Мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына көрсетілетін әлеуметтік көмектің түрлері туралы
Маңғыстау облысы Бейнеу аудандық мәслихатының 2012 жылғы 24 шілдедегі № 6/42 шешімі. Маңғыстау облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 21 тамызда № 11-3-139 тіркелді. Күші жойылды - Бейнеу аудандық мәслихатының 2013 жылғы 25 қарашадағы № 18/120 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Бейнеу аудандық мәслихатының 2013 жылғы 25 қарашадағы № 18/120 шешімімен
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне және 1995 жылғы 28 сәуірдегі «Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне және соларға теңестірілген адамдарға берілетін жеңілдіктер мен оларды әлеуметтік қорғау туралы», 1997 жылғы 16 сәуірдегі «Тұрғын үй қатынастары туралы», 2001 жылғы 23 қаңтардағы «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы», 2005 жылғы 13 сәуірдегі  «Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы»Заңдарына және Бейнеу аудандық мәслихатының 2011 жылғы 12 желтоқсандағы № 49/288 «2012-2014 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы» (Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11-3-128 тіркелген) шешіміне сәйкес аудандық мәслихат ШЕШЕДІ:
1. Бейнеу ауданы бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына көрсетілетін әлеуметтік көмектердің (бұдан әрі – Көмек) түрлерінің тізілімі, мерзілімдігі және мөлшері осы шешімнің қосымшасына сәйкес бекітілсін.
2. «Бейнеу аудандық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекетік мекемесі (Б. Омирбеков) Көмекті төлеу бойынша уәкілетті орган болып белгіленсін (келісім бойынша).
3. Мүгедектігіне байланысты мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы алушыларға тұрғын үй көмегі, тоқсан сайынғы әлеуметтік көмек, 9 Мамыр – Жеңіс күніне берілетін әлеуметтік көмек, Конституция күніне берілетін әлеуметтік көмек, Халықаралық мүгедектер күніне берілетін әлеуметтік көмек белгіленген мерзімде «Қазақстан Республикасы еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталығы» республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнының Маңғыстау облыстық филиалының Бейнеу аудандық бөлімшесінен сұратып алған тізімдер негізінде, алушылардың мекен-жайы бойынша жеке есеп шотына аударылады.
4. Бейнеу аудандық мәслихатының 2010 жылғы 30 қарашадағы 32/193 «Азаматтардың әлеуметтік қорғалатын санаттарына әлеуметтік көмектер жүйесін ретке келтіру туралы» (Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде тіркелген № 11-3-107, «Рауан» газетінің 2011 жылғы 8 ақпандағы № 6 (1979) санында ресми жарияланған) шешімінің күші жойылған деп танылсын.

О видах социальной помощи оказываемым отдельным категориям нуждающихся граждан
Решение Бейнеуского районного маслихата Мангистауской области от 24 июля 2012 года № 6/42. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 21 августа 2012 года № 11-3-139. Утратило силу решением Бейнеуского районного маслихата Мангистауской области от 25 ноября 2013 года № 18/120
Сноска. Утратило силу решением Бейнеуского районного маслихата Мангистауской области от 25 ноября 2013 года № 18/120
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и Законами Республики Казахстан от 28 апреля 1995 года «О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним», от 16 апреля 1997 года «О жилищных отношениях», от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», от 13 апреля 2005 года «О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан» и решению Бейнеуского районного маслихата № 49/288 от 12 декабря 2011 «О районном бюджете на 2012-2014 годы» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 11-3-128) районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить перечень, размеры и периодичность видов социальной помощи оказываемых отдельным категориям нуждающихся граждан по Бейнеускому району (далее – Помощь) согласно приложению к этому решению.
2. Утвердить уполномоченным органом по выплате Помощи государственное учреждение «Бейнеуский районный отдел занятости и социальных программ» (Б. Омирбеков) (по согласованию).
3. Жилищная помощь для получателей государственной социальной пособии по инвалидности, ежеквартальная социальная помощь, социальная помощь ко Дню Победы–9 Мая, социальная помощь к дню Конституции, социальная помощь к Международному дню инвалидов перечисляется на счета получателей по месту жительству в указанные сроки на основании списков полученных по запросу от Бейнеуского районного отделения  «Мангистауского областного филиала Республиканского Государственного казенного предприятия «Государственного центра по выплате пенсии Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан».
4. Решение Бейнеуского районного маслихата № 32/193 от 30 ноября 2010 года «О упорядочении системы социальной помощи социально защищаемым категориям граждан» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 11-3-107, опубликованно в газете «Рауан» № 6 (1979) от 8 февраля 2011 года)  считать утратившим силу.

5. Осы шешімнің орындалысын бақылау Бейнеу аудандық мәслихатының әлеуметтік қорғау, заңдылық, құқықтық тәртіп мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына (комиссия төрағасы Н. Хайруллаев) жүктелсін.
6. Осы шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы                         Н.Баймұханов
Аудандық мәслихат
хатшысы                                 А.Ұлықбанов
«Келісілді»
«Бейнеу аудандық жұмыспен қамту
және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі»
мемлекеттік мекемесі
Б.Өмірбеков
24 шілде 2012 ж
«Бейнеу аудандық экономика
және қаржы бөлімі» мемлекеттік
мекемесінің бастығының орынбасары
Б. Әзірханов
24 шілде 2012 ж
Бейнеу аудандық мәслихатының
2012 жылғы 24 шілдедегі
№ 6/42 шешіміне қосымша
Бейнеу ауданы бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына көрсетілетін әлеуметтік көмек түрлерінің тізілімі, мерзілімдігі және мөлшері
Ескерту. Қосымшаға толықтырулар енгізілді - Бейнеу аудандық мәслихатының 2012.12.10 № 10/63 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі);
Бюд жет тік бағ- дарламаның коды Әлеуметтік көмектердің түрлері Әлеуметтік көмек алушы азаматтардың санаттары әлеуметтік көмек- тің мөлшері Төлеу мерзі-мі және мерзімділігі
010
Үйден оқып және тәрбиеленетін мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз етуге әлеуметтік көмек
Үйден оқып және тәрбиеленетін мүгедек балалар
5 айлық есептік көрсет- кіш
Ай сайын
006
Тұрғын үй көмегі
Мүгедектігіне байланысты мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы алушылар
1 айлық есептік көрсет- кіш
Ай сайын
Аз қамтамасыз етілген отбасылар (азаматтар) тұрғын үй көмегін көрсету Қағидасына сәйкес
Мұқтаждығына қарай
Ай сайын
007
Тоқсан сайынғы әлеуметтік көмек
Мүгедектігіне байланысты мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы алушылар
1,5 айлық есептік көрсет- кіш
Тоқсан сайын
Асыраушысынан айрылу жағдайына байланысты мемлекеттік арнаулы жәрдемақы алушылар
1,5 айлық есептік көрсет- кіш
Тоқсан сайын
004
Ауылдық жерлерде тұратын әлеуметтік сала мамандарына отын сатып алу үшін берілетін материалдық көмек
Білім беру мекемелерінде:
- Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 30 қаңтардағы № 77 «Мемлекеттік білім беру ұйымдары қызметкерлерінің үлгі штаттарын және педагог қызметкерлер мен оларға теңестірілген адамдар лауазымдарының тізбесін бекіту туралы» Қаулысымен бекітілген педагог қызметкерлер мен оларға теңестірілген адамдар лауазымдары тізбесіне сәйкес және кітапханашылар.
Денсаулық сақтау мекемелерінде:
- қызмет атауына қарамастан дәрігерлер, провизорлар, жоғары медициналық білімінсіз дәрігерлік қызметпен айналысатын адамдар;
- қызмет атауына қарамастан орта медициналық және фармацевтік персонал;
- дәріхана ұйымдарын қоса алғанда, денсаулық сақтау мекемелерінің басшылары мен олардың орынбасарлары;
- денсаулық сақтау мекемелерінде жұмыс атқаратын тиісті білімі бар педагогтер мен тәрбиешілер.
Мәдениет мекемелерінде:
- директор, директордың орынбасары, көркемдік жетекші,инженер, қор сақтаушы, сәулетші, директор, хормейстер, балетмейстер, режиссер, негізгі қызмет бойынша бөлімдердің және секторлардың меңгерушілері, негізгі қызмет бойынша бас мамандар, бюролар, зертханалар, шеберханалар, цехтар, жылжымалы көрмелер, секциялар, кабинет меңгерушілері, бас әкімші, кітапханашылар, әдістемешілер, экскурсия жүргізушілер, лекторлар.
Халықты әлеуметтік қамсыздандыру мекемелерінде:
- әлеуметтік көмек орталықтары бөлімдерінің меңгерушілері, қызметкерлері;
- «Бейнеу аудандық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» және «Бейнеу жұмыспен қамту орталығы» мемлекеттік мекемелерінің мемлекеттік және азаматтық қызметкерлері;
Ветеринария мекемелерінде:
-директор, бас ветеринар дәрігер, ветеринар дәрігер, ветеринар-техник, ветеринар - санитар, эксперт, мал көміндісін қадағалау маманы.

5. Контроль за исполнением данного решения возложить на постоянную комиссию Бейнеуского районного маслихата по вопросам социальной защиты, законности и правопорядка (председатель комиссии Н. Хайруллаев).
6. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его дня первого официального опубликования.
Председатель сессии                     Н.Баймуханов
Секретарь районного
маслихата                               А. Улукбанов
«СОГЛАСОВАНО»
Начальник государственного учреждения
«Бейнеуский  районный отдел занятости
и социальных программ»
Б. Омирбеков
24 июля 2012 года
Заместитель начальника государственного
учреждения «Бейнеуский  районный отдел
экономики и финансов»
Б. Азирханов
24 июля 2012 года
Приложение к решению
Бейнеуского районного маслихата
от 24 июля 2012 года № 6/42
Перечень, размеры и периодичность социальной помощи оказываемых отдельным категориям нуждающихся граждан по Бейнеускому району
Сноска. Приложение в редакции решения Бейнеуского районного маслихата от 10.12.2012 № 10/63 (вводится в действие с 01.01.2012);
Код бюд-жет-ной прог рам-мы Виды социальной помощи Категории граждан получателей социальной помощи Размеры соци-аль- ной помо-щи Пери-одич ность и сроки выплаты
010
Социальная помощь для материального обеспечения детей-инва-лидов, обучающихся и воспитываю-щихся на дому
Дети инвалиды обучающихся и воспитывающихся на дому
5 месяч-ный расчетный показатель
Ежеме-сячно
006
Жилищная помощь
Получатели государственной социальной пособии по инвалидности
1 месяч-ный расчетный показатель
Ежеме-сячно
Малообеспеченные семьи (граждане) согласно Правил  оказания  жилищной помощи
По необходимос-ти
Ежеме-сячно
007
Ежеквартальная социальная помощь
Получатели государственной социальной пособии по инвалидности
1,5 месяч-ный расчетный показатель
Ежекварталь-но
Получатели государственной социальной пособии по утери кормильца
1,5 месяч-ный расчетный показатель
Ежекварталь-но
004
Социальная помощь специалис- там социальной сферы, проживающим в сельской местности, по приобрете- нию топлива
В учреждениях образования;
в соответствии с перечнем должностей педагогических работников и приравненных к ним лиц и библиотекары утвержденный постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 января 2008 года № 77 «Об утверждении Типовых штатов работников государственных организаций образования и перечня должностей педагогических работников и приравненных к ним лиц».
В учреждениях здравоохранения;
- врачи, провизоры и люди занимающие врачебной деятельностью без высшего медицинского образования.
- средний медицинский и фармацевтический  персонал  несмотря на название службы.
- руководители учреждений здравоохранения  включая активных организации и их заместителей.
- педагоги и воспитатели работающие в учреждениях здравоохранения и имеющие соответствующие образования
В учреждениях культуры;
- директор, заместитель директора, художественный  руководитель, инженер, хранитель фонда,  архитектор, директор, хормейстер, балетмейстер, режиссер, заведующие отделов и секторов по основной работе главные специалисты заведующие бюро, лаборатории, мастерских, цехов, передвижных выставок, секции, кабинетов, главный администратор, библиотекари, методисты, экскурсоводы, лекторы.
В учреждениях социальной защиты населения;
- заведующие, работники отделении центров по социальной защите;
-государственные и гражданские служащие государственных учреждений «Бейнеуский районный отдел занятости и социальных программ» и «Бейнеу жұмыспен қамту орталығы»;
В учреждениях ветеринарии:
- директор, главный ветеринарный врач, ветеринарный врач, ветеринарный-техник, ветеринарный - санитар, эксперт, специалист по надзору за скотомогильниками.

12,1 мың теңге
Жыл сайын
007
Азаматтардың өтініш-арыздары бойынша берілетін біржолғы әлеуметтік көмек
Көмек аз қамтамасыз етілген отбасына және аса мұқтаж азаматтарға өтініш-арыз бойынша күнтізбелік жылда бір реттен жиі емес тағайындалады және олар:
- отбасы мүшелерінен біреу қайтыс болған;
- қатаң ауырған, операция жасататын, облыс шегінен шығып, емделуге кететін;
- зардап шеккен отбасына материалдық шығын келтірген өрт болған;
- отбасында немесе азамат басында басқа бақытсыз оқиғалар болған жағдайларда атаулы әлеуметтік көмек тағайындау жөніндегі учаскелік комиссияның шешімімен тағайындалады
- аз қамтама-сыз етілген отбасыларына 10 (он) айлық есептік көрсет- кіш;
- аса мұқтаж азаматтарға, отбасы- ларға 24 (жиырма төрт) айлық есептік көрсет- кіш
Мұқтаж-ды-
ғына қарай
007
9 Мамыр – Жеңіс күніне берілетін әлеуметтік көмек
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектері
100,0 мың тенге
Жыл сайын
Жеңілдіктері мен кепілдіктері жағынан Ұлы Отан соғысының мүгедектеріне теңестірілген адамдар
60,0 мың теңге
Жеңілдіктері мен кепілдіктері жағынан Ұлы Отан соғысының қатысушыларына теңестірілген адамдар
50,0 мың теңге
Ұлы Отан соғысының қатысушыларының және мүгедектерінің қайта тұрмыс құрмаған жесірлері
40,0 мың теңге
Ұлы Отан соғысы жылдары жанқиярлық еңбегі мен тылдағы мінсіз әскери қызметі үшін орден, медальдарімен марапатталған және
1941 жылғы 22 маусым мен 1945 жылғы 9 мамыр аралығында 6 айдан кем емес жұмыс істегендер(қызмет еткендер) және тылдағы жанқиярлық еңбегі мен мінсіз әскери қызметі үшін орден, медальдарімен марапатталмаған адамдар
10,0 мың теңге
Ұлы Отан соғысының қатысушыларына теңестірілгендердің басқа да санаттары, 1988, 1989 жылдары Чернобыль АЭС-дағы апатың зардабын жоюға катысушылар
20,0 мың теңге
007
Конституция күніне берілетін әлеуметтік көмек
Асыраушысынан айырылу жағдайына байланысты мемлекеттік арнаулы жәрдемақы алушылар
2 айлық есептік көрсет- кіш
Жыл сайын
007
Халықаралық мүгедектер күніне берілетін әлеуметтік көмек
Барлық топтағы мүгедектер мен мүгедек балалар
2 айлық есептік көрсет- кіш
Жыл сайын (қазан)
007
Халықаралық қарттар күніне берілетін әлеуметтік көмек
70 жастан асқан жалғызілікті зейнеткерлер
2 айлық есептік көрсеткіш
Жыл сайын (қазан
007
Жоғары оқу орнындағы оқу ақысын төлеуге әлеуметтік көмек
Облыс әкімінің гранты негізінде білім алушы халықтың әлеуметтік тұрғыдан осал топтарына жататын студенттер
оқу ақысы және ай сайынғы стипен- дия
Оқу ақысы – жыл сайын, стипен-дия – ай сайын

12,1 тыс. тенге
Ежегодно
007
Единовременная социальная помощь выдаваемая по заявлению граждан
Помощь назначаются малообеспеченным семьям и остро нуждающимся гражданам по заявлению не чаще один раз в календарный  год в случаях;
- при смерти одного из членов семьи
- тяжелого заболевания, заболевания требующего операции, лечения требующего выезда из границ области
- при пожаре связанным причиняющие материального ущерба семьи
- в других несчастных ситуациях в семьи и личной жизни гражданина по решению участковой комиссии по назначению адресной социальной помощи.
Мало- обес- печен ным семьям  10 (деся-ть) месяч-ный
расчетный показатель, остро нуждающимся гражданам  24 (двад-цать четы- ре) месяч-ный расчетный показатель
По необходимос-ти
007
Социальная помощь ко Дню Победы–  9 Мая
Участники и инвалиды Великой Отечественной войны
100,0 тыс. тенге
Ежегодно
Лица, приравненные по льготам и гарантиям к инвалидам Великой Отечественной войны
60,0 тыс. тенге
Лица, приравненные по льготам и гарантиям к участникам Великой Отечественной войны
50,0 тыс. тенге
Вдовы, не вступившие в повторный брак участников и инвалидов Великой Отечественной войны
40,0 тыс. тенге
Лица, награжденные орденами и медалями бывшего Союза ССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны и лица, проработавшие (прослужившие) не менее шести месяцев с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года и не награжденные орденами и медалями бывшего Союза ССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны
10,0 тыс. тенге
Другие категории лиц, приравненных по льготам и гарантиям к участникам войны, лица из числа участников ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской АЭС в 1988-1989 годах
20,0 тыс. тенге
007
Социальная помощь ко Дню Конституции
Получатели пособии по потери кормильца
2 месяч-ный расчетный показатель
Ежегодно
007
Социальная помощь к Международ-ному дню инвалидов
Инвалиды всех групп и дети инвалиды
2 месяч-ный расчетный показатель
Ежегодно (октябрь)
007
Социальная помощь к Международ-ному дню пожилых людей
Одиноко проживающие пенсионеры свыше 70 лет
2 месяч-ный расчетный показатель
Ежегодно (октябрь)
007
Социальная помощь на оплату обучения в высшем учебном заведении
Студенты относящие социально уязвимым слоям населения обучающие по гранту акима области
Плата за обуче-ние и ежеме-сячная стипендия
Плата за обуче-ние – ежегодно, стипендия – ежеме-сячно

Бейнеу аудандық мәслихатының 2012 жылғы 24 шілдедегі № 6/42 «Мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына көрсетілетін әлеуметтік көмектің түрлері туралы» шешіміне анықтама-негіздеме
Көрсетілуі тиіс мәліметтердің тізбесі Мемлекеттік органның ақпараты
1
Нормативтік құқықтық актіні ұсынатын мемлекеттік орган
Бейнеу аудандық Мәслихаты
2
Нормативтік құқықтық актінің тиісті нормасына сүйене отырып, нормативтік құқықтық актіні қабылдау қажеттілігі (мемлекеттік органның құзыреті)
Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 28 сәуірдегі «Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне және соларға теңестірілген адамдарға берілетін жеңілдіктер мен оларды әлеуметтік қорғау туралы» Заңның 20 бабы, 1997 жылғы16 сәуірдегі №94 «Тұрғын үй қатынастары туралы» Заңның 97 бабы, 2001 жылғы 23 қаңтардағы «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Заңның 6 бабы, 2005 жылғы 13 сәуірдегі «Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы» Заңның 16 бабы
3
Нормативтік құқықтық актіні қабылдау қажеттілігінің негізі (нақты мақсаттары, себептері және акт неге байланысты қабылданды)
Аз қамтамасыз етілген отбасыларды (азаматтарды) қолдау мақсатында
4
Осы мәселе бойынша бұрын қабылданған нормативтік құқықтық актілер және нормативтік құқықтық актіні қабылдауға байланысты олардың өзгергені немесе күші жойылды деп танылғаны туралы мәліметтер
Бұрын қабылданған жоқ.
5
Осы мәселе бойынша бұрын қабылданған, оларды мемлекеттік тіркеуден бас тартылған немесе олардың жойылғандығы туралы актілердің реквизиттерін көрсете отырып заң сараптамасын өткізбей кері қайтарылған нормативтік құқықтық актілер туралы мәліметтер
Мәлімет жоқ
6
Осы нормативтік құқықтық акт республикалық немесе жергілікті бюджет шығыстарының көбеюін немесе түсімдердің қысқаруын көздей ме
Жергілікті бюджет шығыстарының көбеюін көздейді
7
Нормативтік құқықтық актіні мүдделі мемлекеттік органдармен келісу туралы мәлімет
«Бейнеу аудандық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесінің бастығымен, «Бейнеу аудандық экономика және қаржы бөлімі» мемлекеттік мекемесінің бастығының орынбасарымен келісілді.
8
Жеке кәсіпкерлік субъектілерінің мүдделерін қозғайтын нормативтік құқықтық актілер жобаларының интернет-ресурстарды қоса алғанда, бұқаралық ақпарат құралдарында жариялау туралы мәліметтер
Маңғыстау облысы әкімдігінің http://www.mangystau.kz/ сайтында жарияланды
9
Сараптамалық қорытындыларды ұсынбаған кәсіпкерлердің аккредиттелген бірлестіктерінің тізімі (жеке кәсіпкерлік субъектілерінің мүдделерін қозғайтын актілер үшін)
Мәлімет жоқ
Аудандық Мәслихат
хатшысы                                       А.Улукбанов

СПРАВКА – ОБОСНОВАНИЕ на решение Бейнеуского районного маслихата от 24 июля 2012 года № 6/42 «О видах социальной помощи оказываемым отдельным категориям нуждающихся граждан»
Перечень сведений, которые должны быть отражены Информация государственного органа
1
Государственный орган, представивший нормативный правовой акт
Маслихат Бейнеуского района
2
Основание принятия нормативного правового акта (компетенция государственного органа) со ссылкой на соответствующую норму нормативного правового акта
Законы  Республики Казахстан от 28 апреля 1995 года № 2247 «О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним» статья 20, от 16 апреля 1997 года № 94 «О жилищных отношениях» статья 97, от 23 января 2001 года № 148 «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» статья 6, от 13 апреля 2005 года «О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан» статья 16
3
Обоснование необходимости принятия нормативного правового акта (конкретные цели, мотивы и в связи с чем принят акт)
С целью поддержки малообеспеченных семьей (граждан).
4
Сведения о ранее принятых нормативных правовых актах по данному вопросу и  подготовке предложений об их изменении  и дополнений или признании утратившими силу в связи с принятием нормативного правового акта
Ранее не принято
5
Сведения о ранее принятых нормативных правовых актах по данному вопросу, в государственной регистрации которых было отказано или возвращено без проведения юридической экспертизы с указанием реквизитов актов об их отмене
Нет сведений
6
Предусматривает ли данный нормативный правовой акт увеличение расходов или сокращение поступлений республиканского или местного бюджетов
Предусматривает увеличение расходов местного бюджета
7
Сведения о согласовании нормативного правового акта с заинтересованными государственными органами
Согласовано с начальником государственного учреждения «Отдел занятости и социальных программ» Бейнеуского района, заместителем начальника государственного учреждения "Отдел экономики и финансов» Бейнеуского района.
8
Сведения об опубликовании в средствах массовой информации, включая интернет-ресурсы, проектов нормативных правовых  актов, затрагивающих интересы субъектов частного предпринимательства
Опубликовано в сайте Акимата Мангистауской области http://www.mangystau.kz/
9
Список аккредитованных объединений предпринимателей, не представивших экспертные заключения ( для актов, касающихся интересов субъектов частного  предпринимательства)
Нет сведений
Секретарь районного
маслихата                               А Улыкбанов