"Кемелер экипаждарының ең аз құрамы туралы куәлік беру" мемлекеттiк қызмет регламентін бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің 2012 жылғы 27 қарашадағы № 822 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2012 жылы 10 желтоқсанда № 8148 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің м.а. 2015 жылғы 5 ақпандағы № 110 бұйрығымен
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Инвестициялар және даму министрінің м.а. 05.02.2015 № 110 бұйрығымен.
«Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабының 4-тармағына және «Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникация министрлiгiнiң көліктік бақылау саласындағы мемлекеттiк қызмет стандарттарын бекiту және Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 5 қыркүйектегі № 1153 қаулысына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса берiлiп отырған «Кемелер экипаждарының ең аз құрамы туралы куәлік беру» мемлекеттiк қызмет регламенті бекiтілсін.
2. Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Көліктік бақылау комитеті (Б.Ш. Әбішев) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) оның Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын және Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Көлік және коммуникация вице-министрі Қ.Б. Әбсаттаровқа жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр                                       А. Жұмағалиев
Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникация
министрінің
2012 жылғы 27 қарашадағы
№ 822 бұйрығымен
бекітілген
«Кемелер экипаждарының ең аз құрамы туралы
куәлік беру» мемлекеттік қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Осы «Кемелер экипаждарының ең аз құрамы туралы куәлік беру» мемлекеттік қызмет регламенті (бұдан әрі - Регламент) «Ішкі су көлігі туралы» Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 6 шілдедегі заңының 33-бабы 4-тармағына, «Кемелер экипаждарының ең аз құрамына қойылатын талаптарын бекіту туралы» (бұдан әрі – Талап) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 20 маусымдағы № 677 қаулысына және «Ішкі су көлігіндегі кеме құжаттарының нысандарын, оларды беру және жүргізу қағидасын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 8 шілдедегі № 781 қаулысына, «Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің көліктік бақылау саласындағы мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту және Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 5 қыркүйектегі № 1153 қаулысымен бекітілген «Кемелер экипаждарының ең аз құрамы туралы куәлік беру» мемлекеттік қызмет стандартына (бұдан әрі - Стандарт) сәйкес әзірленген.

Об утверждении регламента государственной услуги "Выдача свидетельства о минимальном составе экипажей судов"
Приказ Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 27 ноября 2012 года № 822. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 10 декабря 2012 года № 8148. Утратил силу приказом и.о. Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 5 февраля 2015 года № 110
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра по инвестициям и развитию РК от 05.02.2015 № 110.
В соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах» и постановлением Правительства Республики Казахстан от 5 сентября 2012 года № 1153 «Об утверждении стандартов государственных услуг Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан в сфере транспортного контроля и внесении изменений и дополнений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан», ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый регламент государственной услуги «Выдача свидетельства о минимальном составе экипажей судов».
2. Комитету транспортного контроля Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (Абишев Б.Ш.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан официальное опубликование в средствах массовой информации и размещение на официальном интернет-ресурсе Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан Абсаттарова К.Б.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр                                    А. Жумагалиев
Утвержден
приказом Министра
транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан
от 27 ноября 2012 года № 822
Регламент государственной услуги
«Выдача свидетельства о минимальном
составе экипажей судов»
1. Общие положения
1. Настоящий Регламент государственной услуги «Выдача свидетельства о минимальном составе экипажей судов» (далее – Регламент) разработан в соответствии пунктом 4 статьи 33 Закона Республики Казахстан от 6 июля 2004 года «О внутреннем водном транспорте», постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 июня 2011 года № 677 «Об установлении требований к минимальному составу экипажей судов» (далее – Требования) и постановлением Правительства Республики Казахстан от 8 июля 2011 года № 781 «Об утверждении форм, Правил выдачи и ведения судовых документов на внутреннем водном транспорте» (далее – Правила), стандартом государственной услуги «Выдача свидетельства о минимальном составе экипажей судов» (далее – Стандарт), утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 5 сентября 2012 года № 1153 «Об утверждении стандартов государственных услуг Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан в сфере транспортного контроля и внесении изменений и дополнений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан».

2. Осы Регламентте мынадай ұғымдар қолданылады:
1) мемлекеттік қызметті алушы – ол заңды және жеке тұлғалар;
2) құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі - ҚФБ) – уәкілетті органдардың жауапты адамдары, мемлекеттік органдардың құрылымдық бөлімшелері, мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіне қатысатын мемлекеттік органдар.
3. «Кемелер экипаждарының ең аз құрамы туралы куәлік беру» мемлекеттік қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Көліктік бақылау комитетінің аумақтық органдары (бұдан әрі – уәкілетті орган) Халыққа қызмет көрсету орталығы (бұдан әрі - ХҚКО) арқылы осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар бойынша көрсетеді.
4. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет:
1) «Ішкі су көлігі туралы» Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 6 шілдедегі заңының 33–бабының 4 тармақшасы;
2) Стандарттың;
3) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 20 маусымдағы № 677 қаулысымен бекітілген Кемелер экипаждарының ең аз құрамына қойылатын талаптары;
4) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 8 шілдедегі № 781 қаулысымен бекітілген Ішкі су көлігіндегі кеме құжаттарының нысандарын, оларды беру және жүргізу қағидасы негізінде көрсетіледі.
6. Мемлекеттік қызметті аяқтаудың нәтижесі Кемелер экипаждарының ең аз құрамы туралы куәлік немесе бас тарту туралы дәлелденген жауапты қағаз тасығышта беру болып табылады.
7. Мемлекеттік қызмет ақысыз болып табылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет алушы) көрсетіледі.
9. Мемлекеттік қызмет ХҚКО күн сайын сенбіні қоса алғанда дүйсенбіден бастап, демалыс және мереке күндерін қоспағанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес үзіліссіз сағ.9.00-ден 20.00-ге дейін ұсынылады.
Қабылдау «электрондық» кезек тәртібімен, алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады.
10. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі және қажет құжаттар туралы толық ақпарат, сондай-ақ оларды толтыру үлгілері:
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің интернет-ресурсында: www.mtc.gov.kz («Көліктік бақылау комитеті» бөлімінің «мемлекеттік қызметтер» бөлімшесінде);
ХҚКО интернет-ресурсында www.con.gov.kz мекенжайы бойынша;
ХҚКО ғимараттарында орналасқан стенділерінде;
1414 call-орталығында орналастырылған.
11. Мемлекеттік қызметті алушы мемлекеттік қызметті алу үшін Стандарттың 11-тармағына сәйкес құжаттарды ұсынады.
12. Мемлекеттік қызметті ұсыну мерзімдері Стандарттың 7-тармағында белгіленген.

2. В настоящем Регламенте используются следующие понятия:
1) получатель государственной услуги – физическое и юридическое лицо;
2) структурно-функциональные единицы (далее – СФЕ) – ответственные лица уполномоченных органов, структурные подразделения государственных органов, государственные органы которые участвуют в процессе оказания государственной услуги.
3. Государственная услуга «Выдача свидетельства о минимальном составе экипажей судов» (далее – государственная услуга) оказывается территориальными органами Комитета транспортного контроля Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – уполномоченный орган) через Центр обслуживания населения (далее – ЦОН) по адресам, указанным в приложении 1 к Стандарту.
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга оказывается на основании:
1) пункта 4 статьи 33 Закона Республики Казахстан от 6 июля 2004 года «О внутреннем водном транспорте»;
2) Стандарта;
3) Требований;
4) Правил.
6. Результатом завершения государственной услуги является выдача свидетельства о минимальном составе экипажей судов либо мотивированный ответ об отказе на бумажном носителе.
7. Государственная услуга оказывается бесплатно.
2. Требования к оказанию государственной услуги
8. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам (далее – получатели государственной услуги).
9. Государственная услуга предоставляется через ЦОН ежедневно с понедельника по субботу включительно, за исключением выходных и праздничных дней, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 часов до 20.00 без перерыва.
Прием осуществляется в порядке «электронной» очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
10. Полная информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах, а также образцы их заполнения располагаются:
на интернет-ресурсе Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан: www.mtc.gov.kz (в подразделе «Государственные услуги» раздела «Комитет транспортного контроля»);
на интернет-ресурсе ЦОН по адресу: www.con.gov.kz;
на стендах, расположенных в зданиях ЦОН;
в call-Центре 1414.
11. Для получения государственной услуги получатель государственной услуги представляет документы согласно пункту 11 Стандарта.
12. Сроки предоставления государственной услуги установлены в пункте 7 Стандарта.

13. Кемелер экипаждарының ең аз құрамы туралы куәлік беру Стандарттың 16-тармағында көзделген жағдайларда бас тартылады.
14. Мемлекеттік қызмет көрсетудің кезеңдері:
1) мемлекеттік қызмет алушы ХҚКО өтініш береді;
2) ХҚКО қызметкері өтінішті тіркеуді жүргізеді, ХҚКО жинақтау бөлімінің қызметкері құжаттарды курьер арқылы уәкілетті органға тапсырады.
ХҚКО құжаттар пакетін жөнелту фактісі мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде құжаттардың қозғалысын қадағалауға мүмкіндік беретін Штрихкод сканерінің көмегімен белгіленеді;
3) уәкілетті органның кеңсе қызметкері құжаттардың уәкілетті органға келіп түскен күнінен бастап бір жұмыс күні ішінде алынған құжаттарды тіркейді, және басшыға немесе оның орынбасарына қарауға береді;
4) уәкілетті органның басшысы немесе оның орынбасары қарағаннан кейін құжаттардың уәкілетті органға келіп түскен күнінен бастап бір жұмыс күні ішінде Су көлігіндегі бақылау бөлімінің бастығына/маманына жұмыс үшін жібереді;
5) Су көлігіндегі бақылау бөлімінің бастығы/маманы құжаттардың уәкілетті органға келіп түскен күнінен бастап бір жұмыс күні ішінде өтініштерді қойылатын талаптарға сәйкестігіне қарайды, және Су көлігіндегі бақылау бөлімінің маманына жұмыс үшін жібереді;
6) Су көлігіндегі бақылау бөлімінің маманы үш жұмыс күні ішінде ХҚКО келген өтінішті қарауды жүзеге асырады, және осы Регламентке 1-қосымша 3-кестесіне сәйкес кемелер экипаждарының ең аз құрамы туралы куәлігі немесе дәлелденген бас тартуды дайындайды, содан кейін уәкілетті органның басшысына қол қоюға жібереді;
7) уәкілетті органның басшысы бір жұмыс күні ішінде кемелер экипаждарының ең аз құрамы туралы куәлікке немесе дәлелденген бас тартуға қол қояды және уәкілетті органның кеңсесіне жібереді;
8) уәкілетті орган кеңсесінің қызметкері мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ХҚКО-ға жібереді.
Уәкілетті органнан мемлекеттік қызметтің дайын нәтижесін қабылдаған кезде ХҚКО Штрихкод сканерінің көмегімен келіп түскен құжаттарды белгілейді;
9) ХҚКО қызметкері мемлекеттік қызмет алушыға мемлекеттік қызметтің нәтижесін береді.
15. ХҚКО мемлекеттік қызметті көрсету үшін құжаттарды қабылдауды жүзеге асыратын адамдардың ең аз саны 1 адамды құрайды.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі іс-қимылдар
(өзара іс-қимылдар) сипаттамасы
16. ХҚКО құжаттарды қабылдау ХҚКО қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты көрсетілген операциялық залда кедергісіз қызмет көрсету арқылы жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызметті алушыға ХҚКО құжаттарды қабылдау кезінде мыналарды көрсете отырып, тиісті құжаттарды қабылдағаны туралы қолхат беріледі:
сұрау салуды қабылдау нөмірі және күні;
сұратылатын мемлекеттік қызметтің түрі;
қоса берілген құжаттардың саны және атаулары;
құжаттардың берілген күні (уақыты) және орындары;
құжаттарды ресімдеуге өтінішті қабылдаған ХҚКО қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты;
Мемлекеттік қызметті алушының аты, әкесінің аты, уәкілетті өкілдің аты, әкесінің аты және олардың байланыс телефондары.

13. В выдаче свидетельства о минимальном составе экипажей судов отказывается в случаях, предусмотренных пунктом 16 Стандарта.
14. Этапы оказания государственной услуги:
1) получатель государственной услуги подает заявление в ЦОН;
2) работник ЦОН проводит регистрацию заявления, работник накопительного отдела ЦОН передает документы в уполномоченный орган через курьера.
Факт отправки пакета документов из ЦОН в уполномоченный орган фиксируется при помощи Сканера штрихкода, позволяющего отслеживать движение документов в процессе оказания государственной услуги;
3) сотрудник канцелярии уполномоченного органа в течение одного рабочего дня со дня поступления документов в уполномоченный орган, проводит регистрацию полученных документов, и передает на рассмотрение руководителю, либо его заместителю;
4) после рассмотрения руководитель, либо его заместитель уполномоченного органа в течение одного рабочего дня со дня поступления документов в уполномоченный орган, отписывает начальнику/специалисту отдела контроля на водном транспорте;
5) начальник/специалист отдела контроля на водном транспорте в течение одного рабочего дня со дня поступления документов в уполномоченный орган, рассматривает заявление на соответствие предъявляемым требованиям, и отписывает специалисту отдела контроля на водном транспорте;
6) специалист отдела контроля на водном транспорте в течение трех рабочих дней осуществляет рассмотрение представленного заявления из ЦОН, и подготавливает оформление свидетельства о минимальном составе экипажей судов или мотивированный отказ согласно таблице 3 приложения 1 к настоящему регламенту, затем направляет на подписание руководителю уполномоченного органа;
7) руководитель уполномоченного органа в течение одного рабочего дня подписывает свидетельство о минимальном составе экипажей судов или мотивированный отказ и направляет в канцелярию уполномоченного органа;
8) сотрудник канцелярии уполномоченного органа направляет результат оказания государственной услуги в ЦОН.
При приеме готового результата государственной услуги от уполномоченного органа, ЦОН фиксирует поступившие документы при помощи Сканера штрихкода;
9) работник ЦОН выдает результат государственной услуги потребителю.
15. Минимальное количество лиц, осуществляющих прием документов для оказания государственной услуги в ЦОН, составляет один человек.
3. Описание действий (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги
16. В ЦОН прием документов осуществляются в операционном зале посредством «безбарьерного обслуживания», на которых указываются фамилия, имя, отчество и должность работника ЦОН.
При приеме документов в ЦОН получателю государственной услуги выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
номера и даты приема запроса;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества и названий приложенных документов;
даты (время) и места выдачи документов;
фамилии, имени, отчества работника ЦОН, принявшего заявление на оформление документов;
фамилии, имени, отчества получателя государственной услуги, фамилии, имени, отчества уполномоченного представителя, и их контактные телефоны.

17. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінде мынадай ҚФБ іске қосылған:
1) ХҚКО қызметкері;
2) ХҚКО жинақтау бөлімінің қызметкері;
3) уәкілетті орган (оның филиалы) кеңсесінің қызметкері;
4) уәкілетті органның басшысы не оның орынбасарлары;
5) су көлігіндегі бақылау бөлімінің бастығы/ көлік-коммуникация кешеніндегі бақылау бөлімінің бастығы;
6) су көлігіндегі бақылау бөлімінің маманы/ көлік-коммуникация кешеніндегі бақылау бөлімінің маманы;
7) курьер.
18. Әрбір ҚФБ бірізділігінің мәтіндік кестелік сипаттамасы және әрбір әкімшілік іс-қимылын орындау мерзімін көрсетумен әкімшілік іс-қимылдардың өзара іс-қимылдары (рәсімдері) осы Регламентке 1-қосымшада келтірілген.
19. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде әкімшілік іс-қимылдардың логикалық біркелкілігі арасындағы схема және ҚФБ осы Регламентке 2-қосымшада келтірілген.
20. Мемлекеттік қызмет алушының өтініші осы Регламентке 3-қосымшаға сәйкес рәсімделеді.
«Кемелер экипаждарының ең аз
құрамы туралы куәлік беру»
мемлекеттік қызмет регламентіне
1-қосымша
1-кесте. ҚФБ іс-әрекетін сипаттау
Негізгі үдерістің іс-әрекеті
№ іс-әрекет
1
2
3
4
5
ҚФБ атауы
ХҚКО қызметкері
ӨКБИ кеңсесі (ӨКБИ филиалы)
ӨКБИ бастығы немесе оның орынбасарлары
Су көлігіндегі бақылау бөлімінің бастығы
Су көлігіндегі бақылау бөлімінің маманы
Іс-әрекеттің атауы және оның сипаты
Кемелер экипаждарының ең аз құрамы туралы куәлік беру бойынша құжаттардың тиісті тізбесін және өтінішін қабылдау; өтінішті қарау; тіркеу журналына өтінішті тіркеу;
уәкілетті органға толық құжаттар тізбесін және өтінішін жіберу.
Кемелер экипаждарының ең аз құрамы туралы куәлік беру бойынша құжаттардың тиісті тізбесін және өтінішін қабылдау, тіркеу журналына өтінішті тіркеу, сонымен қатар өтініштің төменгі оң бұрышына кіріс нөмірі және түскен мерзімі көрсетілген мемлекеттік тілдегі тіркеу мөртабаны қойылады
Кемелер экипаждарының ең аз құрамы туралы куәлігін беру туралы өтінішін қарау
Ұсынылған құжаттар тізбесі қойылатын талаптардың сәйкестігін қарау, кемелер экипаждарының ең аз құрамы туралы куәлік беруді келісу
Кемелер экипаждарының ең аз құрамы туралы куәлікті беру кітабына тиісті жазбаны енгізу, кемелер экипаждарының ең аз құрамы туралы куәлікті рәсімдеу.
Аяқталу нысаны
Тіркеу журналына өтінішті тіркеу; уәкілетті органға құжаттарды жіберу
Жауапты орындаушының және орындау мерзімі қамтылған қарары бар құжаттар
Тіркеу кітабына жазу, кемелер экипаждарының ең аз құрамы туралы куәлікті рәсімдеу
Орындау мерзімі
20 минут
1 күн
1 күн
3 күн
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
6
7
8
ӨКБИ бастығы немесе оның орынбасарлары
ӨКБИ кеңсесі (ӨКБИ филиалы)
ХҚКО жинақтаушы бөлімінің қызметкері
Іс-әрекеттің атауы және оның сипаты
Кеме экипажының ең аз құрамы туралы куәлікке қол қою
Кеме экипажының ең аз құрамы туралы куәлікті ХҚКО курьер арқылы беру
Кеме экипажының ең аз құрамы туралы куәлік беру
Аяқталу нысаны
Кемелер экипаждарының ең аз құрамы туралы куәлікке қол қойылған
Кемелер экипаждарының ең аз құрамы туралы куәлік
Орындау мерзімі
1 күн
1 күн
2-кесте. Қолдану нұсқалары. Негізгі үдеріс.
Негізгі үдеріс
ХҚКО қызметкері
ӨКБИ кеңсесі (ӨКБИ филиалы)
ӨКБИ бастығы немесе оның орынбасарлары
Су көлігіндегі бақылау бөлімінің бастығы
Су көлігіндегі бақылау бөлімінің маманы
Кемелер экипаждарының ең аз құрамы туралы куәлік беру бойынша құжаттардың тиісті тізбесін және өтінішін қабылдау; өтінішті қарау; тіркеу журналына өтінішті тіркеу;
уәкілетті органға толық құжаттар тізбесін және өтінішін жіберу.
Кемелер экипаждарының ең аз құрамы туралы куәлік беру бойынша құжаттардың тиісті тізбесін және өтінішін қабылдау, тіркеу журналына өтінішті тіркеу, сонымен қатар өтініштің төменгі оң бұрышына кіріс нөмірі және түскен мерзімі көрсетілген мемлекеттік тілдегі тіркеу мөртабаны қойылады
Кемелер экипаждарының ең аз құрамы туралы куәлігін беру туралы өтінішін қарау
Ұсынылған құжаттар тізбесі қойылатын талаптардың сәйкестігін қарау, кемелер экипаждарының ең аз құрамы туралы куәлік беруді келісу
Беру кітабына тиісті жазбаны енгізу, кемелер экипаждарының ең аз құрамы туралы куәлікті рәсімдеу.
Кемелер экипаждарының ең аз құрамы туралы куәлік беру
Кемелер экипаждарының ең аз құрамы туралы куәлікті ХҚКО курьер арқылы беру
Кеме экипажының ең аз құрамы туралы куәлікке қол қою
3-кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалы үдеріс.
Баламалы үдеріс немесе кеңейту
ХҚКО қызметкері
ӨКБИ кеңсесі (ӨКБИ филиалы)
ӨКБИ бастығы немесе оның орынбасарлары
Су көлігіндегі бақылау бөлімінің бастығы
Су көлігіндегі бақылау бөлімінің маманы
1. Кемелер экипаждарының ең аз құрамы туралы куәлік беру бойынша құжаттардың тиісті тізбесін және өтінішін қабылдау; өтінішті қарау; тіркеу журналына өтінішті тіркеу;
уәкілетті органға толық құжаттар тізбесін және өтінішін жіберу.
2. Кемелер экипаждарының ең аз құрамы туралы куәлік беру бойынша құжаттардың тиісті тізбесін және өтінішін қабылдау, тіркеу журналына өтінішті тіркеу, сонымен қатар өтініштің төменгі оң бұрышына кіріс нөмірі және түскен мерзімі көрсетілген мемлекеттік тілдегі тіркеу мөртабаны қойылады
3. Кемелер экипаждарының ең аз құрамы туралы куәлігін беру туралы өтінішін қарау
Ұсынылған құжаттар тізбесі қойылатын талаптардың сәйкестігін қарау, кемелер экипаждарының ең аз құрамы туралы куәлік беруді келісу
4. Кемелер экипаждарының ең аз құрамы туралы куәлігін берудің бас тарту туралы жазбаша қорытындысын рәсімдеу

17. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие СФЕ:
1) работник ЦОН;
2) работник накопительного отдела ЦОН;
3) сотрудник канцелярии уполномоченного органа (его филиала);
4) руководитель уполномоченного органа, либо его заместители;
5) начальник отдела контроля на водном транспорте;
6) специалист отдела контроля на водном транспорте;
7) курьер.
18. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведены в приложении 1 к настоящему Регламенту.
19. Схема взаимодействия между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ приведена в приложении 2 к настоящему Регламенту.
20. Заявление на получение государственной услуги оформляется согласно приложению 3 к настоящему регламенту.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
«Выдача свидетельства о минимальном
составе экипажей судов»
Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действия основного процесса
№ действия
1
2
3
4
5
Наименование СФЕ
Сотрудник ЦОН
Канцелярия МИТК  (филиала МИТК)
Начальник МИТК, либо его заместители
Начальник отдела контроля на водном транспорте
Специалист отдела контроля на водном транспорте
Наименование действия и их описание
Прием заявления и перечня необходимых документов на выдачу свидетельства о минимальном составе экипажей судов; рассмотрение заявления; регистрация заявления в журнале регистрации; отправка заявления и полного перечня документов в уполномоченный орган.
Прием заявления и перечня необходимых документов на выдачу свидетельства о минимальном составе экипажей судов, регистрация заявления в журнале регистрации, при этом в правом нижнем углу заявления проставляется регистрационный штамп на государственном языке с указанием даты поступления и входящего номера
Рассмотрение заявления о выдаче свидетельства о минимальном составе экипажей судов
Рассмотрение предоставленного перечня документов на соответствие предъявляемым требованиям, согласование выдачи свидетельства о минимальном составе экипажей судов
Внесение в книгу о выдаче свидетельства о минимальном составе экипажей судов соответствующих записей, оформление свидетельства о минимальном составе экипажей судов.
Форма завершения
Регистрация заявления в журнале регистрации; направление документов в уполномоченный орган
Документы с резолюцией, содержащей сроки исполнения и ответственного исполнителя
Запись в книге регистрации, оформленное свидетельство о минимальном составе экипажей судов
Сроки исполнения
20 минут
1 день
1 день
3 дня
Номер следующего действия
6
7
8
Наименование СФЕ
Начальник МИТК, либо его заместители
Канцелярия МИТК  (филиала МИТК)
Работник накопительного отдела ЦОН
Наименование действия и их описание
Подписание свидетельства о минимальном составе экипажей судов
Передача свидетельства о минимальном составе экипажей судов в ЦОН через курьера
Выдача свидетельства о минимальном составе экипажей судов
Форма завершения
Подписанное свидетельство о минимальном составе экипажей судов
Свидетельство о минимальном составе экипажей судов
Сроки исполнения
1 день
1 день
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс.
Основной процесс
Сотрудник ЦОН
Канцелярии МИТК (филиала МИТК)
Начальник МИТК, либо его заместители
Начальник отдела контроля на водном транспорте
Специалист отдела контроля на водном транспорте
Прием заявления и перечня необходимых документов на выдачу свидетельства о минимальном составе экипажей судов; рассмотрение заявления; регистрация заявления в журнале регистрации; отправка заявления и полного перечня документов в уполномоченный орган.
Прием заявления и перечня необходимых документов на выдачу свидетельства о минимальном составе экипажей судов, регистрация заявления в журнале регистрации, при этом в правом нижнем углу заявления проставляется регистрационный штамп на государственном языке с указанием даты поступления и входящего номера
Рассмотрение заявления о выдаче свидетельства о минимальном составе экипажей судов
Рассмотрение предоставленного перечня документов на соответствие предъявляемым требованиям, согласование выдачи свидетельства о минимальном составе экипажей судов
Внесение в книгу регистрации соответствующих записей, оформление свидетельства о минимальном составе экипажей судов.
Выдача свидетельства о минимальном составе экипажей судов
Передача свидетельства о минимальном составе экипажей судов в ЦОН через курьера
Подписание свидетельства о минимальном составе экипажей судов
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс.
Альтернативный процесс или расширение
Сотрудник ЦОН
Канцелярии МИТК (филиала МИТК)
Начальник МИТК, либо его заместители
Начальник отдела контроля на водном транспорте
Специалист отдела контроля на водном транспорте
1. Прием заявления и перечня необходимых документов на выдачу свидетельства о минимальном составе экипажей судов; рассмотрение заявления; регистрация заявления в журнале регистрации; отправка заявления и полного перечня документов в уполномоченный орган;
1. Прием заявления и перечня необходимых документов на выдачу свидетельства о минимальном составе экипажей судов, регистрация заявление в журнале регистрации, при этом в правом нижнем углу заявления проставляется регистрационный штамп на государственном языке с указанием даты поступления и входящего номера.
1. Рассмотрение заявления о выдаче свидетельства о минимальном составе экипажей судов
1. Рассмотрение предоставленного перечня документов на соответствие предъявляемым требованиям, согласование выдачи свидетельства о минимальном составе экипажей судов
1. Оформление письменного заключения об отказе в выдаче свидетельства о минимальном составе экипажей судов

1-1. Егер құжаттар тізбесін толықсыз ұсынғанда тіркеу журналына тиісті жазба енгізіп және мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауаппен құжаттарын қайтару.
7-1. Кемелер экипаждарының ең аз құрамы туралы куәлігін беруден бас тартудың жазбаша қорытындысын өтініш берушіге жіберу
7. Кемелер экипаждарының ең аз құрамы туралы куәлігін беруді бас тарту туралы жазбаша қорытындыны ХҚКО жіберу
6. Кемелер экипаждарының ең аз құрамы туралы куәлігін берудің бас тарту туралы қорытынды жазбаға қол қою
Кемелер экипаждарының ең аз құрамы туралы
куәлік беру» мемлекеттік қызмет регламентіне
2-қосымша
Функционалдық әрекеттесудің диаграммасы
«Кемелер экипаждарының ең аз
құрамы туралы куәлік беру»
мемлекеттік қызмет регламентіне
3-қосымша
_________________________________бастығына
(Комитеттің аумақтық органының атауы)
__________________________________________
(Т.А.Ә.)
_________________________________________,
(Т.А.Ә.)
Тұратын мекенжайы:
Өтініш
Сізден кемелер экипаждарының ең аз құрамы туралы куәлігін беру
бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуіңізді сұраймын.
_____________________________________________________________________
(кемені тіркеген порт және кеме атауы)
20__ жылғы ______________                    __________________
(қолы)

1-1. В случае предоставления неполного перечня документов возврат документов с мотивированным ответом об отказе в предоставлении государственной услуги и внесение соответствующей записи в журнал регистрации.
7-1. Передача заявителю письменного заключения об отказе в выдаче свидетельства о минимальном составе экипажей судов
7. Направление в ЦОН письменного заключения об отказе в выдаче свидетельства о минимальном составе экипажей судов
6. Подписание письменного заключения об отказе в выдаче свидетельства о минимальном составе экипажей судов
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
«Выдача свидетельства о минимальном
составе экипажей судов»
Диаграмма функционального взаимодействия
Процесс оказания государственной услуги
Сотрудник ЦОН
Канцелярии МИТК
(филиала МИТК)
Начальник МИТК, либо его заместители
Начальник отдела контроля на водном транспорте
Специалист отдела контроля на водном транспорте
Приложение 3
к регламенту оказания
государственной услуги
«Выдача свидетельства о минимальном
составе экипажей судов»
Начальнику
________________________________________
(наименование территориального органа
Комитета)
________________________________________
(ФИО)
от ____________________________________,
(ФИО)
проживающего по адресу:
Заявление
Прошу Вас оказать государственную услугу по выдаче свидетельства о минимальном составе экипажей судов
_______________________________________________________________ (название судна и порт регистрации судна)
«____» __________ 20__ г.                         __________________
(подпись)