Күндiзгi білім беру нысандарында оқитындарға және тәрбиеленушілерге қала ішіндегі қоғамдық көлiктерде (таксиден басқа) жеңілдікпен жол жүру туралы
Қарағанды облысы Теміртау қалалық мәслихатының 2012 жылғы 7 наурыздағы N 2/7 шешімі. Қарағанды облысы Теміртау қаласының Әділет басқармасында 2012 жылғы 13 сәуірде N 8-3-138 тіркелді. Күші жойылды - Қарағанды облысы Теміртау қалалық мәслихатының 2012 жылғы 13 маусымдағы N 5/9 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Қарағанды облысы Теміртау қалалық мәслихатының 2012.06.13 N 5/9 шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 27 шiлдедегi "Бiлiм туралы" Заңының 6 бабы 1 тармағының 2) тармақшасына, Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 7 шiлдедегi "Қазақстан Республикасындағы мемлекеттiк жастар саясаты туралы" Заңының 6 бабы 4) тармақшасына сәйкес және Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамаларына сәйкес келтіру мақсатында, Теміртау қалалық мәслихаты ШЕШIМ ЕТТI:
1. Теміртау қаласы және Ақтау кенті күндізгі білім беру ұйымдарының жеңілдік санаттағы оқитындарға және тәрбиеленушілерге (жазғы каникулдарды есептемегенде) қала ішіндегі қоғамдық көліктерде (таксиден басқа) жеңілдікпен жол жүруге құқығын растайтын құжаттар бар болғанда жеңілдікпен жол жүру белгіленсін:
1) жалпы бiлiм беретiн оқу орындарының бiрiншiден сегiзiншi сыныпқа дейiнгi оқушыларына - тегін жол жүру;
2) жалпы бiлiм беретiн оқу орындарының, кәсіби лицейлердің тоғызыншыдан он бiрiншi сыныпқа дейiнгi оқушыларына, колледждер оқушыларына (тоғызыншы сынып базасында оқитындарға, бірінші және екінші курс оқушыларына) тиісті тарифтің 50 % төлеу;
3) кәсіби лицейлерде, колледждерде (он бiрiншi сынып базасында оқитын) және меншіктің барлық түріндегі жоғарғы оқу орындарының күндiзгі нысанында оқитын тұлғаларына тиісті тарифтің 50 % төлеу.
2. Осы шешім алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және 2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап туындаған құқықтық қатынастарға таралады.
Сессия төрағасы                            В. Дмитриев
Мәслихат хатшысы                           В. Свиридов
КЕЛІСІЛДІ
"Теміртау қаласының білім беру,
дене шынықтыру және спорт бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің бастығы
Б.Р. Рахимова
7 наурыз 2012 жылы

О льготном проезде на внутригородском общественном транспорте (кроме такси) обучающихся и воспитанников очной формы обучения
Решение Темиртауского городского маслихата Карагандинской области от 7 марта 2012 года N 2/7. Зарегистрировано Управлением юстиции города Темиртау Карагандинской области 13 апреля 2012 года N 8-3-138. Утратило силу - решением Темиртауского городского маслихата Карагандинской области от 13 июня 2012 года N 5/9
Сноска. Утратило силу - решением Темиртауского городского маслихата Карагандинской области от 13.06.2012 N 5/9.
В соответствии с подпунктом 2) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 27 июля 2007 года "Об образовании", подпунктом 4) статьи 6 Закона Республики Казахстан от 7 июля 2004 года "О государственной молодежной политике в Республике Казахстан" и в целях приведения в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан, Темиртауский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Установить льготный проезд на внутригородском общественном транспорте (кроме такси) для льготной категории обучающихся и воспитанников очной формы обучения города Темиртау и поселка Актау, при наличии документов подтверждающих право на льготный проезд (за исключением летних каникул):
1) учащимся общеобразовательных учебных заведений с первого по восьмой классы – бесплатный проезд;
2) учащимся общеобразовательных учебных заведений, профессиональных лицеев с девятого по одиннадцатый классы, учащимся колледжей (на базе девятых классов с первого по второй курсы) с оплатой 50 % существующего тарифа;
3) лицам, обучающимся в профессиональных лицеях, колледжах (на базе одиннадцатых классов) и в высших учебных заведениях очной формы обучения всех форм собственности, с оплатой 50 % существующего тарифа.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования и распространяется на правоотношения, возникшие с 1 января 2012 года.
Председатель сессии                        В. Дмитриев
Cекретарь маслихата                        В. Свиридов
СОГЛАСОВАНО
Начальник государственного
учреждения "Отдел образования,
физической культуры и спорта
города Темиртау"
__________ Б.Р. Рахимова
7 марта 2012 года