Мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсету туралы
Ақтөбе облысы Байғанин аудандық мәслихатының 2012 жылғы 29 қазандағы № 39 шешімі. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 13 қарашада № 3433 тіркелді. Күші жойылды - Ақтөбе облысы Байғанин аудандық мәслихатының 2013 жылғы 28 тамыздағы № 82 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Ақтөбе облысы Байғанин аудандық мәслихатының 28.08.2013 № 82 шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Заңының 6 бабына, Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы № 95 Бюджет кодексінің 56 бабы 1 тармағының 4 тармақшасына сәйкес Байғанин аудандық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсетілсін:
1) кәмелеттік жасқа толмаған (18 жасқа дейінгі) балаларына атаулы әлеуметтік көмек алатын отбасыларына Халықаралық балалар күніне бір жолғы 20 000 (жиырма мың) теңге мөлшерінде;
2) ең төменгі және ең төменгі зейнетақыдан да төмен зейнетақы алушыларға, облыстық дәрежедегі зейнеткерлерге Халықаралық Қарттар күніне бір жолғы 10 000 (он мың) теңге мөлшерінде;
3) төмендегі I, II, III топтағы мүгедектердің санаттарына:
жалпы аурулардан, еңбекте мертігуден, кәсіби аурулардан мүгедек болғандар, он алты жасқа дейінгі мүгедек балалар, бала кезінен мүгедектер, он алтыдан он сегіз жасқа дейінгі мүгедек балалар;
себеп-салдарлық байланысы анықталған жағдайда төтенше экологиялық жағдайлар, соның ішінде ядролық жарылыстар мен сынақтар кезіндегі радиациялық әсер етудің салдарынан және /немесе/ олардың зардаптарынан болған мүгедектер ай сайын 3 000 (үш мың) теңге мөлшерінде;
4) жан басына шаққанда орташа айлық табысы облыста белгіленген азық-түлік себетінен төмен аз қамтамасыз етілген отбасыларға, мүгедектерге тапсырылған құжаттар негізінде және онкологиялық, өкпе ауруымен ауыратын адамдарға медициналық мекемеден келген тізім бойынша табыстарын есепке алмай жылына бір рет - 10 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде материалдық жәрдем берілсін.
2. «Мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсету туралы» 2009 жылғы 24 шілдедегі (Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2009 жылғы 27 тамыздағы № 3-4-81 санымен тіркелген, 2009 жылғы 27 тамыздағы «Жем-Сағыз» газетінің № 35 санында жарияланған) № 101, «2009 жылғы 24 шілдедегі № 101 «Мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсету туралы» шешіміне өзгеріс енгізу туралы» 2009 жылғы 25 желтоқсандағы (Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2010 жылғы 15 қаңтардағы № 3-4-89 санымен тіркелген, 2010 жылғы 28 қаңтардағы «Жем-Сағыз» газетінің № 5 санында жарияланған) № 114 шешімдерінің күші жойылсын.

Об оказании социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан
Решение маслихата Байганинского района Актюбинской области от 29 октября 2012 года № 39. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 13 ноября 2012 года № 3433. Утратило силу решением Байганинского районного маслихата Актюбинской области от 28 августа 2013 года № 82
Сноска. Утратило силу решением Байганинского районного маслихата Актюбинской области от 28.08.2013 № 82.
В соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» и подпунком 4 пункта 1 статьи 56 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года № 95 Байганинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Оказать социальную помощь отдельным категориям нуждающихся граждан:
1) семьям, получающим социальную адресную помощь на несовершеннолетних детей (до 18 лет) единовременную помощь в размере 20 000 (двадцать тысяч) тенге к Международному дню защиты детей;
2) пенсионерам, получающим минимальную пенсию и пенсию ниже минимальной пенсии и персональным пенсионерам областного значения единовременную помощь в размере 10 000 (десять тысяч) тенге к Международному дню пожилых людей;
3) ежемесячную помощь в размере 3 000 (три тысяча) тенге нижеследующим категориям инвалидов I, II, III группы:
инвалиды от общего заболевания, трудового увечья, профессионального заболевания, дети-инвалиды до шестнадцати лет, инвалиды с детства, дети-инвалиды с шестнадцати до восемнадцати лет;
инвалиды вследствие чрезвычайных экологических ситуаций, в том числе вследствие радиационного воздействия при проведении ядерных взрывов и испытаний и /или/ их последствий при условии установления причинно-следственной связи.
4) семьям, инвалидам имеющим среднедушевой доход ниже установленной продовольственной корзины по области на основании поданных документов и больным людям онкологическим, туберкулезным заболеваниями по спискам медицинских учреждений, без учета доходов, один раз в год в размере 10 (десяти) месячных расчетных показателей;
2. Признать утратившими силу решения районного маслихата № 101 от 24 июля 2009 года «Об оказании социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан» (зарегистрировано в государственном реестре регистрации нормативных правовых актов от 27 августа 2009 года за № 3-4-81, опубликовано в газете «Жем –Сағыз» 27 августа 2009 года за № 35), № 114 от 25 декабря 2009 года «О внесении изменения и дополнений в решение «Об оказании социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан» от 24 июля 2009 года № 101» (зарегистрировано в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 3-4-89, опубликовано 28 января 2010 года в районной газете «Жем-Сагыз» за № 5).

3. Осы шешім алғаш рет ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы                        Т. Шәудір
Мәслихат хатшысы                    Б. Турлыбаев

3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии                       Т. Шәудір
Секретарь маслихата                    Б. Турлыбаев