Жаңаарқа ауданының тұрғындарына тұрғын үй көмегін көрсету Ережесін бекіту туралы
Қарағанды облысы Жаңаарқа ауданы мәслихатының 2 сессиясының 2012 жылғы 25 ақпандағы N 2/17 шешімі. Қарағанды облысы Жаңаарқа ауданының Әділет басқармасында 2012 жылғы 29 наурызда N 8-12-125 тіркелді. Күші жойылды - Ұлытау облысы Жаңаарқа аудандық мәслихатының 2024 жылғы 28 маусымдағы № 16/119 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Ұлытау облысы Жаңаарқа аудандық мәслихатының 28.06.2024 № 16/119 шешімімен (оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
РҚАО ескертпесі.
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына, Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 сәуірдегі "Тұрғын үй қатынастары туралы" Заңының 97 бабына сәйкес аудандық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Жаңаарқа ауданының тұрғындарына тұрғын үй көмегін көрсету Ережесі бекітілсін.
2. Осы шешімнің орындалуын бақылау аудандық мәслихаттың халықты әлеуметтік қорғау және заңдылықты сақтау жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
3. Осы шешім оның бірінші ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихаттың кезектен тыс
II сессиясының төрағасы
З. Аманов
Аудандық мәслихат хатшысы
Д. Жұмасейітов
КЕЛІСІЛДІ:
"Жаңаарқа ауданының жұмыспен
қамту және әлеуметтік бағдарламалар
бөлімі" мемлекеттік мекемесінің бастығы
Ш. Ибраева
2012 жылғы 25 ақпан
Жаңаарқа аудандық мәслихатының
2012 жылғы 25 ақпандағы N 2/17
шешімімен бекiтiлген
Жаңаарқа ауданының тұрғындарына тұрғын үй көмегін көрсету Ережесі
Осы Жаңаарқа ауданының тұрғындарына тұрғын үй көмегін көрсету туралы Ережесі (әрі қарай – Ереже) Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына, Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 сәуірдегі "Тұрғын үй қатынастары туралы" Заңына, Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 5 шілдедегі "Байланыс туралы" Заңына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 30 желтоқсандағы № 2314 "Тұрғын үй көмегін көрсету ережесін бекіту туралы" қаулысына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 14 сәуірдегі № 512 "Әлеуметтік тұрғыдан қорғалатын азаматтарға телекоммуникация қызметтерін көрсеткені үшін абоненттік төлемақы тарифінің көтерілуіне өтемақы төлеудің кейбір мәселелері туралы" қаулысына сәйкес әзірленді және Жаңаарқа ауданының аз қамтылған отбасыларына (азаматтарына) тұрғын үй көмегін көрсетудің мөлшері мен тәртібін айқындайды.

Об утверждении Правил оказания жилищной помощи населению Жанааркинского района
Решение 2 сессии Жанааркинского районного маслихата Карагандинской области от 25 февраля 2012 года N 2/17. Зарегистрировано Управлением юстиции Жанааркинского района Карагандинской области 29 марта 2012 года N 8-12-125.
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьей 97 Закона Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года "О жилищных отношениях", районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить Правила оказания жилищной помощи населению Жанааркинского района.
2. Контроль за исполнением данного решения возложить на постоянную комиссию районного маслихата по соблюдению законности и социальной защиты населения.
3. Настоящее решение вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Председатель II внеочередной
сессии районного маслихата
З. Аманов
Секретарь районного маслихата
Д. Жумасейтов
СОГЛАСОВАНО:
Начальник государственного учреждения
"Отдел занятости и социальных программ
Жанааркинского района"
Ш. Ибраева
25 февраля 2012 года
Утверждены
решением Жанааркинского
районного маслихата
от 25 февраля 2012 года N 2/17
Правила оказания жилищной помощи населению Жанааркинского района
Сноска. Заголовок с изменениями, внесенными решением VIII сессии Жанааркинского районного маслихата Карагандинской области от 20.08.2012 N 8/52 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Настоящие Правила предоставления жилищной помощи населению Жанааркинского района (далее – Правила) разработаны в соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Законом Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года "О жилищных отношениях", Законом Республики Казахстан от 5 июля 2004 года "О связи", постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2009 года № 2314 "Об утверждении Правил предоставления жилищной помощи", постановлением Правительства Республики Казахстан от 14 апреля 2009 года № 512 "О некоторых вопросах компенсации повышения тарифов абонентской платы за оказание услуг телекоммуникаций социально защищаемым гражданам" и определяют размер и порядок предоставления жилищной помощи малообеспеченным семьям (гражданам) Жанааркинского района.

Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Жаңаарқа аудандық мәслихатының 27.03.2020 N 51/357 (алғаш ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
1-тарау. Жалпы ережелер
Ескерту. Тақырыбы жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Жаңаарқа аудандық мәслихатының 18.02.2021 N 2/17 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
1. Осы Ережеде келесі ұғымдар пайдаланылады:
1) аз қамтылған отбасылар (азаматтар) - Қазақстан Республикасының тұрғын үй заңнамасына сәйкес тұрғын үй көмегін алуға құқығы бар адамдар;
1-1) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) – Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік қызметтерді, табиғи монополиялар субъектілерінің желілеріне қосуға арналған техникалық шарттарды беру жөніндегі қызметтерді және квазимемлекеттік сектор субъектілерінің қызметтерін көрсету, "бір терезе" қағидаты бойынша мемлекеттік қызметтерді, табиғи монополиялар субъектілерінің желілеріне қосуға арналған техникалық шарттарды беру жөніндегі қызметтерді, квазимемлекеттік сектор субъектілерінің қызметтерін көрсетуге өтініштер қабылдау және көрсетілетін қызметті алушыға олардың нәтижелерін беру жөніндегі жұмысты ұйымдастыру, сондай-ақ электрондық нысанда мемлекеттік қызметтер көрсетуді қамтамасыз ету үшін Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша құрылған, орналасқан жері бойынша жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеуді жүзеге асыратын заңды тұлға;;
2) кондоминиум – ғимараттар азаматтардың, заңды тұлғалардың, мемлекеттің бөлек (өзіндік) меншігінде бола тұра, жалпы мүлік оларға жалпы үлестік меншік құқығында ғана тиесілі болатын, жылжымайтын мүлікке ерекше меншік нысаны;
3) коммуналдық қызметтер – сумен қамтамасыз етуді, кәрізді, газбен қамтамасыз етуді, электрмен қамтамасыз етуді, жылумен қамтамасыз етуді, қоқыс жоюды, және лифтке қызмет көрсетуді қоса алғанда (соның ішінде қатты отынды тұтыну) тұрғын үйге (тұрғын ғимаратқа) көрсетілген қызметтер;
4) алынып тасталды - Қарағанды облысы Жаңаарқа аудандық мәслихатының 18.02.2021 N 2/17 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен;
5) кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күрделі жөндеу – ғимараттың (объектінің) негізгі техникалық-экономикалық көрсеткіштерінің өзгертілулеріне байланысы жоқ нақты және сапалық тозуын жою бойынша, қажеттілігі бойынша сындарлы элементтер мен инженерлік жабдықтар жүйелерінің ауыстырылуымен, құрылыстық және ұйымдастырушылық-техникалық шаралар кешені;

Сноска. Преамбула - в редакции решения Жанааркинского районного маслихата Карагандинской области от 27.03.2020 N 51/357 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
Сноска. Заголовок - в редакции решения Жанааркинского районного маслихата Карагандинской области от 18.02.2021 N 2/17 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
1. В настоящих Правилах используются следующие понятия:
1) малообеспеченные семьи (граждане) – лица, которые в соответствии с жилищным законодательством Республики Казахстан имеют право на получение жилищной помощи;
1-1) Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация) – юридическое лицо, созданное по решению Правительства Республики Казахстан для оказания государственных услуг, услуг по выдаче технических условий на подключение к сетям субъектов естественных монополий и услуг субъектов квазигосударственного сектора в соответствии с законодательством Республики Казахстан, организации работы по приему заявлений на оказание государственных услуг, услуг по выдаче технических условий на подключение к сетям субъектов естественных монополий, услуг субъектов квазигосударственного сектора и выдаче их результатов услугополучателю по принципу "одного окна", а также обеспечения оказания государственных услуг в электронной форме, осуществляющее государственную регистрацию прав на недвижимое имущество по месту его нахождения;
2) кондоминиум – форма собственности на недвижимость, при которой помещения находятся в индивидуальной (раздельной) собственности граждан, юридических лиц, государства, а общее имущество принадлежит им на праве общей долевой собственности;
3) коммунальные услуги – услуги, предоставляемые в жилом доме (жилом здании) и включающие водоснабжение, канализацию, газоснабжение, электроснабжение, теплоснабжение (в том числе твердое топливо) мусороудаление и обслуживание лифтов;
4) исключен - решением Жанааркинского районного маслихата Карагандинской области от 18.02.2021 N 2/17 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования);
5) капитальный ремонт общего имущества объекта кондоминиума – комплекс строительных и организационно-технических мероприятий по устранению физического и морального износа, не связанных с изменениями основных технико-экономических показателей здания (объекта), с заменой при необходимости конструктивных элементов и систем инженерного оборудования;

6) отбасы – некеден (ерлі-зайыптылықтан), туыстықтан, жекжаттықтан, бала асырап алудан немесе балаларды тәрбиеге алудың өзге де нысандарынан туындайтын және отбасы қатынастарын нығайтып, дамытуға септігін тигізуге арналған мүліктік және жеке мүліктік емес құқықтар мен міндеттерге байланысты адамдар тобы;
7) аз қамтылған отбасының (азаматтың) жиынтық табысы – тұрғын үй көмегін тағайындауға өтініш білдірілген тоқсанның алдындағы тоқсанда аз қамтылған отбасы (азамат) кірістерінің жалпы сомасы;
8) өтініш беруші (жеке тұлға) – өз атынан немесе отбасы мүшелерінің атынан тұрғын үй көмегін тағайындауға өтініш білдірген тұлға (әрі қарай - өтініш беруші);
9) тұрғын жайды жалдау (жалға алу) – жалдаушыға (жалға алушыға) тұрғын жайды немесе оның бір бөлігін ақысын төлетіп тұрақты немесе уақытша иеленуге және пайдалануға беру;
10) алынып тасталды - Қарағанды облысы Жаңаарқа аудандық мәслихатының 18.02.2021 N 2/17 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен;
11) уәкілетті орган – "Жаңаарқа ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі (әрі қарай – уәкілетті орган);
12) шекті жол берілетін шығыстар үлесі – аз қамтылған отбасының (азаматтың) бір айда кондоминиум объектісін басқаруға және кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстауға, оның ішінде кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күрделі жөндеуге, коммуналдық қызметтер мен телекоммуникация желісіне қосылған телефон үшін абоненттік төлемақының өсуі бөлігінде байланыс қызметтерін тұтынуға, мемлекеттік тұрғын үй қорынан берілген тұрғынжайды және жеке тұрғын үй қорынан жергілікті атқарушы орган жалдаған тұрғын жайды пайдалануға жұмсаған шығыстарының шекті жол берілетін деңгейінің аз қамтылған отбасының (азаматтың) жиынтық кірісіне проценттік қатынасы;
13) шот – өтініш беруші тұрғын үй көмегі тағайындалған кезеңде қағаз жеткізгіште немесе қызметтермен жабдықтаушы электрондық жеткізгіште ұсынатын кондоминиум объектiсiнiң ортақ мүлкiн күрделi жөндеуге және (немесе) күрделi жөндеуге қаражат жинақтауға арналған жарналарға, тұрғын үйді (тұрғын үй – жайды) жалдауға, байланыс қызметтеріне, қатты отын алуға ақы төлеу құжаты.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қарағанды облысы Жаңаарқа аудандық мәслихатының 25.09.2018 № 33/237 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 27.03.2020 N 51/357 (алғаш ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі); 18.02.2021 N 2/17 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.

6) семья - круг лиц, связанных имущественными и личными неимущественными правами и обязанностями, вытекающими из брака (супружества), родства, свойства, усыновления (удочерения) или иной формы принятия детей на воспитание и призванными способствовать укреплению и развитию семейных отношений;
7) совокупный доход малообеспеченной семьи (гражданина) – общая сумма доходов семьи (гражданина) за квартал, предшествующий кварталу обращения за назначением жилищной помощи;
8) заявитель (физическое лицо) – лицо, обратившееся от себя лично или от имени семьи за назначением жилищной помощи (далее заявитель);
9) наем (аренда) жилища - предоставление жилища или части его нанимателю (арендатору) в постоянное или временное владение и пользование за плату;
10) исключен - решением Жанааркинского районного маслихата Карагандинской области от 18.02.2021 N 2/17 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования);
11) уполномоченный орган – государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ Жанааркинского района" (далее уполномоченный орган);
12) доля предельно-допустимых расходов – отношение предельно-допустимого уровня расходов малообеспеченной семьи (гражданина) в месяц на управление объектом кондоминиума и содержание общего имущества объекта кондоминиума, в том числе на капитальный ремонт общего имущества объекта кондоминиума, потребление коммунальных услуг и услуг связи в части увеличения абонентской платы за телефон, подключенный к сети телекоммуникаций, пользование жилищем из государственного жилищного фонда и жилищем, арендованным местным исполнительным органом в частном жилищном фонде, к совокупному доходу малообеспеченной семьи (гражданина) в процентах;
13) счет – это документ на оплату коммунальных услуг, расходов на содержание жилого дома (жилого здания), в том числе капитальный ремонт и (или) взносы на накопление средств на капитальный ремонт общего имущества объекта кондоминиума, арендной платы за пользование жилищем, услуг связи, приобретение твердого топлива, предоставляется на электронном носителе поставщиками услуг, либо на бумажном носителе заявителем за период назначения жилищной помощи.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Жанааркинского районного маслихата Карагандинской области от 25.09.2018 № 33/237 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования); от 27.03.2020 N 51/357 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования); от 18.02.2021 N 2/17 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).

2. Тұрғын үй көмегі жергілікті бюджет қаражаты есебінен Қазақстан Республикасының аумағындағы жалғыз тұрғынжай ретінде меншік құқығында тұрған тұрғынжайда тұрақты тіркелген және тұратын аз қамтылған отбасыларға (азаматтарға), сондай-ақ мемлекеттік тұрғын үй қорынан берілген тұрғынжайды және жеке тұрғын үй қорынан жергілікті атқарушы орган жалдаған тұрғынжайды жалдаушыларға (қосымша жалдаушыларға):
кондоминиум объектісін басқаруға және кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстауға, оның ішінде кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күрделі жөндеуге жұмсалатын шығыстарға;
коммуналдық қызметтерді және телекоммуникация желісіне қосылған телефон үшін абоненттік төлемақының өсуі бөлігінде байланыс қызметтерін тұтынуға;
мемлекеттік тұрғын үй қорынан берілген тұрғынжайды және жеке тұрғын үй қорынан жергілікті атқарушы орган жалға алған тұрғынжайды пайдаланғаны үшін шығыстарды төлеуге беріледі.
Аз қамтылған отбасылардың (азаматтардың) тұрғын үй көмегiн есептеуге қабылданатын шығыстары жоғарыда көрсетiлген бағыттардың әрқайсысы бойынша шығыстардың сомасы ретiнде айқындалады.
Тұрғын үй көмегі кондоминиум объектісін басқаруға және кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстауға, оның ішінде кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күрделі жөндеуге жұмсалатын шығыстарды, коммуналдық көрсетілетін қызметтерді және телекоммуникация желісіне қосылған телефон үшін абоненттік төлемақының өсуі бөлігінде көрсетілетін байланыс қызметтерін тұтынуға, мемлекеттік тұрғын үй қорынан берілген тұрғынжайды және жеке тұрғын үй қорынан жергілікті атқарушы орган жалға алған тұрғынжайды пайдаланғаны үшін шығыстарды төлеуге арналған шығыстарға ақы төлеу сомасы мен отбасының (азаматтардың) осы мақсаттарға жұмсайтын шығыстарының жергiлiктi өкiлдi органдар белгiлеген шектi жол берiлетiн деңгейiнiң арасындағы айырма ретiнде айқындалады.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Жаңаарқа аудандық мәслихатының 18.02.2021 N 2/17 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
3. Тұрғын үй көмегі аз қамтылған отбасыларға (азаматтарға) кондоминиум объектісін басқаруға және кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстауға, оның ішінде кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күрделі жөндеуге жеткізушілер ұсынған ай сайынғы жарналар туралы шоттарға және шығыстар сметасына сәйкес бюджет қаражаты есебінен көрсетіледі.
Шекті жол берілетін шығыстар үлесі мемлекеттік тұрғын үй қорынан берілген тұрғынжайды және жеке тұрғын үй қорынан жергілікті атқарушы орган жалға алған тұрғынжайды пайдаланғаны үшін кондоминиум объектісін басқаруға және кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстауға, оның ішінде кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күрделі жөндеуге, коммуналдық қызметтерді тұтынуға, сондай-ақ телекоммуникация желісіне қосылған телефон үшін абоненттік төлемақы тарифінің артуына ақы төлеу аз қамтылған отбасының (азаматтың) жиынтық табысының 10 пайызы мөлшерінде белгіленеді.

2. Жилищная помощь предоставляется за счет средств местного бюджета малообеспеченным семьям (гражданам), постоянно зарегистрированным и проживающим в жилище, которое находится на праве собственности как единственное жилище на территории Республики Казахстан, а также нанимателям (поднанимателям) жилища из государственного жилищного фонда и жилища, арендованного местным исполнительным органом в частном жилищном фонде, на оплату:
расходов на управление объектом кондоминиума и содержание общего имущества объекта кондоминиума, в том числе капитальный ремонт общего имущества объекта кондоминиума;
потребления коммунальных услуг и услуг связи в части увеличения абонентской платы за телефон, подключенный к сети телекоммуникаций;
расходов за пользование жилищем из государственного жилищного фонда и жилищем, арендованным местным исполнительным органом в частном жилищном фонде.
Расходы малообеспеченных семей (граждан), принимаемые к исчислению жилищной помощи, определяются как сумма расходов по каждому из вышеуказанных направлений.
Жилищная помощь определяется как разница между суммой оплаты расходов на управление объектом кондоминиума и содержание общего имущества объекта кондоминиума, в том числе капитальный ремонт общего имущества объекта кондоминиума, потребление коммунальных услуг и услуг связи в части увеличения абонентской платы за телефон, подключенный к сети телекоммуникаций, пользование жилищем из государственного жилищного фонда и жилищем, арендованным местным исполнительным органом в частном жилищном фонде, и предельно допустимым уровнем расходов малообеспеченных семей (граждан) на эти цели, установленным местными представительными органами.
Сноска. Пункт 2 - в редакции решения Жанааркинского районного маслихата Карагандинской области от 18.02.2021 N 2/17 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
3. Жилищная помощь оказывается по предъявленным поставщиками счетам о ежемесячных взносах на управление объектом кондоминиума и содержание общего имущества объекта кондоминиума, в том числе капитальный ремонт общего имущества объекта кондоминиума согласно смете расходов и счетам на оплату коммунальных услуг за счет бюджетных средств малообеспеченным семьям (гражданам).
Доля предельно-допустимых расходов семьи (гражданина) на управление объектом кондоминиума и содержание общего имущества объекта кондоминиума, в том числе на капитальный ремонт общего имущества объекта кондоминиума, потребление коммунальных услуг, пользование жилищем из государственного жилищного фонда и жилищем, арендованным местным исполнительным органом в частном жилищном фонде, а также повышения тарифов абонентской платы за оказание услуг телекоммуникаций устанавливается к совокупному доходу малообеспеченной семьи в размере 10 процентов.

Ескерту. 3 тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Жаңаарқа аудандық мәслихатының 18.02.2021 N 2/17 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2-тарау. Көрсетілетін тұрғын үй көмегінің мөлшерлерін айқындау
Ескерту. Тақырыбы жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Жаңаарқа аудандық мәслихатының 18.02.2021 N 2/17 (алғашқы жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
4. Уәкілетті орган тұрғын үй көмегін келесі тәртіппен көрсетеді:
1) өтемақылық шаралармен қамтамасыз етілген тұрғын үй ауданының нормасы отбасының әр мүшесіне тұрғын үй заңнамасымен белгіленген тұрғын үй беру нормасына баламалы және көп бөлмелі пәтерлерде бір адамға 18 шаршы метрді құрайды, бір бөлмелі пәтерде тұратындар үшін – пәтердің жалпы көлемі. Көп бөлмелі пәтерлерде жалғыз тұратын азаматтар үшін ауданның әлеуметтік нормасы 30 шаршы метрді құрайды;
2) коммуналдық қызметтерді тұтыну нормалары:
бір адамға көлемді газ:
қызмет көрсетушілердің шоттарын ұсына отырып (түбіртектер, анықтамалар), нақты шығындар бойынша, орталықтандырылған ыстық сумен қамтамасыз етудің бар немесе жоқ болуына қарамастан, айына 8 килограмнан аспауы тиіс;
қызмет көрсетушілердің шоттарын ұсына отырып (түбіртектер, анықтамалар) баллон газын нақты шығындар бойынша, бірақ көлемді газды тұтыну бойынша айына бір адамға бекітілген нормативтен артық емес тұтыну (айына 8 килограммнан аспауы тиіс);
қатты отынды пайдалану:
1 шаршы метр алаңды жылытуға (жылыту маусымын есепке алғанда) 1-2 қабатта салынған үйлер үшін 161 килограмм көмір, 3-5 қабатта салынған үйлер үшін 1 шаршы метр алаңды жылытуға (жылыту маусымын есепке алғанда) 98 килограмм көмір;
жылыту маусымының ұзақтығы – 7 ай;
тұрғын үй көмегін есептегенде, статистика органдарының мәліметтері бойынша Жаңаарқа ауданында өткен тоқсанда қалыптасқан көмір бағасы қолданылсын;
нақты шығындар бойынша, отбасының электроэнергияны тұтынуы:
газ плиталарымен жабдықталған үйлерде айына 150 киловаттан аспауы керек;
3) cуық суды, кәрізді, ыстық суды, қоқыс төккішті, газды, эксплуатациялық шығындарды тұтыну нормалары басқару нысанына тәуелсіз (пәтер иелерінің кооперативі, өзін-өзі басқару комитеті, үй комитеттері басқарудың заңды үлгісін рәсімдегендер) қызмет көрсетуді берушімен немесе тарифтерді бекітетін органмен бекіткен тарифтердің негізінде белгіленеді;
4) кондоминиум объектiсiнiң ортақ мүлкiн күрделi жөндеудің түрлеріне ақы төленуі тиіс. Кондоминиум объектiсiнiң ортақ мүлкiн күрделi жөндеудің түрлеріне ақы төлеу кезегі жергілікті атқарушы органмен (тұрғын үй инспекциясымен) келісіліп, пәтер иелері жалпы жиналысында анықталады.

Сноска. Пункт 3 - в редакции решения Жанааркинского районного маслихата Карагандинской области от 18.02.2021 N 2/17 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Глава 2. Определение нормативов оказания жилищной помощи
Сноска. Заголовок - в редакции решения Жанааркинского районного маслихата Карагандинской области от 18.02.2021 N 2/17 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
4. Жилищная помощь предоставляется уполномоченным органом в следующем порядке по:
1) норме площади жилья, обеспечиваемой компенсационными мерами, эквивалентной нормам предоставления жилья на каждого члена семьи, установленным жилищным законодательством и составляет 18 квадратных метров на человека в многокомнатных квартирах, для проживающих в однокомнатных квартирах – общая площадь квартиры. Социальная норма площади жилья для одиноко проживающих граждан, проживающих в многокомнатных квартирах - 30 квадратных метров;
2) норме потребления коммунальных услуг:
емкостного газа на одного человека:
по фактическим расходам, с предъявлением счетов поставщиков услуг (квитанции, справки), но не более 8 килограммов в месяц, независимо от наличия или отсутствия центрального горячего водоснабжения;
потребление газа баллонного по фактическим расходам, с предъявлением счетов поставщиков услуг (квитанции, справки), но не более норматива, установленного на одного человека в месяц по потреблению емкостного газа (не более 8 килограммов в месяц);
потребление твердого топлива:
161 килограмма угля на отопление 1 квадратного метра площади для домов 1-2 этажной постройки (в расчете на отопительный сезон), 98 килограмм угля на отопление 1 квадратного метра площади для домов 3-5 этажной постройки (в расчете на отопительный сезон);
длительность отопительного сезона - 7 месяцев;
при расчете жилищной помощи применять цену на уголь, сложившуюся в Жанааркинском районе за истекший квартал, по данным органов статистики;
потребление электроэнергии на семью по фактическим расходам, но не более:
150 киловатт в месяц в домах, оборудованных газовыми плитами;
3) норме потребления холодной воды, канализации, горячей воды, мусороудаления, газа, расходы на содержание жилища, независимо от формы управления (кооператив собственников квартир, комитета самоуправления, домовые комитеты, оформившие юридическую форму правления), устанавливаются на основе тарифов, утвержденных услугодателями или органом, утверждающим тариф;
4) капитальному ремонту общего имущества объектов кондоминиума подлежащему оплате. Очередность проведения капитального ремонта общего имущества объектов кондоминиума устанавливается решением собственников квартир на общем собрании, согласованной с местным исполнительным органом (жилищной инспекцией).

5. Кондоминиум объектiсiнiң ортақ мүлкiн күрделi жөндеуге және (немесе) күрделi жөндеуге қаражат жинақтауға арналған жарналарға, отбасы бюджетіндегі тұрғын үйді ұстауға, коммуналдық қызметтерді пайдалануға, телекоммуникация желісіне қосылған телефонға абоненттiк төлемақы тарифiнiң көтерiлуiне белгіленген мөлшерден жоғары шамада ақы төлеу жалпы негізде жүргізіледі.
6. Әлеуметтік тұрғыдан қорғалатын азаматтарға телекоммуникация қызметтері үшін абоненттік төлемақы тарифінің арттырылуының сомасы Қазақстан Республикасының Үкіметі белгілеген тәртіпте өтелуі тиіс.
3-тарау. Тұрғын үй көмегін тағайындау тәртібі
Ескерту. Тақырыбы жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Жаңаарқа аудандық мәслихатының 18.02.2021 N 2/17 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
7. Тұрғын үй көмегі уәкілетті органмен, жеке тұлғаларға олардың тіркелген жері бойынша тағайындалады.
8. Алынып тасталды - Қарағанды облысы Жаңаарқа аудандық мәслихатының VІІІ сессиясының 2012.08.20 N 8/52 (оның бірінші ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
9. Алынып тасталды - Қарағанды облысы Жаңаарқа аудандық мәслихатының VІІІ сессиясының 2012.08.20 N 8/52 (оның бірінші ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
10. Алкогольге немесе есірткіге тәуелді отбасы мүшелерімен сонымен қоса, 18 жасқа толмаған адамдармен бірге тұратын және пәтерлердің меншік иесі болып табылатын зейнеткерлерге және мүгедектерге, бір бөлмелі немесе көп бөлмелі пәтерде тұратынына қарамастан, бір адамға тұрғын үй ауданының нормасы (18 шаршы метр) және бір адам үшін коммуналдық қызметтерді тұтыну нормативтері шегінде тұрғын үй көмегі беріледі.
11. Ақпараттық-маркетингтік қызметпен айналысатын және жеке компанияның сауда белгісінің өнімін өткізуде делдалдығын жүзеге асыратын адамдар салық басқармасында кәсіпкерлік қызметпен айналысатын тұлға ретінде немесе уәкілетті органда жұмыссыз ретінде тіркелуі тиіс не болмаса негізгі жұмыс орнынан анықтама ұсынуы тиіс.
12. Дау-жанжал туған жағдайда, немесе сәйкес келмейтін, келіспеген жағдайда тұрғын үй көмегін тағайындау мәселесі сот арқылы шешіледі.
13. Тұрғын үй көмегін аса жоғары немесе төмен сомасын тағайындауға әкеліп соқтырған, дұрыс емес ақпарат ұсынған жағдайда, көмекті тағайындау және төлеу оны тағайындау кезеңіне тоқтатылады, ал тұрғын үй көмегі түрінде алынған сомалар ерікті тәртіппен, бас тартқан жағдайда – сот тәртібінде қайтаруға жатады.

5. Оплата капитального ремонта и (или) взносов на накопление средств на капитальный ремонт общего имущества объектов кондоминиума, расходов на содержание жилья, потребления коммунальных услуг и услуг связи в части увеличения абонентской платы за телефон, подключенный к сети телекоммуникаций, арендной платы за пользование жилищем сверх установленной нормы производится на общих основаниях.
6. Сумма повышения тарифов абонентской платы за оказание услуг телекоммуникаций социально защищаемым гражданам подлежит компенсации в порядке, установленном Правительством Республики Казахстан.
Глава 3. Порядок назначения жилищной помощи
Сноска. Заголовок - в редакции решения Жанааркинского районного маслихата Карагандинской области от 18.02.2021 N 2/17 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
7. Жилищная помощь назначается уполномоченным органом физическим лицам по месту их жительства.
8. Исключен решением VIII сессии Жанааркинского районного маслихата Карагандинской области от 20.08.2012 N 8/52 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
9. Исключен решением VIII сессии Жанааркинского районного маслихата Карагандинской области от 20.08.2012 N 8/52 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
10. Пенсионерам и инвалидам, являющимся собственниками квартир, проживающим с членами семьи, страдающими алкогольной или наркотической зависимостью, либо с лицами, не достигшими 18 лет, жилищная помощь предоставляется исходя из норм площади жилья на одного человека (18 квадратных метров) и нормативов потребления коммунальных услуг на одного человека, независимо от проживания в однокомнатной или многокомнатной квартире.
11. Лица, занимающиеся информационно-маркетинговой деятельностью и осуществляющие торговое посредничество в реализации продукции с торговой маркой частной компании, должны быть зарегистрированы в налоговом управлении в качестве лица, осуществляющего индивидуальную предпринимательскую деятельность или в уполномоченном органе в качестве безработного, либо предоставить подтверждающую справку с основного места работы.
12. В случае возникновения конфликтных, спорных или нестандартных ситуаций решение вопроса о назначении жилищной помощи может быть решено в судебном порядке.
13. В случае предоставления заведомо недостоверных сведений, повлекших за собой назначение завышенной или незаконной суммы жилищной помощи, назначение и выплата помощи прекращается на период ее назначения, а незаконно полученные в виде жилищной помощи суммы подлежат возврату в добровольном порядке, а в случае отказа – в судебном порядке.

4-тарау. Тұрғын үй көмегін көрсету мерзімдері және кезеңділігі
Ескерту. Тақырыбы жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Жаңаарқа аудандық мәслихатының 18.02.2021 N 2/17 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
14. Тұрғын үй көмегі өтініш берген айдан бастап, табыстар жөніндегі мәліметтерді тоқсан сайын ұсынумен бір жылдық мерзімге тағайындалады.
Ескерту. 14 тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Жаңаарқа аудандық мәслихатының 27.03.2020 N 51/357 (алғаш ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
15. Тұрғын үйді ұстауға, коммуналдық қызметтер ақысын төлеуге және кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күрделі жөндеуге отбасының шекті жол берілетін шығыстар үлесі, коммуналдық қызметтер тарифтері өзгерген жағдайда, сәйкес өзгерістер енгізілген айдан кейінгі айдан бастап бұрын тағайындалған жәрдемақылар қайта есептеледі.
16. Жәрдемақы алу құқығын анықтау кезінде басқа қалада уақытша тұратындығы тиісті құжатпен куәландырылған отбасының мүшесі есепке алынбайды.
17. Тұрғын үй көмегін алушыларға он күн ішінде өзінің меншікті тұрғын үйі, отбасы құрамы және оның жиынтық табысындағы кез-келген өзгерістер жөнінде уәкілетті органдарға хабарлау қажет.
5-тарау. Тұрғын үй көмегін өтіну және есептеу тәртібі
Ескерту. Тақырыбы жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Жаңаарқа аудандық мәслихатының 18.02.2021 N 2/17 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
18. Аз қамтылған отбасы (азамат) (не нотариат куәландырған сенімхат бойынша оның өкілі) тұрғын үй көмегін тағайындау үшін Мемлекеттік корпорацияға және/немесе "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 30 желтоқсандағы "Тұрғын үй көмегін көрсету ережесін бекіту туралы" №2314 қаулысымен (бұдан әрі - Қаулы) бекітілген Тұрғын үй көмегін көрсету ережесінің 4-тармағына сәйкес құжаттарды береді.
Ескерту. 18-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Жаңаарқа аудандық мәслихатының 18.02.2021 N 2/17 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
18-1. Алынып тасталды - Қарағанды облысы Жаңаарқа аудандық мәслихатының 18.02.2021 N 2/17 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
18-2. Алынып тасталды - Қарағанды облысы Жаңаарқа аудандық мәслихатының 18.02.2021 N 2/17 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

Глава 4. Сроки и периодичность предоставления жилищной помощи
Сноска. Заголовок - в редакции решения Жанааркинского районного маслихата Карагандинской области от 18.02.2021 N 2/17 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
14. Жилищная помощь назначается с месяца подачи заявления, сроком на один год с ежеквартальным предоставлением сведений о доходах.
Сноска. Пункт 14 - в редакции решения Жанааркинского районного маслихата Карагандинской области от 27.03.2020 N 51/357 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
15. При изменении доли предельно-допустимых расходов семьи расходов на содержание жилья, коммунальных услуг и капитального ремонта общего имущества объекта кондоминиума, тарифов на коммунальные услуги, производиться перерасчет ранее назначенных пособий, начиная с месяца, следующего за тем месяцем, в котором наступили соответствующие изменения.
16. При оказании жилищной помощи в семье не учитываются лица, временно проживающие в других городах, что подтверждается соответствующим документом.
17. Получателям жилищной помощи необходимо в течении десяти дней информировать уполномоченный орган о любых изменениях формы собственности своего жилья, состава семьи и ее совокупного дохода.
Глава 5. Порядок обращения и начисления жилищной помощи
Сноска. Заголовок - в редакции решения Жанааркинского районного маслихата Карагандинской области от 18.02.2021 N 2/17 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
18. Для назначения жилищной помощи малообеспеченная семья (гражданин) (либо его представитель по нотариально заверенной доверенности) обращается в Государственную корпорацию и/или посредством веб-портала "электронного правительства" предоставляет документы согласно пункту 4 Правил предоставления жилищной помощи, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2009 года №2314 "Об утверждении Правил предоставления жилищной помощи" (далее - Постановление).
Сноска. Пункт 18 - в редакции решения Жанааркинского районного маслихата Карагандинской области от 18.02.2021 N 2/17 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
18-1. Исключен - решением Жанааркинского районного маслихата Карагандинской области от 18.02.2021 N 2/17 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
18-2. Исключен - решением Жанааркинского районного маслихата Карагандинской области от 18.02.2021 N 2/17 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).

18-3. Алынып тасталды - Қарағанды облысы Жаңаарқа аудандық мәслихатының 18.02.2021 N 2/17 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
18-4. Алынып тасталды - Қарағанды облысы Жаңаарқа аудандық мәслихатының 18.02.2021 N 2/17 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
18-5. Алынып тасталды - Қарағанды облысы Жаңаарқа аудандық мәслихатының 18.02.2021 N 2/17 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
18-6. Алынып тасталды - Қарағанды облысы Жаңаарқа аудандық мәслихатының 18.02.2021 N 2/17 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
18-7. Уәкілетті орган отбасы (азамат) (не нотариат куәландырған сенімхат бойынша оның өкілі) ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) дұрыс емес екенін анықтау негізінде тұрғын үй көмегін беруден бас тартады және өтініш берілген күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде өтініш берушіге "электрондық үкімет" веб-порталы не Мемлекеттік корпорация арқылы дәлелді бас тартуды жібереді.
Ескерту. Ереже 18-7-тармақпен толықтырылды - Қарағанды облысы Жаңаарқа аудандық мәслихатының 25.09.2018 № 33/237 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
18-8. Тұрғын үй көмегін тағайындау туралы шешімді не кызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты тұрғын үй көмегін тағайындауды жүзеге асыратын уәкілетті орган қабылдайды. Тағайындау туралы хабарлама не тағайындаудан бас тарту туралы дәлелді жауап Мемлекеттік корпорацияға немесе электрондық құжат ретінде "жеке кабинетке" жіберіледі.
Ескерту. Ереже 18-8-тармақпен толықтырылды - Қарағанды облысы Жаңаарқа аудандық мәслихатының 25.09.2018 № 33/237 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
19. Алынып тасталды - Қарағанды облысы Жаңаарқа аудандық мәслихатының 11.05.2016 N 2/19 (оның алғаш ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
20. Өтініш берушімен ұсынылған құжаттардың растығына (мәліметтерге) күмән туындаған жағдайда уәкілетті орган тұрғын үй көмегін тағайындауға өтініш білдірген отбасының материалдық-тұрмыстық жағдайын тексеруге құқығы бар. Тексеру актісі өтініш берушінің жеке ісіне тіркеледі.
Тапсырылған құжаттарды қарау нәтижесі бойынша уәкілетті орган өтініш берушінің жеке ісін қалыптастырады.
Ақпараттың растығына күмән туындаған жағдайда уәкілетті орган тұрғын үй көмегін тағайындау үшін қажетті мәліметтерді тиісті органдардан сұратуға құқылы.

18-3. Исключен - решением Жанааркинского районного маслихата Карагандинской области от 18.02.2021 N 2/17 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
18-4. Исключен - решением Жанааркинского районного маслихата Карагандинской области от 18.02.2021 N 2/17 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
18-5. Исключен - решением Жанааркинского районного маслихата Карагандинской области от 18.02.2021 N 2/17 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
18-6. Исключен - решением Жанааркинского районного маслихата Карагандинской области от 18.02.2021 N 2/17 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
18-7. Уполномоченный орган отказывает в предоставлении жилищной помощи на основании установления недостоверности документов, представленных семьей (гражданином) (либо его представителем по нотариально заверенной доверенности), и (или) данных (сведений), содержащихся в них, и в течение 5 (пять) рабочих дней со дня подачи заявления направляет заявителю мотивированный отказ посредством веб-портала "электронного правительства" либо Государственной корпорации.
Сноска. Правила дополнены пунктом 18-7 в соответствии с решением Жанааркинского районного маслихата Карагандинской области от 25.09.2018 № 33/237 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования).
18-8. Решение о назначении жилищной помощи либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги принимается уполномоченным органом, осуществляющим назначение жилищной помощи. Уведомление о назначении либо мотивированный ответ об отказе в назначении жилищной помощи направляется в Государственную корпорацию или "личный кабинет" в виде электронного документа.
Сноска. Правила дополнены пунктом 18-8 в соответствии с решением Жанааркинского районного маслихата Карагандинской области от 25.09.2018 № 33/237 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования).
19. Исключен решением Жанааркинского районного маслихата Карагандинской области от 11.05.2016 N 2/19 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
20. В случае возникновения сомнений в достоверности представленных заявителем документов (сведений) уполномоченный орган имеет право обследовать материально-бытовое положение семьи, обратившейся за назначением жилищной помощи. Акт обследования приобщается в личное дело заявителя.
По результатам рассмотрения представленных документов уполномоченный орган формирует личное дело заявителя.
В случае возникновения сомнения в достоверности информации уполномоченный орган вправе запрашивать в соответствующих органах сведения, необходимые для назначения жилищной помощи.

Ескерту. 20-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Жаңаарқа аудандық мәслихатының 11.05.2016 N 2/19 (оның алғаш ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
21. Тұрғын үй көмегінің мөлшері тұрғын үй көмегін алушының өтемақылық шаралармен қамтамасыз етілген нормалар шегінде тұрғын үйді ұстау мен коммуналдық қызметтерді пайдалануға, кондоминиум объектiсiнiң ортақ мүлкiн күрделi жөндеуге және (немесе) күрделi жөндеуге қаражат жинақтауға арналған жарналарға, тұрғын үйді жалға алу ақысын төлеуге сонымен қоса, телекоммуникация желісіне қосылған телефонға абоненттiк төлемақы тарифiнiң көтерiлуiне ақы төлеу мен жергілікті уәкілетті орган белгілеген отбасының аталған мақсаттарға шектi жол берiлетiн шығыстар үлесi сомасы арасындағы айырмашылық ретінде айқындалады.
22. Тұрғын үй көмегінің мөлшері тұрғын үйді ұстау мен коммуналдық қызметтерді пайдалануға, кондоминиум объектiсiнiң ортақ мүлкiн күрделi жөндеуге және (немесе) күрделi жөндеуге қаражат жинақтауға арналған жарналарға, тұрғын үйді жалға алу ақысын төлеуге сонымен қоса, телекоммуникация желісіне қосылған телефонға абоненттiк төлемақы тарифiнiң көтерiлуiне іс жүзінде төленетін сомадан артпауы тиіс.
23. Тұрғын үй көмегін есептеу үшін тұрғын үй көмегін тағайындау кезеңінде коммуналдық қызметтер бойынша шығындарды қызмет көрсетушілер электрондық тасымалдаушыда немесе жеке тұлғалар қағаз тасымалдаушыларда (шоттар, түбіртектер, хабарламалар, анықтамалар) ұсынады.
6-тарау. Тұрғын үй көмегін төлеу
Ескерту. Тақырыбы жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Жаңаарқа аудандық мәслихатының 18.02.2021 N 2/17 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
24. Тұрғын үй көмегі ақшалай немесе аударма түрінде беріледі. Аударма түрі – бұл ақша қаражаттарын қызмет көрсетушілердің есепшоттарына, сонымен қоса кондоминиум объектісін басқару органының (ағымдағы, жинақтаушы) шоттарына аудару.
Тұрғын үй көмегін коммуналдық қызметтерді жеткізушінің есептік шотына аударуға мүмкіндік болмаған жағдайда (кәсіпорынның таратылуы, қайта ұйымдастырылуы, банк реквизиттерінің өзгеруі, қатты отынға, телекоммуникация желісіне қосылған телефонға абоненттiк төлемақы тарифiнiң көтерiлуiне байланысты ақы төлеу), ол өтініш иесіне қызмет көрсететін басқа жеткізушілердің арасында үлестіріледі немесе ақшалай төленеді. Ақшалай түрі екінші деңгейдегі банктер немесе Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің осы операцияны жүзеге асыруға лицензиясы бар ұйымдары арқылы азаматтардың жеке есепшоттарына аудару жолымен ақшалай төлемдер түрінде белгіленеді. Жеке шоттарға аудару үшін өтініш иесі келесі құжаттарын ұсынуы тиіс, салық төлеушінің тіркеу нөмірі әлеуметтік жеке код, екінші деңгейдегі банкте немесе Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкінің лицензиясы бар ұйымда ашылған жеке шот.
Жаңаарқа ауданының тұрғындарына
тұрғын үй көмегін көрсету Ережесіне
1 қосымша
Тұрғын үй жәрдемақысын тағайындау туралы өтініш
Өтініш берушіні есепке алғанда, ________ адамнан тұратын менің отбасыма тұрғын үйді ұстауға, кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күрделі жөндеуге, коммуналдық қызметтерді пайдалануға, тұрғын үйді жалға алуға (жалға беруге), сондай-ақ телекоммуникация желісінің абоненттеріне телефон үшін абоненттік ақы тарифтерінің көтерілуіне байланысты жұмсалатын шығындардың орнын толтыру үшін жәрдемақы тағайындауыңызды сұраймын.
Мен және менің отбасымның мүшелері табысы жөніндегі мәліметтерді беруге келісім білдіргеніміздің дәлелі ретінде заңды және жеке тұлғаларға ұсынылуы мүмкін табыстар жөніндегі ақпаратты жариялауға өз рұқсатымызды береміз.
Маған тұрғын үй көмегінің артық немесе заңсыз тағайындалуына әкеліп соқтыратын көрінеу жалған мәліметтерді бергенім үшін көмектің төленуі тоқтатылатыны туралы, ал тұрғын үй көмегі түрінде заңсыз алынған сомалар ерікті түрде қайтарылуы тиіс екендігі, ал бас тартылған жағдайда сот тәртібімен қайтарылатыны ескертілді.
Қажетті құжаттарды қоса ұсынамын.

Сноска. Пункт 20 - в редакции решения Жанааркинского районного маслихата Карагандинской области от 11.05.2016 N 2/19 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
21. Жилищная помощь определяется как разница между суммой оплаты капитального ремонта и (или) взносов на накопление средств на капитальный ремонт общего имущества объекта кондоминиума, расходов на содержание жилья, потребления коммунальных услуг и услуг связи в части увеличения абонентской платы за телефон, подключенный к сети телекоммуникаций, арендной платы за пользование жилищем в пределах норм, обеспечиваемых компенсационными мерами и долей предельно-допустимых расходов семьи на эти цели, установленной местным представительным органом.
22. Размер жилищной помощи не может превышать суммы фактически начисленной платы за капитальный ремонт и (или) взносы на накопление средств на капитальный ремонт общего имущества объекта кондоминиума, расходы на содержание жилища, коммунальные услуги, арендную плату за пользование жилищем и услуг связи в части повышения тарифов абонентской платы за оказание услуг телекоммуникаций.
23. Начисленные платежи по коммунальным услугам для расчета жилищной помощи предоставляются поставщиками коммунальных услуг на электронных носителях, либо на бумажных носителях (счета, квитанции, извещения, справки) физическими лицами в период назначения жилищной помощи.
Глава 6. Выплата жилищной помощи
Сноска. Заголовок - в редакции решения Жанааркинского районного маслихата Карагандинской области от 18.02.2021 N 2/17 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
24. Жилищная помощь предоставляется в безналичной и наличной форме. Безналичная форма – это перечисление денежных средств на расчетные счета поставщиков услуг, а также на счета (текущий, накопительный) органа управления объектом кондоминиума.
В случае невозможности перечисления суммы жилищной помощи на расчетный счет поставщика коммунальных услуг (ликвидация предприятия, реорганизация, изменение банковских реквизитов, оплата приобретения твердого топлива, услуг связи в части увеличения абонентской платы за телефон, подключенный к сети телекоммуникаций) она распределяется между другими поставщиками, услугами которых пользуется заявитель или выплачивается наличным путем. Наличная форма устанавливается в виде денежных выплат, которая осуществляется через банки второго уровня или организации, имеющими лицензии Национального Банка Республики Казахстан на осуществление данного вида операций, путем зачисления на лицевые счета граждан. Для зачисления на лицевые счета заявитель предоставляет лицевой счет, открытый в банке второго уровня или организации, имеющей лицензию Национального Банка Республики Казахстан.
Приложение 1
к Правилам предоставления
жилищной помощи населению
Жанааркинского района
Заявление о назначении жилищной помощи
Прошу назначить моей семье, состоящей из _________________________ человек, включая заявителя, жилищную помощь на оплату содержания жилья, капитального ремонта общего имущества объектов кондоминиума, потребления коммунальных услуг, арендной платы за пользование жилищем, а также услуг связи в части увеличения абонентской платы за телефон, подключенный к сети телекоммуникаций.
Я, и члены моей семьи, даем свое разрешение на раскрытие информации о доходах, которое может быть предъявлено юридическим и физическим лицам, как подтверждение нашего согласия на выдачу уполномоченному органу сведений о доходах членов нашей семьи.
Я уведомлен (а), что предоставление заведомо недостоверных сведений, повлекших за собой назначение завышенной или незаконной жилищной помощи, влечет за собой прекращение выплаты помощи, а незаконно полученные суммы подлежат возврату в добровольном порядке, а в случае отказа – в судебном порядке.
Необходимые документы прилагаю.

Қазақстан Республикасы Қылмыстық кодексінің 177 бабының 1 тармағына және 325 бабының 3 тармағына сәйкес ұсынылған құжаттардың дұрыстығына жүктелетін жауапкершілік туралы ескертілдім.
Өтініш берушінің деректері:
Тегі, аты, әкесінің аты _____________________________________________
Жеке куәлік деректері _______________________________________________
(өтініш берушінің туған күні, N және куәліктің берілген уақыты)
СТН _____________________________________
ӘЖК _____________________________________
Отбасының өтініш беру тоқсанының алдындағы тоқсандағы жиынтық табысының орташа айлық мөлшері _____________________________________
Өтініште көрсетілген табыстардан басқа табыстар жоқ.
Тұрғылықты жері _________________ ______________ көшесі
_____ үй ___________ пәтер телефон ______________________
тиістілік _______________________ түрі ___________________
(пәтер иелері кооперативі) (жеке, мемлекеттік)
Жалпы ауданы ______шаршы метр.
Қосымша аудан _____ шаршы метр.
Бөлме саны ________
Әлеуметтік мәртебе _______________ отбасылық жағдай _________________
Қызмет берушілерге тұрғын үй көмегін аударуға келісім беремін.
Меншігімде бір тұрғын үй бар.
Өтініш берушінің қолы__________________
Күні __________________________________
Жаңаарқа ауданының тұрғындарына
тұрғын үй көмегін көрсету Ережесіне
2 қосымша
Отбасы құрамы мен тұрғын үй алаңының жалпы ауданы туралы анықтама
Ескерту. Алынып тасталды - Қарағанды облысы Жаңаарқа аудандық мәслихатының 11.05.2016 N 2/19 (оның алғаш ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Жаңаарқа ауданының тұрғындарына
тұрғын үй көмегін көрсету Ережесіне
3 қосымша
Отбасының барлық мүшелерінің кірістері туралы анықтама
Ескерту. Алынып тасталды - Қарағанды облысы Жаңаарқа аудандық мәслихатының 11.05.2016 N 2/19 (оның алғаш ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Жаңаарқа ауданының тұрғындарына
тұрғын үй көмегін көрсету Ережесіне
4 қосымша
20___ жылғы ____________ бойынша тұрғын үйді ұстау және коммуналдық қызметтер төлемдерінің шығындары анықтама
Ескерту. Алынып тасталды - Қарағанды облысы Жаңаарқа аудандық мәслихатының 11.05.2016 N 2/19 (оның алғаш ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

Об ответственности за достоверность предоставленных документов с пунктом 1 статьи 177 и пунктом 3 статьи 325 Уголовного Кодекса Республики Казахстан ознакомлен (а).
Данные заявителя:
Фамилия, имя, отчество ______________________________________________
Данные удостоверения личности: ______________________________________
(дата рождения заявителя, N и дата выдачи удостоверения)
РНН ____________________________ СИК ________________________________
Среднемесячный размер совокупного дохода семьи за квартал, предшествующий кварталу обращения ___________________________________
Других доходов, кроме указанных в заявлении, не имею.
Район проживания _____________________ улица ________________________
дом _______ квартира ___________ телефон ___________
принадлежность ________________________________ тип _________________
(кооператив собственников квартир) (частное, государственное)
Общая площадь _____ квадратных метров.
Дополнительная площадь _____ квадратных метров.
Количество комнат ___________________________
Социальный статус ________________ семейное положение ______________
Согласен на перечисление жилищной помощи услугодателям.
Имею в собственности одну единицу жилья.
Подпись заявителя __________________
Дата подачи ________________________
Приложение 2
к Правилам предоставления
жилищной помощи населению
Жанааркинского района
Справка о составе семьи и размере общей площади занимаемого жилья
Сноска. Исключено решением Жанааркинского районного маслихата Карагандинской области от 11.05.2016 N 2/19 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Приложение 3
к Правилам предоставления
жилищной помощи населению
Жанааркинского района
Справка о доходах всех членов семьи
Сноска. Исключено решением Жанааркинского районного маслихата Карагандинской области от 11.05.2016 N 2/19 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Приложение 4
к Правилам предоставления
жилищной помощи населению
Жанааркинского района
Справка о расходах по оплате содержания жилья и коммунальных услуг за _____________ 20___год
Сноска. Исключено решением Жанааркинского районного маслихата Карагандинской области от 11.05.2016 N 2/19 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).