Астана қаласы мәслихатының 2012 жылғы 7 мамырдағы № 25/3-V "Жеңіс күніне Астана қаласындағы мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына біржолғы әлеуметтiк көмек көрсету ережесі туралы" шешіміне толықтыру енгізу туралы
Астана қаласы мәслихатының 2012 жылғы 6 маусымдағы № 29/4-V шешімі. Астана қаласының Әділет департаментінде 2012 жылғы 15 маусымда нормативтік құқықтық кесімдерді Мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 727 болып енгізілді. Күші жойылды - Астана қаласы мәслихатының 2013 жылғы 28 наурыздағы № 120/14-V шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Астана қаласы мәслихатының 28.03.2013 № 120/14-V шешімімен.
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Бюджет кодексiнің 55-бабы 1-тармағының 5) тармақшасына, «Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерiне және соларға теңестiрiлген адамдарға берiлетiн жеңiлдiктер мен оларды әлеуметтiк қорғау туралы» Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 28 сәуірдегі Заңының 68920-баптарына, «Қазақстан Республикасы астанасының мәртебесi туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 21 шілдедегі Заңы 8-бабының 3) тармақшасына cәйкес, Астана қаласының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Астана қаласы мәслихатының 2012 жылғы 7 мамырдағы № 25/3-V «Жеңіс күніне Астана қаласындағы мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына біржолғы әлеуметтiк көмек көрсету ережесі туралы» шешіміне келесі толықтыру енгізілсін:
жоғарыда көрсетілген шешіммен бекітілген Жеңіс күніне Астана қаласындағы мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына біржолғы әлеуметтiк көмек көрсету ережесі (бұдан әрі - Ереже):
келесі мазмұндағы 5-1 тармақпен толықтырылсын:
«5-1. Ақшалай төлем түріндегі әлеуметтік көмек сондай-ақ азаматтардың келесі санаттарына беріледі:
1) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерiне және соларға теңестiрiлген адамдарға берiлетiн жеңiлдiктер мен оларды әлеуметтiк қорғау туралы» Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 28 сәуірдегі Заңының 68-баптарымен олардың мәртебесі белгіленген жеңiлдiктер мен кепiлдiктер жағынан Ұлы Отан соғысына қатысушыларға және мүгедектеріне теңестiрiлген адамдарға – 16 000 (он алты мың) теңге;
2) жергiлiктi әуе қорғанысының объектiлердi өзiн-өзi қорғау топтары мен авариялық командаларының жеке құрамы ішінен Ұлы Отан соғысында қаза тапқан тұлғалардың жесірлеріне, екінші рет некеге тұрмаған, Ленинград қаласының госпитальдерi мен ауруханаларында қаза тапқан қызметкерлердiң жесірлеріне – 6 000 (алты мың) теңге;
3) қайтыс болған Ұлы Отан соғысы мүгедектерiнiң және соларға теңестiрiлген мүгедектердiң әйелдерiне (күйеулерiне), сондай-ақ қайтыс болған соғысқа қатысушылардың, партизандардың, астыртын күрес жүргiзген адамдардың, «Ленинградты қорғағаны үшiн» медалiмен және «Қоршаудағы Ленинград тұрғыны» белгiсiмен наградталған, жалпы ауруға шалдығудың, еңбек ету кезiнде зақым алуының нәтижесiнде және басқа себептерге (құқыққа қайшы келетiндерді қоспағанда) байланысты мүгедек деп танылған азаматтардың екiншi рет некеге тұрмаған әйелдерiне (күйеулерiне) – 6 000 (алты мың) теңге;

О внесении дополнения в решение маслихата города Астаны от 7 мая 2012 года № 25/3-V "О Правилах оказания единовременной социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан города Астаны ко Дню Победы"
Решение маслихата города Астаны от 6 июня 2012 года № 29/4-V. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Астаны 15 июня 2012 года № 727. Утратило силу решением маслихата города Астаны от 28 марта 2013 года № 120/14-V
Сноска. Утратило силу решением маслихата города Астаны от 28.03.2013 № 120/14-V.
В соответствии с подпунктом 5) пункта 1 статьи 55 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьями 68920 Закона Республики Казахстан от 28 апреля 1995 года «О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним», подпунктом 3) статьи 8 Закона Республики Казахстан от 21 июля 2007 года «О статусе столицы Республики Казахстан», маслихат города Астаны РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата города Астаны от 7 мая 2012 года № 25/3-V «О Правилах оказания единовременной социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан города Астаны ко Дню Победы» следующее дополнение:
Правила оказания единовременной социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан города Астаны ко Дню Победы (далее – Правила), утвержденные указанным решением:
дополнить пунктом 5-1 следующего содержания:
«5-1. Социальная помощь в виде денежной выплаты также предоставляется следующим категориям граждан:
1) лицам, приравненным по льготам и гарантиям к участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, статус которых определен статьями 68 Закона Республики Казахстан «О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним» – по 16 000 (шестнадцать тысяч) тенге;
2) вдовам погибших в Великую Отечественную войну, лиц из числа личного состава групп самозащиты объектовых и аварийных команд местной противовоздушной обороны, вдовам погибших работников госпиталей и больниц города Ленинграда, не вступившим в повторный брак – по 6 000 (шесть тысяч) тенге;
3) женам (мужьям) умерших инвалидов Великой Отечественной войны и приравненных к ним инвалидов, а также женам (мужьям) умерших участников войны, партизан, подпольщиков, граждан, награжденных медалью «За оборону Ленинграда» и знаком «Житель блокадного Ленинграда», признававшихся инвалидами в результате общего заболевания, трудового увечья и других причин (за исключением противоправных), которые не вступали в другой брак – по 6 000 (шесть тысяч) тенге;

4) Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы қажырлы еңбегi және мiнсiз әскери қызметi үшiн бұрынғы КСР Одағының ордендерiмен және медальдарымен наградталған адамдарға және Ұлы Отан соғысы жылдары кемінде алты ай тылда жұмыс iстеген және бұрынғы КСР Одағының ерен еңбегi үшiн ордендерiмен және медальдарымен наградталмаған адамдарға – 6 000 (алты мың) теңге.».
2. Осы шешім оны алғашқы ресми жариялаған күннен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Астана қаласы мәслихаты
сессиясының төрағасы                       С. Есілов
Астана қаласы
мәслихатының хатшысы                       М. Шекенов

4) лицам, награжденным орденами и медалями бывшего Союза ССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны и лицам, проработавшим в тылу в годы Великой Отечественной войны не менее шести месяцев и не награжденным орденами и медалями бывшего Союза ССР за самоотверженный труд – по 6 000 (шесть тысяч) тенге.».
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии
маслихата города Астаны                    М. Шекенов
Секретарь маслихата
города Астаны                              С. Есилов