"Қаладағы аудандарға, көшелерге, даңғылдарға және қаланың өзге де құрамдас бөліктеріне атау беру, олардың атауларының транскрипцияларын өзгерту, жер учаскелеріне, ғимараттар мен орын-жайларға реттік нөмірлер беру, көрсеткіштерді орнату және пайдалану ережесін бекіту туралы" Астана қаласы әкімдігінің 2004 жылғы 17 тамыздағы № 3-1-1639қ қаулысына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Астана қаласы әкімдігінің 2012 жылғы 26 наурыздағы № 120-308 қаулысы. Астана қаласының Әділет департаментінде 2012 жылғы 13 сәуірде нормативтік құқықтық кесімдерді Мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 719 болып енгізілді. Күші жойылды - Астана қаласы әкімдігінің 2013 жылғы 15 мамырдағы № 120-753 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Астана қаласы әкімдігінің 15.05.2013 № 120-753 шешімімен (алғаш рет ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi).
«Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңына, «Нормативтік құқықтық актілер туралы» Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 24 наурыздағы Заңының 4343-1-баптарына, Астана қаласы мәслихатының 2011 жылғы 3 наурыздағы № 432/58-IV шешімімен бекітілген Астана қаласының аумағында құрылыс салу ережесіне сәйкес Астана қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Қаладағы аудандарға, көшелерге, даңғылдарға және қаланың өзге де құрамдас бөліктеріне атау беру, олардың атауларының транскрипцияларын өзгерту, жер учаскелеріне, ғимараттар мен орын-жайларға реттік нөмірлер беру, көрсеткіштерді орнату және пайдалану ережесін бекіту туралы» (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2004 жылғы 30 қыркүйекте № 350 болып тіркелген, 2008 жылғы 28 қазандағы № 146 «Астана хабары», 2004 жылғы 12 қазандағы № 144 «Вечерняя Астана» газеттерінде жарияланған) Астана қаласы әкімдігінің 2004 жылғы 17 тамыздағы № 3-1-1639қ қаулысына (бұдан әрі- Ереже) мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
жоғарыда аталған қаулымен бекітілген Ереженің атауы мынадай редакцияда жазылсын:
«Қаланың құрамдас бөліктеріне атау беру және қайта атау, олардың атауларының транскрипцияларын өзгерту, жер учаскелеріне, ғимараттар мен құрылымдарға реттік нөмірлер беру, көрсеткіштерді орнату және пайдалану ережесі»;
Ереженің преамбуласы мынадай редакцияда жазылсын:
«Осы Қаланың құрамдас бөліктеріне атау беру және қайта атау, олардың атауларының транскрипцияларын өзгерту, жер учаскелеріне, ғимараттар мен құрылымдарға реттік нөмірлер беру, көрсеткіштерді орнату және пайдалану ережесі (бұдан әрі - Ереже) Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» 2001 жылғы 23 қаңтардағы, «Қазақстан Республикасындағы сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы» 2001 жылғы 16 шілдедегі, «Тұрғын үй қатынастары туралы» 1997 жылғы 16 сәуірдегі заңдарының және Астана қаласы мәслихатының 2011 жылғы 3 наурыздағы № 432/58-IV шешімімен бекітілген Астана қаласының аумағында құрылыс салу қағидасына сәйкес атау беру және қайта атаудың бірыңғай тәртіпке келтіру мақсатында әзірленді.»;
Ереженің 1-тармағында:
бесінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнения в постановление акимата города Астаны от 17 августа 2004 года № 3-1-1639п "Об утверждении Правил присвоения наименований районам в городе, улицам, проспектам и иным составным частям города, изменения транскрипции их названий, присвоения порядковых номеров земельным участкам, зданиям и сооружениям, установки и эксплуатации указателей"
Постановление акимата города Астаны от 26 марта 2012 года № 120-308. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Астаны 13 апреля 2012 года № 719. Утратило силу постановлением акимата города Астаны от 15 мая 2013 года № 120-753
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Астаны от 15.05.2013 № 120-753 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», со статьями 4343-1 Закона Республики Казахстан от 24 марта 1998 года «О нормативных правовых актах», Правилами застройки территории города Астаны, утвержденными решением маслихата города Астаны от 3 марта 2011 года № 432/58-IV, акимат города Астаны ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление акимата города Астаны от 17 августа 2004 года № 3-1-1639п «Об утверждении Правил присвоения наименований районам в городе, улицам, проспектам и иным составным частям города, изменения транскрипции их названий, присвоения порядковых номеров земельным участкам, зданиям и сооружениям, установки и эксплуатации указателей» (далее – Правила), (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов от 30 сентября 2004 года за № 350, опубликовано в газетах «Астана хабары» от 28 октября 2008 года № 146, «Вечерняя Астана» 12 октября 2004 года № 144) следующие изменения и дополнение:
название Правил, утвержденных вышеуказанным постановлением, изложить в следующей редакции:
«Правила присвоения наименований и переименования составных частей города, изменения транскрипции их названий, присвоения порядковых номеров земельным участкам, зданиям и сооружениям, установки и эксплуатации указателей»;
преамбулу Правил изложить в следующей редакции:
«Настоящие Правила присвоения наименований и переименования составных частей города, изменения транскрипции их названий, присвоения порядковых номеров земельным участкам, зданиям и сооружениям, установки и эксплуатации указателей (далее - Правила) разработаны в соответствии с законами Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», от 16 июля 2001 года «Об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности в Республике Казахстан», от 16 апреля 1997 года «О жилищных отношениях» и Правилами застройки территории города Астаны, утвержденных решением маслихата города Астаны от 3 марта 2011 года № 432/58-IV, в целях установления единого порядка присвоения наименований и переименования.»;
в пункте 1 Правил:
абзац пятый изложить в следующей редакции:

«ішіне салынған – барлық бөлмелері ғимарат габаритінде орналастырылған, олардың шегінен сыртқа бойлық қасбеті жағынан 1,5 метрге дейін және шет жақтарынан 6 метрге дейін шығып тұруы мүмкін;»;
жетінші абзац алынып тасталсын;
он сегізінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
«атау – Астана қаласының құрамдас бөлігіне берілген, оларды бөлу және тану үшін қызмет ететін жеке атаулар;»;
қырық үшінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
«көрсеткіш – жарық түсіретін, жарықты шағылыстыратын, контрастық объектілерді, материалдарды пайдалана отырып құрылған, азаматтарды көше, ғимарат немесе құрылымның орналасуы туралы ақпараттармен қамтамасыз ету үшін белгіленген түсінікті жазулары, цифрлары бар геометриялық нысанда белгіленген түрлі-түсті бейне;»;
қырық төртінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
«қаланың құрамдас бөлігі (қала құрылысы элементі) – қаладағы аудандар, шағын аудандар, алаңдар, даңғылдар, желекжолдар, орамдар, тас жолдар, трассалар, көшелер, тұйық көшелер, өту жолдары, тұйықтар, аллеялар, саябақтар, тұрғын аудандардың бау-бақшасы, шағынгүлбақтар, көпірлер;»;
Ереженің 3-тармағында:
екінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
«реттік нөмірі жоқ жер учаскелерін, ғимараттарды, орын-жайларды, жапсарлас-жанаса және жанаса салынған үй-жайларды анықтап, оларға өз бұйрығы бойынша реттік нөмір береді;»;
тоғызыншы абзац алынып тасталсын;
Ереженің 6-тармағы алынып тасталсын;
Ереженің 22-тармағында алтыншы абзац мынадай редакцияда жазылсын:
«Объектілерінде әртүрлі санаттардағы көрсеткіштерін орналасу жөніндегі талаптар Ереженің 7-тарауымен реттеледі.»;
Ереженің 35-тармағында екінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
«жер учаскесінің, ғимараттың, корпустың, құрылымның, орын-жайдың алдын ала реттік нөмірін сәулет органы жекелеген объектілерді бұзу нәтижесінде қаланың бір бөлігі объектілерінің нөмірленуі оннан артық бірлікке бөлінген (жоғалған) жағдайда өзгеріледі.»;
Ереженің 51-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
«Нөмірленген игерілмеген жер учаскесінің аумағындағы жаңа ғимаратты, орын-жайды салғанда тұрғызылатын объектіге нөмірлеудің жалпы тәртібі сақталып, осы жер учаскесінің алдын ала реттік нөмірі беріледі.»;
Ереженің 5-тарауы мынадай мазмұндағы 52-1-тармақпен толықтырылсын:
«52-1. Сәулет органы өтініш иесінің жылжымайтын мүлік объектісіне бастапқы реттік нөмір немесе мекен-жай беру туралы жазбаша өтінішін осы Ереженің 21-тармағына сәйкес он бес күнтізбелік күн ішінде қарайды.»;
Ереженің 575960-тармақтары алынып тасталсын;
Ереженің 8-тарауы алынып тасталсын.
2. «Астана қаласының Сәулет және қала құрылысы басқармасы» мемлекеттік мекемесінің бастығы осы қаулының мемлекеттік тіркелуін, оны кейіннен ресми жариялау мен Астана қаласы әкімдігінің интернет-ресурсында орнатылуын қамтамасыз етсін.

«встроенные – при расположении всех помещений в габаритах зданий с возможностью выступа за их пределы не более чем на 1,5 м со стороны продольного фасада и не более 6 м – со стороны торцов;»;
абзац седьмой исключить;
абзац восемнадцатый изложить в следующей редакции:
«наименования - имена собственные, присваиваемые составным частям города Астаны, служащие для их выделения и распознавания;»;
абзац сорок третий изложить в следующей редакции:
«указатель - цветографическое изображение установленной геометрической формы, созданное с использованием светоизлучающих, светоотражающих, контрастных объектов, материалов, представляющие собой изображения, содержащие поясняющие надписи, цифры, предназначенные для обеспечения граждан информацией о местонахождении, расположении улиц, зданий и сооружений;»;
абзац сорок четвертый изложить в следующей редакции:
«составная часть города (градостроительный элемент) – район, микрорайон в городе, площадь, проспект, бульвар, квартал, шоссе, трасса, улица, переулок, проезд, тупик, аллея, парк, сад жилого района, сквер, мост;»;
в пункте 3 Правил:
абзац второй изложить в следующей редакции:
«выявляет земельные участки, здания, сооружения, встроенно-пристроенные и пристроенные помещения, не имеющие порядковые номера, присваивает им порядковые номера собственным приказом;»;
абзац девятый исключить;
пункт 6 Правил исключить;
в пункте 22 Правил абзац шестой изложить в следующей редакции:
«Требования по установке указателей различных категорий на объектах регулируются главой 7 настоящих Правил.»;
в пункте 35 Правил абзац второй изложить в следующей редакции:
«Предварительный порядковый номер земельного участка, здания, корпуса, строения, сооружения изменяется органом архитектуры в случаях, когда в результате сноса отдельных объектов нумерация объектов одной части города прерывается (теряется) более чем на десять единиц.»;
пункт 51 Правил изложить в следующей редакции:
«При возведении на территории пронумерованного неосвоенного земельного участка нового здания, сооружения возводимому объекту присваивается предварительный порядковый номер данного земельного участка с соблюдением общего порядка нумерации.»;
главу 5 Правил дополнить пунктом 52-1 следующего содержания:
«Орган архитектуры рассматривает письменные обращения заявителей о присвоении предварительного порядкового номера либо адреса объектам недвижимости, в соответствии с пунктом 21 настоящих Правил, в течение пятнадцати календарных дней.»;
пункты 575960 Правил исключить;
главу 8 Правил исключить.
2. Начальнику Государственного учреждения «Управление архитектуры и градостроительства города Астаны» обеспечить государственную регистрацию данного постановления, его последующее официальное опубликование и размещение на интернет-ресурсе акимата города Астаны.

3. Осы қаулының орындалуын бақылау Астана қаласы әкімінің бірінші орынбасары С.М.Хорошунға жүктелсін.
4. Осы қаулы алғаш ресми жарияланғаннан кейiн күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Әкім                                       И. Тасмағамбетов

3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на первого заместителя акима города Астаны Хорошуна С.М.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким                                       И. Тасмагамбетов