1995 жылы туған еркек жынысты азаматтарды Қостанай облысы Аманкелді ауданының шақыру учаскесіне тіркеуді ұйымдастыру және қамтамасыз ету туралы
Қостанай облысы Аманкелді ауданы әкімінің 2012 жылғы 5 қаңтардағы № 1 шешімі. Қостанай облысы Аманкелді ауданының Әділет басқармасында 2012 жылғы 25 қаңтарда № 9-6-139 тіркелді
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 33-бабы 1-тармағының 13) тармақшасына, Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі "Әскери мiндеттiлiк және әскери қызмет туралы" Заңының 17-бабының 3-тармағына сәйкес Аманкелді ауданының әкімі ШЕШТІ:
1. "Қостанай облысы Аманкелді ауданының қорғаныс істері жөніндегі бөлімі" мемлекеттік мекемесіне (келісім бойынша) 2012 жылдың қаңтар-наурызында тіркелетін жылы 17 жасқа толатын еркек жынысты азаматтарды шақыру учаскесіне тіркеуді жүргізу ұсынылсын.
2. Қостанай облысы әкімдігі Денсаулық сақтау басқармасы "Аманкелдi аудандық орталық ауруханасы" мемлекеттiк коммуналдық қазыналық кәсiпорнына (келісім бойынша) "Қостанай облысы Аманкелді ауданының қорғаныс істері жөніндегі бөлімі" мемлекеттік мекемесімен (келісім бойынша) бірлесіп, тіркеу жөніндегі іс-шараларды ұйымдастыру ұсынылсын.
3. "Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі Қостанай облысының Ішкі істер департаментінің Аманкелді аудандық ішкі істер бөлімі" мемлекеттік мекемесіне (келісім бойынша) тіркеу кезеңінде тіркеуден жалтарған тұлғаларды іздестіру, шақыру учаскесінде тәртіпті қамтамасыз ету мәселелерінде "Қостанай облысы Аманкелді ауданының қорғаныс істері жөніндегі бөлімі" мемлекеттік мекемесімен (келісім бойынша) өзара іс-қимылды ұйымдастыру ұсынылсын.
4. Тіркеу жүргізу уақытында әскери оқу орындарына кандидаттарды іріктеу жөніндегі іс-шаралар өткізілсін. "Қостанай облысы Аманкелді ауданының қорғаныс істері жөніндегі бөлімі" мемлекеттік мекемесі (келісім бойынша) "Аманкелді ауданының білім беру бөлімі" мемлекеттік мекемесімен бірлесіп, әскери оқу орындарына кандидаттарды іріктеуге нарядтарды оқу орындарына жеткізсін, бастапқы әскери даярлық пәнінің оқытушы-ұйымдастырушыларын әскери-оқу орындары бойынша анықтама материалдарымен қамтамасыз етсін, олардың жұмысын ұйымдастырсын, бұқаралық ақпарат құралдары арқылы әскери-оқу орындарына кандидаттарды іріктеу жөніндегі жұмыстың басталуы туралы хабарламалар берсін. Тіркеу уақытында әскери-оқу орындарына түсуге әскери-кәсіби бағыттау мақсатымен әр әскер жасына дейінгілермен жеке әңгімелесу жүргізсін.

Об организации и обеспечении приписки граждан мужского пола 1995 года рождения к призывному участку Амангельдинского района Костанайской области
Решение акима Амангельдинского района Костанайской области от 5 января 2012 года № 1. Зарегистрировано Управлением юстиции Амангельдинского района Костанайской области 25 января 2012 года № 9-6-139
В соответствии с подпунктом 13) пункта 1 статьи 33 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 3 статьи 17 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О воинской обязанности и воинской службе", аким Амангельдинского района РЕШИЛ:
1. Организовать и обеспечить в январе-марте 2012 года на территории района приписку граждан Республики Казахстан мужского пола 1995 года рождения, к призывному участку государственного учреждения "Отдел по делам обороны Амангельдинского района Костанайской области".
2. Рекомендовать государственному коммунальному казенному предприятию "Амангельдинская центральная районная больница" Управления здравоохранения акимата Костанайской области (по согласованию) совместно с государственным учреждением "Отдел по делам обороны Амангельдинского района Костанайской области" (по согласованию) провести мероприятия по приписке.
3. Рекомендовать государственному учреждению "Отдел внутренних дел Амангельдинского района Департамента внутренних дел Костанайской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан" (по согласованию) в период приписки организовать взаимодействие с государственным учреждением "Отдел по делам обороны Амангельдинского района Костанайской области (по согласованию) в вопросах розыска лиц, уклоняюшихся от приписки, обеспечения порядка на призывном участке.
4. Рекомендовать государственному учреждению "Отдел по делам обороны Амангельдинского района Костанайской области" (по согласованию) совместно с государственным учреждением "Отдел образования Амангельдинского района" довести до учебных заведений наряд на отбор кандидатов в военные учебные заведения; обеспечить преподавателей-организаторов начальной военной подготовки справочными материалами по военным учебным заведениям; организовать работу через районную газету, дать объявления о начале работы по отбору кандидатов в военные учебные заведения.

5. Ауылдық округтер, село мен ауыл әкiмдерi тіркелуге жататын азаматтарға хабарлауды ұйымдастырып, олардың шақыру учаскесіне дер кезінде келулерін қамтамасыз етсін.
6. Осы шешімнің орындалуын бақылау аудан әкiмiнiң орынбасары Сабыржан Уәлиұлы Хайруллинге жүктелсiн.
7. Осы шешім алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аманкелді
ауданының әкімі                            С. Ахметов
КЕЛІСІЛДІ:
"Қазақстан Республикасы Ішкі Істер
министрлігі Қостанай облысының Ішкі
Істер департаменті Аманкелді
ауданының ішкі істер бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің бастығы
__________________ М. Р. Сыздықов
"Қостанай облысы Аманкелдi ауданының
қорғаныс iстерi жөніндегi бөлiмi"
мемлекеттiк мекемесiнің бастығының
міндетін уақытша атқарушы
__________________ С. Ж. Балдаев
Қостанай облысы әкімдігі Денсаулық
сақтау басқармасы "Аманкелдi аудандық
орталық ауруханасы» мемлекеттiк
комммуналдық қазыналық кәсiпорнының
бас дәрігері
________________ Р. С. Есмағанбетов

5. Акимам аульных округов, сел и аулов организовать оповещение граждан, подлежащих приписке и обеспечить своевременное их прибытие на призывной участок.
6. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на заместителя акима района Хайруллина Сабыржана Уалиевича.
7. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней, после дня его первого официального опубликования.
Аким
Амангельдинского района                    С. Ахметов
СОГЛАСОВАНО:
Временно исполняющий обязанности
начальника государственного
учреждения "Отдел по делам
обороны Амангельдинского
района Костанайской области"
__________________ С. Ж. Балдаев
Главный врач государственного
коммунального казенного предприятия
"Амангельдинская центральная
районная больница" Управления
здравоохранения акимата Костанайской
области
_________________ Р. С. Есмаганбетов
Начальник государственного учреждения
"Отдел внутренних дел Амангельдинского
района Департамента внутренних дел
Костанайской области Министерства
внутренних дел Республики Казахстан"
_______________ М. Р.Сыздыков