттағы қызметтер және тауарлармен қамтамасыз ете отырып кәсіпорын қызметтерінің негізгі және негізгі емес түрлерін қолдау үшін жүзеге асырылатын қызметтің түрі;
9) негізгі емес (көліктік емес) қызмет түріне негізгіден басқа, үшінші тұлғалар үшін өнім (тауар, қызмет) өндіру мақсатында жүзеге асырылатын қызмет түрі жатады;
10) тасымалдаудан түскен табыстар - жүктерді (почтаны қоса), жолаушыларды (жол жүкті қоса) тасымалдағаны, жүктерді жөнелтушілерге және жолаушыларға тасымалдау бойынша қосымша қызмет көрсеткені үшін және көлік мүлігін пайдаланғаны үшін көлік кәсіпорындарымен алынған қаражат сомасы. Жолаушыларды тасымалдаудан түскен табыстарға жолаушылар тасымалдау бойынша көрсетілген қызметтері берілген дотациялар мен субсидиялар қосылады;
11) халықаралық қатынас – Қазақстан Республикасы мен шет мемлекеттер арасындағы және (немесе) Қазақстан Республикасы арқылы өтетін транзит, сондай-ақ басқа мемлекеттер аумағында (республиканың аумағынан өтпей) Қазақстанның көлік құралдарымен шетел пункттер арасындағы тасымалдаулар.
3. Көлік құралдарын жүргізушісімен (экипажымен) қоса жалға беруден түскен табыстар көлік кәсіпорындары табысының жалпы сомасына кіреді. Жалға беруден түскен табыстарға жалға беру шартына сәйкес автокөлік құралын жалға алғаны үшін төлем кіреді.
Халықаралық қатынас шеттен әкелу, шетке шығару, транзит және шетел пункттер арасында тасымалдау қосылады:
шеттен әкелуге жөнелту пункті шет мемлекеттің аумағында, ал әкелу пункті – Қазақстан Республикасы аумағында орналасқан пункттер арасындағы тасымалдаулар жатады;
шетке шығаруға жөнелту пункті Қазақстан Республикасы аумағында, ал әкелу пункті - шет мемлекеттің аумағында орналасқан пункттер арасындағы тасымалдаулар жатады;
транзиттікке шет мемлекеттердің жіберуші мен алушылар арасындағы Қазақстан аумағында тасымалдаулар жатады;
шетелдік пункттер арасындағы тасымалдауларға (республиканың аумағынан өтпей) Қазақстанның көлік құралдарымен басқа мемлекеттер аумағында жүзеге асырылатын тасымалдаулар жатады.

3) перевезено пассажиров во всех сообщениях - число пассажиров, перевезенных за определенный период времени;
4) перевезено грузов, багажа, грузобагажа во всех сообщениях - количество грузов, багажа, грузобагажа в тоннах, перевезенных транспортом;
5) междугородное сообщение (внутри республики) – перевозки, осуществляемые между населенными пунктами в пределах республики. Междугородное сообщение (внутри республики) включает перевозки во внутриобластном (перевозки, осуществляемые перевозчиками между городами или иными населенными пунктами в пределах одной области) и межобластном (перевозки, осуществляемые перевозчиками между городами или иными населенными пунктами в пределах двух или нескольких областей) сообщении;
6) пригородное сообщение – перевозки, осуществляемые в пределах пригородной зоны, измеряемой от установленных границ города или иного населенного пункта;
7) вид сообщения - признак, представляющий характер участия подразделения транспортной сети в перевозках пассажиров (грузов, багажа, грузобагажа) между пунктами отправления и назначения;
8) вспомогательный вид деятельности - вид деятельности, который осуществляется для поддержки основного и вторичных видов деятельности предприятия, обеспечивая товарами и услугами краткосрочного характера, предназначенными для потребления этим предприятием (перевозка, хранение, закупки, развитие сбыта, уборка, ремонт и обслуживание, охрана и тому подобное);
9) вторичный (нетранспортный) вид деятельности - вид деятельности, помимо основного, который осуществляется с целью производства продукции (работ, услуг) для третьих лиц;
10) доходы от перевозок - сумма средств, полученных транспортными предприятиями за перевозку грузов (включая почту), пассажиров (включая багаж), оказанные отправителям грузов и пассажирам дополнительные услуги по перевозкам. В доходы от перевозок пассажиров включаются также дотации и субсидии за оказанные услуги по перевозке пассажиров;
11) международное сообщение – перевозки, осуществляемые между Республикой Казахстан и иностранными государствами и (или) транзитом через Республику Казахстан, а также перевозки между иностранными пунктами, осуществляемые транспортными средствами Казахстана, по территории других стран (без пересечения территории республики).
3. Доходы от сдачи в аренду транспортных средств с водителем (с экипажем) входят в общую сумму доходов транспортных предприятий. В доходы от аренды входит плата за аренду транспортного средства, согласно заключенному договору аренды.
Международное сообщение включает ввоз, вывоз и транзит и перевозки между иностранными пунктами:
к ввозу относятся перевозки, в которых пункт отправления расположен на территории иностранного государства, а пункт прибытия – на территории Республики Казахстан;
к вывозу относятся перевозки, в которых пункт отправления расположен на территории Республики Казахстан, а пункт прибытия – на территории иностранного государства;
к транзитным относятся перевозки, осуществляемые между отправителями и получателями иностранных государств по территории Казахстана;
к перевозкам между иностранными пунктами относятся перевозки, осуществляемые транспортными средствами Казахстана, по территории других стран (без пересечения территории республики).

4. Егер құрылымдық және оқшауланған бөлiмшеге заңды тұлғамен статистикалық нысанды өткiзу бойынша өкiлеттiк берілсе, онда ол өзі орналасқан жердегі статистика органдарына осы статистикалық нысанды ұсынады. Егер құрылымдық және оқшауланған бөлiмшеде статистикалық нысанды өткiзу бойынша өкiлеттiктер болмаса, онда заңды тұлға өзі орналасқан жердегі статистика органдарына олардың орналасқан жерін көрсете отырып, өз құрылымдық және оқшауланған бөлiмшелерi бөлінісінде статистикалық нысанды ұсынады.
Қосалқы көлік қызметінен түскен табыстарға келесі табыстар жатады:
сақтау және жүктерді көліктік өңдеу қызметтерінен (жүк және жолжүкті тиеу және түсіру, жүкті бекіту және түсіру (стивидорлық жұмыстар), тауарлардың барлық түрлеріне арналған қоймалау қызметтері, сыртқы сауда аймақтарында тауарларды сақтау);
өзге де қосалқы көлік қызметтерінен (терминал қызметтері (темір жол вокзалдары мен стансалары), темір жол жолдарды пайдалану қызметтері, азаматтардың көлік құралдарын сақтау бойынша қызметтері және тағы да басқалар);
жүк тасымалдау ұйымдастыру бойынша қызметтерінен (жүкті экспедициялау, көлік құжаттамалар мен жол парақтарын дайындау, кеден агенттерінің қызметтері және тағы да басқалар).
Қызмет түрлерін негізгі емес (көліктік емес) қызметтері бойынша экономикалық қызметтің жалпы жинақтауышына сәйкес кодтау және осы бөлімнің дұрыс толтырылуы аумақтық статистика департаменті мамандарының көмегімен респонденттермен жүзеге асырылады.
5. Темір жолмен тасымалдау қызметінен түскен табыстарға жүктерді, жолаушыларды, жолжүктерін тасымалдаудан түскен түсімдер қосылады.
Жүктерді тасымалдаудан түскен табыстар кірепұлдан, алғашқы және соңғы операциялар ақы төлемінен және жолсеріктердің жол ақысына, вагондарды бір жол табанынан екіншісіне орын ауыстырғаны үшін қосымша алымдардан және тағы да басқалар құралады.
Жолаушыларды тасымалдаудан түскен табыстарға кірепұл сомасы және жылдамдыққа, жатын орынға, купелік және жұмсақ вагондағы жол ақысы және басқалары үшін әртүрлі қосымша төлемдер қосылады. Жолаушыларды тасымалдаудан түскен табыстарға жолаушылар тасымалдау бойынша көрсетілген қызметтері берілген дотациялар мен субсидиялар қосылады.
Багаж тасымалдаудан түскен табыстарды кірепұл және жолжүк түбіртектерінде көрсетілген қосымша алымдар сомасы бойынша анықталады.
Темір жол көлігімен жолаушыларды тасымалдау - бұл жөнелтілген, транзиттік және жеткізілген, сондай-ақ қала маңындағы қатынаста тасымалданған жолаушылар сомасы.
Жолаушыларды қатынас түрлерімен тасымалдау республикалық, халықаралық және қала маңындағы болып бөлінеді. Жолаушыларды тасымалдауды республикалық немесе халықаралық қатынасқа, сондай-ақ соңғының құрамды элементтеріне - әкетуге, әкелуге және транзитке жатқызу, жүктерді тасымалдаулардың анықтауларына сәйкес келеді.
Темір жол көлігіндегі жолаушылар айналымы жол бөлімшесінің, темір жолдың және тасымалданған жолаушылар санын есепке алынған тасымал қашықтығына көбейту арқылы есептелетін жолаушы-километрдегі тараптар бойынша орындалған жұмыстардың көлемін сипаттайды.
Темір жол көлігіндегі тасымалданған жүктердің көлемі әкелінген және әкетілген жүктер, транзиттік тасымалдаулар және республикалық қатынастағы тасымалдаудың жиынтығын көрсетеді.
Жүк тасымалдануға тікелей жөнелтушіден немесе жөнелтушіге көлік-экспедициялық қызмет көрсетуді жүзеге асыратын автокөлік ұйымынан қабылданып және осы жолдың стансасынан басқа жолға, шетел темір жолына, көліктің басқа да түріне, жаңадан салынып жатқан желіге немесе өзінің жолына, бірақ шектес жолдар учаскелері арқылы жөнелтілсе, онда мұндай тасымалдауларды әкетуге жатқызады.
Жүк шектес жолдардан, шетелдік темір жолдан, көліктің басқа да түрлерінен, жаңадан салынып жатқан желіден тасымалдауларды аяқтау үшін осы жолмен қабылданған болса және осы жолдың стансасымен тікелей алушыға немесе алушыға көлік - экспедициялық қызмет көрсетуді жүзеге асыратын автокөлік ұйымынан берілсе, онда мұндай тасымалдауларды әкелуге жатқызады.
Шектес жолдардан, шетелдік темір жолдан, көліктің басқа да түрлерінен, жаңадан салынып жатқан желіден қабылданған және одан ары шектес жолдарға, шетелдік темір жолға, көліктің басқа да түрлеріне, жаңадан салынып жатқан желіге тасымалдау үшін тапсырылған жүктерді осы жолмен тасымалдауды транзитке жатқызады. Жүктерді бір жолдан екіншісіне түйіспе станса арқылы, үшінші жолға жататын, тапсыру кезінде, тоннамен тасымалдауды осы станса жататын жолдың транзитінде есептейді.
Темір жол көлігіндегі жүк айналымы - тасымалдау қашықтығын есепке ала отырып жүктерді жеткізу бойынша тасымалдау жұмысының көлемі. Әрбір жөнелтілген жүк массасының (тоннамен) тасымалдау қашықтығына көбейтіндісінің жиынтығы ретінде анықталады, тонна-километрмен өлшенеді.

4. В случае если структурному и обособленному подразделению делегированы полномочия по сдаче статистической формы юридическим лицом, то оно представляет данную статистическую форму по месту своего нахождения в органы статистики. В случае если структурное и обособленное подразделение не имеет полномочий по сдаче статистической формы, то юридическое лицо представляет статистическую форму в органы статистики по месту своего нахождения в разрезе своих структурных и обособленных подразделений с указанием их местонахождения.
Доходы от вспомогательной транспортной деятельности включают доходы от:
услуг по транспортной обработке грузов и хранению (погрузка и разгрузка грузов и багажа, закрепление и выгрузка груза (стивидорные работы), складские услуги для всех видов товаров, хранение товаров во внешнеторговых зонах);
прочей вспомогательной транспортной деятельности (услуг терминалов (железнодорожные вокзалы и станции), услуг по эксплуатации железных дорог, услуг по хранению транспортных средств, принадлежащих гражданам и так далее);
услуг по организации перевозок грузов (экспедиция груза, подготовка транспортной документации и путевых листов, услуги таможенных агентов и так далее).
Кодировка видов деятельности по вторичным (нетранспортным) видам деятельности в соответствии с общим классификатором видов экономической деятельности и правильность заполнения данного раздела будет осуществляться самими респондентами с помощью специалистов территориальных департаментов статистики.
5. Доходы от перевозочной деятельности железных дорог включают поступления от перевозок грузов, пассажиров, багажа и грузобагажа.
Доходы от грузовых перевозок слагаются из провозной платы, оплаты начальной и конечной операции и дополнительных сборов за проезд проводников, за перестановку вагонов с одной колеи на другую и так далее.
Доходы от перевозки пассажиров включают суммы провозной платы и различные доплаты за скорость, спальное место, проезд в купейном и мягком вагоне и прочее. В доходы от перевозок пассажиров включаются также дотации и субсидии за оказанные услуги по перевозке пассажиров.
Доходы от перевозки багажа определяют по суммам провозной платы и дополнительных сборов, указанных в корешках багажных квитанций.
Перевозка пассажиров на железнодорожном транспорте - это сумма отправленных, транзитных и прибывших пассажиров, включая в пригородном сообщении.
Перевозки пассажиров по видам сообщений железнодорожным транспортом подразделяются на международное, междугороднее (внутри республики) и пригородное. Отнесение перевозок пассажиров к международному сообщению, а также к его составным элементам - вывозу, ввозу и транзиту, соответствует определениям грузовых перевозок.
Пассажирооборот на железнодорожном транспорте характеризует объем выполненной работы по перевозкам пассажиров отделения дороги, железной дороги и сети в пассажиро-километрах, исчисляемых умножением количества перевезенных пассажиров на расстояние перевозки, принятое к учету. Учитывается по видам сообщения.
На железнодорожном транспорте объем перевезенных грузов (багажа, грузобагажа) представляет собой сумму ввезенных и вывезенных грузов, транзитных перевозок и перевозок в республиканском сообщении.
К вывозу относят такие перевозки, когда груз принят к перевозке непосредственно от отправителя или автотранспортной организации, осуществляющей транспортно-экспедиционное обслуживание отправителя, и отправлен со станции данной дороги назначением на железную дорогу других железнодорожных администраций, другой вид транспорта, новостроящуюся линию или на свою же дорогу, но через участки смежных дорог.
К ввозу относят перевозки, когда груз принят данной дорогой для окончания перевозки от железной дороги других железнодорожных администраций, других видов транспорта, новостроящейся линии, и выдан станцией данной дороги непосредственно получателю или автотранспортной организации, осуществляющей транспортно-экспедиционное обслуживание получателя.
К транзиту относят перевозки грузов по данной дороге, принятых от железной дороги других железнодорожных администраций, других видов транспорта, новостроящейся линии и сданных для дальнейшей перевозки на железную дорогу других железнодорожных администраций, другие виды транспорта, новостроящуюся линию. При передаче грузов с одной дороги на другую через стыковую станцию, принадлежащую третьей дороге, перевозку в тоннах учитывают в транзите той дороги, которой принадлежит эта станция.
Грузооборот на железнодорожном транспорте - объем перевозочной работы по доставке грузов с учетом расстояния перевозки. Определяется как сумма произведений массы каждой отправки в тоннах на расстояние перевозки, измеряется в тонно-километрах.

6. 3 бөлімнің «Мұнай өнімдері» 3 жолы бойынша жанармай, жермай, минералды майлар мен сылауштар, мазут, дизельді отын мен өзге де ақшыл және кұңгірт мұнай өнімдерінің тасымалдау бойынша көлемін көрсету керек.
«Өзге де сулы мен газды жүктер салмақта» 4 жолы бойынша таушайыр, битум, гудрон, озокерит пен энергетикалықтан басқа газдардың тасымалдау көлемін көрсету керек.
«Құрылыс жүгі» 15 жолы бойынша құрылысқа жұмсалатын және құрылыс материалдарды өндіру үшін құрылыс жүгі тасымалдау бойынша көлемін көрсету керек.
«Тоңазтытылған немесе салқындатылған өнімдер» 18 жолы бойынша рефрижератор-вагондарда тасымалдайтын жүк көлемін көрсету керек.
«Почта» 19 жолы бойынша мерзімдік басылымдар (газеттер, журналдар), хаттар, карточкалар, сәлемдемелер мен бандеролдерді тасымалдау көлемін көрсету қажет.
«Жиһаз» 20 жолы бойынша әртүрлі жиһаз (металдан, металдан емес, кеңсе, үй, жұмсақ және тағы да басқалар) тасымалдау көлемін көрсету керек.
7. Арифметикалық – логикалық бақылау:
1) 1 бөлім «Қатынас түрлері бойынша жолаушылар тасымалдау қызметтерінің көлемі»:
әрбір баған үшін 1 жол = 2 жол + 5 жол + 6 жол
әрбір баған үшін 2 жол = 3 жол + 4 жол
2) 2 бөлім «Қатынас түрлері бойынша жүк тасымалдау қызметтерінің көлемі»:
әрбір баған үшін 1 жол = 2 жол + 10 жол
әрбір баған үшін 2 жол = 3 жол + 6 жол + 9 жол
әрбір баған үшін 3 жол =4 жол + 5 жол
әрбір баған үшін 6 жол = 7 жол + 8 жол
3) 3 бөлім «Қатынас түрлері бойынша жүк түрлері бойынша жүк тасымалдау»:
әрбір баған үшін 1 жол = 2 – 21 жолдардың қосындысына
әрбір жол үшін 1 баған = 2 - 5 бағандардың қосындысына
әрбір баған үшін 22 жол барлық бағандар бойынша 1 жолға
әрбір баған үшін 23 жол барлық бағандар бойынша 1 жолға
4) бөлімдер арасында бақылау:
1 жол 1 баған 2 бөлім = 1 жол 1 баған 3 бөлім
3 жол 1 баған 2 бөлім = 1 жол 2 баған 3 бөлім
6 жол 1 баған 2 бөлім = 1 жол 3 баған 3 бөлім
9 жол 1 баған 2 бөлім = 1 жол 4 баған 3 бөлім
10 жол 1 баған 2 бөлім = 1 жол 5 баған 3 бөлім
1 жол 3 баған 2 бөлім = 1 жол 6 баған 3 бөлім.
Мемлекеттік статистика органдары құпиялылығына кепілдік береді
Конфиденциальность гарантируется органами государственной статистики
Қазақстан Республикасы Статистика
агенттігі төрағасы
2012 жылғы 25 қазандағы
№ 294 бұйрығына
29-қосымша
Жалпымемлекеттік статистикалық байқау бойынша статистикалық нысан
Статистическая форма по общегосударственному статистическому наблюдению
Приложение 29
к приказу Председателя Агентства
Республики Казахстан по статистике
от 25 октября 2012 года № 294
Аумақтық органға тапсырылады
Представляется территориальному органу
Статистикалық нысанды толтыруға жұмсалған уақыт, сағат (қажеттiсiн қоршаңыз)
Время, затраченное на заполнение статистической формы, час (нужное обвести)
1 сағатқа дейiн
1-2
2-4
4-8

6. По строке 3 «Нефтепродукты» раздела 3 необходимо указать объемы по перевозке бензина, керосина, масел и смазок минеральных, мазута, дизельного топлива и прочих светлых и темных нефтепродуктов.
По строке 4 «Прочие жидкие и газообразные грузы в массе» необходимо указать объемы перевозок асфальта, битума, гудрона, озокерита и газов (энергетических и кроме энергетических).
По строке 15 «Строительные грузы» необходимо указать объемы перевозок стройматериалов, как для самого строительства, так и для производства строительных материалов.
По строке 18 «Замороженные или охлажденные продукты» необходимо указать объемы перевозок грузов, осуществляемых в вагонах-рефрижераторах.
По строке 19 «Почта» необходимо указать объемы перевозок периодических изданий (газет, журналов и тому подобное), писем, карточек, посылок и бандеролей.
По строке 20 «Мебель» необходимо указать объемы перевозок любой мебели (металлической, неметаллической, офисной, жилой, мягкой и так далее).
7. Арифметико–логический контроль:
1) раздел 1 «Объем услуг по перевозке пассажиров по видам сообщений»:
строка 1 для каждой графы = строка 2 + строка 5 + строка 6
строка 2 для каждой графы = строка 3 + строка 4
2) раздел 2 «Объем услуг по перевозке грузов по видам сообщений»:
строка 1 для каждой графы = строка 2 + строка 10
строка 2 для каждой графы = строка 3 + строка 6 + строка 9
строка 3 для каждой графы = строка 4 + строка 5
строка 6 для каждой графы = строка 7 + строка 8
3) раздел 3 «Объемы по перевозке грузов по видам в разрезе сообщений»:
строка 1 для каждой графы = сумме строк 2 - 21
графа 1 для каждой строки = сумме граф 2-5
строка 22 для каждой графы < строка 1 по всем графам
строка 23 для каждой графы < строка 1 по всем графам
4) Контроль между разделами:
строка 1 графа 1 раздел 2 = строка 1 графа 1 раздел 3
строка 3 графа 1 раздел 2 = строка 1 графа 2 раздел 3
строка 6 графа 1 раздел 2 = строка 1 графа 3 раздел 3
строка 9 графа 1 раздел 2 = строка 1 графа 4 раздел 3
строка 10 графа 1 раздел 2 = строка 1 графа 5 раздел 3
строка 1 графа 3 раздел 2 = строка 1 графа 6 раздел 3.
Приложение 29 к приказу
Председателя Агентства Республики
Казахстан по статистике
от 25 октября 2012 года № 294
Мемлекеттік статистика органдары
құпиялылығына кепілдік береді
Конфиденциальность гарантируется
органами государственной статистики
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі төрағасының
2012 жылғы 25 қазандағы
№ 294 бұйрығына 29-қосымша
Жалпымемлекеттік статистикалық
байқау бойынша статистикалық нысан
Статистическая форма по
общегосударственному
статистическому наблюдению
Аумақтық органға тапсырылады
Представляется территориальному органу
Статистикалық нысанды www.stat.gov.kz сайтынан алуға болады
Статистическую форму можно получить на сайте www.stat.gov.kz
Статистикалық нысанды толтыруға жұмсалған уақыт,
сағат (қажеттiсiн қоршаңыз)
Время, затраченное на заполнение статистической формы, час
(нужное обвести)
1 сағат-
қа дейiн
до 1 часа
1-2
2-4
4-8

8-40
40 сағаттан артық
до 1 часа
более 40 часов
Статистикалық нысанды www.stat.gov.kz сайтынан алуға болады
Статистическую форму можно получить на сайте www.stat.gov.kz
Мемлекеттік статистиканың тиісті органдарына алғашқы статистикалық деректерді тапсырмау, уақтылы тапсырмау және дәйексіз деректерді беру «Әкімшілік құқық бұзушылық туралы» Қазақстан Республикасы Кодексінің 381-бабында көзделген әкімшілік құқық бұзушылық болып табылады.
Непредставление, несвоевременное представление и предоставление недостоверных первичных статистических данных в соответствующие органы государственной статистики является административным правонарушением, предусмотренным статьей 381 Кодекса Республики Казахстан «Об административных правонарушениях».
Статистикалық нысан коды 0781104
Код статистической формы 0781104
Қатынас түрлері бойынша теңіз және жағалаудағы көліктің қызметтері
туралы есеп
Отчет об услугах морского и прибрежного транспорта по видам сообщений
2-К (теңіз)
2-ТР (море)
Жылдық
Годовая
Есепті кезең
Отчетный период
жыл
год
Қызметкерлерінің санына қарамастан, қызметінің негізгі түрі - жолаушылар теңіз және жағалауындағы көлігі (Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуішішінің коды 50.1) және жүк теңіз және жағалауындағы көлігі (Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуішінің коды 50.2) болып табылатын заңды тұлғалар және(немесе) олардың құрылымдық бөлімшелері тапсырады
Представляют юридические лица и(или) их структурные подразделения, независимо от численности, с основным видом деятельности – морской и прибрежный пассажирский транспорт (код Общего классификатора видов экономической деятельности 50.1) и морской и прибрежный грузовой транспорт (код Общего классификатора видов экономической деятельности 50.2).
Тапсыру мерзімі – 20 сәуір
Срок представления – 20 апреля
БСН коды
код БИН
1. Қатынас түрлері бойынша жолаушылар тасымалдау қызметтерінің көлемін көрсетіңіз
Укажите объем услуг по перевозке пассажиров по видам сообщений
Жол коды
Код строки
Тасымалданған жолаушылар,
адам
Перевезено пассажиров,
человек
Жолаушылар айналымы,
мың жолаушы-километр
Пассажирооборот, тысяч пассажиро-километров
Жолаушылар тасымалынан түскен табыс, мың теңге
Доходы от перевозки пассажиров, тысяч тенге
А
Б
1
2
3
1
Барлығы қатынас бойынша
Всего во всех сообщениях
оның ішінде:
в том числе:
2
халықаралық
международное
3
ТМД елдері
страны СНГ
4
ТМД-дан тыс елдері
страны вне СНГ
5
каботаждық (республика ішінде)
каботажное (внутри республики)
2. Қатынас түрлері бойынша жүк тасымалдау қызметтерінің көлемін көрсетіңіз
Укажите объем услуг по перевозке грузов по видам сообщений
Жол коды
Код строки
Тасымалданған жүк, жолжүгі, жүк-жолжүгі, тонна
Перевезено грузов, багажа, грузобагажа, тонн
Жүк айналымы, мың тонна-километр
Грузооборот, тысяч тонно-километров
Жүк, жолжүгі, жүк-жолжүгі тасымалынан түскен табыс, мың теңге
Доходы от перевозки грузов, багажа, грузобагажа, тысяч тенге
А
Б
1
2
3
1
Барлығы қатынас бойынша
Всего во всех сообщениях
оның ішінде:
в том числе:
2
халықаралық
международное
3
шетке шығару (экспорт)
вывоз (экспорт)
4
ТМД елдеріне
в страны СНГ
5
ТМД-дан тыс елдеріне
в страны вне СНГ
6
шеттен әкелу (импорт)
ввоз (импорт)
7
ТМД елдерінен
из стран СНГ
8
ТМД-дан тыс елдерінен
из стран вне СНГ
9
каботаждық (республика ішінде)
каботажное (внутри республики)

8-40
40 сағаттан артық
более 40 часов
Мемлекеттік статистиканың тиісті органдарына алғашқы статистикалық деректерді тапсырмау,
уақтылы тапсырмау және дәйексіз деректерді беру  «Әкімшілік құқық бұзушылық туралы»
Қазақстан Республикасы Кодексінің 381-бабында көзделген әкімшілік құқық бұзушылық болып
табылады.
Непредставление, несвоевременное представление и предоставление недостоверных первичных статистических
данных в соответствующие органы государственной статистики является административным правонарушением,
предусмотренным статьей 381 Кодекса Республики Казахстан «Об административных правонарушениях».
Статистикалық нысан
коды 0781104
Код статистической
формы 0781104
Қатынас түрлері бойынша теңіз және жағалаудағы көліктің
қызметтері туралы есеп
2-К (теңіз)
2-ТР (море)
Отчет об услугах морского и прибрежного транспорта
по видам сообщений
Жылдық
Годовая
Есепті кезең
Отчетный период
жыл
год
Қызметкерлерінің санына қарамастан, қызметінің негізгі түрі - жолаушылар теңіз және
жағалауындағы көлігі (Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуішішінің коды 50.1) және
жүк теңіз және жағалауындағы көлігі (Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуішінің коды
50.2) болып табылатын заңды тұлғалар және(немесе) олардың құрылымдық бөлімшелері тапсырады
Представляют юридические лица и(или) их структурные подразделения, независимо от численности, с основным
видом деятельности – морской и прибрежный пассажирский транспорт (код Общего классификатора видов
экономической деятельности 50.1) и морской и прибрежный грузовой транспорт (код Общего классификатора
видов экономической деятельности 50.2).
Тапсыру мерзімі – 20 сәуір
Срок представления – 20 апреля
БСН коды
код БИН
1. Қатынас түрлері бойынша жолаушылар тасымалдау қызметтерінің көлемін көрсетіңіз
Укажите объем услуг по перевозке пассажиров по видам сообщений
Жол
коды
Код
стро-
ки
Тасымалданған
жолаушылар,
адам
Перевезено
пассажиров,
человек
Жолаушылар
айналымы, мың
жолаушы-километр
Пассажирооборот,
тысяч пассажиро-
километров
Жолаушылар
тасымалынан
түскен
табыс, мың
теңге
Доходы от
перевозки
пассажиров,
тысяч тенге
А
Б
1
2
3
1
Барлығы қатынас бойынша
Всего во всех сообщениях
оның ішінде:
в том числе:
2
халықаралық
международное
3
ТМД елдері
страны СНГ
4
ТМД-дан тыс елдері
страны вне СНГ
5
каботаждық (республика
ішінде)
каботажное (внутри
республики)
2. Қатынас түрлері бойынша жүк тасымалдау қызметтерінің көлемін көрсетіңіз
Укажите объем услуг по перевозке грузов по видам сообщений
Жол
коды
Код
стро-
ки
Тасымалданған
жүк, жолжүгі,
жүк-жолжүгі,
тонна
Перевезено
грузов, багажа,
грузобагажа,
тонн
Жүк айналымы, мың
тонна-километр
Грузооборот, тысяч
тонно-километров
Жүк, жолжүгі,
жүк- жолжүгі
тасымалынан
түскен табыс,
мың теңге
Доходы от
перевозки
грузов,
багажа,
грузобагажа,
тысяч тенге
А
Б
1
2
3
1
Барлығы қатынас бойынша
Всего во всех сообщениях
оның ішінде:
в том числе:
2
халықаралық
международное
3
шетке шығару (экспорт)
вывоз (экспорт)
4
ТМД елдеріне
в страны СНГ
5
ТМД-дан тыс елдеріне
в страны вне СНГ
6
шеттен әкелу (импорт)
ввоз (импорт)
7
ТМД елдерінен
из стран СНГ
8
ТМД-дан тыс елдерінен
из стран вне СНГ
9
каботаждық (республика
ішінде)
каботажное (внутри
республики)

3. Қатынас түрлері бойынша жүк тасымалдау көлемін түрлері бойынша көрсетіңіз
Укажите объемы по перевозке грузов по видам в разрезе сообщений
Жол коды
Код строки
Жүк түрлерінің атауы
Наименование видов грузов
Барлығы қатынас бойынша, тонна
Всего во всех сообщениях, тонн
Оның ішінде:
В том числе:
Жүк, жолжүгі, жүк- жолжүгі тасымалынан түскен табыс, мың теңге
Доходы от перевозки грузов, багажа, грузобагажа, тысяч тенге
халықаралық
международное
каботаждық (республика ішінде)
каботажное (внутри республики)
шетке шығару (экспорт)
вывоз (экспорт)
шеттен әкелу (импорт)
ввоз (импорт)
А
Б
1
2
3
4
5
1
Барлығы
Всего
оның ішінде:
в том числе:
2
шикі мұнай
сырая нефть
3
тас көмір
каменный уголь
4
құрылыс жүгі
строительные грузы
5
химиялық пен минералдық тынайтқыштар
химические и минеральные удобрения
6
астық
зерно
7
тоңазытылған немесе салқындатылған өнемдер
замороженные или охлажденные продукты
8
өзге де жүктер (қалған жүктер)
прочие грузы (остальные грузы)
Жалпы көлемінен –
Из общего объема –
9
қауыпты жүктерді тасу
перевозка опасных грузов
10
жүктерді контейнермен тасу
перевозка грузов в контейнерах
4. Қосалқы көлік қызметтері және жүргізушісімен (экипажымен) қоса көлік құралдарын жалға беру бойынша қызметтен түскен табыстарды көрсетіңіз
Укажите доходы от услуг по вспомогательной транспортной деятельности и от сдачи в аренду транспортных средств с водителем (с экипажем)
Жол коды
Код строки
Көрсеткіштің атауы
Наименование показателя
Барлығы, мың теңге
Всего, тысяч тенге
А
Б
1
Қосалқы көлік қызметінен түскен табыс
Доходы от вспомогательной транспортной деятельности
2
Жүргізушісімен (экипажымен) қоса көлік құралдарын жалға беруден түскен табыс
Доходы от сдачи в аренду транспортных средств с водителем (с экипажем)

3. Қатынас түрлері бойынша жүк тасымалдау көлемін түрлері бойынша көрсетіңіз
Укажите объемы по перевозке грузов по видам в разрезе сообщений
Жол
коды
Код
стро-
ки
Жүк түрлерінің
атауы
Наименование видов
грузов
Барлығы
қатынас
бойынша,
тонна
Всего во
всех
сообщениях,
тонн
Оның ішінде:
В том числе:
Жүк, жолжүгі,
жүк- жолжүгі
тасымалынан
түскен табыс,
мың теңге
Доходы от
перевозки
грузов, багажа,
грузобагажа,
тысяч тенге
халықаралық
международное
каботаждық
(респуб-
лика
ішінде)
каботажное
(внутри
республики)
шетке
шығару
(экспорт)
вывоз
(экспорт)
шеттен
әкелу
(импорт)
ввоз
(импорт)
А
Б
1
2
3
4
5
1
Барлығы
Всего
оның ішінде:
в том числе:
2
шикі мұнай
сырая нефть
3
тас көмір
каменный уголь
4
құрылыс жүгі
строительные грузы
5
химиялық пен
минералдық
тынайтқыштар
химические и
минеральные
удобрения
6
астық
зерно
7
тоңазытылған
немесе
салқындатылған
өнемдер
замороженные или
охлажденные
продукты
8
өзге де жүктер
(қалған жүктер)
прочие грузы
(остальные грузы)
Жалпы көлемінен –
Из общего объема –
9
қауыпты жүктерді
тасу
перевозка опасных
грузов
10
жүктерді
контейнермен тасу
перевозка грузов в
контейнерах
4. Қосалқы көлік қызметтері және жүргізушісімен (экипажымен) қоса көлік құралдарын жалға беру бойынша қызметтен түскен табыстарды көрсетіңіз
Укажите доходы от услуг по вспомогательной транспортной деятельности и от сдачи в аренду транспортных средств с водителем (с экипажем)
Жол
коды
Код
стро-
ки
Көрсеткіштің атауы
Наименование показателя
Барлығы, мың
теңге
Всего, тысяч тенге
А
Б
1
Косалқы көлік қызметінен түскен табыс
Доходы от вспомогательной транспортной деятельности
2
Жүргізушісімен (экипажымен) қоса көлік құралдарын
жалға беруден түскен табыс
Доходы от сдачи в аренду транспортных средств с водителем
(с экипажем)

6. Есепті кезең аяғына Мемлекеттік кеме реестр бойынша теңіз және жағалауындағы көлігінің жылжымалы құрамының бар-жоғын көрсетіңіз
Укажите наличие подвижного состава морского и прибрежного транспорта на конец отчетного периода согласно Государственному судовому реестру
Жол коды
Код строки
Тіркеу нөмірі
Регистрационный номер
Көлік құралының түрі
Вид транспортного средства
Жүк кеме бойынша жеткізу тәсілі (құрғақ жүк таситын, құйып таситын, құрастырма)
Способ доставки для грузового судна (сухогрузный, наливной, комбинированный)
Жүріс тәсілі (өзі жүретін, өзі жүрмейтін)
Способ хода (самоходный, несамоходный)
Кеменің мақсаты және типі
Тип и назначение судна
Жасалған жылы
Год постройки
Жасалған орыны (мемлекет)
Место постройки (страна)
Габарит өлшемі, м
Габаритные размеры, м
Қуат, ат күші
Мощность, лошадиных сил
Жүк көтергіштігі, тонна
Грузоподъемность, тонн
Жолаушылар сыйымдылығы, отыратын орын
Пассажировместимость, мест для сидения
ұзындығы
длина
ені
ширина
жүкпен шөгуі
осадка с грузом
бос кезде шөгіу
осадка порожним
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
Атауы                                Мекенжайы
Наименование _______________________ Адрес __________________________
_______________________
Телефон: _______________________
Электрондық почта мекенжайы
Адрес электронной почты _____________________________________________
Орындаушының тегі
Фамилия исполнителя ________________ Телефон: _______________________
Басшы                                (Аты-жөні, тегі, қолы)
Руководитель _______________________ (Ф.И.О., подпись) ______________
Бас бухгалтер                        (Аты-жөні, тегі, қолы)
Главный бухгалтер __________________ (Ф.И.О., подпись) ______________
М.О.
М.П.
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі төрағасы
2010 жылғы 25 қазандағы
№ 294 бұйрығына
30-қосымша
«Қатынас түрлері бойынша теңіз және жағалаудағы көліктің
қызметтері туралы есеп» (код 0781104, индексі 2-К (теңіз),
кезеңділігі жылдық) жалпымемлекеттік статистикалық байқау
бойынша статистикалық нысанды толтыру жөніндегі нұсқаулық
1. Осы «Қатынас түрлері бойынша теңіз және жағалаудағы көліктің қызметтері туралы есеп» (код 0781104, индексі 2-К (теңіз), кезеңділігі жылдық) жалпымемлекеттік статистикалық байқау бойынша статистикалық нысанды толтыру жөніндегі нұсқаулық (бұдан әрі - Нұсқаулық) «Мемлекеттік статистика туралы» Қазақстан Республикасының Заңының 12-бабының 7) тармақшасына сәйкес дайындалды және жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың «Қатынас түрлері бойынша теңіз және жағалаудағы көліктің қызметтері туралы есеп» (код 0781104, индексі 2-К (теңіз), кезеңділігі жылдық) статистикалық нысанын толтыруды нақтылайды.

6. Есепті кезең аяғына Мемлекеттік кеме реестр бойынша теңіз және жағалауындағы көлігінің жылжымалы құрамының бар-жоғын көрсетіңіз
Укажите наличие подвижного состава морского и прибрежного транспорта на конец отчетного периода согласно Государственному судовому реестру
Жол
коды
Код
стро-
ки
Тір-
кеу
нөмі-
рі
Ре-
гис-
тра-
цион-
ный
номер
Кө-
лік
құра-
лының
түрі
Вид
транс-
порт-
ного
сред-
ства
Жүк
кеме
бойын-
ша
жет-
кізу
тәсілі
(құр-
ғақ
жүк
таси-
тын,
құйып
таси-
тын,
құрас-
тырма)
Способ
дос-
тавки
для
грузо-
вого
судна
(сухо-
груз-
ный,
налив-
ной,
ком-
бини-
рован-
ный)
Жүріс
тәсілі
(өзі
жүре-
тін,
өзі
жүр-
мей-
тін)
Способ
хода
(само-
ходный,
несамо-
ходный)
Кеме-
нің
мақ-
саты
және
типі
Тип и
назна-
чение
судна
Жа-
сал-
ған
жылы
Год
пос-
трой-
ки
Жа-
сал-
ған
орыны
(мем-
ле-
кет)
Место
пост-
ройки
(стра-
на)
Габарит өлшемі, м
Габаритные размеры, м
Қуат,
ат
күші
Мощ-
ность,
лоша-
диных
сил
Жүк
көтер-
гіштігі,
тонна
Грузо-
подъем-
ность,
тонн
Жолаушылар
сиымдылығы,
отыратын
орын
Пассажиро-
вместимость,
мест для
сидения
ұзын-
дығы
длина
ені
ши-
ри-
на
жүк-
пен
шө-
гуі
осад-
ка с
гру-
зом
бос
кезде шөгіу
осадка порож-
ним
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
Атауы                                      Мекенжайы
Наименование ________________________        Адрес ___________________________________
________________________
Телефон __________________________________
Электрондық почта мекенжайы
Адрес электронной почты        ____________________________________
Орындаушының тегі
Фамилия исполнителя            ____________________________________
Телефон __________________________________
Басшы                            (Т.А.Ә., қолы)
Руководитель _____________________ (Ф.И.О., подпись) _________________________________
Бас бухгалтер                   (Т.А.Ә., қолы)
Главный бухгалтер _______________ (Ф.И.О., подпись) __________________________________
М.О.
М.П.
Приложение 30 к приказу
Председателя Агентства Республики
Казахстан по статистике
от 25 октября 2012 года № 294
Инструкция по заполнению статистической формы
общегосударственного статистического наблюдения
«Отчет об услугах морского и прибрежного транспорта по видам
сообщений» (код 0781104, индекс 2-ТР (море), периодичность
годовая)
1. Настоящая Инструкция по заполнению статистической формы общегосударственного статистического наблюдения «Отчет об услугах морского и прибрежного транспорта по видам сообщений» (код 0781104, индекс 2-ТР (море), периодичность годовая) (далее - Инструкция) разработана в соответствии с подпунктом 7) статьи 12 Закона Республики Казахстан «О государственной статистике» и детализирует заполнение статистической формы общегосударственного статистического наблюдения «Отчет об услугах морского и прибрежного транспорта по видам сообщений» (код 0781104, индекс 2-ТР (море), периодичность годовая).

3. Көлік құралдарын жүргізушісімен (экипажымен) қоса жалға беруден түскен табыстар көлік кәсіпорындары табысының жалпы сомасына кіреді. Жалға беруден түскен табыстарға жалға беру шартына сәйкес автокөлік құралын жалға алғаны үшін төлем кіреді.
Халықаралық қатынас шеттен әкелу, шетке шығару, транзит және шетел пункттер арасында тасымалдау қосылады:
1) шеттен әкелуге жөнелту пункті шет мемлекеттің аумағында, ал әкелу пункті – Қазақстан Республикасы аумағында орналасқан пункттер арасындағы тасымалдаулар жатады;
2) шетке шығаруға жөнелту пункті Қазақстан Республикасы аумағында, ал әкелу пункті - шет мемлекеттің аумағында орналасқан пункттер арасындағы тасымалдаулар жатады;
3) транзиттікке шет мемлекеттердің жіберуші мен алушылар арасындағы Қазақстан аумағында тасымалдаулар жатады;
4) шет пункттер арасындағы тасымалдауларға басқа мемлекеттер аумағында (республиканың аумағынан өтпей) Қазақстанның көлік құралдарымен шетел пункттер арасындағы тасымалдаулар жатады.
Теңіз көлігінде қалааралық қатынасқа (республика ішіндегі) каботаждық жүзудегі, яғни Қазақстан порттар арасындағы тасымалдаулар жатады.
4. Егер құрылымдық және оқшауланған бөлiмшеге заңды тұлғамен статистикалық нысанды өткiзу бойынша өкiлеттiк берілсе, онда ол өзі орналасқан жердегі статистика органдарына осы статистикалық нысанды ұсынады. Егер құрылымдық және оқшауланған бөлiмшеде статистикалық нысанды өткiзу бойынша өкiлеттiктер болмаса, онда заңды тұлға өзі орналасқан жердегі статистика органдарына олардың орналасқан жерін көрсете отырып, өз құрылымдық және оқшауланған бөлiмшелерi бөлінісінде статистикалық нысанды ұсынады.
Қосалқы көлік қызметінен түскен табыстарға келесі табыстар жатады:
1) сақтау және жүктерді көліктік өңдеу қызметтерінен (жүк және жолжүкті тиеу және түсіру, жүкті бекіту және түсіру (стивидорлық жұмыстар), тауарлардың барлық түрлеріне арналған қоймалау қызметтері, сыртқы сауда аумақтарында тауарларды сақтау);
2) өзге де қосалқы көлік қызметтерінен (терминал (теңіз порты, айлақтары), шлюздер, каналдар қызметтері, навигациямен байланысты қызметтер, маяктар қызметтері, азаматтардың көлік құралдарын сақтау бойынша қызметтері және тағы да басқалар);
3) жүк тасымалдау ұйымдастыру бойынша қызметтерінен (жүкті экспедициялау, көлік құжаттамалар мен жол парақтарын дайындау, кеден агенттерінің қызметтері және тағы да басқалар).
Қызмет түрлерін қызметтің негізгі емес (көліктік емес) түрлері бойынша экономикалық қызметтің жалпы жіктеуішіне сәйкес кодтау және осы бөлімнің дұрыс толтырылуы статистиканың аумақтық департаменттерінің мамандарының көмегімен респонденттермен жүзеге асырылады.

3. Доходы от сдачи в аренду транспортных средств с водителем (экипажем) входят в общую сумму доходов транспортных предприятий. В доходы от аренды входит плата за аренду транспортного средства, согласно заключенному договору аренды.
Международное сообщение включает ввоз, вывоз и транзит и перевозки между иностранными пунктами:
1) к ввозу относятся перевозки, в которых пункт отправления расположен на территории иностранного государства, а пункт прибытия – на территории Республики Казахстан;
2) к вывозу относятся перевозки, в которых пункт отправления расположен на территории Республики Казахстан, а пункт прибытия – на территории иностранного государства;
3) к транзитным относятся перевозки, осуществляемые между отправителями и получателями иностранных государств по территории Казахстана;
4) к перевозкам между иностранными пунктами относятся перевозки, осуществляемые транспортными средствами Казахстана, по территории других стран (без пересечения территории республики).
По морскому транспорту к междугородному сообщению (внутри республики) относится перевозки в каботажном плавании, то есть между портами Казахстана.
4. В случае если структурному и обособленному подразделению делегированы полномочия по сдаче статистической формы юридическим лицом, то оно представляет данную статистическую форму по месту своего нахождения в органы статистики. В случае если структурное и обособленное подразделение не имеет полномочий по сдаче статистической формы, то юридическое лицо представляет статистическую форму в органы статистики по месту своего нахождения в разрезе своих структурных и обособленных подразделений с указанием их местонахождения.
Доходы от вспомогательной транспортной деятельности включают доходы от:
1) услуг по транспортной обработке грузов и хранению (погрузка и разгрузка грузов и багажа, закрепление и выгрузка груза (стивидорные работы), складские услуги для всех видов товаров, хранение товаров во внешнеторговых зонах);
2) прочей вспомогательной транспортной деятельности (услуг терминалов (морские порты, пристани), услуги шлюзов, каналов, услуги, связанные с навигацией, деятельность маяков, услуг по хранению транспортных средств, принадлежащих гражданам и так далее);
3) услуг по организации перевозок грузов (экспедиция груза, подготовка транспортной документации и путевых листов, услуги таможенных агентов и так далее).
Кодировка видов деятельности по вторичным (нетранспортным) видам деятельности в соответствии с Общим классификатором видов экономической деятельности и правильность заполнения данного раздела будет осуществляться самими респондентами с помощью специалистов территориальных департаментов статистики.

5. Жолаушыларды теңіз көлігімен тасымалдау есепті кезеңде меншігіндегі және жалға алған кемелермен нақты тасымалданған жолаушылар саны бойынша есептеледі. Бір бағытта екі пункт аралығындағы бір жолаушының әрбір сапары жолаушылар санын есепке алу объектісі болып саналады.
Жолаушыларды теңіз көлігімен тасымалдау туралы деректерге тиісті жол жүру құжаттарымен (ақылы және жеңілдікті жолаушылар билеттерімен, топтық тасымал құжаттарымен - әскери, экскурсиялық және тағы да сол сияқты) ресімделген барлық жөнелтілген жолаушылар кіреді.
Теңіз көлігіндегі жолаушылар айналымы әрбір сапар бойынша, жолаушылар саны мен әрбір жолаушыны жөнелту пунктінен баратын пунктіне дейін тасымалдау қашықтығына сүйене отырып жөнелтілген жолаушылар санын әрбір жолаушыны тасымалдау қашықтығына көбейту және алынған нәтижені жиынтықтау арқылы анықталады.
Теңіз көлігімен жүктерді тасымалдау жөнелту бойынша есептеледі. Жөнелту деп бір пункттен екінші пунктке жөнелтілген және тасымалдау құжаттарымен рәсімделген жүктің жеке партиясын айтады. Жөнелтілген жүктер саны тасымалдау құжаттарында көрсетілген салмаққа сүйене отырып, оған ыдыстың, сондай-ақ тасымалдау кезінде қолданылатын барлық құралдар мен жабдықтардың салмағын қоса анықталады.
Теңіз көлігіндегі жүк айналымы жөнелтілген жүктің тоннадағы салмағын тасымалданатын қашықтыққа көбейту жолымен, содан кейін барлық жөнелтулер бойынша алынған нәтижелерді жиынтықтау арқылы есептелінеді.
Теңіз көлігімен тасымалдаудан түскен табыстарға қолданыстағы тарифтер түрлері мен тасымал құжаттары бойынша жүктер мен жолаушыларды тасымалдауды орындағаны үшін есеп беретін кәсіпорынға аударылған табыстар қосылады.
6. Арифметикалық – логикалық бақылау:
1) 1 бөлім «Қатынас түрлері бойынша жолаушылар тасымалдау қызметтерінің көлемі»:
әрбір баған үшін 1 жол = 2 жол + 5 жол
әрбір баған үшін 2 жол = 3 жол + 4 жол
2) 2 бөлім «Қатынас түрлері бойынша жүк тасымалдау қызметтерінің көлемі»:
әрбір баған үшін 1 жол = 2 жол + 9 жол
әрбір баған үшін 2 жол = 3 жол + 6 жол
әрбір баған үшін 3 жол = 4 жол + 5 жол
әрбір баған үшін 6 жол = 7 жол + 8 жол
3) 3 бөлім «Қатынас түрлері бойынша жүк түрлері бойынша жүк тасымалдау»:
әрбір баған үшін 1 жол = 2 - 8 жолдардың сомасына
әрбір жол үшін 1 баған = 2 баған+ 3 баған + 4 баған
әрбір баған үшін 1 жол әрбір баған үшін 9 жол
әрбір баған үшін 1 жол әрбір баған үшін 10 жол
4) бөлімдер арасында бақылау:
1 жол 1 баған 3 бөлім = 1 жол 1 баған 2 бөлім
1 жол 2 баған 3 бөлім = 3 жол 1 баған 2 бөлім

5. Перевозки пассажиров на морском транспорте учитываются по количеству пассажиров, фактически перевезенных в отчетном периоде в собственных и арендованных судах. Объектом учета количества пассажиров является каждая поездка одного пассажира между двумя пунктами в одном направлении.
В данные о перевозках пассажиров на морском транспорте включаются все отправленные пассажиры, оформленные соответствующими проездными документами (платными и льготными пассажирскими билетами, документами групповых перевозок – воинских, экскурсионных и так далее).
Пассажирооборот морского транспорта определяется по каждой поездке, исходя из количества пассажиров и расстояния перевозки каждого пассажира от пункта отправления до пункта назначения путем перемножения количества отправленных пассажиров на расстояние перевозки каждого пассажира и суммированием полученных результатов.
Перевозки грузов на морском транспорте учитываются по отправлению. Отправкой считается отдельная партия груза, отправленная из одного пункта в другой и оформленная перевозочными документами. Количество отправленных грузов в тоннах определяется исходя из веса, указанного в перевозочных документах, включая вес тары, а также всех приспособлений и оборудования, применяемых при перевозках.
Грузооборот морского транспорта определяется путем перемножения веса отправки груза в тоннах на расстояние перевозки, а затем суммированием полученных результатов по всем отправкам.
В доходы от перевозок на морском транспорте включаются доходы, начисленные отчитывающемуся предприятию, за выполненные по перевозочным документам перевозки грузов и пассажиров по действующим  видам тарифов.
6. Арифметико–логический контроль:
1) Раздел 1 «Объем услуг по перевозке пассажиров по видам сообщений»:
строка 1 для каждой графы = строка 2 + строка 5
строка 2 для каждой графы = строка 3 + строка 4
2) Раздел 2 «Объем услуг по перевозке грузов по видам сообщений»:
строка 1 для каждой графы = строка 2 + строка 9
строка 2 для каждой графы = строка 3 + строка 6
строка 3 для каждой графы = строка 4 + строка 5
строка 6 для каждой графы = строка 7 + строка 8
3) Раздел 3 «Объемы по перевозке грузов по видам в разрезе сообщений»:
строка 1 для каждой графы = сумме строка 2 - 8
графа 1 для каждой строки = графа 2 + графа 3 + графа 4
строка 1 для каждой графы > строка 9 для каждой графы
строка 1 для каждой графы > строка 10 для каждой графы
4) Контроль между разделами:
строка 1 графа 1 раздел 3 = строка 1 графа 1 раздел 2
строка 1 графа 2 раздел 3 = строка 3 графа 1 раздел 2

5. Қызметтің негізгі емес (көліктік емес) түрлері бойынша түскен табыстарды көрсетіңіз
Укажите доходы по вторичным (нетранспортным) видам деятельности
Жол коды
Код строки
Көрсеткіштің атауы
Наименование показателя
Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуіші бойынша қызмет түрінің коды
Код вида деятельности по общему классификатору видов экономической деятельности
Барлығы, мың теңге
Всего, тысяч тенге
А
Б
В
1
Негізгі емес (көліктік емес) қызметтерінен түскен табыс
Доходы от вторичной (нетранспортной) деятельности
оның ішінде:
в том числе:
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
Атауы                                Мекенжайы
Наименование _______________________ Адрес __________________________
_______________________
Телефон: _______________________
Электрондық почта мекенжайы
Адрес электронной почты _____________________________________________
Орындаушының тегі
Фамилия исполнителя ________________ Телефон: _______________________
Басшы                                (Аты-жөні, тегі, қолы)
Руководитель _______________________ (Ф.И.О., подпись) ______________
Бас бухгалтер                        (Аты-жөні, тегі, қолы)
Главный бухгалтер __________________ (Ф.И.О., подпись) ______________
М.О.
М.П.
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі төрағасы
2012 жылғы 25 қазандағы
№ 294 бұйрығына
32-қосымша
«Қатынас түрлері бойынша құбыр көлігінің қызметтері туралы есеп»
(код 0771104, индексі 2-К (құбыр), кезеңділігі жылдық)
жалпымемлекеттік статистикалық байқау бойынша статистикалық
нысанды толтыру жөніндегі нұсқаулық
1. Осы «Қатынас түрлері бойынша құбыр көлігінің қызметтері туралы есеп» (код 0771104, индексі 2-К (құбыр), кезеңділігі жылдық) жалпымемлекеттік статистикалық байқау бойынша статистикалық нысанды толтыру жөніндегі нұсқаулық (бұдан әрі - Нұсқаулық) «Мемлекеттік статистика туралы» Қазақстан Республикасының Заңының 12-бабы 7) тармақшасына сәйкес әзірленді және жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың «Қатынас түрлері бойынша құбыр көлігінің қызметтері туралы есеп» (код 0771104, индексі 2-К (құбыр), кезеңділігі жылдық) статистикалық нысанын толтыруды нақтылайды.
2. Келесі анықтамалар статистикалық нысанды толтыру мақсатында пайдаланылады:
барлық қатынастардағы тасымалданған жүктер - құбыр көлігімен тасымалданған жүктердің тоннадағы саны;
барлық қатынастардағы жүк айналымы - жүктерді тасымалдау бойынша көлік жұмыстарының көлемі, тонна-километрмен тұлғаланады;
қалааралық қатынас (республика ішіндегі) - республика шегіндегі елді мекен арасындағы тасымалдаулар;
қатынас түрі - көлік тораптары бөлімшесінің жүк тасымалдауға жөнелту және межелі пункттер арасында қатысу сипатын көрсететін белгі;
қосалқы көлік қызметінен түскен кірістер - құбыр бойынша тасымалданған жүктер үшін тікелей жүзеге асыратын кәсіпорынның резервті қоймадағы сақталған жүктерден түскен табыстар кіреді;
қызметтің қосалқы түрі - осы кәсіпорынға тұтыну үшін арналған (тасымалдау, сақтау, сатып алу, өтімді даму, тазалау, жөндеу және қызмет көрсету, қорғау және тағы да басқа) қысқа мерзімді сипатында қызметтер мен тауарлармен қамтамасыз етуге арналған қызметтерінің негізгі және қосалқы түрлерін қолдау үшін арналған қызметтің түрі;
негізгі емес (көліктік емес) қызмет түрі - негізгіден басқа, үшінші тұлғалар үшін өнім (тауар, қызмет) өндіру мақсатында жүзеге асырылатын қызмет түрі жатады;
тасымалдаудан түскен кірістер - бұл жүктерді тасымалдағаны үшін көлік кәсіпорындарымен алынған қаражат сомасы. Осы жүктерді тасымалдағаны үшін тарифті төлемді көбейту жолымен анықталады;
халықаралық қатынас - Қазақстан Республикасы мен шетел мемлекеттер арасындағы және (немесе) Қазақстан Республикасы арқылы өтетін транзит, сондай-ақ басқа мемлекеттер аумағында (республиканың аумағынан өтпей) Қазақстанның көлік құралдарымен шетел пункттер арасындағы тасымалдаулар.

5. Қызметтің негізгі емес (көліктік емес) түрлері бойынша түскен табыстарды көрсетіңіз
Укажите доходы по вторичным (нетранспортным) видам деятельности
Жол
коды
Код
стро-
ки
Көрсеткіштің атауы
Наименование показателя
Экономикалық қызмет
түрлерінің жалпы
жіктеуіші бойынша
қызмет түрінің коды
Код вида деятельности по
общему классификатору
видов экономической
деятельности
Барлығы, мың
теңге
Всего, тысяч
тенге
А
Б
В
1
Негізгі емес (көліктік емес)
қызметтерінен түскен табыс
Доходы от вторичной (нетранспортной)
деятельности
оның ішінде:
в том числе:
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
Атауы                                      Мекенжайы
Наименование ________________________        Адрес ___________________________________
________________________
Телефон __________________________________
Электрондық почта мекенжайы
Адрес электронной почты        ____________________________________
Орындаушының тегі
Фамилия исполнителя            ____________________________________
Телефон __________________________________
Басшы                            (Т.А.Ә., қолы)
Руководитель _____________________ (Ф.И.О., подпись) _________________________________
Бас бухгалтер                    (Т.А.Ә., қолы)
Главный бухгалтер _______________ (Ф.И.О., подпись) __________________________________
М.О.
М.П.
Приложение 32 к приказу
Председателя Агентства Республики
Казахстан по статистике
от 25 октября 2012 года № 294
Инструкция по заполнению статистической формы
общегосударственного статистического наблюдения
«Отчет об услугах трубопроводного транспорта по видам сообщений»
(код 0771104, индекс 2-ТР (трубопровод), периодичность годовая)
1. Настоящая Инструкция по заполнению статистической формы общегосударственного статистического наблюдения «Отчет об услугах трубопроводного транспорта по видам сообщений» (код 0771104, индекс 2-ТР (трубопровод), периодичность годовая) (далее - Инструкция) разработана в соответствии с подпунктом 7) статьи 12 Закона Республики Казахстан «О государственной статистике» и детализирует заполнение статистической формы общегосударственного статистического наблюдения «Отчет об услугах трубопроводного транспорта по видам сообщений» (код 0771104, индекс 2-ТР (трубопровод), периодичность годовая).
2. Следующие определения применяются в целях заполнения данной статистической формы:
транспортировано грузов во всех сообщениях - количество грузов в тоннах, транспортированных трубопроводным транспортом;
грузооборот во всех сообщениях - объем работы трубопроводного транспорта по транспортировке грузов, выражается в тонно-километрах;
междугородное сообщение (внутри республики) - перевозки, осуществляемые между населенными пунктами в пределах республики;
вид сообщения - признак, представляющий характер участия подразделения транспортной сети в транспортировке грузов между пунктами отправления и назначения;
доходы от вспомогательной и дополнительной транспортной деятельности - доходы от хранения груза в резервном хранилище предприятия, непосредственно осуществляющего транспортировку груза по трубопроводу;
вспомогательный вид деятельности - вид деятельности, который осуществляется для поддержки основного и вторичных видов деятельности предприятия, обеспечивая товарами и услугами краткосрочного характера, предназначенными для потребления этим предприятием (перевозка, хранение, закупки, развитие сбыта, уборка, ремонт и обслуживание, охрана и тому подобное);
вторичный (нетранспортный) вид деятельности - вид деятельности, помимо основного, который осуществляется с целью производства продукции (работ, услуг) для третьих лиц;
доходы от транспортирования грузов - сумма средств, полученных транспортными предприятиями за транспортировку грузов. Определяется путем умножения тарифной платы за транспортировку этих грузов;
международное сообщение - перевозки, осуществляемые между Республикой Казахстан и иностранными государствами и (или) транзитом через Республику Казахстан, а также перевозки между иностранными пунктами, осуществляемые транспортными средствами Казахстана, по территории других стран (без пересечения территории республики).

3. Халықаралық қатынас шеттен әкелу, шетке шығару, транзит және шетел пункттер арасында тасымалдау қосылады:
шеттен әкелуге жөнелту пункті шетел мемлекеттің аумағында, ал әкелу пункті – Қазақстан Республикасы аумағында орналасқан пункттер арасындағы тасымалдаулар жатады;
шетке шығаруға жөнелту пункті Қазақстан Республикасы аумағында, ал әкелу пункті - шетел мемлекеттің аумағында орналасқан пункттер арасындағы тасымалдаулар жатады;
транзиттікке шетел мемлекеттердің жіберуші мен алушылар арасындағы Қазақстан аумағында тасымалдаулар жатады;
шетел пункттер арасындағы тасымалдауларға басқа мемлекеттер аумағында (республиканың аумағынан өтпей) Қазақстанның көлік құралдарымен шетел пункттер арасындағы тасымалдаулар жатады.
4. Егер құрылымдық және оқшауланған бөлiмшеге заңды тұлғамен статистикалық нысанды өткiзу бойынша өкiлеттiк берілсе, онда ол өзі орналасқан жердегі статистика органдарына осы статистикалық нысанды ұсынады. Егер құрылымдық және оқшауланған бөлiмшеде статистикалық нысанды өткiзу бойынша өкiлеттiктер болмаса, онда заңды тұлға өзі орналасқан жердегі статистика органдарына олардың орналасқан жерін көрсете отырып, өз құрылымдық және оқшауланған бөлiмшелерi бөлінісінде статистикалық нысанды ұсынады.
Қызметтің негізгі емес (көліктік емес) түрлері бойынша экономикалық қызметтің жалпы жіктеуішіне сәйкес қызметтің түрлерін кодтау осы бөлімнің дұрыс толтырылуы статистиканың аумақтық департаменттердің мамандарының көмегімен респонденттермен жүзеге асырылады.
5. Құбыр көлігі үшін тасымалданған жүк көлемі деп мұнайды (мұнай өнімдерін, газды) қайта айдау, яғни жүкті құбырмен тасымалдау - өндіру аудандарынан (өндіріс) немесе шет елдерден тұтыну орнына (өткізу базалары, өңдеу жөніндегі кәсіпорындар, газ тарататын стансалар, вагон-цистернаға құятын орындары, танкер кемелер, автомобиль-цистерналар және тағы да сол сияқты) жеткізу үшін құбыр көлігі кәсіпорындарымен қабылданған жүктің бастапқы жөнелтілуі. Жүкті құбырға айдау мезетінде шығын өлшеуіштер мен есептегіштердің көрсеткіштері бойынша анықталады. Табиғи газды қайта айдау көлем бірлігімен есептелінеді және мынадай қатынаста масса (салмақ) бірліктеріне аударылады: 1 текше м = 0,8 кг немесе 1000 текше м газ = 0,8 т немесе 1т = 1250 текше м.
Құбыр көлігіндегі жүк айналымы - мұнай, мұнай өнімдері мен газды магистралдық құбырлармен өткізу бойынша жұмыс көлемі. Мұнайды (мұнай өнімдерін, газды) қайта айдау көлемдерін (тоннамен) бас сорғы стансасына енетін коллектордан зауыттың, құю пунктінің, мұнай базасының, газ тарататын жүйенің және тағы да сол сияқты коллекторына дейін қайта айдау қашықтығына көбейтіндісінің жиынтығы ретінде анықталады. Барлық құбырлар бойынша тұтастай және мұнай құбырлары, өнім құбырлары (мұнай өнімдерінің түрлері бойынша) және газ құбырлары бойынша жекелей анықталады.
Мұнай мен мұнай өнімдерін тасымалдаудан түскен кірістер қайта айдау, қайта тиеу және осы жүктерді құюға тарифтік төлемімен анықталады. Газ құбыры көлігінде кірістер 1000 текше метр газды тасымалдау бойынша тарифті тасымалдау көлеміне көбейту арқылы анықталады.

3. Международное сообщение включает ввоз, вывоз и транзит и перевозки между иностранными пунктами:
к ввозу относятся перевозки, в которых пункт отправления расположен на территории иностранного государства, а пункт прибытия – на территории Республики Казахстан;
к вывозу относятся перевозки, в которых пункт отправления расположен на территории Республики Казахстан, а пункт прибытия – на территории иностранного государства;
к транзитным относятся перевозки, осуществляемые между отправителями и получателями иностранных государств по территории Казахстана;
к перевозкам между иностранными пунктами относятся перевозки, осуществляемые транспортными средствами Казахстана, по территории других стран (без пересечения территории республики).
4. В случае если структурному и обособленному подразделению делегированы полномочия по сдаче статистической формы юридическим лицом, то оно представляет данную статистическую форму по месту своего нахождения в органы статистики. В случае если структурное и обособленное подразделение не имеет полномочий по сдаче статистической формы, то юридическое лицо представляет статистическую форму в органы статистики по месту своего нахождения в разрезе своих структурных и обособленных подразделений с указанием их местонахождения.
Кодировка видов деятельности по вторичным (нетранспортным) видам деятельности в соответствии с общим классификатором видов экономической деятельности и правильность заполнения данного раздела будет осуществляться самими респондентами с помощью специалистов территориальных департаментов статистики.
5. Для трубопроводного транспорта под объемом транспортировки грузов подразумевается объем перекачки нефти (нефтепродуктов, газа), то есть транспортирования грузов по трубопроводам - первоначальное отправление груза, принятого предприятиями трубопроводного транспорта, для доставки из районов добычи (производства) или из-за границы в пункты потребления (перевалочные базы, предприятия по переработке, газораспределительные станции, пункты налива в вагоны-цистерны, танкерные суда, автомобили-цистерны и тому подобное). Определяется в момент закачки груза в трубопровод по показаниям расходомеров и счетчиков. Перекачка природного газа учитывается в единицах объема и переводится в единицы массы (веса) по следующему соотношению: 1 куб.м = 0,8 кг или 1000 куб.м газа = 0,8 т или 1 т = 1250 куб.м.
Грузооборот трубопроводного транспорта - объем работы по перемещению нефти, нефтепродуктов и газа по магистральным трубопроводам. Определяется как сумма произведений объемов перекачки нефти (нефтепродуктов, газа) в тоннах на расстояние перекачки от входного коллектора головной насосной станции до входного коллектора завода, наливного пункта, нефтебазы, газораспределительной системы и тому подобное. Определяется по всем трубопроводам в целом и в отдельности по нефтепроводам, продуктопроводам (по видам нефтепродуктов) и газопроводам.
Доходы от транспортирования нефти и нефтепродуктов определяются исходя из тарифов за перекачку, перевалку и налив этих грузов. На газопроводном транспорте доходы определяются путем умножения тарифа за транспортировку 1000 кубических метров газа на объем транспортировки.

6. Арифметикалық – логикалық бақылау:
1) 1 бөлім «Қатынас түрлері бойынша жүк тасымалдау қызметтерінің көлемі»:
әрбір баған үшін 1 жол = 2 жол + 10 жол
әрбір баған үшін 2 жол = 3 жол + 6 жол + 9 жол
әрбір баған үшін 3 жол = 4 жол + 5 жол
әрбір баған үшін 6 жол = 7 жол + 8 жол
2) 2 бөлім «Қатынас бөлінісіндегі жүк тасымалдау көлемі»:
әрбір баған үшін 1 жол = 2 жол + 3 жол + 4 жол + 5 жол
әрбір жол үшін 1 баған = 2 баған + 3 баған + 4 баған + 5 баған
әрбір баған үшін 6 жол әрбір баған үшін 1 жолға
3) 3 бөлім «Облыс бөлінісінде кәсіпорынның теңгерімінде есептелетін құбырларының ұзындығы»:
әрбір жол үшін 1 баған = әрбір жол үшін 2-15 баған қосындысына
әрбір баған үшін 1 жол = әрбір баған үшін 2-4 жолдардың қосындысына
әрбір баған үшін 5 жол = әрбір баған үшін 6-8 жолдардың қосындысына
әрбір баған үшін 9 жол = әрбір баған үшін 10-12 жолдардың қосындысына
4) 5 бөлім «Қызметтің негізгі емес (көліктік емес) түрлері бойынша түскен табыстар»:
1 жол 1 баған = барлық қалған жолдардың қосындысына
5) бөлімдер арасында бақылау:
1 жол 1 баған 2 бөлім = 1 жол 1 баған 1 бөлім
1 жол 2 баған 2 бөлім = 3 жол 1 баған 1 бөлім
1 жол 3 баған 2 бөлім = 6 жол 1 баған 1 бөлім
1 жол 4 баған 2 бөлім = 9 жол 1 баған 1 бөлім
1 жол 5 баған 2 бөлім = 10 жол 1 баған 1 бөлім
1 жол 6 баған 2 бөлім = 1 жол 3 баған 1 бөлім.
Мемлекеттік статистика органдары құпиялылығына кепілдік береді
Конфиденциальность гарантируется органами государственной статистики
Қазақстан Республикасы Статистика
агенттігі төрағасының
2012 жылғы 25 қазандағы
№ 294 бұйрығына
33-қосымша
Жалпымемлекеттік статистикалық байқау бойынша статистикалық нысан
Статистическая форма по общегосударственному статистическому наблюдению
Приложение 33
к приказу Председателя Агентства
Республики Казахстан по статистике
от 25 октября 2012 года № 294
Аумақтық органға тапсырылады
Представляется территориальному органу
Статистикалық нысанды толтыруға жұмсалған уақыт, сағат (қажеттiсiн қоршаңыз)
Время, затраченное на заполнение статистической формы, час (нужное обвести)
1 сағатқа дейiн
1-2
2-4
4-8
8-40
40 сағаттан артық
до 1 часа
более 40 часов
Статистикалық нысанды www.stat.gov.kz сайтынан алуға болады
Статистическую форму можно получить на сайте www.stat.gov.kz
Мемлекеттік статистиканың тиісті органдарына алғашқы статистикалық деректерді тапсырмау, уақтылы тапсырмау және дәйексіз деректерді беру «Әкімшілік құқық бұзушылық туралы» Қазақстан Республикасы Кодексінің 381-бабында көзделген әкімшілік құқық бұзушылық болып табылады.
Непредставление, несвоевременное представление и предоставление недостоверных первичных статистических данных в соответствующие органы государственной статистики является административным правонарушением, предусмотренным статьей 381 Кодекса Республики Казахстан «Об административных правонарушениях».
Статистикалық нысан коды 1851104
Код статистической формы 1851104
Қатынас түрлері бойынша өзен көлігінің қызметтері туралы есеп
Отчет об услугах речного транспорта по видам сообщений
2-К (ішкі су)
2-ТР (внутренние воды)
Жылдық
Годовая
Есепті кезең
Отчетный период
жыл
год
Қызметкерлерінің санына қарамастан, қызметінің негізгі түрі - жолаушылар өзен көлігі (Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуішінің коды 50.3) және жүк өзен көлігі (Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуішінің коды 50.4) болып табылатын заңды тұлғалар және(немесе) олардың құрылымдық бөлімшелері, сондай-ақ өзен көлігінде тасымалдауды жүзеге асыратын дара кәсіпкерлер тапсырады.
Представляют юридические лица и(или) их структурные подразделения, независимо от численности, с основным видом деятельности – речной пассажирский транспорт (код Общего классификатора видов экономической деятельности 50.3) и речной грузовой транспорт (код Общего классификатора видов экономической деятельности 50.4), а также индивидуальные предприниматели, осуществляющие перевозки на речном транспорте.
Тапсыру мерзімі – 20 сәуір
Срок представления – 20 апреля
БСН коды
код БИН

6. Арифметико–логический контроль:
1) раздел 1 «Объем услуг по транспортировке грузов по видам сообщений»:
строка 1 для каждой графы = строка 2 + строка 10
строка 2 для каждой графы = строка 3 + строка 6 + строка 9
строка 3 для каждой графы = строка 4 + строка 5
строка 6 для каждой графы = строка 7 + строка 8
2) раздел 2 «Объем по транспортировке грузов в разрезе сообщений»:
строка 1 для каждой графы = строка 2 + строка 3 + строка 4 + строка 5
графа 1 для каждой строки = графа 2 + графа 3 + графа 4 + графа 5
строка 6 для каждой графы < строка 1 для каждой графы
3) раздел 3 «Протяженность трубопроводов, числящихся на балансе предприятия, в разрезе областей»:
графа 1 для каждой строки = графа 2-15 для каждой строки
строка 1 для каждой графы = строка 2-4 для каждой графы
строка 5 для каждой графы = строка 6-8 для каждой графы
строка 9 для каждой графы = строка 10-12 для каждой графы
4) раздел 5 «Доходы по вторичным (нетранспортным) видам деятельности»:
строка 1 графа 1 = всех остальных строк
5) контроль между разделами:
строка 1 графа 1 раздел 2 = строка 1 графа 1 раздел 1
строка 1 графа 2 раздел 2 = строка 3 графа 1 раздел 1
строка 1 графа 3 раздел 2 = строка 6 графа 1 раздел 1
строка 1 графа 4 раздел 2 = строка 9 графа 1 раздел 1
строка 1 графа 5 раздел 2 = строка 10 графа 1 раздел 1
строка 1 графа 6 раздел 2 = строка 1 графа 3 раздел 1.
Приложение 33 к приказу
Председателя Агентства Республики
Казахстан по статистике
от 25 октября 2012 года № 294
Мемлекеттік статистика органдары
құпиялылығына кепілдік береді
Конфиденциальность гарантируется
органами государственной статистики
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі төрағасының
2012 жылғы 25 қазандағы
№ 294 бұйрығына 33-қосымша
Жалпымемлекеттік статистикалық
байқау бойынша статистикалық нысан
Статистическая форма по
общегосударственному
статистическому наблюдению
Аумақтық органға тапсырылады
Представляется территориальному органу
Статистикалық нысанды www.stat.gov.kz сайтынан алуға болады
Статистическую форму можно получить на сайте www.stat.gov.kz
Статистикалық нысанды толтыруға жұмсалған уақыт,
сағат (қажеттiсiн қоршаңыз)
Время, затраченное на заполнение статистической формы, час
(нужное обвести)
1 сағат-
қа дейiн
до 1 часа
1-2
2-4
4-8
8-40
40 сағаттан артық
более 40 часов
Мемлекеттік статистиканың тиісті органдарына алғашқы статистикалық деректерді тапсырмау,
уақтылы тапсырмау және дәйексіз деректерді беру «Әкімшілік құқық бұзушылық туралы»
Қазақстан Республикасы Кодексінің 381-бабында көзделген әкімшілік құқық бұзушылық болып
табылады.
Непредставление, несвоевременное представление и предоставление недостоверных первичных статистических
данных в соответствующие органы государственной статистики является административным правонарушением,
предусмотренным статьей 381 Кодекса Республики Казахстан «Об административных правонарушениях».
Статистикалық нысан
коды 1851104
Код статистической
формы 1851104
Қатынас түрлері бойынша өзен көлігінің қызметтері
туралы есеп
2-К (ішкі су)
2-ТР (внутренние воды)
Отчет об услугах речного транспорта по видам сообщений
Жылдық
Годовая
Есепті кезең
Отчетный период
жыл
год
Қызметкерлерінің санына қарамастан, қызметінің негізгі түрі - жолаушылар өзен көлігі
(Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуішінің коды 50.3) және жүк өзен көлігі
(Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуішінің коды 50.4) болып табылатын заңды тұлғалар
және(немесе) олардың құрылымдық бөлімшелері, сондай-ақ өзен көлігінде тасымалдауды жүзеге
асыратын дара кәсіпкерлер тапсырады.
Представляют юридические лица и(или) их структурные подразделения, независимо от численности, с основным
видом деятельности – речной пассажирский транспорт (код Общего классификатора видов экономической
деятельности 50.3) и речной грузовой транспорт (код Общего классификатора видов экономической
деятельности 50.4), а также индивидуальные предприниматели, осуществляющие перевозки на речном
транспорте.
Тапсыру мерзімі – 20 сәуір
Срок представления – 20 апреля
БСН коды
код БИН

(код 1851104, индексі 2-К (ішкі су), жылдық кезеңділігі)
жалпымемлекеттік статистикалық байқау бойынша статистикалық
нысанды толтыру жөніндегі нұсқаулық
1. Осы нұсқаулық «Мемлекеттік статистика туралы» Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 19 наурыздағы Заңының 12-бабының 7) тармақшасына сәйкес дайындалды және жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың «Қатынас түрлері бойынша өзен көлігінің қызметтері туралы есеп» (код 1851104, индексі 2-К (ішкі су), жылдық кезеңділігі) статистикалық нысанын толтырудың тәртібін нақтылайды.
2. Келесі анықтамалар статистикалық нысанды толтыру мақсатында пайдаланылады:
1) барлық қатынастардағы жолаушылар айналымы - жолаушыларды тасымалдау бойынша көліктегі жұмыс көлемі. Өлшем бірлігі жолаушы-километр, яғни жолаушының 1 киломметр қашықтыққа орын ауыстыруы болып табылады. Тасымалдаудың әрбір позициясы бойынша жолаушылар санын тасымалдау қашықтығына көбейтудің жиынтықталуымен анықталады, көлік түрлері, тасымалдау қатынастары, басқа да белгілері бойынша бөлек есептелінеді;
2) барлық қатынастардағы жүк айналымы – жүктерді тасымалдау бойынша көлік жұмыстарының көлемі, тонна-километрмен тұлғаланады. Тасымалданатын жүктің әрбір партиясының (жөнелтудің) салмағын оны тасымалдау ара қашықтығына көбейту арқылы анықталады;
3) көлік құралдарын жүргізушісімен (экипажымен) қоса жалға беруден түскен табыстар көлік кәсіпорындары табысының жалпы сомасына кіреді. Жалға беруден түскен табыстарға жалға беру шартына сәйкес автокөлік құралын жалға алғаны үшін төлем кіреді;
4) қалааралық қатынас (республика ішіндегі) – республика шегіндегі елді мекен арасындағы тасымалдаулар. Қалааралық қатынасқа (республика ішіндегі) облыс ішіндегі (бір облыс шегіндегі қалалар немесе өзге де елді мекендер арасындағы тасымалдаулар) және облыс арасындағы (екі немесе бірнеше облыстар шегіндегі қалалар немесе өзге де елді мекендер арасындағы тасымалдаулар) қатынастар жатады;
5) қалалық қатынас – белгіленген қала шекара шегінде жүзеге асырылатын тасымалдаулар;
6) қаламаңылық қатынас – қала немесе өзге де елді мекен белгіленген шекарадан есептелетін қаламаңылық аймақ шегінде жүзеге асырылатын тасымалдаулар;
7) қатынас түрі - көлік тораптары бөлімшесінің жолаушылар (жүк, жолжүк, жүк-жолжүгі) тасымалдауға жөнелту және межелі пункттер арасында қатысу сипатын көрсететін белгі;
8) қызметтің қосалқы түрі – кәсіпорынның негізгі және негізгі емес қызмет түрлерінің қолдау үшін осы кәсіпорынның тұтынуына арналған қысқа мерзімді сипаттағы тауарлармен және қызметтермен қамтамасыз ете отырып (тасымалдау, сақтау, сатып алу, өткізуді дамыту, жинау, жөндеу және қызмет көрсету, күзет және сол тәрізді) жүзеге асырылатын қызмет түрі;

(код 1851104, индекс 2-ТР (внутренние воды), периодичность годовая)
1. Настоящая Инструкция по заполнению статистической формы общегосударственного статистического наблюдения «Отчет об услугах речного транспорта по видам сообщений» (код 1851104, индекс 2-ТР (внутренние воды), периодичность годовая) (далее - Инструкция) разработана в соответствии с подпунктом 7) статьи 12 Закона Республики Казахстан «О государственной статистике» и детализирует заполнение статистической формы общегосударственного статистического наблюдения «Отчет об услугах речного транспорта по видам сообщений» (код 1851104, индекс 2-ТР (внутренние воды), периодичность годовая).
2. Следующие определения применяются в целях заполнения данной статистической формы:
1) пассажирооборот во всех сообщениях - объем работы транспорта по перевозкам пассажиров. Единицей измерения является пассажиро-километр, то есть перемещение пассажира на расстояние в 1 километр. Определяется суммированием произведений количества пассажиров по каждой позиции перевозки на расстояние перевозки; вычисляется раздельно по видам транспорта, сообщениям перевозок, другим признакам;
2) грузооборот во всех сообщениях - объем работы транспорта по перевозкам грузов, выражается в тонно-километрах. Определяется как сумма произведений веса каждой партии (отправки) перевозимого груза на расстояние ее перевозки;
3) доходы от сдачи в аренду транспортных средств с водителем (экипажем) входят в общую сумму доходов транспортных предприятий. В доходы от аренды входит плата за аренду транспортного средства, согласно заключенному договору аренды;
4) междугородное сообщение (внутри республики) – перевозки, осуществляемые между населенными пунктами в пределах республики. Междугородное сообщение (внутри республики) включает перевозки во внутриобластном (перевозки, осуществляемые перевозчиками между городами или иными населенными пунктами в пределах одной области) и межобластном (перевозки, осуществляемые перевозчиками между городами или иными населенными пунктами в пределах двух или нескольких областей) сообщении;
5) городское сообщение – перевозки, осуществляемые в пределах установленных границ города;
6) пригородное сообщение – перевозки, осуществляемые в пределах пригородной зоны, измеряемой от установленных границ города или иного населенного пункта;
7) вид сообщения - признак, представляющий характер участия подразделения транспортной сети в перевозках пассажиров (грузов, багажа, грузобагажа) между пунктами отправления и назначения;
8) вспомогательный вид деятельности - вид деятельности, который осуществляется для поддержки основного и вторичных видов деятельности предприятия, обеспечивая товарами и услугами краткосрочного характера, предназначенными для потребления этим предприятием (перевозка, хранение, закупки, развитие сбыта, уборка, ремонт и обслуживание, охрана и тому подобное);

9) негізгі емес (көліктік емес) қызметтің түріне негізгіден басқа, үшінші тұлғалар үшін өнім (тауар, қызмет) өндіру мақсатында жүзеге асырылатын қызмет түрі жатады;
10) тасымалдаудан түскен табыстар - бұл жүктерді (почтаны қоса), жолаушыларды (жол жүкті қоса) тасымалдағаны, жүктерді жөнелтушілерге және жолаушыларға тасымалдау бойынша қосымша қызмет көрсеткені үшін және көлік мүлігін пайдаланғаны үшін көлік кәсіпорындарымен алынған қаражат сомасы;
11) барлық қатынастарда тасымалданған жолаушылар - белгілі бір уақыт кезеңінде тасымалданған жолаушылар саны, көлік, қатынас түрлері бойынша ескеріледі. Жолаушыларды тасымалдау статистикасындағы байқау бірлігі жолаушы-сапар болып саналады;
12) барлық қатынастарда тасымалданған жүктер (жүктерді тасымалдау көлемі) көлікпен тасымалданған жүктердің тоннадағы саны. Көлік, қатынас түрлері, жүктің түрлері, тасымалдау бағыттары бойынша ескеріледі;
13) халықаралық қатынас – Қазақстан Республикасы мен шет мемлекеттер арасындағы және (немесе) Қазақстан Республикасы арқылы өтетін транзит, сондай-ақ басқа мемлекеттер аумағында (республиканың аумағынан өтпей) Қазақстанның көлік құралдарымен шетел пункттер арасындағы тасымалдаулар.
3. Халықаралық қатынас шеттен әкелу, шетке шығару, транзит және шетел пункттер арасында тасымалдау қосылады:
1) шеттен әкелуге жөнелту пункті шетел мемлекеттің аумағында, ал әкелу пункті – Қазақстан Республикасы аумағында орналасқан пункттер арасындағы тасымалдаулар жатады;
2) шетке шығаруға жөнелту пункті Қазақстан Республикасы аумағында, ал әкелу пункті - шетел мемлекеттің аумағында орналасқан пункттер арасындағы тасымалдаулар жатады;
3) транзиттікке шетел мемлекеттердің жіберуші мен алушылар арасындағы Қазақстан аумағында тасымалдаулар жатады;
4) шетел пункттер арасындағы тасымалдауларға басқа мемлекеттер аумағында (республиканың аумағынан өтпей) Қазақстанның көлік құралдарымен шетел пункттер арасындағы тасымалдаулар жатады.
4. Егер құрылымдық бөлiмшеге заңды тұлға статистикалық нысанды өткiзу бойынша өкiлеттiк берсе, онда ол өзі орналасқан жердегі статистика органдарына осы статистикалық нысанды ұсыну керек. Егер құрылымдық бөлiмше статистикалық нысанды өткiзу бойынша өкiлеттiктердi алмаса, онда заңды тұлға өзі орналасқан жердегі статистика органдарына олардың аумақтарын көрсете отырып өз құрылымдық бөлiмшелерi бөлінісінде статистикалық нысанды ұсыну керек.
Қосалқы көлік қызметінен түскен табыстарға келесі табыстар жатады:
1) сақтау және жүктерді көліктік өңдеу қызметтерінен (жүк және жолжүкті тиеу және түсіру, жүкті бекіту және түсіру (стивидорлық жұмыстар), тауарлардың барлық түрлеріне арналған қоймалау қызметтері, сыртқы сауда аймақтарында тауарларды сақтау);

9) вторичный (нетранспортный) вид деятельности - вид деятельности, помимо основного, который осуществляется с целью производства продукции (работ, услуг) для третьих лиц;
10) доходы от перевозок - это сумма средств, полученных транспортными предприятиями за перевозку грузов (включая почту), пассажиров (включая багаж), оказанные отправителям грузов и пассажирам дополнительные услуги по перевозкам и за пользование имуществом транспорта;
11) перевезено пассажиров во всех сообщениях - число пассажиров, перевезенных за определенный период времени; учитывается по видам транспорта, сообщений. Единицей наблюдения в статистике перевозок пассажиров является пассажиро-поездка;
12) перевезено грузов, багажа, грузобагажа во всех сообщениях - количество грузов в тоннах, перевезенных транспортом. Учитывается по видам транспорта, сообщений, роду грузов;
13) международное сообщение – перевозки, осуществляемые между Республикой Казахстан и иностранными государствами и (или) транзитом через Республику Казахстан, а также перевозки между иностранными пунктами, осуществляемые транспортными средствами Казахстана, по территории других стран (без пересечения территории республики).
3. Международное сообщение включает ввоз, вывоз и транзит и перевозки между иностранными пунктами:
1) к ввозу относятся перевозки, в которых пункт отправления расположен на территории иностранного государства, а пункт прибытия – на территории Республики Казахстан;
2) к вывозу относятся перевозки, в которых пункт отправления расположен на территории Республики Казахстан, а пункт прибытия – на территории иностранного государства;
3) к транзитным относятся перевозки, осуществляемые между отправителями и получателями иностранных государств по территории Казахстана;
4) к перевозкам между иностранными пунктами относятся перевозки, осуществляемые транспортными средствами Казахстана, по территории других стран (без пересечения территории республики).
4. В случае если структурному подразделению делегированы полномочия по сдаче статистической формы юридическим лицом, то оно должно представить данную статистическую форму по месту своего нахождения в органы статистики. В случае если структурное подразделение не имеет полномочий по сдаче статистической формы, то юридическое лицо должно представить статистическую форму в органы статистики по месту своего нахождения в разрезе своих структурных подразделений с указанием их местонахождения.
Доходы от вспомогательной транспортной деятельности включают доходы от:
1) услуг по транспортной обработке грузов и хранению (погрузка и разгрузка грузов и багажа, закрепление и выгрузка груза (стивидорные работы), складские услуги для всех видов товаров, хранение товаров во внешнеторговых зонах);

2) өзге де қосалқы көлік қызметтерінен (терминал қызметтері (өзен порты, айлақтары), шлюздер, каналдар қызметтері, навигациямен байланысты қызметтер, маяктар қызметтері, азаматтардың көлік құралдарын сақтау бойынша қызметтері және тағы да басқа);
3) жүк тасымалдау ұйымдастыру бойынша қызметтерінен (жүкті экспедициялау, көлік құжаттамалар мен жол парақтарын дайындау, кеден агенттерінің қызметтері және тағы да басқа).
Қызмет түрлерін негізгі емес (көліктік емес) қызметтері бойынша экономикалық қызметтің жалпы жинақтауышына сәйкес кодтау және осы бөлімнің дұрыс толтырылуы статистиканың аумақтық департаменттерінің мамандарының көмегімен респонденттермен жүзеге асырылады.
5. Жолаушыларды өзен көлігімен тасымалдау есепті кезеңде меншігіндегі және жалға алған кемелермен нақты тасымалданған жолаушылар саны бойынша есептеледі. Бір бағытта екі пункт аралығындағы бір жолаушының әрбір сапары жолаушылар санын есепке алу объектісі болып саналады.
Жолаушыларды өзен көлігімен тасымалдау туралы деректерге тиісті жол жүру құжаттарымен (ақылы және жеңілдікті жолаушылар билеттерімен, топтық тасымал құжаттарымен - әскери, экскурсиялық және тағы да сол сияқты) ресімделген барлық жөнелтілген жолаушылар кіреді.
Өзен көлігіндегі жолаушылар айналымы әрбір сапар бойынша, жолаушылар саны мен әрбір жолаушыны жөнелту пунктінен баратын пунктіге дейін тасымалдау қашықтығына сүйене отырып жөнелтілген жолаушылар санын әрбір жолаушыны тасымалдау қашықтығына көбейту және алынған нәтижені жиынтықтау арқылы анықталады.
Өзен көлігімен жүктерді тасымалдау жөнелту бойынша есептеледі. Жөнелту деп бір пункттен екінші пунктке жөнелтілген және тасымалдау құжаттарымен рәсімделген жүктің жеке партиясын айтады. Жөнелтілген жүктер саны тасымалдау құжаттарында көрсетілген салмаққа сүйене отырып, оған ыдыстың, сондай-ақ тасымалдау кезінде қолданылатын барлық құралдар мен жабдықтардың салмағын қоса анықталады.
Өзен көлігіндегі жүк айналымы жөнелтілген жүктің тоннадағы салмағын тасымалданатын қашықтыққа көбейту жолымен, содан кейін барлық жөнелтулер бойынша алынған нәтижелерді жиынтықтау арқылы есептелінеді.
Өзен көлігімен тасымалдаудан түскен табыстарға қолданыстағы тарифтер түрлері мен тасымал құжаттары бойынша жүктер мен жолаушыларды тасымалдауды орындағаны үшін есеп беретін кәсіпорынға аударылған табыстар қосылады.
6. Арифметикалық–логикалық бақылау:
1) 1 бөлім «Қатынас түрлері бойынша жолаушылар тасымалдау қызметтерінің көлемі»:

2) прочей вспомогательной транспортной деятельности (услуг терминалов (речные порты, пристани), услуги шлюзов, каналов, услуги, связанные с навигацией, деятельность маяков, услуг по хранению транспортных средств, принадлежащих гражданам и так далее);
3) услуг по организации перевозок грузов (экспедиция груза, подготовка транспортной документации и путевых листов, услуги таможенных агентов и так далее).
Кодировка видов деятельности по вторичным (нетранспортным) видам деятельности в соответствии с общим классификатором видов экономической деятельности и правильность заполнения данного раздела будет осуществляться самими респондентами с помощью специалистов территориальных департаментов статистики.
5. Перевозки пассажиров на речном транспорте учитываются по количеству пассажиров, фактически перевезенных в отчетном периоде в собственных и арендованных судах. Объектом учета количества пассажиров является каждая поездка одного пассажира между двумя пунктами в одном направлении.
В данные о перевозках пассажиров на речном транспорте включаются все отправленные пассажиры, оформленные соответствующими проездными документами (платными и льготными пассажирскими билетами, документами групповых перевозок – воинских, экскурсионных и так далее).
Пассажирооборот речного транспорта определяется по каждой поездке, исходя из количества пассажиров и расстояния перевозки каждого пассажира от пункта отправления до пункта назначения путем перемножения количества отправленных пассажиров на расстояние перевозки каждого пассажира и суммированием полученных результатов. Определяется суммированием произведений количества пассажиров по каждой позиции перевозки на расстояние перевозки.
Перевозки грузов на речном транспорте учитываются по отправлению. Отправкой считается отдельная партия груза, отправленная из одного пункта в другой и оформленная перевозочными документами. Количество отправленных грузов в тоннах определяется исходя из веса, указанного в перевозочных документах, включая вес тары, а также всех приспособлений и оборудования, применяемых при перевозках.
Грузооборот речного транспорта определяется путем перемножения веса отправки груза в тоннах на расстояние перевозки, а затем суммированием полученных результатов по всем отправкам.
В доходы от перевозок на речном транспорте включаются доходы, начисленные отчитывающемуся предприятию, за выполненные по перевозочным документам перевозки грузов и пассажиров по действующим  видам тарифов.
6. Арифметико–логический контроль:
1) Раздел 1 «Объем услуг по перевозке пассажиров по видам сообщений»:

барлық баған бойынша 1 жол = 2 жол + 5 жол + 6 жол + 7 жол
барлық баған бойынша 2 жол = 3 жол + 4 жол
2) 2 бөлім «Қатынас түрлері бойынша жүк тасымалдау қызметтерінің көлемі»:
барлық баған бойынша 1 жол = 2 жол + 9 жол + 10 жол + 11 жол
барлық баған бойынша 2 жол = 3 жол + 6 жол
барлық баған бойынша 3 жол = 4 жол + 5 жол
барлық баған бойынша 6 жол = 7 жол + 8 жол
3) 3 бөлім «Қатынас түрлері бойынша жүк түрлері бойынша жүк тасымалдау көлемі»:
барлық баған бойынша 1 жол = 2-10 жолдардың қосындысына
барлық жолдар бойынша 1 баған = 2-6 бағандарының қосындысына
барлық баған бойынша 11 жол барлық баған бойынша 1 жолдан
барлық баған бойынша 12 жол барлық баған бойынша 1 жолдан
4) бөлімдер арасында бақылау:
1 жол 1 баған 2 бөлім = 1 жол 1 баған 3 бөлім
3 жол 1 баған 2 бөлім = 1 жол 2 баған 3 бөлім
6 жол 1 баған 2 бөлім = 1 жол 3 баған 3 бөлім
9 жол 1 баған 2 бөлім = 1 жол 4 баған 3 бөлім
11 жол 1 баған 2 бөлім = 1 жол 6 баған 3 бөлім
1 жол 3 баған 2 бөлім = 1 жол 7 баған 3 бөлім.

строка 1 по всем графам = строка 2 + строка 5 + строка 6 + строка 7
строка 2 по всем графам = строка 3 + строка 4
2) Раздел 2 «Объем услуг по перевозке грузов по видам сообщений»:
строка 1 по всем графам = строка 2 + строка 9 + строка 10 + строка 11
строка 2 по всем графам = строка 3 + строка 6
строка 3 по всем графам = строка 4 + строка 5
строка 6 по всем графам = строка 7 + строка 8
3) Раздел 3 «Объемы по перевозке грузов по видам в разрезе сообщений»:
строка 1 по всем графам = сумме строк 2-10
графа 1 по всем строкам = сумме граф 2-6
строка 11 по всем графам < строка 1 по всем графам
строка 12 по всем графам < строка 1 по всем графам
4) Контроль между разделами:
строка 1 графа 1 раздел 2 = строка 1 графа 1 раздел 3
строка 3 графа 1 раздел 2 = строка 1 графа 2 раздел 3
строка 6 графа 1 раздел 2 = строка 1 графа 3 раздел 3
строка 9 графа 1 раздел 2 = строка 1 графа 4 раздел 3
строка 10 графа 1 раздел 2 = строка 1 графа 5 раздел 3
строка 11 графа 1 раздел 2 = строка 1 графа 6 раздел 3
строка 1 графа 3 раздел 2 = строка 1 графа 7 раздел 3.