"Мұрағаттық анықтамалар беру" электрондық мемлекеттік қызмет регламентін бекіту туралы
Маңғыстау облысы әкімдігінің 2012 жылғы 30 наурыздағы N 52 қаулысы. Маңғыстау облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 13 сәуірде N 2123 тіркелді. Күші жойылды - Маңғыстау облысы әкімдігінің 2013 жылғы 15 тамыздағы № 244 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Маңғыстау облысы әкімдігінің 15.08.2013  № 244 қаулысымен.
«Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару және өзiн-өзi басқару туралы» 2001 жылғы 23 қаңтардағы, «Ақпараттандыру туралы» 2007 жылғы 11 қаңтардағы Қазақстан Республикасының заңдарына, «Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң «Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2007 жылғы 30 маусымдағы № 561 қаулысына өзгерiс пен толықтырулар енгiзу туралы және мемлекеттiк қызмет стандарттарын бекiту туралы» 2009 жылғы 30 желтоқсандағы № 2315 және «Жеке және заңды тұлғаларға көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтердiң тiзiлiмiн бекiту туралы» 2010 жылғы 20 шiлдедегi № 745 қаулыларына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 22 шілдедегі № 842 қаулысына сәйкес, облыс әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған «Мұрағаттық анықтамалар беру» электрондық мемлекеттік қызмет регламенті бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары Қ. Б. Жұмашевқа жүктелсін.
3. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және ол алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі                             Б. Мұхаметжанов
«КЕЛІСІЛДІ»
Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникация министрі
А.Қ. Жұмағалиев
30 наурыз 2012 жыл
Маңғыстау облысы әкімдігінің
2012 жылғы 30 наурыз № 52
қаулысымен бекітілген
«Мұрағаттық анықтамалар беру» электрондық
мемлекеттік қызмет регламенті 1. Жалпы ережелер
1. «Мұрағаттық анықтамалар беру» электрондық мемлекеттік қызмет (бұдан әрі – электрондық мемлекеттік қызмет) Ақтау қаласы, 24 шағын аудан мекен-жайында орналасқан «Маңғыстау облысының мұрағаттар мен құжаттама басқармасы» мемлекеттік мекемесімен және мемлекеттік мұрағаттармен (бұдан әрі – ЖАО), баламалы негізде халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі– ХҚКО) арқылы, сондай-ақ «электрондық үкімет» веб-порталы: www.e.gov.kz (бұдан әрі – ЭҮП) арқылы көрсетіледі.
2. Электрондық мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 22 шілдедегі № 842 қаулысымен бекітілген «Мұрағаттық анықтамалар беру» мемлекеттік қызмет стандарты негізінде көрсетіледі.

Об утверждении регламента электронной государственной услуги "Выдача архивных справок"
Постановление акимата Мангистауской области от 30 марта 2012 года N 52. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 13 апреля 2012 года N 2123. Утратило силу постановлением акимата Мангистауской области от 15 августа 2013 года № 244
Примечание РЦПИ.
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Мангистауской области от 15.08.2013 № 244.
В соответствии с законами Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», от 11 января 2007 года «Об информатизации»,  постановлением Правительства Республики Казахстан от 22 июля 2011 года № 842 «О внесении изменений и дополнений в постановления Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2009 года № 2315 «О внесении изменения и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2007 года № 561 и об утверждении стандартов государственных услуг» и от 20 июля 2010 года № 745 «Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам», акимат области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый регламент электронной государственной услуги «Выдача архивных справок».
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима Мангистауской области Жумашева К.Б.
3. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области                            Б. Мухамеджанов
«СОГЛАСОВАНО»
Министр транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан
Жумагалиев А.К.
30 марта 2012 года
Утвержден
постановлением акимата
Мангистауской области
от 30 марта 2012 года № 52
Регламент электронной государственной услуги
«Выдача архивных справок»
1. Общие положения
1. Электронная государственная услуга «Выдача архивных справок» (далее – электронная государственная услуга) оказывается государственным учреждением «Управление архивов и документации Мангистауской области», по адресу: город Актау, 24 микрорайон и государственными архивами (далее – МИО), через центры обслуживания населения (далее – ЦОН) на альтернативной основе, а также через веб - портал «электронного правительства»: www.e.gov.kz (далее – ПЭП).
2. Электронная государственная услуга оказывается на основании стандарта государственной услуги «Выдача архивных справок», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 22 июля 2011 года № 842.

3. Электрондық мемлекеттік қызметті автоматтандыру дәрежесі: ішінара автоматтандырылған (медиа-алшақтықты қамтымайтын электрондық мемлекеттік қызмет).
4. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсетудің түрі: транзакциялық қызмет.
5. Осы «Мұрағаттық анықтамалар беру» электрондық мемлекеттік қызмет регламентінде (бұдан әрі – Регламент) пайдаланылатын ұғымдар мен қысқартулар:
1) бизнес-сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – БСН) – бірлескен кәсіпкерлік түрінде қызметтерді жүзеге асыратын заңды тұлға (филиал және өкілдік) және жеке кәсіпкер үшін қалыптастырылатын бірегей нөмір;
2) «электрондық үкіметтің» веб-порталы (бұдан әрі – ЭҮП) – нормативтік құқықтық базаны қоса алғанда, барлық шоғырландырылған үкіметтік ақпаратқа және электрондық мемлекеттік қызметтерге қолжетімділіктің бірыңғай терезесін білдіретін ақпараттық жүйе;
3) ЖАО – жергілікті атқарушы орган («Маңғыстау облысының мұрағаттар мен құжаттама басқармасы» мемлекеттік мекемесі, электрондық мемлекеттік қызмет көрсететін мемлекеттік мұрағаттар;
4) жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН) – жеке тұлға, оның ішінде жеке кәсіпкерлік түрінде өзінің қызметін жүзеге асыратын жеке кәсіпкер үшін қалыптастырылатын бірегей нөмір;
5) ақпараттық жүйе (бұдан әрі – АЖ) – ақпараттық-бағдарламалық кешенді қолдану арқылы ақпаратты сақтау, өңдеу, іздеу, тарату, жіберу және ұсыну үшін арналған жүйе;
6) ҰКО АЖ – Қазақстан Республикасы Ұлттық куәландыру орталығының ақпараттық жүйесі;
7) ХҚКО АЖ – Халыққа қызмет көрсету орталығының ақпараттық жүйесі;
8) АЖ ЖАО – жергілікті атқару органның ақпараттық жүйесі Қазақстан Республикасының «электрондық үкімет» шлюзінің қосалқы жүйесі ретіндегі аймақтық шлюз», атап айтқанда жергілікті атқару органы қызметкерлерінің автоматтандырылған жұмыс орнын қосады;
9) медиа-алшақтық – құжаттарды электрондық нысаннан қағаз немесе керсінше нысанға өзгерту қажет кезінде қызметтерді көрсету үдерісінде қағаз және электрондық құжат айналымының кезектесуі;
10) пайдаланушы – оған қажетті электрондық ақпараттық ресурстарды алу үшін ақпараттық жүйеге жүгінетін және оларды пайдаланатын субъект;
11) тұтынушы – электрондық мемлекеттік қызмет көрсетілетін жеке және заңды тұлға;
12) ЭҮАШ – «электрондық үкіметтің» аймақтық шлюзі;
13) құрылымдық – функционалдық бірліктер (бұдан әрі – ҚФБ) – электрондық мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын мемлекеттік органдардың, мемлекеттік мекемелердің және өзге де ұйымдардың құрылымдық бөлімшелерінің тізбесі;

3. Степень автоматизации электронной государственной услуги: частично автоматизированная (электронная государственная услуга, содержащая медиа - разрывы).
4. Вид оказания электронной государственной услуги: транзакционная услуга.
5. Понятия и сокращения, используемые в настоящем регламенте электронной государственной услуги «Выдача архивных справок» (далее – Регламент):
1) бизнес - идентификационный номер (далее – БИН) – уникальный номер, формируемый для юридического лица (филиала и представительства) и индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде совместного предпринимательства;
2) веб - портал «электронного правительства» (далее – ПЭП) – информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к электронным государственным услугам;
3) МИО – местные исполнительные органы (государственное учреждение «Управление архивов и документации Мангистауской области», государственные архивы, непосредственно предоставляющие электронную государственную услугу);
4) индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН) – уникальный номер, формируемый для физического лица, в том числе индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде личного предпринимательства;
5) информационная система (далее – ИС) – система, предназначенная для хранения, обработки, поиска, распространения, передачи и предоставления информации с применением аппаратно - программного комплекса;
6) ИС НУЦ – информационная система Национального удостоверяющего центра Республики Казахстан;
7) ИС ЦОН – информационная система центров обслуживания населения;
8) ИС МИО – информационная система местных исполнительных органов/информационная система «Региональный шлюз, как подсистема шлюза «электронного правительства» Республики Казахстан, в части автоматизированного рабочего места сотрудника местного исполнительного органа;
9) медиа - разрыв – чередование бумажного и электронного документооборота в процессе оказания услуг, когда необходимы преобразования документов из электронной формы в бумажную или наоборот;
10) пользователь – субъект, обращающийся к информационной системе за получением необходимых ему электронных информационных ресурсов и пользующийся ими;
11) потребитель – физическое или юридическое лицо, которому оказывается электронная государственная услуга;
12) РШЭП – региональный шлюз «электронного правительства»;
13) структурно - функциональные единицы (далее – СФЕ) – перечень структурных подразделений государственных органов, государственных учреждений или иных организаций, которые участвуют в процессе оказания электронной государственной услуги;

14) транзакциялық қызмет – электрондық цифрлық қолтаңбаны қолданумен өзара ақпарат алмасуды талап ететін, пайдаланушыларға электрондық ақпараттық ресурстарды беру жөніндегі қызмет;
15) ХҚКО – Халыққа қызмет көрсету орталығы;
16) «электрондық үкiметтiң» шлюзi (бұдан әрi – ЭҮШ) – электрондық қызметтi iске асыру аясында «электрондық үкiметтiң» ақпараттық жүйелерiн интеграциялауға арналған ақпараттық жүйе;
17) электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрі – ЭЦҚ) – электрондық цифрлық қолтаңбаның құралдарымен құрылған және электрондық құжаттың дұрыстығын, оның тиесілілігін және мазмұнның тұрақтылығын растайтын электрондық цифрлық таңбалардың жиынтығы;
18) электрондық құжат – ақпарат электрондық-цифрлық нысанда берілген және электрондық цифрлық қолтаңба арқылы куәландырылған құжат.
2. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету жөнінде қызмет беруші әрекетінің тәртібі
6. ЖАО арқылы қызмет берушінің адымдық әрекеттері мен шешімдері (iшiнара автоматтандырылған электрондық мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі функционалдық өзара іс-қимылдың № 1 диаграммасы) осы Регламентке 2–қосымшада келтірілген:
1) тұтынушы қызмет алу үшiн өтiнiш және қажеттi құжаттардың түпнұсқаларымен ЖАО-ға өтiнiш жасауы тиiс. Тұтынушының өтiнiш және құжаттарының түпнұсқалығын ЖАО-ның қызметкерi тексеруі;
2) 1-үдеріс – электрондық мемлекеттік қызметті көрсету үшін ЖАО қызметкерiнiң ЖАО АЖ - да ЖСН/БСН және парольді енгiзу (авторизациялау үдерісі) үдерісі;
3) 1-шарт – ЖСН/БСН және пароль арқылы ЖАО АЖ-дан ЖАО -ның тіркелген қызметкері туралы деректердің дұрыстығын тексеру;
4) 2-үдеріс – ЖАО қызметкерінің деректерінде бұзушылықтар болуына байланысты ЖАО АЖ-да авторизациялаудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
5) 3-үдеріс – ЖАО қызметкерінің осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызметті көрсету және оның құрылымы мен форматтық талаптарды ескере отырып, нысанды толтыруы үшін сұрау салу нысанын экранға шығару (деректерді енгізу, сұрау салынатын мұрағаттық анықтаманың түріне байланысты сканерден өткізілген құжаттарды қосу);
6) 4-үдеріс – электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуге сұрау салудың толтырылған нысанына (енгізілген деректерді, сұралып отырған мұрағаттық анықтаманың түріне байланысты қосылған сканерден өткізілген құжаттарды) ЖАО қызметкерінің ЭЦҚ арқылы қол қою;
7) 2-шарт – сәйкестендіру деректерінің (сұрау салуда көрсетілген ЖСН/БСН мен ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН/БСН арасындағы) сәйкестілігін, ЭЦҚ тіркеу куәлігінің мерзімін және ЖАО АЖ-да тіркеу куәлігінің қайта шақырылған (жойылған) тізімде жоқтығын тексеру;

14) транзакционная услуга – услуга по предоставлению пользователям электронных информационных ресурсов, требующая взаимного обмена информацией с применением электронной цифровой подписи;
15) ЦОН – Центр обслуживания населения;
16) шлюз «электронного правительства» (далее – ШЭП) – информационная система, предназначенная для интеграции информационных систем «электронного правительства» в рамках реализации электронных услуг;
17) электронная цифровая подпись (далее – ЭЦП) — набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания;
18) электронный документ – документ, в котором информация представлена в электронно - цифровой форме и удостоверена посредством электронной цифровой подписи.
2. Порядок деятельности услугодателя по оказанию электронной государственной услуги
6. Пошаговые действия и решения услугодателя через МИО (диаграмма № 1 функционального взаимодействия при оказании частично автоматизированной электронной государственной услуги) приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту:
1) потребитель должен обратиться в МИО для получения услуги имея при себе заявление и оригиналы необходимых документов. Проверка подлинности заявления и документов потребителя сотрудником МИО.
2) процесс 1 – процесс ввода сотрудником МИО ИИН/БИН и пароля (процесс авторизации) в ИС МИО для оказания электронной государственной услуги;
3) условие 1 – проверка в ИС МИО подлинности данных о зарегистрированном сотруднике МИО через ИИН/БИН и пароль;
4) процесс 2 – формирование сообщения об отказе в авторизации в ИС МИО в связи с имеющими нарушениями в данных сотрудника МИО;
5) процесс 3 – выбор сотрудником МИО услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение формы (ввод данных, прикрепление сканированных документов в зависимости от типа запрашиваемой архивной справки) с учетом ее структуры и форматных требований;
6) процесс 4 – подписание посредством ЭЦП сотрудника МИО заполненной формы (введенных данных, прикрепленных сканированных документов в зависимости от типа запрашиваемой архивной справки) запроса на оказание электронной государственной услуги;
7) условие 2 – проверка соответствия идентификационных данных (между ИИН/БИН, указанным в запросе и ИИН/БИН, указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП), срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств ИС МИО;

8) 5-үдеріс – ЖАО қызметкерінің ЭЦҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты сұрау салынатын электрондық мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
9) 6-үдеріс – ЖАО қызметкерінің электрондық мемлекеттік қызметті өңдеуі;
10) 7-үдеріс – ЖАО қызметкерінің электрондық мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесін (сұралып отырған мұрағаттық анықтаманың түріне байланысты мұрағаттық анықтаманы не мұрағаттық анықтаманы беруден дәлелді бас тартуды) қалыптастыру. Электрондық құжат ЖАО қызметкерінің ЭЦҚ пайдаланумен қалыптастырылады;
11) 8-үдеріс – ЖАО қызметкерiнiң электрондық мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесін (сұралып отырған мұрағаттық анықтаманың түріне байланысты мұрағаттық анықтаманы не мұрағаттық анықтаманы беруден дәлелді бас тартуды) қолма-қол немесе тұтынушының электрондық поштасына жiберу арқылы беру.
7. ХҚКО арқылы қызмет берушінің адымдық әрекеттері мен шешімдері (iшiнара автоматтандырылған электрондық мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі функционалдық өзара іс-қимылдың № 2 диаграммасы) осы Регламентке 2–қосымшада келтірілген:
1) 1-үдеріс – электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үшін ХҚКО АЖ– да ХҚКО операторының авторизациялау үдерісі;
2) 1-шарт – ХҚКО АЖ – да ЖСН/БСН және пароль, не ЭЦҚ арқылы тіркелген оператор туралы деректердің дұрыстығын тексеру;
3) 2-үдеріс – ХҚКО операторының деректерінде бұзушылықтар болуына байланысты ХҚКО АЖ-да авторизациялаудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
4) 3-үдеріс – ХҚКО операторының осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызметті көрсету және оның құрылымы мен форматтық талаптарды ескере отырып, нысанды толтыруы үшін сұрау салу нысанын экранға шығару (деректерді енгізу, сұрау салынатын мұрағаттық анықтаманың түріне байланысты сканерден өткізілген құжаттарды қосу);
5) 4-үдеріс – электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуге сұрау салудың толтырылған нысанына (енгізілген деректерді, сұралып отырған мұрағаттық анықтаманың түріне байланысты қосылған сканерден өткізілген құжаттарды) ХҚКО операторының ЭЦҚ арқылы қол қою;
6) 2-шарт – сәйкестендіру деректерінің (сұрау салуда көрсетілген ЖСН/БСН мен ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН/БСН арасындағы) сәйкестілігін, ЭЦҚ тіркеу куәлігінің мерзімін және ХҚКО АЖ-да тіркеу куәлігінің қайта шақырылған (жойылған) тізімде жоқтығын тексеру;
7) 5-үдеріс – ХҚКО операторының ЭЦҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты сұрау салынатын электрондық мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
8) 6-үдеріс – ХҚКО операторының ЭЦҚ қол қойылған электрондық құжатты (тұтынушының сұрау салуын) ЭҮШ/ЭҮАШ арқылы ЖАО АЖ-ға жіберу және ЖАО қызметкерінің электрондық мемлекеттік қызметті өңдеуі;

8) процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП сотрудника МИО;
9) процесс 6 – обработка электронной государственной услуги сотрудником МИО;
10) процесс 7 – формирование сотрудником МИО результата оказания электронной государственной услуги (архивная справка, в зависимости от типа запрашиваемой архивной справки, либо мотивированный отказ в выдаче архивной справки). Электронный документ формируется с использованием ЭЦП сотрудника МИО;
11) процесс 8 – выдача сотрудником МИО нарочно или посредством отправки на электронную почту потребителя результата оказания электронной государственной услуги (архивная справка, в зависимости от типа запрашиваемой архивной справки, либо мотивированный отказ о выдаче архивной справки).
7. Пошаговые действия и решения услугодателя через ЦОН (диаграмма № 2 функционального взаимодействия при оказании частично автоматизированной электронной государственной услуги) приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту:
1) процесс 1 – процесс авторизации оператора ЦОН в ИС ЦОН для оказания электронной государственной услуги;
2) условие 1 – проверка в ИС ЦОН подлинности данных о зарегистрированном операторе через ИИН/БИН и пароль, либо ЭЦП;
3) процесс 2 – формирование сообщения об отказе в авторизации в ИС ЦОН в связи с имеющими нарушениями в данных оператора ЦОН;
4) процесс 3 – выбор оператором ЦОН услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение формы (ввод данных, прикрепление сканированных документов в зависимости от типа запрашиваемой архивной справки) с учетом ее структуры и форматных требований;
5) процесс 4 – подписание посредством ЭЦП оператора ЦОН заполненной формы (введенных данных, прикрепленных сканированных документов в зависимости от типа запрашиваемой архивной справки) запроса на оказание электронной государственной услуги;
6) условие 2 – проверка соответствия идентификационных данных (между ИИН/БИН, указанным в запросе и ИИН/БИН, указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП), срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств в ИС ЦОН;
7) процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП оператора;
8) процесс 6 – направление подписанного ЭЦП оператора ЦОН электронного документа (запроса потребителя) через ШЭП/РШЭП в ИС МИО и обработка электронной государственной услуги сотрудником МИО;

9) 7-үдеріс – ЖАО қызметкерінің электрондық мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесін (сұралып отырған мұрағаттық анықтаманың түріне байланысты мұрағаттық анықтаманы не мұрағаттық анықтаманы беруден дәлелді бас тартуды) қалыптастыруы. Электрондық құжат ЖАО қызметкерінің ЭЦҚ пайдаланумен қалыптастырылады және ХҚКО АЖ-ға жіберіледі;
10) 8-үдеріс – ХҚКО қызметкерiнiң шығыс құжатты қызметтi тұтынушыға қолма-қол немесе электрондық поштаға жiберу арқылы беру.
8. ЭҮП арқылы қызмет берушінің адымдық әрекеттері мен шешімдері (iшiнара автоматтандырылған электрондық мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі функционалдық өзара іс-қимылдың № 3 диаграммасы) осы Регламентке 2–қосымшада келтірілген:
1) тұтынушы ЖСН/БСН және парольдің көмегімен ЭҮП-те тіркелуі жүзеге асырылады (ЭҮП-те тіркелмеген тұтынушылар үшін жүзеге асырылады);
2) 1-үдеріс – электрондық мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушының ЖСН/БСН және парольді ЭҮП-те енгізу үрдісі (авторизациялау үрдісі);
3) 1-шарт – ЭҮП-те ЖСН/БСН және пароль арқылы тіркелген тұтынушы туралы деректердің дұрыстығын тексеру;
4) 2-үдеріс – тұтынушының деректерінде бұзушылықтар болуына байланысты ЭҮП-те авторизациялаудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
5) 3-үдеріс – тұтынушының осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызметті көрсету және оның құрылымы мен форматтық талаптарды ескере отырып, тұтынушының нысанды толтыруы үшін сұрау салу нысанын экранға шығару (деректерді енгізу, сұрау салынатын мұрағаттық анықтаманың түріне байланысты сканерден өткізілген құжаттарды қосу);
6) 4-үдеріс – электрондық мемлекеттік қызметті көрсетуге сұрау салудың толтырылған нысанына (енгізілген деректерді, сұралып отырған мұрағаттық анықтаманың түріне байланысты қосылған сканерден өткізілген құжаттарды) тұтынушының ЭЦҚ арқылы қол қою;
7) 2-шарт – сәйкестендіру деректерінің (сұрау салуда көрсетілген ЖСН/БСН мен ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН/БСН арасындағы) сәйкестілігін, ЭЦҚ тіркеу куәлігінің мерзімін және ЭҮП-те тіркеу куәлігінің қайта шақырылған (жойылған) тізімде жоқтығын тексеру;
8) 5-үдеріс – тұтынушының ЭЦҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты сұрау салынатын электрондық мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
9) 6-үдеріс – тұтынушының ЭЦҚ қол қойылған электрондық құжатты (тұтынушының сұрау салуын) ЭҮШ/ЭҮАШ арқылы ЖАО АЖ-ға жіберу және ЖАО қызметкерінің электрондық мемлекеттік қызметті өңдеуі;
10) 7-үдеріс – ЖАО қызметкерінің электрондық мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесін (сұралып отырған мұрағаттық анықтаманың түріне байланысты мұрағаттық анықтаманы не мұрағаттық анықтаманы беруден дәлелді бас тартуды) қалыптастыруы. Электрондық құжат ЖАО қызметкерінің ЭЦҚ пайдаланумен қалыптастырылады және ЭҮП-те жеке кабинетке жіберіледі.

9) процесс 7 – формирование сотрудником МИО результата оказания электронной государственной услуги (архивная справка, в зависимости от типа запрашиваемой архивной справки, либо мотивированный отказ в выдаче архивной справки). Электронный документ формируется с использованием ЭЦП сотрудника МИО и передается в ИС ЦОН;
10) процесс 8 – выдача выходного документа сотрудником ЦОН потребителю услуги нарочно или посредством отправки на электронную почту.
8. Пошаговые действия и решения услугодателя через ПЭП (диаграмма № 3 функционального взаимодействия при оказании частично автоматизированной электронной государственной услуги) приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту:
1) потребитель осуществляет регистрацию на ПЭП с помощью ИИН/БИН и пароля (осуществляется для незарегистрированных потребителей на ПЭП);
2) процесс 1 – процесс ввода потребителем ИИН/БИН и пароля (процесс авторизации) на ПЭП для получения электронной государственной услуги;
3) условие 1 – проверка на ПЭП подлинности данных о зарегистрированном потребителе через ИИН/БИН и пароль;
4) процесс 2 – формирование ПЭП сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющими нарушениями в данных потребителя;
5) процесс 3 – выбор потребителем услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение потребителем формы (ввод данных, прикрепление сканированных документов в зависимости от типа запрашиваемой архивной справки) с учетом ее структуры и форматных требований;
6) процесс 4 – подписание посредством ЭЦП потребителя заполненной формы (введенных данных, прикрепленных сканированных документов в зависимости от типа запрашиваемой архивной справки) запроса на оказание электронной государственной услуги;
7) условие 2 – проверка соответствия идентификационных данных (между ИИН/БИН, указанным в запросе и ИИН/БИН, указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП), срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств ПЭП;
8) процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП потребителя;
9) процесс 6 – направление подписанного ЭЦП потребителя электронного документа (запроса потребителя) через ШЭП/РШЭП в ИС МИО и обработка электронной государственной услуги сотрудником МИО;
10) процесс 7 – формирование сотрудником МИО результата оказания электронной государственной услуги (архивная справка, в зависимости от типа запрашиваемой архивной справки, либо мотивированный отказ в выдаче архивной справки). Электронный документ формируется с использованием ЭЦП сотрудника МИО и передается в личный кабинет на ПЭП.

9. Осы Регламентке 3-қосымшада тұтынушыға мемлекеттік және орыс тілінде көрсетілетін электрондық мемлекеттік қызметке экрандық нысандар келтірілген:
сұрау салуды толтыру – ЖСН/БСН тұтынушының ЭҮП-те тіркелу нәтижесі бойынша автоматты түрде таңдалады;
сұрау салуға қол қою – тұтынушы «қол қою» кнопкасының көмегімен ЭЦҚ сұрау салуға қол қоюды жүзеге асырып, одан кейін сұрау салу ЖАО АЖ-ға өңдеуге жіберіледі.
10. Тұтынушының электрондық мемлекеттік қызмет бойынша сұрау салуының орындалу мәртебесін тексеру тәсілі: ЭҮП-те «Қызметтерді алу тарихы» бөлiмiнде, сонымен қатар ЖАО-ға немесе ХҚКО-ға өтiнiш жасағанда.
11. Электрондық мемлекеттік қызмет туралы ақпаратты алу, сондай-ақ қажет болған жағдайда олардың сапасын бағалау (оның ішінде шағымдану) үшін байланыс телефонының нөмірі: 8(7292) 60-57-04.
3. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
12. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіне қатысатын ҚФБ:
ЖАО
ХҚКО;
ЭҮП;
ХҚКО АЖ;
ЭҮАШ (ЭҮШ);
ЖАО АЖ.
13. Әрбір іс-қимылдың орындалу мерзімін көрсете отырып, ҚФБ іс-қимылы дәйектілігінің мәтіндік кестелік сипаттамасы осы Регламентке 1-қосымшада келтірілген.
14. ҚФБ сипаттамасына сәйкес олардың (электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде) іс-қимылының қисынды дәйектілігі арасындағы өзара байланысты көрсететін диаграммалар осы Регламентке 2-қосымшада (№ 1, 2, 3 диаграммалар) келтірілген.
15. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі соған сәйкес ұсынылуы тиіс бланкілердің нысандары, үлгілері осы Регламентке 4, 5-қосымшаларда келтірілген.
16. Тұтынушыларға электрондық мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелері осы Регламентке 6-қосымшаға сәйкес сапа мен қолжетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
17. Тұтынушыларға электрондық мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіне қойылатын талаптар:
1) құпиялылық (ақпаратты заңсыз түрде алудан қорғау);
2) тұтастық (ақпаратты заңсыз өзгертуден қорғау);
3) қол жетімділік (ақпаратты және ресурстарды заңсыз ұстаудан қорғау);
4) тұтынушы белгіленген мерзімде ала алмаған құжаттардың сақталуы.
18. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсетудің техникалық шарттары: Интернетке шығу, ЖСН/БСН болуы, ЭҮП авторизациялау, пайдаланушыда ЭЦҚ-ның болуы.
Мұрағаттық анықтамалар беру»
электрондық мемлекеттік
қызмет регламентіне
1-қосымша
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы әкімдігінің 2013.01.17 № 16-1 (алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі)
1-кесте. ЭҮП арқылы ҚФБ іс - ірекетінің сипаттамасы
Негізгі үдерістің (жұмыстар барысының, ағымының) әрекеті
1
Әрекет (жұмыстар барысының, ағымының) №
1
2
3
4
2
ҚФБ атауы
алушы
ЭҮП
алушы
ЭҮП
3
Әрекеттің (үдерістің, рәсімдеу-
дің, операция-
ның) атауы және олардың сипаттама-
сы
ЖСН/БСН және паролін ЭҮП-ге  авторландырады
Алушының деректе-
рінде орын алған бұзушылық тарға байланысты бас тарту туралы хабарлама- ны қалыптас-
тырады;
Электронды мемлекеттік қызметті таңдайды және сұрау салуды қалыптасты- рады,  алушының ЭЦҚ  таңдауы
ЭЦҚ  алушының деректерінде орын алған бұзушылық-
тарға байланысты бас тарту туралы хабарламаны қалыптасты-
рады;
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық- басшылық ету шешімі)
Сұраныстың сәтті қалыптастырыл- ғандығы жөнінде  көрсету
Сұрау салынған электрон- дық мемлекет- тік қызметтен  бас тарту туралы хабарлама- ны қалыптас-
тыру
Сұранысты бағдарлау
Сұрау салынған электрондық мемлекеттік қызметтен  бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру
5
Орындау мерзімдері

9. В приложении 3 к настоящему Регламенту приведены экранные формы на электронную государственную услугу, предоставляемые потребителю на государственном и русском языках:
заполнение запроса – ИИН/БИН выбирается автоматически, по результатам регистрации потребителя на ПЭП;
подписание запроса – потребитель с помощью кнопки «подписать» осуществляет подписание запроса ЭЦП, после чего запрос передается на обработку в ИС МИО.
10. Способ проверки получателем статуса исполнения запроса
по электронной государственной услуге: на ПЭП в разделе «История получения услуг», а также при обращении в МИО или ЦОН.
11. Номер контактного телефона для получения информации об электронной государственной услуге, также в случае необходимости оценки (в том числе обжалования) их качества: 8(7292) 60-57-04.
3. Описание порядка взаимодействия в процессе оказания электронной государственной услуги
12. СФЕ, которые участвуют в процессе оказания электронной государственной услуги:
МИО;
ЦОН;
ПЭП;
ИС ЦОН;
РШЭП (ШЭП);
ИС МИО.
13. Текстовое табличное описание последовательности действий СФЕ с указанием срока выполнения каждого действия приведено в приложении 1 к настоящему Регламенту.
14. Диаграммы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью действий (в процессе оказания электронной государственной услуги) СФЕ в соответствии с их описаниями, приведены в приложении 2 (диаграммы № 1, 2, 3) к настоящему Регламенту.
15. В приложениях 45 к настоящему Регламенту приведены формы, шаблоны бланков в соответствии с которыми должен быть представлен результат оказания электронной государственной услуги.
16. Результаты оказания электронной государственной услуги потребителям измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением 6 к настоящему Регламенту.
17. Требования, предъявляемые к процессу оказания электронной государственной услуги потребителям:
1) конфиденциальность (защита от несанкционированного получения информации);
2) целостность (защита от несанкционированного изменения информации);
3) доступность (защита от несанкционированного удержания информации и ресурсов);
4) сохранность документов, которые потребитель не получил в установленные сроки.
18.Технические условия оказания электронной государственной услуги: выход в Интернет, наличие ИИН/БИН, авторизация ПЭП, наличие ЭЦП пользователя.
Приложение 1
к регламенту электронной
государсударственной услуги
«Выдача архивных справок»
Сноска. Приложение 1 в редакции постановления акимата Мангистауской области от 17.01.2013 № 16-1 (вводится в действие по истечению десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Таблица 1. Описание действий СФЕ через ПЭП
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия
(хода, потока работ)
1
2
3
4
2
Наименование СФЕ
Получатель
ПЭП
Получатель
ПЭП
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Автори-
зуется на ПЭП по ИИН и пароля.
Формирует сообщение об отказе в связи с имеющимися нарушениями в данных получателя
Выбирает электронную государ-
ственную услугу и формирует данные запроса, выбором получателя ЭЦП.
Формирует сообщение об отказе в связи с имеющимися нарушениями в данных получателя ЭЦП
4
Форма завершения (данные, документ организационно–распоряди-
тельное решение)
Отображе- ние уведомле- ния об успешном формирова- нии запроса.
Формирова- ние сообщения об отказе в запрашивае- мой электрон- ной государст- венной  услуге.
Маршрутиза- ция запроса.
Формирова- ние сообщения об отказе в запрашивае- мой электронной государст- венной услуге
5
Сроки исполнения

30 секунд-1 минут
30 секунд
1,5 минут
1,5 минут
6
Келесі әрекеттің нөмірі
2-егер алушы  мәліметінде  қателік болса жағдайда;
3–егер авторландыру сәтті өтсе
4-егер алушы  мәліметінде  қателік  болса; 5–егер қателік болмаса
-
Негізгі үдерістің (жұмыстар барысының, ағымының) әрекеті
1
Әрекет (жұмыстар барысының, ағымының) №
5
6
7
8
2
ҚФБ атауы
Алушы
ЭҮАШ АЖО
ЭҮАШ АЖО
ЭҮАШ АЖО
3
Әрекеттің (үдеріс- тің, рәсімдеу- дің, операция- ның) атауы және олардың сипатта-
масы
Алушыны ЭЦҚ арқылы куәландыру (қол қою) және  ЭҮАШ АЖО сұрау салуды  жолдау
Құжатты
тіркеу
Алушының деректерінде орын алған бұзушылық-
тарға байланысты бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру
Алушының  электронды мемлекеттік қызмет қорытындысын  алуы
(электрондық құжат нысанындағы мұрағат анықтамасы дайындығы жөнінде хабарлау)
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-басшы- лық ету шешімі)
Сұранысты бағдарлау
Өтініш білдірушіге нөмір беру арқылы сұранысын тіркеу
Бас тарту туралы дәлелді жауапты қалыптасты- ру.
Шығу құжатын көрсету
5
Орындау мерзімдері
30 секунд-1 минут
1 минут
30 секунд-1 минут
15 жұмыс күні
6
Келесі әрекеттің нөмірі

30 секунд – 1 минута
30 секунд
1,5 минут
1,5 минут
6
Номер следующего действия
2– если есть нарушения в данных получателя; 3–если авториза- ция прошла успешно
4 - если есть нарушения в данных получателя; 5–если нарушений нет
-
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
5
6
7
8
2
Наименование СФЕ
Получатель
АРМ РШЭП
АРМ РШЭП
АРМ РШЭП
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Удостовере- ние(подпи- сание) посредством ЭЦП получателя и направление запроса в АРМ РШЭП
Регистра- ция документа
Формирова- ние сообщения об отказе в связи с имеющимися нарушениями в докумен- тах получателя
Получение получате- лем результата электрон- ной государ-
ственной услуги (уведомле- ние о готовности архивной справки в форме электрон- ного документа)
4
Форма завершения (данные, документ организационно–распоряди- тельное решение)
Маршрутиза- ция запроса.
Регистра- ция запроса с присвое- нием номера заявлению.
Формирова- ние мотивиро- ванного отказа.
Отображе- ние выходного документа
5
Сроки исполнения
30 секунд – 1 минута
1 минута
30 секунд
15 дней
6
Номер следующего действия
-

7-егер алушы  мәліметінде қателік болса; 8–егер қателік болмаса
-
-
2 - кесте. Қызмет көрсетуші арқылы ҚФБ іс - ірекетінің сипаттамасы
Негізгі үдерістің (жұмыстар барысының, ағымының) әрекеті
1
Әрекет (жұмыстар барысының, ағымының) №
1
2
3
4
2
ҚФБ атауы
Қызмет көрсетуші
Қызмет көрсетуші
Қызмет көрсетуші
ЖТ МДҚ/ ЗТ МДҚ,
3
Әрекеттің (үдерістің, рәсімдеудің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
ЭҮАШ АЖО-да
ЖСН мен пароль арқылы авторланды-
рылады
Қызмет көрсетушінің қызметкері электронды мемлекеттік қызметті таңдайды
ЖТ МДҚ/ЗТ МДҚ-ға, алушының деректері туралы сұрау салуды  жолдау
Деректердің жоқтығы туралы хабарлама қалыптасты- рады
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-бас- шылық ету шешімі)
Өтініш  алушыға  нөмір беру арқылы сұранысын тіркеу ).
Сұраныстың сәтті қалыптастырыл- ғандығы
туралы хабарламаны  көрсету .
Сұранысты бағдарлау
Бас тарту туралы дәлелді жауапты қалыптасты- ру.
5
Орындау мерзімдері
10–15 секунд
10 секунд
1,5 минут
10-15 секунд
6
Келесі әрекеттің нөмірі
-
4-егер алушы  мәліметін- де қателік  болса; 5–егер қателік болмаса
-
Негізгі үдерістің (жұмыстар барысының, ағымының) әрекеті
1
Әрекет (жұмыстар барысының, ағымының) №
5
6
7
8
2
ҚФБ атауы
Қызмет көрсетуші
АЖО ЭҮАШ
АЖО ЭҮАШ
АЖО ЭҮАШ
3
Әрекеттің (үдерістің, рәсімдеудің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Сұрау салу нысанын  толтыру,  сканерленген қажетті құжаттарды бекіту және  ЭЦҚ арқылы  куәландыру
Құжатты тіркеу
Алушының деректерінде орын алған бұзушылық-
тарға байланысты бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру
Алушының қызмет нәтижесін  алуы
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-басшы- лық ету шешімі)
Сұрау салуды бағдарлау
Өтініш алушаға  нөмір беру арқылы сұранысын тіркеу .
Бас тарту туралы дәлелді жауапты қалыптастыру .
Электронды мемлекет- тік қызметке нәтіжесін (мұрағат- тық анықтама) қалыптас-
тыру
5
Орындау мерзімдері
10-15 секунд
1,5 минут
1,5 минут
15 дней
6
Келесі әрекеттің нөмірі
6
7-алушы  мәліметін- де қателік болған жағдайда;
8–егер қателік болмаса
-
-
3-кесте. ХҚКО арқылы ҚФБ іс - әрекетінің сипаттамасы.
Негізгі үдерістің (жұмыстар барысының, ағымының) әрекеті
1
Әрекет (жұмыстар барысының, ағымының) №
1
2
3
4
5
2
ҚФБ атауы
ХҚКО АЖ АЖО
ХҚКО операторы
ХҚКО операторы
ЖТ МДҚ/ ЗТ МДҚ, БНАЖ
ХҚКО  операторы
3
Әрекеттің (үдерістің, рәсім-
деудің, операция- ның) атауы және олардың сипаттама- сы
ХҚКО операторы логин мен пароль арқылы авторланды-
рылады
Электрон-
ды мемлекет-
тік қызметті таңдайды және сұрау салу деректе- рін қалыптас- тырады
ЖТ МДҚ/  ЗТ МДҚ,  БНАЖ  сұрау салуды  жолдау
Алушы деректері-
нің болмауына байланысты, деректерді алудың мүмкін еместігі туралы хабарлама қалыптас-
тырады
Сұрау салу нысанына  қажетті құжаттар және ЭЦҚ куәлігін бекіту арқылы сұрау салуды толтыру
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық- басшылық ету шешімі)
Өтініш білдірушіге нөмір беру арқылы сұранысын тіркеу )
Сұраныс тың сәтті қалып-
тастырыл-
ғандығы туралы хабарла-
маны көрсету
Сұра-
нысты бағ-
дарлау
Бас тарту туралы дәлелді жауапты қалыптас-
тыру
Сұраныстың сәтті қалыптас-
тырылған-
дығы туралы хабарлама- ны көрсету
5
Орындау мерзімдері
30 секунд-1 минут
30 секунд
1,5 минут
1,5 минут
30 секунд-1 минут
6
Келесі әрекеттің нөмірі
2
3
4-егер алушы  мәліме- тінде  қателік  болса;
5–егер қателік болмаса
-
-
Негізгі үдерістің (жұмыстар барысының, ағымының) әрекеті
1
Әрекет (жұмыстар барысының, ағымының) №
6
7
8
9
2
ҚФБ атауы
ХҚКО операторы
ЭҮАШ АЖО
ЭҮАШ АЖО
ЭҮАШ АЖО
3
Әрекеттің (үдерістің, рәсімдеудің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
ЭЦҚ арқылы куәланды-
рылған (қол қойылған) құжатты  ЭҮАШ АЖО-ға жолдау
Құжатты тіркеу
Алушының деректерін де орын алған бұзушылық- тарға байланысты бас тарту туралы хабарламаны қалыптасты- ру
Алушының  электронды мемлекеттікқызмет мәртебесін алуы
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық- басшылық ету шешімі)
Сұранысты бағдарлау
Өтініш білдірушіге нөмір беру арқылы сұранысын тіркеу
Бас тарту туралы дәлелді жауапты қалыптас-
тыру
Электронды мемлекеттікқызмет нәтижесін (мұрағаттық анықтамасын) қалыптас-
тыру
5
Орындау мерзімдері
1 минут
1 минут
30 секунд-1 минут
15 жұмыс күні
6
Келесі әрекеттің нөмірі
-
8-егер алушы  мәліметінде  қателік  болса;
9–егер қателік болмаса
-
-
Ескертпе:
Осы кестеде электрондық мемлекеттiк қызметтi көрсету үдерiсiнiң технологиялық тiзбегiнде келесi әрекеттердiң аяқталу үлгiлерi, орындалу мерзiмдерi және нөмiрлерi көрсетiлiп ЭҮП және барлық ҚФБ әрекеттерi (функциялары, рәсiмдерi, операциялары) атап көрсетiледi.
Осы Регламенттiң 1-қосымшасының кестесi негiзiнде электрондық мемлекеттiк қызметтердi көрсету кезiндегi функционалдық өзара iс-қимылдың диаграммалары құрылады.
«Мұрағаттық анықтамалар беру»
электрондық мемлекеттік қызмет регламентіне
2-қосымша

7 - если есть нарушения в данных получателя; 8 –если нарушений нет
-
-
Таблица 2. Описание действий СФЕ через услугодателя.
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№  действия(хода, потока работ)
1
2
3
4
2
Наименование СФЕ
Услугодатель
Услуго-
датель
Улугодатель
ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Авторизуется на АРМ РШЭП через ИИН и пароля
Выбор сотрудни- ком услугода- теля электрон- ной государ-
ственной услуги
Направление запроса о данных получателя в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ
Формирова- ние сообщения об отсутствие данных ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ
4
Форма завершения (данные, документ организационно–распоряди-
тельное решение)
Регистрация запроса в системе с присвоением номера заявлению.
Отображе- ние уведомле- ния об успешном формирова- нии запроса.
Маршрутиза- ция запроса.
Формирова- ние мотивиро- ванного отказа.
5
Сроки исполнения
10–15 секунд
10 секунд
1,5 минуты
10-15 секунд
6
Номер следующего действия
-
4 – если есть нарушения; 5 – если нарушений нет
-
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия(хода, потока работ)
5
6
7
8
2
Наименование СФЕ
Услугода- тель
АРМ РШЭП
АРМ РШЭП
АРМ РШЭП
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Заполнение формы запроса с прикрепле- нием сканирован- ных документов и удостовере- нием ЭЦП
Регистра- ция документа
Формирует сообщение об отказе в связи с имеющимися нарушениями в документах получателя
Получение получателем результата электронной государ-
ственной услуги
4
Форма завершения (данные, документ организационно–распоряди- тельное решение)
Маршрутиза- ция запроса.
Регистра- ция запроса с присвое- нием номера заявлению.
Формирова- ние мотивиро- ванного отказа.
Формирова- ние результата электронной государ-
ственной услуги (архивной справки)
5
Сроки исполнения
10-15 секунд
1,5 минуты
1,5 минуты
15 дней
6
Номер следующего действия
6
7– если есть нарушения;
8–если нарушений нет
-
-
Таблица 3. Описание действий СФЕ через ЦОН
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия(хода, потока работ)
1
2
3
4
5
2
Наименование СФЕ
АРМ ИС ЦОН
Оператор ЦОН
Оператор ЦОН
ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ, ЕНИС
Оператор ЦОН
3
Наимено- вание действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Автори- зуется оператор ЦОН по логину и паролю
Выбирает электрон- ной государ-
ственной услугу и формирует данные запроса
Направле- ние запроса в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ, ЕНИС
Формирует сообщение о невоз- можности получения данных в связи с отсут-
ствием данных получателя
Заполнение запроса с прикрепле- ние к форме запроса необходимых документов и удостове- рение ЭЦП
4
Форма завершения (данные, документ организа- ционно– распоряди-тельное решение)
Регис-
трация запроса в системе с присвое- нием номера заявле- нию.
Отображе- ние уведомле- ния об успешном формирова- нии запроса.
Маршрути- зация запроса.
Формирова- ние мотивиро- ванного отказа.
Отображение уведомления об успешном формирова- нии запроса
5
Сроки исполнения
30 секунд
– 1 минута
30 секунд
1,5 минуты
1,5 минуты
30 секунд – 1 минута
6
Номер следующего действия
2
3
4 - если есть нарушения в данных получателя; 5–если нарушений нет
-
-
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
6
7
8
9
2
Наименование СФЕ
Оператор ЦОН
АРМ РШЭП
АРМ РШЭП
АРМ РШЭП
3
Наименованиедействия (процесса, процедуры, операции)и их описание
Направление документа удостоверенно-го(подписан-ного)ЭЦП
Регистра- ция документа
Формирова- ние сообщения об отказе в электронной государ-
ственной услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах получателя
Получение получателем результата электронной государ-
ственной услуги
4
Форма завершения (данные, документ организа- ционно–рас- порядитель- ное решение)
Маршрутизация запроса.
Регистра- ция запроса с присвое- нием номера заявлению.
Формирова- ние мотивиро- ванного отказа.
Формирование результата электронной государ-
ственной услуги- (архивной справки)
5
Сроки исполнения
1 минута
1 минута
30 секунд – 1 минута
15 дней
6
Номер следующего действия
-
8 – если есть нарушения;
9 – если нарушений нет
-
-
Примечание:
В данной таблице перечисляются действия (функции, процедуры, операции) ПЭП, ИС и всех СФЕ с указанием форм завершения, сроков исполнения и указанием номеров последующих действий в технологической цепочке процесса оказания электронной государственной услуги.
На основании таблицы приложения 1 к настоящему Регламенту строятся диаграммы функционального взаимодействия при оказании электронных государственных услуг.
Приложение 2
к регламенту электронной
государсударственной услуги
«Выдача архивных справок»

Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы әкімдігінің 2013.01.17 № 16-1 (алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі)
№ 1-ші сурет. ЖАО арқылы ішінара автоматтандырылған электрондық қызметті көрсету кезіндегі функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы № 2-ші сурет. ХҚКО арқылы ішінара автоматтандырылған электрондық қызметті көрсету кезіндегі функционалдық өзара іс-қимыл  диаграммасы № 3-ші сурет. ЭҮП арқылы ішінара автоматтандырылған электрондық қызметті көрсету кезіндегі функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы
(диаграммаларды қағаз жүзінде қараңыз)
Шартты белгілер:
(шартты белгілерді қағаз жүзінде қараңыз)
«Мұрағаттық анықтамалар беру»
электрондық мемлекеттік қызмет регламентіне
3-қосымша
Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы әкімдігінің 2013.01.17 № 16-1 (алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі)
Электрондық мемлекеттік қызметке экрандық нысандар 1-қадам. Мемлекеттік органды таңдау 2-қадам. Мемлекеттік қызметті таңдау 3-қадам. Мемлекеттік қызметтің түрін таңдау 4-қадам. Авторизациялау 5-қадам. Сұрау салуды толтыру – жеке тұлғаның деректерін енгізу 6-қадам. Сұрау салуға қол қою
(суреттерді қағаз жүзінде қараңыз)
«Мұрағаттық анықтамалар беру»
электрондық мемлекеттік қызмет регламентіне
4-қосымша
Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы әкімдігінің 2013.01.17 № 16-1 (алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі)
Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету бойынша көрсеткіштерін анықтауға арналған сауалнама нысаны: «сапа» және «қолжетімділік»
___________________________________________________
(қызмет атауы)
1. Сіз электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үдерісі мен нәтижесінің сапасына қанағаттанасыз ба?
1) қанағаттанбаймын;
2) ішінара қанағаттанарлық;
3) қанағаттанарлық.
2. Сіз электрондық мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпараттың сапасына қанағаттанасыз ба?
1) қанағаттанбаймын;
2) ішінара қанағаттанарлық;
3) қанағаттанарлық.
«Мұрағаттық анықтамалар беру»
электрондық мемлекеттік қызмет регламентіне
5-қосымша
Электрондық мемлекеттік қызметтке
оң жауаптың (мұрағаттық анықтаманың) шығыс нысаны
(суретті қағаз жүзінде қараңыз)
«Мұрағаттық анықтамалар беру»
электрондық мемлекеттік қызмет регламентіне
6-қосымша
Электрондық мемлекеттік қызметтерінің «сапа» және «қолжетімділік» көрсеткіштерін анықтау үшін сауалнаманың нысаны
_______________________________________________________
(қызметтің атауы)

Сноска. Приложение 2 в редакции постановления акимата Мангистауской области от 17.01.2013 № 16-1 (вводится в действие по истечению десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Рисунок 1. Диаграмма функционального взаимодействия при оказании частично автоматизированной электронной государственной услуги через МИО
(смотрите в бумажном варианте)
Рисунок № 2. Диаграмма функционального взаимодействия при оказании частично автоматизированной электронной государственной услуги через ЦОН
(смотрите в бумажном варианте)
Рисунок № 3. Диаграмма функционального взаимодействия при оказании частично автоматизированной электронной государственной услуги через ПЭП Условные обозначения
(смотрите в бумажном варианте)
Приложение 3
к регламенту электронной
государственной услуги
«Выдача архивных справок»
Сноска. Приложение 3 в редакции постановления акимата Мангистауской области от 17.01.2013 № 16-1 (вводится в действие по истечению десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Экранные формы на электронную государственную услугу
Шаг 1. Выбор государственного органа
Шаг 2. Выбор государственной услуги
Шаг 3. Выбор вида государственной услуги
Шаг 4. Авторизация
Шаг 5. Заполнение запроса – ввод данных физического лица
Шаг 6. Подписание запроса
(шаги смотрите в бумажном варианте)
Приложение 4
к регламенту электронной
государственной услуги
«Выдача архивных справок»
Сноска. Приложение 4 в редакции постановления акимата Мангистауской области от 17.01.2013 № 16-1 (вводится в действие по истечению десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Форма анкеты для определения показателей электронной государственной услуги: «качество» и «доступность»____________________________________________________
(наименование услуги)
1. Удовлетворены ли Вы качеством процесса и результатом оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
2. Удовлетворены ли Вы качеством информации о порядке оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
Приложение 5
к регламенту электронной
государственной услуги
«Выдача архивных справок»
Выходная форма положительного ответа (архивной справки) на электронную государственную услугу
(смотрите в бумажном варианте)
Приложение 6
к регламенту электронной
государственной услуги
«Выдача архивных справок»
Форма анкеты для определения показателей электронной государственной услуги: «качество» и «доступность»
____________________________________________________________
(наименование услуги)

1. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінің сапасына және нәтижесіне қанағаттанасыз ба?
1) қанағаттанған жоқпын;
2) ішінара қанағаттанамын;
3) қанағаттанамын.
2. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі туралы ақпараттың сапасына қанағаттанасыз ба?
1) қанағаттанған жоқпын;
2) ішінара канағаттанамын;
3) қанағаттанамын.

1. Удовлетворены ли Вы качеством процесса и результатом оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
2. Удовлетворены ли Вы качеством информации о порядке оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.