"Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мемлекеттік басқару академиясына оқуға қабылдау" мемлекеттік қызмет регламентін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 2012 жылғы 27 желтоқсандағы № 02-01-02/181 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2012 жылы 28 желтоқсанда № 8250 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2014 жылғы 29 наурыздағы № 04-2-4/56 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 29.03.2014 № 04-2-4/56 бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
«Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған «Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мемлекеттік басқару академиясына оқуға қабылдау» мемлекеттік қызмет көрсету регламенті бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің Мемлекеттік қызметті өткеру бөлімі (М.Ы. Өтешев):
1) осы бұйрықтың белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін;
2) осы бұйрықты мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін бұқаралық ақпарат құралдарында жарияласын.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Мемлекеттік қызметті өткеру бөлімінің меңгерушісі М.Ы. Өтешевке жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Төраға                                     А. Байменов
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік қызмет істері
агенттігі Төрағаның
2012 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 02-01-02/181 бұйрығымен
бекітілген
«Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мемлекеттік
басқару академиясына оқуға қабылдау» мемлекеттік қызметінің регламенті
1. Жалпы ережелер
1. «Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мемлекеттік басқару академиясына оқуға қабылдау» мемлекеттік қызметінің осы регламенті Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 27 желтоқсандағы № 1687 «Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің мемлекеттік қызмет көрсету стандарттарын бекіту туралы» қаулысымен бекітілген «Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мемлекеттік басқару академиясына оқуға қабылдау» мемлекеттік қызмет көрсету стандартына (бұдан әрі – Стандарт) сәйкес әзірленді.
2. Осы Регламентте мынадай ұғымдар пайдаланылады:

Об утверждении регламента государственной услуги "Прием на обучение в Академию государственного управления при Президенте Республики Казахстан"
Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 27 декабря 2012 года № 02-01-02/181. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 декабря 2012 года № 8250. Утратил силу приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 29 марта 2014 года № 04-2-4/56
Сноска. Утратил силу приказом Председателя Агентства РК по делам государственной службы от 29.03.2014 № 04-2-4/56 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах» ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый регламент оказания государственной услуги «Прием на обучение в Академию государственного управления при Президенте Республики Казахстан».
2. Отделу прохождения государственной службы Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы (Утешев М.И.):
1) обеспечить в установленном порядке государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) после государственной регистрации опубликовать настоящий приказ в средствах массовой информации.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заведующего Отделом прохождения государственной службы Утешева М.И.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель                                     А. Байменов
Утвержден
приказом Председателя
Агентства Республики Казахстан
по делам государственной службы
от 27 декабря 2012 года № 02-01-02/181
Регламент государственной услуги
«Прием на обучение в Академию государственного управления
при Президенте Республики Казахстан»
1. Общие положения
1. Настоящий регламент государственной услуги «Прием на обучение в Академию государственного управления при Президенте Республики Казахстан» (далее – Регламент) разработан в соответствии со Стандартом государственной услуги «Прием на обучение в Академию государственного управления при Президенте Республики Казахстан» (далее – Стандарт), утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 27 декабря 2012 года № 1687 «Об утверждении стандартов государственных услуг Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы».
2. В настоящем регламенте используются следующие понятия:

1) мемлекеттік қызмет – Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мемлекеттік басқару академиясымен көрсетілетін оқыту бойынша мемлекеттік қызмет;
2) жоғары оқу орнынан кейінгі бағдарлама – кәсіптік бағдарламалары ғылыми және педагогикалық жоғары білікті кадрларды даярлауға және олардың ғылыми және педагогикалық даярлық деңгейін дәйекті арттыруға бағытталған білім деңгейі;
3) магистратура – тиісті мамандық бойынша «магистр» академиялық дәрежесін бере отырып ғылыми, ғылыми-педагогикалық және басқарушы кадрларды даярлауға бағытталған жоғары оқу орнынан кейінгі білім берудің кәсіптік оқу бағдарламасы;
4) докторантура – нормативтік оқу мерзімі 3 жылдан кем емес, бейіні бойынша доктор ғылыми дәрежесі беріле отырып, ғылыми және педагог кадрларды даярлауға бағытталған, жоғары оқу орнынан кейінгі білім берудің кәсіптік білім беретін бағдарламасы;
5) мемлекеттік қызметті алушы – жоғары (магистратура үшін) және жоғары оқу орнынан кейінгі білімнің (докторантура үшін) кәсіптік оқу бағдарламаларын игерген жеке тұлғаларға, Қазақстан Республикасының азаматтарына, Қазақстан Республикасының аумағында тұрақты тұрып жатқан шетелдік азаматтар мен азаматтығы жоқ адамдар.
3. Мемлекеттік қызметті көрсетуші орган атауы – «Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мемлекеттік басқару академиясы РМҚК» (бұдан әрі – Академия).
4. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет «Білім туралы» 2007 жылғы 27 шілдедегі және «Ғылым туралы» 2011 жылғы 18 ақпандағы Қазақстан Республикасының Заңдары, «Жоғары оқу орнынан кейінгі білім берудің кәсіптік оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарына оқуға қабылдаудың үлгі қағидаларын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 19 қаңтардағы № 109 қаулысы (бұдан әрі – Қағидалар) негізінде жүзеге асырылады.
6. Академияның жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру бағдарламалары (магистратура, докторантура) бойынша білім алушылардың санына алу туралы жазбаша түрдегі бұйрықтан үзінді (бұдан әрі – үзінді) немесе оқуға қабылданудан дәлелді бас тарту мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі болып табылады.
Мемлекеттік қызметті алуға мемлекеттік қызметті алушының құжаттарының берілгенін растау Академия қызметкерінің осы регламенттің 12-тармағында көрсетілген құжаттарды қабылдау туралы есеп журналында тіркеуі және талон беруі болып табылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
7. Мемлекеттік қызмет Академияның ғимаратында жүзеге асырылады. Ғимарат тәртібі: ғимаратқа кіру білім алушының куәлігі бойынша жүзеге асырылады.
Ғимаратта тәулік бойлы күзет бекеті, өртке қарсы дабыл қаққыш және басқа да қауіпсіздік шаралары бар.

1) государственная услуга - государственная услуга по обучению, оказываемая Академией государственного управления при Президенте Республики Казахстан;
2) послевузовская программа – уровень образования, профессиональные программы которых направлены на подготовку научных и педагогических кадров высшей квалификации и последовательное повышение уровня их научной и педагогической подготовки;
3) магистратура – профессиональная учебная программа послевузовского образования, направленная на подготовку научных и педагогических кадров с присуждением академической степени «магистр»;
4) докторантура – профессиональная образовательная программа послевузовского образования, направленная на подготовку научных и педагогических кадров с присуждением ученой степени доктор по профилю с нормативным сроком обучения не менее 3 лет;
5) получатель государственной услуги – граждане Республики Казахстан, иностранные граждане и лица без гражданства, постоянно проживающие на территории Республики Казахстан, освоившие профессиональные учебные программы высшего (для магистратуры) и послевузовского (для докторантуры) образования.
3. Государственная услуга оказывается – «РГКП Академией государственного управления при Президенте Республики Казахстан» (далее - Академия).
4. Форма оказываемой государственной услуги: неавтоматизированная.
5. Государственная услуга оказывается на основании законов Республики Казахстан от 27 июля 2007 года «Об образовании», от 18 февраля 2011 года «О науке», постановления Правительства Республики Казахстан от 19 января 2012 года № 109 «Об утверждении Типовых правил приема на обучение в организации образования, реализующие профессиональные учебные программы послевузовского образования», Правил о порядке приема в Академию, утвержденных ректором Академии на заседании ученого совета от 6 июня 2012 года (далее – Правила), устава Республиканского государственного казенного предприятия «Академия государственного управления при Президенте Республики Казахстан».
6. Результатом оказываемой государственной услуги являются выписка из приказа о зачислении в число обучающихся по программам послевузовского образования (магистратура, докторантура) Академии (далее – выписка) в бумажном виде либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги.
2. Требования к порядку оказания государственной услуги
7. Государственная услуга оказывается в здании Академии. Режим помещения: вход в здание осуществляется по удостоверению обучающегося.
Здание имеет круглосуточный пост охраны, противопожарные сигнализации и другие меры безопасности.

8. Мемлекеттік қызмет Академиямен жасалатын түсу емтихандарын жүргізу кестесіне сәйкес, алдын ала жазылусыз, жеделдетілген қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады.
9. Мемлекеттік қызмет туралы ақпарат Академияның www.pa-academy.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
10. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері Стандарттың 7-тармағында көрсетілген.
11. Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартуы Стандарттың 16-тармағында көрсетілген.
12. Мемлекеттік қызмет көрсету кезеңдері:
1 кезең – оқуға түсу конкурстық емтиханына қатысу үшін құжаттарды қабылдау туралы талон беру;
2 кезең – оқуға түсу конкурстық емтиханын табысты тапсыру;
3 кезең – конкурсқа қатысу;
4 кезең – білім алушы қатарына қабылдау.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде әрекет (өзара әрекет) тәртібінің сипатталуы
13. Мемлекеттік қызметті алушы Академияның қабылдау комиссиясына Стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттар тізімін Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бұйрығымен бекітілген магистратура мен докторантураға қабылдау ережесіне, сондай-ақ осы регламентке 3, 4 қосымшаларына сәйкес ұсынады.
14. Мемлекеттік қызметті алушы Академияның білім алушы қатарына қабылданғаннан кейін білім алушы куәлігі мен сынақ кітапшасын алады.
15. Әр әкімшілік іс-қимылдың (рәсімдердің) орындалу мерзімі көрсетілген әр ҚФБ-нің әкімшілік іс-қимылдардың (рәсімдердің) бірізділігі мен өзара іс-әрекетінің мәтіндік сипаттамасы осы регламентке 1-қосымшасында келтірілген.
16. Функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы осы регламенттің 2-қосымшасында келтірілген.
«Қазақстан Республикасы
Президентінің жанындағы
Мемлекеттік басқару академиясына
оқуға қабылдау» регламентіне
1-қосымша
1-кесте. ҚФБ әрекетінің сипаттамасы
ҚФБ атауы
Рәсім
Мерзімдер
Құжат
1
Академия: Техникалық хатшы Қабылдау комиссиясы
Құжаттарды қабылдау
20 маусымнан 20 шілдеге дейін
2
Академия: Техникалық хатшы Қабылдау комиссиясы
Есеп журналына тіркеу
20 маусымнан 20 шілдеге дейін
Қабылдау туралы талон беру
3
Академия: Пәндік комиссия
Түсу емтихандарын өткізу
1 тамыздан 20 тамызға дейін
Емтихан тапсыру тізімдемесі
4
Академия: Қабылдау комиссиясы
Конкурс өткізу
20 тамыздан
Қабылдау комиссиясының қабылдау туралы шешім хаттамалары
5
Академия: Ректор, қабылдау комиссиясының жауапты хатшысы
Қабылдау туралы бұйрықты дайындау
31 тамызға дейін
Қабылдау туралы бұйрық
«Қазақстан Республикасы
Президентінің жанындағы
Мемлекеттік басқару академиясына
оқуға қабылдау» регламентіне
2-қосымша
Оқыту бойынша мемлекеттік қызмет процесі
«Қазақстан Республикасы
Президентінің жанындағы
Мемлекеттік басқару академиясына
оқуға қабылдау» регламентіне
3-қосымша
ЖОЛДАМА
_____________________________________________________________________
(қызметкерді оқуға жіберетін мемлекеттік орган немесе ұйым атауы)
_____________________________________________________________________
(қызметкердің аты-жөні, лауазымы, санаты)
_____________________________________________________________________
(магистратура, докторантура, Мемлекеттік саясаттың ұлттық мектебі)
______________оқу мерзіміне__________________________________________
(1 жыл, 2 жыл)
мамандығы бойынша оқуға жібереді.
____________________________________________оқуын ұйымдастыру
(оқуға жіберілетін қызметкердің аты-жөні)
туралы үшжақты шартқа (Қабылдау комиссиясы оқуға қабылдау туралы оң
шешім қабылдаған жағдайда) Академияға қабылдау туралы тиісті бұйрық
шығарылғанға дейін қол қоюға келісімімізді білдіреміз.
______________
(лауазымы)
____________
(қолы)
_________________________
(Қазақстан Республикасының
заңнамасына сәйкес оларды
бағыттауға құқығы бар тұлғаның
аты-жөні)
«Қазақстан Республикасы
Президентінің жанындағы
Мемлекеттік басқару академиясына
оқуға қабылдау» регламентіне
4-қосымша
«Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы
Мемлекеттік басқару академиясы» РМҚК
Академия ректоры
_______________________
_____________________________________________________________________
(аты-жөні)
______________________________________________________________тұратын
(тұрғылықты жерінің мекенжайы, телефоны)
_____________________________________________________________________
Паспорт немесе куәлік мәліметтері ___________________________________
_____________________________________________________________________
Өтініш
Мені _________________________________________________________
(магистратура, докторантура, Мемлекеттік саясаттың ұлттық мектебі)
_________________________________________мамандығына күндізгі оқу
түрі бойынша бюджеттік/ақылы (қажеттісінің астын сызу) негізде, оқу
мерзімі_______ жылға, оқуға түсу үшін қабылдау емтихандарына жіберуіңізді сұраймын.
Өзім туралы мына мәліметтерді хабарлаймын:

8. Государственная услуга оказывается в соответствии с графиком проведения вступительных экзаменов, формируемым Академией, без предварительной записи, без ускоренного обслуживания.
9. Информация о государственной услуге размещается на интернет-ресурсе Академии: www.pa-academy.kz.
10. Сроки оказания государственной услуги предусмотрены пунктом 7 Стандарта.
11. Основаниями для отказа в оказании государственной услуги является не соблюдение норм пункта 16 Стандарта.
12. Этапы оказания государственной услуги:
1 этап – выдача талона о приеме документов для участия в вступительных конкурсных экзаменах;
2 этап – успешная сдача вступительных конкурсных экзаменов;
3 этап – участие в конкурсе;
4 этап – зачисление в число обучающихся.
3. Описание порядка действий (взаимодействий) в процессе
оказания государственной услуги
13. Получатель государственной услуги представляет в приемную комиссию Академии перечень документов согласно Правилам приема в магистратуру и докторантуру, утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы, указанные в пункте 11 Стандарта, а также по формам согласно приложениям 3 и 4 к настоящему регламенту.
13. Получатель государственной услуги после зачисления в число обучающихся Академии получает удостоверение обучающегося и зачетную книжку.
14. Описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в  приложении 1 к настоящему регламенту.
15. Диаграмма функционального взаимодействия приведена в приложении 2 настоящего регламента.
Приложение 1
к регламенту «Прием на обучение
в Академию государственного
управления при Президенте
Республики Казахстан»
Таблица 1. Описание действий СФЕ
Название СФЕ
Процедура
Сроки
Документ
1
Академия:
технический секретарь Приемной комиссии
Прием документов
С 20 июня по 20 июля
2
Академия:
технический секретарь Приемной комиссии
Регистрация в журнале учета
С 20 июня по 20 июля
Выдача талона о приеме
3
Академия:
Предметная комиссия
Проведение вступительных экзаменов
С 1 августа по 20 августа
Ведомости сдачи экзаменов
4
Академия:
Приемная комиссия
Проведение конкурса
С 20 августа
Протоколы решений Приемной комиссии о зачислении
5
Академия:
Ректор, ответственный секретарь приемной комиссии
Подготовка приказа о зачислении
До 31 августа
Приказ о зачислении
Приложение 2
к регламенту «Прием на обучение
в Академию государственного
управления при Президенте
Республики Казахстан»
Процесс государственной услуги по приему на обучение
Приложение 3
к регламенту «Прием на обучение
в Академию государственного
управления при Президенте
Республики Казахстан»
Направление
_____________________________________________________________________
(наименование государственного органа или организации,
направляющего работника на обучение)
направляет __________________________________________________________
(Ф.И.О., должность, категория)
на обучение ___________________________ со сроком обучения _________.
Настоящим выражаем согласие на подписание трехстороннего договора об
организации обучения (в случае принятия Приемной комиссией
положительного решения о зачислении)_________________________________
(Ф.И.О. работника, направляемого на обучение)
До издания соответствующего приказа Академии о зачислении.
Направляющая
сторона                                               _______________
Приложение 4
к регламенту «Прием на обучение
в Академию государственного
управления при Президенте
Республики Казахстан»
Академия государственного управления
при Президенте Республики Казахстан
Ректору Академии
________________
от ________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество)
проживающего(ей)__________________________________________________
(указать адрес постоянного местожительства, № телефона)
___________________________________________________________________
Данные паспорта или удостоверения_______________________________
___________________________________________________________________
Заявление
Прошу допустить меня к вступительным экзаменам для поступления
в __________________________________________________________________
(магистратура, докторантура, Национальная школа государственной
политики)
очной формы обучения на бюджетной/платной (подчеркнуть) основе по
специальности: _____________ со сроком обучения ______________ год(а)
О себе сообщаю следующие сведения:

1. Туған күні (күні, айы, жылы) _____________________________________
2. Ұлты, жынысы _____________________________________________________
3. Отбасы жағдайы____________________________________________________
4. ЖОО атауы_________________________________________________________
Мамандығы мен бітірген жылы____________________________________
Диплом бойынша жалпы рейтинг балы (диплом № көрсету)___________
5. Жұмыс орны________________________________________________________
_____________________________________________________________________
6. Лауазымы  ________________________________________________________
7. Телефон нөмірлері: қызметтік_________________; үй _______________;
ұялы_______________________; байланыс________________________________
8. Электронды мекенжайы______________________________________________
9. Жалпы еңбек өтілі ____, оның ішінде мемлекеттік қызметте__________
10. Саяси немесе әкімшілік мемлекеттік қызметші (қажеттісінің астын сызу)
11. Санаты (әкімшілік мемлекеттік қызметшілер үшін)__________________
12. Оқуға жіберген мемлекеттік органның атауы
________________________________________________________________
шығыс құжат нөмірі _________________________________________________
13. Қай шет тілінен қабылдау емтиханын тапсырасыз (қажеттісінің астын сызу керек)?
- ағылшын тілі
- француз тілі
- неміс тілі
14. Мамандық бойынша қабылдау емтиханын тапсыру тілі:
мемлекеттік тіл немесе орыс тілі
(қажеттісінің астын сызу)
15. Академияға түсу себебі___________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Мен берген мәліметтерде кез келген бұрмалаушылықтар мен
дәлсіздіктер болған жағдайда, бұл жайт мені Академияға қабылдау
емтихандарына жібермеуге немесе оқу процесінде Академиядан шығаруға
негіз болатындығы туралы хабардармын және бұнымен келісемін.
Академия______________________________________________________
(магистратура, докторантура, Мемлекеттік саясаттың ұлттық мектебі)
қабылдау Ережелерінің талаптарымен таныстым.
«____»________________20___ж.                Қолы _________________

1. Дата рождения (число, месяц, год рождения) ________________
2. Национальность, пол _______________________________________
3. Семейное положение ________________________________________
4. Наименование ВУЗа _________________________________________
______________________________________________________________
Специальность и год окончания ________________________________
______________________________________________________________
Общий рейтинговый балл по диплому (с указанием № диплома) ____
5. Место работы ______________________________________________
6. Должность _________________________________________________
7. Номер телефонов: служебный_________; домашний______________;
сотовый__________________; контактный_________________________;
8. Электронный адрес _________________________________________
9. Общий стаж работы __, из них стаж государственной службы __
10. Политический или административный государственный служащий
(подчеркнуть)
11. Категория (для административных служащих)_________________
12. Кем рекомендован на учебу ________________________________
№ исходящего документа _______________________________________
13. Какой иностранный язык будете сдавать на вступительных
экзаменах:
- английский язык
- французский язык
- немецкий язык
14. Язык сдачи вступительных экзаменов по специальности:
государственный или русский
(нужное подчеркнуть)
15. Мотивы поступления в Академию _____________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Я проинформирован (-а) и согласен (-на) с тем, что любые
искажения и неточности в представленных мною сведениях могут служить
основанием для отказа в допуске к вступительным экзаменам или
исключения из Академии в процессе обучения.
Ознакомлен (-а) с требованиями Правил приема в ________________
Академии и обязуюсь их соблюдать.
«__» ____________ 2012 г.                         Подпись __________