Есіл ауданында тұратын, аз қамтамасыз етілген отбасыларға (азаматтарға) тұрғын үй көмегін көрсету қағидасын бекіту туралы
Ақмола облысы Есіл аудандық мәслихатының 2012 жылғы 27 қарашадағы № 12/5 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 27 желтоқсанда № 3562 тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы Есіл аудандық мәслихатының 2014 жылғы 18 наурыздағы № 30/4 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы Есіл аудандық мәслихатының 18.03.2014 № 30/4 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Ескерту. Тақырыбы жаңа редакцияда - Ақмола облысы Есіл аудандық мәслихатының 30.04.2013 № 17/10 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
РҚАО ескертпесі:
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
«Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңының 6 бабына, «Тұрғын үй қатынастары туралы» 1997 жылғы 16 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңының 97 бабына, «Тұрғын үй көмегін көрсету ережесін бекіту туралы» 2009 жылғы 30 желтоқсандағы № 2314 Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысына сәйкес, Есіл аудандық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Қоса беріліп отырған Есіл ауданында тұратын, аз қамтамасыз етілген отбасыларға (азаматтарға) тұрғын үй көмегін көрсету қағидасы бекітілсін.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Есіл аудандық мәслихатының 30.04.2013 № 17/10 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Күші жойылды деп танылсын:
Есіл аудандық мәслихатының «Қамтылуы аз отбасыларына (азаматтарға) тұрғын үйін ұстауын төлеуге, коммуналдық қызмет және байланыс қызметін тұтынуына көмек көрсету Ережесін бекіту туралы» 2011 жылғы 9 желтоқсандағы № 45/7 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 1-11-146 тіркелген, 2012 жылғы 27 қаңтарда аудандық «Жаңа Есіл» газетінде жарияланған) шешімі;
Есіл аудандық мәслихатының «Есіл аудандық мәслихатының 2011 жылғы 9 желтоқсандағы № 45/7 «Қамтылуы аз отбасыларына (азаматтарға) тұрғын үйін ұстауын төлеуге, коммуналдық қызмет және байланыс қызметін тұтынуына көмек көрсету Ережесін бекіту туралы» шешіміне өзгерістер енгізу туралы» 2012 жылғы 24 сәуірдегі № 6/2 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 1-11-155 тіркелген, 2012 жылғы 8 маусымда аудандық «Жаңа Есіл» газетінде жарияланған) шешімі.
3. Осы шешім Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат
сессиясының төрағасы                       В.Казимиров
Аудандық мәслихат хатшысы                  С.Құдабаев
«КЕЛІСІЛДІ»
Есіл ауданының әкімі                       Қ.Рахметов
Аудандық мәслихаттың

Об утверждении Правил оказания жилищной помощи малообеспеченным семьям (гражданам), проживающим в Есильском районе
Решение Есильского районного маслихата Акмолинской области от 27 ноября 2012 года № 12/5. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 27 декабря 2012 года № 3562. Утратило силу решением Есильского районного маслихата Акмолинской области от 18 марта 2014 года № 30/4
Сноска. Утратило силу решением Есильского районного маслихата Акмолинской области от 18.03.2014 № 30/4 (вводится в действие со дня официального опубликования).
Сноска. Заголовок в редакции решения Есильского районного маслихата Акмолинской области от 30.04.2013 № 17/10 (вводится в действие со дня официального опубликования).
Примечание РЦПИ:
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
В соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» от 23 января 2001 года, статьей 97 Закона Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года «О жилищных отношениях», постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2009 года № 2314 «Об утверждении Правил предоставления жилищной помощи», Есильский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить прилагаемые Правила оказания жилищной помощи малообеспеченным семьям (гражданам), проживающим в Есильском районе.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Есильского районного маслихата Акмолинской области от 30.04.2013 № 17/10 (вводится в действие со дня официального опубликования).
2. Признать утратившим силу:
решение Есильского районного маслихата «Об утверждении Правил оказания помощи малообеспеченным семьям (гражданам) на оплату содержания жилища, потребления коммунальных услуг и услуг связи» от 9 декабря 2011 года № 45/7 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 1-11-146, опубликовано 27 января 2012 года в районной газете «Жаңа Есіл»);
решение Есильского районного маслихата «О внесении изменений в решение Есильского районного маслихата от 9 декабря 2011 года № 45/7 «Об утверждении Правил оказания помощи малообеспеченным семьям (гражданам) на оплату содержания жилища, потребления коммунальных услуг и услуг связи» от 24 апреля 2012 года № 6/2 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 1-11-155, опубликовано 8 июня 2012 года в районной газете «Жаңа Есіл»).
3. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие со дня опубликования.
Председатель сессии
районного маслихата                        В.Казимиров
Секретарь
районного маслихата                        С.Кудабаев
«СОГЛАСОВАНО»
Аким Есильского района                     К.Рахметов
Утверждены
решением Есильского
районного маслихата

2012 жылғы 27 қарашадағы
№ 12/5 шешімімен
бекітілген
Есіл ауданында тұратын, аз қамтамасыз етілген отбасыларға (азаматтарға) тұрғын үй көмегін көрсету қағидасы
Ескерту. Қағиданың тақырыбы жаңа редакцияда - Ақмола облысы Есіл аудандық мәслихатының 30.04.2013 № 17/10 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Аз қамтамасыз етілген отбасыларға (азаматтарға) осы тұрғын үй көмегін көрсету қағидасы (бұдан әрі – Қағида) Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 сәуірдегі «Тұрғын үй қатынастары туралы» Заңына, 2009 жылғы 14 сәуірдегі № 512 «Әлеуметтік тұрғыдан қорғалатын азаматтарға телекоммуникация қызметтерін көрсеткені үшін абоненттік төлемақы тарифінің көтерілуіне өтемақы төлеудің кейбір мәселелері туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысына, 2009 жылғы 30 желтоқсандағы № 2314 «Тұрғын үй көмегін көрсету ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысына сәйкес әзірленген және Есіл ауданында тұратын аз қамтамасыз етілген отбасыларға (азаматтарға) тұрғын үй көмегін тағайындау мөлшерін және тәртібін белгілейді.
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - Ақмола облысы Есіл аудандық мәслихатының 30.04.2013 № 17/10 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
1. Жалпы қағидалар
1. Тұрғын үй көмегі жергілікті бюджет қаражаты есебінен Есіл ауданының аумағында тұрақты тұратын аз қамтамасыз етілген отбасыларға (азаматтарға) келесі төлемдер бойынша шығындарды өтеу үшін көрсетіледі:
жекешелендірілген тұрғын үй - жайларда (пәтерлерде) тұратын немесе мемлекеттік үй қорындағы тұрғын үй-жайларды (пәтерлерді) жалдаушылар (қосымша жалдаушылар) болып табылатын отбасыларға (азаматтарға) тұрғын үйді (тұрғын ғимаратты) ұстау шығыстарға;
тұрғын үйдің иесі немесе жалдаушысы (қосымша жалдаушы) болып табылатын отбасыларға (азаматтарға) коммуналдық қызметтерді және телекоммуникация желісіне қосылған телефонның абоненттік төлемінің көбеюіне байланысты байланыс қызметтерін тұтынуға;
жергілікті атқарушы орган жеке тұрғын үй қорынан жалға алған тұрғын үй-жайды пайдаланғаны үшін жалға алу төлемақысына;
жеке тұрғын үйде, жекешелендірілген үй-жайларда (пәтерлерде) тұратындарға тәулік уақыты бойынша электр энергиясының шығынын саралап есепке алатын және бақылайтын, дәлдік сыныбы 1–ден төмен емес электр энергиясын бір фазалық есептеуіштің құнына.
Аз қамтылған отбасылардың (азаматтардың) тұрғын үй көмегін есептеуге қабылданатын шығыстары жоғарыда көрсетілген бағыттардың әрқайсысы бойынша шығыстардың сомасы ретінде айқындалады.
Ескерту. 1 тармаққа өзгеріс енгізілді - Ақмола облысы Есіл аудандық мәслихатының 30.04.2013 № 17/10 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

от 27 ноября 2012 года
№ 12/5
Правила оказания жилищной помощи малообеспеченным семьям (гражданам) проживающим в Есильском районе
Сноска. Заголовок Правил в редакции решения Есильского районного маслихата Акмолинской области от 30.04.2013 № 17/10 (вводится в действие со дня официального опубликования).
Настоящие Правила оказания жилищной помощи малообеспеченным семьям (гражданам) (далее - Правила) разработаны в соответствии с Законом Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года «О жилищных отношениях», постановлением Правительства Республики Казахстан от 14 апреля 2009 года № 512 «О некоторых вопросах компенсации повышения тарифов абонентской платы за оказание услуг телекоммуникаций социально защищаемым гражданам», постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2009 года № 2314 «Об утверждении Правил предоставления жилищной помощи» и определяют размер и порядок назначения жилищной помощи малообеспеченным семьям (гражданам) проживающим в Есильском районе.
Сноска. Преамбула в редакции решения Есильского районного маслихата Акмолинской области от 30.04.2013 № 17/10 (вводится в действие со дня официального опубликования).
1. Общие положения
1. Жилищная помощь оказывается за счет средств местного бюджета малообеспеченным семьям (гражданам), постоянно проживающим на территории Есильского района для возмещения затрат по оплате:
расходов на содержание жилого дома (жилого здания) семьям (гражданам), проживающим в приватизированных жилых помещениях (квартирах) или являющимся нанимателями (поднанимателями) жилых помещений (квартир) в государственном жилищном фонде;
потребления коммунальных услуг и услуг связи в части увеличения абонентской платы за телефон, подключенный к сети телекоммуникаций, семьям (гражданам), являющимся собственниками или нанимателями (поднанимателями) жилища;
арендной платы за пользование жилищем, арендованным местным исполнительным органом в частном жилищном фонде;
стоимости однофазного счетчика электрической энергии с классом точности не ниже 1 с дифференцированным учетом и контролем расхода электроэнергии по времени суток проживающим в приватизированных жилых помещениях (квартирах), индивидуальном жилом доме.
Расходы малообеспеченных семей (граждан), принимаемые к исчислению жилищной помощи, определяются как сумма расходов по каждому из вышеуказанных направлений.
Сноска. Пункт 1 с изменением, внесенным решением Есильского районного маслихата Акмолинской области от 30.04.2013 № 17/10 (вводится в действие со дня официального опубликования).

2. Тұрғын үй көмегі телекоммуникация желісіне қосылған телефон үшін абоненттік төлемақының, жеке тұрғын үй қорынан жергілікті атқарушы орган жалдаған тұрғын үй – жайды пайдаланғаны үшін жалға алу ақысының ұлғаюы бөлігінде тұрғын үйді (тұрғын ғимаратты) күтіп ұстауға арналған шығыстарға, жекешелендірілген үй - жайларда (пәтерлерде), жеке тұрғын үйде тұрып жатқандарға тәулік уақыты бойынша электр энергиясының шығынын саралап есепке алатын және бақылайтын, дәлдік сыныбы 1-ден кем емес электр энергиясын бір фазалық есептеуіштің құнын төлеуге, коммуналдық қызметтер мен байланыс қызметтерін тұтынуға нормалар шегінде ақы төлеу сомасы мен отбасының (азаматтардың) осы мақсаттарға жұмсаған шығыстарының шекті жол берілетін деңгейінің арасындағы айырма ретінде айқындалады.
Коммуналдық қызметтерді тұтыну және тұрғын үйді ұстау ақысының жол берілетін шекті шығыстарының үлесі отбасының жиынтық табысына 11 % көлемінде белгіленеді.
Тұрғын үйді ұстау және коммуналдық қызметтерді төлеу ақысының белгіленген мөлшерінің нормасынан артығы жалпы негізде жүргізіледі.
3. Өтемақы шараларымен қамтамасыз етілетін тұрғын үй аумағының нормасына бір адамға 18 шаршы метр қабылданады. Өтемақы шараларымен қамтамасыз етілетін тұрғын үй аумағының нормасына жалғыз тұратын азаматтар үшін 30 шаршы метр қабылданады.
Электр энергиясы шығынының нормасы нақты тұтыну мөлшерінде белгіленсін, бірақ айына бір адамға 75 киловаттан көп емес.
Пәтерде қолданбалы газды плитасы бар жағылған газ шығынының мөлшері бір адамнан тұратын отбасында – газ шығыны 8 килограмға тең, екі және үш адамнан тұратын отбасында – 10 килограмм, төрт және одан көп адамнан тұратын отбасында – айына 8 килограмнан екі газ баллон.
Жеке салынған пешпен жылытылатын үйлерде тұратын отбасыларына тұрғын үй көмегінің есебіне көмірдің нормасын тұрғын үй әлеуметтік нормасына сәйкес баспананың 1 шаршы метріне 49,75 килограмм, бірақ жылына отбасына 5 тоннадан асырмай есептеледі.
Статистикалық деректерге сәйкес, өткен тоқсанда қалыптасқан көмірдің орташа құны қабылданады.
4. Тұрғын үй көмегін тағайындауды және төлеуді жүргізетін уәкілетті органы болып «Есіл ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі белгіленді.
2.Тұрғын үй көмегін тағайындау және төлеу
5. Тұрғын үй көмегі құжаттарды берген айдан бастап, ағымдағы толық тоқсанға тағайындалады, бұл жерде коммуналдық қызметке отбасының өткен тоқсандағы табысы есепке алынады.
Отбасының табысы өзгергенде, тұрғын үйді ұстау және коммуналдық қызметтер ақысының сомасы өзгерген кезде «Есіл ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі бұрында тағайындалған тұрғын үй көмегін қайта есептеуді жүргізеді.

2. Жилищная помощь определяется как разница между суммой оплаты расходов на содержание жилого дома (жилого здания), потребление коммунальных услуг и услуг связи в части увеличения абонентской платы за телефон, подключенный к сети телекоммуникаций, арендной платы за пользование жилищем, арендованным местным исполнительным органом в частном жилищном фонде, стоимости однофазного счетчика электрической энергии с классом точности не ниже 1 с дифференцированным учетом и контролем расхода электроэнергии по времени суток проживающим в приватизированных жилых помещениях (квартирах), индивидуальном жилом доме, в пределах норм и предельно-допустимого уровня расходов семьи (граждан) на эти цели.
Доля предельно допустимых расходов на оплату содержания жилища и потребления коммунальных услуг устанавливается в размере 11 % к совокупному доходу семьи.
Оплата содержания жилища и потребления коммунальных услуг сверх установленной нормы площади производится на общих основаниях.
3. За норму площади жилища, обеспечиваемую компенсационными мерами принимается 18 квадратных метров на человека. Для одиноко проживающих граждан за норму площади жилища, обеспечиваемую компенсационными мерами принимается 30 квадратных метров.
Установить норму расхода электрической энергии в размере фактического потребления, но не более 75 киловатт на одного человека в месяц.
Норма расхода сжиженного газа на семью, состоящую из одного человека при наличии в квартире эксплуатируемой газовой плиты - расход газа равен 8 килограмм, на семью из двух и трех человек - 10 килограмм, на семью из четырех и более человек – два газовых баллона в месяц по 8 килограмм.
Для расчета жилищной помощи семьям (гражданам), проживающим в домостроениях с печным отоплением, учитывать норму расхода угля на 1 квадратный метр жилища 49,75 килограмм, но не более 5 тонн на семью в год.
Стоимость угля принимать среднюю, сложившуюся за предыдущий квартал согласно статистическим данным.
4. Уполномоченным органом по назначению и выплате жилищной помощи определено государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ Есильского района».
2. Назначение и выплата жилищной помощи
5. Назначение жилищной помощи производится на полный текущий квартал с месяца подачи документов, при этом доходы семьи на коммунальные услуги учитываются за истекший квартал.
При изменении суммы на оплату содержания жилища и коммунальных услуг, изменении доходов семьи, государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ Есильского района» производит перерасчет ранее начисленной жилищной помощи.

6. Тұрғын үй көмегі тұрғын үйдің меншік иесінің немесе жалға алушының (қосымша жалдаушының) өтініші негізінде, мына құжаттарды қоса тапсырғанда тағайындалады:
1) өтініш берушінің жеке басын растайтын құжаттың көшірмесі;
2) тұрғын үйге құқығы барын растайтын құжаттың көшірмесі;
3) тұрақты мекенжайы бойынша тіркелуін растайтын құжат (мекен-жайының аңықтамасы немесе селолық және/немесе ауылдық әкімдердің аңықтамасы);
4) отбасының табыстарын растайтын құжаттары;
5) кондоминиум нысанының жалпы мүлкінің күрделі жөндеуіне нысаналы жарнасының мөлшері туралы шоты;
6) кондоминиум жалпы объектісінің күрделі жөндеудің жеке түрлерін жүргізуге жергілікті атқару органдарымен (тұрғын үй инспекциясы) келісілген, меншік иелері мен пәтерлерді жалға алушылардың (қосымша жалдаушының) жалпы жиналысында бекітілген және кондоминиум объектісін басқару органының мөрі басылып, басшысының қолы қойылған шығындар сметасы негізінде, кондоминиум объектісін басқару органы ұсынған кондоминиум жалпы объектісінің күрделі жөндеуіне қаражат жинауға ай сайынғы жарна көлемі туралы шоты;
7) коммуналдық қызмет тұтыну шоты;
8) телекоммуникация қызметтері үшін түбіртек шот немесе байланыс қызметтерін көрсетуге арналған келісім шарттың көшірмесі;
9) тұрғын үйді қолданған үшін жергілікті атқарушы органы ұсынатын жалгерлік төлемақының көлемі туралы шоты;
10) жеке тұрғын үйде, жекешелендірілген тұрғын үй-жайларда (пәтерлерде) пайдалануда тұрған дәлдік сыныбы 2,5 электр энергиясын бір фазалық есептеуіштің орнына орнатылатын тәулік уақыты бойынша электр энергиясының шығынын саралап есепке алатын және бақылайтын, дәлдік сыныбы 1-ден төмен емес электр энергиясын бір фазалық есептеуіштің құнын төлеуге түбіртек–шот.
7. Құжаттардың түпнұсқалары мен көшірмелері ұсынылады. Жауапты тұлға құжаттарды қабылдаған сәтте ұсынылған көшірмелерді құжаттардың түпнұсқасымен салыстырады және салыстыруды өткізгеннен соң түпнұсқалар қайтарылады.
8. Тұрғын үй көмегі жеке меншігінде бір бірлік тұрғын үйі бар немесе тұрғын жайларды жалға беретін (қосымша жалға беретін), сонымен қатар еңбекке қабілетті мүшелері жұмыс істемейтін, күндізгі оқыту нысаны бойынша оқымайтын, әскерде қызмет етпейтін және «Есіл ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесінде жұмыссыз (МӘСК) медициналық-әлеуметтік сараптау комиссиясының қорытындысына сәйкес күтімге мұқтаж тұлғаларға күтім көрсететін азаматтардан басқа) ретінде тіркелмеген отбасыларды (азаматтардан) алып тастағандағы отбасыларға (азаматтарға) тоқсан сайын тағайындалады.

6. Жилищная помощь назначается на основании заявления собственника или нанимателя (поднанимателя) жилища и прилагаемых к нему документов:
1) копии документа, удостоверяющего личность заявителя;
2) копии правоустанавливающего документа на жилище;
3) документа подтверждающего регистрацию по постоянному месту жительства (адресная справка либо справка сельских и/или аульных акимов);
4) документов, подтверждающих доходы семьи;
5) счета о размере целевого взноса на капитальный ремонт общего имущества объекта кондоминиума;
6) счета о размере ежемесячных взносов на накопление средств на капитальный ремонт общего объекта кондоминиума, предъявляемый органом управления объекта кондоминиума, на основании сметы расходов на проведение отдельных видов капитального ремонта общего имущества объекта кондоминиума, согласованной с местным исполнительным органом (жилищной инспекцией), утвержденной на общем собрании собственников и нанимателей (поднанимателей) квартир и заверенный печатью, подписью руководителя органа управления объекта кондоминиума;
7) счета на потребление коммунальных услуг;
8) квитанции-счета за услуги телекоммуникаций или копию договора на оказание услуг связи;
9) счета о размере арендной платы за пользование жилищем, предъявленные местным исполнительным органом;
10) квитанции-счета на оплату стоимости однофазного счетчика электрической энергии с классом точности не ниже 1 с дифференцированным учетом и контролем расхода электроэнергии по времени суток, устанавливаемого взамен однофазного счетчика электрической энергии с классом точности 2,5, находящегося в использовании в приватизированных жилых помещениях (квартирах), индивидуальном жилом доме.
7. Документы предоставляются в копиях и подлинниках. Ответственное лицо в момент приема документов сверяет предоставленные копии с подлинниками документов и возвращает подлинники сразу же после проведения сверки.
8. Жилищная помощь ежеквартально назначается семьям (гражданам), за исключением семей (граждан), имеющих в частной собственности более одной единицы жилья (квартиры, дома) или сдающих жилые помещения в наем (поднаем), а также семей, трудоспособные члены, которых не работают, не учатся по дневной форме обучения, не служат в армии и не зарегистрированы в государственном учреждении «Отдел занятости и социальных программ Есильского района» в качестве безработных (кроме граждан, осуществляющих уход за лицами, нуждающимися в уходе согласно заключению медико-социальной экспертной комиссии (МСЭК).

9. «Есіл ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі мына жағдайларда тұрғын үй көмегін тағайындаудан бас тартуға шешім шығарады, егер тұрғын үйді (тұрғын ғимаратты) ұстау ақысы, телекоммуникация желісіне қосылған, телефонға абоненттік ақының өсу бөлігіндегі байланыс қызметі және коммуналдық қызметті тұтыну, тұрғын үйді тұтынудың жалдау ақысы отбасының осы мақсаттарға жол берілетін шекті шығыстар деңгейінен 11 % асса.
10. «Есіл ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі өтініш иесінен құжаттарды қабылдаған күннен бастап, күнтізбелік он күннің ішінде тұрғын үй көмегін тағайындау немесе тағайындаудан бас тарту туралы шешім шығарады.
11. Тағайындау немесе тағайындаудан бас тарту туралы хабарлама «Есіл ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесіне жүгіну кезінде жеке келу, немесе пошталық хабарлама арқылы жүзеге асырылады.
Ақпараттың растығына күмән туындаған жағдайда, «Есіл ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі уәкілетті органдарға тексеріс жүргізуге өтініш жасайды. «Есіл ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесіне аса көтерілген немесе заңсыз тұрғын үй көмегін тағайындауға алып келген, көрінеу дәйексіз мәліметтерді ұсыну кезінде меншік иесі (қосымша жалдаушы) заңсыз алынған соманы ерікті тәртіпте, ал бас тартқан жағдайда сот тәртібінде қайтарады.
12. «Есіл ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі, аз қамтамасыз етілген отбасыларға (азаматтарға) тұрғын үй көмегін төлеуді екінші деңгейдегі банктер арқылы, өтініш берушінің дербес шоттарына аудару жолымен жүзеге асырады.
Ескерту. 12 тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Есіл аудандық мәслихатының 30.04.2013 № 17/10 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
3. Тұрғын үй көмегін алуға үміткер
отбасының (азаматтың) жиынтық кірісін есептеу
13. «Есіл ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі тұрғын үй көмегін алуға үміткер отбасының (азаматтың) жиынтық табысын тұрғын үй көмегін тағайындауға өтініш берген тоқсанның алдындағы тоқсандағы табыстарынан «Тұрғын үй көмегін алуға, сондай-ақ мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғын үйді немесе жеке тұрғын үй қорынан жергілікті атқарушы орган жалдаған тұрғын үйді алуға үміткер отбасының (азаматтың) жиынтық табысын есептеу қағидасын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері агенттігі төрағасының 2011 жылғы 5 желтоқсандағы № 471 бұйрығы негізінде есептейді.

9. Государственным учреждением «Отдел занятости и социальных программ Есильского района» выносится решение об отказе в назначении жилищной помощи в случаях если оплата на содержание жилого дома (жилого здания), потребления коммунальных услуг и услуг связи в части увеличения абонентской платы за телефон, подключенный к сети телекоммуникаций, арендной платы за пользование жилищем превышает предельно допустимый уровень расходов семьи на эти цели 11 %.
10. Государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ Есильского района» в течение десяти календарных дней со дня принятия документов от заявителя рассматривает и выносит решение о назначении жилищной помощи или об отказе в назначении.
11. Уведомление о назначении или об отказе в назначении осуществляется посредством личного посещения при обращении в государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ Есильского района», либо посредством почтового сообщения.
В случае возникновения сомнения в достоверности информации государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ Есильского района» обращается в органы, уполномоченные производить проверки. При предоставлении в государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ Есильского района» заведомо недостоверных сведений, повлекших за собой назначение завышенной или незаконной жилищной помощи, собственник (наниматель) возвращает незаконно полученную сумму в добровольном порядке, а в случае отказа в судебном порядке.
12. Выплата жилищной помощи малообеспеченным семьям (гражданам) осуществляется государственным учреждением «Отдел занятости и социальных программ Есильского района» через банки второго уровня путем зачисления на личные счета заявителей.
Сноска. Пункт 12 в редакции решения Есильского районного маслихата Акмолинской области от 30.04.2013 № 17/10 (вводится в действие со дня официального опубликования).
3. Исчисление совокупного дохода семьи (гражданина),
претендующего на получение жилищной помощи
13. Совокупный доход семьи (гражданина), претендующей на получение жилищной помощи, исчисляется государственным учреждением «Отдел занятости и социальных программ Есильского района» за квартал, предшествовавший кварталу обращения за назначением жилищной помощи на основании Приказа Председателя Агентства Республики Казахстан по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства от 5 декабря 2011 года № 471 «Об утверждении Правил исчисления совокупного дохода семьи (гражданина), претендующей на получение жилищной помощи, а также на предоставление жилища из государственного жилищного фонда или жилища, арендованного местным исполнительным органом в частном жилищном фонде».