Ақтау қаласының аумағында арнайы бөлінген орындарда жеміс - көкөніс және бақша өнімдерін сататын уақытша сауда алаңдарын белгілеу туралы
Ақтау қаласы әкімдігінің 2012 жылғы 11 мамырдағы № 263 Қаулысы. Маңғыстау облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 07 маусымда № 11-1-180 тіркелді. Күші жойылды - Маңғыстау облысы Ақтау қалалық әкімдігінің 2013 жылғы 10 маусымдағы № 819 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Маңғыстау облысы Ақтау қалалық әкімдігінің 2013 жылғы 10 маусымдағы № 819 қаулысымен
«Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қантардағы № 148 Заңының 31 бабының 2 тармағына, «Сауда қызметін реттеу туралы» Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 12 сәуірдегі № 544 Заңының 8 бабының 2) және 3) тармақшаларына27 бабына, «Iшкi сауда Ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 21 сәуірдегі № 371 қаулысымен бекітілген ішкi сауда Ережесінің  119 және 120 тармақтарына және «Қазақстан Республикасының ішкі нарығын жеміс-көкөніс өнімінен молықтыру жөніндегі шаралар туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 10 шілдедегі № 592 қаулысына сәйкес, Ақтау қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Ақтау қаласының аумағында арнайы бөлінген орындарда жеміс-көкөніс және бақша өнімдерін сататын уақытша сауда алаңдары қосымшаға сәйкес белгіленсін.
2. Ақтау қалалық кәсіпкерлік бөлімі» мемлекеттік мекемесіне (А.Ш. Ержанов):
1) кәсіпкерлердің арасында жеміс-көкөніс және бақша өнімдерін жергілікті базарларға жеткізуді ұлғайтуға және қол жетімділікті кеңейтуге ықпал ететін қажетті түсіндіру жұмыстарын ұйымдастырсын;
2) «Ақтау қаласы бойынша мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау басқармасы» мемлекеттік мекемесімен (С.Қ. Утеева) бірге, Ақтау қаласының аумағында арнайы бөлінген орындарда жеміс-көкөніс және бақша өнімдерін сататын уақытша сауда алаңдарын Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 17 қаңтардағы № 88 «Тамақ өнімдерінің көтерме және бөлшек сауда объектілеріне қойылатын санитариялық-эпидемиологиялық талаптар» Санитариялық қағидаларын бекіту туралы» Қаулысына (одан әрі – Санитариялық қағидалар) сәйкестендіруді қамтамасыз етсін;
3) «Ақтау қалалық жер қатынастары бөлімі» мемлекеттік мекемесімен (А.К. Жүзбаева) бірге, Ақтау қаласының аумағында арнайы бөлінген орындарда жеміс-көкөніс және бақша өнімдерін сататын уақытша сауда алаңдарының көлемі және шекарасы Санитариялық қағидалар талаптарына сәйкес белгіленсін;

Об определении временных торговых площадей по реализации плодоовощной и бахчевой продукции в специально отведенных местах на территории города Актау
Постановление Актауского городского акимата от 11 мая 2012 года № 263. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 07 июня 2012 года № 11-1-180. Утратило силу постановлением Актауского городского акимата Мангистауской области от 10 июня 2013 года № 819
Сноска. Утратило силу постановлением Актауского городского акимата Мангистауской области от 10 июня 2013 года № 819
В соответствии с пунктом 2 статьи 31 Закона Республики Казахстан от   23 января 2001 года № 148 «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», подпунктами 2) и 3) статьи 8статьей 27 Закона Республики Казахстан от 12 апреля 2004 года № 544 «О регулировании торговой деятельности», пунктами 119 и  120 Правил внутренней торговли, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 апреля 2005 года № 371 «Об утверждении Правил внутренней торговли», и постановлением Правительства Республики Казахстан от 10 июля 2007 года № 592 «О мерах по насыщению внутреннего рынка Республики Казахстан плодоовощной продукцией», акимат города Актау ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Согласно приложению определить временные торговые площади по реализации плодоовощной и бахчевой продукции в специально отведенных местах на территории города Актау.
2. Государственному учреждению «Актауский городской отдел предпринимательства» (Ержанов А.Ш.):
1) организовать необходимую разъяснительную работу среди предпринимателей, способствующую увеличению поставок и расширению доступа плодоовощной и бахчевой продукции на местные рынки;
2) совместно с государственным учреждением «Управление государственного санитарно-эпидемиологического надзора по городу Актау» (Утеева С.К.) обеспечить временные торговые площади по реализации плодоовощной и бахчевой продукции в специально отведенных местах на территории города Актау в соответствии с Постановлением Правительства Республики Казахстан от 17 января 2012 года № 88 «Об утверждении Санитарных правил «Санитарно-эпидемиологические требования к объектам оптовой и розничной торговли пищевой продукцией» (далее – Санитарные правила);
3) совместно с государственным учреждением «Актауский городской отдел земельных отношений» (Джузбаева А.К.) определить временные торговые площади по реализации плодоовощной и бахчевой продукции в специально отведенных местах на территории города Актау в размерах и границах согласно требованиям Санитарных правил;

4) «Ақтау қалалық тұрғын-үй коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі» мемлекеттік мекемесімен (Б.Г. Қасымов) бірге, Ақтау қаласының аумағында арнайы бөлінген орындарда жеміс-көкөніс және бақша өнімдерін сататын уақытша сауда алаңдарында және оған жалғанған аумақтарда тазалықты қамтамасыз етсін.
Ескерту. 2-тармаққа өзгерту енгізілді - Ақтау қаласы әкімдігінің 2012.09.07 № 807 (алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
3. «Ақтау қаласының аумағында арнайы бөлінген орындарда жеміс-көкөніс және бақша өнімдерін сататын уақытша сауда нүктелерін белгілеу туралы» Ақтау қаласы әкімдігінің 2011 жылдың 1 маусымындағы № 605 (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 11-1-157 болып тіркелген, 2011 жылғы 14 шілдедегі № 33 «Ақтау ақпарат» газетінде жарияланған) қаулысының күші жойылды деп танылсын.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау қала әкімінің орынбасары Ө.С. Бисақаевқа жүктелсін.
5. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қала әкімі                              О. Қазақбаев
“КЕЛІСІЛДІ”:
“Ақтау қалалық жер қатынастары бөлімі”
мемлекеттік мекемесі бастығының м.а.
Е. Өмірзақов
11 мамыр 2012 жылғы
“КЕЛІСІЛДІ”:
“Ақтау қалалық кәсіпкерлік бөлімі”
мемлекеттік мекемесінің бастығы
А. Ержанов
11 мамыр 2012 жылғы
“КЕЛІСІЛДІ”:
“Ақтау қаласының ішкі істер басқармасы”
мемлекеттік мекемесінің бастығы
Д. Қойшыбаев
11 мамыр 2012 жылғы

4) совместно с государственным учреждением «Актауский городской отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог» (Касымов Б.Г.) обеспечить содержание в чистоте временных торговых площадей по реализации плодоовощной и бахчевой продукции в специально отведенных местах на территории города Актау и прилегающую к ним территорию.
Сноска. Пункт 2 с изменением, внесенным постановлением Актауского городского акимата от 07.09.2012 № 807 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Постановление акимата города Актау от 1 июня 2011 года № 605 «Об определении временных торговых точек по реализации плодоовощной и бахчевой продукции в специально отведенных местах на территории города Актау» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11-1-157, опубликовано в газете «Ақтау ақпарат» № 33 от 14 июля 2011 года) считать утратившим силу.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Бисакаева У.С.
5. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города                             О. Казахбаев
“СОГЛАСОВАНО”:
И.о. начальника государственного учреждения
“Актауский городской отдел земельных отношений”
Е. Омирзаков
11 мая 2012 года
“СОГЛАСОВАНО”:
Начальник государственного учреждения
“Актауский городской отдел предпринимательства”
А. Ержанов
11 мая 2012 года
“СОГЛАСОВАНО”:
Начальник государственного учреждения
“Управление внутренних дел города Актау”
Д. Койшыбаев
11 мая 2012 года
Приложение
к постановлению акимата города