Денисов ауданының 2013-2015 жылдарға арналған бюджеті туралы
Қостанай облысы Денисов ауданы мәслихатының 2012 жылғы 20 желтоқсандағы № 58 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 27 желтоқсанда № 3953 тіркелді
РҚАО ескертпесі.
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына, Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 75-бабына сәйкес, Қостанай облыстық мәслихатының 2012 жылғы 7 желтоқсандағы № 101 "Қостанай облысының 2013-2015 жылдарға арналған облыстық бюджеті туралы" шешімінің (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде нөмірімен 3930 тіркелген) негізінде Денисов аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Денисов ауданының 2013-2015 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 12 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2013 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 1996997,1 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 518915,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 3251,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 22722, 0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 1452109,1 мың теңге;
2) шығындар – 2013062,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 43897,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 47238,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 3341,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 59962,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 59962,6 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Денисов ауданы мәслихатының 12.12.2013 № 83 шешімімен (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2013 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен аудан бюджетіне берілетін субвенциялар көлемі 935093,0 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін.
Аудандық бюджеттен облыстық бюджетке бюджеттік алулар қарастырылмаған.
3. 2013 жылға арналған аудандық бюджетте аудан мәслихаты тексеру комиссиясының қысқартылуына байланысты облыстық бюджетке 2131,0 мың теңге сомасында трансферттердің түсімдері қарастырылсын.
3-1. 2013 жылға арналған ауданның бюджетінде нысаналы трансферттерді 1450,2 мың теңге сомасында қайтару қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
республикалық бюджетке 464,6 мың теңге сомасында;
облыстық бюджетке 985,6 мың теңге.
Ескерту. Шешім 3-1-тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Денисов ауданы мәслихатының 20.02.2013 № 8 шешімімен (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі).

О бюджете Денисовского района на 2013-2015 годы
Решение маслихата Денисовского района Костанайской области от 20 декабря 2012 года № 58. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 27 декабря 2012 года № 3953
Примечание РЦПИ.
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
В соответствии с подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, на основании решения Костанайского областного маслихата от 7 декабря 2012 года № 101 "Об областном бюджете Костанайской области на 2013-2015 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 3930) Денисовский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Денисовского района на 2013-2015 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2013 год в следующих объемах:
1) доходы – 1996997,1 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 518915,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 3251,0 тысяча тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 22722,0 тысячи тенге;
поступлениям трансфертов – 1452109,1 тысяч тенге;
2) затраты – 2013062,7 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 43897,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 47238,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 3341,0 тысяча тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами –  0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 59962,6 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 59962,6 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата Денисовского района Костанайской области от 12.12.2013 № 83 (вводится в действие с 01.01.2013).
2. Учесть, что в районном бюджете на 2013 год предусмотрен объем субвенций, передаваемой из областного бюджета в бюджет района в сумме 935093,0 тысячи тенге.
Бюджетные изъятия из районного бюджета в областной бюджет не предусмотрены.
3. Предусмотреть в районном бюджете на 2013 год поступления трансфертов в областной бюджет в связи с упразднением ревизионной комиссии маслихата района в сумме 2131,0 тысяча тенге.
3-1. Учесть, что в бюджете района на 2013 год предусмотрен возврат целевых трансфертов на сумму 1450,2 тысяч тенге, в том числе:
в республиканский бюджет в сумме 464,6 тысячи тенге;
в областной бюджет в сумме 985,6 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 3-1 в соответствии с решением маслихата Денисовского района Костанайской области от 20.02.2013 № 8 (вводится в действие с 01.01.2013).

3-2. 2013 жылға арналған аудан бюджетінде жергілікті бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған бюджеттік кредиттерді қайтару 960,0 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. Шешім 3-2-тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Денисов ауданы мәслихатының 11.07.2013 № 38 шешімімен (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. 2013 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттердің түсімдері қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
эпизоотияға қарсы іс-шараларды жүргізуге 56551,1 мың теңге сомасында;
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға 6365,0 мың теңге сомасында;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға 50844,0 мың теңге сомасында;
Қазақстан Республикасында білім беруді дамытудың 2011-2020 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға 12291,0 мың теңге сомасында;
жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері 7263,0 мың теңге сомасында;
мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы мөлшерін ұлғайтуға 9651,0 мың теңге сомасында;
үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге төленетін еңбекақыны арттыруға 7133,0 мың теңге сомасында;
"Өңiрлердi дамыту" бағдарламасы шеңберiнде өңiрлердiң экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды iске асыруға 16422,0 мың теңге сомасында;
жергілікті атқарушы органдардың штат санын ұлғайтуға 7243,0 мың теңге сомасында.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Денисов ауданы мәслихатының 11.07.2013 № 38 шешімімен (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. 2013 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттердің "№ 3 Денисов орта мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесін ұстауға 20000,0 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Денисов ауданы мәслихатының 20.02.2013 № 8 шешімімен (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі).
6. 2013 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен дамытуға Қостанай облысы Денисов ауданы Әйет және Заәйет селоларын сумен жабдықтау жүйесін қайта құруға 270000,0 мың теңге сомасында нысаналы трансферттердің түсімдері қарастырылғаны ескерілсін.
7. 2013 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен дамытуға:
Қостанай облысы Денисов ауданы Әйет және Заәйет селоларын сумен жабдықтау жүйесін қайта құруға 30000,0 мың теңге сомасында;

3-2. Учесть, что в бюджете района на 2013 год предусмотрен возврат неиспользованных бюджетных кредитов, выданных из местного бюджета в сумме 960,0 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 3-2 в соответствии с решением маслихата Денисовского района Костанайской области от 11.07.2013 № 38 (вводится в действие с 01.01.2013).
4. Учесть, что в районном бюджете на 2013 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета, в том числе:
на проведение противоэпизоотических мероприятий в сумме 56551,1 тысяча тенге;
на реализацию мер по оказанию социальной поддержки специалистов в сумме 6365,0 тысяч тенге;
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования в сумме 50844,0 тысячи тенге;
на реализацию Государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2011-2020 годы в сумме 12291,0 тысяча тенге;
на ежемесячную выплату денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот) и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей в сумме 7263,0 тысячи тенге;
на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования в сумме 9651,0 тысяча тенге;
на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе в сумме 7133,0 тысячи тенге;
на реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы "Развитие регионов" в сумме 16422,0 тысячи тенге;
на увеличение штатной численности местных исполнительных органов в сумме 7243,0 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 4 в редакции решения маслихата Денисовского района Костанайской области от 11.07.2013 № 38 (вводится в действие с 01.01.2013).
5. Учесть, что в районном бюджете на 2013 год предусмотрены целевые текущие трансферты из областного бюджета на содержание коммунального государственного учреждения "Денисовская средняя школа № 3" в сумме 20000,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 в редакции решения маслихата Денисовского района Костанайской области от 20.02.2013 № 8 (вводится в действие с 01.01.2013).
6. Учесть, что в районном бюджете на 2013 год предусмотрено поступление целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета на реконструкцию системы водоснабжения сел Аятское и Зааятское Денисовского района Костанайской области в сумме 270000,0 тысяч тенге.
7. Учесть, что в районном бюджете на 2013 год предусмотрено поступление целевых трансфертов на развитие из областного бюджета:
на реконструкцию системы водоснабжения сел Аятское и Зааятское Денисовского района Костанайской области в сумме 30000,0 тысяч тенге;

Денисов ауданының Қырым селосын сумен жабдықтау жүйесін қайта құруға 10761,0 мың теңге сомасында нысаналы трансферттердің түсімдері қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Денисов ауданы мәслихатының 20.02.2013 № 8 шешімімен (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) .
8. 2013 жылға арналған аудандық бюджетте мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға республикалық бюджеттен бюджеттік кредиттердің қаражаттар түсімдері 44140,0 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін.
9. 2013 жылға арналған Денисов ауданының жергілікті атқарушы органының резерві 10170,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
10. 2013 жылға арналған кенттің, ауылдың (селоның), ауылдық (селолық) округтер әкімдері аппараттарының бюджеттік бағдарламалар тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
11. 2013 жылға арналған Денисов ауданының бюджетін атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 5-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
12. Осы шешім 2013 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихатының кезекті
төртінші сессиясының төрағасы              В. Бездольный
Денисов аудандық
мәслихатының хатшысы                       А. Мұрзабаев
КЕЛІСІЛДІ:
"Денисов ауданы әкімдігінің
экономика және қаржы бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің бастығы
_______________ С.Ф. Рахметова
Мәслихаттың
2012 жылғы 20 желтоқсандағы
№ 58 шешіміне 1-қосымша
2013 жылға арналған Денисов ауданының бюджеті

на реконструкцию системы водоснабжения села Крымское Денисовского района в сумме 10761,0 тысяча тенге.
Сноска. Пункт 7 в редакции решения маслихата Денисовского района Костанайской области от 20.02.2013 № 8 (вводится в действие с 01.01.2013).
8. Учесть, что в районном бюджете на 2013 год предусмотрено поступление средств из республиканского бюджета бюджетных кредитов местным исполнительным органам для реализации мер социальной поддержки специалистов в сумме 44140,0 тысяч тенге.
9. Утвердить резерв местного исполнительного органа Денисовского района на 2013 год в сумме 10170,0 тысяч тенге.
10. Утвердить перечень бюджетных программ аппаратов акима поселка, аула (села), аульного (сельского) округа на 2013 год, согласно приложению 4.
11. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета Денисовского района на 2013 год, согласно приложению 5.
12. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2013 года.
Председатель очередной четвертой
сессии районного маслихата                 В. Бездольный
Секретарь Денисовского
районного маслихата                        А. Мурзабаев
СОГЛАСОВАНО:
Начальник государственного
учреждения "Отдел экономики
и финансов акимата
Денисовского района"
_______________ Рахметова С.Ф.
Приложение 1
к решению маслихата
от 20 декабря 2012 года № 58
Бюджет Денисовского района на 2013 год