Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі әзірлеген ведомстволық статистикалық байқаулардың статистикалық нысандары мен оларды толтыру жөніндегі нұсқаулықтарды бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі Төрағасының 2012 жылғы 15 қазандағы № 283 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2012 жылы 10 желтоқсанда № 8158 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасының Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі Ұлттық статистика бюросы Басшысының 2021 жылғы 24 қарашадағы № 36 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі Ұлттық статистика бюросы Басшысының 24.11.2021 № 36 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 30 наурыздағы Заңының 8-бабының 16) тармақшасына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 19 наурыздағы Заңының 12-бабының 8) тармақшасына, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 24 қыркүйектегі № 1011 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі туралы ереженің 17-тармағының 260) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитеті төрағасының 05.10.2017 № 141 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен
1. Мыналар:
1) "Қарыздар және олар бойынша сыйақы мөлшерлемелері туралы есеп" ведомстволық статистикалық байқауының статистикалық нысаны (коды 7471201, индексі 2-СБ, кезеңділігі айлық) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес;
2) "Қарыздар және олар бойынша сыйақы мөлшерлемелері туралы есеп" ведомстволық статистикалық байқауының статистикалық нысанын (коды 7471201, индексі 2-СБ, кезеңділігі айлық) толтыру жөніндегі нұсқаулық осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес;
3) "Қарыздар бойынша нақты берешек қалдығы туралы есеп" ведомстволық статистикалық байқауының статистикалық нысаны (коды 7481201, индексі 3-СБ, кезеңділігі айлық) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес;
4) "Қарыздар бойынша нақты берешек қалдығы туралы есеп" ведомстволық статистикалық байқауының статистикалық нысанын (коды 7481201, индексі 3-СБ, кезеңділігі айлық) толтыру жөніндегі нұсқаулық осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес;
5) "Банктердің қаржы ағындары және қорлары туралы есебі" ведомстволық статистикалық байқаудың статистикалық нысаны (коды 7661204, индексі 11-СБ, кезеңділігі жылдық) осы бұйрықтың 5-қосымшасына сәйкес;

Об утверждении статистических форм ведомственных статистических наблюдений и инструкций по их заполнению, разработанных Национальным Банком Республики Казахстан
Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по статистике от 15 октября 2012 года № 283. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 10 декабря 2012 года № 8158. Утратил силу приказом Руководителя Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан от 24 ноября 2021 года № 36.
Сноска. Утратил силу приказом Руководителя Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам РК от 24.11.2021 № 36 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 16) статьи 8 Закона Республики Казахстан от 30 марта 1995 года "О Национальном Банке Республики Казахстан" и подпунктом 8) статьи 12 Закона Республики Казахстан от 19 марта 2010 года "О государственной статистике", а также подпунктом 260) пункта 17 Положения о Министерстве национальной экономики Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 сентября 2014 года № 1011, ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула в редакции приказа Председателя Комитета по статистике Министерства национальной экономики РК от 05.10.2017 № 141 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить:
1) статистическую форму ведомственного статистического наблюдения "Отчет о займах и ставках вознаграждения по ним" (код 7471201, индекс 2-СБ, периодичность месячная) согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) инструкцию по заполнению статистической формы ведомственного статистического наблюдения "Отчет о займах и ставках вознаграждения по ним" (код 7471201, индекс 2-СБ, периодичность месячная) согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) статистическую форму ведомственного статистического наблюдения "Отчет об остатках фактической задолженности по займам" (код 7481201, индекс 3-СБ, периодичность месячная) согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) инструкцию по заполнению статистической формы ведомственного статистического наблюдения "Отчет об остатках фактической задолженности по займам" (код 7481201, индекс 3-СБ, периодичность месячная) согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) статистическую форму ведомственного статистического наблюдения "Отчет банков о финансовых потоках и запасах" (код 7661204, индекс 11-СБ, периодичность годовая) согласно приложению 5 к настоящему приказу;

6) "Банктердің қаржы ағындары және қорлары туралы есебі" ведомстволық статистикалық байқаудың статистикалық нысанын (коды 7661204, индексі 11-СБ, кезеңділігі жылдық) толтыру жөніндегі нұсқаулық осы бұйрықтың 6-қосымшасына сәйкес;
7) "Экономика секторлары бойынша талаптар мен міндеттемелер туралы есеп" ведомстволық статистикалық байқаудың статистикалық нысаны (коды 7561202, индексі СО, кезеңділігі тоқсандық) осы бұйрықтың 7-қосымшасына сәйкес;
8) "Экономика секторлары бойынша талаптар мен міндеттемелер туралы есеп" ведомстволық статистикалық байқаудың статистикалық нысанын (коды 7561202, индексі СО, кезеңділігі тоқсандық) толтыру жөніндегі нұсқаулық осы бұйрықтың 8-қосымшасына сәйкес бекітілсін.
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитеті Төрағасының 09.12.2014 № 76 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі); 05.10.2017 № 141 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Қазақстан Республикасы Статистика агенттігінің Құқықтық және ұйымдық қамтамасыз ету департаменті Стратегиялық даму департаментімен бірге заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді қамтамасыз етсін;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігінде мемлекеттiк тiркелгеннен кейiн күнтiзбелiк он күн iшiнде бұқаралық ақпарат құралдарына ресми жариялауға жіберсін;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Статистика агенттігінің интернет-ресурсында міндетті түрде жариялауды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Статистика агенттігінің жауапты хатшысына жүктелсін.
4. Осы бұйрық оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Төраға
Ә. Смайылов
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі төрағасы
Г. Марченко ______________
2012 жылғы 2 қараша
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитеті Төрағасының 07.12.2015 № 198 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Мемлекеттік статистика органдары құпиялығына кепілдік береді
Конфиденциальность гарантируется органами государственной статистики
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі төрағасының
2012 жылғы 15 қазандағы
№ 283 бұйрығына
1-қосымша
Ведомстволық статистикалық байқаудың статистикалық нысаны
Статистическая форма ведомственного статистического наблюдения
Приложение 1 к приказу
Председателя Агентства
Республики Казахстан
по статистике
от 15 октября 2012 года № 283
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне ұсынылады.
Представляется Национальному Банку Республики Казахстан.
Статистикалық нысанды www.nationalbank.kz, www.stat.gov.kz сайтынан алуға болады.
Статистическую форму можно получить на сайте www.nationalbank.kz, www.stat.gov.kz.
Мемлекеттік статистиканың тиісті органдарына дәйексіз деректерді ұсыну және алғашқы статистикалық деректерді тапсырмау "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 497-бабында көзделген әкімшілік құқық бұзушылықтар болып табылады.
Представление недостоверных и непредставление первичных статистических данных в соответствующие органы государственной статистики являются административными правонарушениями, предусмотренными статьей 497 Кодекса Республики Казахстан "Об административных правонарушениях".
Статистикалық
нысан коды
7471201
Код статистической
формы 7471201
Қарыздар және олар бойынша
сыйақы мөлшерлемелері туралы есеп
Отчет о займах и ставках вознаграждения по ним
2-СБ
Ай сайын
Месячная
Есепті кезең
тчетный период
ай
месяц
жыл
год
Екінші деңгейдегі банктер ұсынады.
Представляют банки второго уровня.
Ұсыну мерзімі – есепті кезеңнен кейінгі айдың 8-ші (қоса алғанда) жұмыс күніне дейін.
Срок представления – до 8-го рабочего дня (включительно) месяца после отчетного периода.
БСН коды
Код БИН
Қарыздар және олар бойынша сыйақы мөлшерлемелері туралы есеп, мың теңге
Отчет о займах и ставках вознаграждения по ним, тысяч тенге

6) инструкцию по заполнению статистической формы ведомственного статистического наблюдения "Отчет банков о финансовых потоках и запасах" (код 7661204, индекс 11-СБ, периодичность годовая) согласно приложению 6 к настоящему приказу;
7) статистическую форму ведомственного статистического наблюдения "Отчет о требованиях и обязательствах по секторам экономики" (код 7561202, индекс СО, периодичность квартальная) согласно приложению 7 к настоящему приказу;
8) инструкцию по заполнению статистической формы ведомственного статистического наблюдения "Отчет о требованиях и обязательствах по секторам экономики" (код 7561202, индекс СО, периодичность квартальная) согласно приложению 8 к настоящему приказу.
Сноска. В пункт 1 внесены изменения на казахском языке, текст на русском языке не меняется в соответствии с приказом Председателя Комитета по статистике Министерства национальной экономики РК от 05.10.2017 № 141 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Департаменту правового и организационного обеспечения совместно с Департаментом стратегического развития Агентства Республики Казахстан по статистике в установленном законодательством порядке:
1) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) направить на официальное опубликование в средства массовой информации настоящий приказ в течение десяти календарных дней после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
3) обеспечить обязательную публикацию настоящего приказа на интернет-ресурсе Агентства Республики Казахстан по статистике.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Ответственного секретаря Агентства Республики Казахстан по статистике.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель
А. Смаилов
"СОГЛАСОВАН"
Председатель Национального Банка
Республики Казахстан
________________ Г. Марченко
2 ноября 2012 года
Сноска. Приложение 1 в редакции приказа Председателя Комитета по статистике Министерства национальной экономики РК от 07.12.2015 № 198 (вводится в действие с 01.01.2016).
Мемлекеттік статистика органдары құпиялығына кепілдік береді
Конфиденциальность гарантируется органами государственной статистики
Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі төрағасының 2012 жылғы 15 қазандағы № 283 бұйрығына 1 - қосымша
Ведомстволық статистикалық байқаудың статистикалық нысаны
Статистическая форма ведомственного статистического наблюдения
Приложение 1 к приказу Председателя Агентства Республики Казахстан по статистике от 15 октября 2012 года № 283
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне ұсынылады.
Представляется Национальному Банку Республики Казахстан.
Статистикалық нысанды www.nationalbank.kz, www.stat.gov.kz сайтынан алуға болады.
Статистическую форму можно получить на сайте www.nationalbank.kz, www.stat.gov.kz.
Мемлекеттік статистиканың тиісті органдарына дәйексіз деректерді ұсыну және алғашқы статистикалық деректерді тапсырмау "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 497-бабында көзделген әкімшілік құқық бұзушылықтар болып табылады.
Представление недостоверных и непредставление первичных статистических данных в соответствующие органы государственной статистики являются административными правонарушениями, предусмотренными статьей 497 Кодекса Республики Казахстан "Об административных правонарушениях".
Статистикалық нысан коды 7471201
Код статистической формы 7471201
Қарыздар және олар бойынша сыйақы мөлшерлемелері туралы есеп
Отчет о займах и ставках вознаграждения по ним
2-СБ
Ай сайын
Месячная
Есепті кезең Отчетный период
ай
месяц
жыл
год
Екінші деңгейдегі банктер ұсынады.
Представляют банки второго уровня.
Ұсыну мерзімі – есепті кезеңнен кейінгі айдың 8-ші (қоса алғанда) жұмыс күніне дейін.
Срок представления – до 8-го рабочего дня (включительно) месяца после отчетного периода.
БСН коды
Код БИН
Қарыздар және олар бойынша сыйақы мөлшерлемелері туралы есеп, мың теңге
Отчет о займах и ставках вознаграждения по ним, тысяч тенге

1. Банктік қарыздар
Банковские займы
Жол шифры
Шифр строки
Қысқа мерзімді, валютадағы
Краткосрочные в валюте
Ұзақ мерзімді, валютадағы
Долгосрочные в валюте
ұлттықнациональной
еркін
айырбасталатын
свободно-
конвертируемой
валютаның
басқа
түрлеріндегі
других видах
валют
ұлттық
национальной
еркін
айырбасталатын
свободно-
конвертируемой
валютаның
басқа
түрлеріндегі
других видах
валют
со-ма-сы
сумма
орташа алынған сыйақы мөлшер-лемесі, %
средне-взвешен-ная ставка
вознаграждения,
%
сома-сы
сум
ма
орташа алынған сыйақы мөлшерле-месі,
%
средневзвешенная ставка
вознаграждения,
%
сома-сы
сумма
орташа алынған сыйақы мөлшерле-месі,
%
средневзвешенная ставка
вознаграждения,
%
сома-сы
сумма
орташа алынған сыйақы мөлшерле-месі,
%
средневзвешенная ставка
вознаграждения,
%
сома-сы
сумма
орташа алынған сыйақы мөлшерле-месі,
%
средневзвешенная ставка
вознаграждения,
%
сома-сы
сумма
орташа алынған сыйақы мөлшерлемесі,
%
средневзвешенная
ставка
вознаграждения,
%
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12

1. Банктік қарыздар
Банковские займы
Жол шифры
Шифр строки
Қысқа мерзімді, валютадағы
Краткосрочные в валюте
Ұзақ мерзімді, валютадағы
Долгосрочные в валюте
ұлттық
национальной
еркін айырбасталатын
свободноконвертируемой
валютаның басқа түрлеріндегі
других видах валют
ұлттық
национальной
еркін айырбасталатын
свободноконвертируемой
валютаның басқа түрлеріндегі
других видах валют
сомасы сум
ма
орташа алынған сыйақы мөлшерлемесі, %
средневзвешенная ставка вознаграждения, %
сомасы
сумма
орташа алынған сыйақы мөлшерлемесі, %
средневзвешенная ставка вознаграждения, %
сомасы
сумма
орташа алынған сыйақы мөлшерлемесі, %
средневзвешенная ставка
вознаграждения,
%
сомасы
сумма
орташа алынған сыйақы мөлшерлемесі, %
средневзвешенная ставка вознаграждения, %
сомасы
сумма
орташа алынған сыйақы мөлшерлемесі, %
средневзвешенная ставка вознаграждения, %
сомасы
сумма
орташа алынған сыйақы мөлшерлемесі, %
средневзвешенная ставка вознаграждения, %
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12

(коды 7471201, индексі 2-СБ, кезеңділігі айлық)
толтыру жөніндегі нұсқаулық
1. Осы "Қарыздар және олар бойынша сыйақы мөлшерлемелері туралы есеп" ведомстволық статистикалық байқауының статистикалық нысанын (коды 7471201, индексі 2-СБ, кезеңділігі айлық) толтыру жөніндегі нұсқаулық "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" 1995 жылғы 30 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес әзірленген және "Қарыздар және олар бойынша сыйақы мөлшерлемелері туралы есеп" ведомстволық статистикалық байқауының статистикалық нысанды (коды 7471201, индексі 2-СБ, кезеңділігі айлық) (бұдан әрі – статистикалық нысан) толтыру тәртібін нақтылайды.
2. Статистикалық нысанды толтыру мақсатында мынадай анықтамалар қолданылады:
1) алғашқы статистикалық деректер – статистикалық нысандарда алынған немесе тіркелген деректер;
2) бағамдық айырма – мәміле жасасқан сәттен бастап ұлттық валютаның шетел валютасына қатысты өзгерісінен болатын шетел валютасындағы активтер сомасындағы айырма;
3) берешекті өтеу – белгіленген мерзімде шартпен белгіленген мөлшерде қарыз берген екінші деңгейдегі банкке (бұдан әрі - банк) ақша аудару немесе қолма-қол ақша енгізу;
4) валютаның басқа түрлері – "ұлттық валюта" және "еркін айырбасталатын валюта" ұғымдарына жатпайтын барлық қалған шетел валюталары;
5) еркін айырбасталатын валюта – басқа шетел валютасына және халықаралық төлем құралдарына еркін айырбасталатын валюта. Еркін айырбасталатын валюта толық ішкі және сыртқы айналымдылыққа, яғни елдің резиденттері мен резидент еместері (жеке және заңды тұлғалар) үшін бірдей айырбастау режіміне ие;
6) жеке тұлғалар – халық, заңды тұлға құрмаған дара кәсіпкерлер және дара еңбек қызметінің өзге де нысандарын жүзеге асыратын өзге де жеке тұлғалар;
7) заңды тұлғалар – мемлекеттік қаржылық емес ұйымдар (пайда алу мақсатында тауарлар өндірумен және қаржылық емес қызмет көрсетумен айналысатын, мемлекеттік басқару органдары бақылайтын кәсіпорындар мен ұйымдар); мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдар (пайда алу мақсатында тауарлар өндірумен және қаржылық емес қызмет көрсетумен айналысатын, мемлекеттік басқару органдары бақыламайтын кәсіпорындар мен ұйымдар); үй шаруашылығына қызмет көрсететін коммерциялық емес ұйымдар (тауар өндірумен және қызмет көрсетумен айналысатын, пайда немесе өзге де қаржылай үлес әкелмейтін кәсіпорындар немесе әлеуметтік ұйымдар: қоғамдық бірлестіктер, партиялар, кәсіподақ ұйымдары, қоғамдық қозғалыстар, діни бірлестіктер, қайырымдылық қорлары және басқа да қоғамдық ұйымдар);

вознаграждения по ним" (код 7471201, индекс 2-СБ, периодичность
месячная)
Сноска. Приложение 2 в редакции приказа Председателя Комитета по статистике Министерства национальной экономики РК от 07.12.2015 № 198 (вводится в действие с 01.01.2016).
1. Настоящая Инструкция по заполнению статистической формы ведомственного статистического наблюдения "Отчет о займах и ставках вознаграждения по ним" (код 7471201, индекс 2-СБ, периодичность месячная) разработана в соответствии с Законом Республики Казахстан от 30 марта 1995 года "О Национальном Банке Республики Казахстан" и детализирует порядок заполнения статистической формы ведомственного статистического наблюдения "Отчет о займах и ставках вознаграждения по ним" (код 7471201, индекс 2-СБ, периодичность месячная) (далее – статистическая форма).
2. В целях заполнения статистической формы применяются следующие определения:
1) первичные статистические данные – данные, полученные или зарегистрированные в статистических формах;
2) курсовая разница – разница в суммах актива в иностранной валюте, возникающая в результате изменения курса национальной валюты по отношению к иностранной валюте с момента заключения сделки;
3) погашение задолженности – денежный перевод или внесение наличных денег в пользу банка второго уровня (далее – банки), предоставившего заем в установленные сроки в размере, определенном договором;
4) другие виды валюты – все остальные иностранные валюты, не включенные в понятие "национальная валюта" и "свободно-конвертируемая валюта";
5) свободно-конвертируемая валюта – валюта, которая свободно обменивается на другие иностранные валюты и международные платежные средства. Свободно-конвертируемая валюта обладает полной внутренней и внешней обратимостью, то есть одинаковым режимом обмена для резидентов и нерезидентов данной страны (физических и юридических лиц);
6) физические лица – население, индивидуальные предприниматели без образования юридического лица и иные физические лица, осуществляющие формы индивидуальной трудовой деятельности;
7) юридические лица – государственные нефинансовые организации (предприятия и организации, занимающиеся производством товаров и оказанием нефинансовых услуг с целью извлечения прибыли, контролируемые органами государственного управления); негосударственные нефинансовые организации (предприятия и организации, занимающиеся производством товаров и оказанием нефинансовых услуг с целью извлечения прибыли, неконтролируемые органами государственного управления); некоммерческие организации, обслуживающие домашние хозяйства (предприятия или социальные организации, производящие товары и оказывающие услуги, но не приносящие прибыль или иные финансовые блага: общественные объединения, партии, профсоюзные организации, общественные движения, религиозные объединения, благотворительные фонды и другие общественные организации);

8) қарыз көлеміндегі басқа өзгерістер – операцияға қатысты емес актив құнының кез келген өзгерістері. Қазіргі қолданыстағы активтің сандық және сапалық өзгерістеріне әкелетін, сонымен қатар, қазіргі қолданыстағы активтің жіктемесін өзгертуді талап ететін жағдайлар нәтижесі активтер көлеміндегі басқа өзгерістер болып табылады. Жеке және заңды тұлғалардың экономика секторына тиістілігі, қарыз валютасы, қарыз мерзімі өзгергенде, үмітсіз қарыздарды есептен шығарғанда, қате жазбаларға және тағы басқа жағдайларға байланысты пайда болатын сомалар;
9) қысқамерзімді қарыздар – бір жылға дейінгі мерзімге берілген қарыздар;
10) мерзімі өткен берешек – негізгі борыш бойынша берешек;
11) несие берешегі – жеке және заңды тұлғалардың негізгі борыш (қарыз бойынша пайызды, өсімпұлды, айыппұлды есептемегенде) бойынша банк алдындағы берешегі;
12) респонденттер – статистикалық әдіснамаға сәйкес статистикалық байқау объектісі бойынша деректерді ұсынатын екінші деңгейдегі банктер;
13) сыйақы мөлшерлемесі – банкке жеке және заңды тұлғалардың қарызды пайдаланғаны үшін төлейтін пайызы;
14) ұзақмерзімді қарыздар – бір жылдан жоғары мерзімге берілген қарыздар;
15) ұлттық валюта – Қазақстан теңгесі.
3. Статистикалық нысанды резиденттермен (жеке және заңды тұлғалармен) қарыздар бойынша операцияларды жүзеге асыратын банктер толтырады. Статистикалық нысан жалпы банк бойынша және филиалдар бөлігінде толтырылады.
Статистикалық нысан бойынша алғашқы статистикалық деректер Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне (бұдан әрі – Ұлттық Банк) электрондық түрде, ай сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың сегізінен (қоса алғанда) кешіктірмей, криптографиялық қорғау құралдарын пайдалана отырып, VIDO электрондық байланысы арқылы ұсынылады.
Алғашқы статистикалық деректерге Ұлттық Банкке ұсынылғаннан кейін өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу қажеттілігі болған жағдайда, респонденттер Ұлттық Банкке бұл туралы қолда бар кез келген байланыс түрлерімен хабардар етеді және өзгерістер және (немесе) толықтырулар ескеріліп түзетілген алғашқы статистикалық деректерді Ұлттық Банкке осы тармақтың екінші бөлігінде белгіленген мерзім өткеннен кейін үш жұмыс күні ішінде электрондық түрде криптографиялық қорғау құралдарын пайдалана отырып, VIDO электрондық байланысы арқылы ұсынады.
Сома мың теңгемен көрсетіледі. Бес жүз теңгеден кем сома нөлге дейін дөңгелектенеді, ал бес жүз теңгеге тең және одан жоғары сома бір мың теңгеге дейін дөңгелектенеді.
Қарыздар өтеу мерзімдері бойынша былайша жіктеледі:
1) 1 айға дейін;
2) 1 айдан 3 айға дейін;

8) другие изменения в объеме займа – любые изменения в стоимости актива, не связанные с операцией. Другие изменения в объеме актива являются результатом событий, которые приводят к количественным и качественным изменениям существующего актива, а также событий, которые требуют изменений классификации существующих активов. Это суммы, которые возникают при изменении принадлежности физического или юридического лица к сектору экономики, валюты займа, сроков займа, списание безнадежных долгов, ошибочные записи и тому подобное;
9) краткосрочные займы – займы, выданные сроком до одного года;
10) просроченная задолженность – задолженность по основному долгу;
11) ссудная задолженность – задолженность физического и юридического лица перед банком по основному долгу (без учета процентов по займу, пени, штрафов);
12) респонденты – банки второго уровня, представляющие данные по объекту статистического наблюдения в соответствии со статистической методологией;
13) ставка вознаграждения – процент, выплачиваемый физическим и юридическим лицом банку за пользование займом;
14) долгосрочные займы – займы, выданные на срок более одного года;
15) национальная валюта – казахстанский тенге.
3. Статистическая форма заполняется банками, осуществляющими операции по займам с резидентами (физическими и юридическими лицами). Статистическая форма заполняется в целом по банку и в разрезе филиалов.
Первичные статистические данные по статистической форме представляются ежемесячно, до восьмого рабочего дня (включительно) месяца после отчетного периода в Национальный Банк Республики Казахстан (далее – Национальный Банк) в электронном виде посредством электронной связи VIDO с использованием криптографических средств защиты.
В случае необходимости внесения изменений и (или) дополнений в первичные статистические данные после представления в Национальный Банк, респонденты уведомляют об этом Национальный Банк по любому из имеющихся видов связи и представляют в Национальный Банк исправленные первичные статистические данные с учетом изменений и (или) дополнений в электронном виде посредством электронной связи VIDO с использованием криптографических средств защиты в течение трех рабочих дней после истечения срока, установленного частью второй настоящего пункта.
Суммы указываются в тысячах тенге. Сумма менее пятисот тенге округляется до нуля, а сумма, равная пятистам тенге и выше, округляется до тысячи тенге.
По срокам погашения займы классифицируются на займы:
1) до 1 месяца;
2) от 1 до 3 месяцев;

3) 3 айдан 1 жылға дейін;
4) 1 жылдан 5 жылға дейін;
5) 5 жылдан жоғары және одан көп.
Ескерту. 3-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитеті төрағасының 05.10.2017 № 141 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен
4. Статистикалық нысандар мынадай әдіс бойынша жүзеге асырылады:
1) 01-жолда – жеке және заңды тұлғаларға берілген қарыздар бойынша несиелік берешектің және мерзімі өткен берешектің есепті кезең басындағы қалдық сомалары көрсетіледі;
2) 02-жолда – шағын кәсіпкерлік субъектілеріне жататын жеке және заңды тұлғаларға берілген қарыздар бойынша несиелік берешектің және мерзімі өткен берешектің есепті кезең басындағы қалдық сомалары көрсетіледі;
3) 03-жолда – есепті кезеңде жеке және заңды тұлғаларға берілген қысқамерзімді және ұзақмерзімді қарыздар сомасы көрсетіледі;
4) 04-жолда – шағын кәсіпкерлік субъектілеріне жататын жеке және заңды тұлғаларға есепті кезеңде берілген қысқамерзімді және ұзақмерзімді қарыздар сомасы көрсетіледі.
Егер есепті кезеңде қарыз берілмесе, онда 03 және 04 жолдар бойынша нөлдер көрсетіледі.
5) 05-жолда - қарыздар бойынша өтелген мерзімі өткен берешек сомасын қоса алғанда, жеке және заңды тұлғалар есепті кезеңде өтеген қарыздар сомасы көрсетіледі;
6) 06-жолда - қарыздар бойынша өтелген мерзімі өткен берешек сомасын қоса алғанда, шағын кәсіпкерлік субъектілеріне жататын жеке және заңды тұлғалар есепті кезеңде өтеген қарыздар сомасы көрсетіледі;
7) 07-жолда - жеке және заңды тұлғаларға берілген қарыздар бойынша есепті кезеңнің аяғындағы несиелік берешектің және мерзімі өткен берешектің қалдық сомалары көрсетіледі;
8) 08-жолда – шағын кәсіпкерлік субъектілеріне жататын жеке және заңды тұлғаларға берілген қарыздар бойынша есепті кезеңнің аяғындағы несиелік берешектің және мерзімі өткен берешектің қалдық сомасы көрсетіледі;
9) 09 және 10-жолдарда ұлттық валютаның шетел валютасына қатысты бағамы өзгерген кездегі есепті валютадағы шетел валютасының осындай бірлік санымен бухгалтерлік есеп, қаржылық және басқа есептілік жүйесінде көрсету нәтижесінде пайда болған бағамдық айырма көрсетіледі;
10) 11 және 12-жолдарда есепті кезеңде пайда болған, пайда болу себептері қарыздарды беру және өтеу бойынша операциялар да, бағамның өзгеруі де болып табылмайтын сомалар көрсетіледі. Бұл, мысалы, жеке және заңды тұлғалардың экономиканың қай секторына, қай шағын кәсіпкерлік субъектілеріне жататыны, қарыз валютасы, қарыз мерзімдері өзгерген кезде пайда болатын сомалар, үмітсіз борыштарды есептен шығару, қате жазбалар және тағы сол сияқтылар байланысты туындайтын сомалар;

3) от 3 месяцев до 1 года;
4) от 1 года до 5 лет;
5)от 5 лет и более.
Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными приказом Председателя Комитета по статистике Министерства национальной экономики РК от 05.10.2017 № 141 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. Заполнение статистической формы осуществляется следующим образом:
1) в строке 01 отражаются суммы остатков ссудной задолженности и просроченной задолженности по займам, предоставленным физическим и юридическим лицам, на начало отчетного периода;
2) в строке 02 отражаются суммы остатков ссудной задолженности и просроченной задолженности по займам, предоставленным физическим и юридическим лицам, относящимся к субъектам малого предпринимательства, на начало отчетного периода;
3) в строке 03 отражаются суммы краткосрочных и долгосрочных займов, предоставленных физическим и юридическим лицам за отчетный период;
4) в строке 04 отражаются суммы краткосрочных и долгосрочных займов, предоставленных физическим и юридическим лицам, относящимся к субъектам малого предпринимательства, за отчетный период.
Если в отчетном периоде не было выдачи займа, то в строках 03 и 04 указываются нули;
5) в строке 05 отражаются суммы займов, погашенных физическими и юридическими лицами за отчетный период, включая суммы погашенной просроченной задолженности по займам;
6) в строке 06 отражаются суммы займов, погашенных физическими и юридическими лицами, относящимся к субъектам малого предпринимательства, за отчетный период, включая суммы погашенной просроченной задолженности по займам;
7) в строке 07 отражаются суммы остатков ссудной задолженности и просроченной задолженности по займам, предоставленным физическим и юридическим лицам, на конец отчетного периода;
8) в строке 08 отражаются суммы остатков ссудной задолженности и просроченной задолженности по займам, предоставленным физическим и юридическим лицам, относящимся к субъектам малого предпринимательства, на конец отчетного периода;
9) в строках 09 и 10 отражается курсовая разница, возникающая в результате отражения в системе бухгалтерского учета, финансовой и иной отчетности одного и того же количества единиц иностранной валюты в отчетной валюте при изменении курса национальной валюты по отношению к иностранной валюте;
10) в строках 11 и 12 отражаются суммы, образовавшиеся в отчетном периоде, причиной возникновения которых не являются ни операции по предоставлению и погашению займов, ни изменения курса. Это те суммы, которые возникают при изменении принадлежности физического и юридического лица к сектору экономики, к субъектам малого предпринимательства, валюты займа, сроков займа, списание безнадежных долгов, ошибочные записи и тому подобное;

11) 13-жолда - жеке және заңды тұлғаларға берілген қарыздар бойынша есепті кезең аяғындағы мерзімі өткен берешектің қалдық сомалары көрсетіледі.
12) 14-жолда – шағын кәсіпкерлік субъектілеріне жататын жеке және заңды тұлғаларға берілген қарыздар бойынша есепті кезең аяғындағы мерзімі өткен берешектің қалдық сомалары көрсетіледі;
13) 15, 16, 17, 18, 19 және 20-жолдарда - жеке және заңды тұлғалар бөлігінде есепті кезең басында қарыздар бойынша және өтеу мерзімдері бойынша несиелік берешектің және мерзімі өткен берешектің қалдық сомалары көрсетіледі;
14) 21, 22, 23, 24, 25 және 26-жолдарда – жеке және заңды тұлғаларға есепті кезеңде берілген қарыздардың сомалары, жеке және заңды тұлғалар бөлігінде өтеу мерзімдері бойынша көрсетіледі. Егер есепті кезеңде беру болмаса, онда нөлдер көрсетіледі.
15) 27, 28, 29, 30, 31 және 32-жолдарда – жеке және заңды тұлғаларға берілген қарыздар бойынша өтелген мерзімі өткен берешек сомаларын қоса алғанда, жеке және заңды тұлғалар есепті кезеңде өтеген қарыздардың сомалары жеке және заңды тұлғалар бөлігінде өтеу мерзімдері бойынша көрсетіледі;
16) 33, 34, 35, 36, 37 және 38-жолдарда – қарыздар бойынша несиелік берешектің және мерзімі өткен берешектің есепті кезең аяғындағы қалдық сомалары жеке және заңды тұлғалар бөлігінде өтеу мерзімдері бойынша көрсетіледі.
17) 39, 40, 41, 42, 43 және 44-жолдарда – қарыздар бойынша мерзімі өткен берешектің есепті кезең аяғындағы қалдық сомалары жеке және заңды тұлғалар бөлігінде өтеу мерзімдері бойынша көрсетіледі.
5. Сыйақы мөлшерлемесі:
1) 01-жолда жеке және заңды тұлғалардың есепті кезең басындағы қарыздары және мерзімі өткен қарыздары бойынша нақты қалыптасқан сыйақы мөлшерлемелерінің орташа алынған шамасы ретінде есептеледі.
01-жолда сыйақы мөлшерлемелерін есептеу кезінде несиелік берешектің, сондай-ақ жеке және заңды тұлғаларға берілген қарыздар бойынша мерзімі өткен берешектің сомалары да ескеріледі;
2) 02-жолда шағын кәсіпкерлік субъектілеріне жататын жеке және заңды тұлғалардың есепті кезең басындағы қарыздары және мерзімі өткен қарыздары бойынша нақты қалыптасқан сыйақы мөлшерлемелерінің орташа алынған шамасы ретінде есептеледі.
02-жолда сыйақы мөлшерлемесін есептеу кезінде шағын кәсіпкерлік субъектілеріне жататын жеке және заңды тұлғаларға берілген несиелік берешектің, сондай-ақ қарыздар бойынша мерзімі өткен берешектің сомалары да ескеріледі;
3) 03-жолда есепті кезеңде жеке және заңды тұлғаларға нақты берілген қарыздар бойынша орташа алынған сыйақы мөлшерлемесі ретінде есептеледі;

11) в строке 13 отражаются суммы остатков просроченной задолженности по займам, предоставленным физическим и юридическим лицам, на конец отчетного периода;
12) в строке 14 отражаются суммы остатков просроченной задолженности по займам, предоставленным физическим и юридическим лицам, относящимся к субъектам малого предпринимательства, на конец отчетного периода;
13) в строках 15, 16, 17, 18, 19 и 20 отражаются суммы остатков ссудной задолженности и просроченной задолженности по займам и по срокам погашения в разрезе физических и юридических лиц на начало отчетного периода;
14) в строках 21, 22, 23, 24, 25 и 26 отражаются суммы займов, предоставленных физическим и юридическим лицам за отчетный период, по срокам погашения в разрезе физических и юридических лиц. Если в отчетном периоде не было выдачи, то указываются нули;
15) в строках 27, 28, 29, 30, 31 и 32 отражаются суммы займов, погашенных физическими и юридическими лицами за отчетный период, по срокам погашения в разрезе физических и юридических лиц, включая суммы погашенной просроченной задолженности по займам, предоставленным физическим и юридическим лицам;
16) в строках 33, 34, 35, 36, 37 и 38 отражаются суммы остатков ссудной задолженности и просроченной задолженности по займам, по срокам погашения в разрезе физических и юридических лиц на конец отчетного периода;
17) в строках 39, 40, 41, 42, 43 и 44 отражаются суммы остатков просроченной задолженности по займам, по срокам погашения займов в разрезе физических и юридических лиц на конец отчетного периода.
5. Ставка вознаграждения:
1) в строке 01 рассчитывается как средневзвешенная величина фактически сложившихся ставок вознаграждения по займам и просроченным займам физических и юридических лиц на начало отчетного периода.
При расчете ставки вознаграждения по строке 01 учитываются как суммы ссудной задолженности, так и просроченной задолженности по займам, предоставленным физическим и юридическим лицам;
2) в строке 02 рассчитывается как средневзвешенная величина фактически сложившихся ставок вознаграждения по займам и просроченным займам физических и юридических лиц, относящихся к субъектам малого предпринимательства, на начало отчетного периода.
При расчете ставки вознаграждения по строке 02 учитываются как суммы ссудной задолженности, так и просроченной задолженности по займам, предоставленным физическим и юридическим лицам, относящимся к субъектам малого предпринимательства;
3) в строке 03 рассчитывается как средневзвешенная ставка вознаграждения по фактически предоставленным займам физическим и юридическим лицам за отчетный период;

4) 04-жолда есепті кезеңде шағын кәсіпкерлік субъектілеріне жататын жеке және заңды тұлғаларға нақты берілген қарыздар бойынша орташа алынған сыйақы мөлшерлемесі ретінде есептеледі;
5) 05-жолда есепті кезеңде жеке және заңды тұлғалар нақты өтеген қарыздар бойынша орташа алынған сыйақы мөлшерлемесі ретінде есептеледі.
05-жол бойынша сыйақы мөлшерлемесін есептеген кезде жеке және заңды тұлғаларға берілген несиелік берешектің, сол сияқты қарыздар бойынша мерзімі өткен берешектің сомалары да ескеріледі;
6) 06-жолда есепті кезеңде шағын кәсіпкерлік субъектілеріне жататын жеке және заңды тұлғалар нақты өтеген қарыздар бойынша орташа алынған сыйақы мөлшерлемесі ретінде есептеледі.
06-жол бойынша сыйақы мөлшерлемесін есептеген кезде шағын кәсіпкерлік субъектілеріне жататын жеке және заңды тұлғаларға берілген несие берешегінің, сол сияқты қарыздар бойынша мерзімі өткен берешектің сомалары ескеріледі;
7) 07-жолда есепті кезең аяғындағы жеке және заңды тұлғалардың қарыздары және мерзімі өткен қарыздары бойынша нақты қалыптасқан сыйақы мөлшерлемелерінің орташа алынған шамасы ретінде есептеледі.
07-жол бойынша сыйақы мөлшерлемесін есептеу кезінде жеке және заңды тұлғаларға берілген несиелік берешектің, сондай-ақ қарыздар бойынша мерзімі өткен берешектің сомалары да ескеріледі;
8) 08-жолда есепті кезеңде кәсіпкерлік субъектілеріне жататын жеке және заңды тұлғалардың қарыздары және мерзімі өткен қарыздары бойынша нақты қалыптасқан сыйақы мөлшерлемелерінің орташа алынған шамасы ретінде есептеледі.
08-жол бойынша сыйақы мөлшерлемесін есептеу кезінде шағын кәсіпкерлік субъектілеріне жататын жеке және заңды тұлғаларға берілген несиелік берешектің, сондай-ақ қарыздар бойынша мерзімі өткен берешектің сомалары да ескеріледі.
9) 13-жолда есепті кезеңде аяғында жеке және заңды тұлғалардың мерзімі өткен қарыздары бойынша нақты қалыптасқан орташа алынған сыйақы мөлшерлемелерінің шамасы ретінде есептеледі.
10) 14-жолда есепті кезең аяғында шағын кәсіпкерлік субъектілеріне жататын жеке және заңды тұлғалардың мерзімі өткен қарыздары бойынша нақты қалыптасқан орташа алынған сыйақы мөлшерлемелерінің шамасы ретінде есептеледі.
11) 15-жолда 16, 17, 18, 19 және 20-жолдардың орташа алынған сыйақы мөлшерлемесі ретінде есептеледі;
12) 21-жолда 22, 23, 24, 25 және 26-жолдардың орташа алынған сыйақы мөлшерлемесі ретінде есептеледі;
13) 27-жолда 28, 29, 30, 31 және 32-жолдардың орташа алынған сыйақы мөлшерлемесі ретінде есептеледі;

4) в строке 04 рассчитывается как средневзвешенная ставка вознаграждения по фактически предоставленным займам физическим и юридическим лицам, относящимся к субъектам малого предпринимательства, за отчетный период;
5) в строке 05 рассчитывается как средневзвешенная ставка вознаграждения по фактически погашенным займам физическими и юридическими лицами за отчетный период.
При расчете ставки вознаграждения по строке 05 учитываются как суммы ссудной задолженности, так и просроченной задолженности по займам, предоставленным физическим и юридическим лицам;
6) в строке 06 рассчитывается как средневзвешенная ставка вознаграждения по фактически погашенным займам физическими и юридическими лицами, относящимся к субъектам малого предпринимательства, за отчетный период.
При расчете ставки вознаграждения по строке 06 учитываются как суммы ссудной задолженности, так и просроченной задолженности по займам, предоставленным физическим и юридическим лицам, относящимся к субъектам малого предпринимательства;
7) в строке 07 рассчитывается как средневзвешенная величина фактически сложившихся ставок вознаграждения по займам и просроченным займам физических и юридических лиц на конец отчетного периода.
При расчете ставки вознаграждения по строке 07 учитываются как суммы ссудной задолженности, так и просроченной задолженности по займам, предоставленным физическим и юридическим лицам;
8) в строке 08 рассчитывается как средневзвешенная величина фактически сложившихся ставок вознаграждения по займам и просроченным займам физических и юридических лиц, относящимся к субъектам малого предпринимательства, на конец отчетного периода.
При расчете ставки вознаграждения в строке 08 учитываются как суммы ссудной задолженности, так и просроченной задолженности по займам, предоставленным физическим и юридическим лицам, относящимся к субъектам малого предпринимательства;
9) в строке 13 рассчитывается как средневзвешенная величина фактически сложившихся ставок вознаграждения по просроченным займам физических и юридических лиц на конец отчетного периода;
10) в строке 14 рассчитывается как средневзвешенная величина фактически сложившихся ставок вознаграждения по просроченным займам физических и юридических лиц, относящихся к субъектам малого предпринимательства, на конец отчетного периода;
11) в строке 15 рассчитывается как средневзвешенная ставка вознаграждения строк 16, 17, 18, 19 и 20;
12) в строке 21 рассчитывается как средневзвешенная ставка вознаграждения строк 22, 23, 24, 25 и 26;
13) в строке 27 рассчитывается как средневзвешенная ставка вознаграждения строк 28, 29, 30, 31 и 32;

14) 33-жолда 34, 35, 36, 37 және 38-жолдардың орташа алынған сыйақы мөлшерлемесі ретінде есептеледі;
15) 39-жолда 40, 41, 42, 43 и 44-жолдардың орташа алынған сыйақы мөлшерлемесі ретінде есептеледі.
6. Қарыздарды арифметикалық-логикалық бақылау:
1) барлық бағандар бойынша 01-жол алдыңғы айдағы есептің осы бағандары бойынша 07-жолға тең;
2) 02 жол:
барлық бағандар бойынша алдыңғы айдағы есептің осы бағандары бойынша 08-жолға тең;
1, 3, 5, 7, 9 және 11-бағандар бойынша осы бағандар бойынша 01-жолдан аз немесе тең;
3) 1, 3, 5, 7, 9 және 11-бағандар бойынша 04-жол осы бағандар бойынша 03-жолдан аз немесе тең;
4) 1, 3, 5, 7, 9 және 11-бағандар бойынша 06-жол осы бағандар бойынша 05-дан аз немесе тең;
5) 1, 3, 5, 7, 9 және 11-бағандар бойынша 08-жол осы бағандар бойынша 07-жолдан аз немесе тең;
6) 1, 3, 5, 7, 9 және 11-бағандар бойынша 09-жол 01, 03 және 11 жолдарды шегергендегі 07 және 05 жолдардың сомасына тең (09 = 07 + 05 - 01 - 03 – 11);
7) 1, 3, 5, 7, 9 және 11-бағандар бойынша 10-жол 02, 04 және 12 жолдарды шегергендегі 08 және 06-жолдардың сомасына тең (10 = 08 + 06 - 02 - 04 – 12);
8) 1, 3, 5, 7, 9 және 11-бағандар бойынша 13-жол осы бағандар бойынша 7-жолдан аз немесе тең;
9) 1, 3, 5, 7, 9 және 11-бағандар бойынша 14-жол осы бағандар бойынша 8 және 13-жолдардан аз немесе тең.
7. Өтеу мерзімдері бойынша қарыздарды арифметикалық-логикалық бақылау:
1) 1, 3, 5, 7, 9 және 11-бағандар бойынша 15 жол 01 жолға сәйкес келеді және осы бағандар бойынша 16, 17, 18, 19 және 20-жолдардың сомасына тең;
2) 1, 3, 5, 7, 9 және 11-бағандар бойынша 16, 17 және 18-жолдардың сомасы 1, 3 және 5 бағандар бойынша 01-жолға тең;
3) 1, 3, 5, 7, 9 және 11-бағандар бойынша 19 және 20-жолдардың сомасы 7, 9 және 11-бағандар бойынша 01-жолға тең;
4) 1, 3, 5, 7, 9 және 11-бағандар бойынша 21-жол 03-жолға сәйкес келеді және осы бағандар бойынша 22, 23, 24, 25 және 26-жолдардың сомасына тең;
5) 1, 3, 5, 7, 9 және 11-бағандар бойынша 22, 23 және 24-жолдардың сомасы 1, 3 және 5-бағандар бойынша 03-жолға тең;
6) 1, 3, 5, 7, 9 және 11-бағандар бойынша 25 және 26-жолдардың сомасы 7, 9 және 11-бағандар бойынша 03-жолға тең;
7) 1, 3, 5, 7, 9 және 11-бағандар бойынша 27-жол 05 жолға сәйкес келеді және осыған бағандар бойынша 28, 29, 30, 31 және 32-жолдардың сомасына тең;
8) 1, 3, 5, 7, 9 және 11-бағандар бойынша 28, 29 және 30-жолдардың сомасы 1, 3 және 5-бағандар бойынша 05 жолға тең;
9) 1, 3, 5, 7, 9 және 11-бағандар бойынша 31 және 32-жолдардың сомасы 7, 9 және 11-бағандар бойынша 05-жолға тең;
10) 1, 3, 5, 7, 9 және 11-бағандар бойынша 33-жол 07-жолға сәйкес келеді және осыған бағандар бойынша 34, 35, 36, 37 және 38-жолдардың сомасына тең;

14) в строке 33 рассчитывается как средневзвешенная ставка вознаграждения строк 34, 35, 36, 37 и 38;
15) в строке 39 рассчитывается как средневзвешенная ставка вознаграждения строк 40, 41, 42, 43 и 44.
6. Арифметико-логический контроль займов:
1) строка 01 по всем графам соответствует строке 07 по тем же графам за предыдущий месяц;
2) строка 02 по:
всем графам соответствует строке 08 по тем же графам за предыдущий месяц;
графам 1, 3, 5, 7, 9 и 11 меньше или равна строке 01 по тем же графам;
3) строка 04 по графам 1, 3, 5, 7, 9 и 11 меньше или равна строке 03 по тем же графам;
4) строка 06 по графам 1, 3, 5, 7, 9 и 11 меньше или равна строке 05 по тем же графам;
5) строка 08 по графам 1, 3, 5, 7, 9 и 11 меньше или равна строке 07 по тем же графам;
6) строка 09 по графам 1, 3, 5, 7, 9 и 11 равна сумме строк 07 и 05 за вычетом строк 01, 03 и 11 (09 = 07 + 05 - 01 - 03 – 11);
7) строка 10 по графам 1, 3, 5, 7, 9 и 11 равна сумме строк 08 и 06 за вычетом строк 02, 04, 12 (10 = 08 + 06 - 02 - 04 – 12);
8) строка 13 по графам 1, 3, 5, 7, 9 и 11 меньше или равна строке 07 по тем же графам;
9) строка 14 по графам 1, 3, 5, 7, 9 и 11 меньше или равна строкам 8 и 13 по тем же графам.
7. Арифметико-логический контроль займов по срокам погашения:
1) строка 15 по графам 1, 3, 5, 7, 9 и 11 соответствует строке 01 и равна сумме строк 16, 17, 18, 19 и 20 по тем же графам;
2) сумма строк 16, 17 и 18 по графам 1, 3, 5, 7, 9 и 11 равна строке 01 по графам 1, 3 и 5;
3) сумма строк 19 и 20 по графам 1, 3, 5, 7, 9 и 11 равна строке 01 по графам 7, 9 и 11;
4) строка 21 по графам 1, 3, 5, 7, 9 и 11 соответствует строке 03 и равна сумме строк 22, 23, 24, 25 и 26 по тем же графам;
5) сумма строк 22, 23 и 24 по графам 1, 3, 5, 7, 9 и 11 равна строке 03 по графам 1, 3 и 5;
6) сумма строк 25 и 26 по графам 1, 3, 5, 7, 9 и 11 равна строке 03 по графам 7, 9 и 11;
7) строка 27 по графам 1, 3, 5, 7, 9 и 11 соответствует строке 05 и равна сумме строк 28, 29, 30, 31 и 32 по тем же графам;
8) сумма строк 28, 29 и 30 по графам 1, 3, 5, 7, 9 и 11 равна строке 05 по графам 1, 3 и 5;
9) сумма строк 31 и 32 по графам 1, 3, 5, 7, 9 и 11 равна строке 05 по графам 7, 9 и 11;
10) строка 33 по графам 1, 3, 5, 7, 9 и 11 соответствует строке 07 и равна сумме строк 34, 35, 36, 37 и 38 по тем же графам;

11) 1, 3, 5, 7, 9 және 11-бағандар бойынша 34, 35 және 36-жолдардың сомасы 1, 3 және 5-бағандар бойынша 07 жолға тең;
12) 1, 3, 5, 7, 9 және 11-бағандар бойынша 37 және 38-жолдардың сомасы 7, 9 және 11-бағандар бойынша 07 жолға тең;
13) 1, 3, 5, 7, 9 және 11-бағандар бойынша 39-жол 13-жолға сәйкес келеді, 33-жолдан аз немесе тең және осындай бағандар бойынша 40, 41, 42, 43 және 44-жолдардың сомасына тең;
14) 1, 3, 5, 7, 9 және 11-бағандар бойынша 40-жол осындай бағандар бойынша 34-жолдардан аз немесе тең;
15) 1, 3, 5, 7, 9 және 11-бағандар бойынша 41-жол осындай бағандар бойынша 35-жолдардан аз немесе тең;
16) 1, 3, 5, 7, 9 және 11-бағандар бойынша 42-жол осындай бағандар бойынша 36-жолдардан аз немесе тең;
17) 1, 3, 5, 7, 9 және 11-бағандар бойынша 43-жол осындай бағандар бойынша 37-жолдардан аз немесе тең;
18) 1, 3, 5, 7, 9 және 11-бағандар бойынша 44-жол осындай бағандар бойынша 38-жолдардан аз немесе тең;
19) 1, 3, 5, 7, 9 және 11-бағандар бойынша 40, 41, 42, 43 және 44-жолдардың сомасы осындай бағандар бойынша 13-жолға тең.
Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитеті Төрағасының 07.12.2015 № 198 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Мемлекеттік статистика органдары құпиялығына кепілдік береді
Конфиденциальность гарантируется органами государственной статистики
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі төрағасының
2012 жылғы 15 қазандағы
№ 283 бұйрығына
3-қосымша
Ведомстволық статистикалық байқаудың статистикалық нысаны
Статистическая форма ведомственного статистического наблюдения
Приложение 3 к приказу
Председателя Агентства
Республики Казахстан
по статистике
от 15 октября 2012 года № 283
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне ұсынылады.
Представляется Национальному Банку Республики Казахстан.
Статистикалық нысанды www.nationalbank.kz, www.stat.gov.kz сайтынан алуға болады.
Статистическую форму можно получить на сайте www.nationalbank.kz, www.stat.gov.kz.
Мемлекеттік статистиканың тиісті органдарына дәйексіз деректерді ұсыну және алғашқы статистикалық деректерді тапсырмау "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 497-бабында көзделген әкімшілік құқық бұзушылықтар болып табылады.
Представление недостоверных и непредставление первичных статистических данных в соответствующие органы государственной статистики являются административными правонарушениями, предусмотренными статьей 497 Кодекса Республики Казахстан "Об административных правонарушениях".
Статистикалық нысан коды 7481201
Код статистической формы 7481201
Қарыздар бойынша нақты
берешек қалдығы туралы есеп
Отчет об остатках фактической задолженности
по займам
3-СБ
Ай сайын
Месячная
Есепті кезең
Отчетный период
ай
месяц
жыл
год
Екінші деңгейдегі банктер ұсынады.
Представляют банки второго уровня.
Ұсыну мерзімі – есепті кезеңнен кейінгі айдың 8-ші (қоса алғанда) жұмыс күніне дейін.
Срок представления – до 8-го рабочего дня (включительно) месяца после отчетного периода.
БСН коды
Код БИН
20____ жылғы __________ айға қарыздар бойынша нақты берешек
қалдығы туралы есеп, мың теңге
Отчет об остатках фактической задолженности по займам за __________
месяц 20____года, тысяч тенге
Қарыздың және қарыз бойынша жасалмаған төлемдер коды
Код займа и неплатежа по займу
Баланстық шоттың нөмірі
Номер балансового счета
Кредиттеу объектісінің коды
Код объекта кредитования
Кепіл түрі бойынша қарыз коды
Код займа по виду залога
Қарыз алушының меншік нысанының коды
Код формы собственности заемщика
Қарыз алушының экономикалық қызмет түрінің коды
Код вида экономической деятельности заемщика
Сомасы
Сумма
1
2
3
4
5
6
7
Атауы Мекенжайы
Наименование _______________________ Адрес __________________________
_______________________
Телефон ___________________________________
Электрондық почта мекенжайы
Адрес электронной почты __________________________________
Орындаушы
Исполнитель ___________________________________________ _____________
тегі, аты және әкесінің аты телефон
(бар болған жағдайда)
фамилия, имя и отчество (при его наличии)
Басшы
Руководитель __________________________________________ _____________
тегі, аты және әкесінің аты қолы
(бар болған жағдайда)
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Бас бухгалтер
Главный бухгалтер _____________________________________ _____________
тегі, аты және әкесінің аты қолы
(бар болған жағдайда)
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Мөрдің орны (бар болған жағдайда)
Место для печати (при наличии)
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі төрағасының
2012 жылғы 15 қарашадағы
№ 283 бұйрығына 4-қосымша

11) сумма строк 34, 35 и 36 по графам 1, 3, 5, 7, 9 и 11 равна строке 07 по графам 1, 3 и 5;
12) сумма строк 37 и 38 по графам 1, 3, 5, 7, 9 и 11 равна строке 07 по графам 7, 9 и 11;
13) строка 39 по графам 1, 3, 5, 7, 9 и 11 соответствует строке 13, меньше или равна строке 33 и равна сумме строк 40, 41, 42, 43 и 44 по тем же графам;
14) строка 40 по графам 1, 3, 5, 7, 9 и 11 меньше или равна строке 34 по тем же графам;
15) строка 41 по графам 1, 3, 5, 7, 9 и 11 меньше или равна строке 35 по тем же графам;
16) строка 42 по графам 1, 3, 5, 7, 9 и 11 меньше или равна строке 36 по тем же графам;
17) строка 43 по графам 1, 3, 5, 7, 9 и 11 меньше или равна строке 37 по тем же графам;
18) строка 44 по графам 1, 3, 5, 7, 9 и 11 меньше или равна строке 38 по тем же графам;
19) сумма строк 40, 41, 42, 43 и 41 по графам 1, 3, 5, 7, 9 и 11 равна строке 13 по тем же графам.
Сноска. Приложение 3 в редакции приказа Председателя Комитета по статистике Министерства национальной экономики РК от 07.12.2015 № 198 (вводится в действие с 01.01.2016).
Мемлекеттік статистика органдары құпиялығына кепілдік береді
Конфиденциальность гарантируется органами государственной статистики
Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі төрағасының 2012 жылғы 15 қазандағы № 283 бұйрығына 3 - қосымша
Ведомстволық статистикалық байқаудың статистикалық нысаны
Статистическая форма ведомственного статистического наблюдения
Приложение 3 к приказу Председателя Агентства Республики Казахстан по статистике от 15 октября 2012 года № 283
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне ұсынылады.
Представляется Национальному Банку Республики Казахстан.
Статистикалық нысанды www.nationalbank.kz, www.stat.gov.kz сайтынан алуға болады.
Статистическую форму можно получить на сайте www.nationalbank.kz, www.stat.gov.kz.
Мемлекеттік статистиканың тиісті органдарына дәйексіз деректерді ұсыну және алғашқы статистикалық деректерді тапсырмау "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 497-бабында көзделген әкімшілік құқық бұзушылықтар болып табылады.
Представление недостоверных и непредставление первичных статистических данных в соответствующие органы государственной статистики являются административными правонарушениями, предусмотренными статьей 497 Кодекса Республики Казахстан "Об административных правонарушениях".
Статистикалық нысан коды 7481201
Код статистической формы 7481201
Қарыздар бойынша нақты берешек қалдығы туралы есеп
Отчет об остатках фактической задолженности по займам
3-СБ
Ай сайын
Месячная
Есепті кезең Отчетный период
ай
месяц
жыл
год
Екінші деңгейдегі банктер ұсынады.
Представляют банки второго уровня.
Ұсыну мерзімі – есепті кезеңнен кейінгі айдың 8-ші (қоса алғанда) жұмыс күніне дейін.
Срок представления – до 8-го рабочего дня (включительно) месяца после отчетного периода.
БСН коды
Код БИН
20____ жылғы __________ айға қарыздар бойынша нақты берешек қалдығы туралы есеп, мың теңге
Отчет об остатках фактической задолженности по займам за __________
месяц 20____года, тысяч тенге
Қарыздың және қарыз бойынша жасалмаған төлемдер коды
Код займа и неплатежа по займу
Баланстық шоттың нөмірі Номер балансового счета
Кредиттеу объектісінің коды
Код объекта кредитования
Кепіл түрі бойынша қарыз коды
Код займа по виду залога
Қарыз алушының меншік нысанының коды
Код формы собственности заемщика
Қарыз алушының экономикалық қызмет түрінің коды
Код вида экономической деятельности заемщика
Сомасы
Сумма
1
2
3
4
5
6
7
Атауы Мекенжайы
Наименование _______________________ Адрес___________________________
_________________________________________
Телефон _________________________________________
Электрондық почта мекенжайы
Адрес электронной почты _________________________________
Орындаушы
Исполнитель _____________________________________ ___________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) телефон
фамилия, имя и отчество (при его наличии)
Басшы
Руководитель _______________________________ ________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Бас бухгалтер
Главный бухгалтер _________________________ _________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Мөрдің орны (бар болған жағдайда)
Место для печати (при наличии)
Приложение 4 к приказу Председателя
Агентства Республики Казахстан по
статистике от 15 октября 2012 года № 283
Инструкция по заполнению статистической формы ведомственного
статистического наблюдения "Отчет об остатках фактической
задолженности по займам" (код 7481201, индекс 3-СБ,
периодичность месячная)

Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитеті Төрағасының 07.12.2015 № 198 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Қарыздар бойынша нақты берешек қалдығы туралы есеп"
ведомстволық статистикалық байқауының статистикалық нысанын
(коды 7481201, индексі 3-СБ, кезеңділігі айлық) толтыру
жөніндегі нұсқаулық
1. Осы "Қарыздар бойынша нақты берешек қалдығы туралы есеп" ведомстволық статистикалық байқаудың статистикалық нысанын (коды 7481201, индексі 3-СБ, кезеңділігі айлық) толтыру жөніндегі нұсқаулық (бұдан әрі – Нұсқаулық) "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" 1995 жылғы 30 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес әзірленген және "Қарыздар бойынша нақты берешек қалдығы туралы есеп" ведомстволық статистикалық байқаудың статистикалық нысанды (коды 7481201, индексі 3-СБ, кезеңділігі айлық) (бұдан әрі – статистикалық нысан) толтыру тәртібін нақтылайды.
2. Статистикалық нысанды толтыру мақсатында мынадай анықтамалар қолданылады:
1) алғашқы статистикалық деректер – статистикалық нысандарда алынған немесе тіркелген деректер;
2) валюталардың басқа түрлері – "ұлттық валюта" және "еркін айырбасталатын валюта" ұғымдарына жатпайтын барлық қалған шетел валюталары;
3) еркін айырбасталатын валюта – басқа шетел валютасына және халықаралық төлем құралдарына еркін айырбасталатын валюта. Еркін айырбасталатын валюта толық ішкі және сыртқы қайтымдылықты, яғни елдің резиденттері мен резидент еместері (жеке және заңды тұлғалары) үшін бірдей айырбастау режіміне ие;
4) жеке тұлғалар – халық, заңды тұлға құрмаған дара кәсіпкерлер және дара еңбек қызметінің нысанын жүзеге асыратын өзге де жеке тұлғалар;
5) заңды тұлғалар – мемлекеттік қаржылық емес ұйымдар (пайда алу мақсатында тауарлар өндірумен және қаржылық емес қызмет көрсетумен айналысатын, мемлекеттік басқару органдары бақылайтын кәсіпорындар мен ұйымдар); мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдар (пайда алу мақсатында тауарлар өндірумен және қаржылық емес қызмет көрсетумен айналысатын, мемлекеттік басқару органдары бақыламайтын кәсіпорындар мен ұйымдар); үй шаруашылығына қызмет көрсететін коммерциялық емес ұйымдар (тауар өндірумен және қызмет көрсетумен айналысатын, пайда немесе өзге де қаржылай үлес әкелмейтін кәсіпорындар немесе әлеуметтік ұйымдар: қоғамдық бірлестіктер, партиялар, кәсіподақ ұйымдары, қоғамдық қозғалыстар, діни бірлестіктер, қайырымдылық қорлары және басқа да қоғамдық ұйымдар);
6) қарыз алушы – қарыз шартына қол қойған, қарыз алған және алған ақшаны қайтаруға және алған қарызды, оның ішінде қарыз бойынша сыйақы мен басқа төлемдерді толық төлеуге өзіне міндеттемелер қабылдаған жеке немесе заңды тұлға;

Сноска. Приложение 4 в редакции приказа Председателя Комитета по статистике Министерства национальной экономики РК от 07.12.2015 № 198 (вводится в действие с 01.01.2016).
1. Настоящая Инструкция по заполнению статистической формы ведомственного статистического наблюдения "Отчет об остатках фактической задолженности по займам" (код 7481201, индекс 3-СБ, периодичность месячная) (далее – Инструкция) разработана в соответствии с Законом Республики Казахстан от 30 марта 1995 года "О Национальном Банке Республики Казахстан" и детализирует порядок заполнения статистической формы ведомственного статистического наблюдения "Отчет об остатках фактической задолженности по займам" (код 7481201, индекс 3-СБ, периодичность месячная) (далее – статистическая форма).
2. В целях заполнения статистической формы применяются следующие определения:
1) первичные статистические данные – данные, полученные или зарегистрированные в статистических формах;
2) другие виды валюты – все остальные иностранные валюты, не включенные в понятие "национальная валюта" и "свободно-конвертируемая валюта";
3) свободно-конвертируемая валюта – валюта, которая свободно обменивается на другие иностранные валюты и международные платежные средства. Свободно-конвертируемая валюта обладает полной внутренней и внешней обратимостью, то есть одинаковым режимом обмена для резидентов и нерезидентов данной страны (физических и юридических лиц);
4) физические лица – население, индивидуальные предприниматели без образования юридического лица и иные физические лица, осуществляющие формы индивидуальной трудовой деятельности;
5) юридические лица – государственные нефинансовые организации (предприятия и организации, занимающиеся производством товаров и оказанием нефинансовых услуг с целью извлечения прибыли, контролируемые органами государственного управления); негосударственные нефинансовые организации (предприятия и организации, занимающиеся производством товаров и оказанием нефинансовых услуг с целью извлечения прибыли, неконтролируемые органами государственного управления); некоммерческие организации, обслуживающие домашние хозяйства (предприятия или социальные организации, производящие товары и оказывающие услуги, но не приносящие прибыль или иные финансовые блага: общественные объединения, партии, профсоюзные организации, общественные движения, религиозные объединения, благотворительные фонды и другие общественные организации);
6) заемщик – физическое или юридическое лицо, подписавшее договор займа, получившее заем и принявшее на себя обязательства по возврату полученных денег и полную оплату полученного займа, в том числе вознаграждения и других платежей по займу;

7) қысқамерзімді қарыздар – бір жылға дейінгі мерзімге берілген қарыздар;
8) несие берешегі – қарыз алушының банк алдындағы негізгі борыш (қарыз бойынша пайызды, өсімпұлды есептемегенде) бойынша берешегі;
9) респонденттер – статистикалық әдіснамаға сәйкес статистикалық байқау объектісі бойынша деректерді ұсынатын екінші деңгейдегі банктер;
10) сыйақы мөлшерлемесі – банк қарыз алушысының қарызды пайдаланғаны үшін төлейтін пайызы;
11) ұзақмерзімді қарыздар – бір жылдан асатын мерзімге берілген қарыздар;
12) ұлттық валюта – Қазақстан теңгесі.
3. Статистикалық нысанды резиденттермен (жеке және заңды тұлғалармен) қарыздар бойынша операцияларды жүзеге асыратын банктер толтырады. Статистикалық нысан тұтастай алғанда банк бойынша және филиалдар бойынша толтырылады.
Статистикалық нысан бойынша алғашқы статистикалық деректер ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың сегізінші жұмыс күніне (қоса алғанда) дейін Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне (бұдан әрі – Ұлттық Банк) криптографиялық қорғау құралдарын пайдалана отырып, VIDO электрондық байланысы арқылы электрондық түрде ұсынылады.
Алғашқы статистикалық деректерге Ұлттық Банкке ұсынылғаннан кейін өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу қажеттілігі болған жағдайда, респонденттер Ұлттық Банкке бұл туралы қолда бар кез келген байланыс түрлерімен хабардар етеді және өзгерістер және (немесе) толықтырулар ескеріліп түзетілген алғашқы статистикалық деректерді Ұлттық Банкке осы тармақтың екінші бөлігінде белгіленген мерзім өткеннен кейін үш жұмыс күні ішінде электрондық түрде криптографиялық қорғау құралдарын пайдалана отырып, VIDO электрондық байланысы арқылы ұсынады.
Статистикалық нысан бойынша алғашқы статистикалық деректерде қарыз алушыларға ұлттық және шетел валютасында берілген қарыздар бойынша несие берешегі мен мерзімі өткен берешек қалдықтарының сомасы көрсетіледі.
Сомалар мың теңгемен көрсетіледі. Бес жүз теңгеден кем сома нөлге дейін дөңгелектенеді, ал бес жүз теңгеге тең және одан да жоғары сома мың теңгеге дейін дөңгелектенеді.
Алғашқы статистикалық деректер статистикалық нысанға қарыздар мен қарыздар бойынша жүргізілмеген төлемдер кодтарының жүйелі тәртібімен енгізіледі. Қарыздар мен жүргізілмеген төлемдер бойынша деректер баланстық шот нөмірінің өсуі тәртібімен көрсетіледі.
Ескерту. 3-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитеті төрағасының 05.10.2017 № 141 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен
4. Статистикалық нысан төмендегідей толтырылады:

7) краткосрочные займы – займы, выданные сроком до одного года;
8) ссудная задолженность – задолженность заемщика перед банком по основному долгу (без учета процентов по займу, пени);
9) респонденты – банки второго уровня, представляющие данные по объекту статистического наблюдения в соответствии со статистической методологией;
10) ставка вознаграждения – процент, выплачиваемый заемщиком банка за пользование займом;
11) долгосрочные займы – займы, выданные на срок более одного года;
12) национальная валюта – казахстанский тенге.
3. Статистическая форма заполняется банками, осуществляющими операции по займам с резидентами (физическими и юридическими лицами). Статистическая форма заполняется в целом по банку и в разрезе филиалов.
Первичные статистические данные по статистической форме представляются ежемесячно, до восьмого рабочего дня (включительно) месяца после отчетного периода в Национальный Банк Республики Казахстан (далее – Национальный Банк) в электронном виде посредством электронной связи VIDO с использованием криптографических средств защиты.
В случае необходимости внесения изменений и (или) дополнений в первичные статистические данные после представления в Национальный Банк, респонденты уведомляют об этом Национальный Банк по любому из имеющихся видов связи и представляют в Национальный Банк исправленные первичные статистические данные с учетом изменений и (или) дополнений в электронном виде посредством электронной связи VIDO с использованием криптографических средств защиты в течение трех рабочих дней после истечения срока, установленного частью второй настоящего пункта.
В первичных статистических данных по статистической форме отражаются суммы остатков ссудной задолженности и просроченной задолженности по займам, предоставленным заемщикам в национальной и иностранной валюте.
Суммы указываются в тысячах тенге. Сумма менее пятисот тенге округляется до нуля, а сумма, равная пятистам тенге и выше, округляется до тысячи тенге.
Первичные статистические данные вносятся в статистическую форму в последовательном порядке кодов займов и неплатежей по займам. Данные по кодам займов и неплатежей отражаются в порядке возрастания номера балансового счета.
Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными приказом Председателя Комитета по статистике Министерства национальной экономики РК от 05.10.2017 № 141 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. Заполнение статистической формы осуществляется следующим образом:

1) 1-бағанда Нұсқаулықтың 1 және 2-қосымшалары бойынша кестелерге сәйкес қарыздар мен қарыздар бойынша жүргізілмеген төлемдердің кодтары көрсетіледі;
2) 2-бағанда қарыз алушыларға берілген қарыздар сомаларының есебі және қарыз алушылардың банк берген қарыздар бойынша негізгі борыш сомасы бойынша мерзімі өткен берешегінің есебі жүргізілетін баланстық шоттардың жеті таңбалы нөмірлері көрсетіледі;
3) 3-бағанда Нұсқаулықтың 3-қосымшасы бойынша кестеге сәйкес кредиттеу объектілерінің кодтары көрсетіледі;
4) 4-бағанда Нұсқаулықтың 4-қосымшасы бойынша кестеге сәйкес кепіл түрі бойынша қарыздардың кодтары көрсетіледі;
5) 5-бағанда Нұсқаулықтың 5-қосымшасы бойынша кестеге сәйкес қарыз алушылардың меншік нысандарының кодтары көрсетіледі;
6) 6-бағанда Нұсқаулықтың 6-қосымшасы бойынша кестеге сәйкес қарыз алушылардың экономикалық қызметі түрлерінің кодтары көрсетіледі;

1) в графе 1 указываются коды займов и неплатежей по займам в соответствии с таблицами согласно приложениям 1 и 2 к Инструкции;
2) в графе 2 указываются семизначные номера балансовых счетов, на которых ведется учет сумм займов, предоставленных заемщикам, и учет сумм просроченной задолженности заемщиков по основной сумме долга по займам, предоставленных банком;
3) в графе 3 указываются коды объектов кредитования в соответствии с таблицей согласно приложению 3 к Инструкции;
4) в графе 4 указываются коды займов по виду залога в соответствии с таблицей согласно приложению 4 к Инструкции;
5) в графе 5 указываются коды форм собственности заемщиков в соответствии с таблицей согласно приложению 5 к Инструкции;
6) в графе 6 указываются коды видов экономической деятельности заемщиков в соответствии с таблицей согласно приложению 6 к Инструкции;

Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитеті Төрағасының 07.12.2015 № 198 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Мемлекеттік статистика органдары құпиялығына кепілдік береді
Конфиденциальность гарантируется органами государственной статистики
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі төрағасының
2012 жылғы 15 қазандағы
№ 283 бұйрығына
5-қосымша
Ведомстволық статистикалық байқаудың статистикалық нысаны
Статистическая форма ведомственного статистического наблюдения
Приложение 5 к приказу
Председателя Агентства
Республики Казахстан
по статистике
от 15 октября 2012 года № 283
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне ұсынылады.
Представляется Национальному Банку Республики Казахстан.
Статистикалық нысанды www.nationalbank.kz, www.stat.gov.kz сайтынан алуға болады.
Статистическую форму можно получить на сайте www.nationalbank.kz, www.stat.gov.kz.
Мемлекеттік статистиканың тиісті органдарына дәйексіз деректерді ұсыну және алғашқы статистикалық деректерді тапсырмау "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 497-бабында көзделген әкімшілік құқық бұзушылықтар болып табылады.
Представление недостоверных и непредставление первичных статистических данных в соответствующие органы государственной статистики являются административными правонарушениями, предусмотренными статьей 497 Кодекса Республики Казахстан "Об административных правонарушениях".
Статистикалық нысан коды 7661204
Код статистической формы 7661204
Банктердің қаржы ағындары
және қорлары туралы есеп
Отчет банков о финансовых потоках и запасах
11-СБ
Жылдық
Годовая
Есепті кезең
Отчетный период
жыл
год
Екінші деңгейдегі банктер және "Қазақстан Даму Банкі" акционерлік қоғамы ұсынады.
Представляют банки второго уровня и акционерное общество "Банк Развития Казахстана".
Ұсыну мерзімі – есепті кезеңнен кейінгі жылдың 31 наурызына (қоса алғанда) дейін
Срок представления – до 31 марта года (включительно) после отчетного периода
БСН коды
код БИН
Банктердің қаржы ағындары және қорлары туралы есебі, мың теңге
Отчет банков о финансовых потоках и запасах, тысяч тенге
Көрсеткіштердің атауы
Наименование показателей
Жол коды Код строки
Бар-
лығы
Всего
Оның ішінде
В том числе
Құнның басқа өзгерістерін талдау
Расшиф-ровка других изме-
нений стои-
мости
экономика секторы бойынша
по секторам экономики
жалпы экономика бойынша
в целом по эконо-мике
қалғандары (резидент еместер)
остальной мир (нерезиденты)
қаржы секторы
финан-
совый
сектор
оның ішінде
в том числе:
үй шаруа-шылығы секторы
сектор домаш-них хозяйств
үй шаруашылығына қызмет көрсететін КЕБ (ҮШҚКЕ)
некоммерческие организа-ции, обслуживающие домашние хозяйства (НКУОДХ)
мемлекеттік басқару органдарының секторы
сектор орга-нов госуправления
қаржы емес сектор
нефинансовый сектор
Ұлттық Банк
Нацио-
нальный Банк
банктер
банки
басқа қаржы ұйымдары (банктік емес)
другие финан-совые органи-зации (небан-ковские)
А
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
I бөлім. Қаржы активтері
Раздел I. Финансовые активы
Қолма-қол валюта
Наличная валюта
Ұлттық
Национальная
есепті кезеңнің басындағы мөлшері
объем на начало отчетного периода
01
операцияларды жүргізу нәтиже-сіндегі өзгерістер
изменения в результате проведения операций
02
басқа өзгерістер (түрін көрсетіңіз)
другие изменения (укажите вид)
03
есепті кезеңнің соңындағы мөлшері
объем на конец отчетного периода
04
Шетел
Иностранная
есепті кезеңнің басындағы мөлшері
объем на начало отчетного периода
05
операцияларды жүргізу нәтижесіндегі өзгерістер
изменения в результате проведения операций
06
құнның бағалық өзгеруі
оценочные изменения стоимости
07
басқа өзгерістер (түрін көрсетіңіз)
другие изменения (укажите вид)
08
есепті кезеңнің соңындағы мөлшері
объем на конец отчетного периода
09
Аударылатын депозиттер
Переводимые депозиты
Ұлттық валютада
В национальной валюте
есепті кезеңнің басындағы мөлшері
объем на начало отчетного периода
10
операцияларды
жүргізу
нәтижесіндегі
өзгерістер
изменения в результате проведения операций
11
құнның бағалық өзгеруі
оценочные изменения стоимости
12
басқа өзгерістер (түрін көрсетіңіз)
другие изменения (укажите вид)
13
есепті кезеңнің соңындағы мөлшері
объем на конец отчетного периода
14
алынатын кірістер
доходы к получению
15
Шетел валютасында
В иностранной валюте
есепті кезеңнің басындағы мөлшері объем на начало отчетного периода
16
операцияларды жүргізу нәтижесіндегі өзгерістер
изменения в результате проведения операций
17
құнның бағалық өзгеруі
оценочные изменения стоимости
18
басқа өзгерістер (түрін көрсетіңіз)
другие изменения (укажите вид)
19
есепті кезеңнің соңындағы мөлшері
объем на конец отчетного периода
20
алынатын кірістер
доходы к получению
21
Басқа депозиттер
Другие депозиты
Ұлттық валютада
В национальной валюте
есепті кезеңнің басындағы мөлшері
объем на начало отчетного периода
22
операцияларды жүргізу нәтижесіндегі өзгерістер
изменения в результате проведения операций
23
құнның бағалық өзгеруі
оценочные изменения стоимости
24
басқа өзгерістер (түрін көрсетіңіз)
другие изменения (укажите вид)
25
есепті кезеңнің соңындағы мөлшері
объем на конец отчетного периода
26
алынатын кірістер
доходы к получению
27
Шетел валютасында
В иностранной валюте
есепті кезеңнің басындағы мөлшері
объем на начало отчетного периода
28
операцияларды жүргізу нәтижесіндегі өзгерістер
изменения в результате проведения операций
29
құнның бағалық өзгеруі
оценочные изменения стоимости
30
басқа өзгерістер (түрін көрсетіңіз)
другие изменения (укажите вид)
31
есепті кезеңнің соңындағы мөлшері
объем на конец отчетного периода
32
алынатын кірістер
доходы к получению
33
Бағалы қағаздар (акциялардан басқа)
Ценные бумаги (за исключением акций)
Ұлттық валютада
В национальной валюте
есепті кезеңнің басындағы мөлшері
объем на начало отчетного периода
34
есепті кезеңдегі сатып алу неттосы
нетто покупка за отчетный период
35
құнды бағалаудағы айырма
разница в оценке стоимости
36
басқа өзгерістер (түрін көрсетіңіз)
другие изменения (укажите вид)
37
есепті кезеңнің соңындағы мөлшері
объем на конец отчетного периода
38
есепті кезеңде алынатын пайыздар (дивидендтер)
проценты (дивиденды) к получению за отчетный период
39
Шетел валютасында
В иностранной валюте
есепті кезеңнің басындағы мөлшері
объем на начало отчетного периода
40
есепті кезеңдегі сатып алу неттосы нетто покупка за отчетный период
41
құнды бағалаудағы айырма
разница в оценке стоимости
42
басқа өзгерістер (түрін көрсетіңіз)
другие изменения (укажите вид)
43
есепті кезеңнің соңындағы мөлшері
объем на конец отчетного периода
44
есепті кезеңде алынатын пайыздар (дивидендтер)
проценты (дивиденды) к получению за отчетный период
45
Кредиттер және қарыздар
Кредиты и займы
Қысқа мерзімді
Краткосрочные
Ұлттық валютада
В национальной валюте
есепті кезеңнің басындағы мөлшері
объем на начало отчетного периода
46
операцияларды жүргізу нәтижесіндегі өзгерістер
изменения в результате проведения операций
47
құнның бағалық өзгеруі
оценочные изменения стоимости
48
басқа өзгерістер (түрін көрсетіңіз)
другие изменения (укажите вид)
49
есепті кезеңнің соңындағы мөлшері
объем на конец отчетного периода
50
нақты алынған пайыздар
проценты фактически полученные
51
Шетел валютасында
В иностранной валюте
есепті кезеңнің басындағы мөлшері
объем на начало отчетного периода
52
операцияларды жүргізу нәтижесіндегі өзгерістер
изменения в результате проведения операций
53
құнның бағалық өзгеруі
оценочные изменения стоимости
54
басқа өзгерістер (түрін көрсетіңіз)
другие изменения (укажите вид)
55
есепті кезеңнің соңындағы мөлшері
объем на конец отчетного периода
56
нақты алынған пайыздар
проценты фактически полученные
57
Ұзақ мерзімді
Долгосрочные
Ұлттық валютада
В национальной валюте
есепті кезеңнің басындағы мөлшері
объем на начало отчетного периода
58
операцияларды жүргізу нәтижесіндегі өзгерістер
изменения в результате проведения операций
59
құнның бағалық өзгеруі
оценочные изменения стоимости
60
басқа өзгерістер (түрін көрсетіңіз)
другие изменения (укажите вид)
61
есепті кезеңнің соңындағы мөлшері
объем на конец отчетного периода
62
нақты алынған пайыздар
проценты фактически полученные
63
Шетел валютасында
В иностранной валюте
есепті кезеңнің басындағы мөлшері
объем на начало отчетного периода
64
операцияларды жүргізу нәтижесіндегі өзгерістер
изменения в результате проведения операций
65
құнның бағалық өзгеруі
оценочные изменения стоимости
66
басқа өзгерістер (түрін көрсетіңіз)
другие изменения (укажите вид)
67
есепті кезеңнің соңындағы мөлшері
объем на конец отчетного периода
68
нақты алынған пайыздар
проценты фактически полученные
69
Туынды қаржы құралдары
Производные финансовые инструменты
Ұлттық валютада
В национальной валюте
есепті кезеңнің басындағы мөлшері
объем на начало отчетного периода
70
операцияларды жүргізу нәтижесіндегі өзгерістер
изменения в результате проведения операций
71
құнның бағалық өзгеруі
оценочные изменения стоимости
72
басқа өзгерістер (түрін көрсетіңіз)
другие изменения (укажите вид)
73
есепті кезеңнің соңындағы мөлшері
объем на конец отчетного периода
74
Шетел валютасында
В иностранной валюте
есепті кезеңнің басындағы мөлшері
объем на начало отчетного периода
75
операцияларды жүргізу нәтижесіндегі өзгерістер
изменения в результате проведе-ния операций
76
құнның бағалық өзгеруі
оценочные изменения стоимости
77
басқа өзгерістер (түрін көрсетіңіз)
другие изменения (укажите вид)
78
есепті кезеңнің соңындағы мөлшері
объем на конец отчетного периода
79
Акциялар және капиталға қатысудың басқа нысандары
Акции и другие формы участия в капитале
Ұлттық валютада
В национальной валюте
есепті кезеңнің басындағы мөлшері
объем на начало отчетного периода
80
операцияларды жүргізу нәтижесіндегі өзгерістер
изменения в результате проведения операций
81
құнның бағалық өзгеруі
оценочные изменения стоимости
82
басқа өзгерістер (түрін көрсетіңіз)
другие изменения (укажите вид)
83
есепті кезеңнің соңындағы мөлшері
объем на конец отчетного периода
84
алынатын кірістер
доходы к получению
85
Шетел валютасында
В иностранной валюте
есепті кезеңнің басындағы мөлшері
объем на начало отчетного периода
86
операцияларды жүргізу нәтижесіндегі өзгерістер
изменения в результате проведения операций
87
құнның бағалық өзгеруі
оценочные измене-ния стоимости
88
басқа өзгерістер (түрін көрсетіңіз)
другие изменения (укажите вид)
89
есепті кезеңнің со-ңындағы мөлшері
объем на конец отчетного периода
90
алынатын кірістер
доходы к получению
91
Басқа дебиторлық берешек (талаптар)
Другая дебиторская задолженность
Ұлттық валютада
В национальной валюте
есепті кезеңнің басындағы мөлшері
объем на начало отчетного периода
92
операцияларды жүргізу нәтижесіндегі өзгерістер
изменения в результате проведения операций
93
құнның бағалық өзгеруі
оценочные изменения стоимости
94
басқа өзгерістер (түрін көрсетіңіз)
другие изменения (укажите вид)
95
есепті кезеңнің соңындағы мөлшері
объем на конец отчетного периода
96
есепті кезеңде алынатын пайыздар
проценты к получению за отчетный период
97
Шетел валютасында
В иностранной валюте
есепті кезеңнің басындағы мөлшері
объем на начало отчетного периода
98
операцияларды жүргізу нәтижесіндегі өзгерістер
изменения в результате проведения операций
99
құнның бағалық өзгеруі
оценочные изменения стоимости

Сноска. Приложение 5 в редакции приказа Председателя Комитета по статистике Министерства национальной экономики РК от 07.12.2015 № 198 (вводится в действие с 01.01.2016).
Мемлекеттік статистика органдары құпиялығына кепілдік береді
Конфиденциальность гарантируется органами государственной статистики
Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі төрағасының 2012 жылғы 15 қазандағы № 283 бұйрығына 5 - қосымша
Ведомстволық статистикалық байқаудың статистикалық нысаны
Статистическая форма ведомственного статистического наблюдения
Приложение 5 к приказу Председателя Агентства Республики Казахстан по статистике от 15 октября 2012 года № 283
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне ұсынылады.
Представляется Национальному Банку Республики Казахстан.
Статистикалық нысанды www.nationalbank.kz, www.stat.gov.kz сайтынан алуға болады.
Статистическую форму можно получить на сайте www.nationalbank.kz, www.stat.gov.kz.
Мемлекеттік статистиканың тиісті органдарына дәйексіз деректерді ұсыну және алғашқы статистикалық деректерді тапсырмау "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 497-бабында көзделген әкімшілік құқық бұзушылықтар болып табылады.
Представление недостоверных и непредставление первичных статистических данных в соответствующие органы государственной статистики являются административными правонарушениями, предусмотренными статьей 497 Кодекса Республики Казахстан "Об административных правонарушениях".
Статистикалық нысан коды 7661204
Код статистической формы 7661204
Банктердің қаржы ағындары және қорлары туралы есеп
Отчет банков о финансовых потоках и запасах
11-СБ
Жылдық
Годовая
Есепті кезең
Отчетный период
жыл
год
Екінші деңгейдегі банктер және "Қазақстан Даму Банкі" акционерлік қоғамы ұсынады.
Представляют банки второго уровня и акционерное общество "Банк Развития Казахстана".
Ұсыну мерзімі – есепті кезеңнен кейінгі жылдың 31 наурызына (қоса алғанда) дейін
Срок представления – до 31 марта года (включительно) после отчетного периода
БСН коды
код БИН
Банктердің қаржы ағындары және қорлары туралы есебі, мың теңге
Отчет банков о финансовых потоках и запасах, тысяч тенге
Көрсеткіштердің атауы
Наименование показателей
Жол коды
Код строки
Барлығы
Всего
Оның ішінде
В том числе
Құнның басқа өзгерістерін талдау
Расшифровка других изменений стоимости
экономика секторы бойынша
по секторам экономики
жалпы экономика бойынша
в целом по экономике
қалғандары (резидент еместер)
остальной мир (нерезиденты)
қаржы секторы
финансовый сектор
оның ішінде
в том числе:
үй шаруашылығы секторы
сектор домашних хозяйств
үй шаруашылығына қызмет көрсететін КЕБ (ҮШҚКЕ)
некоммерческие организации, обслуживающие домашние хозяйства (НКУОДХ)
мемлекеттік басқару органдарының секторы
сектор органов госуправления
қаржы емес сектор
нефинансовый сектор
Ұлттық Банк
Национальный Банк
банктер
банки
басқа қаржы ұйымдары (банктік емес)
другие финансовые организации (небанковские)
А
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
I бөлім. Қаржы активтері
Раздел I. Финансовые активы
Қолма-қол валюта
Наличная валюта
Ұлттық
Национальная
есепті кезеңнің басындағы мөлшері
объем на начало отчетного периода
01
операцияларды жүргізу нәтижесіндегі өзгерістер
изменения в результате проведения операций
02
басқа өзгерістер (түрін көрсетіңіз)
другие изменения (укажите вид)
03
есепті кезеңнің соңындағы мөлшері
объем на конец отчетного периода
04
Шетел
Иностранная
есепті кезеңнің басындағы мөлшері
объем на начало отчетного периода
05
операцияларды жүргізу нәтижесіндегі өзгерістер
изменения в результате проведения операций
06
құнның бағалық өзгеруі
оценочные изменения стоимости
07
басқа өзгерістер (түрін көрсетіңіз)
другие изменения (укажите вид)
08
есепті кезеңнің соңындағы мөлшері
объем на конец отчетного периода
09
Аударылатын депозиттер
Переводимые депозиты
Ұлттық валютада
В национальной валюте
есепті кезеңнің басындағы мөлшері
объем на начало отчетного периода
10
операцияларды жүргізу нәтижесіндегі өзгерістер
изменения в результате проведения операций
11
құнның бағалық өзгеруі
оценочные изменения стоимости
12
басқа өзгерістер (түрін көрсетіңіз)
другие изменения (укажите вид)
13
есепті кезеңнің соңындағы мөлшері
объем на конец отчетного периода
14
алынатын кірістер
доходы к получению
15
Шетел валютасында
В иностранной валюте
есепті кезеңнің басындағы мөлшері
объем на начало отчетного периода
16
операцияларды жүргізу нәтижесіндегі өзгерістер
изменения в результате проведения операций
17
құнның бағалық өзгеруі
оценочные изменения стоимости
18
басқа өзгерістер (түрін көрсетіңіз)
другие изменения (укажите вид)
19
есепті кезеңнің соңындағы мөлшері
объем на конец отчетного периода
20
алынатын кірістер
доходы к получению
21
Басқа депозиттер
Другие депозиты
Ұлттық валютада
В национальной валюте
есепті кезеңнің басындағы мөлшері
объем на начало отчетного периода
22
операцияларды жүргізу нәтижесіндегі өзгерістер
изменения в результате проведения операций
23
құнның бағалық өзгеруі
оценочные изменения стоимости
24
басқа өзгерістер (түрін көрсетіңіз)
другие изменения (укажите вид)
25
есепті кезеңнің соңындағы мөлшері
объем на конец отчетного периода
26
алынатын кірістер
доходы к получению
27
Шетел валютасында
В иностранной валюте
есепті кезеңнің басындағы мөлшері
объем на начало отчетного периода
28
операцияларды жүргізу нәтижесіндегі өзгерістер
изменения в результате проведения операций
29
құнның бағалық өзгеруі
оценочные изменения стоимости
30
басқа өзгерістер (түрін көрсетіңіз)
другие изменения (укажите вид)
31
есепті кезеңнің соңындағы мөлшері
объем на конец отчетного периода
32
алынатын кірістер
доходы к получению
33
Бағалы қағаздар (акциялардан басқа)
Ценные бумаги (за исключением акций)
Ұлттық валютада
В национальной валюте
есепті кезеңнің басындағы мөлшері
объем на начало отчетного периода
34
есепті кезеңдегі сатып алу неттосы
нетто покупка за отчетный период
35
құнды бағалаудағы айырма
разница в оценке стоимости
36
басқа өзгерістер (түрін көрсетіңіз)
другие изменения (укажите вид)
37
есепті кезеңнің соңындағы мөлшері
объем на конец отчетного периода
38
есепті кезеңде алынатын пайыздар (дивидендтер)
проценты (дивиденды) к получению за отчетный период
39
Шетел валютасында
В иностранной валюте
есепті кезеңнің басындағы мөлшері
объем на начало отчетного периода
40
есепті кезеңдегі сатып алу неттосы
нетто покупка за отчетный период
41
құнды бағалаудағы айырма
разница в оценке стоимости
42
басқа өзгерістер (түрін көрсетіңіз)
другие изменения (укажите вид)
43
есепті кезеңнің соңындағы мөлшері
объем на конец отчетного периода
44
есепті кезеңде алынатын пайыздар (дивидендте)
проценты (дивиденды) к получению за отчетный период
45
Кредиттер және қарыздар
Кредиты и займы
Қысқа мерзімді
Краткосрочные
Ұлттық валютада
В национальной валюте
есепті кезеңнің басындағы мөлшері
объем на начало отчетного периода
46
операцияларды жүргізу нәтижесіндегі өзгерістер
изменения в результате проведения операций
47
құнның бағалық өзгеруі
оценочные изменения стоимости
48
басқа өзгерістер (түрін көрсетіңіз)
другие изменения (укажите вид)
49
есепті кезеңнің соңындағы мөлшері
объем на конец отчетного периода
50
нақты алынған пайыздар
проценты фактически полученные
51
Шетел валютасында
В иностранной валюте
есепті кезеңнің басындағы мөлшері
объем на начало отчетного периода
52
операцияларды жүргізу нәтижесіндегі өзгерістер
изменения в результате проведения операций
53
құнның бағалық өзгеруі
оценочные изменения стоимости
54
басқа өзгерістер (түрін көрсетіңіз)
другие изменения (укажите вид)
55
есепті кезеңнің соңындағы мөлшері
объем на конец отчетного периода
56
нақты алынған пайыздар
проценты фактически полученные
57
Ұзақ мерзімді
Долгосрочные
Ұлттық валютада
В национальной валюте
есепті кезеңнің басындағы мөлшері
объем на начало отчетного периода
58
операцияларды жүргізу нәтижесіндегі өзгерістер
изменения в результате проведения операций
59
құнның бағалық өзгеруі
оценочные изменения стоимости
60
басқа өзгерістер (түрін көрсетіңіз)
другие изменения (укажите вид)
61
есепті кезеңнің соңындағы мөлшері
объем на конец отчетного периода
62
нақты алынған пайыздар
проценты фактически полученные
63
Шетел валютасында
В иностранной валюте
есепті кезеңнің басындағы мөлшері
объем на начало отчетного периода
64
операцияларды жүргізу нәтижесіндегі өзгерістер
изменения в результате проведения операций
65
құнның бағалық өзгеруі
оценочные изменения стоимости
66
басқа өзгерістер (түрін көрсетіңіз)
другие изменения (укажите вид)
67
есепті кезеңнің соңындағы мөлшері
объем на конец отчетного периода
68
нақты алынған пайыздар
проценты фактически полученные
69
Туынды қаржы құралдары
Производные финансовые инструменты
Ұлттық валютада
В национальной валюте
есепті кезеңнің басындағы мөлшері
объем на начало отчетного периода
70
операцияларды жүргізу нәтижесіндегі өзгерістер
изменения в результате проведения операций
71
құнның бағалық өзгеруі
оценочные изменения стоимости
72
басқа өзгерістер (түрін көрсетіңіз)
другие изменения (укажите вид)
73
есепті кезеңнің соңындағы мөлшері
объем на конец отчетного периода
74
Шетел валютасында
В иностранной валюте
есепті кезеңнің басындағы мөлшері
объем на начало отчетного периода
75
операцияларды жүргізу нәтижесіндегі өзгерістер
изменения в результате проведения операций
76
құнның бағалық өзгеруі
оценочные изменения стоимости
77
басқа өзгерістер (түрін көрсетіңіз)
другие изменения (укажите вид)
78
есепті кезеңнің соңындағы мөлшері
объем на конец отчетного периода
79
Акциялар және капиталға қатысудың басқа нысандары
Акции и другие формы участия в капитале
Ұлттық валютада
В национальной валюте
есепті кезеңнің басындағы мөлшері
объем на начало отчетного периода
80
операцияларды жүргізу нәтижесіндегі өзгерістер
изменения в результате проведения операций
81
құнның бағалық өзгеруі
оценочные изменения стоимости
82
басқа өзгерістер (түрін көрсетіңіз)
другие изменения (укажите вид)
83
есепті кезеңнің соңындағы мөлшері
объем на конец отчетного периода
84
алынатын кірістер
доходы к получению
85
Шетел валютасында
В иностранной валюте
есепті кезеңнің басындағы мөлшері
объем на начало отчетного периода
86
операцияларды жүргізу нәтижесіндегі өзгерістер
изменения в результате проведения операций
87
құнның бағалық өзгеруі
оценочные изменения стоимости
88
басқа өзгерістер (түрін көрсетіңіз)
другие изменения (укажите вид)
89
есепті кезеңнің соңындағы мөлшері
объем на конец отчетного периода
90
алынатын кірістер
доходы к получению
91
Басқа дебиторлық берешек (талаптар)
Другая дебиторская задолженность
Ұлттық валютада
В национальной валюте
есепті кезеңнің басындағы мөлшері
объем на начало отчетного периода
92
операцияларды жүргізу нәтижесіндегі өзгерістер
изменения в результате проведения операций
93
құнның бағалық өзгеруі
оценочные изменения стоимости
94
басқа өзгерістер (түрін көрсетіңіз)
другие изменения (укажите вид)
95
есепті кезеңнің соңындағы мөлшері
объем на конец отчетного периода
96
есепті кезеңде алынатын пайыздар
проценты к получению за отчетный период
97
Шетел валютасында
В иностранной валюте
есепті кезеңнің басындағы мөлшері
объем на начало отчетного периода
98
операцияларды жүргізу нәтижесіндегі өзгерістер
изменения в результате проведения операций
99
құнның бағалық өзгеруі
оценочные изменения стоимости

200
есепті кезеңнің соңындағы мөлшері
объем на конец отчетного периода
201
есепті кезеңде төленетін пайыздар
проценты к уплате за отчетный период
202
Анықтама ретінде (секторлар бойынша бөлмей)
Справочно (без разбивки по секторам):
Қаржы емес активтері
Нефинансовые активы
203
Атауы Мекенжайы
Наименование _______________________ Адрес __________________________
_______________________
Телефон ___________________________________
Электрондық почта мекенжайы
Адрес электронной почты __________________________________
Орындаушы
Исполнитель ___________________________________________ _____________
тегі, аты және әкесінің аты телефон
(бар болған жағдайда)
фамилия, имя и отчество (при его наличии)
Басшы
Руководитель __________________________________________ _____________
тегі, аты және әкесінің аты қолы
(бар болған жағдайда)
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Бас бухгалтер
Главный бухгалтер _____________________________________ _____________
тегі, аты және әкесінің аты қолы
(бар болған жағдайда)
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Мөрдің орны (бар болған жағдайда)
Место для печати (при наличии)
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі төрағасының
2012 жылғы 15 қарашадағы
№ 283 бұйрығына 6-қосымша
Ескерту. 6-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитеті Төрағасының 07.12.2015 № 198 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Банктердің қаржы ағындары және қорлары туралы есеп"
ведомстволық статистикалық байқауының статистикалық нысанын
(коды 7661204, индексі 11-СБ, кезеңділігі жылдық) толтыру
жөніндегі нұсқаулық
1. Осы "Банктердің қаржы ағындары және қорлары туралы есеп" ведомстволық статистикалық байқауының статистикалық нысанын (коды 7661204, индексі 11-СБ, кезеңділігі жылдық) толтыру жөніндегі нұсқаулық "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" 1995 жылғы 30 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңына сәйкес әзірленген және "Банктердің қаржы ағындары және қорлары туралы есеп" ведомстволық статистикалық байқауының статистикалық нысанды (коды 7661204, индексі 11-СБ, кезеңділігі жылдық) (бұдан әрі – статистикалық нысан) толтыру тәртібін нақтылайды.
2. Статистикалық нысанды толтыру мақсатында мынадай анықтамалар қолданылады:
1) активтердің көлеміндегі басқа өзгерістер (АКБӨ) – осы тармақтың 10) және 12) тармақшаларында көрсетілген операциялар мен құнды қайта бағалауға байланысты өзгерістерден басқа, активтер мен пассивтердегі өзгерістер салдарынан туындайтын қаржы ағындары. Бұл санатқа талаптарды біржақты есептен шығару, активтерді жіктеу өзгерістері және басқа да оқиғалар кіреді. АКБӨ шоты алдыңғы кезеңдерде бастапқыда қате жіктелген деректерді түзету жағдайларында емес, активтер мен пассивтерді дұрыс жіктеу кезінде болған өзгерістерді көрсету үшін пайдаланылады;

200
есепті кезеңнің соңындағы мөлшері
объем на конец отчетного периода
201
есепті кезеңде төленетін пайыздар
проценты к уплате за отчетный период
202
Анықтама ретінде (секторлар бойынша бөлмей)
Справочно (без разбивки по секторам):
Қаржы емес активтері
Нефинансовые активы
203
Атауы Мекенжайы
Наименование _________________________ Адрес________________________
_________________________________________
Телефон _________________________________________
Электрондық почта мекенжайы
Адрес электронной почты _________________________________
Орындаушы
Исполнитель ________________________________ ________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) телефон
фамилия, имя и отчество (при его наличии)
Басшы
Руководитель _______________________________ ________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Бас бухгалтер
Главный бухгалтер _________________________ _________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Мөрдің орны (бар болған жағдайда)
Место для печати (при наличии)
Приложение 6
к приказу Председателя Агентства
Республики Казахстан по статистике
от 15 октября 2012 года № 283
Инструкция по заполнению статистической формы ведомственного
статистического наблюдения "Отчет банков о финансовых потоках и
запасах" (код 7661204, индекс 11-СБ, периодичность годовая)
Сноска. Приложение 6 в редакции приказа Председателя Комитета по статистике Министерства национальной экономики РК от 07.12.2015 № 198 (вводится в действие с 01.01.2016).
1. Настоящая Инструкция по заполнению статистической формы ведомственного статистического наблюдения "Отчет банков о финансовых потоках и запасах" (код 7661204, индекс 11-СБ, периодичность годовая) разработана в соответствии с Законом Республики Казахстан от 30 марта 1995 года "О Национальном Банке Республики Казахстан" и детализирует порядок заполнения статистической формы ведомственного статистического наблюдения "Отчет банков о финансовых потоках и запасах" (код 7661204, индекс 11-СБ, периодичность годовая) (далее – статистическая форма).
2. В целях заполнения статистической формы применяются следующие определения:
1) другие изменения в объеме активов (ДИОА) – финансовые потоки, возникающие вследствие изменений в активах и пассивах, кроме изменений, обусловленных операциями и переоценками стоимости, указанными в подпунктах 10) и 12) настоящего пункта. Эта категория включает одностороннее списание требований, изменение классификации активов и другие события. Счет ДИОА используется для отражения изменений, которые произошли при правильной классификации активов и пассивов, а не в случаях поправок данных, которые были изначально неверно классифицированы в предыдущих периодах;

2) акциялар және капиталға қатысудың басқа нысандары – корпорациялардың барлық кредиторлардың талаптары қанағаттандырғаннан кейін қалған мүлкінің құнына талаптарды растайтын құралдар және есепке алу құжаттары (акциялар, пайлар, үлестік қатысу сертификаттары, сондай-ақ корпоративтік кәсіпорынды тарату кезінде қалдық құнды бөлуге қатысуды қамтамасыз ететін артықшылықты акциялар);
3) алғашқы статистикалық деректер – статистикалық нысандарда алынған немесе тіркелген деректер;
4) аударылатын депозиттер – айыппұл төлемей және қандай да бір шектеулерсіз алғашқы талап ету бойынша алынуы мүмкін; әртүрлі төлем тетіктері арқылы төлемдерді жүзеге асыру кезінде тікелей пайдаланылуы мүмкін депозиттер;
5) бағалы қағаздар (акцияларды қоспағанда) – қолма-қол ақшаны, қаржы құралын немесе экономикалық құндылығы бар қандай да бір өзге объектіні ұсыну арқылы өтелуі тиіс, институционалдық бірліктерде міндеттемелерінің бар екендігін растайтын айналыстағы құралдар;
6) басқа дебиторлық (кредиторлық) берешек – осы тармақтың 2), 3), 4), 5), 7), 8), 9), 10), 11), 12), 14) және 15) тармақшаларында көрсетілген құралдарда көрсетілмейтін барлық қалған талаптар (міндеттемелер);
7) басқа депозиттер – банктік салым шартымен расталған барлық талаптар (аударымдардан басқа); мерзімді салымдар, талап ету бойынша салымдар, шетел валютасымен көрсетілген аударымдық емес депозиттер кіреді;
8) қарыздар – кредитор қаражатты тікелей қарыз алушыға берген кезде құрылатын және айналыстағы емес құжаттармен расталған қаржылық активтер; осы санатқа "РЕПО" операциялары да кіреді;
9) қолма-қол валюта – номиналдық құны белгіленген, орталық банктер немесе үкіметтер шығаратын және олардың міндеттемелері болып табылатын банкноттар және монеталар;
10) құнды қайта бағалау – нарықтық құнының өзгеруі нәтижесіндегі және шетел валютасында көрсетілген активтер мен пассивтердің құнына әсер ететін ұлттық валютаның шетел валюталарына айырбастау бағамының өзгеруі нәтижесіндегі өзгерістер салдарынан туындайтын қаржы ағындары;
11) қысқамерзімді қарыздар – бір жылға дейінгі мерзімге берілген қарыздар;
12) операциялар – қаржылық активтерге немесе пассивтерге меншік құқығын құру, жою немесе меншік құқының ауысуы нәтижесінде институционалдық бірліктердің өзара келісімі бойынша туындайтын қаржы ағындары. Меншік құқығының ауысуы қаржылық активке немесе пассивке байланысты барлық құқықтарды, міндеттемелерді және тәуекелдерді сату, беру немесе өзге нысанда босату арқылы жүргізіледі;

2) акции и другие формы участия в капитале – инструменты и учетные документы, подтверждающие требования на стоимость имущества корпораций, оставшиеся после удовлетворения требований всех кредиторов (акции, паи, сертификаты долевого участия, а также те привилегированные акции, которые обеспечивают участие в распределении остаточной стоимости при ликвидации корпоративного предприятия);
3) первичные статистические данные – данные, полученные или зарегистрированные в статистических формах;
4) переводимые депозиты – депозиты, которые могут быть изъяты по первому требованию без уплаты штрафа и без каких-либо ограничений; могут быть непосредственно использованы при осуществлении платежей посредством различных платежных механизмов;
5) ценные бумаги (за исключением акций) – обращающиеся инструменты, служащие свидетельством того, что институциональные единицы имеют обязательства, которые должны быть погашены путем предоставления наличных, финансового инструмента или какого-либо иного объекта, имеющего экономическую ценность;
6) другая дебиторская (кредиторская) задолженность – все остальные требования (обязательства), не отражаемые в инструментах, указанных в подпунктах 2), 3), 4), 5), 7), 8), 9), 10), 11), 12), 14) и 15) настоящего пункта;
7) другие депозиты – все требования (кроме переводных), которые подтверждены договором банковского вклада; включают срочные вклады, вклады до востребования, непереводные депозиты, выраженные в иностранной валюте;
8) займы – финансовые активы, которые создаются, когда кредитор предоставляет средства напрямую заемщику, и которые засвидетельствованы необращающимися документами; в данную категорию включаются также операции "РЕПО";
9) наличная валюта – банкноты и монеты, которые имеют фиксированную номинальную стоимость, выпускаются центральными банками или правительствами и являются их обязательствами;
10) переоценка стоимости – финансовые потоки, возникающие вследствие изменений в результате изменений рыночной стоимости и в результате изменений обменного курса национальной валюты к иностранным валютам, сказывающихся на стоимости активов и пассивов, выраженных в иностранной валюте;
11) краткосрочные займы – займы, выданные сроком до одного года;
12) операции – финансовые потоки, которые возникают по взаимному согласию институциональных единиц в результате создания, ликвидации или перехода прав собственности на финансовые активы или пассивы. Переход права собственности происходит путем продажи, передачи или освобождения в иной форме от всех прав, обязательств и рисков, связанных с финансовым активом или пассивом;

13) респонденттер – статистикалық әдіснамаға сәйкес статистикалық байқау объектісі бойынша деректерді ұсынатын екінші деңгейдегі банктер, және "Қазақстанның Даму Банкі" акционерлік қоғамы;
14) туынды қаржы құралдары – болашақта осы шарт бойынша есеп айырысуды жүзеге асыру көзделетін, құны шарттың базалық активінің шамасына (шаманың ауытқуын қоса алғанда) қатысты болатын шарт;
15) ұзақмерзімді қарыздар – бір жылдан астам мерзімге берілген қарыздар.
3. Статистикалық нысанды екінші деңгейдегі банктер және "Қазақстанның Даму Банкі" акционерлік қоғамы толтырады. Статистикалық нысан жалпы алғанда банк бойынша толтырылады.
Статистикалық нысан бойынша алғашқы статистикалық деректер жыл сайын, есепті кезеңнен кейінгі жылдың 31 наурызына (қоса алғанда) дейін Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне (бұдан әрі – Ұлттық Банк) криптографиялық қорғау құралдарын пайдалана отырып, VIDO электрондық байланысы арқылы электрондық түрде ұсынылады.
Егер алғашқы статистикалық деректерді ұсыну мерзімі жұмыс істемейтін күнге дәл келсе, оларды ұсыну күні одан кейінгі жұмыс күні болып саналады.
Алғашқы статистикалық деректерге Ұлттық Банкке ұсынылғаннан кейін өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу қажеттілігі болған жағдайда, респонденттер Ұлттық Банкке бұл туралы қолда бар кез келген байланыс түрлерімен хабардар етеді және өзгерістер және (немесе) толықтырулар ескеріліп түзетілген алғашқы статистикалық деректерді Ұлттық Банкке осы тармақтың екінші бөлігінде белгіленген мерзім өткеннен кейін он жұмыс күні ішінде электрондық түрде криптографиялық қорғау құралдарын пайдалана отырып, VIDO электрондық байланысы арқылы ұсынады.
Ескерту. 3-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитеті төрағасының 05.10.2017 № 141 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен
4. Статистикалық нысанды толтыру төмендегідей жүзеге асырылады.
Деректер ішкі экономика секторлары бөлігінде барлық қаржы құралдары бойынша, валюталардың түрлері бойынша (ұлттық валютада және шетел валютасында) келтіріледі. Резидент еместер бойынша деректер секторлар бойынша бөлмей, тұтас келтіріледі (12-баған).
Кезең басындағы және аяғындағы қорлары бойынша деректер шоттар тиісті кезең үшін нақтыланған, Ұлттық Банкке ұсынылатын баланстық деректермен бірдей болады.
Халықаралық Валюта Қорының ақша-кредит саясатын және ұлттык шоттар жүйесінің әдіснамасын жасау жөніндегі 2008 жылғы ұсынымдарына сәйкес қаржылық активтер мен пассивтерді құндық бағалау кезінде нарықтық бағаларды немесе әділ құнын (нарықтық бағаның баламасы) пайдалану негізгі қағидат болып табылады.
Қарыздардың құнын бағалау үшін, сондай-ақ пассивтердің акциялар және капиталға қатысудың басқа нысандары түріндегі құрауыштарының көпшілігі үшін баланстық құн пайдаланылады. Қарыздар бойынша баланстық құн борыштың өтелмеген негізгі сомасынан және оған есептелген барлық пайыздардан (яғни несие бойынша жинақталған, бірақ төлем мерзімі әлі жетпеген пайыздардан) тұрады.
Активтер жағында көрсетілетін акциялар мен капиталға қатысудың басқа нысандары нарықтық бағалары немесе әділ құны бойынша бағаланады.
Пассивтер жағында көрсетілетін акциялар мен капиталға қатысудың басқа нысандары бойынша: меншік иелері енгізген қаражаттар бойынша – меншік құқығын растайтын, бастапқы және кейін шығарылған акциялардан түскен түсімдердің; бөлінбеген пайда бойынша – бөлінбеген кірістердің; резервтер бойынша – осындай резервтердің номиналды көлемінің номиналды сомалары баланстық құн болып табылады.

13) респонденты – банки второго уровня и акционерное общество "Банк Развития Казахстана", представляющие данные по объекту статистического наблюдения в соответствии со статистической методологией;
14) производные финансовые инструменты – договор, стоимость которого зависит от величины (включая колебание величины) базового актива договора, предусматривающий осуществление расчета по данному договору в будущем;
15) долгосрочные займы – займы, выданные на срок более одного года.
3. Статистическая форма заполняется банками второго уровня и акционерным обществом "Банк Развития Казахстана". Статистическая форма заполняется в целом по банку.
Первичные статистические данные по статистической форме представляются в Национальный Банк Республики Казахстан (далее – Национальный Банк) ежегодно, до 31 марта года (включительно) после отчетного периода в электронном виде посредством электронной связи VIDO с использованием криптографических средств защиты.
Если срок представления первичных статистических данных приходится на нерабочий день, датой их представления считается следующий за ним рабочий день.
В случае необходимости внесения изменений и (или) дополнений в первичные статистические данные после представления в Национальный Банк, респонденты уведомляют об этом Национальный Банк по любому из имеющихся видов связи и представляют в Национальный Банк исправленные первичные статистические данные с учетом изменений и (или) дополнений в электронном виде посредством электронной связи VIDO с использованием криптографических средств защиты в течение десяти рабочих дней после истечения срока, установленного частью второй настоящего пункта.
Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными приказом Председателя Комитета по статистике Министерства национальной экономики РК от 05.10.2017 № 141 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. Заполнение статистической формы осуществляется следующим образом.
Данные приводятся по всем финансовым инструментам, в разрезе секторов внутренней экономики, по видам валют (в национальной валюте и в иностранной валюте). Данные по нерезидентам приводятся в целом, без разбивки по секторам (графа 12).
Данные по запасам на начало и конец периода идентичны балансовым данным с детализацией счетов за соответствующий период, представляемым в Национальный Банк.
При стоимостной оценке финансовых активов и пассивов основным принципом, согласно рекомендациям Международного Валютного Фонда по составлению денежно-кредитной статистики и методологии системы национальных счетов 2008 года, является использование рыночных цен или справедливой стоимости (эквивалента рыночной цены).
Для стоимостной оценки займов, а также для большинства компонентов пассивов в виде акций и других форм участия в капитале используется балансовая стоимость. По займам балансовая стоимость включает непогашенную основную сумму долга и все начисленные проценты (то есть проценты, которые уже накопились по ссуде, но срок платежа которых еще не наступил).
Акции и другие формы участия в капитале, показываемые на стороне активов, оцениваются по рыночным ценам или справедливой стоимости.
По акциям и другим формам участия в капитале, отражаемым на стороне пассивов, балансовой стоимостью являются номинальные суммы: по средствам, внесенным владельцами – поступления от первоначальной и последующих эмиссий акций, подтверждающих право собственности; по нераспределенной прибыли – доходы, которые не были распределены; по резервам – номинальная величина таких резервов.

Зияндарды жабуға арналған арнайы резервтер (провизиялар), қаржы құралдарының құнын оң және теріс түзету шоттары экономиканың секторлары бойынша бөлмей, статистикалық нысанның 1-бөлімінде, "Анықтама үшін" деген жолда ("Барлығы" 2-бағанда) көрсетіледі.
5. Арифметикалық-логикалық бақылау:
1) "акцияларды қоспағанда бағалы қағаздар" құралынан басқа статистикалық нысанның әрбір қаржы құралы бойынша (оның ішінде валюталар түрлері бойынша бөлу) есепті кезеңнің аяғындағы қорлар есепті кезеңнің басындағы қорларға плюс (минус) есепті кезеңдегі барлық өзгерістерге (операциялар жүргізу нәтижесіндегі өзгерістер, активтер құнын қайта бағалау, АКБӨ) тең.
2) "акцияларды қоспағандағы бағалы қағаздар" құралы бойынша есепті кезеңнің аяғындағы көлем:
1-бөлімде: есепті кезеңнің басындағы қорлар плюс (минус) нетто-есептік кезең ішіндегі сатып алу, плюс (минус) құнды бағалаудың айырмасы, плюс (минус) АКБӨ;
2-бөлімде: есепті кезеңнің басындағы қорлар плюс есепті кезең ішіндегі шығару, минус есепті кезең ішіндегі сатып алу, плюс (минус) құнды бағалаудың айырмасы, плюс (минус) АКБӨ тең.
3) 104, 105, 106 және 203-жолдардан басқа жолдар үшін:
2-баған 11 және 12-бағандардың сомасына тең;
3-баған 4, 5 және 6-бағандардың сомасына тең;
11-баған 3, 7, 8, 9 және 10-бағандардың сомасына тең.
104, 105, 106 және 203-жолдар бойынша деректер 2-баған бойынша ғана толтырылады.
Ескерту. 7-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитеті Төрағасының 09.12.2014 № 76 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Мемлекеттік статистика органдары құпиялығына кепілдік береді.
Конфиденциальность гарантируется органами государственной статистики.
Ведомстволық статистикалық байқаудың статистикалық нысаны
Статистическая форма ведомственного статистического наблюдения
Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі Төрағасының 2012 жылғы 15 қарашадағы № 283 бұйрығына 7-қосымша
Приложение 7 к приказу Председателя Агентства Республики Казахстан по статистике от 15 октября 2012 года № 283
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне ұсынылады.
Представляется Национальному Банку Республики Казахстан.
Статистикалық нысанды www.nationalbank.kz, www.stat.gov.kz сайтынан алуға болады.
Статистическую форму можно получить на сайте www.nationalbank.kz, www.stat.gov.kz.
Мемлекеттік статистиканың тиісті органдарына дәйексіз деректерді ұсыну және алғашқы статистикалық деректерді тапсырмау "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 497-бабында көзделген әкімшілік құқық бұзушылықтар болып табылады.
Представление недостоверных и непредставление первичных статистических данных в соответствующие органы государственной статистики являются административными правонарушениями, предусмотренными статьей 497 Кодекса Республики Казахстан "Об административных правонарушениях".
Статистикалық нысан коды 7561202
Код статистической формы7561202
Экономика секторлары бойынша талаптар мен міндеттемелер туралы есеп
Отчет о требованиях и обязательствах по секторам экономики
СО
Тоқсандық
Квартальная
Есептік кезең
Отчетный период
тоқсан
квартал
жыл
год
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары ұсынады.
Представляют страховые (перестраховочные) организации.
Ұсыну мерзімі – есепті кезеңнен кейінгі айдың 25-не (қоса алғанда) дейін
Срок представления – не позднее 25 числа месяца после отчетного периода
БСН коды
Код БИН

Специальные резервы (провизии) на покрытие убытков, счета положительной и отрицательной корректировки стоимости финансовых инструментов отражаются в разделе 1 статистической формы по строке "Справочно", без разбивки по секторам экономики (в графе 2 – "Всего").
5. Арифметико-логический контроль:
1) по каждому финансовому инструменту статистической формы (в том числе в разбивке по видам валют), кроме инструмента "ценные бумаги, кроме акций", запасы на конец отчетного периода равны запасам на начало отчетного периода плюс (минус) все изменения за отчетный период (изменения в результате проведения операций, переоценка стоимости активов, ДИОА).
2) по инструменту "ценные бумаги, за исключением акций" объем на конец отчетного периода равен:
в разделе 1: запасы на начало отчетного периода плюс (минус) нетто-покупка за отчетный период, плюс (минус) разница в оценке стоимости, плюс (минус) ДИОА;
в разделе 2: запасы на начало отчетного периода плюс выпуск за отчетный период, минусвыкуп за отчетный период, плюс (минус) разница в оценке стоимости, плюс (минус) ДИОА.
3) для всех строк, кроме 104, 105, 106 и 203:
графа 2 равна сумме граф 11 и 12;
графа 3 равна сумме граф 4, 5 и 6;
графа 11 равна сумме граф 3, 7, 8, 9 и 10.
4) по строкам 104, 105 и 106 и 203 данные заполняются только по графе 2.
Приложение 7
к приказу Председателя Агентства
Республики Казахстан по статистике
от 15 октября 2012 года № 283
Сноска. Приложение 7 в редакции приказа Председателя Комитета по статистике Министерства национальной экономики РК от 09.12.2014 № 76 (вводится в действие с 01.01.2015).
Мемлекеттік статистика органдары құпиялығына кепілдік береді.
Конфиденциальность гарантируется органами государственной статистики.
Ведомстволық статистикалық байқаудың статистикалық нысаны
Статистическая форма ведомственного статистического наблюдения
Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі Төрағасының 2012 жылғы 15 қазанадағы № 283 бұйрығына 7-қосымша
Приложение 7
к приказу Председателя Агентства
Республики Казахстан по статистике
от 15 октября 2012 года № 283
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне ұсынылады.
Представляется Национальному Банку Республики Казахстан.
Статистикалық нысанды www.nationalbank.kz, www.stat.gov.kz сайтынан алуға болады.
Статистическую форму можно получить на сайте www.nationalbank.kz, www.stat.gov.kz.
Мемлекеттік статистиканың тиісті органдарына дәйексіз деректерді ұсыну және алғашқы статистикалық деректерді тапсырмау "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 497-бабында көзделген әкімшілік құқық бұзушылықтар болып табылады.
Представление недостоверных и непредставление первичных статистических данных в соответствующие органы государственной статистики являются административными правонарушениями, предусмотренными статьей 497 Кодекса Республики Казахстан "Об административных правонарушениях".
Статистикалық нысан коды 7561202
Код статистической формы 7561202
Экономика секторлары бойынша талаптар мен міндеттемелер туралы есеп
Отчет о требованиях и обязательствах по секторам экономики
СО
Тоқсандық
Квартальная
Есептік кезең
Отчетный период
тоқсан
квартал
жыл
год
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары ұсынады.
Представляют страховые (перестраховочные) организации.
Ұсыну мерзімі – есепті кезеңнен кейінгі айдың 25-не (қоса алғанда) дейін
Срок представления – до 25 числа (включительно) месяца после отчетного периода
БСН коды
Код БИН

1-бөлім. Сақтандыру ұйымдарының бухгалтерлік балансы активтері
мың теңгемен
Көрсеткіштің атауы
Жол коды
Барлығы (есепті кезеңнің аяғындағы)
Оның ішінде
ұлттық валютада
шетел валютасында
А
Б
1
2
3
Ақша және ақша баламалары
1
Кассадағы қолма-қол ақша
1.15.01
Жолдағы ақша
1.15.02
Басқа депозиттік ұйымдардағы ағымдағы шоттардағы ақша
1.14.03
Басқа қаржы ұйымдарындағы ағымдағы шоттардағы ақша
1.15.04
Резидент еместердегі ағымдағы шоттардағы ақша
1.20.05
Басқа депозиттік ұйымдардағы жинақ шоттарындағы ақша
1.14.06
Басқа қаржы ұйымдарындағы жинақ шоттарындағы ақша
1.15.07
Резидент еместердегі жинақ шоттарындағы ақша
1.20.08
Басқа депозиттік ұйымдардағы басқа да ақша қаражаты
1.14.09
Басқа қаржы ұйымдарындағы басқа да ақша қаражаты
1.15.10
Резидент еместердегі басқа да ақша қаражаты
1.20.11
Орналастырылған салымдар (құнсыздануға арналған резервтерді шегергенде)
2
Басқа депозиттік ұйымдарда бір түнге орналастырылған қысқа мерзімді салымдар
2.14.01
Басқа қаржы ұйымдарында бір түнге орналастырылған қысқа мерзімді салымдар
2.15.02
Резидент еместерде бір түнге орналастырылған қысқа мерзімді салымдар
2.20.03
Басқа депозиттік ұйымдарда орналастырылған қысқа мерзімді талап етілгенге дейінгі салымдар
2.14.04
Басқа қаржы ұйымдарында орналастырылған қысқа мерзімді талап етілгенге дейінгі салымдар
2.15.05
Резидент еместерде орналастырылған қысқа мерзімді талап етілгенге дейінгі салымдар
2.20.06
Басқа депозиттік ұйымдарда орналастырылған қысқа мерзімді салымдар
2.14.07
Басқа қаржы ұйымдарында орналастырылған қысқа мерзімді салымдар
2.15.08
Резидент еместерде орналастырылған қысқа мерзімді салымдар
2.20.09
Басқа депозиттік ұйымдарда орналастырылған қысқа мерзімді шартты салымдар
2.14.10
Басқа қаржы ұйымдарында орналастырылған қысқа мерзімді шартты салымдар
2.15.11
Резидент еместерде орналастырылған қысқа мерзімді шартты салымдар
2.20.12
Басқа депозиттік ұйымдарда орналастырылған басқа да қысқа мерзімді салымдар
2.14.13
Басқа қаржы ұйымдарында орналастырылған басқа да қысқа мерзімді салымдар
2.15.14
Резидент еместерде орналастырылған басқа да қысқа мерзімді салымдар
2.20.15
Басқа депозиттік ұйымдарда орналастырылған ұзақ мерзімді салымдар
2.14.16
Басқа қаржы ұйымдарында орналастырылған ұзақ мерзімді салымдар
2.15.17
Резидент еместерде орналастырылған ұзақ мерзімді салымдар
2.20.18
Басқа депозиттік ұйымдарда орналастырылған ұзақ мерзімді шартты салымдар
2.14.19
Басқа қаржы ұйымдарында орналастырылған ұзақ мерзімді шартты салымдар
2.15.20
Резидент еместерде орналастырылған ұзақ мерзімді шартты салымдар
2.20.21
Басқа депозиттік ұйымдарда орналастырылған басқа да ұзақ мерзімді салымдар

Раздел 1. Активы бухгалтерского баланса страховых организаций в
тысячах тенге
Наименование показателя
Код строки
Всего (на конец отчетного периода)
В том числе
в национальной валюте
в иностранной валюте
А
Б
1
2
3
Деньги и денежные эквиваленты
1
Наличность в кассе
1.15.01
Деньги в пути
1.15.02
Деньги на текущих счетах в других депозитных организациях
1.14.03
Деньги на текущих счетах в других финансовых организациях
1.15.04
Деньги на текущих счетах у нерезидентов
1.20.05
Деньги на сберегательных счетах в других депозитных организациях
1.14.06
Деньги на сберегательных счетах в других финансовых организациях
1.15.07
Деньги на сберегательных счетах у нерезидентов
1.20.08
Прочие денежные средства в других депозитных организациях
1.14.09
Прочие денежные средства в других финансовых организациях
1.15.10
Прочие денежные средства у нерезидентов
1.20.11
Вклады размещенные (за вычетом резервов на обесценение)
2
Краткосрочные вклады, размещенные на одну ночь в других депозитных организациях
2.14.01
Краткосрочные вклады, размещенные на одну ночь в других финансовых организациях
2.15.02
Краткосрочные вклады, размещенные на одну ночь у нерезидентов
2.20.03
Краткосрочные вклады до востребования, размещенные в других депозитных организациях
2.14.04
Краткосрочные вклады до востребования, размещенные в других финансовых организациях
2.15.05
Краткосрочные вклады до востребования, размещенные у нерезидентов
2.20.06
Краткосрочные вклады, размещенные в других депозитных организациях
2.14.07
Краткосрочные вклады, размещенные в других финансовых организациях
2.15.08
Краткосрочные вклады, размещенные у нерезидентов
2.20.09
Краткосрочные условные вклады, размещенные в других депозитных организациях
2.14.10
Краткосрочные условные вклады, размещенные в других финансовых организациях
2.15.11
Краткосрочные условные вклады, размещенные у нерезидентов
2.20.12
Прочие краткосрочные вклады, размещенные в других депозитных организациях
2.14.13
Прочие краткосрочные вклады, размещенные в других финансовых организациях
2.15.14
Прочие краткосрочные вклады, размещенные у нерезидентов
2.20.15
Долгосрочные вклады, размещенные в других депозитных организациях
2.14.16
Долгосрочные вклады, размещенные в других финансовых организациях
2.15.17
Долгосрочные вклады, размещенные у нерезидентов
2.20.18
Долгосрочные условные вклады, размещенные в других депозитных организациях
2.14.19
Долгосрочные условные вклады, размещенные в других финансовых организациях
2.15.20
Долгосрочные условные вклады, размещенные у нерезидентов
2.20.21
Прочие долгосрочные вклады, размещенные в других депозитных организациях

2.14.22
Басқа қаржы ұйымдарында орналастырылған басқа да ұзақ мерзімді салымдар
2.15.23
Резидент еместерде орналастырылған басқа да ұзақ мерзімді салымдар
2.20.24
Минус: құнсыздануға арналған резервтер
2.1
Өзгеруі пайда немесе зиян құрамында көрсетілетін әділ құны бойынша бағаланатын бағалы қағаздар
3
Қазақстан Республикасының Үкіметі шығарған бағалы қағаздар
3.11.01
Өңірлік және жергілікті басқару органдары шығарған бағалы қағаздар
3.12.02
Орталық (ұлттық) банк шығарған бағалы қағаздар
3.13.03
Басқа депозиттік ұйымдар шығарған бағалы қағаздар
3.14.04
Басқа қаржы ұйымдары шығарған бағалы қағаздар
3.15.05
Мемлекеттік қаржылық емес ұйымдар шығарған бағалы қағаздар
3.16.06
Мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдар шығарған бағалы қағаздар
3.17.07
Үй шаруашылықтарына қызмет көрсететін коммерциялық емес ұйымдар шығарған бағалы қағаздар
3.18.08
Резидент еместер шығарған бағалы қағаздар
3.20.09
Сату үшін қолда бар бағалы қағаздар (құнсыздануға арналған резервтерді шегергенде)
4
Қазақстан Республикасының Үкіметі шығарған бағалы қағаздар
4.11.01
Өңірлік және жергілікті басқару органдары шығарған бағалы қағаздар
4.12.02
Орталық (ұлттық) банк шығарған бағалы қағаздар
4.13.03
Басқа депозиттік ұйымдар шығарған бағалы қағаздар
4.14.04
Басқа қаржы ұйымдары шығарған бағалы қағаздар
4.15.05
Мемлекеттік қаржылық емес ұйымдар шығарған бағалы қағаздар
4.16.06
Мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдар шығарған бағалы қағаздар
4.17.07
Үй шаруашылықтарына қызмет көрсететін коммерциялық емес ұйымдар шығарған бағалы қағаздар
4.18.08
Резидент еместер шығарған бағалы қағаздар
4.20.09
Минус: құнсыздануға арналған резервтер
4.1
"Кері РЕПО"операциялары
5
Қазақстан Республикасының Үкіметімен "Кері РЕПО" операциялары
5.11.01
Орталық (ұлттық) банкпен "Кері РЕПО" операциялары
5.13.02
Басқа депозиттік ұйымдармен "Кері РЕПО" операциялары
5.14.03
Басқа қаржы ұйымдарымен "Кері РЕПО" операциялары
5.15.04
Мемлекеттік қаржылық емес ұйымдармен "Кері РЕПО" операциялары
5.16.05
Мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдармен "Кері РЕПО" операциялары
5.17.06
Үй шаруашылықтарына қызмет көрсететін коммерциялық емес ұйымдармен "Кері РЕПО" операциялары
5.18.07
Үй шаруашылықтарымен "Кері РЕПО" операциялары
5.19.08
Резидент еместермен "Кері РЕПО" операциялары
5.20.09
Қазақстан Республикасының Үкіметімен бағалы қағаздармен "Кері РЕПО" операциялары бойынша сыйақы түріндегі есептелген кірістер
5.11.10
Қазақстан Республикасының орталық (ұлттық) банкімен бағалы қағаздармен "Кері РЕПО" операциялары бойынша сыйақы түріндегі есептелген кірістер

2.14.22
Прочие долгосрочные вклады, размещенные в других финансовых организациях
2.15.23
Прочие долгосрочные вклады, размещенные у нерезидентов
2.20.24
Минус: резервы на обесценение
2.1
Ценные бумаги, оцениваемые по справедливой стоимости, изменения которой отражаются в составе прибыли или убытка
3
Ценные бумаги, выпущенные Правительством Республики Казахстан
3.11.01
Ценные бумаги, выпущенные региональными и местными органами управления
3.12.02
Ценные бумаги, выпущенные центральным (национальным) банком
3.13.03
Ценные бумаги, выпущенные другими депозитными организациями
3.14.04
Ценные бумаги, выпущенные другими финансовыми организациями
3.15.05
Ценные бумаги, выпущенные государственными нефинансовыми организациями
3.16.06
Ценные бумаги, выпущенные негосударственными нефинансовыми организациями
3.17.07
Ценные бумаги, выпущенные некоммерческими организациями, обслуживающими домашние хозяйства
3.18.08
Ценные бумаги, выпущенные нерезидентами
3.20.09
Ценные бумаги, имеющиеся в наличии для продажи (за вычетом резервов на обесценение)
4
Ценные бумаги, выпущенные Правительством Республики Казахстан
4.11.01
Ценные бумаги, выпущенные региональными и местными органами управления
4.12.02
Ценные бумаги, выпущенные центральным (национальным) банком
4.13.03
Ценные бумаги, выпущенные другими депозитными организациями
4.14.04
Ценные бумаги, выпущенные другими финансовыми организациями
4.15.05
Ценные бумаги, выпущенные государственными нефинансовыми организациями
4.16.06
Ценные бумаги, выпущенные негосударственными нефинансовыми организациями
4.17.07
Ценные бумаги, выпущенные некоммерческими организациями, обслуживающими домашние хозяйства
4.18.08
Ценные бумаги, выпущенные нерезидентами
4.20.09
Минус: резервы на обесценение
4.1
Операции "Обратное РЕПО"
5
Операции "Обратное РЕПО" с Правительством Республики Казахстан
5.11.01
Операции "Обратное РЕПО" с центральным (национальным) банком
5.13.02
Операции "Обратное РЕПО" с другими депозитными организациями
5.14.03
Операции "Обратное РЕПО" с другими финансовыми организациями
5.15.04
Операции "Обратное РЕПО" с государственными нефинансовыми организациями
5.16.05
Операции "Обратное РЕПО" с негосударственными нефинансовыми организациями
5.17.06
Операции "Обратное РЕПО" с некоммерческими организациями, обслуживающими домашние хозяйства
5.18.07
Операции "Обратное РЕПО" с домашними хозяйствами
5.19.08
Операции "Обратное РЕПО" с нерезидентами
5.20.09
Начисленные доходы в виде вознаграждения по операциям "обратное РЕПО" с ценными бумагами с Правительством Республики Казахстан
5.11.10
Начисленные доходы в виде вознаграждения по операциям "обратное РЕПО" с ценными бумагами с центральным (национальным) банком Республики Казахстан

5.13.11
Басқа депозиттік ұйымдармен бағалы қағаздармен "Кері РЕПО" операциялары бойынша сыйақы түріндегі есептелген кірістер
5.14.12
Басқа қаржы ұйымдарымен бағалы қағаздармен "Кері РЕПО" операциялары бойынша сыйақы түріндегі есептелген кірістер
5.15.13
Мемлекеттік қаржылық емес ұйымдармен бағалы қағаздармен "Кері РЕПО" операциялары бойынша сыйақы түріндегі есептелген кірістер
5.16.14
Мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдармен бағалы қағаздармен "Кері РЕПО" операциялары бойынша сыйақы түріндегі есептелген кірістер
5.17.15
Үй шаруашылықтарына қызмет көрсететін коммерциялық емес ұйымдармен бағалы қағаздармен "Кері РЕПО" операциялары бойынша сыйақы түріндегі есептелген кірістер
5.18.16
Үй шаруашылықтарымен бағалы қағаздармен "Кері РЕПО" операциялары бойынша сыйақы түріндегі есептелген кірістер
5.19.17
Резидент еместермен бағалы қағаздармен "Кері РЕПО" операциялары бойынша сыйақы түріндегі есептелген кірістер
5.20.18
Тазартылған бағалы металдар
6
Басқа депозиттік ұйымдардағы тазартылған бағалы металдар
6.14.01
Жолдағы тазартылған бағалы металдар
6.15.02
Басқа депозиттік ұйымдардағы металл шоттарда орналастырылған тазартылған бағалы металдар
6.14.03
Туынды құралдар
7
Қазақстан Республикасының Үкіметімен туынды құралдармен операциялар
7.11.01
Өңірлік және жергілікті басқару органдарымен туынды құралдармен операциялар
7.12.02
Орталық (ұлттық) банкпен туынды құралдармен операциялар
7.13.03
Басқа депозиттік ұйымдармен туынды құралдармен операциялар
7.14.04
Басқа қаржы ұйымдарымен туынды құралдармен операциялар
7.15.05
Мемлекеттік қаржылық емес ұйымдармен туынды құралдармен операциялар
7.16.06
Мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдармен туынды құралдармен операциялар
7.17.07
Үй шаруашылықтарына қызмет көрсететін коммерциялық емес ұйымдармен туынды құралдармен операциялар
7.18.08
Үй шаруашылықтарымен туынды құралдармен операциялар
7.19.09
Резидент еместермен туынды құралдармен операциялар
7.20.10
Еңбек сіңірілмеген сыйлықақылар бойынша қайта сақтандыру активтері (құнсыздануға арналған резервтерді шегергенде)
8
Қазақстан Республикасының Үкіметінен түскен еңбек сіңірілмеген сыйлықақылар бойынша қайта сақтандыру активтері
8.11.01
Өңірлік және жергілікті басқару органдарынан түскен еңбек сіңірілмеген сыйлықақылар бойынша қайта сақтандыру активтері
8.12.02
Орталық (ұлттық) банктен түскен еңбек сіңірілмеген сыйлықақылар бойынша қайта сақтандыру активтері
8.13.03
Басқа депозиттік ұйымдардан түскен еңбек сіңірілмеген сыйлықақылар бойынша қайта сақтандыру активтері

5.13.11
Начисленные доходы в виде вознаграждения по операциям "обратное РЕПО" с ценными бумагами с другими депозитными организациями
5.14.12
Начисленные доходы в виде вознаграждения по операциям "обратное РЕПО" с ценными бумагами с другими финансовыми организациями
5.15.13
Начисленные доходы в виде вознаграждения по операциям "обратное РЕПО" с ценными бумагами с государственными нефинансовыми организациями
5.16.14
Начисленные доходы в виде вознаграждения по операциям "обратное РЕПО" с ценными бумагами с негосударственными нефинансовыми организациями
5.17.15
Начисленные доходы в виде вознаграждения по операциям "обратное РЕПО" с ценными бумагами с некоммерческими организациями, обслуживающими домашние хозяйства
5.18.16
Начисленные доходы в виде вознаграждения по операциям "обратное РЕПО" с ценными бумагами с домашними хозяйствами
5.19.17
Начисленные доходы в виде вознаграждения по операциям "обратное РЕПО" с ценными бумагами с нерезидентами
5.20.18
Аффинированные драгоценные металлы
6
Аффинированные драгоценные металлы в других депозитных организациях
6.14.01
Аффинированные драгоценные металлы в пути
6.15.02
Аффинированные драгоценные металлы, размещенные на металлических счетах в других депозитных организациях
6.14.03
Производные инструменты
7
Операции с производными инструментами с Правительством Республики Казахстан
7.11.01
Операции с производными инструментами с региональными и местными органами управления
7.12.02
Операции с производными инструментами с центральным (национальным) банком
7.13.03
Операции с производными инструментами с другими депозитными организациями
7.14.04
Операции с производными инструментами с другими финансовыми организациями
7.15.05
Операции с производными инструментами с государственными нефинансовыми организациями
7.16.06
Операции с производными инструментами с негосударственными нефинансовыми организациями
7.17.07
Операции с производными инструментами с некоммерческими организациями, обслуживающими домашние хозяйства
7.18.08
Операции с производными инструментами с домашними хозяйствами
7.19.09
Операции с производными инструментами с нерезидентами
7.20.10
Активы перестрахования по незаработанным премиям (за вычетом резервов на обесценение)
8
Активы перестрахования по незаработанным премиям от Правительства Республики Казахстан
8.11.01
Активы перестрахования по незаработанным премиям от региональных и местных органов управления
8.12.02
Активы перестрахования по незаработанным премиям от центрального (национального) банка
8.13.03
Активы перестрахования по незаработанным премиям от других депозитных организаций

8.14.04
Басқа қаржы ұйымдарынан түскен еңбек сіңірілмеген сыйлықақылар бойынша қайта сақтандыру активтері
8.15.05
Мемлекеттік қаржылық емес ұйымдардан түскен еңбек сіңірілмеген сыйлықақылар бойынша қайта сақтандыру активтері
8.16.06
Мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдардан түскен еңбек сіңірілмеген сыйлықақылар бойынша қайта сақтандыру активтері
8.17.07
Үй шаруашылықтарына қызмет көрсететін коммерциялық емес ұйымдардан түскен еңбек сіңірілмеген сыйлықақылар бойынша қайта сақтандыру активтері
8.18.08
Үй шаруашылықтарынан түскен еңбек сіңірілмеген сыйлықақылар бойынша қайта сақтандыру активтері
8.19.09
Резидент еместерден түскен еңбек сіңірілмеген сыйлықақылар бойынша қайта сақтандыру активтері
8.20.10
Минус: құнсыздануға арналған резервтер
8.1
Болған, бірақ мәлімделмеген шығындар бойынша қайта сақтандыру активтері (құнсыздануға арналған резервтерді шегергенде)
9
Қазақстан Республикасының Үкіметінен түскен болған, бірақ мәлімделмеген шығындар қайта сақтандыру активтері
9.11.01
Өңірлік және жергілікті басқару органдарынан түскен болған, бірақ мәлімделмеген шығындар қайта сақтандыру активтері
9.12.02
Орталық (ұлттық) банктен түскен болған, бірақ мәлімделмеген шығындар қайта сақтандыру активтері
9.13.03
Басқа депозиттік ұйымдардан түскен болған, бірақ мәлімделмеген шығындар қайта сақтандыру активтері
9.14.04
Басқа қаржы ұйымдарынан түскен болған, бірақ мәлімделмеген шығындар қайта сақтандыру активтері
9.15.05
Мемлекеттік қаржылық емес ұйымдардан түскен болған, бірақ мәлімделмеген шығындар қайта сақтандыру активтері
9.16.06
Мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдардан түскен болған, бірақ мәлімделмеген шығындар қайта сақтандыру активтері
9.17.07
Үй шаруашылықтарына қызмет көрсететін коммерциялық емес ұйымдардан түскен болған, бірақ мәлімделмеген шығындар қайта сақтандыру активтері
9.18.08
Үй шаруашылықтарынан түскен болған, бірақ мәлімделмеген шығындар қайта сақтандыру активтері
9.19.09
Резидент еместерден түскен болған, бірақ мәлімделмеген шығындар қайта сақтандыру активтері
9.20.10
Минус: құнсыздануға арналған резервтер
9.1
Өмірді сақтандыру (қайта сақтандыру) шарттары бойынша болмаған зияндар бойынша қайта сақтандыру активтері (құнсыздануға арналған резервтерді шегергенде)
10
Үй шаруашылықтарының өмірді сақтандыру (қайта сақтандыру) шарттары бойынша болмаған зияндар бойынша қайта сақтандыру активтері
10.19.01
Резидент еместердің өмірді сақтандыру (қайта сақтандыру) шарттары бойынша болмаған зияндар бойынша қайта сақтандыру активтері
10.20.02
Минус: құнсыздануға арналған резервтер
10.1
Аннуитет шарттары бойынша болмаған зияндар бойынша қайта сақтандыру активтері (құнсыздануға арналған резервтерді шегергенде)
11
Аннуитет шарттары бойынша болмаған зияндар бойынша қайта сақтандыру активтері (үй шаруашылықтары)

8.14.04
Активы перестрахования по незаработанным премиям от других финансовых организаций
8.15.05
Активы перестрахования по незаработанным премиям от государственных нефинансовых организаций
8.16.06
Активы перестрахования по незаработанным премиям от негосударственных нефинансовых организаций
8.17.07
Активы перестрахования по незаработанным премиям от некоммерческих организаций, обслуживающих домашние хозяйства
8.18.08
Активы перестрахования по незаработанным премиям от домашних хозяйств
8.19.09
Активы перестрахования по незаработанным премиям от нерезидентов
8.20.10
Минус: резервы на обесценение
8.1
Активы перестрахования по произошедшим, но не заявленным убыткам (за вычетом резервов на обесценение)
9
Активы перестрахования по произошедшим, но не заявленным убыткам от Правительства Республики Казахстан
9.11.01
Активы перестрахования по произошедшим, но не заявленным убыткам от региональных и местных органов управления
9.12.02
Активы перестрахования по произошедшим, но не заявленным убыткам от центрального (национального) банка
9.13.03
Активы перестрахования по произошедшим, но не заявленным убыткам от других депозитных организаций
9.14.04
Активы перестрахования по произошедшим, но не заявленным убыткам от других финансовых организаций
9.15.05
Активы перестрахования по произошедшим, но не заявленным убыткам от государственных нефинансовых организаций
9.16.06
Активы перестрахования по произошедшим, но не заявленным убыткам от негосударственных нефинансовых организаций
9.17.07
Активы перестрахования по произошедшим, но не заявленным убыткам от некоммерческих организаций, обслуживающих домашние хозяйства
9.18.08
Активы перестрахования по произошедшим, но не заявленным убыткам от домашних хозяйств
9.19.09
Активы перестрахования по произошедшим, но не заявленным убыткам от нерезидентов
9.20.10
Минус: резервы на обесценение
9.1
Активы перестрахования по не произошедшим убыткам по договорам страхования (перестрахования) жизни (за вычетом резервов на обесценение)
10
Активы перестрахования по непроизошедшим убыткам по договорам страхования (перестрахования) жизни домашних хозяйств
10.19.01
Активы перестрахования по непроизошедшим убыткам по договорам страхования (перестрахования) жизни нерезидентов
10.20.02
Минус: резервы на обесценение
10.1
Активы перестрахования по непроизошедшим убыткам по договорам аннуитета (за вычетом резервов на обесценение)
11
Активы перестрахования по непроизошедшим убыткам по договорам аннуитета (домашние хозяйства)

11.19.01
Аннуитет шарттары бойынша болмаған зияндар бойынша қайта сақтандыру активтері (резидент еместер)
11.20.02
Минус: құнсыздануға арналған резервтер
11.1
Мәлімделген, бірақ реттелмеген зияндар бойынша қайта сақтандыру активтері (құнсыздануға арналған резервтерді шегергенде)
12
Қазақстан Республикасы Үкіметінен мәлімделген, бірақ реттелмеген зияндар бойынша қайта сақтандыру активтері
12.11.01
Аймақтық және жергілікті басқару органдарынан мәлімделген, бірақ реттелмеген зияндар бойынша қайта сақтандыру активтері
12.12.02
Орталық (ұлттық) банктен мәлімделген, бірақ реттелмеген зияндар бойынша қайта сақтандыру активтері
12.13.03
Басқа депозиттік ұйымдардан мәлімделген, бірақ реттелмеген зияндар бойынша қайта сақтандыру активтері
12.14.04
Басқа қаржы ұйымдарынан мәлімделген, бірақ реттелмеген зияндар бойынша қайта сақтандыру активтері
12.15.05
Мемлекеттік қаржылық емес ұйымдардан мәлімделген, бірақ реттелмеген зияндар бойынша қайта сақтандыру активтері
12.16.06
Мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдардан мәлімделген, бірақ реттелмеген зияндар бойынша қайта сақтандыру активтері
12.17.07
Үй шаруашылықтарына қызмет көрсететін коммерциялық емес ұйымдардан мәлімделген, бірақ реттелмеген зияндар бойынша қайта сақтандыру активтері
12.18.08
Үй шаруашылықтарынан мәлімделген, бірақ реттелмеген зияндар бойынша қайта сақтандыру активтері
12.19.09
Резидент еместерден мәлімделген, бірақ реттелмеген зияндар бойынша қайта сақтандыру активтері
12.20.10
Минус: құнсыздануға арналған резервтер
12.1
Қосымша резервтер бойынша қайта сақтандыру активтері (құнсыздануға арналған резервтерді шегергенде)
13
Сақтандырушылардан (қайта сақтандырушылардан) және делдалдардан алуға сақтандыру сыйлықақылары (құнсыздануға арналған резервтерді шегергенде)
14
Қазақстан Республикасы Үкіметінен алуға сақтандыру сыйлықақылары
14.11.01
Аймақтық және жергілікті басқару органдарынан алуға сақтандыру сыйлықақылары
14.12.02
Орталық (ұлттық) банктен алуға сақтандыру сыйлықақылары
14.13.03
Басқа депозиттік ұйымдардан алуға сақтандыру сыйлықақылары
14.14.04
Басқа қаржы ұйымдарынан алуға сақтандыру сыйлықақылары
14.15.05
Мемлекеттік қаржылық емес ұйымдардан алуға сақтандыру сыйлықақылары
14.16.06
Мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдардан алуға сақтандыру сыйлықақылары
14.17.07
Үй шаруашылықтарына қызмет көрсететін коммерциялық емес ұйымдардан алуға сақтандыру сыйлықақылары
14.18.08
Үй шаруашылықтарынан алуға сақтандыру сыйлықақылары
14.19.09
Резидент еместерден алуға сақтандыру сыйлықақылары
14.20.10
Минус: құнсыздануға арналған резервтер
14.1
Қайта сақтандыру бойынша есептелген комиссиялық кірістер
15
Басқа қаржы ұйымдарынан қайта сақтандыру бойынша есептелген комиссиялық (оның ішінде мерзімі өткен) кірістер

11.19.01
Активы перестрахования по непроизошедшим убыткам по договорам аннуитета (нерезиденты)
11.20.02
Минус: резервы на обесценение
11.1
Активы перестрахования по заявленным, но неурегулированным убыткам (за вычетом резервов на обесценение)
12
Активы перестрахования по заявленным, но неурегулированным убыткам от Правительства Республики Казахстан
12.11.01
Активы перестрахования по заявленным, но неурегулированным убыткам от региональных и местных органов управления
12.12.02
Активы перестрахования по заявленным, но неурегулированным убыткам от центрального (национального) банка
12.13.03
Активы перестрахования по заявленным, но неурегулированным убыткам от других депозитных организаций
12.14.04
Активы перестрахования по заявленным, но неурегулированным убыткам от других финансовых организаций
12.15.05
Активы перестрахования по заявленным, но неурегулированным убыткам от государственных нефинансовых организаций
12.16.06
Активы перестрахования по заявленным, но неурегулированным убыткам от негосударственных нефинансовых организаций
12.17.07
Активы перестрахования по заявленным, но неурегулированным убыткам от некоммерческих организаций, обслуживающих домашние хозяйства
12.18.08
Активы перестрахования по заявленным, но неурегулированным убыткам от домашних хозяйств
12.19.09
Активы перестрахования по заявленным, но неурегулированным убыткам от нерезидентов
12.20.10
Минус: резервы на обесценение
12.1
Активы перестрахования по дополнительным резервам (за вычетом резервов на обесценение)
13
Страховые премии к получению от страхователей (перестрахователей) и посредников (за вычетом резервов на обесценение)
14
Страховые премии к получению от Правительства Республики Казахстан
14.11.01
Страховые премии к получению от региональных и местных органов управления
14.12.02
Страховые премии к получению от центрального (национального) банка
14.13.03
Страховые премии к получению от других депозитных организаций
14.14.04
Страховые премии к получению от других финансовых организаций
14.15.05
Страховые премии к получению от государственных нефинансовых организаций
14.16.06
Страховые премии к получению от негосударственных нефинансовых организаций
14.17.07
Страховые премии к получению от некоммерческих организаций, обслуживающих домашние хозяйства
14.18.08
Страховые премии к получению от домашних хозяйств
14.19.09
Страховые премии к получению от нерезидентов
14.20.10
Минус: резервы на обесценение
14.1
Начисленные комиссионные доходы по перестрахованию
15
Начисленные комиссионные (в том числе просроченные) доходы по перестрахованию от других финансовых организаций

15.15.01
Резидент еместерден қайта сақтандыру бойынша есептелген комиссиялық (оның ішінде мерзімі өткен) кірістер
15.20.02
Сақтандыру брокерлерінің (басқа қаржы ұйымдары) есептелген комиссиялық кірістері
15.15.03
Сақтандыру брокерлерінің (мемлекеттік қаржылық емес ұйымдар) есептелген комиссиялық кірістері
15.16.04
Сақтандыру брокерлерінің (мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдар) есептелген комиссиялық кірістері
15.17.05
Сақтандыру брокерлерінің (резидент еместер) есептелген комиссиялық кірістері
15.20.06
Қазақстан Республикасы Үкіметінен басқа да комиссиялық (оның ішінде мерзімі өткен) кірістер
15.11.07
Аймақтық және жергілікті басқару органдарынан басқа да комиссиялық (оның ішінде мерзімі өткен) кірістер
15.12.08
Орталық (ұлттық) банктен басқа да комиссиялық (оның ішінде мерзімі өткен) кірістер
15.13.09
Басқа депозиттік ұйымдардан басқа да комиссиялық (оның ішінде мерзімі өткен) кірістер
15.14.10
Басқа қаржы ұйымдарынан басқа да комиссиялық (оның ішінде мерзімі өткен) кірістер
15.15.11
Мемлекеттік қаржылық емес ұйымдардан басқа да комиссиялық (оның ішінде мерзімі өткен) кірістер
15.16.12
Мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдардан басқа да комиссиялық (оның ішінде мерзімі өткен) кірістер
15.17.13
Үй шаруашылықтарына қызмет көрсететін коммерциялық емес ұйымдардан басқа да комиссиялық (оның ішінде мерзімі өткен) кірістер
15.18.14
Үй шаруашылықтарынан басқа да комиссиялық (оның ішінде мерзімі өткен) кірістер
15.19.15
Резидент еместерден басқа да комиссиялық (оның ішінде мерзімі өткен) кірістер
15.20.16
Басқа дебиторлық берешек (құнсыздануға арналған резервтерді шегергенде)
16
Сатып алушылар мен тапсырыс берушілердің берешегі (Қазақстан Республикасының Үкіметі)
16.11.01
Сатып алушылар мен тапсырыс берушілердің берешегі (аймақтық және жергілікті басқару органдары)
16.12.02
Сатып алушылар мен тапсырыс берушілердің берешегі (басқа депозиттік ұйымдар)
16.14.03
Сатып алушылар мен тапсырыс берушілердің берешегі (басқа қаржы ұйымдары)
16.15.04
Сатып алушылар мен тапсырыс берушілердің берешегі (мемлекеттік қаржылық емес ұйымдар)
16.16.05
Сатып алушылар мен тапсырыс берушілердің берешегі (мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдар)
16.17.06
Сатып алушылар мен тапсырыс берушілердің берешегі (үй шаруашылықтарына қызмет көрсететін коммерциялық емес ұйымдар)
16.18.07
Сатып алушылар мен тапсырыс берушілердің берешегі (үй шаруашылықтары)
16.19.08
Сатып алушылар мен тапсырыс берушілердің берешегі (резидент емес)
16.20.09
Еншілес (тәуелсіз) ұйымдардың берешегі (басқа депозиттік ұйымдар)
16.04.10
Еншілес (тәуелсіз) ұйымдардың берешегі (басқа қаржы ұйымдары)

15.15.01
Начисленные комиссионные (в том числе просроченные) доходы по перестрахованию от нерезидентов
15.20.02
Начисленные комиссионные доходы страховых брокеров (другие финансовые организации)
15.15.03
Начисленные комиссионные доходы страховых брокеров (государственные нефинансовые организации)
15.16.04
Начисленные комиссионные доходы страховых брокеров (негосударственные нефинансовые организации)
15.17.05
Начисленные комиссионные доходы страховых брокеров (нерезиденты)
15.20.06
Прочие комиссионные (в том числе просроченные) доходы от Правительства Республики Казахстан
15.11.07
Прочие комиссионные (в том числе просроченные) доходы от от региональных и местных органов управления
15.12.08
Прочие комиссионные (в том числе просроченные) доходы от центрального (национального) банка
15.13.09
Прочие комиссионные (в том числе просроченные) доходы от других депозитных организаций
15.14.10
Прочие комиссионные (в том числе просроченные) доходы от других финансовых организаций
15.15.11
Прочие комиссионные (в том числе просроченные) доходы от государственных нефинансовых организаций
15.16.12
Прочие комиссионные (в том числе просроченные) доходы от негосударственных нефинансовых организаций
15.17.13
Прочие комиссионные (в том числе просроченные) доходы от некоммерческих организаций, обслуживающих домашние хозяйства
15.18.14
Прочие комиссионные (в том числе просроченные) доходы от домашних хозяйств
15.19.15
Прочие комиссионные (в том числе просроченные) доходы от нерезидентов
15.20.16
Прочая дебиторская задолженность (за вычетом резервов на обесценение)
16
Задолженность покупателей и заказчиков (Правительство Республики Казахстан)
16.11.01
Задолженность покупателей и заказчиков (региональные и местные органы управления)
16.12.02
Задолженность покупателей и заказчиков (другие депозитные организации)
16.14.03
Задолженность покупателей и заказчиков (другие финансовые организации)
16.15.04
Задолженность покупателей и заказчиков (государственные нефинансовые организации)
16.16.05
Задолженность покупателей и заказчиков (негосударственные нефинансовые организации)
16.17.06
Задолженность покупателей и заказчиков (некоммерческие организации, обслуживающие домашние хозяйства)
16.18.07
Задолженность покупателей и заказчиков (домашние хозяйства)
16.19.08
Задолженность покупателей и заказчиков (нерезидент)
16.20.09
Задолженность дочерних (зависимых) организаций (другие депозитные организации)
16.04.10
Задолженность дочерних (зависимых) организаций (другие финансовые организации)

16.05.11
Еншілес (тәуелсіз) ұйымдардың берешегі (мемлекеттік қаржылық емес ұйымдар)
16.06.12
Еншілес (тәуелсіз) ұйымдардың берешегі (мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдар)
16.07.13
Еншілес (тәуелсіз) ұйымдардың берешегі (үй шаруашылықтарына қызмет көрсететін коммерциялық емес ұйымдар)
16.08.14
Еншілес (тәуелсіз) ұйымдардың берешегі (резидент еместер)
16.20.15
Қазақстан Республикасы Үкіметінің жалға алу бойынша берешегі
16.11.16
Аймақтық және жергілікті басқару органдарының жалға алу бойынша берешегі
16.12.17
Орталық (ұлттық) банктің жалға алу бойынша берешегі
16.13.18
Басқа депозиттік ұйымдардың жалға алу бойынша берешегі
16.14.19
Басқа қаржы ұйымдарының жалға алу бойынша берешегі
16.15.20
Мемлекеттік қаржылық емес ұйымдардың жалға алу бойынша берешегі
16.16.21
Мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдардың жалға алу бойынша берешегі
16.17.22
Үй шаруашылықтарына қызмет көрсететін коммерциялық емес ұйымдардың жалға алу бойынша берешегі
16.18.23
Үй шаруашылықтарының жалға алу бойынша берешегі
16.19.24
Резидент еместердің жалға алу бойынша берешегі
16.20.25
Қазақстан Республикасы Үкіметінен алуға сыйақы
16.11.26
Аймақтық және жергілікті басқару органдарынан алуға сыйақы
16.12.27
Басқа депозиттік ұйымдардан алуға сыйақы
16.14.28
Басқа қаржы ұйымдарынан алуға сыйақы
16.15.29
Мемлекеттік қаржылық емес ұйымдардан алуға сыйақы
16.16.30
Мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдардан алынатын сыйақы
16.17.31
Үй шаруашылықтарына қызмет көрсететін коммерциялық емес ұйымдардан алуға сыйақы
16.18.32
Үй шаруашылықтарынан алуға сыйақы
16.19.33
Резидент еместерден алуға сыйақы
16.20.34
Брокерлермен есеп айырысулар (басқа депозиттік ұйымдар)
16.14.35
Брокерлермен есеп айырысулар (басқа қаржы ұйымдары)
16.15.36
Брокерлермен есеп айырысулар (мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдар)
16.17.37
Брокерлермен есеп айырысулар (резидент еместер)
16.20.38
Акционерлермен есеп айырысулар (Қазақстан Республикасының Үкіметі)
16.11.39
Акционерлермен есеп айырысулар (басқа депозиттік ұйымдар)
16.14.40
Акционерлермен есеп айырысулар (басқа қаржы ұйымдары)
16.15.41
Акционерлермен есеп айырысулар (мемлекеттік қаржылық емес ұйымдар)
16.16.42
Акционерлермен есеп айырысулар (мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдар)
16.17.43
Акционерлермен есеп айырысулар (үй шаруашылықтарына қызмет көрсететін коммерциялық емес ұйымдар)
16.18.44
Акционерлермен есеп айырысулар (үй шаруашылықтары)
16.19.45
Акционерлермен есеп айырысулар (резидент еместер)
16.20.46
Қазақстан Республикасы Үкіметінен алынған қарыздар бойынша сыйақыны алдын ала төлеу

16.05.11
Задолженность дочерних (зависимых) организаций (государственные нефинансовые организации)
16.06.12
Задолженность дочерних (зависимых) организаций (негосударственные нефинансовые организации)
16.07.13
Задолженность дочерних (зависимых) организаций (некоммерческие организации, обслуживающие домашние хозяйства)
16.08.14
Задолженность дочерних (зависимых) организаций (нерезиденты)
16.20.15
Задолженность по аренде Правительства Республики Казахстан
16.11.16
Задолженность по аренде региональных и местных органов управления
16.12.17
Задолженность по аренде центрального (национального) банка
16.13.18
Задолженность по аренде других депозитных организаций
16.14.19
Задолженность по аренде других финансовых организаций
16.15.20
Задолженность по аренде государственных нефинансовых организаций
16.16.21
Задолженность по аренде негосударственных нефинансовых организаций
16.17.22
Задолженность по аренде некоммерческих организаций, обслуживающих домашние хозяйства
16.18.23
Задолженность по аренде домашних хозяйств
16.19.24
Задолженность по аренде нерезидентов
16.20.25
Вознаграждения к получению от Правительства Республики Казахстан
16.11.26
Вознаграждения к получению от региональных и местных органов управления
16.12.27
Вознаграждения к получению от других депозитных организаций
16.14.28
Вознаграждения к получению от других финансовых организаций
16.15.29
Вознаграждения к получению от государственных нефинансовых организаций
16.16.30
Вознаграждения к получению от негосударственных нефинансовых организаций
16.17.31
Вознаграждения к получению от некоммерческих организаций, обслуживающих домашние хозяйства
16.18.32
Вознаграждения к получению от домашних хозяйств
16.19.33
Вознаграждения к получению от нерезидентов
16.20.34
Расчеты с брокерами (другие депозитные организации)
16.14.35
Расчеты с брокерами (другие финансовые организации)
16.15.36
Расчеты с брокерами (негосударственные нефинансовые организации)
16.17.37
Расчеты с брокерами (нерезиденты)
16.20.38
Расчеты с акционерами (Правительство Республики Казахстан)
16.11.39
Расчеты с акционерами (другие депозитные организации)
16.14.40
Расчеты с акционерами (другие финансовые организации)
16.15.41
Расчеты с акционерами (государственные нефинансовые организации)
16.16.42
Расчеты с акционерами (негосударственные нефинансовые организации)
16.17.43
Расчеты с акционерами (некоммерческие организации, обслуживающие домашние хозяйства)
16.18.44
Расчеты с акционерами (домашние хозяйства)
16.19.45
Расчеты с акционерами (нерезиденты)
16.20.46
Предоплата вознаграждения по полученным займам от Правительства Республики Казахстан

16.11.47
Аймақтық және жергілікті басқару органдарынан алынған қарыздар бойынша сыйақыны алдын ала төлеу
16.12.48
Орталық (ұлттық) банктен алынған қарыздар бойынша сыйақыны алдын ала төлеу
16.13.49
Басқа депозиттік ұйымдардан алынған қарыздар бойынша сыйақыны алдын ала төлеу
16.14.50
Басқа қаржы ұйымдарынан алынған қарыздар бойынша сыйақыны алдын ала төлеу
16.15.51
Мемлекеттік қаржылық емес ұйымдардан алынған қарыздар бойынша сыйақыны алдын ала төлеу
16.16.52
Мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдардан алынған қарыздар бойынша сыйақыны алдын ала төлеу
16.17.53
Резидент еместерден алынған қарыздар бойынша сыйақыны алдын ала төлеу
16.20.54
Қазақстан Республикасы Үкіметіне сенімгерлік басқаруға берілген қаржы активтері
16.11.55
Орталық (ұлттық) банкке сенімгерлік басқаруға берілген қаржы активтері
16.13.56
Басқа қаржы ұйымдарына сенімгерлік басқаруға берілген қаржы активтері
16.14.57
Басқа қаржы ұйымдарына сенімгерлік басқаруға берілген қаржы активтері
16.15.58
Резидент еместерге сенімгерлік басқаруға берілген қаржы активтері
16.20.59
Қазақстан Республикасының Үкіметіне есептелген тұрақсыздық айыбы (айыппұл, өсімпұл)
16.11.60
Аймақтық және жергілікті басқару органдарына есептелген тұрақсыздық айыбы (айыппұл, өсімпұл)
16.12.61
Орталық (ұлттық) банкке есептелген тұрақсыздық айыбы (айыппұл, өсімпұл)
16.13.62
Басқа депозиттік ұйымдарға есептелген тұрақсыздық айыбы (айыппұл, өсімпұл)
16.14.63
Басқа қаржы ұйымдарына есептелген тұрақсыздық айыбы (айыппұл, өсімпұл)
16.15.64
Мемлекеттік қаржылық емес ұйымдарға есептелген тұрақсыздық айыбы (айыппұл, өсімпұл)
16.16.65
Мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдарға есептелген тұрақсыздық айыбы (айыппұл, өсімпұл)
16.17.66
Үй шаруашылықтарына қызмет көрсететін коммерциялық емес ұйымдарға есептелген тұрақсыздық айыбы (айыппұл, өсімпұл)
16.18.67
Үй шаруашылықтарына есептелген тұрақсыздық айыбы (айыппұл, өсімпұл)
16.19.68
Резидент еместерге есептелген тұрақсыздық айыбы (айыппұл, өсімпұл)
16.20.69
Қызметкерлердің және басқа тұлғалардың (резиденттер) берешегі
16.19.70
Қызметкерлердің және басқа тұлғалардың (резидент еместер) берешегі
16.20.71
Келтірілген зиян үшін Қазақстан Республикасының Үкіметіне қойылатын талаптар
16.11.72
Келтірілген зиян үшін өңірлік және жергілікті басқару органдарына қойылатын талаптар
16.12.73
Келтірілген зиян үшін орталық (ұлттық) банкке қойылатын талаптар
16.13.74
Келтірілген зиян үшін депозиттік ұйымдарға қойылатын талаптар
16.14.75
Келтірілген зиян үшін басқа қаржы ұйымдарына қойылатын талаптар
16.15.76
Келтірілген зиян үшін мемлекеттік қаржылық емес ұйымдарға қойылатын талаптар

16.11.47
Предоплата вознаграждения по полученным займам от региональных и местных органов управления
16.12.48
Предоплата вознаграждения по полученным займам от центрального (национального) банка
16.13.49
Предоплата вознаграждения по полученным займам от других депозитных организаций
16.14.50
Предоплата вознаграждения по полученным займам от других финансовых организаций
16.15.51
Предоплата вознаграждения по полученным займам от государственных нефинансовых организаций
16.16.52
Предоплата вознаграждения по полученным займам от негосударственных нефинансовых организаций
16.17.53
Предоплата вознаграждения по полученным займам от нерезидентов
16.20.54
Финансовые активы, переданные в доверительное управление Правительству Республики Казахстан
16.11.55
Финансовые активы, переданные в доверительное управление центральному (национальному) банку
16.13.56
Финансовые активы, переданные в доверительное управление другим депозитным организациям
16.14.57
Финансовые активы, переданные в доверительное управление другим финансовым организациям
16.15.58
Финансовые активы, переданные в доверительное управление нерезидентам
16.20.59
Начисленная неустойка (штраф, пеня) к Правительству Республики Казахстан
16.11.60
Начисленная неустойка (штраф, пеня) к региональным и местным органам управления
16.12.61
Начисленная неустойка (штраф, пеня) к центральному (национальному) банку
16.13.62
Начисленная неустойка (штраф, пеня) к другим депозитным организациям
16.14.63
Начисленная неустойка (штраф, пеня) к другим финансовым организациям
16.15.64
Начисленная неустойка (штраф, пеня) к государственным нефинансовым организациям
16.16.65
Начисленная неустойка (штраф, пеня) к негосударственным нефинансовым организациям
16.17.66
Начисленная неустойка (штраф, пеня) к некоммерческим организациям, обслуживающим домашние хозяйства
16.18.67
Начисленная неустойка (штраф, пеня) к домашним хозяйствам
16.19.68
Начисленная неустойка (штраф, пеня) к нерезидентам
16.20.69
Задолженность работников и других лиц (резиденты)
16.19.70
Задолженность работников и других лиц (нерезиденты)
16.20.71
Требования к Правительству Республики Казахстан за причиненный вред
16.11.72
Требования к региональным и местным органам управления за причиненный вред
16.12.73
Требования к центральному (национальному) банку за причиненный вред
16.13.74
Требования к другим депозитным организациям за причиненный вред
16.14.75
Требования к другим финансовым организациям за причиненный вред
16.15.76
Требования к государственным нефинансовым организациям за причиненный вред

16.16.77
Келтірілген зиян үшін мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдарға қойылатын талаптар
16.17.78
Келтірілген зиян үшін үй шаруашылықтарына қызмет көрсететін коммерциялық емес ұйымдарға қойылатын талаптар
16.18.79
Келтірілген зиян үшін үй шаруашылықтарына қойылатын талаптар
16.19.80
Келтірілген зиян үшін резидент еместерге қойылатын талаптар
16.20.81
Сақтандырушыларға (қайта сақтандырушыларға) (басқа қаржы ұйымдары) қойылатын талаптар
16.15.82
Сақтандырушыларға (қайта сақтандырушыларға) (резидент еместер) қойылатын талаптар
16.20.83
Басқа қаржы ұйымдарынан алынған вексельдер
16.15.84
Мемлекеттік қаржылық емес ұйымдардан алынған вексельдер
16.16.85
Мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдардан алынған вексельдер
16.17.86
Үй шаруашылықтарына қызмет көрсететін коммерциялық емес ұйымдардан алынған вексельдер
16.18.87
Үй шаруашылықтарынан алынған вексельдер
16.19.88
Резидент еместерден алынған вексельдер
16.20.89
Қазақстан Республикасының Үкіметіне мүлікті жеткізуге, жұмыстарды орындауға және қызмет көрсетуге берілген аванстар
16.11.90
Өңірлік және жергілікті басқару органдарына мүлікті жеткізуге, жұмыстарды орындауға және қызмет көрсетуге берілген аванстар
16.12.91
Орталық (ұлттық) банкке мүлікті жеткізуге, жұмыстарды орындауға және қызмет көрсетуге берілген аванстар
16.13.92
Басқа депозиттік ұйымдарға мүлікті жеткізуге, жұмыстарды орындауға және қызмет көрсетуге берілген аванстар
16.14.93
Басқа қаржы ұйымдарына мүлікті жеткізуге, жұмыстарды орындауға және қызмет көрсетуге берілген аванстар
16.15.94
Мемлекеттік қаржылық емес ұйымдарға мүлікті жеткізуге, жұмыстарды орындауға және қызмет көрсетуге берілген аванстар
16.16.95
Мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдарға мүлікті жеткізуге, жұмыстарды орындауға және қызмет көрсетуге берілген аванстар
16.17.96
Үй шаруашылықтарына қызмет көрсететін коммерциялық емес ұйымдарға мүлікті жеткізуге, жұмыстарды орындауға және қызмет көрсетуге берілген аванстар
16.18.97
Үй шаруашылықтарына мүлікті жеткізуге, жұмыстарды орындауға және қызмет көрсетуге берілген аванстар
16.19.98
Резидент еместерге мүлікті жеткізуге, жұмыстарды орындауға және қызмет көрсетуге берілген аванстар
16.20.99
Аяқталмаған құрылыс
16.15.100
Қазақстан Республикасының Үкіметіне берілген басқа да аванстар
16.11.101
Өңірлік және жергілікті басқару органдарына берілген басқа да аванстар
16.12.102
Орталық (ұлттық) банкке берілген басқа да аванстар
16.13.103
Басқа депозиттік ұйымдарға берілген басқа да аванстар
16.14.104
Басқа қаржы ұйымдарына берілген басқа да аванстар
16.15.105
Мемлекеттік қаржылық емес ұйымдарға берілген басқа да аванстар

16.16.77
Требования к негосударственным нефинансовым организациям за причиненный вред
16.17.78
Требования к некоммерческим организациям, обслуживающим домашние хозяйства, за причиненный вред
16.18.79
Требования к домашним хозяйствам за причиненный вред
16.19.80
Требования к нерезидентам за причиненный вред
16.20.81
Требования к страховщикам (перестраховщикам) (другие финансовые организации)
16.15.82
Требования к страховщикам (перестраховщикам) (нерезидентам)
16.20.83
Векселя, полученные от других финансовых организаций
16.15.84
Векселя, полученные от государственных нефинансовых организаций
16.16.85
Векселя, полученные от негосударственных нефинансовых организаций
16.17.86
Векселя, полученные от некоммерческих организаций, обслуживающих домашние хозяйства
16.18.87
Векселя, полученные от домашних хозяйств
16.19.88
Векселя, полученные от нерезидентов
16.20.89
Авансы, выданные Правительству Республики Казахстан под поставку имущества, выполнение работ и оказание услуг
16.11.90
Авансы, выданные региональным и местным органам управления под поставку имущества, выполнение работ и оказание услуг
16.12.91
Авансы, выданные центральному (национальному) банку под поставку имущества, выполнение работ и оказание услуг
16.13.92
Авансы, выданные другим депозитным организациям под поставку имущества, выполнение работ и оказание услуг
16.14.93
Авансы, выданные другим финансовым организациям под поставку имущества, выполнение работ и оказание услуг
16.15.94
Авансы, выданные государственным нефинансовым организациям под поставку имущества, выполнение работ и оказание услуг
16.16.95
Авансы, выданные негосударственным нефинансовым организациям под поставку имущества, выполнение работ и оказание услуг
16.17.96
Авансы, выданные некоммерческим организациям, обслуживающим домашние хозяйства под поставку имущества, выполнение работ и оказание услуг
16.18.97
Авансы, выданные домашним хозяйствам под поставку имущества, выполнение работ и оказание услуг
16.19.98
Авансы, выданные нерезидентам под поставку имущества, выполнение работ и оказание услуг
16.20.99
Незавершенное строительство
16.15.100
Прочие авансы, выданные Правительству Республики Казахстан
16.11.101
Прочие авансы, выданные региональным и местным органам управления
16.12.102
Прочие авансы, выданные центральному (национальному) банку
16.13.103
Прочие авансы, выданные другим депозитным организациям
16.14.104
Прочие авансы, выданные другим финансовым организациям
16.15.105
Прочие авансы, выданные государственным нефинансовым организациям

16.16.106
Мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдарға берілген басқа да аванстар
16.17.107
Үй шаруашылықтарына қызмет көрсететін коммерциялық емес ұйымдарға берілген басқа да аванстар
16.18.108
Үй шаруашылықтарына берілген басқа да аванстар
16.19.109
Резидент еместерге берілген басқа да аванстар
16.20.110
Қазақстан Республикасы Үкіметінің басқа да дебиторлық берешегі
16.11.111
Өңірлік және жергілікті басқару органдарының басқа да дебиторлық берешегі
16.12.112
Орталық (ұлттық) банктің басқа да дебиторлық берешегі
16.13.113
Басқа депозиттік ұйымдардың басқа да дебиторлық берешегі
16.14.114
Басқа қаржы ұйымдарының басқа да дебиторлық берешегі
16.15.115
Мемлекеттік қаржылық емес ұйымдардың басқа да дебиторлық берешегі
16.16.116
Мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдардың басқа да дебиторлық берешегі
16.17.117
Үй шаруашылықтарына қызмет көрсететін коммерциялық емес ұйымдардың басқа да дебиторлық берешегі
16.18.118
Үй шаруашылықтарының басқа да дебиторлық берешегі
16.19.119
Резидент еместердің басқа да дебиторлық берешегі
16.20.120
Минус: құнсыздануға резервтер
16.1
Сақтанушыларға берілген қарыздар (құнсыздануға арналған резервтерді шегергенде)
17
Қазақстан Республикасының Үкіметіне берілген қысқа мерзімді қарыздар
17.11.01
Өңірлік және жергілікті басқару органдарына берілген қысқа мерзімді қарыздар
17.12.02
Орталық (ұлттық) банкке берілген қысқа мерзімді қарыздар
17.13.03
Басқа депозиттік ұйымдарға берілген қысқа мерзімді қарыздар
17.14.04
Басқа қаржы ұйымдарына (сақтанушыларға) берілген қысқа мерзімді қарыздар
17.15.05
Мемлекеттік қаржылық емес ұйымдарға (сақтанушыларға) берілген қысқа мерзімді қарыздар
17.16.06
Мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдарға (сақтанушыларға) берілген қысқа мерзімді қарыздар
17.17.07
Үй шаруашылықтарына қызмет көрсететін коммерциялық емес ұйымдарға (сақтанушыларға) берілген қысқа мерзімді қарыздар
17.18.08
Үй шаруашылықтарына (сақтанушыларға) берілген қысқа мерзімді қарыздар
17.19.09
Резидент еместерге (сақтанушыларға) берілген қысқа мерзімді қарыздар
17.20.10
Қазақстан Республикасының Үкіметіне берілген ұзақ мерзімді қарыздар
17.11.11
Өңірлік және жергілікті басқару органдарына берілген ұзақ мерзімді қарыздар
17.12.12
Орталық (ұлттық) банкке берілген ұзақ мерзімді қарыздар
17.13.13
Басқа депозиттік ұйымдарға берілген ұзақ мерзімді қарыздар
17.14.14
Басқа қаржы ұйымдарына (сақтанушыларға) берілген ұзақ мерзімді қарыздар
17.15.15
Мемлекеттік қаржылық емес ұйымдарға (сақтанушыларға) берілген ұзақ мерзімді қарыздар

16.16.106
Прочие авансы, выданные негосударственным нефинансовым организациям
16.17.107
Прочие авансы, выданные некоммерческим организациям, обслуживающим домашние хозяйства
16.18.108
Прочие авансы, выданные домашним хозяйствам
16.19.109
Прочие авансы, выданные нерезидентам
16.20.110
Прочая дебиторская задолженность Правительства Республики Казахстан
16.11.111
Прочая дебиторская задолженность региональных и местных органов управления
16.12.112
Прочая дебиторская задолженность центрального (национального) банка
16.13.113
Прочая дебиторская задолженность других депозитных организаций
16.14.114
Прочая дебиторская задолженность других финансовых организаций
16.15.115
Прочая дебиторская задолженность государственных нефинансовых организаций
16.16.116
Прочая дебиторская задолженность негосударственных нефинансовых организаций
16.17.117
Прочая дебиторская задолженность некоммерческих организаций, обслуживающих домашние хозяйства
16.18.118
Прочая дебиторская задолженность домашних хозяйств
16.19.119
Прочая дебиторская задолженность нерезидентов
16.20.120
Минус: резервы на обесценение
16.1
Займы, предоставленные страхователям (за вычетом резервов на обесценение)
17
Краткосрочные предоставленные займы Правительству Республики Казахстан
17.11.01
Краткосрочные предоставленные займы региональным и местным органам управления
17.12.02
Краткосрочные предоставленные займы центральному (национальному) банку
17.13.03
Краткосрочные предоставленные займы другим депозитным организациям
17.14.04
Краткосрочные предоставленные займы другим финансовым организациям (страхователям)
17.15.05
Краткосрочные предоставленные займы государственным нефинансовым организациям (страхователям)
17.16.06
Краткосрочные предоставленные займы негосударственным нефинансовым организациям (страхователям)
17.17.07
Краткосрочные предоставленные займы некоммерческим организациям, обслуживающим домашние хозяйства (страхователям)
17.18.08
Краткосрочные предоставленные займы домашним хозяйствам (страхователям)
17.19.09
Краткосрочные предоставленные займы нерезидентам (страхователям)
17.20.10
Долгосрочные предоставленные займы Правительству Республики Казахстан
17.11.11
Долгосрочные предоставленные займы региональным и местным органам управления
17.12.12
Долгосрочные предоставленные займы центральному (национальному) банку
17.13.13
Долгосрочные предоставленные займы другим депозитным организациям
17.14.14
Долгосрочные предоставленные займы другим финансовым организациям (страхователям)
17.15.15
Долгосрочные предоставленные займы государственным нефинансовым организациям (страхователям)

17.16.16
Мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдарға (сақтанушыларға) берілген ұзақ мерзімді қарыздар
17.17.17
Үй шаруашылықтарына қызмет көрсететін коммерциялық емес ұйымдарға (сақтанушыларға) берілген ұзақ мерзімді қарыздар
17.18.18
Үй шаруашылықтарына (сақтанушыларға) берілген ұзақ мерзімді қарыздар
17.19.19
Резидент еместерге (сақтанушыларға) берілген ұзақ мерзімді қарыздар
17.20.20
Қазақстан Республикасы Үкіметінің (сақтанушылардың) берілген қарыздар бойынша мерзімі өткен берешегі
17.11.21
Өңірлік және жергілікті басқару органдарының (сақтанушылардың) берілген қарыздар бойынша мерзімі өткен берешегі
17.12.22
Орталық (ұлттық) банктің берілген қарыздар бойынша мерзімі өткен берешегі
17.13.23
Басқа депозиттік ұйымдардың (сақтанушылардың) берілген қарыздар бойынша мерзімі өткен берешегі
17.14.24
Басқа қаржы ұйымдарының (сақтанушылардың) берілген қарыздар бойынша мерзімі өткен берешегі
17.15.25
Мемлекеттік қаржылық емес ұйымдардың (сақтанушылардың) берілген қарыздар бойынша мерзімі өткен берешегі
17.16.26
Мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдардың (сақтанушылардың) берілген қарыздар бойынша мерзімі өткен берешегі
17.17.27
Коммерциялық емес ұйымдардың (сақтанушылардың) берілген қарыздар бойынша мерзімі өткен берешегі
17.18.28
Үй шаруашылықтарының (сақтанушылардың) берілген қарыздар бойынша мерзімі өткен берешегі
17.19.29
Резидент еместердің (сақтанушылардың) берілген қарыздар бойынша мерзімі өткен берешегі
17.20.30
Минус: құнсыздануға резервтер
17.1
Болашақ кезеңдердің шығыстары
18
Ағымдағы салық активі
19
Кейінге қалдырылған салық активтері
20
Өтелгенге дейін ұсталатын бағалы қағаздар (құнсыздануға арналған резервтерді шегергенде)
21
Қазақстан Республикасының Үкіметі шығарған өтеуге дейін ұсталатын бағалы қағаздар
21.11.01
Өңірлік және жергілікті басқару органдары шығарған өтеуге дейін ұсталатын бағалы қағаздар
21.12.02
Орталық (ұлттық) банк шығарған өтеуге дейін ұсталатын бағалы қағаздар
21.13.03
Басқа депозиттік ұйымдар шығарған өтеуге дейін ұсталатын бағалы қағаздар
21.14.04
Басқа қаржы ұйымдары шығарған өтеуге дейін ұсталатын бағалы қағаздар
21.15.05
Мемлекеттік қаржылық емес ұйымдар шығарған өтеуге дейін ұсталатын бағалы қағаздар
21.16.06
Мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдар шығарған өтеуге дейін ұсталатын бағалы қағаздар
21.17.07
Үй шаруашылықтарына қызмет көрсететін коммерциялық емес ұйымдар шығарған өтеуге дейін ұсталатын бағалы қағаздар
21.18.08
Резидент еместер шығарған өтеуге дейін ұсталатын бағалы қағаздар
21.20.09
Минус: құнсыздануға резервтер

17.16.16
Долгосрочные предоставленные займы негосударственным нефинансовым организациям (страхователям)
17.17.17
Долгосрочные предоставленные займы некоммерческим организациям, обслуживающим домашние хозяйства (страхователям)
17.18.18
Долгосрочные предоставленные займы домашним хозяйствам (страхователям)
17.19.19
Долгосрочные предоставленные займы нерезидентам (страхователям)
17.20.20
Просроченная задолженность Правительства Республики Казахстан (страхователей) по предоставленным займам
17.11.21
Просроченная задолженность региональных и местных органов управления (страхователей) по предоставленным займам
17.12.22
Просроченная задолженность центрального (национального) банка
17.13.23
Просроченная задолженность других депозитных организаций (страхователей) по предоставленным займам
17.14.24
Просроченная задолженность других финансовых организаций (страхователей) по предоставленным займам
17.15.25
Просроченная задолженность государственных нефинансовых организаций - (страхователей) по предоставленным займам
17.16.26
Просроченная задолженность негосударственных нефинансовых организаций (страхователей) по предоставленным займам
17.17.27
Просроченная задолженность некоммерческих организаций (страхователей) по предоставленным займам
17.18.28
Просроченная задолженность домашних хозяйств (страхователей) по предоставленным займам
17.19.29
Просроченная задолженность нерезидентов (страхователей) по предоставленным займам
17.20.30
Минус: резервы на обесценение
17.1
Расходы будущих периодов
18
Текущий налоговый актив
19
Отложенный налоговый актив
20
Ценные бумаги, удерживаемые до погашения (за вычетом резервов на обесценение)
21
Ценные бумаги, удерживаемые до погашения, выпущенные Правительством Республики Казахстан
21.11.01
Ценные бумаги, удерживаемые до погашения, выпущенные региональными и местными органами управления
21.12.02
Ценные бумаги, удерживаемые до погашения, выпущенные центральным (национальным) банком
21.13.03
Ценные бумаги, удерживаемые до погашения, выпущенные другими депозитными организациями
21.14.04
Ценные бумаги, удерживаемые до погашения, выпущенные другими финансовыми организациями
21.15.05
Ценные бумаги, удерживаемые до погашения, выпущенные государственными нефинансовыми организациями
21.16.06
Ценные бумаги, удерживаемые до погашения, выпущенные негосударственными нефинансовыми организациями
21.17.07
Ценные бумаги, выпущенные некоммерческими организациями, обслуживающими домашние хозяйства
21.18.08
Ценные бумаги, удерживаемые до погашения, выпущенные нерезидентами
21.20.09
Минус: резервы на обесценение

33.13.03
Басқа да депозиттік ұйымдардан мәлімделген, бірақ реттелмеген зияндар резерві
33.14.04
Басқа да қаржы ұйымдарынан мәлімделген, бірақ реттелмеген зияндар резерві
33.15.05
Мемлекеттік қаржылық емес ұйымдардан мәлімделген, бірақ реттелмеген зияндар резерві
33.16.06
Мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдардан мәлімделген, бірақ реттелмеген зияндар резерві
33.17.07
Үй шаруашылықтарына қызмет көрсететін коммерциялық емес ұйымдардан мәлімделген, бірақ реттелмеген зияндар резерві
33.18.08
Үй шаруашылықтарынан мәлімделген, бірақ реттелмеген зияндар резерві
33.19.09
Резидент еместерден мәлімделген, бірақ реттелмеген зияндар резерві
33.20.10
Қосымша резервтер
34
Алынған қарыздар
35
Қазақстан Республикасы Үкіметінен алынған қысқа мерзімді қарыздар
35.11.01
Өңірлік және жергілікті билік органдарынан алынған қысқа мерзімді қарыздар
35.12.02
Басқа да депозиттік ұйымдардан алынған қысқа мерзімді қарыздар
35.14.03
Басқа да қаржы ұйымдарынан алынған қысқа мерзімді қарыздар
35.15.04
Мемлекеттік қаржылық емес ұйымдардан алынған қысқа мерзімді қарыздар
35.16.05
Мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдардан алынған қысқа мерзімді қарыздар
35.17.06
Резидент еместерден алынған қысқа мерзімді қарыздар
35.20.07
Қазақстан Республикасы Үкіметінен алынған ұзақ мерзімді қарыздар
35.11.08
Өңірлік және жергілікті билік органдарынан алынған ұзақ мерзімді қарыздар
35.12.09
Басқа да депозиттік ұйымдардан алынған ұзақ мерзімді қарыздар
35.14.10
Басқа да қаржы ұйымдарынан алынған ұзақ мерзімді қарыздар
35.15.11
Мемлекеттік қаржылық емес ұйымдардан алынған ұзақ мерзімді қарыздар
35.16.12
Мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдардан алынған ұзақ мерзімді қарыздар
35.17.13
Резидент еместерден алынған ұзақ мерзімді қарыздар
35.20.14
Қазақстан Республикасы Үкіметінен алынған қарыздар бойынша мерзімі өткен кредиторлық берешек
35.11.15
Өңірлік және жергілікті билік органдарынан алынған қарыздар бойынша мерзімі өткен кредиторлық берешек
35.12.16
Басқа да депозиттік ұйымдардан алынған қарыздар бойынша мерзімі өткен кредиторлық берешек
35.14.17
Басқа да қаржы ұйымдарынан алынған қарыздар бойынша мерзімі өткен кредиторлық берешек
35.15.18
Мемлекеттік қаржылық емес ұйымдардан алынған қарыздар бойынша мерзімі өткен кредиторлық берешек
35.16.19
Мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдардан алынған қарыздар бойынша мерзімі өткен кредиторлық берешек
35.17.20
Резидент еместерден алынған қарыздар бойынша мерзімі өткен кредиторлық берешек
35.20.21
Қайта сақтандырушылармен есеп айырысу
36
Қайта сақтандырушылармен (басқа қаржы ұйымдары) есеп айырысу

33.13.03
Резерв заявленных, но неурегулированных убытков от других депозитных организаций
33.14.04
Резерв заявленных, но неурегулированных убытков от других финансовых организаций
33.15.05
Резерв заявленных, но неурегулированных убытков от государственных нефинансовых организаций
33.16.06
Резерв заявленных, но неурегулированных убытков от негосударственных нефинансовых организаций
33.17.07
Резерв заявленных, но неурегулированных убытков от некоммерческих организаций, обслуживающих домашние хозяйства
33.18.08
Резерв заявленных, но неурегулированных убытков от домашних хозяйств
33.19.09
Резерв заявленных, но неурегулированных убытков от нерезидентов
33.20.10
Дополнительные резервы
34
Займы полученные
35
Краткосрочные займы, полученные от Правительства Республики Казахстан
35.11.01
Краткосрочные займы, полученные от региональных и местных органов управления
35.12.02
Краткосрочные займы, полученные от других депозитных организаций
35.14.03
Краткосрочные займы, полученные от других финансовых организаций
35.15.04
Краткосрочные займы, полученные от государственных нефинансовых организаций
35.16.05
Краткосрочные займы, полученные от негосударственных нефинансовых организаций
35.17.06
Краткосрочные займы, полученные от нерезидентов
35.20.07
Долгосрочные займы, полученные от Правительства Республики Казахстан
35.11.08
Долгосрочные займы, полученные от региональных и местных органов управления
35.12.09
Долгосрочные займы, полученные от других депозитных организаций
35.14.10
Долгосрочные займы, полученные от других финансовых организаций
35.15.11
Долгосрочные займы, полученные от государственных нефинансовых организаций
35.16.12
Долгосрочные займы, полученные от негосударственных нефинансовых организаций
35.17.13
Долгосрочные займы, полученные от нерезидентов
35.20.14
Просроченная кредиторская задолженность по полученным займам от Правительства Республики Казахстан
35.11.15
Просроченная кредиторская задолженность по полученным займам от региональных и местных органов управления
35.12.16
Просроченная кредиторская задолженность по полученным займам от других депозитных организаций
35.14.17
Просроченная кредиторская задолженность по полученным займам от других финансовых организаций
35.15.18
Просроченная кредиторская задолженность по полученным займам от государственных нефинансовых организаций
35.16.19
Просроченная кредиторская задолженность по полученным займам от негосударственных нефинансовых организаций
35.17.20
Просроченная кредиторская задолженность по полученным займам от нерезидентов
35.20.21
Расчеты с перестраховщиками
36
Расчеты с перестраховщиками (другие финансовые организации)

36.15.01
Қайта сақтандырушылармен (резидент еместер) есеп айырысу
36.20.02
Сақтандыру (қайта сақтандыру) қызметі бойынша делдалдармен есеп айырысу
37
Сақтандыру (қайта сақтандыру) қызметі бойынша делдалдармен (басқа депозиттік ұйымдармен) есеп айырысу
37.14.01
Сақтандыру (қайта сақтандыру) қызметі бойынша делдалдармен (басқа қаржы ұйымдарымен) есеп айырысу
37.15.02
Сақтандыру (қайта сақтандыру) қызметі бойынша делдалдармен (мемлекеттік қаржылық емес ұйымдармен) есеп айырысу
37.16.03
Сақтандыру (қайта сақтандыру) қызметі бойынша делдалдармен (мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдармен) есеп айырысу
37.17.04
Сақтандыру (қайта сақтандыру) қызметі бойынша делдалдармен (үй шаруашылықтарымен) есеп айырысу
37.19.05
Сақтандыру (қайта сақтандыру) қызметі бойынша делдалдармен (резидент еместермен) есеп айырысу
37.20.06
Акционерлермен дивидендтер бойынша есеп айырысу
38
Қатысушылардың дивидендтері және кірістері бойынша Қазақстан Республикасы Үкіметімен есеп айырысу
38.11.01
Қатысушылардың дивидендтері және кірістері бойынша басқа депозиттік ұйымдармен есеп айырысу
38.14.02
Қатысушылардың дивидендтері және кірістері бойынша басқа қаржы ұйымдарымен есеп айырысу
38.15.03
Қатысушылардың дивидендтері және кірістері бойынша мемлекеттік қаржылық емес ұйымдармен есеп айырысу
38.16.04
Қатысушылардың дивидендтері және кірістері бойынша мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдармен есеп айырысу
38.17.05
Қатысушылардың дивидендтері және кірістері бойынша үй шаруашылықтарына қызмет көрсететін коммерциялық емес ұйымдармен есеп айырысу
38.18.06
Қатысушылардың дивидендтері және кірістері бойынша үй шаруашылықтарымен есеп айырысу
38.19.07
Қатысушылардың дивидендтері және кірістері бойынша резидент еместермен есеп айырысу
38.20.08
Сақтандыру (қайта сақтандыру) шарттары бойынша төленуге тиіс шоттар
39
Қазақстан Республикасы Үкіметі алдын ала төлеген сақтандыру сыйлықақылары
39.11.01
Өңірлік және жергілікті билік органдары алдын ала төлеген сақтандыру сыйлықақылары
39.12.02
Орталық (ұлттық) банк алдын ала төлеген сақтандыру сыйлықақылары
39.13.03
Басқа да депозиттік ұйымдар алдын ала төлеген сақтандыру сыйлықақылары
39.14.04
Басқа да қаржы ұйымдары алдын ала төлеген сақтандыру сыйлықақылары
39.15.05
Мемлекеттік қаржылық емесе ұйымдары алдын ала төлеген сақтандыру сыйлықақылары
39.16.06
Мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдар алдын ала төлеген сақтандыру сыйлықақылары
39.17.07
Үй шаруашылықтарына қызмет көрсететін коммерциялық емес ұйымдар алдын ала төлеген сақтандыру сыйлықақылары
39.18.08
Үй шаруашылықтары алдын ала төлеген сақтандыру сыйлықақылары

36.15.01
Расчеты с перестраховщиками (нерезиденты)
36.20.02
Расчеты с посредниками по страховой (перестраховочной) деятельности
37
Расчеты с посредниками (другие депозитные организации) по страховой (перестраховочной) деятельности
37.14.01
Расчеты с посредниками (другие финансовые организации) по страховой (перестраховочной) деятельности
37.15.02
Расчеты с посредниками (государственные нефинансовые организации) по страховой (перестраховочной) деятельности
37.16.03
Расчеты с посредниками (негосударственные нефинансовые организации) по страховой (перестраховочной) деятельности
37.17.04
Расчеты с посредниками (домашние хозяйства) по страховой (перестраховочной) деятельности
37.19.05
Расчеты с посредниками (нерезиденты) по страховой (перестраховочной) деятельности
37.20.06
Расчеты с акционерами по дивидендам
38
Расчеты по дивидендам и доходам участников с Правительством Республики Казахстан
38.11.01
Расчеты по дивидендам и доходам участников с другими депозитными организациями
38.14.02
Расчеты по дивидендам и доходам участников с другими финансовыми организациями
38.15.03
Расчеты по дивидендам и доходам участников с государственными нефинансовыми организациями
38.16.04
Расчеты по дивидендам и доходам участников с негосударственными нефинансовыми организациями
38.17.05
Расчеты по дивидендам и доходам участников с некоммерческими организациями, обслуживающими домашние хозяйства
38.18.06
Расчеты по дивидендам и доходам участников с домашними хозяйствами
38.19.07
Расчеты по дивидендам и доходам участников с нерезидентами
38.20.08
Счета к уплате по договорам страхования (перестрахования)
39
Предоплаченные страховые премии Правительством Республики Казахстан
39.11.01
Предоплаченные страховые премии региональными и местными органами управления
39.12.02
Предоплаченные страховые премии центральным (национальным) банком
39.13.03
Предоплаченные страховые премии другими депозитными организациями
39.14.04
Предоплаченные страховые премии другими финансовыми организациями
39.15.05
Предоплаченные страховые премии государственными нефинансовыми организациями
39.16.06
Предоплаченные страховые премии негосударственными нефинансовыми организациями
39.17.07
Предоплаченные страховые премии некоммерческими организациями, обслуживающими домашние хозяйства
39.18.08
Предоплаченные страховые премии домашними хозяйствами

39.19.09
Резидент еместер алдын ала төлеген сақтандыру сыйлықақылары
39.20.10
Қайта сақтандырушы басқада қаржы ұйымдарымен есеп айырысу
39.15.11
Қайта сақтандырушы резидент еместермен есеп айырысу
39.20.12
Сақтанушылармен (Қазақстан Республикасының Үкіметі) есеп айырысу
39.11.13
Сақтанушылармен (өңірлік және жергілікті билік органдары) есеп айырысу
39.12.14
Сақтанушылармен (орталық (ұлттық) банк) есеп айырысу
39.13.15
Сақтанушылармен (басқа да депозиттік ұйымдар) есеп айырысу
39.14.16
Сақтанушылармен (басқа да қаржы ұйымдары) есеп айырысу
39.15.17
Сақтанушылармен (мемлекеттік қаржылық емес ұйымдар) есеп айырысу
39.16.18
Сақтанушылармен (мемлекеттік емес қаржылық емесе ұйымдар) есеп айырысу
39.17.19
Сақтанушылармен (үй шаруашылықтарына қызмет көрсететін коммерциялық емес ұйымдар) есеп айырысу
39.18.20
Сақтанушылармен (үй шаруашылықтары) есеп айырысу
39.19.21
Сақтанушылармен (резидент еместер) есеп айырысу
39.20.22
Басқа да кредиторлық берешек
40
Жеткізушілер мен мердігерлерге берешек (Қазақстан Республикасының Үкіметі)
40.11.01
Жеткізушілер мен мердігерлерге берешек (аймақтық және жергілікті басқару органдары)
40.12.02
Жеткізушілер мен мердігерлерге берешек (орталық (ұлттық) банк)
40.13.03
Жеткізушілер мен мердігерлерге берешек (басқа депозиттік ұйымдар)
40.14.04
Жеткізушілер мен мердігерлерге берешек (басқа қаржы ұйымдары)
40.15.05
Жеткізушілер мен мердігерлерге берешек (мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдар)
40.17.06
Жеткізушілер мен мердігерлерге берешек (үй шаруашылығына қызмет көрсететін коммерциялық емес ұйымдар)
40.18.07
Жеткізушілер мен мердігерлерге берешек (үй шаруашылығы)
40.19.08
Жеткізушілер мен мердігерлерге берешек (резидент емес)
40.20.09
Еншілес (тәуелді) ұйымдарға берешек (басқа депозиттік ұйымдар)
40.14.10
Еншілес (тәуелді) ұйымдарға берешек (басқа қаржы ұйымдары)
40.15.11
Еншілес (тәуелді) ұйымдарға берешек (мемлекеттік қаржылық емес ұйымдар)
40.16.12
Еншілес (тәуелді) ұйымдарға (мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдар) берешек
40.17.13
Еншілес (тәуелді) ұйымдарға (үй шаруашылығына қызмет көрсететін коммерциялық ұйымдар) берешек
40.18.14
Еншілес (тәуелді) ұйымдарға (резидент еместерге) берешек
40.20.15
Қызметкерлерге және басқа тұлғаларға берешек (резидент)
40.19.16
Қызметкерлерге және басқа тұлғаларға берешек (резидент емес)
40.20.17
Жалдау бойынша Қазақстан Республикасы Үкіметіне берешек
40.11.18
Жалдау бойынша аймақтық және жергілікті басқару органдарына берешек
40.12.19
Жалдау бойынша орталық (ұлттық) банкіне берешек

39.19.09
Предоплаченные страховые премии нерезидентами
39.20.10
Расчеты с перестрахователями - другими финансовыми организациями
39.15.11
Расчеты с перестрахователями - нерезидентами
39.20.12
Расчеты со страхователями (Правительство Республики Казахстан)
39.11.13
Расчеты со страхователями (региональные и местные органы управления)
39.12.14
Расчеты со страхователями (центральный (национальный) банк)
39.13.15
Расчеты со страхователями (другие депозитные организации)
39.14.16
Расчеты со страхователями (другие финансовые организации)
39.15.17
Расчеты со страхователями (государственные нефинансовые организации)
39.16.18
Расчеты со страхователями (негосударственные нефинансовые организации)
39.17.19
Расчеты со страхователями (некоммерческие организации, обслуживающие домашние хозяйства)
39.18.20
Расчеты со страхователями (домашние хозяйства)
39.19.21
Расчеты со страхователями (нерезиденты)
39.20.22
Прочая кредиторская задолженность
40
Задолженность поставщикам и подрядчикам (Правительство Республики Казахстан)
40.11.01
Задолженность поставщикам и подрядчикам (региональные и местные органы управления)
40.12.02
Задолженность поставщикам и подрядчикам (центральный (национальный) банк)
40.13.03
Задолженность поставщикам и подрядчикам (другие депозитные организации)
40.14.04
Задолженность поставщикам и подрядчикам (другие финансовые организации)
40.15.05
Задолженность поставщикам и подрядчикам (негосударственные нефинансовые организации)
40.17.06
Задолженность поставщикам и подрядчикам (некоммерческие организации, обслуживающие домашние хозяйства)
40.18.07
Задолженность поставщикам и подрядчикам (домашние хозяйства)
40.19.08
Задолженность поставщикам и подрядчикам (нерезидент)
40.20.09
Задолженность дочерним (зависимым) организациям (другие депозитные организации)
40.14.10
Задолженность дочерним (зависимым) организациям (другие финансовые организации)
40.15.11
Задолженность дочерним (зависимым) организациям (государственные нефинансовые организации)
40.16.12
Задолженность дочерним (зависимым) организациям (негосударственные нефинансовые организации)
40.17.13
Задолженность дочерним (зависимым) организациям (некоммерческие организации, обслуживающие домашние хозяйства)
40.18.14
Задолженность дочерним (зависимым) организациям (нерезиденты)
40.20.15
Задолженность работникам и другим лицам (резидент)
40.19.16
Задолженность работникам и другим лицам (нерезидент)
40.20.17
Задолженность по аренде Правительству Республики Казахстан
40.11.18
Задолженность по аренде региональным и местным органам управления
40.12.19
Задолженность по аренде центральному (национальному) банку

40.13.20
Жалдау бойынша басқа депозиттік ұйымдарға берешек
40.14.21
Жалдау бойынша басқа қаржы ұйымдарына берешек
40.15.22
Жалдау бойынша мемлекеттік қаржылық емес ұйымдарға берешек
40.16.23
Жалдау бойынша мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдарға берешек
40.17.24
Жалдау бойынша үй шаруашылығына қызмет көрсететін коммерциялық емес ұйымдарға берешек
40.18.25
Жалдау бойынша үй шаруашылығына берешек
40.19.26
Жалдау бойынша резидент еместерге берешек
40.20.27
Жалдау бойынша Қазақстан Республикасы Үкіметінен мерзімі өткен кредиторлық берешек
40.11.28
Жалдау бойынша аймақтық және жергілікті басқару органдарынан мерзімі өткен берешек
40.12.29
Жалдау бойынша орталық (ұлттық) банктен мерзімі өткен берешек
40.13.30
Жалдау бойынша басқа депозиттік ұйымдардан мерзімі өткен берешек
40.14.31
Жалдау бойынша басқа қаржылық ұйымдардан мерзімі өткен берешек
40.15.32
Жалдау бойынша мемлекеттік қаржылық емес ұйымдардан мерзімі өткен берешек
40.16.33
Жалдау бойынша мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдардан мерзімі өткен берешек
40.17.34
Жалдау бойынша үй шаруашылығына қызмет көрсететін коммерциялық емес ұйымдардан мерзімі өткен берешек
40.18.35
Жалдау бойынша үй шаруашылығынан мерзімі өткен берешек
40.19.36
Жалдау бойынша резидент еместерден мерзімі өткен берешек
40.20.37
Қазақстан Республикасы Үкіметіне төленетін сыйақы
40.11.38
Аймақтық және жергілікті басқару органдарына төленетін сыйақы
40.12.39
Орталық (ұлттық) банкке төленетін сыйақы
40.13.40
Басқа депозиттік ұйымдарға төленетін сыйақы
40.14.41
Басқа қаржы ұйымдарына төленетін сыйақы
40.15.42
Мемлекеттік қаржылық емес ұйымдарға төленетін сыйақы
40.16.43
Мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдарға төленетін сыйақы
40.17.44
Үй шаруашылығына қызмет көрсететін коммерциялық емес ұйымдарға төленетін сыйақы
40.18.45
Үй шаруашылығына төленетін сыйақы
40.19.46
Резидент еместерге төленетін сыйақы
40.20.47
Қазақстан Республикасы Үкіметі алдындағы кредиторлық (қаржылық) берешектің ағымдағы бөлігі
40.11.49
Аймақтық және жергілікті басқару органдары алдындағы кредиторлық (қаржылық) берешектің ағымдағы бөлігі
40.12.50
Орталық (ұлттық) банк алдындағы кредиторлық (қаржылық) берешектің ағымдағы бөлігі
40.13.51
Басқа депозиттік ұйымдар алдындағы кредиторлық (қаржылық) берешектің ағымдағы бөлігі

40.13.20
Задолженность по аренде другим депозитным организациям
40.14.21
Задолженность по аренде другим финансовым организациям
40.15.22
Задолженность по аренде государственным нефинансовым организациям
40.16.23
Задолженность по аренде негосударственным нефинансовым организациям
40.17.24
Задолженность по аренде некоммерческим организациям, обслуживающим домашние хозяйства
40.18.25
Задолженность по аренде домашним хозяйствам
40.19.26
Задолженность по аренде нерезидентам
40.20.27
Просроченная кредиторская задолженность по аренде от Правительства Республики Казахстан
40.11.28
Просроченная кредиторская задолженность по аренде от региональных и местных органов управления
40.12.29
Просроченная кредиторская задолженность по аренде от центрального (национального) банка
40.13.30
Просроченная кредиторская задолженность по аренде от других депозитных организаций
40.14.31
Просроченная кредиторская задолженность по аренде от других финансовых организаций
40.15.32
Просроченная кредиторская задолженность по аренде от государственных нефинансовых организаций
40.16.33
Просроченная кредиторская задолженность по аренде от негосударственных нефинансовых организаций
40.17.34
Просроченная кредиторская задолженность по аренде от некоммерческих организаций, обслуживающих домашние хозяйства
40.18.35
Просроченная кредиторская задолженность по аренде от домашних хозяйств
40.19.36
Просроченная кредиторская задолженность по аренде от нерезидентов
40.20.37
Вознаграждения к выплате Правительству Республики Казахстан
40.11.38
Вознаграждения к выплате региональным и местным органам управления
40.12.39
Вознаграждения к выплате центральному (национальному) банку
40.13.40
Вознаграждения к выплате другим депозитным организациям
40.14.41
Вознаграждения к выплате другим финансовым организациям
40.15.42
Вознаграждения к выплате государственным нефинансовым организациям
40.16.43
Вознаграждения к выплате негосударственным нефинансовым организациям
40.17.44
Вознаграждения к выплате некоммерческим организациям, обслуживающим домашние хозяйства
40.18.45
Вознаграждения к выплате домашним хозяйствам
40.19.46
Вознаграждения к выплате нерезидентам
40.20.47
Текущая часть кредиторской (финансовой) задолженности перед Правительством Республики Казахстан
40.11.49
Текущая часть кредиторской (финансовой) задолженности перед региональными и местными органами управления
40.12.50
Текущая часть кредиторской (финансовой) задолженности перед центральным (национальным) банком
40.13.51
Текущая часть кредиторской (финансовой) задолженности перед другими депозитными организациями

40.14.52
Басқа қаржы ұйымдары алдындағы кредиторлық (қаржылық) берешектің ағымдағы бөлігі
40.15.53
Мемлекеттік қаржылық емес ұйымдар алдындағы кредиторлық (қаржылық) берешектің ағымдағы бөлігі
40.16.54
Мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдар алдындағы кредиторлық (қаржылық) берешектің ағымдағы бөлігі
40.17.55
Үй шаруашылығына қызмет көрсететін коммерциялық емес ұйымдар алдындағы кредиторлық (қаржылық) берешектің ағымдағы бөлігі
40.18.56
Үй шаруашылығы алдындағы кредиторлық (қаржылық) берешектің ағымдағы бөлігі
40.19.57
Басқа депозиттік ұйымдарда орналастырылған салымдар бойынша алдын ала сыйақы
40.14.58
Басқа қаржы ұйымдарында орналастырылған салымдар бойынша алдын ала сыйақы
40.15.59
Резидент еместерде орналастырылған салымдар бойынша алдын ала сыйақы
40.20.60
Басқа қаржы ұйымдарында (сақтандырушыға) берілген қарыздар бойынша алдын ала сыйақы
40.15.61
Мемлекеттік қаржылық емес ұйымдарға (сақтандырушыға) берілген қарыздар бойынша алдын ала сыйақы
40.16.62
Мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдарға (сақтандырушыға) берілген қарыздар бойынша алдын ала сыйақы
40.17.63
Үй шаруашылығына қызмет көрсететін коммерциялық емес ұйымдарға (сақтандырушыға) берілген қарыздар бойынша алдын ала сыйақы
40.18.64
Үй шаруашылығына (сақтандырушыға) берілген қарыздар бойынша алдын ала сыйақы
40.19.65
Резидент еместерге (сақтандырушыға) берілген қарыздар бойынша алдын ала сыйақы
40.20.66
Сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру қорына міндетті жарна төлеу бойынша міндеттемелер
40.15.67
Сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру қорына төтенше жарна төлеу бойынша міндеттемелер
40.15.68
Тауар-материалдық қорларды жеткізу, жұмыстарды орындау және қызмет көрсету үшін Қазақстан Республикасы Үкіметінен алынған аванстар
40.11.69
Тауар-материалдық қорларды жеткізу, жұмыстарды орындау және қызмет көрсету үшін аймақтық және жергілікті басқару органдарынан алынған аванстар
40.12.70
Тауар-материалдық қорларды жеткізу, жұмыстарды орындау және қызмет көрсету үшін орталық (ұлттық) банктен алынған аванстар
40.13.71
Тауар-материалдық қорларды жеткізу, жұмыстарды орындау және қызмет көрсету үшін басқа депозиттік ұйымдардан алынған аванстар
40.14.72
Тауар-материалдық қорларды жеткізу, жұмыстарды орындау және қызмет көрсету үшін басқа қаржы ұйымдарынан алынған аванстар
40.15.73
Тауар-материалдық қорларды жеткізу, жұмыстарды орындау және қызмет көрсету үшін мемлекеттік қаржылық емес ұйымдардан алынған аванстар
40.16.74
Тауар-материалдық қорларды жеткізу, жұмыстарды орындау және қызмет көрсету үшін мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдардан алынған аванстар

40.14.52
Текущая часть кредиторской (финансовой) задолженности перед другими финансовыми организациями
40.15.53
Текущая часть кредиторской (финансовой) задолженности перед государственными нефинансовыми организациями
40.16.54
Текущая часть кредиторской (финансовой) задолженности перед негосударственными нефинансовыми организациями
40.17.55
Текущая часть кредиторской (финансовой) задолженности перед некоммерческими организациями, обслуживающими домашние хозяйства
40.18.56
Текущая часть кредиторской (финансовой) задолженности перед домашними хозяйствами
40.19.57
Предоплата вознаграждения по размещенным вкладам в других депозитных организациях
40.14.58
Предоплата вознаграждения по размещенным вкладам в других финансовых организациях
40.15.59
Предоплата вознаграждения по размещенным вкладам у нерезидентов
40.20.60
Предоплата вознаграждения по предоставленным займам другим финансовым организациям (страхователям)
40.15.61
Предоплата вознаграждения по предоставленным займам государственным нефинансовым организациям (страхователям)
40.16.62
Предоплата вознаграждения по предоставленным займам негосударственным нефинансовым организациям (страхователям)
40.17.63
Предоплата вознаграждения по предоставленным займам некоммерческим организациям, обслуживающим домашние хозяйства (страхователям)
40.18.64
Предоплата вознаграждения по предоставленным займам домашним хозяйствам (страхователям)
40.19.65
Предоплата вознаграждения по предоставленным займам нерезидентам (страхователям)
40.20.66
Обязательства по уплате обязательных взносов в фонд гарантирования страховых выплат
40.15.67
Обязательства по уплате чрезвычайных взносов в фонд гарантирования страховых выплат
40.15.68
Авансы, полученные под поставку товарно-материальных запасов, выполнение работ и оказание услуг, от Правительства Республики Казахстан
40.11.69
Авансы, полученные под поставку товарно-материальных запасов, выполнение работ и оказание услуг, от региональных и местных органов управления
40.12.70
Авансы, полученные под поставку товарно-материальных запасов, выполнение работ и оказание услуг, от центрального (национального) банка
40.13.71
Авансы, полученные под поставку товарно-материальных запасов, выполнение работ и оказание услуг, от других депозитных организаций
40.14.72
Авансы, полученные под поставку товарно-материальных запасов, выполнение работ и оказание услуг, от других финансовых организаций
40.15.73
Авансы, полученные под поставку товарно-материальных запасов, выполнение работ и оказание услуг, от государственных нефинансовых организаций
40.16.74
Авансы, полученные под поставку товарно-материальных запасов, выполнение работ и оказание услуг, от негосударственных нефинансовых организаций

40.17.75
Тауар-материалдық қорларды жеткізу, жұмыстарды орындау және қызмет көрсету үшін үй шаруашылығына қызмет көрсететін коммерциялық емес ұйымдардан алынған аванстар
40.18.76
Тауар-материалдық қорларды жеткізу, жұмыстарды орындау және қызмет көрсету үшін үй шаруашылығынан алынған аванстар
40.19.77
Тауар-материалдық қорларды жеткізу, жұмыстарды орындау және қызмет көрсету үшін резидент еместерден алынған аванстар
40.20.78
Қазақстан Республикасы Үкіметі алдындағы басқа да кредиторлық берешек
40.11.79
Аймақтық және жергілікті басқару органдары алдындағы басқа да кредиторлық берешек
40.12.80
Орталық (ұлттық) банк алдындағы басқа да кредиторлық берешек
40.13.81
Басқа депозиттік ұйымдар алдындағы басқа да кредиторлық берешек
40.14.82
Басқа қаржы ұйымдары алдындағы басқа да кредиторлық берешек
40.15.83
Мемлекеттік қаржылық емес ұйымдар алдындағы басқа да кредиторлық берешек
40.16.84
Мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдар алдындағы басқа да кредиторлық берешек
40.17.85
Үй шаруашылығына қызмет көрсететін коммерциялық емес ұйымдар алдында басқа да кредиторлық берешек
40.18.86
Үй шаруашылығы алдындағы басқа да кредиторлық берешек
40.19.87
Резидент еместер алдындағы басқа да кредиторлық берешек
40.20.88
Бағалау міндеттемелері
41
Қазақстан Республикасы Үкіметіне берілген кепілдік міндеттемелер
41.11.01
Аймақтық және жергілікті басқару органдарына берілген кепілдік міндеттемелер
41.12.02
Басқа депозиттік ұйымдарға берілген кепілдік міндеттемелер
41.14.03
Басқа қаржы ұйымдарына берілген кепілдік міндеттемелер
41.15.04
Мемлекеттік қаржылық емес ұйымдарға берілген кепілдік міндеттемелер
41.16.05
Мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдарға берілген кепілдік міндеттемелер
41.17.06
Үй шаруашылықтарына қызмет көрсететін коммерциялық емес ұйымдарға берілген кепілді міндеттемелер
41.18.07
Үй шаруашылықтарына берілген кепілді міндеттемелер
41.19.08
Резидент еместерге берілген кепілді міндеттемелер
41.20.09
Қызметкерлерге (резиденттерге) сыйақылар бойынша бағалау міндеттемелері
41.19.10
Қызметкерлерге (резидент еместерге) сыйақылар бойынша бағалау міндеттемелері
41.20.11
Қазақстан Республикасының Үкіметі алдындағы шағым-талап жұмысы бойынша міндеттемелер
41.11.12
Өңірлік және жергілікті басқару органдары алдындағы шағым-талап жұмысы бойынша міндеттемелер
41.12.13
Орталық (ұлттық) банк алдындағы шағым-талап жұмысы бойынша міндеттемелер
41.13.14
Басқа депозиттік ұйымдар алдындағы шағым-талап жұмысы бойынша міндеттемелер

40.17.75
Авансы, полученные под поставку товарно-материальных запасов, выполнение работ и оказание услуг, от некоммерческих организаций, обслуживающих домашние хозяйства
40.18.76
Авансы, полученные под поставку товарно-материальных запасов, выполнение работ и оказание услуг, от домашних хозяйств
40.19.77
Авансы, полученные под поставку товарно-материальных запасов, выполнение работ и оказание услуг, от нерезидентов
40.20.78
Прочая кредиторская задолженность перед Правительством Республики Казахстан
40.11.79
Прочая кредиторская задолженность перед региональными и местными органами управления
40.12.80
Прочая кредиторская задолженность перед центральным (национальным) банком
40.13.81
Прочая кредиторская задолженность перед другими депозитными организациями
40.14.82
Прочая кредиторская задолженность перед другими финансовыми организациями
40.15.83
Прочая кредиторская задолженность перед государственными нефинансовыми организациями
40.16.84
Прочая кредиторская задолженность перед негосударственными нефинансовыми организациями
40.17.85
Прочая кредиторская задолженность перед некоммерческими организациями, обслуживающими домашние хозяйства
40.18.86
Прочая кредиторская задолженность перед домашними хозяйствами
40.19.87
Прочая кредиторская задолженность перед нерезидентами
40.20.88
Оценочные обязательства
41
Гарантийные обязательства, выданные Правительству Республики Казахстан
41.11.01
Гарантийные обязательства, выданные региональным и местным органам управления
41.12.02
Гарантийные обязательства, выданные другим депозитным организациям
41.14.03
Гарантийные обязательства, выданные другим финансовым организациям
41.15.04
Гарантийные обязательства, выданные государственным нефинансовым организациям
41.16.05
Гарантийные обязательства, выданные негосударственным нефинансовым организациям
41.17.06
Гарантийные обязательства, выданные некоммерческим организациям, обслуживающим домашние хозяйства
41.18.07
Гарантийные обязательства, выданные домашним хозяйствам
41.19.08
Гарантийные обязательства, выданные нерезидентам
41.20.09
Оценочные обязательства по вознаграждениям работникам (резиденты)
41.19.10
Оценочные обязательства по вознаграждениям работникам (нерезиденты)
41.20.11
Обязательства по претензионно-исковой работе перед Правительством Республики Казахстан
41.11.12
Обязательства по претензионно-исковой работе перед региональными и местными органами управления
41.12.13
Обязательства по претензионно-исковой работе перед центральным (национальным) банком
41.13.14
Обязательства по претензионно-исковой работе перед другими депозитными организациями

41.14.15
Басқа қаржы ұйымдары алдындағы шағым-талап жұмысы бойынша міндеттемелер
41.15.16
Мемлекеттік қаржылық емес ұйымдар алдындағы шағым-талап жұмысы бойынша міндеттемелер
41.16.17
Мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдар алдындағы шағым-талап жұмысы бойынша міндеттемелер
41.17.18
Үй шаруашылықтарына қызмет көрсететін коммерциялық емес ұйымдар алдындағы шағым-талап жұмысы бойынша міндеттемелер
41.18.19
Үй шаруашылықтары алдындағы шағым-талап жұмысы бойынша міндеттемелер
41.19.20
Резидент еместер алдындағы шағым-талап жұмысы бойынша міндеттемелер
41.20.21
Қазақстан Республикасының Үкіметі алдындағы басқа да бағалау міндеттемелері
41.11.22
Өңірлік және жергілікті басқару органдары алдындағы басқа да бағалау міндеттемелері
41.12.23
Орталық (ұлттық) банкі алдындағы басқа да бағалау міндеттемелері
41.13.24
Басқа депозиттік ұйымдар алдындағы басқа да бағалау міндеттемелері
41.14.25
Басқа қаржы ұйымдары алдындағы басқа да бағалау міндеттемелері
41.15.26
Мемлекеттік қаржылық емес ұйымдар алдындағы басқа да бағалау міндеттемелері
41.16.27
Мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдар алдындағы басқа да бағалау міндеттемелері
41.17.28
Үй шаруашылықтарына қызмет көрсететін коммерциялық емес ұйымдар алдындағы басқа да бағалау міндеттемелері
41.18.29
Үй шаруашылықтары алдындағы басқа да бағалау міндеттемелері
41.19.30
Резидент еместер алдындағы басқа да бағалау міндеттемелері
41.20.31
"РЕПО" операциялары
42
Қазақстан Республикасының Үкіметімен "РЕПО" операциялары
42.11.01
Орталық (ұлттық) банкпен "РЕПО" операциялары
42.13.02
Басқа депозиттік ұйымдармен "РЕПО" операциялары
42.14.03
Басқа қаржы ұйымдарымен "РЕПО" операциялары
42.15.04
Мемлекеттік қаржылық емес ұйымдармен "РЕПО" операциялары
42.16.05
Мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдармен "РЕПО" операциялары
42.17.06
Үй шаруашылықтарына қызмет көрсететін коммерциялық емес ұйымдармен "РЕПО" операциялары
42.18.07
Үй шаруашылықтарымен "РЕПО" операциялары
42.19.08
Резидент еместермен "РЕПО" операциялары
42.20.09
Қазақстан Республикасының Үкіметімен бағалы қағаздармен "РЕПО" операциялары бойынша сыйақы түрінде есептелген шығыстар
42.11.10
Қазақстан Республикасының орталық (ұлттық) банкімен бағалы қағаздармен "РЕПО" операциялары бойынша сыйақы түрінде есептелген шығыстар
42.13.11
Басқа депозиттік ұйымдармен бағалы қағаздармен "РЕПО" операциялары бойынша сыйақы түрінде есептелген шығыстар
42.14.12
Басқа қаржы ұйымдарымен бағалы қағаздармен "РЕПО" операциялары бойынша сыйақы түрінде есептелген шығыстар
42.15.13
Мемлекеттік қаржылық емес ұйымдармен бағалы қағаздармен "РЕПО" операциялары бойынша сыйақы түрінде есептелген шығыстар

41.14.15
Обязательства по претензионно-исковой работе перед другими финансовыми организациями
41.15.16
Обязательства по претензионно-исковой работе перед государственными нефинансовыми организациями
41.16.17
Обязательства по претензионно-исковой работе перед негосударственными нефинансовыми организациями
41.17.18
Обязательства по претензионно-исковой работе перед некоммерческими организациями, обслуживающими домашние хозяйства
41.18.19
Обязательства по претензионно-исковой работе перед домашними хозяйствами
41.19.20
Обязательства по претензионно-исковой работе перед нерезидентами
41.20.21
Прочие оценочные обязательства перед Правительством Республики Казахстан
41.11.22
Прочие оценочные обязательства перед региональными и местными органам управления
41.12.23
Прочие оценочные обязательства перед центральным (национальным) банком
41.13.24
Прочие оценочные обязательства перед другими депозитными организациями
41.14.25
Прочие оценочные обязательства перед другими финансовыми организациями
41.15.26
Прочие оценочные обязательства перед государственными нефинансовыми организациями
41.16.27
Прочие оценочные обязательства перед негосударственными нефинансовыми организациями
41.17.28
Прочие оценочные обязательства перед некоммерческими организациями, обслуживающими домашние хозяйства
41.18.29
Прочие оценочные обязательства перед домашними хозяйствами
41.19.30
Прочие оценочные обязательства перед нерезидентами
41.20.31
Операции "РЕПО"
42
Операции "РЕПО" с Правительством Республики Казахстан
42.11.01
Операции "РЕПО" с центральным (национальным) банком
42.13.02
Операции "РЕПО" с другими депозитными организациями
42.14.03
Операции "РЕПО" с другими финансовыми организациями
42.15.04
Операции "РЕПО" с государственными нефинансовыми организациями
42.16.05
Операции "РЕПО" с негосударственными нефинансовыми организациями
42.17.06
Операции "РЕПО" с некоммерческими организациями, обслуживающими домашние хозяйства
42.18.07
Операции "РЕПО" с домашними хозяйствами
42.19.08
Операции "РЕПО" с нерезидентами
42.20.09
Начисленные расходы в виде вознаграждения по операциям "РЕПО" с ценными бумагами с Правительством Республики Казахстан
42.11.10
Начисленные расходы в виде вознаграждения по операциям "РЕПО" с ценными бумагами с центральным (национальным) банком Республики Казахстан
42.13.11
Начисленные расходы в виде вознаграждения по операциям "РЕПО" с ценными бумагами с другими депозитными организациями
42.14.12
Начисленные расходы в виде вознаграждения по операциям "РЕПО" с ценными бумагами с другими финансовыми организациями
42.15.13
Начисленные расходы в виде вознаграждения по операциям "РЕПО" с ценными бумагами с государственными нефинансовыми организациями

42.16.14
Мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдармен бағалы қағаздармен "РЕПО" операциялары бойынша сыйақы түрінде есептелген шығыстар
42.17.15
Үй шаруашылықтарына қызмет көрсететін коммерциялық емес ұйымдармен бағалы қағаздармен "РЕПО" операциялары бойынша сыйақы түрінде есептелген шығыстар
42.18.16
Үй шаруашылықтарымен бағалы қағаздармен "РЕПО" операциялары бойынша сыйақы түрінде есептелген шығыстар
42.19.17
Резидент еместермен бағалы қағаздармен "РЕПО" операциялары бойынша сыйақы түрінде есептелген шығыстар
42.20.18
Туынды құралдар
43
Қазақстан Республикасының Үкіметімен туынды қаржы құралдарымен операциялар
43.11.01
Өңірлік және жергілікті басқару органдарымен туынды қаржы құралдарымен операциялар
43.12.02
Орталық (ұлттық) банкімен туынды қаржы құралдарымен операциялар
43.13.03
Басқа депозиттік ұйымдармен туынды қаржы құралдарымен операциялар
43.14.04
Басқа қаржы ұйымдарымен туынды қаржы құралдарымен операциялар
43.15.05
Мемлекеттік қаржылық емес ұйымдармен туынды қаржы құралдарымен операциялар
43.16.06
Мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдармен туынды қаржы құралдарымен операциялар
43.17.07
Үй шаруашылықтарына қызмет көрсететін коммерциялық емес ұйымдармен туынды қаржы құралдарымен операциялар
43.18.08
Үй шаруашылықтарымен туынды қаржы құралдарымен операциялар
43.19.09
Резидент еместермен туынды қаржы құралдарымен операциялар
43.20.10
Шығарылған облигациялар
44
Қазақстан Республикасының Үкіметі шығарылған облигациялар бойынша операциялар
44.11.01
Өңірлік және жергілікті басқару органдары шығарылған облигациялар бойынша операциялар
44.12.02
Басқа депозиттік ұйымдар шығарылған облигациялар бойынша операциялар
44.14.03
Басқа қаржы ұйымдары шығарылған облигациялар бойынша операциялар
44.15.04
Шығарылған облигациялар бойынша мемлекеттік қаржылық емес ұйымдармен операциялар
44.16.05
Мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдармен шығарылған облигациялар бойынша операциялар
44.17.06
Резидент еместермен шығарылған облигациялар бойынша операциялар
44.20.07
Болашақ кезеңнің кірісі
45
Ағымдағы салық міндеттемесі
46
Кейінгі қалдырылған салық міндеттемесі
47
Мерзімі ұзартылған корпоративтік табыс салығы
47.11.01
Басқа да міндеттемелер
48
Міндеттемелердің жиынтығы
49
3-бөлім. Сақтандыру ұйымдарының бухгалтерлік балансы капиталы
мың теңгемен
Көрсеткіштің атауы
Жолдың коды
Сомасы
А
Б
1
Жарғылық капитал (құрылтайшылардың жарналары)
50
Алынған капитал (құрылтайшылардың жарналары)
51
Резервтік капитал
52
Күтілмеген тәуекелдердің резервтері
53
Тұрақтандыру резерві
54
Қайта бағалаудың нәтижелері
55
Бөлінбеген пайда (жабылмаған зиян):
56
алдыңғы жылдардың бөлінбеген пайдасы (жабылмаған зиян)

42.16.14
Начисленные расходы в виде вознаграждения по операциям "РЕПО" с ценными бумагами с негосударственными нефинансовыми организациями
42.17.15
Начисленные расходы в виде вознаграждения по операциям "РЕПО" с ценными бумагами с некоммерческими организациями, обслуживающими домашние хозяйства
42.18.16
Начисленные расходы в виде вознаграждения по операциям "РЕПО" с ценными бумагами с домашними хозяйствами
42.19.17
Начисленные расходы в виде вознаграждения по операциям "РЕПО" с ценными бумагами с нерезидентами
42.20.18
Производные инструменты
43
Операции с производными инструментами с Правительством Республики Казахстан
43.11.01
Операции с производными инструментами с региональными и местными органами управления
43.12.02
Операции с производными инструментами с центральным (национальным) банком
43.13.03
Операции с производными инструментами с другими депозитными организациями
43.14.04
Операции с производными инструментами с другими финансовыми организациями
43.15.05
Операции с производными инструментами с государственными нефинансовыми организациями
43.16.06
Операции с производными инструментами с негосударственными нефинансовыми организациями
43.17.07
Операции с производными инструментами с некоммерческими организациями, обслуживающими домашние хозяйства
43.18.08
Операции с производными инструментами с домашними хозяйствами
43.19.09
Операции с производными инструментами с нерезидентами
43.20.10
Выпущенные облигации
44
Операции по выпущенным облигациям с Правительством Республики Казахстан
44.11.01
Операции по выпущенным облигациям с региональными и местными управления
44.12.02
Операции по выпущенным облигациям с другими депозитными организациями
44.14.03
Операции по выпущенным облигациям с другими финансовыми организациями
44.15.04
Операции по выпущенным облигациям с государственными нефинансовыми организациями
44.16.05
Операции по выпущенным облигациям с негосударственными нефинансовыми организациями
44.17.06
Операции по выпущенным облигациям с нерезидентами
44.20.07
Доходы будущих периодов
45
Текущее налоговое обязательство
46
Отложенное налоговое обязательство
47
Отсроченный корпоративный подоходный налог
47.11.01
Прочие обязательства
48
Итого обязательства
49
Раздел 3. Капитал бухгалтерского баланса страховых организаций в
тысячах тенге
Наименование показателя
Код строки
Сумма
А
Б
1
Уставный капитал (взносы учредителей)
50
Изъятый капитал (взносы учредителей)
51
Резервный капитал
52
Резерв непредвиденных рисков
53
Стабилизационный резерв
54
Результаты переоценки
55
Нераспределенная прибыль (непокрытый убыток):
56
нераспределенная прибыль (непокрытый убыток) предыдущих лет

56.1
есепті кезеңнің бөлінбеген пайдасы (жабылмаған зиян)
56.2
Капитал жиынтығы
57
Капитал мен міндеттемелердің жиынтығы
58
Атауы ___________________________ Мекенжайы _________________________
___________________________ _________________________
Телефон __________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ________________________________
Орындаушы _________________________ ________________ ________________
тегі, аты және әкесінің аты қолы телефон
(бар болған жағдайда)
Басшы _____________________________________ _______________________
тегі, аты және әкесінің аты қолы
(бар болған жағдайда)
Бас бухгалтер ______________________________ _______________________
тегі, аты және әкесінің аты қолы
(бар болған жағдайда)
Қол қойған күні 20_____ "_____" __________
Мөрдің орыны (бар болған жағдайда)
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі төрағасының
2012 жылғы 15 қазандағы № 283
бұйрығына 8-қосымша
"Экономика секторлары бойынша талаптар мен міндеттемелер
туралы есеп" ведомстволық статистикалық байқауының
статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық
(коды 7561202, индексі СО, кезеңділігі тоқсандық)
Ескерту. 8-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитеті Төрағасының 09.12.2014 № 76 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Осы "Экономика секторлары бойынша талаптар мен міндеттемелер туралы есеп" ведомстволық статистикалық байқауының статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулықты (коды 7561202, индексі СО, кезеңділігі тоқсандық) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" 1995 жылғы 30 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңы 8-бабының 16) тармақшасына сәйкес әзірледі және "Экономика секторлары бойынша талаптар мен міндеттемелер туралы есеп" ведомстволық статистикалық байқауының статистикалық нысанын (коды 7561202, индексі СО, кезеңділігі тоқсандық) (бұдан әрі – Статистикалық нысан) толтыруды нақтылайды.
2. Статистикалық нысанды толтыру кезінде экономиканың секторлары бойынша институционалдық бірліктерді жіктеу мақсаттары үшін экономика секторларының және кіші секторларының мынадай құрылымы қолданылады:
1) басқа депозиттік ұйымдар – қызметінің негізгі түрі қаржылық делдалдық болып табылатын және міндеттемелері депозиттер немесе соларға ұқсас (кең ақшаның ұлттық анықтамасына кіретін депозиттердің жақын ауыстырғыштары) нысандағы институционалдық бірліктер;
2) басқа қаржы ұйымдары делдалдық немесе қосалқы қаржы қызметін жүзеге асыратын не осы функцияларды бірге атқаратын осы сектордың қалған барлық институционалдық бірліктері;

56.1
нераспределенная прибыль (непокрытый убыток) отчетного периода
56.2
Итого капитал
57
Итого капитал и обязательства
58
Наименование _________________________ Адрес ________________________
_________________________ ________________________
Телефон ______________________________
Адрес электронной почты ______________
Исполнитель _________________________________ ___________ ___________
фамилия, имя, отчество подпись телефон
(при его наличии)
Руководитель ____________________________________________ ___________
фамилия, имя, отчество подпись
(при его наличии)
Главный бухгалтер _______________________________________ ___________
фамилия, имя, отчество подпись
(при его наличии)
Место для печати (при наличии)
Приложение 8
к приказу Председателя Агентства
Республики Казахстан по статистике
от 15 октября 2012 года № 283
Инструкция по заполнению статистической формы
ведомственного статистического наблюдения "Отчет о требованиях
и обязательствах по секторам экономики"
(код 7561202, индекс СО, периодичность квартальная)
Сноска. Приложение 8 в редакции приказа Председателя Комитета по статистике Министерства национальной экономики РК от 09.12.2014 № 76 (вводится в действие с 01.01.2015).
1. Настоящая Инструкция по заполнению статистической формы ведомственного статистического наблюдения "Отчет о требованиях и обязательствах по секторам экономики" (код 7561202, индекс СО, периодичность квартальная) разработана Национальным Банком Республики Казахстан в соответствии с подпунктом 16) статьи 8 Закона Республики Казахстан от 30 марта 1995 года "О Национальном Банке Республики Казахстан" и детализирует заполнение статистической формы ведомственного статистического наблюдения "Отчет о требованиях и обязательствах по секторам экономики" (код 7561202, индекс СО, периодичность квартальная) (далее – Статистическая форма).
2. При заполнении Статистической формы для целей классификации институциональных единиц по секторам экономики применяется следующая структура секторов и подсекторов экономики:
1) другие депозитные организации - институциональные единицы, основным видом деятельности которых является финансовое посредничество и обязательства которых имеют форму депозитов или их аналогов (близких заменителей депозитов, которые включаются в национальное определение широких денег);
2) другие финансовые организации – все остальные институциональные единицы данного сектора, которые осуществляют посредническую либо вспомогательную финансовую деятельность, либо совмещают эти функции;

3) Қазақстан Республикасының Үкіметі – республикалық бюджет қаражатынан қаржыландырылатын министрліктер, ведомстволар және агенттіктер, ғылыми-зерттеу институттары, институционалдық бірліктер – мемлекеттік басқару органдары бақылайтын және республикалық бюджет қаражатынан қаржыландырылатын Қазақстан Республикасы Үкіметінің агенттері, қорлар, сондай-ақ мемлекеттің бақылауындағы, мемлекеттік органдарға тән функцияларды атқаратын және нарықтық өндіріспен айналыспайтын басқа да ұйымдар;
4) мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдар басым түрде нарықтық өндіріспен айналысатын және мемлекеттік басқару органдары бақыламайтын институционалдық бірліктер;
5) мемлекеттік қаржылық емес ұйымдар – басым түрде нарықтық өндіріспен айналысатын және мемлекеттік басқару органдары бақылайтын институционалдық бірліктер;
6) орталық (ұлттық) банк – қаржы жүйесінің маңызды аспектілеріне бақылауды жүзеге асыратын институционалдық бірлік;
7) өңірлік және жергілікті басқару органдары – облыс, қала және аудан деңгейінде басқару функцияларын жүзеге асыратын институционалдық бірліктер және жергілікті бюджет қаражатынан қаржыландырылатын ұйымдар;
8) үй шаруашылықтары – жеке тұлғалардан, сондай-ақ бірге тұратын, өз кірістері мен мүлкін біріктірген (толық немесе ішінара) және тауарлар мен қызметтердің белгілі бір түрлерін (тұрғын үйді, азық-түлік тағамдарын және басқасын) бірлесіп тұтынатын жеке тұлғалардың шағын топтарынан тұратын институционалдық бірліктер;
9) үй шаруашылықтарына қызмет көрсететін коммерциялық емес ұйымдар өз мүшелеріне немесе басқа да үй шаруашылықтарына өтеусіз тауарлар және (немесе) қызметтер ұсынатын, тұрақты мүшелік жарналар есебінен қаржыландырылатын және тауарлар және (немесе) қызметтер экономикалық тұрғыдан маңызды болып табылмайтын бағамен ұсынылатын институционалдық бірліктер.
"Резидент" және "резидент емес" деген анықтамалар "Валюталық реттеу және валюталық бақылау туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес қолданылады.
3. Статистикалық нысанды қызметін Қазақстан Республикасының аумағында жүзеге асыратын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары (бұдан әрі – сақтандыру ұйымдары) тоқсан сайын толтырады.
Статистикалық нысанды толтыру кезіндегі сома мың теңгемен көрсетіледі. Статистикалық нысанда бес жүз теңгеден кем сома нөлге дейін дөңгелектенеді, ал бес жүз теңгеге тең және одан жоғары сома бір мың теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Сақтандыру ұйымдары Статистикалық нысанды Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне (бұдан әрі – уәкілетті орган) электрондық түрде, тоқсан сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың жиырма бесінен (қоса алғанда) кешіктірмей ұсынады. Егер Статистикалық нысанды ұсыну мерзімі жұмыс емес күніне сәйкес келсе, одан кейінгі жұмыс күні Статистикалық нысанды ұсыну күні болып саналады.

3) Правительство Республики Казахстан - министерства, ведомства и агентства, финансируемые из средств республиканского бюджета, научно-исследовательские институты, институциональные единицы - агенты Правительства Республики Казахстан, фонды, контролируемые органами государственного управления и финансируемые из средств республиканского бюджета, а также другие организации, находящиеся под контролем государства, выполняющие функции, свойственные государственным органам и не занимающиеся рыночным производством;
4) негосударственные нефинансовые организации – институциональные единицы, занимающиеся преимущественно рыночным производством и неконтролируемые органами государственного управления;
5) государственные нефинансовые организации – институциональные единицы, занимающиеся преимущественно рыночным производством и контролируемые органами государственного управления;
6) 6) центральный (национальный) банк - институциональная единица, которая осуществляет контроль над ключевыми аспектами финансовой системы;
7) региональные и местные органы управления - институциональные единицы, осуществляющие функции управления на уровне области, города и района, и организации, финансируемые из средств местных бюджетов;
8) домашние хозяйства - институциональные единицы, состоящие из физических лиц, а также из небольших групп физических лиц (семьи), проживающих совместно, объединяющих (полностью или частично) свои доходы и имущество, и совместно потребляющих определенные виды товаров и услуг (жилье, продукты питания и другое);
9) некоммерческие организации, обслуживающие домашние хозяйства - институциональные единицы, которые предоставляют товары и (или) услуги своим членам или другим домашним хозяйствам безвозмездно, финансируются за счет регулярных членских взносов, и товары и (или) услуги предоставляются ими по ценам, не являющимся экономически значимыми.
Определения "резидент" и "нерезидент" применяются в соответствии с Законом Республики Казахстан "О валютном регулировании и валютном контроле".
3. Статистическая форма заполняется ежеквартально страховыми (перестраховочными) организациями (далее – страховые организации), осуществляющими деятельность на территории Республики Казахстан.
Сумма при заполнении Статистической формы указывается в тысячах тенге. Сумма менее пятисот тенге в Статистической форме округляется до нуля, а сумма, равная пятистам тенге и выше, округляется до одной тысячи тенге.
4. Страховые организации представляют Статистическую форму в электронном виде в Национальный Банк Республики Казахстан (далее – уполномоченный орган) - ежеквартально, в срок до двадцать пятого числа (включительно) месяца после отчетного периода. Если срок представления Статистической формы приходится на нерабочий день, датой представления Статистической формы считается следующий за ним рабочий день.

5. Статистикалық нысан бойынша бастапқы статистикалық деректерге өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу қажет болған кезде сақтандыру ұйымдары Статистикалық нысан бойынша бастапқы статистикалық деректер ұсынылған күннен бастап үш жұмыс күні ішінде уәкілетті органға Статистикалық нысан бойынша түзетілген бастапқы статистикалық деректерді және оларға өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу қажеттілігінің себептері көрсетілген жазбаша өтінішті ұсынады.
6. Статистикалық нысанның символдары мен шифрлары былайша толтырылады:
1) негізгі баптардың атаулары мен олардың нөмірлері сақтандыру ұйымдарының бухгалтерлік балансының негізгі баптарының атауларына және нөмірлеріне сәйкес келеді;
2) 1-бөлімде сақтандыру ұйымдарының бухгалтерлік балансы активтерінің баптары көрсетіледі;
3) 2-бөлімде сақтандыру ұйымдарының бухгалтерлік балансы міндеттемелерінің баптары көрсетіледі;
4) 3-бөлімде сақтандыру ұйымдарының бухгалтерлік балансы капиталының баптары көрсетіледі.
7. Статистикалық нысан бөлімдерінің көрсеткіштері жолдарының кодтары мынадай құрылымда көрсетілген:
1) бірінші цифры (сан) сақтандыру ұйымдарының бухгалтерлік балансының негізгі бабына сәйкес келеді;
2) екінші цифры (сан) екі цифрдан тұрады – резиденттік белгісі және экономика секторы (бірінші цифр – резиденттіктің белгісі, екінші цифр – экономика секторы);
3) соңғы цифры (сан) – көрсеткіштің реттік нөмірі.
Мысалы: жол коды 15.15.05, мұндағы бірінші цифр "15" – баланстың негізгі бабының нөмірі, екінші цифр "15" - резидент, басқа қаржы ұйымдары және үшінші цифр "05" – реттік нөмірі.
Резидент еместерге қатысты талаптар мен міндеттемелер экономика секторлары бойынша бөлінбейді. Осы жағдайда резидент еместерге қатысты экономика секторы кодының орнына "0" қойылады.
8. Статистикалық нысанды толтырған кезде төмендегіні ескеру қажет:
1) барлық негізгі баптар бойынша деректер сақтандыру ұйымдарының уәкілетті органға ұсынатын есепті күніндегі сақтандыру ұйымдарының бухгалтерлік балансының осыған ұқсас баптарының деректеріне сәйкес келеді;
2) активтердің жалпы көлеміне активтердің барлық баптарының қорытынды деректері кіреді және ол сақтандыру ұйымдарының уәкілетті органға ұсынатын есепті күндегі сақтандыру ұйымдарының бухгалтерлік балансы активтерінің жалпы сомасына сәйкес келеді;
3) міндеттемелердің жалпы көлеміне міндеттемелердің барлық баптарының қорытынды деректері кіреді және ол сақтандыру ұйымдарының уәкілетті органға ұсынатын есепті күндегі сақтандыру ұйымдарының бухгалтерлік балансы міндеттемелерінің жалпы сомасына сәйкес келеді;

5. При необходимости внесения изменений и (или) дополнений в первичные статистические данные по Статистической форме, страховые организации в течение трех рабочих дней с даты представления первичных статистических данных по Статистической форме представляют в уполномоченный орган исправленные первичные статистические данные по Статистической форме и письменное ходатайство с указанием причин необходимости внесения в них изменений и (или) дополнений.
6. Заполнение символов и шифров Статистической формы осуществляется следующим образом:
1) наименования основных статей и их номера соответствуют наименованиям и номерам основных статей бухгалтерского баланса страховых организаций;
2) раздел 1 отражает статьи активов бухгалтерского баланса страховых организаций;
3) раздел 2 отражает статьи обязательств бухгалтерского баланса страховых организаций;
4) раздел 3 отражает статьи капитала бухгалтерского баланса страховых организаций.
7. Коды строк показателей разделов Статистической формы представлены в следующей структуре:
1) первая цифра (число) соответствует номеру основной статьи бухгалтерского баланса страховых организаций;
2) вторая цифра (число) состоит из двух цифр – признака резидентства и сектора экономики (первая цифра – признак резидентства, вторая цифра – сектор экономики);
3) последняя цифра (число) – порядковый номер показателя.
Пример: код строки 15.15.05, где первая цифра "15" – номер основной статьи баланса, вторая цифра "15" - резидент, другие финансовые организации и третья цифра "05" – порядковый номер.
Требования и обязательства по отношению к нерезидентам по секторам экономики не разделяются. В данном случае вместо кода сектора экономики по отношению к нерезиденту проставляется "0".
8. При заполнении Статистической формы учитывается следующее:
1) данные по всем основным статьям соответствуют данным аналогичных статей бухгалтерского баланса страховых организаций на ту же отчетную дату, представляемого страховыми организациями в уполномоченный орган;
2) общий объем активов включает в себя итоговые данные всех статей активов и соответствует общей сумме активов бухгалтерского баланса страховых организаций на ту же отчетную дату, представляемого страховыми организациями в уполномоченный орган;
3) общий объем обязательств включает в себя итоговые данные всех статей обязательств и соответствует общей сумме обязательств бухгалтерского баланса страховых организаций на ту же отчетную дату, представляемого страховыми организациями в уполномоченный орган;

4) капиталдың жалпы көлеміне капиталдың барлық баптарының қорытынды деректері кіреді және ол сақтандыру ұйымдарының уәкілетті органға ұсынатын есепті күндегі сақтандыру ұйымдарының бухгалтерлік балансы капиталының сомасына сәйкес келеді.
9. Арифметикалық-логикалық бақылау:
1) барлық жолдары бойынша 1-бағанның деректері 2, 3-бағандар бойынша деректер сомасына тең;
2) 28-жол бойынша "активтер жиынтығы" көрсеткіші 1-27 аралығындағы жолдар бойынша көрсеткіштердің сомасына тең;
3) 49-жол бойынша "міндеттемелер жиынтығы" көрсеткіші 29-48 жолдар бойынша аралығындағы көрсеткіштердің сомасына тең;
4) 57-жол бойынша "капиталдың жиынтығы" көрсеткіші 51-жолды шегергендегі, 50, 52, 53, 54, 55 және 56 жолдар бойынша көрсеткіштер сомасына тең;
5) 58-жол бойынша "капитал мен міндеттеменің жиынтығы" көрсеткіші 49 және 57 жолдар бойынша көрсеткіштердің сомасына тең;
6) 28-жол бойынша "активтердің жиынтығы" және "капитал мен міндеттеменің жиынтығы" 58-жол бойынша көрсеткіштерінің сомасы тең болуы тиіс.

4) общий объем капитала включает в себя итоговые данные всех статей капитала и соответствует сумме капитала бухгалтерского баланса страховых организаций на ту же отчетную дату, представляемого страховыми организациями в уполномоченный орган.
9. Арифметико-логический контроль:
1) данные по графе 1 по всем строкам равны сумме данных по графам 2, 3;
2) показатель "итого активы" по строке 28 равен сумме показателей по строкам с 1 по 27;
3) показатель "итого обязательства" по строке 49 равен сумме показателей по строкам с 29 по 48;
4) показатель "итого капитал" по строке 57 равен сумме показателей по строкам 50, 52, 53, 54, 55 и 56 за минусом строки 51;
5) показатель "итого капитал и обязательства" по строке 58 равен сумме показателей по строкам 49 и 57;
6) сумма показателей "итого активы" по строке 28 и "итого капитал и обязательства" по строке 58 равны.