"Мемлекеттік қызмет көрсету регламенттерін бекіту туралы" Қызылорда облысы әкімдігінің 2011 жылғы 29 желтоқсандағы N 266 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қызылорда облысы әкімдігінің 2012 жылғы 30 қарашадағы N 656 қаулысы. Қызылорда облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 11 қаңтарда N 4395 тіркелді. Күші жойылды - Қызылорда облысы әкімдігінің 2013 жылғы 18 сәуірдегі N 92 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қызылорда облысы әкімдігінің 18.04.2013 N 92 қаулысымен.
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
"Әкімшілік рәсімдер туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңына сәйкес Қызылорда облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Мемлекеттік қызмет көрсету регламенттерін бекіту туралы" Қызылорда облысы әкімдігінің 2011 жылғы 29 желтоқсандағы N 266 қаулысына (нормативтік-құқықтық кесімдердің мемлекеттік тіркеу Тізілімінде N 4285 тіркелген нөмірімен тіркелген, "Сыр бойы" газетінің 2011 жылғы 31 желтоқсандағы N 243-244, 2012 жылғы 9 ақпандағы N 23, "Кызылординские вести" газетінің 2011 жылғы 31 желтоқсандағы N 213-214, 2012 жылғы 9 ақпандағы N 21 нөмірлерінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулының 1-тармағы келесі редакция жазылсын:
"1. Қоса беріліп отырған:
1) осы қаулының 1-қосымшасына сәйкес "Байқаудан өткізушілерді және тұқым сарапшыларын аттестаттау" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті;
2) осы қаулының 2-қосымшасына сәйкес "Бірегей, элиталық тұқым, бірінші, екінші және үшінші репродукциядағы өндірушілерді және тұқым өткізушілерді аттестаттау" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті бекітілсін.";
көрсетілген қаулымен бекітілген "Байқаудан өткізушілерді және тұқым сарапшыларын аттестаттау" және "Бірегей, элиталық тұқым, бірінші, екінші және үшінші репродукциядағы өндірушілерді және тұқым өткізушілерді аттестаттау" мемлекеттік қызмет көрсету регламенттері осы қаулының 1 және 2-қосымшаларына сәйкес редакцияда жазылсын;
көрсетілген қаулымен бекітілген "Асыл тұқымды мал шаруашылығы саласындағы субъектілердің қызметін мемлекеттік аттестаттау" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті алынып тасталсын.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау Қызылорда облысы әкімінің орынбасары Б. Жахановқа жүктелсін.
3. Осы қаулы алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қызылорда облысының әкімі                     Б. Қуандықов
Қызылорда облысы әкімдігінің

О внесении изменений в постановление акимата Кызылординской области от 29 декабря 2011 года N 266 "Об утверждении регламентов государственных услуг"
Постановление Кызылординского областного акимата от 30 ноября 2012 года N 656. Зарегистрировано Департаментом юстиции Кызылординской области 11 января 2013 года за N 4395. Утратило силу постановлением Кызылординского областного акимата от 18 апреля 2013 года N 92
Сноска. Утратило силу постановлением Кызылординского областного акимата от 18.04.2013 N 92.
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах" и Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" акимат Кызылординской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
Внести в постановление акимата Кызылординской области от 29 декабря 2011 года N 266 "Об утверждении регламентов государственных услуг" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 4285, опубликовано в номерах газет "Сыр бойы" от 31 декабря 2011 года N 243-244, от 9 февраля 2012 года N 23, и "Кызылординские вести" от 31 декабря 2011 года N 213-214, от 9 февраля 2012 года N 21) следующие изменения:
пункт 1 указанного постановления изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить прилагаемые:
1) Регламент государственной услуги "Аттестация апробаторов и семенных экспертов" согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
2) Регламент государственной услуги "Аттестация производителей оригинальных, элитных семян, семян первой, второй и третьей репродукций и реализаторов семян" согласно приложению 2 к настоящему постановлению.";
регламенты государственных услуг "Аттестация апробаторов и семенных экспертов" и "Аттестация производителей оригинальных, элитных семян, семян первой, второй и третьей репродукций и реализаторов семян", утвержденные указанным постановлением, изложить в редакции согласно приложениям 1 и 2 к настоящему постановлению;
регламент государственной услуги "Государственная аттестация деятельности субъектов в области племенного животноводства", утвержденный указанным постановлением, исключить.
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима Кызылординской области Жаханова Б.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования.
Аким Кызылординской области                     Б. Куандыков
Приложение 1
к постановлению акимата Кызылординской области

2012 жылғы "30" қарашадағы N 656 қаулысына
1-қосымша
Қызылорда облысы әкімдігінің
2011 жылғы "29" желтоқсандағы N 266 қаулымен
бекітілген
"Байқаудан өткізушілерді және тұқым сарапшыларын аттестаттау" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті
1. Негізгі ұғымдар
1. Осы "Байқаудан өткізушілерді және тұқым сарапшыларын аттестаттау" мемлекеттік қызмет көрсету регламентінде (бұдан әрі - регламент) келесі түсініктер пайдаланылады:
1) жергілікті атқарушы орган – "Қызылорда облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі - ЖАО);
2) комиссия – тұтынушының байқаудан өткізуші және тұқым сарапшысы мәртебесіне сәйкестігін немесе сәйкес еместігін анықтау үшін ЖАО-ның бұйрығымен құрылатын сараптаушы комиссия;
3) орындаушы - міндеттеріне байқаудан өткізушілер мен тұқым сарапшыларына аттестаттау жүргізу бойынша құжаттарды ресiмдеу кіретін ЖАО-ның қызметкері;
4) тұтынушы – жеке тұлға.
2. Жалпы ережелер
2. Осы регламент Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы "Әкімшілік рәсімдер туралы" Заңының 9-1-бабына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 5 мамырдағы N 485 қаулысымен бекітілген "Байқаудан өткізушілерді және тұқым сарапшыларын аттестаттау" мемлекеттік қызмет көрсету стандартына (бұдан әрi – стандарт) сәйкес әзірленді.
3. Мемлекеттік қызмет стандарттың 1-тармағына сәйкес ЖАО-мен көрсетіледі.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет түрі: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет:
1) "Тұқым шаруашылығы туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 8 ақпандағы Заңының 6-1-бабы 4) тармақшасының;
2) "Тұқым шаруашылығы саласындағы кейбiр субъектiлердi аттестаттау қағидаларын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2011 жылғы 30 қарашадағы N 1393 қаулысының негізінде көрсетіледі.
6. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нәтижесі қағаз тасығышта стандарттың 2-қосымшасына сәйкес нысанда аттестаттау туралы куәлік беру (бұдан әрі - куәлік) немесе қызмет көрсетуден бас тарту жөнінде дәлелді жауап болып табылады (бұдан әрі – бас тарту).
7. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері мен барысы туралы ақпаратты мекен-жайы стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген ЖАО-нан, сонымен қатар Қызылорда облысы әкімдігінің www.e-kyzylorda.gov.kz ресми порталынан алуға болады.
9. Мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмдерi стандарттың 7 және 9-тармақтарында көрсетілген.
10. Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негiздері cтандарттың 16-тармағында келтірілген.
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушымен құжаттар ұсынылған сәттен бастап және мемлекеттік қызметтің нәтижесін бергенге дейін мемлекеттік қызметті көрсету кезеңдері:

от "30" ноября 2012 года N 656
Утвержден
постановлением акимата Кызылординской области
от "29" декабря 2011 года N 266
Регламент государственной услуги "Аттестация апробаторов и семенных экспертов"
1. Основные понятия
1. В настоящем регламенте государственной услуги "Аттестация апробаторов и семенных экспертов" (далее – регламент) используются следующие понятия:
1) местный исполнительный орган – государственное учреждение "Управление сельского хозяйства Кызылординской области" (далее - МИО);
2) комиссия – экспертная комиссия, создаваемая приказом МИО для определения соответствия или несоответствия потребителя статусу апробатора или семенного эксперта;
3) исполнитель - сотрудник МИО, в обязанности которого входит оформление документов по проведению аттестации апробаторов и семенных экспертов;
4) потребитель – физическое лицо.
2. Общие положения
2. Настоящий регламент разработан в соответствии со статьей 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах" и стандартом государственной услуги "Аттестация апробаторов и семенных экспертов" (далее - стандарт), утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 5 мая 2011 года N 485.
3. Государственная услуга оказывается МИО согласно пункта 1 стандарта.
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга оказывается на основании:
1) подпункта 4) статьи 6–1 Закона Республики Казахстан от 8 февраля 2003 года "О семеноводстве";
2) постановления Правительства Республики Казахстан от 30 ноября 2011 года N 1393 "Об утверждении Правил аттестации некоторых субъектов в области семеноводства".
6. Результатом оказываемой государственной услуги является выдача свидетельства об аттестации на бумажном носителе по форме согласно приложения 2 к стандарту (далее - свидетельство) либо мотивированный письменный отказ в его выдаче (далее - отказ).
7. Государственная услуга оказывается бесплатно.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Информацию по вопросам и о ходе оказания государственной услуги можно получить в МИО, адрес которого указан в приложении 1 стандарта, а также на официальном портале акимата Кызылординской области www.e-kyzylorda.gov.kz.
9. Сроки оказания государственной услуги предусмотрены пунктами  7 и 9 стандарта.
10. Основания для отказа в предоставлении государственной услуги приведены в пункте 16 стандарта.
11. Этапы оказания государственной услуги с момента предоставления документов потребителем для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:

1) тұтынушы ЖАО-ға құжаттарды ұсынады;
2) ЖАО кеңсесінің қызметкері құжаттарды тіркейді, қолхат береді және құжаттарды ЖАО-ның басшысына ұсынады;
3) ЖАО-ның басшысы құжаттарды қарайды, орындаушыны анықтайды;
4) орындаушы құжаттарды қарайды, құжаттарды комиссияның қарауына ұсынады немесе стандарттың 16-тармағының 1-тармақшасына сәйкес бас тартуды дайындайды және ЖАО-ның басшысына жолдайды;
5) комиссия құжаттарды зерттейді, шешім қабылдайды, хаттаманы ресімдейді және орындаушыға жолдайды;
6) орындаушы хаттаманың негізінде бұйрық, куәлік немесе стандарттың 16-тармағының 2-тармақшасына сәйкес бас тартуды дайындайды және ЖАО-ның басшысына ұсынады;
7) ЖАО-ның басшысы бұйрыққа, куәлікке немесе бас тартуға қол қояды және орындаушыға жолдайды;
8) орындаушы куәлікті немесе бас тартуды тіркейді және тұтынушыға немесе оның сенім білдірген тұлғасына береді.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі іс- әрекет (өзара іс-қимыл) тәртібінің сипаттамасы
12. Тұтынушы ЖАО-ға стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынады.
13. Тұтынушыға құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі, онда:
1) құжаттарды қабылдау нөмірі мен күні күні;

1) потребитель предоставляет документы в МИО;
2) сотрудник канцелярии МИО регистрирует документы, выдает расписку и предоставляет документы руководителю МИО;
3) руководитель МИО рассматривает документы, определяет исполнителя;
4) исполнитель рассматривает документы, предоставляет документы на рассмотрение комиссии либо подготавливает отказ согласно подпункта 1 пункта 16 стандарта и направляет руководителю МИО;
5) комиссия изучает документы, принимает решение, оформляет и направляет протокол исполнителю;
6) исполнитель на основании протокола подготавливает приказ, свидетельство либо отказ согласно подпункта 2 пункта 16 стандарта предоставляет их руководителю МИО;
7) руководитель МИО подписывает и направляет приказ, свидетельство либо отказ исполнителю;
8) исполнитель регистрирует и выдает потребителю или его доверенному лицу свидетельство либо отказ.
4. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
12. Потребитель предоставляет в МИО документы, предусмотренные пунктом 11 стандарта.
13. Потребителю выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
1) номера и даты приема документов;

2) сұратылып отырған мемлекеттік қызмет түрі;
3) қоса беріліп отырған құжаттардың саны мен аттары;
4) мемлекеттік қызметті алатын күні (уақыты) және құжаттар берілетін орын;
5) өтінішті қабылдап алған ЖАО кеңсесінің қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты көрсетіледі.
14. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде келесі құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі – ҚФБ) қатысады:
1) ЖАО кеңсесінің қызметкері;
2) ЖАО-ның басшысы;

2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и названий приложенных документов;
4) даты (времени) получения государственной услуги и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества сотрудника канцелярии МИО, принявшего заявление.
14. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие структурно–функциональные единицы (далее – СФЕ):
1) сотрудник канцелярии МИО;
2) руководитель МИО;

3) орындаушы;
4) комиссия.
15. Әрбір әкімшілік іс-әрекеттің (рәсімнің) орындалу мерзімі көрсетілген ҚФБ-тің әкімшілік іс-әрекеттер (рәсімдер) реттілігінің және өзара байланысының мәтінді кестелік сипаттамасы регламенттің 1-қосымшасында келтірілген.
16. Функционалдық өзара іс-әрекет сызбасы регламенттің 2-қосымшасында келтірілген және ол мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі әкімшілік іс-әрекеттердің (рәсімдердің) логикалық реттілігі мен ҚФБ арасындағы өзара байланысты көрсетеді.

3) исполнитель;
4) комиссия.
15. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) СФЕ приведено в приложении 1 к регламенту с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры).
16. Схема функционального взаимодействия приведена в приложении 2 к Регламенту и отражает взаимосвязь между логической последовательностью административных действий (процедур) в процессе оказания государственной услуги и СФЕ.

5. Мемлекеттік қызметті көрсететін лауазымды тұлғалардың жауапкершілігі
17. ЖАО-ның басшысы (бұдан әрі – лауазымды тұлға) мемлекеттік қызмет көрсетуге жауапты тұлға болып табылады.
Лауазымды тұлға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес белгіленген мерзімде мемлекеттік қызмет көрсетуге жауапкершілікте болады.
18. Мемлекеттік қызмет көрсетудің мәселелері бойынша әрекеттерге (әрекетсіздікке) шағымдану стандарттың 5-бөліміне сәйкес жүргізіледі.
"Байқаудан өткізушілерді және тұқым сарапшыларын
аттестаттау" мемлекеттік қызмет көрсету
регламентіне 1-қосымша
ҚФБ-тің әкімшілік іс-әрекеттер (рәсімдер) реттілігінің және өзара байланысының мәтінді кестелік сипаттамасы
1-кесте. ҚФБ іс-әрекеттерінің сипаттамасы
1
Іс-әрекеттердің (барысы, жұмыстар ағыны) нөмірі
1
2
3
4
5
6
7
2
ҚФБ атауы
ЖАО кеңсесінің қызметкері
ЖАО-ның басшысы
Орындаушы
Комиссия
Орындаушы
ЖАО-ның басшысы
Орындаушы
3
Іс-әрекеттердің (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттарды тіркеу, қолхат беру
Құжаттарды қарау
Құжаттарды қарау
Құжаттарды зерттеу

5. Ответственность должностных лиц, оказывающих государственные услуги
17. Ответственным лицом за оказание государственной услуги является руководитель МИО (далее – должностное лицо).
Должностное лицо несет ответственность за оказание государственной услуги в установленные сроки в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
18. Обжалование действий (бездействий) по вопросам оказания государственной услуги производится в соответствии с разделом 5 стандарта.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Аттестация апробаторов и семенных экспертов"
Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействия административных действий (процедур) СФЕ
Таблица 1. Описание действий СФЕ
1
N действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
6
7
2
Наименование СФЕ
Сотрудник канцелярии МИО
Руководитель
МИО
Исполнитель
Комиссия
Исполнитель
Руководитель
МИО
Исполнитель
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Регистрация документов, выдача расписки
Рассмотрение документов
Рассмотрение документов
Изучение документов

Хаттаманың негізінде бұйрық, куәлік немесе стандарттың 16-тармағының 2-тармақшасына сәйкес бас тартуды дайындау
Бұйрыққа, куәлікке немесе бас тартуға қол қою
Бұйрықты, куәлікті немесе бас тартуды тіркеу
4
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-өкімдік шешім)
Құжаттарды ЖАО-ның басшысына ұсыну
Орындаушыны анықтау
Құжаттарды комисcияның қарауына ұсыну немесе стандарттың 16-тармағының 1-тармақшасына сәйкес бас тартуды дайындау және ЖАО-ның басшысына жолдау
Шешім қабылдау, хаттаманы ресімдеу және орындаушыға жолдау
Бұйрықты, куәлікті немесе бас тартуды ЖАО-ның басшысына ұсыну
Бұйрықты, куәлікті немесе бас тартуды орындаушыға жолдау
Куәлікті немесе бас тартуды тұтынушыға немесе оның сенім білдірген тұлғасына беру
5
Орындалу мерзімі
30 минуттан аспайды
1 күнтізбелік күн ішінде
1 күнтізбелік күн ішінде
15 жұмыс күнінен аспайды
2 күнтізбелік күн ішінде
1 күнтізбелік күн ішінде
30 минуттан аспайды
2-кесте. Пайдалану нұсқалары. Негізгі үдеріс
Негізгі үдеріс (барысы, жұмыстар ағыны)
ЖАО кеңсесінің қызметкері
ЖАО-ның басшысы
Орындаушы
Комиссия
1. Құжаттарды тіркеу, қолхат беру және құжаттарды ЖАО-ның басшысына ұсыну
2. Құжаттарды қарау және орындаушыны анықтау
3. Құжаттарды қарау және комиссияның қарауына құжаттарды ұсыну
4. Құжаттарды зерттеп, шешім қабылдау, хаттаманы ресімдеу және орындаушыға жолдау
6. Бұйрық пен куәлікке қол қою және орындаушыға жолдау
5. Бұйрықты, куәлікті дайындау және ЖАО-ның басшысына ұсыну
7. Куәлікті тіркеу және тұтынушыға немесе оның сенім білдірген тұлғасына беру
3-кесте. Пайдалану нұсқалары. Балама үдеріс
Балама үдеріс (барысы, жұмыстар ағыны)
ЖАО кеңсесінің қызметкері
ЖАО-ның басшысы
Орындаушы
Комиссия
1. Құжаттарды тіркеу, қолхат беру және құжаттарды ЖАО-ның басшысына ұсыну
2. Құжаттарды қарау және орындаушыны анықтау
3. Құжаттарды қарау және комиссияның қарауына құжаттарды ұсыну немесе бас тартуды дайындау және ЖАО-ның басшысына жолдау
4. Құжаттарды зерттеп, шешім қабылдау, хаттаманы ресімдеу және орындаушыға жолдау
6. Бас тартуға қол қою және орындаушыға жолдау
5. Бас тартуды дайындау және ЖАО-ның басшысына ұсыну
7. Бас тартуды тіркеу және тұтынушыға немесе оның сенім білдірген тұлғасына беру
"Байқаудан өткізушілерді және тұқым сарапшыларын
аттестаттау" мемлекеттік қызмет көрсету
регламентіне 2-қосымша
Әкімшілік іс-әрекетінің өзара қисынды байланысу жүйелігін көрсететін сызба
Қызылорда облысы әкімдігінің
2012 жылғы "30" қарашадағы N 656 қаулысына
2-қосымша
Қызылорда облысы әкімдігінің

На основании протокола подготовка приказа, свидетельства либо отказа согласно подпункта 2 пункта 16 стандарта
Подписание приказа,
свидетельства либо отказа
Регистрация приказа, свидетельства либо отказа
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Предоставление
документов
руководителю МИО
Определение исполнителя
Предоставление документов на рассмотрение комиссии либо подготовка отказа согласно подпункта 1 пункта 16 стандарта и направление отказа руководителю МИО
Принятие решения, оформление и направление протокола исполнителю
Предоставление руководителю МИО приказа, свидетельства либо отказа
Направление приказа, свидетельства либо отказа исполнителю
Выдача потребителю или его доверенному лицу свидетельства либо отказа
5
Сроки исполнения
Не более 30 минут
В течении 1 календарного дня
В течении 1 календарного дня
Не более 15 рабочих дней
В течении 2 календарных дней
В течении 1 календарного дня
Не более 30 минут
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс
Основной процесс (ход, поток работ)
Сотрудник
канцелярии МИО
Руководитель МИО
Исполнитель
Комиссия
1. Регистрация документов, выдача расписки и предоставление документов руководителю МИО
2. Рассмотрение документов и определение исполнителя
3. Рассмотрение документов и предоставление документов на рассмотрение комиссии
4. Изучение документов, принятие решения, оформление и направление протокола исполнителю
6. Подписание и направление приказа и свидетельства исполнителю
5. Подготовка и предоставление приказа, свидетельства руководителю МИО
7. Регистрация и выдача свидетельства потребителю или его доверенному лицу
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс
Альтернативный процесс (ход, поток работ)
Сотрудник канцелярии МИО
Руководитель МИО
Исполнитель
Комиссия
1. Регистрация документов, выдача расписки и предоставление документов руководителю МИО
2. Рассмотрение документов и определение исполнителя
3. Рассмотрение документов и предоставление документов на рассмотрение комиссии либо подготовка и направление отказа руководителю МИО
4. Изучение документов, принятие решения, оформление и направление протокола исполнителю
6. Подписание и направление отказа исполнителю
5. Подготовка и предоставление отказа руководителю МИО
7. Регистрация и выдача отказа потребителю или его доверенному лицу
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Аттестация апробаторов и семенных экспертов"
Схема функционального взаимодействия
Приложение 2
к постановлению акимата Кызылординской области
от "30" ноября 2012 года N 656
Утвержден
постановлением акимата Кызылординской области

2011 жылғы "29" желтоқсандағы N 266 қаулысымен
бекітілген
"Бірегей, элиталық тұқым, бірінші, екінші және үшінші репродукциядағы өндірушілерді және тұқым өткізушілерді аттестаттау" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті
1. Негізгі ұғымдар
1. Осы "Бірегей, элиталық тұқым, бірінші, екінші және үшінші репродукциядағы өндірушілерді және тұқым өткізушілерді аттестаттау" регламентінде (бұдан әрі - регламент) келесі түсініктер пайдаланылады:
1) жергілікті атқарушы орган – "Қызылорда облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі - ЖАО);
2) комиссия – заңды және жеке тұлғаның бірегей тұқым өндірушілерге, элиталық тұқым өсіру шаруашылықтарына, тұқым өсіру шарашылықтарына, тұқымды өткізушілерге қойылатын талаптарға сәйкес немес сәйкес еместігін анықтау үшін ЖАО-ның бұйрығымен құрылатын сараптаушы комиссия;
3) орындаушы - міндеттеріне бірегей, элиталық тұқым, бірінші, екінші және үшінші репродукциядағы өндірушілерді және тұқым өткізушілерге аттестаттау жүргізу бойынша құжаттарды ресімдеу кіретін ЖАО-ның қызметкері;
4) тұтынушы – тұқым егу саласында қызмет ететін заңды және жеке тұлға.
2. Жалпы ережелер
2. Осы регламент Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы "Әкімшілік рәсімдер туралы" Заңының 9-1-бабына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 5 мамырдағы N 485 қаулысымен бекітілген "Бiрегей, элиталық тұқым, бiрiншi, екiншi және үшiншi репродукциядағы тұқым өндiрушiлердi және тұқым өткiзушiлердi аттестаттау" мемлекеттік қызмет стандартына (бұдан әрі - стандарт) сәйкес әзірленді.
3. Мемлекеттік қызмет стандарттың 1-тармағына сәйкес ЖАО-мен көрсетіледі.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет түрі: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет "Тұқым шаруашылығы туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 8 ақпандағы Заңының 6-1-бабы 4) тармақшасының және "Тұқым шаруашылығы саласындағы кейбiр субъектiлердi аттестаттау қағидаларын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2011 жылғы 30 қарашадағы N 1393 қаулысының негізінде көрсетіледі.
6. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нәтижесі қағаз түрінде стандарттың 2-қосымшасына сәйкес нысанда аттестаттау туралы куәлік (бұдан әрі - куәлік) немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап беру болып табылады.
7. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері мен барысы туралы ақпаратты мекен-жайы стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген ЖАО-нан, сонымен қатар Қызылорда облысы әкімдігінің www.e-kyzylorda.gov.kz ресми порталынан алуға болады.

от "29" декабря 2011 года N 266
Регламент государственной услуги "Аттестация производителей оригинальных, элитных семян, семян первой, второй и третьей репродукций и реализаторов семян"
1. Основные понятия
1. В настоящем регламенте государственной услуги "Аттестация производителей оригинальных, элитных семян, семян первой, второй и третьей репродукций и реализаторов семян" (далее – регламент) используются следующие понятия:
1) местный исполнительный орган – государственное учреждение "Управление сельского хозяйства Кызылординской области" (далее - МИО);
2) комиссия – экспертная комиссия, создаваемая приказом МИО для определения соответствия или несоответствия физического или юридического лица требованиям, предъявляемым к производителям оригинальных семян, элитно-семеноводческим хозяйствам, семеноводческим хозяйствам, реализаторам семян;
3) исполнитель - сотрудник МИО, в обязанности которого входит оформление документов по проведению аттестации производителей оригинальных, элитных семян, семян первой, второй и третьей репродукций и реализаторов семян;
4) потребитель – юридическое и физическое лицо, осуществляющее деятельность в области семеноводства.
2. Общие положения
2. Настоящий регламент разработан в соответствии со статьей 9–1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах" и стандартом государственной услуги "Аттестация производителей оригинальных, элитных семян, семян первой, второй и третьей репродукций и реализаторов семян" (далее - стандарт), утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 5 мая 2011 года N 485.
3. Государственная услуга оказывается МИО согласно пункта 1 стандарта.
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга предоставляется на основании подпункта 4) статьи 6–1 Закона Республики Казахстан от 8 февраля 2003 года "О семеноводстве", постановления Правительства Республики Казахстан от 30 ноября 2011 года N 1393 "Об утверждении Правил аттестации некоторых субъектов в области семеноводства".
6. Результатом оказываемой государственной услуги является выдача свидетельства об аттестации на бумажном носителе по форме согласно приложения 2 к стандарту (далее - свидетельство) либо мотивированный письменный отказ (далее - отказ).
7. Государственная услуга оказывается бесплатно.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Информацию по вопросам и о ходе оказания государственной услуги можно получить в МИО, адрес которого указан в приложении 1 стандарта, а также на официальном портале акимата Кызылординской области www.e-kyzylorda.gov.kz.