Мемлекеттік тұрғын үй қорындағы тұрғын үйді пайдаланғаны үшін төлемақы мөлшерін белгілеу туралы
Алматы облысы Талдықорған қаласы әкімдігінің 2012 жылғы 17 ақпандағы N 4-110 қаулысы. Алматы облысының Әділет департаменті Талдықорған қаласының Әділет басқармасында 2012 жылы 19 наурызда N 2-1-156 тіркелді. Күші жойылды - Алматы облысы Талдықорған қаласы әкімдігінің 2013 жылғы 26 маусымдағы N 12-638 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Алматы облысы Талдықорған қаласы әкімдігінің 26.06.2013 N 12-638 қаулысымен.
РҚАО ескертпесі.
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 31-бабы 1-тармағының 12-7) тармақшасына, Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 сәуірдегі "Тұрғын үй қатынастары туралы" Заңының 97-бабы 1-1-тармағына сәйкес қала әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Талдықорған қаласы, "Қаратал" шағын ауданы, N 60 "Б" үй мекен жайында орналасқан мемлекеттік тұрғын үй қорындағы тұрғын үйді пайдаланғаны үшін айына бір шаршы метрдің төлемақы мөлшері осы қаулының қосымшасына сәйкес 152 теңге 46 тиын (бір жүз елу екі теңге қырық алты тиын) сомасында белгіленсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау қала әкімінің орынбасары Қайрат Найманбайұлы Бұлдыбаевқа жүктелсін.
3. Осы қаулы алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қала әкімі                                 Е. Алпысов
Талдықорған қаласы әкімдігінің
2012 жылғы 17 ақпандағы
"Мемлекеттік тұрғын үй қорындағы
тұрғын үйді пайдаланғаны үшін
төлемақы мөлшерін белгілеу
туралы" N 4-110 қаулысына
қосымша
Талдықорған қаласы бойынша мемлекеттік тұрғын үй қорындағы
тұрғын үйді пайдаланғаны үшін айына 1 (бір) шаршы метр үшін
төлемақы мөлшерін есептеу
Талдықорған қаласы бойынша мемлекеттік тұрғын үй қорындағы тұрғын үйді пайдаланғаны үшін айына 1 (бір) шаршы метр үшін төлемақы мөлшері (Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2011 жылғы 6 қазанда N 7232 тіркелген, Қазақстан Республикасы Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері агенттігінің 2011 жылғы 26 тамыздағы  N 306 бұйрығымен бекітілген Мемлекеттік тұрғын үй қорындағы тұрғын үйді пайдаланғаны үшін төлемақы мөлшерін есептеу әдістемесіне сәйкес):
А = Ц/Т/12+Р
формуласымен есептеледі, мұндағы:
А – кондоминиум объектісінің құрамына жатпайтын мемлекеттік тұрғын үй қорындағы тұрғын үйді пайдаланғаны үшін төлемақы мөлшері (айына 1 шаршы метр үшін, теңге);
Ц – тұрғын үйдің жалпы көлемінің 1 шаршы метрін салудың (сатып алудың) құны (теңге);
Т – ғимараттардың қызмет көрсету есептік мерзімі (жыл);
Р – пайдалануға, тұрғын үйдің ағымдағы және күрделі жөнделуіне, сондай-ақ жер учаскесін күтуіне қажетті көлемнің сомасы (айына 1 шаршы метр үшін теңге):

Об установлении размера платы за пользование жилищем из государственного жилищного фонда
Постановление акимата города Талдыкорган Алматинской области от 17 февраля 2012 года N 4-110. Зарегистрировано Управлением юстиции города Талдыкорган Департамента юстиции Алматинской области 19 марта 2012 года N 2-1-156. Утратило силу постановлением акимата города Талдыкорган Алматинской области от 26 июня 2013 года N 12-638
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Талдыкорган Алматинской области от 26.06.2013 N 12-638.
Примечание РЦПИ:
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
В соответствии с подпунктом 12-7) пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 1-1 статьи 97 Закона Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года "О жилищных отношениях", акимат города ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить размер платы за пользование жилищем из государственного жилищного фонда расположенному по адресу город Талдыкорган, микрорайон "Каратал", дом N 60 "Б" в сумме 152 тенге 46 тиын (сто пятьдесят два тенге сорок шесть тиын) за один квадратный метр в месяц согласно приложения к настоящему постановлению.
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Булдыбаева Кайрата Найманбаевича.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города                                Е. Алпысов
Приложение к постановлению
акимата города Талдыкорган от
17 февраля 2012 года N 4-110
"Об установлении размера
платы за пользование жилищем
из государственного
жилищного фонда"
Расчет размера платы за пользование жилищем из государственного
жилищного фонда за 1 (один) квадратный метр в месяц
расположенного по адресу:
г.Талдыкорган, микрорайон "Каратал", дом N 60"Б"
Размер платы за пользование жилищем из государственного жилищного фонда за 1 (один) квадратный метр в месяц по городу Талдыкорган (согласно Методики расчета размера платы за пользование жилищем из государственного жилищного фонда, утвержденной приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства от 26 августа 2011 года N 306, зарегистрированный в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 6 октября 2011 года N 7232) рассчитывается по формуле:
А = Ц/Т/12+Р
где:
А – размер платы за пользование жилищем из государственного жилищного фонда, не входящим в состав объекта кондоминиума (в тенге за один квадратный метр в месяц);
Ц – стоимость строительства (приобретения) одного квадратного метра общей площади жилища (в тенге);
Т – расчетный срок службы зданий (лет);
Р – сумма платежей, необходимая на содержание жилого дома (жилого здания) (в тенге за один квадратный метр в месяц), определяется по формуле:

Р = Г3/12/ ?п
формуласымен есептеледі, мұндағы:
Г3 – тұрғын үй-пайдалану қызметінің тұрғын үйді пайдалануға, ағымдағы және күрделі жөндеуге, сондай-ақ жер учаскесінің күтіміне арналған шығынының жылдық сметасы, қажетті көлемінің жылдық сомасы (жылына теңге);
?п – тұрғын үй ғимаратындағы тұрғын үйдің жалпы алаңының сомасы (шаршы метр);
Ц = 76273,63 теңге;
Т = 50 жыл;
Г3 = 338551,62 теңге;
?п = 1113,2 м2;
Р = 338551,62 теңге:12 ай:1113,2 м2=25,34;
А= 76273,63 т/м2:50 жыл: 12 ай+25,34 теңге=152,46 теңге;
А (айына 1 м2 төлемақы мөлшері) =152,46 теңге/ м2

Р = Г3/12/ ?п
где Г3 – годовая смета затрат жилищно-эксплуатационной службы (тенге/год), на содержание жилого дома (жилого здания) (тенге/год);
?п – сумма общих площадей жилищ в жилом здании (квадратный метр);
Ц = 76273,63 тенге;
Т =50 лет;
Г3 =338551,62 тенге;
?п =1113,2 м2;
Р =338551,62 тенге:12 месяцев:1113,2 м2 = 25,34;
А= 76273,63 т/м2:50 лет: 12 месяцев+25,34 тенге = 152,46 тенге;
А (размер платы 1 м2 в месяц) =152,46 тенге/ м2