Қызылорда облысы әкімдігінің 2011 жылғы 20 желтоқсандағы N 240 "Әкелінетін және әкелінетін заттың мәдени құндылығының болуы туралы қорытынды беру" мемлекеттік қызмет көрсету регламентін бекіту туралы" қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қызылорда облысы әкімдігінің 2012 жылғы 25 шілдедегі N 510 қаулысы. Қызылорда облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 24 тамызда N 4308 тіркелді. Күші жойылды - Қызылорда облысы әкімдігінің 2013 жылғы 18 сәуірдегі N 92 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қызылорда облысы әкімдігінің 18.04.2013 N 92 қаулысымен.
РҚАО ескертпесі:
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
Қазақстан Республикасының "Әкімшілік рәсімдер туралы" 2000 жылғы 27 қарашадағы және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңдарына сәйкес Қызылорда облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Әкетілетін және әкелінетін заттың мәдени құндылығының болуы туралы қорытынды беру" мемлекеттік қызмет көрсету регламентін бекіту туралы" Қызылорда облысы әкімдігінің 2011 жылғы 20 желтоқсандағы N 240 қаулысына (нормативтік құқықтық кесімдердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4292 тіркелген, "Сыр бойы" газетінің 2011 жылғы 31 желтоқсандағы N 243-244, 2012 жылғы 24 қаңтардағы N 14 және "Кызылординские вести" 2011 жылғы 31 желтоқсандағы газетінің N 213-214, 2012 жылғы 24 қаңтардағы N 12 нөмірлерінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
аталған қаулымен бекітілген "Әкетілетін және әкелінетін заттың мәдени құндылығының болуы туралы қорытынды беру" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті осы қаулының қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
аталған қаулының 2-тармағы келесі редакцияда жазылсын:
"2. Осы қаулының орындалуына бақылау жасау облыс әкімінің бірінші орынбасары Р. Нұртаевқа жүктелсін.".
2. Осы қаулының орындалуына бақылау жасауды өзіме қалдырамын.
3. Осы қаулы алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қызылорда облысы
әкімінің міндетін атқарушы                      Р. Нұртаев
Қызылорда облысы әкімдігінің
2012 жылғы "25" шілдедегі
N 510 қаулысына қосымша
Қызылорда облысы әкімдігінің
2011 жылғы "20" желтоқсандағы
N 240 қаулысымен бекітілген
"Әкетілетін және әкелінетін заттың мәдени құндылығының болуы туралы қорытынды беру" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті
1. Негізгі ұғымдар
1. Осы "Әкетілетін және әкелінетін заттың мәдени құндылығының болуы туралы қорытынды беру" мемлекеттік қызмет көрсету регламентінде (бұдан әрі – регламент) мынадай ұғымдар пайдаланылады:

О внесении изменений в постановление акимата Кызылординской области от 20 декабря 2011 года N 240 "Об утверждении регламента государственной услуги "Выдача заключения о наличии культурной ценности у вывозимого и ввозимого предмета"
Постановление Кызылординского областного акимата от 25 июля 2012 года N 510. Зарегистрировано Департаментом юстиции Кызылординской области 24 августа 2012 года за N 4308. Утратило силу постановлением Кызылординского областного акимата от 18 апреля 2013 года N 92
Сноска. Утратило силу постановлением Кызылординского областного акимата от 18.04.2013 N 92.
Примечание РЦПИ:
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
В соответствии с Законами Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах" и от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" акимат Кызылординской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление акимата Кызылординской области от 20 декабря 2011 года N 240 "Об утверждении регламента государственной услуги "Выдача заключения о наличии культурной ценности у вывозимого и ввозимого предмета" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 4292, опубликован в номерах газет "Сыр бойы" от 31 декабря 2011 года N 243-244, от 24 января 2012 года N 14 и "Кызылординские вести" от 31 декабря 2011 года N 213-214, от 24 января 2012 года N 12) следующие изменения:
регламент государственной услуги "Выдача заключения о наличии культурной ценности у вывозимого и ввозимого предмета", утвержденный указанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложения к настоящему постановлению;
пункт 2 указанного постановления изложить в следующей редакции:
"2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на первого заместителя акима области Нуртаева Р."
2. Контроль за исполнением настоящего постановления оставляю за собой.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
акима Кызылординской области                        Р. Нуртаев
Приложение
к постановлению акимата
Кызылординской области
от "25" июня 2012 года N 510
Утвержден
постановлением акимата
Кызылординской области
от "20" декабря 2011 года N 240
Регламент государственной услуги "Выдача заключения о наличии культурной ценности у вывозимого и ввозимого предмета"
1. Основные понятия
1. В настоящем регламенте государственной услуги "Выдача заключения о наличии культурной ценности у вывозимого и ввозимого предмета" (далее – регламент) используются следующие понятия:

1) басқарма – "Қызылорда облысының мәдениет басқармасы" мемлекеттік мекемесі;
2) мәдени құндылықтар – зайырлы және діни сипаттағы мәдени мұра заттары, сондай-ақ, тарихи, көркем, ғылыми немесе өзге де мәдени мәні бар құндылықтар;
3) орындаушы – міндетіне сараптама өткізу мен әкетілетін және әкелінетін заттың мәдени құндылығының болуы туралы қорытынды беру жататын басқарманың лауазымды тұлғасы;
4) сараптама комиссиясы – әкетілетін және әкелінетін мәдени құндылықтар бойынша облыстың жергілікті атқарушы органымен құрылатын комиссия;
5) тұтынушы – жеке немесе заңды тұлға.
2. Жалпы ережелер
2. Осы "Әкетілетін және әкелінетін заттың мәдени құндылығының болуы туралы қорытынды беру" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті "Әкімшілік рәсімдер туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1 бабына және "Әкетілетін және әкелінетін заттың мәдени құндылығының болуы туралы қорытынды беру" мемлекеттік қызмет көрсету стандартын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 24 қыркүйектегі N 976 қаулысына сәйкес әзірленді (бұдан әрі – стандарт).
3. Мемлекеттік қызмет мәліметтері стандарттың 1-тармағына сәйкес осы регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген басқармамен көрсетіледі.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету "Қазақстан Республикасынан әкетілетін және оған әкелінетін мәдени құндылықтарға сараптама жүргізу ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 1 маусымдағы N 447 қаулысының негізінде жүзеге асырылады.
6. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі әкетілетін заттың мәдени құндылығының болуы туралы және уақытша әкетілген мәдени құндылықтың түпнұсқалылығы туралы қорытынды (бұдан әрі – қорытынды) не қорытынды беруден бас тарту туралы дәлелді жауап беру болып табылады.
7. Мемлекеттік қызмет қағаз жеткізгіште тегін көрсетіледі.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері және барысы туралы ақпаратты мекен-жайы осы регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген басқармадан, сонымен бірге Қызылорда облысы әкімдігінің ресми порталынан www.e-kyzylorda.gov.kz алуға болады.
9. Мемлекеттік қызмет көрсетудің мерзімдері стандарттың 7-тармағында қарастырылған.
10. Тұтынушымен қажетті құжаттар пакетін толық ұсынбауы стандарттың 17-тармағына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіз болып табылады.
11. Мемлекеттік қызметті көрсету үшін тұтынушымен өтініш берілген сәттен бастап және мемлекеттік қызмет нәтижесін берген сәтке дейін мемлекеттік қызметті көрсету кезеңдері:

1) управление – государственное учреждение "Управление культуры Кызылординской области";
2) культурные ценности – предметы культурного наследия светского и религиозного характера, а также иные ценности, имеющие историческое, художественное, научное или иное культурное значение;
3) исполнитель – должностное лицо управления, в обязанности которого входит проведение экспертизы и выдача заключения о наличии культурной ценности у вывозимого и ввозимого предмета;
4) экспертная комиссия – комиссия по вывозу и ввозу культурных ценностей, создаваемая местным исполнительным органом области;
5) потребитель – физическое или юридическое лицо.
2. Общие положения
2. Настоящий регламент разработан в соответствии со статьей 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах" и постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 сентября 2010 года N 976 "Об утверждении стандарта государственной услуги "Выдача заключения о наличии культурной ценности у вывозимого и ввозимого предмета" (далее – стандарт).
3. Государственная услуга оказывается управлением согласно пункту 1 стандарта, сведения о котором указаны в приложении 1 к настоящему регламенту.
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга осуществляется на основании постановления Правительства Республики Казахстан от 1 июня 2007 года N 447 "Об утверждении Правил проведения экспертизы культурных ценностей, вывозимых и ввозимых в Республику Казахстан".
6. Результатом оказываемой государственной услуги является выдача заключения о наличии у вывозимого предмета культурной ценности и о подлинности временно вывезенной культурной ценности (далее – заключение) либо мотивированный ответ об отказе в выдаче заключения.
7. Государственная услуга оказывается на бумажном носителе бесплатно.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Информацию по вопросам оказания и о ходе оказания государственной услуги можно получить в управлении, адрес которого указан в приложении 1 к настоящему регламенту, а также на официальном портале акимата Кызылординской области www.e-kyzylorda.gov.kz.
9. Сроки оказания государственной услуги предусмотрены пунктом 7 стандарта.
10. Основанием для отказа в оказании государственной услуги согласно пункту 17 стандарта является предоставление неполного пакета необходимых документов потребителем.
11. Этапы оказания государственной услуги с момента подачи заявления потребителем для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:

1) тұтынушы басқармаға өтініш береді;
2) басқарманың кеңсе қызметкері қабылданған құжаттарды тіркейді және басқарма басшысына қарауға жібереді;
3) басқарма басшысы құжаттарды қарайды және орындаушыны анықтайды;
4) орындаушы құжаттардың толықтығын тексереді және құжаттар мен заттарды сараптама комиссиясының қарауына енгізеді немесе тұтынушыға бас тарту туралы дәлелді жауап береді;
5) сараптама комиссиясы әкетуге мәлімделген заттардың мәдени құндылығын және уақытша әкетілгеннен кейін қайтарылған мәдени құндылықтардың түпнұсқалығы мен жай-күйін анықтау мақсатында сараптаманы жүзеге асырады;
6) орындаушы қорытындыларды жергілікті атқарушы органның мөрімен бекіту бойынша ұйымдастыру іс-шараларын жүзеге асырады;
7) орындаушы тұтынушыға қорытындыны және заттарды береді, қорытынды беруді берілген қорытындылар журналында тіркейді.
12. Мемлекеттік қызмет көрсету үшін тұтынушының құжаттарын қабылдауды басқарманың жұмыс кестесінің негізінде жұмыс күні ішінде бір адам жүзеге асырады.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі іс-әрекеттер (өзара іс-әрекеттер) тәртібінің сипаттамасы
13. Тұтынушы мемлекеттік қызметті алу үшін басқармаға құжаттар мен заттарды ұсынады, онда оған кеңсе қызметкері басқарманың тіркеу мөртабаны (кіріс нөмірі, күні) қойылған өтініштің көшірмесін береді.
14. Тұтынушы басқармаға стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынады.
15. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне келесі құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі – ҚФБ) қатысады:
1) басқарманың кеңсе қызметкері;
2) басқарманың орындаушысы;
3) басқарма басшысы;
4) сараптама комиссиясы.
16. Әрбір әкімшілік іс-әрекеттің орындалу мерзімі мен ҚФБ-ның әкімшілік іс-әрекеті дәйектілігінің және өзара іс-қимылының мәтінді кестелік сипаттамасы осы регламенттің 2-қосымшасында көрсетілген.
17. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі әкімшілік іс-әрекеттердің логикалық реттілігі мен ҚФБ арасындағы өзара байланысты көрсететін сызба осы регламенттің 3-қосымшасында көрсетілген.
5. Мемлекеттік қызметтерді көрсететін лауазымды тұлғалардың жауапкершілігі
18. Басқарма басшысы мемлекеттік қызмет көрсетуге жауапты тұлға болып табылады.
Мемлекеттік қызметтің Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мерзімде жүзеге асырылуына басқарма басшысы жауапкершілікте болады.
19. Тұтынушы мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша стандарттың 5-бөліміне сәйкес шағымдануға құқылы болады.
"Әкетілетін және әкелінетін
заттың мәдени құндылығының болуы
туралы қорытынды беру" мемлекеттік
қызмет көрсету регламентіне
1-қосымша
"Қызылорда облысының мәдениет басқармасы" мемлекеттік мекемесі туралы мәліметтер
Атауы Мекенжайы Телефон нөмірлері Электронды поштаның мекен-жайы Жұмыс кестесі
"Қызылорда облысының мәдениет басқармасы" мемлекеттік мекемесі
Қызылорда қаласы, Абай даңғылы, 27, 308-бөлме
8 (7242)
23-93-54, 23-46-81
oblcultkzl@mail.ru

1) потребитель подает заявление в управление;
2) сотрудник канцелярии управления проводит регистрацию полученных документов и передает на рассмотрение руководителю управления;
3) руководитель управления рассматривает документы и определяет исполнителя;
4) исполнитель проверяет полноту документов и предоставляет на рассмотрение экспертной комиссии документы и предметы либо выдает мотивированный отказ потребителю;
5) экспертная комиссия осуществляет экспертизу в целях определения культурной ценности предметов, заявленных к вывозу, подлинности и состояния культурных ценностей, возвращенных после временного вывоза;
6) исполнитель осуществляет организационные мероприятия по скреплению заключений печатью местного исполнительного органа;
7) исполнитель выдает заключение и предметы потребителю, регистрирует данную выдачу в журнале выданных заключений.
12. Прием документов потребителя для оказания государственной услуги осуществляется одним лицом в течение рабочего дня на основании графика работы управления.
4. Описание порядка действий (взаимодействий) в процессе оказания государственной услуги
13. Потребитель предоставляет в управление документы и предметы для получения государственной услуги, где ему сотрудник канцелярии выдает копию заявления со штампом регистрации (входящий номер, дата) управления.
14. Потребитель предоставляет в управление документы, предусмотренные пунктом 11 стандарта.
15. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие структурно-функциональные единицы (далее – СФЕ):
1) сотрудник канцелярии управления;
2) исполнитель управления;
3) руководитель управления;
4) экспертная комиссия.
16. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия приведено в приложении 2 к настоящему регламенту.
17. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведена в приложении 3 к настоящему регламенту.
5. Ответственность должностных лиц, оказывающих государственные услуги
18. Ответственным лицом за оказание государственной услуги является руководитель управления.
Руководитель управления несет ответственность за реализацию оказания государственной услуги в установленные сроки в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
19. Потребитель в праве подать на обжалование по вопросам оказания государственных услуг согласно разделу 5 стандарта.
Приложение 1
к регламенту государственной
услуги "Выдача заключения о наличии
культурной ценности у вывозимого и
ввозимого предмета"
Сведения о государственном учреждении "Управление культуры Кызылординской области"
Наименование Адрес Номера телефонов Адрес электронной
почты
График работы
Государственнное учреждение "Управление культуры Кызылординской
области"
город Кызылорда,
проспект Абая, 27,
кабинет 308
8 (7242) 23-93-54,
23-46-81
oblcultkzl@mail.ru
Рабочие дни:

Жұмыс күндері: сағат 9.00-ден 19.00-ге дейін, үзіліс сағат 13.00-ден 15.00-ге дейін. Демалыс күндері: сенбі және жексенбі
"Әкетілетін және әкелінетін
заттың мәдени құндылығының болуы
туралы қорытынды беру" мемлекеттік
қызмет көрсету регламентіне
2-қосымша
1-кесте. ҚФБ іс-әрекеттерінің сипаттамасы
Негізгі үдерістің іс-әрекеттері (барысы, жұмыс ағыны)
1
Іс-әрекеттің (барысының, жұмыс ағынының) нөмірі
1
2
3
4
5
2
ҚФБ атауы
Басқарманың кеңсе қызметкері
Басқарма
басшысы
Басқарманың орындаушысы
Сараптама комиссиясы
Басқарманың орындаушысы
3
Іс-әрекеттің (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және оның сипаттамасы
Тұтынушының заттары мен құжаттарын тіркеу
Құжаттар мен заттарды қарау және орындаушыны белгілеу
Құжаттардың толықтығын тексеру
Заттарға сараптама жүргізуді жүзеге асыру
Қорытындыларды жергілікті атқарушы органның мөрімен бекіту
4
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-өкімгерлік шешім)
Басқарма басшысына ұсыну
Құжаттарды орындаушыға жіберу
Құжаттар мен заттарды сараптама комиссиясының қарауына ұсыну немесе тұтынушыға бас тарту туралы дәлелді жауап беру
Қорытындыны ресімдеу
Қорытындыны және заттарды тұтынушыға беру, қорытынды беруді берілген қорытындылар журналында тіркеу
5
Орындалу мерзімі
1 сағат
1 жұмыс күні
1 жұмыс күні
2 жұмыс күні
1 жұмыс күні
2-кесте. Пайдалану нұсқалары. Негізгі үдеріс
Негізгі үдеріс (барысы, жұмыс ағыны)
Басқарманың кеңсе қызметкері Басқарма басшысы Басқарманың орындаушысы Сараптама комиссиясы
1. Құжаттарды тіркеу
2. Құжаттарды қарау және орындаушыны белгілеу
3. Құжаттардың толықтығын тексеру
4. Заттарға сараптама жүргізу және қорытындыны ресімдеу
5. Қорытындыларды жергілікті атқарушы органның мөрімен бекіту және қорытынды мен заттарды тұтынушыға беру, қорытынды беруді берілген қорытындылар журналында тіркеу
3-кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалы үдеріс
Баламалы үдеріс (барысы, жұмыс ағыны) немесе кеңейту
Басқарманың кеңсе қызметкері Басқарма басшысы Басқарманың орындаушысы
1. Құжаттарды тіркеу
2. Құжаттарды қарау және орындаушыны белгілеу
3. Құжаттардың толықтығын тексеру
4. Тұтынушыға бас тарту туралы дәлелді жауап беру
Әкетілетін және әкелінетін
заттың мәдени құндылығының болуы
туралы қорытынды беру" мемлекеттік
қызмет көрсету регламентіне
3-қосымша
Функционалдық өзара іс-әрекет сызбасы
(сызбаны қағаз жүзінде қараңыз)

с 9.00 часов до 19.00 часов, перерыв с 13.00 часов до 15.00 часов.
Выходные дни: суббота и воскресенье
Приложение 2
к регламенту государственной
услуги "Выдача заключения о наличии
культурной ценности у вывозимого и
ввозимого предмета"
Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ )
1
Номер действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
2
Наименование СФЕ
Сотрудник канцелярии управления
Руководитель управления
Исполнитель управления
Экспертная комиссия
Исполнитель управления
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Регистрация документов и предметов потребителя
Рассмотрение документов и предметов, определение исполнителя
Проверка полноты документов
Осуществление экспертизы предметов
Скрепление заключений печатью местного исполнительного органа
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Предоставление руководителю управления
Направление документов исполнителю
Предоставление документов и предметов на рассмотрение экспертной комиссии либо выдача мотивированного отказа потребителю
Оформление заключения
Выдача заключения и предметов потребителю, регистрация данной выдачи в журнале выданных заключений
5
Срок исполнения
1 час
1 рабочий день
1 рабочий день
2 рабочих дня
1 рабочий день
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс
Основной процесс (ход, поток работ)
Сотрудник канцелярии управления
Руководитель управления
Исполнитель управления
Экспертная комиссия
1. Регистрация документов
2. Рассмотрение документов и определение исполнителя
3. Проверка полноты документов
4. Проведение экспертизы предметов и оформление заключения
5. Скрепление заключений печатью местного исполнительного органа и выдача заключения и предметов потребителю, регистрация данной выдачи в журнале выданных заключений
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс
Альтернативный процесс (ход, поток работ) или расширения
Сотрудник канцелярии управления
Руководитель управления
Исполнитель управления
1. Регистрация документов
2. Рассмотрение документов и определение исполнителя
3. Проверка полноты документов
4. Выдача мотивированного отказа потребителю
Приложение 3
к регламенту государственной
услуги "Выдача заключения о наличии
культурной ценности у вывозимого и
ввозимого предмета"
Схема функционального взаимодействия
(схему смотрите в бумажном варианте)