2012 жылдың қаңтар - наурыз айларында 1995 жылы туған азаматтарды шақыру учаскесіне тіркеуді ұйымдастыру туралы
Түпқараған ауданының әкімінің 2012 жылғы 17 қаңтардағы № 1 шешімі. Маңғыстау облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 13 ақпанда № 11-6-147 тіркелді
Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі № 74 «Әскери міндеттілік және әскери қызмет туралы» және 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» заңдарына сәйкес ШЕШЕМІН:
1. 2012 жылдың қаңтар-наурыз айларында «Түпқараған ауданының қорғаныс істері жөніндегі бөлімі» мемлекеттік мекемесінің шақыру учаскесіне тіркеу жылы он жеті жасқа толатын 1995 жылы туған еркек жынысты азаматтарды тіркеу ұйымдастырылсын.
2. Селолық округ әкімдері шақыру учаскесіне тіркеуді өткізу кезінде әскер жасына дейінгілерді хабардар етуді ұйымдастырсын және уақытында келуін қамтамасыз етсін.
3. Меншік түріне қарамастан кәсіпорындар, мекемелер, ұйымдар және оқу орындарының басшыларына ұсынылсын:
1) тіркеуге жататын азаматтарға оларды аудандық шақыру учаскесіне шақырғаны туралы хабарлау және олардың уақытында келуін қамтамасыз ету;
2) әскерге шақыру жасына дейінгілерді әскери есепке қоюға байланысты міндеттерді орындау үшін қажетті уақытқа жұмыс (оқу) орны мен атқаратын қызметі сақтала отырып, жұмыстан (оқудан) босату.
4. «Түпқараған орталық аудандық емханасы» мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорнының директорына (келісім бойынша) төмендегі жұмыстарды іске асыру ұсынылсын:
1) 1995 жылы туған азаматтарды шақыру учаскесіне тіркеу кезінде медициналық куәландыру комиссиясына тәжірибелі маман-дәрігерлерді қатыстыру;
2) 2012 жылдың қантар-наурыз айларында шақыру учаскесіне тіркеуге жататын азаматтардың флюорографиядан, электрокардиограммадан өтуін, анализдер тапсыруын, қан құрамын айыруын қамтамасыз ету;
3) азаматтарды шақыру учаскесіне тіркеу комиссиясының маман-дәрігерлерін қажетті дәрігерлік аспаптармен, рентген пленкамен, флюорографияға, электрокардиограммаға арналған қағазбен қамтамасыз ету;
5. «Түпқараған аудандық ішкі істер бөлімі» мемлекеттік мекемесінің бастығына (келісім бойынша) төмендегі жұмыстарды іске асыру ұсынылсын:
1) азаматтардың тіркеу учаскесіне келуін қадағалау қамтамасыз ету;
2) азаматтардың шақыру учаскесіне тіркеуден жалтару әрекеттерінің жолын кесу.
6. Осы шешімнің орындалуын бақылау аудан әкімінің орынбасары Т.А.Алтынғалиевқа жүктелсін.
7. Осы шешім алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі                             С.У.Трумов
КЕЛІСІЛДІ:
«Түпқараған орталық аудандық
емхана» мемлекеттік коммуналдық
қазыналық кәсіпорнының директоры
Г.Б.Шалабаева
17 қаңтар 2012 жыл.
«Түпқараған аудандық ішкі істер бөлімі»
мемлекеттік мекемесінің бастығы
К.Ж.Кобландин
17 қаңтар 2012 жыл.
«Түпқараған ауданының қорғаныс істері»
жөніндегі бөлімі» мемлекеттік
мекемесінің бастығы
М.К.Касымов
17 қаңтар 2012 жыл.

Об организации приписки к призывному участку в январе - марте месяца 2012 года граждан 1995 года рождения
Решение акима Тупкараганского района от 17 января 2012 года № 1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области от 13 февраля 2012 года № 11-6-147
В соответствии с Законами Республики Казахстан от 8 июля 2005 года № 74 «О воинской обязанности и воинской службе», и от 23 января 2001 года № 148 «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» РЕШИЛ:
1. В января-марте месяца 2012 года организовать приписку к призывному участку государственного учреждения «Отдела по делам обороны Тупкараганского района» граждан мужского пола 1995 года рождения, которым в год приписки исполняется семнадцать лет.
2. Акимам сельских округов в период проведения приписки на призывной участок, организовать оповещение и обеспечить своевременное прибытие до призывников.
3. Рекомендовать руководителям предприятий, учреждений, организаций и учебных заведений, независимо от форм собственности:
1) оповещать граждан, подлежащих приписке, о вызове их в районный призывной участок и обеспечивать своевременное прибытие;
2) освободить от работы (учебы) на время, необходимое для выполнения обязанностей, связанных с постановкой до призывников на воинский учет, с сохранением за ними места работы (учебы) и занимаемой должности.
4. Директору государственного коммунального казенного предприятия «Тупкараганская центральная районная поликлиника» (по согласованию), рекомендуется провести нижеследующие работы:
1) участие опытных врачей-специалистов в комиссии по медицинскому освидетельствованию при приписке к призывному участку граждан 1995 года рождения;
2) обеспечить гражданам подлежащих регистрации в призывном участке определение группы крови, сдачи анализов, прохождение электрокардиограммы, флюорографии в январе-марте месяца 2012 года;
3) обеспечить укомплектованность врачей-специалистов комиссии, регистрирующих граждан к призывному участку необходимыми медикаментами, специальными бумагами электрокардиограммы, флюорографии, рентгено-пленкой.
5. Начальнику государственного учреждения «Отдела внутренних дел Тупкараганского района» (по согласованию) рекомендуется провести нижеследующие работы:
1) обеспечить контроль за явкой граждан к призывному участку;
2) пресекать факты уклонения граждан от приписки к призывному участку.
6. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на заместителя акима района Т.А.Алтынгалиеву
7. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования.
Аким                                    С.У.Трумов
СОГЛАСОВАНО:
Директор государственного
коммунального казенного
предприятия «Тупкараганская
центральная районная поликлиника»
Г.Б.Шалабаева
17 января 2012 год.
Начальник государственного
учреждения «Отдел внутренних
дел Тупкараганского района»
К.Ж.Кобландин
17 января 2012 год.
Начальник государственного
учреждения «Отдел по делам
обороны Тупкараганского района»
М.К.Касымов
17 января 2012 год.