Қазақстан Республикасы Спорт және дене шынықтыру істері агенттігі әзірлеген ведомстволық статистикалық байқаудың статистикалық нысандары мен оларды толтыру жөніндегі нұсқаулықтарды бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі Төрағасының м.а. 2012 жылғы 23 қазандағы № 288 Бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2012 жылы 4 желтоқсанда № 8125 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитеті төрағасының м.а. 2014 жылғы 31 қазандағы № 35 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитеті төрағасының м.а. 31.10.2014 № 35 бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
«Дене шынықтыру және спорт туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 23-бабының 3) тармақшасына және «Мемлекеттік статистика туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабының 7) тармақшасына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1) «Дене шынықтыру және спорт саласындағы негізгі көрсеткіштер туралы есеп» ведомстволық статистикалық байқаудың статистикалық нысаны (коды 7671204, индексі 2-ДШ, кезеңділігі жылдық) осы бұйрыққа
1-қосымшаға сәйкес;
2) «Дене шынықтыру және спорт саласындағы негізгі көрсеткіштер туралы есеп» ведомстволық статистикалық байқаудың статистикалық нысанын (коды 7671204, индексі 2-ДШ, кезеңділігі жылдық) толтыру жөніндегі нұсқаулық осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес;
3) «Спорт мектептері туралы есеп» ведомстволық статистикалық байқаудың статистикалық нысаны (коды 7681204, индексі 5-ДШ, кезеңділігі жылдық) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес;
4) «Спорт мектептері туралы есеп» ведомстволық статистикалық байқаудың статистикалық нысанын (коды 7681204, индексі 5-ДШ, кезеңділігі жылдық) толтыру жөніндегі нұсқаулық осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес;
5) «Мамандандырылған оқу-спорттық мекемелері туралы есеп» ведомстволық статистикалық байқаудың статистикалық нысаны (коды 7691204, индексі 7-ДШ, кезеңділігі жылдық) осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес;
6) «Мамандандырылған оқу-спорттық мекемелері туралы есеп» ведомстволық статистикалық байқаудың статистикалық нысанын (коды 7691204, индексі 7-ДШ, кезеңділігі жылдық) толтыру жөніндегі нұсқаулық осы бұйрықтың 6-қосымшасына сәйкес;
7) «Мамандандырылған спорт мекемелері туралы есеп» ведомстволық статистикалық байқаудың статистикалық нысаны (коды 7701204, индексі 8-ДШ, кезеңділігі жылдық) осы бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес;

Об утверждении статистических форм ведомственных статистических наблюдений и инструкций по их заполнению, разработанных Агентством по делам спорта и физической культуры Республики Казахстан
Приказ и.о. Председателя Агентства Республики Казахстан по статистике от 23 октября 2012 года № 288. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 4 декабря 2012 года № 8125. Утратил силу приказом и.о. Председателя Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан от 31 октября 2014 года № 35
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Председателя Комитета по статистике Министерства национальной экономики РК от 31.10.2014 № 35 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 3) статьи 23 Закона Республики Казахстан «О физической культуре и спорте» и подпунктом 7) статьи 12 Закона Республики Казахстан «О государственной статистике», ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) статистическую форму ведомственного статистического наблюдения «Об основных показателях в сфере физической культуры и спорта» (код 7671204, индекс 2-ФК, периодичность годовая) согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) инструкцию по заполнению статистической формы ведомственного статического наблюдения «Об основных показателях в сфере физической культуры и спорта» (код 7671204, индекс 2-ФК, периодичность годовая) согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) статистическую форму ведомственного статистического наблюдения «Отчет о спортивных школах» (код 7681204, индекс 5-ФК, периодичность годовая) согласно  приложению 3 к настоящему приказу;
4) инструкцию по заполнению статистической формы ведомственного статического наблюдения «Отчет о спортивных школах» (код 7681204, индекс 5-ФК, периодичность годовая) согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) статистическую форму ведомственного статистического наблюдения «Отчет о специализированных учебно-спортивных заведениях» (код 7691204, индекс 7-ФК, периодичность годовая) согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) инструкцию по заполнению статистической формы ведомственного статического наблюдения «Отчет о специализированных учебно-спортивных заведениях» (код 7691204, индекс 7-ФК, периодичность годовая) согласно приложению 6 к настоящему приказу;
7) статистическую форму ведомственного статистического наблюдения «Отчет о специализированных спортивных заведениях» (код 7701204, индекс
8-ФК, периодичность годовая) согласно приложению 7 к настоящему приказу;

3.1 Дене шынықтырумен шұғылданатын 24-тен астам ішінен, _________ соның ішінде ауылдық жерлерде ________
3.2 Дене шынықтырумен шұғылданатын әйел адамдар ішінен, _________ соның ішінде ауылдық жерлерде ________
4-тарау. Оқу мекемелерінде дене шынықтыру бойынша сабақтарға қатысу туралы ақпарат
Жол коды
Оқу орындарының санаты
Оқу мекемелерінің саны, бірлік
Оқушылардың саны, адам
Барлығы
оның ішінде:
Барлық оқушылардың саны, адам
соның ішінен барады:
дене шынықтырудан үш сабақ бойынша оқу бағдарламасына көшті
дене шынықтыру сабақтарында балалар мен қыздарды жеке оқыту
дене шынықтыру бойынша оқу сабақтарына
арнайы медициналық топтарда дене шынықтыру бойынша сабақтарға
А
Б
1
2
3
4
5
6
1
Жалпы білім беру мектептерінде
2
Кәсіби техникалық мектептерде
3
Орта арнайы оқу орындарында
4
Жоғарғы оқу орындарында
5-тарау. Спорт түрлерін дамыту бойынша жұмыс
Жол коды
Спорт түрлері
секциялар саны, бірлік
шұғылданатындар саны, адам
жаттықтырушылар саны, адам
барлығы
соның ішінде ауылдық жерлерде
барлығы
соның ішінде ауылдық жерлерде
барлығы
соның ішінде ауылдық жерлерде
штаттағы жаттықтырушылар саны
соның ішінде ауылдық жерлерде
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
Олимпиада бағдарламасына кірген спорт түрлері
Олимпиада бағдарламасына кірмеген спорт түрлері
оның ішінде:
спорттың ұлттық түрлері
спорттың техникалық түрлері
мүгедектер спорт түрлері
Атауы ______________________ Мекенжайы _____________________________
____________________________ Телефоны ______________________________
____________________________ Электрондық пошта мекенжайы ___________
Орындаушының аты-жөні _________________________ тел. _______________
Басшы ______________________ (аты-жөні, тегі, қолы) ________________
Бас бухгалтер ______________ (аты-жөні, тегі, қолы) ________________
М.О.
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі төрағасының
міндетін атқарушының
2012 жылғы 23 қазандағы
№ 288 бұйрығына
2-қосымша
«Дене шынықтыру және спорт саласындағы негізгі көрсеткіштер
туралы есеп» ведомстволық статистикалық байқаудың (коды
7671204, индексі 2-ДШ, кезеңділігі жылдық) статистикалық
нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық
1. Бұл «Дене шынықтыру және спорт саласындағы негізгі көрсеткіштер туралы есеп» ведомстволық статистикалық байқаудың статистикалық нысанын (коды 7671204, индексі 2-ДШ, кезеңділігі жылдық) толтыру жөніндегі нұсқаулық (бұдан әрі – Нұсқаулық) «Дене шынықтыру және спорт туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 23-бабы 3) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Спорт және дене шынықтыру істері жөніндегі агенттігімен әзірленген және ведомстволық статистикалық байқаудың «Дене шынықтыру және спорт саласындағы негізгі көрсеткіштер туралы есеп» статистикалық нысанын (коды 7671204, индексі 2-ДШ, кезеңділігі жылдық) толтыруды нақтылайды.

3.1 Численность занимающихся физической культурой от 24 лет старше ______ человек, из них в сельской местности ___________
3.2 Численность занимающихся физической культурой женщин _________ человек, из них в сельской местности ___________
Раздел 4. Информация о посещаемости занятий по физической культуре в учебных заведениях
Код строки
Категория учебных заведений
Количество учебных заведений, единиц
Количество учащихся, человек
Всего
из них:
Всего учащихся, человек
в том числе посещает:
перешли на учебную программу с трех часовыми  уроками физической культуры
раздельное обучение  мальчиков и девочек на уроках физической культуры
учебные занятия по физической культуре
занятия по физической культуре в специальных медицинских группах
А
Б
1
2
3
4
5
6
1
Общеобразовательные школы
2
Профессиональные технические школы
3
Средне-специальные учебные заведения
4
Высшие учебные заведения
Раздел 5. Информация о развитии видов спорта
Код строки
Виды спорта
Количество  секций,  единиц
Численность занимающихся, человек
Численность тренеров, человек
всего тренеров
из них в сельской местности
численность штатных тренеров
из них  в сельской местности
всего
из них в сельской местности
всего
из них в сельской местности
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
Виды спорта, вошедшие в программу Олимпийских игр:
Виды спорта, не вошедшие в программу Олимпийских игр
из них:
- национальные виды спорта
- технические виды спорта
- инвалидные виды спорта
Наименование ________________________________
_____________________________________________
_____________________________________________
Адрес _____________________________________
Телефон ___________________________________
Адрес электронной почты ___________________
Фамилия и телефон исполнителя _______________ тел. _______
Руководитель
____________________________________
Главный бухгалтер
_____________________________________
(Ф.И.О., подпись) ___________________________
(Ф.И.О., подпись) ___________________________
М.П.
Приложение 2
к приказу исполняющего обязанности
Председателя Агентства Республики
Казахстан по статистике
от 23 октября 2012 года № 288
Инструкция по заполнению статистической формы ведомственного
статистического наблюдения «Отчет об основных показателях в сфере физической
культуры и спорта» (код 7671204, индекс 2-ФК, периодичность
годовая)
1. Настоящая Инструкция по заполнению статистической формы ведомственного статистического наблюдения «Отчет об основных показателях в сфере физической культуры и спорта» (код 7671204, индекс 2-ФК, периодичность годовая) (далее – Инструкция) разработана Агентством по делам спорта и физической культуры в соответствии с подпунктом 3) статьи 23 Закона Республики Казахстан «О физической культуре и спорте» и детализирует заполнение статистической формы ведомственного статистического наблюдения «Отчет об основных показателях в сфере физической культуры и спорта» (код 7671204, индекс 2-ФК, периодичность годовая).

2. Осы статистикалық нысанды толтыру мақсатында мынадай анықтамалар қолданылады:
1) Акватория (спорттық) - арнайы белгіленген су беті, онда оқу-жаттығу үдерісі мен есу және желкен спортынан жарыстар өткізіледі.
2) Атыс тирі - әскери немесе спорттық қарудан атуға арналған жабық немесе ашық ғимарат.
3) Атыс алаңы - әр түрлі атыс түрлеріне арналған ашық немесе жабық (жартылай жабық) ғимараттар кешені.
4) Әмбебап спорттық-думанды (көрсетілім) залы (Спорт сарайы) - 1000 және одан да көп көрерменге арналған жабық ғимарат (жабық арена). Көрермендердің негізгі алаңының өлшемі қолмен айналысатын барлық ойындарды өткізуге, болмаса, ең аз дегенде, жарыс ережесімен белгіленген өлшемі бар хоккей қорабын орналастыруға мүмкіндік береді. Әмбебаптылыққа трансформациялау есебінен қол жеткізіледі.
5) Велотрек (ашық, жабық) - еңіс және есептелген бұрылыстары бар, баяу жүріс алаңы және қызмет көрсету жайлары бар кең ауқымдағы жабық немесе ашық ғимарат. Көрермендерге арналған мінбесі болуы мүмкін.
6) Есу базасы - есу және желкен спорт түрлеріне арналған ғимараттар кешені.
7) Есу арнасы - 200 метрлік қашықтықтағы, «тура» және «кері» сулары бар, қажетті қызмет көрсету ғимараттары бар жасанды ғимарат.
8) Қосып салынған спорт залдары - құрылыс мөлшері кемінде 9x18x5 залдар. Мұндай үй-жайлар спорттық мақсаттағы үйлерге қосып салынады.
9) Құрама командалардың оқу-жаттығу орталығы - ұзақ мерзімге арналған жиындарды өткізуді қамтамасыз ету үшін медициналық қалпына келтіру орталығы, жатын корпустары, асханасы және ұзақ мерзімді жиындар өткізуді қамтамасыз ету үшін демалыс мекемесі бар кешен.
10) Спорт ғимараттарының кешені - бір аумақта орналасқан және бірдей басқарылатын оқу-жаттығу жұмысы мен жарыстар өткізуге арналған көлемді және жазық ғимараттардың бір үлгідегі және әртүрлі үлгідегі тобы.
11) Спорт кешені - негізгі элементі спорт залы болып табылатын жеке тұрған спорт кешені. Залдардың саны шектеусіз. Көрермендерге арналған құрылғысы болуы мүмкін. Залмен (залдармен) бірге жүзу бассейні орналасуы мүмкін.
12) Спорттық манеж (футбол, жеңіл атлетикалық, ат спортына арналған) – оқу-жаттығу үдерісінің талаптарын және үлкен өлшемдегі жазық ғимараттарды негізгі есебінде қолданатын спорт түрлерінің жарыс ережелерін қанағаттандыратын және жеке тұрған немесе қосып салынған ғимарат (алаңдар, спорттық ядро). Көрермендерге арналған орындар болуы мүмкін.
13) Шаңғы базасы - шешінетін, шаңғы сақтайтын және басқа да қызмет көрсету жайлары мен шұғылдану немесе сырғанау үшін трассалары бар ғимараттар кешені. Трассалар құрамында шаңғы стадионы, ұзындығы кемінде 400 метр, ені 100 м. төрешілер павильоны, көрермендерге арналған мінбері бар сөре мен мәреге арналған учаскесі болуы мүмкін.

2. Следующие определения применяются в целях заполнения данной статистической формы:
1) Акватория (спортивная) - специально обозначенная водная поверхность, на которой проводится учебно-тренировочный процесс и соревнования по гребным и парусным видам спорта;
2) Стрелковый тир - крытое или открытое сооружение для стрельбы из боевого или спортивного оружия;
3) Стрельбище - комплекс, состоящий из открытых или открытых и крытых (полуоткрытых) сооружений для различных видов стрельбы;
4) Универсальный спортивно-зрелищный (демонстрационный) зал (Дворец спорта) - крытое сооружение (крытая арена) на 1000 и более зрителей. Размеры основной площадки зрительного размера позволяют проводить либо все виды ручных игр, либо, как минимум, вмещают хоккейную коробку с размерами, определяемыми правилами соревнований. Универсальность достигается за счет трансформации;
5) Велотрек (крытый, открытый) - объемное крытое или открытое сооружение, включающее полотно с наклоненными по расчету виражами, зону тихой езды и помещения обслуживания. Возможно размещение трибун для зрителей;
6) База гребная - комплекс сооружений для занятий гребным и парусным видами спорта;
7) Гребной канал - искусственное сооружение с дистанцией 220 метров и наличием «прямой» и «обратной» воды, и необходимыми обслуживающими сооружениями;
8) Встроенные спортивные залы - залы, строительные размеры которых не меньше 9х18х5. Помещение может быть встроено в здание спортивного назначения;
9) Учебно-тренировочный центр сборных команд - комплекс, включающий в себя спортивные сооружения, медико-восстановительный центр, спальные корпуса, пищеблок и учреждения досуга для обеспечения проведения длительных сборов;
10) Комплекс спортивных сооружений - группа однотипных и различных по типам объемных и плоскостных сооружений для учебно-тренировочной работы и соревнований, размещенных на одной территории и связанных единством управления;
11) Спортивный комплекс - отдельно стоящее здание, основным элементом которого является спортивный зал. Число залов не ограничено. Возможно устройство мест для зрителей. В сочетании с залом (залами) может размещаться плавательный бассейн;
12) Манеж спортивный (футбольный, легкоатлетический, конный) - крытое отдельно стоящее или встроенное сооружение, удовлетворяющее по размерам требованиям учебно-тренировочного процесса и правилам соревнований в видах спорта, использующих в качестве основных плоскостные сооружения больших размеров (поля, спортивные ядра). Возможно устройство мест для зрителей;
13) База лыжная - комплекс сооружений, включающих раздевальные, лыжехранилище и другие обслуживающие помещения и трассы для занятий или катания. В состав трасс может входить лыжный стадион, участок для старта и финиша не менее 400 метров в длину и 100 метров в ширину - с судейским павильоном, трибунами для зрителей;

14) Шаңғымен секіруге арналған трамплин - (әдетте, эстакада түрінде) жылдамдық алатын төбеден, түсетін төбеден тұратын, нормаға және құрылғыларға техникалық сәйкес жабдықталған, пайдаланудың қауіпсіздік шараларын қамтамасыз ете отырып, бір мезетте оқу-жаттығу мен жарыс өткізуге арналған қажетті ауқымды ғимарат.
15) Яхт-клуб - желкен спортымен айналысу үшін ірі су қоймасының жағалауындағы ғимараттар кешені.
16) 1500 және одан да көп орынға арналған мінбері бар стадион - спорттық аренасы бар кешен, өз кезегінде бұл мінбелері бар спорттық ядро. Ашық жерде – 1500 адам, ғимаратта – 500 адамнан бастап.
3. Дене шынықтыру және спорт саласындағы негізгі көрсеткіштер бойынша статистикалық нысандарды облыстардың, Астана мен Алматы қалаларының туризм, дене шынықтыру және спорт басқармалары ұсынады.
4. «Дене шынықтыру және спорт саласындағы негізгі көрсеткіштер туралы есеп» статистикалық нысаны (коды 7671204, индексі 2-ДШ, кезеңділігі жылдық) 1-қаңтардан бастап 31-желтоқсанға дейінгі кезеңде (қосқанда) толтырылады.
1. Спорт ғимараттары
5. Статистикалық нысанның осы тарауында басқармалар облыстың аумағында орналасқан барлық спорт ғимараттары бойынша есеп береді.
6. Оқу-жаттығу сабақтарын және дене шынықтыру-сауықтыру, спорттық іс-шараларды өткізуге бағытталған қолданыстағы, сондай-ақ қалпына келтірудегі, күрделі жөндеудегі, жеке тұрған және кешенді ғимараттардың құрамына жататын, спорт түрлерінен жарыс ережелеріне жауап беретін, паспорты немесе есеп карточкасы бар (жазық спорт ғимараттары), белгіленген тәртіппен тіркелген, барлық меншік нысанындағы спорт ғимараттары есепке алынады.
7. «Жүзу бассейндері» деген 21-жолда, тек жалғыз тұрған, жүзу бассейндерінің ғимараттары ғана емес, сондай-ақ Спорт сарайларындағы, спорт кешендеріндегі, ашық және жабық бассейндер де кіреді. Олардың әрқайсысының ұстанымы бойынша санын міндетті түрде көрсету қажет.
8. «Спорт залдары» деген 22-жолда өлшемі 9x18 метр, биіктігі кемінде 5 метр, белгілі бір жаттығу түріне немесе әмбебаптылыққа арналған жабық ғимарат. Бассейндердегі құрғақ жүзуге арналған залдар есепке алынбайды, себебі қосымша жаттығуларға арналмаған, сонымен қатар Спорт сарайларында және спорт кешендерінде, жалпы білім беретін, кәсіптік техникалық мектептерде, орта және жоғары оқу орындарындағы залдар саны бөліп көрсетіледі.
2. Штаттағы қызметкерлердің саны
9. Тізімдік құрамда қызметкердің лауазымы қандай да бір кәсіпорын, ұйым, мекеме, оқу орны, кәсіподақ, спорт ғимараты, дене шынықтыру ұжымы (спорт клубы) штат кестесіне бекітілгеніне қарамастан, ұйымдардың тізімдерінде барлық штаттық дене шынықтыру қызметкерлері есепке алынады.

14) Трамплин для прыжков на лыжах - объемное сооружение, включающее гору разгона (как правило, в виде эстакады), гору приземления, рассчитанное в соответствии с нормами и оборудованное необходимыми техническими устройствами для учебно-тренировочной работы и соревнований при одновременном обеспечении безопасных условий эксплуатации;
15) Яхт-клуб - комплекс сооружений на берегу крупного водоема для занятий парусным спортом;
16) Стадион с трибунами на 1500 мест и более - комплекс, включающий в себя спортивную арену, в свою очередь это спортивное ядро с трибунами. На открытом воздухе до 1500 человек, в помещении от 500 человек.
3. Статистические формы по основным показателям в сфере физической культуры и спорта представляют Управления туризма, физической культуры и спорта областей, городов Алматы, Астаны.
4. Статистическая форма «Отчет об основных показателях в сфере физической культуры и спорта» (код 7671204, индекс 2-ФК, периодичность годовая» заполняется за период с 1 января по 31 декабря (включительно).
1. Спортивные сооружения
5. В данном разделе статистической формы управления отчитываются за все спортивные сооружения, находящиеся на территории области.
6. Учету подлежат спортивные сооружения, всех форм собственности, независимо от их организационно-правовой формы, предназначенные для учебно-тренировочных занятий и физкультурно-оздоровительных, спортивных мероприятий, как действующие, так и находящиеся на реконструкции и капитальном ремонте, отдельно стоящие и входящие в состав комплексных сооружений, отвечающие правилам соревнований по видам спорта, имеющие паспорта или учетные карточки (плоскостные спортивные сооружения), зарегистрированные в установленном порядке.
7. В строке 21 «Плавательные бассейны», входят не только отдельно стоящие здания плавательных бассейнов, но и бассейны, находящиеся во Дворцах спорта и спортивных комплексах, крытые и открытые. Необходимо обязательно указать их число по каждой позиции.
8. В строке 22 «Спортивные залы», учитываются крытые сооружения размером 9х18 метров, высотой не менее 5 метров, оборудованные для определенного вида занятий или универсального назначения. Залы сухого плавания при бассейнах не учитываются, так как предназначаются не для проведения дополнительных занятий, в том числе выделяются количество залов во Дворцах спорта и спортивных комплексах, в общеобразовательных, профессиональных технических школах, в средних и высших учебных заведениях.
2. Численность штатных сотрудников
9. В списочной численности учитываются все штатные физкультурные работники, которые числятся в списках организации в отчетном периоде, независимо от того, в каком штатном расписании утверждена должность работника предприятия, организации, учреждения, учебного заведения, профкома, спортивного сооружения, коллектива физической культуры (спортивного клуба).

10. Есепші, есептік-жоспарлау, медициналық, техникалық қызметкерлердің, қызмет көрсетушілердің, жаттықтырушы-оқытушылардың аптасына кемінде 24 сағат сағаттық төлемдегі (қоса атқару) қызметін қоса атқару бойынша штаттық лауазымда отырған тұлғалар есепке қосылмайды.
11. Білімі туралы мәліметтер арнаулы оқу орнының (дене тәрбиесі) толық курсын бітіргені туралы құжаттың негізінде толтырылады.
12. 6-жолда аптасына 24 сағат және одан да көп жүктемесі бар сағаттық төлемдегі жаттықтырушы-оқытушылар есепке алынады, соның ішінде төлемақысы штаттан тыс қордан, абонементтер мен аударымдарды іске асырудан алынатын қаражаттар есебінен жүргізілетін дене дайындығының балалар мен жасөспірімдер клубында, тәрбиелеу орталықтарындағы спорт түрлері бойынша үйірмелардің жетекшілері, ақылы абонементттік топтардың жаттықтырушылары және т.б.
13. 10-жолда осы бөлімнің 2-9-жолдарында көрсетілмеген дене шынықтыру бойынша штаттық лауазымда отырған тұлғалар есепке алынады.
3. Дене шынықтыру-сауықтыру және спорт жұмысы
14. Осы бөлімде халықтың барлық жас топтарымен осы бөлімнің тізбесінде көрсетілген мекемелерде, кәсіпорындарда, бірлестіктер мен ұйымдарда жұмыс жүргізілетін дене шынықтыру-сауықтыру және спорт жұмысының барлық нысандары есепке алынады.
15. Дене шынықтырумен және спортпен жүйелі шұғылданатын адамдар қатарына таңдаған спорт түрімен немесе жалпы дене тәрбиесімен аптасына кемінде 3 рет немесе 3 жиынтық сағат (жалпы білім мекемелеріндегі сабақ түріндегі жаттығудан басқа) жаттығумен айналысатындар жатады.
16. Дене шынықтырумен және спортпен шұғылданатын адамдарды есепке алу секциялардың, топтардың жұмысын есепке алу журналы бойынша қатаң жүргізіледі. Әрбір шұғылданатын адам бір ғана жаттығу нысаны бойынша есепке алынады.
4. Оқу мекемелерінде дене шынықтыру сабақтарына қатысу туралы ақпарат
17. 4-бөлімінде спорт түрлері бойынша секцияларда және дене шынықтыру-сауықтыру бағытындағы топтарда шұғылданатын адамдар саны ескеріледі. Әрбір шұғылданатын адам бір ғана топ бойынша есепке алынады.
18. 1-бағанда барлық оқу мекемелерінің саны көрсетіледі.
19. 2-бағанда «Дене шынықтыру және спорт» Қазақстан Республикасы Заңының талаптарына сәйкес жұмыс істеп жатқан оқу мекемелерінің саны көрсетіледі: 1-2-жолдар үшін үш сағаттық дене шынықтыру бойынша оқу жоспары, 3-4-жолдар үшін төрт сағаттық дене шынықтыру бойынша оқу жоспары.
20. 3-бағанда дене шынықтыру сабақтарында балалар мен қыздарды жеке оқытатын білім мекемелерінің саны көрсетіледі.
21. 4-бағанда білім мекемелері оқушыларының жалпы саны көрсетіледі.

10. Лица, занимающие штатные должности по совместительству, счетных, учетно-плановых, медицинских, технических работников, обслуживающего персонала, тренеров-преподавателей с почасовой оплатой труда менее 24 часов в неделю (совместительство) в отчет не включаются.
11. Сведения об образовании заполняются на основании документов об окончании полного курса специального (физкультурного) учебного заведения.
12. В строке 6 учитываются тренера-преподаватели на почасовой оплате, имеющие нагрузку 24 часов и более в неделю, включая, руководителей кружков по видам спорта в детско-юношеских клубах физической подготовки, центрах воспитания, тренеров платных абонементных групп, оплата которым производится из нештатного фонда, средств, получаемых от реализации абонементов и отчислений.
13. В строке 10 учитываются лица, занимающие штатные должности по физической культуре, не поименованные в строках 2 – 9 данного раздела.
3. Физкультурно-оздоровительная и спортивная работа
14. В данном разделе учитываются все формы физкультурно-оздоровительной и спортивной работы, проводимой с населением всех возрастных групп в учреждениях, на предприятиях, в объединениях и организациях, указанных в перечне раздела.
15. К числу систематически занимающихся физической культурой и спортом, относятся физические лица, занимающиеся избранным видом спорта или общей физической подготовкой в организованной форме занятий (кроме урочной формы занятий в образовательных учреждениях) не менее 3-х раз или 3-х суммарных часов в неделю.
16. Учет занимающихся ведется физической культурой и спортом строго по журналам учета работы секций, групп. Каждый занимающийся учитывается только по одной форме занятий.
4. Информация о посещаемости занятий по физической
культуре в учебных заведениях
17. В разделе 4 учитывается работа по развитию физической культуры и спорта в учебных заведениях. Независимо от форм собственности.
18. В графе 1 указывается общее количество учебных заведений.
19. В графе 2 указывается количество учебных заведений работающих в соответствии с требованиями Закона Республики Казахстан «О физической культуре и спорте»: для строк 1 и 2 - с тремя часами учебного плана по физической культуре, для строк 3 и 4 - с четырьмя часами учебного плана по физической культуре.
20. В графе 3 отражается количество учебных заведений имеющих раздельное обучение мальчиков и девочек на уроках физической культуры.
21. В графе 4 указывается общее количество учащихся образовательных учреждений.

22. 5-бағанда білім мекемелерінің дене шынықтыру және спорт сабақтарына қатысатын оқушылардың саны мынадай көлемде көрсетіледі: 1-2- жолдар үшін аптасына 3 сағат, 3-4-жолдар үшін аптасына 4 сағат.
23. 6-бағанда денсаулық жағдайы бойынша арнайы медициналық топтарда шұғылданатын және жұмысты есепке алу журналдарында есепке алынатын оқушылардың саны көрсетіледі.
5. Спорт түрлерін дамыту бойынша ақпарат
24. 5-бөлімінде дене шынықтыру ұжымындағы спорт секцияларының саны есепке алынады. Оның ішінде шұғылданатындардың және жаттықтырушылардың саны туралы мәлімет көрсетіледі.
25. 1-бағанда сол немесе одан басқа спорт түрінен секциялардың, топтардың жалпы саны есептеледі.
26. 2-бағанда 1-бағаннан ауылдық жердегі саны көрсетіледі.
27. 3-бағанда спорт түрлерінен секцияларда, топтарда аптасына кемінде 6 сағат шұғылданатын адамдар спорт секциясының, сабақ кестесінің жұмыс журналына сәйкес есепке алынады, бұл ретте әрбір шұғылданатын адам тек бір ғана секцияда есептеледі.
28. 4-бағанда 3-бағандағы жалпы дене шынықтырумен және спортпен шұғылданатын адамдар санынан ауылдық жерде шұғылданатын адамдар саны көрсетіледі.
29. 5-бағанда спорттан сабақ өткізетін жаттықтырушы-оқытушылардың жалпы саны, соның ішінде штаттық жаттықтырушылар, аптасына кемінде 24 сағат еңбекақымен сағаттық жұмысты қоса атқаратындар және қоғамдық негізде жұмыс істейтіндер.
30. 6-бағанда 5-бағандағы ауылдық жерде жұмыс істейтін жаттықтырушылардың саны көрсетіледі.
31. 7-бағанда спорттан сабақ өткізетін жаттықтырушы-оқытушылардың, аталған дене-шынықтыру ұжымдарының, спорт клубының, кәсіподақ ұйымының және т.б. штатындағы немесе аптасына 24 сағаттан көп жүктемемен сағаттық еңбекақы төлеудегі жаттықтырушы-оқытушылардың саны көрсетіледі.
Ескертпе: осы бөлімде көзделмеген жаңа спорт түрлері қосымша жазылады.
6. Арифметикалық-қисынды бақылау:
1-бөлім. «Спорттық ғимараттар, бірлік»:
1-бағанның көрсеткіші 2, 3, 4-бағандардың қосынды санына тең.
1-бағанның жиынтығы 5, 6-бағандардың қосынды санына тең немесе одан көп;
қисындық бақылаудың шарттары - «Барлығы» деген жол 1-26-жолдардың қосынды санына тең.
2-бөлім. «Штаттағы қызметкерлердің саны, адам»:
1-бағанның көрсеткіші 3, 5-бағандардың қосынды санына тең.
2-бағанның жиынтығы 4, 6-бағанның қосынды санына тең;
қисындық бақылаудың шарттары - «Барлығы» деген жол 1-10-жолдардың қосынды санына тең.
3-бөлім. «Дене шынықтыру сауықтыру және спорттық жұмыс»:
2-бағанның көрсеткіші 3, 4, 5-бағандардың қосынды санына тең.
қисындық бақылаудың шарттары - «Барлығы» деген жол 3, 5, 7, 9, 10, 12, 14, 16, 18, 20, 22-жолдардың қосынды санына тең.

22. В графе 5 указывается количество учащихся образовательных учреждений посещающие занятия по физической культуре и спорту в объеме: для строк 1 и 2 – три часа в неделю, для строк 3 и 4 – четыре часа в неделю.
23. В графе 6 отражается количество учащихся, которые по состоянию здоровья занимаются в специальных медицинских группах и учитываются по журналам учета работы.
5. Информация о развитии видов спорта
24. В разделе 5 учитывается число спортивных секций в коллективах физической культуры. Количество занимающихся в них, и сведения о численности тренеров.
25. В графе 1 учитывается общее количество секций, групп по виду спорта.
26. В графе 2 из графы 1 учитывается количество в сельской местности.
27. В графе 3 отражается численность занимающихся в секциях, группах по видам спорта не менее 6 часов в неделю, согласно журнала учета работы спортивной секции, расписанию занятий, при этом каждый занимающийся учитывается только по одной секции.
28. В графе 4 из общего числа занимающихся физической культурой и спортом графы 3 указываются занимающиеся в сельской местности.
29. В графе 5 указывается общая численность тренеров-преподавателей по спорту ведущих занятия, в том числе штатных тренеров, тренеров работающих по совместительству с почасовой оплатой труда менее 24 часов в неделю и на общественных началах.
30. В графе 6 из графы 5 указывается численность тренеров работающих в сельской местности.
31. В графе 7 численность тренеров-преподавателей по спорту, ведущих занятия, находящихся в штате данного коллектива физической культуры, спортивного клуба, профкома или на почасовой оплате труда с нагрузкой более 24 часов в неделю.
Примечание: новые виды спорта, не предусмотренные в данном разделе дописываются дополнительно.
6. Арифметико-логический контроль:
Раздел 1. «Спортивные сооружения, единиц»:
показатель графы 1 равен сумме граф 2, 3, 4;
сумма графы 1 равна или больше сумме граф 5, 6;
условия логического контроля – строка «Всего» равна сумме строк 1-26.
Раздел 2. «Численность штатных сотрудников, человек»:
показатель графы 1 равен сумме граф 3, 5;
сумма графы 2 равна 4, 6;
условия логического контроля – строка «Всего» равна сумме строк 1-10.
Раздел 3. «Физкультурно-оздоровительная и спортивная работа»:
показатель графы 2 равен сумме граф 3, 4, 5;
условия логического контроля – строка 1 «Всего» равна сумме строк 3, 5, 7, 9, 10, 12, 14, 16, 18, 20, 22;

2-жол 4, 6, 8, 11, 13, 15, 17, 19, 21, 23-жолдардың қосынды санына тең.
4-бөлім. «Оқу мекемелерінде дене шынықтыру бойынша сабақтарға қатысу туралы ақпарат»:
1-бағанның көрсеткіші 2, 3-бағандардың қосынды санына тең.
5, 6-бағандардың көрсеткіштері 4-бағанға тең немесе одан кіші;
5-бөлім. «Спорт түрлерін дамыту бойынша жұмыс»:
1-бағанның көрсеткіші 2-бағанға тең немесе одан көп;
3-бағанның көрсеткіші 4-бағанға тең немесе одан көп;
5-бағанның көрсеткіші 6-бағанға тең немесе одан көп;
7-бағанның көрсеткіші 8-бағанға тең немесе одан көп.
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі төрағасының
міндетін атқарушының
2012 жылғы 23 қазандағы
№ 288 бұйрығына
3-қосымша
Құпиялылығын мемлекеттік статистика органдары кепілдендіреді
Ведомстволық статистикалық байқау бойынша статистикалық нысан
Қазақстан Республикасы Спорт және дене шынықтыру істері агенттігіне тапсырылады
Статистикалық нысанды www.stat.gov.kz. сайтынан алуға болады
Мемлекеттік статистиканың тиісті органдарына алғашқы статистикалық деректерді тапсырмау, уақтылы тапсырмау және дәйекті емес деректерді беру Қазақстан Республикасының «Әкімшілік құқық бұзушылық туралы» Кодексінің 381-бабына сәйкес әкімшілік құқық бұзушылық болып табылады
Статистикалық нысан коды 7681204
Спорт мектептері туралы есеп
5-ДШ
Жылдық
Есептік кезең
жыл
Аудандық (қалалық) дене шынықтыру және спорт органдары, дене шынықтыру және спорт жөніндегі жергілікті атқарушы органдар тапсырады
Тапсыру мерзімі: аудандық (қалалық) дене шынықтыру және спорт органдары облыстағы дене шынықтыру және спорт жөніндегі жергілікті атқарушы органға – есептік кезеңнің 1 желтоқсанына дейін, облыстың дене шынықтыру және спорт саласындағы жергілікті атқарушы органдары Қазақстан Республикасы Спорт және дене шынықтыру істері агенттігіне - есептік кезеңнен кейінгі 5 қаңтарда тапсырады
Тапсыру мерзімі: есептік кезеңнен кейінгі 5 қаңтар
БСН коды
1-тарау. Спорт түрлері бойынша бөлімше жыл соңындағы жұмысының негізгі көрсеткіштері
1.1 Оқу топтарының саны, бірлік
Жол коды
Спорт түрі
Бөлімшелер саны
Оқу топтарының саны
спорттық сауықтыру
алғашқы дайындық
оқу-жаттығу
спорттық жетілдіру
жоғары спорт шеберлігі
А
Б
1
2
3
4
5
6
1.2 Топтарда шұғылданатын спортшылардың саны, адам
Жол коды
Спорт түрі
Барлығы
Соның ішінде топта шұғылданатындар саны
спорттық сауықтыру
алғашқы дайындық
оқу-жаттығу
1 оқу жылы
2 оқу жылы
3 оқу жылы
3 жылдан астам
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
Жол коды
Спорт түрі
Спорттық жетілдіру
Жоғары спорт шеберлік
1 оқу жылы
2 оқу жылы
3 жылдан астам
барлық кезең
А
Б
8
9
10
11

строка 2 равна сумме строк 4, 6, 8, 11, 13, 15, 17, 19, 21, 23.
Раздел 4. «Информация о посещаемости занятий по физической культуре в учебных заведениях»:
показатель графы 1 равен сумме граф 2, 3;
показатели граф 5, 6 равна или меньше графы 4.
Раздел 5. «Информация о развитии видов спорта»:
показатель графы 1 равен или больше графы 2;
показатель графы 3 равен или больше графы 4;
показатель графы 5 равен или больше графы 6;
показатель графы 7 равен или больше графы 8.
Конфиденциальность гарантируется органами государственной статистики
Приложение 3 к приказу исполняющего
обязанности Председателя Агентства
Республики Казахстан
по статистике
от 23 октября 2012 года № 288
Статистическая форма по ведомственному статистическому наблюдению
Представляется в Агентство Республики Казахстан по делам спорта и физической культуры
Статистическую форму можно получить на сайте www.stat.gov.kz
Непредставление, несвоевременное представление и предоставление недостоверных первичных статистических данных в соответствующие органы государственной статистики является административным правонарушением, предусмотренным статьей 381 Кодекса Республики Казахстан «Об административных правонарушениях»
Код статистической формы 7681204
Отчет о спортивных школах
5-ФК
Годовая
Отчетный период
год
Представляют - районные (городские) органы управления физической культуры и спорта, местные исполнительные органы в области физической культуры и спорта
Срок представления - районные (городские) органы управления физической культуры и спорта - местному исполнительному органу в области физической культуры и спорта - 1 декабря отчетного периода, местные исполнительные органы в области физической культуры и спорта в Агентство Республики Казахстан по делам спорта и физической культуры - 5 января после отчетного периода
Срок представления - 5 января после отчетного периода
БИН
Раздел 1. Основные показатели работы отделения по видам спорта по состоянию на конец года
1.1. Количество учебных групп, единиц
Код строки
Виды спорта
Количество отделений
Количество учебных групп
спортивно-оздоровительных
начальной подготовки
учебно-тренировочных
спортивного совершенствования
высшего спортивного мастерства
А
Б
1
2
3
4
5
6
1.2. Численность занимающихся в группах спортсменов, человек
Код строки
Виды спорта
Всего
В том числе занимающихся в группах
спортивно-оздоровительных
начальной подготовки
учебно-тренировочных
1 года
обучения
2 года
обучения
3 года обучения
свыше 3 лет обучения
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
Код строки
Виды спорта
спортивного совершенствования
высшего спортивного мастерства
1 года
обучения
2 года
обучения
свыше 3 лет обучения
весь период
А
Б
8
9
10
11

байқаудың (коды 7681204, индексі 5-ДШ, кезеңділігі жылдық)
статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық
1. Бұл «Спорт мектептері туралы есеп» ведомстволық статистикалық байқаудың статистикалық нысанын (коды 7681204, индексі 5-ДШ, кезеңділігі жылдық) толтыру жөніндегі нұсқаулық (бұдан әрі – Нұсқаулық) «Дене шынықтыру және спорт туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 23-бабы 3) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Спорт және дене шынықтыру істері жөніндегі агенттігімен әзірленген және ведомстволық статистикалық байқаудың «Спорт мектептері туралы есеп» статистикалық нысанын (коды 7681204, индексі 5-ДШ, кезеңділігі жылдық) толтыруды нақтылайды.
2. Осы статистикалық нысанды толтыру мақсатында мынадай анықтамалар қолданылады:
1) балалар мен жасөспірімдер спорт мектебі (БЖСМ) – мектептерге спорт саласында көмек жасауға арналған мектептен тыс мекеме;
2) бірыңғай спорттық сыныптама – спортшылардың көрсеткен нәтижелеріне байланысты оларды шеберліктеріне байланысты және атақтар беруді жіктеу.
3) ерікті спорт қоғамдары (ЕСҚ) – дене тәрбиесі және спортпен қоғамдық бастамада ұйымдасқан түрде айналысқысы келген азаматтарды біріктіретін, өзін-өзі басқаратын ұжым;
4) Мамандандырылған балалар мен жасөспiрiмдер спорт мектебі (МБЖСМ) және олимпиадалық резервтің мамандандырылған балалар мен жасөспірімдер мектебі (ОРМБЖМ) - дене шынықтыру-сауықтыру және спорттық қажеттіліктерін қанағаттандыру мақсатында қосымша бiлiм берудiң бiлiм беретiн оқу бағдарламаларын іске асыратын оқу-тәрбие мекемесі.
3. Статистикалық нысанмен бірге еркін түрде сипаттама есеп ұсынылады, онда есептің әр бөлімі бойынша өңірдің спорттың көрсеткіштерінің өсу қарқыны дене шынықтыру және спортты басқару органы және спорт мектебінің басқа ведомстволық бағыныстылығы бөлігінде алдыңғы жылмен салыстырылып көрсетілуі керек.
Сипаттама есепте жоғарыда көрсетілген ведомстволық бағыныстылыққа сәйкес спорт мектептері қызметінің қаржылық шығыны бөлігі бойынша салыстырмалы деректерді көрсету қажет, онда мына көрсеткіштер болу тиіс:
- жалақы;
- сауықтыру компаниясы;
- жарыстар мен оқу-жаттығу жиындарына қатысу;
- спорт ғимараттың ұстау, жалдау;
- материалдық-техникалық қамтамасыз ету – экипировка, спорттық мүкәммалдар мен құрал-жабдықтарды сатып алу, коммуналдық қызмет және басқа шығындар (кеңселік, пошталық шығыстар, телефон байланысы).
Сипаттамалық есепте материалдық-техникалық базаға дене шынықтыру және спорт басқару органы мен басқа мекемелердің спорт мектептері бойынша бөлек жинақталған талдауды қарастыру қажет.

(код 7681204, индекс 5-ФК, периодичность годовая)
1. Настоящая Инструкция по заполнению статистической формы ведомственного статистического наблюдения «Отчет о спортивных школах» (код 7681204, индекс 5-ФК, периодичность годовая) (далее – Инструкция) разработана Агентством по делам спорта и физической культуры Республики Казахстан в соответствии с подпунктом 3) статьи 23 Закона Республики Казахстан «О физической культуре и спорте» и детализирует заполнение статистической формы ведомственного статистического наблюдения «Отчет о спортивных школах» (код 7681204, индекс 5-ФК, периодичность годовая).
2. Следующие определения и сокращения используются при заполнении статистической формы:
1) детско-юношеская спортивная школа (ДЮСШ) – внешкольное учреждение, призванное оказывать помощь школе;
2) добровольное спортивное общество – созданные на началах самодеятельных организаций, объединяющие граждан, желающих организованно заниматься физической культурой и спортом;
3) единая спортивная классификация – система присвоения разрядов и званий в зависимости от показанных результатов спортсменов;
4) специализированная детско-юношеская школа олимпийского резерва (СДЮШОР) и специализированная детско-юношеская спортивная школа (СДЮСШ) - учебно-воспитательные организации, реализующие образовательные учебные программы дополнительного образования с целью удовлетворения физкультурно-оздоровительных и спортивных потребностей.
3. Одновременно со статистической формой представляется описательный отчет в произвольной форме, в котором должна быть отражена динамика роста спортивных показателей региона по каждому разделу статистической отчетности по сравнению с предыдущим годом в разрезе органов управления физической культурой и спортом и другой ведомственной принадлежности спортивных школ.
Также в описательном отчете необходимо показать сравнительные данные по финансовой затратной части деятельности спортивных школ в соответствии с вышеуказанной ведомственной принадлежностью, в которую входят следующие показатели: затраты на:
- заработную плату;
- оздоровительную кампанию;
- участие в соревнованиях и учебно-тренировочных сборах;
- содержание и аренда спортивных сооружений;
- материально-техническое обеспечение - экипировка, приобретение спортинвентаря и оборудования, коммунальные услуги и другие затраты (канцелярия, почтовые расходы, телефонная связь).
Предусмотреть в описательном отчете развернутый анализ материально-технической базы раздельно по спортивным школам органов управления физической культурой и спортом и другим спортивным организациям.

1. Спорт түрлері бойынша бөлімше жыл соңындағы
жұмысының негізгі көрсеткіштері
Шұғылданушыларды статистикалық есепке алу жаттығу топтарының жұмысын есепке алу журналы бойынша қатаң жүргізіледі.
1.1-бөлімінде Б-бағанында спорт мектебінде дамытылатын спорт түрлері көрсетіледі, ал 1-бағанда аталған спорт түрлерінен бөлімшелер саны көрсетіледі.
2, 3, 4, 5, 6-бағандарда – оқу топтарының саны көрсетіледі.
1.2-тармақшада 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11-бағандарда дайындық кезеңіндегі шұғылданушылар (адам) саны жиынтықталады.
1-бағанда 2-11-бағандағы көрсеткіштердін жиынтығын көрсетіледі.
1.3-тармақшасының 2, 3, 4, 5, 6-бағандарда бірыңғай спорттық сыныптамаға сәйкес спорттық разрядтар мен спорттық атақтары бар спортшылар есепке алынады.
7, 8, 9, 10-бағандарда спортшыларға есептік есептілік кезеңде берілген спорттық атақтар мен разрядтар есептеледі.
1.4-тармақшада 1-бағанда спорт түрлері бойынша жаттықтырушы-оқытушылар құрамының жалпы саны есептеледі.
6,7-бағандарда тек штаттағы жаттықтырушы-оқытушылар ғана есепке алынады (5-баған).
6-7-бағандарда білім туралы мәліметтер кәсіптік білім мекемесінің толық курсын аяқтағаны туралы құжаттың негізінде толтырылады.
2. Ведомстволық бағыныстағы спорт мектептері бойынша
жиынтық деректер
2.1-тармақшада статистикалық есепке штаттағы әкімшілік лауазымдағы (директор, оқу, тәрбие, ісінің меңгерушілері нұсқаушылар) қызметкерлер жатады.
Білімі туралы мәліметтер кәсіптік білім мекемесінің толық курсын аяқтағаны туралы құжаттың негізінде толтырылады.
«Мектептерді ұстаудың шығыстары (мың. теңге)» деген 5-бағанда жұмсалған шығыстардың толық сомасы көрсетілуі тиіс, соның ішінде: дене шынықтыру мен спорт саласындағы жергілікті атқарушы органнан; барлық деңгейдегі білім басқару органдарынан; ведомстволардан; кәсіподақтар және бюджеттен тыс көздерден алынған қаражат (мың. теңге); спорттың мекеменің өзін ұстауы үшін есептік жылға жұмсаған шығыстары көрсетіледі.
6-бағанда спорт ғимараттарын жалдауға жұмсалған қаржы сомасы көрсетіледі.
2.2-бөлімде бағынысында мектебі бар ұйым, соның ішінде жеке меншік ұйымдар көрсетіледі.
«Барлығы» деген 1-бағанда ведомстволық бағыныстылығы бойынша (білім және дене шынықтыру мен спорт) спорт мектептерінің саны (БЖСМ, ОРМБЖМ, БЖСМ) көрсетіледі.
2-бағанда 1-бағандағыдан балалар мен жасөспірімдер спорт мектептерінің саны бөлек көрсетіледі.
3-бағанда 1-бағандағыдан мамандандырылған балалар мен жасөспірімдер спорт мектептері бөліп көрсетіледі.
2.3-бөлімде спорт мектептерінде оқитын оқытушылардың саны көрсетіледі.
1-бағанда спорттық топқа бірінші оқу жылына қабылданғандардың жалпы санынан, оқу-жаттығу топтарына қабылданған оқушылардың саны көрсетіледі.
2-бағанда спорттық топтарға бірінші оқу жылына қабылданғандардың жалпы санынан, спорттық жетілдіру тобына қабылданған оқушылардың саны көрсетіледі.

1. Основные показатели работы отделения по видам спорта
Статистический учет занимающихся ведется строго по журналам учета работы тренировочных групп.
В графе Б подпункта 1.1 указываются виды спорта, развиваемые в спортивных школах, в графе 1 – количество отделений по данным видам спорта.
В графах 2, 3, 4, 5, 6 – учитывается численность учебных групп.
В графах 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 подпункта 1.2 суммируется численность занимающихся на этапах подготовки (человек).
В графе 1 указывается суммарный показатель граф 2-11.
В графах 2, 3, 4, 5, 6 подпункта 1.3 учитываются спортсмены, имеющие спортивные разряды и спортивные звания согласно единому спортивному классификатору, при этом каждый учащийся учитывается один раз по наивысшему разряду.
В графах 7, 8, 9, 10 учитываются спортивные звания и разряды, присвоенные спортсменам за отчетный год.
В графе 1 подпункта 1.4 учитывается общая численность тренерско-преподавательского состава по видам спорта.
В графах 6, 7 учитываются тренеры-преподаватели только из числа штатных работников (графа 5).
Сведения об образовании граф 6, 7 заполняются на основании документов об окончании полного курса образовательного заведения.
2. Сводные данные по спортивным школам
ведомственного подчинения
В разделе 2.1 статистическому учету подлежат работники, занимающие штатные административные должности (директор, заведующие по учебной работе, инструктора) организации, в ведении которых находятся школы.
Сведения об образовании заполняются на основании документов об окончании полного курса профессионального образовательного учреждения.
В графе 5 «Расходы на содержание школ (тысяч тенге)» отражается полная сумма произведенных расходов, в том числе сумма средств (тысяч тенге), полученная: от учредителя; местного исполнительного органа в области физической культуры и спорта; органов управления образованием всех уровней; ведомств; профсоюзов и внебюджетных источников, израсходованная спортивным учреждением на свое содержание за отчетный год.
В графе 6 указывается сумма средств израсходованных на аренду спортивных сооружений.
В разделе 2.2 указывается организация, в ведении которой находятся школы, в том числе в частных организаций.
Графа 1 включает в себя количество спортивных школ (ДЮСШ, СДЮШОР, СДЮСШ) по ведомственной принадлежности (образование и физическая культура и спорт).
В графе 2 из графы 1 выделяется число детско-юношеских спортивных школ.
В графе 3 из графы 1 выделяется число специализированных детско-юношеских спортивных школ.
В разделе 2.3 отражается общая численность учащихся спортивных школ.
В графе 1 учитывается численность учащихся принятых в учебно-тренировочные группы, от общей численности принятых на первый год обучения в спортивные группы.
В графе 2 учитывается численность учащихся принятых в группу спортивного совершенствования, от общей численности принятых на первый год обучения в спортивные группы.

3, 4, 5, 6-бағандарда спорттық дайындық кезеңдерінің өтуі туралы мәліметтер көрсетіледі.
7-бағанда қоғамдық жаттықтырушылар және төрешілер атағын алғандардың саны көрсетіледі.
2.4-тармақшасында спорттық-сауықтыру лагерлердің саны және осы лагерлерге шыққан оқушылардың саны есепке алынады.
1, 2, 3-бағандарда спорт лагерлерінің, орны және оқушылардың жалпы саны көрсетіледі.
4. Арифметикалық-қисынды бақылау:
1-тарау. «Спорт түрлері бойынша бөлімше жыл соңындағы жұмысының негізгі көрсеткіштері»:
1.2-кіші бөлімнің «Барлығы» деген 1-бағанының жиынтығы 2-11-бағандардың қосынды санына тең.
1.3-кіші бөлімнің «Барлығы» деген 1-бағанының жиынтығы 2-10-бағандардың қосынды санына тең.
1.4-кіші бөлімнің «Барлығы» деген 1-бағанының жиынтығы 2-7-бағандардың қосынды санына тең.
2, 3, 4-бағандардың қосынды саны 5-бағанның жиынтығына тең немесе одан кіші;
5-бағанның жиынтығы 6, 7-бағандардың қосынды санына тең;
2-тарау. «Ведомстволық бағыныстағы мектептер бойынша жиынтық деректер»:
2-бағанның жиынтығы 3, 4-бағандардың қосынды санына тең.
Қисынды бақылаудың шарттары - «Барлығы» деген 1-жолдың саны жиынтығы 2-6 жолдардың қосынды санына тең.
Қазақстан Республикасы
Cтатистика агенттігі төрағасының
міндетін атқарушының
2012 жылғы 23 қазандағы
№ 288 бұйрығына
5-қосымша
Мемлекеттік статистика органдары құпиялылығына кепілдік береді
Ведомстволық статистикалық байқау бойынша статистикалық нысан
Қазақстан Республикасы Спорт және дене шынықтыру істері агенттігіне тапсырылады
Статистикалық нысанды www.stat.gov.kz. сайтынан алуға болады
Мемлекеттік статистиканың тиісті органдарына алғашқы статистикалық деректерді тапсырмау, уақтылы тапсырмау және дәйексіз деректерді беру Қазақстан Республикасының «Әкімшілік құқық бұзушылық туралы» Кодексінің 381-бабында көзделген әкімшілік құқық бұзушылық болып табылады.
Статистикалық нысан коды 7691204
Мамандырылған оқу-спорттық мекемелері
туралы есеп
7-ДШ
Жылдық
Есептік кезең
жыл
Республикалық спорт колледждері, республикалық, облыстық, қалалық спортта дарынды балаларға арналған мектеп-интернаттар, дене шынықтыру және спорт саласындағы жергілікті атқарушы органдар тапсырады
Тапсыру мерзімі: республикалық спорт колледждері, республикалық спортта дарынды балаларға арналған мектеп-интернаттар Қазақстан Республикасы Спорт және дене шынықтыру істтері агенттігіне - есептік кезеңнен кейін 5 қаңтарда, облыстық, қалалық спортта дарынды балаларға арналған мектеп-интернаттар дене шынықтыру және спорт жөніндегі жергілікті атқарушы органға – есептік кезеңнің 1 желтоқсанына дейін, дене шынықтыру және спорт саласындағы жергілікті атқарушы органдар Қазақстан Республикасы Спорт және дене шынықтыру істері агенттігіне - есептік кезеңнен кейін 5 қаңтарда тапсырады.
Тапсыру мерзімі: есептік кезеңнен кейін 5 қаңтар
БСН коды

В графах 3, 4, 5, 6 отражаются сведения о прохождении этапов спортивной подготовки.
В графе 7 указывается численность получивших звания тренеров-общественников и судей.
В разделе 2.4 учету подлежат все спортивно-оздоровительные лагеря и учащиеся выехавшие в них.
В графах 1, 2, 3 учитываются общее количество спортивных лагерей, мест и численность учащихся.
4. Арифметико-логический контроль:
Раздел 1. «Основные показатели работы отделения по видам спорта по состоянию на конец года»:
cумма графы 1 «Всего» подраздела 1.2 равна сумме граф 2-11;
сумма графы 1 «Всего» подраздела 1.3 равна сумме граф 2-10;
сумма графы 1 «Всего» подраздела 1.4 равна сумме граф 2-7;
сумма граф 2, 3, 4 меньше или равна сумме графы 5;
сумма графы 5 равна сумме граф 6-7.
Раздел 2. «Сводные данные по спортивным школам ведомственного подчинения»:
сумма графы 2 равна сумме граф 3,4;
условия логического контроля строка 1 «Всего» равна сумме строк 2-6.
Конфиденциальность гарантируется органами государственной статистики
Приложение 5 к приказу
исполняющего обязанности
Председателя Агентства Республики
Казахстан по статистике
от 23 октября 2012 года № 288
Статистическая форма по ведомственному статистическому наблюдению
Представляется в Агентство Республики Казахстан по делам спорта и физической культуры
Статистическую форму можно получить на сайте www.stat.gov.kz
Непредставление, несвоевременное представление и предоставление недостоверных первичных статистических данных в соответствующие органы государственной статистики является административным правонарушением, предусмотренным статьей 381 Кодекса Республики Казахстан «Об административных правонарушениях»
Код статистической формы 7691204
Отчет о специализированных учебно-спортивных заведениях
7-ФК
Годовая
Отчетный период
год
Представляют - республиканские колледжи спорта, республиканские, областные городские школы-интернаты для одаренных в спорте детей, местные исполнительные органы в области физической культуры и спорта
Срок представления - республиканские колледжи спорта, республиканские школы-интернаты для одаренных в спорте детей в Агентство Республики Казахстан по делам спорта и физической культуры - 5 января после отчетного периода, областные, городские школы-интернаты для одаренных в спорте детей - местному исполнительному органу в области физической культуры и спорта, в срок до 1 декабря отчетного периода, местные исполнительные органы в области физической культуры и спорта в Агентство Республики Казахстан по делам спорта и физической культуры - 5 января после отчетного периода
Срок представления - 5 января после отчетного периода
БИН

5. Қазақстан Республикасының құрама командаларының құрамына енген спортшылар саны, адам
Негізгі құрамы
Жастар құрамы
Жасөспірімдер құрамы
1
2
3
6. Есептік кезеңде қайта дайындалғандар спортшылардың саны, адам
Жасы
Жынысы
Барлығы
Соның ішінде:
1 спорттық разряд
спорт шеберіне үміткер
спорт шебері
халықаралық дәрежедегі спорт шебері
ұлттық құраманың мүшесі
А
Б
1
2
3
4
5
6
14 жас және төмен
ұл
қыз
15 жас
ұл
қыз
16 жас
жасөспірім ұлдар
жасөспірім ұлдар
17 жас
жасөспірім ұлдар
жасөспірім ұлдар
18 жас
ерлер
әйелдер
19 жас
ерлер
әйелдер
20 жас
ерлер
әйелдер
21 жас және жоғары
ерлер
әйелдер
Барлығы
ерлер
әйелдер
7. Спорт түрі бойынша спортшылар құрамының жас-біліктілік сипаттамасы3
Жасы (жыл)
Жынысы
Барлығы
Соның ішінде
1 спорттық разряд
спорт шеберіне үміткер
спорт шебері
халықаралық дәрежедегі спорт шебері
ұлттық құраманың мүшесі
А
Б
1
2
3
4
5
6
14 жас және төмен
ұл
қыз
15 жас
ұл
қыз
16 жас
жасөспірім ұлдар
жасөспірім ұлдар
17 жас
жасөспірім ұлдар
жасөспірім ұлдар
18 жас
ерлер
әйелдер
19 жас
ерлер
әйелдер
20 жас
ерлер
әйелдер
21 жас және жоғары
ерлер
әйелдер
Барлығы
ерлер
әйелдер
Атауы ______________________ Мекенжайы _____________________________
____________________________ Телефоны ______________________________
____________________________ Электрондық пошта мекенжайы ___________
Орындаушының аты-жөні _________________________ тел. _______________
Басшы ______________________ (аты-жөні, тегі, қолы) ________________
Бас бухгалтер ______________ (аты-жөні, тегі, қолы) ________________
М.О.
_________________
3 әр спорт түріне жеке, керек болса қосымша парақтарда толтырылады
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі төрағасының
міндетін атқарушының
2012 жылғы 23 қазандағы
№ 288 бұйрығына
6-қосымша
«Мамандандырылған оқу-спорттық мекемелер туралы есеп»
ведомстволық статистикалық байқаудың (коды 7691204, индексі
7-ДШ, кезеңділігі жылдық) статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық
1. Бұл «Мамандандырылған оқу-спорттық мекемелер туралы есеп» ведомстволық статистикалық байқаудың статистикалық нысанын (коды 7691204, индексі 7-ДШ, кезеңділігі жылдық) толтыру жөніндегі нұсқаулық (бұдан әрі – Нұсқаулық) «Дене шынықтыру және спорт туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 23-бабы 3) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Спорт және дене шынықтыру істері жөніндегі агенттігімен әзірленген және ведомстволық статистикалық байқаудың «Мамандандырылған оқу-спорттық мекемелер туралы есеп» статистикалық нысанын (коды 7691204, индексі 7-ДШ, кезеңділігі жылдық) толтыруды нақтылайды.
2. Сауалнамаға жауап берушілер статистикалық нысанды 1 қаңтардан бастап 31 желтоқсанға дейінгі кезеңде (қосқанда) толтырады.

5. Численность спортсменов, включенных в составы сборных команд Республики Казахстан, человек
Основной состав
Молодежный состав
Юношеский состав
1
2
3
6. Вновь подготовлено за отчетный период спортсменов, человек
Возраст
Пол
Всего
В том числе:
1 спортивный разряд
кандидат в мастера спорта
мастер спорта
мастер спорта международного класса
член национальной сборной
А
Б
1
2
3
4
5
6
14 лет и младше
мальчики
девочки
15 лет
мальчики
девочки
16 лет
юноши
девушки
17 лет
юноши
девушки
18 лет
мужчины
женщины
19 лет
мужчины
женщины
20 лет
мужчины
женщины
21 год и старше
мужчины
женщины
Всего
мужчины
женщины
7. Возрастно-квалификационная характеристика контингента спортсменов по видам спорта3
Возраст
Пол
Всего
В том числе:
1 спортивный разряд
кандидат в мастера спорта
мастер спорта
мастер спорта международного класса
член национальной сборной
А
Б
1
2
3
4
5
6
14 лет и младше
мальчики
девочки
15 лет
мальчики
девочки
16 лет
Юноши
девушки
17 лет
юноши
девушки
18 лет
мужчины
женщины
19 лет
мужчины
женщины
20 лет
мужчины
женщины
21 год и старше
мужчины
женщины
Всего
мужчин
женщин
3 Заполняется по каждому виду спорта отдельно, при необходимости продолжить на дополнительных листах
Наименование ________________________________
_____________________________________________
Адрес ___________________________
Телефон _________________________
Электронный адрес ________________
Фамилия и телефон исполнителя _______________ тел. _______
Руководитель
____________________________________
Главный бухгалтер
_____________________________________
(Ф.И.О., подпись) ___________________________
(Ф.И.О., подпись) ___________________________
М.П.
Приложение 6
к приказу исполняющего обязанности
Председателя Агентства Республики
Казахстан по статистике
от 23 октября 2012 года № 288
Инструкция по заполнению статистической формы ведомственного
статистического наблюдения «Отчет о специализированных учебно-спортивных
заведениях» (код 7691204, индекс 7-ФК, периодичность годовая)
1. Настоящая Инструкция по заполнению статистической формы ведомственного статистического наблюдения «Отчет о специализированных учебно-спортивных заведениях» (код 7691204, индекс 7-ФК, периодичность годовая) (далее – Инструкция) разработана Агентством по делам спорта и физической культуры в соответствии с подпунктом 3) статьи 23 Закона Республики Казахстан «О физической культуре и спорте» и детализирует заполнение статистической формы ведомственного статистического наблюдения «Отчет о специализированных учебно-спортивных заведениях» (код 7691204, индекс 7-ФК, периодичность годовая).
2. Статистическая форма респондентами заполняются строго за установленный период с 1 января по 31 декабря (включительно).

3. 1-кестеде мамандандырылған спорттық мекемеде жұмыс істейтін, арнайы білімі бар есептік кезеңдегі барлық қызметкерлер тізімдік санымен есепке алынады.
4. 2-кестеде спорт түрлері бойынша жаттықтырушы-оқытушылар құрамының біліктілік сипаттамасы көрсетіледі.
Б-бағанда Спорт түрлері тізіміне сәйкес спорт түрлері алфавиттік ретпен көрсетіледі.
1-бағанда аталған спорт түрінен жаттықтырушылар-оқытушылардың жалпы саны көрсетіледі.
2, 3, 4-бағандарда 1-бағаннан біліктілік санатын тағайындау туралы куәліктің негізінде спорт түрінен жаттықтырушы-оқытушылар құрамының тиісті біліктілік санаттары көрсетіледі.
6,7-бағандарда 5-бағанның штаттық жаттықтырушы-оқытушылардың жалпы санынан дене тәрбиесі білімі бар және орта арнайы білімі бар жаттықтырушы-оқытушылар саны көрсетіледі.
Білімі туралы мәліметтер кәсіптік білім беру мекемесінің толық курсын аяқтағаны туралы құжаттардың негізінде толтырылады.
8-бағанда 1-бағаннан құрметті атағы бар жаттықтырушылардың арасынан жалпы саны көрсетіледі.
9-бағанда 8-бағаннан «Қазақстан Республикасының еңбек сіңірген жаттықтырушысы» атағы бар жаттықтырушылар саны көрсетіледі.
5. 4-тармақта аталған есепті жасау уақытындағы жай-күй бойынша сыныптар бойынша оқушылар саны көрсетіледі.
4.3-тармақта есептік кезеңдегі оқушылар саны көрсетіледі.
1-жолдың 1-бағанында жаңадан қабылданған оқушылар, ал 2-5 бағандарда спорт разрядтары мен атақтары бойынша олардың сапалық құрамы көрсетіледі.
2-жолдың 1-бағанында келешек түлектердің саны, ал 2-5 бағандарда олардың спорт разрядтары мен атақтары бойынша сапалық құрамы көрсетіледі.
3-жолдың 1-бағанында есептік кезеңде оқу мекемесін бітіргеннен кейін спорттық қызметті жалғастыратын түлектердің саны көрсетіледі.
4-жолдың 1-бағанында есептік кезеңде оқу орнынан шығарылғандардың саны көрсетіледі.
4.4-тармақта кестеде көрсетілген ұстанымдар бойынша толтырылады.
6. 5-тармақта Қазақстан Республикасының ұлттық құрама командаларының құрамдарына қосылған спортшылар саны көрсетіледі:
1-бағанда негізгі құрамға қабылданған спортшылар саны көрсетіледі;
1-бағанда - жастар құрамасына қабылданған спортшылар саны көрсетіледі;
1-бағанда - жасөспірімдер құрамасына қабылданғандар саны;
«Есептік кезеңде жаңадан даярланды» деген 6-тармақта – есептік кезеңде разрядтық нормалар мен бірыңғай спорттық жіктеме талаптарын халықаралық дәрежедегі спорт шеберіне, спорт шеберіне, спорт шеберлігіне үміткерге, 1-разрядқа орындаған спортшылар жасына қарай көрсетіледі.
«Спорт түрлері бойынша спортшылар контингентінің жасы мен біліктілік сипаттамасы» деген 7-тармақта спорт колледждері мен спортта дарынды балаларға арналған мектеп-интернаттарда дамытылатын әр спорт түріне толтырылады:
1-бағанда белгілі бір спорт түрі бойынша шұғылданатын спортшылар саны көрсетіледі.

3. В таблице 1 в списочной численности учитываются все работники, которые числятся в специализированном спортивном учреждении в отчетном периоде, при этом имеющие специальное образование.
4. В таблице 2 учитывается квалификационная характеристика тренерско-преподавательского состава по видам спорта.
В графе Б виды спорта указываются в алфавитном порядке в соответствии с Реестром по видам спорта.
В графе 1 указывается общее число тренеров-преподавателей по данному виду спорта.
В графах 2, 3, 4 из графы 1 указываются соответствующие квалификационные категории тренеров-преподавателей по виду спорта на основании удостоверения о присвоении квалификационной категории.
В графах 6, 7 учитываются численность тренеров-преподавателей с высшим физкультурным образованием и со средним специальным образованием, из общего числа штатных тренеров-преподавателей графы 5.
Сведения об образовании заполняются на основании документов об окончании полного курса профессионального образовательного учреждения.
В графе 8 из графы 1 указывается общая численность тренеров имеющих почетное звание.
В графе 9 из графы 8 указывается численность тренеров имеющих звание «Заслуженный тренер Республики Казахстан».
5. В пункте 4 указывается количество учащихся по классам по состоянию на время составления данного отчета.
В пункте 4.3 указывается количество учащихся за отчетный период.
В графе 1 строки 1 указывается общее количество вновь принятых учащихся, а в графах 2-5 указывается качественный состав по спортивным разрядам и званиям.
В графе 1 строки 2 указывается количество будущих выпускников, а в графах 2-5 указывается их качественный состав по спортивным разрядам и званиям.
В графе 1 строки 3 указывается количество выпускников за отчетный период продолжающих спортивную деятельность после окончания учебного заведения.
В графе 1 строки 4 указывается число отчисленных из учебного заведения за отчетный год.
Пункт 4.4 заполняется по позициям указанным в таблице.
6. В пункте 5 указывается количество спортсменов включенных в составы сборных команд Республики Казахстан:
В графе 1 указывается число спортсменов зачисленных в основной состав.
В графе 2 указывается число спортсменов зачисленных в молодежный состав.
В графе 3 указывается число спортсменов зачисленных в юношеский состав.
В пункте 6 «Вновь подготовлено за отчетный период» - учитываются спортсмены по возрастам, выполнившие за отчетный период разрядные нормы и требования единого спортивного классификатора для мастера спорта международного класса, мастера спорта, кандидата в мастера спорта, 1 разрядника.
В пункте 7 «Возрастно-квалификационная характеристика контингента спортсменов по видам спорта» заполняется на каждый вид спорта, культивируемый в колледжах спорта и школах-интернатах для одаренных в спорте детей:
В графе 1 указывается общая численность спортсменов занимающихся по определенному виду спорта.

7. Арифметикалық-қисынды бақылау:
«Жаттықтырушы-оқытушылар құрамының біліктілік сипаттамасы»
2-кестесінде «Барлығы» деген 1-бағанның 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9-бағандарында көрсетілген көрсеткіштердің жиынтығы жазылады.
4.1-4.2-тармақшалардың «Барлығы» деген 1-бағанның қорытынды көрсеткіші 2-8-бағандардың жиынтық көрсеткіштерінің қосынды санынан құралады.
4.3-тармақта 1-бағанның жиынтығы 2-5-бағанның қосынды санына тең немесе одан кіші.
Қазақстан Республикасы
Cтатистика агенттігі төрағасының
міндетін атқарушының
2012 жылғы 23 қазандағы
№ 288 бұйрығына
7-қосымша
Мемлекеттік статистика органдары құпиялылығына кепілдік береді
Ведомстволық статистикалық байқау бойынша статистикалық нысан
Қазақстан Республикасы Спорт және дене шынықтыру істері агенттігіне тапсырылады
Статистикалық нысанды www.stat.gov.kz. сайтынан алуға болады
Мемлекеттік статистиканың тиісті органдарына алғашқы статистикалық деректерді тапсырмау, уақтылы тапсырмау және дәйекcіз деректерді беру Қазақстан Республикасының «Әкімшілік құқық бұзушылық туралы» Кодексінің 381-бабында көзделген әкімшілік құқық бұзушылық болып табылады
Статистикалық нысан коды 7701204
Мамандандырылған спорт мекемелері туралы есеп
8-ДШ
Жылдық
Есептік кезең
жыл
Республикалық жоғары спорт шеберлігі мектептері, республикалық олимпиадалық даярлау орталықтары, қалалық, облыстық жоғары спорт шеберлігі мектептері, олимпиадалық резервті даярлау орталықтары, дене шынықтыру және спорт жөніндегі жергілікті атқарушы органдар тапсырады
Тапсыру мерзімі: республикалық жоғары спорт шеберлігі мектептері, республикалық олимпиадалық даярлау орталықтар Қазақстан Республикасы Спорт және дене шынықтыру істері агенттігіне - есептік кезеңнен кейінгі 5 қаңтарда, қалалық, облыстық жоғары спорт шеберлігі мектептері, олимпиадалық резервті даярлау орталықтары дене шынықтыру және спорт жөніндегі жергілікті атқарушы органдарға - есептік кезеңнің 1 желтоқсанына, дене шынықтыру және спорт жөніндегі жергілікті атқарушы органдар Қазақстан Республикасы Спорт және дене шынықтыру істері агенттігіне - есептік кезеңнен кейінгі 5 қаңтарда тапсырады
Тапсыру мерзімі: есептік кезеңнен кейінгі 5 қаңтар
БСН коды
1-бөлім. Спорт түрінен бөлiмше жұмысының негiзгi көрсеткiштерi
1.1 Оқу топтарының саны, бірлігі
Жол коды
Спорт түрі
Бөлімшелердің саны
Оқу топтарының саны
спорттық жетілдіру
жоғары спорт шеберлiгі
А
Б
1
2
3
1.2 Шұғылданатын спортшылардың саны, адам
Жол коды
Спорт түрі
Ауыспалы құрамда шұғылданатындар саны
Тұрақты құрамда шұғылданатындар саны
Соның ішінде топтарда:
спорттық жетілдіру
жоғары спорт шеберлiгі
А
Б
1
2
3
4
Жол коды
Спорт түрі
Тұрақты құрамдағы әйелдер саны
Тұрақты құрамның саны1
Жас шамасындағы оқушылары
Разрядты - спортшылар
17 жасқа дейінгі

7. Арифметико-логический контроль:
В таблице 2 «квалификационная характеристика тренерско-преподавательского состава» в графе 1 «Всего» учитывается сумма показателей, указанных в графах 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9.
Итоговый показатель  графы 1 «Всего» подпунктов 4.1-4.2 складываются из суммарных показателей граф 2-8.
В пункте 4.3 сумма графы 1 равна или меньше сумме граф 2-5.
Конфиденциальность гарантируется органами государственной статистики
Приложение 7 к приказу
исполняющего обязанности
Председателя
Агентства Республики Казахстан
по статистике
от 23 октября 2012 года № 288
Статистическая форма по ведомственному статистическому наблюдению
Представляется в Агентство Республики Казахстан по делам спорта и физической культуры
Статистическую форму можно получить на сайте www.stat.gov.kz
Непредставление, несвоевременное представление и предоставление недостоверных первичных статистических данных в соответствующие органы государственной статистики является административным правонарушением, предусмотренным статьей 381 Кодекса Республики Казахстан «Об административных правонарушениях»
Код статистической формы 7701204
Отчет о специализированных спортивных заведениях
8-ФК
Годовая
Отчетный период
год
Представляют - республиканские школы высшего спортивного мастерства, республиканские центры олимпийской подготовки, городские, областные школы высшего спортивного мастерства, центры подготовки олимпийского резерва, местные исполнительные органы в области физической культуры и спорта
Срок представления - республиканские школы высшего спортивного мастерства, республиканские центры олимпийской подготовки в Агентство Республики Казахстан по делам спорта и физической культуры - 5 января после отчетного периода, областные, городские школы высшего спортивного мастерства, центры подготовки олимпийского резерва в местные исполнительные органы в области физической культуры и спорта – 1 декабря отчетного периода, местные исполнительные органы в области физической культуры и спорта в Агентство Республики Казахстан по делам спорта и физической культуры - 5 января после отчетного периода
Срок представления - 5 января после отчетного периода
БИН
1. Основные показатели работы отделения по видам спорта
1.1. Количество учебных групп, единиц
Код строки
Виды спорта
Количество отделений
Количество учебных групп
спортивного совершенствования
высшего спортивного мастерства
А
Б
1
2
3
1.2. Численность занимающихся спортсменов, человек
Код строки
Виды спорта
Численность занимающихся переменного состава
Численность занимающихся постоянного состава
В том числе в группах
спортивного совершенствования
высшего спортивного мастерства
А
Б
1
2
3
4
Код строки
Виды спорта
Численность женщин в постоянном составе
В постоянном составе численность 1
учащихся в возрасте
спортсменов-разрядников
до 17 лет

2. Жалпы көрсеткіштер
2.1 Жоғары спорт шеберлігі мектептерін, олимпиадалық даярлау және олимпиадалық резервті даярлау орталықтарын дамыту жөніндегі жұмыс
Жол коды
Жоғары спорт шеберлігі мектептерінің, республикалық олимпиадалық даярлау орталықтарының саны
Спорт залдарының саны3
Хауыз саны
Оның ішінде жабық
Мектепті ұстауға кеткен шығындар, барлығы
Спорттық ғимараттарды пайдаланғаны үшін жалға алу төлемақысы
А
Б
1
2
3
4
5
2.2 Жоғары спорт шеберлігі мектептерін, олимпиадалық даярлау және олимпиадалық резервті даярлау орталықтарының кадрлармен қамтамасыз ету
Жол коды
Жоғары спорт шеберлігі мектептерінің, республикалық олимпиадалық даярлау орталықтарының саны
Мектептің штаттық әкімшілік кадрлары
Оның ішінде:
жоғарғы дене шынықтыру білім бар
әйелдер
А
Б
1
2
3
Атауы ______________________ Мекенжайы _____________________________
____________________________ Телефоны ______________________________
____________________________ Электрондық пошта мекенжайы ___________
Орындаушының аты-жөні _________________________ тел. _______________
Басшы ______________________ (аты-жөні, тегі, қолы) ________________
Бас бухгалтер ______________ (аты-жөні, тегі, қолы) ________________
М.О.
_________________
3 600 метр және астам
4 Директор, директордың орынбасарлары, нұсқаушы-әдіскерлер жазылады
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі төрағасының
міндетін атқарушының
2012 жылғы 23 қазандағы
№ 288 бұйрығына
8-қосымша
«Мамандандырылған спорт мекемелері туралы есеп» ведомстволық
статистикалық байқаудың (коды 7701204, индексі 8-ДШ,
кезеңділігі жылдық) статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық
1. Бұл «Мамандандырылған спорт мекемелері туралы есеп» ведомстволық статистикалық байқаудың статистикалық нысанын (коды 7701204, индексі 8-ДШ, кезеңділігі жылдық) толтыру жөніндегі нұсқаулық (бұдан әрі – Нұсқаулық) «Дене шынықтыру және спорт туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 23-бабы 3) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Спорт және дене шынықтыру істері жөніндегі агенттігімен әзірленген және ведомстволық статистикалық байқаудың «Мамандандырылған спорт мекемелері туралы есеп» статистикалық нысанын (коды 7701204, индексі 8-ДШ, кезеңділігі жылдық) толтыруды нақтылайды.
2. Осы статистикалық нысанды толтыру мақсатында мынадай анықтамалар қолданылады:
1) Бірыңғай спорттық сыныптама – спортшылардың көрсеткен нәтижелеріне байланысты оларды шеберліктеріне қарай разрядтар мен атақтар беру жүйесі.
3. Осы статистикалық нысан бойынша мыналар есеп береді:
- республикалық жоғары спорт шеберлігі мектептері;
- республикалық олимпиадалық даярлау орталықтары;
- дене шынықтыру және спорт саласындағы жергілікті атқарушы органдар облыс аумағында орналасқан барлық мектептер мен орталықтар үшін.

2. Общие показатели
2.1. Работа по развитию школ высшего спортивного мастерства, центров олимпийской подготовки и центров подготовки олимпийского резерва
Код строки
Число школ высшего спортивного мастерства, центров олимпийской подготовки
Количество спортивных залов3
Количество бассейнов
В том числе крытых
Расходы на содержание школы, всего
В том числе арендная плата за эксплуатацию спортивных сооружений
А
Б
1
2
3
4
5
2.2. Кадровое обеспечение школ высшего спортивного мастерства, центров олимпийской подготовки, центров подготовки олимпийского резерва
Код строки
Число школ высшего спортивного мастерства, центров олимпийской подготовки
Штатные административные кадры школы4
Из них:
имеющие высшее физкультурное  образование
женщины
А
Б
1
2
3
3 600 метров и более
4 Имеются ввиду директора, заместители директоров, инструкторы-методисты
Наименование ________________________
_____________________________________
Адреc ___________________________
Телефон ___________________________
Электронный адрес __________________
Фамилия и телефон исполнителя _______________ тел. _______
Руководитель
____________________________________
Главный бухгалтер
____________________________________
(Ф.И.О., подпись) ___________________________
(Ф.И.О., подпись) ___________________________
М.П.
Приложение 8
к приказу исполняющего обязанности
Председателя Агентства Республики
Казахстан по статистике
от 23 октября 2012 года № 288
Инструкция по заполнению статистической формы ведомственного
статистического наблюдения «Отчет о специализированных спортивных заведениях»
(код 7701204, индекс 8-ФК, периодичность годовая)
1. Настоящая Инструкция по заполнению статистической формы ведомственного статистического наблюдения «Отчет о специализированных спортивных заведениях» (код 7701204, индекс 8-ФК, периодичность годовая) (далее – Инструкция) разработана Агентством по делам спорта и физической культуры в соответствии с подпунктом 3) статьи 23 Закона Республики Казахстан «О физической культуре и спорте» и детализирует заполнение статистической формы ведомственного статистического наблюдения «Отчет о специализированных спортивных заведениях» (код 7701204, индекс 8-ФК, периодичность годовая).
2. Следующее определение применяется в целях заполнения данной статистической формы:
1) Единая спортивная классификация – система присвоения разрядов и званий в зависимости от показанных результатов спортсменов.
3. По данной статистической форме отчитываются:
- республиканские школы высшего спортивного мастерства;
- республиканские центры олимпийской подготовки;
- местные исполнительные органы в области физической культуры и спорта за все школы и центры, находящиеся на территории области.

4. Есепке мектептер мен орталықтарда дамытылатын спорт түрлері, оқу топтарының саны, дайындалған разрядшы спортшылар мен жаттықтырушылар саны алынады.
5. 1.1-кестенің Б-бағанында жоғары спорт шеберлігі мектептері мен олимпиадалық даярлау орталығында дамытылатын спорт түрлері көрсетіледі.
1-бағанда аталған спорт түрі бойынша бөлімшелер саны.
2, 3-бағандарда - оқу топтарының саны.
6. 1.2-кестенің 1-бағанында ауыспалы құрамда шұғылданатындардың саны көрсетіледі.
2-бағанда тұрақты құрамда шұғылданатындардың саны көрсетіледі.
3, 4-бағандарда – оқу топтарында шұғылданатын адамдар саны.
5-бағанда тұрақты құрамда шұғылданатын әйелдер саны (2-баған).
6-бағанда тұрақты құрамда шұғылданатын 17 жасқа дейінгі спортшылар саны (2-баған).
7-бағанда тұрақты құрамда шұғылданатындар арасынан 18-20 жастағы спортшылар саны (2-баған).
8-бағанда тұрақты құрамда шұғылданатындар арасынан 1-разрядты спортшылар саны (2-баған).
9-бағанда тұрақты құрамда шұғылданатындар арасынан спорт шеберлері саны (2-баған).
10-бағанда тұрақты құрамда шұғылданатындар арасынан халықаралық дәрежедегі спорт шеберлері саны (2-баған).
7. 1.3-кестенің 1-бағанын есептік кезеңде дайындалған спорт шеберлерінің саны.
2-бағанда есептік кезеңде алғаш рет дайындалған халықаралық дәрежедегі спорт шеберлерінің саны.
3-бағанда есепті кезеңде халықаралық дәрежедегі спорт шебері атағын дәлелдеген спорт шеберлерінің саны.
4-бағанда есептік кезеңдегі Қазақстан Республиканың жастар, жасөспірімдер құрама командаларына үміткерлердің саны.
5-бағанда есептік кезеңдегі Қазақстан Республикасының құрама командаларына үміткерлердің саны.
8. 1.4-кестенің 1-бағанында дене-шынықтыру ұжымынан мектепке қабылданған разрядты-спортшылардың жалпы саны көрсетіледі.
2, 3, 4, 5-бағдарда 1-бағаннан спорт шеберлігіне үміткерлердің, спорт шеберлерінің және халықаралық дәрежедегі спорт шеберлерінің саны көрсетіледі.
6-бағанда есептік кезеңде мектептен кеткен спортшылар саны көрсетіледі.
9. 1.5-кестенің «Барлығы» деген 1-бағанында мектептің, орталықтың барлық жаттықтырушылар құрамы есепке алынады.
2, 3, 4-бағандарда біліктілік санатын тағайындау туралы куәліктің негізінде спорт түрінен жаттықтырушылардың тиісті біліктілік санаттары көрсетіледі.
5-бағанда дене шынықтыру білімі бар жаттықтырушылар саны көрсетіледі.
6-бағанда жоғары дене шынықтыру білімі бар жаттықтырушылар саны көрсетіледі.
7-бағанда штаттағы жаттықтырушылардың саны көрсетіледі.
23-бағанда жоғары біліктілік санаты бар жаттықтырушылар саны көрсетіледі.
24-бағанда бірінші біліктілік санаты бар жаттықтырушылар саны көрсетіледі.
25-бағанда екінші біліктілік санаты бар жаттықтырушылар саны көрсетіледі.

4. Учету подлежат виды спорта культивируемые в школах и центрах, число учебных групп, число занимающихся, число подготовленных спортсменов разрядников и число тренеров.
5. В графе Б таблицы 1.1 указываются виды спорта, развиваемые в школе высшего спортивного мастерства и центре олимпийской подготовки.
В графе 1 указывается количество отделений по виду спорта.
В графах 2, 3 указывается количество учебных групп.
6. В графе 1 таблицы 1.2 указывается численность занимающихся переменного состава.
В графе 2 указывается численность занимающихся постоянного состава.
В графах 3, 4 указывается численность спортсменов занимающихся в учебных группах (человек).
В графе 5 указывается численность женщин из числа занимающихся постоянного состава (графа 2).
В графе 6 указывается численность детей до 17 лет из числа занимающихся постоянного состава (графа 2).
В графе 7 указывается численность спортсменов 18-20 лет из числа занимающихся постоянного состава (графа 2).
В графе 8 указывается количество 1 разрядников и кандидатов спорта из числа, занимающихся постоянного состава (графа 2).
В графе 9 указывается количество мастеров спорта из числа, занимающихся постоянного состава (графа 2).
В графе 10 указывается количество мастеров спорта международного класса из числа, занимающихся постоянного состава (графа 2).
7. В графе 1 таблицы 1.3 указывается количество мастеров спорта подготовленных в отчетном периоде.
В графе 2 указывается количество мастеров спорта международного класса подготовлено впервые за отчетный период.
В графе 3 указывается количество мастеров спорта международного класса подтвердивших звание в отчетном периоде.
В графе 4 указывается количество кандидатов в молодежную, юношескую сборную команду Республики Казахстан.
В графе 5 указывается количество кандидатов в сборную команду Республики Казахстан.
8. В графе 1 таблицы 1.4 указывается общая численность принятых в школу спортсменов-разрядников из коллектива физкультуры.
В графах 2, 3, 4, 5 из графы 1 указывается количество кандидатов в мастера спорта, мастеров спорта и мастеров спорта международного класса.
В графе 6 указывается количество спортсменов выбывших из школ за отчетный период.
9. В графе 1 «Всего» таблицы 1.5 учитывается весь тренерский состав школы, центра.
В графах 2, 3, 4 указываются соответствующие квалификационные категории тренеров по виду спорта на основании удостоверения о присвоении квалификационной категории.
В графе 5 указывается численность тренеров имеющих физкультурное образование.
В графе 6 указывается численность тренеров имеющих высшее физкультурное образование.
В графе 7 указывается численность штатных тренеров.

10. 2.1-тармақшасының Б-бағанда мектептер мен орталықтардың саны көрсетіледі.
1, 2, 3-бағандарда мектептің және орталықтың спорттық базасының саны, соның ішінде қанша спорт залы бар (600 метр және одан да көп), бассейндері, соның ішінде жабық бассейндер саны көрсетіледі.
4-бағанның «Мектептерді ұстаудың шығыстары (мың теңге )» жұмсалған шығыстардың толық сомасы көрсетілуі тиіс, соның ішінде: дене шынықтыру мен спорт саласындағы жергілікті атқарушы органнан; барлық деңгейдегі білім басқару органдарынан; ведомстволардан; кәсіподақтар және бюджеттен тыс көздерден алынған қаражат (мың. теңге); спорттың мекеменің өзін ұстауы үшін есепті жылға жұмсаған шығыстары көрсетіледі.
5-бағанда спорт ғимараттарын жалдауға жұмсалған қаржы сомасы көрсетіледі.
11. 2.2-кіші бөлімнің 1-бағанында мектептер мен орталықтардың штаттағы әкімшілік кадрларының саны.
2,3-бағандарда 1-бағаннан жоғары білімі бар кадрлар және әйелдер саны бөліп көрсетіледі.
Арифметикалық-қисынды бақылау
1.4-кестенің «Барлығы» деген 1-бағанының жиынтық көрсеткіші 2-6-бағандардағы көрсеткіштердің қосындысынан құралады.
1.5-кестенің «Барлығы» деген 1-бағанының жиынтық көрсеткіші 2-7-бағандардағы көрсеткіштердің қосындысынан құралады.

10. В графе Б подраздела 2.1 указывается численность школ и центров.
В графах 1, 2, 3 указывается численность спортивных баз школ и центров, из них, сколько спортивных залов (600 метров и более), бассейнов, в том числе крытых бассейнов.
В графе 4 «Расходы на содержание школ (тысяч тенге)» отражается полная сумма произведенных расходов, в том числе сумма средств (тысяч тенге), полученная: от учредителя; местного исполнительного органа в области физической культуры и спорта; органов управления образованием всех уровней; ведомств; профсоюзов и внебюджетных источников, израсходованная спортивным учреждением на свое содержание за отчетный год.
В графе 5 указывается сумма средств израсходованных на аренду спортивных сооружений.
11. Графа 1 подраздела 2.2 включает в себя количество штатных административных кадров школы и центров.
В графах 2, 3 из графы 1 выделяется число кадров имеющих высшее образование и количество женщин.
12. Арифметико-логический контроль:
Итоговый показатель графы 1 «Всего» таблицы 1.4, складывается из суммарных показателей граф 2-6.
Итоговый показатель графы 1 «Всего» таблицы 1.5, складывается из суммарных показателей граф 2-7.