Атбасар аудандық мәслихатының 2010 жылғы 12 сәуірдегі № 4С 25/17 "Атбасар ауданының мұқтаж азаматтарының жекеленген санаттарына әлеуметтік көмек көрсету туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Ақмола облысы Атбасар аудандық мәслихатының 2012 жылғы 2 мамырдағы № 5С 5/2 шешімі. Ақмола облысы Атбасар ауданының Әділет басқармасында 2012 жылғы 3 мамырда № 1-5-183 тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы Атбасар аудандық мәслихатының 2013 жылғы 25 сәуірдегі № 5С 15/8 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы Атбасар аудандық мәслихатының 25.04.2013 № 5С 15/8 шешімімен.
РҚАО ескертпесі:
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет Кодексінің 56 бабына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Заңының 6 бабына сәйкес, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 cәуірдегі № 394 қаулысымен бекітілген, «Жергiлiктi өкiлдi органдардың шешiмдерi бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтiк көмек тағайындау және төлеу» мемлекеттік қызмет стандартының 11 тармағына сәйкес, Атбасар аудандық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Атбасар аудандық мәслихатының «Атбасар ауданының мұқтаж азаматтарының жекеленген санаттарына әлеуметтік көмек көрсету туралы» 2010 жылғы 12 сәуірдегі № 4С 25/17 (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 1-5-136 тіркелген, 2010 жылғы 28 мамырда «Атбасар», «Простор» газеттерінде жарияланған) шешіміне келесі өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
1 тармақтың 2) тармақшасы алынып тасталсын;
1 тармақтың 4) тармақшасы жаңа редакцияда баяндалсын:
«4) азаматтардың жекеленген санаттарына Мемлекеттік мереке Жеңіс күніне - Ұлы Отан Соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне - 15000 теңге көлемінде, бұрынғы КСР Одағын корғау кезінде, әскери қызметтің өзге де міндеттерін орындау кезінде жаралануы, контузия алуы, зақымдануы салдарынан мүгедек болған әскери қызметшілерге - 5000 теңге көлемінде, 1988-1989 жылдары кезеңінде Чернобыль АЭС апатын жоюға қатысқан мүгедектерге және қатысушыларға - 5000 теңге көлемінде, майданда қаза болған Ұлы Отан соғысына қатысушылардың жесірлеріне - 5000 теңге көлемінде, Ауғаныстандағы және басқа мемлекеттердің аумақтарындағы ұрыс қимылдарға қатысушыларына - 5000 теңге көлемінде, екінші дүниежүзілік соғыс кезінде фашистер және олардың одақтастары құрган концлагерлердің, геттолардың және басқа да еріксіз ұстау орындарының жасы кәмелетке толмаған бұрынғы тұтқындарына - 5000 теңге көлемінде, бейбітшілік уақытта әскери қызметін өтеу кезінде қаза болған (қайтыс болған) әскери қызметшілердің отбасыларына - 3000 теңге көлемінде, Ауғаныстанда қаза болған әскери қызметшілердің отбасыларына - 3000 теңге көлемінде, тыл еңбеккерлеріне - 3000 теңге көлемінде, ең аз мөлшерде зейнетақы алатын зейнеткерлерге - 2000 теңге көлемінде.
Әлеуметтік төлем өтінішсіз, алушылардың жеке есепшотына ақшалай қаражатты аудару жолымен, «Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталық» Республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорынының Ақмола облыстық филиалының Атбасар аудандық бөлімшесімен берілген тізімдер негізінде жүзеге асырылады»;»;

О внесении изменений и дополнения в решение Атбасарского районного маслихата от 12 апреля 2010 года № 4С 25/17 "Об оказании социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан Атбасарского района"
Решение Атбасарского районного маслихата Акмолинской области от 2 мая 2012 года № 5С 5/2. Зарегистрировано Управлением юстиции Атбасарского района Акмолинской области 3 мая 2012 года № 1-5-183. Утратило силу решением Атбасарского районного маслихата Акмолинской области от 25 апреля 2013 года № 5С 15/8
Сноска. Утратило силу решением Атбасарского районного маслихата Акмолинской области от 25.04.2013 № 5С 15/8.
Примечание РЦПИ:
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
В соответствии со статьей 56 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан, пунктом 11 Стандарта государственной услуги «Назначение и выплата социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 394, Атбасарский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Атбасарского районного маслихата «Об оказании социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан Атбасарского района» от 12 апреля 2010 года № 4С 25/17 (зарегистрировано в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 1-5-136, опубликовано от 28 мая 2010 года в газетах «Атбасар», «Простор») следующие изменения и дополнение:
подпункт 2) пункта 1 исключить;
подпункт 4) пункта 1 изложить в новой редакции:
«4) отдельным категориям граждан к Государственному празднику День Победы - участникам и инвалидам Великой Отечественной войны в размере -15000 тенге, военнослужащим, ставшие инвалидами в следствии ранения, контузии, увечья, полученных при защите бывшего Союза ССР, при исполнении иных обязанностей воинской службы в размере - 5000 тенге, инвалидам и участникам ликвидации катастрофы на Чернобыльской АЭС за период с 1988 по 1989 годы в размере - 5000 тенге, вдовам, погибших на фронте участников Великой Отечественной войны в размере - 5000 тенге, участникам боевых действий в Афганистане и на территории других государств в размере - 5000 тенге, бывшим несовершеннолетним узникам концлагерей, гетто и других мест принудительного содержания, созданных фашистами и их союзниками в период второй мировой войны в размере - 5000 тенге, семьям военнослужащих погибших (умерших) при прохождении воинской службы в мирное время в размере - 3000 тенге, семьям погибших военнослужащих в Афганистане в размере - 3000 тенге, труженикам тыла в размере - 3000 тенге, пенсионерам с минимальным размером пенсии в размере - 2000 тенге.
Социальные выплаты осуществляются без подачи заявления, путем перечисления денежных средств на лицевые счета получателей, согласно списков, представленных Атбасарским районным отделением Акмолинского областного филиала Республиканского государственного казенного предприятия «Государственный центр по выплате пенсий»;»;

1 тармақтың 6) тармақшасы келесі редакцияда баяндалсын:
«6) басқа адамның күтіміне мұқтаж 1, 2 топ мүгедектеріне, жалғызілікті мүгедектерге, 18 жасқа дейінгі мүгедек - балаларға, онкологиялық ауруларға әлеуметтік көмек ақшалай түрде жылына бір рет кірістерді есептеусіз 5 (бес) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде беріледі. Туберкулез ауруларына әлеуметтік көмек қолдау формасында оларды сауықтыру мақсатында ақшалай түрде жылына екі рет 10 (он) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде беріледі. Туберкулез ауруларына Ақмола облыстық туберкулезге қарсы диспансерге жол жүру ақысы жылына бір рет ақшалай түрде төленеді;»
келесі мазмұндағы 1-1 тармағымен толықтырылсын:
«1-1. Әлеуметтік көмекті алу үшін қажетті құжаттардың тізбесі қосымшаға сәйкес анықталсын.»;
жоғарыда көрсетілген шешім осы шешімнің қосымшасына сәйкес  қосымшамен толықтырылсын.
2. Осы шешім Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат
сессиясынын төрғасы                        Ивашин А.М
Атбасар аудандық
мәслихатының хатшысы                       Борұмбаев Б.А.
«КЕЛІСІЛДІ»
Атбасар ауданының әкімі                    Сағдиев Е.Б.
Аудандық мәслихаттың
2012 жылғы 2 мамырдағы
№ 5С 5/2 шешіміне қосымша
Әлеуметтік көмекті
алу үшін қажет құжаттардың тізімі
1. Басқа адамның күтіміне мұқтаж 1,2 топтағы мүгедектерге, жалғызілікті мүгедектерге, 18 жасқа дейінгі мүгедек-балаларға:
1) арыз;
2) жеке тұлғалығын растайтын құжаттың көшірмесі;
3) мүгедектігі туралы анықтаманың көшірмесі;
4) отбасының тұрғылықты орны бойынша тіркелгендігін растайтын құжаттың көшірмесі (азаматтарды тіркеу кітабы, немесе мекенжайлық бюроның анықтамасы, немесе селолық округ әкімінің анықтамасы);
5) медициналық мекеменің емделуге жолдаманың көшірмесі.
2. Жан басына шаққандағы орташа табысы ең төменгі күнкөріс деңгейінен төмен немесе шұғыл әлеуметтік қолдауды қажет ететін өмірдің қиын жағдайында деп анықталған отбасыларына:
1) арыз;
2) жеке тұлғалығын растайтын құжаттың көшірмесі;
3) отбасының табыстарын растайтын анықтама;
4) отбасының тұрғылықты орны бойынша тіркелгендігін растайтын құжаттың көшірмесі (азаматтарды тіркеу кітабы, немесе мекенжайлық бюроның анықтамасы, немесе селолық округ әкімінің анықтамасы);
5) апатты жағдай фактісін растайтын құжаттың көшірмесі.
3. Онкологиялық ауруларға әлеуметтік көмек ақшалай түрде жылына бір рет кірістерді есептеусіз:
1) арыз;
2) жеке тұлғалығын растайтын құжаттың көшірмесі;

подпункт 6) пункта 1 изложить в новой редакции:
«6) инвалидам 1, 2 групп, нуждающихся в постороннем уходе, одиноко проживающим инвалидам, детям-инвалидам до 18 лет, онкологический больным, выплачивается без учета доходов социальная помощь в денежной форме один раз в год в размере 5 (пять) месячных расчетных показателей. Больным туберкулезом выплачивается социальная помощь в денежной форме в размере 10 (десять) месячных расчетных показателей два раза в год, с целью их оздоровления на поддерживающей форме. Проезд больным туберкулезом в Акмолинской областной противотуберкулезный диспансер оплачивается один раз в год в денежной форме;»;
дополнить пунктом 1-1 следующего содержания:
«1-1. Определить перечень документов необходимых для получения социальной помощи согласно приложению.»;
вышеуказанное решение дополнить приложением согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вступает в действие со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие со дня официального опубликования.
Председатель сессии
районного маслихата                        Ивашин А.М.
Секретарь Атбасарского
районного маслихата                        Борумбаев Б.А.
«СОГЛАСОВАНО»
Аким Атбасарского района                   Сагдиев Е.Б.
Приложение
к решению Атбасарского
районного маслихата
от 2 мая 2012 года
№ 5С 5/2
Перечень
документов, необходимых для
получения социальной помощи
1. Инвалидам 1, 2 групп, нуждающихся в постороннем уходе, одиноко проживающим инвалидам, детям-инвалидам до 18 лет:
1) заявление;
2) копия документа, удостоверяющего личность;
3) копия справки об инвалидности;
4) копию документа подтверждающего регистрацию по месту жительства семьи (книги регистрации граждан, либо справку адресного бюро, либо справку акима сельского округа);
5) копия направления медицинского учреждения на лечение.
2. Малообеспеченным семьям, имеющим среднедушевой доход ниже прожиточного минимума или в силу определенных жизненно трудных обстоятельств, нуждающихся в экстренной социальной поддержке:
1) заявление;
2) копия документа, удостоверяющего личность;
3) справка подтверждающая доходы семьи;
4) копию документа подтверждающего регистрацию по месту жительства семьи (книги регистрации граждан, либо справку адресного бюро, либо справку акима сельского округа);
5) копия документа, подтверждающего факт стихийного бедствия.
3. Онкологический больным, выплачивается без учета доходов социальная помощь в денежной форме один раз в год:
1) заявление;
2) копия документа, удостоверяющего личность;

3) отбасының тұрғылықты орны бойынша тіркелгендігін растайтын құжаттың көшірмесі (азаматтарды тіркеу кітабы, немесе мекенжайлық бюроның анықтамасы, немесе селолық округ әкімінің анықтамасы);
4) ауру тарихынан жазба.
4. Туберкулезбен ауыратындарға, емделу түріне қарамастан:
1) арыз;
2) жеке тұлғалығын растайтын құжаттың көшірмесі;
3) отбасының тұрғылықты орны бойынша тіркелгендігін растайтын құжаттың көшірмесі (азаматтарды тіркеу кітабы, немесе мекенжайлық бюроның анықтамасы, немесе селолық округ әкімінің анықтамасы);
4) медициналық мекеменің туберкулез диспансерінде емделуде тұрғандығы туралы анықтамасы;
5) облыстық түберкүлезге қарсы диспансерге жол жүргені үшін жол жүру билеттері.
5. Жан басына шаққандағы орташа табыстары күнкөріс деңгейіне дейінгі ауылды жерлердің көп балалы, аз қамтамасыз етілген отбасылар, күндізгі нысан бойынша колледждерде оқитын студентерге оқу үшін төлем түрінде:
1) арыз;
2) жеке тұлғалығын растайтын құжаттың көшірмесі;
3) отбасының тұрғылықты орны бойынша тіркелгендігін растайтын құжаттың көшірмесі (азаматтарды тіркеу кітабы, немесе мекенжайлық бюроның анықтамасы, немесе селолық округ әкімінің анықтамасы);
4) оқу орнын растайтын анықтама;
5) оқу келісімшартының көшірмесі;
6) отбасының табыстары, немесе көп балалы отбасы дәрежесі туралы мәліметтерді растайтын құжаттың көшірмесі.
6. Құжаттар салыстыру үшін көшірмеде және тұпнұсқада ұсынылады, кейін тұпнұсқалар өтініш берушіге өтініш берген күні қайтарылады.

3) копию документа подтверждающего регистрацию по месту жительства семьи (книги регистрации граждан, либо справку адресного бюро, либо справку акима сельского округа);
4) выписка из истории болезни.
4. Больным туберкулезом независимо от вида лечения:
1) заявление;
2) копия документа, удостоверяющего личность;
3) копию документа подтверждающего регистрацию по месту жительства семьи (книги регистрации граждан, либо справку адресного бюро, либо справку акима сельского округа);
4) справка медицинского учреждения о нахождении на лечении в туберкулезном диспансере;
5) проездные билеты за проезд в областной противотуберкулезный диспансер.
5. Многодетные, малообеспеченные семьи из сельской местности, со среднедушевым доходом до прожиточного минимума, в виде оплаты за учебу студентам, обучающимся в колледжах по дневной форме обучения:
1) заявление;
2) копия документа, удостоверяющего личность;
3) копию документа подтверждающего регистрацию по месту жительства семьи (книги регистрации граждан, либо справку адресного бюро, либо справку акима сельского округа);
4) справка, подтверждающая место обучения;
5) копия договора на обучение;
6) копии документов, подтверждающие сведения о доходах семьи, либо статус многодетной семьи.
6. Документы предоставляются в копиях и подлинниках для сверки, после чего подлинники документов возвращаются заявителю в день подачи заявления.