Зеренді ауданындағы мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсету туралы
Ақмола облысы Зеренді аудандық мәслихатының 2012 жылғы 20 желтоқсандағы № 11-82 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 16 қаңтарда № 3608 болып тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы Зеренді аудандық мәслихатының 2013 жылғы 24 сәуірдегі № 13-124 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы Зеренді аудандық мәслихатының 24.04.2013 № 13-124 шешімімен.
РҚАО ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджеттік кодексінің 56 бабына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Заңының 6 бабына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 394 «Жергілікті атқарушы органдар көрсететін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту туралы» қаулысына сәйкес, аудан әкімінің ұсынысы негізінде Зеренді аудандық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Зеренді ауданындағы тұрақты тұратын мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсетілсін:
1) «Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау Министрлігінің Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталығы» республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнының Ақмола облыстық филиалының Зеренді аудандық бөлімшенің (әрі қарай – Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталығы) тізімдері негізінде өтініш берусіз мерекелік күндерге арналған біржолғы төлемдер:
9 мамыр – Жеңіс Күніне:
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне он айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне теңестірілген тұлғаларға үш айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
Ұлы Отан соғысының қатысушыларына теңестірілген тұлғалардың басқа да санаттарына екі айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
қарт адамдар мен мүгедектер Күніне – 1 қазан:
ең төмен зейнетақыны алатын зейнеткерлерге бір жарым айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
мүгедектерге және 18 жасқа дейінгі мүгедек балаларға бір жарым айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
2) жедел әлеуметтік қолдауға мұқтаж отбасыларға (азаматтарға) анықталған жағдайларға орай, болған оқиғадан кейін үш айдан кешіктірмей, өтініш бойынша материалдық көмек:
отбасы (азаматтың) кірісіне қарамастан:
өрт, су тасқыны, басқа да зілзала апаттың нәтижесінде зардап шеккен отбасыларға (азаматтарға) «Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар Министрлігі Ақмола облысының Төтенше жағдайлар департаменті Зеренді ауданының Төтенше жағдайлар бөлімі» мемлекеттік мекемесінің анықтамасы негізінде біржолғы көмекті елу айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
туберкулезбен ауыратын азаматтарға фтизиатрдан алынған анықтаманың негізінде және онкологиялық стационар жағдайында арнайы емді өтетін онкологиялық аурулармен ауыратындарға сырқаты туралы кітапшасынан алынған көшірмесі негізінде біржолғы он бес айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
күнкөріс деңгейінен төмен табыстары бар аз қамтылған азаматтарға:
жедел түрде ем алуына байланысты медициналық мекемеден сырқаты туралы   кітапшасынан алынған көшірмесі негізінде біржолғы он бес айлық есептік көрсеткіш  мөлшерінде;

Об оказании социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан Зерендинского района
Решение Зерендинского районного маслихата Акмолинской области от 20 декабря 2012 года № 11-82. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 16 января 2013 года № 3608. Утратило силу решением Зерендинского районного маслихата Акмолинской области от 24 апреля 2013 года № 13-124
Сноска. Утратило силу решением Зерендинского районного маслихата Акмолинской области от 24.04.2013 № 13-124.
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии со статьей 56 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», постановлением Правительства Республики Казахстан «Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами» от 7 апреля 2011 года № 394, а также на основании представления акима района, Зерендинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Оказать социальную помощь отдельным категориям нуждающихся граждан, постоянно проживающим в Зерендинском районе:
1) единовременные выплаты к праздничным датам без подачи заявления на основании списков Зерендинского районного отделения Акмолинского областного филиала республиканского государственного казенного предприятия «Государственный центр по выплате пенсий Министерства труда и социальной защиты Республики Казахстан» (далее – Государственный центр по выплате пенсий):
ко Дню Победы – 9 мая:
участникам и инвалидам Великой Отечественной войны в размере десяти месячных расчетных показателей;
лицам, приравненным к участникам и инвалидам Великой Отечественной войны в размере трех месячных расчетных показателей;
другим категориям лиц, приравненных к участникам Великой Отечественной войны в размере двух месячных расчетных показателей;
ко Дню пожилых людей и инвалидов – 1 октября:
пенсионерам с минимальной пенсией в размере полутора месячных расчетных показателей;
инвалидам и детям-инвалидам до 18 лет в размере полутора месячных расчетных показателей;
2) материальная помощь семьям (гражданам) в силу определенных обстоятельств, нуждающимся в экстренной социальной поддержке при обращении не позднее трех месяцев после наступления события, по заявлению:
независимо от дохода семьи (гражданина):
семьям (гражданам), пострадавшим в результате пожара, наводнения, другого стихийного бедствия- единовременно, в размере пятидесяти месячных расчетных показателей, на основании справки государственного учреждения «Отдел по чрезвычайным ситуациям Зерендинского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Акмолинской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан»;
гражданам, больным туберкулезом на основании справки от фтизиатра и больным онкологическими заболеваниями, проходящим специальное лечение в условиях онкологического стационара на основании выписного эпикриза - единовременно, в размере пятнадцати месячных расчетных показателей;
малообеспеченным гражданам, имеющим доход ниже прожиточного минимума:
в связи с оперативным лечением единовременно в размере пятнадцати месячных расчетных показателей на основании выписного эпикриза из медицинского учреждения;

«Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемінің шеңберінде амбулаториялық деңгейде белгілі бір аурулары (жай-күйі) бар халықты тегін қамтамасыз ету үшін дәрілік заттардың және медициналық мақсаттағы бұйымдардың және мамандырылған емдік өнімдердің тізбесін бекіту туралы» Денсаулықты сақтау министрінің 2011 жылғы 4 қарашадағы № 786 бұйрығымен бекітілген тізілімге енгізілмеген дәрі-дәрмектерді сатып алғандары үшін Дәрігерлік-кеңестік комиссиясының қорытындысы бойынша біржолғы он бес  айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
ауылдық (селолық) округі әкімінің өтініші бойынша тұрақты орны жоқ азаматтарды жерлеуге біржолғы он бес айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
тиісті өкілетті орган беретін, қиын өмірлік жағдай туындағанын дәлелдейтін акті немесе басқа құжат негізінде біржолғы он бес айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
3) ауылдық (селолық) жерлерде тұратын, аз қамтылған және көпбалалы отбасылардың студент балаларына колледждің күндізгі бөлімінде оқығанына, облыстық бюджеттен бөлінетін трансферттер есебінен, білім беру мекемесімен жасасқан келісім шарттың көшірмесі, оқу орнынан берілген анықтаманың және көп балалы отбасы санатын растайтын
анықтаманың немесе өтініш берушінің (отбасының) атаулы әлеуметтік көмек алушыларға жататынын растайтын анықтама негізінде жылына оқу құнының мөлшерінде біржолғы көмек;
4) Ұлы Отан соғысына қатысушылар мен мүгедектеріне және жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша оларға теңестірілгендерге, 18 жасқа дейінгі балалары бар көпбалалы отбасыларға, жан басына шаққан табысы кедейлік шегінен төмен тұратын аз қамтылған отбасыларға Қазақстан Республикасының «Теледидар жүргізу туралы» 2012 жылдың 18 қаңтардағы Заңының 42 бабының 9 тармағына сәйкес теледидар абоненттік жабдықпен (приставка) қамтамасыздандыру үшін жабдықтың құны мөлшерінде өтініш бойынша көмек көрсету;
5) коммуналдық қызмет шығындары үшін әлеуметтік көмек көрсетілсін:
Ұлы Отан соғысына қатысушылары мен мүгедектеріне ай сайын облыстық бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттер есебінен 100 пайыз мөлшерінде:
сумен, газбен, жылумен, электр қуатымен қамтамасыз ету, канализация, қоқыстарды жою қызметтерін көрсеткендері үшін қызмет көрсетушілері берген тізілімдеріне сай алушының өтініші бойынша қызмет көрсетушілердің шотына, немесе алушылардың шотына;
байланыс қызметтерін (абоненттік төлем) көрсеткендері үшін қызмет көрсетушілері берген тізілімдеріне сай алушының өтініші бойынша қызмет көрсетушілердің шотына, немесе алушылардың шотына.
Әлеуметтік көмекті алушының қалауы бойынша көмірге жұмсалған шығындар жылу беру мерзімінде Ұлы Отан соғысқа қатысушының немесе мүгедектің нақты тұрып жатқан жері бойынша тұрғын үйдің алып жатқан алаңына сай бір шаршы метр алаңын жылытуға қажетті көмірдің шығынын есептегенде тұрғын үй ғимараттарының 1-2 қабатты құрылыстары үшін 161 килограмм мөлшерінде алушылардың жеке шотына немесе отынды сатып алғаны жөнінде ұсынылған түбіртектеріне сай төленсін.
Ұлы Отан соғысына қатысушы пайдаланып жүрген жеңілдіктер, оның пайдалану мерзімі кезеңі ішінде онымен бірге тұратын немесе тіркелген жандарға да осы әлеуметтік көмек түрі көрсетіледі.

на приобретение лекарственных препаратов, не входящих в перечень утвержденных приказом министра здравоохранения от 4 ноября 2011 года № 786 «Об утверждении Перечня лекарственных средств и изделий медицинского назначения для бесплатного обеспечения населения в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи на амбулаторном уровне с определенными заболеваниями и состояниями и специализированными лечебными продуктами» единовременно в размере пятнадцати месячных расчетных показателей по заключению Врачебно-консультационной комиссии;
на погребение граждан без определенного места жительства, по ходатайству акима аульного (сельского) округа единовременно, в размере пятнадцати месячных расчетных показателей;
на основании акта либо иного документа, подтверждающий наступление трудной жизненной ситуации, выдаваемый соответствующим уполномоченным органом единовременно, в размере пятнадцати месячных расчетных показателей;
3) единовременная помощь студентам из малообеспеченных и многодетных семей, проживающих в аульной (сельской) местности, на оплату дневной формы обучения в колледжах – один раз в год, за счет целевых текущих трансфертов, выделяемых из областного бюджета, в размере стоимости обучения на основании копии договора с учебным заведением, справки с места учебы и справки, подтверждающей статус многодетной семьи или справки подтверждающей принадлежность заявителя (семьи) к получателям адресной социальной помощи;
4) единовременная помощь участникам и инвалидам Великой Отечественной войны и лицам приравненным к ним по льготам и гарантиям, многодетным семьям, имеющим детей до 18 лет и малообеспеченным семьям, проживающим со среднедушевым доходом ниже черты бедности, для обеспечения телевизионными абонентскими приставками, в соответствии с пунктом 9 статьи 42 Закона Республики Казахстан от 18 января 2012 года «О телерадиовещании» в размере стоимости оборудования по заявлениям;
5) социальная помощь на расходы за коммунальные услуги:
участникам и инвалидам Великой Отечественной войны в размере 100 процентов ежемесячно за счет целевых трансфертов, выделяемых из областного бюджета:
за водоснабжение, канализацию, газоснабжение, теплоснабжение, мусороудаление, электроснабжение, согласно реестров, предоставленных поставщиками услуг на счета услугодателей по заявлению получателя, либо на лицевые счета получателей;
за услуги связи (абонентская плата), согласно реестров, предоставленных поставщиками услуг на счета услугодателей по заявлению получателя, либо на лицевые счета получателей.
По выбору получателя социальной помощи, расходы на твердое топливо в период отопительного сезона возмещаются согласно занимаемой площади по месту фактического проживания участника или инвалида Великой Отечественной войны, путем перечисления на лицевые счета получателей из расчета расхода угля на отопление 1 квадратного метра площади для жилых зданий 1-2 этажной постройки в размере 161 килограмма, или согласно предоставленных квитанций на приобретение твердого топлива.
Социальная помощь предоставляется и на совместно проживающих и прописанных с ними членов семьи, на которых льготы распространяются до тех пор, пока ими пользуется участник Великой Отечественной войны.

2. Мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмекті алу үшін келесі құжаттарды тапсыру қажет:
өтініш;
өтініш берушінің жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесін;
тұрғылықты жері бойынша тіркелгенін растайтын құжаттың көшірмесін (азаматтарды тіркеу кітапшасының көшірмесін немесе мекенжай бюросының анықтамасын немесе ауылдық (селолық) округ әкімінің анықтамасын);
емдеу қажет екені туралы аумақтық емхананың дәрігерлік комиссиясының қорытындысы;
өмірлік көрсеткіштері бойынша денсаулық сақтау органдарының емдеуге берген жолдамасы;
аз қамтылған азаматтарға – қосымша – отбасы (азаматтың) туралы мәліметтері мәліметтері және отбасы (азаматтың) табыстары туралы мәліметтері.
Құжаттардың түпнұсқалары мен көшірмелері салыстыру үшін ұсынылады, содан соң түпнұсқалар өтініш берушіге қайтарылады.
Өмірлік қиын жағдай туындаған кезде әлеуметтік көмек көрсетілмейтін жағдайлар:
өтініш беруші ұсынған мәліметтердің толық болмағанында немесе расталмағанын анықталғанда;
отбасының материалдық жағдайын тексеруді өткізуден өтініш иесінің бас тартуы немесе жалтаруы орын алғанда.
3. Уәкілетті органға – «Зеренді аудандық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесіне жоғарыда көрсетілген санаттарға әлеуметтік көмекті мемлекеттік әлеуметтік тапсырыстың шегінде тағайындауды және төлеуді қамтамасыз етсін.
4. Мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік төлемдер жөніндегі шығынды қаржыландыру 451007 «Жергілікті өкілетті органдардың шешімімен мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек» деген бюджеттік бағдарламасында қарастырылған аудандық бюджет қаражаты есебінен жүргізіледі.
5. Зеренді аудандық мәслихаттың 2010 жылдың 3 қарашадағы № 34-218 «Мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсету туралы» (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 1-14-147 тіркелген, 2010 жылдың 21 желтоқсанда «Зеренді» аудан газетінде жарияланған) шешімнің күші жойылған деп танылсын.
6. Осы шешім Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы                            Л.Сантас
Аудандық мәслихат хатшысы                  Қ.Ауғалиев
«КЕЛІСІЛДІ»
Зеренді ауданының әкімі                    Е.Маржықпаев

2. Для получения социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан, необходимо предоставить следующие документы:
заявление;
копию документа, удостоверяющего личность заявителя;
копию документа, подтверждающего регистрацию по месту жительства (копию книги регистрации граждан, либо справку адресного бюро, либо справку акима аульного (сельского) округа);
заключение врачебной комиссии территориальной поликлиники о необходимости лечения;
направление органов здравоохранения на лечение по жизненным показаниям;
для малообеспеченных граждан-дополнительно-сведения о составе семьи (гражданина) и сведения о доходах семьи (гражданина).
Документы предоставляются в подлинниках и копиях для сверки, после чего подлинники документов возвращаются заявителю.
Социальная помощь при наступлении трудной жизненной ситуации не предоставляется в случаях:
выявления не полных и (или) недостоверных сведений, представленных заявителями;
отказа, уклонения заявителя от проведения обследования материального положения семьи.
3. Уполномоченному органу – государственному учреждению «Отдел занятости и социальных программ Зерендинского района» обеспечить назначение и выплату социальной помощи в рамках государственного социального заказа вышеуказанным категориям.
4. Финансирование расходов на оказание социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан производится за счет средств бюджета района, предусмотренных по бюджетной программе 451007 «Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов».
5. Признать утратившим силу решение Зерендинского районного маслихата «Об оказании социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан» от 3 ноября 2010 года № 34-218 (зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 1-14-147, опубликовано 21 декабря 2010 года в районной газете «Зеренді»).
6. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие со дня опубликования.
Председатель сессии                        Л.Сантас
Секретарь
районного маслихата                        К.Аугалиев
«СОГЛАСОВАНО»
Аким
Зерендинского района                       Е.Маржикпаев